STARŠÍ ČLÁNKY 2020-2022

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Protektorát volí prezidenta

 31.12.2022 Stanislav Blaha   ...a podle toho to taky vypadá. Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, většina je unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích.

    Odkaz:   http://news.e-republika.cz/article4605-Protektorat-voli-prezidenta

 

Proč Putinova zimní ofenziva přiměje USA ke vstupu do války

 31.12.2022 Mike Whitney     Washington je stále odhodlán porazit Rusko za každou cenu. V praxi to znamená, že USA musí vytvořit incident, který poslouží jako ospravedlnění pro eskalaci. Riziko, že se Kyjev pokusí vyrobit takzvanou „špinavou bombu“, přetrvává.

    Odkaz:   https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9474-proc-putinova-zimni-ofenziva-primeje-usa-ke-vstupu-do-valky.htm

 

Ruský technický génius, ktorý predbehol Jamesa Watta

 18.12.2022 Karol Dučák (hlavnespravy.sk)     V roku 1764 začal Polzunov so stavbou parného stroja. Stroj bol 7. augusta 1766 uvedený do prevádzky.Keď o 10 rokov neskôr dostal Škót James Watt do komerčnej výroby svoj prvý funkčný parný stroj, na priekopnícky čin Ivana Ivanoviča Polzunova sa zabudlo.

    Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-karol-ducak-rusky-technicky-genius-ktory-predbehol-jamesa-watta-25604.html

 

Starý světový řád je mrtvý

 30. 12. 2022   Timofej Bordačov       Země Západu – USA, Evropa a jejich pár spojenců – se tak mění na pouhý vojenský tábor, který se staví proti přirozeným zájmům zbytku planety.

    Odkaz:   https://protiproud.info/politika/6921-stary-svetovy-rad-je-mrtvy-koncici-rok-znamenal-zacatek-konce-vlady-zapadu-jedine-co-usa-a-eu-zustalo-je-nasili-a-zastrasovani-zapadni-vojensky-tabor-proc-85-procent-statu-sankce-na-rusko-neuvalilo-vse-nove-se-rodi-v-bolestech.htm

 

Důsledky zelené dohody EU: Měli bychom být touto cestou vyvlastněni a zbaveni našich domovů?

 23 prosince, 2022  Slovanka     EU je cestou do pekel. Tou jsou však i všichni politici, kteří prosazují globalistickou agendu. Zelený úděl je jen Agenda 2030. „Nebudeš nic vlastnit – a budeš šťastný.“

    Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/dusledky-zelene-dohody-eu-meli-bychom-byt-touto-cestou-vyvlastneni-a-zbaveni-nasich-domovu/

 

Čína ujela světu. První obří baterie bez lithia má energii pro 200 tisíc lidí
 29.12.2022 Matouš Lázňovský     Ve městě Dalian funguje první „megabaterie“, jež nepotřebuje lithium.
 Úložiště s maximálním výkonem 100 MW a celkovou kapacitou 400 MWh je založen na technologii vanadové průtočné baterie.

    Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-cina-ujela-svetu-prvni-obri-baterie-bez-lithia-ma-energii-pro-200-tisic-lidi-221931

 

Američania sa pripravujú rozdúchať v Európe konflikt

28.12.2022   Viktoria Nikiforova, RIA     Prvým krokom je hypotetický fFalse flag) ruský útok na spojenca USA v NATO. Druhým je reakcia Washingtonu. A tretia je reakcia Moskvy na túto reakciu. V tomto smere sa washingtonský režim poučil od Hitlera a poučil sa dobre.

    Odkaz:   https://sk.news-front.info/2022/12/28/americania-sa-pripravuju-rozduchat-v-europe-konflikt/

 

TORONTSKÉ PROTOKOLY

( R E T R O )

 26.07.2012   Torontské protokoly vznikly v létě 1967, kdy tehdejší koordinátoři myšlenky vytvoření NWO (Nového světového řádu) se sešli ve velkém Kanadském městě, aby vypracovali svojí strategii na následujících 50 let.

    Odkaz:   https://inwo.webnode.cz/news/co-jsou-to-torontske-protokoly/

 

Studie OECD: Největší pokles kupní síly zaznamenala Česká republika

26 prosince, 20222 Slovanka       K poklesům ve 32 zemích OECD došlo kvůli posledním dvěma velkým krizím: Covid lockdownům a ukrajinské válce, resp. sankcím). Nejvíce ztratila Česká republika s minus 9 %, Maďarsko je jedinou zemí, která ve třetím čtvrtletí roku zaznamenala i nárůst kupní síly o plus 2 %.

    Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/studie-oecd-nejvetsi-pokles-kupni-sily-zaznamenala-ceska-republika/

 

Ekonomika ako hlavné bojisko Ruska a Európskej únie

19.12.2022   Oleg Kim, Ukraina.ru      Rusko z programu svoje plány na rozvoj infraštruktúry na export skvapalneného zemného plynu nevypúšťa. Trojročný rozpočet krajiny vyzerá optimisticky. Štáty Európskej únie medzitým majú straty v dôsledku ich neochoty spolupracovať s Ruskom v energetickom sektore. Podľa bruselského think-tanku „Bruegel“ môže núdzová situácia trvať roky.

    Odkaz:   https://sk.news-front.info/2022/12/19/ekonomika-ako-hlavne-bojisko-ruska-a-europskej-unie/

Co si myslet o posledním Muppet Show ve Washingtonu

 27.12.2022   The Saker     Kongres prohlásil, že „zabaví“ (jinak se tomu říká „krádež“) ruský majetek, čímž naplní Putinovo „proroctví“, který v roce 2013 varoval ruskou podnikatelskou komunitu, že její majetek na Západě bude ukraden. Jen málo Evropanů má žaludek na rozsáhlou kontinentální válku v Evropě, která zanechá jejich zemi v troskách. Přesto se evropští politici bojí amerických neokonzervativců, a proto se pokoušejí jen tiše šoupat nohama, zatímco je neokonzervativci tahají do propasti.

    Odkaz:   https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9466-co-si-myslet-o-poslednim-muppet-show-ve-washingtonu.htm

 

Sebe a své blízké léčí lékaři jinak

 26.12.2022   Autor: Josef Pazdera      Teoreticky by tedy mělo platit, že i samotní lékaři a jejich blízcí, budou mít tendenci chovat se odpovědně. Jinak řečeno, že tím, co ve svých ordinacích radí svým pacientům, což by mělo být to nejlepší, že se tím sami také budou řídit. Kolektiv Amy Finkelsteinové ale zjistil něco jiného.

    Odkaz:   https://www.osel.cz/12650-sebe-a-sve-blizke-leci-lekari-jinak.html

 

Rozhovor s profesorem Michaelem Hudsonem

 21.12.202  Michael Hudson    Rozdělení světové ekonomiky především odráží konflikt mezi západním neoliberalismem a tradiční průmyslovou ekonomickou logikou. Západ nemá ostatním zemím co nabídnout – s výjimkou slibu, že je nebude bombardovat. Výsledkem je, že když Čína a další země budují své ekonomiky, je s nimi zacházeno jako s nepřáteli.

    Odkaz:   https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9460-rozhovor-s-michaelem-hudsonem.htm

 

Putin mění přístup k SVO na Ukrajině

 22. 12. 2022  politikus.info  překlad: St. Hroch     Řada událostí podtrhuje, že Kreml již neusiluje o kompromis se Západem.  Znamená to také začátek změny domácí politiky. Mobilizace se stává jejím ústředním článkem.

    Odkaz:   https://belobog.sk/putin-meni-pristup-k-svo-na-ukrajine/

 

„Dezinformátoři“ a konspirační teoretici měli skoro ve všem pravdu !

20.12. 2022  bornova.pub       Náš hlavní mediální proud už je tak odtržen od reality, že za posledních sto let se tomu v Evropě blížilo asi jen jedno jediné období – rok 1938-1945 v Německu. Tehdy se za privilegované nadlidi považovali všichni Němci, dnes se za ně považuje populace „lepších lidí“.

    Odkaz:   https://bornova.pub/2022/dezinformatori-a-konspiracni-teoretici-meli-skoro-ve-vsem-pravdu-i/

 

Antiutópie sa stávajú realitou. Konečný cieľ svetovej elity

 23. decembra 2022 , Andrej Fursov    Okradnúť človeka je zločin. Okradnúť celé štáty, národy, pripraviť ich o zdroje, poškodiť životné prostredie – to je zníženie nákladov a racionalizácia. Ak by sa plán ultraglobalistov - zjednodušenie spoločnosti - mohol uviesť do praxe, potom čas jeho existencie bude – podľa „Buddenbrookovho princípu“, nie viac ako štyri generácie.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/12/23/andrej-fursov-antiutopie-sa-stavaju-realitou-konecny-ciel-svetovej-elity/

 

„To bude rodeo. Od 5. února a pak na jaře.“

Rajchl sepsal: Titanic Česko

18.12.2022      Pro ty, kterým doposud nedochází, v jak dramatické situaci se aktuálně naše země nachází a jak devastující efekt bude mít ekonomická sebevražda páchaná naší vládou. Při nejlepším tak za příští rok nasypeme výrobcům a zejména obchodníkům s energiemi z našich kapes půl bilionu. Přinejhorším to bude zhruba bilion.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-bude-rodeo-Od-5-unora-a-pak-na-jare-Rajchl-sepsal-Titanic-Cesko-723828

 

Co může stát za tím, že Rusko odmítá prodávat ropu za jakýkoli cenový strop

 18. 12. 2022   Realista    Odmítnutí Ruska dodávat ropu zemím, které se připojily k cenovému stropu, je jedním z bodů plánu zbavit USA hegemonie. Západ má dohodu postavit se proti Rusku a Číně, kterou ani neskrývá, ale kdo může s jistotou říci, že země Východu a Rusko nemají takovou nevyslovenou dohodu, pokud jde o konfrontaci proti kolektivnímu Západu v čele se Spojenými státy?

    Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/co-muze-stat-za-tim-ze-rusko-odmita-prodavat-ropu-za-jakykoli-cenovy-strop/

 

Generál vypovídá o operacích britské armády na Ukrajině

 17 prosince, 20225 Slovanka     Magowan je bývalý velící generál Royal Marines, který se připojil k elitní jednotce Royal Navy v roce 1989. Generálporučík ve svém příspěvku mimo jiné popisuje, že „komanda podporovala diskrétní operace v extrémně citlivém prostředí. The Times začátkem tohoto roku odhalily, že britské speciální pozemní jednotky v Kyjevě pomáhají s výcvikem místních vojáků. Vojenští trenéři byli poprvé nasazeni na Ukrajinu po invazi na Krym v roce 2014.

    Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/general-vypovida-o-operacich-britske-armady-na-ukrajine/

 

Mimořádná a znepokojivá zpráva z Ruska: migranti a smrtelný meningokok

 18.12.2022   Nemocní jsou hlavně migranti, řekla Elena Andreeva, hlavní sanitární lékařka Moskvy, vedoucí hlavního města Rospotrebnadzor. Cílem kampaně je maximální pokrytí očkování pracovních migrantů do 25. prosince. Očekávaným výsledkem je stabilizace epidemické situace meningokokové infekce v Moskvě.

    Odkaz:   https://skrytapravda.cz/ze-zahranici/969-mimoradna-a-znepokojiva-zprava-z-ruska-migranti-a-smrtelny-meningokok

 

Irská ostuda. Děti zemřely v péči církve a vlády, pohřbili je v kanalizaci

 17.12. 2022  Daniela Kučerová     Během desítek let existence náboženských institucí pro neprovdané matky zemřelo v Irsku 9000 dětí, které kdysi zemřely na nemoci, podvýživu a špatnou prenatální péči. V areálu starého domova v Tuamu forenzní archeologové narazili na kosti nezletilých už během zkušebního výkopu, popisuje v reportáži americký deník New York Times.

    Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-irska-ostuda-deti-zemrely-v-peci-cirkve-a-vlady-pohrbili-je-v-kanalizaci-221521

    Celý text:       Nejen-irska-ostuda.pdf

 

Xi Jinping dorazil do Rijádu na Summit Číny, arabských zemí

a státní návštěvu Saúdské Arábie

 8.12. 2022     Dostalo se mu velkolepého a vřelého přivítání. Jednadvacet salv oficiálně oznámilo jeho přílet. Čínského prezidenta srdečně přivítali guvernér provincie Rijád princ Faisal bin Bandar Al Saud, ministr zahraničí princ Faisal bin Farhan Al Saud, ministr Yasir Al-Rumayyan, který pracuje na záležitostech Číny, a další klíčoví členové královské rodiny a vysocí úředníci vlády.

Odkaz:   https://czech.cri.cn/2022/12/08/ARTInsPQR9onYOk0f4VSxrVE221208.shtml?spm=C52918.PaZNIkA0prFD.EqwriWkzabnJ.32

 

Další smutná komedie, tentokrát s ptačí chřipkou

 15. 12. 2022  Jindřich Kulhavý      Ptačí chřipka, která dosud snad žádnému člověku u nás neuškodila, údajně napadla české chovy. Je zvláštní, že jenom u nás a zároveň v době, kdy se většina volně hnízdícího ptactva už dávno přemístila do teplých krajů. Nebylo by jednodušší a správnější pozavírat do blázinců všechny ty strůjce Green Dealu, Great Resetu, přidat propagátory LGBT, pseudorasismu, sociálních kreditů, dodávek zbraní na Ukrajinu, všeobsahující vakcinace a dalších hovadin? Vrátit se k normálnímu životu, prosperitě a jen se pořádně naučit pracovat s odpady?

    Odkaz:   https://protiproud.info/politika/6889-dalsi-smutna-komedie-tentokrat-s-ptaci-chripkou-slepici-udavaci-vybit-domaci-a-pak-volne-zijici-zvirata-brzy-na-poradu-i-psi-a-kocky-tesite-se-na-gatesovo-chemicke-maso-umela-ryze-uz-je-tu.htm

 

Surovikin překvapil NATO svými metodami na Ukrajině

 13.12.2022   autor: Valentin Vasilescu, rumunský vojenský analytik     Dosažení vzdušné nadvlády nad celým ukrajinským územím prostřednictvím neutralizace protiletadlové obrany je nyní jednou z priorit generála Sergeje Surovikina. Prevaha ruských ozbrojených síl nedáva ukrajinskej armáde žiadnu šancu na víťazstvo, takže jedinou záchranou pre ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského bude útek do Poľska, povedal plukovník Douglas McGregor, bývalý poradca šéfa Pentagonu.

    Odkaz:   https://www.e-republika.ch/article4602-Surovikin-prekvapil-NATO-svymi-metodami-na-Ukrajine

 

Celou zkorumpovanou bruselskou bandu je třeba navždy rozpustit

 12.12. 2022  Slovanka       Celá EU je od samého počátku založena na korupci. Nejen europoslanci a eurokomisaři, ale také desetitisíce bruselských úředníků a statisíce dalších. Nyní byla zatčena jen malá hrstka těchto korupčníků. Velká ryba si tak stále plave v rybníku. EU je třeba zrušit. Pokud ji tato prohnilost a zkorumpovanost nakonec nerozežere zevnitř, tak můžeme jen závidět těm, kdo jako další vystoupí.

    Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/12/celou-zkorumpovanou-bruselskou-bandu-je-treba-navzdy-rozpustit/

 

Americký novinář cestoval do Moskvy, aby zdokumentoval, jak „fungují“ sankce                 

 10.12. 2022  Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda     Zaváděné sankce lze od samého počátku nazvat sankcemi protievropskými. Krize, která má zničit evropský průmysl a výrazně snížit životní úroveň Evropanů (jak to ostatně požaduje i Agenda 2030), je iniciována z mnoha stran. Jde o zavádění tzv. „zeleného údělu“ pod záminkou „boje proti dusíku a uhlíku“...

    Odkaz:   https://cz24.news/video-americky-novinar-cestoval-do-moskvy-aby-zdokumentoval-jak-funguji-sankce/

 

Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?

14. prosince 2022   AUTOR: Michael Svatoš     Bankéři tak nenesou žádné riziko, a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, a protože se těší na mastné úroky i z českých a slovenských kapes. Když Ukrajina dluh nesplatí, zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek, a prodají ho v dražbě.

    Odkaz:   https://cz24.news/ceska-i-slovenska-vlada-se-zarucily-za-dluhy-ukrajiny-u-bankeru-co-z-toho-plyne/

 

Kadyrov chváli vývoj na fronte. Ukrajinci spočítali vysoko presné rakety vyrobené ruským priemyslom. prehľad bojov

 13. decembra 2022 Maroš šolc     Naše jednotky sú teraz vo výhodnejšej pozícii, o čom svedčí porážka Ozbrojených síl Ukrajiny na mnohých frontoch a ich obrovské straty,“ povedal Kadyrov. Celkovo od začiatku operácie dostala ruská armáda 240 vysoko presných riadených rakiet Ch-101 a približne 120 riadených rakiet Kalibr. Okrem toho sa rakety posielajú na Ukrajinu priamo z montážnej linky.

    Odkaz:   https://www.michalapetr.com/map-1532-putin-ma-zasoby-munice-na-valku-do-roku-2026-zapadni-media-se-opajeji-marnou-vizi-ze-rusku-dojde-munice/

 

Putin má zásoby munice na válku do roku 2026.

 8 prosince  Michael Svatoš     Jelikož mělo Rusko před válkou uskladněno nejméně 2 miliony tun munice, je při současné spotřebě 1,1 milionu tun ročně schopno válčit v současné intenzitě 4 roky! Tedy do konce února 2026! Rusku munice nedochází, dochází munice Ukrajině.

    Odkaz:   https://www.michalapetr.com/map-1532-putin-ma-zasoby-munice-na-valku-do-roku-2026-zapadni-media-se-opajeji-marnou-vizi-ze-rusku-dojde-munice/

 

Covid ve službách Si a Podnebesí: Jak souvisejí protesty v Číně a volby na Vystrčilově Tchajwanu?

 6. 12. 2022  Dmitrij Bavyrin     Masové protesty v Číně, jaké nebyly zaznamenány více než třicet let, přinesly své ovoce: Úřady výrazně zmírnily omezení týkající se covidu. Stejná omezení totiž vedla ke svržení vládnoucí strany na Tchaj-wanu, což byl neúspěch USA a triumf prezidenta Si Ťin-pchinga.

    Odkaz:   https://protiproud.info/politika/6868-covid-ve-sluzbach-si-a-podnebesi-jak-souviseji-protesty-v-cine-a-volby-na-vystrcilove-tchajwanu-zapadni-media-se-dvakrat-prepocitala-pokrytectvi-schwabovych-vlad-obnazeno-kdo-asi-vymyslel-covid-peking-si-umi-pockat.htm

 

Ruský „generál Armagedon“ převzal iniciativu

 8. prosince 2022     Surovikinova vojenská strategie je založena na absolutním prvenství hodnoty lidského života. Dokonce ani údery na kritickou infrastrukturu nemají za následek civilní oběti – zničeno je jen vybavení, budovy a zařízení. Dokonce i Ukrajinci jsou nuceni to s nevolí přiznat.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.online/2022/12/rusky-general-armagedon-prevzal-iniciativu

 

Udržitelné dluhové otroctví aneb skutečné cíle agendy OSN

 17 listopadu, 2022  Whitney Webb & Iain Davis     Ačkoli je nám prodáván jako "udržitelný", jediné, co tento nový globální finanční systém "udrží", je moc dravé finanční elity. Dluh je rozhodující formou financování cílů udržitelného rozvojePolitiku budou řídit bankéři a think-tanky, které infiltrovaly ekologické hnutí před desítkami let.

    Odkaz:   https://otevrisvoumysl.cz/whitney-webb-iain-davis-udrzitelne-dluhove-otroctvi-aneb-skutecne-cile-agendy-osn/

Prolhaná média z nás dělají pologramotné lidi

 3. prosince 2022 - Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz     V poslední době jsme zahlcování především negativními zprávami z Číny a Ruska. Nejde jenom o negativní informace, my máme i absolutní nedostatek těch běžných informací pozitivních. Vůbec si neuvědomujeme v jakém prostoru a jak vybaveném kulturními statky, ekonomickými jednotkami a celky, se pohybujeme. Jak je  různorodé a jak je rozvinuté.

    Odkaz:   http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/politika/zboril-prolhana-media-z-nas-delaji-pologramotne-lidi/

 

USA priznali podporu farebnej revolúcie v Iráne. Cieľom je jadrový program a spolupráca s Ruskom

 6.december 2022, Milan Novický (AM)     V Iráne sa deje všetko čo sa dialo v Kyjeve v roku 2014. Iránske úrady sa rozhodli vstúpiť do dialógu s demonštrantmi Iránsky prezident Ibrahim Raisi navštívil provinciu Kurdistan. Politik prisľúbil, že podnikne kroky na zlepšenie sociálno-ekonomickej situácie.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/12/06/usa-priznali-podporu-farebnej-revolucie-v-irane-cielom-je-jadrovy-program-a-spolupraca-s-ruskom/

 

Indie by ráda přebudovala světový řád

 1. prosince 2022   Arťom Ignaťjev     Začátkem podzimu překonala v obvyklých cenách ekonomika Indie britskou ekonomiku. Indie nevěří ve světový řád, při němž se někteří považují za něco víc něž ostatní. Dillí uvedlo, že Indie a Rusko spolupracují na mnoha otázkách v měnícím se a mnohopolárním světě.

    Odkaz:   https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-688/

 

Popredný onkológ poukazuje na nárast výskytu rakoviny u ľudí očkovaných proti Covidu

05/12/2022 autor: Dr. Angus Dalgleish         Lekár obhajuje svoje pozorovania tvrdením, že zodpovedajú vzoru vrodenej imunitnej supresie počas niekoľkých týždňov po očkovaní mRNA vakcínami, ktorá bola pozorovaný na celom svete.

 

    Odkaz:   https://www.badatel.net/popredny-onkolog-poukazuje-na-narast-vyskytu-rakoviny-u-ludi-ockovanych-proti-covidu/

 

Válka proti globálnímu zemědělství – Neudržitelná „udržitelná agenda“ OSN 2030

 2.12.2022    F. William Engdahl  Global Research     V uplynulých týdnech začal koordinovaný útok na naše zemědělství a naší schopnost produkovat potraviny pro lidskou existenci. Nedávné zasedání OSN Agendy 2030,  Cop27 v Egyptě, zasedání vlád G20 na Bali, Světové ekonomické fórum v Davosu a Bill Gates se na tom podílejí.

    Odkaz:   https://cz24.news/f-w-engdahl-global-research-valka-proti-globalnimu-zemedelstvi-neudrzitelna-udrzitelna-agenda-osn-2030/

 

Pjotr Tolstoj odpálil informační bombu „ve francouzském prostoru“

 29.11. 2022      Po projevu místopředsedy Státní dumy „vybuchlo“ studio BFM TV, televizní kanál ve Francii, a mediální požár se rozšířil do internetového prostoru. Rozsekat tři západní propagandisty v přímém přenosu před miliony diváků? Snadno. A to přesto, že ruský politik byl v Moskvě. Tolstoj to vše přednesl ve vynikající francouzštině.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.online/2022/11/pjotr-tolstoj-odpalil-informacni-bombu-ve-francouzskem-prostoru

 

Důležitost tradičních korejských pohádek

 28.11.2022   Jan Campbell     Pohádky Severní Koreje indikují na převahu témat jako je šetrnost, sdílení, pořádek, pravidla, spolupráce a vlastenectví, včetně ochrany ekosystémů, která jsou založena na konfucianismu.Čučche ztělesňuje politickou myšlenku strany proklamující práci na principu - lid na prvním místě.

    Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-pohadky-pro-male-velke

 

Pentagon se nemůže dopočítat zbraní na Ukrajině za 20 miliard

 1.12. 2022     (rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)     Jen velmi málo lidí v USA připustilo, že nemají USA výrobní kapacitu nezbytnou k současnému vyzbrojování kyjevského režimu a vlády v Tchaj-peji. Podle posledních zpráv není vláda USA schopna vyúčtovat zbraně v hodnotě přibližně 20 miliard dolarů, které poslala kyjevskému režimu.

    Odkaz:   http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/pentagon-se-nemuze-dopocitat-zbrani-na-ukrajine-za-20-miliard/

 

„Konec cenzury. Fialovej hnus! Demisi!“ Na Letnou dorazili odpůrci Fialy. Vřelo to

 26.11.2022     V sobotu 26. listopadu se uskutečnila další demonstrace proti vládě. V čase, kdy se na Česko řítí ekonomická krize, inflační krize, energetická krize a vláda s tím nic nedělá.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Konec-cenzury-Fialovej-hnus-Demisi-Na-Letnou-dorazili-odpurci-Fialy-Vrelo-to-721630

 

Kritický dopis pamětnice k lživému pořadu ČT 2 - Postoloprty 1945

Je ale nepochopitelné, že kdokoliv může veřejně, beztrestně, uveřejnit nestydatosti, lži, házet špínu na český národ! V pořadu je pravda převrácena, z vrahů jsou oběti, z vražděných a týraných jsou mstivé bestie.

 

Zdá se, že Rusko k vítězství nebude potřebovat zimní ofenzívu

 27. listopadu 2022  Paul Craig Roberts     Ukrajina a její obyvatelstvo je součástí Ruska po staletí. Existuje mnoho smíšených sňatků. Většina Ukrajinců není nakloněna neonacistům, kteří ovládali Ukrajinu od doby, kdy USA v roce 2014 svrhly vládu.

    Odkaz:   http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/roberts-zda-se-ze-rusko-k-vitezstvi-nebude-potrebovat-zimni-ofenzivu/

 

Televize jako způsob debilizace obyvatelstva

Televize je nejničivější informační zbraní. Vše, co vidíte ve zprávách v televizi, jsou představení pro ignorantský dav. Většina falešných cílů, tužeb a tužeb, které lidé vnímají jako své vlastní, nám byla vnucena prostřednictvím médií.

    Odkaz:   http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/27/televize-jako-zpusob-debilizace-obyvatelstva/

 

Ukrajina páchá „sebevraždu policistou“

 28.11.2022 The Saker     Jsem také zdrcen vývojem války za osvobození Ukrajiny od NATO: Můj smutek ještě prohlubuje vědomí, že si za to obyvatelé Ukrajiny do značné míry mohou sami.

    Odkaz:   https://zvedavec.news/komentare/2022/11/9423-.htm

 

Odsouzení pořadu ČT2 – Postoloprty 1945

 18. 11. 2022  Otevřený dopis Radě České televize.  Ve dnech 8.11. a 10.11. uvedla televizní stanice ČT2 takzvaný hraný dokument Postoloprty 1945 – česká odplata. Naší veřejnosti je vnucován názor, že došlo ke zločinu organizovanému našimi nově ustanovovanými československými vládními úřady.

       Celý text:       Odsouzeni-poradu-CT2.doc

 

Závod "Moskvič" zahájil sériovou montáž vozů SKD a od prosince elektromobily. Jak je to možné?

24.11.2022     Automobilový závod Moskvič Moskva znovu zahájil výrobu zahájením sériové montáže crossoveru Moskvič 3 s benzínovým motorem. Rusko je schopno i přes vnější tlak zavést výrobu mikročipů v základním segmentu v požadovaném množství na přelomu let 2027-2028 a do roku 2030 – plně uspokojit domácí poptávku po kritické řadě mikročipů.

    Odkaz:   https://www.skrytapravda.cz/ze-zahranici/921-zavod-moskvich-zahajil-seriovou-montaz-vozu-skd-a-od-prosince-elektromobily-jak-je-to-mozne

                  https://cz24.news/po-potravinach-chce-byt-rusko-nejen-sobestacne-v-mikrocipech-ale-i-nejvetsim-vyrobcem-na-svete/

 

Vojáci DLR očekávají po Putinově zákonu 100 000 dobrovolníků z KLDR

 15.11.2022  autor: Anton Utkin     Nový zákon, který již podepsal Vladimir Putin, umožňuje osobám s cizím občanstvím uzavřít smlouvu s ruským ministerstvem obrany o službě v ruské armádě.

    Odkaz:   https://military.pravda.ru/news/1770072-dobrovolcy_iz_kndr/

                  https://www.pokec24.cz/politika/jeste-jednou-varuji-drzouny-a-ignoranty/

    Celý text:       DLR-KLDR.doc

 

Německý pilot a vyšetřovatel: MH 17 sestřelila ukrajinská stíhačka.

 23. 11. 2022  Václav Danda      přináší utajovaná fakta o politickém "rozsudku" v kauze letu MH17 sestřeleného kyjevským režimem, omylem. Skutečným terčem byl stroj s Putinem.

    Odkaz:   https://protiproud.info/politika/6840-nemecky-pilot-a-vysetrovatel-mh-17-sestrelila-ukrajinska-stihacka-omylem-skutecnym-tercem-byl-stroj-sputinem-kreml-to-vi-proc-mlcel-proc-ani-usa-nedodaly-pozadovane-dukazy-a-proc-prisel-rozsudek-z-haagu-prave-ted.htm

 

"Blahobyt na úkor ostatních": jak se Západ snaží oddálit dluhovou krizi

 18.11. 2022  Eduard Birov   překlad: st.hroch      Západní ekonomové vymysleli celou pseudovědu "ekonomics". parazitický systém už dávno zkrachoval, nicméně všichni dělají, že si toho nevšimli. Očekává se, že celosvětový veřejný dluh letos překročí 70 bilionů dolarů, což je více než 80 % světového HDP (viz graf 1). Celkový dluh, který zahrnuje i dluhy domácností a nefinančních podniků, přesáhl 300 bilionů dolarů, což je dvaapůlnásobek ročního světového HDP.    

    Odkaz:   https://www.zavtra.ru/blogs/blagopoluchie_za_schyot_drugih_kak_zapad_pitaetsya_ottyanut_dolgovoj_krizis

    Celý překlad:       Blahobyt-na-ukor-ostatnich.doc

 

Už dosť! Európske krajiny volajú po ukončení financovania Ukrajiny

 16/11/2022  Ramon Tomey, zdroj:naturalnews.com    Niekoľko európskych krajín vyzýva na ukončenie posielania peňazí na Ukrajinu a financovania prebiehajúceho vojnového úsilia Kyjeva proti Rusku.

       Odkaz:   https://www.badatel.net/uz-dost-europske-krajiny-volaju-po-ukonceni-financovania-ukrajiny/

 

Zašlapaná svoboda: jak USA udělaly z žurnalistiky stroj na propagandu

 21. listopadu 2022   Maxim Petrov     Redaktor WikiLeaks Julian Assange je poslaný do vězení za zveřejnění pravdivých informací o operacích USA v Iráku a Afghánistánu. Západ provádí bezprecedentní tlak na svobodu slova a je hlavním organizátorem zločinů proti pracovníkům médií. Aby se situace změnila, potřebuje celý světový řád  zásadní změny.

       Odkaz:   https://www.novarepublika.online/2022/11/zaslapana-svoboda-jak-usa-udelaly-z-zurnalistiky-stroj-na-propagandu

 

Skutečná nepohodlná pravda: arktický mořský led od roku 2012 vzrostl

  Redakce  Zdroj: dailysceptic.org     Dne 16. srpna dosáhl letní mořský led v Arktidě třetího nejvyššího rozsahu od roku 2007. Podle amerického Národního střediska pro údaje o sněhu a ledu (NSIDC) se letos poprvé od roku 2007 severní mořská cesta podél Eurasie „nemusí ukázat bez ledu“.

       Odkaz:   https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/skutecna-nepohodlna-pravda-arkticky-morsky-led-od-roku-2012-vzrostl/

 

Výbuch Česka. Po plynu na řadě jídlo: Výdělek pro USA. Jasně sepsáno

16.11.2022 | Rozhovor s bývalým prezidentem Agrární komory Janem Velebou.     Dává neradostnou prognózu. Zmiňuje „zelené fanatiky“ a mluví o „snížení výroby potravin v Evropě a současném zvýšení jejich cen“. Před listopadovým převratem jsme tu měli stovky zemědělských a potravinářských subjektů s vynikajícími výsledky, srovnatelnými se světovou špičkou. Prvním dnem nového roku 2023 se začne napětí ve společnosti kumulovat a už nyní je nálada dosti blbá.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vybuch-Ceska-Po-plynu-na-rade-jidlo-Vydelek-pro-USA-Jasne-sepsano-720551

 

Jaroslav Štefec – Co se to tedy vlastně stalo v Polsku? A jaké je poselství těchto událostí?

 18. 11. 2022 josh-xy     Co se to tedy vlastně stalo v Polsku? Přišla studená sprcha. Nečekaně z USA. Na jejím počátku bylo prohlášení prezidenta Bidena, že k jednoznačnému obvinění Ruska není dostatek informací. Bezprostředně poté se „tři vysocí příslušníci americké administrativy“ vyjádřili v tom smyslu, že raketa byla sice ruská, ale veškeré informace o trajektorii, které jsou k dispozici a byly předány i polské straně, ukazují na její start z území Ukrajiny.

       Odkaz:   https://www.pokec24.cz/blog/co-se-to-tedy-vlastne-stalo-v-polsku-a-jake-je-poselstvi-techto-udalosti/

 

867 amerických vojenských základen mimo USA

 18 listopadu, 2022   Slovanka      Země, která je již více než 70 let celosvětovým agresorem. Stojí za válkami, převraty a tzv. „barevnými revolucemi. Má za sebou podle střízlivých odhadů 20 – 30 milionů mrtvých. Ovšem není to ani tak tato země, jako ti, kdo vládnou z pozadí. Deep state, již více než století ovládající všechny vlády USA a také všechny oddaných kolonie po celém světě.

       Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/11/867-americkych-vojenskych-zakladen-mimo-usa-video/

 

Cherson je anti-Stalingrad

16. listopadu 2022    Překlad výňatku od anglicky píšícího bloggera Big Serge      Rusko učinilo politicky trapnou, ale vojensky prozíravou operační volbu. Zásobování sil přes řeku s omezenou kapacitou mostů a silnic bylo logisticky velmi náročné. Stažením se na východní břeh se však řeka stává pozitivním multiplikátorem sil, protože slouží jako obranná bariéra.

       Odkaz:   https://www.novarepublika.online/2022/11/petr-hampl-cherson-je-anti-stalingrad

 

Pražské jaro bylo přebarveno do barvy NATO

26.09.2022 Autor Sergej Lebeděv   Redaktor: Jelena Timoškina , kurátor: Ljubov Stěpušova     Fotografie sovětských tanků v pražských ulicích v roce 1968 zná snad každý. Na Západě bylo prezentováno jako "Pražské jaro" . Dnes takové akce po celém světě dostaly jinou definici  –  „barevné revoluce“, které s pomocí místních „liberálních“ a kriminálních živlů svrhávají režimy, které se jim nelíbí. Praha 1968 je typickým příkladem.

       Odkaz:   https://www.pravda.ru/world/1752863-cvetnye_revoljucii_ssha/

       Celý překlad:       Prazske-jaro.doc

 

Opuštěním Chersonu Rusko chytilo ukrajinské ozbrojené síly do pasti, ze které se nedostanou

 13. listopad 2022  Rozhovor Kirila Kurbatova s vojenským expertem Institutu zemí SNS Vladimírem Jevsejevem. Stažením z Chersonu Rusko vytvořilo pro kyjevský režim situaci, kdy mu ekologická katastrofa způsobená zničením vodní elektrárny Kachovka nepřináší žádné výhody.

       Odkaz:   https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/opustenim-chersonu-rusko-chytilo-ukrajinske-ozbrojene-sily-do-pasti-ze-ktere-se-nedostanou.html

 

Němci boří evropský trh: stropy na energie pro průmysl znamenají pro české firmy likvidaci

17. listopadu 2022     Německá vláda se podle dosavadních plánů chystá zastropovat ceny elektřiny a plynu pro velký průmysl na opravdu nízkých hodnotách. Násobně nižších, než jsou české stropy pro domácnosti.

       Odkaz:   https://cz24.news/nemci-bori-evropsky-trh-stropy-na-energie-pro-prumysl-znamenaji-pro-ceske-firmy-likvidaci/

 

Evropská unie: - podruhé na stejné hrábě? Nejdřív Rusko, nyní Čína ?

 9.11. 2022   překlad: st.hroch     Evropská unie je závislá na čínském vývozu více, než na ruských energetických zdrojích. K výrobě elektromobilů, které by nahradily konvenční vozy, "bude Evropa do roku 2030 potřebovat:   15krát více lithia, čtyřikrát více kobaltu, čtyřikrát více grafitu, třikrát více niklu" - řekl Breton. 

       Odkaz:   https://aurora.network/articles/140-jenergetika/107183-evrosojuz-dvazhdy-na-te-zhe-grabli-snachala-rossija-teper-kitay?utm_campaign=&utm_medium=email&utm_source=MailoPost

 

Šok v Německu. 20% dětí ve čtvrté třídě neumí číst a psát!

 31/Říjen/2022     Většina tříd na základních státních školách má dnes kolem 30-40% dětí, které neovládají plynně češtinu. Vláda P. Fialy to ale řešit nehodlá. I ona má zadání zlikvidovat tradičně vysokou úroveň vzdělání českého národa! Je proto žádoucí se podobných elit a nainstalovaných vlád zbavit co nejdříve. Jinak přivedou národ a zemi k řízenému krachu!

       Odkaz:   https://ceskavec.com/2022/10/sok-v-nemecku-20-deti-ve-ctvrte-tride-neumi-cist-a-psat-na-vlne-je-masova-imigrace-ukrajinizace-ceskych-skol-prinese-stejny-vysledek

 

Cherson — „tajná diplomacie“ ohledně SVO

 11. 11. 2022   Jelena Panina  Budeme muset centralizovat válečnou ekonomiku a vše, co pro ni pracuje. Oligarchická ekonomika a politika, která ji chrání, nemůže vyhrát války. Tlak na vládu ohledně uzavření míru za jakkoliv nepříznivých podmínek bude jen narůstat a bude pocházet pouze od velkého finančního kapitálu. V tom je smysl veškeré „tajné diplomacie“ ohledně SVO a to si musíme uvědomit.

       Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/cherson-tajna-diplomacie-ohledne-svo/

 

Další divoké nápady Evropské unie

Jane Kaufman    kuryr      Když se Ukrajina stane členem EU, celá unie bude přebírat jejich dluh a všechny členské státy ho budou muset společně splácet. A ukrajinský dluh je monstrózně veliký!

       Odkaz:   http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/12/jane-kaufman-dalsi-divoke-napady-evropske-unie/

 

Konec začátku a začátek konce

 9. 11. 2022 kuryr     Mnozí se ptají, jak dlouho bude trvat válka USA proti Rusku, Bělorusku a Ukrajině? Vše záleží na tom, jak moc si americká neocon/neoliberální elita chce eskalovat svou válku. Rusko má svou pátou a šestou kolonu. Odhadujeme je na 5 % populace. Velká očista Ruska teprve začala. "Kolektivní Západ" nenásleduje Afro-Eurasie (sedm osmin lidstva), vedená průmyslově a ekonomicky Čínou a Indií, ideologicky a vojensky Ruskem. Jsme svědky konce starého západocentrického světa a zrodu nového multicentrického světa. 

       Odkaz:   http://www.infokuryr.cz/n/2022/11/09/konec-zacatku-a-zacatek-konce/

 

Stále více lidí žije »z ruky do úst«

8.11. 2022  (red)     Podíl domácností, kterým měsíční rozpočet vystačí jen na nejlevnější jídlo a oděvy, stoupl z loňských 18 procent na letošních 26 procent.  

       Odkaz:   http://www.nasepravda.cz/zpravodajstvi/stale-vice-lidi-zije-z-ruky-do-ust/

 

Nastal čas, aby Rusko pomohlo Západu prejsť od opíjania sa ku kocovine

 9.11. 2022   Dmitrij Orechov      O čo vždy išlo Západu? O to, aby západný liberálny poriadok zvíťazil po celom svete. aby potlačil životodárné všelidské hodnoty. Západ si musí priznať, že sa jeho bohatstvo zrodilo vďaka sérii zločinov. Ako povedal Putin, zatiaľ má Rusko zo strany Západu čo do činenia s „otvorene rasistickou a neokoloniálne zaslepenou nadradenosťou“. Takže zatiaľ Rusku nestáva nič iné, len pokračovať v konfrontácii.

       Odkaz:   https://cz24.news/nastal-cas-aby-rusko-pomohlo-zapadu-prejst-od-opijania-sa-ku-kocovine/

 

Kolektivní Západ včetně Česka a Slovenska podpořily při hlasování v OSN glorifikaci nacistů a neonacistů

 5. 11. 2022 Janinna       Generální tajemník Guterrés byl šokován, když se od Putina dozvěděl, že v Chartě OSN existuje takový článek, který umožňuje ruskou speciální operaci na Ukrajině. Rusko má právo potrestat nacisty a odstranit je, kdekoli a kdykoli. Rusko tak podle Charty OSN nepřekročilo mezinárodní právo a nic neporušilo, na rozdíl od výše uvedených zemí, které se staly těmi, kdo oživují nacismus a jsou spolupachateli nacismu.

       Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/kolektivni-zapad-vcetne-ceska-a-slovenska-podporily-pri-hlasovani-v-osn-glorifikaci-nacistu-a-neonacistu/ 

       K tématu:       ChartaOSN.pdf

 

Klimatický summit: Pokrytečtí politici přilétají v soukromých tryskáčích a vládních letadlech a konzumují maso

 9 listopadu, 2022   Slovanka     Letošního ročníku se účastní 110 hlav států a předsedů vlád, 2 000 řečníků a více než 35 000 delegátů. Dopravili se jako obvykle soukromými tryskáči, vládními letadly a spíš jen výjimečně dopravními letadly. Jak je možné, že většina lidí tyto klimatické lži neprohlédla?

       Odkaz:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/11/klimaticky-summit-pokrytecti-politici-priletaji-v-soukromych-tryskacich-a-vladnich-letadlech-a-konzumuji-maso/  

    K tématu také:   https://cz24.news/oracle-klimaticka-zmena-a-ekologicky-fasizmus-co-se-chysta/

http://www.novarepublika.online/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html

https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

http://www.novarepublika.online/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

https://www.casopis-sifra.cz/vice-nez-31-000-vedcu-podepsalo-petici-hypoteze-globalniho-oteplovani-zpusobeneho-sklenikovymi-plyny-co2-molekula-zivota-nikoli-skodliva-latka/ 

          http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10122-vladimir-putin-rika-ze-clovekem-zpusobena-klimaticka-zmena-je-hoax

 

Den 7. listopad

 Leonid Maslovskij , ZAVTRA , 7.11. 2015    7. listopadu (25 října) 1917 se uskutečnila Velká říjnová socialistická revoluce. Naši ruskou revoluci již téměř sto let prudce nenávidí Západ, protože Říjnová revoluce nedovolila Západu zničit ruský národ a ruský stát.

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/den-7-noyabrya  

       Celý překlad:       Den-7-listopad.doc

 

Komu vadí Lenin a Stalin?

     Největším Leninovým úspěchem je svržení buržoazní vlády poprvé v dějinách lidstva. Pod Stalinovým vedením se poprvé v historii lidstva prokázala možnost existence a rozvoje státu nejen bez cara, ale také bez buržoazie. 

      Odkaz:     https://politikus.ru/v-rossii/101102-komu-meshaet-lenin-i-stalin.html

      Celý překlad:       Komu-vadi.doc

 

Stalinův projev na přehlídce 7.11. 1941 v Moskvě

     Bývaly dny, kdy naše země byla v ještě těžší situaci... Dnes je postavení naší země mnohem lepší než před třiadvaceti lety... Německo nemůže takové napětí dlouho vydržet... Ať žije naše slavná vlast, její svoboda a její nezávislost! Pod Leninovým praporem - kupředu k vítězství!

     Radek Havelka / Admin 25.08.2003

    Odkaz:   https://www.valka.cz/1186-Stalinuv-projev-na-prehlidce-7-11-1941-v-Moskve

 

Realistický pohled na VŘSR

 Rok 1917     Kritickým místem se staly ruské elity. Zatímco v Zimním se kecalo, ve Smolném se pracovalo. Po poplašných zprávách se bolševici na popud Lenina rozhodli zkusit svrhnout Prozatímní vládu v předvečer 2. Sjezdu sovětů - a uspěli. Výňatky z knihy   Jiří Šifrin – Bůh synergie

    Celý text:       Rok-1917.doc

 

Neprodejná levice v Josefu Skálovi našla plně kompetentního kandidáta na prezidenta republiky

 8. říjen 2022 | Miroslav Pořízek     Včas a správně poznal, že komunisté se pro občany stávají stranou mírného pokroku v mezích zákona. Má všechny předpoklady pro to, aby jej podpořila široká levicově a vlastenecky orientovaná veřejnost, a nejen ta.

    Zdroj:     https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/neprodejna-levice-v-josefu-skalovi-nasla-plne-kompetentniho-kandidata-na-prezidenta-republiky.html

    Celý text:       Kandidat.doc

 

Jediný graf, který vše vysvětluje. Jedná se o Čínu. „Lidstvo je zapletené do třetí světové války“

 4.11. 2022   Mike Whitney   Global Research     Washington se tak obává explozivního růstu Číny, že nyní považuje Čínu za svého největšího a nejhrozivějšího strategického protivníka.

    Zdroj:     https://www.globalresearch.ca/one-chart-that-explains-everything/5798138

 

Žádná bolest, žádné zrno: Putinův návrat k Černému moři

 4.11.2022 Pepe Escobar     Jako další gesto dobré vůle Moskva oznámila, že ochotně a zdarma dodá 500.000 tun obilí chudším zemím, aby nahradila ucelené množství, které měla Ukrajina vyvézt.

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/11/9392-zadna-bolest-zadne-zrno-putinuv-navrat-k-cernemu-mori.htm    

    K tématu:   Rusko má letos nejvyšší úrodu obilí v novodobé historii  Nejvyssi-uroda.doc

 

Čína a Vietnam posilují své partnerství na obranu proti USA

 3. listopadu 2022  (rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)     Přestože mezi oběma asijskými zeměmi panují velké problémy a historická nevraživost, Hanoj nikdy nedovolí, aby USA použily Vietnam k boji nebo nátlaku na Čínu.

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-a-vietnam-posiluji-sve-partnerstvi-na-obranu-proti-usa/

 

Švýcarsko oficiálně vyhlásilo sankce proti Ukrajině

2. listopadu 2022 dan, prvnizpravy.cz     Buď Švýcarsko ovládly proruské síly a Putinova pátá kolona, nebo naše vláda lže, když těmito nálepkami označuje všechny subjekty vystupující proti dovozu zbraní do oblasti válečného konfliktu," napsal Rajchl.

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/svycarsko-oficialne-vyhlasilo-sankce-proti-ukrajine/

 

Projev Ivana Davida 28. 10. 2022, Míčovna Pražského hradu

 28. října 2022     Vážení přítomní,      připomínáme si výročí, které je stále státním svátkem, ale podle cizích plánů nemá napříště znamenat nic. ... Zbavme se vlády slouhovství, netečného přihlížení, zbabělosti a strachu. Zvolme si jiný program, lepší organizaci a schopnější vůdce!

    Zdroj:     https://www.novarepublika.online/2022/10/projev-ivana-davida-28-10-2022-micovna-prazskeho-hradu

 

Jak v Kyjevě parcelovali Rusko …

 

 26.10. 2022  Pavel Karpov    Téměř bez povšimnutí se 14. října v Kyjevě konalo "Fórum okupovaných národů Kavkazu". Mokrým snem Anglosasů je provést na Kavkaze masakr, vyhodit Kavkaz do povětří. Stejně jako svého času vyhodili do povětří Balkán a zničili Jugoslávii, stejně jako provedli řadu "barevných revolucí" a zlikvidovali státy pod záminkou "změny režimu".

    Zdroj:     https://www.fondsk.ru/news/2022/10/26/kak-v-kieve-rossiu-raschlenjali-57541.html

    Celý překlad:       Jak-parcelovali-Rusko.doc

 

Deň, keď Európa zomrela: BASF trvalo znižuje výrobu, čo spôsobí katastrofu západného světa

 30/10/2022 autor: Mike Adams, Natural News     Kvôli strate dodávok zemného plynu do Európy i  na výrobu dusíkatých hnojív. Európa sa rýchlo rúti do úplného kolapsu: žiadny priemysel, žiadne dodávateľské reťazce, žiadne energie, žiadne kovy, žiadne hnojivá a žiadne potraviny.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/den-ked-europa-zomrela-basf-trvalo-znizuje-vyrobu-co-sposobi-katastrofu-zapadneho-sveta/

 

Analýza: Nyní máme několik propletených „válek“– ty největší jsou války ekonomické

26 října, 2022   Slovanka      Analýza Alastaira Crooka opět potvrzuje nejen koloniální pozici celé EU vůči USA, ale také poukazuje na „válku“ největší – tou je snaha o udržení dominance dolaru.

    Zdroj:     https://necenzurovanapravda.cz/2022/10/analyza-nyni-mame-nekolik-propletenych-valek-ty-nejvetsi-jsou-valky-ekonomicke/

 

Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

  Zveřejněno 28.10.2022     Západ rozdmýchává konflikty, aby si udržel hegemoniiZápad trvá na tom, že jeho kultura a světonázor by měly být univerzální. Hegemonie Západu končí. Každá společnost, kultura a civilizace by měla mít právo zvolit si vlastní cestu a společensko-politický systém.

    Zdroj:     http://news.e-republika.cz/article4588-Putin-na-Valdajskem-foru-Nikdo-nezustane-stranou-pri-nadchazejici-bouri

 

Pýcha předchází pád: Porážka Západu na Ukrajině je nevyhnutelná.

 26. 10. 2022   Petr Akopov     Rusko opět bojuje o svou existenci. Atlantistům Ukrajina nepatří a nikdy patřit nebude! Západ skutečně pronikl příliš hluboko jak do ruského prostoru, tak do vědomí jihoruské a ukrajinské části našeho národa.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6790-pycha-predchazi-pad-porazka-zapadu-na-ukrajine-je-nevyhnutelna-rusko-opet-bojuje-o-svou-existenci-atlantistum-ukrajina-nepatri-a-nikdy-patrit-nebude-vase-zahrada-nas-nezajima-sve-duse-a-zemi-vsak-nedame.htm

 

Temný původ velkého resetu v Davosu

 27.10.2022 , William Engdahl     Schwab není nic víc než uhlazený PR agent globální technokratické agendy - plánu globální dystopické diktatury. Hlavními aktéry byli David Rockefeller a jeho dlouholetý přítel ropný miliardář Maurice Strong. V roce 1968 založil David Rockefeller neomalthusiánský think tank Římský klub.

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9379-temny-puvod-velkeho-resetu-v-davosu.htm

 

Proč se Západ opět naučil přijímat fašismus?

 28. října 2022   Matthew Ehret, Strategic Culture Foundation     Jeden z nejdůležitějších důvodů úspěchu vzestupu fašismu po druhé světové válce souvisí především s rafinovaným korumpováním samotných lidí, kteří tvoří občany takzvaného „svobodného světa“.

    Zdroj:     https://cz24.news/matthew-ehret-strategic-culture-foundation-proc-se-zapad-opet-naucil-prijimat-fasismus/

 

Na Rakušanově ministerstvu připravují zákon. Tajně.

 23.10.2022 JUDr. PhDr. Jaroslav Kuba, CSc.      Pojem „dezinformace“ právo nezná, varuje advokát Jaroslav Kuba. A upozorňuje na zákon, který proti dezinformacím chystá ministerstvo vnitra.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Rakusanove-ministerstvu-pripravuji-zakon-Tajne-Advokat-Kuba-bije-na-poplach-718179

 

Úplná porážka prozápadných politikov v Číne

 24.október 2022  Karol Jerguš (AM)     Si Ťin-pching pomáha Vladimirovi Putinovi uzavrieť kruh okolo Spojených štátov, čo znamená, že veľká hra sa len začína. Už žiadny liberalizmus.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/24/uplna-porazka-prozapadnych-politikov-v-cine/

 

Elon Musk hlúpo urobil zo svojej satelitnej konštelácie cieľ číslo 1 pre armádu Ruska a Číny

 20. október 2022 Alexander Sitnikov     Doterajšie úspechy Ozbrojených síl Ukrajiny boli dosiahnuté vďaka satelitnému internetu Starlink. Bez neho by Kyjev čakali „ilovajské kotly“ a rýchla porážka. Niet pochýb o tom, že veľmi skoro z neznámych dôvodov satelity SpaceX zlyhajú.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/20/elon-musk-hlupo-urobil-zo-svojej-satelitnej-konstelacie-ciel-cislo-1-pre-armadu-ruska-a-ciny/

 

Rada pro mezinárodní vztahy - „zázračná zbraň“ atlantické geopolitiky   část 1

 24.10.2022 Andrej Kosterin     Dlouho existovaly dva extrémní názory na hybné síly dějin. První je, že dějiny podléhají přísným objektivním zákonům, které jsou jen málo závislé na vůli mocných. Druhý extrém vidí historii jako spiknutí.

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9375-rada-pro-mezinarodni-vztahy-zazracna-zbran-atlanticke-geopolitiky-cast-1.htm

 

Pepe Escobar, THE SAKER:    Mírová modernizace. Nabídka Číny globálnímu Jihu

 22. října 2022   AUTOR: Pepe Escobar     Hlavní plán KSČ má ve zkratce dva cíle: dokončit „socialistickou modernizaci“ v letech 2020 až 2035 a vybudovat z Číny – prostřednictvím mírové modernizace – moderní socialistickou zemi.

    Zdroj:     https://cz24.news/pepe-escobar-the-saker-mirova-modernizace-nabidka-ciny-globalnimu-jihu/

 

Ukrajina vyprázdnila arzenály NATO. Kto a čím ich doplní?

 17.október 2022 , Vladimír Mikunda (AM) Ukrajina       – USA za rok vyrobia nie viac ako 30 tisíc kusov 155 mm munície, no Ukrajina toľko vystrieľa za dva týždne

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/17/ukrajina-vyprazdnila-arzenaly-nato-kto-a-cim-ich-doplni/

 

MIP 158 Nová ruská jaderná technologie šokovala Západ!

    Vložil(a): Michael Svatoš     Ruská množivá jaderná elektrárna pracuje na jednoduchém principu – nepohání ji, jako všechny atomové elektrárny na světě URAN-235, kterého je na celém světě zásob jen asi na 150 let, ale Plutonium, které ruská množivá elektrárna ve svém reaktoru zároveň při jeho spalování vyrábí z URANU-238, kterého jsou na světě zásoby na miliony let.

    Zdroj:     https://www.michalapetr.com/

    Celý text:       Nova-technologie.doc

    K tematu také :   https://www.novarepublika.cz/2021/11/zaklady-rychleho-reaktoru-brest-300-jsou-hotove-stavi-se-jaderna-elektrarny-noveho-typu-jde-o-prulom-v-energetice

      BREST-300.doc

 

Úřad evropského veřejného žalobce zahájil vyšetřování nákupu vakcín proti Covidu

 15 října, 2022   Slovanka      Bruselští papaláši se budou snažit ovlivnit žalobu tak, aby ze všeho vyšli s „čistým štítem.“ O nezávislosti justice v EU si snad nikdo nedělá přílišné iluze.

    Zdroj:     https://necenzurovanapravda.cz/2022/10/urad-evropskeho-verejneho-zalobce-zahajil-vysetrovani-nakupu-vakcin-proti-covidu/

 

Zimná vojna na Ukrajine zvýhodňuje Rusko a bude krvavá

16. října 2022   AUTOR: Daniel Davis     Zatiaľ čo energetická a priemyselná infraštruktúra Ukrajiny naďalej trpí bojovými škodami, energetické zásoby Ruska sú prakticky neobmedzené a mobilizované sú aj jeho vojensko-priemyselné kapacity.

    Zdroj:     https://cz24.news/zimna-vojna-na-ukrajine-zvyhodnuje-rusko-a-bude-krvava/

 

Pozor na jaderný Fals Flag (falešnou vlajku) obviňující Rusko

 10. října 2022 AUTOR: Kevin Barrett      SVĚT: E. Michael Jones říká.že jednou z extrémně lehkomyslných hloupostí, kterou by ukrajinské horké hlavy mohly udělat, je odpálení jaderné zbraně pod falešnou vlajkou, z níž by bylo obviněno Rusko. Možná existuje frakce CIA, které se taková myšlenka líbí, a článek v New York Times je jakýmsi preventivním úderem proti ní.

    Zdroj:     https://cz24.news/kevin-barrett-pozor-na-jaderny-fals-flag-falesnou-vlajku-obvinujici-rusko/

 

Hlavní obsah Xiovy zprávy na zahájovacím zasedání 20. národního sjezdu KS Číny

2022-10-16     Do roku 2035 v podstatě dosáhnout socialistické modernizace a od roku 2035 do poloviny tohoto století vybudovat z Číny velkou moderní socialistickou zemi, která bude prosperující, silná, demokratická, kulturně vyspělá, harmonická a krásná.

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/2022/10/16/ARTIl5qdOXB8WRLweaUAYjs0221016.shtml

 

Ruská mobilizace

 2.10.2022   Pavel Letko     Požadavky splňuje v Rusku téměř 25 milionů lidí. Částečná mobilizace prostě umožňuje mezi potenciálně mobilizovanými vybírat. Dobrých řešení už není, ztratily se ve fašizující Ukrajině L.P. 2014, v době probíhajícího Majdanu. Zaseté zlo, které jsme podporovali i my (Schwarzenberg, Kocáb, Člověk v tísni apod.), násilí, které jsme tehdy pomáhali legitimizovat, přineslo své plody.

    Zdroj:     http://news.e-republika.cz/article4581-Ruska-mobilizace

 

US plukovník: Na Ukrajině nastal bod zlomu

 13. října 2022  Douglas Macgregor:    Podle mého názoru se v současné době v Kremlu děje to, že Putin a jeho poradci si uvědomují, že není šance tento konflikt ukončit jednáním.

    Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/us-plukovnik-na-ukrajine-nastal-bod-zlomu/?fbclid=IwAR2pc4Skgg6mloZ5TIvBMPnW8RzLUmTcptKgWpOxH2V3D3UEE9gjK7fXBUw

 

Jak zatočit s tyrany, kteří vedou ekonomickou válku?

 7.10.2022  Dr. Joseph Mercola      Jakmile pochopíte plán globalistické kabaly na Velký reset, uvědomíte si, že všechny tyto věci se musí stát, aby se Velký reset mohl uskutečnit. Protože k resetu nemůže dojít, pokud nebudou nejprve zničeny všechny staré systémy, racionální závěr je, že jsou demontovány a ochromovány záměrně.

    Zdroj:  https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9350-jak-zatocit-s-tyrany-kteri-vedou-ekonomickou-valku.htm

 

Blahobyt EU byl založen na levné energii z Ruska

11. 10. 2022  Pro Pokec24 přeložila Janinna     Blahobyt Evropské unie byl založen na levné energii z Ruska a nyní je třeba hledat zdroje energie v rámci Evropy, ekonomiku unie čeká restrukturalizace, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/borrell-blahobyt-eu-byl-zalozen-na-levne-energii-z-ruska/

 

Plán na útek z tiesne Západu. Presunú sa nemecké korporácie do Ruska?

 9. října 2022   M. Hudson, Global Research     Je nepravdepodobné, že nemeckí priemyselníci budú konať, aby zabránili deindustrializácii svojej krajiny, vzhľadom na zovretie USA/NATO do politiky eurozóny a posledných 75 rokov politického zasahovania amerických predstaviteľov. Možno je jednoduchšie len pre nemecký priemysel zbaliť sa a presťahovať sa do Ruska, aby pomohol modernizovať svoju priemyselnú výrobu, najmä BASF pre chémiu, Siemens pre strojárstvo atď.

    Zdroj:     https://cz24.news/m-hudson-global-research-plan-na-utek-z-tiesne-zapadu-presunu-sa-nemecke-korporacie-do-ruska/

 

Nordstream nebyl první ... CIA sabotovala sovětský ropovod dodávající ropu do Evropy již v roce 1982.

 7. října 2022      V roce 1982 CIA sabotovala sovětský ropovod na Sibiři. Výsledkem byl nejsilnější nejaderný výbuch a požár, jaký kdy byl z vesmíru viděn,“ vzpomíná s tím, že explozi zaznamenaly americké satelity.

    Zdroj:     https://cz24.news/nordstream-nebyl-prvni-teroristicky-utok-zlocineckych-usa-na-plynovod-cia-sabotovala-sovetsky-ropovod-dodavajici-ropu-do-evropy-jiz-v-roce-1982/

 

RF aktivovala největší jadernou ponorku!

 6. říjen 2022 |  Jan Krátký, Milan Šurkala     Její podmořské drony se mohou autonomně pohybovat rychlostí 70 uzlů (130 km/h), některé zdroje pak hovoří dokonce až o 100 uzlech (185 km/h). Od vypuštění mohou urazit vzdálenost až 5400 námořních mil, což odpovídá 10 tisícům km. Mohou se pohybovat v hloubce až 1000 metrů. Jejich nélož může dosahovat síly 2 megatun (ale objevily se i názory o 100 megatunách).

    Zdroj:     https://www.czechfreepress.info/rusko/rf-aktivovala-nejvetsi-jadernou-ponorku.html

 

Národní garda prohlašuje, že nemá nic společného s postřílením vojáků ve Slavjansku

 ( R E T R O )

 18.5. 2014     Byli zastřeleni svými veliteli při pokusu přejít na stranu samovyhlášené Doněcké lidové republiky. Ztráty utrpěli podle domobranců i zahraniční žoldnéři. Šest mužů prý ztratila polská firma ASBS Othago, 14 americká Greystone a 50 americká firma Academi, dříve známá jako Blackwater.

    Zdroj:     http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_18/Narodni-garda-prohlasuje-ze-nema-nic-spolecneho-s-postrilenim-vojaku-ve-Slavjansku-7149/

                   http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_18/Dmytro-Jaros-se-pripravuje-na-partyzanskou-valku-7355/

                  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/336547-ve-slavjansku-a-kramatorsku-probihaji-tvrde-boje-separatiste-nasadili-ruske-zbrane.html

    Celý text:       Tvrde-boje-2014.doc

 

Z ruky do huby. Čtyřicet procent domácností už takto žije, říká ekonom Šulc. Kalousku, to jsou taky Putinovi agenti?

 30.09.2022  Jaroslav Šulc     Půl roku by bez řádného příjmu nevydržely dvě třetiny českých domácností. A co hůře: 40 procent českých domácností už nemá finanční rezervy na pokrytí ani jednoho měsíčního výpadku.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Z-ruky-do-huby-Ctyricet-procent-domacnosti-uz-takto-zije-rika-ekonom-Sulc-Kalousku-to-jsou-taky-Putinovi-agenti-715865

 

Zničení plynovodů: Klasický odporný akt státního terorismu USA.

 30. 9. 2022  Mike Adams      Je to od první chvíle jasné: Prezident Joe Biden, rusofobní představitelka ministerstva zahraničí Victoria Nulandová a senátor Republikánské strany Ron Johnson na videozáznamech otevřerně požadují likvidaci ropovodů Nord Stream za použijí veškerých dostupných prostředků.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6741-zniceni-plynovodu-klasicky-odporny-akt-statniho-terorismu-usa-tentokrat-nejen-proti-rusku-ale-i-evrope-dement-biden-splnil-sve-vyhruzky-namornictvo-cvicilo-na-miste-vybuchu-washington-cynicky-knokautoval-staty-eu-zachrani-se-tim.htm

 

“Koniec hegemónie Západu je nezvratný”. Svetové médiá o Putinovom prejave

 1.október 2022 (AM) Vladimir Prochvatilov –  Formuje sa spravodlivejší svetový poriadok“. “Unipolárna hegemónia sa neúprosne rúca, ” povedal Putin.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/01/koniec-hegemonie-zapadu-je-nezvratny-svetove-media-o-putinovom-prejave/

 

Corbettův report: „Zelená” energie je podvod. Nemá fungovat.

 29 září 2022     Nejnovější oxfordská studie – stejně jako mnoho podobných prohlášení z posledních let, že přechod na zelenou energetickou síť bude bezbolestný je pečlivě připravená lež, která nás má dovést do naší nové role nevolníků na neofeudální plantáži v nadcházející zelené dystopii.

    Zdroj:     https://otevrisvoumysl.cz/corbettuv-report-zelena-energie-je-podvod-nema-fungovat/

    K tématu také:   https://cz24.news/oracle-klimaticka-zmena-a-ekologicky-fasizmus-co-se-chysta/

http://www.novarepublika.online/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html

https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

http://www.novarepublika.online/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

https://www.casopis-sifra.cz/vice-nez-31-000-vedcu-podepsalo-petici-hypoteze-globalniho-oteplovani-zpusobeneho-sklenikovymi-plyny-co2-molekula-zivota-nikoli-skodliva-latka/ 

          http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10122-vladimir-putin-rika-ze-clovekem-zpusobena-klimaticka-zmena-je-hoax

 

Lesk a bída ukrajinské vojensko-politické strategie

 21. září 2022, Rostislav Iščenko     Zelenskij a jeho okolí informaci, že eliminace jakékoli možnosti odporu Ozbrojench sil Ukrajiny je otázkou času již obdrželi

    Zdroj:      https://zvezdaweekly.ru/news/20229191111-zQyqe.html

    Celý překlad:       Lesk-a-bida.doc

 

Cíl Spojených států na Ukrajině je jednoduchý a nemilosrdný – a není to (jenom) Rusko

 30.9.2022 Komentáře     Cílem USA na Ukrajině je i zničení EU a jejího ekonomického lídra Německa, vysvětluje populární telegramový kanál „Smoker's Empire“.

    Zdroj: https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9340-hlavni-cil-spojenych-statu-na-ukrajine-je-jednoduchy-a-nemilosrdny-a-to-neni-rusko.htm

 

V Záporoží sa rozhodli sformovať tri dobrovoľnícke prápory

 27.september 2022 , Karol Jerguš (AM) , Zaporožie     V Záporožskom regióne, ktorý pokračuje v pohybe smerom k Rusku, vzniknú tri dobrovoľnícke prápory, informovala o tom vojensko-civilná správa regiónu. 

    Zdroj: https://www.armadnymagazin.sk/2022/09/27/v-zaporozi-sa-rozhodli-sformovat-tri-dobrovolnicke-prapory/

 

Zaplať pánboh! … počas krachu bánk a výpadkov platobných systémech

 29. září 2022   AUTOR:  Oracle     D´alšie zahnívanie spôsobené vyčíňaním elít by už napáchalo nenapraviteľné škody v ľudských spoločnostiach a zo strany tretej samovoľný krach systému by napáchal oveľa väčšie škody, než terajší riadený odstrel.

    Zdroj: https://cz24.news/oracle-zaplat-panboh-pocas-krachu-bank-a-vypadkov-platobnych-systemoch/

 

Mnichovská smlouva 1938

 Na podzim 1938 se v Mnichově loučili Hitler a ti, kdo jej vychovali k záhubě Ruska, vzájemně spokojení. Uplyne pouhý půlrok a titíž, kteří mu v Mnichově třásli rukou, jej označí za agresora. A stane se to... kvůli Československu.

     Výňatky z knihy N. V. Starikova – „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

    Celý text:       Mnichovska-smlouva-1938.doc

 

Stopa vrtulníků amerického letectva odhalená poblíž nehody Nord Stream

 27. 9. 2022 Janinna     Jejich stopa byla nalezena přímo nad místy nehody. Za zmínku stojí, že v únoru Biden přímo prohlásil , že Spojené státy zničí Nord Stream.

    Zdroj:   https://www.pokec24.cz/politika/stopa-vrtulniku-americkeho-letectva-odhalena-pobliz-nehody-nord-stream/

 

Už v říjnu by se mělo rozhodnout o definitivním předání moci národních států Bruselu

 25 září, 2022   Slovanka              Právě k tomu účelu byla nedávno schválena i patřičná válečná pravidla, kterým by se musely všechny členské země podřídit. To už by byl samozřejmě fašismus ve své čiré podobě.

    Zdroj:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/09/uz-v-rijnu-by-se-melo-rozhodnout-o-definitivnim-predani-moci-narodnich-statu-bruselu/

 

Financializace a její Achillova pata

 27.9.2022   Francis Lee     „Akademická ekonomie se stala katastrofou a ostudou. řekl Nositel Nobelovy ceny Paul Krugman v jedné ze svých přednášek. „Charakteristickým rysem finančního kapitalismu není reálná ekonomika výroby a spotřeby, průmyslové zisky a mzdy, ale financializace příjmů a bohatství.

    Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9334-financializace-a-jeji-achillova-pata.htm

 

Provolání prezidenta Ruské federace

 21. září 2022, 09:00, Moskva, Kreml     Cílem Západu je oslabit, rozdělit a nakonec zničit naši zemi. Považuji za nutné podpořit návrh Ministerstva obrany a Generálního štábu o provedení částečné mobilizace v Ruské federaci.

    Zdroj:   http://www.kremlin.ru/events/president/news/69390

    Celý překlad:       Obrascenije-prezidenta.doc

 

„Podezřívám vládu, že chce cíleně připravit miliony lidí o domy a byty,“ říká Vladimír Štěpán

 od roman   18.9.2022       Podle Štěpána má Česká republika nejvyšší ceny energií v Evropě, ne-li na světě, a hrozí zničení českého průmyslu.

         Zdroj:   https://tadesco.org/podezrivam-vladu-ze-chce-cilene-pripravit-miliony-lidi-o-domy-a-byty-rika-vladimir-stepan/

 

Jak britská královská rodina tajně vlastní svět

17 září, 2022  Překlad: David Formánek     Naprostou většinu tohoto bohatství tvoří půda,...

    Zdroj:   https://otevrisvoumysl.cz/jak-britska-kralovska-rodina-tajne-vlastni-svet/

 

Západný analytici odhalili ďalší test ruskej raket Burevestnik

 20. september 2022   Peter Nagy (AM)   USA     Keďže Burevestnik má jadrový pohon, takáto strela má takmer neobmedzený dosah. To však znamená, že po každom teste za sebou zanechá stopu rádioaktívnej kontaminácie. Nová raketa je jednou zo 6 hlavných „superzbraní“ vyvinutých Ruskom za prezidenta Putina.

    Zdroj:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/09/20/zapadny-analytici-odhalili-dalsi-test-ruskej-rakety-burevestnik/

    K textu také:       Burevestnik.doc

 

Operace není v plné síle. Proč Rusko ještě nic vážně nezačalo

 16. 9. 2022   Pro Pokec24 přeložila Janinna     Představme si ale, že bychom tuto operaci provedli v souladu se všemi našimi možnostmi a za měsíc vyhráli. Není pochyb o tom, že po našem vítězství by EU a USA zažehli nějaký jiný konflikt.  Skutečná denacifikace a demilitarizace, kterou náš prezident prohlásil za cíle speciální operace, je nemožná bez oslabení Západu.

    Zdroj:   https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/operace-neni-v-plne-sile-proc-rusko-jeste-nic-vazne-nezacalo/

 

Průmysl vymývání mozků: Jak funguje západní propaganda?

 17. 9. 2022   John Pilger     Západní propaganda používá tytéž postupy jako média Třetí říše. Není na čase 82 let od druhé světové války, aby ti, kdo mají přinášet pravdivé informace, opět vyhlásili svou nezávislost na tyranské moci a dekonspirovali její propagandu? Kdy, když ne dnes? Dnes je to naléhavější, než kdy předtím.

    Zdroj:   https://protiproud.info/politika/6717-prumysl-vymyvani-mozku-jak-funguje-zapadni-propaganda-inspirace-nacisty-submisivni-prazdnota-liberalu-polib-mi-nebo-ti-rozkopu-hlavu-zpravy-o-bojich-na-ukrajine-jen-snuska-primitivnich-lzi-povstanou-skutecni-novinari-a-umelci.htm

 

G.A. Zjuganov: Vítězství na Donbasu je otázkou našeho historického přežití!

 13.  září předseda KSRF, šéf frakce KSRF ve Státní dumě G.A. Zjuganov vystoupil na prvním zasedání podzimního zasedání Státní dumy :    

    Zdroj:   https://kprf.ru/party-live/cknews/213295.html

    Celý překlad:       Zjuganov-Pobeda.doc

 

Ledu na jižním pólu neubývá. Naopak

17. září 2022  AUTOR: G. Sitař     Objem ledu na pevninské Antartidě, která je šest krát větší než Grónsko, se v minulých dekádách podle měření NASA zvyšoval. Veškeré zprávy, které hovoří o tání ledovců, hovoří pouze o severní Arktidě, která je výrazně menší.

    Zdroj:   https://cz24.news/ledu-na-jiznim-polu-neubyva-naopak/

 

Šokdokument: Jak USA plánovaly válku a energetickou krizi v Evropě

17. září 2022  ,  (rp,prvnizpravy.cz, nyadagbladet    Stratégové z americké korporace RAND - plány USA pro Evropu – zcela zničit její ekonomiku. Ve střednědobém horizontu kolaps evropského průmyslu pomůže americké ekonomice vygenerovat dodatečný příjem ve výši 7-9 bilionů amerických dolarů.

    Zdroj:   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energetickou-krizi-v-evrope/

 

ZDRAVOTNÍ TURISTIKA

názor Mgr. Vendula Zahumenská, Ph.D. | Právní prostor

 Pod absurdním tlakem se nepochybně ocitne zdravotnictví. Myslím si, že by se lidé měli připravit na to, že budou muset mnohem tvrději bojovat o to, aby byli včas vyšetřeni a ošetřeni, bude-li to zapotřebí.    

     Přišlo e-mailem

    Celý text:       Zdravotni-turistika.doc

 

Analýza speciální vojenské operace, 12.9. 2022

 14.9.2022    Big Serge     Ukrajina je zkrachovalý stát – mrtvola, které vnější aktéři pohybem končetin dodávají iluzi života. Jde o to, že Rusko si to uvědomuje a správně chápe, že se nachází v civilizační kolizi se Západem.

    Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9319-specialni-vojenska-operace-1292022.htm

 

Demokraté vytvořili v Americe nacistický stát

 13.9.2022   Paul Craig Roberts     Server Herland: Nacistický stát v Americe :   To, co zažíváme v Americe, je vzestup nové Třetí říše, ale mnohem nebezpečnější díky digitální revoluci, která je pro tyrany darem z nebes.

    Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9318-demokrate-vytvorili-v-americe-nacisticky-stat.htm

 

V ukrajinské občanské válce se může objevit nová síla

 ( R E T R O )

 13. máj 2014 (-vmi-) Podľa vz.ru     Přinášíme exkluzívní rozhovor s velitelem Ukrajinské národní osvobozenecké armády (UNOA).      Budoucnost Ukrajiny určí hlavní subjekt státu - národ.

    Zdroj:   http://www.srspol.sk/clanek-v-ukrajinske-obcanske-valce-se-muze-objevit-nova-sila-ukrajinska-narodni-osvobozenecka-armada-unoa-prinasime-exkluzivni-rozhovor-s-jejim-velitelem-9317.html

    Celý text:       RETRO-Nova-sila.doc

 

Celosvetový hladomor je naplánovaná udalosť

 12. září 2022   ZDROJ: News Front      Britský denník „Financial Times“ varuje pred hrozbou hladomoru v Európe. Vyhlásenie experta OSN v roku 2020 o hladomore, ktorý ohrozuje svet, nebolo prognózou, ale projektom. A úspešným projektom. Autori tohto projektu by mali byť prediskutovaní samostatne.

    Zdroj:   https://cz24.news/celosvetovy-hladomor-je-naplanovana-udalost/

 

Ukrajina přichází o vojáky - Evropa o ekonomiku

- vše bez zisku

 8.9.2022 Moon Of Alabama     Veškerý materiál pocházel ze „Západu“, který nyní vyprázdnil své zásoby sovětských zbraní. 40 generálních ředitelů evropských výrobců kovů napsalo otevřený dopis Ursule von der Leyenové a Evropské komisi, ve kterém varují před „existenčním ohrožením“ průmyslu v důsledku prudkého růstu cen elektřiny.

    Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9312-ukrajina-prichazi-o-vojaky-evropa-o-ekonomiku-vse-bez-zisku.htm

 

Drtivou většinu populace prostě nepotřebujeme

 12.9.2022  Ben Bartee      Yuval Noah Harari (futurolog Světového ekonomického fóra - pobočník Klause Schwaba) řekl v nedávném rozhovoru pro TED  nahlas:   Na začátku 21. století prostě nepotřebujeme drtivou většinu populace, protože budoucnost je o vývoji stále sofistikovanějších technologií.

     Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/09/9317-drtivou-vetsinu-populace-proste-nepotrebujeme.htm

 

Gorbačov: Místo nekrologu

 31. srpna 2022  Alexandr Dudčak  Převzato z Fondsk.ru

    Gorbačov nikdy nebyl takovým naivním zastáncem „změn“, kterého ze sebe sám dělal. Otevřeně řekl: „Cílem mého života bylo rozbití komunismu. Gorbačov vytvářel od roku 1985 struktury „stínové“ stranické ekonomiky v SSSR i v zahraničí. Cizinci začali skupovat Rusko za babku.

     Zdroj:   https://www.fondsk.ru/news/2022/08/31/gorbachev.-vmesto-nekrologa-57074.html

     Celý text:       M-Gorbacov.doc

 

Klíčová prohlášení Putina na VEF

 8.9. 2022 RUSKO     Multipolární svět z pohledu Ruska by měl být založen na mezinárodním právu a ne na pravidlech, která si Spojené státy samy vymyslely

 Západní země „ve snaze vzdorovat běhu dějin“ nabraly kurz a vedou svět k bezprecedentní humanitární katastrofě

     Zdroj:   https://cz24.news/klicova-prohlaseni-putina-na-vef/

 

Setkání s neteří člena Mladé gardy Ivana Zemnuchova

 8.9. 2022   Jaromír VAŠEK      Za svého letošního jarního pobytu na Donbase se mi podařilo sejít se s neteří člena štábu Mladé gardy Ivana (Váni) Zemnuchova, s Valentinou Samochvalovovou a jejími vnoučaty.

     Zdroj:   http://www.nasepravda.cz/zpravodajstvi/setkani-s-neteri-clena-mlade-gardy-ivana-zemnuchova/

 

Nemecká ekonomika sa pre ceny energií prepadá do stredoveku, fabriky zastavujú výrobu

 7.9. 2022 autor: redakcia (Ethan Huff, Natural News)        „Európa čelí ekonomickej devastácii a depresii v takom rozsahu, že rok 2008 (finančná kríza po krachu Lehman Brothers) bude vyzerať ako prechádzka ružovým sadom,“ informuje o situácii stránka Zero Hedge.

     Zdroj:   https://www.badatel.net/nemecka-ekonomika-sa-pre-ceny-energii-prepada-do-stredoveku-fabriky-zastavuju-vyrobu/

 

Ruský obranný systém „Mŕtva ruka“ dokáže

spustiť protiútok aj po jadrovom zničení

 8.9. 2022 autor: redakcia (autor Lance D. Johnson, Natural News)     Pozostáva zo 700 „nosičov“ jadrových zbraní – strategických bombardérov, jadrových ponoriek a síl medzikontinentálnych balistických rakiet. Tie sú pripravené vypustiť stovky autonómnych jadrových rakiet, aj keď je krajina zničená jadrovým útokom a ľudskí operátori už nie sú k dispozícii.

     Zdroj:   https://www.badatel.net/rusky-obranny-system-mrtva-ruka-dokaze-spustit-protiutok-po-jadrovom-zniceni/

 

Vynálezce technologie mRNA vakcín vysvětluje roli, kterou CIA hrála při jejich vývoji (video)

 3. září, 20222 Slovanka     V době před „pandemií“, která umožnila nasazení mRNA vakcín, investoval miliardář Bill Gates do všech těchto společností,“ řekl Malone. Jeho nadace se také podílela na Event 201, komplexní simulaci propuknutí viru.

     Zdroj:   https://necenzurovanapravda.cz/2022/09/vynalezce-technologie-mrna-vakcin-vysvetluje-roli-kterou-cia-hrala-pri-jejich-vyvoji-video/

 

Rusko v Energodaru přehrálo britskou

zpravodajskou službu MI-6

 1. 9. 2022 Janinna      Brzy ráno kolem 6:00 v oblasti jaderné elektrárny Záporoží se Ukrajina pokusila vylodit jednotky na motorových člunech. Dobytí Energodaru říčním výsadkem mělo vyvážit negativní důsledky obrovských ztrát a obecně v tuto chvíli extrémně neúspěšného pokusu o protiútok.

Zdroj:   https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/rusko-v-energodaru-prehralo-britskou-zpravodajskou-sluzbu-mi-6/

 

Pre svet sa zjavil plán B. Neviditeľný spojenec Ruska

 31. august 2022, Andrej Fursov (AM), Rusko       – Rusko čaká veľmi dlhý boj. Tento boj sa vyhráva iba v globálnom meradle. Môžu sa  pripojiť ľudia nielen z globálnej strednej vrstvy, môžu to byť aj roľníci. Môže to byť aj súčasť buržoázie, nad ktorou sa dvíha meč ultraglobalistov. A sú to všetci tí, ktorí chcú v budúcnosti zostať ľuďmi.

Zdroj:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/31/andrej-fursov-svet-ma-plan-b-neviditelny-spojenec-ruska/

 

Nic si nenalhávejme …


 31.08.2022 Bedřich Vinopalník
     Příslušníci „naší střední vrstvy“ nepůjdou bojovat za něco, co jim podle nich samotných hrozí ztrátou jejich statu quo. A to přesto, že právě je čeká osud „těch dnes dole“, nechápou to a nepochopí. Cesta k lepšímu světu by měla začít ve školách a opravdovým vzděláváním.

Zdroj:   https://outsidermedia.cz/nic-si-nenalhavejme/

 

Péťo, měl bys…

 4. září 2022 , Vidlák     Vláda dostala ultimátum odstoupit do konce měsíce. Až dojde na příští demonstraci, bude se vyhlašovat ústavní právo na odpor a dojde na nátlakové akce, o kterých už organizátoři nyní jednají.

    Zdroj:   https://www.novarepublika.online/2022/09/peto-mel-bys

 

Čo bude s ukrajinskou armádou po neúspešnej južnej protiofenzíve

4.9. 2022   Sergej Andrejev, LIFE       Podle Sivkova: „Celá operačná situácia na Ukrajine vylučuje možnosť viac či menej rozumných ofenzív zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny. Ukrajinskej armáde teraz ostáva už len útočiť na obytné štvrte.

    Zdroj:   https://sk.news-front.info/2022/09/04/co-bude-s-ukrajinskou-armadou-po-neuspesnej-juznej-protiofenzive/

 

Tisíce vedcov podpísali formálnu deklaráciu: „Neexistuje stav klimatickej núdze“

25.8. 2022 , Ethan Huff     Najmenej 1200 vedcov podpísalo Svetovú klimatickú deklaráciu, ktorá vyhlasuje, že neexistuje „žiadna klimatická núdza“, napriek tomu, čo tvrdia skorumpované vlády a akademické inštitúcie.

    Zdroj:   https://cz24.news/ethan-huff-tisice-vedcov-podpisali-formalnu-deklaraciu-neexistuje-stav-klimatickej-nudze/

    Celý text:       Neexistuje-klimaticka.doc

 

    K tématu také:   https://cz24.news/oracle-klimaticka-zmena-a-ekologicky-fasizmus-co-se-chysta/

     http://www.novarepublika.cz/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html

https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

     https://www.casopis-sifra.cz/vice-nez-31-000-vedcu-podepsalo-petici-hypoteze-globalniho-oteplovani-zpusobeneho-sklenikovymi-plyny-co2-molekula-zivota-nikoli-skodliva-latka/ 

          http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10122-vladimir-putin-rika-ze-clovekem-zpusobena-klimaticka-zmena-je-hoax

 

Oděsská „Osvětim“

 ( R E T R O )

 4.5. 2015     Při nepokojích a následném požáru jedné z budov v centru města, zemřelo více, než 40 lidí a přibližně dalších 200 bylo zraněno a muselo vyhledat lékaře.

    Zdroj:   http://czech.ruvr.ru/2014_05_03/Odeska-Osvetim-8007/

    Celý text:       Odesska-Osvetim.pdf

 

Gorbačov bez masky

 V. I. Iljuchin     Z ruského originálu V. I. Iljuchin, Delo M. Gorbačeva (reč glavnogo obvinitelja), izd. 2-e, Moskva, Unita, 1994. 18., 20. a 23. února 1993 se v Moskvě konalo zasedání veřejného lidového tribunálu. M. S. Gorbačov je uznán vinným za zneuctění a v podstatě za likvidaci poválečného uspořádání světa, garantovaného Jaltskými a Postupimskými úmluvami, a také Helsinskými a dalšími dohodami.

    Celý text:       Gorbacov.pdf

    K textu také:       Gorbacov-Zhrouceni.doc   Gorbacov-spustil.doc   Zradil-Gorbacov.doc   Gorbacov-nebyl.doc

   Pozn. spr. webu:    Ve světě i u nás se najde řada lidí, kteří superlumpa Gorbačova adorují. K tomu se dá říci jediné - platí tisíciletá (biblická) moudrost - NIKOLIV PODLE SLOV, ALE PODLE ČINŮ POZNÁTE JE. Zničení SSSR bylo podle Putina největší katastrofou dvacátého století. ( Mělo apokalyptický dopad na globální situaci, nyní hrozící vyhubením lidstva. Po zhroucení SSSR také došlo ke snížení produkce na jeho bývalém území o 40%. To bylo 2x více, než než 20% snížení produkce SSSR po Druhé světové válce. )

     Bohužel obecně platí, že MÝLITI SE JE LIDSKÉ. Podstatná část lidí je manipulovatelná médii ovládanými západními superelitami i jejich zločinnými poskoky - jako byl Gorbačov. Zničení SSSR však nebylo jen jeho dílem, i když měl největší odpovědnost. Bylo to také dílo "zpuchřelého" stranického a státního aparátu, kde zřejmě převažovali bezectní kariérističtí západomilové.

 

Zadní vrátka prodeje ropy, Washington zuří

 29.8.2022 , Andrew Korybko     Amerika nemůže zastavit potenciální rusko-íránskou dohodu o výměně ropy.

    Zdroj:   https://zvedavec.news/komentare/2022/08/9294-zadni-vratka-prodeje-ropy-washington-zuri.htm

 

Jungle Welt: Dnešná Ukrajina je fašistická organizácia

 

 30. 8.2022   Rozhovor viedla novinárka JW Suzanne Witt-Stahlová.     Nemecké noviny „Jungle Welt“ urobili rozhovor s ukrajinským ľudskoprávnym aktivistom Vladimirom Čemerisom

    Zdroj:   https://sk.news-front.info/2022/08/30/jungle-welt-dnesna-ukrajina-je-fasisticka-organizacia/

 

Kalibr“ – ruské tajemstvo

 29. august 2022 , Vladimír Mikunda (AM) , Rusko    Ruská raketa s plochou dráhou letu „Kalibr“  zasahuje vojenské objekty na akomkoľvek mieste Ukrajiny. Operácia stále prebieha a „Kalibre“ sa nemíňajú. Prečo? Lebo Rusko už dávno vyrábalo a vyrába techniku nielen s kalkuláciami na jednu lokálnu vojenskú operáciu (ako napr. v Sýrii či na Ukrajine). Ruský generálny štáb má stále na vedomí, aký obrovský bojový potenciál má celá aliancia NATO. Čiže aj toto ovplyvňuje počty výroby rakiet.

    Zdroj:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/29/kalibr-ruske-tajomstvo/

 

Západní strategie na rozbití Ruska

 28. srpna 2022  Thierry Meyssan     Během studené války byla obnovena dlouholetá strategie Německa z období první světové války. Cílem byl rozpad SSSR, vytvoření separatistických hnutí a v konečném důsledku vyhlášení nezávislosti dvaceti ruských regionů. Za tím účelem vzniklo na Západě Fórum svobodných národů Ruska, jehož představitelé se nedávno spolu se západními stratégy radili o rozbití Ruska na konferenci v Praze.

    Zdroj:   https://cz24.news/thierry-meyssan-zapadni-strategie-na-rozbiti-ruska/

 

Ke Slovenskému národnímu povstání

Z projevu Gustáva Husáka v Banskej Bystrici 28. Srpna 1984

 Čas nás vzdaluje od dramatických událostí nezapomenutelného roku 1944. Jejich hrdinové, účastníci a svědci postupně odcházejí. Povstání však žije a bude navždy žít jako trvalá hodnota v paměti lidu. Živě promlouvá k novým, nastupujícím generacím. Je zdrojem poučení a zkušeností, školou národní hrdosti, socialistického vlastenectví a internacionálního cítění.

    Celý text:       Husak-k-SNP.doc

 

Severní Korea posílá tisíce dělníků na obnovení Donbasu

 27. srpna 2022 , AUTOR: Olga Stěpušová , DLR/SEVERNÍ KOREA:      Doněck a Pchjongjang se dohodly, že dělníci z KLDR se budou účastnit obnovení Donbasu. Ruští specialisté podotýkají, že republiky Donbasu členy OSN nejsou a nemají povinnost plnit jeho rezoluce, proto ani ony, ani KLDR nebudou spadat pod nové sankce.

    Zdroj:   https://cz24.news/severni-korea-posila-tisice-delniku-na-obnoveni-donbasu/

 

První Mezinárodní protifašistický kongres

 By: M9REK  On: 26. 8. 2022 RUSKO:     V Moskvě se 20. 8. 2022 konal první Mezinárodní protifašistický kongres. Účast přijaly delegace z více jak 30 států. Vojenští atašé, historici, členové veřejných organizací, náboženských sdružení a také veteráni z takových zemí jako Čína, Srbsko, Súdán, Indie, Bangladéš, Egypt, Nigérie, Izrael, Burundi, Indonésie, Irák, Jemen, Kuba, Kambodža, Malajsie, Mosambik, Filipíny, Nikaragua a samozřejmě všech bývalých republik SSSR.

    Zdroj:   https://kob-forum.eu/2022/08/26/prvni-mezinarodni-protifasisticky-kongres/

 

Zhodnocení ruského tažení na Ukrajinu

 27. srpna 2022 , Jane Kaufman     Scott Ritter, bývalý rozvědčík amerického námořnictva a inspektor zbraní pro OSN říká

     Již před únorem 2014, mělo Rusko hlavní zájem na tom, aby Ukrajina zůstala neutrálním státem. Jenže Západ tam provedl změnu režimu. Ukrajina má pouze dvě možnosti: stát se okrajovým státem Ruska, anebo být rozebrána na kousky a prakticky zmizet z mapy světa.

    Zdroj:   https://cz24.news/jane-kaufman-zhodnoceni-ruskeho-tazeni-na-ukrajinu/

 

Veřejně prohlašuji, že předseda naší vlády je hlupák a lhář. Můžeme mít plyn za 15 Kč/kubík a elektřinu za 3 Kč/kWh | Jindřich Rajchl

 25. srpna 2022   Jindřich Rajchl     Za sebe jasně konstatuji, že odmítám ponižovat Českou republiku na 17. spolkovou zemi SRN! My jsme (přesněji-měli bychom být) suverénní svrchovaný stát – chovejme se podle toho!  

    Zdroj:   https://www.novarepublika.online/2022/08/verejne-prohlasuji-ze-predseda-nasi-vlady-je-hlupak-a-lhar-muzeme-mit-plyn-za-15-kc-kubik-a-elektrinu-za-3-kc-kwh-jindrich-rajchl

 

Vladimir Putin nariadil zvýšenie počtu personálu Ozbrojených síl Ruskej federácie

 26.august 2022 ,  Karol Jerguš (AM)  Počet vojakov sa zvýši o 137 tisíc osôb na 1,15 milióna osôb. Celkový počet ozbrojených síl RF sa zvýši z 1,9 na 2,04 milióna osôb. Rusku sa napriek bezprecedentným ekonomickým sankciám zo strany Západu podarilo prežiť a udržať si normálny stav ekonomiky. Boje na Ukrajine len prispeli ku konsolidácii ruskej spoločnosti a väčšine ľudí sa ukázalo byť hlboko ľahostajné zatváranie obchodov so zahraničným tovarom, avizované zákazy získavania víz do európskych krajín a ďalšie sankcie.

    Zdroj:   https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/26/vladimir-putin-nariadil-zvysenie-poctu-personalu-ozbrojenych-sil-ruskej-federacie/

 

Rick Sterling, Oriental Review: Lekce z Vietnamu pro Ukrajinu

25. srpna 2022   AUTOR: Rick Sterling     Americká armáda se nepoučila z neúspěchu a masového vraždění v korejské válce  Ve Vietnamu zahynulo přes 58 000 Američanů a tři miliony vietnamských civilistů a vojáků. Náklady na lidské životy a zmařené zdroje byly obrovské. Ačkoli si většina lidí na Západě myslí, že konflikt na Ukrajině začal letos v únoru, ve skutečnosti začal v únoru 2014. Budou USA a jejich spojenci pokračovat v eskalaci konfliktu na Ukrajině a „zdvojnásobí“ intervenci na druhém konci světa s cílem poškodit Rusko? Copak jsme se z Vietnamu a následných katastrof zahraniční politiky USA a Západu za posledních 40 let nepoučili?

    Zdroj:   https://cz24.news/rick-sterling-oriental-review-lekce-z-vietnamu-pro-ukrajinu/

 

Opus Dei proti SSSR. Historie se silným přesahem na současnost

 18. října 2021   Úryvek z knihy Curriculum vitae.  3. března 1992 Gorbačov na stránkách turínských novin „La Stampa“ přiznal:   „Nyní můžeme říci, že všechno, co se ve východní Evropě v posledních letech stalo, by nebylo možné bez přítomnosti papeže v tom všem, bez jeho enormního úsilí a velké politické role, kterou hrál na světové scéně.“

    Zdroj:    https://cz24.news/opus-dei-proti-sssr-historie-se-silnym-presahem-na-soucasnost/

 

Současná krize vzbudí v lidech velkou zuřivost. Ale elity použijí k udržení u moci silové složky

 ( Ze záznamu rozhovoru )

 19.8.2022     Peter Staněk:  anglická vláda oficiálně publikovala, že vzhledem na extrémní nárůst cen energií se přibližně 30 procent anglických domácností dostane do zásadního dilematu: Buď koupí potraviny, a nebudou topit, nebo budou topit, a nekoupí potraviny. Na Ukrajině probíhá válka civilizačních modelů.

    Zdroj:    https://www.radiouniversum.cz/stanek-peter-4d-soucasna-krize-vzbudi-v-lidech-velkou-zurivost-ale-elity-pouziji-k-udrzeni-u-moci-silove-slozky/

 

Izraelský analytik Jakov Kedmi: Vedením ukrajinskej operácie sa Rusko pripravuje na oveľa väčšiu vojnu

 20. august 2022 , Karol Jerguš (AM) Izrael    – Sedemnáste zasadnutie tajomníkov bezpečnostných rád členských štátov SCO sa konalo v Taškente, stretnutie sa koná na pozadí geopolitickej krízy vyvolanej túžbou Západu udržať si dominantné postavenie vo svete a svoju hegemóniu na škodu národných záujmov iných krajín.

    Zdroj:    https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/20/izraelsky-analytik-jakov-kedmi-vedenim-ukrajinskej-operacie-sa-rusko-pripravuje-na-ovela-vacsiu-vojnu/

 

Klimatická krize neexistuje. Historie ukazuje, že Země zažila mnohem horší věci

      Klimatická věda byla natolik zadušena ideologickým fanatismem, že je v dnešní době obtížné jen tak najít normální objektivní analýzu. TZ údajů NOAA vyplývá, že průměrná teplota na Zemi se za poslední století zvýšila o méně než 1 °C. To je nic, tak proč ta panika? Řekněme, že uhlíkové kontroly jsou mocným nástrojem pro mikromanagement obyvatelstva a ospravedlnění autoritářství ve jménu „vyššího dobra“.

    Zdroj:    https://www.ac24.cz/komentare/klimaticka-krize-neexistuje-historie-ukazuje-ze-zeme-zazila-mnohem-horsi-veci/

 

Tanky masakrovaly lidi. Kyjevští nacisté ve vládě

dali příkaz k masakru na východě Ukrajiny

( R E T R O )

 25-4-2014   KYJEV     Pět protinacistických a proti majdanských demonstrantů bylo zavražděno ukrajinskou armádou. Přeškrtnuté hákové kříže symbolizují to, co tady v Luhansku– před budovou tajné policie SBU, obsazené proruskými demonstranty – nenávidí na nové vládě v Kyjevě. Považují je za banderovce, fašisty, kteří rusky hovořící obyvatelstvo východní Ukrajiny poníží na lidi druhé kategorie, pokud je rovnou nevyženou nebo nevyvraždí.

    Zdroj:    http://www.chelemendik.sk/Tanky_masakrovaly_lidi_Kyjevsti_naciste_ve_vlade_dali_prikaz_k_m_503250756.html

    Celý text:       Kyjevsti-naciste-RETRO.doc

 

Strategické ďalekovýchodné vojenské cvičenia “Vostok – 2022”. Ktoré krajiny sa pridajú k ruskej armáde

 18. august 2022 Maroš Šolc (AM) Rusko     Podľa plánov ruského ministerstva obrany sa na 13 cvičiskách protivzdušnej obrany súbežne uskutočnia rozsiahle veliteľsko-štábne cvičenia „Vostok-2022“. ktoré sa budú konať od 30. augusta do 5. septembra na cvičisku Východného vojenského okruhu Ruska. Na cvičeniach sa okrem čínskych jednotiek zúčastní aj vojenský personál z Bieloruska, Indie, Tadžikistanu a Mongolska.

    Zdroj:    https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/18/strategicke-dalekovychodne-vojenske-cvicenia-vostok-2022-ktore-krajiny-sa-pridaju-k-ruskej-armade/

 

Vladimír Putin: Nový světový řád se globalistům zavést nepodaří.

 18. 8. 2022   Vladimír Putin      Stále více zemí a národů volí cestu svobodného, suverénního rozvoje na základě své identity, tradic a hodnot. Proti těmto objektivním procesům stojí západní globalistické elity. Vyvolávají chaos, podněcují staré i nové konflikty, zavádějí politiku takzvaného zadržování.

    Zdroj:    https://protiproud.info/politika/6661-vladimir-putin-novy-svetovy-rad-se-globalistum-zavest-nepodari-pada-jim-na-hlavu-hospodarstvi-desi-je-socialni-vybuch-u-nich-doma-prodluzovanim-boju-proti-rusku-na-ukrajinskem-valcisti-to-chteji-zamaskovat-ale-svet-uz-je-jinde.htm

 

Dnešná situácia vo svete - východisko

 28.6. 2022   Juraj Tušš     Do tejto nepríjemnej situácie by sme sa nikdy nedostali, pokiaľ by sme vo svojich riadiacich štruktúrach nemali celé dekády zhýčkaných idiotov, ktorí sa časom efektívne zabetónovali na svojich riadiacich pozíciách. Kvôli udržaniu svojej dlhodobo budovanej moci sú bez mihnutia oka schopní uvažovať o plošnej likvidácii zdrojovo náročného obyvateľstva na planéte.

    Zdroj:    https://www.projektz.sk/news/28-dnesna-situacia-vo-svete-vychodisko/

   K textu také:      Nejde-o-prelidneni.doc

 

Vzpomínky pamětníka na "ruskou okupaci 21. srpna 1968"

( R E T R O )

          Anonym:     Opět vzpomínáme, ale dnes už jinak než před lety. Mluví se o vojenské intervenci. Ano, přijeli k nám sovětští vojáci na tancích. Všichni víme, že Rusové neútočili na lidi, v podstatě se jen bránili. Srovnejme - při útoku v Panamě zemřelo "spravedlivě" asi 6.000 (dle místních) nebo 500 (dle údajů armády USA) lidí. Nedovedu si přestavit, že by tam demonstranti lezli na americké tanky, zapalovali je jako u nás, a přežili to.

    Celý text:       Vzpominky-RETRO.doc

 

O čem se mlčí – Jaroslav Novák

 Srpen 15, 2022   v TV pořad "O čem se mlčí"      Stanislav Novotný se ptá Jaroslava Nováka jak vyřešit energetickou krizi v ČR. Licence na 4 bloky ETE1234 se poskytovatelem licence SSSR byla v r. 1982 s ČSFR podepsána a finančně vypořádána, tedy i bloky ETE34 shodné bloky z důvodů synergie můžeme začít stavební objekty stavět dle PD ETE12, technologické soubory objednat a neprodleně zahájit výrobu, montážníky připravit k výkonu ETE34 a rozvoj energetického srdce Evropy ČR zahájit co nejdříve.

       Zdroj:    https://ocemsemlci.cz/o-cem-se-mlci-jaroslav-novak-3/

 

KLDR - Rusko: čas diktuje změnu paradigmatu ve vztazích s ruským sousedem na Dálném východě

 15.8.2022 Dmitrij Nefjodov     Nedávná rozhodnutí vedení KLDR oficiálně uznat DLR a LLR, rychle s nimi navázat ekonomické partnerství, a dokonce podle zpráv poskytnout pomoc ruské speciální vojenské operaci na Ukrajině, může radikálně změnit politickou geografii asijsko-pacifického regionu a přispět k posílení pozice Ruska na Dálném východě.

    Zdroj:    https://www.fondsk.ru/news/2022/08/15/kndr-rossia-vremja-diktuet-smenu-paradigmy-otnoshenij-s-sosedom-rf-na-dalnem-vostoke-56945.html

    Celý text:       KLDR-Rossija.doc

 

Jan Campbell - Hypersonické zbraně: Mýty a realita

 15. srpna 2022   Jan Campbell      Z pohledu Herberta Efremova, jednoho z nejkompetentnějších světových výzkumníků hypersonických zvuků USA nebudou mít v příštích 20 letech operační hypersoniku.

    Zdroj:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jan-campbell-hypersonicke-zbrane-myty-a-realita/

 

Válečná propaganda o Ukrajině se začíná vyčerpávat

 16. srpna 2022   AUTOR: Chay Bowes     Manipulace s pravdou se stala nejen každodenní záležitostí, ale i ústředním prvkem zástupné války Západu na Ukrajině. Abraham Lincoln, řekl: „Část lidí můžete oklamat jen někdy, část lidí můžete klamat pořád, ale nemůžete klamat všechny lidi pořád.

    Zdroj:    https://cz24.news/valecna-propaganda-o-ukrajine-se-zacina-vycerpavat/

 

Pluk SNB Slovensko proti Banderovcům

  Výňatky z knihy Bohuš Chňoupek - Banderovci.     Od roku 1943 už urychleně formovali divize SS z příslušníků méněcenných ras. Došlo i na Ukrajinu. Přesněji: na Halič. Oficiálně se o vytvoření SS Grenadier Waffen SS Division Galizien rozhodlo 28. dubna 1943. Akci odsouhlasil Himmler, váhající až do jara roku 1943.

    Celý text:       Pluk-SNB-Slovensko-proti-Banderovcum.doc

 

Asi jsme dávali málo….Ukrajina nám „zastavila" tranzit ropy z Ruska

 10. srpna 2022       Byl zastaven tranzit ropy a po jižní větvi ropovodu Družba, protože  společnost Transněfť nebyla schopna zaplatit Ukrtransnaftu kvůli bankovním sankcím EU. Při platbě za tranzit přes území Ukrajiny byly prostředky vráceny na účet PJSC Transneft.

    Zdroj:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/asi-jsme-davali-malo-ukrajina-nam-zastavila-tranzit-ropy-z-ruska/

 

Indie v podmínkách sankční války rozšiřuje obchodní a hospodářské spojenectví s Ruskem

     2. srpna 2022   Valentin Katasonov     Obchodně – ekonomické vazby Ruska se přeorientovávají ze Západu na Východ. Obrat zahraničního obchodu mezi Čínou a Ruskem je v prvních letošních dvou čtvrtletích vyšší než byl před rokem v témže období. K dnešnímu dni je málo využit potenciál, jakým je Indie, což je třetí ekonomika světa.

    Zdroj:    https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-671/

 

„Média lžou a manipulují zpravodajství z Ukrajiny.“ Hovoří bývalý zpravodajec, který žaluje vládu

 8.8.2022     Jiří Wagner, vydavatel v únoru zakázaného webu Exanpro podal trestní oznámení (TrO) na premiéra Fialu a na další členy vlády ve věci samotného zákazu jeho webu. Naopak je to ČT, která šíří dezinformace, ale také úplné lži a cizí propagandu, což je v TrO č. 002 důkazně doloženo.

    Zdroj:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Media-lzou-a-manipuluji-zpravodajstvi-z-Ukrajiny-Hovori-byvaly-zpravodajec-ktery-zaluje-vladu-710751

 

Scott Ritter: Rusko už vyhralo. Zelensky môže zomrieť rukou samotných Ukrajincov

 10.8.  2022 Karol Jerguš (AM) –     USA, Známy americký vojenský expert Scott Ritter sa domnieva, že Rusko vojnu na Ukrajine nielen vyhráva, ale už aj vyhralo. Straty, ktoré Ukrajina utrpela počas bojov o Donbas, nemôže Kyjev kompenzovať.

    Zdroj:    https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/10/scott-ritter-zelenskyj-moze-zomriet-rukou-samotnych-ukrajincov/

 

Dr. Mercola: Zemře 100 miliónů lidí na COVID vakcíny do roku 2028?

 6.8. 2022   David Martin, Ph.D., v tomto odhalujícím rozhovoru s Gregem Hunterem z USAWatchdog.com předkládá důkazy, že injekce COVID-19 nejsou vakcíny, ale biologické zbraně, které jsou používány jako forma genocidy napříč globální populací.

    Zdroj:    https://cz24.news/dr-mercola-zemre-100-milionu-lidi-na-covid-vakciny-do-roku-2028/

 

Pouhé promile lidí z celé světové populace vlastní polovinu majetku planety.

 10.8. 2022 ,  František Nevařil      Dnes existuje asi 12 milionů dolarových milionářů. K dolarovým miliardářům, jejichž počet se pohybuje už jen ve stovkách, někde mezi 1000 až 1500. Nakonec se ale dostáváme na špici světové vlády  s pouhými desítkami „vyvolených“světovládců. Známé sionistické rody Rothshildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, Goldman Sachsů apod. Šeptá se, že do této vybrané skupiny patří i britský královský rod a Vatikán.  

    Zdroj:    https://cz24.news/pouhe-promile-lidi-z-cele-svetove-populace-vlastni-polovinu-majetku-planety-ridi-nas-nekolik-jedincu-jsme-v-totalni-presile-staci-se-zjednotit/

 

Ukrajinští vojáci vyslaní k boji proti proti-vládním aktivistům změnili stranu a přidali se k té pro-ruské

( R E T R O )

 April 16, 2014 , RIA Novosti     Posádky šesti obrněných transportérů vyslané do východoukrajinského města Kramatorsk změnily stranu a přidali se k pro-federálním aktivistům. „Ten hlavní obrněný transportér měl vztyčenou ruskou vlajku a odjeli spolu s našimi (protestujícími) ke Slavjansku,“ řekla svědkyně.

    Zdroj:    http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=ukrajinsti-vojaci-vyslani-k-boji-proti-proti-vladnim-aktivistum-zmenili-stranu-a-pridali-se-k-te-pro-ruske&cisloclanku=2014040111

                http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/pred-ocami-manzelky-zavrazdili-podrezali-byvaleho-nacelnika-milicie-v-donecku-upozornujeme-nevhodne-pre-mladistvych-18.html

    Celý text:       Vojaci-presli-RETRO.doc

 

Čínské ministerstvo zahraničí žádá Rusko o posílení strategické spolupráce

 6. srpna 2022  @cz24news     ČÍNA/USA: Čínské úřady jsou připraveny posílit strategickou spolupráci s Ruskem na pozadí rostoucího napětí v Tchajwanském průlivu, uvedl čínský ministr zahraničí Wang Yi. 1. srpna se na Ostankinské televizní věži v ruské metropoli objevil nápis v ruštině a čínštině „Číno, Rusko je s tebou!“.

    Zdroj:    https://cz24.news/cinske-ministerstvo-zahranici-zada-rusko-o-posileni-strategicke-spoluprace-na-pozadi-americke-provokace-s-tchaj-wanem/

 

Severní Korea může poslat 100 000 dobrovolníků z KLDR na pomoc Donbasu.

 6. Srpna 2022  překlad: Janinna/Pokec24     Uznání DLR a LLR ze strany Pchjongjangu může přinést ty nejneočekávanější výsledky. Například Doněck může rychle podepsat dohodu o vojensko-technické spolupráci s Pchjongjangem, načež může nový spojenec poskytnout Donbasu vojenskou pomoc v podobě expedičního sboru.

    Zdroj:    https://cz24.news/severni-korea-chce-poslat-100-000-dobrovolniku-z-kldr-na-pomoc-donbasu-analytik-smetou-vse-co-jim-prijde-do-cesty/

 

Největší trik, jaký kdy ďábel provedl

bylo přesvědčit svět, že neexistuje

 (Tento citát je připisován francouzskému autorovi, filozofovi a básníkovi Charlesi Baudelairovi.)

 6.8.2022 Eamon McKinney     Kdysi kolonizované národy Asie, Afriky a Latinské Ameriky není třeba přesvědčovat o existenci zla. Obyvatelé Západu však měli jen málo důvodů vážně zpochybňovat systém, který jim vládl, kolonizovaní naopak vždy ano. Všechny války jsou válkami bankéřů - je to spolek, který se vyžívá v chaosu a devastaci. Když vám Ďábel neustále opakuje, že chce vyhubit většinu lidstva, snad už musíte připustit, že existuje, ne?

    Zdroj:    https://zvedavec.news/komentare/2022/08/9268-nejvetsi-trik-jaky-kdy-dabel-provedl.htm

 

Ukrajina si už nebere servítky, zaútočila proti proruským silám. Hlášeni první mrtví

( R E T R O )

 12.4. 2014     V neděli (6.4.) zahájená protiteroristická operace ve východukrajinském Slavjansku si podle ministra vnitra Arsena Avakova vyžádala zraněné a mrtvé na obou stranách. V kanceláři Komunistické strany Ukrajiny v Kyjevě došlo k požáru. Na základe publikácií v médiách USA a Británie je počet žoldnierov, ktorých chcú kyjevskí predstavitelia využiť na juhovýchode Ukrajiny, 1800.

    Zdroj:    http://www.czechfreepress.cz/evropa/zda-sa-ze-sukromne-armady-ameriky-uz-su-na-ukrajine.html

    Celý text:       Hlaseni-mrtvi-RETRO.doc

 

„Oděso připrav se. Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim

     2.8. 2022  Janina     Vytvoření samostatné Oděské motostřelecké brigády v Chersonské oblasti může být prvním krokem ke vzniku plnohodnotné osvobozenecké armády Ukrajiny. Každý den se k této brigádě připojují další a další noví lidé, kteří chtějí se zbraní v ruce osvobodit svou vlast od nacistického režimu a pocházejí z různých oblastí Ukrajiny. 

         Zdroj:    https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/odeso-priprav-se-je-nas-hodne-velikost-odeske-brigady-spojeneckych-sil-opravdu-vydesila-kyjevsky-rezim/

 

Masakr v Jelenovce: Teroristé z Azova nesmějí promluvit.

 3. 8. 2022   Václav Danda      Útok pomocí amerických raketometů HIMARS, při kterém bylo upáleno minulý týden více než 50 příslušníků neonacistického pluku Azov, byl ze strany kyjevského režimu zoufalou operací. Měla vyslat "kouřový signál", drsný vzkaz, že všichni zajatí nacisté, kteří se ze strachu o krk rozhodnou promluvit o praxi genocidy kyjevského režimu vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu, budou tak jako tak zlikvidováni.

    Zdroj:      https://protiproud.info/politika/6633-masakr-v-jelenovce-teroriste-z-azova-nesmeji-promluvit-nadlide-pestovali-i-kanibalismus-kyjevske-lzi-uz-nebavi-ani-jeho-spojence-proc-asi-se-osn-moc-nechce-do-vysetrovani-odeska-brigada-nastupuje.htm

 

Kim Čong-un: Severná Kórea je pripravená na vojenský konflikt s USA

 29. července 2022      Ako vo štvrtok informovala agentúra „Yonhap“, vyhlásil to vodca krajiny Kim Čong-un vo svojom prejave pri príležitosti výročia ukončenia kórejskej vojny (1950-1953).  Boje sa skončili podpísaním dohody o prímerí, keďže ešte nebola podpísaná plnohodnotná mierová zmluva.

    Zdroj:      https://cz24.news/kim-cong-un-severna-korea-je-pripravena-na-vojensky-konflikt-s-usa/

 

Prečo Rusko dovolilo Západu vyvážať pšenicu z Ukrajiny

27.05.2022 Rostislav Iščenko, Ukraina.ru     Rusko nabáda Ukrajinu, aby vody plné mín vyčistila a cudzie lode mohli opustiť jej teritoriálne vody. Ukrajina sa však s prepustením zahraničných lodí naložených obilím neponáhľa. Zvyšky Ukrajiny (ak vydržia do zimy) budú mať zlý výber — buď zomrieť hladom alebo privítať ruskú armádu.

    Zdroj:      https://sk.news-front.info/2022/05/27/preco-rusko-dovolilo-zapadu-vyvazat-psenicu-z-ukrajiny/

 

Virus na vyzvání: Západ zařazuje novou vlnu kovidového běsnění kvůli krizi a protestům, Rusko to zvažuje

 19. července 2022   Převzato z Katyusha.org     Stejně jako před dvěma lety koronavirus se stává mimořádně užitečným pro tvůrce „zvláštního nového světa“Dnes potřebují ochránit stejnou elitu před „vděčným obyvatelstvem“, které se stále více vzpírá protahovat válku s Ruskem do posledního Evropana, rozházet miliardy do posledního Američana...

    Zdroj:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-670/

 

Transfer a stratégia suverenity Ruska

 2.august 2022 , Alexander Chaldej , Rusko (AM, Regnum)      – Rusko čelí skutočnej revolúcii. Stratégiou suverenity v období pred prestupom je očista Augejských stajní od staromódnych liberálov. Kto veril, že hlavnými bojovníkmi proti socializmu budú členovia najvyššej nomenklatúry KSSZ? Rusko teraz 20 rokov nemá. Väčšinu prác bude musieť dokončiť do dvoch rokov. A plne zvládnuť formovanie nového zákazníka a prípravu intelektuálneho produktu a personálu pre neho za päť rokov. História mu nedala viac času. O všetkom opäť rozhodujú kádre.

    Zdroj:      https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/01/transfer-a-strategia-suverenity-ruska/

 

Americká diplomacie jako tragické drama

 1.8.2022 , Michael Hudson    Konfrontace USA a NATO s Ruskem na Ukrajině dosahuje pravého opaku amerického cíle, kterým je zabránit Číně, Rusku a jejich spojencům jednat nezávisle na USA. Rusové se cítí napadáni už jen proto, že jsou Rusové. Shromáždili se kolem prezidenta Putina. Největším problémem Ameriky je její neoliberální postindustriální ekonomika.

    Zdroj:      https://zvedavec.news/komentare/2022/08/9258-americka-diplomacie-jako-tragicke-drama.htm

 

Kličko prezidentem nebude; "revoluce" požírá další své dítě...

( R E T R O )

 1. duben 2014 | Břetislav Olšer      Napřed byl zastřelen opozičním komandem člen Pravého spektra Muzyčko, teď se Vitalij Kličko vzdal prezidentské kandidatury a za sebe navrhl oligarchu, co je známý převlékač kabátů...

    Zdroj:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/klicko-prezidentem-nebude-revoluce-pozira-dalsi-sve-dite.html

    Celý text:       Klicko-nebude-RETRO.doc

 

Covid už zase straší v médiích víc než Ukrajina
 30.7. 2022 , AUTOR: Jan Bartoň    
Média se už zase snaží, seč mohou, aby upadající zájem veřejnosti o válku na Ukrajině přebila děsivými zprávami o covidu. Přesto je intenzita strašení překvapivá. A to nás teprve čeká údajná čtvrtá vlna na podzim.

    Zdroj:     https://cz24.news/jan-barton-covid-uz-zase-strasi-v-mediich-vic-nez-ukrajina/

 

Rusko si připojuje možnost občanské války

 

 18.7. 2022    Rostislav Iščenko     Rusko už nemůže vytvořit na Ukrajině spřátelený stát, ani dávkovaně k sobě připojovat ukrajinská území. Je nutné nejprve zničit ukrajinskou státnost, jako odrazový můstek pro následné útoky proti Rusku.

    Zdroj:     https://ukraina.ru/20220718/1036554536.html

 

Co donutí kapitalisty budovat závody svým nepřátelům?

 

 27.7. 2022 Michail Chazin     Elita je silně nespokojena s managementem, který fungoval cca poslední půlrok. Zřejmě jim došlo, že zásadní chybou bylo ignorování prosincových požadavků Ruska. Omezení Ruska se nezdařila: - Negativní Reakce v Rusku na sankční válku byla podstatně slabší, než oni chtěli; - Negativní reakce jejich ekonomiky na sankční válku se ukázala mnohem silnější, než očekávali.

    Zdroj:     https://www.youtube.com/watch?v=Amkc_lpBxxU&t=1085s

 

Rozsudek na Ruskem byl rozhodnut před 33 lety.

 30. července 2022      Odhalen plán na vyhlazení Rusů (Slovanů). Západ začal před více než 30 lety měnit Ukrajince ve svůj majetek a vynakládal na to obrovské částky. 33 let trvající operace je jednou z nejdelších a nejdražších v historii lidstva. Během posledních osmi let se Ukrajina definitivně stala americkou kolonií – a také rozsáhlým neonacistickým projektem nazvaným „Anti-Rusko„.

    Zdroj:     https://www.novarepublika.online/2022/07/rozsudek-nad-ruskem-byl-rozhodnut-pred-33-lety-odhalen-plan-na-vyhlazeni-rusu-slovanu

 

Egypt, El Dabaa: 1. JE v zemi má první beton

 22. července, 2022 , Zdroj: Atomic-energy.ru           Začala stavba první JE v Egyptě, JE El Dabaa. Rusko-egyptská delegace v čele s generálním ředitelem Rosatomu Alexejem Lichačovem a ministrem pro elektřinu a obnovitelnou energetiku Egypta Muhammadem Šákerem El-Markábím navštívila staveniště JE El Dabaa, první svého druhu v zemi a jedné z prvních na Blízkém Východě.

    Zdroj:     https://atominfo.cz/2022/07/egypt-el-dabaa-1-je-v-zemi-ma-prvni-beton/

 

Vlastizrada Zelenského a ukrajinská katastrofa

 

 7.12.2022   Rostislav Iščenko    Protože Volodymyr Zelenskyj předložil Věrchovnoj radě návrh zákona o zvláštních právech pro Poláky na Ukrajině, může nyní zemi zachránit před katastrofou pouze vojenský převrat s okamžitou kapitulací na východní frontě.

    Zdroj:     https://ukraina.ru/20220712/1034340511.html

 

Plánují to celá desetiletí a staletí

 23. července 2022   AUTOR: Slovanka      „Globální vláda přijde ať se vám to líbí nebo ne, po dobrém nebo po zlém.“ To prohlásil jeden z tehdejších čelních globalistů James Warburg již v roce 1950. Podobné proslovy pak najdeme například i v citátech Rothschildů či Rockefellerů.

    Zdroj:     https://cz24.news/planuji-to-cela-desetileti-a-staleti-vid-citaty-rothschildu-ci-rockefelleru-neustalym-udrzovanim-strachu-vstric-ke-globalni-vlade/

 

Je třeba je střílet, řekla o Rusech Tymošenková v odposlechu

( R E T R O )

 29.3. 2014 , Kyjev/Moskva Poprask v ruských médiích vyvolal v pondělí zveřejněný odposlech telefonického rozhovoru bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové. Hovoří v něm o své touze chopit se kvůli převzetí Krymu Ruskem zbraně a střílet, dokud se Rusko nezmění ve „spáleniště”.

    Zdroj:     http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331400-je-treba-je-strilet-rekla-o-rusech-tymosenkova-v-odposlechu.html     

    Celý text:       Je-treba-je-strilet-RETRO.doc

 

Pět měsíců speciální vojenské operace - shrnutí

 25.7.2022 , The Saker      Ukrajina ztratila asi 20 % svého území, asi 3 tisíce měst a vesnic, polovinu hrubého národního produktu a třetinu produkce uhlí. Zcela ztratila přístup k Azovskému moři. Ukrajinské straně docházejí zbraně, zásoby a vojáci. Rusové se velmi záměrně snažili udělat vše pro to, aby minimalizovali ukrajinské ztráty

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/07/9251-pet-mesicu-specialni-vojenske-operace-shrnuti.htm

 

„Nezvratné následky“. Evropě hrozí nové nebezpečí

 22.7. 2022     Evropu zaplavily hromadné protestní akce. Farmáři Nizozemska budou muset snížit dvojnásobně celkový stav dobytka. Traktorové demonstrace se konaly také v Německu. V bylo Itálii zrušeno nejméně 400 národních a mezinárodních letů kvůli čtyřhodinové stávce stewardů a pilotů.

    Zdroj:     http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/stripky/28_7/evrope_hrozi_nove_nebezpeci.html

 

Špinavá věc: v Evropě se rvou o plyn a začínají kopat uhlí

19.7. 2022     V EU si vzpomněli na to „nejšpinavější“ fosilní palivo – uhlí. Maďarsko již vyhlásilo výjimečný stav a omezilo export plynu. Víc než to: tankery se nedostávají do chudých zemí, posílají se do Evropy. Plyn a elektrická energie se přesměruje z chudých zemí do bohatých, jako je třeba Německo, které si mohou dovolit kupovat energetické zdroje za vysoké ceny.

    Zdroj:     https://cz.sputniknews.com/20220719/spinava-vec-v-evrope-se-rvou-o-plyn-a-zacinaji-kopat-uhli-18476255.htm

 

Co vám Západní média neřeknou: Za připojení k Rusku hlasovali i Krymští Tataři a Ukrajinci

 ( R E T R O )

 March 18, 2014 , By Prof Michel Chossudovsky      83,1 procenta oprávněných krymských voličů v referendu 16. března vhodilo své lístky. Konečný součet byl 96,77 procenta ve prospěch připojení k Ruské federaci a 2,51 procenta proti.

    Zdroj:     http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=co-vam-zapadni-media-nereknou-za-pripojeni-k-rusku-hlasovali-i-krymsti-tatari-a-ukrajinci&cisloclanku=2014030121

 

Rychlá aktualizace od Andreje s několika dalšími poznámkami

 26. 6. 2022 Janinna   The Saker    To, co začalo jako speciální vojenská operace (SMO), se nyní změnilo v otevřenou a plnohodnotnou válku mezi konsolidovaným Západem (alias anglo-sionistickým impériem) a Ruskem.

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-rychla-aktualizace-od-andreje-s-nekolika-dalsimi-poznamkami/

 

Práve prebieha demolácia potravinovej a energetickej infraštruktúry. Pripravte sa na náraz

 25/06/2022 Autor: Mike Adams     Globálne ničenie potravinovej a energetickej infraštruktúry sa každým dňom zrýchľuje. Cieľ je v tomto bode celkom zrejmý: Zničiť ľudskú civilizáciu a vyhladovať čo najviac ľudí akýmkoľvek možným spôsobom. N

    Zdroj: https://www.badatel.net/prave-prebieha-demolacia-potravinovej-a-energetickej-infrastruktury-pripravte-sa-na-naraz/

 

Ruská armáda dokončuje obkľúčenie niekoľkých skupín Ozbrojených síl Ukrajiny

 25.06.2022 , Alexej Zotiev, Analytická služba Donbasu     Jednotky skupiny vojsk „Juh“ pod velením armádneho generála Surovikina zavŕšili porážku skupiny Ozbrojených síl Ukrajiny v oblasti Gorskoje-Zolotoje.

    Zdroj: https://sk.news-front.info/2022/06/25/ruska-armada-dokoncuje-obklucenie-niekolkych-skupin-ozbrojenych-sil-ukrajiny/

 

USA pripravili na Ukrajine fašistický puč

( R E T R O )

 29. leden 2014 | Igor Chochlomskoj      Aby sme zabránili rozdeleniu Ukrajiny, my ukajinskí dôstojníci, zverejňujeme tieto materiály, pre pochopenie operatívnej situacie a zachovanie územnej celistvosti Ukrajiny.   Pravý Sektor je profašistická organizácia. Títo ľudia dostali zbrane (kompletne aj s inštruktormi (asi 200 ľudí ) z veľvyslanectva USA).

    Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/evropa/usa-pripravili-na-ukrajine-fasisticky-puc.html

    Celý text:    Fasisticky-puc.doc

 

Výsledky BRICS-2022 – demontáž unipolárního světa začala

 24.6. 2022  Janinna      Dnes proběhla hlavní část summitu BRICS.  Téma schůzky:  „Posílení vysoce kvalitního partnerství BRICS, které vstupuje do nové éry globálního rozvoje.“ 

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/vysledky-brics-2022-demontaz-unipolarniho-sveta-zacala/

 

Přituhuje: Ruská armáda rozmetala velitelství u Dněpropetrovsku.

 

 21. 6. 2022 ,  Václav Danda      Moskva zvolna naplňuje své strategické cíle a osvobozuje ruská města na Donbasu, přičemž největší komplikací pro její jednotky je apel na maximální obezřetnost k civilnímu obyvatelstvu.

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6550-prituhuje-ruska-armada-rozmetala-velitelstvi-u-dnepropetrovsku-ve-vlcim-doupeti-zahynulo-50-generalu-litva-blokadou-kaliningradu-vyhlasila-moskve-valku-utok-na-vrtne-plosiny-u-krymu-nahodne-zazehnuti-valky.htm

 

Obviňujem vládu USA z plánu rozpútania vojny medzi Európou a Ruskom

 

 24. června 2022 , Ivan Štubňa     Zbrane a iný vojenský materiál bol dodávaný na Ukrajinu z USA vo výške cca 10 mld. USD už viac ako 8 rokov.

    Zdroj:   https://www.novarepublika.cz/2022/06/obvinujem-vladu-usa-z-planu-rozputania-vojny-medzi-europou-a-ruskom

 

Den oživlých mrtvol

( R E T R O )

 22.1.2014     Kyjev, 19. ledna 2014     K útokům (na Majanu) se přihlásil „Pravý sektor“. Berkutu se nepodařilo majdanisty z centra města vytlačit. "Mírumilovní demonstranti"  vtrhli do hotelu, kde nic netušící lidi vytahovali ven, krutě je bili a vyhrožovali smrtí. V ulicích Ščerbakova, Spasská, Observatorní a Bogdanovská proběhly masové pogromy na obyvatele.

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/komentare/2014/01/5814-den-ozivlych-mrtvol.htm

 

Vladimir Rogov v hlavních bodech o Putinově vystoupení na PMEF

18. 6. 2022         Z citací z Putinova projevu na Petrohradském mezinárodním

ekonomickém fóru (PMEF) :  -Epocha unipolárního světa skončila. Jako dřív už to nebude. 

    Zdroj: https://kob-forum.eu/2022/06/18/vladimir-rogov-v-hlavnich-bodech-o-putinove-vystoupeni-na-pmef/

 

Európska únia konečne priznala, že vakcíny proti Covid-19 ničia váš imunitný systém

 17/07/2022 autor: redakcia (Arsenio Toledo, Natural News)     Priznala, že vakcíny proti koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19 ničia imunitný systém a robia ľudí náchylnejšími nielen na covid, ale aj na všetky ostatné choroby.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/europska-unia-konecne-priznala-ze-vakciny-proti-covid-19-nicia-vas-imunitny-system/

 

Silně ozbrojení „uprchlíci“ se řítí do Německa

 20. července 2022     Jen v první polovině roku 2022 si dokázalo pod kouzelným slovem azyl zajistit všestrannou péči německých daňových poplatníků o neuvěřitelných 44% více „uprchlíků“. Maďarské a srbské úřady hlásí, že kolem 45.000 lidí, většinou z islámských zemí, tam v těchto dnech pobývá a míří do Německa.

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/silne-ozbrojeni-uprchlici-se-riti-do-nemecka/

 

Koncepce ukrajinství: jako příčina nevyhnutelného kolapsu Ukrajiny

 23. července 2022  , Rostislav Iščenko , Ukrajina.RU     V současné době Západ předpokládá, že toto kolo bude přenecháno Rusku, které obsadí buď celou, nebo větší část Ukrajiny. Proto úkol, který dnes Američané řeší na Ukrajině, znamená nutnost zabít co nejvíce lidí, zničit veškerou komunální, průmyslovou a dopravní infrastrukturu.Washington předpokládá, že Rusko, oslabené boji a sankcemi nebude schopno zvládnout takové vypětí sil ve všech směrech a zlomí se dříve, než padne sám Západ pod tíhou vlastních problémů.

    Zdroj:     https://www.novarepublika.online/2022/07/koncepce-ukrajinstvi-jako-pricina-nevyhnutelneho-kolapsu-ukrajiny

 

Na protestující v Kyjevě se střílelo z kanceláře velitele Majdanu - a - Podpora připojení Krymu k Rusku stoupá

( R E T R O )

14. březen 2014 | czech.ruvr.ru |     Na protestující v Kyjevě stříleli z kanceláře velitele Majdanu – Prohlásil to vyslanec Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin na čtvrtečním zasedání Rady bezpečnosti OSN.

    Zdroj:     http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_15/V-Sevastopolu-byl-unesen-predak-strany-Rusky-blok-3736/

    Celý text:       V-Kyjeve-RETRO.doc

 

Rusko zkouší vlastní výrobu vodíku – zatím demonstračně

 19 července, 2022   zdroj: Atomic-energy.ru     Demonstrační zkušební komplex na výrobu plynného H2 na Kolské JE plánují Rusové spustit v roce 2025. Rosatom plánuje spuštění čtyř obdobných pilotních projektů a plán zatím je, že je rozeběhne v Kalinigradském, Murmanském a Sachalinském kraji.

    Zdroj:     https://atominfo.cz/2022/07/pilotni-vyroba-vodiku-na-kolske-je-v-rusku-zacne-v-roce-2025/

 

JDE O GENIÁLNÍ TRIK A TAKTIKU

 20. července 2022   Dmitrij Vasilec     Nejde jen o kapitulaci Kyjeva, ale o demilitarizaci celého Západu. Ukrajinský novinář Dmitrij Vasilec odhalil účel „Neuspěchané taktiky“ ruské armády na Ukrajine. USA a evropští spojenci nebudou schopni udržet současnou úroveň podpory Kyjeva po delší dobu.

    Zdroj:     https://cz24.news/jde-o-genialni-trik-a-taktiku-jim-nejde-o-kapitulaci-kyjeva-ale-o-demilitarizaci-celeho-zapadu-ukrajinsky-novinar-dmitrij-vasilec-odhalil-ucel-neuspechane-taktiky-rusk/

 

Ako ďalej Európska únia?

 19.7.2022   Anton Doktorov     Diletantská politika Európskej únie sa ukázala ako neudržateľná. Európska únia je plná liberálov. Ale, čuduj sa svete, kto má iný názor, ako napríklad premiéri Maďarska, Srbska, Slovinska sú zrazu zlí. Predstava, že Európska únia zanikne zvolením takých poslancov, ktorí budú chcieť obmedziť jej chápadla je veľmi detská.

    Zdroj:     http://casopisargument.cz/?p=44027

 

Ahojte, oni vám o Íránu lžou!

 ( R E T R O )

 10. říjen 2018 ,  Andre Vltchek      Zvažovali jste někdy možnost, že téměř cokoliv, co vám o světě říkají západní masmédia, je lež a smyšlenka? Írán není dokonalý, ale je opravdový – opravdový je zde život, opravdoví jsou zde lidé. Možná právě proto chce Západ nejdříve zruinovat a poté totálně zničit tuto zemi.

    Zdroj:     https://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2872-ahojte-oni-vam-o-iranu-lzou

    Celý text:       O-Iranu-RETRO.doc

 

FARMÁŘI V EVROPĚ SE BOUŘÍ, KDY SE PŘIDÁME MY?

 

 16. července 2022  Jindřich Kulhavý  zdroj: CZ24     Holandští farmáři se vzepřeli Green Dealu a již skoro měsíc jsou jejich traktory koloritem místních měst. Kolaborující “politické elity” jsou jen špičkou ledovce našeho morálního a společenského úpadku.

    Zdroj:     https://www.novarepublika.online/2022/07/jindrich-kulhavy-farmari-v-evrope-se-bouri-kdy-se-pridame-my

 

Nový světový řád

 17. 7. 2022 , Konstantin Dvinskij     I neutrální a loajální státy k Západu již nevidí perspektivu globalistického systému světového řádu a hledají alternativní možnosti. I pro ně je zřejmé, že v horizontu několika desetiletí (v lepším případě pro Spojené státy) žádný globalistický model, žádný brettonwoodský systém nebude existovat.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/novy-svetovy-rad/

 

Je nejvyšší čas, aby Rusko přiložilo Washingtonupistoli k hlavě...

 

 13.7. 2022   Aleksandr Vladimirov   Překlad: st.hroch     V Kissingerově projevu v Davosu 23. května 2022: byla navržena neutrální Ukrajina a v ideálním případě návrat ke statu quo na dělící linii, tj. k 24. únoru 2022. Pouze přímé a bezprostřední ohrožení rozhodovacích center a domácí fronty může Washington přivést k rozumu a zmírnit jeho choutky v Evropě.

    Zdroj:     https://russtrat.ru/analytics/13-iyulya-2022-0010-11033

    Celý text:       Je-nejvyssi-cas.doc

 

O „zákonnosti“ vlády na Ukrajině a o zločinnosti státního převratu

( R E T R O )

  7.3. 2014   Alexandr Mězjajev | Překlad: Karel Kluz      USA a EU, které se podílely na svržení demokraticky zvolené vlády a nyní prosazují uznání těch, kdo se dopustili trestných činů podle trestního zákoníku své země za zákonnou moc, se samy dopouštějí narušení mezinárodního práva. 

    Zdroj:     https://www.fondsk.ru/news/2014/03/07/o-legalnosti-vlasti-na-ukraine-i-o-prestupnosti-gosudarstvennogo-perevorota-26233.html

    Celý text:       O-zakonnosti-RETRO.doc

 

Lidové soudy s exemplárními tresty

pro politiky – přišel čas!

 15.7.2022  Nikola Bornová     Zločiny proti lidskosti a velezrady jsou už nepřehlédnutelné“. - Způsobení smrti desetitisícům občanů ČR v důsledku záměrného rozvrácení zdravotnického systému;  - Způsobení trvalých zdravotních následků desetitisícům až statisícům;  - Obrovská korupce;  - Snaha zatáhnout ČR do nesmyslného konfliktu na straně nacistů - Záměrné ohrožení energetické a potravinové soběstačnosti ČR;  - Opakované porušování Ústavy ČR.

    Zdroj:     https://cz24.news/lidove-soudy-s-exemplarnimi-tresty-pro-politiky-prisel-cas-zlociny-proti-lidskosti-a-velezrady-jsou-uz-neprehlednutelne/

 

Špeciálna operách na Ukrajine odhalila prípravy

 

 biologických útokov USA proti Rusku.

 

 11.července 2022   Alena Zadorožnaja, Daria Volkova, Rafael Fachrutdinov     Počas vypočúvania prezradili ukrajinskí vojaci, ktorí padli do zajatia počas špeciálnej vojenskej operácii, že americkí inštruktori cvičili ukrajinských vojakov vykonávať bojové úlohy v podmienkach biologickej kontaminácie. Američania na nich testovali hepatitídu a západonílsku horúčku.

    Zdroj:     https://cz24.news/specialna-operacia-na-ukrajine-odhalila-pripravy-biologickych-utokov-usa-proti-rusku-rusko-zasiahlo-na-ukrajine-v-najvyssi-cas/

 

Dialog o levici a socialismu

 14.7.2022     Pavel Janíčko a Anton Doktorov Pokud jde o události ve východní Evropě a v SSSR na konci minulého století, lze obecně říci, že jde o zpětný dějinný pohyb. V socialismu docházelo k mnoha různým nedokonalostem, excesům, i zločinům. Ale je třeba rozlišovat, zda jde o věci vyplývající z povahy systému či o záležitosti druhotné a odstranitelné.

    Zdroj:      http://casopisargument.cz/?p=43829

 

Otevřený dopis JUDr. P. Blažkovi

ministru spravedlnosti

 Vážený pane ministře!             ... V únoru 2014 vypukl převrat na Majdanu a jím vyvrcholil příval nenávisti, neofašismu a neonacismu. ...  Rusko je jediným garantem, jak zastavit lavinu neonacismu a neofašismu, která se valí z Ukrajiny do Evropy.     Dne 27.6.2022   Jana Machová   Příbram

    Celý text:    Dopis-Blazkovi.doc

 

„5x dražší elektřina než na Slovensku. Že to nejde změnit?

Lži.“ Vše prý jinak

 13.7.2022 | Rozhovor s Ing. Vladimírem Štěpánem     Cena elektřiny je v České republice zhruba 5x vyšší než na Slovensku.

    Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-5x-drazsi-elektrina-nez-na-Slovensku-Ze-to-nejde-zmenit-Lzi-Vse-pry-jinak-708363

 

Bojový pilot uviedol prečo Rusi potrebujú demilitarizovať celú Ukrajinu

 11. júla 2022 , Maroš Šolc     Aby bola zaručená bezpečnosť územia Ruska pred príletmi čohokoľvek, je potrebné presunúť líniu dotyku od hraníc Ruska na letovú vzdialenosť zbrane s najdlhším dosahom.

    Zdroj: https://www.armadnymagazin.sk/2022/07/11/bojovy-pilot-uviedol-preco-rusi-potrebuju-demilitarizovat-celu-ukrajinu/

 

Putin: „Západ už prehral“

 12/07/2022 autor: redakcia    Západ bol už dávno porazený desiatkami rokov trvajúcim vymývaním mozgov, infantilizáciou a nesprávnou výchovou.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/putin-zapad-uz-prehral/

 

Vojenský analytik OSN Scott Ritter: Európa sa z zime vráti do doby kamennej

 6. července 2022 , AUTOR: Scott Ritter    Scott Ritter vidí zodpovednosť za vojnu na Ukrajine predovšetkým v NATO.

    Zdroj:     https://cz24.news/vojensky-analytik-osn-scott-ritter-europa-sa-v-zime-vrati-do-doby-kamennej/

 

1 zo 4 Američanov tvrdí, že bude potrebné chopiť sa zbraní proti stále viac tyranskému Bidenovmu režimu

 8.7. 2022   Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com     Rastúci počet Američanov už hovoria o možnej nevyhnutnosti zapojiť sa do ozbrojeného povstania.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/1-zo-4-americanov-tvrdi-ze-bude-potrebne-chopit-sa-zbrani-proti-stale-viac-tyranskemu-bidenovmu-rezimu/

 

Nic nového: USA vedou proxy válku proti Rusku již celá desetiletí.

 9. 7. 2022   Patrick Macfarlane      Zástupný útok USA na Rusko byl připravován cílevědomě a dlouhodobě a vyprovokování ruské operace na Ukrajině je jen další z pokusů vést válku proti Moskvě zatím "jen" cizíma rukama.

    Zdroj:  https://protiproud.info/politika/6583-nic-noveho-usa-vedou-proxy-valku-proti-rusku-jiz-cela-desetileti-agent-cia-usama-byl-soucasti-planu-znicit-sssr-vycvik-a-zbrane-jiz-pred-prevratem-mccain-k-ukrajincum-nasimi-zbranemi-za-nase-zajmy-tomuhle-pomahame.htm

 

Tajný rozhovor lídrov Majdanu o tom ako Ukrajinu utopia v krvi

( R E T R O )

 2.3.2014     Do tlače sa dostala informácia o stretnutí lídrov ukrajinskej strany Sloboda Olega Ťagniboka a ukrajinského nacistickeho hnutia Pravý sektor Dmitrija Jaroša.

    Zdroj:http://www.chelemendik.sk/Rozhovor_lidrov_Majdanu_o_tom_ako_Ukrajinu_utopia_v_krvi__474495893.html

 

Malý Den vítězství

 6. 7. 2022   Václav Danda     Západ vedený USA tak dlouho předstíral, že vlastně na Ukrajině nebojuje, že nakonec skutečně bude muset Zelenskému hodit celý průšvih na hlavu.

    Zdroj:      https://protiproud.info/politika/6576-maly-den-vitezstvi-zhrouceni-ukrajinske-fronty-u-lisicansku-putin-odpocinte-si-dienego-trochu-pozdeji-oslavy-jak-v-praze-1945-nektera-zapadni-media-meni-ton-pet-pricin-porazky-zapadu-deprese-v-bilem-dome.htm

 

Hrozba nakažlivých vakcín

 8.7.2022 , Carolyn Hendler, JD    Tyto vakcíny jsou natolik nakažlivé, že by se mohlo očkovat pouze pět procent populace, zatímco zbylých 95 procent by bylo pasivně očkováno prostřednictvím infekce, vylučování a přenosu vakcinačního kmene.

    Zdroj:      https://zvedavec.news/komentare/2022/07/9230-hrozba-nakazlivych-vakcin.htm

 

AGÓNIE ZÁPADU

 6.7. 2022   Thierry Meyssan     Zatímco Západ je přesvědčen, že na Ukrajině dosáhne hodně, celý svět vidí, že čelí „Thukydidově pasti“. Bude Západ nadále ovládat národy, nebo se dosud podrobené národy osvobodí a získají suverenitu?

    Zdroj:      https://cz24.news/thierry-meyssan-agonie-zapadu/

 

Výběrem ministra obrany Ukrajina možná rozhodla o svém osudu

 ( R E T R O )

 28. 2. 2014   Karel Dolejší     V Kyjevě kontrolovaném "domobranou" byl včera definitivně jmenován ministrem obrany admirál Ihor Teňuch, člen nacistické strany Svoboda.

    Zdroj:      http://www.blisty.cz/art/72335.html

    Celý text:    RETRO-Ukrajina-rozhodla.doc

 

Budíček! Situace začíná být víc než vážná, blíží se skutečná katastrofa!

 5. července 2022     Lukáš Kovanda. Po začátku speciální operace na Ukrajině je zadrhávání Německa špatnou zprávou pro ČR, jejíž růst je na síle německého exportu závislá.

    Zdroj: https://cz24.news/budicek-situace-zacina-byt-vic-nez-vazna-blizi-se-skutecna-katastrofa-to-nemecko-dlouho-nezazilo-a-nas-se-to-tyka-vice-nez-si-myslime/

    Celý text:    Skutecna-katastrofa.pdf

 

Rusko bojuje za záchranu lidstva

 

 16. června 2022 Sergej Glazjev  MOSKVA, institut RUSSTRAT     Speciální vojenská operace - jde o globální hybridní válku, o válku dobra proti zlu a válku o přežití lidstva v dlouhodobém horizontu.

    Zdroj:     https://russtrat.ru/analytics/16-iyunya-2022-0010-10743

    Celý překlad:    Glazjev-Rusko.doc

 

Analýza: V prípade vojny nedokážu USA vyzbrojiť vojakov na dlhšie ako pár týždňov

 4/7/2022 Autor: Arsenio Toledo, naturalnews.com     Je nepravdepodobné, že Spojené štáty prežijú viac ako niekoľko týždňov ťažkej vojny proti inej priemyselnej veľmoci.

    Zdroj: https://www.badatel.net/analyza-v-pripade-vojny-nedokazu-usa-vyzbrojit-vojakov-na-dlhsie-ako-par-tyzdnov/

    Celý text:    USA-nedokazu.doc

 

Šokující video: Demonstranti na Ukrajině uřízli policistovi hlavu!

( R E T R O )

 28. únor 2014      Demonstranti na policisty útočili zápalnými lahvemi, kamením, ale i zbraněmi, které jim ukradli.

    Zdroj:    http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/sokujici-video-demonstranti-na-ukrajine-urizli-policistovi-hlavu.html

    Celý text:    Retro-Sokujici.doc

 

Jak vidíte energetickou situaci v dnešním světě?

 27.6. 2022     Ivan Noveský - přední český energetický expert:  Energetická situace v dnešním světě není v zásadě napjatá, protože zdrojů je relativně dost, zejména zemního plynu.

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/worldnews/3884/20220627/767106.html

 

Kdo vlastní Rusko, kdo určuje skutečnou politiku země?

 

 24.06.2022   Pavel Rjabov  Všechna klíčová odvětví v Rusku jsou přímo či nepřímo kontrolována státem.

    Zdroj:     https://spydell.livejournal.com/731156.html

    Celý text:    Kdo-vlastni-Rusko.doc

 

O sankcích a přátelství

19. června 2022   Valentin Katasonov     Vláda Ruska vytvořila seznam nepřátelských států. Je v něm 48 států a teritorií. Samozřejmě tam patří USA a Ukrajina, dále Británie, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Korea.

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-667/

 

Pokud to nepodepíšete, bude stanné právo a armáda, všichni zemřete!

( R E T R O )

 22. únor 2014 | Břetislav Olšer     Na Majdanu už byla zabita asi stovka lidí, z toho je zhruba polovina policistů. Za vším však nehledej Janukovyče, nýbrž Catherine Ashtonovou, představitelku EU, náměstkyni amerického ministra zahraničí Victorii Nulandovou, šéfa americké diplomacie Johna Kerryho, amerického senátora Johna McCaina, předsedu senátního podvýboru pro Evropu demokrata Chrisa Murphyho, německého ministra zahraničí Guida Westerwelleho.

    Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pokud-to-nepodepisete-bude-stanne-pravo-a-armada-vsichni-zemrete.html

    Celý text:    Vsichni-zemrete.doc

 

T. Luongo nepotěší bruselské politbyro: ŽELEZNÉ ZÁKONY FYZIKY NEPUSTÍ – KONEC EU

 28. června 2022   AUTOR: Tom Luongo       Vedení celého kontinentu je zapojeno do procesu páchání rituální sebevraždy.

    Zdroj: https://cz24.news/t-luongo-nepotesi-bruselske-politbyro-zelezne-zakony-fyziky-nepusti-konec-eu/

 

Svet v šoku: Oslobodzovacia operách na Ukrajine má právny, legitímny a medzinárodny základ OSN a RB!

 28. června 2022   Olina Polašková       Rusko v súlade s chartou OSN čistí EÚ od nacistov, fašistov a Bioteroru.

    Zdroj:     https://cz24.news/svet-v-soku-oslobodzovacia-operacia-na-ukrajine-ma-pravny-legitimny-a-medzinarodny-zaklad-osn-a-br-videa/

 

Bitva o Oděsu

  22. 6. 2022 Janinna  Oleg Carjov pojednává o zvláštnostech SVO na území Ukrajiny

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/bitva-o-odesu/

 

Neonacisté, Schwarzenberg a peněžní vazby.

( R E T R O )

 7. únor 2014   Známá novinářka Spencerová trochu jinak o Ukrajině    

    Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/evropa/neonaciste-schwarzenberg-a-penezni-vazby-znama-novinarka-spencerova-trochu-jinak-o-ukrajine.html

    Celý text:    Spencerova-o-Ukrajine.doc

 

Jak ovládat lidi: Vzorce panické propagandy

od 70. let

22.6.2022 , Slovanka     Stále se většinová masa nechává ovlivnit a věří všemu, s čím přijdou média a politici. Putin měl naprostou pravdu ve svém projevu na Petrohradském ekonomickém fóru, když řekl, že Západ prosazuje nový kolonialismus a vysává chudší země jako vysavač. Abychom se vymanili ze spirály strachu a paniky, je nutné zcela zastavit „konzumaci“ státem nebo korporátně financovaných médií.

    Zdroj: https://zvedavec.news/komentare/2022/06/9207-jak-ovladat-lidi-vzorce-panicke-propagandy-od-70-let.htm

 

Ukrajinský podvod. Odstřelovač z Majdanu:

Plnili jsme americké rozkazy!”

 28. 2. 2020  Argumenty a Fakta     Americká televize One America News odvysílala šokující film „Ukrajinský podvod. Impeachment. Bidenovy peníze. Masové vraždy“ (The Ukraine Hoax: Impeachment, Biden Cash, Mass Murder). Film přináší důkazy, že hybnou silou “revoluce” na Ukrajině byly Spojené státy, konkrétně síly napojené na tehdejšího prezidenta Obamu a Demokratickou stranu USA. 

    Zdroj:  https://www.novarepublika.cz/2020/02/ukrajinsky-podvod-odstrelovac-z-majdanu-plnili-jsme-americke-rozkazy-rozhodl-se-promluvit-ze-strachu-o-zivot-jeho-kolegove-uz-jsou-mrtvi-31-ze-45-sokujici-dokument-o-udalostech

 

ADOLFOVA VELKÁ ŘÍŠE JE ZPĚT! NĚMCI UŽ NEPOKRYTĚ VYHROŽUJÍ

A MY SE OPĚT DÍKYVLÁDĚ CIZÁKŮM KLANÍME!

 19. června 2022  AUTOR: Petr Pokorný     Nová smlouva mezi českou a německou policií vstoupila v platnost 1. října 2016  a dává mimořádné pravomoci německé policii k ozbrojeným akcím na jakémkoliv místě České republiky. Němci díky ní mohou zatýkat a eskortovat do Německa i české občany, a to i bez vědomí českého státu.

    Zdroj:  https://cz24.news/adolfova-velka-rise-je-zpet-nemci-uz-nepokryte-vyhrozuji-a-my-se-opet-diky-vlade-cizakum-klanime-video/

 

Ministerstvo obrany Ruské federace eviduje na Ukrajině pobyt každého zahraničního žoldáka. 14 Čechů bylo zabito.

 18. 6. 2022  Pro Pokec přeložila Janinna     Od začátku speciální operace dorazilo na Ukrajinu 6.956 lidí. Z toho 1 956 již bylo zabito. 1.779 se vrátilo do svých zemí. 3.221 žoldáků zůstává

    Zdroj:  https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/ministerstvo-obrany-ruske-federace-na-ukrajine-eviduje-pobyt-kazdeho-zahranicniho-zoldaka-14-cechu-bylo-zabito/

    Celý text:    Zahranicni-zoldaci.doc

 

Ukrajina: Východní kořist NATO

( R E T R O )

 30.12. 2013  Wayne Madsen ( více o autorovi > )     Spojení mezi kyjevským povstáním a vnějšími manipulátory z EU je tak zjevné, že kyjevské náměstí, které se stalo ukrajinským „náměstím Tahrir“, začalo být nazýváno „Euromajdan“. Po celé Ukrajině, v Moldávii, Rusku, Bělorusku, v Rumunsku a dalších zemích východní a střední Evropy se nová generace Sorosových agitátorů a provokatérů pokouší rozjet další řadu „tematických revolucí“. Tentokrát je cílem, opět, odtrhnout Ukrajinu od Ruska a dostat ji do EU a NATO.

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/komentare/2013/12/5789-ukrajina-vychodni-korist-nato.htm

 

Putin presmeroval energie na východ

a Európu nechal na suchu

 16/6/2022    Mike Whitney  spracoval: Badatel.net     „Odmietnutie ruských energetických zdrojov znamená, že Európa sa stane regiónom s najvyššími nákladmi na energie na svete. To vážne naruší konkurencieschopnosť európskeho priemyslu, ktorý ju už teraz stráca v porovnaní s inými časťami sveta…

    Zdroj: https://www.badatel.net/zoznamte-sa-s-novym-sefom-putin-presmeroval-energie-na-vychod-a-europu-nechal-na-suchu/

    Celý text:    Presmeroval-energie.doc

 

Text projevu Ivana Davida

 13. 6. 2022      Vlastenectví bych definoval jako pozitivní vztah k vlastnímu národu. Národ je největší komunita, kterou ještě vnímáme jako svoji. Přes veškeré umělé úsilí nevznikne evropská identita.  Až 80% toho, co projednává český parlament, je implementace unijních pravidel. Eurohujeři prosazují další rozšíření oblastí, v nichž by se mělo hlasovat většinově bez respektu k menšině. Zatím se bojuje proti Rusku do posledního Ukrajince, který neprchl z Ukrajiny. Následovat má boj do posledního unijního vojáka, a když se Američanům poštěstí, zničí se Rusko i Evropská unie a americká hegemonie se prodlouží.

    Zdroj: https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/text-projevu-ivana-davida.html

 

Mají sankce pomáhat Rusku?

 15.6. 2022 , Jan Kazík      Je naprosto zavádějící tvrzení, že sankce EU vůči Rusku jsou úspěšné. Reálná mzda v Rusku na konci 1. kvartálu 2022 vzrostla o 3,6%.  Na sankce na čipy a západní technologie bylo Rusko připraveno. Sankcemi vůči ruské centrální bance a rublu se ničí dominance dolaru na trhu s komoditami. Putinova moc a popularita v Rusku není hraná, je reálná.

    Zdroj:   https://www.novarepublika.cz/2022/06/jak-ne-funguji-zapadni-sankce-proti-rusku-ve-faktech-a-cislech

 

Démonicky vyšinutý Západ si momentálne podrezáva svoje vlastné hrdlo

 11/6/2022   Autor: Henry Makow    „Špeciálna operácia na Ukrajine predstavuje vyvrcholenie konfrontácie medzi Ruskom a západnými krajinami. Boje prebiehajú nielen na rozľahlom území Ukrajiny, ale aj v ekonomickej, politickej a kultúrnej sfére. Buď Rusko zvíťazí v tejto veľmi špeciálnej operácii, alebo vstúpime do temného veku, z ktorého nebude konca, pretože to bude orwellovská jedna svetová vláda.

    Zdroj:   https://www.badatel.net/demonicky-vysinuty-zapad-si-momentalne-podrezava-svoje-vlastne-hrdlo/

 

O vizi budoucnosti

 5.6.2022 , Bedřich Vinopalník     Co probíhá právě teď -  jedná se o plán takzvaných „světových elit“. Veřejně ohlašují, že je třeba snížit počet obyvatel na planetě, a to radikálně, až na hranici cca půl miliardy. Probíhá pokus o vymazání jedné civilizace, a to ruské. Nic z „oficiálních médií“ nevytváří představu skutečné budoucnosti, kde lidé budou žít ve spravedlnosti, že lepší budoucnost je třeba budovat, třeba krůček za krůčkem a pomalu, ale jistě.

    Zdroj:   https://outsidermedia.cz/o-vizi-budoucnosti/

 

Ohlédnutí: Jak byla připravena a kdy měla začít trestná operace

ukrajinské armády a nacistických útvarů proti Luhanské a Doněcké lidové republice

 10. června 2022     Připomínáme, co těsně předcházelo ruské speciální operaci :   19.2. zveřejnila Armáda Doněcké lidové republiky získaný plán útoku na Donbas. Za pár dní skutečně začala ukrajinská armáda s dělostřeleckou přípravou operace. Cieľom útočnej operácie je „vyčistiť“ Donbas od rusky hovoriaceho obyvateľstva. Operace ruské armády a armád Doněcké a Luhanské republiky tomu  předešly.

    Zdroj:   https://www.novarepublika.cz/2022/06/ohlednuti-jak-byla-pripravena-a-kdy-mela-zacit-trestna-operace-ukrajinske-armady-a-nacistickych-utvaru-proti-luhanske-a-donecke-lidove-republic

 

Lov na Rusy v Dněpropetrovsku

( RETRO)

 29. březen 2014     Julia Tymošenková ještě ani nestačila v telefonickém rozhovoru, k hrůze všem normálním lidem, vyzvat k masakrům Rusů a v jejím rodném městě, Dněpropetrovsku, osobní stráž nového gubernátora Kolomského začala v podstatě etnické čistky.

    Zdroj:      http://www.czechfreepress.cz/evropa/lov-na-rusy-v-dnepropetrovsku.html

    Celý text:    Lov-na-Rusy-RETRO.doc

 

Snahy USA vyloučit Čínu z globálního trhu čipů selhávají

  1737    By Redakce     Přístupem k dodávkám pokročilých čipů chtějí vydírat Rusko i Čínu a nejspíše všechny vynořující se ekonomiky. Čína začala investovat do vývoje technologií, které si mohla donedávna snadnou koupit. Být spojencem Ameriky neznamená moc výhod, spíše to vypadá, že spojenec se musí ke své škodě za USA sebeobětovat.

    Zdroj:      https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/snahy-usa-vyloucit-cinu-z-globalniho-trhu-cipu-selhavaji/

 

V Severodonecku začali civilisti opúšťať územie závodu „Azot“

 12.6. 2022  UKRAJINA:  Civilisti začali opúšťať územie podniku „Azot“ obkľúčené silami Ruska a LĽR v Severodonecku. Oznámil to veľvyslanec LĽR v Rusku Rodion Mirošnik.

     Generálové SBU prchají do zahraničí s kufry peněz. Bývalý generál Bezpečnostní služby Ukrajiny Andrej Naumov zadržen v Srbsku.

    Zdroj:      https://cz24.news/v-severodonecku-zacali-civilisti-opustat-uzemie-zavodu-azot/

 

Mlčet, může znamenat souhlasit

 (Otevřený dopis ministryni obrany Janě Černochové)

 10.6.2022 - iniciativa NE základnám ČR, z.s.  Nesouhlasíme s jednáním vlády a mlčet nebudeme. Potřebujeme vládu, ministry, kteří budou hájit zájmy České republiky a ne zájmy USA.

     Iniciativa NE základnám     České mírové hnutí     České mírové fórum

    Zdroj:      http://nezakladnam.cz/cs/2475_mlcet-muze-znamenat-souhlasit

 

Bilderberg: Navenek smích, za zdmi hrůza.

 6. 6. 2022 , Pepe Escobar     informuje o víkendovém zasedání Bilderbergu ve Washingtonu, po kterém letos v podstatě neštěkl ani pes... Loni tématem válka proti Rusku. Teď Čína. Dvoští a bilderberští "messenger boys" jsou při pohledu na tuto Velkou šachovnici snad poprvé opravdu naplněni hrůzou: Jejich éra věčného oběda zdarma (placeného vydíranými a drancovanými) je nejspíš u konce.

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6518-bilderberg-navenek-smich-za-zdmi-hruza-loni-tematem-valka-proti-rusku-ted-cina-putinuv-napad-s-rubly-za-plyn-jim-vyrazil-dech-nedozirne-nasledky-ekonomicky-hurikan-pan-zircon-vse-z-povzdali-zatim-jen-tise-sleduje.htm

 

Sú známe mená tých, ktorí chystali masakre a zločiny proti civilistom na Donbase, aj zahraničných žoldnierov

 10. června   UKRAJINA:      Desaťstranový dokument so zoznamom stoviek iniciál západných žoldnierov s ich umiestnením, vojenskými hodnosťami, pozíciami a pasovými údajmi demonštruje prítomnosť aktivít vojensko-politického vedenia západných štátov na Ukrajine.

    Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2022/06/su-zname-mena-tych-ktori-chystali-masakre-a-zlociny-proti-civilistom-na-donbase-aj-zahranicnych-zoldnierov

 

V rámci plánu na vyhladenie (většiny) ľudstva sa globalisti presúvajú do fázy zabíjania

 2/6/2022 redakcia   Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com     Existuje deväť útočných vektorov:  1. Vykonštruovaný hladomor   2.    Zámerná demontáž energetickej infraštruktúry   3.    Viacnásobné vlny biologických zbraní   4.    Globálne povinné očkovanie   5.    Geoinžinierstvo s cieľom vyvolania globálnej neúrody;   6.    Zámerný kolaps svetových nekrytých mien   7.    Eskalácia globálnych konfliktov   8.    Riadená demolácia globálnych dodávateľských reťazcov   9.    Zničenie plodnosti

    Zdroj:    https://www.badatel.net/v-ramci-planu-na-vyhladenie-ludstva-sa-globalisti-presuvaju-do-fazy-zabijania/

 

Tajné vojenské programy Ukrajiny

 8.6.2022 ,  Thierry Meyssan     V roce 2016 se USA zavázaly vyzbrojit Ukrajinu, aby mohla bojovat a vyhrát válku proti Rusku. Od roku 2014 zahájil ukrajinský stát několik tajných vojenských programů. První a nejznámější je spolupráce s Pentagonem ve 30 různých laboratořích. Tyto laboratoře prováděly "extrémně nebezpečné experimenty zaměřené na posílení patogenních vlastností moru, antraxu, tularémie, cholery a dalších smrtelných nemocí.

    Zdroj:    http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/stripky/9_6/tajne_vojenske_programy.html

 

USA bankrotují, přichází velký globální kolaps

 8. června 2022     Půjde nakonec o dominový efekt, nicméně cílem – samozřejmě dlouhodobě plánovaným – je zavedení Nového světového řádu. Celkový dluh USA je 90 bilionů dolarů. Nekryté závazky USA činí 169 bilionů dolarů. Kolaps je nevyhnutelný a bezprostředně hrozí. „Velký reset“ neboli „Nový světový řád“, je řízená destrukce globálních trhů, ekonomik a světa, jak ho známe. Změna v novou dystopickou budoucnost, v níž jsou elity pány otroků, bez jakékoli předstírané demokracie.

    Zdroj:    https://cz24.news/usa-bankrotuji-prichazi-velky-globalni-kolaps/

 

Slavjansk: Na náměstí (kyjevská) junta exemplárně postřílela matky obránců Slavjanska  (RETRO)

      8.7.2014  Ukrajina:     Ve Slavjansku kyjevská junta exemplárně zastřelila matky obránců Slavjanska, kteří prorazili obklíčení junty a stáhli se do Doněcka.

    Zdroj:    http://www.zvedavec.org/vezkratce/8629/  ,  http://rusvesna.su/tmp/166055256  ,

                  http://www.blisty.cz/art/73883.html  ,  http://www.chelemendik.sk/Obchodovanie_s_organmi_na_Ukrajine_Remake_Juhoslavie_191944750.html

    Celý text:    Retro-Ukrajina-1.doc

 

Západní analytici porovnali možnosti

a vojenský potenciál Ruska a NATO

 9. června 2022      AUTOR: Andrej Sokolov    Odborníci  dospeli k záveru, že ak sa NATO priamo zapojí do konfliktu na strane Kyjeva, nad Ruskom nezvíťazí. Pozemné sily NATO nie sú pripravené zasiahnuť. Okrem toho výhoda Ruska nespočíva len v kvantite. To, že Európa je absolútne neschopná bojovať, potvrdzuje Richard Kemp, bývalý člen Spoločného výboru pre spravodajstvo pri kabinete ministrov Veľkej Británie. Amerika nie je pripravená ísť kvôli Ukrajine vabank, píše v časopise „The American Conservative“ Patrick Buchanan

    Zdroj:    https://cz24.news/zapadni-analytici-porovnali-moznosti-a-vojensky-potencial-ruska-a-nato/

 

Putin: Rusko čeká desetiletí posílení ekonomické suverenity

6.6. 2022 , © AFP 2022 / Olga Malceva      Prezident RF Vladimir Putin poblahopřál pořadatelům Petrohradského ekonomického fóra k 25. výročí jeho založení : „Jsem přesvědčen, že pro Rusko budou dvacátá léta obdobím posílení ekonomické suverenity, což předpokládá urychlený rozvoj vlastní infrastrukturní a technologické základny, kvalitativní zvýšení úrovně přípravy odborníků a také vytvoření nezávislého a účinného finančního systému.

    Zdroj:    https://cz.sputniknews.com/20220606/putin-rusko-ceka-desetileti-posileni-ekonomicke-suverenity-18351981.html

 

Převedení výroby procesorů Elbrus Rusko zabezpečí

 6. června 2022 , Nikita Tyščenko     Ruské procesory Elbrus je v plánu vyrábět v továrně Mikron v Zelenogradě, čímž bude upuštěno od výroby na Tchaj-wanu. Procesor Elbrus má dlouhou historii, objevil se již v 70ých letech a byl použit v radiolokačních stanicích a systémech protiraketové obrany. Pomocí výroby procesorů a čipů si Rusko zabezpečí náhradu importu, bude je moci samostatně účelně používat .

    Zdroj:    https://www.novarepublika.cz/2022/06/ekonom-ordov-prevedeni-vyroby-procesoru-elbrus-rusko-zabezpeci

 

Ruské letectvo zničilo v Kyjevě

tanky T-72 dodané Západem

 6.6. 2022   UKRAJINA/RUSKO:      Pomocí přesně naváděných střel zničilo na předměstí Kyjeva tanky T-72 dodané z Evropy, řekl v neděli novinářům generálmajor Igor Konašenkov. Zasažena byla také velitelská stanoviště 81. a 95. letecké útočné brigády Ozbrojených sil Ukrajiny.

    Zdroj:    https://cz24.news/ruske-letectvo-znicilo-v-kyjeve-tanky-t-72-dodane-zapadem/

 

Globální elity směřují do Washingtonu

na zasedání Bilderbergu

4.6. 2022 , Simon Kent      Mezi 120 letos pozvanými veřejně potvrzenými Biderbergem jsou CEO Pficerzu Albert Bourla, Henry Kissinger, bývalý šéf CIA David Petraeus, bývalý CEO Googlu Eric Schmidt, senátorka Kyrsten Sinema (D-AZ) a ředitel CIA William J. Burns.

     Mezi tématy pro diskusi prý jsou i: Přestavba geopolitiky; Čína; Rusko; Ukrajina; Rozvrat globálního finančního systému a další. Tato skupina nezveřejňuje žádná oznámení nebo souhrny z vedených diskusí. Žurnalisté o této akci nesmí referovat, i když se toho někteří účastní.

    Zdroj:    https://svobodny-svet.cz/globalni-elity-smeruji-do-washingtonu-na-zasedani-bilderbergu/

 

Kam kráčíš, Česká republiko? Do války za dluh USA?

Drsná fakta

4. června 2022  Autor: Petr Pokorný     V USA nemá 40 miliónů lidí zdravotní pojištění, tam nemají maminky ani jeden den mateřskou dovolenou, a je 30 miliónů negramotných obyvatel.

    Zdroj:    https://cz24.news/kam-kracis-ceska-republiko-do-valky-za-dluh-usa-drsna-fakta/

 

Donbaský tribunál musí odsoudit nejen nacisty,

ale i jejich sponzory

 2.6.2022 Janinna   JURIJ GORODNĚNKO     Mezinárodní právní status DLR a LLR byl potvrzen rezolucí Rady bezpečnosti OSN ze dne 17. února 2015. Doněck a Luhansk budou vystupovat jako postižená strana.

    Zdroj:    https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/donbasky-tribunal-musi-odsoudit-nejen-nacisty-ale-i-jejich-sponzory/

 

O co jde (nejen) na Ukrajině?

( R E T R O )

 Pavel Rejf 15.02.2015     Páni světa – sionoanglosaské elity – se snaží zaměnit končící vládu dosavadního kapitalismu takzvaným Novým světovým řádem (New World Order – NWO), moderním feudalismem, jak jej výstižně pojmenovává sociolog Prof. Keller. V Kyjevě se moci chopili podvody a násilím (bitím a vyhnáním zákonných oponujících poslanců a fingováním voleb) zločinní poskoci západních superzločinců a proto mělo obyvatelstvo na východě právo nepodřizovat se těmto zločincům (právo na sebeurčení). Domobranci na východě Ukrajiny nezačali válku, nezačali zabíjet lidi v Kyjevě. Naopak kyjevští oligarchové, banderovci a neofašisté začali zločinnou válku, začali zabíjet ruskojazyčné obyvatelstvo na východě Ukrajiny.

    Zdroj:    https://outsidermedia.cz/o-co-jde-nejen-na-ukrajine/

    Celý text:    O-co-jde.doc

 

Vládne dáta dokazujú, že u „plne očkovaných“ sa rozvíja AIDS. Preto vás rozptyľujú vojnou

28.5.2022 , redakcia (Ethan Huff, Natural News)

Spôsobujú „vakcíny“ proti ochoreniu Covid-19 zlyhávanie imunity známe pod označením AIDS? Nasvedčuje tomu čoraz väčší objem vládnych údajov z celého sveta, pričom rusko-ukrajinský konflikt má od tejto skutočnosti do značnej miery odvádzať pozornosť.

    Zdroj:    https://www.badatel.net/vladne-data-dokazuju-ze-u-plne-ockovanych-sa-rozvija-aids-preto-vas-rozptyluju-vojnou/

 

Reparace a restituce v Česku

30.5. 2022 , Jiří Jaroš Nickelli     Již mnohokráte byly zveřejněny dokumenty Pařížské reparační dohody. Nepravdy o tom, že prý se republika „vzdala nároků na reparace podle Česko-německé deklarace“, jsou pouhé profesní lži. Česká republika, stejně jako Polsko nebo Řecko, se nesmí vzdávat v žádném případě reparací, které Německo nikdy neplnilo.

    Zdroj:     https://cz24.news/j-j-nickelli-reparace-a-restituce-v-cesku/

 

Lavrov: Oslobodenie Doneckej a Luhanskej oblasti je bezpodmienečnou prioritou Ruska.

 30.5. 2022  Lavrov v interview vyhlásil, že „oslobodenie“ regiónu Donbas na východe Ukrajiny je pre Moskvu „bezpodmienečnou prioritou“. Pokiaľ ide o zvyšok území na Ukrajine, Lavrov povedal: Títo ľudia sa musia sami rozhodnúť o svojej budúcnosti, či chcú fungovať pod správou neonacistického režimu.

    Zdroj:https://cz24.news/lavrov-oslobodenie-doneckej-a-luhanskej-oblasti-je-bezpodmienecnou-prioritou-ruska-ostatne-ukrajinske-uzemia-sa-musia-samy-rozhodnut-ci-chcu-fungovat-pod-spravou-neonacistickeho-rezimu/

 

Euroázijská ekonomická únik expanduje

 30.5. 2022  Autor: Pepe Escobar  Global Research     EAEU má päť riadnych členov – Rusko, Kazachstan, Kirgizsko, Bielorusko a Arménsko – no 14 krajín vyslalo na fórum delegácie vrátane Číny, Vietnamu a Latinskej Ameriky. Je to jadro celého, prebiehajúceho, viacvrstvového procesu integrácie Eurázie.

    Zdroj:     https://cz24.news/global-research-euroazijska-ekonomicka-unia-expanduje/

 

NOVĚ Z UKRAJINY

 30.5. 2022 , P.C. Roberts     New York Times (NYT) : Rozhodující vítězství Ukrajiny nad Ruskem, které jí vrátí všechna území, jež Rusko získalo v roce 2014, je nereálným cílem. Zdroj konfliktu nelze nalézt v Rusku, Číně či Iránu. Jeho zdroj se nalézá v neokonzervativní ideologii washingtonské hegemonie nad světem. A jestliže tito neokonzervativci nebudou zastaveni, přivodí světu nukleární Armageddon.

    Zdroj:     https://cz24.news/p-c-roberts-nove-z-ukrajiny/

 

 

Ministři BRICS se dohodli na spuštění nové

průmyslové revoluce.

  Redakce   Zdroj: cri.cn     Sdružení BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika) se skládá z rostoucích vynořujících se ekonomik. Rozvojový vzor Číny je evidentně nejúspěšnější v moderní historii. A nijak si ho nezkouší monopolizovat.

    Zdroj:  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ministri-brics-se-dohodli-na-spusteni-nove-prumyslove-revoluce/

 

Velká politika. Co stojí za senzací o americkém

generálovi v Azovstalu

27. 5. 2022 Janinna       Z katakomb vylezlo více než dva tisíce vojáků Ozbroj britský podplukovník John Bailey a další čtyři vojenští instruktoři NATO. zainteresovaná strana bude požadovat vydání vojenského personálu NATO. S tím ale nesouhlasíme. Řekneme: ne, budeme je soudit, – pokračoval Baranec.

    Zdroj:   https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/velka-politika-co-stoji-za-senzaci-o-americkem-generalovi-v-azovstalu/

 

Výroba vodíku na Sachalinu má za sebou studii proveditelnosti

16.2. 2022 , admin Zdroj: Tisková zpráva         Projekt stavby výrobny vodíku na ruském ostrově Sachalin prošel studií proveditelnosti, a nyní tak může pokročit do fáze prvních inženýringových prací.

    Zdroj:   https://atominfo.cz/2022/02/vyroba-vodiku-na-sachalinu-ma-za-sebou-stu/

 

Západní lídri vytvárajú nedostatok potravín a manipulujú vás, aby ste obviňovali Rusko

 25/05/2022 , autor: redakcia , (Daily Expose)     Spojené štáty americké a Európska únia zlyhali vo svojej obchodnej vojne proti Rusku. Sankcie USA a EU spôsobili zvýšenie cien a nedostatok potravín a vážne poškodili nevinných ľudí na celom svete.

    Zdroj:   https://www.badatel.net/zapadni-lidri-vytvaraju-nedostatok-potravin-a-manipuluju-vas-aby-ste-obvinovali-rusko/

 

Laserová „rozbíječka“ SpaceX:

Proč jsou USA znepokojeny náhlým selháním vojenských satelitů

nad Ukrajinou?

22.5.2022 od Tomáš Marný   Autor Sergej Andrejev     Jurij Borisov 18. května oznámil, že bojový laserový systém Peresvet je již sériově dodáván ruským jednotkám. Komplex je účinný proti všem prostředkům sledování, včetně výškových bezpilotních letounů RQ-4 Global Hawk, a také proti většině kosmických lodí amerického sledovacího systému.

    Zdroj:   https://tadesco.org/laserovy-resurfacing-spacex-proc-jsou-usa-znepokojeny-prudkym-selhanim-vojenskych-satelitu-nad-ukrajinou/

 

Speciální operace na Ukrajině pomohla

Rusku zastavit velkou válku

28.03.2022   Autor Inna Novikova     Ředitel Centra geopolitické expertizy Valerij Korovin: Západ je absolutní menšina lidstva. Je nemožné izolovat Rusko s jeho spojenci:   Čína, Indie, arabský svět, Latinská Amerika, Afrika. To je šest miliard ze sedmi. Rusko skutečně zastavilo spouštění velké války. A čím dále postoupíme v průběhu speciální operace, tím menší bude pravděpodobnost války mezi Ruskem a Západem.

    Zdroj:     https://www.pravda.ru/politics/1692752-rossiya/

 

Situace v Azovstalu a zákeřnost NATO a jeho spojenců

 24.5.2022 , Jane Kaufman     Ti první, kteří odtud vyšli ven jsou zjevní členové Azovova oddílu. Mezi vyproštěnými z Azovstalu byl také rozpoznán americký Admirál Eric Olson (v penzi) a přešel do zajetí ruských vojenských jednotek. Spolu s ním byli zajati britský Plukovník John Bailey a čtyři vojenští instruktoři NATO.

    Zdroj: https://zvedavec.news/komentare/2022/05/9165-situace-v-azovstalu-a-zakernost-nato-a-jeho-spojencu.htm

 

Laboratoře smrti:  Američané "vařili" na Ukrajině

choleru, mor, antrax, břišní tyfus.

 23. 5. 2022 , Abbas Džuma     upozorňuje na zásadní informace o amerických biologických laboratořích na Ukrajině, které chce Rusko spolu s Čínou zveřejnit na zvláštním zasedání Rady bezpečnosti OSN.

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6481-laboratore-smrti-americane-varili-na-ukrajine-choleru-mor-antrax-brisni-tyfus-dodali-i-letadla-na-rozstrik-aerosolu-nad-ruskem-totez-proti-cine-rezie-hunter-biden-pfizer-moderna-merck-a-gilead.htm

 

Rusko chrání Ukrajinu před hladem blokováním vývozu obilí

 17. května 2022 , Ljudmila Čertkova     Kolektivní Západ spěchá vyvézt z Ukrajiny zásoby obilí. Prý kvůli hladovějícím v Africe. Západní tisk informuje, že „USA koupily všechny zásoby ukrajinské pšenice“. EU se také účastní rozkrádání Ukrajiny, dokud je co krást.

To, že Ukrajinci nebudou do září mít co jíst, té bandě narkomanů a nacistů nevadí. Tím spíš to nevadí kolektivnímu Západu.

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-662/

 

Rusko kupuje automobilku Renault za dva rubly

 17. května 2022     Majetek francouzské automobilky v Rusku v hodnotě asi 2,2 miliardy dolarů se stal prakticky zdarma majetkem Ruské federace. Bylo tak zachráněno 45.000 pracovních míst.

    Zdroj:     http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/byznys/rusko-kupuje-automobilku-renault-za-dva-rubly/

 

Texasan na Donbasu: Tahle válka je pořád tak trochu „jako“. Rusko zatím postupuje „jemně“.

 21. 5. 2022 josh-xy , Radek Pokorný      Na ruské intervenci na Ukrajině je nejdůležitější pochopit, že šlo o preventivní obranný krok, který zabránil bezprostřednímu a masivnímu vojenskému útoku kyjevské armády na Donbas. Proč až nyní? Ruská armáda je teprve nyní připravena. Stejně jako je připraven ruský ekonomický, energetický a zemědělský sektor. Rusko upevnilo své spojenectví s Čínou, stejně jako s dalšími strategickými zeměmi.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/nezarazene/texasan-na-donbasu-tahle-valka-je-porad-tak-trochu-jako-rusko-zatim-postupuje-jemne/?attempt=1

 

Americký minister vojny si pred Ruskom kľakol na kolená

 17/05/2022 Autor: Stephen Lendman     Ruská ekonomika sa drží dobre. Prečo americký minister vojny Austin požiadal o rozhovor svojho ruského náprotivku Sergeja Šojgu? Zjavne nie preto, že stratégia USA/NATO na Ukrajine ide podľa plánu. Presný opak je pravdou.

    Zdroj:      https://www.badatel.net/americky-minister-vojny-si-pred-ruskom-klakol-na-kolena/

 

Čtvrtá nákladní loď Tianzhou přivezla zásoby

 11. května 2022 , Dušan Majer     Pokud bychom chtěli bezpilotní nákladní loď Tianzhou (která vede veze více než 6 tun nákladu) přirovnat k nějakým strojům -  Dragon od SpaceX, Cygnus od Northrop Grumman, nebo ruské lodi Progress - všechny tyto dopravní prostředky však mají přibližně poloviční kapacitu

    Zdroj:      https://kosmonautix.cz/2022/05/ctvrta-nakladni-lod-tianzhou-privezla-zasoby/

 

RUSKO VYHRÁLO HOSPODÁŘSKOU A FINANČNÍ

VÁLKU PROTI EU

 20. května 2022     RUSKO/EU/USA: „Dosáhneme kolapsu ruské ekonomiky prostřednictvím západních ekonomických sankcí ,“ řekl 1.března Bruno Le Maire. Skutečnost je zcela jiná. Rusové mají vše, co potřebují. Jakmile bude sestavena databáze všeho, co chybí, a tok „šedého importu“ bude zpřesněn nebo nahrazen domácí produkcí, může se Evropa rozloučit se svou ekonomickou suverenitou… již ztratila svou politickou suverenitu.

    Zdroj:      https://cz24.news/rusko-vyhralo-hospodarskou-a-financni-valku-proti-eu/

 

Jednoduchý prieskum presvedčivo dokázal, že covidové vakcíny zabili už 500 000 Američanov

 16/05/2022 autor: redakcia (Rhoda Wilson, The Expose)     Podľa 400 nezávislých účastníkov prieskumu bolo  zvýšenie úmrtnosti zo všetkých príčin 5- až 8-násobné v mesiaci po očkovaní v porovnaní s mesiacom pred očkovaním.

    Zdroj: https://www.badatel.net/jednoduchy-prieskum-presvedcivo-dokazal-ze-covidove-vakciny-zabili-uz-500-000-americanov/

 

Zápas na život a na smrt: Vítězství Ruska

přetvoří celý finanční svět

 16. 5. 2022 Janinna     Insider vysvětlil : „Lidstvo má co do činění s brilantní, neuvěřitelně silnou a bezohlednou skupinou lidí, kteří vybudovali strukturu světa, ve kterém žijeme. V situaci, kdy je možné zničit lidi, ale dosáhnout při tom velkého zisku, nemají žádné zvláštní pochybnosti o tom, co mají dělat. Musíme vyhrát, jinak budeme zničeni. Ano, bude to těžké 1-3 roky. V první řadě je nutné se postarat o bezpečnost země. Přesně to nyní dělá ruská armáda – vytlačuje vojenské hrozby od ruských hranic, včetně vojenské infrastruktury NATO.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/zapas-na-zivot-a-na-smrt-vitezstvi-ruska-pretvori-cely-financni-svet/?attempt=2

 

Predbežné výsledky prvých dvoch mesiacov

špeciálnej operácie na Ukrajine 

17. května 2022   UKRAJINA/RUSKO  Autor: Vladislav Šurygin     Keď si znova a znova odpovedáme na otázku, či Rusko malo možnosť vyriešiť konflikt s Kyjevom mierovou cestou, treba priznať, že takáto príležitosť tu nebola.

     Zdroj:     https://cz24.news/predbezne-vysledky-prvych-dvoch-mesiacov-specialnej-operacie-na-ukrajine/

 

Třístupňová krize. Taková tu ještě nebyla

   Andrej Fursov 15.05.2022     Současná krize spojuje rysy tří makrokrizí lidských dějin – horního paleolitu (ekologie, demografie), pozdní antiky (civilizační krize, masové stěhování národů), feudalismu (vytvoření zásadně nového systému založeného na přivlastňování nepřírodních faktorů výroby a zhmotnělé práce).

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/tristupnova-krize-takova-tu-jeste-nebyla/

 

O čem západní veřejnost nesmí vědět

 14. 5. 2022  Thierry Meyssan      Britská tajná služba MI6 a americká CIA vytvořily během studené války s ukrajinskými banderisty spojenectví. Místo aby byli souzeni v Norimberku, kam jednoznačně patřili, stali se pro ně stínovými vojáky, kteří svou protiruskou posedlost teď mohli pracovat ve jejich službách.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6464-o-cem-zapadni-verejnost-nesmi-vedet-druha-svetova-valka-pry-neskoncila-alespon-podle-banderovcu-kteri-postupne-zcela-ovladli-ukrajinu-jediny-cil-navazat-na-hiltera-vymazat-rusko-cia-pripravila-putin-do-toho-hodil-vidle.htm

 

Účty domácností a firem vs. zisky většinově státní společnosti ČEZ

12.5.2022 Jaromír Janda      Jediné smysluplné a dlouhodobé řešení pro náš stát, resp. naše domácnosti a firmy, je využívat naši levně vyráběnou elektrickou energii především u nás doma pro naše firmy a naše domácnosti a až teprve přebytky uplatňovat na trhu a „vyvážet“.

    Zdroj:     http://casopisargument.cz/?p=42526

 

Kotel se uzavírá: Elitní jednotky kyjevského

režimu jsou na Donbasu v obklíčení.

 12. 5. 2022   Václav Danda     Česká protektorátní média jako ta před 80 lety. Západní tajné služby, neonacisté a režimní média připravily několik operací pod falešnou vlajkou, které měly otřást západním veřejným míněním – a získat je pro souhlas s válkou proti Rusku.

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6461-kotel-se-uzavira-elitni-jednotky-kyjevskeho-rezimu-jsou-na-donbasu-v-obkliceni-ceska-protektoratni-media-jako-ta-pred-80-lety-vitezstvi-kyjeva-usa-si-to-potichu-nemysli-a-potichu-se-boji-oni-by-nam-rekli-kdyby.htm

 

Ani z Ruska, ani z Číny: Západ dostal

nečekanou smrtelnou ránu

 15. 5. 2022 , Janinna , Sergej Latyšev     Díky akcím Ruska a Číny se ve světě vytvořila situace, díky které je oživení Hnutí nezúčastněných zemí nevyhnutelné.  Je velmi pravděpodobné, že budoucím neformálním vůdcem Hnutí bude nejlidnatější země světa – Indie.

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/ani-z-ruska-ani-z-ciny-zapad-dostal-necekanou-smrtelnou-ranu/

 

Vidím, jak se západní svět proměňuje v hájemství nacismu

 13.05.2022   Paul Craig Roberts     Jelikož je dnes skrz naskrz znacifikován už celý západní svět, nelze se divit nadšené podpoře, který vyjadřuje nacistickému režimu na Ukrajině. Svoboda byla zkrátka na Západě vhozena na smetiště dějin. A to nikoli cizími uchvatiteli, ale Západem samotným.

    Zdroj:   https://outsidermedia.cz/p-c-roberts-vidim-jak-se-zapadni-svet-promenuje-v-hajemstvi-nacismu/

 

Den vítězství sovětského lidu nad Německem a speciální

vojenská operace ozbrojených sil RF na Ukrajině

 Během největší války dvacátého století sovětské Rusko vedlo válku, která byla jak vlastenecká, tak osvobozenecká a skutečně celonárodní. Vítězství nad nacismem bylo možné díky společnému úsilí národů protihitlerovské koalice a Sovětský svaz sehrál rozhodující roli. Hlavním poučením z té války je potřeba upevnit vítězství získané takovým úsilím a takovou krví. Ustoupit tomuto tlaku, opustit vítězného ducha otců, by znamenalo postavit kříž nad historickým osudem Rusů a dalších národů naší vlasti.

    Zdroj: https://www.fondsk.ru/news/2022/05/08/den-pobedy-sovetskogo-naroda-nad-germaniej-i-specialnaja-voennaja-operacija-vs-rf-na-ukraine-56139.html

    Celý překlad:    Den-pobedy.doc

 

Projev Vladimira Putina na Rudém náměstí

 Vážení občané Ruska!   Obrana vlasti, když se rozhodovalo o jejím osudu, byla vždy posvátná. ... A tak nyní, v těchto dnech, bojujete za naše lidi v Donbasu. Pro bezpečnost naší vlasti, Ruska.

    Zdroj:   https://aeronet.news/video-exkluzivni-preklad-plneho-zneni-projevu-prezidenta-vladimira-putina-na-rudem-namesti-k-77-vyroci-dne-vitezstvi-sssr-ve-velke-vlastenecke-valce-nad-nacistickym-nemeckem/

 

Plánují Čína a Rusko změnit kosmickou dominanci USA?

 2.5. 2022   Karel Pavlíček, zvláštní korespondent CMG v Praze     Čína doslova ignoruje NASA a Moskva vidí v Pekingu lepšího partnera, ať už proto, že kosmický výzkum se v Číně rozvíjí perspektivněji než v USA.

    Zdroj:   https://czech.cri.cn/communication/3888/20220502/755431.html

 

„Nezávislá Ukrajina“ a krvavá germánská expanze

 19.4.2022 , Wolfgang Michal     Organizace ukrajinských nacionalistů" (OUN) založená v roce 1929 ve Vídni, vedená Stepana Banderou a Andrijem Melnykem, se  inspiruje spíš metodami Mussoliniho fašistů a chorvatských ustašovců. Podle vojenského historika Ralfa-Dietera Müllera dosáhl počet Ukrajinců, sloužících za války ve wehrmachtu či SS, na 250.000.

    Zdroj:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/3303/wolfgang-michal-nezavisla-ukrajina-a-krvava-germanska-expanze

 

Podepsání kapitulace Německa

  Nadešel 9. květen 1945. Jako první vstoupil polní maršál Keitel, pak generálplukovník Stumpff a admirál loďstva von Friedeburg. Dne 9. května, 43 minut po půlnoci, bylo podepisování aktu o bezpodmínečné kapitulaci skončeno.

     Výňatek z knihy:  G. K. Žukov: Vzpomínky a úvahy

    Celý text:    Kapitulace.doc

 

O pozitivních stránkách “speciální operace” 

 8.5. 2022 , Rostislav Iščenko     Západ byl nucen na oficiální úrovni přiznat, že vede proti Rusku válku na jeho zničení.  “Světové společenství” se Západu zhroutilo  do euro-anglo-saského bloku + Japonsko a Korejská republika. Uvnitř Ruska se nejenom plně projevila pátá kolona. A také v téměř úplném složení opustila zemi.

    Zdroj:   https://www.novarepublika.cz/2022/05/o-pozitivnich-strankach-specialni-operace

 

Útok USA na Rusko skrze kyjevský režim je jen zástěrka.

 7. 5. 2022 , Michael Hudson    analyzuje skutečné příčiny ukrajinského konfliktu Západu s Ruskem. Cílem je zkáza ekonomiky a hlad ve světě – včetně Západu. To je ten Velký reset!   

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6452-je-to-jeste-jinak-utok-usa-na-rusko-skrze-kyjevsky-rezim-je-jen-zasterka-cilem-je-zkaza-ekonomiky-a-hlad-ve-svete-vcetne-zapadu-ze-to-nedava-smysl-pro-trockisticke-silence-kteri-ovladli-washington-ano-to-je-ten-velky-reset.htm

 

Několik poznámek k rusko-ukrajinskému konfliktu

7. 5. 2022 , Jan Schneider , scipio      Ukrajina vznikla deklarovaně jako neutrální stát (1991). V rozporu s ústavou projevila v roce 2008 zájem stát se členem NATO

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/schneider-nekolik-poznamek-k-rusko-ukrajinskemu-konfliktu/

 

USA sú znepokojené — Rusko postupuje a kyjevské jednotky budú zrejme opäť obkľúčené
 20.4. 2022     „Bloomberg“

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/usa-su-znepokojene-rusko-postupuje-a-kyjevske-jednotky-budu-zrejme-opat-obklucene/?attempt=1

 

Dva druhy debility: Proč se jinak inteligentní lidi často chovají jako totální idioti

    Zdroj:     https://pravdive.eu/page/64/b-dva-druhy-debility-proc-se-jinak-inteligentni-lidi-casto-chovaji-jako-totalni-idioti-b

 

Ku križníku Moskva

 19.4.2022 Přišlo emailem      

    Zdroj:     http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/stripky/21_4/ku_krizniku_moskva.pdf

    Celý text:    Ku-krizniku-Moskva.doc

 

Čína sesazuje americkou dominanci díky rozhodování podle reality

 18.4. 2022 ,  Karel Pavlíček

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/communication/3888/20220418/750562.html

 

Žil jsem v době, kdy potravinová soběstačnost byla normální

 13. dubna , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s Jiřím Machačem

    Zdroj:     https://www.ihano.cz/rozhovory/zil-jsem-v-dobe-kdy-potravinova-sobestacnost-byla-normalni/

 

Nizozemská novinářka: „Jsme zde, v Donbasu, abychom probudili obyvatele Západu oklamané propagandou“

14. 4. 2022 josh-xy    Sonja van den Ende     

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/nizozemsky-novinar-jsme-zde-v-donbasu-abychom-probudili-obyvatele-zapadu-oklamane-propagandou/?attempt=2

 

ZLOČINECKÁ ALIANCIA NATO ZDOCHÝŇA…

AK JE KÔŇ MŔTVY, ZOSADNITE Z NEHO…

 23. dubna 2022   AUTOR: Ivan Štubňa    

    Zdroj:     https://cz24.news/zlocinecka-aliancia-nato-zdochyna-ak-je-kon-mrtvy-zosadnite-z-neho/

 

Svět se dává do pohybu: Co bude znamenat výsledek bitvy o Donbas?

 21. 4. 2022 , Alexandr Bělov    

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6424-svet-se-dava-do-pohybu-co-bude-znamenat-vysledek-bitvy-o-donbas-zastupna-valka-zapadu-proti-rusku-vse-zmeni-sankce-usa-a-eu-neutralizuje-zbytek-sveta-washington-jen-nevericne-zira-brusel-totez-kdo-novymi-lidry.htm

 

Signál pro USA: Jak hypersonická raketa YJ-21 posílí možnosti Číny v Tichém oceánu

 21. dubna 2022 , Alexandr Karpov, Aljona Medveděva    

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-658/

 

Zatiaľ čo ukrajinská armáda ponižuje ruských zajatcov, Rusi zachraňujú životy opustených ukrajinských vojakov

v Historie Války Army    

    Zdroj:     https://cz24.news/zatial-co-ukrajinska-armada-ponizuje-ruskych-zajatcov-rusi-zachranuju-zivoty-opustenych-ukrajinskych-vojakov/

                     https://cz24.news/neuveritelne-priznani-zajateho-britskeho-zoldaka-a-toto-se-deje-vsude-kde-radi-ukronacisticky-azov/

 

Německý novinář Thomas Röper: Ukrajinci se vážně velmi bojí, že Rusové odejdou

25. dubna 2022  

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecky-novinar-thomas-roper-ukrajinci-se-vazne-velmi-boji-ze-rusove-odejdou/

 

Dlouhodobá síla trhu (je) u domácích investorů

 20.04.2022 , Pavel Rjabov

    Zdroj:     https://t.me/spydell_finance

 

Nepráskám, nahlašuji: Co skrývá dezinformace, že Mariupol žádá svět o pomoc?

 24. 4. 2022 , Petr Hájek      

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6429-nepraskam-nahlasuji-co-skryva-dezinformace-ze-mariupol-zada-svet-o-pomoc-co-se-skryva-v-podzemnich-bunkrech-o-ktere-je-takovy-zajem-skryva-neco-vladimir-putin-rozkazem-neutocit-na-nacky-prijde-happy-end.htm

 

Kyjevští „karatelé“ vyjímali orgány z živých lidí

kvůli prodeji do Německa   (RETRO)

 8.7. 2014    

    Zdroj:     http://www.nwoo.org/2014/07/08/kyjevsti-karatele-vyjimali-organy-z-zivych-lidi-kvuli-prodeji-do-nemecka/

    Celý text:    Organy-RETRO.doc

 

Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku.

 28. 4. 2022 , Finian Cunningham      

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6435-uz-neni-pochyb-nato-pod-vedenim-usa-vyhlasilo-rusku-valku-osm-roku-priprav-britove-jiz-otevrene-napadneme-ted-ruske-vnitrozemi-ukrajinskyma-rukama-donuti-ti-silenci-putina-pouzit-jaderne-zbrane-lze-jeste-odvratit-katastrofu.htm

 

Párty je u konce? Vakcína Covid-19 od Biontech nejspíš nesplňuje kritéria pro trvalé použití

29. 4. 2022 Janinna      

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/party-je-u-konce-vakcina-covid-19-od-biontech-nejspis-neziska-schvaleni-pro-trvale-pouziti/?attempt=1

 

Kreml odpověděl na návrh na jednání o evakuaci Azovstalu

 29. 4. 2022    

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/kreml-odpovedel-na-navrh-na-jednani-o-evakuaci-azovstalu/

 

Zabiť, zničiť, vykynožiť. Ľudia budú zbytocni.

 2. května 2022    

    Zdroj: https://cz24.news/zabit-znicit-vykynozit-ludia-budu-zbytocni-hlavny-poradca-klausa-schwaba-frustrovany-gay-yuval-noah-harari-a-seria-jeho-psychopatickych-vyrokov-ohladom-buducnosti-nenavideneho-ludstva/

 

Právě teď dovolujeme svobodnému Rusku vytvořit si vlastní tábor – oddělený od našeho

 1. 5. 2022 Janinna      

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/figaro-prave-ted-dovolujeme-svobodnemu-rusku-vytvorit-si-vlastni-tabor-oddeleny-od-naseho/

 

Šéf OSN Guterrés a celý Západ v šoku

 29. 4. 2022 , Igor Pšeničnikov      

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6437-sef-osn-guterres-a-cely-zapad-v-soku-ve-valce-se-strili-co-je-v-kobkach-azovstalu-za-poklady-kanadsky-ci-americky-general-spinava-jaderna-naloz-putin-nic-neslibil-koridory-pro-skutecne-civilisty-jsou-otevrene-rekl.htm

 

V závětří ukrajinské krize: Český stát bude potichu zardoušen a pohřben.

 2. 5. 2022 , Pavel Kopecký      

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6442-v-zavetri-ukrajinske-krize-cesky-stat-bude-potichu-zardousen-a-pohrben-jiz-brzy-vse-dojednano-konec-veta-jak-volit-jednotna-kandidatka-bruselske-narodni-fronty-povinne-ockovani-naridi-who-opravdu-je-to-vetsine-jedno.htm

 

Lži… a oči… Ukrajiny. Reportáž ze Lvova

 3. května 2022 , Brett Redmayne Titley    

    Zdroj:     https://cz24.news/brett-redmayne-titley-lzi-a-oci-ukrajiny-reportaz-ze-lvova/

 

Čína letos zahájí přípravu čtvrté fáze misí na průzkum Měsíce

25.4. 2022    

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/society/3887/20220425/752107.html

 

Washington doufá, že díky válce na Ukrajině obnoví své velmocenské postavení

 5.5.2022 , Thierry Meyssan     

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/05/9134-washington-doufa-ze-diky-valce-na-ukrajine-obnovi-sve-velmocenske-postaveni.htm

 

VĚTŠINA SVĚTA STOJÍ S RUSKEM PROTI USA

5. května 2022    

    Zdroj:     https://cz24.news/the-unz-review-vetsina-sveta-stoji-s-ruskem-proti-usa/

 

Rozlišovať medzi realitou a fikciou

 6.5.2022 , Eduard Chmelár    

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/eduard-chmelar-rozlisovat-medzi-realitou-fikciou

 

Osvobození znemožnilo „konečné řešení české otázky“

v koncepci R. Heydricha  (RETRO)

 8.5. 2015 , Ivo Šebestík    

    Zdroj:     http://altpress.cz/osvobozeni-znemoznilo-konecne-reseni-ceske-otazky-v-koncepci-r-heydricha/

    Celý text:    Kon-res.doc

 

Západné sankcie urýchlili prichádzajúcu globálnu katastrofu s motorovou naftou

 17. dubna 2022 , Ekonom & Byz    

    Zdroj:     https://cz24.news/zapadne-sankcie-urychlili-prichadzajucu-globalnu-katastrofu-s-motorovou-naftou/

 

Snahy Západu: uvrhnout Ukrajinu do nekonečné války

 16.4.2022 , Svjatoslav Knjazev    

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/04/9105-snahy-zapadu-uvrhnout-ukrajinu-do-nekonecne-valky.htm

 

Roste globální protestní hnutí kvůli rostoucímu

nedostatku zboží

14. 4. 2022 , překlad I kuryr      

    Zdroj:     https://www.wsws.org/de/articles/2022/04/10/food-a10.html

 

EU SA ROZPADNE, ALE EURÓPA ZOSTANE CELÁ

14. dubna 2022  AUTOR: Oracle    

    Zdroj:     https://cz24.news/oracle-eu-sa-rozpadne-ale-europa-zostane-cela/

 

Jak dál – nejen na Ukrajině… ?

 8.4. 2022 , Sergej Kurgiňan

    Zdroj:     přišlo e-mailem

 

Ukrajinské nacistické légie sú pre svet skutočnou hrozbou!

11. dubna 2022 , Americký expert Gordon Duff pre Veterans Today    

    Zdroj:     https://cz24.news/americky-expert-gordon-duff-pre-veterans-today-ukrajinske-nacisticke-legie-su-pre-svet-skutocnou-hrozbou/

 

Evropu i Českou republiku řídí pošuci

10. dubna 2022    

    Zdroj:     https://cz24.news/evropu-i-ceskou-republiku-ridi-posuci/

 

Skupina pro lidská práva: Ukrajina musí

přestat používat civilisty jako lidské štíty

 10. dubna , AUTOR: Slovanka         

    Zdroj:     https://cz24.news/skupina-pro-lidska-prava-ukrajina-musi-prestat-pouzivat-civilisty-jako-lidske-stity/

 

Front proti Rusku v OSN sa rozpúšťa pred očami

9. dubna 2022 , Jelena Panina        

    Zdroj:     https://cz24.news/front-proti-rusku-v-osn-sa-rozpusta-pred-ocami/

 

Jak USA tahají za nitky informační války na Ukrajině

 16. dubna 2022 , prvnizpravy.cz, observatuercontinental    

    Zdroj:     http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/sin-chua-jak-usa-tahaji-za-nitky-informacni-valky-na-ukrajine/

 

Americká válka na Ukrajině je ve skutečnosti válka proti Německu (proti EU)

4. dubna 2022 , Valentin Katasonov    

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-656/

 

Večerný brífing Ministerstva obrany RF 6. apríla 2022

 7. dubna 2022    

    Zdroj:     https://cz24.news/vecerny-brifing-ministerstva-obrany-rf-6-aprila-2022/

 

Za provokací a masakrem v Buči stojí oddíl teritoriální obrany Kyjeva pod velením předáka oddílu Azov.

5. 4. 2022 josh-xy      

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/04/za-provokaci-a-masakrem-v-buci-stoji-oddil-teritorialni-obrany-kyjeva-pod-velenim-predaka-oddilu-azov-ktery-dal-svym-muzum-prikaz-zabijet-a-strilet-v-buci-vsechny-lidi-bez-modrych-pasek-video

 

Všechno bude jinak: Kam míří Rusko?

 5. 4. 2022 , Petr Akopov    

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6389-vsechno-bude-jinak-kam-miri-rusko-odvazna-vize-narodni-pospolitosti-obnova-autonomni-civilizace-srdce-sveta-ve-vsech-vyznamech-novy-svaz-zalozeny-na-narodnich-hodnotach-a-suverenite-lod-prave-vyplouva.htm

 

Nacisté z Azova v Mariupolu zaživa zazdili civilisty ve sklepích

 6. dubna 2022 , Martin Kunštek    

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/04/naciste-z-azova-v-mariupolu-zaziva-zazdili-civilisty-ve-sklepich

 

Aktuálně znovu o Ukrajině

 3. 4. 2022 josh-xy   P. C. Roberts   vybral a přeložil Lubomír Man    

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/blog/p-c-roberts-aktualne-znovu-o-ukrajine/

 

Desetiminutovky EU-nenávisti vůči Rusku

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 31.03.2022    

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4523-Desetiminutovky-EU-nenavisti-vuci-Rusku

 

Prahu začínají zaplavovat drahá ukrajinská auta

 15/Březen/2022      

    Zdroj:     https://ceskavec.com/2022/03/prahu-zacinaji-zaplavovat-draha-ukrajinska-auta-s-ridici-muzi-mladeho-a-stredniho-veku-prijela-se-do-cr-ukryt-rezimni-nomenklatura-a-tamejsi-mafie

 

Rozhovory ministrů zahraničí Číny a Ruska jako měnící se světový řád

Redakce      

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/rozhovory-ministru-zahranici-ciny-a-ruska-jako-menici-se-svetovy-rad/

 

Váleční zločinci ze západních center propagandy:

V Praze je jedno z nich.

1. 4. 2022 , Viktorie Nikiforová    

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6382-valecni-zlocinci-ze-zapadnich-center-propagandy-v-praze-je-jedno-z-nich-vyrobci-lzi-zakazuji-svobodne-weby-nici-jim-totiz-praci-projevy-i-prirucky-pro-fejky-pisou-v-usa-zelenskeho-lukrativni-role-shrabne-sve-krvave-miliony-a-zmizi.htm

 

Informace Deklarace lékařů

 1.4. 2022 , josh-xy , Václav Hrabák    

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/informace-deklarace-lekaru/?attempt=1

 

Experti varují: Ve Velké Británii a EU hrozí v důsledku energetické krize hladomor

2. dubna 2022  AUTOR:  Slovanka    

    Zdroj:     https://cz24.news/experti-varuji-ve-velke-britanii-a-eu-hrozi-v-dusledku-energeticke-krize-hladomor/

 

Evakuácia „hrdinov“ opäť nevyšla. V Mariupolu jsou zločinci

Ruská hnojiva bez sankcí

 31. března 2022    

    Zdroj:     https://cz24.news/evakuacia-hrdinov-opat-nevysla-pri-mariupole-zostrelili-dva-vrtulniky-plne-ukronacistickych-velitelov/

     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/plukovnik-basurin-ukrajinske-bezpecnostni-slozky-ktere-zustavaji-v-mariupolu-jsou-zlocinci-koridor-k-opusteni-mesta-jim-nebude-poskytnut/?attempt=1

     https://tadesco.org/spojene-staty-stahly-ruska-hnojiva-ze-seznamu-sankci-pise-forbes/

 

Veterán amerických zpravodajských služeb: Ruská kampaň na Ukrajině bude zahrnuta do učebnic bojových manévrů

31. 3. 2022 Janinna     Scott Ritter    

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/veteran-americkych-zpravodajskych-sluzeb-ruska-kampan-na-ukrajine-bude-zahrnuta-do-ucebnic-bojovych-manevru/?attempt=1

 

Německý policista prozradil, že jen zlomek těch, kdo přicházejí do Německa jako Ukrajinci, jimi skutečně jsou

 31.3. 2022 , AUTOR: Slovanka    

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecky-policista-prozradil-ze-jen-zlomek-tech-kdo-prichazeji-do-nemecka-jako-ukrajinci-jimi-skutecne-jsou/

 

Tři skupiny amerického oligarchického kapitálu vyprovokovaly válku na Ukrajině

30. března 2022  AUTOR: Michael Hudson  

    Zdroj:     https://cz24.news/michael-hudson-tri-skupiny-americkeho-oligarchickeho-kapitalu-vyprovokovaly-valku-na-ukrajine/

 

Světový vládní summit 2022 se ptá: „Jsme připraveni na nový světový řád?“

Redakce

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/svetovy-vladni-summit-2022-se-pta-jsme-pripraveni-na-novy-svetovy-rad/

    Celý text:    Vladni-summit.doc

 

Pohled z Ameriky. Ukrajinská armáda byla poražena. Co zbylo, je likvidace

 28. 3. 2022 Janinna   Mike Whitney

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/pohled-z-ameriky-ukrajinska-armada-byla-porazena-co-zbylo-je-likvidace/?attempt=1

 

 

Rusko už dodalo Ukrajine takmer

 

5 300 ton humanitárneho nákladu.

 

 „Od 2. marca Ruská federácia dodala na Ukrajinu 5 298 ton humanitárneho nákladu.

    Zdroj:     https://cz24.news/rusko-dodalo-ukrajine-vyse-5000-ton-humanitarnej-pomoci/

 

Bandera byl fašista par excellence

 27. března 2022 , Jaroš-Nickelli

    Zdroj:     http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/jaros-nickelli-bandera-byl-fasista-par-excellence/

 

Hlas (necenzurované) Ameriky:

Dolar čeká pád.

 28. 3. 2022 , Mike Adams

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6374-hlas-necenzurovane-ameriky-dolar-ceka-pad-nahradi-ho-plynovy-rubl-kryty-zlatem-nejde-jen-o-topeni-bez-hnojiv-vypukne-hladomor-nakupni-horecka-uz-i-v-nemecku-sankce-jsou-bumerang-co-zpusobi-v-usa.htm

 

Priateľstvo s Indiou a Čínou znemožňuje ekonomickú izoláciu Ruska

 25.03.2022 , Valentin Lesnik, Odna Rodina    

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/priatelstvo-s-indiou-a-cinou-znemoznuje-ekonomicku-izolaciu-ruska/?attempt=1

 

Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky.

 25. 3. 2022 , Václav Danda     

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6368-mariupol-osvobozen-proti-zbytkum-nacku-uz-jen-chirurgicky-obcane-vitaji-osvoboditele-se-slzami-v-ocich-konecne-jidlo-lekarska-pomoc-a-moznost-dobit-mobily-kyjevsky-mistodrzici-utekl-otevira-se-cesta-k-osvobozeni-odesy.htm

 

Peter Staněk: Rusko spúšťa novú železnú oponu, EÚ neprežije

 27. března 2022 , Peter Staněk    

    Zdroj:     https://cz24.news/peter-stanek-rusko-spusta-novu-zeleznu-oponu-eu-neprezije/

 

21leté modelce lékaři amputovali nohy kvůli komplikacím (po očkování na) covid-19

Redakce     

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/21lete-modelce-amputovali-nohy-kvuli-komplikacim-covid-19/

 

Thierry Meyssan o Ukrajine: Jedna velká manipulace

 24. března 2022    

    Zdroj:     https://cz24.news/thierry-meyssan-o-ukrajine-jedna-velka-manipulace/

 

“To je klíč k vítězství.” Zlomový bod ruské speciální operace

23. března 2022 , Zdroj RIA, autor Andrej Koc    

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/03/to-je-klic-k-vitezstvi-zlomovy-bod-ruske-specialni-operace

    Celý text:    Zlomovy-bod.doc

 

Německá vláda připravuje přídělový režim plynu

 25. března 2022  v Ekonom & Byz    

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecka-vlada-pripravuje-pridelovy-rezim-plynu/

    Celý text:    Nemecka-vlada.doc

 

O tom, jak Obama a Biden zaváděli neonacismus na Ukrajině

24.3.2022  od tereza     

    Zdroj:     https://tadesco.org/o-tom-jak-obama-a-biden-zavadeli-neonacismus-na-ukrajine/

    Celý text:    Zavadeli-neonacismus.doc

 

Nizozemský novinář na Ukrajině:

 „

Lidé jsou rádi, že jsou tady Rusové“

 23. 3. 2022 Janinna     

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/nizozemsky-novinar-na-ukrajine-lide-jsou-radi-ze-jsou-tady-rusove/

    Celý text:    Nizozemska.doc

 

Do jaké míry je svět závislý na Rusku …

22.3. 2022    Překlad:  st.hroch    

    Zdroj:     https://aurora.network/articles/6-jekonomika/100302-kak-ves-mir-stal-zavisim-ot-rossii-20-grafikov

 

Sbohem, ruské zlato. Vítej, čínský petrojuane

 22.3.2022 , Pepe Escobar    

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9066-sbohem-ruske-zlato-vitej-cinsky-petrojuane.htm

 

Před 23 lety přepadlo NATO Srbsko

 22. 3. 2022 , Rajko Doleček      

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6364-pred-23-lety-prepadlo-nato-srbsko-valecne-zlociny-zapadu-i-za-prispeni-premiera-zemana-lzi-propagandy-stejne-jako-dnes-kdo-si-vsimne-ze-je-pozdeji-opravi-civilnich-obeti-trikrat-vic-nez-v-dnesnim-konfliktu-na-ukrajine.htm

 

Zprávy na Russia 24. Rusko ušetří obyvatele Donbasu před genocidou

 19. 3. 2022 josh-xy     

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/zpravy-na-russia-24-rusko-usetri-obyvatele-donbasu-pred-genocidou/

 

Během třítýdenní operace na Ukrajině nakoupila Evropa ruské energetické zdroje v hodnotě 1,5 bilionu rublů

 18.3.2022 , Nikolay Gritsay    

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9063-behem-tritydenni-operace-na-ukrajine-nakoupila-evropa-ruske-energeticke-zdroje-v-hodnote-15-bilionu-rublu.htm

 

Darebáctví těžkého kalibru: Pokrytectví režimních médií a politiků.

 19. 3. 2022 , Radomír Malý     

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6357-darebactvi-tezkeho-kalibru-pokrytectvi-rezimnich-medii-a-politiku-kdo-s-nimi-nesouhlasi-je-fasista-oslavovat-vraha-banderu-a-co-takhle-stavet-pomniky-heydrichovi-slava-ukrajini-je-pozdrav-nacistu-smi-se-to-u-nas-jeste-rict.htm

 

Řízená demolice USA

 19. 3. 2022 , Mike Adams    

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6358-rizena-demolice-usa-rusko-vitezi-amerika-se-nici-pripravme-se-na-extremni-chudobu-50leta-ekonomicka-pohadka-usa-se-hrouti-do-sebe-biden-potrebuje-jadernou-valku-a-kdyz-ne-zlikviduje-narod-podle-zalozniho-planu.htm

 

Aleksandr Dugin o probíhajícím planetárním šoku

 17.3. 2022 Komentáře      

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9061-aleksandr-dugin-o-probihajicim-planetarnim-soku-velice-zavazne.htm

 

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu.

 17. 3. 2022   Václav Danda    

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6353-ukrajinska-lez-dalsi-dil-krvaveho-serialu-masakr-tisicovky-rukojmi-v-mariupolu-divadlo-vyhodili-do-povetri-nackove-z-praporu-azov-nyni-prchaji-z-mesta-dalsi-z-rady-operaci-pod-falesnou-vlajkou-umlcet-pravdu-se-nepodari.htm

 

Nejlepší odstřelovač světa „Wall-E“ zlikvidován Rusy.

 15. 3. 2022 Janinna      Kanadský žoldák „Walli“, známý jako „nejlepší a nejnebezpečnější odstřelovač na světě“, který přijel na Ukrajinu, byl zlikvidován 20 minut po přistání v Mariupolu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/nejlepsi-odstrelovac-sveta-wall-e-zlikvidovan-rusy-kanadske-eso-zabito-na-ukrajine-20-minut-po-priletu/

 

Ruský pohled: Starý svět se hroutí.

 16. 3. 2022  Redakce Protiproud      Hospodářská válka, kterou Západ vyhlásil Rusku, bude posledním úderem světovému ekonomickému systému orientovanému na Západ. Naopak Rusko je jedna z mála zemí, která má všechny zdroje důležité pro přežití na svém území: energii, potraviny, území a bezpečnost. Zároveň je to stále technologicky vyspělá země.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6352-rusky-pohled-stary-svet-se-hrouti-propada-se-zapad-do-postindustrialni-propasti-konec-financni-dominance-usa-valecne-bubny-zapad-nespasi-ekonomicti-obri-povstavaji-na-vychode-rusko-sankce-nezlomi-svetu-hrozi-hlad.htm

 

Jakov Kedmi řekl, kdy a jak bude dokončena speciální operace na Ukrajině

 14. 3. 2022 Janinna      Největší seskupení ozbrojených sil Ukrajiny, které se nachází na Donbasu, již bylo obklíčeno a bude buď zničeno, nebo se vzdá. Po vyřešení hlavního úkolu začne finální etapa, tedy úplné vymetení protivníka nejprve levého a poté pravého břehu Ukrajiny.
    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/posledni-tlak-jakov-kedmi-rekl-kdy-a-jak-bude-dokoncena-specialni-operace-na-ukrajine/

 

Americké komando s dlouhou tradicí čelilo na Ukrajině realitě

 14. 3. 2022 Janinna  Americký novinář Nolan Peterson      uvedl, že z 200 zahraničních bojovníků, kteří dorazili na Ukrajinu, se pouze 30 lidí rozhodlo bojovat.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/americke-komando-s-dlouhou-tradici-celilo-na-ukrajine-realite/

 

Skandál farmaceutických gigantů: Covid-19 jako kouřová clona další krize.

 12. 3. 2022 , Valentin Katasonov      Již i řada dosud „loajálních“ odborníků začíná docházet k závěru, že celosvětový „boj proti pandemii koronaviru“ byl a je podvod nebývalých rozměrů.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6339-skandal-farmaceutickych-gigantu-covid19-jako-kourova-clona-dalsi-krize-totez-je-ted-ukrajina-blackrock-a-pfizer-v-hledacku-norimberskeho-procesu-c-2-manazeri-se-zbavuji-akcii-kdy-nepodvoleni-vyrazi-do-hor.htm

 

Globalizace se odkládá

14.3.2022 Jan Keller       píše o tom, jak nakonec politika odložila či dokonce zrušila proces globalizace. Válka na Ukrajině a doprovodná vlna hospodářských sankcí znamená přerušení procesu globalizace, který se intenzivně rozvíjel především v průběhu posledních třiceti let.

    Zdroj:     http://casopisargument.cz/?p=41394

    Pozn. spr. webu:  Globalizace (maximalizace koncentrace čehokoliv) není objektivní nutností. Objektivní nutností světa je optimalizace.

 

Západní sankce na Rusko děsí byznys a vyvolávají útěk od dolaru k yuanu

Redakce       Odpojování ruských bank od systému mezibankovní komunikace k provádění transakcí SWIFT. Přinese přechod světového trhu k alternativám, kdy tou nejvíce se nabízející alternativou je přechod k čínskému yuanu, jako k platebnímu prostředku, a k čínské obdobě SWIFTu zvané CIPS.

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zapadni-sankce-na-rusko-desi-byznys-a-vyvolavaji-utek-od-dolaru-k-yuanu/

 

Ukrajinská fronta. Strategie bez taktiky  …

 8.3. 2022     Svodka vojenského analytika Michaila Onufrienka     Ruská armáda se snaží dosáhnout kapitulace kyjevského režimu bez toho, aby brala útokem a ničila města Oděsa, Nikolajev, Charkov a další oblastní centra. V těchto dnech bude úplně vyčištěn Mariupol, úplně obklíčeno donbaské vojskové seskupení VSU, což je předzvěst úplného obklíčení jižního seskupení.

    Přišlo e-mailem         Celý text:    Ukrajinska-fronta.doc

 

ZELENSKYJ NAŠEL MILIARDU DOLARŮ A VILU V MIAMI 3. 3. 2022

 Telegramový kanál „Nezygar“ , zveřejnil informace o finanční situaci prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského, neúnavně prosícího o nejrůznější finanční pomoc od svých západních partnerů. 1,2 miliardy dolarů. to je částka, která leží na Zelenského účtu v kostarické pobočce Dresdner Bank Latinská Amerika. 34 milionů dolarů bylo převedeno z jeho účtu ve Spojených státech na nákup vily v Miami.

    Přišlo e-mailem     Celý text:    Nasel-miliardu.doc

 

Železná opona a co se stane se světem dál

  12. 3. 2022 Janinna    Autor: Aziz A.     Rusko tedy určilo seznam 48 zemí, které jsou nyní považovány za nepřátelské. Těchto 48 zemí odpovídá za:- 15 % světové populace; - 25 % rozlohy pevniny (kromě Antarktidy);- 60 % světového HDP. Zbytek zemí sankce „zlaté miliardy“(ZM)  nepodpořily.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/zelezna-opona-a-co-se-stane-se-svetem-dal/

 

Jako olej na vodu: Byla spouštěčem „špinavá“ jaderná bomba?

8. 3. 2022 , Václav Danda     se zamýšlí nad bezprostředním důvodem ruské operace na Ukrajině a dochází k závěrům, že patrně šlo o jednu z poslední možností jak zbránit jaderné a biologické světové válce. Rusko mělo informace, že ukrajinské jaderné elektrárny jsou využívány k výrobě takzvané špinavé jaderné bomby.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6332-jako-olej-na-vodu-byla-spoustecem-spinava-jaderna-bomba-co-vyvijely-laboratore-pentagonu-na-ukrajine-nestovice-v-podobe-nove-mutace-covidu-co-vedela-fialova-vlada-jedno-je-jasne-rusko-muselo-jednat-rychle.htm

 

Přiznali se k vraždám, proč jsou ještě na svobodě?

 9.3. 2022 , Jan Vítek     To je jedna z otázek, které si člověk klade, když se dívá na dokument italské televize, na kterém tři najatí vrazi přiznávají svoji spoluvinu na zabití víc jak osmdesáti účastníků protivládní demonstrace 20. února 2015 na kyjevském náměstí Majdan.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9048-priznali-se-k-vrazdam-proc-jsou-jeste-na-svobode.htm

 

Mezi uprchlíky jsou kromě afričanů i ukrajinští dospělí muži, kteří z Ukrajiny nesmějí

 10. března 2022  ČESKO:      Na Ukrajině přitom platí všeobecná mobilizace pro muže ve věku 18 až 60 let. „České úřady toto žádným způsobem nemohou zohledňovat ...,“ sdělil iDNES.cz ministr vnitra Vít Rakušan.

    Zdroj:     https://cz24.news/mezi-uprchliky-jsou-krome-africanu-i-ukrajinsti-dospeli-muzi-kteri-z-ukrajiny-nesmeji/

 

Americké impérium se zničí samo

 10.3. 2022 , Michael Hudson     Americké impérium se nepříliš pomalým tempem samo rozkládá. Očekávalo se, že americká hospodářská a finanční síla tento osud odvrátí. Měnové privilegium umožnilo americké diplomacii vnucovat zbytku světa neoliberální politiku. Putin tak má k dispozici šikovný seznam nátlakových bodů, které může využít při přetváření světové diplomacie, a pomoci tak evropským a dalším zemím vymanit se z americké železné opony.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9050-americke-imperium-se-znici-samo.htm

 

Proč lže nebo se mýlí prodejná liberální veřejnost

 5.3. 2022 ,  Alexander DUDČAK    Proč Putin nemohl postupovat jinak? Měl Putin počkat do začátku agrese ze strany Ukrajiny, abychom si vytvořili obraz obětí, ničení a důkazů zločinů Ukrajiny? Měla se Ruská armáda zastavit na hranicích LLR-DLR v rámci frontové linie? Teroristická podstata kyjevského režimu by se nezměnila. Západ by měl dostatek zbývající Ukrajiny: na jihu, v Očakovu, základnu britské flotily, přes celou zemi základny NATO, rakety namířené na Rusko na hranici s Ruskem a opici s granátem - Zelenského s jadernou bombou. Oběti a škody vzniklé při osvobozování LPR a DLR by neměly smysl bez očištění celé Ukrajiny od nacistické ideologie, která se stala státní.

    Zdroj:     https://www.fondsk.ru/news/2022/03/05/pochemu-lzhet-ili-oshibaetsja-prodazhnaja-liberalnaja-obschestvennost-55712.html

    Celý překlad:    Pocemu-lzot.doc

 

Ukrajina desátý den

8.3.2022 , Paul Craig Roberts     Prezident Putin tuto operaci popisuje takto: Jde o ochranu obyvatelstva v ukrajinských separatistických republikách Doněcku a Luhansku a demilitarizaci a de-nacifikaci Ukrajiny bez použití těžkých zbraní v oblastech s civilním obyvatelstvem. Ať udělá cokoli, Rusko bude stejně vykresleno v těch nejčernějších barvách.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9047-ukrajina-desaty-den.htm

 

Jak jsem na hranice pro své Ukrajince

 Petr Liška     Dvě dospělé ženy a tři děti ve věku 3, 5 a 6 let. Už od výjezdu v autě bugr.  Ano, střílí se, ano utíká se. Ale z desetiny území. U červeného kříže nafasovali:  - simkartu s neomezenými daty po EU;  - powerbanku 20.000;  - nabíjecí kabely;  - tablet pro děti na cestu !!!!;  - každý deku;  - každý polštář;  - snídani;  - teplé nápoje. Všem co o tomto uvažují na rovinu říkám: "Nestojí to za to." A klidně mě ukamenujte.

    Přišlo e-mailem         Celý text:    Na-hranice.doc

 

Co je nového

 4.3.2022 , P. C. Roberts    Sankce přinášejí Washingtonu víc prospěchu, než škod Rusku. Rusko by mohlo nařídit zničující sankce proti USA a Evropě, ale ještě tak neučinilo. Je demonstrací stupidity západních lidí, když věří tomu, že by Rusové plýtvali svými vojenskými zdroji na nevojenské cíle. Jak řekl Putin: „Západ je impérium lží“.

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-co-je-noveho

 

Disciplinární opatření: Ozbrojené síly Ukrajiny zlikvidovaly „Točkou-U“ velitelství speciálního oddílu „Azov“ v Mariupolu.

 4.3. 2022 Janinna , video od Andreja Vadžry 

 Ozbrojené síly Ukrajiny zahájily úder z taktického raketového systému „Točka-U“ na velitelství speciální jednotky Azov v Mariupolu, řekl Eduard Basurin, zástupce vedoucího oddělení Lidových milicí DLR.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/disciplinarni-opatreni-ozbrojene-sily-ukrajiny-zlikvidovaly-tockou-u-velitelstvi-specialniho-oddilu-azov-v-mariupolu-video/

 

Vzájemně nevýhodná nespolupráce: Agresi bylo možné očekávat.

 5. 3. 2022     Ivan David     Proč USA dlouhodobě zatlačovaly Rusko? Odneseme to také. Sebevražedná konformita na půdě EU. Ztráta zdravého rozumu. Jestliže vidíme politiky, kteří prosazují sankce proti Rusku, které velmi těžce poškodí hospodářství zemí, které zastupují, a to někdy ještě silněji než Rusko, mělo by to nutit k zamyšlení.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6330-vzajemne-nevyhodna-nespoluprace-agresi-bylo-mozne-ocekavat-prelomova-valka-na-ukrajine-proc-usa-dlouhodobe-zatlacovaly-rusko-odneseme-to-take-sebevrazedna-konformita-na-pude-eu-ztrata-zdraveho-rozumu.htm

 

Ohromující zbraň Západu

5.3. 2022 Janinna  , Alexandr Morfej     Nejnebezpečnější je ovládání myšlenek davu – prostředky a metody ovládání mas“. NATO přesunulo centrum IPSO (Information Psychological Special Operations) do Lotyšska a na Ukrajinu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/ohromujici-zbran-zapadu/

 

Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz

vytáhl data. Zbytek na čtenáři
 2.3.2022 | Analýza     Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001, generálmajor v záloze Petr Pelz.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tak-sel-cas-s-Ukrajinou-General-Pelz-vytahl-data-Zbytek-na-ctenari-694483

 

„Rusko nemůžete porazit“ – Kadyrov se obrátil k Evropě

 4. 3. 2022 Janinna      Žádáme nejvyššího velitele Vladimira Putina, aby speciální operaci nezastavoval. Doděláváme ty šmejdy, osvobozujeme od nich Ukrajinu a všechny lidi.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/rusko-nemuzete-porazit-kadyrov-se-obratil-k-evrope/

 

Rusko vyhlásilo válku "straussovcům"

 2.3.2022 ,  Thierry Meyssan     Rusko nevede válku s ukrajinským lidem, ale s malou skupinou lidí v rámci americké mocenské mašinerie, která bez vědomí Ukrajinců změnila Ukrajinu. Straussovci se zformovali před půl stoletím v USA

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4506-Rusko-vyhlasilo-valku-straussovcum

 

Americký režisér z hotelovej izby v Kyjeve vysvetľuje, aká je pravda o Ukrajine

1/3/2022 autor: redakcia (Gonzalo Lira, YouTube)     Americký spôsob vedenia vojny je prísť do krajiny a všetko zničiť. Rusi nechcú zničiť celú Ukrajinu. To, čo chcú urobiť, je uchopiť ju podľa možností neporušenú. Tiež nechcú ublížiť civilistom. Najlepšie, čo si môžeme priať je, že Zelenského režim zlyhá vo svojej snahe zatiahnuť do vojny Európanov a Američanov a skolabuje, prípadne utečie, a že Rusku sa podarí vziať si Ukrajinu v jednom celku bez toho, aby bolo veľa ľuďom ublížené.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/americky-reziser-z-hotelovej-izby-v-kieve-vysvetluje-aka-je-pravda-o-ukrajine/

    Celý text:    Americky-reziser.doc

 

Ukrajina, postup ofenzívy (5. den)

  1.3. 2022 , Agoravox     Operace začala zničením ukrajinské sítě protivzdušné obrany. Mnoho jednotek je zakopáno ve městech. Existují důkazy o tom, že umísťují své vybavení v obytných oblastech nebo v civilní infrastruktuře, ve školách, v historických budovách, aby zkomplikovali ruské operace.

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4505-Ukrajina-postup-ofenzivy-5-den

 

Harabin o ruskej vojenskej operácii: Historickou povinnosťou Rusov je pacifikovať nacistov.

1.3.2022     Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým zlom. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové dobro, vyhlásil bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin v súvislosti s vojenskou eskaláciou na Ukrajine.

    Zdroj:     https://www.infovojna.sk/article/harabin-o-ruskej-vojenskej-operacii-historickou-povinnostou-rusov-pacifikovat-nacistov

 

Západ aktívne tlačí Ukrajinu k samovražde

 28.02.2022 , Alexej Belov, IA Antifašist    Namiesto maximálneho diplomatického úsilia a prinútenia Kyjeva rokovať s Ruskom, sa lídri západných krajín po celé dni pokúšali predbehnúť jeden druhého v urážkach namierených proti celej ruskej vláde a obzvlášť na Putina. Takto tlačia ukrajinský štát len k samovražde, sú maličkosti, vedľajšie straty v dlho rozpútanej vojne proti Rusku.

    Zdroj:     https://www.infovojna.sk/article/zapad-aktivne-tlaci-ukrajinu-k-samovrazde

 

„Olej do ohně.“ Tresty za vyjádření? Žalobce Stříž dostal odpověď

 27.02.2022 17:11 | Ze sítí     Advokát Jindřich Rajchl sdílel otevřený dopis nejvyššímu státnímu zástupci Igoru Střížovi. Váš krok považuji za flagrantní porušení Vaší povinnosti jednat vždy a za všech okolností nestranně.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Olej-do-ohne-Tresty-za-vyjadreni-Zalobce-Striz-dostal-odpoved-694233

 

Expert poukázal na jadernou hrozbu z Ukrajiny

27. února 2022, Text: Anastasia Kulikova     „Jaderné zbraně NATO by mohly být rozmístěny na hranicích Ukrajiny. Doba letu do Ruska by se zkrátila na sekundy. Ukrajina má energetické jaderné reaktory, včetně těch vyřazených z provozu. Za druhé má obrovské množství vyhořelého jaderného paliva, které obsahuje také plutonium. Za třetí, na území Ukrajiny jsou specialisté.

    Zdroj:     https://vz.ru/news/2022/2/27/1146023.html

                  https://www.pokec24.cz/nezarazene/video-ukazuje-ruske-a-ukrajinske-jednotky-jak-spolecne-hlidaji-elektrarnu-v-cernobylu/

 

Ruská speciální operace na Ukrajině má obnovit globální strategickou stabilitu

25. 2. 2022 , Autor: Andrew Korybko     Pokud by se Rusko podvolilo pokusu USA o jaderné vydírání, Washington by se okamžitě zaměřil na Čínu, načež by obnovil svou upadající unipolární hegemonii na planetě. Nadcházející úspěch ruské speciální operace na Ukrajině proto obnoví stabilitu ve světě.

    Zdroj:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/ruska-specialni-operace-na-ukrajine-ma-obnovit-globalni-strategickou-stabilitu.html

 

Rusko demilitarizuje Ukrajinu. Může Západ přijít k rozumu, či žádný nemá?

25.2.2022 , P. C. Roberts     Kreml dal ukrajinským nacistům ultimátum k ukončení útoků na donbaské Rusy, kteří na těchto územích žijí. Putin řekl, že Rusko nedovolí Ukrajině vyvíjet nukleární zbraně, a řekl též, že Rusko nebude tolerovat USA a NATO základny na svých hranicích.

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-rusko-demilitarizuje-ukrajinu-muze-zapad-prijit-k-rozumu-ci-zadny-rozum-nema

 

G.A. Zjuganov: „Odpovědí na vnější tlak by měla být radikální změna domácí politiky“

 26.2. 2022     Prohlášení předsedy ÚV Komunistické strany RF G.A. Zjuganova:  Komunistická strana Ruské federace chápe důvody zvláštní operace na Ukrajině a vyzývá orgány Ruské federace, aby pečlivě a vytrvale přijímaly komplexní opatření na ochranu civilního obyvatelstva, včetně případných provokací fašistických gangů. 

    Zdroj:     https://kprf.ru/party-live/cknews/208856.html

    Celý překlad:    Zjuganov-odpovedi.doc

 

K současné situaci na Ukrajině

 25.2. 2022 , P. C. Roberts     Zdá se, že ukrajinský odpor ustává a její infrastruktura byla vyřazena z činnosti. Jen několik neonacistických milicí, uvízlých na území Donbasu, pokračuje klást odpor.

    Zdroj:     http://www.rukojmi.cz/clanky/12410-p-c-roberts-k-soucasne-situaci-na-ukrajine

 

Zelenskij „pochoval“ živých ukrajinských vojakov.

 26. února 2022 UKRAJINA:     
     
„Dnes byla do Sevastopolu dopravena záchrannou vlečnou lodí Šachťjor skupina ukrajinských vojenských příslušníků z Hadího ostrova o celkovém počtu 82 lidí, kteří složili zbraně a rozhodli se vrátit ke svým rodinám,“ řekl novinářům Jasnikov.

    Zdroj:     https://cz24.news/zelenskij-pochoval-zivych-ukrajinskych-vojakov-ukrajinsti-vojaci-z-hadiho-ostrova-kteri-se-vzdali-byli-prepraveni-do-sevastopolu-video/

 

Proč Rusko uznalo republiky Doněck a Luhansk?

 25. 2. 2022 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)     Důvody pro jednostranné ruské rozhodnutí uznat nezávislost Doněcka a Luhanska:   Odmítnutí Kyjeva respektovat Minské dohody;   Západní popírání „genocidy“, které jsou po dobu 8 let vystaveny +4 miliony obyvatel Donbasu;   Odmítnutí Washingtonu a NATO zvážit hrozbu, kterou jejich expanze na Ukrajinu na východ pro bezpečnost Ruska představuje;   Odmítnutí Moskvy hrát hru Washingtonu na časování;   Nevyhnutelnost západních sankcí směřujících k brzdění ekonomického rozvoje Ruska.

    Zdroj:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/proc-rusko-uznalo-republiky-doneck-a-luhansk-.html

 

Situace se bude rychle vyhrocovat, pravděpodobně v příštích dnech

 24.2.2022 , The Saker     Putin vyjmenoval čtyři kroky, které musí Ukrajina učinit, aby se vyhnula přímé, jednostranné ruské akci:   1. Ukrajina musí uznat Krym a Sevastopol za ruské území;  2. Ukrajina se musí oficiálně vzdát vstupu do NATO;   3. Ukrajina musí jednat o urovnání s republikami LDNR;   4. Ukrajina musí být demilitarizována a prohlášena za neutrální.  

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/02/9038-situace-se-bude-rychle-vyhrocovat-pravdepodobne-v-pristich-dnech.htm

 

Únor 1948 a fakta!

Miroslav Starý, Severočeská pravda      „Únor 1948 byl v každém případě přes úsilí současných zaprodanců vítězstvím pracujících nad vydřiduchy a vykořisťovateli a nejvýznamnější pokrokovou událostí našich novodobých dějin.

    Zdroj:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/1617-%C3%BAnor-1948-a-fakta

 

Jednoznačně podporujeme Ruskou federaci a její legitimní kroky při obraně vlastního území.

 24. únor 2022 | Vladimíra Vítová, ANS     Odsuzujeme neustálé útoky na Rusko a občany ruské národnosti žijící v Luhanské a Doněcké republice. Odsuzujeme podlost většiny českých politiků, kteří "apelují" na Rusko, ale neřeknou ani slovo kritiky na adresu ukrajinských fašistických banderovců, štvavé válečné politiky USA a NATO vůči Rusku.

    Zdroj:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jednoznacne-podporujeme-ruskou-federaci-a-jeji-legitimni-kroky-pri-obrane-vlastniho-uzemi.html

 

Výsledek zasedání Rady bezpečnosti - nová politická realita

 23.2. 2020 , Rostislav Iščenko     V typickém Putinově stylu se v reakci na kontraproduktivní chování Američanů, kteří se snaží Rusku vnutit válku na Ukrajině, a na ekonomiku EU ničící sankce proti Rusku v Evropě vytváří nová politická realita, která vyřazuje z oběhu základní kontrolní mechanismy vytvořené Západem a zavádí nové, kontrolované pouze Ruskem.

    Zdroj:     https://ukraina.ru/exclusive/20220221/1033331478.html

 

Rusko urýchlene presúva jednotky na zabezpečenie hraníc republík Donbasu. Ukrajina stále útočí.

  22.februára 2022 , Peter Nagy  (AM) , Rusko     – Ruské ozbrojené sily zabezpečia bezpečnosť územia republík Donbas, ochranu hraníc DĽR a LĽR.Toto rozhodnutie je zakotvené v bilaterálnych dohodách podpísaná v pondelok 21. februára 2022 medzi Moskvou a Doneckom s Luhanskom.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/22/ruske-ozbrojene-sily-od-noci-urychlene-zabezpecuju-hranice-republik-donbasu-video/

 

EU připravuje „povinnou solidaritu“, nový systém přerozdělování migrantů

 18. února 2022 , Jan Hrdlička      V Evropské unii se chystá nový nástroj na přerozdělování migrantů. V září 2015 hlasovalo Maďarsko společně s Českem, Slovenskem a Rumunskem proti nim. A budou na to ty země mít tohle živit? Když se nepodařilo ekonomiky zničit uměle nafouknutou pandemií, tak se pokusíme země dorazit migranty.

    Zdroj:     https://echo24.cz/a/S8TZj/eu-pripravuje-povinnou-solidaritu-novy-system-prerozdelovani-migrantu

    T tematu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

                              http://radimvalencik.pise.cz/1977-celime-pouziti-migracni-zbrane-zatim-uspesne.html

 

Kovidový Izrael a Palestina aneb Kdo komu vykopal jámu

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2022      Izrael se pochopitelně napakoval vakcínami stejně jako americkými zbraněmi. Úkolem Palestinců bylo pochopitelně umřít na kovid, proto se ně očkování jaksi nedostalo.Tolik snahy, vyhozených miliard za vakcíny, nečekaných úmrtí mladých Izraelců na srdeční selhání a takový výsledek?

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4494-Kovidovy-Izrael-a-Palestina-aneb-Kdo-komu-vykopal-jamu

Proč je televize tak úspěšná v propagandě?

20. 2. 2022      Pravdivtsev Vitalij Leonidovič     Mezi posluchači rádia vědomě rozeznalo pravdu 46,6 %, tedy téměř polovina. Mezi čtenáři novin 28 %, ale mezi diváky televize pouze 3,6 % z nich vědomě rozeznalo pravdu. Dnešní televize je zvláštní sociální institucí zabývající se intelektuální manipulací.

    Zdroj:     https://kob-forum.eu/2022/02/20/proc-je-televize-tak-uspesna-v-propagande/

 

Diskusi nahradila jednostranná a nenávistná propaganda

  14.2. 2022 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin »bez servítků« s vojenským analytikem Martinem Kollerem -  Realita naší armády a značné části politické scény - Na vedoucích pozicích vidíme mnohdy duševní i morální mrzáky a slouhy cizáků.

    Zdroj:     https://www.ihano.cz/rozhovory/diskusi-nahradila-jednostranna-a-nenavistna-propaganda/

 

Nikto im neveril, no Číňania skonštruovali najlepší stíhač!

17.februára 2022 , Vladimír Mikunda (AM) , Čína      Čína skonštruovala vlastný stíhač Čcheng-tu J-20 (doma ho nazývajú Čiernym orlom). Patrí k letúňom 5. generácie. Na jeho palube sa na to nachádza 6-8 „múdrych“ rakiet.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/18/nikto-im-neveril-no-cinania-skonstruovali-najlepsi-stihac/

 

Biologická hrozba kolem ruských a čínských hranic

 17. 2. 2022 , Alexandr Pronin     Nikolaj Patrušev:  Říkají nám, že v blízkosti našich hranic fungují mírové hygienické stanice, ale z nějakého důvodu nám připomínají spíše Fort Detrick v Marylandu, kde Američané už desítky let pracují na vojenské biologii.

    Zdroj:     https://www.protiproud.cz/politika/6312-biologicka-hrozba-kolem-ruskych-a-cinskych-hranic-vojensky-expert-varuje-pred-biologickymi-zbranemi-usa-obeti-vyzkumu-na-ukrajine-a-v-gruzii-ma-byt-cilem-biologickeho-utoku-v-budoucnu-rusko-a-cina.htm

 

Rusku bylo slíbeno nerozšiřování NATO na Východ, tvrdí nalezený dokument

19.2.2022 – Berlín  Alex Švamberk, Thomas Kulidakis, Novinky     Podle publikace, dokument pod hlavičkou „Tajné“ objevil profesor Bostonské univerzity Joshua Shifrinson. Obsahuje zápis ze schůzky zástupců ministrů zahraničí Spojených států, Velké Británie, Francie a Německa v Bonnu dne 6. března 1991 na téma Bezpečnost ve střední a východní Evropě.

    Zdroj:     https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusku-bylo-slibeno-nerozsirovani-nato-na-vychod-potvrzuje-nalezeny-dokument-40387679

     https://www.pokec24.cz/politika/der-spiegel-zapad-v-dokumentu-z-roku-1991-deklaroval-neprijatelnost-rozsirovani-nato-na-vychod/

 

Co Putin získal. Bez výstřelu. Vysvětlení ,,neválky” s Ukrajinou

17.02.2022 | Rozhovor     Počká-li si Rusko deset let, přijdou Ukrajinci sami, protože zjistí, že EU je chtít za rovnoprávné členy nebude. NATO také ne. Jsou příliš chudí a jejich infrastruktura příliš zestárlá. Dnes už nemají nic, co by mohli nabídnout.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-Putin-ziskal-Bez-vystrelu-Vysvetleni-nevalky-s-Ukrajinou-693065

 

Vystoupení Ivana Davida na semináři „DOST bylo Bruselu“ 14.2. 2022

16. února 2022      Současná vláda koná velmi ochotně a iniciativně, to, co jí EU ukládá, ačkoli je to pro národní komunitu zničující. Proto prvním úkolem musí být odstranit tuto vládu.

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/02/vystoupeni-ivana-davida-na-seminari-dost-bylo-bruselu-14-2-2022

 

UA udeřila na Doněck a předměstí, armáda DLR ničí nepřátelské síly

 17.02.2022  josh-xy     Jak informovala Russkaja Vesna, ukrajinští okupanti dnes od rána intenzivně střílejí podél téměř celé frontové linie v Donbasu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/celkove-ucinek-nalehave-afu-uderila-na-doneck-a-predmesti-armada-dnr-nici-nepratelske-sily/

 

Globální řízení – realita nebo výmysl?

14. 2. 2022    perace Covid je nádhernou ukázkou globálního řízení. V podstatě došlo k privatizaci jak národních vlád, tak mezinárodních organizací, kde se lobbisté přesunuli přímo do sídla moci a utvářejí politiku.

    Zdroj:     https://kob-forum.eu/2022/02/14/globalni-rizeni-realita-nebo-vymysl/

 

Výzva poslankyním a poslancům - NE vojenskému puči

 14.2.2022 - Iniciativa NE základnám ČR, z.s.     ProtiprávněMinisterstvo obrany ČR a velení Armády České republiky rozhodlo zajistit průjezd dalším 550 vojenským vozidlům US Army a pohybu dalších 850 vojákům US Army na našem území a pobytu delším než 21 dní. Jde o napadení ústavního, právního systému České republiky.

    Zdroj:     http://nezakladnam.cz/cs/2453_vyzva-poslankynim-a-poslancum-ne-vojenskemu-puci

 

Americké biologické experimenty v Gruzii a na Ukrajině

11. února 2022 , prvnizpravy.cz     Pentagon zorganizoval ve svých laboratořích pokusy na 4400 ukrajinských vojácích a 1000 Gruzíncích.

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americke-biologicke-experimenty-v-gruzii-a-na-ukrajine/

 

Prezradil americký senátor niečo, čo nemal? Čo robí na Ukrajine 30 tisíc Američanov?

 15.2. 2022  Senátor Tom Cotton :  „Chcem povedať, že máme viac ako 30 tisíc Američanov na Ukrajine“

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/prezradil-americky-senator-nieco-co-nemal-co-robi-na-ukrajine-30-tisic-americanov/

 

Těžko udržovat hegemonii, je-li dutá …

 12.2. 2022  Část vystoupení Alexandra Loseva     Ve světě vidíme zřetelnou krizi tzv. zelené transformace a mnohé se změní natolik, že budeme na rok 2019 vzpomínat stejně, jako Taleyrand vzpomínal na rok 1789, předcházející Velké francouzské revoluci.

    Zdroj:         Přišlo e-mailem

    Celý text:    Udrzovat-hegemonii.doc

 

536 rakiet naraz. Analytici vypočítali možnosti Ruska v čiernomorskom regióne

12.februára 2022 , Maroš Šolc (AM) , Rusko      Schopnosti ruskej flotily, pobrežných raketových systémov a operačno-taktických raketových systémov rozmiestnených v čiernomorskom regióne stačia na vypustenie 536 riadených striel v jednej salve.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/12/536-rakiet-naraz-analytici-vypocitali-moznosti-ruska-v-ciernomorskom-regione/

 

Čínská high-tech: 10 trendů v příštích 10 letech

 

2022-01-17      Autor tohoto článku Tian Feng           Obecně platí, že Čína se v příštím desetiletí stane globálním centrem vědy a techniky, hotspotem talentů a vývozcem špičkových technologií.

    Zdroj:     http://czech.cri.cn/society/3887/20220117/729128.html

  Pozn. spr. webu:  V Asii není racionalita na ústupu, jako na Západě - viz článek "Svědectví knih" níže. Ovšem platí, že nic (ani používání supertechniky všude možně i nemožně) se nemá přehánět.

 

Poslušně hlásím aneb Jak udržet „pandemii“

17.12.2021 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Na chřipkové epidemii v sezoně 2018/2019 se některý