STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

USA by rády korigovaly ruský vývoj

 

jaderných raket, mají strach?

 

 22.7. 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,tellerreport,foto:arch.)     Spojené státy vyzvaly Rusko, aby přestalo vyvíjet „létající Černobyly“, jaderné řízené střely.  Billingsley na začátku července řekl, že ruské raketové projekty Burevestnik (Raketa poháněná jaderným raketovým motorem - nejedná se o hlavici, kterou nese.) a Poseidon (Torpédo poháněné jaderným reaktorem - opět se nejedná o hlavici.) jsou „hrozivé“ a měly by být ukončeny. Podle zvláštního poradce amerického prezidenta pro kontrolu zbraní Marshalla Billingsleyho by taková zbraň „neměla vůbec existovat“. Jak poznamenal Billingsley, informoval ruské partnery, že toto „utrácení obrovských prostředků“ a takový vývoj by měly být zastaveny.

     Jak řekl ruský prezident Vladimir Putin v únoru, Rusko bude i nadále vybavovat všechna odvětví ozbrojených sil nejmodernějšími zbraněmi a vybavením, včetně laserových a hypersonických systémů.

     „A poslední americké jaderné rakety, které nahradí všechny Minuteman ICBM, jsou humánní zbraně nebo andělé z nebe? Pro informaci pana Billingsleyho: To je zbraň soudného dne, “ napsal Alexej Puškov. Podle něj by Spojené státy „neměly Rusku říkat, na čem pracovat nebo ne“, ale „přemýšlet o nových mechanismech kontroly jaderných zbraní“.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-by-rady-korigovaly-rusky-vyvoj-jadernych-raket-maji-strach/  

      Celý text:      Jaderne-rakety.doc

 

 

 

V českých městech vřele vítají

 

Sudeáky. Ale proč?

 

 21.7. 2020 , Alena Novotná     Sudeáci si k nám dělají výlety a lokální politici je vítají s otevřenou náručí. Vlasteneckému politikovi doporučují lekce od přátel Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Němci jsou naši silní sousedé. Jsou vládci Evropské unie. To ale neznamená, že budeme zavírat oči před minulostí. Nekompromisní německý vliv, německé zločiny – to vše se zapsalo do historické paměti našeho národa. Musíme se mít na pozoru před tím, když někdo chce naše dějiny přepsat, nebo zahladit německou vinu pohádkami. Místostarosta Miroslav Plevný přivítal dnes v podvečerních hodinách v Chebu členy Panevropské unie, jejíž předsedou je pan Bernd Posselt ... který současně šéfuje skandálně známému Sudetoněmeckému landsmanšaftu.

     A to je to, o co tady jde. Sudetští Němci se nevzdali své kritiky Benešových dekretů, a to znamená, že nesouhlasí se spravedlností, se kterou Československo potrestalo nacisty a jejich pomahače. A kolektivní vina? Ta bývá drsná a nekompromisní. Němečtí nacisté také neměli s českými vlastenci slitování.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020072112249053-v-ceskych-mestech-vrele-vitaji-sudetaky-ale-proc/  

      Celý text:      Vitaji-sudetaky.doc

 

 

 

Arménsko si “náhle“ spomenulo, že Rusko

 

je brat a ochranca

 

 22.7. 2020 , Arménsko , (AM, Inforuss) – Pravdepodobne na svete neexistuje krajina, ktorej by sa pomohlo tak ako Rusko pomáhalo Arménsku. Rusko zachránilo Arménsko v devädesiatych rokoch, zachránilo ho pred Turkami počas prvej svetovej vojny. Arménsko však neuznalo Krym ako ruský, jemne sa od tejto témy vzdialilo a uviedlo, že ide o vnútornú záležitos Ruska ... Arménsko sa nechcelo pohneva s Ukrajinou?  Ukrajina sa za tento čin odplatila - podporila Azerbajdžan v nedávnom konflikte. Alebo si Arménsko nechcelo pokazi vzahy so Spojenými štátmi, ak uzná Krym ako ruský. Turecko sa postavilo na stranu Azerbajdžanu. A Turecko je NATO, čo znamená, že USA podporia Turecko. Arménsko si chcelo nájs nových priatežov a opusti svojho verného a starého priateža. Arménska vláda potom uväznila Roberta Kochariana, lojálneho a spožahlivého spojenca Ruska.

     Arménsko je teraz plné proeurópskych mimovládnych organizácií, ktoré učia mladých žudí, ako uskutočni revolúciu v Rusku. Arménska televízia, sociálne siete, kritizujú Rusko každú sekundu, dávajú slovo rôznym Navažnym a jeho spolupracovníkom. A zároveň tam nie je o Spojených štátoch, alebo Európskej únii jedno zlé slovo. A teraz, keď Azerbajdžan, napol svoje vojenské svaly, s žahkosou začal niči tvoje jednotky a Turecko sa tiež pripojilo na stranu Azerbajdžanu. Teraz si sa Arménsko začalo rozhliada a nikde nikto, všetci tvoji noví priatelia sú rozptýlení, a niektorí ako Ukrajina a predali. Zrazu ste si uvedomili, že sa Vás nezastane nikto okrem Ruska ...

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/22/armensko-si-nahle-spomenulo-ze-rusko-je-brat-a-ochranca/  

      Celý text:      Armensko-si-spomenulo.doc

 

 

 

Po včerejším hlasování bude opuštění EU nemožné,

 

 země přijdou i o poslední zbytky své suverenity

 

 21. 7. 2020  ,  Napsal Slovanka     Včera došlo k tomu, co se ostatně dalo dávno očekávat. V EU byla schválena částka 750 miliard eur do fondu obnovy, který má údajně sloužit k oživení ekonomik v nastávající krizi. Parazité tak “milostivě” zajistili půjčku, která bude posléze přerozdělena mezi jednotlivé členské země, které ovšem budou za své dluhy vzájemně ručit. Tato megapůjčka je tedy jen důkazem, že EU nepomáhá, ale výhradně škodí. Nyní tedy dlužíme také za krachující ekonomiky a nejen my, ale i jiné, třeba i chudší země EU. Často chudší státy, s nižší životní úrovní, nižšími platy a důchody budou ručit za dluhy zemím, které jsou více zadlužené, ale životní úroveň je tam vyšší.

     Ve všech případech jde navíc o země, které by byly schopny si půjčit zcela nezávisle na nějaké EU. Jak Itálie, tak Španělsko utrácí za invazisty z Afriky miliardy – jeden vetřelec je stojí měsíčně víc, než jeden jejich důchodce. Je jasné, že EU si bude mít možnost nyní klást další podmínky, utahovat šrouby a neposlušné země vydírat. To je ostatně od začátku hlavním cílem EU, která byla založena se záměrem globalizace a likvidace národních států a národů. Brusel už nyní tlačí na společnou daňovou či azylovou politiku, což je zřejmě již velmi blízkým cílem. Už ovšem nejde jen o zadlužení generací, ale také o dobrovolné odevzdání suverenity evropských zemí.

 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/po-vcerejsim-hlasovani-bude-opusteni-eu-nemozne-zeme-prijdou-i-o-posledni-zbytky-sve-suverenity/  

      Celý text:      Zbytky-suverenity.doc

 

 

 

Analytik vysvětlil, proč EU nechce

 

obětovat Nord Stream 2

 

 19.7. 2020     Evropská unie nechce obětovat projekt Nord Stream 2, protože alternativa v podobě amerického zkapalněného zemního plynu nakonec učiní evropské výrobky méně populární na světovém trhu, řekl v rozhovoru pro RT Vladimir Olenčenko. A pak mohou být americké výrobky levnější, a tak budou populárnější než evropské výrobky na světovém trhu. Evropané nebudou souhlasit s tím, že obětují své bohatství v zájmu amerického kapitálu,“ vysvětlil. V této otázce je jasný střet zájmů mezi Bruselem a Washingtonem. EU podle analytika očekává diverzifikaci dovozu zemního plynu a USA se naopak chtějí stát hlavním dodavatelem energetických zdrojů pro Evropu.

     Americký ministr zahraničí Mike Pompeo ve středu řekl, že ministerstvo zahraničí zveřejnilo doporučení v rámci zákona o boji proti Rusku prostřednictvím sankcí s tím, že do něj byl zahrnut Nord Stream 2 a druhá větev Tureckého proudu. Olenčenko dodal, že EU může také uvalit sankce proti Spojeným státům, aby se zmírnil negativní dopad omezujících opatření Washingtonu vůči Nord Stream 2 a Tureckému proudu.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071912241355-analytik-vysvetlil-proc-eu-nechce-obetovat-nord-stream-2/  

      Celý text:      EU-Nord-Stream-2.doc

 

 

 

Times: Čína může připravit americké

 

vojenské firmy o vzácné prvky!

 

 18.7. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)    Peking pohrozil zákazem dodávek prvků vzácných nerostů americké korporaci Lockheed Martin, jako součást odvetných sankcí proti Spojeným státům, píše The Times. Prvky vzácných zemin jsou skupinou 17 kovů, které se nazývají „vitamíny pro moderní život“, protože mají velký význam pro výrobu všech high-tech produktů „od chytrých telefonů po rakety“. Čína jen na svém vlastním území extrahuje asi 70% světových vzácných prvků a zpracovává asi 95% rud vzácných hornin, což je důvod, proč je schopna řídit globální zásobování.

     Podle The Times americká poradenská společnost Horizon Advisory minulý měsíc varovala, že Čína posuzuje své dominantní postavení na trhu se vzácnými zeminami nikoli z finančního, ale ze strategického hlediska. „Číňané se nestarají o ekonomické výhody," uvedl Nathan Picarsic, spoluzakladatel Horizon Advisory, v rozhovoru pro americká média. „Vidí kontrolu nad tímto sektorem jako způsob, jak vyhrát bez boje."

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-cina-muze-pripravit-americke-vojenske-firmy-o-vzacne-prvky/  

      Celý text:      Vzacne-prvky.doc

 

 

 

V USA sa pripravuje rozsiahla konfiškácia

 

pomocou menovej reformy

 

 17. července 2020 , Valentin Katasonov , Redakce CZ24 News     USA: Proti hotovostným peniazom sa už dávno vedie ciežavedomý boj. Vedú ho najväčší bankári, ktorí dobre cítia svetové trendy vývoja. Pred jeden a polstoročím definoval tieto tendencie Karl Marx vo svojom diele ‘’Kapitál’’ a nazval ich zákonom tendencie znižovania miery zisku. Čas ukázal, že Marxov zákon stále platí. Po svetovej finančnej kríze v rokoch 2008-2009 došlo na Západe k odlivu prostriedkov z bankových vkladov v dôsledku nulových alebo dokonca záporných úrokových sadzieb. Majitelia peňazí musia všade znižova kžúčové sadzby pod nulu, ale nemôžu to urobi, pretože vyprovokujú hromadný útek klientov z bánk k hotovosti, čo spôsobí zrútenie bankového systému. Ak neuzamknete všetky fyzické osoby v bankovom systéme, utečú odtiaž (prejdú na hotovos). A „uzamknú“ ich môžete iba vtedy, ak nahradíte hotovos „digitálnym dolárom“.

     Bankári svetového kalibru (majitelia peňazí), to sú predovšetkým hlavní akcionári Federálneho rezervného systému USA, už dávno vedú kampaň za vytesnenie hotovosti z obehu. Účelom tejto kampane je uzamknút všetkých do sveta bezhotovostných platieb. Ak sa to neurobí včas, existuje riziko, že sa menový systém vytváraný západným kapitalizmom v posledných troch storočiach rozpadne. Kapitalizmus končí. Spoločnos sa ocitne v „neobyčajnom novom svete“, ktorý niekedy nazývaju postkapitalizmom. S najväčšou pravdepodobnosou to bude nový feudalizmus alebo nový otrokársky systém.

 

      Odkaz:      https://cz24.news/v-usa-sa-pripravuje-rozsiahla-konfiskacia-pomocou-menovej-reformy/  

      Celý text:      Menova-reforma-USA.doc

 

 

 

Média informují o nové éře po nástupu

 

systému S-500

 

 17.7.2020 Egyptské noviny Sasapost      píší o nástupu nové éry ruské nadvlády na trhu se zbraněmi s příchodem protiletadlových raketových systémů S-500. Noviny uvádějí, že systém dokáže zasáhnout deset balistických raket současně, i kdyby jejich rychlost byla 18-25 tisíc kilometrů za hodinu. Prometheus také může sestřelit rakety a letadla ve výšce až 200 kilometrů. Může být přepravován na válečných lodích, což znamená větší svobodu pohybu, a širší rozsah použití jako odrazujícího prostředku na moři. Systém je schopen odhalit nebezpečí, rozhodnout o tom, jak reagovat, vypustit rakety na cíle a zničit je během pouhých čtyř sekund,“ píše Sasapost.

     Článek uvádí, že ruský systém protivzdušné obrany bude stát asi 500 milionů dolarů, zatímco americké Patrioty stojí dvakrát tolik, a cena THAAD může dokonce dosáhnout 3 miliard dolarů. „Nejpravděpodobnějším scénářem pro americké spojence je tajné podání si ruky s ruskou stranou v náručí Washingtonu, protože je příliš těžké odolat pokušení získat nový protivzdušný raketový systém,“ dochází k závěru autor.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071712232759-vzbuzuje-hruzu-media-informuji-o-nove-ere-po-nastupu-systemu-s-500/  

      Celý text:      Prometheus-S-500.doc

 

 

 

Až bude na Zemi téměř 10 miliard lidí,

 

světová populace začne klesat

 

17.7. 2020 , nčs, Novinky     Kdy bude na světě nejvíc lidí? Takovou otázku si položili vědci z univerzity ve Washingtonu. Podle nich světová populace dosáhne svého maxima v roce 2064, kdy by mělo na Zemi žít asi 9,7 miliardy lidí. Poté, co populace dosáhne svého maxima, by měla pozvolna začít klesat, domnívají se vědci. Na vině bude klesající porodnost. Od roku 2064 do roku 2100 by se měl celkový počet lidí na světě snížit o 900 milionů na 8,8 miliardy. Nyní je to zhruba 7,8 miliardy lidí. Už v současné době se některé země potýkají s nižší porodností. Jedná se například o většinu zemí Evropy, Rusko, Kanadu, Spojené státy, Brazílii, Austrálii nebo dokonce Čínu. V následujících desetiletích bude v těchto zemích populace stárnout a počet lidí klesat. Počet obyvatel v České republice by se podle studie měl do roku 2100 snížit ze současných 10,6 milionu na 6,7 milionu.

     Předpokládané nejlidnatější země v roce 2100 :   Indie 1,1 miliardy obyvatel (nyní 1,38 miliardy);   Nigérie 791 milionů obyvatel (nyní 204 milionů);   Čína 732 milionů obyvatel (nyní 1,40 miliardy);   USA 336 milionů obyvatel (nyní 328 milionů);   Pákistán 248 milionů obyvatel (nyní 212 milionů)
 

      Odkaz:      https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/az-bude-na-zemi-temer-10-miliard-lidi-svetova-populace-zacne-klesat-40330872#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wLbZoRU4UbX-202007171940&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=  

      Celý text:      Max-2064.doc

 

 

 

Odešel poctivý člověk, komunista…

 

 15.7.2020    Ve věku 97 let zemřel (9. července 2020) generální tajemník Komunistické strany Československa soudruh Miloš Jakeš. Byl nekompromisní ke všem úmyslným chybám i prohřeškům funkcionářů a kádrů. Měl vřelý vztah k národům Sovětskému svazu. Ve svých funkcích podporoval národně osvobozenecký boj. Byl přítelem kubánské revoluce i kubánského lidu. Byl také velkým a dlouholetým přítelem Korejské lidově demokratické republiky.

     Byl neskutečně pracovitý po celý svůj život. Vystupoval na pražských konferencích, jezdil po celé republice, přednášel i na Slovensku. Nebál se rozhovorů v televizích ani rozhlase. Ke svému přesvědčení se vždy hrdě hlásil. Po celý svůj život se nevyhýbal lidem. Byl mezi nimi i v posledních chvílích svého života. Nepodléhal povýšenosti. Byl vždy skromný a čestný, jako člověk – skutečný komunista.

 

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/     http://www.kldr.info/2020/07/15/zomrel-sudruh-milos-jakes/

      Celý text:      M-Jakes.doc

 

( Pozn. spr. webu: V nejbližší době bude muset i nᚠnárod zahájit národně osvobozenecký boj (a už jakkoliv hybridní). Jedině tak se nᚠnárod zachrání před záhubou. )

 

 

 

Alena Vitásková vrací úder:

“Nejvyšší státní zastupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit. “Buď neznají zákony, nebo konají na objednávku. Probíhá fašizace společnosti”.

 

 15.7. 2020     Bojovnice proti solární mafii Alena Vitásková byla zproštěna všech obvinění po sedmi letech vyčerpávajících soudů. Televizi XTV poskytla odvážný rozhovor, ve kterém mimo jiné upozornila, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman předložil soudu falešné důkazy, že Česká televize informuje lživě a připomněla dva mrtvé v celé kauze. Alena Vitásková byla letech 2011 – 2017 klíčovou předsedkyní Energetického regulačního úřadu, který má mezinárodní dosah. “Proces byl vykonstruovaný a sloužil k tomu, aby z úřadu odešla,” říká dnes Alena Vitásková. „Aby se mě zbavili, chtěli mě zavřít, dehonestovat. Jeden kolega, který byl takto vláčen, tak už je mrtvý, už je po smrti, protože nevydržel ten tlak. Ten tlak se nedá vydržet. Jsou dva mrtví v té kauze. To je takový nápor na psychiku a na fyzické zdraví, ne jen na duševní,“ popisuje Alena Vitásková své zkušenosti s mašinérií justičního systému.

     “Mnohé nasvědčuje tomu, že dochází k fašizaci společnosti. Je to zřejmé například ve straně ODS, jejíž členové vybízejí k věšení protivníků. Tato strana by měla být postavena mimo zákon, nebo její činnost pozastavena. Již jsme dali podnět k prezidentovi Miloši Zemanovi a parlamentu,” říká Alena Vitásková.

 

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-vraci-uder-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-predlozil-nepravdive-dukazy-statni-zastupitelstvi-a-ceska-televize-je-bazina-kterou-je-treba-vysusit-bud-neznaji-zakony-nebo/#.Xw9NFqbgqr8

      Celý text:      AV-vraci-uder.doc

 

 

 

163 placených protestujících podalo žalobu

 

proti George Sorosovi za to, že za ně nezaplatil kauci

 

 14.7.2020 od tereza     163 placených demonstrantů podalo žalobu proti nikomu jinému než George Sorosovi za to, že je vyškrtl ze zaplacení jejich kauce. Mluvčí Sorosovi společnosti Paid Liberal Trolls of America říká, že muži a ženy, kteří se přihlásili, byli předem upozorněni, že by měli dodržovat zákon a nechodit do vězení:   „Byli placeni po dobu 6 hodin 30 USD za hodinu plus stravné 40 dolarů za den.“ Přidejte k tomu velmi štědrých 70 centů na kilometr za cestu a velké sušenky, a tito lidé dostali přibližně 1 000 USD, aby tam byli. Jediné, co museli udělat, bylo jít domů před zákazem vycházení. Rozhodli se zůstat, a tak musí zaplatit vlastní kauci. Pokud se tyto peníze neobjeví, nedostaneme tyto prostředky zpět a nemůžeme je odepsat jako obchodní výdaje,“ řekl (Sorosův) advokát Joe Barron.“

     Někteří demonstranti mohou být s touto odpovědí spokojeni, ale většina ne. Podle jejich vůdce Art Tubolla se 163 lidí, kteří podali žalobu, ukáže v Sorosově sídle v Deluthu, pokud budou muset...

 

      Odkaz:      https://tadesco.org/163-placenych-protestujicich-podalo-zalobu-proti-george-sorosovi-za-to-ze-za-ne-nezaplatil-kauci/

      Celý text:      Zaloba-proti-Sorosovi.doc

 

 

 

Čína zvedla hozenou rukavici

 

Barevní žoldnéři vzali do zaječích. Přednost politice před ekonomikou? Převrat a útok na státní celistvost Peking nedopustí. Kdopak by se sankcí bál?

 

 8. 7. 2020 , Crimson Alter      Byl schválen tzv. Hongkongský bezpečnostní zákon, což znamená, že Čína je připravena vzít na sebe riziko sankcí Washingtonu, nebo hrozbou uvalení sankcí se kongresmani a senátoři pokusili přijetí uvedeného zákona zastavit. Pekingští vůdci měli na výběr: Buď podlehnout tlaku a nechat fakticky vzniknout separatistickou enklávu na jihu země, kterou bude proti nim využívat každý, komu to přijde vhod, nebo přijmout sankce, ale zachovat jednotu země, která je pro čínskou národní identitu důležitá.  Rebelové berou do zaječích. věrozvěsti „západních hodnot“ jsou připraveni jít na barikády a zapojit se do podvratné činnosti pouze tehdy, pokud se jich nikdy nedotkne žádný trestní postih. Zastánci „deštníkových“, „oranžových“ či jiných „barevných“ revolucí se radikálně liší od revolucionářů (nejrůznějších ideologických orientací) dob minulých svou naprostou neochotou trpět za své ideje. Občasné povození se v policejních antonech – to je tak maximum, kam jsou ochotni zajít, víc ale ne.

     Aktivista Joshua Wong směle a rozhodně ... rezignoval na všechny politické posty a vystoupil z politické organizace, kterou sám založil, aby se společně se dvěma dalším aktivisty postavil do čela hlavní struktury hongkongských separatistů. Další vůdce separatistického hnutí „Hong Kong Independence Union“ nikterak neváhal a okamžitě – směle a rozhodně – uprchl do Evropy. Svůj odchod z politického života oznámila rovněž bývalá premiérka Hongkongu Anson Chanová, která byla podle pekingských médií stínovou vůdkyní protičínského politického hnutí.

 

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5204-cina-zvedla-hozenou-rukavici-barevni-zoldneri-vzali-do-zajecich-prednost-politice-pred-ekonomikou-prevrat-a-utok-na-statni-celistvost-peking-nedopusti-kdopak-by-se-sankci-bal.htm

      Celý text:      Bezpecnost-Hongkongu.doc

 

 

 

„Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi,

 

zapomeň na m쓅 Před 77 lety začal Volyňský masakr

 

 11.7. 2020 , Janinna      Dnes je pamětní den obětí Volyňského masakru. 11. července 1943 začaly jednotky OUN-UPA zabíjet Poláky žijící v té době na Ukrajině. Začal hrozný masakr, během něhož ukrajinští nacionalisté „osvobodili“ Ukrajinu od ukrajinského obyvatelstva (v tomto případě polského). Na Volyni, obsazené německými vojsky začaly rozsáhlé etnické čistky. Tyto zločiny neprovedli nacisté, ale militantní ukrajinští nacionalisté, kteří chtěli „očistit“ území Volyně od polského a jiného neukrajinského (včetně Čechů) obyvatelstva. Ukrajinští nacionalisté obklíčili polské vesnice a … vraždili. Zabili každého – ženy, starce, děti, kojence. Oběti zastřelili, ubíjeli holemi, rozsekali sekerami. Pak mrtvoly zavražděných „špatné“ národnosti pohřbili někde v poli, vyplenili jejich majetek, nakonec domy zapálili.

     Zabili je s výkřiky „Sláva Ukrajině.“ V důsledku akcí Banderovců (UPA-OUN a SB OUN), kterých se zúčastnilo někdy i místní ukrajinské obyvatelstvo, zahynulo na Volyni 36 543 až 36 750 lidí, u kterých je známo jméno a místo úmrtí. Kromě toho 13 500 až 23 000 Poláků, jejichž okolnosti smrti nejsou jasné. Několik výzkumníků hovoří o tom, že obětí masakru bylo asi 50 až 60.000 lidí. V současné době na Ukrajině jsou ti, kteří propíchli bajonetem malou Česlavu, národní hrdinové. Jsou jim postaveny pomníky, jsou po nich pojmenovány ulice. A slogan „Sláva na Ukrajině!“, při kterém byla tato dívka zabita, je nyní oficiálním sloganem ukrajinské armády. Protože u moci na Ukrajině jsou ti, kteří se považují za nástupce těchto vrahů.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/historie/kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me-pred-77-lety-zacal-volynsky-masakr/

      Celý text:      VolynskyMasakr.doc

 

 

 

GP Retro – Organizační schéma „světovlády“

 

 11. července 2020 ,  Redakce CZ24 News     Nedávno zesnulý František Nevařil pěkně graficky znázornil detailní podrobnosti o existenci pánů Západu a rádobypánů celého světa (Pjakinova globálního prediktoru).  Globální prediktor ve velmi mlhavém a neurčitém podání Pjakina a jeho neschopnosti přesně popsat, jak funguje současná moc, jeho fandům samozřejmě vyhovuje, protože ponechává velký prostor pro vlastní fantazie.

     Podle Nevařila je jeho jádrem 7-12 plutokratických rodinných klanů, převážně židovského původu, silně strategicky ovlivňujících střechové nadnárodní instituce jako - FED, NATO, WTO, MMF, ECB, Vatikán, - "think tanky" - Bilderberg, Trilaterální komisi, Římský klub a organizační nástroje - USA, Izrael, Vatikán, zednářské kluby atd.

     Zajisté se jedná pouze o naši západní EU-USA civilizaci (prosazující NWO). Oni totiž Číňané, Indové, Peršané… mají zaručeně také své prediktory a též je mohou graficky znázornit, ale nezveřejňují to, nechlubí se tím.
 

      Odkaz:      https://cz24.news/gp-retro-organizacni-schema-svetovlady/

      Celý text:      Schema-svetovlady.doc

 

( Pozn. spr. webu:  V ostatních částech světa také mají své představy globalizace - ruské, založené na multipolaritě moci a humanistických principech "Russkogo mira"; - čínské, založené na ekonomickém propojení a harmonii podle principu win-win; islamistické, obsahující dobytí a islamizaci celého světa; eurocentrické - Kalergiovské a jistě mnohé další.

     Kromě toho je zde též koncept, pro který není principiální globalizace (tedy celosvětové rozšíření společných vnucených, či přijatelných principů ekonomických, organizačních, právních apod. při zachování rozdělené, třídní (chcete-li davoelitářské), společnosti. Je to koncept dosažení beztřídní společnosti, dosažení principiální společenské rovnosti lidí. Dosažení skutečně lidského stavu civilizace na Zemi. Stavu, kdy filozofické vědomí a mravní principy velké většiny lidí budou reálně na lidské úrovni. Mnohé vysoce společensky postavené osoby doposud mají nedokonalé filozofické vědomí a zejména mravní úroveň ne na lidské, ale doposud na živočišné úrovni. Dopouštějí se organizování okrádání, či hubení (by nepřímo) ostatních. Albert Einstein řekl: "Socialismus je pokus ukončit predátorskou fázi lidského vývoje". )

 

 

 

Spiegel: USA směřují ke katastrofě - střední

 

třída pomalu vymírá

 

 11. července 2020 , prvnizpravy.cz     Platí to zejména pro bílou populaci bez vysokého školství: americká střední třída pomalu vymírá pod tlakem hmotných obtíží, zdravotních problémů a zoufalství, což vede ke zvýšenému užívání drog a alkoholu. Profesor Angus Deaton, nositelka Nobelovy ceny za ekonomii a americká ekonomka Anne Caseová provádějí společný výzkum po mnoho let. V jejich společné knize „Smrt z beznaděje“ vědci upozornili, že USA míří ke katastrofě, které zpravodajská média nevěnují pozornost, protože se objevuje pomalu a postupně. Nejde jen o hospodářský úpadek, ale v doslovném smyslu o stovky tisíc obětí americké populace.

     „Bílá dělnická třída“ - bílí občané Spojených států bez ukončeného vysokoškolského vzdělání - trpí těmito problémy nejvíce. Podle vědců byl zdrojem této katastrofy „tektonický posun“ na americkém trhu práce. Tragédií této situace je to, že samotní Američané, kteří čelí podobným obtížím, neznají příčiny svých katastrof a Donald Trump nemůže nabídnout svým voličům řešení problému, uzavírá Der Spiegel. Zvolit si ho prezidentem bylo možné jen ze zoufalství, tvrdí američtí ekonomové.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spiegel-usa-smeruji-ke-katastrofe-stredni-trida-pomalu-vymira/

      Celý text:      USA-katastrofa.doc

 

 

 

Proč bohaté arabské země nepřijímají své

 

soukmenovce z chudších muslimských zemí?

 

 11. července 2020 , SLOVANKA ,  Redakce CZ24 News     Bylo docela logické, kdyby země jako Saúdská Arábie, Katar, Kuvajt, SAE, Bahrajn či Omán své soukmenovce z Iráku, Sýrie, Pákistánu či Afghánistánu přijímaly. Může to být samozřejmě i proto, že mnozí z nich prostě pracovat nechtějí, nicméně metodou cukru a biče by je k tomu v daných zemích jistě přiměli. Jenže proč by to bohaté arabské země dělaly, když muslimští vetřelci se jim mnohem více hodí ke zcela jinému účelu, než jakým je levná pracovní síla? Možná si říkáte, že třeba tyto pouštní země nemají pro muslimské vetřelce žádné ubytovací kapacity. Jen Saúdská Arábie však například disponuje soustavou klimatizovaných stanů, určených pro poutníky do Mekky, přičemž tyto stany jsou většinu roku zcela prázdné.  Podobné ubytovací kapacity by tak zcela jistě byly tyto země schopny zajistit i ve větší míře.

     Takže proč nemají zájem o to, ubytovat zde své soukmenovce ve víře celoročně? Protože bohaté arabské země oblasti Perského zálivu jsou hlavními sponzory islamizace Evropy. A islamizací Evropy se nerozumí pouze pouze výstavba mešit a modliteben, vznik nových kebabáren či halal porážek, vysílání imámů do evropských mešit či naopak školení evropských imámů v Saúdské Arábii, ale především přísun dalších muslimů do Evropy. Takže přijímat tyto invazní jednotky do jejich zemí by bylo zcela kontraproduktivní. Obzvl᚝ pak v situaci, kdy s nimi skvěle kolaboruje pro Evropany genocidní EU.

 

      Odkaz:      https://cz24.news/proc-bohate-arabske-zeme-neprijimaji-sve-soukmenovce-z-chudsich-muslimskych-zemi/

      Celý text:      Proc-neprijimaji.doc

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

 

 

Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje

 

Clintonova válečná zvěrstva

 

 8.7. 2020 , autor: James Bovard , překlad: Stan , zdroj: Counterpunch      Kosovský prezident Hashim Thaçi byl obviněn z deseti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti mezinárodním tribunálem, který sídlí v nizozemském Haagu. Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Clintonova vláda v roce 1999 zahájila 78denní bombardovací kampaň, která zabila téměř jeden a půl tisíce civilistů v Srbsku a Kosovu. Tato válka, stejně jako většina krycích manévrů zahraniční politiky USA, byla podvodem od samého počátku. 78denní bombardování "nebylo pouze čistě vojenskou operací - NATO také zničilo tzv. ‘cíle dvojího určení’, jako jsou továrny, městské mosty a dokonce i hlavní budovu státní televize v centru Bělehradu"... V terénu bylo rozptýleno více než 10 tisíc nevybuchlých bomb, které ještě dlouho po vyhlášení příměří zabíjely a mrzačily děti.

     Ačkoli byl Thaçi po převzetí moci v Kosovu všeobecně odsuzován za útlak a korupci, vicepresident Joe Biden ho v roce 2010 označil za "kosovského George Washingtona". O několik měsíců později Rada Evropy obvinila Thaçiho a UÇK z obchodu s lidskými orgány. Bill Clinton a jeho fanaticky probombardovací ministryně zahraničí Madeleine Albrightová tehdy navštívili Prištinu, kde s nimi zacházeli jako s rockovými hvězdami... Clintonova válka proti Srbsku byla Pandořinou skříňkou, kvůli níž svět stále trpí - zahájila intervence šířící chaos. Budou Američané příště zase tak naivní, až washingtonští tvůrci politiky a jejich spojenci v médiích vymyslí další lživé záminky, aby přeměnili v peklo nějakou další nešastnou cizí zemi?

 

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4325-Stihani-Hashima-Thaciho-odhaluje-Clintonova-vale%C4%8Dna-zv%C4%9Brstva

      Celý text:      Stihani-Thaciho.doc

 

 

 

Biolaboratoře USA na Ukrajině: Moskva

 

má právo na silovou operaci

 

 9.7. 2020 , Vladimír Gladkov ,  новости-украины     Moskva musí tvrdě reagovat na rozmístění u hranic Ruska amerických biolaboratoří, zabývajících se vyvíjením zakázaných biologických zbraní. To během tiskové konference prohlásil ruský mikrobiolog, plukovník medicínské služby v záloze Michal Supotnický. Tato činnost amerických laboratoří dávno není pro nikoho tajemstvím. Proč se kolem těchto laboratoří šíří vzplanutí nebezpečných infekcí? Kromě Běloruska všechny ostatní bývalé svazové republiky potichoučku dovolují provádět nepřátelskou činnost, spojenou s vývojem a výrobou zbraní hromadného ničení bezprostředně u ruských hranic. A očividně v rozporu s Úmluvou z roku 1972, která zakazuje vývoj, hromadění, uchovávání, použití biologických zbraní.

     Expert vyzval Moskvu, aby zahájila rozsáhlý boj s americkými laboratořemi. Proti těm zemím, kde se provádějí práce, jež porušují Úmluvu z roku 1972, k zavádění opatření politického, ekonomického tlaku. A někdy, pro vystřízlivění mozků, neškodí použít i opatření válečného tlaku, jak například postupovali Američané během operace Pouštní liška, uvedl Supotnický. (Pouštní liška byla akce, provedená USA a Velkou Británií proti Iráku v prosinci roku 1998. Cílem operace bylo vyhlášeno zbavení Iráku schopnosti vyrábět a použít zbraně hromadného ničení.)

 

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/biolaboratore-usa-na-ukrajine-moskva-ma.html

      Celý text:      Biolaboratore.doc

 

 

 

Americká loď sestřelila íránský civilní letoun

 

4/7/ 2020 , Zdroj: history.com    3. července 1988 v Perském zálivu křižník amerického námořnictva USS Vincennes sestřelil íránský proudový letoun, který byl omylem zaměněn za nepřátelské íránské stíhací letadlo. Z americké válečné lodi byly odpáleny dvě rakety, Airbus A300 iránských aerolinek byl zasažen a všech 290 lidí na palubě bylo zabito. K útoku došlo na konci íránsko-irácké války, kdy byla americká plavidla v zálivu bránit kuvajtské ropné tankery. Airbus A300 íránských aerolinií, kapitán americké lodi třídy Ticonderoga považoval za útočící íránský Tomcat…

     Írán označil sestřelení letadla za „barbarský masakr“, ale američtí činitelé obhajovali akci a tvrdili, že letadlo bylo mimo komerční koridor, letělo ve výšce jen 7 800 stop a bylo na sestupném kurzu směrem k válečné lodi USS Vincennes. O měsíc později však americké úřady uznaly, že Airbus A300 byl v komerčním letovém koridoru, letěl ve výšce 12 000 stop a neklesal. Zpráva amerického námořnictva obviňovala posádku z chyby způsobené psychologickým stresem u mužů, kteří bojovali poprvé. V roce 1996 se USA dohodly zaplatit 132 milionů dolarů jako náhradu rodinám Íránců zabitých při útoku na civilní letoun.

 

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kdyz-se-posadka-valecne-lodi-splete-stoji-to-zivoty-americka-lod-sestrelila-iransky-osobni-letoun-1404065476.html

      Celý text:      Omylem-sestrelen.doc

 

 

Americká barevná "revoluce"

(sledujme toky peněz)

 

 28.6.2020 od admin , Autor: F. William Engdahl, 17. června 2020     Barevná revoluce je termín, který se používá k popisu řady pozoruhodně účinných operací na změnu režimu vedených CIA pomocí technik vyvinutých společností RAND Corporation, „demokratickými“ nevládními organizacemi a dalšími skupinami od 80 let. To, co se odehrálo od spouštěcí události v Minneapolisu, lze přirovnat k barevné "revoluci" v Srbsku, která svrhla Miloševiče v roce 2000. V srbském Otporu destabilizace roku 2000, NED a velvyslanec USA Richard Miles v Bělehradě vybrali a vyškolili skupinu několika desítek studentů vedených Srđou Popovičem pomocí příručky „Z diktatury k demokracii", přeložené do srbštiny, Gene Sharpem z Ústavu Alberta Einsteina.

     O srbských událostech Washington Post napsal: „Konzultanti financování USA hráli zásadní roli v zákulisí prakticky ve všech aspektech protikampaně. Americká vláda utratila za operaci zhruba 41 milionů dolarů. Celá akce protestů byla organizována CIA a americkým ministerstvem zahraničí. Vylepšený model barevné revoluce Otpor byl nasazen v roce 2004 jako Ukrajinská oranžová revoluce s logem a barevnými šátky a v roce 2003 v Gruzii jako Růžová revoluce. Později ministryně zahraničí Hillary Clintonová použila šablonu k zahájení arabského jara. Ve všech případech byla NED zapojena do činnosti dalších nevládních organizací včetně Sorosových nadací. Po porážce Miloševiče, Popovič založil školicí středisko pro globální barevnou revoluci, CANVAS, druh ziskového obchodního poradenství pro revoluci. Protesty, nepokoje, násilné a nenásilné akce, které se odehrávají ve Spojených státech začínají dávat smysl, když pochopíme příručku CIA „Color Revolution“ (Barevné revoluce).

 

      Odkaz:      http://desitka.org/americka-barevna-revoluce/

      Celý text:      Barevne-revoluce.doc

 

 

 

Nevoláme po nenávisti, nýbrž po spravedlnosti

 

7.7. 2020 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin s historičkou Marií L. Neudorflovou   

     Jste jedním z aktivních Pražanů, kteří odmítli výstavbu repliky - někdo říká atrapy – Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Jaký máte na náměstí nyní pocit? Absolutní, nelítostná a expanzivní moc římskokatolické církve, spojená s Habsburky a cizí katolickou šlechtou, držela násilím většinu lidí po téměř 200 let v duchovní, mravní a sociální bídě, manifestované okázalým barokem, která vedla až k hladomorům a nakonec revolucím. Tradiční destruktivní pomstychtivost římskokatolické mocenské vrstvy se snesla zvláště krutě na vzdělanější část českého národa s jeho téměř 200 let trvající náboženskou tolerancí, rozvíjením české kultury a jazyka, důrazem na vzdělání, s vlastní šlechtou a osobnostmi jako mistr Jan Hus, Petr Chelčický, Jan Amos Komenský, Pavel Stránský ze Záp a dalších. Výsledkem mocenské politiky byla poprava 27 představitelů českého státu, vyhnání majetných a vzdělaných protestantů ze země (30 tisíc rodin), konfiskace jejich majetku, násilná rekatolizace, znevolňování a zbídačení obecného lidu. Toto by si měl každý Čech pamatovat.

     Sloup byl a je správně chápán jako symbol vítězství nad svobodnějším protestantstvím, nad českým národem, jeho reformací spjatou se vzděláváním, se svobodným přístupem k Bibli, která byla v češtině – ne v latině. S tím se katolická církev ve svém fanatismu a často nevzdělanosti nemohla smířit. Ztracenou svobodu víry a toleranci měly v době nastupující nesvobody, vlastně duševní, sociální a fyzické genocidy českého národa, nahradit barokní modly a sloupy. A ten na Staroměstském náměstí je jeden z nich. Ten sloup byl hlavně ve skutečnosti symbolem nepravdy, to Masaryk plně chápal. Reformace, obrození, vznik ČSR - tato demokratizační období naší historie jsou dnes zatlačována ve prospěch jiných období, pro nás nepříznivých, ba tragických, která jsou předkládána jako prospěšná českému národu. Velmi nebezpečné je současné idealizování Rakousko-Uherska, monarchie, katolictví, pobělohorské doby, globalizace a posouvání současné politiky do poměrů druhé republiky, tedy let 1938-1939.

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53941201

      Celý text:      Nevolame-po-nenavisti.doc

 

 

Výročí, o kterém se nesmí mluvit

 

3. 7. 2020     Dne 30. června 1942 dostalo 81 lidických děti papír a psací potřeby. Němci je nechali, aby napsaly svým příbuzným. Mnohé psaly maminkám a tatínkům, kteří byli v tu dobu už po smrti. Další den byly dopisy odeslány. Následujícího dne, 2. července 1942, bylo všech 81 dětí převezeno z tábora Litzmannstadt (dnes Lodž) do vyhlazovacího tábora Chelmno (Kulmhof). 2. července 1942 zavraždili Němci 81 dětí z Lidic. Udusili je v autech výfukovými plyny a hodili do jam v lese. Děti byly krátce po příjezdu nahnány do nákladních automobilů se vzduchotěsnými korbami. Po nastartování motoru byly výfukové plyny vypouštěny do korby, kde byly namačkané nahé děti. Když vozy dorazily k masovým hrobům v lese, byly děti už mrtvé. Po vyložení těl se nákladní automobily vrátily do tábora pro další. Tímto způsobem bylo v táboře Chelmno likvidováno až tisíc lidí denně. Celkem zde bylo zavražděno přes 150 tisíc lidí.

     Média hlavního proudu výročí tohoto tragického dne neuznala hodné pozornosti a masivně se věnovala výročí národní socialistky Milady Horákové. Horákové, která spolupracovala se Západem a byla na to hrdá. Která chtěla svrhnout zvolenou komunistickou vládu a připravovala to s lidmi v exilu. Která bojovala za práva Bakalů a Krejčířů ... globalistů ... !!!

 

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/vyroci-o-ktere-se-nesmi-mluvit-2-cervence-1942-zavrazdili-nemci-81-deti-z-lidic-jejich-dopisy-domu-udusili-je-v-autech-vyfukovymi-plyny-a-hodili-do-jam-v-lese-unikatni-fotografie-svedectvi-mist/#.XwNexabgqr8

      Celý text:      Otresne-vyroci.doc

 

 

 

Putinův „hluboký stát“

 

 7. 7. 2020 Janinna   , Alexander Rogers   https://bit.ly/2BJeIbB     Moje osobní přesvědčení je, že Zahraniční zpravodajská služba (Služba vnější rozvědky SVR) je elitou elit, nejoddanějších, vlasteneckých a nesobeckých důstojníků, kteří podstoupili jak pečlivý výběr, tak vynikající výcvik. Sledoval jsem i rozhovory jiného rozvědčíka Andreje Bezrukova. Putin i Bezrukov čestně sloužili mimo domovinu jako rozvědčíci. Ale zatímco byli v popředí, byli zrazeni v týlu. Zrazeni těmi, koho považovali za „svoje“. Po návratu domů zpravodajští důstojníci Putin, Ivanov, Naryškin, Sečin a několik dalších pod vedením a patronátem Primakova, vytvořili neformální sdružení, které se často v tisku nazývá ŤОзероť (Jezero). Začali získávat sílu, hromadit zdroje a měnit okolnosti. Protože jsou to rozvědčíci, a ne pěchota, nerozběhli se k nejbližší barikádě s pistolemi v ruce, ale začali dělat to, co je učili – pronikli do nepřátelského prostředí. V tomto případě do okupační administrativy. Pronikli až na vrchol a pak ji dostali pod kontrolu.

     Poté Putinův tým pokračoval v získávání síly, hromadění zdrojů a změnách okolností. A do roku 2007 se stal tak silným, že :   - zazněl Putinův mnichovský projev.   - A v roce 2008 za pár dní porazili americkou loutku Saakašviliho.   - A v roce 2014 vrátili Krym a podporovali LDNR.   - A v roce 2015 ruské síly začaly ničit teroristy v Sýrii a zachránily Asada (a syrskou státnost jako takovou).   - A v roce 2018 Putin ukázal světu hyperzvukové střely.   - A nyní, poté, co opakovaně prokázali skutečnou suverenitu Ruské federace, 1. července 2020 byly vedením země odstraněny z Ústavy Ruské federace ty zákony, které do ní zanesli američtí „konzultanti“ Jelcina.

     Odstranili ustanovení, která omezovala suverenitu a umožnila mezinárodním (čtěte „západním“) strukturám ovlivnit dění v Rusku. „Hluboký stát“ (rozvědka) Putina dnes dostává podporu „hlubokého národa“ a na papíře deklaruje obnovení suverenity Ruské federace. A každý hlas „pro“ změnu Ústavy RF je další cihlou ve zdi chránící národní suverenitu Ruska.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putinuv-hluboky-stat/

      Celý text:      Putinov-hluboky-stat.doc

 

 

 

... Putin práve urobil jeden z najdôležitejších

krokov k plne nezávislému Rusku

 

 7.7. 2020, Ivan Lehotský     Ruská federácia vyhlásila zvrchovanos – aj takto sa dajú interpretova výsledky minulotýždňového ruského referenda. Občania Ruskej federácie si minulý týždeň odsúhlasili zmeny v ústave (Účas 68 percent voličov, z ktorých 78 percent vyjadrilo súhlas so zmenami v ústave) : 

     - źudia v dôležitých funkciách musia ma iba ruské občianstvo, nesmú ma trvalý pobyt ani účty a významné majetky v zahraničí.  - Žiaci prvého stupňa základných škôl majú počas vyučovania nárok dostáva bezplatne teplú stravu.  - Manželstvo je zväzok muža a ženy.  - Ruský národ a ruský jazyk hrá vo federácii štátotvornú úlohu.  - Nie je povolené spochybňova a prekrúca hrdinské obdobia histórie.  - Ruská federácia môže vyhlási nejaké územie za „federálny región“ s federálnou správou a nesmie sa vzda akéhokožvek svojho územia.  - Štát garantuje rast dôchodkov a sociálnej podpory, povinné sociálne poistenie a ďalšie sociálne benefity.  - A tak ďalej, a tak ďalej…

     Rusko iste nie je nejaký učebnicový vzor demokracie v podobe - v akej ju dnes učia na značkových západných školách. Otázka však je, či je o niečo lepší ten spôsob, ako demokraciu, či skôr „demokraciu“ chápe Západ, s jeho štruktúrami „deep state“, s jeho imperiálnymi vojnami, farebnými revolúciami, miliónovými demonštráciami s vodnými delami ... !

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-skutocnosti-stalo-minuly-tyzden-rusku-skoro-nic-iba-putin-prave-urobil-jeden-najdolezitejsich-krokov-plne-nezavislemu-rusku/2222650

      Celý text:      Jeden-z-najdolezitejsich-krokov.doc

 

 

 

Proč je v Rusku Stalin populární,

 

aneb jev kolektivního Stalina

 

 19. 4. 2020 , Vjačeslav Vilkockij     Situace v sovětském Rusku ve 20. až 30. letech 20. století s úplným rozkladem vládních činitelů se velmi podobá tomu, co se děje v současném Rusku na počátku 21. století. Josif Stalin na začátku 30. let 20. století byl v obtížné situaci, kdy zlodějští a zkorumpovaní představitelé sovětského Ruska, zavalení úplatky, zneužívali své oficiální postavení a rozkrádali státní majetek. Teprve po přijetí první socialistické ústavy na světě v prosinci 1936 dostal Stalin příležitost očistit sovětský režim od zrádců vlasti, zrádců ruského národa, od úplatkářů, zlodějů, podvodníků a jiných darebáků.

     "Lidé jsou unaveni korupcí, hrubostí úřadů, oligarchy, kteří se dostali k moci" - Vladimir Putin,  prezident RF. V Rusku 21. století je pozorován jev vzniku „kolektivního Stalina“, mezi lidmi se probudil přirozený instinkt sebezáchovy. Liberální tisk v Rusku je v šoku, popularita Stalina dle průzkumů stále roste. -> Ach, … popularita Stalina roste, kam míří země! Již více než polovina populace hodnotí Stalina pozitivně... To Putinův režim je na vině, je to on, kdo podporuje plíživou rehabilitaci!

     Odpovědí jsou jen dvě slova – „odpovědnost elity“. Přičemž jakákoliv elity – staré, nové, vojenské, kreativní, liberální, vlastenecké, homosexuální – bez rozdílu. Problém je v tom, že všichni mají napsáno na čele: „ZA [vložte libovolné] NENESEME ODPOVĚDNOST“.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/proc-je-v-rusku-stalin-popularni-aneb-jev-kolektivniho-stalina/

      Celý text:      Proc-Stalin.doc

 

 

 

Svetový obchod čelí najhoršiemu

 

prepadu vo svojej histórii

 

 28.6. 2020 , Igor Jurečka     V aprílovej ročnej obchodnej prognóze Svetovej obchodnej organizácie WTO sa načrtli dva možné výsledky súčasnej krízy. Podža pesimistickej predpovede by obchod mohol klesnú o 32 percent, zatiaž čo najlepším scenárom by bol pokles o 13 percent. Generálny riaditež WTO Roberto Azevêdo uviedol: „Pokles obchodu, ktorý v súčasnosti prežívame, je historicky obrovský – bol by to najstrmší zaznamenaný trend.

     WTO nedokáže pomenova podstatu veci, že súčasný ekonomický systém smeroval ku kolapsu aj pred objavením koronavírusu. Svet sa už nikdy nevráti do pôvodných kožají, i keď nejaký čas sa to ešte bude da kamuflova vydávaním ďalších ničím nekrytých peňazí a šachovaním so štatistikami. S najväčšou pravdepodobnosou nás čaká síce pomalý a postupný, ale dlhodobý pád. Zem&Vek príčiny a následky súčasnej hospodárskej krízy podrobne rozobral v júnovom čísle.

 

      Odkaz:      https://zemavek.sk/wto-svetovy-obchod-celi-najhorsiemu-prepadu-vo-svojej-historii/

      Celý text:      Svetovy-obchod.doc

 

 

 

Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní

 

„dobroseři“? aneb K počátkům

 

dnešního štvaní proti Rusku

 

 3. 7. 2020 , Jiří Vaško     Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec a důsledky takové ovčí politiky lze pociovat dodnes, a to nejen v Rusku nebo Česku.

     Zvláště pak M. Gorbačov („když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“) ovlivněný udělováním různých metálů včetně Nobelovy ceny míru a přátelským plácáním po zádech, západním politikům uvěřil. Tyto přísliby a dohody byly však jen slovní a následný vývoj ukázal, že zejména USA je neměly v úmyslu nikdy dodržet. A také nedodržely a nadále nedodržují. Sovětský svaz byl kromě Ruska vlky rozebrán a ruské ovce téměř snědeny.

     Také Václav Havel otevřel Západu tehdejší Československo. I on byl v cizině chválen a sbíral nejrůznější medaile a ocenění. Rovněž on věřil slibům a na slovo poslouchal své západní přátele včetně podpory „humanitárního bombardování“ Srbska. A než se Československo nadálo, západní vlci ho rozebrali a téměř sežrali.

     Jedna prastará moudrost praví, že „je lepší mít v čele ovcí lva než ovci v čele lvů“. A nᚠvelký klasik a bojovník proti fašismu Karel Čapek (1890-1938) k tomu dodává: „Nezáleží na tom, že vůl je vůl, chyba je, dělá-li se z něho lev.“

 

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/byli-m-gorbacov-b-jelcin-v-havel-naivni.html

      Celý text:      Strihani-dratu.doc

 

 

 

Antarktida se prudce otepluje. Třikrát

 

rychleji... A teploměr hlásí - 56 °C v noci.

 

 Zveřejněno: 4. 7. 2020     Nevypadá globální sucho a teplo jinak? Stále více se mi "méně a méně" chápe, co mi vlastně chtějí říct. Jsem zmaten. Každý den na nás vyhrknou, že situace je kritická, v České republice je prý místo kde neprší ač jsou všude vyplavené domy a zvednuté řeky a stejně je globální sucho a horko a prostě to tak je a svět?

      Antarktida taje, neb je tam horko, jaké svět nepoznal. Počasí Troll research station (Norway), 3.7. 2020 -> -31 / -37 °C; 4.7. 2020 -> -33 / -37 °C. Vostok Antarktida 5.7. 2020 -> -56 / -58 °C ; DALŠÍ 4 DNY -> -60 / -64 °C . Čísla, se kterými si nevím rady. Buď je tam jiný sníh a led, který taje při teplotách kolem 40° pod nulou, nebo se svět zbláznil a redaktoři musí hlásat teplo, i kdyby měli zmrznout. Každopádně dnes snad zažijeme skutečně letní den a zda je -64 °C příliš velké horko necháme k bádání zeleným ekologům a oteplovačům Země.

 

      Odkaz:      http://skrytapravda.cz/zahranicni/3370-antarktida-se-prudce-otepluje-trikrat-rychleji-a-teplomer-hlasi-56-v-noci

      Celý text:      Oteplovani.doc

 

 

 

Čarnogurský reagoval na článok denníka

 

SME: „Ruská federácia získava za

 

obilie väčšie tržby ako za zbrane“

 

 Bratislava 29. júna 2020 , JUDr. Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti chcel pred časom zareagova na podža neho nepravdivý článok denníka SME o ekonomike Ruskej federácie, no denník jeho pohžad na vec neuverejnil. Čarnogurský preto reakciu publikoval na sociálnej sieti a na webe Slovensko-ruskej spoločnosti, ktorej je predsedom. Čarnogurský píše, že Rusko je najväčším svetovým vývozcom obilia. „Za obilie získava väčšie tržby ako za zbrane, pritom Rusko je na druhom mieste vo vývoze zbraní, po Spojených štátoch. Bol som na stretnutí v Rusku, keď zástupca ruských výrobcov syrov apeloval na prezidenta Putina, aby sa snažil sankcie proti Rusku čo najviac predĺži, pretože sankcie im pomáhajú.“

     V článku SME sa uvádzajú ďalšie výroky - Stúpa dovoz strojov, zariadení, dopravných prostriedkov, elektroniky pre zaostávanie ruskej technológie a vedy. Zaostávanie ruskej technológie a vedy. Ako si potom možno vysvetli, že Američania devä rokov dovážali svojich kozmonautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na ruských raketách, pretože sami nemali raketu, ktorá by toho bola schopná? Až teraz im Muskova raketa vytrhla tŕň z päty. Rusko zaviedlo do výzbroje rakety, letiace rýchlosou 15 až 20 machov (rýchlos zvuku), Západ takéto rakety zatiaž nemá. Rusi si zakladajú na tom, že sú osobitnou civilizáciou. Najbližšou k európskej, ale osobitnou. Sú hrdí na svoje dejiny, aj keď boli často vežmi krvavé. Dejiny ich formovali. Vďaka nim zachytili nápor Tatárov, porazili Napoleona aj Hitlera. Celý verejný život v Rusku podporuje v žuďoch pocit vlastenectva. Na pochody Nesmrtežný pluk prichádzajú milióny žudí spontánne, bez predchádzajúcej organizácie. Naproti tomu u nás sa výzvy na vlastenectvo posudzujú div nie ako fašizmus. V tom je najväčší rozdiel medzi Ruskom a Slovenskom.

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-reagoval-clanok-dennika-ruska-federacia-ziskava-za-obilie-vacsie-trzby-za-zbrane/2213594

      Celý text:      Rusko-a-obili.doc

 

 

 

Americký senát navrhol, aby USA od Turecka

zakúpili S-400 z rozpočtu Pentagonu

 

 Bratislava 1. júla 2020     Republikánsky senátor John Thune navrhol nákup ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 od Turecka. Dôkazom toho je znenie úpravy návrhu zákona o pridežovaní rozpočtových prostriedkov na štátnu obranu na rok 2021 (NDAA) na webových stránkach Kongresu. Prvý podpredseda Výboru pre medzinárodné záležitosti Rady federácie Vladimír Džabarov v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Hovorí Moskva vyhlásil, že Spojené štáty chcú kúpi komplex S-400 od Turecka, aby ho rozobrali „na skrutky“ a pokúsili sa vytvori niečo vlastné. Podža jeho slov Američania nemajú podobnú zbraň. Návrh môže by schválený, ale Turecko s tým zrejme nebude súhlasi,“ povedal Džabarov. V opačnom prípade môže Ankara strati štatút spožahlivého partnera, v dôsledku čoho s ňou nikto nebude uzatvára podobné dohody. Maria Vorobjovová, oficiálny hovorca Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu, povedala Sputniku, že Turecko nemôže bez súhlasu Moskvy odovzda USA protilietadlové raketové systémy S-400 zakúpené v Rusku.

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/americky-senat-navrhol-aby-usa-turecka-zakupili-400-rozpoctu-pentagonu/2216450

      Celý text:      USA-S400.doc

 

 

 

Zločiny, Brzezinski a my

 

 27.6. 2020 , Josef Skála     Zbigniew Brzezinski tu není už tři roky. ťMyšlenkovým tankistouŤ – antikomunismu a ťamerické výlučnostiŤ – byl skoro 70 let. Statí, nazvanou Ke globální přestavbě. Strategická vize, však nahlédl i do černého svědomí režimu, jemuž upsal duši. Ve třetím světě, varuje tu Brzezinski, se proti Západu obrací dědictví jeho krutostí. ťKolonizátorů a sil, prahnoucích po obohaceníŤ a ťznovu a znovu se dopouštějících masakrůŤ. ťHromadného vraždění kolonizovaných národů měrou, srovnatelnou s nacistickými zločiny z let druhé světové válkyŤ. Za ťcenu statisíců či milionů obětíŤ. A proto i dnešní ťžízni po pomstěŤ (ťnejen na Středním východěŤ). Veletoky krve má na hrbu i politika, jíž nabízel moudra sám ťmyšlenkový tankistaŤ. Obětí obou agresí proti Vietnamu připouští ťjeden až tři milionyŤ. Jejích afghánských obětí uvádí Brzezinski 26 tisíc – a iráckých 165 tisíc. Je jich však přes milion. Dokládají to i seriózní americké prameny.

     Oč víc ty krutosti šokují, tím víc je Západ nechává upadnout v zapomnění. Ty největší páchá na oltář antikomunismu. Od Hitlera až po dnešní teroristické grázly. Bez ťliberálníchŤ protektorů by si ani neškrtli. Obludné je i konto svatoušků ťdemokracie a lidských právŤ. Ten trestní rejstřík už nesmí ležet ladem. Neprohrát s inkvizicí lze jen s oporou v něm. Jedině pak se můžeme stát nadějí pro ty, po kom se povozí krize, nevídaná už skoro sto let. A získat je pro řešení v zájmu demokratické většiny – a ne zazobanců a dravců, pasoucích po ještě větší kořisti.

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53897663

      Celý text:      Zlociny-Brzezinski-a-my.doc

 

 

 

Systémový kolaps americké společnosti začíná

 

30. 6. 2020 , The Saker , Janinna     Nepokoje, které se odehrávají ve stovkách amerických měst nejsou kvůli:  1. rasismu nebo „bílým privilegiím“;  2. policejnímu násilí;  3. sociálnímu vyloučení a zoufalství;  4. chudobě; 5. Trumpovi; 6. liberálům házejících dříví do ohně sociálního požáru; 7. vnitřnímu boji amerických elit/hlubokého státu. Z větší části jsou všechny výše uvedené důvody, spouštěč, ale skutečným důvodem toho, co se dnes děje, je systémový kolaps americké společnosti. Jakákoli společnost, pro normální fungování vyžaduje určitý druh sociálního konsensu, uznání vlády a jejích institucí většinovou částí obyvatel. I cynicky, vládnoucí elity musí poskytnout  chléb a hry“ … pro většinu občanů. Právě teď americká vláda téměř úplně ztratila schopnost poskytnout některý z těchto faktorů nebo jednat takovým způsobem, aby navázala přerušený sociální kontakt. 

     Zatímco po dobu téměř čtyř let Trump ničil americkou říši zvenčí, Trumpovi nenávistníci strávili stejné čtyři roky tím, že ničili USA zevnitř! Podíváme-li se na (z větší části vymyšlené) rozdíly mezi republikány a demokraty, vidíme, že jednají jako druh demontážního týmu, a i když vášnivě nenávidí jeden druhého, přispívají obě strany ke zničení jak Říše, tak i Spojených států. Pro kohokoli, kdo studuje dialektiku, je to docela předvídatelné. Jinými slovy, obě frakce stran mají pocit, že nepokoje jsou příležitostí i hrozbou, a proto žádná frakce nemůže vyjít a upřímně říct skutečné důvody nepokojů.

     První závěr: Toto není americká verze „žlutých vest“!   Závěr 2: nejedná se o revoluci nebo občanskou válku.   Závěr 3: Jedná se o vzpouru, která spustila systémový kolaps americké společnosti.   Občané USA musí najít odvahu čelit skutečným problémům, frontálně a vědomě. Pokud to nedokážou, pak se země s největší pravděpodobností jednoduše rozpadne na četné a vzájemně nepřátelské části. Čas ukáže.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-systemovy-kolaps-americke-spolecnosti-zacina/

      Celý text:      Systemovy-kolaps.doc

 

 

 

Proč se nálezy Ústavního soudu o

 

Colloredo-Mansfeldech staly

 

Stalingradem protektorátních restituentů

 

 22.6. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     Nedávno Ústavní soud zamítl žádost o  uznání státního občanství předka Kristiny Colloredo-Mansfeldové a tím i restituční nárok na zámek Opočno, potažmo další majetky. Učinil tak již podruhé. Po prvním nepříznivém rozhodnutí Ústavního soudu roku 2004 musela žalobkyně vrátit zámek zpět státu, tedy majetek, jenž jí předtím přiřkly některé obecné soudy, které se dopustily, mírně řečeno, justičních omylů. Tento nález se stal osudným judikátem pro posuzování dalších protektorátních restitucí a v táboře restituentů se jeho účinek rovnal výbuchu atomové pumy nebo porážky 6. armády wehrmachtu u Stalingradu. Nález doběla rozpálil dokonce i jisté síly na Ústavním soudu, nepřející dekretálnímu právu, a vyvolal jejich nevlídné mručení o jakési ťneudržitelnostiŤ. Naštěstí pro stát a národ český byl pravdou opak.

     Ústavní soud především dospěl ke třem zásadním poznatkům, a to:   1. Ani české právo neupustilo od zásady materiální pravdy.   2 Soud musí řádně poučit účastníky a nesmí přesouvat zatížení důkazním břemenem.   3. Soudy musí vyčerpat všechny informační zdroje týkající se nároků na majetek státu.     Toto vše obecné soudy zhusta v kauze pominuly. Obhájci tvrdící, že onen příslušník rodu Colloredo-Mansfeldů se vyznačoval češstvím a loajalitou k okupované ČSR, buďto hlásají pyramidální blud - anebo profesní lež.

     Poučení z krizového vývoje těchto tzv. restitucí, nejen v kauze Colloredo-Mansfeld, zní takto:   Pokud se předkové žadatelů přihlásili k němectví a tím i k norimberským zákonům, k německému Herrenvolku, nelze žádné občanství a nároky na vracení majetku očekávat - dokud sám stát nezruší dekretální právo, např. novou ústavou. A právě to nepřátelé státu v zahraničí a jejich pátá kolona kolaborantů u nás, reprezentovaná státobornými stranami - jak se říkalo za první ČSR! - sledují bušením do tzv. Benešových dekretů. Pokyn k tomuto bušení zavdal sám tehdejší prezident Havel odpornou omluvou „sudetským“ Němcům a v tomto trendu pokračoval neúspěšný kandidát pan kníže obrazným pohnáním prezidenta Budovatele Beneše a soud válečných zločinců do Haagu.

     Haló noviny, 22.6. 2020, str. 6

    

      Celý text:      Nalezy-US-o-CM.pdf

 

 

 

Představte si, že by Havel dostal 13 let jako

 

političtí vězni v Katalánsku (Evropská unie)

 

 Zveřejněno: 27. 6. 2020      Měli bychom si nastavit zrcadlo? Václav Havel byl chudinka, který úpěl v kriminálu. Prý. To tvrdí politici typu senátora Vystrčila, Fischera či členové "statečné demokratické opozice". Po oficiálních ceremoniích, usedl francouzský prezident Mitterand ke společnému stolu také se signatáři Charty 77. K snídani s Mitterrandem došlo 9. prosince 1988. Za údajné totality.  Tak strašně trpěl Václav Havel. Pláčeme nad Miladou Horákovou. Spolupracovala se Západem a byla na to hrdá. Chtěla svrhnout zvolenou komunistickou vládu a připravovala to s lidmi v exilu. Bojovala za práva Bakalů a Krejčířů. Nezlomila se.

     Střih – USA     Ethel Rosenbergová - manželka, jejíž muž pracoval pro východní státy. Údajně byl agent. Oba dva trest smrti. I když nic neudělala na rozdíl od Milady Horákové, a byla naprosto nevinná - byla popravena. Proti procesu a odsouzení k smrti podporovaném americkou vládou protestovalli nositelé Nobelovy ceny vědci Albert Einstein či Harold Urey, mimo jiné i Pablo Picasso...

     Střih – Evropská unie - rok 2019     Svobodně vyhlášené referendum - Katalánsko. Ke 13 letům byl odsouzen bývalý vicepremiér regionální vlády Oriol Junqueras, jemuž ale hrozilo až 25 let. 12 let vězení dostali katalánští exministři Raül Romeva, Jordi Turull a Dolors Bassaová, kteří spolu s Junquerasem byli odsouzeni i za údajné zneužití veřejných fondů na uspořádání referenda, které chtěl katalánský lid. Bývalá předsedkyně katalánského parlamentu Carme Forcadellová dostala 11 let a šest měsíců vězení. Exministři Joaquim Forn a Josep Rull dostali 10 let a šest měsíců vězení. Aktivisté Jordi Sánchez a Jordi Cuixart dostali 9 let vězení.

     Co se tím výše chce říct? Demokracie neexistuje, stejně tak jako neexistuje svoboda. Je to jenom hra na demokracii a svobodu a pouze se tím manipuluje lid. Ale slovo "pokrytci" má přesně definovaný význam. Odvoďte si sami, jaký a kdo to je...

 

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3359-predstavte-si-ze-by-havel-dostal-13-let-jako-politicti-vezni-v-katalansku-evropska-unie

      Celý text:      Pokrytci.doc

 

 

Kissingerov vtipný citát o víazstve

 

Ruska v studenej vojne

 

 USA, 28. jún 2020 (AM, Inforuss) – Chytrý muž, ktorý si v 97 rokoch udržal jasnos, uviedol vetu, ktorá spôsobila, že mnohí žudia na Západe sa cítili zle: “Existuje mýtus, že Spojené štáty s pomocou svojho silného hospodárstva zničili hospodárstvo ZSSR a tým zničili túto krajinu. Peniaze sú všetko, toto je slogan na Západe.”

     Čo povedal takmer storočný politik Henry Kissinger , 97-ročný ale v triezvej mysli? „Niektorí žudia na Západe si pred pár rokmi uvedomili, že to bol Západ a USA, ktoré stratili v studenej vojne. Keď zničili ZSSR, pomohli Rusku zbavi sa zbytočného balastu dotácií republikám a tak ho posilnili.“

     No a Putin … “Ukazuje sa, že sme prehrali vežkú bitku, ale vojnu môžeme vyhra. Ekonomika nie je všetko.”  

     Už som hovoril o tom, že Kissinger je teraz nútený pracova v teréne. Predtým k tomu stačila práce americkej štátnej elity. Nedávno sme hovorili o smrti Zbigniewa Brzezinského, dovtedy po štátoch a mestách cestovala štátna elita a globálna elita ten proces organizovala. Určitú dobu so štátnou elitou počítali a lichotili jej, ako je šikovná, ako všetko zvláda. Keď Brzezinski spísal nejaké tie svoje hlúposti, tak mu to všetko schválili. Potom však prišla doba, keď ten istý Kissinger povedal: “Tridsa rokov som musel vydrža, než som mohol poveda, aký vežký si hlupák.” – Na jeho jubileu. Áno na oslave Brzezinského narodenín. – uviedol politológ Valerij Pjakin.

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/28/kissingerov-vtipny-citat-o-vitazstve-ruska-v-studenej-vojne/

      Celý text:      Kissingerov-citat.doc

     ( Pozn. spr. webu: Zbigniew Brzezinski - bývalý hlavní "plánovač" dobytí Ruska Západem.

     K tématu také:     https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/kdy-nam-to-prestane-tato-vyznamna-a-utajovana-smlouva-platit/?fbclid=IwAR2_2eMReJDHktov4PFpgcKXJAQt_KFXCp3OTHFTbsta6wE0F9wdS_ojgHg  )

 

 

 

 

Tři antiutopie – tři modely pro

 

přetváření Homo Sapiens

 

 29.6.2020  Valentin Katasonov     V dávné minulosti to byli carové, imperátoři a diktátoři, kteří se toužili stát vládci celého světa. A ve všech případech byly jejich plány neúspěšné. Alexandr Makedonský dobyl půl světa a byl přesvědčen, že dobude i druhou polovinu, ale zemřel ve věku 32 let a jeho impérium se ani ne za rok zhroutilo jako domeček z karet. Podobně dopadl římský císař Traianus, Karel Veliký nebo Napoleon Bonaparte…

     Od 18. století se v Evropě objevuje řada tajných společností (zednářské lóže různých zaměření, Ilumináti, Rosekruciáni). Spojují se s měšci (Rothschildy a ostatními lichváři, bankéři a kapitalisty), aby získali moc nad světem. Postupně začínají chápat, že k dobytí moci a jejímu udržení nestačí jedna síla. Je potřeba zabývat se přetvořením člověka jako objektu moci. V distopiích existují tedy tři varianty přeměny člověka. V Zamjatinově románě „My“ je to operace mozku na způsob lobotomie. V Huxleyho „Konci civilizace“ je to umělá biologická selekce a drogy. V románu „1984“ George Orwella se jedná o zpracování „správného“ myšlení s pomocí strachu a mučení. V 21. století vidíme příznaky toho, že světové zákulisí si opět vzpomnělo na modely budoucnosti, které jsou zachyceny v románu „1984“. V r. 2020 se světovému zákulisí podařilo zavřít do „domácího vězení“ téměř polovinu obyvatelstva Země, vychovávat přitom vystrašené a zmučené lidi a učit je „správnému“ chování. „Majitelé peněz“ připravují lidi na nadcházející „podivuhodný nový svět“…

 

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8358-tri-antiutopie-tri-modely-pro-pretvareni-homo-sapiens.htm

      Celý text:      Tri-antiutopie.doc

 

 

 

I dnes se hraje s ťlegionářskou kartouŤ

 

Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem

 

 J. Kojzar, Haló noviny, 22.6. 2020, str. 3      Historická interpretace působení čs. legií ve Velké válce se jeví jako sinusoida. Počátkem první republiky nekritický obdiv a posléze jim lidé záviděli státní službu na poště, dráze, teplé místo v úřadech a dokonce v tabákové továrně. Za německé okupace se stali předmětem ostré represe. Po únoru 1948 se o legiích většinou mlčelo, někteří jednotlivci neunikli i perzekuci. K jisté morální satisfakci došlo až koncem 60. let minulého století zásluhou tehdejšího prezidenta generála Ludvíka Svobody. Prostí legionáři v Rusku neměli zájem o konflikt se sovětskou mocí z čistě pragmatických důvodů. Chtěli domů. To však neplatilo o velitelském sboru. Pod tlakem Západu se čs. legie staly součástí protisovětského bloku, který se chystal obsadit Sibiř. Nedivím se, že i dnes se hraje s ťlegionářskou kartouŤ. Každá pomluva Ruské federace je trumf.

     Zájmy řadových legionářů a velitelského sboru byly rozdílné. Mám archivní doklady z fondu 10. pluku legií Jana Sladkého Koziny, kde velitelé rot sepisovali dlouhé seznamy legionářů, kteří se odmítali účastnit bojů. Např. dne 27. června 1919 odmítlo jít na frontu 153 vojáků pluku - 72 poddůstojníků a 81 střelců. Je dostatečně známá událost velitele 1. pluku legií Mistra Jana Husa plk. Švece, kterému legionáři 1. praporu odmítli poslušnost a on se 25. října 1918 ve stanici Aksanovo zastřelil. Pro státy Dohody byl cca šedesátitisícový ozbrojený sbor v srdci Ruska a později na Sibiři velmi důležitý. Hrubé chyby se dopustil generál Stanislav Čeček, který deklaroval, že čs. sbor je určen jako předvoj spojeneckých sil a má jediný účel - vybudovat protiněmeckou frontu v Rusku.

 

      Celý text:      Legionarska-karta.doc

 

 

 

Hrdinné sovětské manželství: Alexandra a

Ivan utratili úspory za tank a šli kosit nacisty

 

 27.5. 2020 , zdroj: history.com     Pozoruhodný příběh představuje životní pou manželů Alexandry a Ivana Boikových. Po vypuknutí Velké vlastenecké války své úspory investovali do tanku IS-2 a šli bojovat proti německým cizákům. Sepsali dopis Stalinovi v lednu 1943, odeslali jako zálohu na tank 30.000 rublů zároveň s prosobu, aby jim dovolil bojovat v tanku. Zhruba za měsíc se dočkali od Stalina odpovědi, a ten jim napsal, že jim jejich přání splní. Manželé tak opustili svá zaměstnání a absolvovali nezbytný kurz. Alexandra se ocitla v roli čerstvé tankové velitelky a její manžel Ivan jako její řidič-mechanik. Dočkali se vysněného tanku IS-2 a dvojici přidělili k 48. samostatnému těžkému tankovému pluku 5. tankového sboru. A čekal je hned těžký křest ohněm. Zúčastnili se v červenci 1944 útoku na lotyšskou Rigu a během dvou týdnů se dvojici podařilo zničit 5 nepřátelských tanků a 2 protitanková děla. V srpnu 1944 pak byla Alexandra vyznamenána Řádem vlastenecké války prvního stupně a Ivan Řádem Rudého praporu. Po skončení války se Alexandra stala šéfkou pekařství a angažovala se na místní úrovni v politice. Manžel pracoval jako zástupce ředitele automobilového skladu.

 

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/hrdinne-sovetske-manzelstvi-alexandra-a-ivan-utratili-uspory-za-tank-a-sli-kosit-nacisty-1404065275.html

      Celý text:      Hrdinni-manzele.doc

 

 

 

Tajné operace, státní teror a politické vraždy

 

(Skryté metody zahraniční politiky USA)

 

 9.6.2020 , Pavel Šafář     Existují nezávislí, chytří a odvážní vědci a žurnalisté, které bychom měli sledovat místo toho, abychom slepě důvěřovali masmédiím. D. Ganser v knize Nezákonné války popisuje, jak země NATO sabotují OSN, kronika doby od Kuby po Sýrii. Jeremy Scahill píše ve své knize Tajné války, Svět je bitevní pole. Tajné operace s podporou USA probíhaly již např. v r. 1953, kdy byl v Íránu svržen demokraticky zvolený premiér Muhammad Mosaddek. Tato akce proběhla za spolupráce britské tajné služby MI6 a americké tajné služby CIA. Cílem této operace bylo dostat íránskou ropu pod britskou a americkou kontrolu. Již odhalená je operace Gladio v Evropě v 70. letech. Realizovala ji tajná organizace spojovaná s mafií v Itálii, na Kubě a v USA, s řadou latinskoamerických vojenských režimů a s velkým počtem neofašistických skupin. Byla také úzce spojena s CIA. Její spojení sahala až do nejvnitřnějšího Vatikánu. Tajnou organizací Vatikánu, která hrála důležitou roli byla Opus Dei. Tato organizace byla zapletena do mnoha finančních zločinů spojených s praním špinavých peněz mafie a Vatikánské banky, které sloužily k podpoře polské Solidarity.

     V roce 1990 vešlo ve známost, že organizace NATO budovala v Evropě tajné armády. V Itálii, Belgii, také ve Švýcarsku, Německu. Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Turecku a také v neutrálních zemích jako jsou Finsko, Rakousko, nebo Švédsko. Některé z tajných armád NATO byly zapleteny do zločinů typu státních převratů, teroristických útoků (např. bomba v hale Banca Nazionale Dell‘ Agricoltura v italském Miláně v r. 1969) a mučení. Existuje seznam novinářů, kteří zemřeli záhadnou smrtí, když se snažili informovat o přísně tajných operacích. Patřil mezi ně i Udo Ulfkotte, Gary Webb odhalil propojení obchodu s drogami skupinou Contras, která byla podporována USA prostřednictvím CIA. Jak ukázal Edward Snowden média jsou zneužitelná tajnými službami daleko sofistikovaněji než se nám dosud mohlo zdát.

 

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8331-tajne-operace-statni-teror-a-politicke-vrazdy.htm

      Celý text:      Tajne-operace.doc

 

 

Proč Vatikán zakázal knihu o Slovanech

a vyhrožoval autorovi smrtí

 

 23.6.2020 , překlad připravila aluška.org 2020. originál v ruštině napsala Maja Novik     Polský archeolog Tadeusz Wolański (1785 – 1865) si v 19. století nedokázal představit, že by zveřejnění jeho objevů mohlo ohrozit jeho život. Polské katolické duchovenstvo se nejen rozhněvalo, ale bylo rozhodnuto radikálně vyřešit problém s archeologem – spálit ho na hranici vytvořené z jeho vlastních knih. Tadeusze zachránil car Nikolaj I., který ho vzal pod svoji ochranu a nařídil ruské armádě ho chránit a usnadnit mu jeho další výzkum. Wolański začal studovat runové slovanské písmo, archeologii a zabývat se sběratelstvím.

     Staroegyptské figurky ze 7. a 4. století před naším letopočtem se našly během vykopávek na pobřeží Baltského moře, což poukazuje na obchodní vztahy mezi starověkým Egyptem a slovanskými národy. Wolański. Prosazoval názor, že ještě před Cyrilem a Metodějem měli Slované svou vlastní starodávnou abecedu a zjistil, že pomocí slovanských jazyků je možné číst většinu etruských (eto rusky) nápisů! Wolanski tvrdil, že Etruskové jsou nejen nejbližší příbuzní Slovanů, ale že právě tento národ se stal skutečným zakladatelem Říma. Dospěl k závěru, že historie slovanských národů se odlišuje hlubokou starodávností a že rozšíření vlivu Slovanů a jejich rozsáhlé osídlení celé Evropy se záměrně zamlčuje a skrývá všemi možnými způsoby.

 

      Odkaz:      https://aluska.org/proc-vatikan-zakazal-knihu-o-slovanech-a-vyhrozoval-autorovi-smrti-tadeusz-wolanski-totiz-rozlustil-nesrozumitelne-slovanske-pismo/

      Celý text:      Tadeusz-Wolanski.doc

 

 

 

G.K. Žukov: Ako Stalin neprespal

 

začiatok vojny

 

 Rusko, 23. jún 2020 (AM) – V noci na 22. júna 1941 dostali všetci pracovníci generálneho štábu a žudového komisariátu obrany príkaz, aby zostali na svojich miestach. Bolo nutné čo najrýchlejšie odovzda vojenským okruhom smernicu o uvedení pohraničných vojsk do stavu bojovej pohotovosti. Všetko nasvedčovalo tomu, že nemecké vojská sa približujú k hraniciam. Podali sme o tom v 0.30 hod. Hlásenie J. V. Stalinovi. Stalin sa opýtal, či bola smernica odovzdaná vojenským okruhom. Odpovedal som kladne. Po Stalinovej smrti sa objavili verzie, že niektorí velitelia a ich štáby v noci na 22. júna nič netušili a pokojne spali, alebo sa bezstarostne bavili. To nezodpovedá skutočnosti. Posledná mierová noc bola úplne iná.

     O 4.10 hod. Ohlásil Západný a pobaltský okruh začiatok bojových akcií nemeckých pozemných vojsk. O 4.30 hod. Ráno sa zhromaždili všetci zvolaní členovia politbyra. Ja a žudový komisár sme boli pozvaní do pracovne. Stalin bol bledý a sedel pri stole s napchatou fajkou v ruke. povedal: “Je potrebné ihneď zatelefonova na nemecké vežvyslanectvo.” Za chvížu rýchlo vošiel do pracovne Molotov: “Nemecká vláda nám vyhlásila vojnu.” Navrhol som, aby všetky sily v pohraničných okruhoch okamžite zasiahli proti útočiacim jednotkám nepriateža a zadržali ich ďalší postup. “Nie zadrža, ale zniči,” spresnil Timošenko. “Predložte smernicu,” povedal Stalin. Dňa 22. júna o 7.15 hod. Bola smernica č. 2 žudového komisára obrany odovzdaná vojenským okruhom. Vzhžadom k pomeru síl oboch strán a vzniknutej situácii bola však zjavne nereálna a nebola teda ani splnená.

     O 9. hod. sme s žudovým komisárom prišli do Kremža. Za pol hodiny nás prijal Stalin. Informoval sa o situácii a potom povedal: “Na poludnie prehovorí v rozhlase V. M. Molotov.” Keď si Stalin prečítal návrh výnosu o vykonaní mobilizácie a čiastočne ho skrátil (proti tomu, čo navrhoval generálny štáb), postúpil výnos Poskrjobyševovi, aby ho schválilo Prezídium Najvyššieho sovietu. Výnos z 23. júna vyhlasoval mobilizáciu všetkých ročníkov 1905-1918 na území štrnástich, t.j. Takmer všetkých, vojenských okruhov ...

     G.K.Žukov (Spomienky a úvahy)

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/23/g-k-zukov-ako-stalin-neprespal-zaciatok-vojny/

      Celý text:      Zukov-Stalin.doc

     ( Pozn. spr. webu: Ještě pro poplety - hitlerovské Německo napadlo stalinský SSSR, nikoli naopak !!! Podle dlouholetých strategických plánů germánských elit - "Drang nach Osten".)

 

 

 

Drsný a chabě podložený útok ČT na odkaz Lidic

 

23. 6. 2020     “Lidická žena udala židovku” tvrdila Česká televize ve skandální reportáži. Stále však není jediný věrohodný důkaz, že k udání došlo, a dokonce není doloženo, že byla údajně udaná žena Židovka.
Marie Šupíková (87), dcera lidické ženy, takřka umučené v koncentráku. Česká televize a historik Kyncl její maminku obvinil z udavačství. “Jediným domnělým důkazem je zápis a historka od četníka Evžena Ressla. Toho ale nemůžeme brát jako věrohodného svědka, protože on sám Mikešovou
(údajnou židovku, pozn. red.) gestapu předal. Měl tudíž pádný důvod, aby si po válce zápis vymyslel a vyhnul se trestu za kolaboraci s nacisty,” říká archivář Šustek, autor sedmi skvělých historických knih z doby protektorátu. Četník Ressl měl zkrátka strach, že bude obviněn z kolaborace, tak si vymyslel příběh o udavačství. Nevíme to jistě, ale takových případů bylo po válce mezi četníky více.

     Historik – fabulátor - Kyncl, aneb jak se přepisují dějiny: “Zápis v četnické kronice má zaručenou validitu, protože existuje, a vůbec nevadí, že byl sepsán až tři roky po popisované události a několik týdnů po konci války.” Jistě cítíte, jak vratké je to tvrzení a postavit na této bažině obří konstrukci udávání židů v Lidicích je nehoráznost.

     Historik Kyncl považuje zápis tři roky po události za skálopevně věrohodný. Jako že by se četník v době honu na kolaboranty psychologicky rozvzpomněl a rychle běžel napsat pravdu – zatímco jeho šéfa už chytli? Takže v tomto případě dáváme přednost raději archiváři Šustekovi.

 

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/drsny-a-chabe-podlozeny-utok-ceske-televize-na-odkaz-lidic-konecne-vysvetleni-odpovedneho-zamestnance-ale-beha-z-toho-mraz-po-zadech-co-vlastne-bylo-v-reportazi-pravda/#.XvN8NKbgqr8

      Celý text:      Utok-na-odkaz-Lidic.doc

( Pozn. spr. webu: Takovéto posluhování páníčkům je ovšem bohatě odměňováno - viz prémie řediteli ČT s měsíčním platem 242.000,- Kč ve výši 1,6 milionu Kč :          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Titanic-To-nerikejte-Rada-CT-jednala-i-o-milionove-odmene-reditele-Dvoraka-Sarapatka-radil-Zaznamenali-jsme-to-pro-vas-cele-628470  )

 

 

 

HORÁKOVÁ 27. 6. 1950 NEBYLA POPRAVENA (?)

 

 24.6. 2020, http://severoceskapravda.cz/  Byla Milada Horáková, agentka tajných služeb, která jak známo spolupracovala i s gestapem, opravdu popravena? S otevřením archivů a objevení nových informací se objevily hlasy, které její smrt popírají. Jedním z těch, kteří se dopracovali k takovým závěrům, je Dr. Rudolf Ströbinger, také JUDr. Miroslav Kopecký. Oba pánové dospěli k závěru, že neexistují žádné důkazy, že by Milada Horáková byla na nádvoří pankrácké věznice skutečně popravena. Kladou si otázku: Byl rozsudek vykonán nebo strávila Horáková zbytek života v USA nebo dokonce v Světském svazu? Záhadně se ztratilo popravčí prkno i oprátka, na které byla údajně oběšena. Údajný kat Vladimír Trunda řekl, že dostal odměnu na tu dobu vysokou, 60000 korun pouze za podpis úřední listiny, podepsal to jako kat, ale u popravy vůbec nebyl. Protokol o úmrtí Milady Horákové v roce 1950 vystavil jistý MUDr. Hampl, ale ani tento lékař nebyl u popravy, stejně jako nebyl u popravy kat. Lékař pouze podepsal protokol, který mu byl předložen a dostal odměnu 20000 korun.

     JUDr. Kopecký, člen Národně sociální strany zastával následující mínění: „Byla bezohlednou kariéristkou, ochotná připojit se ke komukoliv, spolupracovat s kýmkoliv, pokud by to prospělo její kariéře.“ Její výpovědi před soudem nejsou relevantní, nebo věděla, že vše se nahrává a filmuje. Chtěla se ukázat v očích národa v nejlepším světle. Gottwald veřejné promítání její obhajoby zakázal. Obával se její glorifikace. Šlechta a Neumann mi tvrdili, že popravena nebyla. Sovětská GDU ji prý odvezla do Moskvy“, řekl JUDr. Kopecký. Je možné, že po převezení do SSSR byla vyměněna za nějakého agenta v rámci výměny agentů mezi SSSR a USA a vydána do USA pod změněnou identitou. ...

 

      Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2721-hor%C3%A1kov%C3%A1-27-6-1950-nebyla-popravena

      Celý text:      Horakova-otazniky.doc

 

 

 

Před více než 100 lety napadly USA Rusko

 

 16. 8. 2018 Janinna historie     15 srpna 1918, americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, a poté Američané přistáli ve Vladivostoku. 15. srpna 1918 začala americká invaze do Ruska na ruský Dálný Východ. 1. dubna 1920 poslední americký voják opustil Sibiř. Během 19-ti měsíčního pobytu v Rusku ztratili američtí uchvatitelé na Dálném východě 189 vojáků. Již v prosinci 1917 Spojené státy, Velká Británie, Francie a jejich spojenci uspořádaly konferenci, na které bylo rozhodnuto o vymezení oblastí zájmů na území bývalé Ruské říše. Jinými slovy, „západní partneři“ plánovali rozdělit největší stát na planetě mezi sebou a zástupci „Bílého hnutí“ jim měli v tomto pomoci.

     Senátor Poindexter, ve své výzvě k intervenci přímo řekl: „Rusko se stalo jen zeměpisným pojmem, a ničím jiným už nikdy nebude. Síla jeho jednoty, organizace a schopnost obnovy navždy zmizela. Národ neexistuje“. Americké jednotky ničily místní obyvatelstvo. Více než 50 tisíc ruských občanů (více než 10% z celkového počtu obyvatel) bylo nahnáno do věznic v Archangelsku, Murmansku, Pečenge. Pouze v provinční věznici Archangelsk bylo zastřeleno 8 tisíc lidí, 1020 lidí zemřelo hladem, v důsledku nachlazení a epidemií. S místním obyvatelstvem, kteří podporovali „Červené“ zacházeli brutálně. Ruský Státní historický archiv Dálného východu disponuje mnoha dokumenty o páchaných zločinech – od uřezávání uší, nosu a dalších částí těl za živa, až po vypichování očí bajonetem.

     Jakýkoli zásah do záležitostí východních sousedů ze strany západní Evropy – to je vždy přípravná fáze pro další intervence, rozdělení zemí a rozdělení společnosti, pro hospodářské škrcení a zkázu, až v konečném důsledku úplné zničení země. USA a západní Evropa nikdy neměly žádné jiné cíle. Historie nemůže být oklamána!

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/pred-100-lety-napadly-spojene-staty-rusko/

      Celý text:      Pred100lety.doc

 

 

 

Širší souvislosti nové války

 

 V politice za nic nemůže náhoda. Pokud se něco děje, klidně se můžete vsadit, že právě tak to bylo naplánováno - Franklin Delano Roosevelt.     Německo podepsalo kapitulaci (v I. sv. válce) v okamžiku, kdy sice jeho vojska ustupovala, ale skoro držela vlastní hranice. Ve snaze oklestit Německo (po I. sv. válce) byl do kapitulace včleněn článek, podle kterého pozbyly platnosti předchozí dohody Německa. To se týkalo jak brestlitevského míru, tak i dalších smluv s následnickými a separatistickými vládami v Rusku. Tím bolševici zadarmo získali zpět celé Rusko a Lenin velkou slávu. Spojenci tím přechytračili sami sebe a podpořili naopak bolševiky, které nenáviděli. Likvidace Československa byla záměrnou nehorázností Velké Británie. Toto nebyla záležitost až podzimu 1938. Již o rok dříve začala tlačit francouzské diplomaty ke zrušení závazků vůči Československu... Velká Británie a Francie takto obětovaly ,východní valy demokracie*. Byla to pouze snaha západních mocností obrátit Německo proti SSSR. To, že se přitom Německo rozmáchlo získaným kyjem i proti Francii a Velké Británii, je jen rčením „jak se do lesa volá..“ Dnešní démonizace smlouvy o neútočení mezi Německem a SSSR je pouze snahou zakrýt vlastní špínu, především mnichovského diktátu. Ostatně Velká Británie je zvyklá takto postupovat a prosazovat své zájmy pomocí cizí krve.

     Kapitola z knihy  „Jiří Šifrin :  Bůh synergie“

 

      Celý text:      Souvislosti-valky.doc

 

 

 

„Došli jsme do situace, kterou popisoval Marx.“

 

Ekonom o novém příchodu socialismu

 

 31.10.2019     Vlivný ruský ekonom Michail Chazin prohlásil, že téměř 90 % lidí v Rusku je připraveno na nový příchod socialismu. „ nyní jsme dospěli do situace, o které psal Karel Marx, jelikož kapitalistické trhy se už nemají kam rozšiřovat,“ říká. Chazin tím navazuje na své předpovědi, podle nichž západní ekonomiku čeká v nejbližších letech pád až o 50 %. Upozornil na situaci, kdy současní ekonomové na univerzitách neoperují s životaschopnou ekonomickou teorií, nebo nejsou schopni popsat aktuální stav věcí. „Economics je na konci 19. a na začátku 20. století úmyslně vytvořená alternativa politické ekonomii, kde je tabuizované téma konce kapitalismu.

      Při pohledu na vývoj současné ekonomické teorie je, podle názoru Michaila Chazina, vidět, že potřeba popisovat krizi z pohledu levicové koncepce politické ekonomie se neděje. To ho vede k závěru, že současná levice není skutečnou levicí. V současném západním světě neexistuje reálná levice. Oni jsou, jak se moderním jazykem říká, „fejky“. Oni jsou tím, o čem psal ještě Lenin: Buržoazie vytváří komunistické surogáty (náhražky) formou sociálních demokratů, kteří pomocí sociálně demokratických sloganů prodávají zájmy chudých buržoazii. Přitom 90 % lidí v Rusku je připraveno na provedení „levého obratu“ směrem k socialismu. Socialismu ve smyslu zrušení soukromého vlastnictví na výrobní prostředky, nikoli socialismu v západním chápání, které se definuje jako „pouhé“ přerozdělení zisků.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2019103110900151-dosli-jsme-do-situace-kterou-popisoval-marx-ekonom-o-novem-prichodu-socialismu/

      Celý text:      Prichod-socialismu.doc

 

 

 

„Nie je čím zachyti bombardéry”,

 

v USA závidia Rusku ich MiGy-31

 

 USA, 14. jún 2020 (AM, topcor) Zdroj: topcormilitarywatchmagazine     Pred niekožkými dňami vyšla na americkom portáli militarywatchmagazine krátka úvaha zaoberajúca sa otázkou, nakožko sú schopné Spojené štáty vlastnými silami zachyti bombardéry potenciálneho protivníka. V súčasnosti sú Rusko a USA jedinými štátmi na svete, ktoré disponujú strategickými, diažkovými – medzikontinentálnymi bombardérmi. Podža autorov amerického článku bude ma Čína zaradenú v letectve už do konca tohto desaročia celú flotilu bombardérov novej generácie H-20. Medzitým aj Spojené štáty vyvíjajú vlastný bombardér B-21 Raider a Rusko pracuje na pokročilom leteckom komplexe diažkového letectva (PAK DA). Vďaka tejto priebežnej modernizácii je najnebezpečnejším bombardérom súčasnosti ruský strategický bombardér Tupolev Tu-160.

     Článok militarywatchmagazine ďalej spomína, že Rusko vynaložilo značné prostriedky na modernizáciu ďalšieho svojho zaujímavého lietadla, konkrétne do ažkého záchytného stíhacieho lietadla s dlhým doletom, MiG-31BSM, s ciežom lepšej ochrany svojho územia pred možnými bombovými útokmi. Je zaujímavé, že americkí autori priznávajú lietadlám MiG-31BM také letové schopnosti (dolet, dostup a rýchlos), ktoré nemá žiadne iné stíhacie lietadlo USA.

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/14/nie-je-cim-zachytit-bombardery-v-usa-zavidia-rusku-ich-migy-31/

      Celý text:      Zachytit-bombardery.doc

 

 

 

Od roku 2022 poběží první ruský jaderný

 

reaktor ze 100 % na recyklované palivo

 

 10.6.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     V roce 2022 přejde 4. blok Bělojarské jaderné elektrárny s reaktorem BN-800 plně na recyklované jaderné palivo. K podobné události dojde vůbec poprvé v historii ruského (a světového) jaderného průmyslu a jde o zásadní krok na cestě k uzavřenému jadernému palivovému cyklu. 8. června 2020 to oznámila ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. „Připravujeme přechod reaktoru BN-800 z hybridní aktivní zóny na aktivní zónu tvořenou pouze směsným palivem. ... Reaktor BN-800 je už na základě svého původního projektu určen primárně pro použití paliva MOX a představuje jednu z etap na cestě k transformaci ruské jaderné energetiky na uzavřený palivový cyklus,“ uvedl vedoucí oddělení jaderné bezpečnosti Bělojarské JE, Vladimir Šaloumov.

     Díky zavedení uzavřeného palivového cyklu vznikne v budoucnu dvousložková jaderná energetika, kdy budou společně provozovány jednak reaktory používající ke štěpení paliva tepelné neutrony, tak rychlé reaktory. Touto cestou bude možné mnohonásobně rozšířit palivovou základnu jaderné energetiky, energeticky využívat uran 238, který klasické reaktory využít neumějí, navracet zpět do palivového cyklu použité jaderné palivo a minimalizovat objem radioaktivních odpadů.

 

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/06/od-roku-2022-pobezi-prvni-rusky-jaderny-reaktor-ze-100-na-recyklovane-palivo/

      Celý text:      BelojarskaJE.doc

 

 

 

Krátký souhrn a význam Putinova

 

článku o Druhé světové válce

 

Pátek 19. června 2020     Ruský prezident Vladimír Putin publikoval článek v časopise National Interest o historii druhé světové války. Jasně v ní zní myšlenka, že SSSR měl hlavní přínos k porážce nacismu a je neúspěšné dokazovat opak. Staobsahuje takové teze jako: - Rusko bude pevně obhajovat historickou pravdu o Druhé světové válce, na základě faktů. - Je nespravedlivé prohlašovat, že začátek druhé světové války vytvořil Pakt Molotov-Ribbentrop, všechny mocnosti jsou za něj do jisté míry odpovědné. Ruský prezident v materiálu jasně zdůraznil myšlenku účasti Spojených států a Velké Británie na kultivaci nacistického Německa. To přímo nebo nepřímo usnadnily západní státy, zejména Británie a USA. „Jejich finanční a průmyslové kruhy byly velmi aktivní při investování do německých továren a továren vyrábějících vojenské výrobky. Mezi aristokracií a politickým establishmentem bylo mnoho příznivců radikálních, krajně pravicových nacionalistických hnutí, která nabyla na síle v Německu a v Evropě.“

     Pokud jde o Stalina, hlava státu uvedla: „řada námitek proti Stalinovi je oprávněná, zahrnujíce represe, ale viděl, že SSSR chtějí zanechat proti Německu samotný, a chtěl vyhrát čas.“ Dnes je velmi důležité na pozadí „úpadku“ starého systému mezinárodní bezpečnosti vytvořit systém nový, ale toho nelze dosáhnout bez zintenzivnění procesu vyjednávání těch, kteří jsou dnes hlavními činiteli na mezinárodní scéně. „Klíčovým bodem zajišujícím stabilitu, jsou zásady organizace světového řádu, vytvořené ve světě po skončení Druhé světové války. Pokud se odstraní tato opora, uspokojí se něčí naléhavý zájem. Ale cena, kterou za to bude muset lidstvo zaplatit, se ukáže být neúnosnou. Zdá se, že přesně o tom je článek...

 

      Odkaz:      http://www.politonline.ru/interpretation/22895184.html

      Celý překlad:      Statja-Putina.doc

 

 

 

Z obyčejné vojínky velitelkou tanku T-34

a z Tigerů létaly součástky

 

28/05/2020 , Zdroj:  https://ww2gravestone.com/        Aleksandra Samusenková se proslavila jako velitelka tanku T-34 a vyznamenala se zvl᚝ v bitvě u Kurska. Začínala u pěchoty jako obyčejná vojínka. Mířila však výše a zatoužila bojovat po napadení Sovětského svazu německými vojsky proti nepříteli v tanku. Její sen se jí splnil, když úspěšně absolvovala tankovou akademii a byla přidělena k 1. gardové tankové brigádě. Později na řadu přišly skutečné bitvy v tanku T-34, když se Samusenková stává jedinou tankistkou ve své jednotce. Samusenková se zvl᚝ vyznamenala v bitvě u Kurska v roce 1943. Neohrožená velitelka tanku si počínala chladnokrevně a vyřídila tři tanky Tiger. Za to byla dekorována Řádem rudé hvězdy a Řádem Vlastenecké války první třídy.

     Sama tanková velitelka se však rovněž nedožila konce války. Její smrt je tak trochu obestřena nejasnostmi. Nejpravděpodobnější verzí je ta, kdy Samusenkovou během Východopomořanské operace na sklonku války přejel sovětský tank, který ji a další vojáky ve tmě neviděl. Tuto verzi pak potvrdil  válečný veterán Pjotr Demidov. Samusenková je pohřbena ve městě Łobez.

 

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kursky-fantom-z-obycejne-vojinky-velitelkou-tanku-t-34-a-z-tigeru-letaly-soucastky-1404065276.html

      Celý text:      Kursky-fantom.doc

 

 

 

USA silou blokují „Nord Stream 2“

 

18. 6. 2020 Janinna Nord Stream     Kolem nedokončené části ruského plynovodu „Nord Stream-2“ se u dánského ostrova Bornholm shromáždilo mnoho lodí. Většina z nich jsou válečné lodě NATO. Velení Aliance oficiálně prohlašuje, že flotila civilních a specializovaných lodí provádí „mírovou“ misi a vyhledává střelivo z druhé světové války. Všechny tyto události se údajně konají v rámci cvičení BALTOPS-2020. Odborníci však poukazují na to, že cíl velení spojených sil Západu je zcela odlišný. Loď pro pokládku potrubí Akademik Chersky již druhý měsíc „víří vody“ a není známo, kdy bude skutečně moci pokládat potrubí.

     Nejprve vody nad nedokončenou částí „SP-2“ zaplnily civilní minolovky a tankery. Později přijely čtyři lodě NATO (fregaty z Německa a Kanady) a také známý americký torpédoborec Donald Cook. Zahraniční lodě v dánských teritoriálních vodách byly shromážděny pro jeden účel: zabránit Rusku obnovit dokončení plynovodu „Nord Stream-2“. Washington se již nespoléhá na sankce a rozhodl se silou zablokovat práci na projektu, aby nenechal ani jedinou šanci pokračovat v pokládání potrubí pomocí vlastních zdrojů společnosti Gazprom. A zatím se to daří – tato část moře je zcela ochromena.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/krok-zoufalstvi/

      Celý text:      Krok-zoufalstvi.doc

 

 

 

USA čaká rekord v páde ažby ropy

 

 Washington 19. júna 2020, Hasan Jamali     USA stojí na pokraji rekordného pádu ažby ropy. Počet plynových a ropných vrtov poklesol na minimum, výroba sa stále znižuje. Spoločnosti masovo vyhlasujú bankroty a zastavujú činnos. Podža prognózy čaká tento rok bankrot viac ako stovku firiem. Analytici očakávajú krach bridlicového odvetvia, ak sa ceny ropy nevrátia k predkrízovým. V roku 2019 sa Američania stali lídrami v ažbe ropy a predstihli Rusko a Saudskú Arábiu, pomohla im v tom bridlicová ropa.

     Podža prieskumu Federálnej rezervnej banky Dallasu potrebujú pre rentabilitu ažby dokonca v pomerne „lacnom„ bridlicovom ložisku Permian v Západnom Texase cenu ropy na úrovni 49 dolárov za barel. Banka ale zastáva názor, že pri cene 40 dolárov prežije rok iba 15% výrobcov. Lenže nikto nepredpokladá možnos zdraženia čierneho zlata na úroveň, ktorá by bola schopná zachráni producentov bridlicovej ropy. Podža prognózy EIA má priemerná cena Brent by v roku 2020 34,13 dolára a v roku 2021 45,62 dolára.

 

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/bridlicovy-kolaps-usa-caka-rekord-pade-tazby-ropy/2203378

      Celý text:      Bridlicovy-kolaps.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Trhák světového zákulisí: "Pozor, test na COVID -19 je infikován!"

 

 30.4. 2020, Murad Rakhimov     30. března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“.

      Odkaz:      https://ceskoaktualne.cz/2020/04/blog/trhak-svetoveho-zakulisi-pozor-test-na-covid-19-je-infikovan/

      Celý text:      Test-infikovan.doc

 

Novou nevyslovenou „světovou měnou“ se stává zrno

 

 3.5. 2020 , Janinna      Ruské objemy pro export jsou omezené. Ve druhém čtvrtletí roku 2020 byla maximální norma vývozu obilí stanovena na 7 milionů tun. Je pravděpodobné, že rok 2020 učiní potravinovou suverenitu zemí jedním z klíčových faktorů při posuzování vlivu a udržitelnosti toho, nebo onoho státu.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/novou-nevyslovenou-svetovou-menou-se-stava-zrno/

 

V této bitvě vzpomínek nemůže Západ vyhrát.

Kanadský historik popsal Velkou vlasteneckou válku krok za krokem

 28.4. 2020 , Michael Carley     Podle odhadů zemřelo 17 milionů civilistů, mužů, žen a dětí. Přesné číslo se ale pravděpodobně nikdy nedozvíme. Rusové si každý rok 9. května připomínají miliony vojáků, kteří bojovali a položili své životy, a miliony civilistů, kteří trpěli a zemřeli z rukou nacistů. V této bitvě o vzpomínky Západ vyhrát nemůže.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042811858876-v-teto-bitve-vzpominek-nemuze-zapad-vyhrat-kanadsky-historik-popsal-velkou-vlasteneckou-valku-krok/

 

Podle amerického investora se USA zotaví nejdříve za čtyři roky!

 

 4.5. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.com     Podle Minerda dosáhne míra nezaměstnanosti do konce roku 30%. „Škody způsobené domácnostem jsou tak velké, že po většinu desetiletí sníží životní úroveň."

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bi-podle-americkeho-investora-se-usa-zotavi-nejdrive-za-ctyri-roky/

 

Oděsa 2. května 2014. Dům odborů.

 Lidé, schovaní za dveřmi v přízemí, byli atakováni teroristickými bojovníky Pravého Sektoru, kteří se v budově nacházeli již dlouho před začátkem exekuce (poprav). Zavražděných může být do tří set. Velkou část, zvláště dětí a žen, sekali sekerami a zabíjeli holemi ve sklepě…
     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Odesa-25-2014.pdf

      K tématu:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyroci-upaleni-odpurcu-Majdanu-v-Odese-A-CT-nasadila-dojimavou-vzpominku-Jakuba-Szanto-Jen-pro-silne-povahy-622598

 

Šíření koronaviru doprovází různé teorie, jedna vede do Polska

 

 3.5. 2020 ,  Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec Některé teorie předpokládají, že to byli fanatici Nového světového řádu, kteří nečekali na světovou krizi, sami tento virus zmutovali. Tady jsou opět dvě varianty. Jedna - vydělávat peníze z vakcíny, za druhé – snížit lidskou plodnost pod záminkou vakcíny. To by bylo velmi pravděpodobné vzhledem k projevům Billa Gatese ... 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/korwin-sireni-koronaviru-doprovazi-ruzne-teorie-jedna-vede-do-polska/

 

MiG-21. Nejrozšířenejší nadzvukový letoun

 

 (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8     Sovětské stíhačce MiG-21 patří primát nejrozšířenějšího nadzvukového letadla všech dob, mezi roky 1959 a 1985 vzniklo na 11.500 kusů. Dalších skoro 2.500 kusů vyrobili Číňané jako bezlicenční kopii.          (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8

      Celý text:      MIG-21.doc

 

V Německu řádí blízkovýchodní zločinecké klany

3.5.2020 Autor: Radim Fiala     Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42612-v-nemecku-radi-blizkovychodni-zlocinecke-klany-muslimskych-imigrantu-vrazdy-prostituce-a-drogy-na-jejich-uzemi-se-boji-vstoupit-i-policie.aspx

 

Američania nad Berlínom vleteli do sovietskej zóny –

 

 slávny letec Kožedub zostrelil US Mustang

 

 Rusko, 2.máj 2020 (AM, Sputnik) Kožedub nad Berlínom v apríli 1945 odohnal od amerického bombardéra stíhačky Messerschmidt dávkou z palubných zbraní. Američania si však pomýlili jeho La-7 s nemeckým Focke-Wulf a na sovietske lietadlo zaútočili, vraj omylom. Kožedub bol nútený v rámci sebaobrany vykona protiútok.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/05/02/americania-nad-berlinom-vleteli-do-sovietskej-zony-slavny-letec-kozedub-zostrelil-us-mustang/

 

Budoucnost už navždy bude jiná. Navždy.

 

 27.4. 2020 Karel Žďárský     Nějak považujeme v podstatě za samozřejmé, že zaměstnanci, kteří pracují v nějaké dělnické profesi, ztratí zaměstnání, a tak si musejí najít jiné – možná i odlišné do toho, co dosud dělali. V případě jiných (lepšo)lidí nějak nejsme ochotni připustit, že i oni by mohli ztratit svoje zaměstnání a jít pracovat někam úplně jinam. … Budoucnost už navždy bude jiná – navždy – to bychom neměli zapomínat.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/27/budoucnost-uz-navzdy-bude-jina-navzdy/

 

Od krize do krize: Jak (ne)funguje světová ekonomika

 

 28.4. 2020     Biliony dolarů, které americká vláda a Federální rezervní systém, což je americká obdoba centrální banky, nalily do ekonomiky a záchrany bank, pouze nafoukly ceny akcií i dalších finančních produktů a také vedlo k tomu, že bohatí ještě víc zbohatli. Naopak chudí, myšleno od sociálně nejslabších až po bývalou střední třídu, přišli nejen o práci, příjmy či bydlení, ale kvůli následným vládním úsporám též o sociální programy a služby. Ekonomové Monthly Review si položili následující otázku: „Pokud mzdy skutečně stagnují, odkud se bere všechna ta spotřeba? - Současná ekonomická expanze byla do značné míry vykoupena rostoucí mírou spotřebitelského zadlužování.“

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/od-krize-do-krize-jak-nefunguje-svetova-ekonomika/

 

„Kapitalismus je na kolenou.“ Blaha odevzdal čest práci

 

a sdílel Internacionálu v podání Alexandrovců

 

 1.5.2020     U příležitosti Svátku práce zveřejnil politolog, filozof a poslanec Národní rady Slovenské republiky źuboš Blaha další komentář... Vyjádřil předpoklad, že ten podvod na lidech pomalu, ale jistě končí, že hymna dělnického hnutí, Internacionála, je dnes aktuálnější než kdykoli předtím.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020050111882910-kapitalismus-je-na-kolenou-blaha-odevzdal-cest-praci-a-sdilel-internacionalu-v-podani-alexandrovcu/

 

Americký virus Covid19

 

 30. duben 2020 , Michal Brand     Před několika dny odpálily americké tajné služby naprostou bombu, která zcela likviduje jakákoli americká obvinění proti Číně: V LISTOPADU 2019 VARUJE TAJNÁ SLUŽBA AMERICKÉ ARMÁDY, ŽE KORONAVIRUS COVID19 BUDE SVĚTOVÝ ... (malér). V LISTOPADU 2019 AMERICKÁ VOJENSKÁ TAJNÁ SLUŽBA VĚDĚLA, ŽE V PROVINCII WUHAN SE MASOVĚ (ROZ)ŠÍŘÍ KORONAVIRUS A NEMOC COVID19. JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ SE VŮBEC KORONAVIRUS V PROVINCII WUHAN OBJEVIL.

     Shrnuto: Je vysoce pravděpodobné, že k rozšíření koronaviru Covid19 z USA do Wuhanu nedošlo náhodou nebo nedbalostí a americké tajné služby jsou přímým pachatelem nebo významným spolupachatelem vědomého rozšíření viru v Číně, aby právě na Čínu mohly ukázat jako na viníka. Krize i všechna onemocnění a úmrtí na koronavirus Covidl9 jsou výsledkem zločinné nezodpovědnosti amerických tajných služeb snažících se zakrýt vinu USA rozšířením viru po celém světě.

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/americky-virus-covid19.htmI

      Celý text:      Americky-virus.doc

 

Čínský astrofyzik promluvil o pátrání po

 

mimozemském životě teleskopem FAST

 

 1.5. 2020     Teleskop FAST byl oficiálně uveden do provozu 11. ledna 2020. Ale již v roce 2016 jeho citlivost desetinásobně předčila ukazatele bývalého rekordmana, observatoře Arecibo. Po zdokonalení projektu byla kolem hlavního teleskopu zřízena sí 10 pomocných teleskopů o průměru 30-50 metrů. Díky těmto novotám se FAST stal šestinásobně citlivější a nyní dokáže fungovat devatenáctinásobně rychleji.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020050111878955-cinsky-astrofyzik-promluvil-o-patrani-po-mimozemskem-zivote-teleskopem-fast/

 

Molekulárna biologička Soňa Peková upozorňuje, že očkovanie proti koronavírusu bude zrejme k ničomu.

 30.4. 2020 , Samuel Gdovin , Video:   https://youtu.be/3AfokVbej8I     Uznávaná česká molekulárna biologička Soňa Peková najnovšie prišla s ďalšou zaujímavou informáciou. Tvrdí, že „Tento koronavírus má približne 3-krát vyššiu replikáciu, ako sa vrtí a tvorí to svoje potomstvo, než normálny netopierí koronavírus.“ Podža Pekovej sa týmto spôsobom preto vírus rýchlo mení. Vakcína proti koronavírusu bude preto podža nej zrejme k ničomu. Pekovej pripadá, že vývin vakcíny je len akoby na ukžudnenie obyvatežstva.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-biologicka-sona-pekova-upozornuje-ze-ockovanie-proti-koronavirusu-zrejme-nicomu-geny-koronavirusu-sa-rychlo-menia-efektivita-vakciny-sa-blizit-nule/2143550

 

Strašení komunikačními sítěmi 5G

 

 30. 4. 2020  Outsidermedia     Když je kdekoliv čehokoliv energeticky moc, tak je pak tam toho vždy až příliš. Potom ovšem i pro člověka v plavkách může být škodlivé prudké letní slunce.  I pouhá přípojka k internetu či navigace a kamera za předním sklem auta mohou být stejné jako oheň ( i sí 5G) – jak výborný sluha, tak ale i zlý pán.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/straseni-komunikacnimi-sitemi-5g.html

 

Na cestě k socialismu

(dříve - a nyní ?!!!)

 Rudé právo 1. května 1947     První máje — to jsou milníky na velké cestě našeho pracujícího lidu k národní svobodě a samostatnosti, blahobytu a štěstí všech pracujících. Zakončili jsme odsun Němců z území naší vlasti a vrátili české pohraniční kraje do českých rukou. A především — vypracovali jsme dvouletý hospodářský plán a počali jej uskutečňovat. Naše hospodářství nebude již napříště sloužit zájmům kapitalistických vykořisovatelů, ale všemu lidu.

      Celý text:      1-maj-1947-RP.doc

 

Postoloprtská odysea – dalších 87 obětí pochodů smrti

 

 29.4. 2020 , Milena Městecká     Celkem 87 vězňů koncentračních táborů, mužů i žen, zlikvidovaly německé stráže při pochodech smrti v dubnu 1945 na 24 kilometrech mezi Údlicemi na Chomutovsku a Postoloprty na Lounsku. Mnohá místa, kde jsou oběti pochovány, jsou zanedbaná, jiná zjevně dávno zapomenutá. V Evropě zahynulo na pochodech smrti v roce 1945 více než čtvrt milionu obětí.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53589310

      Celý text:      Postoloprtska-odysea.doc

 

Pozoruhodný život a dílo zuřivého reportéra

 

 28.4.2020 , Miroslav Pořízek     Egon Ervín Kisch se narodil na jaře roku 1885 v Praze. Jako komunista to měl v Německu po nástupu Hitlera velmi těžké. V roce 1933 po požáru říšského sněmu byl zatčen, ale na žádost československých úřadů byl brzy propuštěn. Hned v dalším roce cestuje jako delegát Světového mírového kongresu do Melbourne v Austrálii. V letech 1937-1938 jej nacházíme ve Španělsku, kde v řadách interbrigadistů bojuje proti pučistům. Legendární novinář umírá v Praze poslední březnový den roku 1948.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pozoruhodny-zivot-dilo-zuriveho-reportera

 

Kdo byl ve skutečnosti Jaroslav Kubera

 

 22.1.2020     Kubera nikdy nic nedotáhl do konce a vysoké školy kam vždy nastoupil, a to díky svému komunistickému otci, nikdy nedotáhl ani do druhého semestru. Ve všech medií je Kubera oslavován jako velký a úspěšný politik, ale opak je pravdou. Kubera totiž stojí za islamizací Teplic a jako zkorumpovaný politik se přímo na tom podílel osobně.

      Odkaz:      https://krusnohorec.webnode.cz/news/kdo-byl-ve-skutecnosti-jaroslav-kubera/

      Celý text:      Kubera.doc

 

Koronavírus bol vytvorený v Spojených štátoch

 29.4. 2020 redakcia  Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kultúry)     Diskusiu o pôvode koronavírusu COVID-19 možno definitívne uzavrie. Bol umelo vytvorený  medzinárodným tímom vedcov v Spojených štátoch v roku 2015. Vyplýva to zo správy zverejnenej lekárskym časopisom Nature Medicine ešte z novembra 2015.

      Odkaz:      https://www.hlavnydennik.sk/2020/04/29/koronavirus-bol-vytvoreny-v-spojenych-statoch-vladimir-prochvatilov/

      Celý text:      Vytvoreny-v-USA.doc

 

Výročí černobylské lži.

 

 28. 4. 2020 , Gustáv Murín     Zpráva UNSCEAR nejvyšší odborné autority OSN pro zhodnocení černobylské havárie a jejích následků: 134 zaměstnanců elektrárny a záchranářů vystaveno vysokým dávkám záření, které měly za následek nemoc z ozáření (ARS). Ty se staly osudnými pro 28 z těchto osob. Dalších 19 obětí ARS tuto nemoc přežilo a během následujících dvaceti let zemřeli z různých důvodů, které nejsou spojeny s ozářením.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5072-vyroci-cernobylske-lzi-proc-je-dodnes-ve-svete-sirena-zivna-puda-pro-myty-a-propagandu-jak-bujna-je-coelhova-fantazie-ukrajinsky-disneyland-a-prilezitost-pro-velky-byznys-kdy-dostavime-predrazenou-nahradu.htm

 

Público: USA testovaly biologické zbraně na vlastním obyvatelstvu!

 

 26.4. 2020     Rockefellerův institut pro lékařský výzkum (založený v roce 1901) používal americké občany jako morčata, který je tajně infikuje rakovinnými buňkami, píše časopis La Vista Whiteout Press. USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

 

Co má společného Covid-19 s „e-cigaretózou“?

 

 26. 4. 2020 , Michal Brand   Americká propaganda se intenzivně snaží svalit vinu za koronavirus nCoV19 a epidemii onemocnění Covid19 na Čínu. Všechna fakta ale ukazují čím dál jasněji na USA jako na skutečného původce dnešní pandemie koronaviru nCoV19. Podle všeho vypukla dnešní pandemie koronaviru v USA někdy na jaře 2019 v armádních laboratořích ve Fort Detrick

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5069-na-stope-co-ma-spolecneho-covid19-s-ecigaretozou-jak-hodit-prusvih-na-cinu-byla-na-pocatku-laborator-fort-detrick-platit-odskodneni-by-mel-nekdo-jiny-vcasna-zprava-tajne-sluzby-kolik-je-v-usa-nemocnych.htm

      K tématu: 7. světové vojenské hry ve Wuhanu   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

Další našlápnutí vlády na hrábě

 

 27.04.2020 , Jaroslav Tichý     Před velikonočními svátky projednala naše sněmovna vládní návrh úpravy zákona o ČNB, kdy byl v rozporu s očekáváním odsouhlasen odkup vládních dluhopisů zahraničními bankami a tedy naše další zadlužování prostřednictvím cizích bank. Dosavadní činnost ČNB jde často nejen proti hospodářské politice vlády, nýbrž i proti vývoji v okolním světě.      Úpravu zákona o ČNB je třeba provést, a to i s ohledem na vývoj ve světě, kde dochází k deprivatizaci (zestátňování) centrálních bank (viz FED).

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/dalsi-naslapnuti-vlady-na-hrabe/

 

Před 65 lety se rozběhl český jaderný průmysl

 

 23.4. 2020 by admin  Mezník, který odstartoval výzkum, vzdělávání i průmyslové činnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie, přišel 23. dubna 1955, po podpisu mezivládní dohody mezi tehdejším Československem a bývalým Sovětským svazem. 23. dubna 1955 se SSSR zavázal dodat do Československa výzkumný jaderný reaktor a cyklotron pro nově vzniklý Ústav jaderné fysiky.

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/04/pred-65-lety-se-rozbehl-cesky-jaderny-prumysl/

 

O základech leninismu

 Josef V. Stalin - přednášky na Sverdlovově universitě     Lenin skutečně aplikoval marxismus na poměry v Rusku, a aplikoval jej mistrně. Víme však, že leninismus je jev mezinárodní. Leninismus je marxismus epochy imperialismu a proletářské revoluce. Proto je leninismus dalším rozvinutím marxismu. Nesmí se zapomínat, že mezi Marxem a Engelsem a mezi Leninem leží celé období neomezeného panství oportunismu II. internacionály, jehož neúprosné potírání bylo nezbytně jedním z nejdůležitějších úkolů leninismu.

      Celý text:      Co-je-leninismus.doc

 

Pravda o COVID-19

 

 26. apríla 2020 , Marián Moravčík     Za to, že tu Covid-19 je, môžeme priamo poďakova súčasnému kapitalistickému systému. Nielen, že zrejme vygeneroval tento vírus, ale vygeneroval aj výhodne spoločenské prostredie, pandémia takéhoto druhu, ale vôbec nemusí by aj posledná.  Je čas vážne sa zamyslie, ako postavi nový politický systém, v ktorom žudský život a zdravie budú vyššou hodnotou ako kapitál a biznis. Možno už veža času ani nemáme.

      Odkaz:      https://davdva.sk/pravda-o-covid-19/

 

Prečo je strategický bombardér Tu-95 stále

 

v prevádzke, argumenty a zdôvodnenia

 

Rusko, 26.apríl 2020 , AM, topwar, theaviationist     Tu-95 je do dnešných dní jediným na svete sériovo vyrábaným strategickým bombardérom a raketovým nosičom s turbovrtužovými pohonnými jednotkami. Motory Kuznecov NK-12, ktoré poháňajú strategický bombardér Tu-95, sú považované za najvýkonnejšie turbovrtužové motory na svete. Náhrada „medveďa” ešte nebola vyvinutá, a zdá sa, že navyše ani nie je nijako zvl᚝ potrebná, „starček” sa totiž celkom úspešne vysporiadava so svojimi povinnosami a úlohami.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/26/preco-je-strategicky-bombarder-tu-95-stale-v-prevadzke-argumenty-a-zdovodnenia/

 

Na Ukrajině jsou americké biologické laboratoře!

 

 25. dubna 2020 , kou, prvnizpravy.cz, 112.ua     USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!   15 amerických vojenských biolaboratoří je na Ukrajině. Americké biologické laboratoře provádějí nezákonné činnosti, které ohrožují život a zdraví ukrajinských občanů.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/112-na-ukrajine-jsou-americke-biologicke-laboratore/

 

Rusko je opět kritizováno, situaci ale zvládlo,

 

podařilo se mu uniknout explozi epidemie. Názor

 

 23.4. 2020 , Jana Petrova     Rusko nejen, že přijalo včasná opatření u sebe doma, ale pomáhá i v zahraničí.  V moskevské oblasti vidíme obří nemocniční komplex určený pro boj s covid-19, který byl postaven během jediného měsíce a ve výstavbě jsou další nemocniční komplexy po celém Rusku.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042311843009-rusko-je-opet-kritizovano-situaci-ale-zvladlo-podarilo-se-mu-uniknout-explozi-epidemie-nazor/

 

Založili jsme koronavirový požár, který teď stravuje i nás - jeho strůjce?

 

 22.4. 2020 , Ron Unz      Obranná zpravodajská agentura USA (DIA) o vzniku virové infekce ve Wu-chanu věděla o víc než měsíc dříve, než samotná vláda Číny. Událo se tedy všechno tak, jako když žháři vědí už dopředu o ohních, které budou jednou v budoucnu hasit.

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/24/ron-unz-zalozili-jsme-koronavirovy-pozar-ktery-ted-stravuje-i-nas-jeho-strujce/

 

Souhrnná zpráva o zločinech polistopadového režimu

23.4.2020 , Autor: Daniel Novák     1. Ústavní (ne)pořádek v zemi Ústava ČR ze 16.12.1992 má... Česká republika je ...  stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. ... Jasný impuls k bezbřehému sobectví a ignoraci zájmů ostatních...    2. Zmrzačené hospodářství - Privatizací byla zlikvidována více než polovina podniků    3. Globalizace nemocí a zrušení norem   4. Místo všestranného člověka, lidský zdroj.   5. Zničení obranyschopnosti státu.   6. Lichvářská mafie – výkonný pomocník režimu.   7. Místo práva vláda zločinného syndikátu

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/23/souhrnna-zprava-o-zlocinech-polistopadoveho-rezimu/

 

Nemecko – Štátne médium povzbudzuje mladých žudí k sterilizácii!

 

 23.04.2020 ˇ AUTOR: Igor Jurečka     Verejnoprávny vysielatež inzeruje na svojom kanáli YouTube Deutschland3000 výzvu k neplodnosti. Prirodzene existujúca túžba po reprodukcii u každého je interpretovaná ako niečo zaostalé, ba dokonca aj nechutné.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/nemecko-statne-medium-povzbudzuje-mladych-ludi-k-sterilizacii/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Times: Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny!

 

 23. dubna 2020     Americké kosmické síly budou schopny deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, píší The Times. Spojené státy mají celkově na orbitu 900 satelitů, což je v tomto ohledu mnohem více, než jiné země. Pro srovnání, americká rozvědka se domnívá, že Rusko má 40 komunikačních satelitů, zatímco Čína má asi 30, připomínají noviny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-americke-vesmirne-sily-chteji-vyradit-satelity-ruska-a-ciny/

 

Rekordní pád ceny ropy WTI znamená konec dolarového systému

 

 21.04.2020 , Michail Chazin     Mechanismus vytváření ceny, který vytvořili bankéři, se absolutně odtrhl od reálného technologického procesu. Zadruhé, vysvětlilo se, že už není možné, aby ceny byly vytvářeny z jednoho centra. (To v praxi znamená rozpad Brettonwoodského systému – světového dolarového systému,“.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/byznys/2020042111833513-chazin-rekordni-pad-ceny-ropy-wti-znamena-konec-dolaroveho-systemu/

 

Čína osočována neprávem!

 

 21.4. 2020 , Roman Blaško      Čínská lidová republika je neustále velmi programově většinovými sdělovacími prostředky lživě obviňována z toho, že je například původcem pandemie COVID-19.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53549954

 

Koronavirus: Blížící se kolaps jednotné evropské měny

19. dubna 2020 , napsal(a) Soeren Kern , spolupracovník Gatestone Institute     Eurozónou - měnovou unií 19 z 27 členských států Evropské unie, které přijaly euro jako svou společnou měnu - otřásá recese. Ani jedné evropské zemi se dnes nedaří dobře. Když se euro zhroutí, tak eurozónu ani MMF nezachrání."

      Odkaz:      https://cs.gatestoneinstitute.org/15909/kolaps-jednotne-evropske

 

Důležitost soběstačnosti ve strategických oblastech:

 

energetika a elektroenergetický průmysl

 

 22.4. 2020 Jaromír Janda     Citát francouzského presidenta Charlese de Gaulla : „Každý stát by se měl snažit o nezávislost energetickou, potravinovou a vojenskou.“ Slovy předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost můžeme děkovat našim předchůdcům, jak zodpovědně vybudovali naši energetiku.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/22/dulezitost-sobestacnosti-ve-strategickych-oblastech-energetika-a-elektroenergeticky-prumysl/

 

Aktivní přetvořitel

21.4. 2020 , Aleksandr Tokarev     Leninova předvídavost jako politika spočívá v tom, že při výběru taktiky a strategie strany a poté státu přesně zasáhla cíl. Projekt, který realizoval Lenin - vytvoření SSSR - byl nejen správný, ale také jedině možný. Bez něj by neexistovala vůbec žádná státnost. Transformace světa započatá Leninem, pokračuje dodnes.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/blogs/preobrazovatel_pryamogo_dejstviya

      Celý překlad:      Pretvoritel.doc

 

Nemocnica v Novej Moskve, postavená za jeden mesiac,

 

prijala prvých pacientov

 

 Moskva 21. apríla 2020  Má plochu 80 tisíc metrov štvorcových, na jeho území s rozlohou 40 hektárov sa nachádza asi 50 jednoposchodových budov a tiež 14 blokov jednoposchodových a dvojposchodových internátov. Nemocnica má kapacitu až 800 lôžok, v prípade nutnosti môže by rozšírená na 900 lôžok. Do polovice mája v 15 regiónoch Ruska postavia celkovo 16 podobných moderných nemocníc.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/nemocnica-novej-moskve-postavena-za-jeden-mesiac-prijala-prvych-pacientov/2131610

 

Recesia začala: Väčšia katastrofa ako korona.

 

Vyvolá vlnu KoronaMigrantov

 

 21.4. 2020 , Roman Bednár      Globálna recesia, ktorá sa už začala, spôsobí neporovnatežne viac smrtí ako korona. A tak to je korona, ktorá rozpúta ďalšiu vežkú migračnú vlnu smerom do EU

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/recesia-zacala-vacsia-katastrofa-ako-korona-vyvola-vlnu-koronamigrantov.html

 

Jak sovětští námořníci způsobili největší

 

námořní katastrofu nacistů

 

17.4. 2020 , Andrej Koc    Před 75 lety v noci na 17. dubna roku 1945 zaútočila sovětská ponorka L-3 na německou vojenskou dopravní loď Goya. Ze sedmi tisíců vojáků a důstojníků wehrmachtu, kteří se na její palubě nacházeli, se zachránilo pouhých 185.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/75-victory-news/2020041711814131-jak-sovetsti-namornici-zpusobili-nejvetsi-namorni-katastrofu-20-stoleti/

 

Petícia amerických občanov požaduje vyšetrovanie

 

nadácie „Bill & Melinda Gates Foundation“

 

 Bratislava 19. apríla 2020     Petícia americkej oficiálnej petičnej platformy „We the People“:  Žiadame vyšetrovanie „Bill & Melinda Gates Foundation“ za lekárske nezákonne praktiky a zločiny proti žudskosti. V popredí stojí Bill Gates, ktorý verejne vyjadril svoj záujem o zníženie rastu populácie ...

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618

 

Jak koronavirus ovlivní válku v Sýrii?

 

 16. dubna 2020 , Ljubov Stěpušova, Julia Velmožina     Velmi přesně to řekl prezident Putin: „S Erdoganem jsme souputníci, nic víc.“ Nepomáhali jsme Erdoganovi proto, že bychom ho nějak milovali. Kdyby v Turecku došlo k puči, do vlády by se dostali radikální zápaďáci a v Sýrii by pro nás nastal mnohem větší problém.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-555/

 

Osobně jsem pro rozpuštění všech vojenských bloků

 

 18.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor s O. J. Mikou  Civilní obrana byla asi od roku 1993 postupně transformována na Civilní ochranu, včleněna, a to celá, pod Hasičský záchranný sbor České republiky. Po roce 1990 se značně podcenila a až zbagatelizovala. Ministr vnitra zřejmě neměl vůbec žádné povědomí o tom, že CO je dokonce i v neutrálních státech (Švýcarsko, Švédsko, Rakousko), a to na vysoké úrovni.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53528347

 

Prepad strednej triedy a likvidácia štátu ako dôsledok globalizácie

 

Roman Michelko     Na začiatku všetkého bol tzv. washingtonský konsenzus, stredná vrstva sa rozpadá. Viacstupňovú spoločnos nahradila dvojúrovňová spoločnos, ktorá hromadne produkuje tých, ktorí vyhrali (asi 15 % pôvodne strednej triedy) a tých, ktorí prehrali (85 % spoločnosti).

      Celý text:      Globalizacia-Michelko.doc

 

Koronavirová krize: Nový produkt systémové krize kapitalismu

 

 14.4. 2020 , Dr. Marie Nassif-Debs, Bejrút, (překlad Vladimír Sedláček)     Tváří v tvář rozsáhlé epidemii byly tyto nepříznivé dopady jasné: pohrdání lidskými životy a přístup k základním zdravotnickým zařízením rezervovaný čistě pro bohaté. Tato nešastná scéna vyžaduje od sil změny budovat jiný světový řád

      Celý text:      Novy-produkt-krize.doc

 

Američané píšou knihy o falsifikaci Katyňské popravy

 

 30. března 2020, Denis Jurganov     Kniha amerického profesora a spisovatele Grovera Furra „Tajemství katyňské popravy: důkazy, objasnění - Když jsem začal chápat fakta, uvědomil jsem si, že všechna ukazují na vinu Němců . “ Při práci na knize použil Furr vědecké metody. V tomto příběhu bylo Rusko jednoduše „ustanoveno“ za viníka.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/events/amerikantci_pishut_knigi_o_fal_sifikatcii_katinskogo_rasstrela

      Celý překlad:      O-falsyfikacii-katynskogo.doc

 

Skončí zelený nový úděl?

 18. 04. 2020 , Petr Hampl     Evropské ekonomiky poničené epidemií si prostě nemůžou dovolit gigantické programy na ochranu klimatu. Kdo tedy „zelený nový úděl“ chce? - Samozřejmě profesionální aktivisté; - University a vědecké týmy, - Média,  - Státní správa, - Nadnárodní byrokracie; - Poradenské a počítačové firmy; - Politické strany, které jsou s tím propojeny  - Banky, které na „zelených projektech“ vydělávají

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249640

 

„O čem se nemluví.“ Na co Rudá armáda narazila při útoku na Berlín

 

 16.4. 2020 , Nikolaj Protopopov     „Západní spojenci si přáli dobýt Berlín první,“ poznamenal Mjagkov. „Churchille například napsal Rooseveltovi 1. dubna 1945 toto: když se v hranicích dosažitelnosti spojeneckých jednotek octne Vídeň, Praha a Berlín, musíme je dobýt dřív než Rusové. Je to velmi důležité pro západ z politického hlediska. Podobné plány měl také velitel britské armády v Evropě Bernard Montgomery.“ 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020041611808315-o-cem-se-nemluvi-na-co-ruda-armada-narazila-pri-utoku-na-berlin/

 

Retro: Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU

prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

 17. 4. 2020  LeMond, překlad ParlamentníListy     Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi.html

 

Čí zájmy hájí naše vláda a parlament?

 

 17.04.2020 , Jaroslav Tichý     V praxi se tedy stále potvrzuje, že potřebujeme nejen formulaci českých národních zájmů, potřebujeme též vládu a parlament, které se budou českými národními zájmy řídit.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/ci-zajmy-haji-nase-vlada-a-parlament/

 

Nacističtí němečtí váleční zločinci, se po druhé

světové válce stali veliteli velení v NATO

 Ze stovek tisíc Němců, kteří byli zodpovědní za četné válečné zločiny a zvěrstva během druhé světové války, bylo pouze 19 z nich odsouzeno, za tyto monstrózní zločiny. To vedlo k opětovnému začlenění všech německých nacistů zpět do „nové“ západní německé společnosti, průmyslu, politiky a mocenských struktur!

      Odkaz:      https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato

 

Prezidente Trumpe, urážky Wu-chanu s pandemií vás

 

nejsou hodny. Jste snad větší formát, nebo ne?

 

 Zveřejněno: 17. 4. 2020      Obviňování Číny je záhadné především proto, že 26.12.2017   Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů. Na výzkumu se financemi podílel Bil Gates a další. V roce 2018 najednou začali Američani tvrdit, že by epidemie mohla vzniknout ve Wu-chanu. Výše popsány jsou důkazy, které leccos napovídají a kdo je ten zoufalý dezinformační kanál. - Česká televize, Deník N a asi i Jourová mají jasno. My ne...

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3219-prezidente-trumpe-urazky-wu-chanu-s-pandemii-vas-nejsou-hodny-jste-snad-vetsi-format-nebo-ne

 

Policejní diktatura jako elitami zamýšlený

 

výsledek pandemie COVID-19?

 

  16.4. 2020 , Daniel Novák      Obyvatelstvo má být podle jakéhosi moderního feudalismu rozděleno na tři skupiny. Na „elity“, které budou žít stranou a v bezpečí, budou si užívat života a cestovat napříč Evropou. Druhou skupinou budou ,,zdraví a užiteční“, které budou využívat, aby jim („elitám“) vydělávali peníze. Třetí skupinu budou tvořit ,,nepotřební, nemocní a staří“. Ta má být vcelku hitlerovsky likvidována

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/daniel-novak-policejni-diktatura-jako-elitami-zamysleny-vysledek-pandemie-covid-19-?redirect=%2F

 

Obserwator Polityczny: Vyrobeno v SSSR! Díky!

 

 16. dubna 2020 , prvnizpravy.cz,   An-225 Mrija, přiletělo do Polska z Číny a přivezlo objednaný zdravotnický materiál pro boj s koronavirem. To samo o sobě je úžasné, alespoň na dvou úrovních.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obserwator-polityczny-vyrobeno-v-sssr-diky/

 

Wall Street opět vyhrává

 

 16.4.2020  , Nomi Prins     Jak poznamenal prezident Trump, celková vládní podpora během koronavirové pandemii by se nakonec mohla vyšplhat na 6,2 bilionu dolarů. Nakonec, podle prezidenta, by to mohlo znamenat 4,5 bilionu dolarů na podporu velkých bank a korporátních subjektů versus zhruba 1,4 bilionu dolarů pro obyčejné Američany, malé firmy, nemocnice a místní a státní vlády.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8278-wall-street-opet-vyhrava.htm

 

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru

pro lety do vzdáleného vesmíru

29.2. 2020 , Vladimir Prochvatilov     Poprvé byla myšlenka použití raket s jadernými motory vznesena v Sovětském svazu. Na začátku 80. let proběhly zkoušky dvou nejsilnějších jaderných motorů. Vykazovaly výkon až 62-63 MW. Avšak v polovině 80. let 20. století byly hlavní práce týkající se tématiky sovětského jaderného motoru přerušeny.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8211-o-osudu-myslenky-jaderneho-raketoveho-motoru-pro-lety-do-vzdaleneho-vesmiru.htm

 

21 let od agrese NATO proti Jugoslávii

 

 15.4. 2020 , Roman Janouch      Píše o tom Jürgen Elsässer, původně jeden z nejznámějších německých levicových novinářů, a to ve své knize Válečné lži.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53515590

 

Ruské systémy radioelektronického boje mohou

 

potlačovat americké družice

 

 15.4. 2020     Rusko se stalo lídrem v oblasti radioelektronického boje - ruské systémy chrání letadla, lodě a živou sílu na omezeném úseku, neutralizují rozbušky munice, působí na výzvědné komplexy, matou samonaváděcí bojové hlavice, zachycují řídicí systémy bezpilotních letounů a působí dokonce na kosmické objekty

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020041511802233-odbornik-ruske-systemy-radioelektronickeho-boje-mohou-potlacovat-americke-druzice/

 

Kdo a proč stvořil koronavirus?

 14.4. 2020 ,  Nikolaj Starikov   Informační agentura „Regnum“ zveřejnila informaci, že: Koronavirus byl vytvořen v roce 2015 v USA v tajné laboratoři Pentagonu – armádním výzkumném ústavu Waltera Reeda ve Fort Dettricku.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/kdo-a-proc-stvoril-koronavirus/

 

Zapomeňte na vládu lidí, nyní vládnou západní miliardáři!

 

 14. dubna 2020 , prvnizpravy.cz      Nyní nám vládnou západní miliardáři, oligarchové, Bill Gates se chová jako mesiášský světový „pandemický expert“. Není to však pandemický odborník.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

 

Michail Chazin: Eurasijský pohled na budoucnost

 

 14.4. 2020 , zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pyckGBZdo3w&t=912s.     Epidemie koronaviru se neodlišuje závažností od chřipkových epidemií, ale je využita k velkým globálním politickoekonomickým opatřením. Po úplném odstranění Brettonwoodského systému vzniknou samostatné valutové zóny bez globální dominance dolaru. Situaci bude třeba restartovat novou mírovou konferencí uspořádanou do roku 2022 či 2023 vítěznými světovými velmocemi. Které velmoci to tentokrát budou a nad kým zvítězí? Půjde o USA v čele s Trumpem, Čínu a Rusko, plus Indii. Tou poraženou mocností bude dosavadní globální finanční systém (celosvětový Deep state).

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8275-michail-chazin-eurasijsky-pohled-na-budoucnost.htm

 

Čína ukázala na americkou vojenskou laboratoř

USAMRIID ve Fort Detrick

 13.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News Základna je v Marylandu s nejvyšším stupněm biologické ochrany v USA na stupni BSL-4, místo, odkud unikl první kmen Coronaviru...

      Odkaz:      https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

 

Globalisté versus národovci

 

 13.4. 2020 Ilona Švihlíková, Miroslav Tejkl   píšou o tom, proč je návrat ekonomické suverenity zásadní pro demokracii a jak pandemie otevřela okno příležitosti ke změně. Lokální ekonomika zdola a silný stát shora (tj. ekonomická suverenita země ... ) se nám jeví jako optimální model budoucnosti.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/13/globaliste-versus-narodovci/

 

V roce 1979 dělily svět od nukleární katastrofy jen minuty

 13.4.2020 , zdroj: history.com      Za období studené války se svět ocitl několikrát na hraně jaderného konfliktu.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/v-roce-1979-delily-svet-od-nuklearni-katastrofy-jen-minuty-nakonec-prisel-jaderny-utok-z-obrazovky-1404065100.html

 

Rodí se nový svět. Co to bude?

 

 13.4. 2020 , P.C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man     Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Globalismus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým.

     Je možno zavést i způsob zdravý. Společnosti a banky zakoupí vláda a bude pak s těmito společnostmi jednat jako se společnostmi znárodněnými ...

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-rodi-se-novy-svet-co-bude

 

Epidemie koronaviru bude mít neskutečně tvrdé dopady

 

na zdraví lidí, osobní životy, globální ekonomiku a třetí svět

 

 10.4. 2020 , Emil Kalabus     Jak nabírá koronavirus na síle, světová ekonomika je čím dál více narušena. Je odhadováno, že pandemie uvrhne do chudoby až 600 milionů lidí. Jsou to právě organizace typu MMF, které na krizích zbohatnou. MMF postiženým státům dozajista půjčí, ale ...

      Odkaz:      http://www.czechfreepress/emil-kalabus/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet.html

                        https://narodnidomobrana.cz/clanky/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet/

 

Vláda promrhala šanci na záchranu podniků a pracovních míst

– místo toho bude ČNB v corona-krizi sanovat zahraniční banky a investiční fondy

 9.4. 2020 , Martin Kunštek    Protože se neodvážila prolomit ideologický předsudek zákonného zákazu měnového financování. 2,5 bilionu korun, které v ČNB leží ladem od dob intervencí proti koruně, tedy vláda nebude moci využít.

           Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2635-vl%C3%A1da-zaspala

 

Původní typ koronaviru byl nalezen hlavně

 

u případů ve Spojených státech

 

 13.4. 2020 ,  cri     Profesor genetiky Cambridgeské univerzity: Koronavirus stále mutuje, má už tři typy A, B a C. Typ A je původní typ viru, typ B se vyvinul z typu A a typ C je variantní typ typu B. Nejpůvodnější je typ A, který byl zatím nalezen hlavně u analyzovaných vzorků nemocných ve Spojených státech a v Austrálii, nikoli ve Wuhanu v Číně.

           Odkaz:      http://czech.cri.cn/811/2020/04/13/1s189520.htm

      Celý text:      Puvodni-typ-koronaviru.doc

 

Jurij Gagarin ve vesmíru (12.4.1961)

 12. dubna slavíme Mezinárodní den kosmonautiky a výročí prvního pilotovaného letu do vesmíru. Vlast ocenila čin prvního kosmonauta udělením vyznamenání Hrdina Sovětského svazu, a den 12. duben, kdy se vznesl do kosmu se stal Mezinárodním dnem kosmonautiky.

      Odkaz:      http://www.pravda.ru/science/planet/space/12-04-2014/1204084-gagarin-0/

      Celý překlad:      Gagarin.doc

 

Depopulace začala

 

   9.4. 2020 , Miroslav Suja     Můžete dát ruku do ohně na to, že tito nadlidé (světové elity) sami sebe považující za polobohy, netlachají (na různých tajných setkáních) jen tak do větru, a že mají neomezené zdroje na vývoj třeba nějakého viru, který se nebude s lidmi“mazlit“ deset a více let. Chronicky nemocné a s oslabenou imunitou složí hned a mladým dá ještě falešnou naději na zdraví, život a rodinu. Ostatně makat na ně někdo musí. (Dokud je většinově nenahradí roboty.)

      Odkaz:     http://www.czechfreepress/miro-suja/depopulace-zacala.html

      K tématu:  Snaha-o-snizeni-populace.doc  ;  Morris-Prelidneni.doc  ;  neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

Ako je to naozaj s koronavírusom: Je to skutočne také zlé, alebo

 

sa za tými hroznými číslami skrývajú iba „štatistické“ úmrtia?

 

 Bratislava 12. apríla 2020 , Ivan Lehotský     žudia z chudobných štvrtí majú by až štyrikrát častejšie obeami, než tí lepšie situovaní. Zo všetkých týchto čriepkov poznania vyplýva jeden záver: koronavírus je, žiaž, skutočný. (I keď sa s koronavírusom hrajú rôzne "politické hry".)

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/naozaj-koronavirusom-skutocne-take-zle-sa-za-tymi-hroznymi-cislami-skryvaju-iba-statisticke-umrtia/2120140

 

Otevřený dopis

 V Praze 7. 4. 2020     Zastupitelé Městské části Praha 6,
                                                                                         protestujeme proti převracení dějin naší vlasti, na kterém se podílíte. Významnou součástí je hanebný a podlý čin, odstranění sochy maršála Koněva dne 3. 4. 2020.
  Pražská rada Klubu českého pohraničí

      Odkaz:     https://www.klub-pohranici.cz/l/pr-kcp-otevreny-dopis-zastupitelum-prahy-6/

 

Ruská vláda koupila největší banku v zemi

 

 11.4. 2020 VSa     Federální vláda koupila od ruské centrální banky Sberbanku za 2,14 miliard rublů zaplacených z Fondu národního blahobytu. Vládě nákup umožní obejít omezení rozpočtových pravidel a utratit tak část doplňujících ropných a plynových příjmů pro potřeby federálního rozpočtu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/11/ruska-vlada-koupila-nejvetsi-banku-v-zemi/

 

Starosta Prahy 6, který nechal odstranit sochu

 

maršála Koněva, má pořádný malér!

 

 9.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News     Na cestě je už i zatykač Ruské federace, podle nově přijatého zákona, okopírovaného z USA, který umožňuje stíhat cizince za spáchání trestných činů v zahraničí proti Ruské federaci. Tento nový zákon mění ruský trestní zákoník, který opouští princip teritoriality, a nově na vyjmenované trestné činy bude uplatňována extrateritorialita.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/starosta-prahy-6-ktery-nechal-odstranit-sochu-marsala-koneva-ma-poradny-maler-pujde-po-nem-ruska-prokuratura-vojenska-rozvedka-gru-a-na-ceste-je-uz-i-mezinarodni-zatykac-ruska-federace-prijala/

 

Luxusní bunkry pro případ lidových bouří

 

 11.4. 2020     Vzhledem k nynější světové krizi kvůli Síření koronaviru přešli majitelé bunkrů do nejvyšší pohotovosti a připravují své rodiny nejméně na šest měsíců pod zemí. Neobávají se jaderné války či zásahu asteroidem, ale v první řadě občanských nepokojů.

     Haló noviny, (ici), 11.4. 2020, str. 6

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53491337

 

Výzva vládě České republiky

 

 9.4.2020 , J. Skála     Nenechat padnout krizí ohrožené podniky, významné pro celou republiku. Nemá-li krize ohrozit naši národní bezpečnost, a vážně tak poškodit i budoucí generace, vyžaduje to podle našeho názoru především: - urychleně přijmout normu, která po celou dobu krize zabrání zcizení významných ekonomických zdrojů do zahraničí ...

      Odkaz:     http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/2865/vyzva-vlade-ceske-republiky

 

Italský profesor opakuje varování, že koronavirus

 

se mohl šířit mimo Číny v minulém roce

 

 24.3. 2020     Neobvyklé případy v listopadu a prosinci by mohly znamenat, že virus již cirkuloval v Lombardii, v nejhůře zasaženém regionu země, než lidé věděli, co se odehrává v Wu-chan. S ohledem na dlouhé inkubační období Remuzzi řekl, že by ho nepřekvapilo, kdyby někteří asymptomatičtí „šiřitelé“ cestovali z Itálie do Číny nebo dokonce do zahraničí před prosincem.

      Odkaz:     https://www.scmp.com/news/china/science/article/3076792/italian-professor-repeats-warning-coronavirus-may-have-spread

      Celý překlad:      GRemuzzi.doc

 

Dohoda o reparacích od Německa

 

 Petr Žantovský     Celková výše československých nároků na reparace vyčíslena na 19.471,6 milionu dolarů. Celkem však bylo Československu od mezispojeneckého reparačního úřadu v Bruselu a přímými restitucemi československého majetku skutečně uhrazeno jen 91,3 milionu dolarů. (0,5%)

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/dohoda-o-reparacich-od-nemecka/

 

MZV hlásí oficiální příklon ČR k fašismu…?

 

 8.4. 2020 , Svatopluk Otava, komentátor ANS     No, skutečně to tak vypadá.  Oficiální válka magistrátníků Hřiba (Piráti) a Koláře (TOP-09) proti Rusku a Číně oranžovým politikářům moc nevadí. Vlastně ji vítají.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/mzv-hlasi-oficialni-priklon-cr-k-fasismu/

 

„Musíme být připraveni bojovat o každý život.“ Putin

 

vyhlásil další kroky v boji proti pandemii a jejím následkům

 

 8.4. 2020 Ruský prezident Vladimir Putin jednal s gubernátory ruských regionů a upozornil na důležité úkoly a problémy v souvislosti s epidemií.      Video:   https://youtu.be/TJlfjePGfPU

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040811772312-musime-byt-pripraveni-bojovat-za-kazdy-zivot-putin-vyhlasil-dalsi-kroky-v-boji-proti-pandemii-a/

 

Kosmonaut, pilot a jediný muž, co sestřelil B-52 ve vzdušném souboji

 

 6.4. 2020 , Zdroj: The National Interest Podle vietnamských záznamů v noci 27. prosince 1972 pilot severovietnamského letectva (NVNAF) Pham Tuan v letounu MiG-21MF č. 5121 sestřelil bombardér USAF B-52D nad Moc Chau.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/kosmonaut-pilot-a-jediny-muz-co-sestrelil-b52-ve-vzdusnem-souboji-1404064994.html

 

Bill Gates a jeho koronavírusové konflikty záujmov
7.4. 2020 , Slobodan O.      
WHO nevyhlásila pandémiu koronavírusu, až kým Gates (ktorý si už nejaký čas predtým prial, aby WHO vyhlásila koronavírusovú pandémiu) nedal 10.III.2020 vežmi vežký dar (50 miliónov dolárov) na niečo, z čoho má WHO zisk.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/04/07/bill-gates-a-jeho-koronavirusove-konflikty-zaujmov/

 

Ropný zlom: Tragédie se prý nekoná.

 

 4. 4. 2020 , Dmitrij Leonjev , Zdroj.     V geologii ropy a plynu se historicky vyvinuly dva konkurenční přístupy k vysvětlení původu ropy a plynu, které se nazývají organická a minerální hypotéza.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5025-ropny-zlom-tragedie-se-pry-nekona-jsou-zasoby-ropy-a-zemniho-plynu-nevycerpatelne-globaliste-se-tesili-na-svetove-vymirani-marne-proto-musel-nastoupit-ekoterorismus-bude-jednou-benzin-zase-za-dve-padesat.htm

 

Evropa a USA se připravují na hladové vzpoury.

 

 7.4. 2020 , Maxim Rubčenko     Sociální konflikty již zrají v Evropě a USA.  Hlavním bestselerem je dnes kniha Cat Ellis Návod na přežití v pandemii COVID-19, jejíž značná část je věnována tomu, „jak se připravit na možný útok na vᚠdům a ubránit majetek“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040711764654-evropa-a-usa-se-pripravuji-na-hladove-vzpoury/

 

Společenské a ekonomické aspekty koronavirové krize

 7.4.2020 Jan Zeman     Koronavirová krize má tyto základní aspekty:  1. Parametry choroby,  2. Stavu zdravotnictví na začátku krize,  3. Reakce státu na nákazu,  4. Reakce občanů na nákazu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/07/spolecenske-a-ekonomicke-aspekty-koronavirove-krize/

 

NI: V čem převyšuje ruský tank T-90 americké Abramsy

 

 20. března 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)     Při srovnání T-90 s jeho západními protějšky dospěl amerrický časopis The National Interest k závěru, že ruský tank má několik výhod

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-v-cem-prevysuje-rusky-tank-t-90-americke-abramsy/

 

Snaha o snížení populace

 

 Jedna snaha o snížení světové populace nebyla dosud zmíněna.  Jedná se o umělé vládní vytváření a šíření nemocí, infekcí a mikrobů, včetně smrtelných a spolehlivých virů, kam, jak si dokážeme, patří i HIV a AIDS. Ten pravý záměr poodhalil senátor M.W.Cooper, který zveřejnil, že tato nemoc byla vyrobena jako světový prostředek umělého a násilného snížení populace.

     Výňatky z knihy Martina Herzána: Totalitní světovláda

      Celý text:      Snaha-o-snizeni-populace.doc

 

KORONA-PANDÉMIE NAHRAZUJE VÁLKU

 

 Preklad: Redakcia HD 24. 03. 2020 Komentár Valentína Katasonova          „Majitelia peňazí“ ako organizátori súčasnej pandémie vlastne nepotrebujú nekonečný cyklický hospodársky rozvoj. Pôjde o nový otrokársky systém. Teda „nový feudalizmus“.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2628-korona-pand%C3%A9mie-nahrazuje-v%C3%A1lku

 

Minister obrany sa prihovoril k 75. výročiu oslobodenia Bratislavy

 

 Slovensko, 3.apríl 2020 ( AM, MO SR )      Jaroslav Naď, Minister obrany SR ...   Pred 75-rokmi bol v rámci útočnej Bratislavsko-brnianskej operácie porazený nežútostný nepriatež a v Bratislave sa mohol opä zača mierový život.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/04/minister-obrany-sa-prihovoril-k-75-vyrociu-oslobodenia-bratislavy/

 

Komunismem ublížení

 

 5.6. 2014 , Jan Kadubec     Nebyli to komunisté, kteří dvaceti % obyvatelstva - živnostníkům, velkopodnikatelům, velkostatkářům, finančníkům, rentiérům, burzovním makléřům, nějaké té šlechtě, duchovenstvu apod. ubližovali, nýbrž to byl demokrat Masaryk a demokrat Beneš.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/Komunismem-ublizeni/

 

Boj o prežitie na Ukrajine začína

 

 6.4.2020, Anton Orlovskij , Kyjev , RusVesna     Ukrajinci už začali rozpredáva za lacný peniaz to posledné, čo majú – svoju pôdu a zdroje zahraničnému kapitálu. Koronavírus spoločne s rastúcimi ekonomickými problémami a napätou situáciou na Donbase povedie ku kolapsu celej Ukrajiny.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/boj-prezitie-ukrajine-zacina/2111888

 

Čarnogurský o odstranění sochy maršála Koněva:

 

Bude Rusko i nadále garantovat české hranice?

 

 4.4. 2020     Bývalý slovenský premiér se vyjádřil k možným geopolitickým následkům včerejší kontroverzní akce v Praze. Ambasáda upozorňovala, že daný krok bude chápán jako neodpovídající plnění Smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou z roku 1993.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040411755114-carnogursky-o-odstraneni-sochy-marsala-koneva-bude-rusko-i-nadale-garantovat-ceske-hranice/

 

Koronavirus nCoV19 / Covid19 – Stručná Chronologie

 

 2. 4. 2020 , Michal Brand      Po False flag „11. září“ USA obnovily výzkum a vývoj biologických zbraní. V této oblasti pracuje v USA více než 13 000 vědců a expertů.  Při slyšení v Kongresu USA řekl představitel CDC ), že posmrtnou exhumací byly v USA zjištěny případy úmrtí, které byly původně diagnostikovány jinak, ale přitom šlo o koronavirus nCoV19...

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/04/koronavirus-ncov19-covid19-strucna.html#more

 

Zastavila sa bruselská vítačská mašinéria v dôsledku

koronavírusu? Ani náhodou!

 

 Bratislava 4. apríla 2020 , Ivan Lehotský      Súdny dvor EÚ rozhodol: Česká republika, Maďarsko a Požsko „zlyhali“ v napĺňaní rozhodnutia EÚ o „utečeneckých“ kvótach po roku 2015. V koronavírusovej kríze so státisícmi nakazených, desatisícmi mŕtvych a vážnym ekonomickým prepadom  by mala ma Európska únia celkom iné starosti a priority

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/zastavila-sa-bruselska-vitacska-masineria-dosledku-koronavirusu-nahodou-pomoc-migrantom-prvom-mieste/2110506

 

Countepunch: „Russiagateovské zombie“ se znovu vzbouřily!

 

 5. dubna 2020 ,  counterpunch.org,  (kou, prvnizpravy.cz)     Americké tajné služby se vymknuly kontrole a nyní vystupují jako síla, která se vměšuje do vnitropolitických záležitostí státu, konstatuje rozhořčeně Countepunch.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/countepunch-russiagateovske-zombie-se-znovu-vzbourily/

 

Skála k odstranění sochy Ivana Koněva z nám.

 

Interbrigády v Praze: Je mi na zvracení…

 

 3.4. 2020 , Vladimír Franta     Pod rouškou rána a koronavirové pandemie se radní Prahy 6 odhodlali ke kroku, který pan doktor Skála vnímá jako zbabělý. Mohli bychom tím spíš najít masovou podporu pro to, aby socha maršála Koněva byla vrácena na své místo a to celé darebáctví bylo okamžitě napraveno.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040311752012-skala-k-odstraneni-sochy-ivana-koneva-z-nam-interbrigady-v-praze-je-mi-na-zvraceni/

 

Virolog okomentoval pravděpodobnost návratu koronaviru po pandemii

 

4.4. 2020     Koronavirus se může vrátit jako chřipka, to znamená v období špatného počasí a hromadného snížení imunity, názor pro Sputnik vyjádřil Viktor Zujev, virolog.  

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040411750907-virolog-okomentoval-pravdepodobnost-navratu-koronaviru-po-pandemii/

 

Vlastenectví je záměrně znevažováno určitými silami

 

 4.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s ústavním právníkem profesorem Václavem Pavlíčkem

     Haló noviny, 4.4. 2020, str. 3

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53451734

 

Článek Rockefellerovy nadace vydaný roku 2010 předpověděl,

 

jak by šlo využít pandemii k ovládnutí světa

 

  2. dubna 2020 , Zdroj: https://journal-neo.org/       Rockefellerova nadace vydala v květnu 2010 ve spolupráci s futurologem Peter Schwartzem z Global Business Network zprávu. Ta se nazývala Scénáře pro budoucí technologický a mezinárodní rozvoj.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/clanek-rockefellerovy-nadace-vydany-roku-2010-predpovedel-jak-by-slo-vyuzit-pandemii-k-ovladnuti-sveta

 

„Odstranění pomníku maršála Koněva nenecháme bez odezvy.“

 

V Rusku vyjádřili protest vůči demolici sochy na Praze 6

 

 3.4. 2020     Ruské velvyslanectví v České republice na sociálních sítích vyjádřilo své rozhořčení kvůli demontáži pomníku maršála Sovětského svazu I. S. Koněva, který se nacházel v městské části Praha 6.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040311751707-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-nenechame-bez-odezvy-v-rusku-vyjadrili-protest-vuci-demolici/

 

Světová vláda

 Bilderbergští stratégové finanční krizi v zásadě vítají, protože:  - ničí současný politický řád a strukturu;  - ulehčuje a dokonce si vynucuje instalaci Nového světového řádu.

     Z knihy Gerhard Wisnewski: „Bilderberg – Kdo tahá za nitky moci“

      Celý text:      New-World-Order.doc

 

Trump žádá Putina o pomoc v ropné válce

 

 3.4. 2020 ,  Mike Whitney     Donald Trump telefonoval v pondělí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a prodiskutoval s ním prudký pokles cen ropy, což je katastrofa pro americký ropný průmysl.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8263-trump-zada-putina-o-pomoc-v-ropne-valce.htm

 

Tak a dost! Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!

 2.4. 2020     Nenávist ke svobodě slova komisařky Jourové dosáhla vrcholu a celá společnost už nechce její "možné zločiny",... Zde je trestní oznámení:       Oznamovatel : JUDr. Jiří Vyvadil , V Praze, dne 30. 3. 2020   

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/domaci/3174-tak-a-dost-je-podano-trestni-oznameni-na-komisarku-jourovou-za-nenavist-ke-svobode-slova

 

Pevnos Rusko – ekonomika izolovaná od globálnej pohromy

 

 2.4. 2020 Marián Rigan     Covid-19 spôsobuje globálny pokles.Vzhžadom na to, že väčšina ruského vývozu je pre ostatný svet fundamentálne dôležitá, tak je menej náchylná na prerušenia v zložitých globálnych dodávatežských reazcoch.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pevnost-rusko-ekonomika-izolovana-globalnej-pohromy/2105644

 

Ukrajinci majú prvú revoltu vojakov na frontovej línii

 

v Donecku, ukrajinskí vojaci odmietli splni rozkaz

 

 Doneck 2. apríla 2020     Včera odmietlo 14 vojakov 16. práporu 58. samostatnej motorizovanej pešej brigády splni rozkaz svojich velitežov, ktorý ich chcel vysla na prieskum do zeme nikoho.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinci-maju-prvu-revoltu-vojakov-frontovej-linii-donecku-ukrajinski-vojaci-odmietli-splnit-rozkaz/2107221

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 1. ledna 1949   Rozkazem ministra vnitra z 29. 12. 1948 byl vytvořen nový útvar - Pohraniční strហSNB. Za rok 1949 zahynulo při plnění úkolů celkem 39 příslušníků SNB, z toho 12 příslušníků nově vytvořené Pohraniční stráže SNB.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1949.doc

 

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigranti

 1.4. 2020 ,  Jiří Kobza , PrvníZprávy    K lednu 2020 bylo dle ČT v ČR cca 640.000 legálně (na povolení úřadů ČR) pobývajících cizinců. Světem se šíří pandemie koronaviru, na který dosud není lék, a kterou v současnosti lze zastavit jenom tím, že se zastaví pohyb a sdružování lidí.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42511-pandemie-bezdomovci-nelegalni-ci-eu-podivne-legalizovani-imigranti.aspx

 

Rusko posílá do USA další letadlo s pomocí proti koronaviru!

 

 1. dubna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, iz.ru, foto: arch.)    Rusko poslalo USA další letadlo na pomoc v boji proti koronaviru, oznámil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-posila-do-usa-dalsi-letadlo-s-pomoci-proti-koronaviru/

      K tématu:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-lekari-v-usa-pomalu-se-potapime-do-chaosu/   

 

Brusel je do půl roku mrtev. Babiše oceníte, až se bude sít. Roušky? Jsem blbec já, nebo Merkelová?

 31.3.2020 , Štěpán Kotrba    Jako jedinou chybu vidím absenci dezinfekce vozidel MHD na konečných (a informací, které byly přitom přístupné v čínštině už od ledna) a absenci tvrdého zákazu pendlerství. Brusel je mrtev. Kdo to nepochopil, tomu to dojde za půl roku, až se sejde jediný orgán, který má mandát nakopat hloupé bruselské byrokraty do p..... – Rada premiérů zemí EU.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kotrba-Brusel-je-do-pul-roku-mrtev-Babise-ocenite-az-se-bude-sit-Rousky-Jsem-blbec-ja-nebo-Merkelova-CT-chvalim-ale-o-150-Kc-si-ted-rekne-jen-prase-tak-at-drzi-hubu-618934

 

Bude po pandemii existovat nový multipolární svět?

 1.4. 2020 Turecký novinář Mehmet Ali Güller v rozhovoru se Sputnikem mluvil o tom, že proces vytváření multipolárního světového řádu právě probíhá. Současná epidemie tento proces pouze urychlí. Za těchto podmínek budou vlivní eurasijští hráči, jako je Rusko, Čína a Indie, schopni vytvořit novou rovnováhu sil a systém, který nahradí eurocentrický model,“ uzavřel.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040111739205-bude-po-pandemii-existovat-novy-multipolarni-svet-turecky-novinar-srovnal-ciny-usa-eu-a-ruska-s/

 

Vyšlo před třemi roky: Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů.

 Článek vyšel ve Zdravotnickém deníku dne 26.12.2017     Spojené státy zrušily zákaz uvalený na výzkum mutace smrtících virů, která tyto organismy činí nebezpečnějšími. Moratorium trvalo od října 2014, kdy bylo pozastaveno financování projektů zaměřených na vývoj nebezpečnějšího viru ptačí chřipky, MERS a SARS.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/vyslo-pred-tremi-roky-spojene-staty.html

      Celý text:      Zelenou-vyvoji.doc

     (Pozn. spr.:  V červnu roku 2019 USA nečekaně uzavřely základnu biochemických zbraní ve Fort Detricku. Tato základna je největší výzkumné centrum biochemických zbraní USA. List New York Times uvedl, že důvodem jejího zavření je to, že neměla dokonalý systém na čištění odpadní vody z laboratoře na nejvyšší bezpečnostní úrovni. Brzy po uzavření této základy došlo k sérii případů pneumonie nebo podobných případů - viz :  Tri-dotazy-k-epidemii.doc

 

Mária Zacharovová tvrdo skritizovala oligarchov, ktorí v panike

 

sahujú svoje rodiny zo zahraničia a žiadajú o pomoc vládu

 

 Moskva 30. marca 2020, Eugen Rusnák     Situácia sa zmenila, celý svet atakuje pandémia koronavírusu a pre ruských oligarchov život na Západe hneď prestal by bezstarostný, žahký a hlavne bezpečný a momentálne si spomenuli aj na to, že majú nejakú vlas, akési Rusko

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/maria-zacharovova-tvrdo-skritizovala-oligarchov-ktori-panike-stahuju-svoje-rodiny-zo-zahranicia-ziadaju-pomoc-vladu/2101860

 

Místo prognózy na rok 2020

 Michail Chazin , 28. března 2020     Krize bude jeden a půl až dvakrát silnější než ta, která byla od března 1930 do prosince 1932. Ekonomický mechanismus krize zůstává stejný.

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/mihail_hazin_vmesto_prognoza_na_2020_god

      Celý překlad:      Misto-prognozy-na-2020.do

 

Mor, anthrax, HIV, COVID19 a jedna (možná?) souvislost

 

 31.3. 2020 Ivo Šebestík     Vzhledem k historickým dokladům z doby poměrně nedávné, které ilustrují odhodlání některých vládních a mocenských struktur prosazovat své zájmy zcela bez ohledu na ztráty na životech, se může na Zemi zrodit Čapkův doktor Galén s přesně obráceným znaménkem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/31/mor-anthrax-hiv-covid19-a-jedna-mozna-souvislost/

 

Pozadí virové pandemie - odstavování USA od moci ve světě.

 30.3. 2020     EU mezitím vítá koronavirus a migranty! Oba jsou váženými hosty a evropské obyvatelstvo hlavní chod! Jednoduše se vyčerpal potenciál a technicko - sociální parametry současného paradigma a USA jej nedokázaly dále ,,podržet" válkou a proto současně s nimi chtějí globální elity potopit i své zločiny, které rukama své neposlušné loutky USA prováděli.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/pozadi-virove-pandemie-odstavovani-usa-od-moci-ve-svete-eu-mezitim-vita-koronavirus-a-migranty-oba-jsou-vazenymi-hosty-a-evropske-obyvatelstvo-hlavni-chod.html

      Celý text:      Pozadi-pandemie.doc

 

Ruská elita půjde pod nůž jako první

 

 Andrej Fursov • 27. března 2020     Ekonomové hovoří o tom, že už-už začne krize. A nejspíš začíná právě takto. Je to kombinace koronaviru, ropy a skutečného, špatného stavu světového hospodářství – všechno dohromady. V každém případě se světová vrchnost vynasnaží, aby krizi obrátila ve svůj prospěch a odstřihla od budoucnosti značnou část této kapitalistické vrchnosti.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/ruska-elita-pujde-pod-nuz-jako-prvni/

 

Koronavirus je monstrózní podvod elit

 

 30.3.2020 , David Icke   ,  video:  https://youtu.be/n4a29QYgXCo     Podle Davida Icke se jedná o umělé vytvořenou epidemii, navíc značně zveličenou, s cílem svést na koronavirus hospodářskou krizi.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8256-david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit.htm

 

Putinovo poselství národu

 30.3. 2020 Autor: odjinud     Zjednodušeně by se dalo říci: "Chcete, aby se Rusko účastnilo toho "divadla" s koronavirem? Dobře, máte jej mít, ale občané Ruska nebudou trpět vaším divadlem, oni nebudou platit toto představení."

          Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42517-putinovo-poselstvi-narodu.aspx

 

Překvapující zpráva o koronaviru

30.3.2020 , Jan Vítek     „Úmrtnost na koronavirus je mnohem nižší než se nám předkládá k věření,“ prohlašují tři uznávaní odborníci.  Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí vysoký věkový průměr Evropanů a statistická zjištění, že přímou příčinou smrti starších lidí jsou jejich chronické nemoci...

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jan-vitek-prekvapujici-zprava-o-koronaviru

 

Co říkají statistiky o současné epidemii?

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29.3. 2020     Na jedné straně vidíme záběry z přeplněných nemocnic. Kapacity zjevně nestačí. A oproti tomu čteme statistiky, podle nichž korona nepředstavuje srovnatelnou pohromu jako každoroční chřipka. Jak se v tom vyznat?

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=248610

     (Pozn. spr.: Z dosavadních statistik zatím vyplývá, že koronavirus je v něčem nebezpečnější, než jiné přenosné choroby, v něčem méně. Nebezpečnější je zřejmě především v nenápadnosti, v záludnosti, svého šíření a tím ve schopnosti vyvolat zahlcení zdravotnických služeb. Z tohoto důvodu je nebezpečnější především pro nás, pro plebs, pro většinu obyvatel. Pro elity, které mají zajištěnu perfektní lékařskou péči, je nebezpečný méně než jiné nakažlivé choroby.

     Je také perfektním obětním beránkem, na kterého se dá svést současný přechod z latentní do otevřené fáze krize současného západního kapitalismu v jeho globalistické rentiérské podobě.)

 

Rusko je znepokojeno vojensko-biologickou aktivitou USA

 29.3. 2020     Ruská strana se znepokojením sleduje vojenské a biologické aktivity USA v blízkosti hranic Ruska a chtěla by, aby vyjasnily účel svých laboratoří v sousedních zemích Ruské federace a Číny

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032911729976-zdroj-rusko-je-znepokojeno-vojensko-biologickou-aktivitou-usa/

 

Zprávě EU o integraci migrantů uniká podstata problému

 

 27. března 2020 , napsal(a) Judith Bergman     Nová zpráva Agentury EU pro základní práva věnovaná integraci uprchlíků zcela ignoruje, jak špatně se projekt multikulturalismu v Evropě doposud vyvíjí

      Odkaz:     https://cs.gatestoneinstitute.org/15809/zprave-eu-integraci-migrantu

 

USA: impérium na kolenách?

 

 25. marca 2020 , peterszlen  Čína uverejnila správu o stave žudských práv v Spojených štátoch amerických.   V roku 2018 bolo v USA zaznamenaných celkovo 1 206 836 násilných zločinov, vrátane 16 214 vrážd. Viac než 39 000 000 žudí žije v chudobe

      Odkaz:     https://gpeterszlen.blog.pravda.sk/2020/03/25/usa-imperium-na-kolenach/

 

28. březen – Jan Amos Komenský

 

 Tento den – výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností naší historie J. A. Komenského, učitele národů, oslavujeme jako svátek – Den učitelů.

      Celý text:      Labyrint-sveta.doc

 

Čína kupuje u Rusov rekordné objemy ropy. Saudi a Nóri majú problémy

 

 Peking 28. marca 2020 (HSP/Iarex/Foto:Pixabay)      Američania tlačia na Saudov, aby ceny ropy zvyšovali, pretože potrebujú zachráni svoje ropné spoločnosti.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/cina-kupuje-rusov-rekordne-objemy-ropy-saudi-nori-maju-problemy/2100851

 

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem?

 

Politolog nabízí odpověď

 

 28. března 2020 , Marek Bláha   Země platí za desetiletí omezování vládních prostředků, politizaci nezávislých institucí, fetišizaci místní správy a ponižování státních zaměstnanců a úředníků.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/proc-maji-usa-nejvice-nakazenych-koronavirem-politolog-nabizi-odpoved.9c792832/

 

CIA měla již před 40 lety nedetekovatelnou zbraň

způsobující srdeční záchvat a rakovinu

 16. 2. 2016 Sepsal Orgonet (Připomínka z archivu)    Jed je zmražen do formy šipky, a pak vystřelen velmi vysokou rychlosti na člověka. Když ho zasáhne, uvnitř roztaje a způsobí záchvat. Vše, co je vidět, je malá tmavě červená skvrnka na těle, kterou je těžko objevit."

      Odkaz:     http://orgo-net.blogspot.cz/2016/02/tajna-zbran-cia-zpusobujici-srdecni.html#more

 

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

 

 27.3.2020 ,  Tom Luongo     Mýtus o energetické soběstačnosti USA zmizí v obláčku kouře finančních derivátů. Nyní bude Trump čelit zhroucení trhu, což se bude dalece vymykat jeho schopnostem přijít tomu na kloub nebo nějak reagovat.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8253-putin-rozpoutava-vuci-usa-strategicke-peklo.htm

 

Tak už to začalo!

 26.3. 2020 , VK-Šéfredaktor AE News     Začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové globalizace před pádem do krize.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi-a-globalni-trhy-v-evrope-v-rusku-a-v-asii-okamzite-rostou-a-jasaji-ze-se-to-povedlo/

 

Extinction Rebellion: Koronavirus je lék, člověk je mor!

 

 27. března 2020 , rp,prvnizpravy.cz    XR o svém vlastním druhu: „Země se uzdravuje. Voda a vzduch jsou čistší. Koronavirus je lék. Člověk mor“. Římský klub (globálních superelit), který se zavazuje k „udržitelnosti“ a „ochraně ekosystémů“, tvrdí: „Země má rakovinu. Rakovina je lidská.“

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/extinction-rebellion-koronavirus-je-lek-clovek-je-mor/

     (Pozn. spr.: Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. -  Morris-Prelidneni.doc  , neni-Prelidneni-Afriky.doc - Lžilevičáci a lžiekologové jako Extinction Rebellion jsou ve skutečnosti slouhové západních superelit. )

 

Několik poznámek k ťUsnesení o významu evropské

 

paměti pro budoucnost EvropyŤ

 

 23.3. 2020 ,  Petr Markovič     Rezoluce EP, vedená zřejmě spíše současnými politickými zájmy než snahou o pravdivé pochopení minulosti, se jeví jako hodně trapný počin. Za podpisy českých poslanců pod tímto ostudným pamfletem bude jednou třeba se osobně omluvit.        Haló noviny, 23.3. 2020, str. 5

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53396905

 

Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodnění

 

 Autor: Paul Craig Roberts | Publikováno: 26.3.2020     Jediným řešením pro ekonomiku tedy je obyčejným lidem odpustit dluhy a korporace znárodnit.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42493-odpovedmi-na-ekonomickou-krizi-jsou-odpusteni-dluhu-a-znarodneni.aspx

 

Vztahy USA a Číny se rapidně zhoršují

 

 26.3.2020 VSa     Tvrdost posledních kroků naznačuje, že Peking začíná být ochoten riskovat otevřenou konfrontaci. Naznačují to podle článku i čínská obvinění ohledně koronaviru jako biologické zbraně USA.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/26/vztahy-usa-a-ciny-se-rapidne-zhorsuji/

 

Koronavirus a Gatesova nadace

 26.3.2020 ,  William Engdahl     Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8251-koronavirus-a-gatesova-nadace.htm

      K tématu:     Elitari-z-Bilderbergu.doc

 

Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár

26. 3. 2020 , Paul Craig Roberts   Pád budovy. č. 7 nebyl způsoben ohněm, ale současným selháním všech sloupů v budově (čili řízenou demolicí).
      Odkaz:    
http://www.nwoo.org/2020/03/26/p-c-roberts-univerzitni-dukaz-pad-budovy-c-7-wtc-nezpusobil-pozar/

 

Putin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku.

 25.3.2020     Ohlásil, že se příští týden nebude pracovat. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032511708347-putin-informoval-o-odkladu-hlasovani-o-zmenach-ustavy/

 

Správné myšlení o migrantech a Řecku

 

 25.3.2020 ,  František Kašpárek      Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru. Změnila se jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8249-spravne-mysleni-o-migrantech-a-recku.htm

 

Americké lietadlo rozprašujúce prasaciu chrípku zostrelené v Číne

 7. prosince 2009 , (připomínka z archivu)     Správy, ktoré dnes kolujú v Kremli, uvádzajú, že americkou vládou najaté lietadlo, pilotované agentmi americkej CIA, prevážajúce náklad zmutovaného vírusu prasacej chrípky s ciežom jeho rozprášenia vo vzduchu, bol zostrelený na čínskom letisku Shanghai Pudong

      Odkaz:     http://true-lies.blog.cz/0912/americke-lietadlo-rozprasujuce-prasaciu-chripku-zostrelene-v-cine

 

Třetí mrazivá noc v řadě, zima přepisovala rekordy

 

 25.3. 2020 , Novinky, ČTK     Na Kvildě meteorologové naměřili -18,2 stupně Celsia. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota na -15,6 stupně. V Českých Budějovicích bylo ve středu ráno minus 7,6 stupně

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/treti-mraziva-noc-v-rade-zima-prepisovala-rekordy-40317956

 

Bank of America: V USA začala ekonomická krize

 

 23.03.2020 , Natalja Dembinskaja    S problémy takového rozsahu se americká ekonomika nesetkala nikdy. Ani po teroristických útocích 11. září a ani v době „velké recese“ v roce 2008.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-america-v-usa-zacala-ekonomicka-krize/

 

Le Figaro: CIA před 10 lety předpovídala globální pandemii!

 

 23. března 2020     Analytické dokumenty americké CIA v roce 2009 naznačily možnost celosvětové pandemie, jejímž zdrojem označily Čínu a jihovýchodní Asii, píše Le Figaro.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-cia-pred-10-lety-predpovidala-globalni-pandemii/

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Říjen-prosinec 1948:      V tomto roce při výkonu služby přišlo o život 10 příslušníků SNB, 2 příslušníci PÚ SNB 9600

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1948.doc

 

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejt잚í střety

23.3. 2020 , Ivan David     Turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Kolem poledne se ale podařilo dvěma člunům s migranty proklouznout námořní blokádou

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/na-recko-turecke-hranici-vcera-probehly.html

 

Rusko a Čína budou zkoumat Měsíc na směny

 14. března 2020 , Andrej Rezčikov     Rusko a Čína vedou rozhovory o vytvoření společné základny na Měsíci.

      Odkaz:     https://vz.ru/society/2020/3/14/994389.print.html

      Celý překlad:      Rusko-a-Cina-na-Mesic.doc

 

Americká strana musí odpovídat na tři dotazy k epidemii

22.3. 2020 , http://czech.cri.cn/     Proč až do poloviny února americká vláda ještě nemluvila o epidemii na svém území, zatímco někteří úředníci Informačního výboru Dolní sněmovny prodali cenné papíry v hodnotě více než milióny amerických dolarů?

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/22/281s189280.htm

 

Dvě zprávy - která je pravdivá?

 

 21.3.2020 ,  Vladimír Stwora     18. října 2019 proběhla konference zaměřená na simulaci světové epidemie onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem „Event 201“ pod patronací nadace Billa Gatese

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravda.htm

      Celý text:      Dve-zpravy.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc  . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". Je pravděpodobné, že i tvrší metody, použití biologických zbraní. )

 

Neoliberální Malthus nazeleno aneb Staří a pomřou

 21.3. 2020 , Veronika Sušová-Salminen   Německá veřejnoprávní televize ARD odvysílala asi dvě minuty dlouhé video herce Christiana Brandese. „Žertovnou“ formou se v něm říká, že koronavirus je „spravedlivý“, protože „Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/neoliberalni-malthus-nazeleno-aneb-stari-at-pomrou/

 

Akademik Čerskij

 

 Croix • 22. března 2020     Cesta lodi Akademik Čerskij z Vladivostoku,  do Baltského moře. Jde o snahu dokončit Nord Stream 2. Loď se přemisuje v rámci minikonvoje. Konvoj proto tvořil kromě samotného Akademika Čerského a remorkéru Viktora Koněckého též torpédoborec ruské tichooceánské flotily Admirál Vinogradov. Podle některých ruských zdrojů je velmi pravděpodobně konvoj doprovázen pod hladinou jednou nebo dvěma ponorkami.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/akademik-cerskij/

 

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

21.3. 2020 Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní. Poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng-Xiao-pinga - považuje Peking (oficiálně) USA za hrozbu.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/21/cina-v-dusledku-viru-zostrila-svuj-pohled/

 

Americký vojenský magazín objevil u TU-160 jedinou vadu

 

 22.03.2020     Ruský bombardér Tu-160 je nejrychlejší, největší a nejt잚í ze všech jemu podobných letadel existujících na světě. Nemá konstruktérské vady kromě jedné: nejsou v něm použity stealth technologie.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032211692522-americky-vojensky-magazin-objevil-u-tu-160-jedinou-vadu/

 

Využívala americká armáda kl횝ata jako biologické zbraně?

 19. července 2019   (z archivu)    Americká sněmovna reprezentantů nařídila generálnímu inspektorovi amerického ministerstva obrany, aby prozkoumal, zda Pentagon prováděl v letech 1950 až 1975 experimenty s použitím kl횝at a jiného hmyzu jako biologické zbraně.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

Koronavirus a krize: Co nechápou (nejen) čeští

 

ekonomové „porevoluční“ epochy

 

 20.3. 2020 , Jan Masák     Michail Chazin pro Sputnik opakovaně upozorňoval na kriticky nedostatečnou úroveň vzdělání a chápání ekonomických procesů ze strany ekonomů. Krize jsou dvě. Prvním druhem ekonomických krizí skutečně jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které nevidí. Tyto krize Chazin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032011685729-koronavirus-a-krize-co-nechape-sichtarova-a-dalsi-ekonomove-porevolucni-epochy/

      K tématu také :   Kapitalismus-mrtvola.doc

 

Lékařka Soňa Peková říká, že koronavirus

mohl vzniknout laboratorní cestou ...

Video   https://youtu.be/P2KW1kud9fg ,  https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

 15. 3. 2020 , Soňa Peková , FORUM 24 / Rozhovor          Vznikla petiční akce občanů ČR za udělení povolení pro MUDr.Soňu Pekovou Ph.D. provádět testy na SARS-CoV-2 :  

      Odkazy:     https://www.forum24.cz/video-lekarka-sona-pekova-rika-ze-koronavirus-mohl-vzniknout-laboratorni-cestou-a-omylem-uniknout/

 

Pro záchranu globální ekonomiky potřebujeme méně globální ekonomiky!

 

 21.3.2020 , VSa     Podle autora je stále patrnější vyprázdněný politický obsah nadnárodních institucí jako je EU. Zvláště v USA došlo k masové migraci výroby, která poškozuje to americké možnosti udržet si v řadě sektorů prvenství, a dokonce vůbec pokračovat v některých oblastech průmyslové výroby.  

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/pro-zachranu-globalni-ekonomiky-potrebujeme-mene-globalni-ekonomiky/

 

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

(připomenutí z archivu)

 13.1. 2012 , Lubov Lulko  ( více o autorovi > )      Onemocněli pouze ti, jejichž politika se staví proti dominantní pozici Spojených států. WikiLeaks oznámila, že v r. 2008 požádala CIA velvyslanectví v Paraguaji (Fernando Lugo!), aby shromáždilo veškeré biometrické údaje, včetně DNA, všech čtyř prezidentských kandidátů. Je rakovina vedlejším účinkem nových zbraní používaných rozvědkou? !!!

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4772-infikuje-cia-jihoamericke-vudce-rakovinou.htm

 

Co ukázala reakce na epidemii, o rozdílech mezi státy

 

 20. 3. 2020 , Petr Hampl   Podle reakce na koronavirovou epidemii totiž můžeme sestavit přehledný žebříček. - Nejhorší reakci z celého světa projevily Německo, Švédsko, Francie, Nizozemí a Velká Británie. S prezidentkou Clintonovou by do této skupiny patřily i USA.  - Evropské státy, které byly členy sovětského bloku, si vedou relativně dobře.   - A nejlépe situaci zvládají nejen Čína, Rusko a Korea, ale také třeba černé africké státy.

           Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-co-ukazala-reakce-na-epidemii-o-rozdilech-mezi-staty/

    ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Proto se většiny obyvatel tzv. vyspělých zemí také chtějí zbavit. )

 

V Sýrii bolo nájdené miesto úmrtia ruského pilota

 

stíhačky SU-25 – majora Romana Filipova

 

 Sýria, 19. marca 2020 ( AM ) – K zostreleniu Su-25 prišlo 3. februára 2018 v provincii Idlib.      Ruský prezident Vladimír Putin udelil Romanovi Filipovovi titul Hrdina Ruska.

Video:     https://youtu.be/DjtyYzIHLDc  ,  https://youtu.be/BZj01tzAiYs

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/19/v-syrii-bolo-najdene-miesto-umrtia-ruskeho-pilota-stihacky-su-25-majora-romana-filipova/

 

Banditismus ... důsledek rychlého postupu

 

finančně-ekonomické krize

 

      Z knihy – Aleš Přichystal „Přežít nebo zemřít“

      Celý text:      Dusledek-krize.doc

 

Demokracie v EU? Co prosím? Kde? No nikde...

 

 20.3.2020 , TomᚠDoležal   Demokracie v EU totiž nikam nezmizela. Ani nemohla – protože tam nikdy nebyla.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42443-demokracie-v-eu-co-prosim-kde-no-nikde-.aspx

 

Začíná ropná válka. Rusko si věří

 

 18.3.2020 , Haló noviny     Snižování těžby ropy už nějakou dobu drží cenu nad 60 dolary za barel, ovšem Rusko odmítlo další snížení respektovat, v pondělí 9. března, klesly ceny ropy ke 30 dolarům za barel. Podle vyjádření ruského ministerstva financí prostředky (rezervního) fondu by stačily při cenách mezi 30 a 40 dolary na nejméně šest, ale spíše na deset let. Vysoká saúdská těžba bude cenu mírnit jen pár měsíců, pak Saúdové budou muset válku podle Moskvy zakončit.

      Celý text:      RopnaValka.doc

 

Sherwood Ross: 13 000 vědců smrti plní bioválečný program USA

 17.3. 2020 Americký zákonodárce a profesor ilinoiské univerzity v Champaign Francis Boyle :   Odhadovaný počet 13.000 vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí plní program vývoje a výroby nových kmenů zabijáckých bakterií, odolávajících vakcinaci. Boyl uzavřel: Americké univerzity svolily k tomu, že jejich výzkumníci, instituty a laboratoře byly Pentagonem a CIA kooptovány do vědy, která si vzala za cíl vraždit lidi. Týká se to univerzit ve Wisconsinu, v Severní Karolině, v Chicagu, v Illinois, a týká se to i bostonského Harvardu a mnoha amerických univerzit dalších.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/17/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa/

 

Dokážou američtí politici přiznat tváří v tvář epidemii chybu?

 

18.3. 2020 , cri     Mike Pompeo mnohokrát nazval koronavirus jako „wuhanský virus. "Yang Jiechi (Jang ie-čch'), člen politbyra ÚV KS Číny řekl, že někteří američtí politici neustále pomlouvají Čínu a čínské úsilí o prevenci a kontrolu epidemie. Žádný pokus o pomlouvání Číny neuspěje, ani jakékoli jednání, které poškozuje zájmy Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/18/301s189208.htm

 

Globalizace

 

 Pod pojmem globalizace se rozumí proces celosvětového propojování organizací a zájmů přesahujících hranice jednotlivých zemí, a to především v oblasti hospodářství a politiky. První organizace, jež myšlenku globalizace uplatnila v praxi, byla katolická církev. Ve dvacátém století došlo k neuvěřitelné koncentraci moci do rukou několika málo rodin, jimž dnes patří největší společnosti na světě. Globalizace na jedné straně zajišuje výhody hrstce superboháčů, ovšem zbytek obyvatelstva trpí újmou ve všech oblastech života.  to!“

      Celý text:      Globalizace-Morris.doc

     ( Poznámka správce:  Každý rozumný konstruktér při návrhu výrobku používá optimalizaci, nikoli maximalizaci (Globalizace = maximalizaci koncentrace ekonomické, politické, správní). Globalizace je v důsledcích vražedná, lidstvo pro přežití potřebuje optimalizaci (a to mnohafaktorovou) ! )

 

„Globalizace selhala, stejně jako liberalismus. Přichází nová éra.“

16.3.  źuboš Blaha - Ve vztahu ke koronaviru si národní státy pomáhají samy. Prvořadý je národní zájem a každý myslí sám na sebe. Přesně, jak jsem vždy říkal. Tato krize lidstvo poučí – musíme se vrátit k nějaké formě komunitarismu či socialismu, ve kterém bude stát garantovat sociální spravedlnost, pořádek a ochranu svých pracujících lidí.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020031611660191-globalizace-selhala-stejne-jako-liberalismus-prichazi-nova-era-blaha-promluvil-o-nasledcich/

 

Euroatlantismus se hroutí před očima

 

 16.3. 2020 , Sergej Mardan  Trump přímo obvinil evropské vlády ze slabosti a neakceschopnosti. Čínská komunistická strana ukázala celému světu tak neuvěřitelnou úroveň mobilizační připravenosti a způsobilosti vypořádat se s nejvážnějšími hrozbami, že už není nikdo na pochybách, že je Čína novou supervelmocí.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/euroatlantismus-se-hrouti-pred-ocima.html

 

Pandemie Coronavirus COVID-19. Skutečným

nebezpečím je „Agenda ID2020“

13.3.2020 Autor: Peter Koenig      Kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, přijaté v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za - implementací Agendy ID2020 - od těch, kteří si kladou za cíl ovládat svět silou – New World Order.

      Odkaz:     http://desitka.org/pandemie-coronavirus-covid-19-skutecnym-nebezpecim-agenda-id2020/

 

Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

 

 16.3. 2020    Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologickou, migrační a ekonomickou. Globalizaci autor považuje za nebezpečnější než smrtelnou epidemii, jejíž přetrvání patrně bude dočasné.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/figaro-koronavirus-a-migranti-ukazali-silenost-globalizace/

 

Kompenzace pro umělce?

 

 16.3. 2020     Nezávislí divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk.  Žijí si nad poměry a když se nedaří, začnou fňukat. Ti samí lidé, kteří tvrdili, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!   přišlo e-mailem

      Celý text:      Kompenzace-pro-umelce.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Boj proti koronaviru – dva světy, dva přístupy

 

 16.3. 2020 , LukᚠVrobel, 1. Přísná opatření zavedená v Číně, socialistické Koreji a Vietnamu přinesla slibné výsledky: postupné snižování šíření epidemie v Číně a Vietnamu a zabránění jejího proniknutí do severní části Koreje. Protiepidemická opatření v kapitalistických zemích jsou přijímána pozdě, nejsou dostatečná, personálně a materiálně zabezpečená.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/03/16/boj-proti-koronaviru-dva-svety-dva-pristupy/

 

Národní státy porážejí EU

 

 15.3.2020 , Jaroslav Král     Dosavadní model EU se zadřel a přestává fungovat. Ukázala to nejprve migrační vlna, pak brexit a nyní také nastupující pandemie koronaviru. Zdá se, že nastává doba přílivu rozhodování zpět do rukou národních států, že po koronaviru bude EU zcela jiná, než před koronavirem.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/narodni-staty-porazeji-eu

 

OKUPACE

 

 15. 3. 2020, Miroslav Starý     V období (po r. 1968) nikdo nepřebíral v ČSSR moc, žádné plakáty jako výše se nelepily a nikdo nezasahoval do činnosti státních orgánů a výkonných státních složek, včetně represivních.  Žádná okupace to tedy nebyla.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2595-okupace

      Viz též:      Historicky-idiotismus.doc

 

Čínská lekce a Bella ciao

 

 15.3. 2020     Minulý týden ministr zahraničí USA Mike Pompeo obvinil čínské úřady, že se zpočátku zdráhaly sdílet informace o koronaviru... Prakticky bezprostřední byla zveřejněna domněnka v South China Morning Post, že virus byl přivezen do ČLR koncem října 2019 Američany v rámci 7 Světových letních vojenských her.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cinska-lekce-bella-ciao

      Celý text:      Cinska-lekce.doc

 

Cvičení NATO svědčí o přípravě na válku,

 

prohlásili v Generálním štábu Ruska

 

 "Scénáře intenzivních vojenských cvičení NATO poukazují na cílevědomou přípravu aliance na rozsáhlý vojenský konflikt", prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2019121811121912-cviceni-nato-svedci-o-priprave-na-valku-prohlasili-v-generalnim-stabu-ruska/

 

ČESKOSLOVENSKO POD HITLEROVÝM JAŘMEM

 

  Kořeny událostí z 15. a 16. března 1939 nutno hledat v mnichovském ujednání z 29. září 1938, kdy anglická a francouzská vláda ponechaly Hitlerovi úplně volnou ruku. Ano, ve skutečností je politika vládnoucích kruhů v Anglii a ve Francii diktována snahou obrátit směr útoků fašistických agresorů proti Sovětskému svazu.

      Celý text:      Pod-Hitlerovym-jarmem.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Leden 1947:     V období červenec 1946 - leden 1947 příslušníci pohraničních útvarů SNB 9600 zatkli 223 osob, pro hraniční delikty bylo zadrženo 7894 osob a pro nedovolený přechod státních hranic 2894 osob.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1947.doc

 

VPÁD NĚMECKÉHO VOJSKA DO PRAHY DNE 15. BŘEZNA 1939

  E. Beneš      Po tři století žili jsme pak pod jhem Němců a Maďarů. Poslední válka - první světová válka - dala nám znovu národní a státní svobodu. Německá vláda brutálně porušila svoje sliby a závazky, vpadla do území československého, zřídila tam t. zv. protektorát. A důrazně konstatuji, že ti, kdož spáchali tento zločin proti československému lidu a proti celému světu, jsou vinni před Bohem i lidmi a budou zle potrestáni.

      Celý text:      Vpad-nemeckeho-vojska.doc

 

Bomba z Číny: Američané mohli vyvolat epidemii COVID-19!

 

13. března 2020 ,     Koronavirus, který zachvátil téměř celý svět, mohl být zanesen do Číny americkou armádou, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí Žao Lijian.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bomba-z-ciny-americane-mohli-vyvolat-epidemii-covid-19/

 

Nᚠstát je předem plánovanou obětí

 

 13. března 2020 , Jaroslav Tichý     V zásadě jde za prvé o to, že jako členové EU a NATO jsme udržováni v tom, že nebezpečí nám hrozí z Ruska a ochrání nás NATO. Přitom pro nás existuje reálné nebezpečí z titulu masové invaze migrantů včetně teroristů. Nᚠstát (a my s ním) v obou uvedených případech předem plánovanou obětí.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/nas-stat-je-predem-planovanou-obeti/

 

Přemysl Votava: Kam se schovala EU?

 

 14. 3. 2020 , Přemysl Votava VašeVěc     Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. EU při první, opravdu vážné zkoušce zcela selhala.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/premysl-votava-kam-se-schovala-eu.html

 

Americký ekonom předpověděl Rusku vítězství v ropné válce

 

 10.3.2020     Ruský rozpočet ve srovnání se saúdským může být realizován při mnohem nižších cenách ropy. Putin se poučil z Trumpových obchodních válek: buďte připraveni na krátkodobé ztráty, pokud si myslíte, že vaši soupeři budou nuceni se vzdát.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020031011627380-americky-ekonom-predpovedel-rusku-vitezstvi-v-ropne-valce/

    ( Poznámka správce:  Nízké ceny ropy také pomohou strategickému partnerovi Ruska - Číně. )

 

Lékaři vysvětlili, jak chytré telefony a počítače dělají z mozku „skládku“

 

 10.3. 2020     Nadměrné používání chytrých telefonů a počítačů může způsobit přetížení mozku, což vede ke vzniku demence a depresí, píše Nikkei Style s odkazem na názor japonských vědců.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020031011619692-lekari-vysvetlili-jak-chytre-telefony-a-pocitace-delaji-z-mozku-skladku/

     ( Poznámka správce:  Zkrátka i v tomto případě platí, že nic se nesmí přehánět!!! )

 

Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal

 

krok, který nemá na celém světě obdoby …

 

 Autor článku: Admin , 10. 2. 2020     Předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

      Odkaz:     https://megazpravy.cz/urednici-po-celem-rusku-jsou-v-panice-putin-udelal-krok-ktery-nema-na-celem-svete-obdoby/

      K tématu také:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Důvod, pro který Severní Korea tolik nenávidí Spojené státy americké

 

 11.3. 2020 , 11.3. 2020 Mirastnews.    25. června 2020 si připomeneme sedmdesáté výročí zahájení korejské války, známé jako „válka za osvobození vlasti“ v Korejské lidově demokratické republice. Mezi lety 1950 a 1953 si nepřátelské akce vyžádaly téměř čtyři miliony životů.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-korea-tolik-nenavidi-spojene-staty-americke.htm

     ( Poznámka správce: Válka proti obyvatelstvu Koreje byla pro zločineckou snahu o získání neomezené světovlády pro superelity Západu a vedena byla zločinným způsobem - záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce je válečným zločinem . )

     Zpráva mezinárodní ženské komise pro vyšetření zvěrstev spáchaných americkými a lysinmanovskými vojsky  (Skupina delegátek, a to Liu Ching-yang (Čína), Germaine Hannevard (Belgie), Elisabetta Ga-o (Itálie) a Miluše Svatošová (Československo), navštívila vesnici Ma Dzon Ri v okrese Mun- Čen v provincii Kanvon, ležící 150 km od Fenjanu a 48 km od Vonsanu, a přístav Vonsan, rovněž provincii Kanvon.)

     Celý text:     Zprava.pdf

 

Merkelová sa už „zakráda preč“. Spor o utečencoch:

 

Brinkhaus kričal na Seehofera

 

 Berlín 10. marca 2020 , HSP/Roman Bednár     Šéf parlamentnej frakcie CDU Ralph Brinkhaus sa divoko pustil do ministra vnútra Horsta Seehofera. Podža periodika Bild am Sonntag, sa na neho rozkričal: „Vy a vaši žudia ste sa vôbec nič nepoučili a ste hluchí a slepí voči tomu, že národ už  jednoducho nechce ďalších utečencov. Sedíte len a diskutujete len medzi sebou, ale ja chodím neustále medzí žudí v mojom volebnom okruhu a hovorím s nimi.“ So Seehoferom sa udiala neuveritežná premena, ešte pred troma rokmi ostro kritizoval kancelárku a jej utečeneckú politiku

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/merkelova-sa-uz-zakrada-prec-spor-utecencoch-brinkhaus-krical-seehofera/2079858

 

Strategie rusko-čínské neformální aliance

 

 10.3.2020 VSa      Neformální aliance mezi Ruskem a Čínou je založena na postoji, že vojenská síla je součástí mezinárodních vztahů, píše dále Sučencov ve svém textu. V takovém pojetí tak stabilitu v centrální Eurasii mohou zaručit konsensem dvě nejsilnější země. Rozhodnutí Moskvy vytvořit pro Čínu protiraketový systém je v podstatě strategické.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/10/strategie-rusko-cinske-neformalni-aliance/

 

O pozadí mocenského boje v Číně

 

 TV Stalingrad , 3. března 2020     Rozhovor ruského experta na Čínu Nikolaje Vavilova pro TV kanál „Stalingrad“. Události se odehrávají podle toho pro Čínu nejnegativnějšího scénáře. Ve prospěch naší teorie o mocenském boji mezi „silovým blokem v čele se Si in-pchingem a skupinou „komsomolců“ se objevila nová fakta. V Číně to pro nikoho výhodné není, protože „Si“ chtěl, aby vše proběhlo klidně, jen pár zavřených ze špiček, ale jinak klidnou rotaci kádrů.

Video: https://youtu.be/bBarMZAU99k

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-pozadi-mocenskeho-boje-v-cine/

      Celý text:      Pozadi-v-Cine.doc

 

První úder proti dolaru

 

 7.3. 2020 , Leonjev Igor     Stalinův zlatý rubl byl oceňován jako švýcarský frank. Poprvé byly národní peníze „odpojeny“ od amerického dolaru. Od toho okamžiku byla sazba stanovována na základě zlatého ekvivalentu sovětských peněz, a podle průměrné ceny zlata v SSSR a na světovém trhu. V poststalinském období však byly tyto projekty zrušeny.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3560593

      Celý překlad:      Pervyj-udar.doc

 

Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším

 

 9. březen 2020 , miramar     Po znárodnení výrobných prostriedkov po roku 1948 sa odstránili rozdiely medzi bohatstvom a chudobou. Po roku 1948 mimo priemyselných závodov, začali sa budova elektrárne, priehrady, elektrifikácia železničných tratí, budovalo sa množstvo škôl, nemocníc, jaslí a škôlok pre detí a státisíce štátnych, mestských a podnikových bytov.      Nastolením kapitalizmu na Slovensku súkromným kapitálom národ sa rozdelil na boháčov a chudobu. Nastalo nebývalé rozkrádanie štátu...

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/do-pozornosti-mladym-narodenym-po-roku-1975-a-mladsim.html

 

Dopad ruského hyperzvukového „Zirkonu“: Jako úder blesku!

 4. března 2020      Publikace Naval News ocenila informace, které se objevily o prvních námořních zkouškách nejnovější ruské hypersonické rakety „Zirkon“. Dokonce i Američané uznali tuto skutečnost a rychlost Mach 8, kterou nemůže vyvinout žádná jiná raketa na světě," uvádí se v publikaci.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dopad-ruskeho-hyperzvukoveho-zirkonu-jako-uder-blesku/

 

Švýcarsko stojí před pandemií

 

 8.3. 2020     Infekce zasáhla již téměř všechny kantony a postihla k včerejšku na 210 osob. Švýcarsko se tak dostalo na desáté místo v počtu onemocnění, které se šíří geometrickou řadou. Spolková rada vyhlásila zákaz akcí, kterých se účastní více jak tisíc osob. Armáda byla uvedena do pohotovosti

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-stoji-pred-pandemii

 

Američtí piloti špionážních letadel používají během misí

 

ruské a čínské satelitní navigační systémy

 

  7.3. 2020 , Zdroj: snews.com      Zájem o schopnost napojit se na různé navigační satelitní sítí však není výmysl Pentagonu: studie z let 2010 a 2012 zaznamenaly praktické výhody plynoucí z toho, že se mohou piloti odkazovat na 24 ruských satelitů Glonassu, na 30 satelitů Evropské unie Galileo pro rychlejší a přesnější údaje o poloze v případě, že je přímá viditelnost satelitu GPS blokována, jak se může stát v městském prostředí. USA provozuje 31 GPS satelitů v kompetenci, Čína také provozuje globální navigační satelitový systém, BeiDou, který se skládá ze dvou skupin a celkem 33 satelitů.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/americti-piloti-spionaznich-letadel-pouzivaji-behem-misi-ruske-a-cinske-satelitni-navigacni-systemy?redirect=%2F

 

Je holka předsudečná prodejná?

 7.3.2020 , Oldřich Lukᚠ    Napsal jsem Vládě ČR, ministryni spravedlnosti a ministru vnitra, aby mi pomohli objasnit, co se vlastně za tímto pojmem skrývá. Dozvěděl jsem se (odpověďi vlády, MV, MS), že extremismus ustupuje, a tak je nutno zavést jiný nástroj pro kvalifikaci nežádoucího konání. Nedostal jsem odpověď ani na jedinou obecnou, natož pak konkrétní otázku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8221-je-holka-predsudecna-prodejna.htm

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních hranic

v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 25. ledna 1946:    Oficiálně započal odsun Němců z Polska, Československa a Maďarska podle směrnice schválené Spojeneckou kontrolní radou. V roce 1946:  Při plnění služebních povinností přišlo o život 18 příslušníků SNB. Orgány bezpečnostní služby bylo v tomto roce zjištěno 59 případů nelegální a protistátní činnosti, na níž se podílely především skupiny Wehrwolf.

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1946.doc

 

„USA, ktoré sa bezočivo vyhlasujú za obe špionáže,

sú najväčším špiónom na svete“

 Eugen Rusnák , Peking 7. marca 2020   Vedúci americkí politici a médiá často obviňujú iné krajiny zo špionáže, kybernetických útokov a ďalších bohvie akých hriechov. Vo viacerých krajinách sa však domnievajú, že práve USA sú tým „najväčším špiónom na svete“ a uvádzajú dôkazy.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/hovorca-cinskeho-ministerstva-zahranicia-usa-ktore-sa-bezocivo-vyhlasuju-za-obet-spionaze-su-najvacsim-spionom-svete/2077067

      Celý text:      Hovorca-CLR.doc

 

Zahnívání systému, politické panoptikum a zoufalí voliči

 

 5.3. 2020 Michael Kroh     Když není vize, vítězí politický marketing zaměřený na okamžitý volební úspěch. Liberální stát koroduje, ale vize jeho nástupce se neobjevuje na rozdíl od raného kapitalismu ani v utopické podobě. Populistická pravice nabízí postoje, které by správně měla zastávat levice. A když je nezastává nebo váhá, logicky ztrácí podporu voličů. Je to především vina současné politické levice, že se taktovky ujímají Matovičové, Grillové nebo Zelenští.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/05/zahnivani-systemu-politicke-panoptikum-a-zoufali-volici/

      Celý text:      Zahnivani-systemu.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

1945 - 21. února:    Od května 1945 bylo především v západním pohraničí prokázáno 206 případů protistátní činnosti, převážně organizace Wehrwolf, která byla v roce 1944 vytvořena jako ozbrojená organizace pro vedení boje v týlu spojeneckých armád. Od května do konce roku 1945 zahynulo při plnění služebních úkolů více než 50 příslušníků bezpečnostních složek, z toho byli dva příslušníci Pohotovostního pluku

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1945.doc

 

Povídání o COVID-19 aneb „Černé labutě, sem tam bílá“.

 

 6.3.2020 Lubomír Civín     Čína se za posledních 30 let stala celosvětovou průmyslovou velmocí, která obrazně řečeno je průmyslovou dílnou světa, na globální průmyslové výrobě světa měla v r. 2019 podíl 28,4 %. Situaci zhoršuje  rostoucí zadluženost řady státních rozpočtů včetně amerického. Celé to připomíná pyramidovou hru, která jednou skončí zhroucením. Právě COVID-19 může zapůsobit jako roznětka.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/06/povidani-o-covid-19-aneb-cerne-labute-sem-tam-bila/

 

Čína se chystá vytvořit nový typ vojsk. Může za to koronavirus

 

 6.3. 2020     Čína může v armádě vytvořit vojska biologické bezpečnosti. Biologické hrozby mohou vzniknout v důsledku mutací a mohou být také vytvořeny člověkem a použity vojenskými protivníky jako prostředek ničení. Oficiální zástupce čínského ministerstva obrany Wu Čchien nemluvil přímo o záměru vytvořit speciální jednotky biologické bezpečnosti. Uznal však význam problému a potřebu zřídit v této oblasti národní systém kontroly.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030611596253-cina-se-chysta-vytvorit-novy-typ-vojsk-muze-za-to-koronavirus/

 

Test odolnosti Špagina.

 

 Rusko, 5. marca 2020 ( AM ) – Chlapci s Kalašnikov Group sa rozhodli zniči samopal PPŠ-41, našli 78-ročného deduška samopal, pripravili mu zásobníky pre 913 nábojov, väčšina 35-ranové, prvý a posledný bol 71-ranový. Ten posledný sa zasekol, to bola aj jediná závada počas nepretržitej strežby.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/06/test-odolnosti-spagina-video/

      Celý text:      Test-Spagina.doc

 

Střežit hranice a vyzbrojit obyvatelstvo

 

 4. 3. 2020 , Autor článku: Ferdinand Pištora     Petr Hampl: „Jsou tomu čtyři roky, co prezident Zeman vyhlásil jednoduchý program národní bezpečnosti: začít střežit vlastní hranice, vyzbrojit obyvatelstvo, deportovat potenciální islámské radikály.“ Čtyři roky jsou dostatečná doba na přípravu, Česko však nejspíše svou příležitost zaspalo. „Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím,“.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247357

 

Chceš-li mír, připravuj se na válku. A přitom je zde koronavirus?

 3.3. 2020  Alexander Dubrovsky [daw]     V současné době je svět rozdělen na dva bloky. Jsou to:   1. Spojené státy, Evropská unie a Turecko - spojenecké vztahy.   2. Rusko, Írán a Čína - pouze potenciálně spojenecké vztahy.   Spojené státy se zase snaží za každou cenu oslabit především Čínu. K „potěšení“ stratégů všech druhů, i těch „gaučových“, je informuji, že kdyby došlo k nejhoršímu scénáři, má Rusko místo dvou potenciálních spojenců (Írán a Čína) vždy tři nejvěrnější spojence - armádu, námořnictvo a letecko-kosmické vojsko. Historie učí Nikdy nebojujte s Rusy , Otto von Bismarck vám nelže.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3557819

 

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

 5. března 2020 , (ps, Prvnizpravy.cz)     Oni potřebují rozhodný postoj České republiky, že hranice země... o nich se nediskutuje, o nich se střílí.  Víte, kdo to řekl? TomᚠGarrigue Masaryk.  To je podstatné. Děkuju.," prohlásil ve Sněmovně ve středu 4. března 2020 poslanec Jaroslav Foldyna.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cesti-emigranti-kteri-utikali-do-svedska-pred-komunisty-utikaji-zpet/

 

Koronavirus může přispět k deglobalizaci

 Ilona Švihlíková, 4.3. 2020     Decoupling, neboli odpojování či rozpojování, se na stránkách ekonomických časopisů skloňuje už delší dobu. Pokud převládne zkušenost, že globalizace (ve smyslu ekonomického propojování s technologickým jádrem) přináší velké části obyvatelstva spíše než přínosy náklady, a zároveň představuje strategická rizika, pak není divu, že se tento přístup dříve či později odrazí v nějakém politickém programu.

      Odkaz:     https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-koronavirus-muze-prispet-k-deglobalizaci

     ( Pozn. správce - západní globalizace je loupež:     Globalizace-je-kradez.doc

                   https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/  )

 

Rozpory kvůli Idlibu nic nezmění pro Turecko a Rusko. Názor

 

 2.3. 2020 , Irina Alksnis     Rusko se stalo příliš důležitým partnerem. Byl spuštěn Turecký proud, který je pro Ankaru nejen hospodářským, ale také nejdůležitějším geopolitickým projektem. Výstavba jaderné elektrárny Akkuyu je v plném proudu. Při setkání s Putinem se tedy bude muset turecký prezident řídit objektivní realitou a zdravým rozumem.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211585312-rozpory-kvuli-idlibu-nic-nezmeni-pro-turecko-a-rusko/

 

Putin: Rusko vytváří situaci, aby nikoho nenapadlo s ním bojovat

 

 2. března 2020 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se jeho země nechystá s nikým bojovat, ale vytváří v obraně situaci, která by jiné státy odstrašila od konfliktu s Ruskem.  "Navíc naše výdaje rok od roku klesají, zatímco výdaje jiných zemí rostou," poznamenal.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/putin-rusko-vytvari-situaci-aby-nikoho-nenapadlo-s-nim-bojovat.4b907c66/

 

Historické fiasko: Kapitulace USA v Afghánistánu

3. 3. 2020     Crimson Alter s jistým sarkasmem komentuje pro USA ponižující mírovou dohodu s Tálibánem.  Více než 2.200 zabitých amerických vojáků, více než 20 tisíc zraněných, 18 let války a okupace a více než dva biliony amerických dolarů utracené za „afghánskou kampaň“ – to všechno bylo marné.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4960-historicke-fiasko-kapitulace-usa-v-afghanistanu-a-jeji-ostudne-podminky-18-let-mrhani-penezi-a-zivoty-taliban-ma-nealkoholicky-mejdan-bijaky-z-hollywoodu-musi-prepsat-historii-diky-i-za-ceske-maso-pro-pusky.htm

 

Migrace a my

 2.3. 2020 , Ladislav Šafránek     Proč pomáhat migrantům, když jimi jsou zpravidla mladí a vzdělaní lidé z lépe situovaných vrstev, nebo jen oni jsou schopni získat prostředky na cestu ťdo rájeŤ? Možnosti Evropy zvládnout invazi imigrantů (primárně muslimů) jsou velmi omezené a rizikové. Obsahují agresivní potenciál střetu civilizací. Nikoli pouze ekonomický, sociální, ale i mravní, kulturní, psychický.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53260348

 

Volby na Slovensku - špatně i dobře

 

  1. březen 2020 , Eva Hrindová      Je na čase se zamyslet, co nám slovenské volby ukázaly. To špatné: Marketingová řešení bez pevnějšího obsahu stále vítězí. To dobré: V konečném důsledku to vítězství liberálů není zas tak famózní.  přestože všechny mediální hnojomety jely na plný plyn a to zcela bezvýhradně, Fico i Kotleba se do parlamentu dostali.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/volby-na-slovensku-spatne-i-dobre.html

 

USA: O ruských ponorkách víme, ale nedokážeme je vždy lokalizovat

 

 28. února 2020     Ruské ponorkové síly v posledních desetiletích jsou úspěšnější než kdykoliv předtím, uvedl generál Tod Wolters, nejvyšší velitel spojeneckých sil NATO. Podle zpráv ruské námořní síly v říjnu rozmístily v Severním Atlantiku 10 ponorek, včetně osmi jaderných ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-o-ruskych-ponorkach-vime-ale-nedokazeme-je-vzdy-lokalizovat/

 

Hovězí maso je v Argentině znovu politikum. Místní na ně nemají

 

 1.3.2020 VSa Trendy        Argentinci patřili tradičně k největším konzumentům i producentům hovězího masa. Nicméně dnes si nákup domácího hovězího mohou jen stěží dovolit. V roce 2019 spotřebovali v průměru jen 51 kg červeného masa, což je nejméně od roku 1920.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/01/hovezi-maso-je-v-argentine-znovu-politikum-mistni-na-ne-nemaji/

 

Je koronavirus předzvěstí globální finanční krize?

 

 1. března 2020 (kou, prvnizpravy.cz, lefigaro.fr, foto: arch.)    V čínských regionech nejvíce postižených koronaviry existuje 51.000 zahraničních korporací s přímými dodavateli a Čína samotná se stala „továrnou celého světa“: v posledních deseti letech se podíl čínské přidané hodnoty na světové poptávce vzrostl z 9% na 25%. Podle novin se v příštích dnech dobrým ukazatelem stane vnímání rizika finančními trhy, které až dosud vykazovaly vzrušení, ale nepropadly panice.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-je-koronavirus-predzvesti-globalni-financni-krize/

 

Dokáže bez ruských raketových motorov

 

NASA plnohodnotne existova?

 

Washington 27. februára 2020     Američania používajú ruské motory RD-180 už od roku 1997 a za dlhých 23 rokov sa napriek značným snahám nedokázali prepracova do štádia, že by vyvinuli vlastné americké raketové motory. Čas amerických analytikov sa prikláňa k možnosti, že Američanom bude trva výroba vlastných raketových motorov ešte minimálne 10 rokov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/dokaze-bez-ruskych-raketovych-motorov-nasa-plnohodnotne-existovat/2065013

 

Proč si dělnická třída neudržela politickou moc?

14.2. 2020 , Oksana Sněgir (2018)  V řadách sovětské dělnické třídy se rozšířila tak zvaná „euforie vítězů“. Ztratila pocit nebezpečí, došlo k oslabení bdělosti, zapomněla na lstivost a sílu nepřítele a jeho neutišitelnou nenávist k socialismu. Dělnická třída zapomněla na to, co neustále opakoval soudruh Stalin – že po vítězství socialismu se stane třídní boj ještě tvrdším a že třídní nepřítel bude vést zoufalý odpor.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/14/proc-si-delnicka-trida-neudrzela-politickou-moc/#more-2089

 

Tajná světovláda

     Kapitola z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2      Největší část bohatství Země se nakonec vždy slévá u několika rodin. Tajná světovláda, která se v nejužším okruhu skládá z několika stovek rodin, sní o vládě nad světem, o zrušení všech národních států a o redukci světového obyvatelstva o 30 až 90 procent.

      Celý text:      Tajna-svetovlada.doc

 

Bezpečnostná stratégia SR nemôže by postavená na záujmoch USA

 

 27.2. 2020 Autor je bývalý diplomat.  Je postavená v mnohých ohžadoch na akejsi našej ochote podporova záujmy USA. Takými sú napríklad udržanie ich hegemónie vo svete a je založené na nepravdivých tvrdeniach a nedostatočnej analýze právnej podstaty vzniknutej medzinárodnej situácie.

      Odkaz:     https://zemavek.sk/bezpecnostna-strategia-sr-nemoze-byt-postavena-na-zaujmoch-usa/

 

„Číňané vědí, jak udržet lidi při životě.

 

Tak to ale nebude ve všech zemích.“

28.2. 2020     Expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Bruce Aylward na tiskové konferenci v Ženevě  uvedl, že všechny státy by se měly učit od Číny, jak ona nemoc zvládla, protože ta má nyní jedinečné zkušenosti s tím, jak nemoc zvládnout ve velkém měřítku.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-cinane-vedi-jak-udrzet-lidi-pri-zivote-tak-to-ale-nebude-ve-vsech-zemich-expert-who-promluvil-o-koronaviru

 

Co nebude v dějepise

 Kniha Bedřicha Golombka „Co nebude v dějepise“ vyšla v roce 1945.  V létě se objevil v Praze lord Runciman Když své poslání ukončil, byl všem jasno, jak je ukončil, ovšem nikdo neměl tušení, co z toho vzejde

      Celý text:      Co-nebude-v-dejepise.doc

 

Německý ústavní soud a nacistická minulost

 

 27.2.2020      Německý Spolkový ústavní soud bude nyní – 75 let od porážky Německa a jeho nacistického režimu – zkoumat vlastní minulost a nacistické kariéry prvních ústavních soudců.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/nemecky-ustavni-soud-nacisticka-minulost

 

Štrougal se mlátí smíchy: profízlovaný komunistický stát?

Tak si to porovnejte!

 27. 2. 2020     V roce 1989 řvali studenti: policejní stát, policejní stát! A perlička? (Ne)policjení stát bude mít počet skoro 50.000 příslušníků a přitom už je nás o třetinu méně - bez Slovenska. Asi proto klesla objasněnost z 80% "za komunistů" na 40% dnes.

      Odkaz:     http://skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

 

Vyradili v Sýrii Rusi z prevádzky elekroniku

 

amerického F-22 a izraelského F-35?

 

 Hmeimim 23. februára 2020     V prípade útoku dronov a preletu F-22 a F-35 zapracovala ruská aparatúra rádioelektronického boja 1RL257 Krasucha 4, tá  je vo výzbroji ruskej armády od roku 2011. Vďaka ruským systémom rádioelektronického boja prišlo k značnému poškodeniu palubných operačných systémov a elektroniky oboch lietadiel,...

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/vyradili-syrii-rusi-prevadzky-elekroniku-americkeho-f-22-izraelskeho-f-35/2061989

 

Politické strany a Únor

 Po osvobození si lidé v Československu přáli po letech okupačních útrap, nesvobody i národního útlaku a ponížení budovat poválečnou republiku na nových základech. Na jednoznačné porážce pravice v únoru před 65 lety nic nemohou změnit stále opakovaná tvrzení dnešních vládnoucích politiků a jim poplatných novinářů o komunistickém puči.          Hana Kráčmarová, Haló noviny, 25.2. 2013, str. 6

      Celý text:      Strany-a-Unor.doc

 

Jsou v Česku potraviny s porovnání s dřívějškem

a s ohledem na kvalitu opravdu levné?

 Šizení potravin není v Česku nic nového pod sluncem. Prvorepublikový potravinový kodex platil do roku 1948, kdy byl zrušen a začaly platit státní normy, které stanovily složení potravinářských výrobků. Tyto např. zakazovaly přidávat do masných výrobků jakékoli cizorodé látky. Od 1. 1. 1995 byly tyto normy zrušeny a výrobci si mohou do svých produktů dávat vše, co uznají za vhodné.

      Odkaz:     https://kvalitapotravin.webnode.cz/mame-levne-potraviny-/

 

 

Únor 1948 a fakta!

 

 Co se stalo v únoru 1948?! „Únor 1948 byl v každém případě přes úsilí současných zaprodanců vítězstvím pracujících nad vydřiduchy a vykořisovateli a nejvýznamnější pokrokovou událostí našich novodobých dějin.  Prezident Beneš se zachoval jako demokrat a realista.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/1617-%C3%BAnor-1948-a-fakta

 

Otevřený dopis panu A. Babišovi, předsedovi vlády ČR

 

ze dne 7. února 2020

 

 26. únor 2020 ,  aliancenarodnichsil.cz   

     Vážený pane předsedo vlády,     „Ujišuji Vás“, napsal jste hned na počátku svého dopisu, „že naše vláda rozhodně nehodlá vést se Sudetoněmeckým krajanským sdružením žádná jednání.“

Domníváme se, že MZV ČR by mělo činit kroky, které by více odrážely naše státní a národní zájmy. Pokud to nedokáže, pak by vláda ČR jeho kroky měla náležitě korigovat, a o to prosíme.

Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020.html

                      https://aliancenarodnichsil.cz/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020/

 

O ceně masa a hospodářské politice

 

 20.2.2020 , Karel Žďárský  V celkovém přehledu nejrychleji rostoucích cen si pak zaslouží největší pozornosti vzestup cen vepřového masa o 18,9 % tedy bezmála o pětinu oproti lednu 2019. Ono spoléhání na trh, že vždy se nějaké chybějící zboží podaří získat odněkud z dovozu, je velmi ošidné.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/20/o-cene-masa-a-hospodarske-politice/

    ( Pozn. spr. webu: Nesoběstačnost národní ekonomiky v životně důležité potřebě, ve které by mohla být snadno dosažena, je jedním ze zločinů globalizace - Je to potenciální potravinová zbraň hybridního válčení globálních elit proti většině lidstva. )

 

Parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor.

 

Bratislava 25. februára 2020 Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) 10. februára požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby udelila splnomocnencovi vlády SR možnos stiahnu podpis z ratifikačnej zmluvy dohovoru.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/sns-vyzvala-prezidentku-aby-oznamila-rade-europy-ze-istanbulsky-dohovor-slovensku-ucinny-nebude/2064879

     K tématu:

     PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.     Kromě užitečných pasáží se do tohoto dokumentu propašovala spousta parazitních odstavců,  je příliš obecná, příliš extrémní a příliš jednostranná. Proto je třeba ji odmítnout a napsat jinou, pořádnou.     Istambulska-umluva.doc

     Ing. Peter Kohút, CSc.      Budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.“ Áno, okrem iných desivých skutočností, presne toto nám hrozí, ak dovolíme, aby prevzali moc liberálni fašisti. Kým zatiaž sme hlavne ekonomickými vazalmi a otrokmi centrálnych bankárov     Istambulsky-dohovor.doc

     Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů:     Nejde o právo, ale o ideologii. Stačí obava, klidně i bez důkazů. Bude vyloučeno „alternativní řešení sporů včetně mediace a smírčího řízení“.      IstambulskaUmluva.doc

 

Před převratem bylo Československo vysoce rozvinutou zemí.

 

 24.2. 2020, P. Rejf      Za rok 1983 vyrobil československý průmysl např. 15.000.000 tun surové oceli, 2.500 jeřábů, 655 rypadel, 34.000 traktorů, 1.000 silničních motorových válců, 950 tramvajových vozů, 136.000 motocyklů nad 100 ccm, 51.000 motocyklů do 100 ccm, 177.000 osobních a nákladních automobilů

     Československý průmysl vyráběl typově 90% sortimentu, od říčních lodí, po letadla, od počítačů po přístroje pro kosmonautiku. Zahraniční dluh celého Československa byl kolem 5 miliard $ přičemž půjčky do zahraničí poskytlo Československo zhruba v dvojnásobné výši. …

      Celý text:      PredPrevratem.doc

 

Co napsala Lenka

 

 24.2. 2020 Od mlok     17. listopadu 1989 mi bylo 28 let. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině... Dnes bych si za to nafackovala. Já tedy neoslavuji třicet let svobody. Je to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/24/co-napsala-lenka/#more-2106

 

Jak se žilo za první republiky?

 

 Zdeněk Štefek     V roce 1937 trpělo 60 % všech dětí v pražské čtvrti Libeň tuberkulózou. Z za první republiky bylo 81,3 % dětí shledáno s nálezem podvýživy... Z celkového počtu sociálně potřebných rodin mělo v roce 1937 58,5 % jen jednu místnost. Studovaly pouze 4 % z dělnických a malorolnických rodin.

      Celý text:      Jak-se-zilo.doc

 

Britská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změně

 24.2.2020 , Elizabeth Johnston      Patricie Mac Cormack nabízí čtenářům naprosto tutové řešení pro globální oteplování - „zaškrcení rozmnožování“ a umožnění lidstvu, aby vyhynulo.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42375-britska-okultisticky-zalozena-profesorka-feminismu-vyzyva-k-vyhynuti-lidstva-aby-se-tak-bojovalo-proti-klimaticke-zmene.aspx

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". )

 

Sloučená dávka Maláčové může sebrat desetitisícům lidí bydlení

 

 22.2. 2020 , Jakub Svoboda, Právo     Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje změny u sociálních dávek. U bydlení by je chtěla sloučit do jediné. „Ze 160 tisíc současných příjemců dávky na bydlení může nově dostávat od státu méně skoro sto tisíc rodin nebo seniorských domácností. Možnost individuální žádosti o navýšení dávky ale není systémové řešení. „Jednak není předvídatelný výsledek ani čas, jak dlouho proces může trvat, mezitím už člověk může přijít o bydlení.

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sloucena-davka-malacove-muze-sebrat-desetitisicum-lidi-bydleni-40314199

 

Krizová připravenost

(Běžný vzorec krize - výňatek)

Psychologové hovoří o kognitivní disonanci, což znamená, že o hrozbě víte, ale nereagujete na ni. Nejednáte podle informací, které máte k dispozici. Nečtete signály. V zásadě je hlavní a zcela převládající reakcí na nebezpečí jeho odmítání. To je opět doprovázeno nečinností. Odmítnutí i nečinnost mají ten dopad, že se velmi pravděpodobně lidé budou považovat za obě situace a to zhorší jejich vyhlídky na úspěšné přežití.

       Celý text:      Krizova-pripravenost.doc

 

V Německu se rozhořela diskuse o návratu k jaderné energetice

 

 18.2.2020 by admin     Od začátku letošního roku se v německých médiích téměř každý den objevují hlasy volající po dalším využívání jaderné energetiky, jako „možné varianty výroby energie bez emisí CO2“.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2020/02/v-nemecku-se-rozhorela-diskuse-o-navratu-k-jaderne-energetice/

 

Nadužívání slova "neomarxismus"

 22. 2. 2020 , Stanislav A. Hošek      Přídomek „marxismus“ se používá naprosto nepatřičně. Jakékoliv spojení s marxismem by bylo možné tehdy a jen tehdy, kdyby jeho charakteristickým rysem byla dominance celospolečenského vlastnictví produkčních prostředků, zdrojů a naprosto nevyhnutelně bank. Tvrzení, že EU je neomarxistický nadstát, je nesmysl. Jde přece nepochybně o prvek globálního kapitalismu, útvar kapitálového imperialismu a dokonce o superstát nadvlády korporací.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/naduzivani-slova-neomerxismus.html

     ( Poznámka správce: Jedná se v těchto případech o orwellovské převracení pojmů, o informačně-psychologické válčení na straně superloupežníků a supervrahů - západních superelit, dlouhodobě realizujících genocidy národů - genocidu většiny lidstva. )

 

Západ spatřil "nové hrozby" v Rusku a Číně

 18.2. 2020 , Petr Akopov      Ačkoli Spojené státy již dlouhou dobu považovaly Čínu za svého hlavního protivníka, takové agresivní útoky tu už dlouho nebyly. Američané však nejsou první, kteří se „střílejí do nohy“. S takovým „neumětelstvím“ je směšné doufat, že se podaří vrazit klín mezi Rusko a Čínu, a že se oslabí strategické spojenectví obou zemí.

      Odkaz:     https://vz.ru/world/2020/2/18/1024283.html

      Celý překlad:      Nove-hrozby.doc

 

Mníchovská bezpečnostná konferencia o oslabovaní Západu

 20. 2. 2020 , František Škvrnda  VašeVěc     V Mníchove sa 14. – 16. februára konala už 56. tradičná bezpečnostná konferencia. Autori správy uviedli, že „bezzápadnos“, znamená nielen to, že svet sa stáva menej západným, horšie je podža nich to, že menej západným sa stáva aj samotný Západ. Stávame sa svedkami rozpadu Západu ako relatívne jednotnej geopolitickej konfigurácie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/frantisek-skvrnda-mnichovska.html

 

Amerika se přibližuje krachu

 20. 2. 2020 , Michael Dorfman líčí ... „Bullshit economy“ je ovládána akcionáři, kteří se nejméně starají o firemní byznys. Na rozdíl od zaměstnanců, dodavatelů, spotřebitelů a místních obyvatel mohou investoři rychle své akcie prodat, jít o dům dál a zanechat všechny ostatní zúčastněné strany u rozbitého koryta.

„Bullshit economy“ v politice ničí víru lidí v systém a bez důvěry lidí se státy zhroutí, navzdory jejich vojenské a policejní moci.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4938-amerika-se-priblizuje-krachu-zlodej-bloomberg-ktery-chce-do-bileho-domu-zachvacuje-vse-jako-virus-amazon-a-jeho-padelky-hillary-a-jeji-demokrate-pracuji-pro-wall-street-kdy-se-to-cele-zhrouti.htm

 

Elity, přelidnění a virus

 

 19.2.2020 , Jan Vítek     Kočku z pytle vypustil londýnský Times, když pod titulkem Miliardářský klub navrhuje omezit světové obyvatelstvo napsal, že účastnící přísně tajného jednání věnovali kromě zdravotní péče největší pozornost přelidnění planety.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/elity-prelidneni-virus

 

Alena Vitásková: Otevřený dopis poslancům.

Praha, dne 16. 2. 2020     Místo toho, aby stát řešil, co napáchal, tak nastaly restrikce. Za restrikcemi chce schovat svoji neschopnost vykonávat službu pro občana, která mu byla veřejnosti svěřena. Kdo jednou uhradí všechny škody, které zcela vadným rozhodováním, nejen politiků, ale i orgány činné v trestním řízení, justici, státních úředníků, nám občanům, podnikatelům a celé společnosti vznikly s tímto „pravděpodobně úmyslně“ špatně nastaveným byznysem?

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-otevreny-dopis-poslancum-solarni-tunel-a-miliardove-skody-zpusobene-na-obcanech-a-podnikatelich/#.XkxMHohCer8

 

Lidické trauma se vrací po 78 letech.

 

Do sporu o udavačku promluvil nový svědek

 

 17.2. 2020 Jan Gazdík     Před pár dny zcela nový svědek - pamětník z Buštěhradu (redakce jeho totožnost zná), který se velmi dobře pamatuje na působení protektorátního četníka Evžena Ressla. "Zásadní otázkou proto je, zda Evžen Ressl své ´hlášení´ v prosinci 1945 nesepsal ze zcela prozaického důvodu - chránit sám sebe."

      Odkaz:     https://zpravy.aktualne.cz/trauma-vyvrazdenych-lidic-se-vraci-po-78-letech-meli-lidicti/r~ef537648473411ea9b40ac1f6b220ee8/

 

Jak se dojí voda

 

 14.2.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Převedení provozní části podniku do rukou nadnárodního koncernu Veolia v roce 2004 bylo nejen nemravné, ale též protiprávní. Poškozená firma se brání tomu, že je poškozená, a požádala soud o to, aby uznal, že poškozená není a že by vše mělo zůstat při starém. Byli jsme sice okradeni, ale nechte nás nechat se okrádat dál.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-doji-voda/

     ( Poznámka správce: Žijeme tedy zřejmě nejen v "době" Post-truth (post pravdivé), ale i Post-juridical (post právní), Post-moral (post morální ) ... Tedy v civilizaci lží, bezprávnosti, nemorálnosti, atd. )

 

Méně masa i za cenu vyššího zdanění, nabádají vědci Evropskou komisi

 

18. září 2018      Institut pro evropskou enviromentální politiku vydal studii, podle které se do roku 2050 musí produkce masa na starém kontinentu snížit na polovinu.

      Odkaz:     https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropa-jidlo-bez-masa-flexiterian.A180917_112323_eko-zahranicni_svob     ,     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zerte-brouky-Zdrazeni-masa-kvuli-EU-Krik-na-CSSD-velmi-neprijemne-613311

 

Globální kapitalismus je krádež

 31. ledna 2020,  Richard Wolff  Ekonom a profesor University of Massachusetts, Amherst.     K podvodům dochází, když věřitelé a vypůjčovatelé, obvykle soukromí finančníci a kariérní politici, sjednávají půjčky, které slouží jejich vlastním zájmům na úkor daňových poplatníků, kteří nakonec kryjí náklady na splácení vládních půjček plus úrok z nich.

      Odkaz:     https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/

      Celý překlad:      Globalizace-je-kradez.doc

 

Tajemství ponorky HMS Conqueror a útok na SSSR

 

 1.1. 2020     Necelé dva měsíce po válce o Falklandy se Conqueror blížila k sovětským teritoriálním vodám.  HMS Conqueror měl za úkol poslední vychytávku sovětské technologie ukrást. Ihned poté, co Conqueror dosáhl své domovské základny na Clyde, bylo zařízení naloženo do letadla a posláno k analýze do Spojených států.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/tajemstvi-ponorky-hms-conqueror-a-utok-na-sssr-1404059879.html

 

Drážďany - nejzbytečnější smrticí bombardování 2. sv. války

14.2. 2020 - Břetislav Olšer     Spojenecké bombardování americkými a britskými bombami německého města Drážďan, které bylo městem velkých uměleckých děl a sanitárním městem, silně přelidněným uprchlíky; válka byla prakticky u konce; scházely tři měsíce…

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9976-drazdany-nejzbytecnejsi-smrtici-bombardovani-2-sv-valky-mesto-velkych-umeleckych-del-a-sanitarnim-mistem-silne-prelidnenym-uprchliky-valka-byla-prakticky-u-konce-schazely-tri-mesice

     ( Poznámka správce: Jako je zločinem vykonání popravy bez řádného odsouzení, stejně tak je válečným zločinem záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce. )

 

Rodina jako základ zdraví; Stárnutí společnosti

 

a jeho sociokulturní souvislosti

 

 16. 2. 2020   Autor článku: MUDr. Zornitza Petrova Markantová     Abychom byli zdraví, mladí a svěží, tak potřebujeme své tradiční více generační rodiny. Tak žila společnost po staletí a tak jedině se přenese z minulosti do budoucnosti.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=246295

 

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu?

 

 Jaroslav Tichý • 12./15.  února 2020     Většina našich občanů žije v domnění, že naši europoslanci jsou voleni do EP proto, aby nás v tomto orgánu zastupovali. Realita je ale bohužel taková, že EP je cíleně uspořádán tak, aby národní princip v něm byl od počátku potlačen.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-1-dil/

                       https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-2-dil/

 

Vzpomínky na SSSR

 

14. únor 2020 , Daniel Novák     Článek V. Torgaševa - >> Stalinský SSSR a Chruščovská parodie na něj << Kromě revolucí v únoru a říjnu 1917 byla ještě jedna, o které dodnes není napsána ani řádka - revoluce let 1956-1960, provedená Chruščovem. Politická komponenta této revoluce spočívala v tom, že po patnáctileté pauze vracela moc partijnímu aparátu na všech úrovních. Takto zmizela efektivní kombinace plánované a tržní ekonomiky a nebyla nahrazena ani jednou, ani druhou. V roce 1965 po odstranění Chruščova od moci byly ministerstva i Státní plán obnoveny, avšak s podstatně zmenšenými pravomocemi. Po roce 1960 se tempa růstu ekonomiky trvale snižují, vedoucí pozice ve světě je ztrácena.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/vzpominky-na-sssr.html 

      Celý text:      Vzpominky-na-SSSR.doc

 

Zní zrady (euro)zvon...

 

 Autor: Jiří Kobza | Publikováno: 15.2.2020     Dne 18. prosince 2013 dosáhli ministři financí na mimořádném zasedání Rady pro hospodářské a finanční věci EU dohody o obecném přístupu k návrhu nařízení o jednotném rezolučním mechanismu (SRM), který tvoří jeden z klíčových pilířů tzv. bankovní unie.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42354-zni-zrady-euro-zvon-.aspx 

 

Máme detailní rozpočet jednoho projektu Člověka v tísni

14.2. 2020 , autor: B. Richterová a T. A. Nový      O spolupráci mezi Českou rozvojovou agenturou a „českou humanitární, rozvojovou, vzdělávací a lidskoprávní organizací“ Člověk v tísni jsme již informovali.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Regionalni-reditelka-za-300-300-korun-reditelka-mise-za-678-900-proplacene-kaficko-o-pauzicce-nebo-asistent-za-418-200-Mame-detailni-rozpocet-jednoho-projektu-Cloveka-v-tisni-613498 

      Celý text:      Clovek-v-T.doc

     ( Poznámka správce: Je zřejmé, že činnost v diverzních "neziskovkách" je velmi dobře honorována. Jak západní globální supermafií, tak bohužel i z rozpočtu našeho státu. )

 

NATO obkličuje a plánuje: Válka s Ruskem do roku 2028!

12.2. 2020 Vladislav Šurygin     ... vypočítává masivní přesuny armád NATO na hranice s Ruskem a nenechává nikoho na pochybách, že USA hodlají rozpoutat velký válečný konflikt dřív, než Rusko uzavře pakt s Čínou.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4923-nato-obklicuje-a-planuje-valka-s-ruskem-do-roku-2028-prave-v-tuto-chvili-to-zacina-nove-zbrane-a-nova-taktika-nejvetsi-manevry-za-tricet-let-s-nemeckem-i-s-nami-americane-zesileli-odveta-nas-vymaze-z-mapy.htm 

 

USA v šoku: Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele

V Film s drsným názvem „Impeachment. Bidenovy peníze. Masová vražda.“ natočil uznávaný americký autor - bývalý poradce prezidenta Trumpa Michael Caputa. Účast Spojených státech na tomto převratu samozřejmě nebyla žádným tajemstvím, ale množství faktů se každým rokem zvětšuje.

      Video:     https://youtu.be/AvWddGJJtE4     https://youtu.be/M0FZlobHPQQ

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/02/12/usa-v-soku-krvavi-zabijaci-z-majdanu-jmenovali-zadavatele/ 

 

Investice do vodíku rostou. Cílem je dramaticky snížit cenu

28.10.2019 by admin     Investice do vodíkových technologií v posledních letech rostou. Ministerstvo energetiky USA v rámci programu Nice Future, který podporuje výzkum a zavádění ekologicky přívětivých energetických technologií, věnuje velkou pozornost také výrobě vodíku pomocí elektrolýzy v jaderných elektrárnách.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2019/10/investice-do-vodiku-rostou-cilem-je-dramaticky-snizit-cenu/ 

c

     ( Poznámka správce: Vodíková energetika, s vodíkem levně a ve velkém množství vyráběném jadernými bloky s množivými reaktory, je řešením budoucnosti lidské civilizace. )

 

Nechceme nový Mariánský sloup na Staroměstském náměstí

 

 11. únor 2020 ,  Prof. PhDr. Stanislava Kučerová     Bílá hora – 8. 11. 1620.   Den smutku – 21.6. 1621.   Poprava české státnosti. "Znovupostavení sloupu nemá s patriotismem nic společného. Naopak. Bylo by projevem hrubé necitlivosti k dějinám a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/podoteky/nechceme-novy-mariansky-sloup-na-staromestskem-namesti.html 

 

T. N. Baramzinová byla jednou z řady úspěšných sovětských snajperek.

 9.2. 2020     Baramzinová začala navštěvovat ošetřovatelské kurzy, poté se rozhodla "přesedlat" na snajperku. Baramzinová se hned na začátku osvědčila. Během tří měsíců dokázala zneškodnit 16 nepřátelských vojáků, dohromady pak 36.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/zapomenute-pribehy-sovetska-snajperka-terorizovala-nacisty-ti-dokonali-ukrutnou-pomstu-1404064645.html 

 

Krize švédského sociálního státu

 

 Na začátku nového desetiletí čelí Švédsko v důsledku nadměrné migrace a neúspěšné integrační politiky radikálním kulturním a ekonomickým změnám, které zemi zásadně změní. Otázkou je, jak je vůbec možné cizince integrovat, pokud je většina lidí ve městě zahraničního původu. 51 % žáků základních škol v Malmö je zahraničního původu

      Odkaz:     http://berossos.blog.cz/2002/krize-svedskeho-socialniho-statu 

 

Dobíjení e-aut zdražuje

11.2. 2020 , David Dvořák     Nezapomeňte, počet e-aut má direktivně růst, ale současně se mají odstavovat jaderné a uhelné elektrárny ...  A dostáváme se do finále - co by jste řekli, pro začátek, na cenu cca 21,- Kč za kWh nebo chcete až 120,- Kč pro Vašeho e-mazlíčka?

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8193-dobijeni-e-aut-zdrazuje.htm 

 

Přepisování dějin nebere konce!

 

 6.2.  2020 , -VK-   Šéfredaktor AE News     Nejprve usnesení EU o podílu SSSR na vzniku II. sv. války a teď nově prý Češi byli spolupachateli nacistů a iniciátory plánu židovského holokaustu, který byl v Protektorátu Čechy a Morava saturovaný hlubokým antisemitismem v českém národě!

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/prepisovani-dejin-nebere-konce-nejprve-usneseni-eu-o-podilu-sssr-na-vzniku-ii-sv-valky-a-ted-nove-pry-cesi-byli-spolupachateli-nacistu-a-iniciatory-planu-zidovskeho-holokaustu/ 

 

Nedovolte, aby zvěsti a předsudky podkopaly

 

prevenci a kontrolu epidemie

 

 9.2. 2020 , cri  , Bruno     Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus dne 8. února prohlásil, že Čína za rekordní co nejkratší dobu rozpoznala patogen, včas sdělila Světové zdravotnické organizací a ostatním zemím DNA koronavíru, také transparentně vysílá informace o vývoji epidemie.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/02/09/284s188804.htm 

 

Miliony hladových a s nejistotou, zda budou jíst, v USA

 

 Stephen Lendman , www.intrepidreport.com/archives/28392     překlad Vladimír Sedláček     Většina amerických domácností, kde jeden nebo víc členů má zaměstnání, má malé nebo žádné úspory, takže jim s každým zameškáním placení účtů hrozí hlad a bezdomovectví.

      Odkaz:          http://www.halonoviny.cz/articles/view/53185254

 

Klauzule věčnosti: Česká ústava je vůbec nejméně

legitimní evropskou ústavou

9. 2. 2020 , Ivan David     Závěr, že česká ústava fakticky odsunuje demokracii na druhou kolej a zajišuje, že jakýkoli (!) demokratickým způsobem přijatý zákon může být Ústavním soudem zrušen, dokazuje Marek Pavka ve své eseji v časopisu Argument!.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/klauzule-vecnosti-ceska-ustava-je-vubec.html 

 

Psychopati v zamestnaní: Toto je 7 povolaní, v ktorých je ich najviac

 8.2. 2020 , Ivana Kladivíková Miháliková     Predstava, že psychopatmi sú len násilníci a vrahovia, pričom väčšina z nich sedí vo väzení, je celkom mylná. Množstvo psychopatov je práve naopak mimoriadne spoločensky i kariérne úspešných...

      Odkaz:     https://www.kamzakrasou.sk/psychopati-v-zamestnani-toto-je-7-povolani-v-ktorych-je-ich-najviac/20835?position=hs_footer 

 

Koronavirus – jaká hra se hraje?

 

 7.2.2020 , Michal Brand     Koronavirus 2019-nCoV je biologická zbraň – uvádí americký expert, autor americké legislativy na domácí implementaci Konvence o biologických zbraních Francis Boyle. Kdyby šlo o útok biologickými zbraněmi proti Číně, čínská vláda musí mlčet. Nelze to totiž prokázat. I kdyby si byla čínská vláda téměř stoprocentně jista, nemůže nikoho obvinit, aby se celé obvinění jen neobrátilo proti ní samotné.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8189-koronavirus-jaka-hra-se-hraje.htm 

 

Ruská ekonomika, která již několik let podléhá západním sankcím,

je dnes mnohem stabilnější než kdykoli předtím.

 31.01.2020     Podrobněji o tom s odkazem na experty napsal anglický mezinárodní deník o světové ekonomice The Financial Times.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020013111340150-the-financial-times-napsal-o-uspesich-ruske-ekonomiky-po-zavedeni-sankci/ 

 

Coronavirus: Epidemie, nebo hysterie?

2.2. 2020     Výzkum coronaviru dlouhodobě platí vláda Spojených států amerických a nadace Billa Gatese. Izolovaný kmen coronaviru si nechala vláda USA patentovat v roce 2003. Později s tímto patentem začala obchodovat tak, aby získala kontrolu i nad lékem proti tomuto viru.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/coronavirus-epidemie-nebo-hysterie-300-cinanu-zemrelo-na-zapal-plic-a-dal-statistika-hovori-jasne-cinsky-prezident-pod-tlakem-liberalu-muze-dostat-mobil-kasel/#.Xjc814hCer8 

 

Soros v Davosu zavelel k útoku

3.2. 2020 Vladimír Malyšev     „S ohledem na mimořádnou situaci klimatu a nepokoje po celém světě,“ domnívá se Soros, „nebude přehnané říci, že rok 2020 a nadcházející roky se stanou rozhodujícími nejen pro osud Trumpa a Si in-pchinga, ale také pro osud celého světa.“

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4905-soros-v-davosu-zavelel-k-utoku-sit-univerzit-na-vychovu-globalizacnich-kadru-znicit-diktatory-trumpa-orbana-salviniho-sorosaci-na-ukrajine-sardinky-v-italii-liberasti-v-rusku-stare-monstrum-ma-tez-syna.htm 

     ( Poznámka správce:  Soros je výkonným "bílým koněm" amerického "Deep State" a jemu podřízených eurounistických elit - viz jeho větší výdaje na světovou podvratnou činnost, než je jeho majetek.)

 

Nigel Farage a jeho skvostný projev o svobodě a štěstí

z vlastní hymny po odhození okovů Evropské unie.

 1.2. 2020     Farage: “Lidé zaplnili ulice a ano, všude je Union Jack (vlajka Velké Británie) a víte proč? Je to naše národní vlajka! Nechceme ten evropský pohvězdičkovaný banner.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/brexit-uzasne-nigel-farage-a-jeho-skvostny-projev-o-svobode-a-stesti-z-vlastni-hymny-po-odhozeni-okovu-evropske-unie-video-titulni-stranky-dnesnich-britskych-novin/#.Xjc5NIhCer8 

 

Nyhetsbanken varuje: Bruselský revizionismus druhé světové války!

 

 1.2. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, nehetsbanken.se,      Lennart Palm, emeritní profesor historie na univerzitě v Göteborgu, vysvětluje, proč usnesení, které Evropský parlament přijal k paměti druhé světové války, představuje hrubou revizionistickou verzi dějin.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nyhetsbanken-varuje-bruselsky-revizionismus-druhe-svetove-valky/ 

 

Stalingradská bitva byla nejvýznamnější

bitvou Druhé světové války.

  Dokumentují to zveřejněné výroky:

     H. Johnson, představený canterburské katedrály, 29. června 1941:        Na jedné straně je světlo a pokrok, na straně druhé temnota, reakce, otroctví a smrt. Rusko hájí svou socialistickou svobodu a současně bojuje i za naši svobodu. U Moskvy brání i Londýn.

       Celý text:      StalingradskaBitva.doc

     ( Poznámka správce: Vítězství nad fašismem přišlo především z Východu. Západní sionoanglosasské superelity  německý fašismus nejprve záměrně vypěstovaly, aby jej použily proti SSSR. Ten se jim pak „utrhl ze řetězu“ a vyrazil i proti jejich zájmům. Přesto se těmto superelitám podařilo silně poškodit alternativní společenskoekonomickou variantu civilizace - socialistiský SSSR a potlačit a podmanit si vznikající kapitalistickou konkurenci - Německo.

     Druhou světovou válku tedy ekonomicky vyhrály USA. Předválečná průmyslová produkce činila - u USA 35% světové, u Německa 14% (oba kapitalistické státy se zotavovaly z Velké krize). Průmyslová výroba SSSR po úspěšných pětiletkách představovala 17% světové.    

     Po válce měly USA 60% světové průmyslové výroby a rozbitý SSSR jen 9% . )

 

Evropská unie směřuje k existenciální krizi

 

 1.2.2020 , VSa     George Friedman  píše o fragmentaci EU nejen v souvislosti s odchodem Velké Británie.  EU nemá ujasněný ani společný ekonomický zájem. Odchod Velké Británie staví EU před otázku, zda a jak mohou tyto společné zájmy být zachovány a zda je možné národní identitu podřídit té evropské. Nejde o marginální neshody, jde o základní otázky. Evropská identita je iluze.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/01/evropska-unie-smeruje-k-existencialni-krizi/ 

     ( Poznámka správce webu: V problémech je jak (velká) globalizace západních superelit (NWO), tak i malá EU-globalizace. Pro většinu lidstva jsou přitažlivější uspořádání mezinárodních vztahů podle ruských konceptů multipolárního světa, založených na dodržování mezinárodních práv potřebných pro většinu lidstva a čínských konceptů ekonomické spolupráce států, založených na principech vzájemné výhodnosti. )

 

Rusko podpořilo Írán v konfrontaci s USA

 

 1.2. 2020 , Melkulangara K. Bhadrakumar     Ze satelitních snímků základny Ain al-Asad je patrné velmi přesné zasažení cílů. Íránci úspěšně předvedli, jak působivý a hrůzu nahánějící potenciál mají jejich rakety, a že jsou schopni způsobit fatální škody na amerických vojenských zařízeních. Írán má přístup k ruským nebo čínským systémům. Je pravděpodobné, že Írán jeden z těchto systémů použil. Je zcela možné, že Rusko má s Íránem dohodu o sdílení zpravodajských informací. Rusko  může výrazně snížit pravděpodobnost americko-íránského  konfliktu tím, že pomůže Íránu, aby se ubránil-

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8182-rusko-podporilo-iran-v-konfrontaci-s-usa.htm 

 

Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl

 

 31.1. 2020 ,  Jan Vítek     Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují? Ze tří světových tiskových agentur, usídlených v New Yorku, Londýně a Paříži  1.Americký Associated Press (AP),    2.Agence France-Press (AFP)   3. Reuters  

Pentagon zaměstnává dvacet sedm tisíc „píáristů“, kteří mají za úkol šířit indoktrinované zprávy a podplácet novináře. Síto vede k žurnalismu, který  obvykle nedělá vlastní průzkum, ale spokojuje se s převyprávěním jedině správného vyprávění. Podle toho kdo jaké názory zastává poznáme, co čte a poslouchá.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdo-ovlada-tisk-televizi-ovlada-lidskou-mysl 

 

Poznámky k charakteru epochy

31.1. 2020 , Stanislav A. Hošek     Kdo jsou USA:     V prvé řadě jde o stát, založený přivandrovalci z Evropy, kteří „vyčistili“ celý kontinent od původních obyvatel, šlo o největší genocidu v dějinách lidstva.     Za druhé jsou státem, jehož většinu bohatství v podobě prvotní akumulace kapitálu vytvořili otroci, otroctví tam bylo zrušeno dodatkem k Ústavě Unie 18.12.1865.     Za třetí jde o stát s nejdelší a nejkrutější rasistickou segregací na světě po dobu dovážení otroků, ale i po občanské válce - Ku-klux-klan.     Za čtvrté, USA jsou jedinou zemí, která použila ve válce jadernou zbraň, čili se dopustila nejt잚ího válečného zločinu v dějinách lidstva.   

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/nejde-o-iran-dokonce-ani-ne-o-blizky-vychod 

 

Projev Reinharda Heydricha o plánech

 

na likvidaci českého národa

 

 28. leden 2020 , issttas     Někde stačí prostě nahradit slovo Říše pojmem EU:    "Němci musí vidět, že tato část říše je součástí říše a že zde na jedné straně požívá Němec ochrany a hraje vůdčí úlohu...  U Slovanů je dobrota chápána jako slabost ... musí nám sloužit jako otroci. ... tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat. Tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci. Ale přece bych rád, abyste nejprve viděli jedno: primárním je ovládnutí a definitivní podmanění tohoto prostoru, na pozdější dělení – pánové a příslušníci strany – je času dost později.          Sídlo říšského protektora, Černínský palác, Praha, 2. října 1941

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ceskeho-naroda.html 

 

Rusko si brousí zuby na kvantové technologie: Rosatom

 

zakládá pro jejich vývoj novou společnost

 

 22.1. 2020     Společný podnik Kvantové technologie se základním kapitálem 300 milionů rublů bude zcela patřit společnosti Atomenergoprom. Podle odborníků začala ve 21. století „druhá kvantová revoluce“.   Rosatom se podílí na vytváření ruského kvantového počítače. Tento projekt s rozpočtem přes 20 miliard rublů (7,3 miliardy korun), naplánovaný do roku 2024, je realizován jako součást dohody mezi ruskou vládou a společností Rosatom.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020012211287321-rusko-si-brousi-zuby-na-kvantove-technologie-rosatom-zaklada-pro-jejich-vyvoj-novou-spolecnost/ 

 

Pryč z EU! Po projevu Farage, do kterého mu skákali,

bouchly saze zkušené Češce.

 30.1.2020     V Evropském parlamentu se rozloučil asi nejznámější obhajovatel brexitu, Nigel Farage. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je antidemokratický a dává určitým lidem moc bez zodpovědnosti. Byli jsme před EU, budeme i po ní. Spolupráce Evropy od EU neodvisí.  

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dost-Pryc-z-EU-Po-projevu-Farage-do-ktereho-mu-skakali-bouchly-saze-zkusene-Cesce-Co-se-vlastne-stalo-611814 

 

Příprava další velké krize

29. 1. 2020     Vladimír Pavlenko naznačuje pozadí možné snahy finančních klanů vyvolat další apokalyptickou hospodářskou krizi za účelem překreslení politické mapy světa. Poté, co se po Velké říjnové revoluci sovětské Rusko vymanilo z pod kontroly Západu, vládnoucí oligarchické kruhy Západu se rozhodly nově přehrát neočekávaně ztracenou hru pomocí další světové války. Banka pro mezinárodní vypořádání, která byla vytvořena v roce 1930 jako nástroj pro vybírání reparací z Německa, se ale pak změnila v kanál financování nacistické vlády Třetí říše Západem. Celkový globální dluh dosáhl fantastické částky 250 bilionů, což je 320 % (!) globálního HDP. Generální ředitelka MMF Kristalina Georgievová předpověděla světu novou velkou depresi.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4897-priprava-dalsi-velke-krize-ceka-nas-zamerny-reset-svetove-ekonomiky-klicove-epizody-financnicke-historie-nova-prezidentka-mmf-placenym-dezinformatorem-vzeprou-se-konkurenti-usa-nerovnosti-a-dluhy.htm 

 

Proč se Čína bojí?

 

 28. leden 2020 , Martin Hyroš     Přenos u koronaviru je stejný nebo horší než u běžné chřipky. Ročně je v ČR chřipkou nakaženo cca. 1 mil. lidí, z toho 200 lidí zemře, to je úmrtnost 0,02% . Koronavirus má potvrzenou úmrtnost  3% . Je však obrovský rozdíl v procentu vážných zdravotních komplikací. Zatímco u chřipky se jedná zhruba o 0,06% tak u koronaviru se jedná o 20-30%!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/zdravi/proc-se-cina-boji.html

                      https://www.e15.cz/zahranicni/ve-wu-chanu-postavili-prvni-budovu-obri-nemocnice-za-ctyri-dny-1366307 

 

Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které zahájil

 

Putin, z vojenského hlediska

 

  26. 1. 2020 , Grigorij Jegorov rueconomics     Putin prvních 10 let obnovoval RF ze stavu, kam je přivedli jeho předchůdci (Jelcin a jeho okolí). Poté, co to bylo provedeno, se ruský lídr začal zabývat zajištěním bezpečnosti země. Poté, co byly úkoly v oblasti bezpečnosti splněny, Putin přistoupil k další etapě – vytvoření struktury ruského státu budoucnosti se zabezpečením intenzivního hospodářského rozvoje a technologického průlomu.  "Nyní probíhá třetí etapa. Základní síly státu se musí zaměřit na řešení sociálních problémů, vzdělání, vědu a vysoké technologie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/kedmi-objasnil-zmeny-v-politice-ruska.html

 

Šéf Nadace Železná opona: Máme zbrojit? Tak řekněte lidem,

kdo je nepřítel. ... My budeme válčit s Ruskem?

 25.1.2020     ROZHOVOR pro ParlamentníListy.cz s ředitelem Nadace Železná opona Václavem Vítovcem. To, čeho jsme ze strany USA svědky, je porušování mezinárodního práva. Válka měla a má jen jeden cíl. Krást. Území a bohatství toho druhého. Vkládaný ideový smysl je jen záminkou. Válka je jiná, když se pluky šikují proti sobě, tváří v tvář, a něco jiného je, když řídíte dron někde v Nevadě v podzemním velitelství, v koženkovém křesle, s vychlazeným nápojem u ruky… To je ta technologicko-etická zvrhlost.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef-Nadace-Zelezna-opona-Mame-zbrojit-Tak-reknete-lidem-kdo-je-nepritel-Nemec-Ani-nahodou-Polak-Nesmysl-Rus-My-budeme-valcit-s-Ruskem-To-snad-ne-610519

 

Telata tleskají svým řezníkům

 

 23.1. 2020 , Jan Campbell     Ursula von der Leyen & Co začala konat podle staro-nového pravidla EK: Z malé hlouposti je možné udělat ještě větší hloupost a v tradici, že německé chyby nikdy nejsou malé, vydala příkaz připravit Konferenci k budoucnosti Evropy... Málokdo si uvědomuje historický kontext, klimatické periody, jejich průběh v minulosti. Mezivládní panel o klimatických změnách (IPCC) není nezávislá vědecká instituce. Opak je pravdou. Telat tleskajících svým řezníkům zatím neubývá. Naopak.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-telata-tleskaji-svym-reznikum

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu,

 

ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! ...

 

 24. leden 2020     Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Není totiž potřeba ten zákon přijímat, protože národní bezpečnost ponechávají Smlouvy o Evropské unii je ve výlučném a výhradním rozhodování jednotlivých států, do kterých EU nesmí a nemůže zasahovat!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/video-vaclav-klaus-ml-na-tiskovce-trikolory-odpalil-bombu-ze-ktere-se-poslanci-spd-a-kscm-doslova-obsypou.html

 

Kdo jsou v RF zahraniční agenti a čeho se bojí,

mnozí s povolením k pobytu?

 22.12. 2019 , Galina Тuvik     V síti se objevil seznam ruské, takzvané, „elity“ : členů vlády, členů Rady Federace, členů Státní dumy s doklady cizích států v kapse. Získání občanství jiné země je podmíněno přísahou nebo slibem v té či oné podobě být loajální tomuto státu a vlastenecky jej bránit v případě vojenských konfliktů. Jak říkal Březinský „ještě popřemýšlejte, čí je tato elita – vaše nebo naše?".

      Odkaz:     https://cont.ws/@galtuv/1537321

      Celý překlad:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce webu:     Nyní už chápete, proč Putin, mimo jiné, nezbytně musel navrhnout změny v ústavě -  Nadřazenost ruského práva nad mezinárodními právem; Zákaz cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod.?     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Přelidnění - Devadesát procent musí pryč! (???)

 

 Strach z přelidnění naší planety je prastarý. Jako jeden z prvních jej písemně vyjádřil anglický ekonom a anglikánský pastor Thomas Robert Malthus. Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. Ted Turner požaduje redukovat počet světového obyvatelstva o 95 procent!     Z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2

      Celý text:      Morris-Prelidneni.doc

 

Lživot

 

 22.1. 2020  Autor článku: Lenka Procházková      Lživot. Tento novotvar znamená žití ve lži. Jenomže nutit bližní k přemýšlení bylo a zůstalo riskantní činností. Pro ty, co úkolují čučkaře, je ale předávání národního kódu zavrženíhodnou tradicí, kterou je nutné zrušit. Občas se ani toto nezdaří a zjevná pravda začne fascinovat a probouzet svědomí a schopnost kritického myšlení i u těch, co donedávna v houfu řvali Ukřižuj!

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244918

 

Koněv pryč? A co za něj? Odpor sílí, ještě bude veselo...

 

 22.1. 2020     Otevřený dopis, který zaslal české vládě bývalý poslanec KSČM Josef Skála, získal podporu v zahraničí. Ve slovech o nutnosti odmítnutí historického revizionismu ho podpořila Mezinárodní federace partyzánů, FIR.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konev-pryc-A-co-za-nej-Odpor-sili-jeste-bude-veselo-610612

 

Rusko má novou vládu. Lavrov a další ostřílení ministři ve funkci zůstali

 

 Ruský prezident Vladimir Putin dnes jmenoval členy nové ruské vlády premiéra Michaila Mišustina. V čele ruské diplomacie zůstává Sergej Lavrov. Změna se nakonala ani na ministerstvu obrany, kterému bude nadále šéfovat Sergej Šojgu. Oba výše zmínění platí za politické těžké váhy a mezi Rusy se těší velké důvěře.

      Odkaz:     https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/rusko-ma-novou-vladu-lavrov-a-dalsi-ostrileni-ministri-ve-funkci-zustali

 

Učitelské noviny, islamizace a multikulturní aktivistka

 

 18. 01. 2020 , Autor článku: Petr Hampl     Počet muslimů v evropských zemích, včetně České republiky roste;  - Neexistuje žádná hranice, u které bychom mohli předpokládat, že se tento růst zastaví;  - Muslimové v Evropě vytvářejí oddělené komunity. Nesplývají s domácím obyvatelstvem;  - Zároveň se muslimové radikalizují;  - Úřady v evropských zemích ztrácí schopnost prosazovat vůči muslimské komunitě vlastní zákony; - Stejná tendence se projevuje i v českém školství.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244647

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz  Morris-Prelidneni.doc ) raketojadernou válkou (planetu by si poničily ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Giraldi (ex-CIA) o sestřelení letu 752 u Teheránu

 

 22.1.2020     Bývalý agent CIA Philip M. Giraldi ve svém textu v „American Herald Tribune“ píše, že příčinou sestřelení ukrajinského letadla u Teheránu mohla být skutečnost, že někdo úmyslně ingeroval do systému íránské protivzdušné obrany a také do transpondéru letadla. Propojení možného kybernetického útoku a „pohotové“ pořízení videozáznamů vyvolává podle agenta myšlenku, že mohlo jít o pečlivě připravenou operaci, které zavraždění Kásima Sulejmáního bylo jen dílčí součástí.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/giraldi-ex-cia-o-sestreleni-letu-752-u-teheranu

 

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení

 

pro íránsko-americké vztahy

 

 21.1.2020 , Matthew Ehret     Prezident Dwight D. Eisenhower přednesl 8. prosince 1953 na půdě OSN projev, který se stal známý pod názvem Atomy pro mír. Ukončil svůj projev šokujícím konceptuálním sdělením, které otřáslo základy nově vznikajícího deep state, nebo vyzval ke vzniku společné aliance USA a Ruska, která by spolupracovala na rozmístění této nové technologie po celém světě v duchu dobré vůle a vzájemného ujištění o přežití.  Rusko oživuje Atomy pro mír. Podepsalo dohody s Jihoafrickou republikou, Egyptem, Zambií, Ghanou, Rwandou, Ugandou, Súdánem, Keňou, Etiopií, Kongem a Nigérií.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8168-atomy-pro-mir-vs-atomy-pro-valku-jedine-reseni-pro-iransko-americke-vztahy.htm

 

Čína chce technologicky porazit Spojené státy

 

 21.1.2020 VSa     Čína připravuje 14. pětiletý plán na roky 2021 až 2025, který bude zaměřen na rozvoj technologií.  Na rozvojových trzích spojených s iniciativou Jedno pásmo, jedna stezka přebijí nízké ceny jakékoliv obavy před tím, že by pak Čína mohla svoje telekomunikační sítě zneužít jako zbraň.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/01/21/cina-chce-technologicky-porazit-spojene-staty/

 

Americký hi-tech nateraz prišiel v Indii o zákazku

 

v prospech realistického ruského hi-tech

 

 Moskva 21. januára 2020 (HSP/Sputnik)     Úrady indického štátu Maháraštra sa vzdali plánu na výstavbu transportného systému Hyperloop, (Transport budúcnosti Elona Muska)  preto, že „tento Hyperloop ešte nikde nepostavili, jednoducho na svete neexistuje„ Súčasne so správou o zrušení indického Hyperloopu informujú miestne médiá o tom, že Rusko už spustilo výrobu systému S–400 pre Indiu

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/americky-hi-tech-nateraz-prisiel-zakazku-velkou-krajinou-ruskych-zbrani/2024048

 

Když ptáčka lapají?

 14.1. 2020     Hybridní vozidla, na jejichž koupi lákají politici dotacemi, daňovými úlevami či parkováním zdarma, mají vyšší spotřebu než obyčejné diesely. Trik je totiž v tom, jak Evropská unie počítá spotřebu a emise hybridních motorů. Úspora peněz, energie ani emisí ale dle dostupných indicií nebude ... jde ale o pravý opak – utrácení a plýtvání peněz daňových poplatníků a přesouvání zdrojů z mnoha úzkých kapes do několika málo kapes bezedných.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/kdyz-ptacka-lapaji-hybridni-vozidla-na-jejichz-koupi-lakaji-politici-dotacemi-danovymi-ulevami-ci-parkovanim-zdarma-maji-vyssi-spotrebu-nez-obycejne-diesely/

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Jak president Beneš odsoudil pakt Poláků s Hitlerem

 

- aneb - Co se stalo v Evropě roku 1934

 

 12.1. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     V současnosti Evropská unie vyhlásila superblábol o tom, že II. světovou válku zavinili Rusové a Němci společně – paktem Molotov–Ribbentrop. Pravdou je opak. Polská vláda nenáviděla SSSR ještě více, nežli předtím Rusko. Nakonec jí Hitler připadal jako "Evropan a muž pořádku". Nakonec polský národ strašlivě doplatil na Hitlerův pořádek. Ubohý dvojí metr a nepřípustné selektivní hodnocení spolku zvaného Evropská unie jasně prokazuje padělání dějin se strany Evropské unie vůči SSSR.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/jak-president-benes-odsoudil-pakt.html

 

O Putinově poselství Federálnímu shromáždění

 

 17. ledna 2020 , Michail Chazin     Po penzijní reformě se veřejnost vnitřně rozhodla, že Putin a liberální parta jsou bratři a dvojčata. Zlodějna pokračuje i teď, jen v 90. letech privatizovali majetek a nyní státní funkce. Fungování elitních skupin je velmi stabilní a nelze ho tak snadno vyměnit. Putin prakticky nejenže trochu zamíchal systémem politického řízení, ale stanovil systém umožňující vytvoření skupin alternativních liberálnímu elitnímu seskupení. Obecně řečeno, zda bude to, co jsem nazýval obratem doleva, alespoň částečně uděláno, závisí na tom, jak tvrdá kádrová rozhodnutí prezident učiní.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-putinove-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

„Evropa se chce zničit.“ Znalec energetiky Paukner

 

promluvil o zelené budoucnosti kontinentu

 

 18.1. 2020 Expert na energetiku Petr Paukner:     V Německu se ze zelené politiky stala politická ideologie, která vede k tomu, že po Evropě zaznívají hlasy o tom, že budou vyřazeny nejen uhelné elektrárny, ale i ty jaderné. I v Německu se říká: My skončíme s jádrem. My skončíme s uhlím. Ale jde o to, zdali se to zvládne.  Když vidím, co se děje v jiných zemích, tak si říkám: My se vlastně sami jako Evropa chceme zničit,“ dodal.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011811271920-evropa-se-chce-znicit-znalec-energetiky-paukner-promluvil-o-zelene-budoucnosti-kontinentu/

 

Polská profesorka o zdroji polské nenávisti k Rusku

 

 17. ledna 2020 , Anna RaŸnyová poznamenala, že až do roku 2014 byly polsko-ruské vztahy docela dobré. Od puče na Ukrajině byly všechny akce Varšavy na mezinárodní scéně podřízeny boji proti Rusku. Polští „atlantisté“ se na úkor vlastní země rozhodli implementovat globální zájmy transatlantických hráčů.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polska-profesorka-o-zdroji-polske-nenavisti-k-rusku/

 

V Liberci na mě dýchl duch Konráda Henleina!

 

 14.1. 2020 , Antonín Suk, člen ANS     J1. října 2017 jsme umístili po dlouhých tahanicích s úřady na zeď hlavního nádraží v Liberci pamětní desku na odsun nebo spíš útěk českých vlastenců.  Ale ta deska tam už NENÍ !!! Naše pamětní deska byla ale “neznámým pachatelem” v úterý 7. ledna 2020 stržena a málem i zničena.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/v-liberci-na-me-dychl-duch-konrada-henleina/

 

Prezident Putin vrací Rusko Rusům. Závidíme...

 17. leden 2020 , Svatopluk Otava     Vladimír Putin zvyšuje suverenitu Ruska následujícími návrhy:

     Za prvé: Nadřazeností ruského práva nad mezinárodními právem. Za druhé: Zákazem cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod. Za třetí: Zahrnutím do ústavy základních principů veřejné moci a sjednotit spolupráci mezi státem a samosprávou. Stoupenci „hodnot“ a „našeho způsobu života“ marně dumají, jak jej za to ve zcela zaběhnutém duchu „informací“ o Rusku ostouzet.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/prezident-putin-vraci-rusko-rusum-zavidime.html

 

Byl íránský raketový operátor oklamán za účelem

 

sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem?

 

 16.1.2020 , Joe Quinn     Írán zakoupil na konci roku 2005 od Ruska 29 systémů protivzdušné obrany Tor-M1. Tyto systémy byly zřejmě rychle kompromitovány. „Radarový spoofing“, zahrnuje zachycení radarových signálů nepřítele a jejich odeslání zpět v pozměněném formátu, aby byl operátor radaru zmaten. Lze snadno zakódovat různé „vkládání falešných údajů“ na komerční softwarově definované rádiové platformě a vyslat je ze země nebo ze vzduchu za pomoci obyčejné antény.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8162-byl-iransky-raketovy-operator-oklaman-za-ucelem-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-nad-teheranem.htm

 

USA roky lžou o válce v Afghánistánu. Přiznal to už i šéf vládní agentury

 

 17.1. 2020 , Jolana Humpálová     „Okolo afghánské otázky se nese odér lží… lží a krutosti,” řekl podle listu The Washington Post vysoce postavený úředník John F. Sopko ve středu v americkém Kongresu. „Je to zatracující záznam. Zdůrazňuje nedostatek upřímné, veřejné komunikace mezi Američany a jejich lídry o tom, co jsme v Afghánistánu dělali,” řekl například republikán a předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Eliot L. Engel.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-roky-lzou-o-valce-v-afghanistanu-priznal-to-uz-i-sef-vladni-agentury-86582

 

Putin vystoupil před Federálním shromážděním ...

dojde ke změnám ústavy

 15.01. 2020     Většina projevu ruského prezidenta se letos týkala především sociálních a ekonomických otázek. Putin prozradil, jak Rusko odpoví na pokusy o přepisování historie ve 2. světové válce. Varuje před globální válkou, rvedl, že Rusko vyvinulo zbraně, které jiné země zatím nemají. Proto ruská obrana je zajištěna na desítky let dopředu.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2020011511253065-putin-prednasi-tradicni-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

Žijeme v období negativní utopie, říká filosof Michael Hauser

 15.1.2020 Redakce Argumentu     Slavoj Žižek v jednom zo svojich videí v zjednodušenej forme prehlásil, že budúcnos bude buď utopická, alebo skrátka nebude. Problém je, že se neshodneme na pozitivní utopii. Jsou v zásadě jenom dvě základní možnosti. První - evoluční cestou, druhá - Marx mluví o tom, že kapitalismus je určitou diktaturou bohaté menšiny a socialismus se kvůli této okolnosti nemůže prosadit jinak než jako politické odstavení této oligarchické diktatury.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/15/utopia-ako-filozoficky-argument-v-meniacom-sa-svete-rozhovor-s-ceskym-filozofom-michaelom-hauserom/

 

Když se kácí les, tak se třískají civilní letadla

 

 12.1.2020  Autor: Václav Umlauf     Raketa vypálená z vojenského křižníku USS Vincennes v roce 1988 zabila 290 lidí. Navzdory „chybě“ byla posádce křižníku udělena medaile a kapitán byl vyznamenán Legií za zásluhy  Připomeňme přesně opačnou reakci hlavního velitele íránských gard, který prohlásil, že by raději zemřel sám na místě obětí.

          Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4252-Kdy%C5%BE-se-kaci-les-tak-se-t%C5%99iskaji-civilni-letadla

 

POSTOJ ZEMSKÉ DOMOBRANY K PŘIPRAVOVANÉMU

 

ZÁKONU PROTI DOMOBRANÁM

 

 11. leden 2020 , Zemská domobrana – pravá podstata části návrhu zákona jednoznačně směřuje k zákazu stávajících domobraneckých skupin. Hamáčkova ďábelská lest - podařilo se ministrovi vnitra v novém návrhu zákona změnit formulace paragrafů, které mají postihovat domobrany tak, aby zde domobrana již nebyla přímo citována.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/postoj-zemske-domobrany-k-pripravovanemu-zakonu-proti-domobranam.html

 

National Interest: Ruská „Struna-1“ je zabiják „neviditelných“ letadel!

 

 11. ledna 2020 , nationalinterest.org  Jedním z nejinovativnějších řešení v této oblasti je bistatická radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ vyvinutá Výzkumným ústavem radiotechniky Nižnij Novgorod (NNIIRT)  umožňuje odhalit „stealth“ letadla(mimochodem charakteristika připomíná československý radar Věra či Tamara - pozn. red.).

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ruska-struna-1-je-zabijak-neviditelnych-letadel/

 

Trudeau: Havárie Boeingu v Íránu je výsledkem napětí, vyvolaném USA

14. ledna 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)     „Věřím, že kdyby v regionu v poslední době nedošlo k eskalaci napětí, byli by tito Kanaďané v tuto chvíli doma se svými rodinami," dodal kanadský předseda vlády s odkazem na 57 jeho krajanů zabitých při havárii letadla.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trudeau-havarie-boeingu-v-iranu-je-vysledkem-napeti-vyvolanem-usa/

 

Tajný projekt Zebra: Stalinova a Rooseveltova misia na výcvik

 

sovietskych letcov v USA si pripomína smutné výročie

 

 Filadelfia, 11.1.2020 – Prísne tajný projekt Zebra bol jediný prípad v histórii, kedy boli sovietski letci v Amerike trénovaní Američanmi. Jedenás vybraných námorných dôstojníkov USA vyškolilo viac ako 300 sovietskych letcov. V súčasnosti sa rieši otázka inštalovania pamätníka na pamiatku pilotov, ktorí zahynuli pri dokončovaní oficiálnych misií na presun lietadiel do ZSSR počas druhej svetovej vojny.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/01/12/projekt-zebra-rooseveltova-a-stalinova-tajna-misia-na-vycvik-300-sovietskych-letcov-v-amerike-75-si-pripomina-aj-smutne-vyrocie/

 

Nacházíme se už ve studené válce

9.1. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s vnučkou maršála I. S. Koněva Jelenou Koněvovou.     Stále ještě doufám, že zvítězí zdravý rozum a socha zůstane na tom místě, kde se nyní nachází.  Pokud se výstavba památníku vlasovcům uskuteční, tak budete mít v Praze památník zrádcům.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52888567

 

Das Erste: Kde byl americký protiraketový obranný systém?

 

9. ledna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, tagesschau.de )   „Je zvláštní, že tolik íránských raket dokázalo zasáhnout americké cíle v Iráku. Američané mají velmi dobré ( ? ) systémy protiraketové obrany. Buď nebyli upozorněni, nebo nepracovali.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/das-erste-kde-byl-americky-protiraketovy-obranny-system/

 

Blaha připomněl, jak v roce 1988 Američané sestřelili íránské

 

letadlo, a vysvětlil, jaký je rozdíl mezi USA a Íránem

 

 11.1. 2020 , slovenský politolog źuboš Blaha si ale myslí, že hlavním důvodem strašné havárie je vražda íránského generála. „Íránci byli přesvědčeni, že USA zaútočí i na cíle v Teheránu – proto zpanikařil ten, kdo pravděpodobně přepnul bezpečnostní systémy a ty jako cíl automaticky detekovaly civilní letadlo,“ pokračuje Blaha. Podle politika je to příklad toho, jaké tragické důsledky může mít americká agrese.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020011111236126-blaha-pripomnel-jak-v-roce-1988-americane-sestrelili-iranske-letadlo-a-vysvetlil-jaky-je-rozdil/

 

USA a Írán: začátek konce

 

 Rostislav Iščenko 11. 1. 2020 ,  ukraina     Američané nejenom věděli, že generál Sulejmání přijede do Iráku, ale dá se říci, sami povolili tuto návštěvu. Vlastně, proto se Američanům podařilo se tak snadno a přesně trefit právě do jeho auta - přesně věděli kdy, kam a jak přijede a, podle všeho, byli informováni o úplném protokolu setkání. Takže USA oficiálně a otevřeně podnikly akci, nazývanou mezinárodním terorismem.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-iran-zacatek-konce.html

 

Policie neuhlídá ani sochu Koněva a lidé žádají,

 

aby chránila majetky a lidi ve středočeském kraji?

 

 Zveřejněno: 7. 1. 2020     Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na člověka, který podle něj svými diskusními příspěvky schvaloval smrt českých vojáků v Afghánistánu. Přece výkřik na facebooku je strašidelný zločin, zatímco loupežné přepadení babičky či znásilnění holčičky je jenom prkotina. Také se vám chce zvracet nad návratem šílených politických zvěrstev před rokem 1945?

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2964-policie-neuhlida-ani-sochu-koneva-a-lide-zadaji-aby-chranila-majteky-a-lidi-ve-stredoceskem-kraji

 

Studená, tvrdá fakta, která dokazují, že uplynulé  desetiletí bylo

 

ve skutečnosti pro americkou ekonomiku opravdu strašné

 

 1. ledna 2020 by Michael Snyder     V dnešní Americe je více než 500.000 lidí bez domova, asi 40 milionů z nás žije v chudobě. Federální rezervní systém vytvořil biliony dolarů z pouhého vzduchu a to pomohlo nafouknout obrovskou bublinu, kterou nyní vidíme na Wall Street. Mileniálové jsou na dobré cestě, aby byli první generací v současné historii, která skončí chudší než jejich rodiče. Během desetiletí, které je přímo před námi, na nás čeká den zúčtování.

     Odkaz:   http://theeconomiccollapseblog.com/archives/the-cold-hard-facts-which-prove-that-the-past-decade-was-actually-quite-awful-for-the-u-s-economy

 

Zadlužení vůči cizině se opět zvýšilo

 

 Zahraniční dluh České republiky stoupl v loňském třetím čtvrtletí o 99,1 miliardy korun na 4,426 bilionu Kč ke konci září. Přibližně tři čtvrtiny zahraničního dluhu připadaly na konci 3. kvartálu na soukromý sektor.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52854359

 

Prednáška Vladimira Putina na neformálnom stretnutí

 

hláv Spoločenstva nezávislých štátov v Petrohrade

 

 Petrohrad 5. januára 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)  Hlava ruského štátu na stretnutí informovala účastníkov stretnutia o archívnych materiáloch týkajúcich sa predhistórie druhej svetovej vojny a potom ich pozvala na špeciálne usporiadanú výstavu.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/prednaska-vladimira-putina-neformalnom-stretnuti-hlav-spolocenstva-nezavislych-statov-petrohrade/2005637

 

"TRAUMA" 1968

 8.1.2020 , Mgr. Petr Michalů, Čechoslovák      Český a slovenský národ (a věřím pevně, že je to většina jejich obyvatel), rozhodně NEMAJÍ žádné TRAUMA ze dne 21. srpna 1968, jak stále usilovně, cíleně, promyšleně, záměrně podsouváte lidem. To tak zvané trauma, tedy deprese a stálý psychický panický strach z tohoto dne, z této události, z příchodu vojsk Varšavské smlouvy a zachránění Československé socialistické republiky, mají v sobě stále právě všichni ti zloději, podvodníci, velezrádci a vlastizrádci Československé socialistické republiky, lokajové a kolaboranti západu a USA, ti, kteří svou podvratnou činností „pracovali“ na rozbití ČSSR. Kolaboranti a vlastizrádci jsou též všichni ti, kteří podporují a souhlasí s tím současným polistopadovým (1989) režimem bratříčkujícím se s fašismem!

     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2020/01/08/trauma-1968/#more-2022

 

Kdo přesvědčil Trumpa, aby zabil íránského vojenského stratéga

8.1. 2020 Vladimir Ovčinskij     Každá válka má své žháře, kteří ji spustí. K posledně jmenovaným samozřejmě patří skupina Michaela Ledina - Johna Boltona. Ale Bolton a Ledin jistě nezaujímají poslední linii v žebříčku válečných žhářů.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/kto_ubedil_trampa_ubit_voennogo_stratega_irana

     Celý překlad:      Kdo-presvedcil.doc

 

„Letadlo navrhli klauni řízení opicemi.“

10.1. 2020 , ČTK, Redakce Seznam     Letadla 737 MAX byla po celém světě odstavena z provozu loni v březnu. Nově zveřejněné e-maily (zaměstnanců a pilotů) vykreslují hluboce znepokojivý obraz toho, kam až byl Boeing zřejmě ochoten jít, aby se vyhnul kontrole ze strany regulačních orgánů, letových posádek i veřejnosti, i když jeho vlastní zaměstnanci interně bili na poplach.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/letadlo-navrhli-klauni-rizeni-opicemi-boeing-zverejnil-interni-zpravy-k-modelu-737-max-86042

 

Proč USA potřebují válku

 

 9. 1. 2019 , Jacques R. Pauwels , globalresearch     Během druhé světové války se bohatí majitelé a vedoucí pracovníci velkých korporací naučili velmi důležitou věc: během války se vydělávají peníze, hodně peněz. Jinými slovy, obtížný úkol maximalizace zisků - klíčová aktivita v americké kapitalistické ekonomice - může být vyřešen mnohem úspěšněji prostřednictvím války než prostřednictvím míru. Na rok 2020 dosáhl rozpočet USA na obranu 738 miliard USD.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/proc-usa-potrebuji-valku.html

 

Putin na procházce v Damašku, Trump

 

zalezlý u počítače, EU jako kůl v plotě

 

 8.1.2020 , Jiří Vyvadil     Po roce 1989 si Západ vedený USA myslel, že může kdekoliv zabíjet a může cokoliv.  USA a celá EU dnes jsou v situaci, že sice může prodlužovat sankce proti Rusku, ale k ovlivňování světových dějin jsou naprosto bezmocní. Tak hlavně nepanikařme. Kdo má být spravedlivě oslaben, tedy USA a EU za své války v posledním  třicetiletí, bude na Blízkém východě  oslaben.  A to je dobře.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/putin-na-prochazce-v-damasku-trump-zalezly-u-pocitace-eu-jako-kul-v-plote

 

Ruské aerolinky Aeroflot jsou nejdochvilnější na světě

 

 6. 1. 2020, mšv, Novinky     Nejdochvilnější leteckou společností uplynulého roku je Aeroflot. Ruský dopravce předčil japonské All Nippon Airways, které spadly na druhé místo, třetí jsou Delta Air Lines. Rusko si připsalo prvenství i co se týče letiš. Moskevské Šeremejevo vypravilo 95,01 procenta letů na čas. Následují čínská letiště Kuang-čou Paj-jün, Šanghaj Pchu-tung či Kchun-ming Čchang-šuej.

     Odkaz:   https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/ruske-aerolinky-aeroflot-jsou-nejdochvilnejsi-na-svete-40308787?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

 

Rok 2019 byl ve znamení odpojení a rozvíjející se deglobalizace

 

 7.1. 2020 , Ilona Švihlíková     Liberální řád ve skutečnosti vždy podléhal tomu, co se zrovna USA hodilo...  Využívání extrateritoriálních sankcí proto povzbuzuje „decoupling“, odpojování i ve finanční oblasti. Odpojování je protiglobalizační krok, proto se také stále více skloňuje slovo „deglobalizace“.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/07/rok-2019-byl-ve-znameni-odpojeni-a-rozvijejici-se-deglobalizace/

 

Ahojte, oni vám o Íránu lžou!

( Vytaženo z archivu )

 10. říjen 2018 , Napsal/přeložil:  Andre Vltchek     Zvažovali jste někdy do jaké míry jste otráveni lží o Kubě, Venezuele, Rusku a Číně, Severní Koreji a ano – o Íránu? Íránci neukazují „arogantní hrdost“, ukazují jen odhodlanou, slušnou a vlasteneckou hrdost národa s tisíciletou kulturou, který dobře ví, že je na správné straně historie. Pro Západ je Írán „nebezpečný“. Írán je nebezpečný, možná i smrtelně, pro imperialistické uspořádání světa, stejně, jako jsou nebezpečné Čína, Rusko, Kuba, Venezuela, Sýrie či Bolívie.

       Celý text:    O-Iranu.pdf

 

Moje rozhodnutí vrátit válečná vyznamenání a odsoudit

 

agresivní politiku NATO bylo opodstatněné…

 

 Od admin dne 30.12.2019 , M. Obrtel:     Soud, který jsem vynesl nad zločineckou organizací, kterou jsem poznal do hloubky a odmítl jí sloužit, jenž se zove NATO, se pomalu naplňuje a skutečnost je horší, než jsem ji tenkrát před pěti lety sám popsal. Sebereflexe naší politické reprezentace ve vztahu k zločinecké podstatě NATO, se neuskutečnila. Má tedy naše politická reprezentace nějaké svědomí ve vztahu ke statisícům mrtvých, jejichž krev má na rukou?

     Odkaz:   https://narodnidomobrana.cz/clanky/moje-rozhodnuti-vratit-valecna-vyznamenani-a-odsoudit-agresivni-politiku-nato-bylo-opodstatnene/

 

Kdo ovládne Světový ostrov? Američané v zajetí staré doktríny.

5.1. 2020 , Petr Hájek   Otcem anglosaské strategie  je geograf Halford Mackinder a říká se jí teorie Heartlandu  To podle něj leží v Rusku. Základní teze zní: Kdo ovládá Východní Evropu, ovládá Heartland. Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov. Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4851-pred-infarktem-paraziti-nas-uklidnuji-iran-odpovi-na-vrazdu-dramaticky-kdo-ovladne-svetovy-ostrov-americane-v-zajeti-stare-doktriny-poprve-v-nasich-republikovych-dejinach-agresory-vuci-srdci-sveta-kdy-to-zacne.htm

 

Kdo to byl Stepan Andrijovič Bandera?

 

Nacistické kukaččí vejce, jehož narozeniny si Ukrajina znovu připomněla oslavným pochodem s loučemi. Počátkem ledna 2019 ( i 1. ledna 2020 ) šel Kyjevem opět ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti. V Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově se uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery.

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9564-kdo-to-byl-stepan-andrijovic-bandera-nacisticke-kukacci-vejce-jehoz-narozeniny-si-ukrajina-znovu-pripomnela-oslavnym-pochodem-s-loucemi-1-ledna-2019

     K tématu také:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinci-pochodnemi-oslavovali-banderu-40308707 

 

Může někdo vysvětlit, na co máme…

 

 4.1. 2020 , Jiří Baa     Jde o Bruselskou dohodu z 2.12. 2019 o přerozdělování imigrantů do zemí EU bez výjimky, že ČR (stejně jako ostatní členské státy EU povinně) přijme 2-3% všech uprchlíků, kteří přišli do Evropy v r. 2019, což dělá odhadem cca 5.000 migrantů-sólistů, plus dodatečné přijetí členů jejich rodin, tedy odhadem dalších cca 15 tisíc osob!  Může tedy někdo racionálně vysvětlit, k čemu je nám dobrá EU a proč jsme (ještě) jejími členy?

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/muze-nekdo-vysvetlit-na-co-mame.html

 

Ostrý začátek roku: Svět opět na prahu velké války.

3.1. 2020 , Petr Hájek    Teroristický útok na bagdádském letišti může urychlit pád naší civilizace do zapomnění. Přesně takhle začínají „velké války“. Dvacátá léta jedenadvacátého století začínají příznačně nebezpečně.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4848-ostry-zacatek-roku-svet-opet-na-prahu-velke-valky-zaminka-stvorena-proc-to-trump-udelal-kdo-vladne-v-bilem-dome-jsme-v-tom-az-po-usi-kdo-padne-prvni-dusledky-nelze-dohlednout-budou-vubec-jeste-volby.htm

 

Akí zahraniční piloti bojovali v 2. svetovej vojne

na strane Sovietskeho zväzu

 Na sovietskom nebi bojovali okrem spomínaných Francúzov notoricky známeho pluku Normandie-Niemen aj piloti iných krajín. Britskí piloti 151. krídla britského krážovského letectva. Požské letecké jednotky sa v ZSSR začali vytvára už v roku 1940. Začiatkom roku 1944 dorazilo z Vežkej Británie 20 česko-slovenských letcov, ktorí dovtedy bojovali v britskom krážovskom letectve. Počiatok vytvorenia juhoslovanského letectva sa datuje do roku 1944. Vtedy, na základe medzivládnej dohody preleteli k partizánom dve sovietske letecké divízie, stíhacia a bitevná. V jednotkách Červenej armády sa ale nachádzalo viacero španielskych pilotov.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/29/aki-zahranicni-piloti-bojovali-v-2-svetovej-vojne-na-strane-sovietskeho-zvazu/

 

Babiše nemám rád, Zemana taky zrovna nemiluju, ale...

 25.12. 2019 , Oldřich Rambousek    Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety.  Babiš, ale i Zeman jsou na seznamu pro Německo nežádoucích politiků. Je skutečně velice zajímavé, že v pozadí Milionu chvilek stojí nejvíce lidé, kteří se účastnili sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich-Rambousek-Babise-nemam-rad-Zemana-taky-zrovna-nemiluju-ale-608203

 

Čína a Rusko plánují posílení vědecké spolupráce

 

 4.1.2020 VSa     Vladimir Putin označil rok 2020 za rok rusko-čínské vědecké spolupráce se zaměřením na komunikaci, umělou inteligenci a internet věcí. Zatímco Čína ve vědě a technice dříve zaostávala za Ruskem, nyní v řadě oblastí Rusko předstihla. Myslím, že trend rozšiřování a prohlubování vědecko-technické spolupráce mezi Ruskem a Čínou bude pokračovat a pravděpodobně se zrychlí,“ cituje list SCMP ruského experta Lukina.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/04/cina-a-rusko-planuji-posileni-vedecke-spoluprace/

 

Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

 3. ledna 2020 , Petr Hampl     Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci... Je to stejný mechanismus jako ten, který udržuje neustálý proud migrace do Evropy.

         Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-chteji-vladcove-eu-opravdu-znicit-evropskou-ekonomiku/

     ( Pozn. spr. webu: Několikero stejných destrukčních mechanismů v různých společenských oblastech není náhoda. Je to skutečně plán prosazovaný superelitami s cílem genocidy většiny lidstva a nastolení NWO. )

 

Vražda íránského generála Sulejmáního byla chybou:

musíme chránit Českou republiku

 4.1. 2020     USA už dávno nemají technologickou, ale stejně tak ekonomickou převahu, v témže okamžiku chce rozpoutat stratég z USA opět další nesvár do horkého blízkovýchodního regionu. To je největší strategická chyba - budeme zařazeni do válečné zóny a USA si myjí ruce - příští boje budou u nás.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2959-vrazda-iranskeho-generala-sulejmaniho-byla-chybou-musime-chranit-ceskou-republiku

 

EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

 

 Lubomir Man , 3. ledna 2020     Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy Evropský parlament dne 18. 9. t.r. schválil. Čímž se Usnesení stalo právně závazným pro všechny země EU. Jaké naděje se s takovýmto novým výkladem dějin otevírají sudetským Němcům a jaké problémy se otevírají nám Čechům, není asi třeba ani hloupému dvakrát vysvětlovat.

     Odkaz:   https://outsidermedia.cz/eu-prepsala-evropske-deji/

     K tématu také:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

“Vládnou nám blázni. V Anglii zvítězil po půl století zdravý rozum.“

3.1. 2020     Alexandr Tomský     Obyčejní lidé jsou údajně ve své podstatě příznivci konzervativních hodnot a je to jen politická elita, jež z nich už „delší dobu dělá pitomce“. „To, že instinktivně obhajují základní věci života, svůj domov, rodinu, tradici, demokracii, bezpečnost a řád, důvěru mezi našinci a nedůvěru k cizincům, přece neznamená újmu rozumu. Lidé v hlasování o brexitu odmítli nejen podřízenost Bruselu, ale rovněž „progresivismus“ místní oligarchie.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020010311198360-vladnou-nam-blazni-v-anglii-zvitezil-po-pul-stoleti-zdravy-rozum-tomsky-nalozil-unijni-politicke/ 

    ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Jak se USA v Iráku samy dostávají mimo hru…

 

 3.1. 2020 , Tereza Spencerová     Už Bushova invaze proti Iráku přece měla původně dostat tamní bohaté ropné zdroje pod americkou kontrolu, místo toho ale vedla ke vzniku Daeše a posílení íránského vlivu nejen v Iráku, ale i v regionu jako takovém. Politika „maximálního tlaku“ proti Íránu ve výsledku jen posílila vliv Ruska a Číny na Blízkém východě. Pentagon a "deep state" se tak znovu ocitly v krizové situaci bez dobrých řešení.

     Odkaz:   https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-jak-se-usa-v-iraku-samy-dostavaji-mimo-hru 

 

USA svírá dluh studentů. Jedná se o 1,6 bilionu dolarů

 

 30.12. 2019 , VSa     45 milionů studentů splácí své dluhy federální vládě, nebo u ní hledali pomoc při financování svých studií. Absolventi nedosáhnou díky vzdělání prosperity a naopak za sebou vláčí enormní břemeno dluhů. Titul není cesta k lepšímu životu, ale spíš luxusním statkem pro vyšší třídu.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/usa-svira-dluh-studentu-16-bilionu-dolaru/ 

 

Svet na prahu globálnej krízy. Kto ako prvý pôjde „cez palubu“?

 

 Washington 1. januára 2020     Američania už nie sú v stave krízu, ktorá dopadne najtvrdšie práve na USA, odvráti. Nikto sa nevyhne nepríjemnému poklesu HDP a značným ekonomickým problémom. Ani Rusko a ani Čína. Európske proamerické elity stiahnu EÚ na dno len preto, aby sa stlmil negatívny pád USA.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/%e2%80%8b%e2%80%8bsvet-prahu-globalnej-krizy-kro-prvy-pojde-palubu/2002595 

 

Pražská kavárna dementní

 30. 12. 2019 . Petr Hampl     Logicky se nabízí hypotéza, že nižší sociální vrstvy zaměřené na manuální práci, jsou vůči této zkáze (hloupnutí) odolnější. Zedníkovi nemůžete říct: jak se kladou cihly si najdeš na internetu. Zde jsme svědky děsivé degenerace (vládnoucích "elit").

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4840-prazska-kavarna-dementni-betlem-ukazal-upadek-rozumu-znat-vlastni-kulturu-je-neresitelny-problem-kompetence-misto-vedomosti-proc-jsou-manualne-pracujici-moudrejsi-svedkove-degenerace-ct-v-cele.htm

 

Rusko, Čína a Írán pořádají společné vojenské cvičení

 

 30.12.2019 VSa     Rusko ukazuje, jak moc se zvýšil jeho vliv v regionu, Írán říká, že je pořád regionální velmocí a Čína se může pochlubit rostoucí silou svého námořnictva.

     Odkaz: