STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Co má společného Covid-19 s „e-cigaretózou“?

 

 26. 4. 2020 , Michal Brand   Jak hodit průšvih na Čínu. Byla na počátku laboratoř Fort Detrick? Michal Brand se na základě nových skutečností vydává po stopách vzniku koronavirové epidemie. Americká propaganda se intenzivně snaží svalit vinu za koronavirus nCoV19 a epidemii onemocnění Covid19 na Čínu. Neustále posloucháme historky, jak epidemie začala v Číně, jak za to může čínská polévka z netopýrů. Všechna fakta ale ukazují čím dál jasněji na USA jako na skutečného původce dnešní pandemie koronaviru nCoV19. Podle všeho vypukla dnešní pandemie koronaviru v USA někdy na jaře 2019, tedy více než před rokem - a více než půl roku před prvními případy v Číně. V létě 2019 se totiž v USA vyskytla epidemie „záhadného onemocnění“, které mělo zcela totožné příznaky a následky jako Covid19. Jen to USA nikdy nepřiznaly a přišly s báchorkou o nemoci z e-cigaret, s báchorkou o nemoci, která se neobjevila nikde jinde na světě.

     Ve skutečnosti v armádních laboratořích ve Fort Detrick více než rok nefungovala dekontaminace odpadních vod. Takže je téměř stoprocentně jisté, že se z této laboratoře dostaly do světa různé viry a bakterie těch nejnebezpečnějších typů. V srpnu 2019 jsou uzavřeny laboratoře kvůli rok nefungujícímu dekontaminačnímu zařízení. Pouhý měsíc před tím, než si zbytek světa vůbec všimne nového koronaviru přenosného na člověka a onemocnění s ním spojeného, ale zato téměř rok a čtvrt poté, co v USA přestalo fungovat po záplavách dekontaminační zařízení v armádních laboratořích ve Fort Detrick - tak už před tímto virem varuje americká armádní tajná služba v tajné zprávě. Někdy na konci listopadu 2019 již měla americká armádní tajná služba sepsanou zprávu o tom, že se z Wuhanu rozšíří koronavirus a bude to ohrožení pro celý svět.

 

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5069-na-stope-co-ma-spolecneho-covid19-s-ecigaretozou-jak-hodit-prusvih-na-cinu-byla-na-pocatku-laborator-fort-detrick-platit-odskodneni-by-mel-nekdo-jiny-vcasna-zprava-tajne-sluzby-kolik-je-v-usa-nemocnych.htm

      Celý text:      Hodit-prusvih-na-Cinu.doc

 

      K tématu: 7. světové vojenské hry ve Wuhanu   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

 

 

Další našlápnutí vlády na hrábě

 

 27.04.2020 , Jaroslav Tichý     Před velikonočními svátky projednala naše sněmovna vládní návrh úpravy zákona o ČNB, kdy byl v rozporu s očekáváním odsouhlasen odkup vládních dluhopisů zahraničními bankami a tedy naše další zadlužování prostřednictvím cizích bank. ČNB, její bankovní rada ani žádný z členů této rady skutečně nesmějí podle stávajícího znění zákona o ČNB přijímat ani vyžadovat pokyny od prezidenta, vlády, parlamentu, správních úřadů ani jiného subjektu. Centrální banka pod názvem Česká národní banka nemůže být ani česká ani národní. Ukládat si pak státní devizové rezervy u banky s nevyjasněnými vlastnickými vztahy je hazardem, což se nám potvrdilo již v případě zlatých rezerv zašantročených bývalým guvernérem Tošovským. Dosavadní činnost ČNB jde často nejen proti hospodářské politice vlády, nýbrž i proti vývoji v okolním světě.

     Úpravu zákona o ČNB je třeba provést, a to i s ohledem na vývoj ve světě, kde dochází k deprivatizaci (zestátňování) centrálních bank (viz FED, ale i další), pokud již nebyly ve vlastnictví státu (např. Rakousko). Opět jsme na chvostu dění v Evropě a stále jen na něco čekáme. Lze jen doufat, že vláda se poučí a zjedná v předmětné záležitosti ve spolupráci se sněmovnou obratem nápravu. Možnost k tomu má. Upozornit na to je i hlavním cílem tohoto článku.

 

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/dalsi-naslapnuti-vlady-na-hrabe/

      Celý text:      Naslapnuti-na-hrabe.doc

 

 

Před 65 lety se rozběhl český jaderný průmysl

 

 23.4. 2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Český jaderný průmysl má velmi dlouhou tradici. Během ní realizoval řadu zdařilých projektů, včetně mezinárodních. Mezník, který odstartoval výzkum, vzdělávání i průmyslové činnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie, přišel 23. dubna 1955, po podpisu mezivládní dohody mezi tehdejším Československem a bývalým Sovětským svazem. 23. dubna 1955 se SSSR zavázal dodat do Československa výzkumný jaderný reaktor a cyklotron pro nově vzniklý Ústav jaderné fysiky, který byl zřízen 10. června 1955 na břehu Vltavy v Řeži. V následujícím roce zahájila dnešní Škoda JS své aktivity v oblasti jaderné energetiky, začala připravovat projekt první československé jaderné elektrárny A1.

     Nakonec se československý průmysl přeorientoval na reaktory typu VVER. Se svými dodávkami reaktorů VVER a dalších komponent se naše firmy uchytily i v zahraničí a staly se důležitými dodavateli v rámci celého Východního bloku. V Plzni bylo například vyrobeno 21 kompletů reaktorů VVER-440 a 3 komplety VVER-1000, což v 90. letech min. stol. řadilo Československo na čtvrté místo ve světě v počtu vyrobených reaktorů. České firmy dále vyvinuly a postavily vlastní výzkumný reaktor. České společnosti patří mezi základní zahraniční dodavatele ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. Byly zapojeny prakticky do všech projektů, které v posledních letech Rosatom realizoval.

 

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/04/pred-65-lety-se-rozbehl-cesky-jaderny-prumysl/

      Celý text:      Pred-65-lety.doc

 

 

 

O základech leninismu

 

 Josef V. Stalin - přednášky na Sverdlovově universitě     Vyložit leninismus znamená vyložit zvláštní a nový přínos v Leninových dílech, kterým Lenin přispěl do společné pokladnice marxismu a který je přirozeně spjat s jeho jménem. Lenin skutečně aplikoval marxismus na poměry v Rusku, a aplikoval jej mistrně. Ale kdyby leninismus byl jen aplikací marxismu na svérázné poměry v Rusku, byl by jevem čistě národním a jedině národním, čistě ruským a jedině ruským. Víme však, že leninismus je jev mezinárodní. Leninismus je marxismus epochy imperialismu a proletářské revoluce. Přesněji: leninismus je theorie a taktika proletářské revoluce vůbec, theorie a taktika diktatury proletariátu zvlášť. Marx a Engels působili v období před proletářskou revolucí. Lenin, žák Marxův a Engelsův, působil však v období vyspělého imperialismu, v období rozvíjející se proletářské revoluce... Proto je leninismus dalším rozvinutím marxismu.

     Leninismus se zrodil z proletářské revoluce, jejíž stopy na sobě nezbytně nese; za druhé tím, že vyrostl a zesílil v utkáních s oportunismem II. internacionály, jehož potírání bylo a je nezbytným předpokladem úspěšného boje proti kapitalismu. Nesmí se zapomínat, že mezi Marxem a Engelsem a mezi Leninem leží celé období neomezeného panství oportunismu II. internacionály, jehož neúprosné potírání bylo nezbytně jedním z nejdůležitějších úkolů leninismu.

     Z knihy   Josef V. Stalin – Otázky leninismu

 

      Celý text:      Co-je-leninismus.doc

 

 

 

Pravda o COVID-19

 

 26. apríla 2020 , Marián Moravčík     Pandémia Covid-19 vytvorila skutočne nevídanú situáciu. Je tragické, ale pre súčasný kapitalizmus príznačné, že nositeľov vedecky presných a pravdivých informácií sa snaží umlčať. Jedným z takýchto vzácnych odborníkov je česká molekulárna biologička Soňa Peková. Nasledujúce závery sú pochopiteľné: - Vírus Covid-19 nie je fejk, je to skutočný zabijak, rafinovaný a zatiaľ neznámy. - Za to, že tu Covid-19 je, môžeme priamo poďakovať súčasnému kapitalistickému systému. Nielen, že zrejme vygeneroval tento vírus, ale vygeneroval aj výhodne spoločenské prostredie, pandémia takéhoto druhu, ale vôbec nemusí byť aj posledná. - Kapitalistický systém verejného zdravotníctva nie je schopný ochrániť nás pred takýmito hrozbami.

     Odstránenie kapitalizmu už nie je motivované len tým, že by sme sa mohli mať lepšie, ale už doslova IDE O ŽIVOT. Rovnako, ako pred 100 rokmi, keď kapitalizmus strieľal do robotníkov, ktorí len chceli normálne žiť a pracovať, tak dnes normálne žiť a pracovať v tomto kapitalistickom systéme začína byť životu nebezpečné. Je čas vážne sa zamyslieť, ako postaviť nový politický systém, v ktorom ľudský život a zdravie budú vyššou hodnotou ako kapitál a biznis. Možno už veľa času ani nemáme.

 

      Odkaz:      https://davdva.sk/pravda-o-covid-19/

      Celý text:      Pravda-o-COVID-19.doc

 

 

Prečo je strategický bombardér Tu-95 stále v prevádzke, argumenty a zdôvodnenia

 

Rusko, 26.apríl 2020 , AM, topwar, theaviationist     Legendárny sovietsky a ruský strategický bombardér Tupolev Tu-95, na Západe prezývaný „medveď” (rovnako tak v kóde NATO, Bear), je už viac ako 60 rokov v prevádzke, najskôr vo Vzdušných silách ZSSR a dnes vo Vzdušných a kozmických silách RF. „Tu-95 je starý ruský bombardér, ktorý odmieta pristáť a zostať na zemi” – takto doslova pomenoval americký portál The National Interest (NI) jeden zo svojich posledných článkov.

     Nadšenie Američanov zo sovietsko-ruského lietadla je pritom viac než pochopiteľné. Tu-95 je do dnešných dní jediným na svete sériovo vyrábaným strategickým bombardérom a raketovým nosičom s turbovrtuľovými pohonnými jednotkami. Motory Kuznecov NK-12, ktoré poháňajú strategický bombardér Tu-95, sú považované za najvýkonnejšie turbovrtuľové motory na svete. Nepochybnou výhodou Tu-95, v porovnaní s modernými prúdovými lietadlami podobného určenia je nízka spotreba pohonných hmôt - schopnosti letu na veľké vzdialenosti. Vo výzbroji Tu-95 sa od roku 2015 (verzia Tu-95MSM) nachádzajú aj najnovšie stealth okrídlené strely dlhého dosahu, Ch-101, ktoré umožňujú strategickému bombardéru uskutočňovať účinné údery na pozície protivníka mimo dosahu jeho protivzdušnej obrany. Náhrada „medveďa” ešte nebola vyvinutá, a zdá sa, že navyše ani nie je nijako zvlášť potrebná, „starček” sa totiž celkom úspešne vysporiadava so svojimi povinnosťami a úlohami.

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/26/preco-je-strategicky-bombarder-tu-95-stale-v-prevadzke-argumenty-a-zdovodnenia/

      Celý text:      Sovietsky-TU95.doc

 

 

 

Na Ukrajině jsou americké biologické laboratoře!

 

 25. dubna 2020 , kou, prvnizpravy.cz, 112.ua     Podle televize „112 Ukrajina“ diplomati uvedli, že program snižování biologických hrozeb Ministerstva obrany USA spolupracuje s ukrajinskou vládou na konsolidaci a neutralizaci patogenů a toxinů a na provádění mírového výzkumu a vývoje vakcín. Velvyslanectví USA v Kyjevě potvrdilo informace o amerických biologických laboratořích na Ukrajině, uvedla podle „112 Ukrajina“ tisková služba velvyslanectví. USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!  Dříve se zástupce „Opoziční platformy – pro život“, Viktor Medvedčuk obrátil na ukrajinskou vládu se žádostí o poskytnutí informací o práci 15 amerických vojenských biolaboratoří na Ukrajině. Podle něj americké biologické laboratoře provádějí nezákonné činnosti, které ohrožují život a zdraví ukrajinských občanů. Rovněž poznamenal, že v zemi působí „Vědecké a technologické centrum na Ukrajině“ - mezinárodní organizace financovaná americkou vládou, jejichž zaměstnanci mají diplomatickou imunitu.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/112-na-ukrajine-jsou-americke-biologicke-laboratore/

      Celý text:      Na-Ukrajine-USAlab.doc

 

 

 

Rusko je opět kritizováno, situaci ale zvládlo, podařilo se mu uniknout explozi epidemie. Názor

 

 23.4. 2020 , Jana Petrova     „V Rusku je záhadně málo nemocných koronavirovou infekcí ve srovnání s jinými státy,“ píše norský Dagbladet a naráží na manipulaci se statistikou. K této kritice Ruska se připojují i česká média...

     Zemanová–Kopecká předsedkyně Institutu slovanských strategických studií v Praze ISSTRAS :  Západ kritizuje často a rád. Většinou podle stylu: „u jiného vidím třísku v oku, ale nevidím vlastní poleno... čísla na ruské straně vypadající na první pohled hrozivě, je třeba uvést do souladu s počtem obyvatel RF, kterých je téměř 150 milionů. Michail Mišustin. Ten nedávno velmi tvrdě kritizoval vedení některých regionů za to, že nevyužily prostředky, které jim federál na boj s nemocí poskytnul, a velmi důrazně je vyzval k větší aktivitě. Právě zvýšené pravomoci regionů umožnily v Rusku lépe kontrolovat situaci. To je například věc, s níž přišly USA s velkým zpožděním... Rusko nejen, že přijalo včasná opatření u sebe doma, ale pomáhá i v zahraničí. Nespokojenost občanů s tvrdými protivirovými opatřeními není jen záležitostí Ruska, ale je to problém celosvětový. V Moskvě, kde žije 12 milionů obyvatel, kdy bychom museli celé Česko „napěchovat“ do jednoho města a ještě si pár milionů lidí „půjčit“ na Slovensku, jsou tvrdší opatření zcela na místě. Vždyť jen v moskevské oblasti vidíme obří nemocniční komplex určený pro boj s covid-19, který byl postaven během jediného měsíce a v těchto dnech byl spuštěn do provozu. A ve výstavbě jsou další nemocniční komplexy po celém Rusku.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042311843009-rusko-je-opet-kritizovano-situaci-ale-zvladlo-podarilo-se-mu-uniknout-explozi-epidemie-nazor/

      Celý text:      Rusko-opet-kritizovano.doc

 

 

 

Založili jsme koronavirový požár, který teď stravuje i nás - jeho strůjce?

 

 22.4. 2020 , Ron Unz      Jen v posledních dvou týdnech podlehlo koronaviru 30 000 Američanů a tento počet se rychle zvětšuje, zatímco v rámci opatření k zastavení této smrtelné infekce přišlo už o zaměstnání 22 milionů občanů, což je počet, vracející nás do dob velké hospodářské krize z počátku 30 let. Proto je snaha najít nějakého cizího pachatele, na kterého by za katastrofu hodili vinu. Americká média se dodneška shodují v názoru, že čínští činitelé si začali být vědomi vážnosti vzniku epidémie ve Wu-chanu uprostřed ledna t.r. , když první mrtví jí podlehli 11.ledna t.r.

     Avšak pozor: Jak začátkem dubna t.r. uvedla americká televizní stanice ABC, vydala zvláštní lékařsko-zpravodajská jednotka Obranné zpravodajské agentury (DIA), už koncem listopadu 2019 zprávu o tom, že v oblasti čínského Wu-chanu došlo k nekontrolovatelnému výskytu epidemické choroby, a varovala před ní všechny americké vojenské jednotky v Asii umístěné. A o několik dnů později, čili stále ještě na počátku dubna, oznámila izraelská televize, že v průběhu listopadu minulého roku informovali američtí zpravodajci o vzniku epidémie v oblasti Wu-chanu jak NATO, tak Izrael, čímž se věrohodnost původní zprávy z ABC potvrdila. Čímž se ovšem  neprokázalo nic menšího než to, že Obranná zpravodajská agentura o vzniku virové infekce ve Wu-chanu věděla o víc než měsíc dříve, než samotná vláda Číny. Jestliže tedy naše zpravodajské agentury nezvládly dosud technologii věštění budoucnosti z kávové sedliny, karet  apod., událo se všechno tak, jako když žháři vědí už dopředu o ohních, které budou jednou v budoucnu hasit. Že ten oheň hoří dnes i u nás, kde nebyl samozřejmě zamýšlen, jen potvrzuje fakt, že máme vládu kromě jiného též nekompetentní.

 

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/24/ron-unz-zalozili-jsme-koronavirovy-pozar-ktery-ted-stravuje-i-nas-jeho-strujce/

      Celý text:      Koronavirovy-pozar.doc

 

 

 

Souhrnná zpráva o zločinech polistopadového režimu

 

23.4.2020 , Autor: Daniel Novák     1. Ústavní (ne)pořádek v zemi - Ú ČR z 29.2.1920 má... lid je jediný zdroj veškeré státní moci v republice Československé“, zatímco Ústava ČR ze 16.12.1992 má... Česká republika je ...  stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. ... Jasný impuls k bezbřehému sobectví a ignoraci zájmů ostatních...    2. Zmrzačené hospodářství - Národní hospodářství i v závěru osmdesátých let zabezpečovalo dlouhodobé zájmy a potřeby státu a jeho občanů. I podle oficiálních údajů byla privatizací zlikvidována více než polovina podniků, o tom jak a v jaké míře funguje zbytek, lze pochybovat.    3. Globalizace nemocí a zrušení norem   4. Místo všestranného člověka, lidský zdroj.   5. Zničení obranyschopnosti státu.   6. Lichvářská mafie – výkonný pomocník režimu.   7. Místo práva vláda zločinného syndikátu

     75.000 – 90.000 sebevražd na území Česka a Slovenska od roku 1990;  90.000 obětí trestných činů ročně navíc; Rozkraden národní majetek v hodnotě 5 bilionů korun vládnoucími zločinci; 10 bilionů korun uniklo do zahraničí z práce našich občanů; 10 bilionů korun bylo ,, odpuštěno“ nástupnickému státu nacistického Německa, NSR; Úpadek školství z první dvacítky ve světě na 110. místo ...

 

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/23/souhrnna-zprava-o-zlocinech-polistopadoveho-rezimu/

      Celý text:      Zlociny-polistopadoveho-rezimu.doc

 

 

 

Nemecko – Štátne médium povzbudzuje mladých ľudí k sterilizácii!

 

 23.04.2020 · AUTOR: Igor Jurečka     Verejnoprávny vysielateľ inzeruje na svojom kanáli YouTube Deutschland3000 výzvu k neplodnosti. „Nezáujem o deti? „Čo s tým?“ To je názov videozáznamu financovaného z daňových poplatkov, v ktorom ženy informujú o tom, ako sú šťastné bez detí. Neplodnosť je úplne normálna a súvisí so sebaurčením. „Teraz môžem viesť šťastný život, pretože som jednoducho sterilná,“ šepká Lysann. Nechala sa sterilizovať vo veku iba 23 rokov a je jednou z piatich mladých žien na verejne financovanom YouTube klipe o živote bez potomkov. Youtube kanál „Deutschland3000“, na ktorom bolo video publikované 3.apríla, je len jedným z mnohých, na ktorom verejnoprávne médium vysiela skutočnú protidetskú propagandu. Dôkazom toho je aj klip z dielne „Deutschland3000“ na tému bezdetnosti. Prirodzene existujúca túžba po reprodukcii u každého je interpretovaná ako niečo zaostalé, ba dokonca aj nechutné.

 

      Odkaz:      https://zemavek.sk/nemecko-statne-medium-povzbudzuje-mladych-ludi-k-sterilizacii/

      Celý text:      Povzbudzuje-k-sterilizacii.doc

 

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

 

 

Times: Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny!

 

 23. dubna 2020     Americké kosmické síly budou nasazovat elektronické rušící systémy, které budou schopny deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, píší The Times. Nejnovější americká vojenská jednotka byla vytvořena v prosinci na pokyn amerického prezidenta Donalda Trumpa... Vesmírné síly však nyní mají také pozemní rušičky na základně Peterson Air Force v Coloradu, od nichž se očekává, že potlačí nepřátelské vojenské signály na začátku války. Dodejme, že se ale jedná jen o část programu Spojených států na militarizaci vesmíru.

     Minulý týden Rusko otestovalo raketu určenou ke zničení satelitů na nízké stacionární oběžné dráze. Ve stejné době Moskva také vyvinula dva satelity - Kosmos 2542 a Kosmos 2543. Podle některých zpráv v únoru tato zařízení sledovala americký špionážní satelit. Spojené státy mají celkově na orbitu 900 satelitů, což je v tomto ohledu mnohem více, než jiné země. Pro srovnání, americká rozvědka se domnívá, že Rusko má 40 komunikačních satelitů, zatímco Čína má asi 30, připomínají noviny.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-americke-vesmirne-sily-chteji-vyradit-satelity-ruska-a-ciny/

      Celý text:      Vesmir-valcistem.doc

 

 

 

Rekordní pád ceny ropy WTI znamená konec dolarového systému

 

 21.04.2020 , Michail Chazin     Podle jeho názoru není možné pro korekci situace se současným převisem nabídky ropy použít metodu snižování úrovně těžby : “Protože těžba znamená kapitalizaci společností, které již mají půjčky, které musejí vracet. Speciálně se to týká těch, kdo těží břidlici. Ti musejí neustále podnikat nové vrty. Z toho důvodu potřebují neustále nové půjčky. Pro ně je proto principiálně důležité zachovat za jakoukoli cenu objemy prodeje. Z pohledu makroekonomiky to znamená dvě věci. Zaprvé, mechanismus vytváření ceny, který vytvořili bankéři, se absolutně odtrhl od reálného technologického procesu. Zadruhé, vysvětlilo se, že už není možné, aby ceny byly vytvářeny z jednoho centra. (…) Vytváření cen v USA, v Evropě a v Číně bude různé. To v praxi znamená rozpad Brettonwoodského systému – světového dolarového systému,“ řekl ruský ekonom a dodal, že dosud se používal právě dolar k obchodování s ropou. “

     West Texas Intermediate (WTI) ropné deriváty (futures) – hlavní americká ropa – v pondělí prodělala bezprecedentní pokles, kdy cena klesla na úroveň -37.63 dolarů za barel. Jedná se o první pokles do negativních čísel od roku 1983, kdy se otevřela New York Mercantile Exchange (NYMEX). Cena ropy WTI se vrátila do černých čísel v pondělí večer po prohlášeních amerického prezidenta Donalda Trumpa o nákupech ropy. I tak ale není jasné, zdali trhy odpověděly na zprávy o vládních nákupech.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/byznys/2020042111833513-chazin-rekordni-pad-ceny-ropy-wti-znamena-konec-dolaroveho-systemu/

      Celý text:      Konec-dol-systemu.doc

 

 

 

Čína osočována neprávem!

 

 21.4. 2020 , Roman Blaško      Čínská lidová republika je neustále velmi programově většinovými sdělovacími prostředky lživě obviňována z toho, že je například původcem pandemie COVID-19, nebo že manipulovala s daty. Manipulace a dezinformace vůči ČLR jsou sofistikovaně a systémově šířené právě těmi, kteří si přejí zastavit Čínu a její ekonomický vzestup. Koronavirus je nový, jeho detekce, výzkum, testování a potvrzení přirozeně vyžadují čas. Už 27. prosince 2019 ředitel oddělení respiračních služeb Zhang Jixian ohlásil první tři podezřelé případy. Dne 30. prosince vydal obecní zdravotnický výbor Wu-chanu »naléhavé oznámení o léčbě pneumonie neznámé příčiny«. Čínská národní zdravotnická komise 31. prosince poslala do Wu-chanu skupinu odborníků, aby ji prozkoumala na místě. Dne 3. ledna 2020 začala Čína zasílat Světové zdravotnické organizaci (WHO) a dalším zemím oficiální elektronickou poštou veškeré aktuální informace o pandemii.

     Téměř 100 bývalých vládních úředníků a odborníků v USA vydalo prohlášení proti spolupráci mezi Čínou a USA v boji proti koronaviru. Naopak jiní vládní úředníci a odborníci v USA vyzývají ke spolupráci mezi Čínou a USA ve snaze bojovat proti COVID-19, o nichž se domnívají, že je velmi důležitá pro zabránění jejího dalšího šíření. Tento přístup je v souladu s racionálním uvažováním. V souladu s vizí společenství se sdílenou budoucností pro lidstvo bude Čína nadále posilovat spolupráci se všemi zeměmi včetně USA a přispívat k celosvětovému veřejnému zdraví. Zástupce čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian: Oznámili jsme vše WHO o této epidemii, sdíleli jsme genomové sekvenování viru, mezinárodně spolupracujeme a pomáháme ostatním postiženým zemím, a to v nejbližší možné době. Jde o jasná, mezinárodně uznávaná fakta, která nikdo nemůže popřít ani vymazat.

     Haló noviny, 21.4. 2020, str. 9

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53549954

      Celý text:      Cina-osocovana-nepravem.doc

 

 

 

Koronavirus: Blížící se kolaps jednotné evropské měny

 

19. dubna 2020 , napsal(a) Soeren Kern , spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku. Překlad: Libor Popovský       "Rekord zatím drží rok 2009, kdy HDP Francie v důsledku finanční krize klesl o 2,2 %. Letos náš HDP klesne pravděpodobně mnohem více než jen o 2,2 %." A ještě dodal: "To ukazuje rozsah hospodářského šoku, kterému čelíme." — Francouzský ministr financí Bruno Le Maire, 6. dubna 2020. "Říká se, že Itálie s HDP téměř 2 biliony dolarů, je údajně "příliš velká na to, aby zkrachovala, a příliš velká na to, aby byla zachráněna." Eurozónou - měnovou unií 19 z 27 členských států Evropské unie, které přijaly euro jako svou společnou měnu - otřásá nejen perspektiva hluboké a dlouhodobé recese, ale také spor severu a jihu o finanční podporu pro Itálii a Španělsko, třetí a čtvrtou největší ekonomiku EU.

     Rakousko, Finsko, Německo a Nizozemsko, země v eurozóně označované jako "šetrná čtyřka", myšlenku vydání společných dluhopisů na financování hospodářského oživení v jižní Evropě odmítly. Oliver Hartwich, německý ekonom : "Ani jedné evropské zemi se dnes nedaří dobře, což znamená, že evropské země jsou jen omezeně ochotny si vzájemně pomáhat. A zapomeňte na Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten měl co dělat již naposledy, když se zapojil do záchrany Řecka. Když se euro zhroutí, tak eurozónu ani MMF nezachrání."

 

      Odkaz:      https://cs.gatestoneinstitute.org/15909/kolaps-jednotne-evropske

      Celý text:      Kolaps-EURa.doc

 

 

 

Důležitost soběstačnosti ve strategických oblastech: energetika a elektroenergetický průmysl

 

 22.4. 2020 Jaromír Janda     Jaromír Janda píše o tom, že v jedné strategické oblasti Česko už soběstačné je: v energetice. Bude tomu tak i v budoucnosti? Citát francouzského presidenta Charlese de Gaulla : „Každý stát by se měl snažit o nezávislost energetickou, potravinovou a vojenskou.“ Aktuální události jednoznačně ukazují, jak důležité je pro každý stát nebýt závislý, resp. být soběstačný a schopný zajistit si všechny strategické oblasti vlastními silami. V energetice naštěstí jsme dnes plně soběstační. Česká energetika vznikala soběstačně.

     Slovy předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost můžeme děkovat našim předchůdcům, jak zodpovědně vybudovali naši energetiku. Máme k dispozici špičkové zařízení v řadě oblastí strojírenství a know-how pro budování investičních celků pro energetiku. Díky tomuto zázemí a zkušenostem jsme stále schopni realizovat značnou část přípravy a výstavby samotné od projektové dokumentace přes realizaci a montáž až po uvedení do provozu a následný provoz a údržbu. V případě výstavby nových jaderných bloků realizované domácími podniky stejně jako v minulosti, může podíl domácích firem dosahovat úrovně až cca 85 % a současně bude i nadále zajištěna plná soběstačnost a nezávislost na jakémkoli zahraničním dodavateli stejně jako doposud, a tedy i národní bezpečnost ve strategické oblasti, jak říkal francouzský president Charles de Gaulle.

 

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/22/dulezitost-sobestacnosti-ve-strategickych-oblastech-energetika-a-elektroenergeticky-prumysl/

      Celý text:      Sobestacnost-v-energetice.doc

 

 

 

Aktivní přetvořitel

 

21.4. 2020 , Aleksandr Tokarev     Leninova předvídavost jako politika spočívá v tom, že při výběru taktiky a strategie strany a poté státu přesně zasáhla cíl. Pokud ne okamžitě, pak v průběhu času. Začátek 20. století. Rozdělování světa do sfér ekonomického vlivu bylo v plném proudu. Pokračováním tohoto vývoje bylo vypuknutí světové války. Proměnit imperialistickou válku ve válku občanskou – Leninovo heslo, které podrobně zdůvodnil ve své práci „Socialismus a válka“, přesně našlo svůj cíl po třech letech hnití v zákopech a stalo se hlavním požadavkem revolučních mas a logicky našlo své vyústění v leninském Dekretu o míru. Po důkladném prostudování zkušeností Pařížské komuny a První ruské revoluce Lenin chápe, že volba je jednoznačná: buď vítězství, nebo zničení - VŘSR. Nejdůležitější rozhodnutí, které určilo celý následující průběh revoluce, která se stala zárukou vítězství v občanské válce, navzdory brutálním opatřením „válečného komunismu“ - Dekret o půdě. Nahrazení zabírání potravin naturální daní bylo prvním a nejdůležitějším krokem NEPu - dalším přímým zásahem do cíle od Lenina, který zajistil úspěch dalším ekonomickým opatřením sovětské vlády. NEP znamenal přechod od občanské války k občanskému míru. Rok 1922, projekt, který realizoval Lenin - vytvoření SSSR - byl nejen správný, ale také jedině možný. Bez něj by neexistovala vůbec žádná státnost. Transformace světa započatá Leninem, pokračuje dodnes.

 

      Odkaz:      http://zavtra.ru/blogs/preobrazovatel_pryamogo_dejstviya

      Celý překlad:      Pretvoritel.doc

 

 

 

Nemocnica v Novej Moskve, postavená za jeden mesiac, prijala prvých pacientov

 

 Moskva 21. apríla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Evgeny Odinokov)     Infekčná nemocnica v obci Voronovskoje v Novej Moskve začala prijímať pacientov s koronavírusom. Informáciu zverejnil oficiálny portál starostu a vlády hlavného mesta. Zdravotnícke stredisko, ktoré je autonómnou nemocnicou, má plochu 80 tisíc metrov štvorcových, na jeho území s rozlohou 40 hektárov sa nachádza asi 50 jednoposchodových budov a tiež 14 blokov jednoposchodových a dvojposchodových internátov. Nemocnica má kapacitu až 800 lôžok, v prípade nutnosti môže byť rozšírená na 900 lôžok. „Za deň bolo do novej nemocnice prevezených 20 pacientov… Dnes nastúpilo do práce cez 500 zamestnancov a pokračujeme v nábore odborníkov,“ uvádzajú sa na portáli slová primára mestskej klinickej nemocnice č. 68 pomenovanej po V. P. Demichovovi Sergeja Perechodova. V súvislosti s tým bola na území komplexu postavená pohodlná ubytovňa. Vďaka tomu môžu zdravotníci ušetriť čas na cesty domov a späť. V budove bude ubytovaných asi 1300 ľudí v jedno a dvojlôžkových izbách,“ uvádza sa v správe. Domáce médiá tiež pripomenuli, že do polovice mája v 15 regiónoch Ruska postavia celkovo 16 podobných moderných nemocníc, pričom polovicu otvoria už do konca apríla.

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/nemocnica-novej-moskve-postavena-za-jeden-mesiac-prijala-prvych-pacientov/2131610

      Celý text:      Nova-nemocnice.doc

 

 

 

Recesia začala: Väčšia katastrofa ako korona. Vyvolá vlnu KoronaMigrantov

 

 21.4. 2020 , Roman Bednár     Hlad bude masové zabíjať aj tam, kde ho dosiaľ nepoznali. Globálna recesia, ktorá sa už začala, spôsobí neporovnateľne viac smrtí ako korona. Prognózy rôznych organizácii vychádzajú z toho, že globálna recesia bude znamenať to, že 35 až 65 miliónov ľudí sa dostane do absolútnej chudoby. Hovorca Missíonswerk Missio, povedal, že nielen v Indii bude v dôsledku tejto situácie neporovnateľne viac mŕtvych, ako tých čo zomrú na koronu. Najhoršie táto globálna hospodársko-korona-kríza postihne krajiny na juh od Sahary. Tam žije polovica ľudí z tých (to je 17, 5 až 32,5 milión ľudí), ktorí sa dostanú pod hranicu absolútnej chudoby, kde sa z toho, čo človek má k dispozícii nedá prežiť. A to je menej ako 1,9 dolára na deň. A tak to je korona, ktorá rozpúta ďalšiu veľkú migračnú vlnu smerom do EU, o ktorej sme ešte pred niekoľkými mesiacmi ani len netušili. A znova si treba pripomenúť, že čím dlhšie bude ekonomika zabrzdená, tým väčšie množstvo ľudí neprežije a tým väčší počet firiem, podnikov, obchodov, reštaurácií, hotelov, atď. navždy zanikne.

 

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/recesia-zacala-vacsia-katastrofa-ako-korona-vyvola-vlnu-koronamigrantov.html

      Celý text:      Vlna-koronamigrantov.doc

 

 

 

Jak sovětští námořníci způsobili největší námořní katastrofu nacistů

75. výročí vítězství

 

17.4. 2020 , Andrej Koc     Dvě torpéda, jeden cíl a velké množství zničených nacistů, přesně před 75 lety v noci na 17. dubna roku 1945 zaútočila sovětská ponorka L-3 na německou vojenskou dopravní loď Goya. Ze sedmi tisíců vojáků a důstojníků wehrmachtu, kteří se na její palubě nacházeli, se zachránilo pouhých 185. Němci po moři v průběhu operace Hannibal z Východního Pruska evakuovali svá poražená vojska. Dopravní loď Goya o výtlaku 5230 tun již vykonala čtyři plavby a odvezla na území Třetí říše téměř 20 tisíc vojáků a důstojníků wehrmachtu. Pátá plavba pro ni byla tou poslední. Dieselelektrická ponorka L-3 typu Leninec pod velením kapitána 3. stupně Vladimira Konovalova už mnoho dní honila nepřátelské lodě ve vodách Baltu.

     Konovalov si pomocí periskopu zvolil největší cíl pro útok. Aby však nepřítele dohnala, musela se ponorka vynořit a plout v hladinové poloze. Německé lodě pluly rychle a L-3 ze svých motorů vymačkávala maximální výkon. Sovětským námořníkům pomohla náhoda. Ve 22:30 se nechala motorová loď unášet proudem kvůli poruše motoru. Celý konvoj se musel zastavit. Poruchu odstraňovali asi hodinu. Do té doby už L-3 vykonala potřebné manévry a dostala se na hranici zteče. Konovalov dal rozkaz k odpálení torpéd asi o půlnoci. Za několik vteřin hydroakustik ohlásil dvě exploze v oblasti cíle. Jedno torpéda zasáhlo strojovnu Goyi a druhé explodovalo v přídi lodě. Výbuch byl tak silný, že se stěžně zřítily na palubu, k nebi stoupaly sloupy ohně a kouře. Za několik minut se transportní loď rozlomila na půlky a potopila se.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/75-victory-news/2020041711814131-jak-sovetsti-namornici-zpusobili-nejvetsi-namorni-katastrofu-20-stoleti/

      Celý text:      Torpedovana-Goya.doc

 

 

 

Petícia amerických občanov požaduje vyšetrovanie nadácie „Bill & Melinda Gates Foundation“

 

 Bratislava 19. apríla 2020     „Nadácia Billa a Melindy Gatesových“ je podozrivá, že cielene propaguje a podporuje opatrenia firiem, ktorých akcie vlastní, a – ako najväčší súkromný sponzor WHO – tieto masívne ovplyvňuje. Americká petícia požaduje vyšetrenie machinácií mocnej nadácie Gatesa v súvislosti s pandémiou Covid-19. Petícia americkej oficiálnej petičnej platformy „We the People“ sa začala 10. apríla na petičnej webovej stránke Bieleho domu a doteraz dosiahla vyše 283 000 podpisov. Na získanie odpovede od Bieleho domu je potrebných 100 000 podpisov a petícia dosiahla zďaleka väčší počet počas 30 dní. Žiadame vyšetrovanie „Bill & Melinda Gates Foundation“ za lekárske nezákonne praktiky a zločiny proti ľudskosti. V popredí stojí Bill Gates, ktorý verejne vyjadril svoj záujem o zníženie rastu populácie ...

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618

      Celý text:      Peticia-Americanov.doc

 

 

 

Jak koronavirus ovlivní válku v Sýrii?

 

 16. dubna 2020 , Ljubov Stěpušova, Julia Velmožina , Převzato z Pravda.ru     Velmi přesně to řekl prezident Putin: „S Erdoganem jsme souputníci, nic víc.“ Pokud by došlo ke konfliktu, nejsme spojenci. Operace se Syrskou arabskou armádou v Idlibu je nevyhnutelná. Musíme být připraveni napnout všechny síly, aby se neopakoval útok dronů. Pokud bude útočit syrsko-ruská armáda, nebo za podpory ruského letectva syrská armáda, bude se Turecko snažit o to, aby svou vlastní obranou tuto ofenzívu zastavilo. V jiných oblastech se Turci pokusí o útoky k dosažení místních úspěchů, jako se to povedlo v Serahibu. Křik kolem koronaviru je způsoben potřebou řešit pod jeho přikrytím řadu problémů. Právě toto udělali Číňané. Skrytě a úspěšně znárodnili průmysl.

     Nepomáhali jsme Erdoganovi proto, že bychom ho nějak milovali. Kdyby v Turecku došlo k puči, do vlády by se dostali radikální zápaďáci a v Sýrii by pro nás nastal mnohem větší problém. Potom by se Turecko podřídilo USA a stroze by jednalo podle nich. Zachránili jsme Erdogana jednajícího v našich zájmech. To on dobře chápe. Je to pragmatik. Nebožtík Brzezinski řekl: „Vaše elita drží v našich bankách 500 miliard dolarů. Je to elita vaše nebo naše?“ To znamená, že na naši elitu mají páky, ale na Erdogana nejsou ani u nich, ani u nás. … Chtěl jsem říci osobnostní páky. Na Erdogana je jiná páka – geopolitická. Tato páka se nazývá Kurdové.

 

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-555/

      Celý text:      Koronavirus-Syrie.doc

 

 

 

Osobně jsem pro rozpuštění všech vojenských bloků

 

 18.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s docentem Otakarem Jiřím Mikou, specialistou na bezpečnost a ochranu obyvatelstva, vysokoškolským pedagogem. USA vydávají ročně na zbrojení 610 mld. dolarů, Čínská lidová republika ročně na zbrojení: 228 mld. dolarů, Ruská federace ročně na zbrojení 66 mld. dolarů. Podle užitého zdroje informací se počty základen různí, ale nacházejí se v následujícím intervalu: jedná se o celkem 700-750 vojenských základen (USA) v celkem 120-130 zemích světa. Jaderné zbraně jsou skutečně mimořádně nebezpečné a riskantní. Ačkoliv se podařilo v roce 2017 dohodnout v New Yorku na půdě OSN mezinárodní dohody o jejich zákazu, přičemž 122 zemí OSN hlasovalo pro dohodu, Česká republika věrna NATO a USA následovala postoj NATO a USA a hlasovala proti, bohužel. Vytvořil jsem a následně přednášel a publikoval na odborné konferenci CBRN Protect 2017 ve Vyškově na Moravě vlastní katastrofický jaderný scénář, v podstatě vznik třetí světové jaderné války. Velmi se obávám toho, že se bohužel brzy dočkáme aktu jaderného terorismu. Je jen otázkou času kdy, kde, jak a proč se tak stane.

     Samotného mě nemile překvapilo, že SHR měly na desetimilionový stát ve skladech jen 10.000 kusů respirátorů a ochranných roušek. Nicméně reálné bezpečnostní hrozby jsou pochopitelně dobře známy. Ještě se vrátím k Civilní obraně. Nezmizela z ČR. Civilní obrana byla asi od roku 1993 postupně transformována na Civilní ochranu, včleněna, a to celá, pod Hasičský záchranný sbor České republiky. Po roce 1990 se značně podcenila a až zbagatelizovala Civilní obrana/ochrana (CO). Ministr vnitra zřejmě neměl vůbec žádné povědomí o tom, že CO je dokonce i v neutrálních státech (Švýcarsko, Švédsko, Rakousko), a to na velmi vysoké odborné úrovni.

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53528347

      Celý text:      Rozhovor-se-specialistou.doc

 

 

 

Prepad strednej triedy a likvidácia štátu ako dôsledok globalizácie

 

Roman Michelko     Na začiatku všetkého bol tzv. washingtonský konsenzus, ktorý de facto rozhodol o tom, že národný štát sa vzdáva svojich kompetencií v prospech korporácií. Jeho obsahom je maximálna redukcia štátu a jeho regulačných mechanizmov, minimálna miera prerozdeľovania, a naopak, masívna privatizácia. Skrátka, štát bolo treba obrať o skoro všetky jeho kompetencie, zobrať mu zdroje, a potom ho ako prázdnu škrupinku stačí odhodiť. Stredná vrstva sa rozpadá. Viacstupňovú spoločnosť, ktorá zahŕňala bohatých, viac či menej zámožných, cez viac či menej chudobných až po chudobných, živoriacich na okraji spoločnosti, nahradila dvojúrovňová spoločnosť, ktorá hromadne produkuje tých, ktorí vyhrali (asi 15 % pôvodne strednej triedy) a tých, ktorí prehrali (85 % spoločnosti).

     Globalizácia v dnešnom svete v sebe nesie minimálne dva protiklady. Je to konflikt medzi „demokraciou“, predpokladajúcou rovnosť, a trhom, ktorý nerovnosť hromadne produkuje. Druhým rozporom globálneho kapitalizmu je nevyváženosť medzi spotrebou a investíciami. Trhové hospodárstvo musí neprestajne roztáčať konzumnú špirálu. Zo zdrojov, ktoré sú k dispozícii, nie je možné naraz investovať aj konzumovať v požadovanej miere. O tom, že potreba zmeny je už nanajvýš nutná, niet pochýb. Ako dlho na ňu budeme čakať, nevedno. Sily, ktoré celú situáciu držia pod pokrievkou, nemožno podceňovať. Sú veľmi silné. Treba však dúfať, že sa ľudstvo zobudí ešte včas.

     Z knihy „Eseje o globalizácii“

 

      Celý text:      Globalizacia-Michelko.doc

 

 

 

Koronavirová krize:

Nový produkt systémové krize kapitalismu

 

 14.4. 2020 , Dr. Marie Nassif-Debs, Bejrút, (překlad Vladimír Sedláček)     V roce 2002 se v kapitalistických zemích, především ve Spojených státech, objevily příznaky významné krize, vycházející z neoliberální politiky, prováděné od 80. let 20. stol. a rozvíjené duem Reagan-Thatcherová, s využitím pravicové deviace Gorbačovem vedeného Sovětského svazu. Krize vypukla v roce 2008 a zanechala černý otisk na životech desítek milionů dělníků a zaměstnanců, kteří přišli o práci, ani nemluvě o víc než dvou miliardách lidí po celém světě, kteří se ocitli v nesmírné chudobě.

     Tato křiklavá porušení lidského práva na přístup ke zdravotnickým službám, jež charakterizovala prvních dvacet let nového tisíciletí, negativně zasáhla země po celém světě, s vyjímkou Kuby (a možná Číny), když vložila lidské bytosti a jejich zdraví do středu svých zájmů. Tváří v tvář rozsáhlé epidemii byly tyto nepříznivé dopady jasné: pohrdání lidskými životy a přístup k základním zdravotnickým zařízením rezervovaný čistě pro bohaté. Proto nás nepřekvapilo zmatení kapitalistických vlád, když přišla epidemie korony, a nepřekvapil nás ani pokus obvinit z vypuknutí Čínskou lidovou republiku… Ani nás nepřekvapilo, že tyto systémy nedokázaly zajistit nutné požadavky, včetně dodávek prvotní ochrany (roušek, rukavic, dezinfekce…). Tato nešťastná scéna, ať už lidsky, společensky nebo ekonomicky, vyžaduje od sil změny budovat jiný světový řád, jenž ukončí vykořisťování a poskytne následující zásadu: „Každému podle jeho potřeb a od každého podle jeho schopností.“     (Přišlo e-mailem)

 

      Celý text:      Novy-produkt-krize.doc

 

 

 

Američané píšou knihy o falsifikaci Katyňské popravy

 

 30. března 2020, Denis Jurganov     Před několika dny, 25. března, byla v Tveru prezentace knihy amerického profesora a spisovatele Grovera Furra „Tajemství katyňské popravy: důkazy, objasnění. Ve svém vystoupení Furr vysvětlil: "Když Gorbačov a Jelcin řekli, že to byla vina Sovětského svazu, zpočátku jsem to přijal, stejně jako zbytek světa." Pak se však na toto téma začalo objevovat stále více otázek. Uvědomil jsem si, že to musím prozkoumat a napsal první knihu. Pak jsem se rozhodl rozšířit studii a psát o tom, kdo byl v Katyni zastřelen. Když jsem začal chápat fakta, uvědomil jsem si, že všechna ukazují na vinu Němců . 

     Při práci na knize použil Furr vědecké metody, aby faktograficky dokázal, že „případ Katyň“, ve kterém byl SSSR obviněn ze smrti polského vojska, byl zfabrikován, a samotná struktura Katyňského případu byla dílem německého říšského ministra propagandy  Josepha Goebbelse a ohledně Mednovského pohřebiště neexistují žádné obecné otázky. Jakékoli důkazy a dokumenty. V tomto příběhu bylo Rusko jednoduše „ustanoveno“ za viníka.

 

      Odkaz:      http://zavtra.ru/events/amerikantci_pishut_knigi_o_fal_sifikatcii_katinskogo_rasstrela

      Celý překlad:      O-falsyfikacii-katynskogo.doc

 

 

 

Skončí zelený nový úděl?

 

 18. 04. 2020 , Petr Hampl     Evropské ekonomiky poničené epidemií si prostě nemůžou dovolit gigantické programy na ochranu klimatu. Není co řešit. Tak nějak se vyjádřil český premiér, a mnozí další v Evropě to vidí stejně jako on. Na druhou stranu, v Bruselu i v Berlíně v zelené agendě pokračují, jako by se nic nezměnilo. Co tedy můžeme čekat? Kdo tedy „zelený nový úděl“ chce? - Samozřejmě profesionální aktivisté; - University a vědecké týmy, které na to rovněž berou granty a jejichž personál „vzdělává“ správným způsobem; - Média, ta jsou s nimi spojena; - Státní správa, pro kterou to znamená více aktivit, více pracovních míst a větší rozpočty; - Nadnárodní byrokracie; - Poradenské a počítačové firmy; - Politické strany, které jsou s tím propojeny do jediného celku; - Banky, které na „zelených projektech“ vydělávají; - Do značné míry dokonce i výrobní korporace.
     Zůstala těmto skupinám politická a ekonomická moc? Jednoznačně ano, z koronavirové krize vyjdou posíleny. Na rozdíl je místních firem a živností je pár měsíců nucené odstávky nepoloží. Obyvatelé evropských zemí už takhle budou čelit novým problémům. A mnozí z nich takovému zbídačení, jaké Evropa nepoznala po generace. A do toho ještě klimatické šílenství. Ale copak se obyvatel evropských zemí někdo ptá na mínění? A pokud by snad měli tendenci volit opoziční strany, vyřeší se to zostřeným postupem proti "extrémistům".

 

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249640

      Celý text:      Skonci-zeleny-udel.doc

 

 

 

„O čem se nemluví.“ Na co Rudá armáda narazila při útoku na Berlín

 

 16.4. 2020 , Nikolaj Protopopov     Mnohomilionové útočné seskupení, krvavá konfrontace a finálový průlom na západ. Přesně přes 75 lety, 16. dubna 1945, zahájila sovětská armáda poslední strategický útok Velké vlastenecké války. Berlínská operace trvala tři týdny a skončila drtivou porážkou nacistického Německa. Tehdy došlo k epizodě, o které neví moc lidí ani v Rusku, ani na západě. „Od spojenců přišla přes vojenské mise v Moskvě zpráva o tom, že Němci přesunují 6. tankovou armádu SS z okolí Arden na Východní frontu,“ vysvětlil historik. „Prý na křídla Žukovovy fronty. Náš generální štáb to sdělil veliteli a ten pozastavil útok na Berlín.“

     Později vyšlo najevo, že 6. armáda SS byla skutečně přesunuta na Východní frontu, ale nikoli k Berlínu, nýbrž do okolí jezera Balaton, kde Němci podnikli svoji poslední útočnou operaci. Sovětské velení se pokusilo upřesnit, proč ho spojenci fakticky dezinformovali. Ti se odvolali na omyl rozvědky, dodnes není jasné, co to bylo: hloupá náhoda anebo záměrný pokus zadržet sovětskou armádu. „Západní spojenci si přáli dobýt Berlín první,“ poznamenal Mjagkov. „Churchille například napsal Rooseveltovi 1. dubna 1945 toto: když se v hranicích dosažitelnosti spojeneckých jednotek octne Vídeň, Praha a Berlín, musíme je dobýt dřív než Rusové. Je to velmi důležité pro západ z politického hlediska. Podobné plány měl také velitel britské armády v Evropě Bernard Montgomery.“ 

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020041611808315-o-cem-se-nemluvi-na-co-ruda-armada-narazila-pri-utoku-na-berlin/

      Celý text:      O-cem-se-nemluvi.doc

 

 

 

Retro: Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

 

 17. 4. 2020  LeMond, překlad ParlamentníListy     Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika.

     Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. „Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Evropa jen "přikládá pod kotel".

 

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi.html

      Celý text:      Porazeny-narod.doc

 

 

 

Čí zájmy hájí naše vláda a parlament?

 

 17.04.2020 , Jaroslav Tichý     Na důkaz toho, že nehovořím do větru, připomenu hned 3 příklady z poslední doby:   1. Změna zákona o ČNB, kdy namísto změny zákona umožňující provedení měnového financování a tedy prodej vládních dluhopisů vládou ČNB, která je může odkoupit ze značných finančních rezerv - bylo povoleno ČNB obchodovat s dluhopisy na otevřeném finančním trhu, nikoliv ale odkupovat dluhopisy od vlastní vlády a tu financovat.   2. Záměr české vlády svěřit vybudování výrobního podniku na roušky v ČR americké firmě Honeywell za situace, kdy existují u nás existují české podniky na tuto výrobu, jakož i dostatek dalších kvalifikovaných pracovních sil.   3. Záměr české vlády související s přednostní a většinovou podporou velkých firem a bank v souvislosti s financováním následků koronavirové epidemie, byť některé z těchto firem měly problémy ještě před vznikem epidemie, zatímco u bank se o tom dá úspěšně pochybovat. To vše na úkor českého malého a středního podnikání.

     V praxi se tedy stále více potvrzuje, že potřebujeme nejen formulaci českých národních zájmů, potřebujeme též vládu a parlament, které se budou automaticky českými národními zájmy řídit. Další přisluhování cizím zájmům zvláště za vzniklé situace již možné nebude. Volba, zda naši občané chtějí nadále pokračovat v tomto na hlavu postaveném systému a otroctví, kdy neustále pracují na zisk jiných, nebo zda tento systém chtějí změnit, je na nich samotných.

 

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/ci-zajmy-haji-nase-vlada-a-parlament/

      Celý text:      Ci-zajmy-haji.doc

 

 

 

Nacističtí němečtí váleční zločinci, se po druhé světové válce stali, veliteli velení v NATO

 

 Můžeme si o nacistech myslet co chceme, jen ne to, že to byli hlupáci a díky jejich důslednosti pracovali dávno před válkou na mnoha plánech, o uspořádání budoucího světa a pozor, nikoli pouze na plánech v případě jejich vítězství, ale i na plánech v opačném gardu“, tedy v případě, že válku prohrají! Ze stovek tisíc Němců, kteří byli zodpovědní za četné válečné zločiny a zvěrstva během druhé světové války, bylo pouze 19 z nich odsouzeno, za tyto monstrózní zločiny. Další zásadní části válečným zločincům, byla v roce 1951, udělena dočasnou západoněmecká vládou amnestie a přestala pronásledovat, jakéhokoli německého nacistu. To vedlo k opětovnému začlenění všech německých nacistů zpět do „nové“ západní německé společnosti, průmyslu, politiky a mocenských struktur!

     Příkladem jsou -  SS Gruppenführer Heinz Reinefarth, který se stal po válce starostou města Westerland; - Adolf Heusinger, vedoucí Operationsabteilung z let 1940-1944. V roce 1961 byl Heusinger předsedou Vojenského výboru NATO; - Generál Hans Speidel, nadšený fašista a nacistický nadšenec. Po válce působil v letech 1957-1963 v západoněmecké armádě a stal se vrchním velitelem pozemních sil NATO ve střední Evropě...

     Je zde možnost toho, že nám stále vládnou stejní nacisté, jen s pouze generační změnou? Úřadující komisařka Evropské unie Ursula von der Leyenová, pochází z nacistické a otrokářské rodiny. Úřadující 8. spolková kancléřka Německa, agentka Stasi „IM Erika“, napojená na významné lidi z IG Farben, vyrábějící Cyklon B“ a kteří ji v podstatě připravili, pro budoucí politickou dráhu!!
 

      Odkaz:      https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato

      Celý text:      Naciste-v-NATO.pdf

 

 

 

Prezidente Trumpe, urážky Wu-chanu s pandemií vás nejsou hodny. Jste snad větší formát, nebo ne?

 

 Zveřejněno: 17. 4. 2020     Dneškem v USA: 33 284 mrtvých na koronavirus SARS-CoV-2 A všimněte si prosím, jak funguje systém v USA údajně plný úžasných a nejlepších lidí na světě. Kde je v USA ten, co by si vzal na svá bedra zdravotní epidemiologickou část, když politickou má prezident Trump? Obviňování Číny je záhadné především proto, že USA nebyly připraveny, přestože Gates už v roce 2015 vyslovil: "Pokud něco způsobí smrt 10 milionů lidí v příštích desetiletích, je pravděpodobné, že se bude jednat o vysoce nakažlivý virus, a ne o válku." Nebudou to tedy zbraně, ale šířící se nákaza. A totéž zopakoval v roce 2017:  „Dopad obrovské pandemie, jako je pandemie chřipky, by byl fenomenální, protože celý dodavatelský řetězec by se zhroutil,“ řekl Gates americké televizi CBS News během Světového ekonomického fóra v Davosu před třemi lety.  https://youtu.be/6Af6b_wyiwI      A pak následovalo: 26.12.2017   Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů. Má svět lépe připravit na pandemie!  Michael T. Osterholm, ředitel centra pro výzkum infekčních onemocnění na minnesotské univerzitě věří, že některé laboratoře zvládnou výzkum provádět bezpečně, zároveň ale požaduje restrikce ohledně toho, co mohou publikovat. (Ale nyní se tvrdí, že to Čína chce utajit). Na výzkumu se financemi podílel Bil Gates a další. V roce 2018 najednou začali Američani tvrdit, že by epidemie mohla vzniknout ve Wu-chanu. Výše popsány jsou důkazy, které leccos napovídají a kdo je ten zoufalý dezinformační kanál. - Česká televize, Deník N a asi i Jourová mají jasno. My ne...

 

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3219-prezidente-trumpe-urazky-wu-chanu-s-pandemii-vas-nejsou-hodny-jste-snad-vetsi-format-nebo-ne

      Celý text:      USA-spustily.doc

 

 

 

Policejní diktatura jako elitami zamýšlený výsledek pandemie COVID-19?

 

  16.4. 2020 , Daniel Novák , redakce AC24     Ani prodělaná nemoc a to, že ji lidé přežijí a jsou zařazeni do statistiky uzdravených, ještě neznamená, že je všechno úplně v pořádku: „Asi třetina vyléčených pacientů, kteří byli infikováni koronavirem SARS ( SARS-CoV ), vykazovala ještě po třech letech od léčby poškození plic, ‚většina‘ z nich se problémů zbavila po 15 letech. Rovněž celá třetina nakažených koronavirem MERS utrpěla zjizvení plic neboli fibrózu, tedy nevratné poškození plic“.

     Evropská unie již představila plán, kterým chtějí „elity“ řešit pandemii. Vytvořili následující program: máme se naučit s virem ,,žít“. Obyvatelstvo má být podle jakéhosi moderního feudalismu rozděleno na tři skupiny. Na „elity“, které budou žít stranou a v bezpečí, budou si užívat života a cestovat napříč Evropou. Druhou skupinou budou ,,zdraví a užiteční“, které budou využívat, aby jim („elitám“) vydělávali peníze. Třetí skupinu budou tvořit ,,nepotřební, nemocní a staří“. Ta má být vcelku hitlerovsky likvidována, tedy segregována. Podle Mezinárodního měnového fondu může globální ekonomika spadnout až o 30 % a dopady budou daleko drastičtější, než nás média opatrně připravují. Zákaz shromažďování se proto ještě bude hodit, aby byl hned pádný argument obvinit protestující oběti krize, že „ohrožují národní zdraví“ a nechat je rozprášit silou.

 

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/daniel-novak-policejni-diktatura-jako-elitami-zamysleny-vysledek-pandemie-covid-19-?redirect=%2F

      Celý text:      Zamysleny-vysledek.doc

 

 

 

Obserwator Polityczny: Vyrobeno v SSSR! Díky!

 

 16. dubna 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,obserwator polityczny)     Největší letadlo na světě, An-225 Mrija, přiletělo do Polska z Číny a přivezlo objednaný zdravotnický materiál pro boj s koronavirem. To samo o sobě je úžasné, alespoň na dvou úrovních.

     První - to znamená, požádat komunistický stát o pomoc, je přinejmenším v rozporu se zákazem a penalizací komunismu jako myšlenky v Polsku. Už jsme o tom napsali hodně, je to prostě skutečnost, kterou stojí za to zdůraznit. Jak je možné, že polský stát použije produkty komunistického státu?

     Druhý aspekt tohoto problému je však mnohem zajímavější, co se stalo, že nejsme schopni dopravit tyto nákupy do země sami, s letadly, která mají naše letecké společnosti. Nyní vše vyžaduje vyjednávání a laskavost Číňanů. Zaplatíme přemrštěné ceny za všechno, dokonce i za transport komunistických masek, v komunistickém letadle! Když však přemýšlíme o SSSR, měli bychom si také pamatovat, že zázrak techniky An-225 vznikl díky úsilí této skvělé země - skvělých lidí, včetně skvělých konstruktérů a mimořádně talentovaných techniků -, díky kterým máme nyní masky, dodává Krakauer...

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obserwator-polityczny-vyrobeno-v-sssr-diky/

      Celý text:      Vyrobeno-v-SSSR.doc

 

 

 

Wall Street opět vyhrává

 

 16.4.2020  , Nomi Prins     Údaje o snižování počtu pracovních míst a uzavírání podniků by mohly brzy zastínit data, která následovala po finančním kolapsu v roce 2008. Míra nezaměstnanosti v USA by mohla ve druhém čtvrtletí 2020 dosáhnout 30%, jak uvedl James Bullard, prezident Federální rezervní banky v St. Louis. Tato katastrofa přiměla Kongres, aby schválil největší balíček fiskální pomoci v dějinách. Přestože to bylo nezbytně nutné, tento zákon o masivních výdajích je zároveň připomínkou toho, že naléhavá potřeba nabízet korporacím mega obrovské finance, které nejsou dostupné běžným občanům, je výrazně celoamerický fenomén. Zákon „CARES Act“, který Kongres schválil, nabízí vládní úlevy v celkové výši zhruba 2,2 bilionu dolarů. Jak však poznamenal prezident Trump při podepisování tohoto zákona, celková vládní podpora během koronavirové pandemii by se nakonec mohla vyšplhat na 6,2 bilionu dolarů. Nakonec, podle prezidenta, by to mohlo znamenat 4,5 bilionu dolarů na podporu velkých bank a korporátních subjektů versus zhruba 1,4 bilionu dolarů pro obyčejné Američany, malé firmy, nemocnice a místní a státní vlády.

     Nakonec slibovaná pomoc nepokryje základní potřeby většiny obyčejných Američanů. Akce, nabízející větší ochranu pro většinu populace, by restartovaly ekonomiku skutečně udržitelným způsobem, přineslo by to více pracovních míst a lidé by získali důvěru. To by však vyžadovalo smělou a odvážnou politickou odezvu, která by lidem poskytla skutečný a úměrný stimul. Bohužel, vzhledem k 1% náklonnosti Washingtonu a empatii prezidenta Donalda Trumpa je tohle všechno v současné době nemyslitelné.

 

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8278-wall-street-opet-vyhrava.htm

      Celý text:      Wall-Street-vyhrava.doc

 

 

 

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

 

29.2. 2020 , Vladimir Prochvatilov     Americká agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty DARPA vyčlenila  pro rok 2021 ze svého rozpočtu 158 ml. amerických dolarů na výstavbou rakety s jaderným motorem... USA plánují vytvořit z Měsíce a jeho oběžné dráhy oblast svých vojenských zájmů O vývoj vesmírné rakety, která by fungovala s pomocí jaderného motoru, se USA pokoušely už v 60. letech 20. století. Avšak na konci 60. let 20. století se Amerika propadla do hluboké politické krize a výzkum vzdáleného vesmíru byl odložen ad acta. Místo raket s jaderným motorem USA zahájily program výroby kosmických raketoplánů.

     Poprvé byla myšlenka použití raket s jadernými motory vznesena v Sovětském svazu. V r. 1955 se akademik Mstislav Keldyš přišel s iniciativou a propracování této myšlenky bylo svěřeno NII-1 Minaviapromu a vedoucím pracovníkem se stal talentovaný konstruktér Vitaly Jevlev. V srpnu r. 1978 byly v Semipalatinském polygonu provedeny úspěšné testy jaderného motoru. Během svého chodu reaktor postupně dosahoval výkonu 24, 33 a 42 MW. Na začátku 80. let proběhly zkoušky dvou nejsilnějších jaderných motorů. Vykazovaly výkon až 62-63 MW. Avšak v polovině 80. let 20. století byly hlavní práce týkající se tématiky sovětského jaderného motoru přerušeny. Práce na sestrojení jaderného motoru byly nyní obnoveny, avšak „zásluhou“ „efektivních manažerů“ (Komarova, pak Rogozina) může Rusko zůstat pozadu ve strategických programech vojenského prostoru nejen za Amerikou, ale i za Čínou.

 

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8211-o-osudu-myslenky-jaderneho-raketoveho-motoru-pro-lety-do-vzdaleneho-vesmiru.htm

      Celý text:      Jaderny-raketovy.pdf

 

 

 

21 let od agrese NATO proti Jugoslávii

 

 15.4. 2020 , Roman Janouch      Profesor Rajko Doleček, snad největší bojovník za pravdu o Jugoslávii, Srbsku a agresi NATO z března až června 1999 proti »neposlušnému« Bělehradu (a zbytku Jugoslávie i okolí), už bohužel není mezi námi. Ale o to více musíme uchovávat jeho odkaz a ani 21 let poté, co jsme se coby čerství členové útočného vojenského paktu NATO podíleli na této bezprecedentní zločinné agresi, nesmíme zapomenout na všechny oběti a souvislosti tohoto nelegálního počínání »demokratického« Západu bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. Píše o tom Jürgen Elsässer, původně jeden z nejznámějších německých levicových novinářů, a to ve své knize Válečné lži. Agrese NATO proti Jugoslávii, která vyšla v českém překladu v edici Vrahouni z NATO vloni díky Nakladatelství Loxia, Pardubice. Knihu vydává mj. i naše Futura, a. s.

     Většina válek 20. století jde podle něj na vrub britského impéria, resp. jeho americké filiálky. »Strategií Angličanů bylo vždy důsledně uplatnit pravidlo ‚rozděl a panuj‘. Rozeštvat jiné národy mezi sebou, vydělat na následné válce a ještě si třeba zahrát na mírotvorce. Zjednodušeně lze říci, že každý Němec podpalující Lidice, každý Čech vyhánějící ‚Sudeťáky‘, každý Ukrajinec upalující ‚Moskaly‘ (Rusy), každý Chorvat vypichující srbské oči, každý Albánec účastnící se pogromů na Srby, ovšem i každý Arab vyhazující do povětří Žida i každý Žid střílející na Araba, jedná ve světovládném zájmu Anglosasů, aniž o tom ví. Známe politováníhodná slova Havla a nelze nevzpomenout ani ještě daleko zásadnější role Madeleine Albrightové (přezdívané trefně Krvavá Madla), ministryně zahraničí USA právě v době teroristické války NATO v Jugoslávii.

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53515590

      Celý text:      Agrese-proti-Jugoslavii.doc

 

 

 

Ruské systémy radioelektronického boje mohou potlačovat americké družice

 

 15.4. 2020     Rusko se stalo lídrem v oblasti radioelektronického boje, a to jak kvalitativně, tak i kvantitativně, protože má k dispozici široké spektrum systémů radioelektronického boje, které mohou podstatně ovlivnit průběh bojových akcí a působit dokonce ve vesmíru, řekl v rozhovoru pro Sputnik vojenský odborník Alexej Leonkov: „Západní armády se donedávna domnívaly, že rozvíjet vojska radioelektronického boje nemá smysl, a v důsledku toho beznadějně zaostaly, a proto ruské systémy radioelektronického boje fakticky nemají ve světě obdoby.“

     „Ruská armáda zařadila do výzbroje komplexy lokálního dosahu, které chrání letadla, lodě a živou sílu na omezeném úseku, neutralizují rozbušky munice, působí na výzvědné komplexy, matou samonaváděcí bojové hlavice, zachycují řídicí systémy bezpilotních letounů a působí dokonce na kosmické objekty,“ zdůraznil. Podle názoru odborníka se bude význam radioelektronického boje v nejbližších letech jenom zvyšovat kvůli zvyšující se úloze informačních technologií v řízení vojsk a zbraní. „Třeba DARPA má za to, že hlavním nebezpečím pro skupiny družic jsou ruské komplexy radioelektronického boje, a to nebezpečí se bude jenom zvyšovat,“ řekl. Každoročně se 15. dubna připomíná v ruských ozbrojených silách Den odborníka v radioelektronickém boji – tento svátek byl stanoven prezidentovým výnosem z 31. května 2006.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020041511802233-odbornik-ruske-systemy-radioelektronickeho-boje-mohou-potlacovat-americke-druzice/

      Celý text:      Radioelektronicke-systemy.doc

 

 

 

Kdo a proč stvořil koronavirus?

 

 14.4. 2020 ,  Nikolaj Starikov , Zdroj: Zavtra.ru , překlad: st.hroch 200412     Skutečnost, že vědci USA pracovali na viru jako kapka kapce připomínajícímu COVID-19, je zřejmá. Informační agentura „Regnum“ zveřejnila informaci, že: Koronavirus byl vytvořen v roce 2015 v USA v tajné laboratoři Pentagonu – armádním výzkumném ústavu Waltera Reeda ve Fort Dettricku. V roce 2015 byl v časopisu „Nature“ publikován článek o tom, že v této laboratoři byl proveden úspěšný experiment s modifikací koronaviru čínského netopýra, který (virus) dokáže, už bez zvířecího prostředníka pronikat do lidské buňky. Ve stejném článku bylo uvedeno, že autoři považují takové experimenty za nanejvýš nebezpečné.

     Američtí vědci dopodrobna a zasvěceně vypovídají, že záměrně vytvářeli nový „chimérický virus“, který se od netopýrů může přenést na člověka, aby prozkoumali potenciál jeho výskytu (tedy potenciál nakažení člověka). Poté prověřili efektivnost dostupných imunoterapeutických prostředků. Píší doslova:   „Pro rozšíření těchto údajů byly prvotní kultury epitelu dýchacích cest člověka (HAE) infikovány a prokázaly spolehlivou replikaci obou virů“.   Tento fakt se neutajuje a byl oficiálně zveřejněn 4,5 roku před začátkem pandemie nového koronaviru.

     Miliony lidí si velmi přejí odpověď na dvě hlavní otázky: - Kdo vytvořil koronavirus COVID-19? - Jak se virus ocitl „na svobodě“ a mohl začít svoji pouť po naší planetě?

 

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/kdo-a-proc-stvoril-koronavirus/

      Celý text:      Kdo-stvoril.doc

 

 

 

Zapomeňte na vládu lidí, nyní vládnou západní miliardáři!

 

 14. dubna 2020 , (rp,prvnizpravy.cz, herlandreport, ,schallundrauch, foto:arch.)     Nyní nám vládnou západní miliardáři, oligarchové, Bill Gates se chová jako mesiášský světový „pandemický expert“. Není to však pandemický odborník. Je to velmi chytrý podnikatel. Proč přijímáme nezvolené miliardáře ke kontrole demokracie? Gates konečně dostal svou pandemii, o které  mluvil po celá léta, naznačovat možnost 30% úmrtnost mezi obyvatelstvem. Mýlil se. Filantropie byla pro Billa Gatesa převratem v oblasti public relations a dramaticky proměnila jeho pověst jednoho z nejhorších generálních ředitelů na jednoho z nejobdivovanějších lidí na Zemi.

     Indičtí doktoři obviňují Gatesovu kampaň z ničivé epidemie obrny, která ochromila 490 000 dětí mezi lety 2000 a 2017. V roce 2017 indická vláda odmítla Gatesův vakcinační program a vyzvala Gatese a jeho očkovací politiku, aby opustili Indii. Akcie NPAFP rychle klesaly. V roce 2014 obvinila keňská katolická lékařská asociace WHO za chemickou sterilizaci milionů neochotných keňských žen kampaní proti tetanu. Nezávislé laboratoře nalezly v každé testované vakcíně vzorec sterility. Kromě své „filantropie“, kterou používá ke kontrole WHO, UNICEF, GAVI a PATH, Gates financuje soukromou farmaceutickou společnost, která vyrábí vakcíny a věnuje dalších 50 milionů dolarů 12 farmaceutickým společnostem, aby urychlila vývoj vakcíny proti koronaviru.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

      Celý text:      Vladnou-miliardari.doc

 

 

 

Michail Chazin: Eurasijský pohled na budoucnost

 

 14.4. 2020 , zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pyckGBZdo3w&t=912s.     Výtah z videorozhovoru ruského neliberálního ekonoma Michaila Chazina s ukrajinským novinářem Dmytrem Džangirovem. K epidemii koronaviru pak uvádí, že se neodlišuje závažností od chřipkových epidemií, ale je využita k velkým globálním politickoekonomickým opatřením ... Lze předpokládat, že již existují přesné dohody o postupu mezi Trumpem, Putinem a Si Tin Pchingem. Chazin naznačuje ... že byla po tři dny uzavřena síť ruské pošty, protože FSB hledala různé zásilky, prostřednictvím nichž mohl být proveden biologický útok na Rusko ze zahraničí na pozadí epidemie koronaviru.

     Brettonwoodský finanční systém z r. 1944, na nějž navazovala následně Jaltská konference, dosud určoval globální finanční a ekonomická pravidla, ale v současné době už je nefunkční, resp. je ve stádiu demontáže. Po úplném odstranění Brettonwoodského systému vzniknou samostatné valutové zóny bez globální dominance dolaru. Zabýval se některými makroekonomickými otázkami ve vztahu k vyhlášené několikabilionové finanční injekci přislíbené v USA ke vlití do ekonomiky. Na pozadí koronavirové krize byla v Číně jako organizační struktura v rámci speciální „karanténní“ operace prakticky zlikvidována počátkem roku 2020 skupina tzv. komsomolců ve vedení země, orientovaných na dosavadní model finančního globalismu. Samotnou dnešní EU čeká vyřešení otázky, kudy půjde hranice mezi Euroasijskou unií a dnešní Západem. Situaci bude třeba restartovat novou mírovou konferencí uspořádanou do roku 2022 či 2023 vítěznými světovými velmocemi. Které velmoci to tentokrát budou a nad kým zvítězí? Půjde o USA v čele s Trumpem, Čínu a Rusko, plus Indii. Tou poraženou mocností bude dosavadní globální finanční systém (celosvětový Deep state).

 

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8275-michail-chazin-eurasijsky-pohled-na-budoucnost.htm

      Celý text:      Eurasijsky-pohled.doc

 

 

 

Čína ukázala na americkou vojenskou laboratoř USAMRIID ve Fort Detrick


 13.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News Základna je v Marylandu s nejvyšším stupněm biologické ochrany v USA na stupni BSL-4 jako na místo, odkud unikl první kmen Coronaviru...
Čína před několika dny znovu oficiálně ukázala na pachatele celosvětové virové krize a oznámila, že Spojené státy musí zahájit vyšetřování událostí v nejpřísněji střežené vojenské laboratoři v USA, odkud podle čínské rozvědky unikl Coronavirus minulý rok na sklonku léta mimo bezpečnostní perimetr BSL-4 (Bio Safety Level 4) v důsledku havárie v laboratoři... Únik zavirovaných a nedokonale dekontaminovaných odpadních vod z laboratoře způsobil v Marylandu minulý rok nevídanou explozi “chřipky”, čehož si všimla i místní média v Marylandu. Články z počátku prosince 2019 přitom píší o tom, že jde o chřipku kmenu B/Victoria a 14. prosince hlásí média v Marylandu už 4 mrtvé, kteří zemřeli na zápaly plic.

     A právě američtí vojáci, kteří přijeli 18. října 2019 do Wuhanu na Světové vojenské hry 2019, přivezli s sebou z Marylandu nákazu Coronavirem. Ve Fort Detrick se pracuje s viry Marburg, Ebola, Lassa, Machupo, Junin, Antrax, s pravými neštovicemi, s viry SARS a s dalšími nejnakažlivějšími organismy. Teprve až nyní počátkem dubna byly laboratoře ve Fort Detrick znovu otevřeny a pouhých 7 dní po otevření laboratoří oznámila americká armádu zprávu , že USAMRIID laboratoř začala testovat vakcínu na Coronavirus. Čína tuší, že celosvětovým Pacientem 0 může být americká vojenská sportovkyně Maatje Benassi, která ve Wuhanu na Světových vojenských hrách soutěžila v cyklistice. Informaci jako první vypátral americký novinář.

 

      Odkaz:      https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

      Celý text:      Cina-ukazala.doc

 

 

 

Globalisté versus národovci

 

 13.4. 2020 Ilona Švihlíková, Miroslav Tejkl   píšou o tom, proč je návrat ekonomické suverenity zásadní pro demokracii a jak pandemie otevřela okno příležitosti ke změně. „Národovcům“ současná situace umožnila dštít síru a oheň na Evropskou unii a na zmatená i protichůdná vyjádření jejích protagonistů. Zároveň se dovolávají postojů mnohých ekonomů, kteří se vyjadřují kriticky o superdlouhých globálních dodavatelsko-odběratelských řetězcích (a v protipohybu peněžních tocích) a volají po jejich zkrácení, po robustní, odolné a bezpečnější národní ekonomice...

     Globalisté a „eurofilové“ naopak ignorují kritiku evropských institucí i podivných vystoupení jejich protagonistů. Ti čeští globalisté nezapomínají i nyní napadat vládu, a hlavně Andreje Babiše. Vcelku pak všichni globalisté zdůrazňují, že pandemie ukazuje vzájemnou závislost a že provázanost by měla být naopak větší a izolovanost je zhoubná. Globalisté ale, jak vidíme, nehájí žádné, natož radikální a revoluční, sdílení poznatků. Hájí status quo, dosavadní vývoj, „bussines as usual“

     Protože se obáváme, že globalistům jde o něco jiného než o to, co pandemie ukazuje na potřebě globální spolupráce.  Pokud jde o provázanost světa, ukazuje se, že důležité je na ní horizontální sdílení – a ne nějaká vertikální globální struktura s pravomocemi jedněch vůči druhým – nebo různými vyjednávacími pozicemi. V přímém přenosu ohledně akcí proti koronaviru vidíme, jak doslova vyskakují plamínky nápadů na různých místech – zdaleka nejen tam, kde bychom čekali obrovskou základnu a hromadu peněz. Spolupráce národů by ani neměla být závislá ani na vládě vrchnostenských institucionálních monster, jejichž odtrženost od reality dává taková Evropská unie najevo dnes a denně. Krize jako je ta současná odhaluje nemilosrdně, co je robustní a co křehké. Lokální ekonomika zdola a silný stát shora (tj. ekonomická suverenita země ... ) se nám jeví jako optimální model budoucnosti.

 

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/13/globaliste-versus-narodovci/

      Celý text:      Globaliste-narodovci.doc

 

 

 

V roce 1979 dělily svět od nukleární katastrofy jen minuty

 

 13.4.2020 , zdroj: history.com      Za období studené války se svět ocitl několikrát na hraně jaderného konfliktu. Velmi blízko mu byl v kubánské (karibské) raketové krizi v roce 1962, a pak také v roce 1979. Tehdy počítač chybně nahlásil, že Sovětský svaz právě provedl jaderný útok na USA. Ve zmíněné době se spoléhaly USA i Sovětský svaz pro detekci možného jaderného útoku na počítačové systémy. Už velmi brzy ráno 9. listopadu1979 vypukla v NORADu panika. Počítač totiž začal hlásit urgentní jaderný útok přicházející ze Sovětského svazu. Asi 250 jaderných balistických raket měly být na cestě zničit strategické cíle na území USA. Několik okamžiků předtím, než se Brzezinski chystal v rychlém sledu činit potřebné kroky k protiútoku, se ukázalo, že v NORAD proběhl planý poplach. Žádný útok 9. listopadu 1979 ze strany Sovětského svazu totiž neproběhl. Počítač jej nahlásil proto, že jeden z techniků omylem spustil na počítači cvičný program simulující sovětský jaderný útok na USA. Je třeba zmínit, že zmíněných planých poplachů proběhlo víc s nemenší nervozitou, jaká panovala 9. listopadu 1979 v NORADu.

 

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/v-roce-1979-delily-svet-od-nuklearni-katastrofy-jen-minuty-nakonec-prisel-jaderny-utok-z-obrazovky-1404065100.html

      Celý text:      JadernyUtok.doc

 

 

 

Rodí se nový svět. Co to bude?

 

 13.4. 2020 , P.C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man     Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Velcí hoši se mají zachránit a jejich dluhy mají být vymazány. Vlastní zájmy ženou např. Bila Gatese či Big Pharmu ke snaze všechny nás naočkovat, všechny naše pohyby kontrolovat, a to s pomocí domácího pasu, nazvaného „Očkován, zdraví obnoveno“, též zavést nové techniky sledování lidí. Žádný expertní hlas nesmí stát v cestě zisků, které očkování slibuje. Umlčují se zprávy lékařů o jejich úspěšné léčbě koronaviru hydroxychlorochinem a azithromycinem i informace o léčebných účincích vitamínu C, vitamínu D3 a zinku, pokud jde o posílení schopnosti organizmu viru vzdorovat. Selhávající vedení je společné všem našim vůdcům v posledních 30 letech a spočívá v samotném našem systému. Ať se na tento problém díváte z kterékoli strany, nemůže vám vyjít nic jiného, než že globalismus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým.

     Je možno zavést i způsob zdravý. Společnosti a banky zakoupí vláda a bude pak s těmito společnostmi jednat jako se společnostmi znárodněnými, kterými se de facto stanou. A jakmile budou tyto společnosti znárodněny, může vláda – na rozdíl od současných korporací – stvořit peníze, ze kterých bude zaměstnancům vyplácet mzdy i zdravotní dávky. U nás existuje tolik dogmatických předsudků proti čemukoliv, co na sobě nese i jen stín socializmu, že i proti promyšlenému a rozumném řešení, socialismu blízkému, se v našich hlavách automaticky zvedají stovky bariér. Nedokážeme-li je překročit, jsou nám souzeny ještě horší časy, než jsou ty dnešní.

 

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-rodi-se-novy-svet-co-bude

      Celý text:      Rodi-se-novy-svet.doc

 

 

 

Epidemie koronaviru bude mít neskutečně tvrdé dopady na zdraví lidí, osobní životy, globální ekonomiku a třetí svět

 

 10.4. 2020 , Emil Kalabus     Po světě už cirkuluje nejméně osm kmenů stávajícího koronaviru SARS-CoV-2. Ukazuji to genetické analýzy nakažených. Uvedl to list USA Today. Co zmutovaný Covid -19 v budoucnu přinese není nikdo schopen predikovat. Od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, už přišlo v USA o práci více než 16 milionů lidí. Jak nabírá koronavirus na síle, světová ekonomika je čím dál více narušena. Je odhadováno, že pandemie uvrhne do chudoby až 600 milionů lidí. Podle WHO: Afriku v následujících týdnech čeká plný zásah koronaviru.

     Jsou to právě organizace typu MMF, které na krizích zbohatnou. MMF postiženým státům dozajista zapůjčí, ale uvalí na postižené státy takový druh „reforem“ či podmínek, který zajistí, aby se veškerá suverenita z dotyčných států jaksi vypařila, a aby obdarované země v následujících desetiletích zůstaly už pevně v okovech s řetězy zadlužení u globalistů. Možná, že globální koronavirová světová krize bude sloužit jako jakýsi nový restart pro jiné uspořádání světa a jeho globální i jednotlivé ekonomiky. Přitom se samozřejmě přerozdělí světová moc a vedení. Otázka zní zda budoucí inovativní procesy povedou k lepšímu a kvalitnějšímu životu svobodných lidských bytostí nebo naopak nás o mnohé svobody připraví. Osobně si myslím, že svět bude více digitalizován a odosobněn.

 

      Odkaz:      http://www.czechfreepress/emil-kalabus/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet.html

                        https://narodnidomobrana.cz/clanky/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet/

      Celý text:      Dopady-koronaviru.doc

 

 

 

Vláda promrhala šanci na záchranu podniků a pracovních míst – místo toho bude ČNB v corona-krizi sanovat zahraniční banky a investiční fondy

 

 9.4. 2020 , Martin Kunštek     Sněmovna dnes ve stavu legislativní nouze schválila balík zákonů na pomoc hospodářství v boji s důsledky corona-krize. To co poslanci schválili je příliš málo a příliš pozdě. Skutečně účinnou pomoc si vláda nebude moci dovolit poskytnout, protože se neodvážila prolomit ideologický předsudek zákonného zákazu měnového financování. 2,5 bilionu korun, které v ČNB leží ladem od dob intervencí proti koruně, tedy vláda nebude moci využít.

     Proč to u nás nejde? Naše centrální banka nesmí kupovat státní dluhopisy ani v tak krizové situaci jako je pandemie. Vláda musí dluhopisy rozprodat na finančních trzích za běžný úrok. Co z toho bude v praxi? Západní banky si půjčí peníze u ECB za 0,25%. Za tyto peníze koupí český státní dluhopis úročený 1,25%. Vydělají na tom pětinásobek. A kdyby jim náhodou „teklo do bot“ a hrozily jim finanční problémy, při nichž by musely rozprodávat aktiva, tak od nich ten dluhopis koupí za plnou cenu včetně úroku naše ČNB. České peníze tedy ve velkém budou odtékat do západních bank, pojišťoven, investičních a penzijních fondů.

 

      Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2635-vl%C3%A1da-zaspala

      Celý text:      Vlada-zahranicnim-bankam.doc

 

 

 

Původní typ koronaviru byl nalezen hlavně u případů ve Spojených státech

 

 13.4. 2020 ,  cri     Profesor genetiky Cambridgeské univerzity: Koronavirus dvakrát zmutoval. Poslední mutační cyklus byl o 50 % kratší než ten předchozí. Nedávno to uvedl profesor genetiky Cambridgeské univerzity Dr. Peter Forster. Na základě studie genomů viru 160 infikovaných lidí z celého světa dokument poukazuje na to, že nový koronavirus stále mutuje, má už tři typy A, B a C. Typ A je původní typ viru, typ B se vyvinul z typu A a typ C je variantní typ typu B. Nejpůvodnější je typ A, který byl zatím nalezen hlavně u analyzovaných vzorků nemocných ve Spojených státech a v Austrálii, nikoli ve Wuhanu v Číně.

     Dr. Peter Forster poukázal na to, že : že z výsledků jeho studie vyplývá, že většina případů na západním pobřeží USA je spojena s kmenem typu A. Ale ve Wuhanu bylo případů nakažených virem typu A velmi málo. „Typem A nazýváme původní typ koronaviru, totiž původní genom koronaviru. Ale ve Wuhanu nebo ve východní Asii se tento typ objevuje jen velmi zřídka. ... Podle naší studie pochází většina případů s koronavirem typu A ze západního pobřeží USA."

 

      Odkaz:      http://czech.cri.cn/811/2020/04/13/1s189520.htm

      Celý text:      Puvodni-typ-koronaviru.doc

 

 

 

Jurij Gagarin ve vesmíru (12.4.1961)


 12. dubna slavíme Mezinárodní den kosmonautiky a výročí prvního pilotovaného letu do vesmíru. Mezitím v historii zůstává Jurij Gagarin pro širokou veřejnost "v zákulisí". Například jen málo lidí ví, že let mohl skončit tragicky a prvního kosmonauta zachránila, dalo by se říci, jen šťastná souhra náhod.

     Běžní občané, samozřejmě nevěděli, kolik úsilí, potu a nervových buněk stálo za letem, který přinesl Rusku první místo při dobývání kosmu. Sen o průzkumu vesmíru se teď zdál být na dosah, a jeho symbolem se stal "mládenec z našeho dvorku", prostý a okouzlující Jurij Gagarin, se svým nenapodobitelným úsměvem ... Vlast ocenila čin prvního kosmonauta udělením vyznamenání Hrdina Sovětského svazu, a den 12. duben, kdy se vznesl do kosmu se stal Mezinárodním dnem kosmonautiky. Dne 14. dubna uspořádala Moskva oslavu na počest této významné akce ...

 

      Odkaz:      http://www.pravda.ru/science/planet/space/12-04-2014/1204084-gagarin-0/

      Celý překlad:      Gagarin.doc

 

 

 

Depopulace začala

 

   9.4. 2020 , Miroslav Suja     Při čtení článků a sledování videí nejen na CFP, jsem se o koronaviru dozvěděl zajímavé skutečnosti. Že tento koronavirus je nejvíce smrtelný pro lidi s oslabenou imunitou a chronickými nemocemi, které nejsou současnou medicínou nikdy vyléčeny, ale jen permanentně léčeny, aby měl farmaceutický průmysl stále mamutí zisky. Mladí, zdraví a krásní lidé by si mohli stále ještě mnout ruce a bouchnout šáňo, že se jich to netýká, poněvadž smrtnost u této skupiny lidí je mizivá a průběh nemoci, kterou vyvolává koronavirus velmi mírný a často bez příznaků. Koronavirus údajně napadá a poškozuje rozmnožovací orgány u mužů. Říkal to nějaký doktor-virolog u Martiny Kociánové. Takže mladí se tak možná za pár let budou divit, když budou chtít založit rodinu.

     Můžete dát ruku do ohně na to, že tito nadlidé (světové elity) sami sebe považující za polobohy, netlachají (na různých tajných setkáních) jen tak do větru, a že mají neomezené zdroje na vývoj třeba nějakého viru, který se nebude s lidmi“mazlit“ deset a více let. Chronicky nemocné a s oslabenou imunitou složí hned a mladým dá ještě falešnou naději na zdraví, život a rodinu. Ostatně makat na ně někdo musí. (Dokud je většinově nenahradí roboty.) A pamatujete ještě na články kde Gates potvrdil informace a výzkumy metod, které snižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu? Mě vyšlo, že plán šílenců s neomezenými zdroji na depopulaci planety Země právě začal.

 

      Odkaz:     http://www.czechfreepress/miro-suja/depopulace-zacala.html

      Celý text:      Depopulace-zacala.doc

 

      K tématu:  Snaha-o-snizeni-populace.doc  ;  Morris-Prelidneni.doc  ;  neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

 

 

Ako je to naozaj s koronavírusom: Je to skutočne také zlé, alebo sa za tými hroznými číslami skrývajú iba „štatistické“ úmrtia?

 

 Bratislava 12. apríla 2020 , Ivan Lehotský     Začíname tiež uvažovať, či nemajú náhodou pravdu tí, ktorí hovoria, že to všetko je len hra so štatistikami každoročných úmrtí. Ako to teda naozaj je? Je známou skutočnosťou, že ľudia nakazení koronavírusom nezomierajú na samotný vírus, ale na komplikácie, ktoré sú sekundárnymi dôsledkami: na zápaly pľúc, infarkty, mŕtvice, atď.

     V marci 2020 v Taliansku zomrelo 12.400 ľudí nakazených koronavírusom. Mohli by byť „štandardnou“ súčasťou celkovej štatistiky? Lenže moment: prečo z tých cca 15 – 20 tisíc ľudí, ktorí v marci 2020 v Taliansku umreli, ich väčšina umrela iba v Lombardii? V Bergame sa počet úmrtí takmer štvornásobne zvýšil z priemerných 91 prípadov v rokoch 2015 – 2019 na 398 v roku 2020, podobné to je v Brescii. Značne iná ako po iné roky je aj štatistika zloženia úmrtí podľa pohlavia a veku: výrazne narástol podiel úmrtí mužov a osôb starších ako 74 rokov. Aj tieto čísla už niečo hovoria: takáto zmena už nie je náhodná, niečo ju muselo spôsobiť.

     Túto štatistiku výrazne ovplyvňuje aj sociálny pôvod, keď ľudia z chudobných štvrtí majú byť až štyrikrát častejšie obeťami, než tí lepšie situovaní. V Michigane tvoria „čierni“ 15 % populácie, ale 40 % úmrtí. Chicago má 30 % „afroamerickej“ populácie, ale až 70 % mŕtvych tvoria afroameričania. Obrázok z Louisiany je veľmi podobný: 32 % je „čierna“ populácia, ktorá sa na úmrtnosti na koronavírus podieľa 70 percentami. Zo všetkých týchto čriepkov poznania vyplýva jeden záver: koronavírus je, žiaľ, skutočný. (I keď sa s koronavírusom hrajú rôzne "politické hry".)

 

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/naozaj-koronavirusom-skutocne-take-zle-sa-za-tymi-hroznymi-cislami-skryvaju-iba-statisticke-umrtia/2120140

      Celý text:      Ako-s-Koronavirusom.doc

 

 

 

Otevřený dopis

 

 V Praze 7. 4. 2020     Zastupitelé Městské části Praha 6,
                                                                                         protestujeme proti převracení dějin naší vlasti, na kterém se podílíte. Významnou součástí je hanebný a podlý čin, odstranění sochy maršála Koněva dne 3. 4. 2020.
Kdyby nebylo vítězství Rudé armády, náš národ by po vítězství hitlerovců neexistoval. Část národa by byla poněmčena, část zahubena v pracovních táborech, v bojích proti zotročení, či před popravčími četami.

     Žijeme v rušné době. Začíná docházet ke globální transformaci lidské společnosti. Globální kapitalismus je neudržitelný. Při těchto nadcházejících otřesech je zvláště důležité zachovávání historické paměti národa. KČP chrání zájmy občanů České republiky, dbá o rozšiřování přátelských vztahů s ostatními národy. Likvidace pomníku maršála  Koněva  rozhodně  takovým činem není. Protestujeme proti jeho zničení. Připravujete  společnost na možnost použití válečných a teroristických procesů při transformaci společnosti, ze strany temných globálních sil. Ukazuje se, že jste  jejich opovržení hodnými poskoky. Varujeme Vás , že nastanou-li velmi drastické historické otřesy, kterým  svými činy napomáháte, bude jimi postižena nejenom většina našeho národa, ale s velkou pravděpodobností i Vy  sami.

     Pražská rada Klubu českého pohraničí

 

      Odkaz:     https://www.klub-pohranici.cz/l/pr-kcp-otevreny-dopis-zastupitelum-prahy-6/

      Celý text:      Protest-PR-Konev.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Ruská vláda koupila největší banku v zemi

 

 11.4. 2020 VSa     Federální vláda koupila od ruské centrální banky Sberbanku za 2,14 miliard rublů zaplacených z Fondu národního blahobytu. Vládě nákup umožní obejít omezení rozpočtových pravidel a utratit tak část doplňujících ropných a plynových příjmů pro potřeby federálního rozpočtu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/11/ruska-vlada-koupila-nejvetsi-banku-v-zemi/

 

Starosta Prahy 6, který nechal odstranit sochu

 

maršála Koněva, má pořádný malér!

 

 9.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News     Na cestě je už i zatykač Ruské federace, podle nově přijatého zákona, okopírovaného z USA, který umožňuje stíhat cizince za spáchání trestných činů v zahraničí proti Ruské federaci. Tento nový zákon mění ruský trestní zákoník, který opouští princip teritoriality, a nově na vyjmenované trestné činy bude uplatňována extrateritorialita.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/starosta-prahy-6-ktery-nechal-odstranit-sochu-marsala-koneva-ma-poradny-maler-pujde-po-nem-ruska-prokuratura-vojenska-rozvedka-gru-a-na-ceste-je-uz-i-mezinarodni-zatykac-ruska-federace-prijala/

 

Luxusní bunkry pro případ lidových bouří

 

 11.4. 2020     Vzhledem k nynější světové krizi kvůli Síření koronaviru přešli majitelé bunkrů do nejvyšší pohotovosti a připravují své rodiny nejméně na šest měsíců pod zemí. Neobávají se jaderné války či zásahu asteroidem, ale v první řadě občanských nepokojů.

     Haló noviny, (ici), 11.4. 2020, str. 6

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53491337

 

Výzva vládě České republiky

 

 9.4.2020 , J. Skála     Nenechat padnout krizí ohrožené podniky, významné pro celou republiku. Nemá-li krize ohrozit naši národní bezpečnost, a vážně tak poškodit i budoucí generace, vyžaduje to podle našeho názoru především: - urychleně přijmout normu, která po celou dobu krize zabrání zcizení významných ekonomických zdrojů do zahraničí ...

      Odkaz:     http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/2865/vyzva-vlade-ceske-republiky

 

Italský profesor opakuje varování, že koronavirus

 

se mohl šířit mimo Číny v minulém roce

 

 24.3. 2020     Neobvyklé případy v listopadu a prosinci by mohly znamenat, že virus již cirkuloval v Lombardii, v nejhůře zasaženém regionu země, než lidé věděli, co se odehrává v Wu-chan. S ohledem na dlouhé inkubační období Remuzzi řekl, že by ho nepřekvapilo, kdyby někteří asymptomatičtí „šiřitelé“ cestovali z Itálie do Číny nebo dokonce do zahraničí před prosincem.

      Odkaz:     https://www.scmp.com/news/china/science/article/3076792/italian-professor-repeats-warning-coronavirus-may-have-spread

      Celý překlad:      GRemuzzi.doc

 

Dohoda o reparacích od Německa

 

 Petr Žantovský     Celková výše československých nároků na reparace vyčíslena na 19.471,6 milionu dolarů. Celkem však bylo Československu od mezispojeneckého reparačního úřadu v Bruselu a přímými restitucemi československého majetku skutečně uhrazeno jen 91,3 milionu dolarů. (0,5%)

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/dohoda-o-reparacich-od-nemecka/

 

MZV hlásí oficiální příklon ČR k fašismu…?

 

 8.4. 2020 , Svatopluk Otava, komentátor ANS     No, skutečně to tak vypadá.  Oficiální válka magistrátníků Hřiba (Piráti) a Koláře (TOP-09) proti Rusku a Číně oranžovým politikářům moc nevadí. Vlastně ji vítají.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/mzv-hlasi-oficialni-priklon-cr-k-fasismu/

 

Musíme být připraveni bojovat o každý život.“ Putin

 

vyhlásil další kroky v boji proti pandemii a jejím následkům

 

 8.4. 2020 Ruský prezident Vladimir Putin jednal s gubernátory ruských regionů a upozornil na důležité úkoly a problémy v souvislosti s epidemií.      Video:   https://youtu.be/TJlfjePGfPU

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040811772312-musime-byt-pripraveni-bojovat-za-kazdy-zivot-putin-vyhlasil-dalsi-kroky-v-boji-proti-pandemii-a/

 

Kosmonaut, pilot a jediný muž, co sestřelil B-52 ve vzdušném souboji

 

 6.4. 2020 , Zdroj: The National Interest Podle vietnamských záznamů v noci 27. prosince 1972 pilot severovietnamského letectva (NVNAF) Pham Tuan v letounu MiG-21MF č. 5121 sestřelil bombardér USAF B-52D nad Moc Chau.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/kosmonaut-pilot-a-jediny-muz-co-sestrelil-b52-ve-vzdusnem-souboji-1404064994.html

 

Bill Gates a jeho koronavírusové konflikty záujmov
7.4. 2020 , Slobodan O.      
WHO nevyhlásila pandémiu koronavírusu, až kým Gates (ktorý si už nejaký čas predtým prial, aby WHO vyhlásila koronavírusovú pandémiu) nedal 10.III.2020 veľmi veľký dar (50 miliónov dolárov) na niečo, z čoho má WHO zisk.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/04/07/bill-gates-a-jeho-koronavirusove-konflikty-zaujmov/

 

Ropný zlom: Tragédie se prý nekoná.

 

 4. 4. 2020 , Dmitrij Leonťjev , Zdroj.     V geologii ropy a plynu se historicky vyvinuly dva konkurenční přístupy k vysvětlení původu ropy a plynu, které se nazývají organická a minerální hypotéza.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5025-ropny-zlom-tragedie-se-pry-nekona-jsou-zasoby-ropy-a-zemniho-plynu-nevycerpatelne-globaliste-se-tesili-na-svetove-vymirani-marne-proto-musel-nastoupit-ekoterorismus-bude-jednou-benzin-zase-za-dve-padesat.htm

 

Evropa a USA se připravují na hladové vzpoury.

 

 7.4. 2020 , Maxim Rubčenko     Sociální konflikty již zrají v Evropě a USA.  Hlavním bestselerem je dnes kniha Cat Ellis Návod na přežití v pandemii COVID-19, jejíž značná část je věnována tomu, „jak se připravit na možný útok na váš dům a ubránit majetek“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040711764654-evropa-a-usa-se-pripravuji-na-hladove-vzpoury/

 

Společenské a ekonomické aspekty koronavirové krize

 7.4.2020 Jan Zeman     Koronavirová krize má tyto základní aspekty:  1. Parametry choroby,  2. Stavu zdravotnictví na začátku krize,  3. Reakce státu na nákazu,  4. Reakce občanů na nákazu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/07/spolecenske-a-ekonomicke-aspekty-koronavirove-krize/

 

NI: V čem převyšuje ruský tank T-90 americké Abramsy

 

 20. března 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)     Při srovnání T-90 s jeho západními protějšky dospěl amerrický časopis The National Interest k závěru, že ruský tank má několik výhod

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-v-cem-prevysuje-rusky-tank-t-90-americke-abramsy/

 

Snaha o snížení populace

 

 Jedna snaha o snížení světové populace nebyla dosud zmíněna.  Jedná se o umělé vládní vytváření a šíření nemocí, infekcí a mikrobů, včetně smrtelných a spolehlivých virů, kam, jak si dokážeme, patří i HIV a AIDS. Ten pravý záměr poodhalil senátor M.W.Cooper, který zveřejnil, že tato nemoc byla vyrobena jako světový prostředek umělého a násilného snížení populace.

     Výňatky z knihy Martina Herzána: Totalitní světovláda

      Celý text:      Snaha-o-snizeni-populace.doc

 

KORONA-PANDÉMIE NAHRAZUJE VÁLKU

 

 Preklad: Redakcia HD 24. 03. 2020 Komentár Valentína Katasonova          „Majitelia peňazí“ ako organizátori súčasnej pandémie vlastne nepotrebujú nekonečný cyklický hospodársky rozvoj. Pôjde o nový otrokársky systém. Teda „nový feudalizmus“.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2628-korona-pand%C3%A9mie-nahrazuje-v%C3%A1lku

 

Minister obrany sa prihovoril k 75. výročiu oslobodenia Bratislavy

 

 Slovensko, 3.apríl 2020 ( AM, MO SR )      Jaroslav Naď, Minister obrany SR ...   Pred 75-rokmi bol v rámci útočnej Bratislavsko-brnianskej operácie porazený neľútostný nepriateľ a v Bratislave sa mohol opäť začať mierový život.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/04/minister-obrany-sa-prihovoril-k-75-vyrociu-oslobodenia-bratislavy/

 

Komunismem ublížení

 

 5.6. 2014 , Jan Kadubec     Nebyli to komunisté, kteří dvaceti % obyvatelstva - živnostníkům, velkopodnikatelům, velkostatkářům, finančníkům, rentiérům, burzovním makléřům, nějaké té šlechtě, duchovenstvu apod. ubližovali, nýbrž to byl demokrat Masaryk a demokrat Beneš.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/Komunismem-ublizeni/

 

Boj o prežitie na Ukrajine začína

 

 6.4.2020, Anton Orlovskij , Kyjev , RusVesna     Ukrajinci už začali rozpredávať za lacný peniaz to posledné, čo majú – svoju pôdu a zdroje zahraničnému kapitálu. Koronavírus spoločne s rastúcimi ekonomickými problémami a napätou situáciou na Donbase povedie ku kolapsu celej Ukrajiny.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/boj-prezitie-ukrajine-zacina/2111888

 

Čarnogurský o odstranění sochy maršála Koněva:

 

Bude Rusko i nadále garantovat české hranice?

 

 4.4. 2020     Bývalý slovenský premiér se vyjádřil k možným geopolitickým následkům včerejší kontroverzní akce v Praze. Ambasáda upozorňovala, že daný krok bude chápán jako neodpovídající plnění Smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou z roku 1993.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040411755114-carnogursky-o-odstraneni-sochy-marsala-koneva-bude-rusko-i-nadale-garantovat-ceske-hranice/

 

Koronavirus nCoV19 / Covid19 – Stručná Chronologie

 

 2. 4. 2020 , Michal Brand      Po False flag „11. září“ USA obnovily výzkum a vývoj biologických zbraní. V této oblasti pracuje v USA více než 13 000 vědců a expertů.  Při slyšení v Kongresu USA řekl představitel CDC ), že posmrtnou exhumací byly v USA zjištěny případy úmrtí, které byly původně diagnostikovány jinak, ale přitom šlo o koronavirus nCoV19...

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/04/koronavirus-ncov19-covid19-strucna.html#more

 

Zastavila sa bruselská vítačská mašinéria v dôsledku

koronavírusu? Ani náhodou!

 

 Bratislava 4. apríla 2020 , Ivan Lehotský      Súdny dvor EÚ rozhodol: Česká republika, Maďarsko a Poľsko „zlyhali“ v napĺňaní rozhodnutia EÚ o „utečeneckých“ kvótach po roku 2015. V koronavírusovej kríze so státisícmi nakazených, desaťtisícmi mŕtvych a vážnym ekonomickým prepadom  by mala mať Európska únia celkom iné starosti a priority

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/zastavila-sa-bruselska-vitacska-masineria-dosledku-koronavirusu-nahodou-pomoc-migrantom-prvom-mieste/2110506

 

Countepunch: „Russiagateovské zombie“ se znovu vzbouřily!

 

 5. dubna 2020 ,  counterpunch.org,  (kou, prvnizpravy.cz)     Americké tajné služby se vymknuly kontrole a nyní vystupují jako síla, která se vměšuje do vnitropolitických záležitostí státu, konstatuje rozhořčeně Countepunch.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/countepunch-russiagateovske-zombie-se-znovu-vzbourily/

 

Skála k odstranění sochy Ivana Koněva z nám.

 

Interbrigády v Praze: Je mi na zvracení…

 

 3.4. 2020 , Vladimír Franta     Pod rouškou rána a koronavirové pandemie se radní Prahy 6 odhodlali ke kroku, který pan doktor Skála vnímá jako zbabělý. Mohli bychom tím spíš najít masovou podporu pro to, aby socha maršála Koněva byla vrácena na své místo a to celé darebáctví bylo okamžitě napraveno.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040311752012-skala-k-odstraneni-sochy-ivana-koneva-z-nam-interbrigady-v-praze-je-mi-na-zvraceni/

 

Virolog okomentoval pravděpodobnost návratu koronaviru po pandemii

 

4.4. 2020     Koronavirus se může vrátit jako chřipka, to znamená v období špatného počasí a hromadného snížení imunity, názor pro Sputnik vyjádřil Viktor Zujev, virolog.  

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040411750907-virolog-okomentoval-pravdepodobnost-navratu-koronaviru-po-pandemii/

 

Vlastenectví je záměrně znevažováno určitými silami

 

 4.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s ústavním právníkem profesorem Václavem Pavlíčkem

     Haló noviny, 4.4. 2020, str. 3

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53451734

 

Článek Rockefellerovy nadace vydaný roku 2010 předpověděl,

 

jak by šlo využít pandemii k ovládnutí světa

 

  2. dubna 2020 , Zdroj: https://journal-neo.org/       Rockefellerova nadace vydala v květnu 2010 ve spolupráci s futurologem Peter Schwartzem z Global Business Network zprávu. Ta se nazývala Scénáře pro budoucí technologický a mezinárodní rozvoj.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/clanek-rockefellerovy-nadace-vydany-roku-2010-predpovedel-jak-by-slo-vyuzit-pandemii-k-ovladnuti-sveta

 

„Odstranění pomníku maršála Koněva nenecháme bez odezvy.“

 

V Rusku vyjádřili protest vůči demolici sochy na Praze 6

 

 3.4. 2020     Ruské velvyslanectví v České republice na sociálních sítích vyjádřilo své rozhořčení kvůli demontáži pomníku maršála Sovětského svazu I. S. Koněva, který se nacházel v městské části Praha 6.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040311751707-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-nenechame-bez-odezvy-v-rusku-vyjadrili-protest-vuci-demolici/

 

Světová vláda

 Bilderbergští stratégové finanční krizi v zásadě vítají, protože:  - ničí současný politický řád a strukturu;  - ulehčuje a dokonce si vynucuje instalaci Nového světového řádu.

     Z knihy Gerhard Wisnewski: „Bilderberg – Kdo tahá za nitky moci“

      Celý text:      New-World-Order.doc

 

Trump žádá Putina o pomoc v ropné válce

 

 3.4. 2020 ,  Mike Whitney     Donald Trump telefonoval v pondělí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a prodiskutoval s ním prudký pokles cen ropy, což je katastrofa pro americký ropný průmysl.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8263-trump-zada-putina-o-pomoc-v-ropne-valce.htm

 

Tak a dost! Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!

 2.4. 2020     Nenávist ke svobodě slova komisařky Jourové dosáhla vrcholu a celá společnost už nechce její "možné zločiny",... Zde je trestní oznámení:       Oznamovatel : JUDr. Jiří Vyvadil , V Praze, dne 30. 3. 2020   

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/domaci/3174-tak-a-dost-je-podano-trestni-oznameni-na-komisarku-jourovou-za-nenavist-ke-svobode-slova

 

Pevnosť Rusko – ekonomika izolovaná od globálnej pohromy

 

 2.4. 2020 Marián Rigan     Covid-19 spôsobuje globálny pokles.Vzhľadom na to, že väčšina ruského vývozu je pre ostatný svet fundamentálne dôležitá, tak je menej náchylná na prerušenia v zložitých globálnych dodávateľských reťazcoch.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pevnost-rusko-ekonomika-izolovana-globalnej-pohromy/2105644

 

Ukrajinci majú prvú revoltu vojakov na frontovej línii

 

v Donecku, ukrajinskí vojaci odmietli splniť rozkaz

 

 Doneck 2. apríla 2020     Včera odmietlo 14 vojakov 16. práporu 58. samostatnej motorizovanej pešej brigády splniť rozkaz svojich veliteľov, ktorý ich chcel vyslať na prieskum do zeme nikoho.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinci-maju-prvu-revoltu-vojakov-frontovej-linii-donecku-ukrajinski-vojaci-odmietli-splnit-rozkaz/2107221

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 1. ledna 1949   Rozkazem ministra vnitra z 29. 12. 1948 byl vytvořen nový útvar - Pohraniční stráž SNB. Za rok 1949 zahynulo při plnění úkolů celkem 39 příslušníků SNB, z toho 12 příslušníků nově vytvořené Pohraniční stráže SNB.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1949.doc

 

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigranti

 1.4. 2020 ,  Jiří Kobza , PrvníZprávy    K lednu 2020 bylo dle ČT v ČR cca 640.000 legálně (na povolení úřadů ČR) pobývajících cizinců. Světem se šíří pandemie koronaviru, na který dosud není lék, a kterou v současnosti lze zastavit jenom tím, že se zastaví pohyb a sdružování lidí.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42511-pandemie-bezdomovci-nelegalni-ci-eu-podivne-legalizovani-imigranti.aspx

 

Rusko posílá do USA další letadlo s pomocí proti koronaviru!

 

 1. dubna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, iz.ru, foto: arch.)    Rusko poslalo USA další letadlo na pomoc v boji proti koronaviru, oznámil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-posila-do-usa-dalsi-letadlo-s-pomoci-proti-koronaviru/

      K tématu:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-lekari-v-usa-pomalu-se-potapime-do-chaosu/   

 

Brusel je do půl roku mrtev. Babiše oceníte, až se bude sít. Roušky? Jsem blbec já, nebo Merkelová?

 31.3.2020 , Štěpán Kotrba    Jako jedinou chybu vidím absenci dezinfekce vozidel MHD na konečných (a informací, které byly přitom přístupné v čínštině už od ledna) a absenci tvrdého zákazu pendlerství. Brusel je mrtev. Kdo to nepochopil, tomu to dojde za půl roku, až se sejde jediný orgán, který má mandát nakopat hloupé bruselské byrokraty do p..... – Rada premiérů zemí EU.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kotrba-Brusel-je-do-pul-roku-mrtev-Babise-ocenite-az-se-bude-sit-Rousky-Jsem-blbec-ja-nebo-Merkelova-CT-chvalim-ale-o-150-Kc-si-ted-rekne-jen-prase-tak-at-drzi-hubu-618934

 

Bude po pandemii existovat nový multipolární svět?

 1.4. 2020 Turecký novinář Mehmet Ali Güller v rozhovoru se Sputnikem mluvil o tom, že proces vytváření multipolárního světového řádu právě probíhá. Současná epidemie tento proces pouze urychlí. Za těchto podmínek budou vlivní eurasijští hráči, jako je Rusko, Čína a Indie, schopni vytvořit novou rovnováhu sil a systém, který nahradí eurocentrický model,“ uzavřel.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040111739205-bude-po-pandemii-existovat-novy-multipolarni-svet-turecky-novinar-srovnal-ciny-usa-eu-a-ruska-s/

 

Vyšlo před třemi roky: Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů.

 Článek vyšel ve Zdravotnickém deníku dne 26.12.2017     Spojené státy zrušily zákaz uvalený na výzkum mutace smrtících virů, která tyto organismy činí nebezpečnějšími. Moratorium trvalo od října 2014, kdy bylo pozastaveno financování projektů zaměřených na vývoj nebezpečnějšího viru ptačí chřipky, MERS a SARS.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/vyslo-pred-tremi-roky-spojene-staty.html

      Celý text:      Zelenou-vyvoji.doc

     (Pozn. spr.:  V červnu roku 2019 USA nečekaně uzavřely základnu biochemických zbraní ve Fort Detricku. Tato základna je největší výzkumné centrum biochemických zbraní USA. List New York Times uvedl, že důvodem jejího zavření je to, že neměla dokonalý systém na čištění odpadní vody z laboratoře na nejvyšší bezpečnostní úrovni. Brzy po uzavření této základy došlo k sérii případů pneumonie nebo podobných případů - viz :  Tri-dotazy-k-epidemii.doc

 

Mária Zacharovová tvrdo skritizovala oligarchov, ktorí v panike

 

sťahujú svoje rodiny zo zahraničia a žiadajú o pomoc vládu

 

 Moskva 30. marca 2020, Eugen Rusnák     Situácia sa zmenila, celý svet atakuje pandémia koronavírusu a pre ruských oligarchov život na Západe hneď prestal byť bezstarostný, ľahký a hlavne bezpečný a momentálne si spomenuli aj na to, že majú nejakú vlasť, akési Rusko

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/maria-zacharovova-tvrdo-skritizovala-oligarchov-ktori-panike-stahuju-svoje-rodiny-zo-zahranicia-ziadaju-pomoc-vladu/2101860

 

Místo prognózy na rok 2020

 Michail Chazin , 28. března 2020     Krize bude jeden a půl až dvakrát silnější než ta, která byla od března 1930 do prosince 1932. Ekonomický mechanismus krize zůstává stejný.

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/mihail_hazin_vmesto_prognoza_na_2020_god

      Celý překlad:      Misto-prognozy-na-2020.do

 

Mor, anthrax, HIV, COVID19 a jedna (možná?) souvislost

 

 31.3. 2020 Ivo Šebestík     Vzhledem k historickým dokladům z doby poměrně nedávné, které ilustrují odhodlání některých vládních a mocenských struktur prosazovat své zájmy zcela bez ohledu na ztráty na životech, se může na Zemi zrodit Čapkův doktor Galén s přesně obráceným znaménkem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/31/mor-anthrax-hiv-covid19-a-jedna-mozna-souvislost/

 

Pozadí virové pandemie - odstavování USA od moci ve světě.

 30.3. 2020     EU mezitím vítá koronavirus a migranty! Oba jsou váženými hosty a evropské obyvatelstvo hlavní chod! Jednoduše se vyčerpal potenciál a technicko - sociální parametry současného paradigma a USA jej nedokázaly dále ,,podržet" válkou a proto současně s nimi chtějí globální elity potopit i své zločiny, které rukama své neposlušné loutky USA prováděli.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/pozadi-virove-pandemie-odstavovani-usa-od-moci-ve-svete-eu-mezitim-vita-koronavirus-a-migranty-oba-jsou-vazenymi-hosty-a-evropske-obyvatelstvo-hlavni-chod.html

      Celý text:      Pozadi-pandemie.doc

 

Ruská elita půjde pod nůž jako první

 

 Andrej Fursov • 27. března 2020     Ekonomové hovoří o tom, že už-už začne krize. A nejspíš začíná právě takto. Je to kombinace koronaviru, ropy a skutečného, špatného stavu světového hospodářství – všechno dohromady. V každém případě se světová vrchnost vynasnaží, aby krizi obrátila ve svůj prospěch a odstřihla od budoucnosti značnou část této kapitalistické vrchnosti.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/ruska-elita-pujde-pod-nuz-jako-prvni/

 

Koronavirus je monstrózní podvod elit

 

 30.3.2020 , David Icke   ,  video:  https://youtu.be/n4a29QYgXCo     Podle Davida Icke se jedná o umělé vytvořenou epidemii, navíc značně zveličenou, s cílem svést na koronavirus hospodářskou krizi.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8256-david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit.htm

 

Putinovo poselství národu

 30.3. 2020 Autor: odjinud     Zjednodušeně by se dalo říci: "Chcete, aby se Rusko účastnilo toho "divadla" s koronavirem? Dobře, máte jej mít, ale občané Ruska nebudou trpět vaším divadlem, oni nebudou platit toto představení."

          Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42517-putinovo-poselstvi-narodu.aspx

 

Překvapující zpráva o koronaviru

30.3.2020 , Jan Vítek     „Úmrtnost na koronavirus je mnohem nižší než se nám předkládá k věření,“ prohlašují tři uznávaní odborníci.  Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí vysoký věkový průměr Evropanů a statistická zjištění, že přímou příčinou smrti starších lidí jsou jejich chronické nemoci...

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jan-vitek-prekvapujici-zprava-o-koronaviru

 

Co říkají statistiky o současné epidemii?

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29.3. 2020     Na jedné straně vidíme záběry z přeplněných nemocnic. Kapacity zjevně nestačí. A oproti tomu čteme statistiky, podle nichž korona nepředstavuje srovnatelnou pohromu jako každoroční chřipka. Jak se v tom vyznat?

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=248610

     (Pozn. spr.: Z dosavadních statistik zatím vyplývá, že koronavirus je v něčem nebezpečnější, než jiné přenosné choroby, v něčem méně. Nebezpečnější je zřejmě především v nenápadnosti, v záludnosti, svého šíření a tím ve schopnosti vyvolat zahlcení zdravotnických služeb. Z tohoto důvodu je nebezpečnější především pro nás, pro plebs, pro většinu obyvatel. Pro elity, které mají zajištěnu perfektní lékařskou péči, je nebezpečný méně než jiné nakažlivé choroby.

     Je také perfektním obětním beránkem, na kterého se dá svést současný přechod z latentní do otevřené fáze krize současného západního kapitalismu v jeho globalistické rentiérské podobě.)

 

Rusko je znepokojeno vojensko-biologickou aktivitou USA

 29.3. 2020     Ruská strana se znepokojením sleduje vojenské a biologické aktivity USA v blízkosti hranic Ruska a chtěla by, aby vyjasnily účel svých laboratoří v sousedních zemích Ruské federace a Číny

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032911729976-zdroj-rusko-je-znepokojeno-vojensko-biologickou-aktivitou-usa/

 

Zprávě EU o integraci migrantů uniká podstata problému

 

 27. března 2020 , napsal(a) Judith Bergman     Nová zpráva Agentury EU pro základní práva věnovaná integraci uprchlíků zcela ignoruje, jak špatně se projekt multikulturalismu v Evropě doposud vyvíjí

      Odkaz:     https://cs.gatestoneinstitute.org/15809/zprave-eu-integraci-migrantu

 

USA: impérium na kolenách?

 

 25. marca 2020 , peterszlen  Čína uverejnila správu o stave ľudských práv v Spojených štátoch amerických.   V roku 2018 bolo v USA zaznamenaných celkovo 1 206 836 násilných zločinov, vrátane 16 214 vrážd. Viac než 39 000 000 ľudí žije v chudobe

      Odkaz:     https://gpeterszlen.blog.pravda.sk/2020/03/25/usa-imperium-na-kolenach/

 

28. březen – Jan Amos Komenský

 

 Tento den – výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností naší historie J. A. Komenského, učitele národů, oslavujeme jako svátek – Den učitelů.

      Celý text:      Labyrint-sveta.doc

 

Čína kupuje u Rusov rekordné objemy ropy. Saudi a Nóri majú problémy

 

 Peking 28. marca 2020 (HSP/Iarex/Foto:Pixabay)      Američania tlačia na Saudov, aby ceny ropy zvyšovali, pretože potrebujú zachrániť svoje ropné spoločnosti.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/cina-kupuje-rusov-rekordne-objemy-ropy-saudi-nori-maju-problemy/2100851

 

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem?

 

Politolog nabízí odpověď

 

 28. března 2020 , Marek Bláha   Země platí za desetiletí omezování vládních prostředků, politizaci nezávislých institucí, fetišizaci místní správy a ponižování státních zaměstnanců a úředníků.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/proc-maji-usa-nejvice-nakazenych-koronavirem-politolog-nabizi-odpoved.9c792832/

 

CIA měla již před 40 lety nedetekovatelnou zbraň

způsobující srdeční záchvat a rakovinu

 16. 2. 2016 Sepsal Orgonet (Připomínka z archivu)    Jed je zmražen do formy šipky, a pak vystřelen velmi vysokou rychlosti na člověka. Když ho zasáhne, uvnitř roztaje a způsobí záchvat. Vše, co je vidět, je malá tmavě červená skvrnka na těle, kterou je těžko objevit."

      Odkaz:     http://orgo-net.blogspot.cz/2016/02/tajna-zbran-cia-zpusobujici-srdecni.html#more

 

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

 

 27.3.2020 ,  Tom Luongo     Mýtus o energetické soběstačnosti USA zmizí v obláčku kouře finančních derivátů. Nyní bude Trump čelit zhroucení trhu, což se bude dalece vymykat jeho schopnostem přijít tomu na kloub nebo nějak reagovat.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8253-putin-rozpoutava-vuci-usa-strategicke-peklo.htm

 

Tak už to začalo!

 26.3. 2020 , VK-Šéfredaktor AE News     Začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové globalizace před pádem do krize.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi-a-globalni-trhy-v-evrope-v-rusku-a-v-asii-okamzite-rostou-a-jasaji-ze-se-to-povedlo/

 

Extinction Rebellion: Koronavirus je lék, člověk je mor!

 

 27. března 2020 , rp,prvnizpravy.cz    XR o svém vlastním druhu: Země se uzdravuje. Voda a vzduch jsou čistší. Koronavirus je lék. Člověk mor“. Římský klub (globálních superelit), který se zavazuje k „udržitelnosti“ a „ochraně ekosystémů“, tvrdí: „Země má rakovinu. Rakovina je lidská.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/extinction-rebellion-koronavirus-je-lek-clovek-je-mor/

     (Pozn. spr.: Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. -  Morris-Prelidneni.doc  , neni-Prelidneni-Afriky.doc - Lžilevičáci a lžiekologové jako Extinction Rebellion jsou ve skutečnosti slouhové západních superelit. )

 

Několik poznámek k »Usnesení o významu evropské

 

paměti pro budoucnost Evropy«

 

 23.3. 2020 ,  Petr Markovič     Rezoluce EP, vedená zřejmě spíše současnými politickými zájmy než snahou o pravdivé pochopení minulosti, se jeví jako hodně trapný počin. Za podpisy českých poslanců pod tímto ostudným pamfletem bude jednou třeba se osobně omluvit.        Haló noviny, 23.3. 2020, str. 5

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53396905

 

Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodnění

 

 Autor: Paul Craig Roberts | Publikováno: 26.3.2020     Jediným řešením pro ekonomiku tedy je obyčejným lidem odpustit dluhy a korporace znárodnit.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42493-odpovedmi-na-ekonomickou-krizi-jsou-odpusteni-dluhu-a-znarodneni.aspx

 

Vztahy USA a Číny se rapidně zhoršují

 

 26.3.2020 VSa     Tvrdost posledních kroků naznačuje, že Peking začíná být ochoten riskovat otevřenou konfrontaci. Naznačují to podle článku i čínská obvinění ohledně koronaviru jako biologické zbraně USA.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/26/vztahy-usa-a-ciny-se-rapidne-zhorsuji/

 

Koronavirus a Gatesova nadace

 26.3.2020 ,  William Engdahl     Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8251-koronavirus-a-gatesova-nadace.htm

      K tématu:     Elitari-z-Bilderbergu.doc

 

Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár

26. 3. 2020 , Paul Craig Roberts   Pád budovy. č. 7 nebyl způsoben ohněm, ale současným selháním všech sloupů v budově (čili řízenou demolicí).
      Odkaz:    
http://www.nwoo.org/2020/03/26/p-c-roberts-univerzitni-dukaz-pad-budovy-c-7-wtc-nezpusobil-pozar/

 

Putin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku.

 25.3.2020     Ohlásil, že se příští týden nebude pracovat. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032511708347-putin-informoval-o-odkladu-hlasovani-o-zmenach-ustavy/

 

Správné myšlení o migrantech a Řecku

 

 25.3.2020 ,  František Kašpárek      Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru. Změnila se jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8249-spravne-mysleni-o-migrantech-a-recku.htm

 

Americké lietadlo rozprašujúce prasaciu chrípku zostrelené v Číne

 7. prosince 2009 , (připomínka z archivu)     Správy, ktoré dnes kolujú v Kremli, uvádzajú, že americkou vládou najaté lietadlo, pilotované agentmi americkej CIA, prevážajúce náklad zmutovaného vírusu prasacej chrípky s cieľom jeho rozprášenia vo vzduchu, bol zostrelený na čínskom letisku Shanghai Pudong

      Odkaz:     http://true-lies.blog.cz/0912/americke-lietadlo-rozprasujuce-prasaciu-chripku-zostrelene-v-cine

 

Třetí mrazivá noc v řadě, zima přepisovala rekordy

 

 25.3. 2020 , Novinky, ČTK     Na Kvildě meteorologové naměřili -18,2 stupně Celsia. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota na -15,6 stupně. V Českých Budějovicích bylo ve středu ráno minus 7,6 stupně

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/treti-mraziva-noc-v-rade-zima-prepisovala-rekordy-40317956

 

Bank of America: V USA začala ekonomická krize

 

 23.03.2020 , Natalja Dembinskaja    S problémy takového rozsahu se americká ekonomika nesetkala nikdy. Ani po teroristických útocích 11. září a ani v době „velké recese“ v roce 2008.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-america-v-usa-zacala-ekonomicka-krize/

 

Le Figaro: CIA před 10 lety předpovídala globální pandemii!

 

 23. března 2020     Analytické dokumenty americké CIA v roce 2009 naznačily možnost celosvětové pandemie, jejímž zdrojem označily Čínu a jihovýchodní Asii, píše Le Figaro.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-cia-pred-10-lety-predpovidala-globalni-pandemii/

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Říjen-prosinec 1948:      V tomto roce při výkonu služby přišlo o život 10 příslušníků SNB, 2 příslušníci PÚ SNB 9600

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1948.doc

 

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety

23.3. 2020 , Ivan David     Turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Kolem poledne se ale podařilo dvěma člunům s migranty proklouznout námořní blokádou

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/na-recko-turecke-hranici-vcera-probehly.html

 

Rusko a Čína budou zkoumat Měsíc na směny

 14. března 2020 , Andrej Rezčikov     Rusko a Čína vedou rozhovory o vytvoření společné základny na Měsíci.

      Odkaz:     https://vz.ru/society/2020/3/14/994389.print.html

      Celý překlad:      Rusko-a-Cina-na-Mesic.doc

 

Americká strana musí odpovídat na tři dotazy k epidemii

22.3. 2020 , http://czech.cri.cn/     Proč až do poloviny února americká vláda ještě nemluvila o epidemii na svém území, zatímco někteří úředníci Informačního výboru Dolní sněmovny prodali cenné papíry v hodnotě více než milióny amerických dolarů?

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/22/281s189280.htm

 

Dvě zprávy - která je pravdivá?

 

 21.3.2020 ,  Vladimír Stwora     18. října 2019 proběhla konference zaměřená na simulaci světové epidemie onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem „Event 201“ pod patronací nadace Billa Gatese

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravda.htm

      Celý text:      Dve-zpravy.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc  . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". Je pravděpodobné, že i tvrší metody, použití biologických zbraní. )

 

Neoliberální Malthus nazeleno aneb Staří ať pomřou

 21.3. 2020 , Veronika Sušová-Salminen   Německá veřejnoprávní televize ARD odvysílala asi dvě minuty dlouhé video herce Christiana Brandese. „Žertovnou“ formou se v něm říká, že koronavirus je „spravedlivý“, protože „Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/neoliberalni-malthus-nazeleno-aneb-stari-at-pomrou/

 

Akademik Čerskij

 

 Croix • 22. března 2020     Cesta lodi Akademik Čerskij z Vladivostoku,  do Baltského moře. Jde o snahu dokončit Nord Stream 2. Loď se přemisťuje v rámci minikonvoje. Konvoj proto tvořil kromě samotného Akademika Čerského a remorkéru Viktora Koněckého též torpédoborec ruské tichooceánské flotily Admirál Vinogradov. Podle některých ruských zdrojů je velmi pravděpodobně konvoj doprovázen pod hladinou jednou nebo dvěma ponorkami.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/akademik-cerskij/

 

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

21.3. 2020 Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní. Poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng-Xiao-pinga - považuje Peking (oficiálně) USA za hrozbu.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/21/cina-v-dusledku-viru-zostrila-svuj-pohled/

 

Americký vojenský magazín objevil u TU-160 jedinou vadu

 

 22.03.2020     Ruský bombardér Tu-160 je nejrychlejší, největší a nejtěžší ze všech jemu podobných letadel existujících na světě. Nemá konstruktérské vady kromě jedné: nejsou v něm použity stealth technologie.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032211692522-americky-vojensky-magazin-objevil-u-tu-160-jedinou-vadu/

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

 19. července 2019   (z archivu)    Americká sněmovna reprezentantů nařídila generálnímu inspektorovi amerického ministerstva obrany, aby prozkoumal, zda Pentagon prováděl v letech 1950 až 1975 experimenty s použitím klíšťat a jiného hmyzu jako biologické zbraně.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

Koronavirus a krize: Co nechápou (nejen) čeští

 

ekonomové porevoluční“ epochy

 

 20.3. 2020 , Jan Masák     Michail Chazin pro Sputnik opakovaně upozorňoval na kriticky nedostatečnou úroveň vzdělání a chápání ekonomických procesů ze strany ekonomů. Krize jsou dvě. Prvním druhem ekonomických krizí skutečně jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které nevidí. Tyto krize Chazin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032011685729-koronavirus-a-krize-co-nechape-sichtarova-a-dalsi-ekonomove-porevolucni-epochy/

      K tématu také :   Kapitalismus-mrtvola.doc

 

Lékařka Soňa Peková říká, že koronavirus

mohl vzniknout laboratorní cestou ...

Video   https://youtu.be/P2KW1kud9fg ,  https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

 15. 3. 2020 , Soňa Peková , FORUM 24 / Rozhovor          Vznikla petiční akce občanů ČR za udělení povolení pro MUDr.Soňu Pekovou Ph.D. provádět testy na SARS-CoV-2 :  

      Odkazy:     https://www.forum24.cz/video-lekarka-sona-pekova-rika-ze-koronavirus-mohl-vzniknout-laboratorni-cestou-a-omylem-uniknout/

 

Pro záchranu globální ekonomiky potřebujeme méně globální ekonomiky!

 

 21.3.2020 , VSa     Podle autora je stále patrnější vyprázdněný politický obsah nadnárodních institucí jako je EU. Zvláště v USA došlo k masové migraci výroby, která poškozuje to americké možnosti udržet si v řadě sektorů prvenství, a dokonce vůbec pokračovat v některých oblastech průmyslové výroby.  

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/pro-zachranu-globalni-ekonomiky-potrebujeme-mene-globalni-ekonomiky/

 

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

(připomenutí z archivu)

 13.1. 2012 , Lubov Lulko  ( více o autorovi > )      Onemocněli pouze ti, jejichž politika se staví proti dominantní pozici Spojených států. WikiLeaks oznámila, že v r. 2008 požádala CIA velvyslanectví v Paraguaji (Fernando Lugo!), aby shromáždilo veškeré biometrické údaje, včetně DNA, všech čtyř prezidentských kandidátů. Je rakovina vedlejším účinkem nových zbraní používaných rozvědkou? !!!

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4772-infikuje-cia-jihoamericke-vudce-rakovinou.htm

 

Co ukázala reakce na epidemii, o rozdílech mezi státy

 

 20. 3. 2020 , Petr Hampl   Podle reakce na koronavirovou epidemii totiž můžeme sestavit přehledný žebříček. - Nejhorší reakci z celého světa projevily Německo, Švédsko, Francie, Nizozemí a Velká Británie. S prezidentkou Clintonovou by do této skupiny patřily i USA.  - Evropské státy, které byly členy sovětského bloku, si vedou relativně dobře.   - A nejlépe situaci zvládají nejen Čína, Rusko a Korea, ale také třeba černé africké státy.

           Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-co-ukazala-reakce-na-epidemii-o-rozdilech-mezi-staty/

    ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Proto se většiny obyvatel tzv. vyspělých zemí také chtějí zbavit. )

 

V Sýrii bolo nájdené miesto úmrtia ruského pilota

 

stíhačky SU-25 – majora Romana Filipova

 

 Sýria, 19. marca 2020 ( AM )K zostreleniu Su-25 prišlo 3. februára 2018 v provincii Idlib.      Ruský prezident Vladimír Putin udelil Romanovi Filipovovi titul Hrdina Ruska.

Video:     https://youtu.be/DjtyYzIHLDc  ,  https://youtu.be/BZj01tzAiYs

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/19/v-syrii-bolo-najdene-miesto-umrtia-ruskeho-pilota-stihacky-su-25-majora-romana-filipova/

 

Banditismus ... důsledek rychlého postupu

 

finančně-ekonomické krize

 

      Z knihy – Aleš Přichystal „Přežít nebo zemřít“

      Celý text:      Dusledek-krize.doc

 

Demokracie v EU? Co prosím? Kde? No nikde...

 

 20.3.2020 , Tomáš Doležal   Demokracie v EU totiž nikam nezmizela. Ani nemohla – protože tam nikdy nebyla.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42443-demokracie-v-eu-co-prosim-kde-no-nikde-.aspx

 

Začíná ropná válka. Rusko si věří

 

 18.3.2020 , Haló noviny     Snižování těžby ropy už nějakou dobu drží cenu nad 60 dolary za barel, ovšem Rusko odmítlo další snížení respektovat, v pondělí 9. března, klesly ceny ropy ke 30 dolarům za barel. Podle vyjádření ruského ministerstva financí prostředky (rezervního) fondu by stačily při cenách mezi 30 a 40 dolary na nejméně šest, ale spíše na deset let. Vysoká saúdská těžba bude cenu mírnit jen pár měsíců, pak Saúdové budou muset válku podle Moskvy zakončit.

      Celý text:      RopnaValka.doc

 

Sherwood Ross: 13 000 vědců smrti plní bioválečný program USA

 17.3. 2020 Americký zákonodárce a profesor ilinoiské univerzity v Champaign Francis Boyle :   Odhadovaný počet 13.000 vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí plní program vývoje a výroby nových kmenů zabijáckých bakterií, odolávajících vakcinaci. Boyl uzavřel: Americké univerzity svolily k tomu, že jejich výzkumníci, instituty a laboratoře byly Pentagonem a CIA kooptovány do vědy, která si vzala za cíl vraždit lidi. Týká se to univerzit ve Wisconsinu, v Severní Karolině, v Chicagu, v Illinois, a týká se to i bostonského Harvardu a mnoha amerických univerzit dalších.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/17/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa/

 

Dokážou američtí politici přiznat tváří v tvář epidemii chybu?

 

18.3. 2020 , cri     Mike Pompeo mnohokrát nazval koronavirus jako „wuhanský virus. "Yang Jiechi (Jang Ťie-čch'), člen politbyra ÚV KS Číny řekl, že někteří američtí politici neustále pomlouvají Čínu a čínské úsilí o prevenci a kontrolu epidemie. Žádný pokus o pomlouvání Číny neuspěje, ani jakékoli jednání, které poškozuje zájmy Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/18/301s189208.htm

 

Globalizace

 

 Pod pojmem globalizace se rozumí proces celosvětového propojování organizací a zájmů přesahujících hranice jednotlivých zemí, a to především v oblasti hospodářství a politiky. První organizace, jež myšlenku globalizace uplatnila v praxi, byla katolická církev. Ve dvacátém století došlo k neuvěřitelné koncentraci moci do rukou několika málo rodin, jimž dnes patří největší společnosti na světě. Globalizace na jedné straně zajišťuje výhody hrstce superboháčů, ovšem zbytek obyvatelstva trpí újmou ve všech oblastech života.  to!“

      Celý text:      Globalizace-Morris.doc

     ( Poznámka správce:  Každý rozumný konstruktér při návrhu výrobku používá optimalizaci, nikoli maximalizaci (Globalizace = maximalizaci koncentrace ekonomické, politické, správní). Globalizace je v důsledcích vražedná, lidstvo pro přežití potřebuje optimalizaci (a to mnohafaktorovou) ! )

 

„Globalizace selhala, stejně jako liberalismus. Přichází nová éra.“

16.3.  Ľuboš Blaha - Ve vztahu ke koronaviru si národní státy pomáhají samy. Prvořadý je národní zájem a každý myslí sám na sebe. Přesně, jak jsem vždy říkal. Tato krize lidstvo poučí – musíme se vrátit k nějaké formě komunitarismu či socialismu, ve kterém bude stát garantovat sociální spravedlnost, pořádek a ochranu svých pracujících lidí.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020031611660191-globalizace-selhala-stejne-jako-liberalismus-prichazi-nova-era-blaha-promluvil-o-nasledcich/

 

Euroatlantismus se hroutí před očima

 

 16.3. 2020 , Sergej Mardan  Trump přímo obvinil evropské vlády ze slabosti a neakceschopnosti. Čínská komunistická strana ukázala celému světu tak neuvěřitelnou úroveň mobilizační připravenosti a způsobilosti vypořádat se s nejvážnějšími hrozbami, že už není nikdo na pochybách, že je Čína novou supervelmocí.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/euroatlantismus-se-hrouti-pred-ocima.html

 

Pandemie Coronavirus COVID-19. Skutečným

nebezpečím je „Agenda ID2020“

13.3.2020 Autor: Peter Koenig      Kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, přijaté v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za - implementací Agendy ID2020 - od těch, kteří si kladou za cíl ovládat svět silou – New World Order.

      Odkaz:     http://desitka.org/pandemie-coronavirus-covid-19-skutecnym-nebezpecim-agenda-id2020/

 

Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

 

 16.3. 2020    Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologickou, migrační a ekonomickou. Globalizaci autor považuje za nebezpečnější než smrtelnou epidemii, jejíž přetrvání patrně bude dočasné.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/figaro-koronavirus-a-migranti-ukazali-silenost-globalizace/

 

Kompenzace pro umělce?

 

 16.3. 2020     Nezávislí divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk.  Žijí si nad poměry a když se nedaří, začnou fňukat. Ti samí lidé, kteří tvrdili, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!   přišlo e-mailem

      Celý text:      Kompenzace-pro-umelce.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Boj proti koronaviru – dva světy, dva přístupy

 

 16.3. 2020 , Lukáš Vrobel, 1. Přísná opatření zavedená v Číně, socialistické Koreji a Vietnamu přinesla slibné výsledky: postupné snižování šíření epidemie v Číně a Vietnamu a zabránění jejího proniknutí do severní části Koreje. Protiepidemická opatření v kapitalistických zemích jsou přijímána pozdě, nejsou dostatečná, personálně a materiálně zabezpečená.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/03/16/boj-proti-koronaviru-dva-svety-dva-pristupy/

 

Národní státy porážejí EU

 

 15.3.2020 , Jaroslav Král     Dosavadní model EU se zadřel a přestává fungovat. Ukázala to nejprve migrační vlna, pak brexit a nyní také nastupující pandemie koronaviru. Zdá se, že nastává doba přílivu rozhodování zpět do rukou národních států, že po koronaviru bude EU zcela jiná, než před koronavirem.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/narodni-staty-porazeji-eu

 

OKUPACE

 

 15. 3. 2020, Miroslav Starý     V období (po r. 1968) nikdo nepřebíral v ČSSR moc, žádné plakáty jako výše se nelepily a nikdo nezasahoval do činnosti státních orgánů a výkonných státních složek, včetně represivních.  Žádná okupace to tedy nebyla.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2595-okupace

      Viz též:      Historicky-idiotismus.doc

 

Čínská lekce a Bella ciao

 

 15.3. 2020     Minulý týden ministr zahraničí USA Mike Pompeo obvinil čínské úřady, že se zpočátku zdráhaly sdílet informace o koronaviru... Prakticky bezprostřední byla zveřejněna domněnka v South China Morning Post, že virus byl přivezen do ČLR koncem října 2019 Američany v rámci 7 Světových letních vojenských her.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cinska-lekce-bella-ciao

      Celý text:      Cinska-lekce.doc

 

Cvičení NATO svědčí o přípravě na válku,

 

prohlásili v Generálním štábu Ruska

 

 "Scénáře intenzivních vojenských cvičení NATO poukazují na cílevědomou přípravu aliance na rozsáhlý vojenský konflikt", prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2019121811121912-cviceni-nato-svedci-o-priprave-na-valku-prohlasili-v-generalnim-stabu-ruska/

 

ČESKOSLOVENSKO POD HITLEROVÝM JAŘMEM

 

  Kořeny událostí z 15. a 16. března 1939 nutno hledat v mnichovském ujednání z 29. září 1938, kdy anglická a francouzská vláda ponechaly Hitlerovi úplně volnou ruku. Ano, ve skutečností je politika vládnoucích kruhů v Anglii a ve Francii diktována snahou obrátit směr útoků fašistických agresorů proti Sovětskému svazu.

      Celý text:      Pod-Hitlerovym-jarmem.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Leden 1947:     V období červenec 1946 - leden 1947 příslušníci pohraničních útvarů SNB 9600 zatkli 223 osob, pro hraniční delikty bylo zadrženo 7894 osob a pro nedovolený přechod státních hranic 2894 osob.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1947.doc

 

VPÁD NĚMECKÉHO VOJSKA DO PRAHY DNE 15. BŘEZNA 1939

  E. Beneš      Po tři století žili jsme pak pod jhem Němců a Maďarů. Poslední válka - první světová válka - dala nám znovu národní a státní svobodu. Německá vláda brutálně porušila svoje sliby a závazky, vpadla do území československého, zřídila tam t. zv. protektorát. A důrazně konstatuji, že ti, kdož spáchali tento zločin proti československému lidu a proti celému světu, jsou vinni před Bohem i lidmi a budou zle potrestáni.

      Celý text:      Vpad-nemeckeho-vojska.doc

 

Bomba z Číny: Američané mohli vyvolat epidemii COVID-19!

 

13. března 2020 ,     Koronavirus, který zachvátil téměř celý svět, mohl být zanesen do Číny americkou armádou, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí Žao Lijian.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bomba-z-ciny-americane-mohli-vyvolat-epidemii-covid-19/

 

Náš stát je předem plánovanou obětí

 

 13. března 2020 , Jaroslav Tichý     V zásadě jde za prvé o to, že jako členové EU a NATO jsme udržováni v tom, že nebezpečí nám hrozí z Ruska a ochrání nás NATO. Přitom pro nás existuje reálné nebezpečí z titulu masové invaze migrantů včetně teroristů. Náš stát (a my s ním) v obou uvedených případech předem plánovanou obětí.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/nas-stat-je-predem-planovanou-obeti/

 

Přemysl Votava: Kam se schovala EU?

 

 14. 3. 2020 , Přemysl Votava VašeVěc     Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. EU při první, opravdu vážné zkoušce zcela selhala.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/premysl-votava-kam-se-schovala-eu.html

 

Americký ekonom předpověděl Rusku vítězství v ropné válce

 

 10.3.2020     Ruský rozpočet ve srovnání se saúdským může být realizován při mnohem nižších cenách ropy. Putin se poučil z Trumpových obchodních válek: buďte připraveni na krátkodobé ztráty, pokud si myslíte, že vaši soupeři budou nuceni se vzdát.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020031011627380-americky-ekonom-predpovedel-rusku-vitezstvi-v-ropne-valce/

    ( Poznámka správce:  Nízké ceny ropy také pomohou strategickému partnerovi Ruska - Číně. )

 

Lékaři vysvětlili, jak chytré telefony a počítače dělají z mozku „skládku“

 

 10.3. 2020     Nadměrné používání chytrých telefonů a počítačů může způsobit přetížení mozku, což vede ke vzniku demence a depresí, píše Nikkei Style s odkazem na názor japonských vědců.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020031011619692-lekari-vysvetlili-jak-chytre-telefony-a-pocitace-delaji-z-mozku-skladku/

     ( Poznámka správce:  Zkrátka i v tomto případě platí, že nic se nesmí přehánět!!! )

 

Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal

 

krok, který nemá na celém světě obdoby …

 

 Autor článku: Admin , 10. 2. 2020     Předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

      Odkaz:     https://megazpravy.cz/urednici-po-celem-rusku-jsou-v-panice-putin-udelal-krok-ktery-nema-na-celem-svete-obdoby/

      K tématu také:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Důvod, pro který Severní Korea tolik nenávidí Spojené státy americké

 

 11.3. 2020 , 11.3. 2020 Mirastnews.    25. června 2020 si připomeneme sedmdesáté výročí zahájení korejské války, známé jako „válka za osvobození vlasti“ v Korejské lidově demokratické republice. Mezi lety 1950 a 1953 si nepřátelské akce vyžádaly téměř čtyři miliony životů.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-korea-tolik-nenavidi-spojene-staty-americke.htm

     ( Poznámka správce: Válka proti obyvatelstvu Koreje byla pro zločineckou snahu o získání neomezené světovlády pro superelity Západu a vedena byla zločinným způsobem - záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce je válečným zločinem . )

     Zpráva mezinárodní ženské komise pro vyšetření zvěrstev spáchaných americkými a lysinmanovskými vojsky  (Skupina delegátek, a to Liu Ching-yang (Čína), Germaine Hannevard (Belgie), Elisabetta Ga-o (Itálie) a Miluše Svatošová (Československo), navštívila vesnici Ma Dzon Ri v okrese Mun- Čen v provincii Kanvon, ležící 150 km od Fenjanu a 48 km od Vonsanu, a přístav Vonsan, rovněž provincii Kanvon.)

     Celý text:     Zprava.pdf

 

Merkelová sa už „zakráda preč“. Spor o utečencoch:

 

Brinkhaus kričal na Seehofera

 

 Berlín 10. marca 2020 , HSP/Roman Bednár     Šéf parlamentnej frakcie CDU Ralph Brinkhaus sa divoko pustil do ministra vnútra Horsta Seehofera. Podľa periodika Bild am Sonntag, sa na neho rozkričal: „Vy a vaši ľudia ste sa vôbec nič nepoučili a ste hluchí a slepí voči tomu, že národ už  jednoducho nechce ďalších utečencov. Sedíte len a diskutujete len medzi sebou, ale ja chodím neustále medzí ľudí v mojom volebnom okruhu a hovorím s nimi.“ So Seehoferom sa udiala neuveriteľná premena, ešte pred troma rokmi ostro kritizoval kancelárku a jej utečeneckú politiku

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/merkelova-sa-uz-zakrada-prec-spor-utecencoch-brinkhaus-krical-seehofera/2079858

 

Strategie rusko-čínské neformální aliance

 

 10.3.2020 VSa      Neformální aliance mezi Ruskem a Čínou je založena na postoji, že vojenská síla je součástí mezinárodních vztahů, píše dále Sučencov ve svém textu. V takovém pojetí tak stabilitu v centrální Eurasii mohou zaručit konsensem dvě nejsilnější země. Rozhodnutí Moskvy vytvořit pro Čínu protiraketový systém je v podstatě strategické.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/10/strategie-rusko-cinske-neformalni-aliance/

 

O pozadí mocenského boje v Číně

 

 TV Stalingrad , 3. března 2020     Rozhovor ruského experta na Čínu Nikolaje Vavilova pro TV kanál „Stalingrad“. Události se odehrávají podle toho pro Čínu nejnegativnějšího scénáře. Ve prospěch naší teorie o mocenském boji mezi „silovým blokem v čele se Si Ťin-pchingem a skupinou „komsomolců“ se objevila nová fakta. V Číně to pro nikoho výhodné není, protože „Si“ chtěl, aby vše proběhlo klidně, jen pár zavřených ze špiček, ale jinak klidnou rotaci kádrů.

Video: https://youtu.be/bBarMZAU99k

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-pozadi-mocenskeho-boje-v-cine/

      Celý text:      Pozadi-v-Cine.doc

 

První úder proti dolaru

 

 7.3. 2020 , Leonťjev Igor     Stalinův zlatý rubl byl oceňován jako švýcarský frank. Poprvé byly národní peníze „odpojeny“ od amerického dolaru. Od toho okamžiku byla sazba stanovována na základě zlatého ekvivalentu sovětských peněz, a podle průměrné ceny zlata v SSSR a na světovém trhu. V poststalinském období však byly tyto projekty zrušeny.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3560593

      Celý překlad:      Pervyj-udar.doc

 

Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším

 

 9. březen 2020 , miramar     Po znárodnení výrobných prostriedkov po roku 1948 sa odstránili rozdiely medzi bohatstvom a chudobou. Po roku 1948 mimo priemyselných závodov, začali sa budovať elektrárne, priehrady, elektrifikácia železničných tratí, budovalo sa množstvo škôl, nemocníc, jaslí a škôlok pre detí a státisíce štátnych, mestských a podnikových bytov.      Nastolením kapitalizmu na Slovensku súkromným kapitálom národ sa rozdelil na boháčov a chudobu. Nastalo nebývalé rozkrádanie štátu...

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/do-pozornosti-mladym-narodenym-po-roku-1975-a-mladsim.html

 

Dopad ruského hyperzvukového „Zirkonu“: Jako úder blesku!

 4. března 2020      Publikace Naval News ocenila informace, které se objevily o prvních námořních zkouškách nejnovější ruské hypersonické rakety „Zirkon“. Dokonce i Američané uznali tuto skutečnost a rychlost Mach 8, kterou nemůže vyvinout žádná jiná raketa na světě," uvádí se v publikaci.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dopad-ruskeho-hyperzvukoveho-zirkonu-jako-uder-blesku/

 

Švýcarsko stojí před pandemií

 

 8.3. 2020     Infekce zasáhla již téměř všechny kantony a postihla k včerejšku na 210 osob. Švýcarsko se tak dostalo na desáté místo v počtu onemocnění, které se šíří geometrickou řadou. Spolková rada vyhlásila zákaz akcí, kterých se účastní více jak tisíc osob. Armáda byla uvedena do pohotovosti

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-stoji-pred-pandemii

 

Američtí piloti špionážních letadel používají během misí

 

ruské a čínské satelitní navigační systémy

 

  7.3. 2020 , Zdroj: snews.com      Zájem o schopnost napojit se na různé navigační satelitní sítí však není výmysl Pentagonu: studie z let 2010 a 2012 zaznamenaly praktické výhody plynoucí z toho, že se mohou piloti odkazovat na 24 ruských satelitů Glonassu, na 30 satelitů Evropské unie Galileo pro rychlejší a přesnější údaje o poloze v případě, že je přímá viditelnost satelitu GPS blokována, jak se může stát v městském prostředí. USA provozuje 31 GPS satelitů v kompetenci, Čína také provozuje globální navigační satelitový systém, BeiDou, který se skládá ze dvou skupin a celkem 33 satelitů.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/americti-piloti-spionaznich-letadel-pouzivaji-behem-misi-ruske-a-cinske-satelitni-navigacni-systemy?redirect=%2F

 

Je holka předsudečná prodejná?

 7.3.2020 , Oldřich Lukáš     Napsal jsem Vládě ČR, ministryni spravedlnosti a ministru vnitra, aby mi pomohli objasnit, co se vlastně za tímto pojmem skrývá. Dozvěděl jsem se (odpověďi vlády, MV, MS), že extremismus ustupuje, a tak je nutno zavést jiný nástroj pro kvalifikaci nežádoucího konání. Nedostal jsem odpověď ani na jedinou obecnou, natož pak konkrétní otázku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8221-je-holka-predsudecna-prodejna.htm

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních hranic

v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 25. ledna 1946:    Oficiálně započal odsun Němců z Polska, Československa a Maďarska podle směrnice schválené Spojeneckou kontrolní radou. V roce 1946:  Při plnění služebních povinností přišlo o život 18 příslušníků SNB. Orgány bezpečnostní služby bylo v tomto roce zjištěno 59 případů nelegální a protistátní činnosti, na níž se podílely především skupiny Wehrwolf.

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1946.doc

 

„USA, ktoré sa bezočivo vyhlasujú za obeť špionáže,

sú najväčším špiónom na svete“

 Eugen Rusnák , Peking 7. marca 2020   Vedúci americkí politici a médiá často obviňujú iné krajiny zo špionáže, kybernetických útokov a ďalších bohvie akých hriechov. Vo viacerých krajinách sa však domnievajú, že práve USA sú tým „najväčším špiónom na svete“ a uvádzajú dôkazy.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/hovorca-cinskeho-ministerstva-zahranicia-usa-ktore-sa-bezocivo-vyhlasuju-za-obet-spionaze-su-najvacsim-spionom-svete/2077067

      Celý text:      Hovorca-CLR.doc

 

Zahnívání systému, politické panoptikum a zoufalí voliči

 

 5.3. 2020 Michael Kroh     Když není vize, vítězí politický marketing zaměřený na okamžitý volební úspěch. Liberální stát koroduje, ale vize jeho nástupce se neobjevuje na rozdíl od raného kapitalismu ani v utopické podobě. Populistická pravice nabízí postoje, které by správně měla zastávat levice. A když je nezastává nebo váhá, logicky ztrácí podporu voličů. Je to především vina současné politické levice, že se taktovky ujímají Matovičové, Grillové nebo Zelenští.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/05/zahnivani-systemu-politicke-panoptikum-a-zoufali-volici/

      Celý text:      Zahnivani-systemu.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

1945 - 21. února:    Od května 1945 bylo především v západním pohraničí prokázáno 206 případů protistátní činnosti, převážně organizace Wehrwolf, která byla v roce 1944 vytvořena jako ozbrojená organizace pro vedení boje v týlu spojeneckých armád. Od května do konce roku 1945 zahynulo při plnění služebních úkolů více než 50 příslušníků bezpečnostních složek, z toho byli dva příslušníci Pohotovostního pluku

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1945.doc

 

Povídání o COVID-19 aneb „Černé labutě, sem tam bílá“.

 

 6.3.2020 Lubomír Civín     Čína se za posledních 30 let stala celosvětovou průmyslovou velmocí, která obrazně řečeno je průmyslovou dílnou světa, na globální průmyslové výrobě světa měla v r. 2019 podíl 28,4 %. Situaci zhoršuje  rostoucí zadluženost řady státních rozpočtů včetně amerického. Celé to připomíná pyramidovou hru, která jednou skončí zhroucením. Právě COVID-19 může zapůsobit jako roznětka.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/06/povidani-o-covid-19-aneb-cerne-labute-sem-tam-bila/

 

Čína se chystá vytvořit nový typ vojsk. Může za to koronavirus

 

 6.3. 2020     Čína může v armádě vytvořit vojska biologické bezpečnosti. Biologické hrozby mohou vzniknout v důsledku mutací a mohou být také vytvořeny člověkem a použity vojenskými protivníky jako prostředek ničení. Oficiální zástupce čínského ministerstva obrany Wu Čchien nemluvil přímo o záměru vytvořit speciální jednotky biologické bezpečnosti. Uznal však význam problému a potřebu zřídit v této oblasti národní systém kontroly.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030611596253-cina-se-chysta-vytvorit-novy-typ-vojsk-muze-za-to-koronavirus/

 

Test odolnosti Špagina.

 

 Rusko, 5. marca 2020 ( AM ) – Chlapci s Kalašnikov Group sa rozhodli zničiť samopal PPŠ-41, našli 78-ročného deduška samopal, pripravili mu zásobníky pre 913 nábojov, väčšina 35-ranové, prvý a posledný bol 71-ranový. Ten posledný sa zasekol, to bola aj jediná závada počas nepretržitej streľby.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/06/test-odolnosti-spagina-video/

      Celý text:      Test-Spagina.doc

 

Střežit hranice a vyzbrojit obyvatelstvo

 

 4. 3. 2020 , Autor článku: Ferdinand Pištora     Petr Hampl: „Jsou tomu čtyři roky, co prezident Zeman vyhlásil jednoduchý program národní bezpečnosti: začít střežit vlastní hranice, vyzbrojit obyvatelstvo, deportovat potenciální islámské radikály.“ Čtyři roky jsou dostatečná doba na přípravu, Česko však nejspíše svou příležitost zaspalo. „Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím,“.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247357

 

Chceš-li mír, připravuj se na válku. A přitom je zde koronavirus?

 3.3. 2020  Alexander Dubrovsky [daw]     V současné době je svět rozdělen na dva bloky. Jsou to:   1. Spojené státy, Evropská unie a Turecko - spojenecké vztahy.   2. Rusko, Írán a Čína - pouze potenciálně spojenecké vztahy.   Spojené státy se zase snaží za každou cenu oslabit především Čínu. K „potěšení“ stratégů všech druhů, i těch „gaučových“, je informuji, že kdyby došlo k nejhoršímu scénáři, má Rusko místo dvou potenciálních spojenců (Írán a Čína) vždy tři nejvěrnější spojence - armádu, námořnictvo a letecko-kosmické vojsko. Historie učí Nikdy nebojujte s Rusy , Otto von Bismarck vám nelže.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3557819

 

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

 5. března 2020 , (ps, Prvnizpravy.cz)     Oni potřebují rozhodný postoj České republiky, že hranice země... o nich se nediskutuje, o nich se střílí.  Víte, kdo to řekl? Tomáš Garrigue Masaryk.  To je podstatné. Děkuju.," prohlásil ve Sněmovně ve středu 4. března 2020 poslanec Jaroslav Foldyna.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cesti-emigranti-kteri-utikali-do-svedska-pred-komunisty-utikaji-zpet/

 

Koronavirus může přispět k deglobalizaci

 Ilona Švihlíková, 4.3. 2020     Decoupling, neboli odpojování či rozpojování, se na stránkách ekonomických časopisů skloňuje už delší dobu. Pokud převládne zkušenost, že globalizace (ve smyslu ekonomického propojování s technologickým jádrem) přináší velké části obyvatelstva spíše než přínosy náklady, a zároveň představuje strategická rizika, pak není divu, že se tento přístup dříve či později odrazí v nějakém politickém programu.

      Odkaz:     https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-koronavirus-muze-prispet-k-deglobalizaci

     ( Pozn. správce - západní globalizace je loupež:     Globalizace-je-kradez.doc

                   https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/  )

 

Rozpory kvůli Idlibu nic nezmění pro Turecko a Rusko. Názor

 

 2.3. 2020 , Irina Alksnis     Rusko se stalo příliš důležitým partnerem. Byl spuštěn Turecký proud, který je pro Ankaru nejen hospodářským, ale také nejdůležitějším geopolitickým projektem. Výstavba jaderné elektrárny Akkuyu je v plném proudu. Při setkání s Putinem se tedy bude muset turecký prezident řídit objektivní realitou a zdravým rozumem.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211585312-rozpory-kvuli-idlibu-nic-nezmeni-pro-turecko-a-rusko/

 

Putin: Rusko vytváří situaci, aby nikoho nenapadlo s ním bojovat

 

 2. března 2020 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se jeho země nechystá s nikým bojovat, ale vytváří v obraně situaci, která by jiné státy odstrašila od konfliktu s Ruskem.  "Navíc naše výdaje rok od roku klesají, zatímco výdaje jiných zemí rostou," poznamenal.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/putin-rusko-vytvari-situaci-aby-nikoho-nenapadlo-s-nim-bojovat.4b907c66/

 

Historické fiasko: Kapitulace USA v Afghánistánu

3. 3. 2020     Crimson Alter s jistým sarkasmem komentuje pro USA ponižující mírovou dohodu s Tálibánem.  Více než 2.200 zabitých amerických vojáků, více než 20 tisíc zraněných, 18 let války a okupace a více než dva biliony amerických dolarů utracené za „afghánskou kampaň“ – to všechno bylo marné.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4960-historicke-fiasko-kapitulace-usa-v-afghanistanu-a-jeji-ostudne-podminky-18-let-mrhani-penezi-a-zivoty-taliban-ma-nealkoholicky-mejdan-bijaky-z-hollywoodu-musi-prepsat-historii-diky-i-za-ceske-maso-pro-pusky.htm

 

Migrace a my

 2.3. 2020 , Ladislav Šafránek     Proč pomáhat migrantům, když jimi jsou zpravidla mladí a vzdělaní lidé z lépe situovaných vrstev, neboť jen oni jsou schopni získat prostředky na cestu »do ráje«? Možnosti Evropy zvládnout invazi imigrantů (primárně muslimů) jsou velmi omezené a rizikové. Obsahují agresivní potenciál střetu civilizací. Nikoli pouze ekonomický, sociální, ale i mravní, kulturní, psychický.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53260348

 

Volby na Slovensku - špatně i dobře

 

  1. březen 2020 , Eva Hrindová      Je na čase se zamyslet, co nám slovenské volby ukázaly. To špatné: Marketingová řešení bez pevnějšího obsahu stále vítězí. To dobré: V konečném důsledku to vítězství liberálů není zas tak famózní.  přestože všechny mediální hnojomety jely na plný plyn a to zcela bezvýhradně, Fico i Kotleba se do parlamentu dostali.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/volby-na-slovensku-spatne-i-dobre.html

 

USA: O ruských ponorkách víme, ale nedokážeme je vždy lokalizovat

 

 28. února 2020     Ruské ponorkové síly v posledních desetiletích jsou úspěšnější než kdykoliv předtím, uvedl generál Tod Wolters, nejvyšší velitel spojeneckých sil NATO. Podle zpráv ruské námořní síly v říjnu rozmístily v Severním Atlantiku 10 ponorek, včetně osmi jaderných ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-o-ruskych-ponorkach-vime-ale-nedokazeme-je-vzdy-lokalizovat/

 

Hovězí maso je v Argentině znovu politikum. Místní na ně nemají

 

 1.3.2020 VSa Trendy        Argentinci patřili tradičně k největším konzumentům i producentům hovězího masa. Nicméně dnes si nákup domácího hovězího mohou jen stěží dovolit. V roce 2019 spotřebovali v průměru jen 51 kg červeného masa, což je nejméně od roku 1920.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/01/hovezi-maso-je-v-argentine-znovu-politikum-mistni-na-ne-nemaji/

 

Je koronavirus předzvěstí globální finanční krize?

 

 1. března 2020 (kou, prvnizpravy.cz, lefigaro.fr, foto: arch.)    V čínských regionech nejvíce postižených koronaviry existuje 51.000 zahraničních korporací s přímými dodavateli a Čína samotná se stala „továrnou celého světa“: v posledních deseti letech se podíl čínské přidané hodnoty na světové poptávce vzrostl z 9% na 25%. Podle novin se v příštích dnech dobrým ukazatelem stane vnímání rizika finančními trhy, které až dosud vykazovaly vzrušení, ale nepropadly panice.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-je-koronavirus-predzvesti-globalni-financni-krize/

 

Dokáže bez ruských raketových motorov

 

NASA plnohodnotne existovať?

 

Washington 27. februára 2020     Američania používajú ruské motory RD-180 už od roku 1997 a za dlhých 23 rokov sa napriek značným snahám nedokázali prepracovať do štádia, že by vyvinuli vlastné americké raketové motory. Časť amerických analytikov sa prikláňa k možnosti, že Američanom bude trvať výroba vlastných raketových motorov ešte minimálne 10 rokov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/dokaze-bez-ruskych-raketovych-motorov-nasa-plnohodnotne-existovat/2065013

 

Proč si dělnická třída neudržela politickou moc?

14.2. 2020 , Oksana Sněgir (2018)  V řadách sovětské dělnické třídy se rozšířila tak zvaná „euforie vítězů“. Ztratila pocit nebezpečí, došlo k oslabení bdělosti, zapomněla na lstivost a sílu nepřítele a jeho neutišitelnou nenávist k socialismu. Dělnická třída zapomněla na to, co neustále opakoval soudruh Stalin – že po vítězství socialismu se stane třídní boj ještě tvrdším a že třídní nepřítel bude vést zoufalý odpor.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/14/proc-si-delnicka-trida-neudrzela-politickou-moc/#more-2089

 

Tajná světovláda

     Kapitola z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2      Největší část bohatství Země se nakonec vždy slévá u několika rodin. Tajná světovláda, která se v nejužším okruhu skládá z několika stovek rodin, sní o vládě nad světem, o zrušení všech národních států a o redukci světového obyvatelstva o 30 až 90 procent.

      Celý text:      Tajna-svetovlada.doc

 

Bezpečnostná stratégia SR nemôže byť postavená na záujmoch USA

 

 27.2. 2020 Autor je bývalý diplomat.  Je postavená v mnohých ohľadoch na akejsi našej ochote podporovať záujmy USA. Takými sú napríklad udržanie ich hegemónie vo svete a je založené na nepravdivých tvrdeniach a nedostatočnej analýze právnej podstaty vzniknutej medzinárodnej situácie.

      Odkaz:     https://zemavek.sk/bezpecnostna-strategia-sr-nemoze-byt-postavena-na-zaujmoch-usa/

 

Číňané vědí, jak udržet lidi při životě.

 

Tak to ale nebude ve všech zemích.“

28.2. 2020     Expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Bruce Aylward na tiskové konferenci v Ženevě  uvedl, že všechny státy by se měly učit od Číny, jak ona nemoc zvládla, protože ta má nyní jedinečné zkušenosti s tím, jak nemoc zvládnout ve velkém měřítku.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-cinane-vedi-jak-udrzet-lidi-pri-zivote-tak-to-ale-nebude-ve-vsech-zemich-expert-who-promluvil-o-koronaviru

 

Co nebude v dějepise

 Kniha Bedřicha Golombka „Co nebude v dějepise“ vyšla v roce 1945.  V létě se objevil v Praze lord Runciman Když své poslání ukončil, byl všem jasno, jak je ukončil, ovšem nikdo neměl tušení, co z toho vzejde

      Celý text:      Co-nebude-v-dejepise.doc

 

Německý ústavní soud a nacistická minulost

 

 27.2.2020      Německý Spolkový ústavní soud bude nyní – 75 let od porážky Německa a jeho nacistického režimu – zkoumat vlastní minulost a nacistické kariéry prvních ústavních soudců.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/nemecky-ustavni-soud-nacisticka-minulost

 

Štrougal se mlátí smíchy: profízlovaný komunistický stát?

Tak si to porovnejte!

 27. 2. 2020     V roce 1989 řvali studenti: policejní stát, policejní stát! A perlička? (Ne)policjení stát bude mít počet skoro 50.000 příslušníků a přitom už je nás o třetinu méně - bez Slovenska. Asi proto klesla objasněnost z 80% "za komunistů" na 40% dnes.

      Odkaz:     http://skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

 

Vyradili v Sýrii Rusi z prevádzky elekroniku

 

amerického F-22 a izraelského F-35?

 

 Hmeimim 23. februára 2020     V prípade útoku dronov a preletu F-22 a F-35 zapracovala ruská aparatúra rádioelektronického boja 1RL257 Krasucha 4, tá  je vo výzbroji ruskej armády od roku 2011. Vďaka ruským systémom rádioelektronického boja prišlo k značnému poškodeniu palubných operačných systémov a elektroniky oboch lietadiel,...

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/vyradili-syrii-rusi-prevadzky-elekroniku-americkeho-f-22-izraelskeho-f-35/2061989

 

Politické strany a Únor

 Po osvobození si lidé v Československu přáli po letech okupačních útrap, nesvobody i národního útlaku a ponížení budovat poválečnou republiku na nových základech. Na jednoznačné porážce pravice v únoru před 65 lety nic nemohou změnit stále opakovaná tvrzení dnešních vládnoucích politiků a jim poplatných novinářů o komunistickém puči.          Hana Kráčmarová, Haló noviny, 25.2. 2013, str. 6

      Celý text:      Strany-a-Unor.doc

 

Jsou v Česku potraviny s porovnání s dřívějškem

a s ohledem na kvalitu opravdu levné?

 Šizení potravin není v Česku nic nového pod sluncem. Prvorepublikový potravinový kodex platil do roku 1948, kdy byl zrušen a začaly platit státní normy, které stanovily složení potravinářských výrobků. Tyto např. zakazovaly přidávat do masných výrobků jakékoli cizorodé látky. Od 1. 1. 1995 byly tyto normy zrušeny a výrobci si mohou do svých produktů dávat vše, co uznají za vhodné.

      Odkaz:     https://kvalitapotravin.webnode.cz/mame-levne-potraviny-/

 

 

Únor 1948 a fakta!

 

 Co se stalo v únoru 1948?! „Únor 1948 byl v každém případě přes úsilí současných zaprodanců vítězstvím pracujících nad vydřiduchy a vykořisťovateli a nejvýznamnější pokrokovou událostí našich novodobých dějin.  Prezident Beneš se zachoval jako demokrat a realista.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/1617-%C3%BAnor-1948-a-fakta

 

Otevřený dopis panu A. Babišovi, předsedovi vlády ČR

 

ze dne 7. února 2020

 

 26. únor 2020 ,  aliancenarodnichsil.cz   

     Vážený pane předsedo vlády,     „Ujišťuji Vás“, napsal jste hned na počátku svého dopisu, „že naše vláda rozhodně nehodlá vést se Sudetoněmeckým krajanským sdružením žádná jednání.“

Domníváme se, že MZV ČR by mělo činit kroky, které by více odrážely naše státní a národní zájmy. Pokud to nedokáže, pak by vláda ČR jeho kroky měla náležitě korigovat, a o to prosíme.

Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020.html

                      https://aliancenarodnichsil.cz/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020/

 

O ceně masa a hospodářské politice

 

 20.2.2020 , Karel Žďárský  V celkovém přehledu nejrychleji rostoucích cen si pak zaslouží největší pozornosti vzestup cen vepřového masa o 18,9 % tedy bezmála o pětinu oproti lednu 2019. Ono spoléhání na trh, že vždy se nějaké chybějící zboží podaří získat odněkud z dovozu, je velmi ošidné.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/20/o-cene-masa-a-hospodarske-politice/

    ( Pozn. spr. webu: Nesoběstačnost národní ekonomiky v životně důležité potřebě, ve které by mohla být snadno dosažena, je jedním ze zločinů globalizace - Je to potenciální potravinová zbraň hybridního válčení globálních elit proti většině lidstva. )

 

Parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor.

 

Bratislava 25. februára 2020 Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) 10. februára požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby udelila splnomocnencovi vlády SR možnosť stiahnuť podpis z ratifikačnej zmluvy dohovoru.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/sns-vyzvala-prezidentku-aby-oznamila-rade-europy-ze-istanbulsky-dohovor-slovensku-ucinny-nebude/2064879

     K tématu:

     PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.     Kromě užitečných pasáží se do tohoto dokumentu propašovala spousta parazitních odstavců,  je příliš obecná, příliš extrémní a příliš jednostranná. Proto je třeba ji odmítnout a napsat jinou, pořádnou.     Istambulska-umluva.doc

     Ing. Peter Kohút, CSc.      Budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.“ Áno, okrem iných desivých skutočností, presne toto nám hrozí, ak dovolíme, aby prevzali moc liberálni fašisti. Kým zatiaľ sme hlavne ekonomickými vazalmi a otrokmi centrálnych bankárov     Istambulsky-dohovor.doc

     Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů:     Nejde o právo, ale o ideologii. Stačí obava, klidně i bez důkazů. Bude vyloučeno „alternativní řešení sporů včetně mediace a smírčího řízení“.      IstambulskaUmluva.doc

 

Před převratem bylo Československo vysoce rozvinutou zemí.

 

 24.2. 2020, P. Rejf      Za rok 1983 vyrobil československý průmysl např. 15.000.000 tun surové oceli, 2.500 jeřábů, 655 rypadel, 34.000 traktorů, 1.000 silničních motorových válců, 950 tramvajových vozů, 136.000 motocyklů nad 100 ccm, 51.000 motocyklů do 100 ccm, 177.000 osobních a nákladních automobilů

     Československý průmysl vyráběl typově 90% sortimentu, od říčních lodí, po letadla, od počítačů po přístroje pro kosmonautiku. Zahraniční dluh celého Československa byl kolem 5 miliard $ přičemž půjčky do zahraničí poskytlo Československo zhruba v dvojnásobné výši.

      Celý text:      PredPrevratem.doc

 

Co napsala Lenka

 

 24.2. 2020 Od mlok     17. listopadu 1989 mi bylo 28 let. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině... Dnes bych si za to nafackovala. Já tedy neoslavuji třicet let svobody. Je to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/24/co-napsala-lenka/#more-2106

 

Jak se žilo za první republiky?

 

 Zdeněk Štefek     V roce 1937 trpělo 60 % všech dětí v pražské čtvrti Libeň tuberkulózou. Z za první republiky bylo 81,3 % dětí shledáno s nálezem podvýživy... Z celkového počtu sociálně potřebných rodin mělo v roce 1937 58,5 % jen jednu místnost. Studovaly pouze 4 % z dělnických a malorolnických rodin.

      Celý text:      Jak-se-zilo.doc

 

Britská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změně

 24.2.2020 , Elizabeth Johnston      Patricie Mac Cormack nabízí čtenářům naprosto tutové řešení pro globální oteplování - „zaškrcení rozmnožování“ a umožnění lidstvu, aby vyhynulo.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42375-britska-okultisticky-zalozena-profesorka-feminismu-vyzyva-k-vyhynuti-lidstva-aby-se-tak-bojovalo-proti-klimaticke-zmene.aspx

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". )

 

Sloučená dávka Maláčové může sebrat desetitisícům lidí bydlení

 

 22.2. 2020 , Jakub Svoboda, Právo     Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje změny u sociálních dávek. U bydlení by je chtěla sloučit do jediné. „Ze 160 tisíc současných příjemců dávky na bydlení může nově dostávat od státu méně skoro sto tisíc rodin nebo seniorských domácností. Možnost individuální žádosti o navýšení dávky ale není systémové řešení. „Jednak není předvídatelný výsledek ani čas, jak dlouho proces může trvat, mezitím už člověk může přijít o bydlení.

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sloucena-davka-malacove-muze-sebrat-desetitisicum-lidi-bydleni-40314199

 

Krizová připravenost

(Běžný vzorec krize - výňatek)

Psychologové hovoří o kognitivní disonanci, což znamená, že o hrozbě víte, ale nereagujete na ni. Nejednáte podle informací, které máte k dispozici. Nečtete signály. V zásadě je hlavní a zcela převládající reakcí na nebezpečí jeho odmítání. To je opět doprovázeno nečinností. Odmítnutí i nečinnost mají ten dopad, že se velmi pravděpodobně lidé budou považovat za oběť situace a to zhorší jejich vyhlídky na úspěšné přežití.

       Celý text:      Krizova-pripravenost.doc

 

V Německu se rozhořela diskuse o návratu k jaderné energetice

 

 18.2.2020 by admin     Od začátku letošního roku se v německých médiích téměř každý den objevují hlasy volající po dalším využívání jaderné energetiky, jako „možné varianty výroby energie bez emisí CO2“.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2020/02/v-nemecku-se-rozhorela-diskuse-o-navratu-k-jaderne-energetice/

 

Nadužívání slova "neomarxismus"

 22. 2. 2020 , Stanislav A. Hošek      Přídomek „marxismus“ se používá naprosto nepatřičně. Jakékoliv spojení s marxismem by bylo možné tehdy a jen tehdy, kdyby jeho charakteristickým rysem byla dominance celospolečenského vlastnictví produkčních prostředků, zdrojů a naprosto nevyhnutelně bank. Tvrzení, že EU je neomarxistický nadstát, je nesmysl. Jde přece nepochybně o prvek globálního kapitalismu, útvar kapitálového imperialismu a dokonce o superstát nadvlády korporací.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/naduzivani-slova-neomerxismus.html

     ( Poznámka správce: Jedná se v těchto případech o orwellovské převracení pojmů, o informačně-psychologické válčení na straně superloupežníků a supervrahů - západních superelit, dlouhodobě realizujících genocidy národů - genocidu většiny lidstva. )

 

Západ spatřil "nové hrozby" v Rusku a Číně

 18.2. 2020 , Petr Akopov      Ačkoli Spojené státy již dlouhou dobu považovaly Čínu za svého hlavního protivníka, takové agresivní útoky tu už dlouho nebyly. Američané však nejsou první, kteří se „střílejí do nohy“. S takovým „neumětelstvím“ je směšné doufat, že se podaří vrazit klín mezi Rusko a Čínu, a že se oslabí strategické spojenectví obou zemí.

      Odkaz:     https://vz.ru/world/2020/2/18/1024283.html

      Celý překlad:      Nove-hrozby.doc

 

Mníchovská bezpečnostná konferencia o oslabovaní Západu

 20. 2. 2020 , František Škvrnda  VašeVěc     V Mníchove sa 14. – 16. februára konala už 56. tradičná bezpečnostná konferencia. Autori správy uviedli, že „bezzápadnosť“, znamená nielen to, že svet sa stáva menej západným, horšie je podľa nich to, že menej západným sa stáva aj samotný Západ. Stávame sa svedkami rozpadu Západu ako relatívne jednotnej geopolitickej konfigurácie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/frantisek-skvrnda-mnichovska.html

 

Amerika se přibližuje krachu

 20. 2. 2020 , Michael Dorfman líčí ... „Bullshit economy“ je ovládána akcionáři, kteří se nejméně starají o firemní byznys. Na rozdíl od zaměstnanců, dodavatelů, spotřebitelů a místních obyvatel mohou investoři rychle své akcie prodat, jít o dům dál a zanechat všechny ostatní zúčastněné strany u rozbitého koryta.

„Bullshit economy“ v politice ničí víru lidí v systém a bez důvěry lidí se státy zhroutí, navzdory jejich vojenské a policejní moci.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4938-amerika-se-priblizuje-krachu-zlodej-bloomberg-ktery-chce-do-bileho-domu-zachvacuje-vse-jako-virus-amazon-a-jeho-padelky-hillary-a-jeji-demokrate-pracuji-pro-wall-street-kdy-se-to-cele-zhrouti.htm

 

Elity, přelidnění a virus

 

 19.2.2020 , Jan Vítek     Kočku z pytle vypustil londýnský Times, když pod titulkem Miliardářský klub navrhuje omezit světové obyvatelstvo napsal, že účastnící přísně tajného jednání věnovali kromě zdravotní péče největší pozornost přelidnění planety.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/elity-prelidneni-virus

 

Alena Vitásková: Otevřený dopis poslancům.

Praha, dne 16. 2. 2020     Místo toho, aby stát řešil, co napáchal, tak nastaly restrikce. Za restrikcemi chce schovat svoji neschopnost vykonávat službu pro občana, která mu byla veřejnosti svěřena. Kdo jednou uhradí všechny škody, které zcela vadným rozhodováním, nejen politiků, ale i orgány činné v trestním řízení, justici, státních úředníků, nám občanům, podnikatelům a celé společnosti vznikly s tímto „pravděpodobně úmyslně“ špatně nastaveným byznysem?

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-otevreny-dopis-poslancum-solarni-tunel-a-miliardove-skody-zpusobene-na-obcanech-a-podnikatelich/#.XkxMHohCer8

 

Lidické trauma se vrací po 78 letech.

 

Do sporu o udavačku promluvil nový svědek

 

 17.2. 2020 Jan Gazdík     Před pár dny zcela nový svědek - pamětník z Buštěhradu (redakce jeho totožnost zná), který se velmi dobře pamatuje na působení protektorátního četníka Evžena Ressla. "Zásadní otázkou proto je, zda Evžen Ressl své ´hlášení´ v prosinci 1945 nesepsal ze zcela prozaického důvodu - chránit sám sebe."

      Odkaz:     https://zpravy.aktualne.cz/trauma-vyvrazdenych-lidic-se-vraci-po-78-letech-meli-lidicti/r~ef537648473411ea9b40ac1f6b220ee8/

 

Jak se dojí voda

 

 14.2.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Převedení provozní části podniku do rukou nadnárodního koncernu Veolia v roce 2004 bylo nejen nemravné, ale též protiprávní. Poškozená firma se brání tomu, že je poškozená, a požádala soud o to, aby uznal, že poškozená není a že by vše mělo zůstat při starém. Byli jsme sice okradeni, ale nechte nás nechat se okrádat dál.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-doji-voda/

     ( Poznámka správce: Žijeme tedy zřejmě nejen v "době" Post-truth (post pravdivé), ale i Post-juridical (post právní), Post-moral (post morální ) ... Tedy v civilizaci lží, bezprávnosti, nemorálnosti, atd. )

 

Méně masa i za cenu vyššího zdanění, nabádají vědci Evropskou komisi

 

18. září 2018      Institut pro evropskou enviromentální politiku vydal studii, podle které se do roku 2050 musí produkce masa na starém kontinentu snížit na polovinu.

      Odkaz:     https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropa-jidlo-bez-masa-flexiterian.A180917_112323_eko-zahranicni_svob     ,     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zerte-brouky-Zdrazeni-masa-kvuli-EU-Krik-na-CSSD-velmi-neprijemne-613311

 

Globální kapitalismus je krádež

 31. ledna 2020,  Richard Wolff  Ekonom a profesor University of Massachusetts, Amherst.     K podvodům dochází, když věřitelé a vypůjčovatelé, obvykle soukromí finančníci a kariérní politici, sjednávají půjčky, které slouží jejich vlastním zájmům na úkor daňových poplatníků, kteří nakonec kryjí náklady na splácení vládních půjček plus úrok z nich.

      Odkaz:     https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/

      Celý překlad:      Globalizace-je-kradez.doc

 

Tajemství ponorky HMS Conqueror a útok na SSSR

 

 1.1. 2020     Necelé dva měsíce po válce o Falklandy se Conqueror blížila k sovětským teritoriálním vodám.  HMS Conqueror měl za úkol poslední vychytávku sovětské technologie ukrást. Ihned poté, co Conqueror dosáhl své domovské základny na Clyde, bylo zařízení naloženo do letadla a posláno k analýze do Spojených států.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/tajemstvi-ponorky-hms-conqueror-a-utok-na-sssr-1404059879.html

 

Drážďany - nejzbytečnější smrticí bombardování 2. sv. války

14.2. 2020 - Břetislav Olšer     Spojenecké bombardování americkými a britskými bombami německého města Drážďan, které bylo městem velkých uměleckých děl a sanitárním městem, silně přelidněným uprchlíky; válka byla prakticky u konce; scházely tři měsíce…

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9976-drazdany-nejzbytecnejsi-smrtici-bombardovani-2-sv-valky-mesto-velkych-umeleckych-del-a-sanitarnim-mistem-silne-prelidnenym-uprchliky-valka-byla-prakticky-u-konce-schazely-tri-mesice

     ( Poznámka správce: Jako je zločinem vykonání popravy bez řádného odsouzení, stejně tak je válečným zločinem záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce. )

 

Rodina jako základ zdraví; Stárnutí společnosti

 

a jeho sociokulturní souvislosti

 

 16. 2. 2020   Autor článku: MUDr. Zornitza Petrova Markantová     Abychom byli zdraví, mladí a svěží, tak potřebujeme své tradiční více generační rodiny. Tak žila společnost po staletí a tak jedině se přenese z minulosti do budoucnosti.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=246295

 

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu?

 

 Jaroslav Tichý • 12./15.  února 2020     Většina našich občanů žije v domnění, že naši europoslanci jsou voleni do EP proto, aby nás v tomto orgánu zastupovali. Realita je ale bohužel taková, že EP je cíleně uspořádán tak, aby národní princip v něm byl od počátku potlačen.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-1-dil/

                       https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-2-dil/

 

Vzpomínky na SSSR

 

14. únor 2020 , Daniel Novák     Článek V. Torgaševa - >> Stalinský SSSR a Chruščovská parodie na něj << Kromě revolucí v únoru a říjnu 1917 byla ještě jedna, o které dodnes není napsána ani řádka - revoluce let 1956-1960, provedená Chruščovem. Politická komponenta této revoluce spočívala v tom, že po patnáctileté pauze vracela moc partijnímu aparátu na všech úrovních. Takto zmizela efektivní kombinace plánované a tržní ekonomiky a nebyla nahrazena ani jednou, ani druhou. V roce 1965 po odstranění Chruščova od moci byly ministerstva i Státní plán obnoveny, avšak s podstatně zmenšenými pravomocemi. Po roce 1960 se tempa růstu ekonomiky trvale snižují, vedoucí pozice ve světě je ztrácena.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/vzpominky-na-sssr.html 

      Celý text:      Vzpominky-na-SSSR.doc

 

Zní zrady (euro)zvon...

 

 Autor: Jiří Kobza | Publikováno: 15.2.2020     Dne 18. prosince 2013 dosáhli ministři financí na mimořádném zasedání Rady pro hospodářské a finanční věci EU dohody o obecném přístupu k návrhu nařízení o jednotném rezolučním mechanismu (SRM), který tvoří jeden z klíčových pilířů tzv. bankovní unie.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42354-zni-zrady-euro-zvon-.aspx 

 

Máme detailní rozpočet jednoho projektu Člověka v tísni

14.2. 2020 , autor: B. Richterová a T. A. Nový      O spolupráci mezi Českou rozvojovou agenturou a „českou humanitární, rozvojovou, vzdělávací a lidskoprávní organizací“ Člověk v tísni jsme již informovali.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Regionalni-reditelka-za-300-300-korun-reditelka-mise-za-678-900-proplacene-kaficko-o-pauzicce-nebo-asistent-za-418-200-Mame-detailni-rozpocet-jednoho-projektu-Cloveka-v-tisni-613498 

      Celý text:      Clovek-v-T.doc

     ( Poznámka správce: Je zřejmé, že činnost v diverzních "neziskovkách" je velmi dobře honorována. Jak západní globální supermafií, tak bohužel i z rozpočtu našeho státu. )

 

NATO obkličuje a plánuje: Válka s Ruskem do roku 2028!

12.2. 2020 Vladislav Šurygin     ... vypočítává masivní přesuny armád NATO na hranice s Ruskem a nenechává nikoho na pochybách, že USA hodlají rozpoutat velký válečný konflikt dřív, než Rusko uzavře pakt s Čínou.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4923-nato-obklicuje-a-planuje-valka-s-ruskem-do-roku-2028-prave-v-tuto-chvili-to-zacina-nove-zbrane-a-nova-taktika-nejvetsi-manevry-za-tricet-let-s-nemeckem-i-s-nami-americane-zesileli-odveta-nas-vymaze-z-mapy.htm 

 

USA v šoku: Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele

V Film s drsným názvem „Impeachment. Bidenovy peníze. Masová vražda.“ natočil uznávaný americký autor - bývalý poradce prezidenta Trumpa Michael Caputa. Účast Spojených státech na tomto převratu samozřejmě nebyla žádným tajemstvím, ale množství faktů se každým rokem zvětšuje.

      Video:     https://youtu.be/AvWddGJJtE4     https://youtu.be/M0FZlobHPQQ

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/02/12/usa-v-soku-krvavi-zabijaci-z-majdanu-jmenovali-zadavatele/ 

 

Investice do vodíku rostou. Cílem je dramaticky snížit cenu

28.10.2019 by admin     Investice do vodíkových technologií v posledních letech rostou. Ministerstvo energetiky USA v rámci programu Nice Future, který podporuje výzkum a zavádění ekologicky přívětivých energetických technologií, věnuje velkou pozornost také výrobě vodíku pomocí elektrolýzy v jaderných elektrárnách.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2019/10/investice-do-vodiku-rostou-cilem-je-dramaticky-snizit-cenu/ 

c

     ( Poznámka správce: Vodíková energetika, s vodíkem levně a ve velkém množství vyráběném jadernými bloky s množivými reaktory, je řešením budoucnosti lidské civilizace. )

 

Nechceme nový Mariánský sloup na Staroměstském náměstí

 

 11. únor 2020 ,  Prof. PhDr. Stanislava Kučerová     Bílá hora – 8. 11. 1620.   Den smutku – 21.6. 1621.   Poprava české státnosti. "Znovupostavení sloupu nemá s patriotismem nic společného. Naopak. Bylo by projevem hrubé necitlivosti k dějinám a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/podoteky/nechceme-novy-mariansky-sloup-na-staromestskem-namesti.html 

 

T. N. Baramzinová byla jednou z řady úspěšných sovětských snajperek.

 9.2. 2020     Baramzinová začala navštěvovat ošetřovatelské kurzy, poté se rozhodla "přesedlat" na snajperku. Baramzinová se hned na začátku osvědčila. Během tří měsíců dokázala zneškodnit 16 nepřátelských vojáků, dohromady pak 36.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/zapomenute-pribehy-sovetska-snajperka-terorizovala-nacisty-ti-dokonali-ukrutnou-pomstu-1404064645.html 

 

Krize švédského sociálního státu

 

 Na začátku nového desetiletí čelí Švédsko v důsledku nadměrné migrace a neúspěšné integrační politiky radikálním kulturním a ekonomickým změnám, které zemi zásadně změní. Otázkou je, jak je vůbec možné cizince integrovat, pokud je většina lidí ve městě zahraničního původu. 51 % žáků základních škol v Malmö je zahraničního původu

      Odkaz:     http://berossos.blog.cz/2002/krize-svedskeho-socialniho-statu 

 

Dobíjení e-aut zdražuje

11.2. 2020 , David Dvořák     Nezapomeňte, počet e-aut má direktivně růst, ale současně se mají odstavovat jaderné a uhelné elektrárny ...  A dostáváme se do finále - co by jste řekli, pro začátek, na cenu cca 21,- Kč za kWh nebo chcete až 120,- Kč pro Vašeho e-mazlíčka?

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8193-dobijeni-e-aut-zdrazuje.htm 

 

Přepisování dějin nebere konce!

 

 6.2.  2020 , -VK-   Šéfredaktor AE News     Nejprve usnesení EU o podílu SSSR na vzniku II. sv. války a teď nově prý Češi byli spolupachateli nacistů a iniciátory plánu židovského holokaustu, který byl v Protektorátu Čechy a Morava saturovaný hlubokým antisemitismem v českém národě!

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/prepisovani-dejin-nebere-konce-nejprve-usneseni-eu-o-podilu-sssr-na-vzniku-ii-sv-valky-a-ted-nove-pry-cesi-byli-spolupachateli-nacistu-a-iniciatory-planu-zidovskeho-holokaustu/ 

 

Nedovolte, aby zvěsti a předsudky podkopaly

 

prevenci a kontrolu epidemie

 

 9.2. 2020 , cri  , Bruno     Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus dne 8. února prohlásil, že Čína za rekordní co nejkratší dobu rozpoznala patogen, včas sdělila Světové zdravotnické organizací a ostatním zemím DNA koronavíru, také transparentně vysílá informace o vývoji epidemie.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/02/09/284s188804.htm 

 

Miliony hladových a s nejistotou, zda budou jíst, v USA

 

 Stephen Lendman , www.intrepidreport.com/archives/28392     překlad Vladimír Sedláček     Většina amerických domácností, kde jeden nebo víc členů má zaměstnání, má malé nebo žádné úspory, takže jim s každým zameškáním placení účtů hrozí hlad a bezdomovectví.

      Odkaz:          http://www.halonoviny.cz/articles/view/53185254

 

Klauzule věčnosti: Česká ústava je vůbec nejméně

legitimní evropskou ústavou

9. 2. 2020 , Ivan David     Závěr, že česká ústava fakticky odsunuje demokracii na druhou kolej a zajišťuje, že jakýkoli (!) demokratickým způsobem přijatý zákon může být Ústavním soudem zrušen, dokazuje Marek Pavka ve své eseji v časopisu Argument!.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/klauzule-vecnosti-ceska-ustava-je-vubec.html 

 

Psychopati v zamestnaní: Toto je 7 povolaní, v ktorých je ich najviac

 8.2. 2020 , Ivana Kladivíková Miháliková     Predstava, že psychopatmi sú len násilníci a vrahovia, pričom väčšina z nich sedí vo väzení, je celkom mylná. Množstvo psychopatov je práve naopak mimoriadne spoločensky i kariérne úspešných...

      Odkaz:     https://www.kamzakrasou.sk/psychopati-v-zamestnani-toto-je-7-povolani-v-ktorych-je-ich-najviac/20835?position=hs_footer 

 

Koronavirus – jaká hra se hraje?

 

 7.2.2020 , Michal Brand     Koronavirus 2019-nCoV je biologická zbraň – uvádí americký expert, autor americké legislativy na domácí implementaci Konvence o biologických zbraních Francis Boyle. Kdyby šlo o útok biologickými zbraněmi proti Číně, čínská vláda musí mlčet. Nelze to totiž prokázat. I kdyby si byla čínská vláda téměř stoprocentně jista, nemůže nikoho obvinit, aby se celé obvinění jen neobrátilo proti ní samotné.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8189-koronavirus-jaka-hra-se-hraje.htm 

 

Ruská ekonomika, která již několik let podléhá západním sankcím,

je dnes mnohem stabilnější než kdykoli předtím.

 31.01.2020     Podrobněji o tom s odkazem na experty napsal anglický mezinárodní deník o světové ekonomice The Financial Times.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020013111340150-the-financial-times-napsal-o-uspesich-ruske-ekonomiky-po-zavedeni-sankci/ 

 

Coronavirus: Epidemie, nebo hysterie?

2.2. 2020     Výzkum coronaviru dlouhodobě platí vláda Spojených států amerických a nadace Billa Gatese. Izolovaný kmen coronaviru si nechala vláda USA patentovat v roce 2003. Později s tímto patentem začala obchodovat tak, aby získala kontrolu i nad lékem proti tomuto viru.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/coronavirus-epidemie-nebo-hysterie-300-cinanu-zemrelo-na-zapal-plic-a-dal-statistika-hovori-jasne-cinsky-prezident-pod-tlakem-liberalu-muze-dostat-mobil-kasel/#.Xjc814hCer8 

 

Soros v Davosu zavelel k útoku

3.2. 2020 Vladimír Malyšev     „S ohledem na mimořádnou situaci klimatu a nepokoje po celém světě,“ domnívá se Soros, „nebude přehnané říci, že rok 2020 a nadcházející roky se stanou rozhodujícími nejen pro osud Trumpa a Si Ťin-pchinga, ale také pro osud celého světa.“

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4905-soros-v-davosu-zavelel-k-utoku-sit-univerzit-na-vychovu-globalizacnich-kadru-znicit-diktatory-trumpa-orbana-salviniho-sorosaci-na-ukrajine-sardinky-v-italii-liberasti-v-rusku-stare-monstrum-ma-tez-syna.htm 

     ( Poznámka správce:  Soros je výkonným "bílým koněm" amerického "Deep State" a jemu podřízených eurounistických elit - viz jeho větší výdaje na světovou podvratnou činnost, než je jeho majetek.)

 

Nigel Farage a jeho skvostný projev o svobodě a štěstí

z vlastní hymny po odhození okovů Evropské unie.

 1.2. 2020     Farage: “Lidé zaplnili ulice a ano, všude je Union Jack (vlajka Velké Británie) a víte proč? Je to naše národní vlajka! Nechceme ten evropský pohvězdičkovaný banner.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/brexit-uzasne-nigel-farage-a-jeho-skvostny-projev-o-svobode-a-stesti-z-vlastni-hymny-po-odhozeni-okovu-evropske-unie-video-titulni-stranky-dnesnich-britskych-novin/#.Xjc5NIhCer8 

 

Nyhetsbanken varuje: Bruselský revizionismus druhé světové války!

 

 1.2. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, nehetsbanken.se,      Lennart Palm, emeritní profesor historie na univerzitě v Göteborgu, vysvětluje, proč usnesení, které Evropský parlament přijal k paměti druhé světové války, představuje hrubou revizionistickou verzi dějin.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nyhetsbanken-varuje-bruselsky-revizionismus-druhe-svetove-valky/ 

 

Stalingradská bitva byla nejvýznamnější

bitvou Druhé světové války.

  Dokumentují to zveřejněné výroky:

     H. Johnson, představený canterburské katedrály, 29. června 1941:        Na jedné straně je světlo a pokrok, na straně druhé temnota, reakce, otroctví a smrt. Rusko hájí svou socialistickou svobodu a současně bojuje i za naši svobodu. U Moskvy brání i Londýn.

       Celý text:      StalingradskaBitva.doc

     ( Poznámka správce: Vítězství nad fašismem přišlo především z Východu. Západní sionoanglosasské superelity  německý fašismus nejprve záměrně vypěstovaly, aby jej použily proti SSSR. Ten se jim pak „utrhl ze řetězu“ a vyrazil i proti jejich zájmům. Přesto se těmto superelitám podařilo silně poškodit alternativní společenskoekonomickou variantu civilizace - socialistiský SSSR a potlačit a podmanit si vznikající kapitalistickou konkurenci - Německo.

     Druhou světovou válku tedy ekonomicky vyhrály USA. Předválečná průmyslová produkce činila - u USA 35% světové, u Německa 14% (oba kapitalistické státy se zotavovaly z Velké krize). Průmyslová výroba SSSR po úspěšných pětiletkách představovala 17% světové.    

     Po válce měly USA 60% světové průmyslové výroby a rozbitý SSSR jen 9% . )

 

Evropská unie směřuje k existenciální krizi

 

 1.2.2020 , VSa     George Friedman  píše o fragmentaci EU nejen v souvislosti s odchodem Velké Británie.  EU nemá ujasněný ani společný ekonomický zájem. Odchod Velké Británie staví EU před otázku, zda a jak mohou tyto společné zájmy být zachovány a zda je možné národní identitu podřídit té evropské. Nejde o marginální neshody, jde o základní otázky. Evropská identita je iluze.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/01/evropska-unie-smeruje-k-existencialni-krizi/ 

     ( Poznámka správce webu: V problémech je jak (velká) globalizace západních superelit (NWO), tak i malá EU-globalizace. Pro většinu lidstva jsou přitažlivější uspořádání mezinárodních vztahů podle ruských konceptů multipolárního světa, založených na dodržování mezinárodních práv potřebných pro většinu lidstva a čínských konceptů ekonomické spolupráce států, založených na principech vzájemné výhodnosti. )

 

Rusko podpořilo Írán v konfrontaci s USA

 

 1.2. 2020 , Melkulangara K. Bhadrakumar     Ze satelitních snímků základny Ain al-Asad je patrné velmi přesné zasažení cílů. Íránci úspěšně předvedli, jak působivý a hrůzu nahánějící potenciál mají jejich rakety, a že jsou schopni způsobit fatální škody na amerických vojenských zařízeních. Írán má přístup k ruským nebo čínským systémům. Je pravděpodobné, že Írán jeden z těchto systémů použil. Je zcela možné, že Rusko má s Íránem dohodu o sdílení zpravodajských informací. Rusko  může výrazně snížit pravděpodobnost americko-íránského  konfliktu tím, že pomůže Íránu, aby se ubránil-

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8182-rusko-podporilo-iran-v-konfrontaci-s-usa.htm 

 

Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl

 

 31.1. 2020 ,  Jan Vítek     Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují? Ze tří světových tiskových agentur, usídlených v New Yorku, Londýně a Paříži  1.Americký Associated Press (AP),    2.Agence France-Press (AFP)   3. Reuters  

Pentagon zaměstnává dvacet sedm tisíc „píáristů“, kteří mají za úkol šířit indoktrinované zprávy a podplácet novináře. Síto vede k žurnalismu, který  obvykle nedělá vlastní průzkum, ale spokojuje se s převyprávěním jedině správného vyprávění. Podle toho kdo jaké názory zastává poznáme, co čte a poslouchá.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdo-ovlada-tisk-televizi-ovlada-lidskou-mysl 

 

Poznámky k charakteru epochy

31.1. 2020 , Stanislav A. Hošek     Kdo jsou USA:     V prvé řadě jde o stát, založený přivandrovalci z Evropy, kteří „vyčistili“ celý kontinent od původních obyvatel, šlo o největší genocidu v dějinách lidstva.     Za druhé jsou státem, jehož většinu bohatství v podobě prvotní akumulace kapitálu vytvořili otroci, otroctví tam bylo zrušeno dodatkem k Ústavě Unie 18.12.1865.     Za třetí jde o stát s nejdelší a nejkrutější rasistickou segregací na světě po dobu dovážení otroků, ale i po občanské válce - Ku-klux-klan.     Za čtvrté, USA jsou jedinou zemí, která použila ve válce jadernou zbraň, čili se dopustila nejtěžšího válečného zločinu v dějinách lidstva.   

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/nejde-o-iran-dokonce-ani-ne-o-blizky-vychod 

 

Projev Reinharda Heydricha o plánech

 

na likvidaci českého národa

 

 28. leden 2020 , issttas     Někde stačí prostě nahradit slovo Říše pojmem EU:    "Němci musí vidět, že tato část říše je součástí říše a že zde na jedné straně požívá Němec ochrany a hraje vůdčí úlohu...  U Slovanů je dobrota chápána jako slabost ... musí nám sloužit jako otroci. ... tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat. Tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci. Ale přece bych rád, abyste nejprve viděli jedno: primárním je ovládnutí a definitivní podmanění tohoto prostoru, na pozdější dělení – pánové a příslušníci strany – je času dost později.          Sídlo říšského protektora, Černínský palác, Praha, 2. října 1941

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ceskeho-naroda.html 

 

Rusko si brousí zuby na kvantové technologie: Rosatom

 

zakládá pro jejich vývoj novou společnost

 

 22.1. 2020     Společný podnik Kvantové technologie se základním kapitálem 300 milionů rublů bude zcela patřit společnosti Atomenergoprom. Podle odborníků začala ve 21. století „druhá kvantová revoluce“.   Rosatom se podílí na vytváření ruského kvantového počítače. Tento projekt s rozpočtem přes 20 miliard rublů (7,3 miliardy korun), naplánovaný do roku 2024, je realizován jako součást dohody mezi ruskou vládou a společností Rosatom.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020012211287321-rusko-si-brousi-zuby-na-kvantove-technologie-rosatom-zaklada-pro-jejich-vyvoj-novou-spolecnost/ 

 

Pryč z EU! Po projevu Farage, do kterého mu skákali,

bouchly saze zkušené Češce.

 30.1.2020     V Evropském parlamentu se rozloučil asi nejznámější obhajovatel brexitu, Nigel Farage. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je antidemokratický a dává určitým lidem moc bez zodpovědnosti. Byli jsme před EU, budeme i po ní. Spolupráce Evropy od EU neodvisí.  

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dost-Pryc-z-EU-Po-projevu-Farage-do-ktereho-mu-skakali-bouchly-saze-zkusene-Cesce-Co-se-vlastne-stalo-611814 

 

Příprava další velké krize

29. 1. 2020     Vladimír Pavlenko naznačuje pozadí možné snahy finančních klanů vyvolat další apokalyptickou hospodářskou krizi za účelem překreslení politické mapy světa. Poté, co se po Velké říjnové revoluci sovětské Rusko vymanilo z pod kontroly Západu, vládnoucí oligarchické kruhy Západu se rozhodly nově přehrát neočekávaně ztracenou hru pomocí další světové války. Banka pro mezinárodní vypořádání, která byla vytvořena v roce 1930 jako nástroj pro vybírání reparací z Německa, se ale pak změnila v kanál financování nacistické vlády Třetí říše Západem. Celkový globální dluh dosáhl fantastické částky 250 bilionů, což je 320 % (!) globálního HDP. Generální ředitelka MMF Kristalina Georgievová předpověděla světu novou velkou depresi.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4897-priprava-dalsi-velke-krize-ceka-nas-zamerny-reset-svetove-ekonomiky-klicove-epizody-financnicke-historie-nova-prezidentka-mmf-placenym-dezinformatorem-vzeprou-se-konkurenti-usa-nerovnosti-a-dluhy.htm 

 

Proč se Čína bojí?

 

 28. leden 2020 , Martin Hyroš     Přenos u koronaviru je stejný nebo horší než u běžné chřipky. Ročně je v ČR chřipkou nakaženo cca. 1 mil. lidí, z toho 200 lidí zemře, to je úmrtnost 0,02% . Koronavirus má potvrzenou úmrtnost  3% . Je však obrovský rozdíl v procentu vážných zdravotních komplikací. Zatímco u chřipky se jedná zhruba o 0,06% tak u koronaviru se jedná o 20-30%!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/zdravi/proc-se-cina-boji.html

                      https://www.e15.cz/zahranicni/ve-wu-chanu-postavili-prvni-budovu-obri-nemocnice-za-ctyri-dny-1366307 

 

Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které zahájil

 

Putin, z vojenského hlediska

 

  26. 1. 2020 , Grigorij Jegorov rueconomics     Putin prvních 10 let obnovoval RF ze stavu, kam je přivedli jeho předchůdci (Jelcin a jeho okolí). Poté, co to bylo provedeno, se ruský lídr začal zabývat zajištěním bezpečnosti země. Poté, co byly úkoly v oblasti bezpečnosti splněny, Putin přistoupil k další etapě – vytvoření struktury ruského státu budoucnosti se zabezpečením intenzivního hospodářského rozvoje a technologického průlomu.  "Nyní probíhá třetí etapa. Základní síly státu se musí zaměřit na řešení sociálních problémů, vzdělání, vědu a vysoké technologie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/kedmi-objasnil-zmeny-v-politice-ruska.html

 

Šéf Nadace Železná opona: Máme zbrojit? Tak řekněte lidem,

kdo je nepřítel. ... My budeme válčit s Ruskem?

 25.1.2020     ROZHOVOR pro ParlamentníListy.cz s ředitelem Nadace Železná opona Václavem Vítovcem. To, čeho jsme ze strany USA svědky, je porušování mezinárodního práva. Válka měla a má jen jeden cíl. Krást. Území a bohatství toho druhého. Vkládaný ideový smysl je jen záminkou. Válka je jiná, když se pluky šikují proti sobě, tváří v tvář, a něco jiného je, když řídíte dron někde v Nevadě v podzemním velitelství, v koženkovém křesle, s vychlazeným nápojem u ruky… To je ta technologicko-etická zvrhlost.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef-Nadace-Zelezna-opona-Mame-zbrojit-Tak-reknete-lidem-kdo-je-nepritel-Nemec-Ani-nahodou-Polak-Nesmysl-Rus-My-budeme-valcit-s-Ruskem-To-snad-ne-610519

 

Telata tleskají svým řezníkům

 

 23.1. 2020 , Jan Campbell     Ursula von der Leyen & Co začala konat podle staro-nového pravidla EK: Z malé hlouposti je možné udělat ještě větší hloupost a v tradici, že německé chyby nikdy nejsou malé, vydala příkaz připravit Konferenci k budoucnosti Evropy... Málokdo si uvědomuje historický kontext, klimatické periody, jejich průběh v minulosti. Mezivládní panel o klimatických změnách (IPCC) není nezávislá vědecká instituce. Opak je pravdou. Telat tleskajících svým řezníkům zatím neubývá. Naopak.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-telata-tleskaji-svym-reznikum

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu,

 

ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! ...

 

 24. leden 2020     Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Není totiž potřeba ten zákon přijímat, protože národní bezpečnost ponechávají Smlouvy o Evropské unii je ve výlučném a výhradním rozhodování jednotlivých států, do kterých EU nesmí a nemůže zasahovat!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/video-vaclav-klaus-ml-na-tiskovce-trikolory-odpalil-bombu-ze-ktere-se-poslanci-spd-a-kscm-doslova-obsypou.html

 

Kdo jsou v RF zahraniční agenti a čeho se bojí,

mnozí s povolením k pobytu?

 22.12. 2019 , Galina Тuvik     V síti se objevil seznam ruské, takzvané, „elity“ : členů vlády, členů Rady Federace, členů Státní dumy s doklady cizích států v kapse. Získání občanství jiné země je podmíněno přísahou nebo slibem v té či oné podobě být loajální tomuto státu a vlastenecky jej bránit v případě vojenských konfliktů. Jak říkal Březinský „ještě popřemýšlejte, čí je tato elita – vaše nebo naše?".

      Odkaz:     https://cont.ws/@galtuv/1537321

      Celý překlad:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce webu:     Nyní už chápete, proč Putin, mimo jiné, nezbytně musel navrhnout změny v ústavě -  Nadřazenost ruského práva nad mezinárodními právem; Zákaz cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod.?     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Přelidnění - Devadesát procent musí pryč! (???)

 

 Strach z přelidnění naší planety je prastarý. Jako jeden z prvních jej písemně vyjádřil anglický ekonom a anglikánský pastor Thomas Robert Malthus. Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. Ted Turner požaduje redukovat počet světového obyvatelstva o 95 procent!     Z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2

      Celý text:      Morris-Prelidneni.doc

 

Lživot

 

 22.1. 2020  Autor článku: Lenka Procházková      Lživot. Tento novotvar znamená žití ve lži. Jenomže nutit bližní k přemýšlení bylo a zůstalo riskantní činností. Pro ty, co úkolují čučkaře, je ale předávání národního kódu zavrženíhodnou tradicí, kterou je nutné zrušit. Občas se ani toto nezdaří a zjevná pravda začne fascinovat a probouzet svědomí a schopnost kritického myšlení i u těch, co donedávna v houfu řvali Ukřižuj!

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244918

 

Koněv pryč? A co za něj? Odpor sílí, ještě bude veselo...

 

 22.1. 2020     Otevřený dopis, který zaslal české vládě bývalý poslanec KSČM Josef Skála, získal podporu v zahraničí. Ve slovech o nutnosti odmítnutí historického revizionismu ho podpořila Mezinárodní federace partyzánů, FIR.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konev-pryc-A-co-za-nej-Odpor-sili-jeste-bude-veselo-610612

 

Rusko má novou vládu. Lavrov a další ostřílení ministři ve funkci zůstali

 

 Ruský prezident Vladimir Putin dnes jmenoval členy nové ruské vlády premiéra Michaila Mišustina. V čele ruské diplomacie zůstává Sergej Lavrov. Změna se nakonala ani na ministerstvu obrany, kterému bude nadále šéfovat Sergej Šojgu. Oba výše zmínění platí za politické těžké váhy a mezi Rusy se těší velké důvěře.

      Odkaz:     https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/rusko-ma-novou-vladu-lavrov-a-dalsi-ostrileni-ministri-ve-funkci-zustali

 

Učitelské noviny, islamizace a multikulturní aktivistka

 

 18. 01. 2020 , Autor článku: Petr Hampl     Počet muslimů v evropských zemích, včetně České republiky roste;  - Neexistuje žádná hranice, u které bychom mohli předpokládat, že se tento růst zastaví;  - Muslimové v Evropě vytvářejí oddělené komunity. Nesplývají s domácím obyvatelstvem;  - Zároveň se muslimové radikalizují;  - Úřady v evropských zemích ztrácí schopnost prosazovat vůči muslimské komunitě vlastní zákony; - Stejná tendence se projevuje i v českém školství.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244647

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz  Morris-Prelidneni.doc ) raketojadernou válkou (planetu by si poničily ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Giraldi (ex-CIA) o sestřelení letu 752 u Teheránu

 

 22.1.2020     Bývalý agent CIA Philip M. Giraldi ve svém textu v „American Herald Tribune“ píše, že příčinou sestřelení ukrajinského letadla u Teheránu mohla být skutečnost, že někdo úmyslně ingeroval do systému íránské protivzdušné obrany a také do transpondéru letadla. Propojení možného kybernetického útoku a „pohotové“ pořízení videozáznamů vyvolává podle agenta myšlenku, že mohlo jít o pečlivě připravenou operaci, které zavraždění Kásima Sulejmáního bylo jen dílčí součástí.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/giraldi-ex-cia-o-sestreleni-letu-752-u-teheranu

 

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení

 

pro íránsko-americké vztahy

 

 21.1.2020 , Matthew Ehret     Prezident Dwight D. Eisenhower přednesl 8. prosince 1953 na půdě OSN projev, který se stal známý pod názvem Atomy pro mír. Ukončil svůj projev šokujícím konceptuálním sdělením, které otřáslo základy nově vznikajícího deep state, neboť vyzval ke vzniku společné aliance USA a Ruska, která by spolupracovala na rozmístění této nové technologie po celém světě v duchu dobré vůle a vzájemného ujištění o přežití.  Rusko oživuje Atomy pro mír. Podepsalo dohody s Jihoafrickou republikou, Egyptem, Zambií, Ghanou, Rwandou, Ugandou, Súdánem, Keňou, Etiopií, Kongem a Nigérií.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8168-atomy-pro-mir-vs-atomy-pro-valku-jedine-reseni-pro-iransko-americke-vztahy.htm

 

Čína chce technologicky porazit Spojené státy

 

 21.1.2020 VSa     Čína připravuje 14. pětiletý plán na roky 2021 až 2025, který bude zaměřen na rozvoj technologií.  Na rozvojových trzích spojených s iniciativou Jedno pásmo, jedna stezka přebijí nízké ceny jakékoliv obavy před tím, že by pak Čína mohla svoje telekomunikační sítě zneužít jako zbraň.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/01/21/cina-chce-technologicky-porazit-spojene-staty/

 

Americký hi-tech nateraz prišiel v Indii o zákazku

 

v prospech realistického ruského hi-tech

 

 Moskva 21. januára 2020 (HSP/Sputnik)     Úrady indického štátu Maháraštra sa vzdali plánu na výstavbu transportného systému Hyperloop, (Transport budúcnosti Elona Muska)  preto, že „tento Hyperloop ešte nikde nepostavili, jednoducho na svete neexistuje„ Súčasne so správou o zrušení indického Hyperloopu informujú miestne médiá o tom, že Rusko už spustilo výrobu systému S–400 pre Indiu

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/americky-hi-tech-nateraz-prisiel-zakazku-velkou-krajinou-ruskych-zbrani/2024048

 

Když ptáčka lapají?

 14.1. 2020     Hybridní vozidla, na jejichž koupi lákají politici dotacemi, daňovými úlevami či parkováním zdarma, mají vyšší spotřebu než obyčejné diesely. Trik je totiž v tom, jak Evropská unie počítá spotřebu a emise hybridních motorů. Úspora peněz, energie ani emisí ale dle dostupných indicií nebude ... jde ale o pravý opak – utrácení a plýtvání peněz daňových poplatníků a přesouvání zdrojů z mnoha úzkých kapes do několika málo kapes bezedných.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/kdyz-ptacka-lapaji-hybridni-vozidla-na-jejichz-koupi-lakaji-politici-dotacemi-danovymi-ulevami-ci-parkovanim-zdarma-maji-vyssi-spotrebu-nez-obycejne-diesely/

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Jak president Beneš odsoudil pakt Poláků s Hitlerem

 

- aneb - Co se stalo v Evropě roku 1934

 

 12.1. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     V současnosti Evropská unie vyhlásila superblábol o tom, že II. světovou válku zavinili Rusové a Němci společně – paktem Molotov–Ribbentrop. Pravdou je opak. Polská vláda nenáviděla SSSR ještě více, nežli předtím Rusko. Nakonec jí Hitler připadal jako "Evropan a muž pořádku". Nakonec polský národ strašlivě doplatil na Hitlerův pořádek. Ubohý dvojí metr a nepřípustné selektivní hodnocení spolku zvaného Evropská unie jasně prokazuje padělání dějin se strany Evropské unie vůči SSSR.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/jak-president-benes-odsoudil-pakt.html

 

O Putinově poselství Federálnímu shromáždění

 

 17. ledna 2020 , Michail Chazin     Po penzijní reformě se veřejnost vnitřně rozhodla, že Putin a liberální parta jsou bratři a dvojčata. Zlodějna pokračuje i teď, jen v 90. letech privatizovali majetek a nyní státní funkce. Fungování elitních skupin je velmi stabilní a nelze ho tak snadno vyměnit. Putin prakticky nejenže trochu zamíchal systémem politického řízení, ale stanovil systém umožňující vytvoření skupin alternativních liberálnímu elitnímu seskupení. Obecně řečeno, zda bude to, co jsem nazýval obratem doleva, alespoň částečně uděláno, závisí na tom, jak tvrdá kádrová rozhodnutí prezident učiní.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-putinove-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

„Evropa se chce zničit.“ Znalec energetiky Paukner

 

promluvil o zelené budoucnosti kontinentu

 

 18.1. 2020 Expert na energetiku Petr Paukner:     V Německu se ze zelené politiky stala politická ideologie, která vede k tomu, že po Evropě zaznívají hlasy o tom, že budou vyřazeny nejen uhelné elektrárny, ale i ty jaderné. I v Německu se říká: My skončíme s jádrem. My skončíme s uhlím. Ale jde o to, zdali se to zvládne.  Když vidím, co se děje v jiných zemích, tak si říkám: My se vlastně sami jako Evropa chceme zničit,“ dodal.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011811271920-evropa-se-chce-znicit-znalec-energetiky-paukner-promluvil-o-zelene-budoucnosti-kontinentu/

 

Polská profesorka o zdroji polské nenávisti k Rusku

 

 17. ledna 2020 , Anna Raźnyová poznamenala, že až do roku 2014 byly polsko-ruské vztahy docela dobré. Od puče na Ukrajině byly všechny akce Varšavy na mezinárodní scéně podřízeny boji proti Rusku. Polští „atlantisté“ se na úkor vlastní země rozhodli implementovat globální zájmy transatlantických hráčů.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polska-profesorka-o-zdroji-polske-nenavisti-k-rusku/

 

V Liberci na mě dýchl duch Konráda Henleina!

 

 14.1. 2020 , Antonín Suk, člen ANS     J1. října 2017 jsme umístili po dlouhých tahanicích s úřady na zeď hlavního nádraží v Liberci pamětní desku na odsun nebo spíš útěk českých vlastenců.  Ale ta deska tam už NENÍ !!! Naše pamětní deska byla ale “neznámým pachatelem” v úterý 7. ledna 2020 stržena a málem i zničena.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/v-liberci-na-me-dychl-duch-konrada-henleina/

 

Prezident Putin vrací Rusko Rusům. Závidíme...

 17. leden 2020 , Svatopluk Otava     Vladimír Putin zvyšuje suverenitu Ruska následujícími návrhy:

     Za prvé: Nadřazeností ruského práva nad mezinárodními právem. Za druhé: Zákazem cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod. Za třetí: Zahrnutím do ústavy základních principů veřejné moci a sjednotit spolupráci mezi státem a samosprávou. Stoupenci „hodnot“ a „našeho způsobu života“ marně dumají, jak jej za to ve zcela zaběhnutém duchu „informací“ o Rusku ostouzet.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/prezident-putin-vraci-rusko-rusum-zavidime.html

 

Byl íránský raketový operátor oklamán za účelem

 

sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem?

 

 16.1.2020 , Joe Quinn     Írán zakoupil na konci roku 2005 od Ruska 29 systémů protivzdušné obrany Tor-M1. Tyto systémy byly zřejmě rychle kompromitovány. „Radarový spoofing“, zahrnuje zachycení radarových signálů nepřítele a jejich odeslání zpět v pozměněném formátu, aby byl operátor radaru zmaten. Lze snadno zakódovat různé „vkládání falešných údajů“ na komerční softwarově definované rádiové platformě a vyslat je ze země nebo ze vzduchu za pomoci obyčejné antény.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8162-byl-iransky-raketovy-operator-oklaman-za-ucelem-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-nad-teheranem.htm

 

USA roky lžou o válce v Afghánistánu. Přiznal to už i šéf vládní agentury

 

 17.1. 2020 , Jolana Humpálová     Okolo afghánské otázky se nese odér lží… lží a krutosti,” řekl podle listu The Washington Post vysoce postavený úředník John F. Sopko ve středu v americkém Kongresu. Je to zatracující záznam. Zdůrazňuje nedostatek upřímné, veřejné komunikace mezi Američany a jejich lídry o tom, co jsme v Afghánistánu dělali,” řekl například republikán a předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Eliot L. Engel.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-roky-lzou-o-valce-v-afghanistanu-priznal-to-uz-i-sef-vladni-agentury-86582

 

Putin vystoupil před Federálním shromážděním ...

dojde ke změnám ústavy

 15.01. 2020     Většina projevu ruského prezidenta se letos týkala především sociálních a ekonomických otázek. Putin prozradil, jak Rusko odpoví na pokusy o přepisování historie ve 2. světové válce. Varuje před globální válkou, rvedl, že Rusko vyvinulo zbraně, které jiné země zatím nemají. Proto ruská obrana je zajištěna na desítky let dopředu.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2020011511253065-putin-prednasi-tradicni-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

Žijeme v období negativní utopie, říká filosof Michael Hauser

 15.1.2020 Redakce Argumentu     Slavoj Žižek v jednom zo svojich videí v zjednodušenej forme prehlásil, že budúcnosť bude buď utopická, alebo skrátka nebude. Problém je, že se neshodneme na pozitivní utopii. Jsou v zásadě jenom dvě základní možnosti. První - evoluční cestou, druhá - Marx mluví o tom, že kapitalismus je určitou diktaturou bohaté menšiny a socialismus se kvůli této okolnosti nemůže prosadit jinak než jako politické odstavení této oligarchické diktatury.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/15/utopia-ako-filozoficky-argument-v-meniacom-sa-svete-rozhovor-s-ceskym-filozofom-michaelom-hauserom/

 

Když se kácí les, tak se třískají civilní letadla

 

 12.1.2020  Autor: Václav Umlauf     Raketa vypálená z vojenského křižníku USS Vincennes v roce 1988 zabila 290 lidí. Navzdory „chybě“ byla posádce křižníku udělena medaile a kapitán byl vyznamenán Legií za zásluhy  Připomeňme přesně opačnou reakci hlavního velitele íránských gard, který prohlásil, že by raději zemřel sám na místě obětí.

          Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4252-Kdy%C5%BE-se-kaci-les-tak-se-t%C5%99iskaji-civilni-letadla

 

POSTOJ ZEMSKÉ DOMOBRANY K PŘIPRAVOVANÉMU

 

ZÁKONU PROTI DOMOBRANÁM

 

 11. leden 2020 , Zemská domobrana pravá podstata části návrhu zákona jednoznačně směřuje k zákazu stávajících domobraneckých skupin. Hamáčkova ďábelská lest - podařilo se ministrovi vnitra v novém návrhu zákona změnit formulace paragrafů, které mají postihovat domobrany tak, aby zde domobrana již nebyla přímo citována.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/postoj-zemske-domobrany-k-pripravovanemu-zakonu-proti-domobranam.html

 

National Interest: Ruská „Struna-1“ je zabiják „neviditelných“ letadel!

 

 11. ledna 2020 , nationalinterest.org  Jedním z nejinovativnějších řešení v této oblasti je bistatická radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ vyvinutá Výzkumným ústavem radiotechniky Nižnij Novgorod (NNIIRT)  umožňuje odhalit „stealth“ letadla(mimochodem charakteristika připomíná československý radar Věra či Tamara - pozn. red.).

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ruska-struna-1-je-zabijak-neviditelnych-letadel/

 

Trudeau: Havárie Boeingu v Íránu je výsledkem napětí, vyvolaném USA

14. ledna 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)     „Věřím, že kdyby v regionu v poslední době nedošlo k eskalaci napětí, byli by tito Kanaďané v tuto chvíli doma se svými rodinami," dodal kanadský předseda vlády s odkazem na 57 jeho krajanů zabitých při havárii letadla.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trudeau-havarie-boeingu-v-iranu-je-vysledkem-napeti-vyvolanem-usa/

 

Tajný projekt Zebra: Stalinova a Rooseveltova misia na výcvik

 

sovietskych letcov v USA si pripomína smutné výročie

 

 Filadelfia, 11.1.2020 – Prísne tajný projekt Zebra bol jediný prípad v histórii, kedy boli sovietski letci v Amerike trénovaní Američanmi. Jedenásť vybraných námorných dôstojníkov USA vyškolilo viac ako 300 sovietskych letcov. V súčasnosti sa rieši otázka inštalovania pamätníka na pamiatku pilotov, ktorí zahynuli pri dokončovaní oficiálnych misií na presun lietadiel do ZSSR počas druhej svetovej vojny.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/01/12/projekt-zebra-rooseveltova-a-stalinova-tajna-misia-na-vycvik-300-sovietskych-letcov-v-amerike-75-si-pripomina-aj-smutne-vyrocie/

 

Nacházíme se už ve studené válce

9.1. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s vnučkou maršála I. S. Koněva Jelenou Koněvovou.     Stále ještě doufám, že zvítězí zdravý rozum a socha zůstane na tom místě, kde se nyní nachází.  Pokud se výstavba památníku vlasovcům uskuteční, tak budete mít v Praze památník zrádcům.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52888567

 

Das Erste: Kde byl americký protiraketový obranný systém?

 

9. ledna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, tagesschau.de )   „Je zvláštní, že tolik íránských raket dokázalo zasáhnout americké cíle v Iráku. Američané mají velmi dobré ( ? ) systémy protiraketové obrany. Buď nebyli upozorněni, nebo nepracovali.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/das-erste-kde-byl-americky-protiraketovy-obranny-system/

 

Blaha připomněl, jak v roce 1988 Američané sestřelili íránské

 

letadlo, a vysvětlil, jaký je rozdíl mezi USA a Íránem

 

 11.1. 2020 , slovenský politolog Ľuboš Blaha si ale myslí, že hlavním důvodem strašné havárie je vražda íránského generála. „Íránci byli přesvědčeni, že USA zaútočí i na cíle v Teheránu – proto zpanikařil ten, kdo pravděpodobně přepnul bezpečnostní systémy a ty jako cíl automaticky detekovaly civilní letadlo,“ pokračuje Blaha. Podle politika je to příklad toho, jaké tragické důsledky může mít americká agrese.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020011111236126-blaha-pripomnel-jak-v-roce-1988-americane-sestrelili-iranske-letadlo-a-vysvetlil-jaky-je-rozdil/

 

USA a Írán: začátek konce

 

 Rostislav Iščenko 11. 1. 2020 ,  ukraina     Američané nejenom věděli, že generál Sulejmání přijede do Iráku, ale dá se říci, sami povolili tuto návštěvu. Vlastně, proto se Američanům podařilo se tak snadno a přesně trefit právě do jeho auta - přesně věděli kdy, kam a jak přijede a, podle všeho, byli informováni o úplném protokolu setkání. Takže USA oficiálně a otevřeně podnikly akci, nazývanou mezinárodním terorismem.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-iran-zacatek-konce.html

 

Policie neuhlídá ani sochu Koněva a lidé žádají,

 

aby chránila majetky a lidi ve středočeském kraji?

 

 Zveřejněno: 7. 1. 2020     Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na člověka, který podle něj svými diskusními příspěvky schvaloval smrt českých vojáků v Afghánistánu. Přece výkřik na facebooku je strašidelný zločin, zatímco loupežné přepadení babičky či znásilnění holčičky je jenom prkotina. Také se vám chce zvracet nad návratem šílených politických zvěrstev před rokem 1945?

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2964-policie-neuhlida-ani-sochu-koneva-a-lide-zadaji-aby-chranila-majteky-a-lidi-ve-stredoceskem-kraji

 

Studená, tvrdá fakta, která dokazují, že uplynulé  desetiletí bylo

 

ve skutečnosti pro americkou ekonomiku opravdu strašné

 

 1. ledna 2020 by Michael Snyder     V dnešní Americe je více než 500.000 lidí bez domova, asi 40 milionů z nás žije v chudobě. Federální rezervní systém vytvořil biliony dolarů z pouhého vzduchu a to pomohlo nafouknout obrovskou bublinu, kterou nyní vidíme na Wall Street. Mileniálové jsou na dobré cestě, aby byli první generací v současné historii, která skončí chudší než jejich rodiče. Během desetiletí, které je přímo před námi, na nás čeká den zúčtování.

     Odkaz:   http://theeconomiccollapseblog.com/archives/the-cold-hard-facts-which-prove-that-the-past-decade-was-actually-quite-awful-for-the-u-s-economy

 

Zadlužení vůči cizině se opět zvýšilo

 

 Zahraniční dluh České republiky stoupl v loňském třetím čtvrtletí o 99,1 miliardy korun na 4,426 bilionu Kč ke konci září. Přibližně tři čtvrtiny zahraničního dluhu připadaly na konci 3. kvartálu na soukromý sektor.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52854359

 

Prednáška Vladimira Putina na neformálnom stretnutí

 

hláv Spoločenstva nezávislých štátov v Petrohrade

 

 Petrohrad 5. januára 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)  Hlava ruského štátu na stretnutí informovala účastníkov stretnutia o archívnych materiáloch týkajúcich sa predhistórie druhej svetovej vojny a potom ich pozvala na špeciálne usporiadanú výstavu.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/prednaska-vladimira-putina-neformalnom-stretnuti-hlav-spolocenstva-nezavislych-statov-petrohrade/2005637

 

"TRAUMA" 1968

 8.1.2020 , Mgr. Petr Michalů, Čechoslovák      Český a slovenský národ (a věřím pevně, že je to většina jejich obyvatel), rozhodně NEMAJÍ žádné TRAUMA ze dne 21. srpna 1968, jak stále usilovně, cíleně, promyšleně, záměrně podsouváte lidem. To tak zvané trauma, tedy deprese a stálý psychický panický strach z tohoto dne, z této události, z příchodu vojsk Varšavské smlouvy a zachránění Československé socialistické republiky, mají v sobě stále právě všichni ti zloději, podvodníci, velezrádci a vlastizrádci Československé socialistické republiky, lokajové a kolaboranti západu a USA, ti, kteří svou podvratnou činností „pracovali“ na rozbití ČSSR. Kolaboranti a vlastizrádci jsou též všichni ti, kteří podporují a souhlasí s tím současným polistopadovým (1989) režimem bratříčkujícím se s fašismem!

     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2020/01/08/trauma-1968/#more-2022

 

Kdo přesvědčil Trumpa, aby zabil íránského vojenského stratéga

8.1. 2020 Vladimir Ovčinskij     Každá válka má své žháře, kteří ji spustí. K posledně jmenovaným samozřejmě patří skupina Michaela Ledina - Johna Boltona. Ale Bolton a Ledin jistě nezaujímají poslední linii v žebříčku válečných žhářů.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/kto_ubedil_trampa_ubit_voennogo_stratega_irana

     Celý překlad:      Kdo-presvedcil.doc

 

„Letadlo navrhli klauni řízení opicemi.“

10.1. 2020 , ČTK, Redakce Seznam     Letadla 737 MAX byla po celém světě odstavena z provozu loni v březnu. Nově zveřejněné e-maily (zaměstnanců a pilotů) vykreslují hluboce znepokojivý obraz toho, kam až byl Boeing zřejmě ochoten jít, aby se vyhnul kontrole ze strany regulačních orgánů, letových posádek i veřejnosti, i když jeho vlastní zaměstnanci interně bili na poplach.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/letadlo-navrhli-klauni-rizeni-opicemi-boeing-zverejnil-interni-zpravy-k-modelu-737-max-86042

 

Proč USA potřebují válku

 

 9. 1. 2019 , Jacques R. Pauwels , globalresearch     Během druhé světové války se bohatí majitelé a vedoucí pracovníci velkých korporací naučili velmi důležitou věc: během války se vydělávají peníze, hodně peněz. Jinými slovy, obtížný úkol maximalizace zisků - klíčová aktivita v americké kapitalistické ekonomice - může být vyřešen mnohem úspěšněji prostřednictvím války než prostřednictvím míru. Na rok 2020 dosáhl rozpočet USA na obranu 738 miliard USD.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/proc-usa-potrebuji-valku.html

 

Putin na procházce v Damašku, Trump

 

zalezlý u počítače, EU jako kůl v plotě

 

 8.1.2020 , Jiří Vyvadil     Po roce 1989 si Západ vedený USA myslel, že může kdekoliv zabíjet a může cokoliv.  USA a celá EU dnes jsou v situaci, že sice může prodlužovat sankce proti Rusku, ale k ovlivňování světových dějin jsou naprosto bezmocní. Tak hlavně nepanikařme. Kdo má být spravedlivě oslaben, tedy USA a EU za své války v posledním  třicetiletí, bude na Blízkém východě  oslaben.  A to je dobře.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/putin-na-prochazce-v-damasku-trump-zalezly-u-pocitace-eu-jako-kul-v-plote

 

Ruské aerolinky Aeroflot jsou nejdochvilnější na světě

 

 6. 1. 2020, mšv, Novinky     Nejdochvilnější leteckou společností uplynulého roku je Aeroflot. Ruský dopravce předčil japonské All Nippon Airways, které spadly na druhé místo, třetí jsou Delta Air Lines. Rusko si připsalo prvenství i co se týče letišť. Moskevské Šeremeťjevo vypravilo 95,01 procenta letů na čas. Následují čínská letiště Kuang-čou Paj-jün, Šanghaj Pchu-tung či Kchun-ming Čchang-šuej.

     Odkaz:   https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/ruske-aerolinky-aeroflot-jsou-nejdochvilnejsi-na-svete-40308787?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

 

Rok 2019 byl ve znamení odpojení a rozvíjející se deglobalizace

 

 7.1. 2020 , Ilona Švihlíková     Liberální řád ve skutečnosti vždy podléhal tomu, co se zrovna USA hodilo...  Využívání extrateritoriálních sankcí proto povzbuzuje „decoupling“, odpojování i ve finanční oblasti. Odpojování je protiglobalizační krok, proto se také stále více skloňuje slovo „deglobalizace“.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/07/rok-2019-byl-ve-znameni-odpojeni-a-rozvijejici-se-deglobalizace/

 

Ahojte, oni vám o Íránu lžou!

( Vytaženo z archivu )

 10. říjen 2018 , Napsal/přeložil:  Andre Vltchek     Zvažovali jste někdy do jaké míry jste otráveni lží o Kubě, Venezuele, Rusku a Číně, Severní Koreji a ano – o Íránu? Íránci neukazují „arogantní hrdost“, ukazují jen odhodlanou, slušnou a vlasteneckou hrdost národa s tisíciletou kulturou, který dobře ví, že je na správné straně historie. Pro Západ je Írán „nebezpečný“. Írán je nebezpečný, možná i smrtelně, pro imperialistické uspořádání světa, stejně, jako jsou nebezpečné Čína, Rusko, Kuba, Venezuela, Sýrie či Bolívie.

       Celý text:    O-Iranu.pdf

 

Moje rozhodnutí vrátit válečná vyznamenání a odsoudit

 

agresivní politiku NATO bylo opodstatněné…

 

 Od admin dne 30.12.2019 , M. Obrtel:     Soud, který jsem vynesl nad zločineckou organizací, kterou jsem poznal do hloubky a odmítl jí sloužit, jenž se zove NATO, se pomalu naplňuje a skutečnost je horší, než jsem ji tenkrát před pěti lety sám popsal. Sebereflexe naší politické reprezentace ve vztahu k zločinecké podstatě NATO, se neuskutečnila. Má tedy naše politická reprezentace nějaké svědomí ve vztahu ke statisícům mrtvých, jejichž krev má na rukou?

     Odkaz:   https://narodnidomobrana.cz/clanky/moje-rozhodnuti-vratit-valecna-vyznamenani-a-odsoudit-agresivni-politiku-nato-bylo-opodstatnene/

 

Kdo ovládne Světový ostrov? Američané v zajetí staré doktríny.

5.1. 2020 , Petr Hájek   Otcem anglosaské strategie  je geograf Halford Mackinder a říká se jí teorie Heartlandu  To podle něj leží v Rusku. Základní teze zní: Kdo ovládá Východní Evropu, ovládá Heartland. Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov. Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4851-pred-infarktem-paraziti-nas-uklidnuji-iran-odpovi-na-vrazdu-dramaticky-kdo-ovladne-svetovy-ostrov-americane-v-zajeti-stare-doktriny-poprve-v-nasich-republikovych-dejinach-agresory-vuci-srdci-sveta-kdy-to-zacne.htm

 

Kdo to byl Stepan Andrijovič Bandera?

 

Nacistické kukaččí vejce, jehož narozeniny si Ukrajina znovu připomněla oslavným pochodem s loučemi. Počátkem ledna 2019 ( i 1. ledna 2020 ) šel Kyjevem opět ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti. V Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově se uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery.

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9564-kdo-to-byl-stepan-andrijovic-bandera-nacisticke-kukacci-vejce-jehoz-narozeniny-si-ukrajina-znovu-pripomnela-oslavnym-pochodem-s-loucemi-1-ledna-2019

     K tématu také:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinci-pochodnemi-oslavovali-banderu-40308707 

 

Může někdo vysvětlit, na co máme…

 

 4.1. 2020 , Jiří Baťa     Jde o Bruselskou dohodu z 2.12. 2019 o přerozdělování imigrantů do zemí EU bez výjimky, že ČR (stejně jako ostatní členské státy EU povinně) přijme 2-3% všech uprchlíků, kteří přišli do Evropy v r. 2019, což dělá odhadem cca 5.000 migrantů-sólistů, plus dodatečné přijetí členů jejich rodin, tedy odhadem dalších cca 15 tisíc osob!  Může tedy někdo racionálně vysvětlit, k čemu je nám dobrá EU a proč jsme (ještě) jejími členy?

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/muze-nekdo-vysvetlit-na-co-mame.html

 

Ostrý začátek roku: Svět opět na prahu velké války.

3.1. 2020 , Petr Hájek    Teroristický útok na bagdádském letišti může urychlit pád naší civilizace do zapomnění. Přesně takhle začínají „velké války“. Dvacátá léta jedenadvacátého století začínají příznačně nebezpečně.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4848-ostry-zacatek-roku-svet-opet-na-prahu-velke-valky-zaminka-stvorena-proc-to-trump-udelal-kdo-vladne-v-bilem-dome-jsme-v-tom-az-po-usi-kdo-padne-prvni-dusledky-nelze-dohlednout-budou-vubec-jeste-volby.htm

 

Akí zahraniční piloti bojovali v 2. svetovej vojne

na strane Sovietskeho zväzu

 Na sovietskom nebi bojovali okrem spomínaných Francúzov notoricky známeho pluku Normandie-Niemen aj piloti iných krajín. Britskí piloti 151. krídla britského kráľovského letectva. Poľské letecké jednotky sa v ZSSR začali vytvárať už v roku 1940. Začiatkom roku 1944 dorazilo z Veľkej Británie 20 česko-slovenských letcov, ktorí dovtedy bojovali v britskom kráľovskom letectve. Počiatok vytvorenia juhoslovanského letectva sa datuje do roku 1944. Vtedy, na základe medzivládnej dohody preleteli k partizánom dve sovietske letecké divízie, stíhacia a bitevná. V jednotkách Červenej armády sa ale nachádzalo viacero španielskych pilotov.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/29/aki-zahranicni-piloti-bojovali-v-2-svetovej-vojne-na-strane-sovietskeho-zvazu/

 

Babiše nemám rád, Zemana taky zrovna nemiluju, ale...

 25.12. 2019 , Oldřich Rambousek    Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety.  Babiš, ale i Zeman jsou na seznamu pro Německo nežádoucích politiků. Je skutečně velice zajímavé, že v pozadí Milionu chvilek stojí nejvíce lidé, kteří se účastnili sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich-Rambousek-Babise-nemam-rad-Zemana-taky-zrovna-nemiluju-ale-608203

 

Čína a Rusko plánují posílení vědecké spolupráce

 

 4.1.2020 VSa     Vladimir Putin označil rok 2020 za rok rusko-čínské vědecké spolupráce se zaměřením na komunikaci, umělou inteligenci a internet věcí. Zatímco Čína ve vědě a technice dříve zaostávala za Ruskem, nyní v řadě oblastí Rusko předstihla. Myslím, že trend rozšiřování a prohlubování vědecko-technické spolupráce mezi Ruskem a Čínou bude pokračovat a pravděpodobně se zrychlí,“ cituje list SCMP ruského experta Lukina.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/04/cina-a-rusko-planuji-posileni-vedecke-spoluprace/

 

Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

 3. ledna 2020 , Petr Hampl     Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci... Je to stejný mechanismus jako ten, který udržuje neustálý proud migrace do Evropy.

         Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-chteji-vladcove-eu-opravdu-znicit-evropskou-ekonomiku/

     ( Pozn. spr. webu: Několikero stejných destrukčních mechanismů v různých společenských oblastech není náhoda. Je to skutečně plán prosazovaný superelitami s cílem genocidy většiny lidstva a nastolení NWO. )

 

Vražda íránského generála Sulejmáního byla chybou:

musíme chránit Českou republiku

 4.1. 2020     USA už dávno nemají technologickou, ale stejně tak ekonomickou převahu, v témže okamžiku chce rozpoutat stratég z USA opět další nesvár do horkého blízkovýchodního regionu. To je největší strategická chyba - budeme zařazeni do válečné zóny a USA si myjí ruce - příští boje budou u nás.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2959-vrazda-iranskeho-generala-sulejmaniho-byla-chybou-musime-chranit-ceskou-republiku

 

EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

 

 Lubomir Man , 3. ledna 2020     Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy Evropský parlament dne 18. 9. t.r. schválil. Čímž se Usnesení stalo právně závazným pro všechny země EU. Jaké naděje se s takovýmto novým výkladem dějin otevírají sudetským Němcům a jaké problémy se otevírají nám Čechům, není asi třeba ani hloupému dvakrát vysvětlovat.

     Odkaz:   https://outsidermedia.cz/eu-prepsala-evropske-deji/

     K tématu také:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

“Vládnou nám blázni. V Anglii zvítězil po půl století zdravý rozum.“

3.1. 2020     Alexandr Tomský     Obyčejní lidé jsou údajně ve své podstatě příznivci konzervativních hodnot a je to jen politická elita, jež z nich už „delší dobu dělá pitomce“. „To, že instinktivně obhajují základní věci života, svůj domov, rodinu, tradici, demokracii, bezpečnost a řád, důvěru mezi našinci a nedůvěru k cizincům, přece neznamená újmu rozumu. Lidé v hlasování o brexitu odmítli nejen podřízenost Bruselu, ale rovněž „progresivismus“ místní oligarchie.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020010311198360-vladnou-nam-blazni-v-anglii-zvitezil-po-pul-stoleti-zdravy-rozum-tomsky-nalozil-unijni-politicke/ 

    ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Jak se USA v Iráku samy dostávají mimo hru…

 

 3.1. 2020 , Tereza Spencerová     Už Bushova invaze proti Iráku přece měla původně dostat tamní bohaté ropné zdroje pod americkou kontrolu, místo toho ale vedla ke vzniku Daeše a posílení íránského vlivu nejen v Iráku, ale i v regionu jako takovém. Politika „maximálního tlaku“ proti Íránu ve výsledku jen posílila vliv Ruska a Číny na Blízkém východě. Pentagon a "deep state" se tak znovu ocitly v krizové situaci bez dobrých řešení.

     Odkaz:   https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-jak-se-usa-v-iraku-samy-dostavaji-mimo-hru 

 

USA svírá dluh studentů. Jedná se o 1,6 bilionu dolarů

 

 30.12. 2019 , VSa     45 milionů studentů splácí své dluhy federální vládě, neboť u ní hledali pomoc při financování svých studií. Absolventi nedosáhnou díky vzdělání prosperity a naopak za sebou vláčí enormní břemeno dluhů. Titul není cesta k lepšímu životu, ale spíš luxusním statkem pro vyšší třídu.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/usa-svira-dluh-studentu-16-bilionu-dolaru/ 

 

Svet na prahu globálnej krízy. Kto ako prvý pôjde „cez palubu“?

 

 Washington 1. januára 2020     Američania už nie sú v stave krízu, ktorá dopadne najtvrdšie práve na USA, odvrátiť. Nikto sa nevyhne nepríjemnému poklesu HDP a značným ekonomickým problémom. Ani Rusko a ani Čína. Európske proamerické elity stiahnu EÚ na dno len preto, aby sa stlmil negatívny pád USA.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/%e2%80%8b%e2%80%8bsvet-prahu-globalnej-krizy-kro-prvy-pojde-palubu/2002595 

 

Pražská kavárna dementní

 30. 12. 2019 . Petr Hampl     Logicky se nabízí hypotéza, že nižší sociální vrstvy zaměřené na manuální práci, jsou vůči této zkáze (hloupnutí) odolnější. Zedníkovi nemůžete říct: jak se kladou cihly si najdeš na internetu. Zde jsme svědky děsivé degenerace (vládnoucích "elit").

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4840-prazska-kavarna-dementni-betlem-ukazal-upadek-rozumu-znat-vlastni-kulturu-je-neresitelny-problem-kompetence-misto-vedomosti-proc-jsou-manualne-pracujici-moudrejsi-svedkove-degenerace-ct-v-cele.htm

 

Rusko, Čína a Írán pořádají společné vojenské cvičení

 

 30.12.2019 VSa     Rusko ukazuje, jak moc se zvýšil jeho vliv v regionu, Írán říká, že je pořád regionální velmocí a Čína se může pochlubit rostoucí silou svého námořnictva.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/rusko-cina-a-iran-poradaji-spolecne-vojenske-cviceni/

oc

 

Božská "spravedlnost" podle papeže Františka

 

 31.12. 2019 , Jiří Baťa    Spravedlnost Pána Boha, jak nám ji tlumočí papež František, je totálně postavená na hlavu. Je možné mluvit o spravedlnosti, není-li brána v potaz rozdílnost mezi dobrem a zlem, mezi dobrými a zlými lidmi, notabene mezi nevinným člověkem, např. dítětem a jeho vrahem?

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jiri-bata-bozska-spravedlnost-podle-papeze-frantiska

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Aktuálnost Stalina

 25. prosince 2019, Andrej Fefelov      Stalin zaujímá ústřední místo v národní paměti. Ruské dvacáté století znamenalo civilizační skok. Byl to odvážný experiment, riskantní přechod do jiné sociální dimenze, zoufalý skok do budoucnosti. Architektem této ohromující slitiny tradice a modernosti, archaičnosti a současnosti, hierarchičnosti a dynamiky, - byl Stalin. 

     Odkaz:   http://zavtra.ru/special/aktual_nost_stalina

     Překlad:  Aktualnost-Stalina.doc

     Viz také:  Den-7-listopad.doc

     (Pozn. spr. webu: Lenin a Stalin - dva géniové, kteří se objevili v Rusku v nejtěžší době, odolali světovému spiknutí. Nedovolili Západu zničit Rusko v roce 1917 a v následujících letech. Tím zachránili i další národy - především slovanské - před osudem severoamerických indiánů, který pro většinu lidstva nachystaly západní superelity - viz: http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html Ovšem, tento boj ještě neskončil!!! )

 

Německem hýbe skandál veřejnoprávní televize

 29.12.2019      Dívčí pěvecký sbor německého veřejnoprávního rozhlasu a televize z Dortmundu předvedl o Vánocích novou variaci tradiční německé písně. V aktuálním textu, přizpůsobeném době „klimatické krize“ se dozvíme, že babička je stará svině, protože jezdí autem a smaží maso.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stara-ekologicka-svine-jezdi-autem-Ne-nacisticka-svine-Nemeckem-hybe-skandal-verejnopravni-televize-608429

     Viz také:  Nejde-o-prelidneni.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, v chasosu mezigenerační nenávisti, ekofašismu, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  vyvoláním co největšího chaosu. )

 

Švýcarsko aneb příklad k následování

 

 30.12. 2019     Země se sedmi miliony obyvatel má armádu o síle 1.365.220 vojáků Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21. K nim tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják,

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2500-dal%C5%A1%C3%AD-p%C5%99%C3%ADklad-k-n%C3%A1sledov%C3%A1n%C3%AD

     ( Pozn. spr. webu: Švýcarští "bankstři" mají velmi dobrý odhad, jaké masakry svět v blízké budoucnosti očekávají a jsou na to připraveni. )

 

Musíme skoncovat s „bankovním socialismem“

 (aneb, jak hospodaří "bankstři")

 30.12.2019 , Jan Vítek     Svět se topí v dluzích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů. „Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“ varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. Když dopustíme, abychom museli příští rundu zase platit my, jsme hejlové na kvadrát a není nám pomoci.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8142-musime-skoncovat-s-bankovnim-socialismem.htm

     ( Pozn. spr. webu:  Ovšem, je zde velké nebezpečí, že tento krach extenzivního západního kapitalismu bude pro hloupé maskován vyvoláním velké války, která pak bude vydávána za jeho viníka !!! )

 

Cirkus na téma „stalinismus“ jako zbraň hromadného ničení

 

 27.12.2019 , PhDr. Josef Skála     Hybridní válka proti „stalinismu“ trvá už skoro sto let. Byla a je vedena nejen proti našemu hnutí, ale i přímo z jeho řad. Trockij se na prahu války neštítil ani uřvané agitace, sázející proti „stalinismu“ na nacistickou agresi. Terčem jsou úplně všechna hnutí, jež boj proti „právu“ silnějšího jen nesimulují ...

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/27/cirkus-na-tema-stalinismus-jako-zbran-hromadneho-niceni/#more-1935

 

ČNB o přijetí eura

(kráceno)

 23.12.2019 , Jiří Paroubek     Těžko můžeme očekávat, že se v nějaké vlastní analýze ČNB objeví zcela objektivní zhodnocení důsledků rozhodnutí Singerova vedení ČNB z listopadu 2013, což znamenalo vytištění dvou bilionů korun, za které ČNB nakupovala na finančních trzích eura, aby udržela nesmyslně slabý kurz koruny. A kdo na tom prodělal? Čeští občané ...

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/jiri-paroubek-cnb-o-prijeti-eura

     ( Pozn. spr. webu:  Přijetí EURa by bylo jen dalším podstatným prohloubením pozice naší republiky jako neokolonie.)

 

Klima a stopa peněz

 28.12. 2019 , F. William Engdahl , Global Research     Koho by to dříve napadlo. Že mega-korporace budou vedoucími podporovateli bezuhlíkového hnutí (?). Je to pokus o finanční reorganizaci světové ekonomiky. Využívá klima, něco, co ovlivňuje slunce a jeho energie, řádově převyšující vše, co má něco společného s lidmi. Je to pokus přesvědčit obyčejné lidi, aby nevýslovnými oběťmi „zachránili naši planetu."
       Odkaz:   
https://www.globalresearch.ca/climate-money-trail/5690209

       Překlad:      Climate-and-Money.doc

 

Americkí neoconi menia rétoriku, od boja proti

 

teroristom ich to ťahá k boju proti Rusku a Číne

 

 29.12. 2019 , František Olčaj     Mimo amerického územia sa nachádza dnes na zahraničných základniach v cudzích krajinách takmer 200 tisíc amerických vojakov. Situácia sa však mení, jednopolárny svet je minulosťou,  USA, i keď sú stále veľmi silné, slabnú a v multipolárnom svete sa budú americké pozície čoraz viac oslabovať.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/americki-neoconi-menia-retoriku-boja-proti-teroristom-taha-boju-proti-rusku-cine/1999585

 

Porovnejme „putinskou“ a „stalinskou“ industrializaci

 

 4. listopadu 2019     Přísně vzato, porovnání stalinské indust. Ve skutečnosti bylo během 13 let industrializace v SSSR postaveno asi 9.000 výrobních zařízení... Plody stalinské industrializace doposud využíváme a jsou to ony, které nám dnes umožňují rozvoj v pohodlnějších podmínkách. Hlavní věc, kterou jsme se naučili, je úspěšně bojovat o přední pozice ve světě bez tříštění zdrojů a maření lidských životů. 

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/sravnivaem_putinskuyu_i_stalinskuyu_industrializatciyu

       Překlad:      Sravnivajem.doc

     ( Poznámka správce webu:  Tato „světlá budoucnost“ však má také své stíny. Při velkém podílu kapitalistického hospodaření v národním hospodářství to ani jiné být nemůže - viz  Putin přiznal rozkrádání Vostočného    http://www.halonoviny.cz/articles/view/52467145 )

 

Rusko má loď na dokončenie Nord Stream 2.

 26.12. 2019, Andrea Lopatková, Moskva     Prezident Vladimír Putin uviedol, že Rusko vlastní loď potrebnú na dokončenie výstavby plynovodu Nord Stream 2.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/putin-rusko-ma-lod-dokoncenie-plynovodu-nord-stream-2-plavidlo-academic-cherskiy-kupil-gasprom-uz-roku-2016/1998833

 

Německý deník usvědčil NATO ze „zkoušky“ útoku na Rusko

Válka kvůli Bělorusku?

 25.12. 2019     Cvičení NATO Defender 2020 se stane nejrozsáhlejším přesunem amerických vojsk na evropský kontinent za posledních 25 let, píše Junge Welt.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019122511163799-nemecky-denik-usvedcil-nato-ze-zkousky-utoku-na-rusko/

 

Jak spáchat válečné zločiny - a vyváznout bez trestu

 

 26.12.2019 Vijay Prashad     Za posledních 16 let se nakumulovaly haldy zpráv o válečných zločinech, spáchaných v Afghánistánu a Iráku. Spojené státy nejsou stranou Mezinárodního trestního soudu (ICC). Pomohly ustanovit tento soud, ale poté změnily směr a odmítly spadat pod jurisdikci ICC.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8138-jak-spachat-valecne-zlociny-a-vyvaznout-bez-trestu.htm

 

Kam to tady ta „zodpovědná pravice“ dovedla?

 20.12. 2019     Účtování Ilony Švihlíkové s končícím desetiletím. Západ si prochází celou řadou krizí synchronizovaně – ekonomické problémy se táhnou k sociálním, ekologickým, až ke změně postavení Západu v mezinárodních vztazích.

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/ilona-svihlikova-komentuje.html

 

Novoročný výpredaj: Čína nemieni poskytovať úvery USA

 

 Moskva 24. decembra 2019  Po rozpútaní obchodnej vojny s Washingtonom znižuje Peking dôsledne množstvo amerických štátnych dlhopisov. A v dôsledku toho sa v júni 2019 stalo najväčším majiteľom týchto papierov Japonsko.Finančný analytický portál Seeking Alpha píše, že „Protekcionistická politika Trumpa spôsobí nakoniec finančnú krízu ... Konečným výsledkom bude skutočnosť, že Washington vynesie svojou obchodnou politikou definitívny rozsudok doláru ako svetovej rezervnej mene.“

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/novorocny-vypredaj-cina-nemieni-poskytovat-uvery-usa/1998076

 

Moskovské domy dnes rozkvitli so Stalinovými

 

portrétmi a vo Volgograde mu odhalili pamätník

 

 Rusko, Moskva, 21.12. 2019V hrdinskom meste Stalingrad, ktoré dnes nesie meno Volgograd, bol 20. decembra oficiálne odhalený pomník súdruhovi Stalinovi. Podpora Josifa Stalina je medzi obyvateľmi Ruska najvyššia za posledné dve desaťročia. Až 51 percent všetkých respondentov v ankete odpovedalo, že k Stalinovi pociťujú “rešpekt”, “obdiv” alebo “sympatie”...

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/21/moskovske-domy-dnes-rozkvitli-so-stalinovymi-portretmi-a-vo-volgograde-mu-odhalili-pamatnikstastna/

 

Kurdové a Erdoganova křižovatka. Bospor klíčem k budoucnosti?

 24.12. 2019 , Jiří Weigl      Ukázalo se, že převažující západní výklad syrské krize byl vyloženě lživý. Erdogan rychle poznal, že rozvratný příklad Arabského jara ohrožuje i jeho samotného, že za pokusem o jeho svržení byly západní velmoci, které o přeformátování Blízkého východu usilují. Podaří-li se Turecko destabilizovat, skutečná cena pro Evropu a pro nás bude nesmírná.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4828-otazka-josefa-s-mas-rad-turky-ty-pohansky-psy-kazdy-je-expert-kurdove-a-erdoganova-krizovatka-bospor-klicem-k-budoucnosti-krachy-a-zlociny-zapadu-na-blizkem-vychode-se-na-samet-nehraje.htm

 

Evropské usnesení o významu evropské paměti

pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP))

 22.12.2019 Od mlok     Co se nepovedlo Hitlerovi… dokázala Jourová. Evropští poslanci dali nyní svůj Main Kampf na papír a vydali jej jako Bibli 21. století. To skutečně podporujeme přípravy na další světovou válku? To skutečně může tady každý lhát a při tom zastávat funkce v ústavní soudu. Proč jsme v Evropské unii, kde se veřejně lže! Odejděme!

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/22/co-se-nepovedlo-hitlerovi-dokazala-jourova/#more-1923

 

ANS a KČP se dohodly

 21.12. 2019 , PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS     KČP vystupoval proti členství České republiky v NATO i v EU, proti podepsání Lisabonské smlouvy, proti vybudování americké radarové základny v ČR a proti zapojování českých vojáků do zahraničních misí (zejména Afghánistánu) bez souhlasu OSN. Společným cílem KČP a ANS je vytvoření konkrétní politicko-akční koalice k záchraně národního státu a obhajoba historické pravdy.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2494-ans-a-k%C4%8Dp-se-dohodly

 

Demontáž České republiky?

 

 23.12. 2019 , Jaroslav Bukovský      Němci nám nedají pokoj,... budou své revanšistické plány opět připravovat... a porovnáme-li německé již provedené kroky vůči naší zemi, musíme Edvardu Benešovi dát opět za pravdu. Německo nás ze svého okolí považuje za nejslabší článek, a proto provádí cíleně v náš neprospěch postupně další kroky.     Haló noviny, 23.12. 2019, str.  5

       Celý text:      Demontaz-CR.doc

 

Konečne sa začína riešiť podstata problému.

 

 21.12. 2019 , Andrea Lopatková, Londýn     Britská konzervatívna strana, na čele s premiérom Borisom Johnsonom, vyzvala, podľa denníka Daily Mail, na naliehavé vyšetrovanie globalizačného miliardára, a „manipulátora meny“, Georga Sorosa.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/konecne-sa-zacina-riesit-podstata-problemu-boris-johnson-zacne-vysetrovanie-proti-georgovi-sorosovi-soros-ovplyvnoval-britske-volby-vzdelaval-britsku-verejnost-volit-proti-brexitu/1995681

 

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti

oslavování nacismu nepřipojila ČR?

21.12. 2019      Vladimíra Vítová z Aliance národních sil (ANS) se ptá proč Česká republika nehlasovala v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Proč se ČR  zdržela hlasování?!

            Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-se-k-rezoluci-osn-o-boji-proti-oslavovani-nacismu-nepripojila-cr/

 

Trumpovi vyhlásili impeachment a on je šťastný.

 20.12. 2019 Ivan Danilov     Jak uvádí vážené centrum průzkumu veřejného mínění Gallup, „od chvíle zahájení impeachmentu stoupla Trumpova popularita o šest procent.“ Velký stroj politické propagandy amerického „hlubokého státu“ přestal fungovat.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019122011131486-trumpovi-vyhlasili-impeachment-a-on-je-stastny-rusko-vitezi/

 

Nemci rátajú s 100 miliónmi utečencov z Afriky

v priebehu desiatich rokov!

 20.12, 2019 , Berlín (HSP) , Andrea Lopatková     Akčný plán plánovanej migrácie je už vypracovaný a Van Layenová ho predstaví verejnosti vo februári 2020. A po schválení plánu väčšinovým hlasovaním v Európskom parlamente už politikmi dlhodobo plánované presídlenie časti afrického obyvateľstva do Európy nebude stáť v ceste nič.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/nemci-rataju-100-milionmi-utecencov-afriky-priebehu-desiatich-rokov-zelena-politicka-pozaduje-nich-klimaticky-pas/1994772

 

Co jsou naše národní zájmy …a shodneme se na jejich obsahu?

 

 20.12. 2019 , Jaroslav Tichý     K těm vnějším národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti mezinárodních vztahů, naší pozice v zahraničí a otázky v oblasti obrany. K těm vnitřním národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti bezpečnosti, životní úrovně (a s tím související otázky v oblasti ekonomické, v oblasti sociální a zdravotní politiky), dále v oblasti kultury, školství, historie, jazyka, v oblasti národnostní a přistěhovalecké politiky atd.).

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/co-jsou-nase-narodni-zajmy-1-dil/

 

20. zjazd Svetovej federácie demokratickej mládeže

 

podporil spravodlivú vec kórejského ľudu

 

 14.12. 2019 , Pchjongjang, www.kcna.kp     6. decembra vydala Svetová federácia demokratickej mládeže (WFDY) vyhlásenie na podporu podporu boja kórejského ľudu a mládeže v ich úsilí o trvalý mier a zjednotenie Kórejského polostrova.

       Odkaz:   http://www.kldr.info/2019/12/15/20-zjazd-svetovej-federacie-demokratickej-mladeze-podporil-spravodlivu-vec-korejskeho-ludu/

 

Drtivá porážka Spojených států?

 

Nositel Nobelovy ceny mluví o "šaškárně"

 

 19. prosince 2019 , Marek Bláha     Obchodní války mají málokdy vítěze, poukazuje profesor Paul Krugman v komentáři pro server New York Times. Trumpova obchodní válka nedosáhla žádného vytýčeného cíle, ale pouze dále oslabila Spojené státy.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/drtiva-porazka-spojenych-statu.cbdcb164/

 

Neomarxismus není marxismus

 

 18.12.2019 Adam Votruba     Komunistická ideologie se nejvíce přidržuje Marxova učení. Sociální demokraté, zavrhli už na přelomu 19. a 20. století cestu revoluce. Primárním cílem anarchistů je zrušení státu. Neomarxismus vědomě přestal být třídní ideologií. Sbližuje se s liberalismem, který byl z hlediska marxismu vždy chápán jako ideologie buržoazie. Neomarxismus (v nejčastěji používaném slova smyslu) není marxismem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/18/neomarxismus-neni-marxismus/

     ( Poznámka správce webu: Neomarxismus je fakticky antimarxismem (zamaskovaným pro hloupé) , podobně, jako hitlerovský nacionální socialismus byl nástrojem západních elit proti levici, proti socialismu. )

 

„Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

18. prosince 2019     „Eurokrati, kteří poučují svět o otázkách životního prostředí“ podle Daily Mail sami utrácí obrovské částky za luxusní soukromé tryskáče a limuzíny. - Zbořil: Plat europoslance je vysoký, je to vlastně forma bruselské korupce

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-otevrene-pokrytectvi-eurokratu-poucujicich-o-ekologii/

 

KAREL KLIMŠA ŘÍKÁ

 „Jak si vysvětlit, že po tolika porážkách vedení KSČM a ČSSD nedokážou samy odstoupit, aby otevřely prostor pro naději... a že stranický aktiv neumí tato vedení odvolat a nahradit?“ Dlouhodobé členství v parlamentech a zákonodárných sborech vede k vytvoření stranické aristokracie, této „prokleté kasty“, jak ji obrazně nazval Stalin. Situace není dobrá a je třeba pokusit se stranu zachránit. NENECHAT TO TAK!

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/karel-klimsa-rika.html

 

CM varuje: Pak jedním kliknutím přijdete o obživu!

 

 16. prosince 2019 , Marco Maier  Světové elity nenávidí hotovost, poukazuje Contra Magazin. A není náhodou, že Mezinárodní měnový fond (MMF) nedávno vyslovil „doporučení“ centrálním bankám a vládám, jak odrazovat lidi od používání papírových peněz.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cm-varuje-pak-jednim-kliknutim-prijdete-o-obzivu/

 

V Polsku uvedli, že v důsledku reformy soudnictví

 

může země opustit EU

 

 17.12. 2019     Polské orgány provedly reformu soudnictví, kvůli které zemi hrozí disciplinární opatření Evropské unie. EK se obrátila na soud EU a požádala o dočasné pozastavení polské reformy. Poté, co soud EU zjistí porušení, musí stát splnit ustanovení co nejdříve.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121711121141-v-polsku-uvedli-ze-v-dusledku-reformy-soudnictvi-muze-zeme-opustit-eu/

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté a kartely,

 

které vybudovaly "Třetí říši"

 

Daniel N., tadesco.org     Opravdu věříte tomu, že Druhou světovou válku a smrt 60 milionů lidí (z toho 30 milionů Slovanů) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury EU dodnes fungují, jsou dílem nacisty – Fritze Ter Meera, válečného zločince odsouzeného v Norimberku a člena vedení IG Farben, který spolu s Carlem Wursterem (dalším nacistou a vysokým funkcionářem IG) celá desetiletí, jako vlivní lobbisté a "špičkoví odborníci" pracovali v SRN na projektu EHS.

       Odkaz:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

Corbyna zabilo slniečkarstvo, nie radikálne

socialistický ekonomický program.

 14. prosinec 2019 , Ľuboš Blaha     Dobre viete, že ekonomický program Jeremy Corbyna považujem za výborný. Labouristi sa vykašľali na robotníkov zo severoanglických miest. Ľavica môže byť úspešná len vtedy, ak sa vráti k robotníkom, k vlastenectvu, k suverenite a komunitárnym hodnotám. To sa Labouristom nepodarilo.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/corbyna-zabilo-slnieckarstvo-nie-radikalne-socialisticky-ekonomicky-program.html

 

Před 25 lety začala stavba Tří soutěsek

 

 14.12. 2019     Dnes je tomu přesně pětadvacet let od zahájení stavby čínské vodní přehrady s elektrárnou Tři soutěsky (San-sia), největší elektrárny na světě, na Jang-c'-ťiang u města I-čchang v provincii Chu-pej. Přehradní hráz je 185 metrů vysoká a 2309 m dlouhá. Elektrárna má po spuštění posledních generátorů výkon 22 500 megawattů, což je jedenáctkrát víc než maximální výkon jaderné elektrárny Temelín. Jedním z cílů stavby bylo podle Pekingu také skoncování s katastrofálními záplavami.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52733150

 

Gangy imigrantů ovládají evropské metropole

 14.12.2019 , VIKTORIE NIKIFOROVÁ líčí vzestup organizovaného zločinu v západní Evropě. Dokonce i samotní liberální politici v Evropě začali přiznávat, že nekontrolovaná imigrace byla příčinou hrůzné kriminální situace v jejich zemích. Etnické podsvětí je dnes v Evropě nesmírně silné. Místní policie se s ním pravděpodobně nebude schopná vypořádat, a to dokonce i tehdy, když se úřady odváží zapomenout na minulou etnickou toleranci a multikulturalismus. 

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22099-gangy-imigrantu-ovladaji-evropske-metropole-arabske-klany-mocnejsi-nez-urady-doznani-politiku-zlocin-se-vymyka-kontrole.aspx

 

Perpetuum zla: Jak funguje Deep State?

 

 14.12. 2019 , Gustáv Murín     Deep State není žádná konspirační teorie, ale zakonspirovaná stínová vláda Spojených států.  Proč je Deep State tak mocný? Není to nic nového. Před ním - jen pod jiným názvem "vojensko-průmyslový komplex" - varoval už prezident Eisenhower. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4810-perpetuum-zla-jak-funguje-deep-state-i-prezidenti-jsou-na-nej-kratci-zlociny-ve-35-zemich-carterova-a-eisenhowerova-slova-jak-obama-s-kerrym-sklapli-zabijeni-vlastnich-deti-cest-assangovi-a-snowdenovi.htm

 

Mrtví v Ostravě. A co dál?

 

 13.12. 2019 , Petr Hampl      Při čtení diskuze na profilu šéfideologa ČSSD Lukáše Jelínka jsem konečně pochopil logiku odpůrců zbraní: a) všechny zbraně jsou stejně špatné, ať je vlastní kdokoliv.  b) bude-li zbraní méně, svět se stane bezpečnějším místem.  c) zločinci si své zbraně nenechají vzít.  d) odebereme tedy zbraně občanům dodržujícím zákony, tím se celkový počet zbraní zmenší a svět bude bezpečnějším místem.  e) pokud to nepomůže, odebereme zbraně i policistům.  f) pokud nepomůže ani to, odebereme zbraně i armádě.  g) až nebude mít zbraně nikdo kromě zločineckých band, bude naše bezpečí dokonalé.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242539

 

Rusko patří ke třem největším velmocem světa ve vojenském letectví

 

 12.12. 2019 © Sputnik / Vladimir Sergeev     Přední britský odborný časopis Flight International uveřejnil údaje každoročního průzkumu World Air Forces 2020. Na prvním místě v seznamu jsou USA. Nyní má jejich letectvo 13.300 letadel. Na druhém místě je Rusko, které má podle publikace 4.163 bojových letadel. Čína je na 3. místě (3.210 letadel), Indie na 4. místě (2.123)

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121211096571-rusko-patri-ke-trem-nejvetsim-velmocem-sveta-ve-vojenskem-letectvi/

 

Amerika se ocitla v neřešitelné situaci ohledně ISS

 29.11. 2019 , TauRus      Amerika se ocitla v neřešitelné situaci, píše čínský internetový portál Sohu.  Samostatně dopravovat astronauty na MKS Amerika zatím nemůže: jejich kosmická loď „Atlantis“ už zestárla a „odešla do důchodu“. Vláda USA zaplatila společnostem Boeing a SpaceX obrovské částky na vývoj. Ale zatím jejich úsilí nebylo úspěšné. Jen tak mě napadá, jestli poslední obstrukce WADA vůči ruským sportovcům nemají spojitost s americkými astronauty?

       Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/amerika-se-ocitla-v-neresitelne-situaci-ohledne-iss/

 

USA – náš vzor.

 

 10.12. 2019  Ladislav Hvižďák     Čo sme prevzali od USA:   - Vytvorenie nepreberného množstva politických strán, ktoré sa líšia akurát tak názvami. - „Slobodu slova“ ktorá sa postupne stáva neslobodou. - Museli sme všetko sprivatizovať, - Bulvár, sex, porno, násilie, brutalita, zabíjanie aj v priamom prenose, sa stali hlavným atribútom „našich médií“.

       Odkaz:   https://davdva.sk/ladislav-hvizdak-usa-nas-vzor/

 

Potomci kolaborantů z řad pronacistické

 

šlechty podplatili českou justici . . .

 

 9.12. 2019 , Daniel Novák     Po 30 letech od sametového podvodu je vymalováno. Německá šlechta, se sudetoněmeckým landsmanšaftem za zády, se chystá k finálnímu tažení proti zbytkům z posledního poválečného dekretu prezidenta Edvarda Beneše č. 108/1945Sb., o konfiskaci nepřátelského majetku. V sázce je majetek za stovky miliard. Mediální krytí pro operaci v ČR tvoří Česká televize a bakalova média, politickou podporu tzv. demoblok napojený na německé zájmy a neziskové organizace (např. Konrad Adenauer stiftung - Praha sobě, Ackerman gemeinde - KDU/ČSL, sudetští němci - TOP09, antifa a němečtí zelení - Piráti, apod. ). A rozhodčím v této věci je nechvalně proslulá ,,česká" justice, pro jejíž ,,správnou" činnost, jak se proslýchá, vyčlenily německé šlechtické rody zhruba čtvrt miliardy korun na úplatky skrze spřátelené advokáty ( tak se to v ČR dělá ).

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/potomci-kolaborantu-z-rad-pronacisticke-slechty-podplatili-ceskou-justici-a-cekaji-je-dalsi-pohadkove-restituce-kraj-i-s-nevolniky.html

 

Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí.

 8.12.2019  Autor: Jaromír Bradávka     Klima je dlouhodobý stav počasí, určený energetickou bilancí Slunce, cirkulací atmosféry a oceánu, polohou místa na Zemi, charakterem zemského povrchu a nadmořskou výškou. Příčinou změny klimatu je vliv mnoha vesmírných a pozemských faktorů a tyto změny mohou probíhat jak pomalu, v dlouhých časových úsecích, kumulací vlivu jednotlivých faktorů, tak i skokem při překročení kritické meze jednoho nebo součtu více z nich.    Ve druhé polovině 20. let se projeví souběh tří „ochlazujících“ faktorů: slabý 26. sluneční cyklus, vrcholící negativní fáze AMO a nástup negativní fáze NAO.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/12/08/mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci/

 

Rusům poradili zvláštní způsoby zvětšování bohatství.

 10. prosince 2019, Text: Nikolaj Procenko     "Buď nepovedený vtip, nebo cynismus překračující meze." Odborníci takto hodnotí doporučení odborníků Světové banky (WB), jak by mělo Rusko zvýšit své bohatství a tzv. lidský kapitál.

       Odkaz:   https://vz.ru/economy/2019/12/10/1012309.html

       Překlad:      Rusum-poradili.doc

 

Virus nipah může vyvolat velkou epidemii, svět na ni není připraven

 

 8.12. 2019     Smrtící virus nipah (NiV), který už zabíjel při epidemiích v Malajsii, Singapuru, Indii a Bangladéši, má velký epidemický potenciál, varovali v pondělí experti na infekční choroby.

       Odkaz:   https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/virus-nipah-muze-vyvolat-velkou-epidemii-svet-na-ni-neni-pripraven-40306423?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník

 8.12. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník vojákům Wehrmachtu a oddílů SS, který byl vybudován v letech 1943 až 1944 místními sudetskými Němci. Jestli něco vykresluje chorobný proces autogenocidy a degenerace národa, tak je to přesně takovéto chování českých lidí.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zapomente-na-vlasovce-v-jizerskych-horach-mistni-obyvatele-obnovili-nacisticky-pamatnik-vojakum-wehrmachtu-a-oddilu-ss-padlych-na-vychodni-fronte-pri-oblehani-leningradu-a-behem-rzevske-operace/           Zdroj :     https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemstvi-unikatniho-nacistickeho-pomniku-je-jediny-v-cesku-40304958

 

Aksionov: Sankčný tlak na Rusko je v troskách

 

 Bratislava 9. decembra 2019   Aksionov: Ak máme hovoriť o udalostiach z februára a marca roku 2014, tak, samozrejme, nikto nemohol vopred vedieť, ako sa budú udalosti vyvíjať. Obyvatelia Krymu v drvivej väčšine vystupovali proti majdanu, proti štátnemu prevratu v Kyjeve a za opätovné zjednotenie s Ruskom. Mali sme obrovskú a jednomyseľnú podporu obyvateľstva. Za päť rokov sa na Kryme životná úroveň ľudí jednoznačne zvýšila. Týka sa to aj dôchodkov a sociálnych dávok, skvalitnenia zdravotníctva, školstva.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aksionov-sankcny-tlak-rusko-troskach/1977356

 

Nad Arktidou bude vytvořena protivzdušná obranná kopule z S-400

9. prosince 2019 , (rp,prvnizpravy.cz, rt, foto:arch.)     Severní flotila vyzbrojí všechny ruské arktické divize komplexy S-400 a vytvoří arktickou obranu nad Arktidou.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nad-arktidou-bude-vytvorena-protivzdusna-obranna-kopule-z-s-400/

 

Ukrajina – geopolitické hřiště

 

 9.12.2019 Oskar Krejčí     Citát z dnes již klasické knihy Zbygniewa Brzezinského Velká šachovnice :   „Bez Ukrajiny přestává být Rusko eurasijským impériem." Válka na Ukrajině je od počátku uměle vyvolaná. Chaos na Ukrajině a obracení Kyjeva k Západu nesrazily Rusko na kolena, naopak pomáhají jeho obrození a obrací ho směrem k Číně. Zároveň evropskému Západu začíná Rusko z nejrůznějších důvodů chybět.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/09/ukrajina-geopoliticke-hriste/

 

Malá inventura doby polistopadové

 

 7.12.2019 , Bc. Miroslav Pořízek    Noví držitelé moci slibovali, že jejich cílem je republika spravedlivá, bez ponižujících rozdílů mezi lidmi, založená na efektivním hospodaření, pravdě a poctivosti, na správě věcí veřejných kvalifikovanými odborníky. Ale bezprostředně po převratu bylo třeba rychle a uměle vytvořit privilegovanou vrstvu společnosti, jak nás "moudře" poučily osoby podílející se na devastaci našeho hospodářství a zemědělství. Respekt, kterému se země těšila dlouhá desetiletí ve světě, postupně uvadal. Záhy zanikla i velmi solidní a známá značka našich výrobků Made in Czechoslovakia.

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/07/mala-inventura-doby-polistopadove/#more-1871

 

Byly doby, kdy jsme se Rusku (SSSR) smáli

 

 Autorem platformy supermoderního ruského blockchainu (zabezpečené distribuované decentralizované databáze)  Ethereum je Vitalik Buterin z Ruska. Bude základem pro neuvěřitelné zrychlení finančních transakcí, kontrol, a operací státních institucí. V. Martynov, poradce The Ethereum Foundation : „Pokud jej Rusko zavede jako první, získá podobné výhody, jako měly západní země na začátku internetové éry!“. A Rusové to spustili.

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2886-statni-sprava-dramaticky-zavadi-50-let-zastaraly-sap-a-rusko-leti-pres-blocchain-ethereum-do-pate-dimenze

 

Krok od jaderného pekla. Chyby, které mohly lidstvo stát život!

 

  8. prosince 2019 , 9. listopadu 1979 balistické mezikontinentální jaderné rakety „Minuteman" (ICBM) obdržely příkaz „Ke startu“. Svět ztuhl na pokraji jaderné války, ale alarm se ukázal jako falešný. 3. června 1980 ve 02:26 východního standardního času obdrželo hlavní velení strategického letectva USA signál o vypuštění dvou balistických raket z ponorek ve směru Spojených států. A takové případy, kdy počítače postavily lidstvo na pokraj vyhynutí se stalo mnohokrát.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krok-od-jaderneho-pekla-chyby-ktere-mohly-lidstvo-stat-zivot/

       K tématu také: Prvnizpravy.cz - National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

 

Rozmařilost

6. prosinec 2019,  Ivo Krieshofer      Každodenně čteme a posloucháme lkaní nad klimatickými změnami, o nutném omezení uhelných zdrojů ... Málokdy však slyšíme o potřebě šetřit energiemi. Opravy se nevyplácejí a všeobjímající reklama nabídne přístroj nový, dražší a v lecčems dokonalejší. Ten starý v lepším případě putuje do kontejneru, v horším je odhozen na skryté místo do přírody. Hnacím motorem tržního hospodářství je zisk. Pokud však nenastavíme limity plýtvání a rozmařilosti ohrožující samu existenci života na naší planetě, skončíme zle. Když ne ještě my, tak pro naše potomky to bude znamenat definitivní konec.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ivo-krieshofer/rozmarilost.html

 

Novotného "Osvoboditelé Řeporyjí" vyvraždili

 

za 21 dní v Polsku 10 000 žen, dětí a starců!

 

 Pavel Novotný chce postavit památník příslušníkům ROA (Ruské osvobozenecké armády). Jednotky 1. divize ROA byly výlučně složeny z členů rozpuštěných jednotek hrdlořezů 30.divize SS a SS Brigády „Kaminsky“ RONA! Je zaznamenáno, že jenom při jediném masakru jednotka za 21 dní vyvraždila 10.000 lidí. Ve třeba dalším Wola masakru brigády SS Kaminski a SS Dirlewanger společně povraždily za 7 dní 50.000 polských civilistů. Obě brigády působily pod osobním velením Himmlera.

       Odkaz:   http://www.michalapetr.cz/doku.php

       Celý text:      Novotneho-osvoboditele.doc

 

Čína má výbornou úroveň vzdělanosti žáků

 

 5.12. 2019 , Jiří Paroubek     Ve srovnání téměř osmdesáti zemí OECD i tzv. rozvíjejících se ekonomik, ve kterém porovnává úroveň vzdělanosti patnáctiletých žáků se na prvních místech v žebříčku se ve všech třech oblastech až překvapivě jasně z téměř osmdesáti zemí  umisťuje Čína (!).

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cina-ma-vybornou-uroven-vzdelanosti-zaku

 

Hongkong jako jiný typ studené války?

 

 6.12.2019     Bývalý americký ministr zahraničí se domnívá, že rivalita mezi USA a Čínou je na nebezpečné úrovni. Na zpravodajské konferenci agentury Bloomberg v Pekingu řekl Henry Kissinger, že USA a Čína jsou na prahu nové studené války.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/06/hongkong-jako-jiny-typ-studene-valky/

 

Globalisté otevřeně přiznávají agendu kontroly

 

populace – a to je projevem hrozných skutečností

 

 Fri, 11/15/2019 ,  Brandon Smith via Alt-Market.com     K hlavní části agendy Římského klubu patřila redukce populace. V roce 1972 vydala tato skupina „vědců“ pod taktovkou OSN publikaci ‚Meze růstu,‘ v níž ve jménu „záchrany životního prostředí“ volali po značné redukci lidské populace. Je klíčové, že tito jedinci vždy předpokládají, že to ONI budou těmi, co přežijí a tuto Zemi po prořezávce zdědí. Ti nikdy nepředpokládají, že by to byli oni, kdo spadnou do prořezávky.

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22012-globaliste-otevrene-priznavaji-agendu-kontroly-populace-a-to-je-projevem-hroznych-skutecnosti.aspx

 

Hamáček umožní policii "uklidit" bezúhonné občany za vykonstruovanými procesy pod záminkou terorismu!

5.12. 2019 - Nela Lisková -     Web česká justice informoval, že policie má získat pravomoci shromažďovat citlivé údaje, aniž by měla konkrétní podezření. Tento nehorázný zásah do soukromí každého občana ČR připravuje ministr vnitra Hamáček s odůvodněním, že se jedná o prevenci proti terorismu.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9374-hamacek-umozni-policii-uklidit-bezuhonne-obcany-za-vykonstruovanymi-procesy-pod-zaminkou-terorismu-jste-proti-migraci-pujdete-sedet

 

Bylo i hůř? Analytička popsala drtivou

 

ránu pro NATO a možný začátek konce

 

 5. prosince 2019 , Marek Bláha  Heather Conleyová, analytička z washingtonského Centra pro strategická a mezinárodní studia upozorňuje, že od konce studené války má Severoatlantická aliance problém shodnout se na definici hrozeb, zda má NATO "bojovat s terorismem a povstalci v Afghánistánu", bránit se "ruské agresi", odrazovat Čínu od "snahy o technologickou nadvládu", nebo nic z toho.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/bylo-i-hur-analyticka-popsala-drtivou-ranu-pro-nato-a-mozny-zacatek-konce.74068f21/

 

Odmítáme nový systém přerozdělování imigrantů,

 

který navrhlo Německo

 

  5.12. 2019 , autor článku: Radek Rozvoral     Místo razantního řešení, jako je například důkladná ostraha evropských přístavů, kam neustále přivážejí převaděči nové a nové imigranty, vytváří EU další zbytečnou legislativu, viz nový návrh Německa k systému přerozdělování imigrantů.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242068

       Celý text:      System-prerozdelovani.doc

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Greta Thunbergová vyhlásila válku bílým mužům. Názor.

 

 5.12. 2019 , Ivan Danilov      Dvě hlavní symbolické postavy světového „zeleného hnutí“, Alexandria Ocasio-Cortezová a Greta Thunbergová, sundaly masky ekologických aktivistek a jasně vyznačily své politické cíle (genocidu většiny lidstva v zájmu západních elit - pozn. spr.) . Pokud dosáhnou svého, svět už nikdy nebude jako dřív a Rusko a Čína nejspíše zůstanou posledními ostrůvky zdravého rozumu na světě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019120511056565-greta-thunbergova-vyhlasila-valku-bilym-muzum/

       K tématu také:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

                                   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/highlightSearch=Alexandria%20Ocasio-Cortezov%C3%A1/

 

Rok 2020: začátek kolapsu i okamžik pravdy

 

 24.11.2019 ,  Daniel Novák      Minulá krize byla ,,vyřešena“ vytvořením potenciálu pro ještě větší krizi. Globální elity a US státní elita ji měly vyřešit ,,kreativním způsobem“ – tradičně válkou a podvody. Válka v režii US státních elit globální moci Pax Americana měla začít v roce 2014. Ve Francii i oficiální režimní struktury přiznaly, že se současné generace budou mít hůře, než generace jejich rodičů.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/11/24/rok-2020-zacatek-kolapsu-i-okamzik-pravdy/

 

70 let lidové Číny a bledá závist Západu.

3. prosinec 2019 , Pavel Křivka     Bylo a je co slavit! Vždyť z opomíjené a zaostalé země ze starých učebnic zeměpisu se stala jedna z nejbohatších a nejmocnějších zemí světa! Oslavy 70. výročí trvání lidové Číny pochopitelně svádí ke srovnání s loňskými oslavami 100 let Československa či s oslavami 30. výročí převratu v listopadu 1989. Srovnání pro Českou republiku ne právě příznivé.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/pavel-krivka/70-let-lidove-ciny-a-bleda-zavist-zapadu.html

 

»Uhlíková neutralita« zabije evropskou ekonomiku

 

 3.12. 2019 , ředitel Ocelářské unie Daniel Urban     Hrozí masivní přesun průmyslu z EU, zánik milionů pracovních míst a paradoxně i nárůst globálních emisí skleníkových plynů, zdůraznily průmyslové asociace.  Ursula von der Leyenová už dříve uvedla, že pokládá za nutné, aby Evropská unie byla v roce 2050 z hlediska emisí skleníkových plynů neutrální.          Jiří Nussberger, Haló noviny, 3.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52635614

 

Poznámkou k Izraeli popsal Chameneí realitu

 

 3.12.2019 Ondřej Krátký       Ondřej Krátký komentuje: Vůdce íránské revoluce Chameneí volá nikoli po vyhlazení Židů, ale po nekonfesním Izraeli. Naznačil něco, co jako jedna z realistických alternativ dalšího vývoje už delší dobu visí ve vzduchu.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/03/poznamkou-k-izraeli-popsal-chamenei-realitu/

 

Bývalo zvykem hloupost ukrývat, nikoliv exportovat

 

 2.12. 2019     Ivo Šebestík  K výkonu veřejné funkce vskutku nemusí být vybráni vždy ti nejlepší, a zdá se, že demokracie čím dál častěji, hrábne do prázdna a nabídne židli třeba jakémusi Pavlu Novotnému z Prahy-Řeporyjí. Bylo by nejrozumnější, kdyby Praha-Řeporyje svého starostu co nejpečlivěji ukryla před světem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/02/byvalo-zvykem-hloupost-ukryvat-nikoliv-exportovat/

 

Čína zavedla sankce proti USA

 

 2.12. 2019     Nedávno v USA přijali zákon o ochraně lidských práv a demokracie v Hongkongu, přičemž ignorovali protesty Číny. Je to vážné porušení mezinárodních práv a základních norem mezinárodních vztahů a také zásahem do vnitřních záležitostí Čínské lidové republiky, Peking v tomto případě vyjádřil rozhodný protest. V reakci Čína rozhodla o zavedení sankcí vůči řadě amerických nevládních organizací, včetně NDI, HRW, Freedom House

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019120211041141-ministerstvo-zahranici-ciny-cina-zavedla-sankce-proti-usa/

 

Světové dění působí opravdu poněkud nepřehledným dojmem

 

 2.12. 2019     Jan Keller     Za hlubokého nezájmu médií proběhl soud, který v zásadě potvrdil, že Britové vydají Juliana Assange někdy v únoru do Spojených států. Tam mu hrozí smrt za to, že si dovolil veřejně šířit pravdivé informace. Lidská práva, která původně měla chránit občany proti zvůli státní moci, dnes slouží především k tomu, aby byla státní moc paralyzována a reálná moc přešla na skupinky, které se naprosto účelově lidskými právy ohánějí. Které skupinky to jsou u nás, ať si doplní každý sám.

     Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 2.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52632103

 

Pátá kolona z Prahy jednala tajně v Berlíně

27. 11. 2019 Lubomír Vylíčil     Před pár dny, 25. listopadu 2019, podepsala jedna česká neziskovka v Berlíně takovou malou, mezinárodní smlouvičku.  tzv. Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Za nás ho podepsala Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). K nahlédnutí je zde. Braňme se!

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4778-pata-kolona-z-prahy-jednala-tajne-v-berline-otevreme-migrantum-ceske-hranice-dokoran-nemecko-nam-z-toho-udela-zakon-ctrte-rise-ne-dvermi-tak-oknem-branme-se-zradci-z-neziskovek-nam-jdou-po-krku.htm

 

PROHLÁŠENÍ ANS A DALŠÍ!

 

Stanovisko Aliance národních sil: Je zřejmé, že se český stát – co se týče funkce řídit společnost – rozkládá. Nefunkčnost státních orgánů bije do očí.      Vyzýváme parlamentní politiky, aby v rámci krizového scénáře okamžitě dali Českou republiku do stavu normální parlamentní demokracie, která slouží lidu této země, nebo aby odstoupili. Zároveň vyzýváme občany, aby svým postojem dali jasně najevo, že se stávajícím chaotickým stavem v našem státě nesouhlasí

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2451-prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-ans-a-dal%C5%A1%C3%AD

 

Moskva byla označena za nejlepší

 

město na světě pro turisty

 

 30.11. 2019     Moskva zvítězila v hlavní nominaci ceny World Travel Awards – Nejlepší turistický směr. Město. Cena World Travel Awards byla zřízena v roce 1993 a považuje se za nejprestižnější vyznamenání v turistickém odvětví. V roce 2020 proběhne finále turistického Oscara poprvé v Moskvě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019113011028050-moskva-byla-oznacena-za-nejlepsi-mesto-na-svete-pro-turisty/

 

Myšlenky Vladimira Vladimiroviče Putina

 

o rozpadu EU nemusí být z říše fantazie

 

  Autor článku: Irina Vladivojna Zajceva • 30. 11. 2019     PRAHA – MOSKVA     Oskar Krejčí ohodnotil výrok ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina o možném odchodu východní Evropy z Evropské unie v blízké budoucnosti,  Vše závisí na tom, jak se bude měnit politika Bruselu. V současné době to, ale vypadá, že bruselské politické elity nějaké rozumné změny v politice nepřipravují. Takže to, co říká Vladimír Putin, že v roce 2028 naskočí pesimistický vztah k EU, tak to se jeví jako velmi pravděpodobné.“

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=241827

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení Evropské unie (neohitlerovského projektu západních elit ( EU-zalozili.doc )) , nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není vlastenecký ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Sudetští Němci byli souzeni Norimberským tribunálem

 

 Jiří Jaroš Nickelli     K neustále zatajovaným a umlčovaným historickým skutečnostem o Norimberském soudu patří i otázka žaloby a soudu skupiny tzv. sudetských Němců v ČSR. Více než 85 procent Němců v Československu dalo se do služeb hitlerovské propagandy". Sudetští Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen zde byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení demokratického státu, jakým byla tehdejší Československá republika.          Lípa, č. 3/2019, str. 73-77

       Celý text:      Souzeni-tribunalem.doc

 

PROHRÁLI JSME MY VŠICHNI

 

 28.11. 2019 Jiří Jaroš Nickelli ČSOL Brno     Odstranění sochy maršála osvoboditele Prahy, bez jehož příchodu by Praha byla jen požářištěm a ruiništěm vzteklých rot SS a wehrmachtu, je jen výrazem triumfujících bestií. A my pozůstalí po obětech Osvětimi, jen můžeme děkovat maršálu Koněvovi, že ji osvobodil, aby obětí nebylo mnohem více.  Památku maršála osvoboditele prohrála nejen  Praha. Prohrála ji celá republika.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2449-prohr%C3%A1li-jsme-my-v%C5%A1ichni

     ( Poznámka správce webu: Odstranění sochy Koněva je součástí převracení historie, součástí tažení, připravujícího největší zlo - příští válku. )

 

Stíhat staré dědky by současnému sytému šlo, ale stíhat

 

posametové zloděje-to ne!! Hanba české justici.

 

 Článek od Oldřich Rambousek     Česká justice a české právo má už dávno pověst prodejné děvky. Kauza okolo Jakeše, Štrougala a Vajnara. Nese znaky čistě politického procesu. Hlídaná státní hranice měla své opodstatnění. Současnost to tvrdě potvrzuje a to s odkazem na špatně řešenou migrační problematiku.  Političtí šmejdi, se nyní projevují ve své nahotě. Mašíni hrdinové, Koněv zločinec a pomník Vlasovcům. Už chybí jen pomník Hitlerovi. Fuj.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9348-stihat-stare-dedky-by-soucasnemu-sytemu-slo-ale-stihat-posametove-zlodeje-to-ne-hanba-ceske-justici

 

Lži o Assangeovi už musí přestat

 

 27.11.2019 , John Pilger     Noviny a ostatní média ve Spojených státech a Británii nedávno vyjádřily svůj zármutek nad svobodou slova, zejména jejich právem publikovat svobodně. Mají obavy z „Assangeova efektu“.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8104-lzi-o-assangeovi-uz-musi-prestat.htm

 

Nedráždite čínskeho draka!

 

 29.11. 2019 , Zdroj: Flickr     Atlantická veľmoc si právne kodifikovala neo-imperiálny prístup k obrovskej zámorskej krajine na spôsob arogancie imperiálnej Británie voči viacnásobne ľudnatejšej Indii v XIX. storočí. Vládnuce kruhy vo Washingtone si hádam ani plne neuvedomujú, čo činia. Čínska vláda teraz stojí pred neľahkou úlohou odpovedať spôsobom zodpovedajúcom svojmu novému postaveniu nastupujúcej superveľmoci, ako i očakávaniam domáceho obyvateľstva na pevnine a v Hongkongu.

       Odkaz:   https://zemavek.sk/nedrazdite-cinskeho-draka/

 

Jih Francie před explozí, píše český autor

 

27.11.2019     Marian Kechlibar. Podle Kechlibara trápí jižní Francii problémy etnického a náboženského charakteru. Vznikl tam etnický a náboženský mix, který nenahrává klidu,“ poznamenal. Již nyní je v oblasti čím dál víc početnějších etnicky oddělených čtvrtí, kde bují islámský fundamentalismus.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nedopadne-dobre-Islam-deti-migrantu-Jih-Francie-pred-explozi-pise-cesky-autor-604822

 

Venezuela konečně zvyšuje produkci a prodej ropy

 

a USA zuří: každému vyhrožují!

 

 27. 11. 2019     Lucas Koernera  Venezuela se stejně jako Rusko nehroutila díky Madurovi a Putinovi a v tomto případě socialismu, ale americkému vydírání a vyhrožování a ve skutečnosti nevíme, jak je Venezuela silná. Rusko už je z klinče venku, odchází od dolaru, Sýrie zachráněna (byť tam ještě lidé umírají)  a to se propagandě hrubě nelíbí. O občany těchto států jde Washingtonu až na posledním místě. Ať třeba chcípnou! Hlavně když americké koncerny vydělají. To je vážně americká demokracie a svoboda?

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2884-venezuela-konecne-zvysuje-produkci-a-prodej-ropy-a-usa-zuri-kazdemu-vyhrozuji

 

Bloomberg: Ruská „Sibiřská síla“ změní globální energetické trhy!

 

26. listopadu 2019 , kou, prvnizpravy.cz, bloomberg.com     Rusko se otáčí na východ. Země, která je největším vývozcem zemního plynu na světě, natáhla obrovský plynovod ze Sibiře na čínskou hranici, a je navržena tak, aby uspokojila „nenasytnou energetickou chuť“ Říše středu, uvedl Bloomberg.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-ruska-sibirska-sila-zmeni-globalni-energeticke-trhy/

 

Potvrzeno: S pečivem jíme i část vlasů a nehtů

 

 13. 9. 2012 , autor: Isifa.cz     Jakkoliv se nám to může zdát odporné, do pečiva i čeští výrobci přidávají látku E 920, L-cystein, která se nejčastěji vyrábí z vlasů a kopyt. Jestli je L-cystein ve vámi zakoupeném pečivu vyrobený z kopyt, vlasů nebo německou biotechnologií, nemáte šanci poznat.

       Odkaz:   https://www.vitalia.cz/clanky/s-pecivem-jime-i-cast-vlasu-a-nehtu/

 

Oslavy proběhly ve znamení posilování legendy

 25.11. 2019  Oskar Krejčí     Oslavy 17.11. proběhly ve znamení posilování legendy o 17. listopadu. Zásadní roli přitom sehrála veřejnoprávní média. Médiím a školám, nemluvě o politických stranách, se podařilo rozdělit zemi teritoriálně na Prahu a zbytek světa, generačně na mladé versus starší, sociálně především na extrémně bohaté, na nejisté zadlužené a na extrémně chudé.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52556293

 

Sina (Čína) o SU-57: Amerika z ruské stíhačky pukne závistí!

 

 24. listopadu 2019     Letadlo páté generace Su-57 má být o hlavním ruským stíhacím letounem, jehož maximální vzletová hmotnost přesahuje deset tisíc kilogramů a nadzvuková cestovní rychlost může dosáhnout 2450  kilometrů za hodinu (2–2,2 Ma)  Spojené státy mohou závidět jak charakteristiku, tak bojovou účinnost tohoto letadla.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sina-cina-o-su-57-amerika-z-ruske-stihacky-pukne-zavisti/

 

Na prahu krize nevídaných rozměrů

22. 11. 2019      Aleš Přichystal      Od konce loňského roku počet pracujících cizinců v Česku stoupl o 38 tisíc, tím pádem v polovině letošního roku dosáhl hranice téměř 700 tisíc osob. V krizi zůstanou bez prostředků na ulici – a zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Stát veřejnou podporou těchto praktik naprosto selhává ve své úloze regulátora a ochránce životních zájmů svých občanů, neboť nejen nebrání neustálému přílivu cizích pracovníků na své území, ale ani není dostatečně připraven čelit rizikům a následkům vyplývajícím z jejich přítomnosti.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4769-na-prahu-krize-nevidanych-rozmeru-prijde-obcanska-nebo-svetova-valka-mame-u-nas-uz-stovky-tisic-cizincu-co-udelaji-az-to-zacne-banditismus-rabovani-boj-o-zivot-stat-se-o-nas-nepostara-prijde-to-uz-brzy.htm

 

HIV-AIDS je podvod světového rozsahu - zbraň genocidy lidstva

Irina Michailovna Sazonová     AIDS - syndrom získané lidské imunodeficience - existuje. Byl, je a bude. Ale není způsoben virem. Respektive - "nakazit" se jím v obvyklém smyslu slova není možné. Ale chcete-li, je možné si ho "uhnat" (oslabením organismu).

       Odkaz:   https://www.uspesna-lecba.cz/aids-hiv-je-podvod-svetoveho-rozsahu/

     ( Poznámka správce webu: Medicínský byznys přece musí v kapitalismu co nejvíce prosperovat!!! Je to podobný podvod, jako globální oteplování zaviněné působením lidstva, superagresivní Rusko, které chce ovládnout svět, či existence několika desítek různých pohlaví!!! )

 

Okupanti přicházejí   ( 25.11. 1895 se narodil hrdina

 

ČSSR a SSSR, bývalý prezident ČSSR, armádní generál Ludvík Svoboda )

 Bylo to 14. března 1939 pozdě večer. Úryvky z kapitoly „Okupanti přicházejí“ - z knihy vzpomínek armádního generála a prezidenta Československé socialistické republiky, Ludvíka Svobody - „Z Buzuluku do Prahy“.

       Celý text:      Okupanti-prichazeji.doc

 

Hospodářské důsledky odsunu Němců

 Často slyšíme, že transfer Němců z Československa vyvolává a ještě v budoucnu vyvolá hospodářské potíže a dokonce hospodářské škody. Již jako první kolonisté za dob našich politicky málo prozíravých králů, vymohli si Němci privilegovaná postavení. Po státním převratu a utvoření Československé republiky byla dána Němcům všechna občanská práva, školství, divadla a mohli se nerušeně v republice kulturně vyvíjet a vyžít. Dokonce byla města, jako Chomutov, Karlovy Vary a jiná v pohraničí, kde se u obecních zastupitelstev a u městských úřadů úřadovalo jen německy. Po zralé úvaze našich státníků a státníků spřátelených národů bylo rozhodnuto a jasně řečeno, že Němci budou z republiky odsunuti. Obavy, že odsunem Němců a německých dělníků utrpí náš průmysl tak, že by to mohlo ohrozit výrobní kapacitu průmyslovou natolik, že by nebylo ji možno dohonit, nejsou opodstatněné.          Evžen Valčák, 28.12. 1945, Žatecké noviny, str. 1

       Celý text:      Dusledky-odsunu.doc

 

Asistovaná energetická sebevražda Arménie odmítnuta

 

 24. 11. 2019 , Ljuba Stěpušová pravda     Jerevan se zřekl plánu USA na modernizaci jeho energetického systému. Arménie se právě dohodla s Ruskem, že ceny plynu se nezvýší alespoň do jara 2020 se vstupním tarifem 165 dolarů za 1 000 kubíků. Neberte plyn za 165 - vezměte za 299. Není to nestydatost?

     Arménská jaderná elektrárna dnes dodává asi třetinu elektřiny v zemi a její odpojení by bylo "střelením se do nohy".

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/11/asistovana-energeticka-sebevrazda.html

 

Time: 30 let po pádu Zdi je jasné, že studenou válku nikdo nevyhrál!

 

 24. listopadu 2019     Konflikt skončil porážkou pro obě strany - a že nová éra nepřinesla hegemonii západních zemí se Spojenými státy na čele, ale „chaos a entropii“. Ve Spojených státech se vůdci poválečné generace „zjevně rozhodli, že po pádu komunismu mohou dělat, co chtějí“; v důsledku toho země směřovala k deregulaci, která vedla k řadě vzestupů a pádů ekonomiky, což mělo za následek krizi v roce 2008. Dnes je ohroženo mnoho hodnot, které by se zdály být pevně zakořeněny v polovině 20. století.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/time-30-let-po-padu-zdi-je-jasne-ze-studenou-valku-nikdo-nevyhral/

 

Armádní expert Štefec k nákupu amerických vrtulníků:

staré krámy za těžké peníze.

14 / 11 / 2019     "V tom kšeftu přece vůbec nejde o nějaké vrtulníky pro ČR. Jde o vytvoření podmínek pro zřízení servisního střediska a skladů náhradních dílů o "promyšlený způsob vytváření cílů pro preventivní a odvetné jaderné údery potenciálního protivníka, které odčerpají značnou část jeho jaderné kapacity na likvidaci území (pro USA) beztak zbytečných a veskrze neužitečných států východní Evropy. Ať už tím protivníkem bude kdokoliv."

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/armadni-expert-stefec-k-nakupu-americkych-vrtulniku-stare-kramy-za-tezke-penize-jde-i-o-servisni-strediska-u-nas-1404064348.html

 

„Správně, že jsi dala Sputniku přes hubu!“ Štětina a

Hřebejk tleskají Procházkové.