STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

TVEL dodal do Číny palivo pro rychlý reaktor CEFR

 

 10.7.2019 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR. Dodávka proběhla podle smlouvy s čínskou společností China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) a čínským institutem China Institute of Atomic Energy (CIAE), v jehož prostorách je provozován reaktor CEFR. I přes to, že se tento reaktor využívá pro výzkumné účely, je provozován i jako jaderná elektrárna o výkonu 20 MWe a dodává elektřinu do sítě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii jej klasifikuje jako jediný rychlý energetický reaktor na světě mimo území Ruska.

     Následníkem projektu CEFR, který byl vyprojektován za přímé účasti ruských odborníků, se stal demonstrační čínský rychlý reaktor CFR-600, který se v současnosti staví na jihovýchodě země v provincii Fu-ien (angl. Fujian). Kontrakt na dodávku jaderného paliva pro CFR-600 byl podepsán mezi společnostmi CNLY (součást čínské korporace China National Nuclear Corporation (CNNC) a vstoupil v platnost začátkem letošního roku. Výrobcem paliva pro tento reaktor bude opět MSZ (součást TVELu), který také vyrábí palivo pro obě české jaderné elektrárny a i palivo pro české výzkumné reaktory. Další podniky ruské společnosti TVEL dodávají palivo pro bloky elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan) s reaktory VVER-1000. Lokalizovali jsme licenční výrobu paliva pro VVER-1000 v čínské továrně v I-pinu (angl. Yibin), kam exportujeme ruské komponenty jaderného paliva. Souběžně s tím připravujeme smlouvy na dodávky paliva pro nové čínské bloky s reaktory VVER-1200, které bude stavět Rosatom - řekl starší viceprezident pro komerční činnost a mezinárodní obchod společnosti TVEL Oleg Grigorjev.

 

     Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/07/tvel-dodal-do-ciny-palivo-pro-rychly-reaktor-cefr/

     Celý článek:      TVEL-do-Ciny.doc

 

 

 

Pokrytectví o uprchlících

 

16.7.2019 Eric Zuesse     Výroční zpráva OSN o situaci uprchlíků ve světě je nazvaná „Globální trendy UNHCR 2018“. K násilnému vysidlování dochází zejména v důsledku snah o změnu režimů ze strany USA v čele s Obamou a Trumpem, a to zejména v Sýrii a Venezuele. Rok 2011 byl prvním rokem nepokojů a povstání Arabského jara, které má na svědomí CIA, jak zdokumentoval Ahmed Bensada ve dvou knihách, které důkladně recenzovala Stuart Jeanne Bramhallová ve dvou článcích - jeden z 18. ledna 2014, a druhý z 25. října 2015. Jak jsem poznamenal 30. června v článku s názvem „Americká vláda dělá vše pro to, aby vytvářela uprchlíky“, „operace amerického režimu, týkající se změn režimů, způsobují přibližně polovinu celosvětového problému s uprchlíky“.

     Max Blumenthal a Ben Norton publikovali 19. června na webu The Gray Zone článek s názvem „Tato proslulá, Západem financovaná neziskovka, spolupracovala s Al-Káidou za účelem rozpoutat válku (lawfare) v Sýrii a zdokumentovali, jak miliardáři z USA a spojeneckých národů a americká vláda financují války - „lawfare“. Takže když si USA a jejich spojenci stěžují na uprchlickou krizi, kážou proti „diktátorům“ a dožadují se mezinárodního práva, přičemž sami jsou jeho nejhoršími porušovateli, možná mají potěšení z toho, že klamou svou vlastní veřejnost, avšak mimo americkou alianci jsou jejich lži a odpornost naprosto očividné. Nejdůležitější věc, kterou je třeba uznat, je, že USA jsou diktaturou. Tento vědecky prokázaný fakt vysvětluje mnohé. Žádné z těchto sankcí, převratů a invazí proti zemím, které nikdy nenapadly ani nijak neohrozily USA, by jinak nemohly existovat, protože jakákoliv diktatura je založena na lžích.

 

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7964-pokrytectvi-o-uprchlicich.htm

     Celý článek:      Pokrytectvi-o-uprchlicich.doc

 

 

 

Chybí zeleň, zločiny betonové lobby. Následky

 

sucha už vidíme kolem nás, varuje expert

 

 5.7. 2019     Chybí zeleň, nevážíme si půdy, vzrostlých stromů, druhové pestrosti. Betonová lobby se činí a stranou nezůstávají ani ti, kteří by nejraději naše lesy vyvezli „nastojato“. Bezútěšný stav, který se nadále vyhrocuje, popisuje světově uznávaný odborník na lesnictví Pavel Valtr. Čeští vědci přišli přednedávnem s vpravdě výbušným názorem, že za situaci kolem skleníkového efektu, zvyšování teploty může rapidní nedostatek vegetace.“ „Tito lidé vidí rapidní úbytek zeleně a podle jisté izraelské studie za posledních deset tisíc let je na zeměkouli o polovinu méně zelené hmoty.“ Kam se podělo klasické hnojivo, které také bránilo vysušování, navíc chlévská mrva byla přímo rájem pro hmyz. Vzhledem ke snižování počtu dobytka již pomalu neznáme pojem „pohnojené pole nebo louka“. O tom, že vyvážení dřeva téměř „na stojato“ je ekonomicky dlouhodobě neudržitelné, navíc nemající žádnou přidanou hodnotu, se hovoří léta. Mění se tedy celý charakter naší přírody. Doslova betonovým šílenstvím je dosud stále ještě zcela nezavržený plán na tunel železnice z Berouna do Prahy. Mizení rašelinových území, mokřadů na Šumavě je o to varující, že tato oblast je prameništěm a zásobárnou vody pro statisíce obyvatel v údolí.

 

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-zelen-zlociny-betonove-lobby-Nasledky-sucha-uz-vidime-kolem-nas-varuje-expert-587877?fbclid=IwAR2nWEUMA2xhGp_RviU4uLx_feMT27kuExpFAZ1TMqhUSRPA110ejsAY8LM

     Celý článek:      Chybi-zelen.doc

 

 

 

Všichni ví, co se děje za bordel v ČT,

 

ale nikdo s tím nic nedělá

 

 14.7.2019     Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce a co si zamane, zákon - nezákon, kodexy - nekodexy, Rady - neRady, už nějakou dobu štve, mírně a slušně řečeno, už kdekoho. Odbornou i laickou veřejnost. Především zpravodajství je nevyvážené, neobjektivní, zaujaté a stranící jednomu názorovému proudu, je otevřeně pražskokavárenské, preferuje programy antiZeman a antiBabiš opoziční politické garnitury. Obecně známé šílenosti v ČT, jako je začerňování smluv, nehorázné odměny nejenom ředitele Dvořáka, nefunkčnost Rady ČT, která je tak kamarádsky propojená s vedením té ČT, kterou má kontrolovat, že to je až zoufale k smíchu, nekontrolovatelnost činnosti ČT ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu, tohle vše se ví, ale nic se neděje. V Parlamentu leží, už zaprášené, tři Zprávy o ročním hospodaření ČT, ale ani jedna není schválena a nikomu to nevadí.

     A tak nám všem (za naše peníze), jejich (oni i ty peníze utrácí) ČT plynule servíruje demagogii, lži, polopravdy, zamlčuje důležité informace, jindy dezinformuje, a to vše bratru za hodně dost miliard. Zcela zřejmě s pocitem, že si mohou toto vše dovolit. Kdo už konečně někdo jednou zatrhne tuto cochcárnu, tento, s prominutím, šílený bordel v ČT?

 

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vsichni-vi-co-se-deje-za-bordel-v-ct-ale-nikdo-s-tim-nic-nedela

     Celý článek:      Vsichni-vi.doc

 

 

 

Pro blaho lidstva. Indie chystá výsadek na

 

 neprozkoumaném jižním pólu Měsíce

 

 15.07.2019     Indie hodlá uskutečnit první přistání kosmického přístroje na jižním pólu Měsíce v dějinách, informuje The Washington Post. V článku se praví, že tato země aktivně rozvíjí vesmírný program, aby upevnila své postavení na světové aréně. Vesmírná loď Čandraján-2 má přistát v neprozkoumané části jižního pólu Měsíce. Podle mínění vědců tam může být objevena voda. List píše, že indická kosmická agentura plánuje v roce 2022 pilotovaný let do vesmíru, anebo kosmický let indického astronauta. Podle průzkumníka vesmíru Marka Wittingtona začala Indie přijímat rozhodnutí, která ji učiní jednou z hlavních vesmírných mocností. The Washington Post připomíná, že indický premiér Naréndra Módí mluvil během své poslední předvolební kampaně o tom, že se Indie stala čtvrtou zemí na světě (po USA, Číně a Rusku), která pomocí rakety sestřelila družici na nízké orbitě. Kritici uvažují o tom, jestli si může rozvojová země dovolit vyčlenit tak velké prostředky na průzkum vesmíru. Mnozí ale přitom podotýkají, že indický vesmírný program je ve srovnání s americkým velmi úsporný.

 

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071510343654-pro-blaho-lidstva-indie-chysta-vysadek-na-neprozkoumanem-jiznim-polu-mesice/

     Celý článek:      Pro-blaho.doc

 

 

 

„Hlídač“ KLDR uznává: Lidem se tam začíná žít lépe

 

 13. červenec 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Navzdory sankcím se život lidí v severokorejské metropoli začíná měnit k lepšímu a země viditelně ekonomicky roste. Konstatuje to server, který se zaměřuje na KLDR, poměry v zemi bedlivě sleduje a dlouhodobě je kritizuje. Anglojazyčný server NK News přinesl fotoreportហz Pchjongjangu z počátku letošního léta. „Snímky pořízené v severokorejské metropoli počátkem tohoto léta odhalují město, kde dobře propojení obyvatelé mají stále lepší přístup k rostoucímu sortimentu produktů, od sportovního zboží po čerstvé ovoce a fast food, a kde, navzdory mezinárodním sankcím, ekonomický rozvoj pokračuje,“ konstatuje se v aktuální reportáži.  Ačkoliv reportហzmiňuje pokračující chudobu Severokorejců či neopravené silnice a chodníky, ukazuje novou veřejnou výstavbu, rozšiřující se sí stánků s rychlým občerstvením, přibývající zboží západních značek v tamních obchodech či běžné Severokorejce s nově nakoupenou elektronikou. KLDR, která musela být po korejské válce prakticky znovu postavena, je přitom už dlouhá desetiletí vystavena sankcím, nedisponuje ani zdaleka dostatečnými zásobami energetických zdrojů a podíl obdělávatelné zemědělské půdy netvoří ani pětinu plochy země.

 

     Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/media24/item/2911-hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

     Celý článek:      Hlidac-KLDR.doc

 

 

 

Huawei, Putin a irácké zbraně hromadného ničení

 

 15.7.2019 , Michal Brand     Americký prezident Trump před nějakým časem označil Huawei za ohrožení národní bezpečnosti, za firmu údajně zneužívanou čínskou vládou ke špiclování cizích zemí a cizích občanů a vlád. Zatčení finanční ředitelky, dcery majitele a zakladatele Huawei nebylo od začátku nic jiného, než hrubý nátlak režimu USA na tuto firmu. Možná Huawei nechtěl otevřít do svých zařízení a technologií zadní vrátka pro americké špiclovací služby, jako to ochotně činí americké i evropské firmy z oblasti technologií. A nejen technologií. Apple s iPhony byl už před mnoha lety nachytán s tím, že sbírá vše, každý uk písmene, který uživatel učiní, ukládá vše do skrytého místa v Hardware, které najde jen forenzní „audit“ od skutečného profesionála, a z tohoto místa pak data odesílá při připojení na internet. Určitě jen kvůli „zkvalitnění našich služeb“, kdepak, že by k těmto údajům měly přístup americké tajné špiclovací služby. Když se přihlásíte na Facebook, nic moc nemusíte. Na začátku. To až po chvíli. Najednou musíte dodat fotku, Pak další. vše o vás Facebook shromažďuje a vyhodnocuje jistě jen pro „zkvalitnění našich služeb“, kdepak, že by k těmto údajům měly přístup americké tajné špiclovací služby. Zato Rošák Huawei. A co teprve Putin! Mimochodem, jakto, že fungují weby islámských teroristů? Tu webovou adresu musel někdo zaregistrovat. Musel za ni zaplatit platnou kreditkou. Argument, který jistě bojovníkům proti čínské technologii přijde zásadní je, že špiclování ze strany USA je ok, protože to je nᚠspojenec. Zato špiclování ze strany čínské firmy je fuj, protože Čína není nᚠspojenec. Nevím, zda je už oficiálně Čína i nepřítel, když USA nyní vyhrožují válkou a sankcemi úplně všem. A to včetně svých evropských vazalů...!!!

 

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7963-huawei-putin-a-iracke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

     Celý článek:      Huawei-Putin.doc

 

 

 

Kapitalismus online

 

 13.7. 2019, Petra Prokšanová     Marketingový svět nedávno obletěla zpráva, že letos poprvé lidé strávili více času na mobilních zařízeních než sledováním televize. Facebook je neustále se rozrůstajícím a pulsujícím společenstvím obyčejných lidí, do jehož návykovosti vkládá Facebook nemalé prostředky. Ač se může zdát, že Facebook nabízí svobodný prostor pro diskusi a sdílení, není všem subjektům dán stejný prostor, který je už tak omezen rozsáhlou uživatelskou i politickou cenzurou. To, jaké příspěvky se komu zobrazí, je dáno složitým a nekontrolovatelným algoritmem Facebooku. Navzdory faktu, že Facebookem zmítá jeden skandál za druhým - zneužívání dat uživatelů a jejich uplácení, zpřístupnění soukromých zpráv korporacím. I přesto ale počet uživatelů Facebooku neustále roste.  Je zřejmé, že Facebook neslouží jako platforma pro všeobecný rozvoj společnosti, ale jako prostor monitorovaný, manipulovaný a potenciálně nebezpečný pro děti, mladistvé, pro lidi osamělé a snadno zneužitelné, ale ohrožuje i samotnou informační demokracii.

 

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51358232

     Celý článek:      Kapitalismus-online.doc

 

 

 

Řízená migrace je potvrzena.

 

8.7. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Neziskovky obcházejí zákony a pod rouškou zachraňování pašují lidi do Evropy. Německo tlačí na Itálii, aby této praxi nebránila. O řízené migraci se sice mluví již dlouho, ale teprve uplynulé dny a týdny přinesly natolik zajímavých událostí a důkazů, že se toto tvrzení posouvá z kategorie konspirační teorie do konspirační praxe. Dvanáctého června naložila loď německé neziskové organizace Sea Watch 3, která pluje pod nizozemskou vlajkou, 53 migrantů v nouzi, údajně u libyjských břehů. Podle námořního práva loď, která zachrání trosečníky, je musí dovézt do nejbližšího přístavu. To by v tomto případě znamenalo buď nějaký přístav libyjský, nebo pokud by to kvůli bezpečnosti nešlo v nestabilní Libyi, tak tuniský Zarzis. Německá loď si to ale namířila k mnohem vzdálenějšímu přístavu na ostrově Lampedusa, jenž je branou do Itálie a celé Evropy.

     Evropští liberální politici, média a zainteresovaní aktivisté, kteří si ze „zachraňování“ migrantů udělali skvělou živnost, se snažili neustále vzbuzovat dojem, že se masová migrace děje spontánně, protože zoufalí Afričané či Syřané prchají na chatrných lodičkách před bídou a válkami do Evropy. Letos v březnu, poté, co z moře nákladní loď El Hiblu 1 vylovila 108 ztroskotaných migrantů a vydala se s nimi zpět do Libye, převzali "uprchlíci" kontrolu nad tureckým tankerem asi šest námořních mil od hlavního města Tripolis, změnili směr a namířili si to i se zajatou posádkou přímo do Evropy – k Maltě nebo k Lampeduse. Vojáci teroristy „zneškodnili“ tak, že je přivezli do Evropy, ubytovali, poskytli jim lékařskou péči a stravu. Jakmile ale obvinili několik únosců z terorismu, zkritizoval Maltu za nehumánnost jak Vatikán, tak neziskovky a OSN, jež označili obvinění migrantů za „přehnané“.

 

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/rizena-migrace-je-potvrzena-neziskovky-obchazeji-zakony-a-pod-rouskou-zachranovani-pasuji-lidi-do-evropy-nemecko-tlaci-na-italii-aby-teto-praxi-nebranila/

     Celý článek:      Rizena-migrace.doc

 

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

 

Osvětimská bestie Irma Grese

 

 13.7. 2019 , Zdroj: We are Mighty      Irma Grese pracovala v Osvětimi jako strážkyně ženských vězňů. Její vláda byla však krátká a dožila se věku pouhých 22 let, než byla popravena za své válečné zločiny. I tak to bylo dost času, aby si získala přezdívku "Krásná bestie". Podařilo se jí získat druhou nejvyšší hodnost, kterou měly ženské strážkyně možnost dosáhnout, a běžně se podílela na výběru vězňů do plynových komor. Byla členkou SS. Činy Osvětimské hyeny jsou zachyceny v pamětech, které napsal jeden z táborových vězňů. V nich se říká, že Grese milovala terorizovat ženy v táborech, a konkrétně si vybírala ženy, které byly ošklivé, nemocné nebo slabé. Během jejího procesu svědci řekli tribunálu, že pouštěla na vězně vyhladovělé psy, v jiných případech vězně střílela, případně je umlátila k smrti bičem. Osvětimská bestie doufala, že po skončení války bude herečkou. Toho se však nakonec nedočkala, protože ji dostihla spravedlnost. Za své činy byla popravena pověšením 13.prosince 1945. Noc před popravou strávila zpěvem nacistických písní.

 

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/osvetimska-hyena-irma-grese-1404060742.html

     Celý článek:      Osvetimska-bestie.doc

 

 

 

Americký Fed se lekl zlatého standardu

 

  13.7. 2019 , Maxim Rubčenko , Redakce AC24     Šéf Fedu Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy, včetně nekontrolovatelné inflace a růstu nezaměstnanosti. „Tím, že navrhne nový mezinárodní měnový systém založený na zlatě, zajistí si Amerika stálé místo ve světových měnových záležitostech,“ řekla Sheltonová loni na podzim. Analytici to považovali za reakci Powella na záměr Donalda Trumpa jmenovat do Výboru guvernérů Fedu Judy Sheltonovou, která nyní zastupuje USA v Evropské bance pro obnovu a rozvoj.

     Na začátku července první vicepremiér a ministr financí Ruska Anton Siluanov a předseda Čínské lidové banky Yi Gang podepsali dohodu o vytvoření nového platebního systému, který umožní vyrovnání mezi ruskými a čínskými společnostmi v národních měnách bez použití amerického dolaru. „Agresivita Washingtonu nutí Rusko a Čínu k tomu, aby zkoušely pevnost americké měny, a to může skončit špatně,“ napsal list The Financial Times. „Nový platební mechanismus je nejenže spolehlivě ochrání před sankčním tlakem, ale i zpochybní status dolaru jako hlavní rezervní měny.“ Evropa se také aktivně zbavuje dolaru v mezinárodních platebních stycích.

     Basilejský výbor pro bankovní dohled vyvinul nový standard, takzvaný Basel III, který uznává zlato za bankovní aktivum nejvyšší úrovně. Tento standard měl nabýt platnosti 31. března, na nátlak USA bylo však jeho zavedení odloženo až do 1. ledna 2022. Připoutání dolaru ke zlatu zasadí silnou ránu ekonomice s jejím nafouklým trhem cenných papírů, obrovským dluhem a gigantickým objemem nezabezpečené peněžní masy. Takže za každého scénáře mají USA před sebou už v nejbližších dvou letech vážné finanční otřesy.

 

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu?redirect=%2F

     Celý článek:      FED-se-lekl.doc

 

 

 

Koňské spřežení běží rychlostí

 

nejpomalejšího koně

 

 4.7.2019 ,Ivo Šebestík     ve své dvojdílné eseji píše o situaci v současném (a vlastně nejen) českém školství. Nic jiného neustavuje respektovanou pozici učitele než respekt společnosti, málokdo ale tuší, že učitelské povolání rozhoduje o kvalitě života v dané zemi více než ekonomické faktory. Tam, kde neplatí určitá autorita společnosti, tam se prosazuje džungle. A v té se ocitá učitel před tabulí jako první. V procesu rozsáhlé relativizace hodnot padají za obě i školy. Vždy děti a mládež jsou docela přirozeně prvními oběmi celého procesu, nebo na něj reagují bezprostředně. Nebo co s hospodářskou efektivitou a nekonečným růstem, když se obyvatelstvo začne kulturně, eticky a vzdělanostně propadat zpět do paleolitu? Nebo – což je ještě horší vyhlídka – spěje k vysoce technologicky rozvinuté existenci beze stopy kultury, vědění, vzájemných ohledů a tradic. Člověk, který na sobě pracoval, aby skutečně dosáhl autentického vzdělání, nebudí respekt a už vůbec ne obdiv.  

     Rozpad přirozené autority učitele, jaká se opírá o jeho osobnost a celospolečenskou úctu ke vzdělání, je ale důsledkem současných trendů vývoje v zemích, ve kterých "svoboda" (po západnicku) sice na jedné straně rozhýbala individuální aktivitu lidí, na straně druhé ale její špatné pochopení začalo rozkládat jeden po druhém postupně všechny starobylé, tradiční a funkční pilíře společenské struktury. Kácí se autority, padá důvěra v instituce, ztrácí se potřeba širšího kulturního přehledu a historie vlastní země, vzdělání se zredukovalo na „nárok na papír“, politická scéna se stala vrcholně nedůvěryhodnou a nesympatickou. Umění převálcoval kýč a někteří lidé ani netuší, jakého že jsou vlastně pohlaví. Nedotčeny tak zůstaly vlastně jen byznys, peníze, masivní spotřeba a zábava. Tedy ukrutně málo pro šastnou budoucnost lidstva!

 

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/11/konske-sprezeni-bezi-rychlosti-nejpomalejsiho-kone-2-cast/

     Celý článek:      Konske-sprezeni.doc

 

 

 

Reforma a otevírání se světu proměňuje Čínu,

uvedli ruští odborníci a učenci

 

 2019-01-04 , Lada , cri     Významný projev čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si in-pching) na zasedání na oslavu 40. výročí čínské reformy a otevírání se světu přitáhl velkou pozornost a diskuse ruských odborníků a učenců. Ředitel Dálněvýchodního institutu ruské akademie věd Sergej Lusjanin uvedl, že Čína poskytuje celému světu čínský návrh a čínskou moudrost. Neochvějně sleduje otevřenou strategii vzájemného prospěchu a výnosu a předkládá myšlenku na budování solidárního lidského společenství. Čína se, pod silným vedením komunistické strany, vyvinula z chudé země do druhé největší ekonomiky na světě (poz. správce -  Ve finančním vyjádření. V hmotné produkci má Čína dvojnásobný potenciál než USA, EU a Japonsko dohromady.) Tato skutečnost posiluje důvěru Ruska a dalších rozvojových zemí v Africe a Jižní Americe, které se chtějí poučit z čínské zkušenosti a prozkoumat vlastní vývojovou cestu.  Zavedení socialistického myšlení Xi Jinpinga s čínskými rysy v nové éře ukazuje, že Čínská komunistická strana je připravena zvládnout nové výzvy v procesu dalšího rozvoje.

 

     Odkaz:   http://czech.cri.cn/719/2019/01/04/1s183701.htm

     Celý článek:      Reforma-a-otevirani.doc

 

 

Americko-čínská technologická válka

 

a americké tajné služby

 

(Američtí slídilové - Bretschneidrové - pohoří)

 10.7. 2019 , VSa     Nová technologie 5G bude mít zhoubný dopad na americkou zpravodajskou komunitu. Znemožní odposlouchávání. Spengler se pro Asia Times věnuje vůdčí roli Číny v technologii 5G a tvrdí, že bude mít zhoubný dopad na americkou zpravodajskou komunitu. Technologie, které již dnes existují, prostě odposlouchávání znemožní. Odposlouchávání nebude složité nebo drahé, bude fyzikálně nemožné. Kvantová komunikace, to je ona bezpečnost dat, v níž Čína vyniká. Huawei uvádí, že kvantová technologie je řešením zranitelnosti současné kryptografie. Cílem Číny není krást data, cílem je dominovat světové komunikační infrastruktuře a propojit ji s čínskou komercionalizací, s čínskými technologiemi, s čínskými financemi i čínskou logistikou. Nebude problém přepsat Android v počtu 1,7 milionů kusů na jiný operační systém, domnívá se Spengler. Na světě je dost vlád, které nenávidí Google a rády použijí alternativu Huawei. Je hodně divné, že se USA snaží zastavit Huawei bez spolupráce s ostatními jejími konkurenty. Takhle jsou americké snahy zastavit Huawei jen trapné.

 

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/10/americko-cinska-technologicka-valka-a-americke-tajne-sluzby/

     Celý článek:      A-C-technologicka-valka.doc

 

 

Zlatý grál našeho času

 

3.7. 2019 , Slavomír Ravik      Svatý grál měl být pohárem s koncentrovanou mystickou mocí. I my jsme získali svým způsobem sekulární grál, jímž se stalo bohatství, neutišitelný konzum, spojený s historickým hazardem, s naší lačností, bezohledností a dokonce i s duchovní kapitulací. Sami jsme se, jak napsal Exupéry, přivázali jako dobytčata k plnému žlabu. "Potřeby" mohou růst stále, donekonečna. Ve "vyspělých zemích" nejsou totiž skutečnými potřebami, ale symbolem společenské úrovně, jsou symbolem hlouposti.

     Počátkem třetího tisíciletí (2017) přispěla zavedená společnost ke Světovému ekonomickému fóru v Davosu informací, že osm nejbohatších mužů planety drží v rukou větší majetek než polovina lidstva, konkrétně než 3,6 miliard lidí. Jiná informace (2016) říká, že jedno procento nejmajetnějších vlastní víc než zbylých 99 %. Tak jsme vstoupili z lineárního, snadno spočitatelného světa do časů (abychom užili obvyklé předložky, která je v tomto punktu na místě), do světa post-lineárního, tudíž nevypočitatelného - klasickou ukázkou jsou ovšem hospodářské krize. Lidské termitiště, je současně viníkem, ale také obětí celého systému, třebaže tvoří jen základnu naší společenské pyramidy. Nemůžeme ovšem pominout ani elity intelektuální, do značné míry polovzdělané, nebo jednorozměrné. A to nehovoříme o zbrojních komplexech, které zadělávají na příští konflikty. Národy generují na nejvlivnější místa natěšené celebrity, které neláká odpovědnost, ale jen touha po moci.

 

     Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/283-25-2019-3-cervence-2019/2868-zlaty-gral-naseho-casu

     Celý článek:      Zlaty-gral.doc

 

 

 

Maláčová: Výpověď o stavu země a ČSSD

 

 8.7. 2019 , Radim Valenčík     Můj velmi dobrý přítel a odborník na veřejné rozpočty mě v diskusi o kauze "Staněk" upozornil na příspěvek ministryně Maláčové na jejím blogu. Podle Maláčové to nebylo odvolání šéfů dvou galerií kvůli podezření z porušení zákona. Tady sama cítí, že lumpárna, vlastně defraudace, které se dopustil například Fajt, je tak čitelná, tak jasná, že zpochybnit toto, tak by si udělala ostudu. Obviňuje Staňka z toho, že to "podal a načasoval tak, aby polovina kulturní obce viděla v odvolání ředitelů úskok a veřejně povstala". Tady si měla Maláčová položit první otázka. Čím byla dána reakce té "poloviny kulturní obce"? Nebyli "povstalci" právě ti, kteří v podobných "fajtovinách" jedou taky a hájí své "živobytí" spočívající v rozkrádání veřejných prostředků obdobným způsobem? Celá kauza je vynikající, téměř učebnicovou demonstrací toho, jak fungují struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, jak přerostly v systém, který je napojený na jádro současné globální moci.

 

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7005-malacova-vypoved-o-stavu-zeme-a-cssd.html

     Celý článek:      Vypoved-o-stavu.doc

 

 

 

Schwerpunkt: České zpravodajské služby znepokojuje politické napojení Milionu chvilek na lobbisty a české spojence Sudetoněmeckého landsmančaftu

 

 17.6. 2019 , -VK-  Šéfredaktor AE News      … někteří z nich byli dokonce hosty školících a přednáškových akcí krajanského spolku! Klíčové české spojky Sudetoněmeckého landsmančaftu se objevily v petici Minářovy neziskovky. Kolem spolku Milion chvilek se totiž pohybují stejní lidé, kteří se účastnili Sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních s tématem, jak zlikvidovat nacionalismus v ČR, jak nastolit v Česku pořádek ve stylu německé Nové Evropy, a jak permanentní relativizací historie přimět českou vládu, aby ve finále sama A DOBROVOLNĚ usilovala o zrušení Benešových dekretů. Po jejich odstranění by se o majetek začali Němci hromadně soudit. Stejně jako Johanna Kammerlander, dědička rodu Walderode. České soudy již začaly vracet majetky potomkům nacistů a vojáků Wehrmachtu.

     Z případu Johanny Kammerlander jasně vyplývá, co by se stalo, kdyby kolaboranté v Českém parlamentu, tak jako už vydali církvi majetek, zrušili Benešovy dekrety. Na Českou republiku by se okamžitě vyřítila horda potomků německých wehrmacháků, esesáků, gestapáků a vrahů a chtěli by „nezákonně“ zabraný majetek zpět.

 

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

     Celý článek:      Politicke-napojeni.pdf

 

 

 

Šok Daily Star: Dokumenty tajné britské

 

laboratoře v odpadcích Londýna!

 

 6.7. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, dailystar.co.uk, foto: arch.)     V jednom z kontejnerů na odpadky na severu Londýna se objevily tisíce stránek tajných informací o práci výzkumného střediska chemických a biologických zbraní Porton-Down, uvedl šokovaný deník Daily Star. Ta hrála klíčovou roli při vyšetřování „otravy“ dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury. Podle londýnské verze byla proti nim použita látka A-234 třídy  „Novičok“, připomněla publikace. Nicméně nebyla schopna určit, která laboratoř látku vyrobila. Tato „informační bomba“ mimo jiné odhalila podrobnosti o vybavení používaném strážci laboratoratoře. V ní se nacházely také povinnosti specializované policejní služby hlídkující Porton Down, a dokonce i hesla k počítačovým systémům. Jeden bezpečnostní expert nazval vyhozené dokumenty „teroristickým snem“. „Bylo by mohlo mít 100% katastrofální důsledky. Někdo neudělal svou práci. Mohlo dojít k  mnohem horšímu,“ řekl bývalý policejní důstojník, který měl co dělat s laboratoří Porton Down. Každého napadne, že pokud se takto laxně zachází s únikem tajných dokumentů, co asi ještě může uniknout z britské vojenské tajné laboratoře, která zkoumá ty nejnebezpečnější a nejsmrtelnější látky na světě.

 

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-daily-star-dokumenty-tajne-britske-laboratore-v-odpadcich-londyna/

     Celý článek:      Dokumenty-v-odpadcich.doc

 

 

 

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech

 

min. století a jeho následky

 

 8.7. 2019 , Jaroslav Tichý     V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus. Jistě si ještě vzpomeneme, že se krátce po r. 1989 hovořilo o vpuštění zahraničního kapitálu do těch (tehdy ještě) našich podniků, které potřebovaly nové technologie. Pak se z počáteční selektivní privatizace "náhle" stala privatizace téměř veškerého státního majetku, a to téměř za jakoukoliv cenu.

     Omezím se jen na ta hlavní:  1. privatizováno mělo být ze státní majetku skutečně jen to, kde byla zapotřebí zahraniční technologie a know-how, a to jen v případech, že si ji nᚠstát nemohl pořídit jinak (koupí).  2. Kdysi nám Klausova ODS a on sám tvrdili, že „stát má být chudý, bohatí mají být občané“. Pod touto záminkou tak došlo u nás po r. 1990 fakticky o největší přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře.  3. Neustále jsou problémy s financováním rozpočtu, stále někde „chybějí peníze“, zejména ty, co každoročně odtékají do zahraničí za němého přihlížení vlády. To, co však chybí, je zájem a vůle vlády a poslanců k nápravě.  4. Tam, kde se zmenšuje ekonomická moc, vytrácí se i moc politická. Začaly nám doma poroučet nadnárodní firmy, hrozí nám dokonce z Bruselu i likvidace našeho státu. 5. Za minulého režimu byla část mezd a platů vyplácena našim občanům v naturáliích (jako u Bati). Z důvodu chybné propagandy tehdejšího režimu se ale říkalo, že školství, zdravotnictví, zčásti i kulturu, školní autobusy či obědy ve školkách a školách (do určité doby) atd. „máme zadarmo“.  6. Občané byli okradeni, a to jak v kuponové privatizaci, tak výše popsaným způsobem na mzdách a platech jako zaměstnanci.

     Na pořad dne přichází pro nás i nový úkol. Odevzdat české pohraničí (ještě před definitivní likvidací českého státu). Stále stejnou salámovou metodou.

 

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm

     Celý článek:      Boj-o-podobu.doc

 

 

Končí etapa vaší vlastní existence!

 

 Den 18. červen 2019 vstoupí do dějin jako zrada českého národa! Toto je skutečný vzkaz a symbol vyslaný českému národu! Sudetští Němci jásají a triumfují! Češi sami a dobrovolně, skrze své vlastní zrádcovské soudy, prolomili Benešovy dekrety! Povedlo se! Otevírá se tak cesta pro žaloby ze strany desítek tisíc potomků sudetských Němců. Sudetští Němci sice (údajně) v březnu 2015 vypustili ze stanov požadavek na vrácení majetku zkonfiskovaného vysídlencům po druhé světové válce. Mnichovský soud však označil tuto změnu stanov za neplatnou : „Jedná se o změnu cílů organizace. A v takovém případě je potřeba souhlas naprosto všech členů,"...

     Skandální rozhodnutí semilského soudu, že tento říšský občan, který sloužil pro Wehrmacht a nacistickou tajnou službu, pouze prý plnil svoji povinnost a nedopustil se proti českému národu žádných křivd, je taková nehorázná lež a natolik nehorázný výrok, který de facto znamená prolomení Benešových dekretů. Semilský soud tak vyslal signál, že kdokoliv, kdo sloužil ve Wehrmachtu a neexistují svědci, kteří by potvrdili, že by dotyčný střílel české občany, a už v uniformách, anebo civilisty, tak prostě jenom plnil svoji brannou povinnost vůči Wehrmachtu a ničeho se proti Československu nedopustil?

     Co bychom jako Česko zrušením Benešových dekretů ztratili : - 22 842 km2 pozemků; - 11 200 průmyslových podniků, dolů, přehrad a elektráren; - 3 univerzity včetně části Karlovy univerzity; - 4 413 dalších škol; - 2 862 kulturních památek, zámků, kostelů a klášterů, divadel, muzeí a galerií, včetně všech obrazů a exponátů; - 185 303 domů na vesnicích; - 236 818 domů, bytů a dalších nemovitostí ve městech ...

 

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Konci-existence.pdf

 

 

 

Učitel byl vyhozen ze základní školy …

 

 4.7. 2019     Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval  Stanislava Balíka, majora v záloze a bývalého náčelníka skupiny humanitních oborů na vyškovské vojenské akademii. Dětem pouštěl kázání mistra Jana Husa. Neměl ty „správné“ názory, proto byl vyhozen. „Jsou dvě cesty, před kterými stojíme – buď cesta k národnímu státu jako v Maďarsku, nebo cesta majdanizace jako na Ukrajině, kde svrhli barevnou revolucí prezidenta a provedli převrat. Měli bychom se vydat cestou středoevropskou, měli bychom se spojit,“ dodal.

     Na konci roku 2018 pak nastoupil na základní školu ve Znojmě, kde s ním zatočili ještě drsněji než v armádě. Doba je zlá, a tomu, kdo neříká, co říkat má, se dostane spravedlivého potrestání. Po nástupu do školy nejprve pan Balík zjistil, že „úroveň našeho školství je velice nízko a úroveň děsivým způsobem poklesla a ani v nejhorších snech jsem si nepředstavoval, jaká bude realita“. Pan si Balík trošku zakonspiroval: „Evropský projekt se začal rodit už po druhé světové válce a je zajímavé, kteří lidé tam byli zainteresováni od samého začátku. Zajímavá knížka je třeba Znečištěný pramen, která přibližuje, jak se kořeny Třetí říše přenesly do Čtvrté říše, no a korporace a finanční aristokracie to řídí z pozadí směrem ke světové vládě.“ Druhý Stanislav to označil nikoli za konspirační teorii, ale coby konspirační praxi. Najednou se objevuje na scéně prolomení Benešových dekretů, paní Merkelová říká, že k dosunu nebyl ani politický důvod…“ …  Společný jmenovatel je oslabování našeho státu a zpochybnění výsledků druhé světové války

 

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/ucitel-byl-vyhozen-ze-zakladni-skoly-kdyz-detem-poustel-kazani-mistra-jana-husa-nemel-ty-spravne-nazory/

     Celý článek:      Ucitel-vyhozen.doc

 

 

 

Akademik Lomonosov vyplouvá. Hysterii

 

okolo seriálu Černobyl navzdory

 

 5. 7. 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Rusko uvádí do provozu první plovoucí jadernou elektrárnu na světě. Revoluce v zásobování odlehlých míst planety energií je trnem v oku zájmovým skupinám, neziskovkám i médiím. Akademik Lomonosov se nyní v Murmansku připravuje na čtyři tisíce kilometrů dlouhou plavbu k Čukotce na severovýchodě Ruska. Zde má od podzimu vyrábět energii pro nejsevernější ruské město Pevek. Může být první z řady podobných plavidel, které Rusku pomohu při využití širokého arktického pásu. To je ale v rozporu s představami dalších zemí, jež si dělají na tuto část světa nárok, včetně například USA, Kanady nebo Norska. Ruská plovoucí jaderná elektrárna může být také velmi zajímavá pro rozvojové země a státy s méně přístupnými oblastmi. Bude schopna vyrábět dostatek energie pro město nebo oblast s počtem obyvatel okolo dvou set tisíc. Novinář a bloger Konstantin Sjomin naproti tomu poukazoval na snahu globálně zdiskreditovat jednak samotný Sovětský svaz a jednak jeho úspěchy na poli jaderné energetiky. Ty současné Rusko úspěšně rozvíjí, přičemž tvoří jeden z pilířů jeho energetické a ekonomické politiky na úkor Západu.

 

     Odkaz:   https://eurasia24.cz/aktualne/item/2907-akademik-lomonosov-vyplouva-hysterii-okolo-serialu-cernobyl-navzdory

     Celý článek:      Akademik-Lomonosov.doc

 

 

 

Ukradnutý sviatok – alebo katolícke

 

klamstvá o sv. Cyrilovi a sv. Metodovi

 

 5.7. 2015 , Doc. PhDr.Vladimír Šaur, CSc., Slezská univerzita v Opave    Zásluha solúnskych rodákov, synov veliteža tamojšej posádky, vysoko postaveného popredného činiteža byzantskej armády, bola v tom, že našli spôsob, ako našim predkom vzdelanie v tých časoch výlučne cirkevné odovzda v domácom jazyku písomne. Kam sa na nás hrabú západoeurópske národy, poznajúce len latinku, ktorá má pôvodných znakov len 20 a po rozšírení 26. Slovania v 9. storočí potrebovali písmo s 38 znakmi, aby zaznamenali všetky hlásky svojho jazyka ... Na škodu našej kultúry u nás čoskoro prevládla liturgická latina. Konštantínovo písmo zastaralo, ale zachovalo sa u Chorvátov, predtým aj inde, a ako bohoslužobné žije. Slovanské písmo bolo a doteraz je spojivom Slovanov, prejavom svojbytnosti národnej kultúry.

     Lenže čo počujeme z rozhlasu? Čo vidíme v televízii? Hlavne rímskokatolícke bohoslužby, prenosy z Velehradu. aj nepravdy a skresžovanie histórie. Vytvorila sa schéma: 5. júla majú slovo katolíci, 6. júla ostatné cirkvi. To nie je dobré. A dokonca ani dátum 5.7. nie je tým správnym dňom pripomienky prínosu Solúnčanov. kardinál Fürstenberg presadil u Pia IX., že deň vierozvestcov bude 5. júla a to zámerne dňa predchádzajúceho výročiu Husovej smrti. Oficiálne sa argumentovalo možnosou kona púte v čase medzi kosbou sena a žatvami na južnej Morave. Pravý dôvod však bol úplne iný. Ideologický. V tých časoch sa prebúdzalo národné povedomie, opierajúce sa o husitskú tradíciu, bolo potrebné proti tomu postavi iný idol.

     Doc. PhDr. J. Haubelt, DrSc., český historik a podpredseda a hovorca Vožnej myšlienky v Česku :  „Katolíctvo má v Čechách opodstatnene zlú poves. Vďačí za ňu predovšetkým svojim latinským a protislovanským usmerneniam, ktoré sa prejavili v časoch Vežkej Moravy. Vypovedajú o tom najmä tzv. panónske legendy o Konštatínovi Filozofovi a Metodovi, ktoré keď čítame pozorne, zistíme, že historickou pravdou je pravý opak toho, čo kladného tieto texty vypovedajú o latinských kňazoch, vrátane pápeža. Skutočnos bola totiž úplne iná, ako sa nám dodnes pokúšajú nahovori pápeženci.

 

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/podoteky/ukradnuty-sviatok-alebo-katolicke-klamstva-o-sv-cyrilovi-a-sv-metodovi.html

     Celý článek:      Ukradnuty-sviatok.doc

 

 

Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení

 

 5.7. 2019 , Jiří Pondělíček     Cyril (Konstantin) a Metoděj byli vysláni byzantským císařem Michalem na Moravu. Stalo se tak na základě žádosti moravského vládce Rostislava, který chtěl vyvážit politický vliv francké říše, jejímiž exponenty byli bavorští biskupové a jejich misie. Byly položeny základy školství, žáci Cyrila a Metoděje, se zasloužili o rozvoj vzdělanosti v dalších slovanských zemích, především v Bulharsku a jejich odkaz se pak dále uchytil v Srbsku, Chorvatsku a na Rusi.

     Jan Hus, mistr Pražského vysokého učení požadoval jak na půdě univerzity tak ve veřejných vystoupeních překonání krize své doby nápravou zlořádů a když neodvolal ani tváří v tvář nejvyšší autoritě (katolické) církve, koncilu, byl zavražděn bestiálním způsobem.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/svatky-narodni-vzdelanosti-ceskeho-mysleni-0

 

Co v Německu spáchala Von der Leyenová? Skandály a

 

neschopnost. Drsný verdikt od české političky

 

 4. 7. 2019      Co o Leyenové říká exposlankyně za ODS Helena Mallotová   „Je to otevřená federalistka usilující o zrušení národních států, která pochopitelně udělá maximum i pro pokoření odporu ze strany V4 proti rozvozu migrantů z Německa a Západu i do našich zemí.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-v-Nemecku-spachala-Von-der-Leyenova-Skandaly-a-neschopnost-Drsny-verdikt-od-ceske-politicky-587879

     K tématu také:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-ted-urcite-s-nervy-v-tahu-ohryzava-futra-od-dveri-Tereza-Spencerova-vypravi-co-se-dozvedela-o-pani-von-der-Leyenove-587802 

 

 

Greta: naděje na zlepšení světa, nebo aktivistické zoufalství?

 3. 7. | Jan Tichý     Pokud se díky Gretě začne více a více lidi chovat k přírodě a tím i planetě Zemi ohleduplně, povede to k žádoucí změně. Problém je, že se toho zase chytili lidé, kteří se na tom přiživují.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ekologie/greta-nadeje-na-zlepseni-sveta-nebo-aktivisticke-zoufalstvi.html

     K tématu také:   http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm 

                               http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3

 

Supertajná základna USA v Grónsku měla vypustit

 

na SSSR až 600 jaderných raket

 

5.7. 2019     Základna byla postavena v roce 1959 pod povrchem severozápadního Grónského ledového příkrovu v nadmořské výšce 2000 metrů. V roce 1967 byla základna opuštěna s minimálním vyřazením z provozu, protože se věřilo, že ji díky neustálemu sněžení už nemá šanci nic ohrozit

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/supertajna-zakladna-usa-v-gronsku-mela-vypustit-na-sssr-az-600-jadernych-raketv-1404060569.html

 

Bojkot (quasi)hymny EU v EP ze strany Brexit

party. Poslanci Baško a David se přidali

3.7. 2019 , autor článku: -heh , ŠTRASBURK – PRAHA      Skupina devětadvaceti europoslanců politické strany zastávající brexit Nigela Farrage se během zahajovací ceremonie, kdy zněla hymna EU, postavili k sálu zády. Generál Hynek Blaško a Ivan David zůstali sedět.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226759

 

Donbasané se pustili do díla

 2.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s předsedou Společnosti přátel Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky Jaromírem Vaškem. Mám tam již mnoho přátel. Lidé jsou velmi milí a pohostinní. Další podniky tam obnovují výrobu, rozšiřuje se těžba uhlí. Ekonomika se postupně začíná rozvíjet.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832

 

Kdo je skutečný teroristický stát na Zemi? No přece USA, tvrdí Írán

 Každoročně 3.července si Íránci připomínají smrt 290 cestujících z Airbusu 655, který byl sestřelen americkým křižníkem USS Vincennes v roce 1988 nad Perským zálivem.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kdo-je-skutecny-teroristicky-stat-na-zemi-no-prece-usa-tvrdi-iran/

 

Junckerův nástupnický skandál ukázal, že EU je lžidemokracie!

3. července 2019 , Tim Stanley      „Evropská unie je falešná demokracie. „EU byla vytvořena lidmi, kteří se bojí svých voličů. Vymysleli proto strukturu, ve které je demokracie kontrolována samozvanou byrokratickou elitou,“ konstauje Stanley.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/telegraph-junckeruv-nastupnicky-skandal-ukazal-ze-eu-je-lzidemokracie/

      Celý článek:      Lzidemokracie.doc

 

V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu

( Das Neue Europa = Čtvrtá říše )

2.7. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Jak proboha chce alternativa reformovat Evropskou unii v čele s novou šéfkou komise, která jezdí každoročně na Bilderbergy a pod pseudonymem vystudovala školu u Rothschilda? Procesy realizace Nové Evropy podle smlouvy z Aachenu. Teď to teprve začne, a nebude to pro český národ nic pěkného.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/v-bruselu-se-prave-zrodila-nova-evropa-podle-smlouvy-z-aachenu-dve-nejmocnejsi-pozice-v-evropske-unii-obsadi-nemecko-francouzsky-tandem-dvou-zen-prvni-studovala-v-londyne-na-rothschildove-skole/

 

Ceny pro otroky

     Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POT̊TE :  

Lucembursko 8,69 € , Německo 8,50 € , ... Portugalsko 2,62 € , Česká republika 1,78 € (nejnižší) !!! Opět důkaz, že z nás udělali svou kolonii = dojnou krávu !!!!

      Přišlo e-mailem  

      Celý článek:      Ceny-pro-otroky.doc

 

Indická levice je mrtvá

 

 2.7.2019 VSa     Za svoji politickou „smrt“ si může indická levice sama. Strana upřednostnila volební politiku a udržení moci před politickými ideály. Zrada na levicových voličích vedla ke ztrátě podpory

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/02/indicka-levice-je-mrtva/

 

Praha, Tbilisi, Kišiněv: Tři zpackané barevné revoluce?

2.7.2019 , Michail Chazin   Jakým dohodám chtěli loutkáři „západního“ globálního projektu zabránit tím, že uspořádali tři „oranžové“ revoluce najednou? Měla by být další v Rusku? Dohodl se Putin s Trumpem? Následky summitu G20 uvidíme brzy.Vím, jde o poněkud matný obrázek. Ale jistě se ho brzy podaří upřesnit.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/praha-tbilisi-kisinev-tri-zpackane.html

 

Za Františkem Čubou z Baova nebo lépe z Čubova kraje

 

 1.7. 2019 , František Jonᚠ      Zázrak JZD AK Slušovice vznikal z malých a chudých poměrů a přerostl do gigantického agrokombinátu s obratem 7 miliard Kč. Slušovický zázrak je spojen s osobou Františka Čuby velice těsně. Doc. František Čuba nám rovněž popsal, jak by fungoval JZD AK Slušovice bez násilného poničení po roce 1989. Dle něj by nyní měl JZD AK Slušovice obrat minimálně 150 miliard Kč.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/01/za-frantiskem-cubou-z-batova-nebo-lepe-z-cubova-kraje/

      Celý článek:      Za-F-Cubou.doc

 

V Rusku byla zahájena výroba PVO kompletů S-500

 

 1.7. 2019 , autor článku: -sla-  , MOSKVA      V Rusku byla zahájena výroba nejnovějšího protiraketového a protiletadlového systému. Jde o S-500 Prométheus. Čemezov dodal, že Ruská federace skutečně nebude prodávat nejnovější systémy „za žádné peníze“ a že komplexy jsou především určené pro ruskou armádu.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226532

 

NI: Trump vyprovokuje válku s Íránem, nevzdá-li se tvrdého kursu

 

 1.7. 2019     Kurs administrativy Donalda Trumpa na vyvíjení „maximálního tlaku“ na Írán zkrachoval, míní novinář z The National Interest Paul Pillar. Nepřeje-li si prezident Trump skutečně válku s Íránem, bude muset pochopit, že diplomacie nespočívá jenom v tom, že „jedna strana žádá, a druhá se podřizuje,“ domnívá se Pillar.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019070110254974-ni-trump-vyprovokuje-valku-s-iranem-nevzda-li-se-tvrdeho-kursu/

 

Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou.

 

30.06.2019 , GATESTONE INSTITUTE     Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů nezastaví pád Evropy ke dnu.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Parizske-univerzity-varuje-Evropa-uz-nebude-Evropou-V-zakulisi-se-uz-pripravuji-politicka-rozhodnuti-prizniva-pro-masovou-imigraci-do-Evropy-587322

      K tématu také:    Nejde-o-prelidneni.doc  

                                http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

 

Nejvyšší státní zastupitelství a Nejvyšší soud:

 

Hranice ČR nebyly zrušeny, stát je má chránit

 

 8.7.2018 , Irena Válová     Hranice České republiky nebyly zrušeny ani přijetím tzv. Schengenské úmluvy. Překročení hranic kýmkoli není dovoleno. Tento koncept potvrzuje loňské usnesení Nejvyššího soudu.      (Ale  !!!)     V případě, kdy cizinec  – občan země, která není členem Evropské unie – získá ,pobytovou kartu Evropské unie´,  legalizuje tím svůj pobyt na území Spolkové republiky Německo.“ O povolení pobytu v ČR za uvedených okolností už nežádá, ten získává automaticky: „Díky tomu může následně pobývat na území Evropské unie, tedy i případně na území České republiky, kdy o povolení k pobytu na území České republiky fakticky nežádá,“ stojí ve Zprávě.

      Odkaz:   https://www.ceska-justice.cz/2018/07/nejvyssi-statni-zastupitelstvi-nejvyssi-soud-hranice-cr-nebyly-zruseny-stat-ma-chranit/

      Celý článek:      Hranice-CR.doc

 

Rusko-Indie-Čína bude velkým hitem G20

 

 28. června 2019 , Pepe Escobar     Vzhledem k tomu, že se plán jednání o strategickém partnerství mezi Ruskem a Čínou upevnil po summitech v Moskvě, Petrohradu a Biškeku, dávají nyní Rusko a Čína důraz na to, aby se Indie plnohodnotně dostala na palubu RIC. Vztahy Rusko-Indie již rozkvétají jako strategické partnerství. A zdá se, že jednání Xi Jinping - Modi se  synchronizují.

      Odkaz:   http://www.informationclearinghouse.info/51838.htm

      Celý překlad:      Rusko-Indie-Cina.doc

 

Proč Rusko a Čína drtí Evropu a USA? Akcelerací vzdělání ...

29. 6. 2019     Takže zatímco Rusko a Čína akcelerují vzdělání, nejlepším z nejlepších dávají nejlepší vzdělání, my jdeme "mazaně" opačnou cestou. Máme skvěle propracovaný multikulturalismus, inkluzi a gender

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2568-proc-rusko-a-cina-drti-evropu-a-usa-akceleraci-vzdelani-zatimco-zapadu-staci-umet-cist-a-psat

     Celý článek:      Rusko-a-Cina-drti.doc

 

Už si zase povezeme peřiny do vnitrozemí?

26.06.2019 , Jaroslav Tichý    „Kdo nezná svoji minulost, bude donucen si ji zopakovat“. V ČR probíhá podle instrukcí globalistů již od 90. let zamlčování či naprosté překrucování našich dějin.

     Odkaz:   https://e-republika.cz/article4172-U%C5%BE-si-zase-povezeme-pe%C5%99iny-do-vnitrozemi

 

EU nutně potřebuje otevřít hranice, aby se obohatila jako při

historickém obohacení Aténami a Římem, vysvětluje šéf OSN

 Autor: odjinud | Publikováno: 28.6.2019      Káže Antonio Guterres, generální tajemník OSN při přebírání ceny Karla Velikého udílené globalisty za boj proti národní suverenitě, která byla už předtím udělena globalistickým figurám jako papež František, Angela Merkel a Emmanuel Macron

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21322-eu-nutne-potrebuje-otevrit-hranice-aby-se-obohatila-jako-pri-historickem-obohaceni-atenami-a-rimem-vysvetluje-sef-osn.aspx

 

Tzv. „Benešovy dekrety“

Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců nevymyslel prezident Beneš. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945. Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě.

         Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2257-tzv-bene%C5%A1ovy-dekrety

 

Odmítáme snahy o překrucování historie

 

 21. 6. 2019      Autor: VV ÚV KSČM     Z nedávného rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, jímž potvrdil přiznání více jak třímiliardového majetku šlechtickému rodu Walderode v rozporu s poválečnými dekrety prezidenta republiky vyplývá vážné nebezpečí.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51159045

 

Dějiny rozvoje laserové techniky v SSSR a unikátní systém Peresvět

 

 27.06.2019 , Dmitrij Korněv     Ruský laserový systém Peresvět stal prvním na světě skutečně bitevním laserovým systémem, který byl přijat do výzbroje. Je to systém, ve kterém laserový paprsek neplní jenom pomocnou, nebo informační funkci, ale je prostředkem na likvidaci cíle.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019062710229694-zbrane-z-hvezdnych-valek-se-stavaji-skutecnosti-dejiny-rozvoje-laserove-techniky-v-sssr-a-unikatni/

     Celý článek:      Laserove-zbrane.doc

 

V Srbsku probíhají společná vojenská cvičení

 

Ruska, Běloruska a Srbska Slovanské bratrství

 

 27. 06. 2019    Autor článku: -byi , BĚLEHRAD     Nedaleko Pančeva na severu Srbska skončila třetí část společných vojenských cvičení Slovanské bratrství 2019, které se účastnily Rusko, Bělorusko a Srbsko.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226227

 

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako „ukázkový“

příklad operace pod falešnou vlajkou

 Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě.  Ukázkový příklad False Flag Operation – FFO je trochu protimluv, protože žádná operace pod falešnou vlajkou FFO by neměla být veřejně prezentována

     Odkaz:   http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/510-utoky-na-lode-v-omanskem-zalivu-jako-ukazkovy-priklad-operace-pod-falesnou-vlajkou

 

Lidé v Rusku prý umírají hlady. Jak se

 

skutečně žije v Ruské federaci?

 

Zveřejněno: 25. 6. 2019      Když jsem zjišoval o bídě a hladu v Rusku, většinou se mi vysmáli. Ale přiznávají, že starodůchodci a část důchodců přežívá jen tak tak. Na druhou stranu mnozí zažili období po válce, rok 2000 a bankrot, takže jistota pravidelného důchodu je pro ně zázrak a důvod velké lásky a vděčnosti k Putinovi.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

     Celý článek:      Lide-v-Rusku.doc

 

Vrátíme Heydrichovým zámeček Panenské Břežany?

 

25. červen 2019 , Michal Brand     Došlo k prolomení Benešových dekretů o vyvlastnění majetku zrádců, kolaborantů a nacistů. A to přesto, že majetek rodu Walderode byl po právu zkonfiskován

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/kauzy/vratime-heydrichovym-zamecek-panenske-brezany.html

     Celý článek:      Vratime-Heydrichovym.doc

 

Počátek války s Ruskem vzejde rychle, ale
nejdříve proběhne strategický klid před bouří.

1. 3. 2019, 8aron@post.cz  Spolek elitářů, žijících v jiné realitě, má svého vůdce ze zámoří. Pro světového četníka neplatí žádná pravidla, určuje je sám a stejně tak nám určí i nepřítele. Kdo si myslí, že ČR je z toho vyňata, tak a se ihned vzpamatuje. Počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. lidí. Do půl roku 800 milionů.

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Pocatek-valky.doc

 

Priama linka s prezidentom RF V.Putinom

20. jún 2019 –záznam

 22.6.2019 , Izvestija.    Na "priamu linku" s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, ktorá sa konala  vo štvrtok 20. júna, poslali žudia viac než 1,5 milióna otázok. Priama linka na videozáznamu v ruskom jazyku::  https://vk.com/video-115987924_456239450

          Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-priama-linka-s-prezidentom-rf-v-putinom-20-jun-2019-zaznam-18455.html

     Celý článek:      Priama-linka.doc

 

„Molekuly demokracie“: USA budou dusit

 

Evropu dodávkami předraženého plynu

 

 24. června 2019 , Michail Děljagin     V čem spočívá americká verze této ruské politické rulety? Hlavní cíl je – deindustrializace konkurenčních ekonomik. Jen rozbití SSSR (a dalších východních zemí) a otevřené odčerpávání jeho gigantických zdrojů v procesu privatizace a připuštění zahraničních společností k této nejrozsáhlejší loupeži v historii zachránilo USA před pádem do hospodářského inferna.

     Odkaz:   http://outsidermedia.cz/molekuly-demokracie-usa-budou-dusit-evropu-dodavkami-predrazeneho-ruskeho-plynu/

 

 

Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru

 

a Bundespolizei přešlo k AfD

 

 24. 06. 2019 , autor článku: -heh- , BERLÍN     Pokud části armády a policie přecházejí ke straně, kterou tzv. demokraté neprávem označují jako nedemokratickou a pranýřují ji ve státních médiích jako stranu, která má blízko k neonacistům a rasistou, tak to signalizuje, že se ve státě vytvořily diktátorské struktury

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226021

 

Rozpoutá Trump třetí světovou válku?

Národy půjdou proti USA, varuje premiér

23. června 2019  Autor: Jan Hron / EuroZprávy.cz      Mezi USA a Íránem v současnosti existuje značné napětí. Podle malajského premiéra Matathira Mohameda to může vést k světové válce.

     Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/261417-zapocne-trump-treti-svetovou-valku-narody-pujdou-proti-usa-varuje-malajsky-premier/

 

Hej Slované a Den genocidy Slovanů

 

 23.6. 2019 ,  Milan Havlíček     Na loňském Slovanském sněmu v Praze byl slovenskými bratry navržen 22. červen jako významný den a sice „Den genocidy Slovanů“. V současné vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem nejen fašizované, ale i islamizované… Znovu jde doslova o osud světa, proto říkám: „Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi!“
     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když chcípající kobyla nejvíc kope aneb

 

Budeme mít jadernou apokalypsu Made in USA?

 

 22. červen 2019 , Michal Brand      Spojené Státy mění svoji strategii ve vztahu k použití jaderných zbraní - použití jaderných zbraní je prý výborná strategie pro „obnovení strategické stability“.  

   Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdyz-chcipajici-kobyla-nejvic-kope-aneb-budeme-mit-jadernou-apokalypsu-made-in-usa.html

 

Rozkaz k vraždě mé dcery dal podplukovník Viktor Juško

 

 22.6. 2019 , Roman Blaško        Jmenuji se Anna Tuv naší šastně žijící rodině se stala osobní tragédie, když nás bombardovala Ukrajinská armáda. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Roman Blaško, Haló noviny, 22.6. 2019, str. 3

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51160079

 

Bilderberg opět zasedal: Co se tam dělo?

 

 23.6.2019   VLADIMÍR PAVLENKO     Když se v důsledku VŘSR zhroutil první plán globalizace pod vedením „světové vlády“ zastoupené Společností národů (League of Nations), musela konceptuální centra revidovat svoji strategii. Bilderbergský klub (skupina) je rozšíření Chatham House a CFR na kontinentální Evropu původně namířené proti SSSR a v současných podmínkách tedy i proti Ruské federaci.

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21291-bilderberg-opet-zasedal-co-se-tam-delo-.aspx

     Celý článek:      Bilderberg-zasedal.doc

 

Čeho dosáhl SSSR ve snaze odložit velkou válku

22.6. 2019 , Text: Jevgenij Krutikov     V Rusku je Děň skorbi  - Velká vlastenecká válka začala před 78 lety.  V této souvislosti je obvykle připomínán Molotovův-Ribbentropův pakt, po jehož uzavření se hranice SSSR přesunuly daleko na západ. Existovaly však pro něj důvody, a stojí za to zdůraznit, že rozdělení sfér vlivu bylo v té době normální a bylo praktikováno všemi zeměmi, včetně těch s takzvanou demokratickou strukturou. 

     Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/6/22/983499.print.html

     Celý překlad:      Odvraceni-valky.doc

 

Pokud by Američané zaútočili na Írán, vypadalo by to prý asi takto

 

 22.06.2019 , Colin H. Kahl      „Byli by však zřejmě ve výrazné početní menšině, protože Írán může ke stávající armádě a revolučním gardám mobilizovat brance a paramilitární jednotky a v krátké době postavit odhodlanou několikamilionovou sílu...

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-by-Americane-zautocili-na-Iran-vypadalo-by-to-pry-asi-takto-586403

     Celý text:      Utok-na-Iran.doc

 

Vpád Německa do Sovětského Svazu – německá sebevražda

 

 24. června. 1941 , Edvard Beneš     Nesmí nikdy být zapomenuto, že nacistický pangermanism se pokusil v této válce zničit všechny slovanské státy a národy, jeden po druhém: nejdříve Československo, pak Polsko, pak Jugoslávii a nyní největší stát slovanský, Sovětský svaz.

      Dr. Edvard Beneš:  Šest let exilu a druhé světové války, 1946 , Orbis – Praha, kap. XII., str. 112 - 118

     Celý text:      Nemecka-sebevrazda.doc

 

Stanislav Morozov: K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

 

 (retro z 15.5. 2017 , za Haló noviny vedla rozhovor se Stanislavem Morozovem Monika Hoření )    Stalin věděl, že válka bude tak jako tak, šlo mu o oddálení za každou cenu. V současné době vzniká opět koalice proti Rusku.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2017/05/stanislav-morozov-k-utoku-na-sssr-melo.html

 

Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

20.6. 2019 ROZHOVOR - Komunista Valenta udeřil     Plná odpovědnost, a to i za eventuální příliv pravicových radikálů do ČR (po linii vaší otázky dokonce vyznavačů válečného zločince fašisty Bandery) leží na ramenou české vlády a tuto odpovědnost z ní nemůže sejmout nikdo.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunista-Valenta-uderil-Demonstrace-organizuje-nejzakernejsi-skupina-osob-v-zemi-Vetsina-protestujicich-ani-nevi-o-co-bezi-A-vesnice-Ta-ma-jine-starosti-586035

 

"Jdi do hajzlu" aneb Pátá kolona

 

Sudetoněmeckého landsmanšaftu v akci

 

 20. červen 2019 , Tomio Okamura      "Jdi do hajzlu", řekl mi přímo v jednacím sále Sněmovny poslanec KDU-ČSL Pavel Bělobrádek poté, co jsem zkritizoval opakovanou účast politiků KDU-ČSL Bělobrádka a Hermana na letošním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Podle hnutí SPD by oficiální představitelé našeho státu na taková setkání „milých krajanů“ s nacistickou minulostí jezdit neměli.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jdi-do-hajzlu-aneb-pata-kolona-sudetonemecko-landsmansaftu-v-akci.html

     Celý text:      PataKolona.doc

 

 

Geopolitické šachy

 

 O „vidlích"* Si Tinpchinga, Trumpově zugzwangu a další Sorosově porážce besedovala historička E. Paškova s Konstantinem Čeremnych ... klanové hry a korporátní spolupráce pokračují.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Geopoliticke-sachy.doc

 

Smlouva roku: Co dala Čína Rusku a proč

 

je to pro Evropu senzace...

 

 Sankt-Petěrburgské ekonomické fórum (SPIEF) letos dosáhlo rekordní účasti - 19 tisíc účastníků ze 145 zemí.  To nejhlavnější - propojení projektů EAES a "Pásu hedvábné stezky".

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Smlouva-roku.doc

 

MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu?  Malajsie.

 

A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska

 

20. 6. 2019     „Vystoupení představitelů vyšetřovací komise v Nizozemsku opět potvrdilo, že se jedná se o kalení vody motivované především politickými cíli. Stejný názor vyjádřil již koncem března premiér Malajsie Dr. Mahathir Mohamad zde.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/MH17-Kde-se-droli-vysetrovani-Zapadu-Malajsie-A-nejen-ta-dava-na-stul-cesky-expert-z-Ruska-586156

 

 

Němci ČR dluží 10 000 miliard, vláda je nechce

 

 24. 01. 2019 , Autor: Jaroslav Novák     Reparace po druhé světové válce Německu nařídili Spojenci na jednání v Paříži a následně znovu, v rámci tzv. Postupimských dohod, které Němci přijali a podepsali. Nejde o žádné vypověditelné smlouvy

     Odkaz:   https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697775

     Celý text:      Nemci-na-reparacich.doc

 

Proč Hitler zachránil Churchilla? (k útěku britské

 

armády z Dunkerku)

 

 20.6.2019 ,  Peter Zvolenský     Britská politika se tak v souhrnu stala jedním z významných faktorů nejen vzniku světové války (začalo to v Mnichově), ale především prohlubování Hitlerových vojenských úspěchů v letech 1939 – 1942.

         Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-hitler-zachranil-churchilla-k-uteku-britske-armady-z-dunkerku

( Poznámka správce: Hitler i Churchill byli globálně majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli superelitami "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - SSSR - a také s cílem získání jeho přírodním bohatstvím oplývajícího území. Pokud byla silná naděje, že tento hlavní globálně-historický úkol budou plnit, byli podporováni a ustupovalo se jim

- viz: Kdo-zavinil.doc

 

Průlomový verdikt: Benešovy dekrety porušeny.  České soudy

 

rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

 

 19.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Krajský soud v Hradci Králové zamítl v úterý odvolání několika organizací, včetně Lesů ČR, Národního památkového ústavu a města Turnov, a potvrdil rozhodnutí okresního soudu v Semilech ze září 2017, které zní: Karel des Fours Walderode byl oprávněn restituovat zabavený majetek.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/prulomovy-verdikt-benesovy-dekrety-poruseny-ceske-soudy-rozhodly-o-navraceni-majetku-rodu-s-nacistickou-minulosti/

 

Čínská média uvedla, proti jaké ruské technice jsou USA bezmocné

 

 19.6.2019     Ruské elektronické tlumiče jsou schopny zcela vyřadit z provozu americké GPS přijímače. „Rusko použilo své tlumiče GPS v Sýrii, severní Evropě a na Skandinávském poloostrově“. To vyřadilo z provozu přijímače členských zemí NATO. „Jednalo se o obrovský úspěch pro ruské vojenské navigační technologie,“ píše Sina.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061910175095-cinska-media-uvedla-proti-jake-ruske-technice-jsou-usa-bezmocne/

 

Čtvrtinu domácností v Česku ohrožuje energetická chudoba,

 

upozorňuje průzkum agentury STEM

 

 19.6. 2019    Důležitou roli hraje i nedostatečné zateplení budovy a slabá izolace, zastaralé zdroje vytápění.  Ke skupinám ohroženým energetickou chudobou patří nejčastěji lidé v důchodovém věku, kteří žijí ve špatně zateplených velkých domech a nemají dostatek financí na zateplení, nebo přestěhování. Dalšími ohroženými skupinami v ČR jsou domácnosti bez jednoho z rodičů a domácnosti s více dětmi.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/ctvrtinu-domacnosti-v-cesku-ohrozuje-energeticka-chudoba-upozornuje-pruzkum-agentury-stem-1404063463.html

     Celý text:      Energeticka-chudoba.doc

 

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

19. červen 2019 , P. C. Robert       Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné, takže lidé velmi často přeobtížné posouzení věcí raději vzdávají, a ponořeni do klamů, jimiž je naši vůdci zaplavují, začínají nevěřit ničemu.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/p-c-roberts-na-poradu-dne-je-technologie-likvidujici-pravdu.html

 

Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

 

 17. června 2019 , Edurad Chmelár , Dnešní Spojené státy nešíří mír, ale války, neprosazují svobodu, ale útlak, nezvyšují porozumění mezi národy, ale konfrontaci, nepřispívají k adaptaci na změnu klimatu, ale svou politikou ohrožují život na této planetě.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdy-si-konecne-prizname-ze-nas-us-armada-nechrani-ale-kontroluje/

 

 

Almaz-Antej: Systém protivzdušné obrany

 

zabránil USA v bombardování objektů v SSSR

 

 18.6.2019     „Po Velké vlastenecké válce byly USA ochotny zaútočit na mírová sovětská města. Vyřešení těchto úkolů - vytvoření vlastní atomové pumy nebo systému protivzdušné obrany, zabraňovalo našemu bývalému spojenci v plnění jeho plánů“, řekl Druzin.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061810169469-almaz-antej-system-protivzdusne-obrany-zabranil-usa-v-bombardovani-objektu-v-sssr/

 

Mr. Novak a Mr. Stein aneb o sběratelích biologických vzorků

 

 16. 6. 2019 , Václav Jan     K nejcitlivějším únikům, které WikiLeaks zveřejnila, patří informace, jakým způsobem USA zneužívají svá velvyslanectví ve světě jako globální špionážní sí, přičemž američtí „diplomaté“ sbírají vše o politických špičkách a vlivných osobách, včetně čísel kreditních karet, otisků prstů, vzorků DNA nebo značek jejich aut. K čemu sbírají genetické vzorky, to si raději ani nepředstavuji. Každopádně je to nepochybně "v zájmu svobody a volného trhu".

     Odkaz:   https://narodnidemokracie.cz/vaclav-jan-mr-novak-a-mr-stein-aneb-o-sberatelich-biologickych-vzorku/

     ( Poznámka správce: Zkrátka - holywoodské pohádky pro dospělé naivky. )

 

Luxusní výletní lodě produkují do ovzduší 10× více

 

škodlivin než všechna auta v Evropě

 

 Karel Kilián , 14. června 2019   Zpráva Financial Times uvádí, že problém znečišování je skutečně závažný – velké lodě ve flotile totiž vypouštějí desetkrát více škodlivin než všech 260 milionů evropských automobilů.

     Odkaz:   https://vtm.zive.cz/clanky/luxusni-vyletni-lode-produkuji-do-ovzdusi-10-vice-skodlivin-nez-vsechna-auta-v-evrope/sc-870-a-198923/default.aspx

     Celý text:      Luxusni-lode.doc

 

Uctili jsme památku obětí bestiality nacistického Německa,

 

které vyvraždilo Lidice; Posselt lže!

 

 17. 06. 2019 , Jan Skopeček       Rozhodně odmítám dávat do souvislosti rozpoutání II. světové války a německého běsnění pod vlajkou národního socialismu s dnešní snahou národních států uchovat si alespoň nějakou míru suverenity, jak to dělá B. Posselt

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225408

     Celý text:      Uctili-jsme.doc

 

Švýcarsko opět odmítlo rámcovou smlouvu s EU

 

 17.6.2019 , Richard Seemann     Rámcová dohoda v nynější formě podle názoru švýcarské spolkové rady nemá ve Švýcarsku většinovou podporu a v případném referendu by byla občany odmítnuta, protože by jí považovala za „koloniální smlouvu“.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-opet-odmitlo-ramcovou-smlouvu-s-eu

 

Jak se Česko stalo „kolonií“ aneb - Když ptáčka lapali,

 

nátlak na něj dělali…

 

 17.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Evropský přístup k mezinárodnímu právu – když se to hodí, ignoruje se (odtržení Kosova od Srbska), když je potřeba, tak se jím pro změnu argumentuje (Rusko a Krym).  Jako ukázka hry na demokracii to ale může posloužit dokonale. Čím víc slov o svobodě, právu, hodnotách či slušnosti, tím více je třeba se mít na pozoru.

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-cesko-stalo-kolonii-aneb-kdyz-ptacka-lapali-natlak-na-nej-delali/

 

Vláčeni osudem (K „umírání“ levice)

 

17.6.2019 Michael Kroh     Levicové strany pozitivní stránku populistického nacionalismu okázale přehlížejí a jen hloupě papouškují nálepky z myšlenkového arzenálu pravicového politického mainstreamu a ochotně naskakují na vlnu zbožňování Evropské unie a transatlantického společenství v roli pasivního vykonavatele „příkazů shora“. Že tím táhnou stranu ke dnu, je jim v zásadě jedno.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/17/vlaceni-osudem-k-umirani-levice/

 

Šílená ostuda v Lidicích: Rusové, co osvobodili koncentrační

tábory mají nosit ke vstupu říšský znak Adolfa Hitlera?

16. 6. 2019      Od kdy jsou v České republice zakázány znaky jiných států, než české? Protestujeme proti postupu Filipa Petličky, který dne 15. 6. 2019 při pietním kladení věnců neumožnil Nočním vlkům položit věnce k památníku. Požadujeme jeho odvolání. Nesouhlasíme s přepisováním historie.     Irena Bartáková

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2541-silena-ostuda-v-lidicich-rusove-co-osvobodili-koncentracni-tabory-maji-nosit-ke-vstupu-rissky-znak-adolfa-hitlera

     Celý text:      Silena-ostuda.doc

 

Tonkingský záliv v Persii

 

 15. červen 2019 , Vidlák       USA ústy Boltona a Pompea už mají jasno, zbytek světa je poněkud zdrženlivější.

 ... Zkrátka a dobře, někdo hodně moc o ten konflikt mezi Íránem a USA stojí...

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/tonkingsky-zaliv-v-persii.html

 

USA pronikly do ruské energetické sítě, dle New York Times.

 

Přišla tvrdá reakce Trumpa

 

 16.6. 2019 , Redakce AC24     Trump v tu noc, kdy byl informován o odhalení tohoto zásahu do ruské energetické sítě, tak na Twitteru  obvinil New York Times ze zrady ... Rusové, nejpozději teď, po této "nápovědě", zkontrolují počítače energetické sítě  před viry a zabrání jim v aktivaci, pokud tak dosud neučinili.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-dle-new-york-times-prisla-tvrda-reakce-trumpa

 

Putin promluvil o „bojích bez pravidel“ ve světové ekonomice

 

 15.6.2019     Rusko vyzývá ke sjednocení úsilí pro obnovení spravedlnosti ve světové ekonomice a ke zřeknutí se „bojů bez pravidel“. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v průběhu konference v Dušanbe

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019061510146078-putin-promluvil-o-bojich-bez-pravidel-ve-svetove-ekonomice/

 

Jak to vidí (konzervativní pravičák) Petr Hájek

 

 15. 6. 2019 , Petr Hájek     pozoruje přípravy  Kavárny  na státní převrat  ve spolupráci  s Bruselem. Co má v našich 'veřejnoprávních' médiích ruce a nohy,  pomáhá organizovat puč proti premiérovi zvolenému s obrovskou převahou.      Cizí moc předběžně konstatuje, že český premiér je prý ve střetu zájmů. Změnila tak své předchozí stanovisko ...

     Odkaz:   http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/jak-to-vidi-petr-hajek.html

     Celý text:      Jak-to-vidi-PHajek.doc

 

Multikulturalismus zdola

 

 Výňatek z knihy Theodora Dalrympla,  Ne všechny kulturní hodnoty jsou slučitelné či mohou být uvedeny v soulad pronášením otřepaných frází. Představa, že spolu můžeme všichni vycházet, aniž by zákon diskriminoval jeden soubor kulturních hodnot vůči druhému, je horší než falešná. V žádném případě tím

     Celý výňatek:      TDalrymple.doc 

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Inteligentní dospělý člověk by klimatickému

náboženství neuvěřil, proto cílí na děti.

15.6.2019 , ROZHOVOR     Vítězslav Kremlík  Klimatické změny tu byly i v dobách, kdy naši předkové lezli po stromech. Klimaticko-průmyslový komplex je symbióza mezi byrokraty, kteří chtějí více moci, a mezi byznysem, který chce státní dotace. Kdyby klimatičtí alarmisté brali snižování emisí vážně, tak by podporovali jadernou energetiku. Ta jediná dovede s emisemi rázně zatočit.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Inteligentni-dospely-clovek-by-klimatickemu-nabozenstvi-neuveril-proto-cili-na-deti-Vedec-Kremlik-k-tomu-nasel-zajimavy-citat-kanclere-Hitlera-585441

     Celý text:      Klimaticke-nabozenstvi.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Uvěznění Golunova jako způsob, jak přebít Putinovo vystoupení na Petrohradském ekonomickém fóru

 Michail Chazin , 14.6. 2019, překlad: st.hroch      Putin v Sankt Petěrburgu řekl to, co bylo pro liberální organizátory naprostým překvapením. Světovému dolarovému systému je konec. Bylo nutno přebít principiálně světově důležitý informační výstup, obsah Putinova vystoupení na Fóru, něčím jiným

   Odkaz:   http://outsidermedia.cz/uvezneni-golunova-jako-zpusob-jak-prebit-putinovo-vystoupeni-na-petrohradskem-ekonomickem-foru/

 

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

 12.06. 2019     Randál proti fašounům, vycucaným z palce, však klame tělem. Ministruje právě pražské kavárně. Kdo tu uvádí do chodu stěhování národů, ohrožující i Evropu? To vše padá na hrb ‚atlantických elit‘, rozvalených pod monstrancemi demokracie a lidských práv. Pod nimi panáčkují i české ‚demokratické‘ partaje, ponížené roztleskávačky všech ničemností.“
   Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekordman-Filip-V-debaklech-a-lzich-Ostry-narez-zevnitr-KSCM-585152 

    ( Poznámka správce: Strana, která není ( v západním systému ) principiálně antisystémová, posluhuje superelitám Západu, které se snaží řešit konec západního kapitalismu vyhubením velké většiny lidstva (dokonce i podstatné části "zlaté půlmiliardy") a nastolením NWO. Dalšího komentáře již netřeba - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Nový čínský radar uvidí „neviditelné letouny“ SS i za horizontem

 

 Autor článku: Anett Hoopskins • 14. 6. 2019 , PEKING     Čínští vědci vyvinuli radiolokační vysokofrekvenční systém, který bude moci zaznamenat přítomnost „neviditelných letounů“ i na velké vzdálenosti

   Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225105

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická  a není to lepek ani šlechtění

 

 4.6.2017 by redakce , Autorem článku je Sarah, Healthy Home Economist. To, že vás Roundup nezabije okamžitě, ještě neznamená, že není jedovatý. Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

   Odkaz:   https://www.vylectese.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/

   Celý text:      Toxicka-psenice.doc

 

Demiurgové z Bilderbergu pokračují a prohrají

5. června 2019 Aleksej Anpilogov      Oficiálním posláním klubu je navázat dialog mezi představiteli elit různých zemí. V uplynulých desetiletích došlo k mnoha překvapením pro tyto samozvané navigátory světového rozvoje. A to je dobrá zpráva.

   Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/demiurgi_iz_bil_derberga_prodolzhayut_i_proigrivayut

   Celý překlad:      Demiurgy.doc

 

Poučení z kubánské revoluce

 

  Graham Harrington Komunistická strana Kuby, tehdy i teď, není volební stranou. Tím si Komunistická strana udržuje vedoucí úlohu ve společnosti, aniž by musela věřit ve volební úspěch. To umožnilo revoluci zkombinovat politicko-ekonomické požadavky s vlasteneckými postoji.

   Přišlo e-mailem   

   Celý text:      Z-kubanske-revoluce.doc

 

Fukušima -Three Mile Island – Černobyl

 11.6. 2019 Fukušima je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Při havárii Three Mile Island došlo 28. března 1979 k zamoření provozní budova a blízkého okolí. Černobylská havárie měla více příčin : typ použitého reaktoru RBMK, nevhodně provedený pokus a nedostatečná kompetence personálu. Je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Dva pracovníci elektrárny zemřeli v den havárie. 237 lidí bylo ihned po havárii hospitalizováno a u 134 z nich byl diagnostikován akutní radiační syndrom; z těchto 134 zemřelo (do 3 měsíců) 28. V následujících 10 letech z těchto 237 zemřelo 14 dalších.

   Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1906/fukusima-three-mile-island-cernobyl

   Celý text:      Jaderne-havarie.doc

     Poznámka správce:      V automobilové dopravě zahyne ročně na celém světě asi 700.000 osob, z toho v zemích EU asi 50 000 osob a v české republice kolem 1000 osob ročně.

 

Jak si Američané otrávili chemickými zbraněmi vlastní vojáky:

 

přísně střežené hrůzné tajemství z Bari

 

 12 / 06 / 2019 , Zdroje: Jaroslav Hrbek-Monte Cassino          K přísně tajné tragédii, do nedávna pečlivě střežené, došlo v noci na 3. prosince 1943 kde byla i spojenecká loď „John Harvey“s 2.000 stoliberních pum naplněných yperitem, která po německém náletu vybuchla a zamořila okolí. Na následky působení amerického yperitu zemřelo zbytečně nejen mnoho vojáků a námořníků, ale také spousta obyvatel Bari.

   Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-si-americane-otravili-chemickymi-zbranemi-vlastni-vojaky-prisne-strezeni-hruzne-tajemstvi-z-bari-1404059002.html

 

Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA.

10. 6. 2019 , Alexandr Chaldej ,    To, co Putin řekl z hlavní tribuny fóra v pátek 7. června, vejde do historie jako druhý mnichovský projev, když přivedl Rusko do čela procesu globálních transformací.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/putin-oznamil-doktrinu-globalni.html

 

Systém Liana zvýší obranyschopnost Ruska

 

7. 6. 2019 , military , Alexandr Artamonov     Ministerstvo obrany Ruska oznámilo brzké zprovoznění všech prvků nového systému radarové rozvědky s kódovým označením Liana.  Po definitivním zprovoznění Liany bude Rusko také schopno organizovat komplexní bojové akce na principu sítě.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/system-liana-zvysi-obranyschopnost-ruska.html

 

Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí?

 

Tento rozhovor otevře oči

 

  6. června 2019 , Redakce Především v tom, že imigrantům nejsou přiznávány žádné výjimky a imigranti musí dodržovat zákony a podléhají trestnímu řádu v nezmenšené míře jako místní občané. Předseda Arabské ligy Gheita dal všem proimigračním evropským politikům velkorysou nabídku: zkusit si požádat o azyl v Dohze či Kataru.     Zdroj: nemzeti.netvoxnr.com

   Odkaz:   https://ac24.cz/-/proc-arabsti-imigranti-neimigruji-do-bohatych-arabskych-zemi-tento-rozhovor-otevre-oci?redirect=%2F

 

Ako pracova s informáciami. 5 tipov pre samoštúdium

 

 9.6. 2019 , Veronika Faktorová       Väčšina žudí konzumuje mainstream ako svoju hlavnú informačnú obživu. Je to predsa tak jednoduché. Pä mojich tipov, ako pracova s informáciami. Vystúpte zo stáda a utrieďte si informácie sami.

   Odkaz:   https://zemavek.sk/5-tipov-pre-samostudium/

 

„Sudetští Němci“ byli pátou kolonou Adolfa Hitlera

 

 10.6.2019 , Jiří Vyvadil      Svého času „sudetští Němci“ v drtivé většině sehráli při rozbití Československa svou touhou Heim ins Reich rozhodující mezinárodněpolitickou i vnitropolitickou příčinu, nebo v té době, ještě Hitler potřeboval alibi. My Češi musíme mít svou hrdost. Sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku? Doufám, že nikdy…

   Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-sudetsti-nemci-byli-patou-kolonou-adolfa-hitlera

 

Jak obchodní válka ovlivní ekonomický růst Číny

 

 10.6. 2019     Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu čínské ekonomiky v roce 2019 kvůli eskalaci obchodní války z 6,3 % na 6,2 %.Prognózované zpomalení růstu o 0,1 % tak zjevně není účinkem, který očekává americký prezident Donald Trump

   Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061010110667-jak-obchodni-valka-ovlivni-ekonomicky-rust-ciny/

 

Soudím, že v Bruselu se nezmění vůbec nic

 10.6. 2019, Rozhovor s profesorem Janem Kellerem      Evropská integrace se už od počátku formuje proto, aby kapitalistické poměry nemohly být zvráceny na úrovni jednotlivých zemí. Pokud někdo tvrdí něco jiného, pak buď povahu a fungování EU stále ještě nepochopil, anebo si dělá legraci ze svých voličů.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51052199

 

P.C.Roberts: Válka o pravdu

 

8. červen 2019 | P. C. Roberts     Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na život humánní a lidský. Takže zda pravda převáží, záleží na nás všech.

  Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/p-c-roberts-valka-o-pravdu.html

 

USA chybně hodnotí čínskou ekonomiku

 

 9.6.2019 , VSa      David Goldman srovnává čínskou a americkou ekonomiku, americká je slabší a čínská silnější, než si analytici myslí. Cla na čínské zboží pořádně zakrojí do spotřebitelské poptávky. Pak se růst v USA rychle může změnit v recesi, varuje Goldman.

  Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/09/usa-chybne-hodnoti-cinskou-ekonomiku/

 

Spojené státy zvyšují podporu teroristům v Sýrii; Vymažou Rusové

 

 americké základny v Sýrii ze zemského povrchu?

 

 Autor článku: -asa-  9. 6. 2019 DAMAŠEK      Situace se v Sýrii notoricky opakuje. Po každé porážce Spojené státy (SS) požadují „oddechový čas, pokud se situace nezlepší a teroristé podporováni Spojenými státy budou nadále zvyšovat své aktivity, bude muset opět zasáhnout Rusko, kdy nebude možné vyloučit, že pak smetou i americké okupační základny v Sýrii, aby byl konečně klid.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224697

 

Jaká témata k volbám do Evropského parlamentu měla být a vesměs nebyla

 

 4.6. 2019 , Jaroslav Tichý     Bezpodmínečná a prvořadá je nutnost sjednocování skutečných alternativních sil podle základních cílů a dohody o společně prosazovaném programu. Záměr je jasný: Začít dosahovat pronikavě lepších výsledků než dosud

  Odkaz:   http://e-republika.cz/article4164-Jaka-temata-k-volbam-do-Evropskeho-parlamentu-m%C4%9Bla-byt-a-vesm%C4%9Bs-nebyla

 

Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci

 

 7. června 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,realnews, foto:arch.)  Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“. Peter Kuznick: „Existuje mnoho amerických elit, které se v tomto období podílely na pomoci Hitlerovi finančně a pomáhaly při přestavbě a při obnově německé ekonomiky, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-usa-podporily-hitleruv-vzestup-k-moci/

 

DM: Rusko úspěšně otestovalo novou raketu na obranu před Západem!

 

 5. června 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mirror.co.uk, foto: arch.)    Rychlost modernizované verze se blíží 4 km/s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu střetu ve výšce a doletu jeden a půl krát. Raketu lze ale také osadit jadernou hlavicí o kapacitě několika kilotun.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-rusko-uspesne-otestovalo-novou-raketu-na-obranu-pred-zapadem/

 

Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu ...

3.6. 2019     Britská tajná služba chce podle všeho z Juliana Assange dostat přiznání, že Wikileaks je projekt, který řídí Kreml a Vladimir Putin!

  Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zvlastni-zpravodaj-osn-proti-muceni-informoval-novinare-ze-julian-assange-je-v-kritickem-zdravotnim-stavu-a-podle-vsech-znamek-byl-vystaven-systematickemu-muceni/

 

Sudetští Němci jsou proti V4? O čem se skutečně hovoří v Bavorsku

 

 8.6. 2019     V bavorském Řezně probíhá 70. sjezd Sudetoněmeckého krajského sdružení. Podle Posselta by sudetští Němci mohli uspořádat budoucí sjezd v České republicePosselt uvedl, že považuje nacionalismus za neštěstí.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019060810098109-sudetsti-nemci-jsou-proti-v4-o-cem-se-skutecne-hovori-v-bavorsku/

 

Také invaze do Normandie má svoji stínovou pověst

 

 6. června 2019 , (rp, prvnizpravy.cz, foto:arch.)     Jednání Churchilla s Rooseveltem v roce 1943  skončila plánem na vylodění ve Francii - plán „Overlord“. Druhým plánem byl „Rankin“, podle kterého mělo dojít k dohodě s německými generály k přesunu  vojska Wehrmachtu na východ k zadržování Rudé armády. Na jaře 1945 britský podrazák Churchill vydal tajný rozkaz pro plán „Nemyslitelný“, kdy v britském okupačním pásmu byly soustředěny tři milióny německých vojáků částečně vybavených lehkými zbraněmi pod velením německých generálů pro případ válečného tažení proti bývalému sovětskému spojenci.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/take-invaze-do-normandie-ma-svoji-stinovou-povest/preview=true/

 

Poslední velké protesty v Praze vedly k rozkradení národního majetku

 

 6. června 2019 , Ĺuboš Blaha , (rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)    Když naposledy v Praze protestovalo přes sto tisíc lidí a zpívali Pravda vítězí, tak z toho byla největší rozkrádačka národního majetku v dějinách

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/posledni-velke-protesty-v-praze-vedly-k-rozkradeni-narodniho-majetku/

 

Tvrzení, že na náměstí Thien-an-men v Pekingu rozjezdily před třiceti lety pásy tanků tisíce čínských studentů je opět nehoráznou lží

7.6. 2019     Článek od - Břetislava Olšera -     Depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla.  Boj s odpůrci režimu se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu

  Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/8261-budou-li-vam-cesti-presstituti-v-cele-s-americkym-poskokem-etzlerem-tvrdit-ze-na-namesti-nebeskeho-klidu-v-pekingu-rozjezdily-pred-triceti-lety-pasy-tanku-tisice-cinskych-studentu-vezte-ze-opet-nehorazne-lzou

 

V sovětských časech byl úspěch při studiu

 

přímo spojený s životním úspěchem.

 

 1.6. 2019, Sergej Čerňachovskij,  Je třeba uvažovat o oživení praxe umístěnek pro absolventy. V sovětských časech existoval systém povinného zaměstnávání absolventů vysokých škol. Říci dnes, kolik lidí a v jakých oborech bude potřeba za pět, deset let (což Gosplan dělal), nemohou ani zaměstnavatelé ani stát. Výsledkem je, že vzdělávací systém a výrobní systém jsou dnes odtržené.

  Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3371108

  Celý překlad:      V-sovetskoje-vremja.doc

 

Zachránit životy a zachovat mír

 

 6.6. 2019 , Milena Městecká     Slova o britských koncentračních táborech byla vyslovena s nadějí, že lidstvo přestane takové zločiny páchat. Bohužel, nebylo tomu tak. A není tomu tak dodnes. Britské koncentrační tábory pro jihoafrické Búry a černošské obyvatele. Jak se často říká byly první koncentrační tábory.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51021009

 

Slovensko a Rusko posilují spolupráci v oblasti jádra

 

 Radek Velička • 6. 6.  2019     MOSKVA | Dne 5. června 2019 bylo během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě podepsáno mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224400

 

Harabin: źSNS je fašistická strana? Když EU toleruje

 

 Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?

 

 3.6.2019     Harabin prohlásil, že se dne 1. července vrátí do soudcovského taláru. Harabin se pozastavil nad návrhem ohledně rozpuštění źSNS. „Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus? Vždy v Kyjevě došlo k rehabilitaci válečného zločince Bandery,“ prohlásil. Návrh na rozpuštění źSNS, pod který se podepsal i generální prokurátor Čižnár, je podle Harabina právní hloupost.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019060310062602-harabin-sns-je-fasisticka-strana-kdyz-eu-toleruje-stepana-banderu-na-ukrajine-tak-kde-je-fasismus/

 

KS Irska: Místní a evropské volby ukazují

 

politickou stabilitu systému

 

 Neděle, 2. červen 2019 , Překlad VS     Irská levice, stejně jako většina levice v EU, šířila iluzi, že "jiná Evropa je možná," s oportunistickými slogany jako "Lidová Evropa" (People?s Europe). Většina irské a evropské levice se stavěla do pozice zásadně levicových liberálů, jen zřídka napadajících základní povahu systému, jaký je zodpovědný za tvrdou nerovnost, chudobu, masovou nezaměstnanost a super-vykořisování

  Odkaz:     http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ks-irska-mistni-a-evropske-volby-ukazuji-politickou-stabilitu-systemu.html

 

Přesídleme do východní Evropy celé syrské vesnice, navrhuje německá europoslankyně Zelených

ČTK  20.6. 2017     Do zemí ve východní části Evropské unie by měli být uprchlíci posíláni po celých skupinách, naznačila v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.

  Odkaz:     https://zahranicni.ihned.cz/c1-65774700-presidleme-do-vychodni-evropy-cele-syrske-vesnice-navrhuje-nemecka-zelena-europoslankyne

 

Čtyři důvody prohry evropské levice

 

 3.6.2019 VSa Wolfgang Streeck píše pro internetový časopis Jacobin:  Chybí realistická, antikapitalistická nebo alespoň anti-neoliberální strategie. Levice si pospíšila po boku dalších stran centristického typu vést válku proti národní pravici. Levice podceňuje „národní otázku“.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/ctyri-duvody-prohry-evropske-levice/

 

Válka je hrozná, ale horší je dlouhý mír!

 

 4.6.2019 Ivo Šebestík      Kdo sleduje svět kolem sebe, tomu nemůže ujít, že se jeho jistá část zbláznila.      A tak se člověk chtě nechtě táže po příčinách takovéto šaškovské úrody zvonící rolničkami na každém kroku. A napadá jej, že lidstvo patrně neví co roupama dělat.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/04/valka-je-hrozna-ale-horsi-je-dlouhy-mir/

 

( Poznámka správce webu:    Šílenosti jsou především podporované a organizované z pozadí.

Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají organizováním a podporou rozbujení všemožného šílení. )

 

Bilderberg 2019. O svetovláde? Utajene  Švajčiarsku.

 

Bol som tam

 

 3. červen 2019 | Roman Bednár      Krátko po EÚ vožbách sa konala od štvrtka do nedele tajuplná Bilderberg-konferencia v švajčiarskom Montreux. V jeho rámci robia nesmierne dôležité rozhodnutia nielen politického a ekonomického, ale aj strategického charakteru, a to bez akejkožvek verejnej kontroly a bez demokratického mandátu.

  Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/bilderberg-2019-o-svetovlade-utajene-v-svajciarsku-bol-som-tam.html

 

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

 

4.6.2019 , Binoy Kampmark      Program Monsanto je založen na zkreslování a zamlžování empirických údajů o používání herbicidů. Tisíce lidí se soudí z důvodu, že byli poškozeni.

  Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7926-monsanto-vedecky-podvod-a-rakovina.htm

 

Smrt české levice

 

 3.6.2019 Oskar Krejčí  Při zachování současných tendencí jako malá skupina spravující zajímavý majetek tu bude, jako parlamentní strana, ale příští volby do Poslanecké sněmovny KSČM nepřežije.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/smrt-ceske-levice/

 

Pět let zločinů! Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu.

 Irina Vladivojna Zajceva , 3.6. 2019  Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu, protože je to v naprostém rozporu z Ústavou země

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224124

 

Fórum civilizací: Nové světové mocenské

centrum se hlásí o slovo.

 1.6. 2019     Vladimír Pavlenko přináší sondu do integračních procesů na Východě pod vedením Číny a Ruska  Nezáleží na tom, zda půjde o „velké euroasijské partnerství“, jaké navrhl Vladimír Putin, nebo si proklestí cestu jiné pojetí - bude dána historická odpověď na výzvu, před níž dnes stojíme všichni – Rusko, Čína, lidstvo.

  Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4458-forum-civilizaci-nove-svetove-mocenske-centrum-se-hlasi-o-slovo-co-na-to-zamery-trilateralni-komise-tedy-bilderbergu-zanikne-islamismus-jako-zbran-zapadu-ceho-se-nejvic-boji-donald-trump-varianty-vyvoje-v-evrope-ktera-jiz-nebude-civilizaci.htm

 

Čína vytvoří černý seznam zahraničních struktur,

 

které blokují čínské společnosti

 

 Autor článku: -hoo- 1.6. 2019 , PEKING     Čína vytvoří černý seznam zahraničních společností a fyzických osob, které blokují čínské podniky a sledují přitom nekomerční cíle, prohlásilo Ministerstvo obchodu Čínské lidové republiky.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223890

 

NATO řeší údajně rostoucí hrozbu Ruska a

 

Číny novou vojenskou strategií

 

 Je to takzvaný "30-30-30 plán", podle kterého se členové aliance zavazují mít 30 pozemních praporů, 30 válečných lodí a 30 stíhacích a bombardovacích letek připravených k nasazení kdekoli do 30 dnů

  Odkaz:     http://berossos.blog.cz/

  Celý text:      Nato-resi.doc

 

V Malajsii ostře zkritizovali vyšetřování sestřeleného letounu Ukrajinou

 

 1.6. 2019 TOKIO – KUALA LUMPUR      Malajský premiér Mahathir Mohamad prohlásil, že vyšetřování havárie malajského Boeingu na Ukrajině v roce 2014 je příliš politizováno. V dubnu letošního roku německý časopis Telepolis obvinil Evropský soud pro lidská práva ze „zamlčování“ viny Ukrajiny v případu MH17.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223903

 

 

Bilderberg 2019: Kto príde a o čom sa bude diskutova?

 

29.05.2019      Diskutova sa bude o témach ako Rusko, Brexit a budúcnos umelej inteligencie (AI). Mimoriadne tajné stretnutie sa uskutoční od štvrtka do nedele vo švajčiarskom Montreux. 

  Odkaz: https://www.infovojna.sk/article/bilderberg-2019-kto-pride-a-o-com-sa-bude-diskutovat?fbclid=IwAR1p4DxVJGA4XokXksIzympW5_Bpo9G4uq-CrrvQcqKJcUFLlxHS-RWoauk

  Celý text:      Bilderberg-2019.doc

 

Čína oznámila, že je připravena posílit

 

spolupráci s Ruskem ve Venezuele

 

 30.05.2019 , Š Sputnik / Vitalij Ankov    Čína a Rusko mají podobné pozice. Udržujeme stálý kontakt s Venezuelou. Jsme proti cizím zásahům do vnitřních záležitostí Venezuely. Podle Paula Craiga Robertse, bývalého asistenta ministra financí USA v době úřadování prezidenta Ronalda Reagana, si chce Washington tuto jihoamerickou zemi podmanit a zruinovat ji.

       Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010036181-cina-pripravena-posilit-spolupraci-rusko-venezuela/

 

Jak mohou USA reagovat na čínskou restrikci

 

v oblasti vzácných zemin?

 

30.5.2019 VSa     USA nemají ani zpracování, ani zařízení na výrobu kovů, ani kapacitu na zpracování magnetů, závisejí téměř zcela na Číně. To je nebezpečná situace, tvrdí Bryen, jak pro národní bezpečnost, tak i pro konkurenceschopnost.

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/30/jak-mohou-usa-reagovat-na-cinskou-restrikci-v-oblasti-vzacnych-zemin/

 

Potvrzeno: 30% žadatelů o azyl přilétá do Německa letadlem

 

 30.5.2019 Komentáře     Informaci o obrovském podílu letecké dopravy na masové imigraci do Německa zjistil poslanec za Alternativu pro Německo pan Leif-Erik Holm. Podle odhadů přibyly do Evropy za posledních pět let tři milionů imigrantů z arabské oblasti a Afriky.

       Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7922-potvrzeno-30-zadatelu-o-azyl-prileta-do-nemecka-letadlem.htm

 

Zahraniční politika USA:

 

31. květen 2019 , Michal Brand     Americká vlivná RAND Corporation publikovala návrh politiky USA k rozvrácení a zničení Ruska. V oblasti zbrojení  stavět co nejvíce „obranných“ V oblasti rozvrácení a likvidace Ruska zevnitř využití multikulturalismu, globál-oteplismu, homosexualismu , rozvrácení rodiny jako základu fungující společnosti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/zahranicni-politika-usa-budeme-se-k-vam-chovat-jako-svine-a-po-vas-chceme-abyste-se-k-nam-chovali-mile-a-hezky-se-na-nas-usmivali.html

 

Čína vytváří svou vlastní měnovou zónu, Rusko přes palubu

29.5. 2019 ,  Michail Děljagin     Čína nepohřbí Huawei a nevzdá se svrchovanosti; železný Xi nepadne do stejného politického hrobu s Gorbačovem. Strategickou reakcí Číny na agresi CIF může být pouze vytvoření měnové zóny jüanu, která na rozdíl od eura bude nezávislá na dolaru. Nevyhnutelnost konfliktu prosazovaného Trumpem mění situaci: teď už není problémem americké nepřátelství vůči Rusku, ale závislost liberálních elit Ruska na USA.

       Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/kitaj_sozdayot_svoyu_valyutnuyu_zonu_rossiya_za_bortom

       Překlad:      Cinska-zona.doc

 

 

 

Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

 

 29. 5. 2019 , Lubomír Man     Jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel. Takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/fly-to-kill-litej-abys-zabijel.html

 

20 let eura: Neslavné výročí. „Všichni věděli,

že je to nesmysl, a přesto to udělali“...

5.5.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Euro totiž nebylo projektem ekonomickým, ale politickým, jak se shodli i další řečníci únorového semináře – Německo na euru nesmírně vydělalo, a to, co dává do Řecka, je zanedbatelná věc,“ řekl Václav Klaus.

       Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-let-eura-neslavne-vyroci-vsichni-vedeli-ze-je-to-nesmysl-a-presto-to-udelali-rika-cesky-poslanec-aneb-jak-nemci-vydelali-a-ostatni-zaplakali/

 

Nacistické kořeny „bruselské EU“

28. 5.  2019     Recenze knihy Vladislava Herinka: NACISTICKÉ KOŘENY „BRUSELSKÉ EU“ Nesmírně nákladná kampaň, zastírající korporační původ obou světových válek, byla evidentně podmínkou třetího pokusu kartelu o dobytí a kontrolu Evropy – tentokrát pod vlajkou bruselské EU.

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2219-nacistick%C3%A9-ko%C5%99eny-bruselsk%C3%A9-eu

     Krácený text:      Nacisticke-koreny.doc

 

Ruská raketová vojska přebrala první Avangardy,

 

kterými mohou vymazat americkou PVO z povrchu zemského

 

Autor článku: -sla- • 26. 05. 2019 MOSKVA      Dnes už nikdo o Avangardech nepochybuje. Avangard hodnotí jako jednu z nejnebezpečnějších ruských zbraní, na kterou nemají Spojené Státy (SS) odpověď, i američtí vojenští odborníci.

          Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223452

 

Lidé bez velkého majetku a vysokých příjmů

 

nemají v ČR politické zastoupení

 

 28.5.2019 Ivo Šebestík      Levicový politik „má trampot více“, jeho čeká těžký boj se systémem a žádné teplé manažerské místo v nadnárodní firmě po vypršení mandátu. Asi i proto je v současné „levicové“ politice po celém světě tak málo levičáků, natož reformátorů ba dokonce revolucionářů!

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/28/lide-bez-velkeho-majetku-a-vysokych-prijmu-nemaji-v-cr-politicke-zastoupeni/

 

Nejnebezpečnější zbraň Ruska na světovém trhu.

 

Ne, není to S 400

 

 28. 5. 2019   sputniknews  Irina Alxnisová     Ve skutečnosti se veškerý moskevský "machiavellismus" omezuje tím, že světu je nabídnuta alternativa k zahraničněpolitické pozici USA, založené na postoji: "Co je dobré pro Ameriku, je dobré i pro ostatní svět. Rusko proti tomu staví princip: "Každá země má své vlastní zájmy, které má plné právo obhajovat

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejnebezpecnejsi-zbran-ruska-na.html#more

 

Američtí zemědělci jsou první obětí ekonomické

války vůdce Trumpa s Čínou.

28.5. 2019  Zvýšení čínského dovozního cla na 25 % na rudy a produkty obohacení rudy může být silným úderem. Michail Běljajev se domnívá, že bude možné hovořit o dalším kole obchodní války mezi USA a Čínou v případě, pokud se neshody skutečně dotknou kovů vzácných zemin.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223547

 

 

EU je nedemokratický skandál

 

 27.5. 2019 , VSa     Italský novinář Thomas Fazi píše pro Jacobin:  Evropský parlament má pravomoci velice omezené. Nemá ani pravomoc navrhnout legislativu, tohle může Komise. Proto jsou národní elity a oligarchie tak nadšené z toho, že předají moc EU. Pokud se ocitnou pod společenským tlakem, mohou tvrdit, že „to je vůle Evropy“.

           Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/27/eu-je-nedemokraticky-skandal/

 

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

 

27. 5.2019 PrvníZprávy -kou-      Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, poukázala, že od konce druhé světové války nebylo nebezpečí jaderného konfliktu nikdy větší. National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejvyssi-riziko-jaderneho-konfliktu-od.html

 

Země populárního komika: Kdy jeho zničený

 

stát dožene a předežene Somálsko?

 

27. 5. 2019   Dmitrij Alimkin     Zelenskyj je typický výsledek hlasování na principu „proti“. Hlavní teď je, aby se zalíbil svým protektorům na Západě. A tam libertariány přímo milují. 

       Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4450-zeme-popularniho-komika-kdy-jeho-zniceny-stat-dozene-a-predezene-somalsko-obcan-zapadu-by-se-mohl-od-ukrajiny-poucit-o-smyslu-voleb-hraci-v-temnem-pozadi-vsichni-jsme-v-jejich-protektoratu-cesta-do-nikam.htm

 

Drama z jara roku 1942

 

 27.5. 2019 , Jiří Pondělíček     Muži výsadku Anthropoid měli jiný úkol. Odstranit tyrana. Jmenují se Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Tyran byl smrtelně raněn. Nikoho z nich nedostalo gestapo do rukou živého.

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/drama-z-jara-roku-1942-1

 

Největší a nejvýkonnější atomový ledoborec

 

na světě byl v Rusku spuštěn na vodu

 

 28.5. 2019  PETROHRAD     Třetí jaderný ledoborec z Projektu 22220 byl spuštěn v sobotu na vodu v Baltských loděnicích v Petrohradu. Ural tak doplnil dvě další jednotky z této třídy - Arktiku a Sibir. Také dieselový ledoborec nové generace - Ilja Muromec - podstupuje měsíční testy.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223541

 

Rand Corporation: Jak zničit Rusko

 

 25.5. 2019 , Manlio Dinucci , Global Research     Podle analytiků zůstává Rusko pro Spojené státy v určitých základních směrech silným protivníkem. Analytici Randu odhadují, že největší zranitelnost Ruska je v jeho ekonomice, a to kvůli jeho velké závislosti na vývozu ropy a zemního plynu. Příjmy z těchto vývozů lze snížit posílením sankcí a zvýšením vývozu energie z USA.

       Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/rand-corp-how-destroy-russia/5678456

       Překlad:      Jak-znicit-Rusko.doc

 

Homer Simpson a Greta Thunberg aneb

Klimatická nouze, komedie pouze

24.5.2019 , Karolina Stonjeková , Zatímco dříve jsme slýchávali, že klima je přece odbornou záležitostí, ke které se mají vyjadřovat odborníci, dnes je do role „odborníka“ pasována školačka. Zkrátka komedie v popředí lukrativního miliardového byznysu, kterému dělají stafហnaivní Homerové, toužící spasit svět.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/homer-simpson-greta-thunberg-aneb.html

 

     Pro připomenutí

Európsky súd priznal nevinu ZSSR v prípade

 

smrti požských dôstojníkov v Katyni

 

 14.3. 2015 , Boris Jakemenko     V závere vyjadrenia Európskeho súdu pre žudské práva v Štrazburgu  sa hovorí, že nové svedectva a dôkazy, ktoré by dokazovali zodpovednos ruskej vlády a umožnili pokračovanie vyšetrovania, sa nenašli. Tverský súd pred časom potvrdil, že Katyňský masaker sa uskutočnil v roku 1941 a nie v roku 1940, čo značí iba jediné: požských dôstojníkov postriežali fašisti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/europsky-sud-priznal-nevinu-zssr-v-pripade-smrti-polskych-dostojnikov-v-katyni.html

 

Zadlužená generace

 

 Autor článku: Markéta Šichtařová • 25. 05. 2019  Dluhy domácností u bank a družstevních záložen koncem roku 2018 činily 1,65 bilionu korun. Zatímco (někteří aktivističtí) středoškoláci bijí na poplach kvůli údajné klimatické krizi, (všichni) ekonomové by měli bít na poplach kvůli zjevné předluženosti. Podle Institutu mezinárodních financí se globální dluh v roce 2011 pohyboval kolem 200 bilionů dolarů, vloni už byl kolem 240 bilionů dolarů.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223365

       Celý text:      Zadluzena-generace.doc

 

Česká republika masivně dováží tisíce migrantů,

... jako vízované cizince s povoleními k pobytu!

23.5. 2019 , Redakce Aeronetu , VK     migrace probíhá v režimu utajení a vízového přikrytí! V roce 2017 zahraniční firmy vyvedly z ČR (jen) na dividendách 237 miliard korun. Merde! V roce 2018 na dividendách odteklo dokonce o 20 miliard více 256,7 miliard korun do zahraničí. Samotná státní tiskárna cenin podle smlouvy z 22. 11. 2016 vytiskla pro Správu uprchlických zařízení ministerstva vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) 30 tisíc kusů dokladů pro přechodný pobyt cizinců za 615 285  Kč, dokument zde.

       Odkaz:     https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

 

O co jde kolem Huawei

 

 23.5.2019 , Zbyněk Fiala     S nástupem sítí 5G od Huawei by Američané ztratili kontrolu nad komunikačním provozem. Teď Američané tuto kontrolu nad telefonním, mailovým a textovým provozem mají

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/o-co-jde-kolem-huawei

 

Ruská „ofenziva“ ohrožuje americké plány v oblasti plynu!

 

 24. května 2019 , handelsblatt.com,    Faktem je, že ve Spojených státech jsou náklady na výrobu jedné takzvané britské tepelné jednotky - měřicí jednotky LNG přijaté ve Spojených státech - 2,6 dolaru, zatímco ruské koncerny to stojí pouze 0,1 dolaru

       Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/handelsblatt-ruska-ofenziva-ohrozuje-americke-plany-v-oblasti-plynu/

 

Ne EU!     ( retro z roku 2003 )

 17.4. 2003 , P. Rejf     Kapitalistická globalizace je objektivní nutností pro skupiny kapitalistických elit, aby obstály ve vzájemné konkurenci. Pro většinu lidstva je nevýhodná až zničující. Ten, kdo nezastává zásadní NE k našemu vstupu do EU, nebude patřit v příštím období do vlastenecké a levicové části společenského a politického spektra v naší zemi.

       Celý text:      Ne-EU.doc

 

John Whitehead: Jak přežít čas, který přichází

 

 24. květen 2019 | John Whitehead      Přes půl milionu občanů USA žije dnes na ulici. 46 milionů jich žije pod hranici chudoby a 16 milionů amerických dětí žije v rodinách trpících hladem, dva miliony Američanů je v současnosti uvězněno, sedm milionů Američanů podléhá tzv. nápravné péči

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/john-whitehead-jak-prezit-cas-ktery-prichazi.html

 

Děkuji Rusku za vítězství ve druhé světové válce

 

 24.5.2019 , Abel Cohen , Couternpunch Hrdost Ruska z vítězství je zcela pochopitelná - byl to vrchol ruské kultury, civilizace a sebeúcty. Porazili nacisty, dobili Berlín a zastavili Holokaust.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/dekuji-rusku-za-vitezstvi-ve-druhe.html

 

EU polyká demokracii

 

 24.5. 2019 , Petr Schnur     Narůstající poptávka občanů po kritické analýze namísto obvyklých politických banalit se z pochopitelných důvodů obrátila k internetu, což ohrožuje informační monopol moci.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/24/eu-polyka-demokracii/

 

JE TO VE VAŠICH RUKÁCH A HLAVÁCH! JAK VOLIT?

 Pokud si přeji změnu musím volit jinak a nemohu přispívat k zabetonování strůjců našich současných i budoucích malérů v jejich pozicích na dalších pět let!

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2208-je-to-ve-va%C5%A1ich-ruk%C3%A1ch-a-hlav%C3%A1ch

 

Demonštrácia na Václaváku očami nepriatežsky

 

naladěného pozorovateža

 

 23.5.2019     Dojmy: Nevedia o téme nič, spožahnú sa na to, čo im niekto poroprával a na fakt, že aj ich kamaráti tam idú. Evidentne veria tomu, že tam svojou účasou bojoujú za spravodlivos a lepší svet.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7916-demonstracia-na-vaclavaku-ocami-nepriatelsky-naladeneho-pozorovatela.htm

 

Francie směřuje ke konfrontaci s Německem - na ruku Trumpovi!

23. května 2019 , Zoufalý pokus Macrona o pevné spojení křehké Francie s EU byl blokován německou pozicí, která oponovala jeho návrhům na reformu Evropské unie.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnbc-francie-smeruje-ke-konfrontaci-s-nemeckem-na-ruku-trumpovi/

 

Oběti holocaustu mohou být obviněny z trestného činu nenávisti

 

 23. května 2019 , Asociace soudců "Drets" se obává, že i oběti holocaustu mohou být nyní obviněni z trestných činů z nenávisti vůči nacistům, kteří jsou ve Španělsku chráněni. „Demokratičtí soudci“  jsou zděšeni a poukazují  na to, že na základě nového výkladu lze obvinit i přeživší z Osvětimi.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obeti-holocaustu-mohou-byt-obvineny-z-trestneho-cinu-nenavisti/

 

Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud.

21.05.2019 ParlamentníListy     Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba?  Obecně mě děsí, jak si nejvyšší funkcionáři a ústavní činitelé dokážou vše odůvodnit bez toho, aby se obávali postihu za své často úmyslné pochybení nebo nedbalost.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/kauza-ruse-omluv-se-za-krym-bomba.html

 

Proč mají jít k volbám do Evropského parlamentu i odpůrci EU

 

 22.5. 2019 , Adam Novotný   „Nelpi až tolik na důsledcích, které konkrétně nastanou. Zaměř se hlavně na to, abys postupoval správným způsobem k tomu, co by sis doopravdy přál." Přejte si a volte přímo to, co opravdu chcete. (Zánik EU, nebo alespoň vystoupení naší republiky z ní.)

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/proc-maji-jit-k-volbam-do-evropskeho-parlamentu-i-odpurci-eu

 

Pohádka o hodné Unii a zlých úřednicích v podání K. Konečné

 

 8.8.2018     Špičky KSČM ovládají iluze o možné „reformě“, zlepšení Evropské unie bez změny v samotné ekonomické základně. Nuže, EU a její předchůdci nikdy nebyli lidovým projektem, ale vždy projektem velkého kapitálu. Dříve se v oficiálních dějinách komunistické strany za synonymum zrady dělnické třídy považovala jména Jílka, Bolena, Haise a dalších. To dnešní vedení je trumfne ve všech ohledech.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2018/08/     (dole na stránce)

       Celý text:      Pohadka-o-hodne-EU.doc

 

Vzkaz sám sobě

 28. duben 2019 | Dan Niel      Neví se, jak to mají (západní superbohatí a supermocní) naplánované, ale je jisté, že celková výše populace je ohrožuje a nechtějí riskovat naše vystřílení za plného vědomí, proto s populací mají takový plán, že ovládnou naši mysl. Po napuštění člověka kovy (chemtrails), spustí vysílače nové 5G sítě, z jejich (grilování) budeme trpět. Pak nabídnou léky a budeš lépe přijímat (jejich) indoktrinaci, kam až dnes mohli, při neomezeném rozpočtu, dojít pokračovatelé Mengeleho.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/vzkaz-sam-sobe.html

       Celý text:      Vzkaz-sam-sobe.doc

 

( Poznámka správce: Pokud jen "mávneme rukou" nad podobnými možnými šílenostmi, pak jsme hlupáky. Vždy si uvědomme, že šílenosti, které byly před jejich uskutečněním nemyslitelné, se stále dějí - továrna na smrt (Osvětim), použití zbraně hromadného ničení (atomové bomby) a k tomu ještě proti civilnímu obyvatelstvu! ( Hirošima, Nagassaki), 11. září 2001 (demolice 3 mrakodrapů americkými speciálními službami) - aby vznikla záminka k zeměpisně a časově neomezené válce proti "mezinárodnímu terorismu", fakticky organizovanému západními speciálními službami !!! )

 

Němci shodili rakouskou vládu!

19.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Celá akce může působit jako snaha nadnárodních elit zbavit se nepohodlných Svobodných, kteří se řadí do proudu protiimigračních stran nabourávajících tu správnou euroideologii.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/nemci-shodili-rakouskou-vladu-jen-par-dni-pred-evropskymi-volbami-byl-sestrelen-ucelove-natocenym-diskreditacnim-videem-mistopredseda-vlady-a-sef-protibruselskych-rakouskych-svobodn/

 

Putin neplánuje setkání se Zelenským, ani mu neblahopřál

20.05.2019      bude blahopřát prezidentu Zelenskému po prvních úspěších při urovnání vnitřního konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny a rovněž při prvních úspěších při normalizaci rusko-ukrajinských vztahů," citoval TASS Peskova.

      Odkaz:     https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-neplanuje-setkani-se-zelenskym-ani-mu-neblahopral_522515.html

 

Teroristé v žoldu Washingtonu Džabhat Fatah aš-Šám

se pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím

Autor článku: -asa- • 21.5. 2019     DAMAŠEK – MOSKVA  Ruskými leteckými silami byly zlikvidovány. Koalice USA drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223036

 

Kolik zaplatilo Německo za uprchlíky? Výdaje jsou neuvěřitelné

 

 20.5. 2019, Libor Novák / EuroZprávy.cz / ČTK     Výdaje německé vlády související s migrací loni stouply na rekordních 23 miliard eur (593 miliard korun). Informoval o tom dnes deník Bild

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/258191-kolik-zaplatilo-nemecko-za-uprchliky-vydaje-jsou-neuveritene/

 

Šialenci so záporným IQ v inscenácii EÚ

 

 20. květen 2019 | politolog     Piati kandidáti sa prakticky predbiehali v tom, kto viac otvorí náruč imigrantom z Afriky a Ázie.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/sialenci-so-zapornym-iq-v-inscenacii-eu.html

 

( Poznámka správce: Nejsou to šílenci, ale „zločinní slouhové“. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Návštěva Pompea: Překupníci kradeného…

 

 19. května 2019 , Rostislav Iščenko ,  UkrainaRu    Dnes Rusko není tím, kým bylo před pěti lety (podstatně zesílilo) a Moskva není nakloněna dílčím úmluvám. Washingtonu navrhuje zařazení USA do systému mezinárodního práva, ne jako hegemona, ale pouze jako jedné z velkých zemí. A přebít to Američané v podstatě nemají čím.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/navsteva-pompea-prekupnici-kradeneho.html

       Celý text:      Prekupnici-kradeneho.doc

 

A bába vezme smeták!

 

Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

 

 20.05.2019     Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii : https://www.facebook.com/monika.cirtkova.5/posts/313629036223921  „Unie miluje lidi. Hlavně ty, kteří příliš nepřemýšlí …

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-baba-vezme-smetak-Advokatka-popisuje-zivot-ve-skvele-EU-582148

 

USA vůči Evropě po starém anglickém zvyku

 

 20.5.2019 Ivo Šebestík     Ve skutečnosti jsou to ale Spojené státy, kdo se bojí, aby neztratily Evropu. Takto je asi třeba rozumět i snaživým českým rusofobům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby v cizích službách (či ve službách vlastní blbosti) neobviňovali Rusko při sebemenší příležitosti.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/20/usa-vuci-evrope-po-starem-anglickem-zvyku/

 

Guardian: Podle většiny Evropanů se EU do 20 let zhroutí!

 

 19.5. 2019 , Průzkum provedený výzkumným střediskem YouGov ve 14 evropských zemích ukázal, že většina Evropanů věří, že EU se v příštích 10–20 letech zhroutí, uvedla zpráva The Guardianu.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/guardian-podle-vetsiny-evropanu-se-eu-do-20-let-zhrouti/

 

Číně docházejí lidé zrovna v době, kdy pracovní místa přebírají roboti

 

 19.5.2019 VSa     Dean Baker píše, že populace více než jedné miliardy lidí asi nebude mít problém s tím, kdo zaplatí daně. Čína bohatne a zlepšuje technologie

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/19/cine-dochazeji-lide-zrovna-v-dobe-kdy-pracovni-mista-prebiraji-roboti/

 

Bývalý předseda Nejvyšší rady: Ukrajina do pěti let zmizí!

 

 18.5. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)     V případě, že konflikt v Donbasu nebude ukončen do pěti let, pak „Ukrajina nebude." K rozpadu země může přispět jazykový zákon. Otázka vzbouřeného Donbasu je pak klíčová. Navíc bude muset Zelenskij čelit mnohým radikálním nacionalistům.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/byvaly-predseda-nejvyssi-rady-ukrajina-do-peti-let-zmizi/

 

Je třeba omezit radiaci z telefonních vysílačů,

rozhodl nejvyšší soud v Bangladéši.

8.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Soud zakázal jejich instalaci na střechách obytných domů, škol a v obydlených oblastech.      Někdy by bylo dobré vzít si příklad třeba z Bangladéše…

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/je-treba-omezit-radiaci-z-telefonnich-vysilacu-rozhodl-nejvyssi-soud-v-bangladesi-nesmeji-byt-instalovany-na-strechach-domu-skol-a-v-obydlenych-oblastech-ty-ktere-tam-jiz-jsou-budou-odstraneny/

 

JE EU POKRAČOVÁNÍM TŘETÍ Ř͊E?

 

 Odtajněná zpráva americké vojenské zpravodajské služby uvádí detaily tajné schůzky v hotelu Maison Roudge ve Štrasburku 10. 8. 1944. Evropská unie má své kořeny v nacistickém myšlení. Ve 30. letech vytvořil nacistický režim plán na evropské ekonomické společenství, který je téměř identický se strukturou dnešní Evropské unie.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2198-je-eu-pokra%C4%8Dov%C3%A1n%C3%ADm-t%C5%99et%C3%AD-%C5%99%C3%AD%C5%A1e

       Celý text:      EU-pokracovanim.doc

 

Policie obvinila prvního člověka za schvalování teroru v mešitách

 

 17.05.2019     ... na Novém Zélandu...  Podle informací listu se pražská policie zabývá více než třemi desítkami případů schvalování útoku na sociálních sítích. Podobné množství příspěvků řeší i Národní centrála proti organizovanému zločinu.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policie-obvinila-prvniho-cloveka-za-schvalovani-teroru-v-mesitach-581884

 

Vyšetřování odhalilo, kdo nechal zavraždit doněckého

 

prezidenta Alexandra Vladimiroviče Zacharčenka

 

Nikolaj Jurjevič Pravendikov • 18. 5. 2019 DONBAS    Díky vyšetřování se také podařilo zjistit, že mezi objednavatele patří vysoce postavení občané Ukrajiny. „Velmi vysoce postavení. A také občané jiných zemí,

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222820

       Celý text:      Vysetrovani.doc

 

Válka s Íránem, kterou Trump plánuje, má začít na podzim 2019

 

 18.5.2019     Plán zahrnuje pozemní invazi a využití taktických jaderných zbraní v rámci vojenské akce, která je plánována na podzim 2019. Předtím dojde k „předpokládané operaci pod falešnou vlajkou.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7911-valka-s-iranem-kterou-trump-planuje-ma-zacit-na-podzim-2019.htm

 

Rosatom - komplexní dodavatel jaderek

 

 Ivan Cinka   Firma se stala největším stavitelem jaderných reaktorů na světě i kvůli finančním problémům dvou jejích velkých konkurentů, jimiž jsou společnosti Westinghouse a Areva, které snížily svou schopnost podílet se na výstavbě jaderných elektráren v zahraničí.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/50797855

 

A žije EU, ale za své

 

 Petr Havlíček • 16. května 2019     Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik Tato sebedestruktivní unijní ideologie vede k likvidaci národů a je jen těžké uvěřit tomu, s jakou rychlostí se prohlubuje degradace staré Evropy.

      Odkaz:     http://outsidermedia.cz/at-zije-eu-ale-za-sve/

       Celý text:      EU-za-sve.pdf

 

Svět na kritickém rozcestí: Válka, nebo jenom

konec monopolu Západu?

 14. 5. 2019      Doslovný citát citát z Naryškinova projevu na Moskevské mezinárodní konferenci o bezpečnosti zní: „Pokud Západ vedený Spojenými státy nemá dostatek soudnosti a odvahy, aby se vydal racionální cestou, potom ostatní centra moci budou muset navrhnout architekturu globální budoucnosti bez něho.“

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4426-svet-na-kritickem-rozcesti-valka-nebo-jenom-konec-monopolu-zapadu-poradime-si-bez-vas-varuje-sef-ruske-rozvedky-co-vystrida-zkrachovaly-novy-svetovy-rad-diktovany-dosud-spojenymi-staty-moc-casu-nezbyva.htm

 

Skutečná práce již nemá smysl!(?)

13.5. 2019     Petr Hampl: Podle odhadu tvoří mocenskou elitu 3-5% společnosti. Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. V evropských dějinách se už párkrát něco takového stalo. Kdy se šlechta sestěhovala se na královský dvůr, kde vytvořila vlastní uzavřený svět. Šlechtu pak smetla revoluce, a nikomu nechyběla.

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4427-nova-aristokracie-skutecna-prace-jiz-nema-smysl-padl-tajemnik-prouza-na-hlavu-zrusime-vsechna-remesla-kavarna-a-jeji-predstava-o-vyrobe-mleka-smete-elity-muslimska-invaze-nas-ale-s-nimi.htm

 

 

Návštěva Donbasu: Po stížnosti Petříčka teď

 

promluvil sám Ondráček. Velmi ostře

 

 16.5. 2019     Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém facebookovém profilu: „Přátelé, tak podle ministra Petříčka dělám ostudu. Já tam do té válečné oblasti na vlastní nebezpečí přivezl hračky, omalovánky a pastelky dětským sirotkům – a on tam posílá miliony korun pro fašistické neziskovky, armádní výstroj a zbraně, kterými jsou zabíjeni rodiče těchto dětí. Kdo z nás je větší padouch?

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Navsteva-Donbasu-Po-stiznosti-Petricka-ted-promluvil-sam-Ondracek-Velmi-ostre-581679

 

Tereza Spencerová předpověděla Izraeli smutnou budoucnost

16.5. 2019     Analytička Tereza Spencerová „nevidí nijak skvěle“ budoucnost Izraele. „Prostor k životu pro sekulární Izraelce se neustále smrskává.“ „Sekulární Židé budou logicky postupně ve stále větších počtech odjíždět, a už do Evropy, Ameriky nebo třeba zpátky do Ruska...

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/politika/201905169904873-z-toho-nekouka-nic-dobreho-tereza-spencerova-predpovedela-izraeli-smutnou-budoucnost/

       Celý text:      Predpovedela-Izraeli.doc

 

20 000 dětí v Oregonu jsou bezdomovci.

7.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Julie Atkinsová založila místní neziskovku Forever Homes, Vehicle for Change, takovou, co buduje ze starých školních autobusů plně funkční příbytky na kolech.      Je dobré se inspirovat a popřemýšlet, kde budou bydlet Češi, až splaskne hypoteční bublina předražených bytů a oni nebudou moct splatit hypotéky.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-000-deti-v-oregonu-jsou-bezdomovci-mistni-neziskovka-pro-ne-dela-bydleni-ze-skolnich-autobusu/

       Celý text:      Bezdomovci-v-Oregonu.doc

 

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

 

 16.5.2019 , Michael Morris , StřípkyZeSvěta     Viděl jsem, jak se bída jako šedá clona znovu roztahuje nad celým západním světem, zatímco hrstka jedinců stále bohatne. Proč? A já jsem klíč nalezl v okamžiku, kdy jsem si položil rozhodující otázku: „Komu to přináší užitek ?“ Malému "osvícenému" kruhu superbohatých lidí. Jejich plán je nový světový řád (NWO - New World Order). Velká část lidstva má být kvůli tomuto záměru obětována; miliardy nic netušících lidí, kteří nikomu nic neudělali, musí zmizet !

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/michael-morris-co-nesmite-vedet.html#more

       Celý text:      Co-nesmite-vedet.doc

 

„Nejnebezpečnější banka na světě.“

 

Kdo může způsobit novou finanční krizi

 

   15.5. 2019 , Redakce AC24 , Natalja Dembinskaja     MMF již uznal hlavní německou banku za největší hrozbu pro světový finanční systém.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-nejnebezpecnejsi-banka-na-svete-kdo-muze-zpusobit-novou-financni-krizi

       Celý text:      Nejnebezpecnejsi-banka.doc

 

Rusofobové proti Glazjevovi

 8. května 2019     Publikace článku Sergeje Glazjeva „Okupace“ způsobila mimořádně ostrou reakci pro: "Nevylučuji například možnost masového stěhování na  jihovýchodní Ukrajinu, "vyčištěnou" od ruského obyvatelstva, obyvatel ze "zaslíbené země" unavených z neustálé války na Středním východě země - stejně jako křesanů prchajících před islamizací Evropy."

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/rusofobi_protiv_glaz_eva

      Překlad:      Rusofoby-x-Glazjev.doc

     Poznámka: Američan, který mluví také o plánech na přestěhování Izraelců do USA -

     Aaron Russo o Rockefellerech a 11. září     https://youtu.be/QkRqBDyefE8     (13 min 50 sec od začátku)

 

Dana Drábová strhala Merkelovou za její politiku

 

 15.5.2019      I kdybychom měli planetu pokrytou solárními panely, v noci slunce nesvítí a větrné elektrárny nečinně stojí, když nefouká vítr. Za současné situace musíme podle jejího názoru kombinovat energii z obnovitelných zdrojů a zdroje jaderné.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dana-Drabova-strhala-Merkelovou-za-jeji-politiku-581548

       Celý text:      DDrabova.doc

 

 

Robert Reich: Americká ekonomika je neudržitelná

 

 15.5. 2019 VSa     V dnešních cenách plat roku 1979 (plný úvazek) je 43.680 dolarů. V roce 2018 byl mediánový plat 45.708 dolarů. Americká ekonomika se ovšem od roku 1979 trojnásobně zvětšila. Kam tedy šlo toto zvětšení ekonomiky? Těm nahoře, odpovídá si Reich. Jde o instituce a politiku. Jde o moc.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/15/robert-reich-americka-ekonomika-je-neudrzitelna/

       Celý text:      Neudrzitelna-ekonomika-USA.doc

 

„Hlavně nevěřte českým médiím.“ Ondráček ukázal,

 

jak v DLR oslavovali Den republiky

 

 14.5. 2019     Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček - „Všem, kdo chtějí znát skutečnou pravdu, doporučuji tam zajet a přesvědčit se na vlastní oči. ( Doněck  ) Hlavně prosím nevěřte českým médiím!“

Video:     https://www.facebook.com/OndracekZdenek /videos/628016987622901/

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/201905149884021-hlavne-neverte-ceskym-mediim-ondracek-ukazal-jak-v-dlr-oslavovali-den-republiky-video/

       Celý text:      Den-republiky-DLR.doc

 

CNN: USA plnou parou k defoltu - a Washington neví, jak to zastavit!

 

14. května 2019 ,     Nad Spojenými státy visí hrozba bezprecedentního bankrotu, který vyvolal potřebu snížit rozpočet o 100 miliard dolarů, pokud to Kongres před říjnem nevyřeší, napsal televize CNN.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-plnou-parou-k-defoltu-a-washington-nevi-jak-to-zastavit/

       Celý text:      USA-k-defoltu.doc

 

Vítej, nový německý občane – i se všemi svými manželkami

 

 13.5. 2019 , Marian Kechlibar      „Islám patří k Německu,“ pravily významné osobnosti, jako například bývalý německý prezident Wulff nebo stále ještě úřadující kancléřka Angela Merkel. Patří k němu mnohoženství

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/security/vitej-novy-nemecky-obcane-i-se-vsemi-svymi-manzelkami-1404063191.html

       Celý text:      Vitej-obcane.doc

 

Jak "myslí" Evropa

 

14.5. 2019 Jan Vosáhlo     Pro summit EU v Sibiu, který se konal začátkem května, byla jedna z myšlenek bruselských elit, že Evropa stárne, a tak je nutno ji osvěžit novou krví, které by měla přijít od uprchlíků, kteří utíkají z míst – a to je ten paradox – kde některé  členské země EU rozpoutaly vnitrostátní konflikt. Nemá-li generace lidí do 30 – 35 let  trvalé zaměstnání, asi těžko budou zakládat rodiny a vychovávat děti !!!???

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/14/jak-mysli-evropa/

       Celý text:      Jak-mysli-EU.doc

 

Den vítězství na Ukrajině - zásadní obrat

 

 12. 5. 2019    jpgazeta     50.000 lidí, 365.000, 700.000! Tak se v posledních třech letech měnila dynamika počtu účastníků oslav Dne vítězství na Ukrajině.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/den-vitezstvi-na-ukrajine-zasadni-obrat.html

       Celý text:      DV-na-Ukrajine.doc

 

Německo: Hromadné propouštění

 

a současné hromadné přistěhovalectví

 

 13. května 2019Německo již dlouho není motorem růstu v Evropě. Hromadné propouštění ve velkých podnicích a současné hromadné přistěhovalectví znevýhodněných vrstev do sociálních systémů - to nemůže fungovat.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-hromadne-propousteni-a-soucasne-hromadne-pristehovalectvi/

       Celý text:      Nemecko-propousteni.doc

 

Milí mladí příslušníci eco-HitlerJugend

 

 10.5. 2019 Michal Brand     Milí mladí příslušníci eko-HitlerJugend, vaše nová ikona, vᚠvzor, vaše inspirace – je prostě a jednoduše nervově labilní. Je naprosto neuvěřitelné pozorovat takřka v přímém přenosu takový jev pro psychiatrii téměř nevídaný. Nikdy bych nevěřil, že duševní nemoc může být přenosná.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/mili-mladi-prislusnici-eco-hitlerjugend.html

       Celý text:      Mladi-ECO.doc

 

Rozpad hodnot

 

 13,5. 2019 , Leo K.     Nejzákladnějším levicovým požadavkem je dle mého názoru,  důsledně odmítat ideu, že problémy způsobené fungováním systému musí každý řešit individuálně. Druhým je odbourat tabu o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví, dalším musí být důsledná a striktní regulace finančního impéria, které už dávno přerostlo národní státy. Naučme se o zjevených pravdách pochybovat.

      Odkaz:     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/13/rozpad-hodnot/

       Celý text:      Rozpad-hodnot.doc

 

Komunistická iniciativa k volbám do EP

 

 9. duben 2019     Prohlášení 35 komunistických a dělnických stran Evropy k evropským volbám v květnu 2019:  Očekávání, že EU může být přeměněna ve prospěch lidu, se ukázala marnými. Společně bojujeme proti EU, která ovládá národy v zájmu bohatnutí kapitalistů. EU úzce spolupracuje s NATO a USA proti národům. - NE EU monopolů, kapitálu a válek! - Za Evropu prosperity národů, míru, sociální spravedlnosti a demokratických práv, za socialismus!

      Odkaz:     http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/komunisticka-iniciativa-k-volbam-do-ep.html

       Celý text:      Komunisticka-iniciativa.doc

 

Projev V. V. Putina dne 9. 5. 2019 na přehlídce v Moskvě

 12.5. 2019     Vítězství bylo ukuto celým národem. Potomkům nechali přísahu a odkaz: „Zemřu, ale nevzdám se.“ Poučení z minulé války jsou stále relevantní. Udělali jsme a uděláme vše potřebné k zajištění vysoké bojové schopnosti našich ozbrojených sil.

      Odkaz:     http://leva-net.webnode.cz/news/projev-v-v-putina-dne-9-5-2019-na-prehlidce-v-moskve/

       Celý text:      Projev-Putina.doc

 

Květnové dny a mýtus „osvobozování“

( Vulgárně, ale namnoze pravdivě o vítězství nad německým fašismem. )

 11.5. 2019 , Josef Komárek     To „(americké) osvobozování“ je takový nᚠmýtus. Je nepochopitelné, že Stalin chtěl mít konečně na svých západních hranicích sanitární kordon buď přátelských nebo aspoň ovládaných zemí? Po těch miliónech obětí, které SSSR celé to tažení proti nacismu stálo?

      Vznešený boj proti Východu byl nad síly pana Hitlera. Kdo se má ujmout tohoto "Svatého Dějinného Poslání"?

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kvetnove-dny-a-mytus-osvobozovani.html

       Celý text:      Mytus-osvobozovani.doc

 

Co je ve skutečnosti Nový světový řád (NWO)?

 

Vše do sebe zapadá!

 

 Zveřejněno 10.5.2019     Termín odkazuje na skupinu geneticky příbuzných lidí s globalistickou agendou, kteří chtějí vytvořit fašistickou světovou vládu. Jsou to mnozí přední političtí představitelé světa, nebohatší lidé, korporátní vůdci a vysocí členové královské krve (známější jako Černá šlechta Evropy). Ropní baroni (zejména Rockefellerové), mezinárodní bankéři (zejména Rottschildové) a vysoce postavení lidé z velkých nadnárodních korporací ... Královská rodina Anglie... Součástí NWO jsou OSN, NATO, (také EU).

      Odkaz:     http://svobodnenoviny.eu/co-je-ve-skutecnosti-novy-svetovy-rad-nwo-vse-do-sebe-zapada/

       Celý text:      Co-je-NWO.doc

 

Společná výzva 25 pokrokových organizací mládeže zemí EU.

EU je sdružením států, jehož cílem je sloužit velkému kapitálu, vyzýváme mladé lidi, aby masově podpořili činnost těch komunistických a dělnických stran v Evropě, které bojují proti EU.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2190-spole%C4%8Dn%C3%A1-v%C3%BDzva-25-komsomol%C5%AF-evropy

       Celý text:      Spolecna-vyzva.pdf

 

Na soukromých zahraničních účtech je nyní

 

přes tisíc miliard dolarů vyvedených z Ruska

 

 Autor: odjinud | Publikováno: 11.5.2019 , Michail Poljakov  Vinu mají úředníci nebo oligarchové, kteří Rusko okradli o miliardy. Život nakonec tyto parazity donutí pochopit prostého člověka. Potom nebude potřeba jejich soucit  ke zbídačeným, ale přiznání a soupisy majetků.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/21102-na-soukromych-zahranicnich-uctech-je-nyni-pres-tisic-miliard-dolaru-vyvedenych-z-ruska.aspx

       Celý text:      Vyvezene-miliardy.doc

 

Čína a USA jsou v pasti studené války

 

 11.5.2019 VSa     Asia Times se domnívají, že a už dohoda bude nebo ne, studená válka mezi USA a Čínou je na spadnutí. Zástupci, například Rady mezinárodních vztahů nevidí spor mezi USA a Čínou jako čistě obchodní, ale přímo jako civilizační, prý jako bitvu mezi komunismem a kapitalismem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/11/cina-a-usa-jsou-v-pasti-studene-valky/

       Celý text:      Cina-a-USA.doc

 

Rajko Doleček: Vzpomínka na globalizované lži

 

 10.5.2019     Globalizovaný informační systém má pro své pány velikou výhodu, protože při nedostatku zpráv „z té druhé strany“ mu postupně může mnoho lidí začít věřit i když si cokoli vymyslí. Pravá orgie lží probíhala vzhledem k událostem na Kosovu a Metohiji

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/rajko-dolecek-vzpominka-na-globalizovane-lzi

       Celý text:      Globalizovane-lzi.doc

 

Co se tajilo a o čem je zakázáno mluvit?

 

Konec války 1945 v Plzni...

 

 Napsal Svět kolem nás , dne 8. květen 2016 , Připravil J. Groušl     5.5.1945 v Plzni české síly získaly silné pozice. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni.

      Odkaz:     http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/2049-co-se-tajilo-a-o-cem-se-nehovori-konec-valky-1945-v-plzni

       Celý text:      Co-se-tajilo-.doc

 

65 let první jaderné elektrárny světa

 

 Dne 9. května 1954 byl v SSSR spuštěn reaktor AM-1 v Obninsku , který o měsíc a půl později jako první na světě dodal elektřinu do rozvodné sítě.

       Celý text:      65-let-prvni-JE.doc

 

Propaganda

 

 10.5.2019 Oldřich Lukᚠ     Propaganda dnešní všechny hodnotové pilíře cílevědomě bourá, aby po nich zůstal jen chaos, národní vykořenění, etický úpadek a mravní nihilismus.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/05/7904-propaganda.htm

       Celý text:      Propaganda-.doc

 

Němci chtěli bránit "Sudety" v českých pevnostech

 

 3.5. 2019 , zdroj: Vladislav Prouza, Právo      Rusové se cestou na Berlín v roce 1945 prohnali v hlavním sledu tehdejším východním Pruskem, dnešním Dolnoslezským vojvodstvím. Němci ukradenou slušně vyzbrojenou linii českých pohraničních bunkrů takticky minuli.

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/504051-nemci-chteli-branit-sudety-v-ceskych-pevnostech.html

       Celý text:      Nemci-chteli.doc

 

Stalingradská bitva byla nejvýznamnější bitvou

Druhé světové války.

  Dokumentují to zveřejněné výroky:

     H. Johnson, představený canterburské katedrály, 29. června 1941:        Na jedné straně je světlo a pokrok, na straně druhé temnota, reakce, otroctví a smrt. Rusko hájí svou socialistickou svobodu a současně bojuje i za naši svobodu. U Moskvy brání i Londýn.

       Celý text:      StalingradskaBitva.doc

     ( Poznámka správce: Vítězství nad fašismem přišlo především z Východu. Západ fašismus nejprve záměrně vypěstoval, aby jej použil proti SSSR. Ten se mu pak „utrhl ze řetězu“. )

 

Pamela Anderson navštívila politického vězně Juliana

 

Assange v britském kriminále; Co se děje kolem WikiLeaks?

 

 Autor článku: -heh- • 08. 05. 2019     LONDÝN V případě vydání do SS a následného usvědčení mu hrozí až pět let vězení. Vzhledem, že justiční totalita v SS je rusofobní, tak jej čeká jistý kriminál a v něm „nešastnou náhodou“ smrt rukou vraha CIA, která se bude vykládat jako sebevražda či nehoda.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222169

       Celý text:      Navstivila-Assangeho.doc

 

Známý britský odborník na Čínu: Západ

 

musí najít jiný způsob, jak jednat s Čínou

 

 2019-05-08 , cri     Z University Cambridge Martin Jacques:  Největším problémem Západu je to, že v hloubi myšlení západní země Číně nerozumí, naopak si myslí, že Západ je univerzální, ve skutečnosti s tvrdou konkurencí čínské ekonomiky a její vitalitou je velmi důležité, aby se americké společnosti zapojily a učily se od Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2019/05/08/1s185465.htm

       Celý text:      Jinak-s-Cinou.doc

 

Poslanci ostali v úžase: Brusel nám vnucuje novú

 

zákernú pascu. Onedlho máme by všetci očipovaní

 

 Ivan Lehotský , Bratislava 7. mája 2019     Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o posilnení zabezpečenia preukazov totožnosti občanov. Národný identifikačný doklad ako občiansky preukaz, a potom doklad o pobyte, by mali ma bezkontaktný čip

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-ostali-v-uzase-brusel-nam-vnucuje-novu-zakernu-pascu-onedlho-mame-byt-vsetci-ocipovani/1747906

       Celý text:      Vsetci-ocipovani.doc

 

Budeme oslavovat vrahy a ignorovat osvoboditele?

 

 6.5.2019 , Růžena Chrastekova     Na Slavnostech svobody promlouval velvyslanec Německa a měl radost z toho, že prý zapomínáme, jinak řečeno, na všechna zvěrstva, co nám Sudeáčtí nacisté prováděli.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/budeme-casem-oslavovat-vrahy-nasich-predku-ignorovat-uplne-jejich-osvoboditele

       Celý text:      Budeme-oslavovat.doc

 

Záujem o Novú hodvábnu cestu rastie

 

 7.5.2019 , Leopold Moravčík     Na tohtoročnom samite sa zúčastnili delegácie zo 126 krajín a 29 medzinárodných organizácií, z toho ich v 37. prípadoch viedli prezidenti a premiéri

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/leopold-moravcik-zaujem-o-novu-hodvabnu-cestu-rastie

       Celý text:      Zaujem-o-BRI.doc

 

Kdo je vlastníkem českých bank?

 

 Ryze českou bankou je pouze Fio banka, kterou vlastní dvojice českých podnikatelů: Petr Marsa a Romuald Kopún.      Když je řeč o tzv. sovětské okupaci 1968 tak odpovídám, že šlo o internacionální pomoc, která zabránila tomu, co se stalo s ČSSR po r. 1989, kdy došlo fakticky k okupaci naší vlasti západním kapitálem,

       Celý text:      Vlastnici-bank.pdf

 

Zničující diplomacie sankcí USA

6. 5. 2019 Valentin Katasonov      Washington nahrazuje diplomacii coby nástroj zahraniční politiky nediplomatickými nástroji, především vojenskou silou, za níž odpovídá Pentagon, a ekonomickým tlakem na cizí země, s tvrdohlavostí slepého dělá vše, co je v jeho silách, aby rozklížil a nakonec zničil dolarový mezinárodní valutový systém, na němž pracoval po mnoho desetiletí.

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4412-znicujici-diplomacie-sankci-usa-vyhrozovani-misto-vyjednavani-ma-sanci-ekonomicky-a-vojensky-tlak-jak-dlouho-to-vydrzi-dolar-dlouha-hul-na-rusko-cinu-a-turecko-bez-stare-dobre-diplomacie-zbyva-uz-jen-valka.htm

       Celý text:      Znicujici-diplomacie.doc

 

Osvobození znemožnilo „konečné řešení

 

české otázky“ v koncepci R. Heydricha

 

      Heydrichův plán nebyl výplodem jednoho nemocného mozku, ale oficiálním německým nacistickým projektem. Koncepce německé „přirozené“ hegemonie v částech Evropy včetně „českomoravského prostoru“ je i dnes dobře čitelná mezi řádky v jednání, projevech i psaní mnoha veřejně činných lidí.

       Celý text:      Kon-res.doc

 

Bude křik? Klaus ml. vytáhl fakta proti globálnímu

 

 oteplování. A proti mládeži ve stávce

 

 06.05.2019     „Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná. Příroda neposlouchá akademie věd, státní byrokracii, politiky ani aktivisty...

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-krik-Klaus-ml-vytahl-fakta-proti-globalnimu-oteplovani-A-proti-mladezi-ve-stavce-580390

       Celý text:      Bude-krik.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

A opä tu máme propagandistické školenia

 

na našich vzdelávacích inštitúciách

 

 6.5. 2019 , afinabul     Terajší držitelia moci v štáte, za výdatnej pomoci početných zahraničím financovaných treosektorových organizácii, spolkov, združení a nadácií sústreďujú svoje aktivity na pôdu našich školských zariadení s ciežom ovplyvňova myslenie a postoje našej študujúcej mládeže.

      Odkaz:     http://afinabul.blog.cz/1905/a-opat-tu-mame-propagandisticke-skolenia-na-nasich-vzdelavacich-instituciach

       Celý text:      A-opat-tu-mame.doc

 

Strategie řízeného chaosu

 

 27.4.2019 ,  Manlio Dinucci     Washington je centrální motor strategie - strategie chaosu - která tím, že ničí celé státy, vyvolává řetězovou reakci konfliktů, které mohou být využity způsobem starověké metody „rozděl a panuj“.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7892-strategie-rizeneho-chaosu.htm

       Celý text:      Rizeny-chaos.doc

 

Měli Marx a Engels rasistické názory na Slovany?

25.4. 2019 - PhDr. Josef Skála, CSc.    Nehoráznosti Junckera, Tuska a celého panoptika "eurokracie" se česká pravice snaží vydávat za hříchy "socialismu", ne-li přímo "marxismu" v novém staniolu. Rasismus, leckdy i maskovaný liberální frází, patří do výbavy těch, kdo upsali duši "právu" silnějšího, skutečnému evangeliu kapitalismu. Marxismus s ním kříží kordy rozhodněji, než kdokoli jiný.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Mel-Marx-a-Engels-rasisticke-nazory-na-Slovany-136284

       Celý text:      Marx-a-Slovane.doc

 

... V roce 1989 byl zavražděn mocný bankéř, který odmítal euro ...

12.1.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Muž, který nechtěl dluhy. V roce 1989 byl zavražděn mocný bankéř, Alfred Herrhausen, který odmítal euro a zadlužení států východního bloku.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nechtel-dluhy-v-roce-1989-byl-zavrazden-mocny-banker-ktery-odmital-euro-a-chtel-aby-byly-po-rozpadu-sssr-oddluzeny-staty-vychodniho-bloku-vcetne-ceska/

       Celý text:      Zavrazdeny-banker.doc

 

DIE WELT: Ve světě roste nespokojenost s demokracií

 

 2.5. 2019 , by Rudolf Hruboň      V Itálii, Británii, Francii, Spojených státech i jinde je přes polovinu občanů rozladěno "demokracií. Míra nelibosti z demokracie není zásadně ovlivněna velikostí osobního příjmu.

      Odkaz:     https://www.narodninoviny.cz/die-welt-ve-svete-roste-nespokojenost-s-demokracii/

       Celý text:      Die-Welt.doc

 

 

Matoucí chaos v pojmech užívaných jako nadávky

 

 3.5. 2019 Ivo Šebestík     Příkladem je užívání nálepky „euromarxista“ nebo „neomarxista“. Přitom jediným efektem takového nálepkováním je úplný rozpad pojmů a jejich významů. Bertrand Russell už v roce 1938 v knize Power. A New Social Analysis upozornil na to, že plutokracii se nejlépe daří tehdy, když veřejnost nemá jasný přehled o tom, co se kolem ní děje.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

       Celý text:      Matouci-chaos.doc

 

Ani Venezuela není ťjen o ropěŤ

 

 André Vltchek, 4. dubna 2019  Po činnosti ve všech koutech světa jsem však stále přesvědčenější, že kapitalismus je vlastně výsledkem západní kultury, která je založená převážně na expansionismu, exceptionalismu (výjimečnosti) a agresivitě.

       Celý text:      Ani-Venezuela.doc

 

Nová studie odhaluje, že elektromobily vyprodukují

 

 mnohem více emisí než dieselová auta

 

 28.4. 2019 , Milan Vidlák , Časopis Šifra    Elektromobily v žádném případě nemohou přispět ke snížení emisí CO2. Baterie pro automobil Tesla Model 3 znečistí planetu 11 až 15 tunami CO2. Různé ekotrendy jsou často jen dalším druhem skvělého byznysu a úžasného marketingu, ale s ekologií nemají absolutně nic společného.

      Odkaz:     https://naseveru.org/2019/05/01/nova-studie-odhaluje-ze-elektromobily-vyprodukuji-mnohem-vice-emisi-nez-dieselova-auta/

       Celý text:      Nova-studie.doc

 

Kolaps USA se zrychluje

 

 4.5. 2019 , P. C. Roberts     Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Během příští recese bude situace s bezdomovci daleko svízelnější – a vláda, jak se zdá, nemá nejmenšího tušení, jak se s ní vypořádat.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-kolaps-usa-se-zrychluje

       Celý text:      Kolaps-USA.doc

 

Transněft: Ropa pro Evropu byla kontaminována úmyslně

 

 30. duben 2019, Daniel Grecman     Nyní probíhá vyšetřování v kancelářských prostorách několika menších soukromých společností sídlících na Samaře za účelem objasnění jejich role v tomto incidentu

      Odkaz:     https://oenergetice.cz/ropa/transneft-ropa-evropu-byla-kontaminovana-umyslne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

       Celý text:      Transneft.doc

 

Vstup do EU byl největší podvod v historii

 

České republiky - zločin na českém lidu!

 

 1.5. 2019     V roce 2000 obsadil spacákový terorista Ruml Českou televizi a tím se zahájila kampaň pro umlčení každého, kdo nesouhlasil. A finance? 100% dotací šlo na kampaň "Pro Evropu"  Tehdy se jednalo o základní informovanost, co je to Evropská unie a proč by bylo dobré stát se jejím členem.

      Odkaz:    http://skrytapravda.cz/domaci/2454-vstup-do-eu-byl-nejvetsi-podvod-v-historii-ceske-republiky-zlocin-na-ceskem-lidu

       Celý text:      Vstup-do-EU.doc

 

Je to řízeno z ciziny, ovlivňují vše, chod ČT i výuku dětí. Petr Hampl sbíral informace o některých neziskovkách, je to silná káva

1.5. 2019 , Petr Hampl      Neziskovky jsou podle něj prostředkem v hybridní válce a na jejich činnost by se mělo pohlížet jako na jiná bezpečnostní rizika na jejich aktivity reagovat jako na agresi.

      Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-rizeno-z-ciziny-ovlivnuji-vse-chod-CT-i-vyuku-deti-Petr-Hampl-sbiral-informace-o-nekterych-neziskovkach-je-to-silna-kava-579890

       Celý text:      Rizeno-z-ciziny.doc

 

Prečo na Západe nenávidia Rusko

 

 Moskva 3. mája 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Pixabay)     Čím viac Američania a proamerickí politici kričia, tým lepšie. Ich krik je dôkazom, že Rusko kráča po správnej ceste. A keby sa náhodou “západní partneri” rozhodli použi proti Rusku zbrane, Rusko bude bráni svoju slobodu. Rusko ubránilo svoju slobodu pred Napoleonom či Hitlerom, za ktorými stála široká koalícia, v prípade potreby ju ubráni aj pred Američanmi a NATO.

      Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/preco-na-zapade-nenavidia-rusko/1743863

       Celý text:      Preco-na-Zapade.pdf

 

Pantomimická figura padla

 

2.5.2019 P.C.Roberts , překlad: Lubomír Man     Všechno, co Washington řekne, je lež. Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pcroberts-pantomimicka-figura-padla

       Celý text:      Pantomimicka.doc

 

JAK UVAŘIT ČECHA V EU?

 

 2.5. 2019 , Ivan Cícha       Proti českému národu probíhá zase biologická válka, sice plíživá, ale důsledná ... uvedené stačí každému rozumnému občanovi ČR k tomu, aby pochopil, jaký úděl je českému národu připravován, pokud se nezbaví současných okovů EU a nevystoupí i z dalších (podobných) spolků.

      Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/van-cicha-jak-uvarit-cecha-v-eu.html

       Celý text:      Jak-uvarit.doc

 

HLAS VOLAJÍCÍHO NA POUŠTI?

 

Návrh diskusního vystoupení s. Říhy na celostranické konferenci KSČM 27. 4. 2019.  Katko, jsem proti Evropské unii, protože tento národ zotročila a zlikvidovala jeho zemědělství, průmysl a teď bude drancovat i přírodní zdroje. Okamžitě musíme odejít z vlády, která nás táhne do dalších válek!

      Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2178-hlas-volaj%C3%ADc%C3%ADho-na-pou%C5%A1ti

       Celý text:      Navrh-Rihy.doc

 

Deep state vs. WikiLeaks

 

 1.5.2019 Pepe Escobar     Obžaloba Juliana Assangeho ze strany FBI skutečně vypadá jako chodící mrtvý muž. Žádné důkazy. Žádné dokumenty. Žádné zaručené svědectví.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7895-deep-state-vs-wikileaks.htm

       Celý text:      DS-vs-Wikileaks.doc

 

Nová území, ovládaná organizací Daeš

 

 2.5.2019 , Thierry Meyssan     Jelikož je organizace Daeš výtvorem zpravodajských služeb NATO, představuje ideologii, která mobilizuje džihádisty a může ji přežít. Al-Káida byla pomocnou armádou NATO - v každém případě hrůzy, spáchané v Kongu a na Srí Lance, ukazují, že se džihádisté ​​neodzbrojí, a že západní mocnosti je budou i nadále používat mimo Střední východ.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7896-nova-uzemi-ovladana-organizaci-daes.htm

       Celý text:      Nova-uzemi-Daes.doc

 

Lubomír Man: To je to, oč lži a zlu běží

 

 30.4. 2019     Jak je možné, že média, tak finančně mocná a tak svorná ve snaze učinit z nás názorově jednotné proamerické a protiruské stádo v této své snaze tak fatálně selhávají? Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda.

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lubomir-man-je-oc-lzi-zlu-bezi

       Celý text:      To-je-to.doc

 

Jediný pokyn Putina a kabaretní vojenský

 

puč Trumpovy loutky Guida se sesypal…

 

 1.5.2019 , Jiří Vyvadil     Věci jsou už dnes přehledné a nové síly poráží staré…. Proto musel být drtivě poražen Porošenko, proto zvítězil v Sýrii Asad, proto zřejmě v Libyi zvítězí Haftar, a proto drtivě budou poraženi Američané v Afganistánu ...

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jediny-pokyn-putina-kabaretni-vojensky-puc-trumpovy-loutky-guida-se-sesypal

       Celý text:      Jediny-pokyn.doc

 

Byla to sabotáž? Škody pro Rusko jsou kvůli

 

situaci s ropovodem Družba velmi závažné

 

 1.5. 2019 Autor článku: -sla- MOSKVA    Problém s kvalitou ropy, která se dováží z Ruska do Běloruska přes ropovod Družba na jihu republiky, vznikl v polovině dubna. Společnost Transněft v ní naměřila vysoký obsah chloridů

      Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=221683

       Celý text:      Byla-to-sabotaz.doc

 

Finanční elity zdánlivé a skutečné

 

 1.5. 2019 , Michal Brand     Podle odhadů má rodina Rockefellerů majetek 10.000 miliard dolarů a rodina Rothschildů majetek 100.000 miliard dolarů. Sám jsem si potvrdil, že to je docela klidně možné a nelze to vyloučit.

       Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/05/financni-elity-zdanlive-skutecne.html

      Celý text:      Financni-elity.doc

 

Reparace nebudou nikdy ČR doplaceny???

Jak by měla ČR postupovat ...

29.04.2019 - PhDr. Josef Skála, CSc.     Reparace jsou jasnou zprávou všem, kdo hrozí lidstvu kolektivní sebevraždou - i kdo té psychopatii posluhují či zbaběle ustupují. Zprávou o tom, že zločince proti míru a lidskosti – i jejich komplice a advokáty – nemine trest, by třeba až po desítkách let.

      Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Reparace-nebudou-nikdy-CR-doplaceny-Jak-by-mela-CR-postupovat-a-zda-vyvola-KSCM-jednani-se-SRN-136410

       Celý text:      Jak-na-reparace.doc

 

V Rusku byl vyroben nejvýkonnější raketový motor na světě

13.03.2019 , Sputnik Česká republika     RD-171MV je nový a nejvýkonnější raketový motor na světě. Tah motoru s hmotností deseti tun přesáhne 800 tun. Motor bude použit v prvním stupni nositele střední třídy Sojuz 5 (Irtyš), jehož první start je naplánován na rok 2022. První stupeň Sojuzu 5 se stane bočním blokem pro super-těžkou raketu Jenisej.

      Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/foto/201903139429944-vesmir-nejvykonnejsi-raketovy-motor-Rusko/

       Celý text:      Raketovy-motor.doc

 

 

5G: Dominové kostky začínají padat

 

 25.4.2019 Claire Edwardsová     (bezdrátová) 5G znamená zhuštění, kdy každá jednotlivá viditelná anténa bude nahrazena tisíci drobnými anténami, které budou ohrožovat lidi, zvířata a přírodu. Z každého koutu na Zemi a z 20.000 nebo více satelitů, které mají „pokrývat“ celou Zemi

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7890-5g-dominove-kostky-zacinaji-padat.htm

       Celý text:      Dominove-kostky.doc

     Poznámka správce:   Co proti nebezpečí dělat? To je uváděno v textu

http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7880-telekomunikacni-prumysl-neprovadel-zadny-vyzkum-o-zdravotnim-dopadu-5g.htm :     Je naprosto možné navrhnout nejrychlejší telekomunikační systémy, a zároveň minimalizovat dopady na zdraví. Za prvé, dejte nejvyšší prioritu rozmístění sítí optických vláken v domácnostech a ve firmách, což může být v konečném důsledku mnohonásobně rychlejší, než (bezdrátová) 5G. Za druhé, využijte kabelové připojení, které, podobně jako kabel, přivede do vašich domovů rychlost 10 gb/s. Za třetí, přiznejte si, čím mobilní telefony jsou: je to zařízení, vydávající záření. Přepracujte je tak, aby se minimalizovala expozice uživatelů, což může mít za následek snížení o faktor 100. A používejte je střídmě, nedopuste, aby se staly náhražkou za pracoviště a pastvou pro oči.

 

Bomba pro světovou ekonomiku obsahuje 243 bilionů dolarů

 

 29.4. 2019 , Natalja Dembinskaja     Výše světového dluhu činí 243 bilionů dolarů. Je to rekord, který třikrát překročil globální HDP, tedy cenu všech produktů a služeb na planetě.

      Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/byznys/201904299759055-tohle-je-konec-bomba-pro-svetovou-ekonomiku-obsahuje-243-bilionu-dolaru/

       Celý text:      Bomba-dluhu.doc

 

CNN: NASA bude muset znovu hledat pomoc u Rusů!

 

 28.4. 2019  Spojené státy dnes nemají technologii, aby posílaly lidi na oběžnou dráhu, takže nehoda během zkoušek lodi SpaceX Crew Dragon může narušit plány na vyslání amerických kosmonautů na vlastních lodí.

      Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-nasa-bude-muset-znovu-hledat-pomoc-u-rusu/

       Celý text:      Pomoc-NASA-u-Rusu.doc

 

Papež požaduje humanitární koridor

 

pro 500.000 migrantů nasáčkovaných v Lybii

 

 28.4.19 , Vatikán: Globalistický papež zvyšuje nátlak, aby protlačil migraci z Mexika do USA a z Afriky do EU.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/vezkratce/16244/

       Celý text:      Papez-pozaduje.doc

     ( Poznámka : Není divu, "nejvyšší patro" Vatikánu je uváděno jako jedna ze tří hlavních složek globálních superelit (západních superboháčů), vedle klanu Rothschildů a klanu Rockefellerů. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování jejich NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a "zařídit" depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Mýty Druhej svetovej vojny.  Katyň: represie

 

sa odohrali v čase, keď bola oblas okupovaná nacistami

 Bratislava 28. apríla 2019 , Tibor Korečko , (HSP/Foto:Screenshot Youtube)     Bolo dokázané, že represívne operácie sa uskutočnili v čase, keď bolo toto územie ovládané Nemcami.

     Správu priniesla napríklad televízia Vesti :      https://youtu.be/8fLmlPMq3aI

      Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/myty-druhej-svetovej-vojny-katyn-represie-sa-odohrali-v-case-ked-bola-oblast-okupovana-nacistami/1739949

       Celý text:      Myty-vojny.doc

 

Řecko požaduje válečné reparace na Německu

 

 29.4. 2019     V Řecku se blíží 75. výročí masakru v Distomo nedaleko antických Delph, kdy v této malé obci v červnu 1944 povraždila jednotka SS 218 jejích obyvatel včetně dětí.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/recko-pozaduje-valecne-reparace-na-nemecku

       Celý text:      Recko-reparace.doc

 

Jiří Vyvadil: Putin už se s Ukrajinou nemaže…

 

 27.4.2019 , Jiří Vyvadil     Ukrajinská Nejvyšší rada schválila doslova totalitní jazykový zákon, kde pro milióny obyvatel Ukrajiny, kteří vždy užívali ruštinu jako svůj rodný jazyk zavádí povinné užívání ukrajinštiny

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-putin-uz-se-s-ukrajinou-nemaze

       Celý text:      Putin-s-Ukrajinou.doc

 

Putin promluvil o možnosti spojení Severní

 

mořské cesty s Mořskou hedvábnou stezkou

 

 27.04.2019     Prezident RF Vladimir Putin pozval země, které se účastní fóra Jedno pásmo – jedna cesta v Pekingu, aby se zapojily do projektů Severní mořské cesty a Mořské hedvábné stezky

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/politika/201904279746045-putin-promluvil-o-moznosti-spojeni-severni-morske-cesty-s-morskou-hedvabnou-stezkou/

       Celý text:      Morske-cesty.doc

 

Ďalší deň návštevy váženého najvyššieho vodcu súdruha KIM ČONG UNA v Rusku ...

Pchjongjang, 27.4. 2019,  www.kcna.kp      Návšteva Kim Čong Una, v Ruskej federáciiaci, pokračovala v piatok 26. apríla.

     Odkaz:    http://www.kldr.info/2019/04/27/dalsi-den-navstevy-vazeneho-najvyssieho-vodcu-sudruha-kim-cong-una-v-rusku-a-jeho-navrat-domov/

       Celý text:      Kim-Cong-Un-v-Rusku.pdf

 

Švýcar považuje hotovost za součást kultury

 

 27.4. 2017, Haló noviny, str. 6, (ici,čtk) Švýcaři v březnu představili další z nové série modernizovaných bankovek v hodnotě 1000 franků (22 500 Kč).

     Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50629952

       Celý text:      Svycar-hotovost.doc

 

Možnost jaderné války je nejvyšší za

 

poslední desítky let, přesto to média ignorují

 

 26.4.2019 Linda McQuaig     Toto děsivé vyhodnocení, jež Rada bezpečnosti OSN obdržela minulý týden od šéfky OSN pro odzbrojení Izumi Nakamitsuové, se sotva mihlo v médiích.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7891-moznost-jaderne-valky-je-nejvyssi-za-posledni-desitky-let-presto-to-media-ignoruji.htm

       Celý text:      Moznost-valky.do

 

Vítězem Trumpova íránského ropného bojkotu je Vladimir Putin

 

 25.4. 2019 , prvnizpravy.cz,cnn     Zatímco růst cen ropy, který je již dnes očekáván americkými akciemi, může podpořit ruské hospodářství, významně přispívá také k břemenu spojenců Ameriky v západní Evropě, kteří denně spotřebují 13 milionů barelů ropy.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vitezem-trumpova-iranskeho-ropneho-bojkotu-je-vladimir-putin/

       Celý text:      Vitezem-bojkotu.doc

 

NI: Revoluční design a cena „Armaty“ poráží západní tanky!

 

 26. dubna 2019 , prvnizpravy.cz, nationalinterest.org,      Armata rozhodně překonává hlavní bojová vozidla NATO, pokud jde o palebnou sílu, manévrovatelnost a schopnost přežití,“ zdůraznil NI.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-revolucni-design-a-cena-armaty-porazi-zapadni-tanky/

       Celý text:      Design-Armaty.doc

 

Evropská unie dováží většinu energie ze zahraničí,

 

prohlubuje se i závislost Česka

 

 16.4.2019 by admin     Evropská unie pokrývá více než polovinu své energetické spotřeby dovozem. Hlavními dodavateli ropy a plynu jsou Rusko a Norsko.

     Odkaz:    http://atominfo.cz/2019/04/evropska-unie-dovazi-vetsinu-energie-ze-zahranici-prohlubuje-se-i-zavislost-ceska/

       Celý text:      EU-dovazi.doc

     ( Poznámka správce: Očekává se, že po odstavení dalších zastaralých elektráren v Německu, začátkem dvacátých let, dojde ke zvýšenému nákupu elektrické energie Německem od ČR. Odhaduje se, že v důsledku toho stoupne u nás cena elektřiny 2x až 3x.)

 

Chudoba pracujících Čechů

 

 23.4. 2019     Eva Šedivá, členka ANS     V mých deseti letech na nákupu s matkou jsem se nepozastavila nad tím, kolik a čeho kupuje. Tenkrát měl i člověk pracující za nízkou mzdu jistotu, že mu postačí na důstojný život

     Odkaz:    https://aliancenarodnichsil.cz/chudoba-pracujicich-cechu/

       Celý text:      Pracujici-chudoba.doc

 

Rosatom dokončil montហreakční komory

 

nejvýkonnějšího laseru na světě

 

 25. 04. 2019 , autor článku: -rav- SAROV      Dne 15. dubna byla v ruském výzkumném ústavu VNIIEF dokončena montហreakční komory nejvýkonnějšího laserového zařízení na světě. Cílem vědců je v této komoře zažehnout termojadernou fúzi.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=221263

       Celý text:      Rosatom-dokoncil.doc

USA se hroutí: Boeingy zabíjejí, F-15, výbuch

u SpaceX a experti z USA prchají

25. 4. 2019     Předlužené USA jsou stejně jako dolar před zhroucením. Svět se otáčí k Hedvábné stezce a odvrací se od Evropy a USA. Německá ekonomika padá, odhad ze skoro 2% padl už na 0,6 HDP a propouští. Pád západu se zrychluje.

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2407-usa-se-hrouti-boeingy-zabijeji-f-15-vybuch-u-spacex-a-experti-z-usa-prchaji

       Celý text:      USA-se-hrouti.doc

 

Levice není jen redistribuce

 

 24.4. 2019 Ilona Švihlíková  Levice bude vždy v defenzívě, pokud se bude v rámci systému orientovat příliš dominantně na to, čemu v ekonomii říkáme druhotná redistribuce či přerozdělování

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/24/levice-neni-jen-redistribuce/

       Celý text:      Nejen-redistribuce.doc

 

V Číně byl zprovozněn radioteleskop FAST, největší na světě

 Průměr teleskopu činí 500 metrů. FAST tak překonal teleskop v Portoriku, který má průměr 300 metrů. Podle údajů ústřední čínské televize bude FAST napojen na jeden z nejrychlejších počítačů na světě, na počítač Sky Eye 1

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201609263875117-cina-nejvetsi-svet-radioteleskop-fast/

       Celý text:      Radioteleskop-Fast.doc

 

Ukrajinské prvenstvo: Prezident aj premiér židovskej národnosti zároveň. Izraelské média oslavujú ukrajinské vožby

 

 22. apríl 2019 , Andrea Lopatková , Kyjev/Tel-Aviv     Prvýkrát v histórii existuje okrem Izraela krajina, ktorá si zároveň zvolila tak ako prezidenta, tak aj premiéra, z radov občanov židovského pôvodu.

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinske-prvenstvo-prezident-aj-premier-zidovskej-narodnosti-zaroven-izraelske-media-oslavuju-ukrajinske-volby/1734200

       Celý text:      Ukrajinske-prvenstvo.doc

     (Poznámka správce:   Premiér Ukrajiny Volodymyr Groysman je taktéž Žid v obou rodových liniích, takže Volodymyr Zelensky a Groysman vytvoří židovské řídící duo na Ukrajině.)

 

Bude o všem rozhodovat Brusel? Prý se v EU

 

chystá šílená věc, varuje český poslanec

 

  23.4. 2019  Redakce      Naprosto klíčovým záměrem Bruselu je snaha rozšířit počet oblastí, kde by se v Radě EU mělo v budoucnu hlasovat takzvanou kvalifikovanou většinou namísto dosavadního jednomyslného hlasování – tím by Česká republika mohla být přehlasována a musela by se podřídit diktátu.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/bude-o-vsem-rozhodovat-brusel-pry-se-v-eu-chysta-silena-vec-varuje-cesky-poslanec

       Celý text:      Rozhodovat-Brusel.doc

Ošklivý přešlap ČT.

24. 4. 2019     Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergovájistě neupadne jen tak v zapomnění. Česká televize se rozhodla svým divákům její boj za záchranu klimatu znovu připomenout

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Osklivy-preslap-CT-Idiot-Vypatlany-eko-mozek-Je-chora-Lide-nesdileji-nadseni-z-klimaticke-Grety-578995

       Celý text:      Osklivy-preslap-CT.doc

     (Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Zbyněk Fiala: Čína a stabilita

 

 20.4.2019     Čínská strategie postupně zvládla propojení socialismu s tržní ekonomikou, otvírání světu a přijetí globalizace. Teď potřebuje stabilitu, stabilita tedy začíná být stále vzácnějším zbožím

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cina-stabilita

       Celý text:      Cina-a-stabilita.doc

 

Ani s případným novým prezidentem nemá

 

Ukrajina Rusku hospodářsky co nabídnout

 

 ukraina.ru • 21. dubna 2019           Co už obnovit nelze - Vysokotechnologickou spolupráci v oblasti strojírenství a zdaleka ne jen zbrojního.  A mohou ruští byznysmeni začít znovu investovat do ukrajinské ekonomiky? Poté, co Ukrajinci odvrhli Sberbank a Vněštorgbank (největší ruské banky – pozn. překl.) ?

      Odkaz:    http://outsidermedia.cz/ani-s-pripadnym-novym-prezidentem-nema-ukrajina-rusku-hospodarsky-co-nabidnout/

       Celý text:      Ukrajina-Rusku.doc

 

EU velí do propagandistického boje: Miliardy pro neziskovky.

My z tebe euročlověka uděláme!

23. 4. 2019     TomᚠVyoral  Poslanci EU minulý týden schválili program „Evropa občanů, práv a hodnot“, skrze který potečou desítky miliard korun většinou neziskovkám, aby mimo jiné: vychovávaly k evropskému občanství

     Odkaz:    http://www.protiproud.cz/politika/4389-eu-veli-do-propagandistickeho-boje-miliardy-pro-neziskovky-my-z-tebe-eurocloveka-udelame-tatinek-dvou-pejsku-ma-radost-protiopatreni-proti-euroskepticismu-co-je-smutne-sami-tu-vec-sponzorujeme.htm

       Celý text:      EU-veli.doc

P. C. Roberts: Triumf zla

 

 Paul Craig Roberts • 21. dubna 2019  Washington ukradl Venezuele vklady v bankách a odpojil ji od mezinárodního finančního systému. A Britové zas Venezuele ukradli její zlato. Čímž se stalo, že pro Venezuelu je dnes obtížné splácet své dluhy. Jediným možným způsobem, jak tuto situaci nazvat, je Triumf zla.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-triumf-zla/

       Celý text:      Triumf-zla.doc

 

Vojska USA u nás? Zpevňování mostů, zájem o letiště,

říká Kohlíček z KSČM.

22.04.2019     To zaznělo na velikonočním mírovém pochodu a na manifestaci, které uspořádali tamní aktivisté a na které již pravidelně jezdí několik desítek členů a podporovatelů KSČM ze západních Čech.

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vojska-USA-u-nas-Zpevnovani-mostu-zajem-o-letiste-rika-Kohlicek-z-KSCM-Brojil-proti-Americanum-v-Nemecku-578639

       Celý text:      Vojska-u-nas.doc

 

Západ a jeho Porošenka dnes čeká na Ukrajině totální debakl

 

 21.4.2019 , Jiří Vyvadil     Před pěti lety Západ, zejména Obamovy USA a EU v podstatě vedená Angelou Markelovou odstartovali „konečné zúčtování“ s drzým Ruskem, které podle západních ideologů i politiků už mělo právo jenom mlčet a nechat si vše líbit. Výsledek se dostavuje, ale přesně opačný od zámyslu.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/zapad-jeho-porosenka-dnes-ceka-na-ukrajine-totalni-debakl

       Celý text:      Totalni-debakl.doc

 

Příklady táhnou? A blbé dvojnásob!

 

 19.4.2019 Ivo Šebestík     Velkým úskalím lidské mentality je právě napodobování.  Co udělá jeden člověk – a je-li to dostatečně hloupé – pak totéž za chvíli udělá i druhý a po něm třetí, čtvrtý, desátý a stý. Až to tak dělají všichni, jimž se hloupost některého projevu zamlouvá.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/19/priklady-tahnou-a-blbe-dvojnasob/

       Celý text:      Priklady-tahnou.doc

 

Berlín píše o „modernizaci" Bundeswehru

 

a má na mysli - válku s Ruskem!

 

22.4. 2019          „Nicméně, i když Bundeswehr potřebuje naléhavou modernizaci zbraní, stále to vyvolává otázku, co je skutečně za tímto záměrem. ... konečným cílem Berlína je stále příprava na vojenský konflikt s Ruskem,“ dodal Michael Steiner.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/berlin-pise-o-modernizaci-bundeswehru-a-ma-na-mysli-valku-s-ruskem/

       Celý text:      Modernizace-Bundeswehru.doc

 

Na válečné reparace máme stále nárok

 20.4. 2019      Vše zastavila podřízenecká, nebojím se říci protičeská Česko-německá deklarace z roku 1997. Nebrání nám však věc znovu otevřít. Tato deklarace totiž ani zdaleka nesplňuje základní právní náležitosti mírové smlouvy

       Celý text:      Valecne-reparace.doc

 

Dokaž, že jsi nevinen

 

 16.4.2019 Marian Kechlibar     Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákona. Převracel by kompletně důkazní břemeno a umožňoval neziskovkám hromadné žaloby

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7882-dokaz-ze-jsi-nevinen.htm

       Celý text:      Dokaz-nevinu.doc

 

O soupeření v Arktidě – a nejen o něm

 

 Vesti FM • 16. dubna 2019   K osvojení Arktidy jsou třeba ohromné zdroje a hlavně ona obrovská zkušenost, kterou Rusko má a kterou dostalo od Sovětského svazu USA se opozdily, zapomněly naskočit do tohoto vlaku a teď křičí nejhlasitěji, že je třeba se podělit. Já se domnívám, že my se s nimi dělit nebudeme.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/o-soupereni-v-arktide-a-nejen-o-nem/

       Celý text:      Soupereni-v-Arktide.doc

 

Zákony relativity na jičínské a čínské železniční dráze

Michal Z. Čenko • 16. dubna 2019     Čína v roce 2011, dosáhla světového prvenství v délce 8.500 km tratí sítě vysokorychlostních vlaků (nad 300 km/hod.).  Čínské vlaky budou jezdit do budoucnosti, nikoliv jako ty naše jičínské do minulosti.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/zakony-relativity-na-jicinske-a-cinske-zeleznicni-draze/

       Celý text:      Zakony-relativity.doc

 

Dvojí migrace žene Německo do ekonomické a sociální krize

15. dubna 2019      Z Německa, podobně jako v době emigrační vlny v 19.století, odchází vysoce kvalifikovaní emigranti a přichází přistěhovalci s nízkou kvalifikací.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dvoji-migrace-zene-nemecko-do-ekonomicke-a-socialni-krize/

       Celý text:      Dvoji-migrace.doc

 

Rusko říká - tvoří se „Nový světový pořádek“

 

 od L Todda Wooda , 12. dubna 2019     Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že západní, liberální model společnosti umírá a nový světový pořádek zaujímá jeho místo. 

       Odkaz:    https://tsarizm.com/news/eastern-europe/2019/04/12/russia-says-new-world-order-being-formed/

       Překlad:      Rusko-rika.doc

 

Stanislav Novotný: Vraždy a zase vraždy

 

 15. duben 2019 , Stanislav Novotný, extrémní projevy strachu globalistů, vraždy a vraždy. Vraždy provokující už jen samotnou časovou souvislostí. A to je zjevně jenom část zviditelněného.

       Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/stanislav-novotny-vrazdy-a-zase-vrazdy.html

       Celý text:      S-Novotny.doc

 

Pchjongjang 2425 - smartphone ze „středověku“

 

Severokorejci se vytáhli s další technologicky vyspělou novinkou. Jmenuje se Pchjongjang 2425 a představuje smartphone se vším všudy – včetně možnosti bezdrátového nabíjení či odemykání obličejem…

       Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/pchjongjang-2425-smartphone-s-cernym-obocim-z-kldr.html

       Celý text:      Pchjongjang2425.doc

 

Brexit

 

 KS Irska 16. 3. 2019 (překlad Vladimír Sedláček)    Irské zavedené instituce se stále víc ukazují být vazaly EU, a dovolují, aby irská národně demokratická otázka byla využívána coby zbraň oběma stranami

přišlo e-mailem

       Celý text:      KS-Irska-k-brexitu.doc

 

KSM k volbám do Evropského parlamentu 2019

 

 12. 3. 2019      Evropská unie je především mezistátní kapitalistická, imperialistická struktura.  KSČM je v současnosti chápána jako „proevropská strana“ (a už to znamená cokoliv) a nevyužila možnosti a svého místa jako komunistické strany

       Celý text:      KSM-k-volbam.doc

 

Čína sprintuje v inovacích

 16.4.2019 VSa     Během pár let se dramaticky změnil pohled na inovační schopnosti Číny, píše Christopher Scott pro Asia Times. V jedné kategorii za druhou Čína dělá nesmírné pokroky, předhání USA a získává tržní podíl ve vysoce technologicky náročných odvětvích.

       Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/16/cina-sprintuje-v-inovacich/

       Celý text:      Cina-v-inovacich.doc

 

Jako lidstvo balancujeme na hraně zániku

Rozhovor s P. Sakem - Monika Hoření     Jako lidstvo jsme dospěli do dnešní situace, kdy se již nenacházíme v pozici za pět minut dvanáct, ale balancujeme na hraně zániku.

       Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50540361

       Celý text:      Jako-lidstvo.doc

 

„Blackout“ ve Venezuele způsobily útoky zvnějšku, potvrdilo Rusko

15. dubna 2019 ,  „Jde o komplexní vzdálený úder na řídicí a monitorovací systémy hlavních elektrických distribučních stanic, kde bylo instalováno zařízení vyrobené v jedné ze západních zemí“.

       Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/blackout-ve-venezuele-zpusobily-utoky-zvnejsku-potvrdilo-rusko/

       Celý text:      Blackout.doc

 

Slavoj Žižek: Assange má už jen nás. Musíme ho bránit

 15.4.2019 VSa Panika a zuřivý vztek těch, co jsou u moci, těch, kteří kontrolují naše „digitální společné statky“, ukazují hloubku působení Juliana Assange. Ano, WikiLeaks je špionážní organizace. Ta, která slouží lidem, dodává jim informace o tom, co se děje za kulisami.

       Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/15/slavoj-zizek-assange-ma-uz-jen-nas-musime-ho-branit/

       Celý text:      SZizek.doc

 

Nebojme se CZEXITu. (ne)Opustíme-li EU co se stane?

 15.4. 2019 , Jiří Kobza     Co z nás zbude, když v EU zůstaneme: bezprávný euroregion... Můžeme přijít jen o svá europouta, protože pravdou je, že Českou republiku EU potřebuje víc než Česká republika EU.

       Odkaz:    https://www.euportal.cz/Articles/20920-nebojme-se-czexitu-opustime-li-eu-co-se-stane-.aspx

       Celý text:      Nebojme-se.doc

 

Západní paradox: Bohatí si stěžují na nedostatek peněz.

 15. 4. 2019 , Viktorie Nikiforová ukazuje, že tři čtvrtiny Američanů nemají na to, aby si v současné spirále růstu příjmů i cen ušetřili na horší časy - a ve zbytku západního světa tomu není jinak.

       Odkaz:    http://www.protiproud.cz/politika/4376-zapadni-paradox-bohati-si-stezuji-na-nedostatek-penez-chudi-na-to-hledi-s-uzasem-jak-obstat-ve-sve-tride-nikdo-nebere-dost-vetsina-je-pod-financnim-tlakem-za-vodou-jsou-uz-pouze-nadlide-zivot-konzumenta.htm

       Celý text:      Nikdo-nema-dost.doc

 

Kdo chce Lenina bít, moc toho o něm neví

 15.4. 2019 , Miroslav Grebeníček     Viděl totiž jasně, že samoděržaví je hlavním obhájcem zájmů šlechty a jednou z hlavních překážek společenského pokroku v Rusku. Leninův přínos spočívá totiž nejen ve zobecnění a vyvrcholení toho, co lidstvo ve svém úsilí o pokrok a lepší zítřek dosáhlo, nýbrž je současně i vyjádřením jeho tehdejších revolučních perspektiv.

       Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50528176

       Celý text:      Kdo-chce-Lenina.doc

 

Potvrzená podřízenost Babišovy vlády a Ústavního

soudu Spojeným státům americkým

 14. duben 2019     Ústavní soud České republiky dne 9. dubna 2019 rozhodl, že vydání (extradice) ruského občana Jevgenije Nikulina do Spojených států amerických na konci března 2018 bylo protizákonné.

    Odkaz:    http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/496-potvrzena-podrizenost-babisovy-vlady-a-ustavniho-soudu-spojenym-statum-americkym

       Celý text:      Potvrzena-podrizenost.doc

 

Lidová domobrana bude součástí venezuelské armády

14.04. 2019      Lidová domobrana bude teď součástí ozbrojených sil Venezuely, sdělil prezident Nicolás Maduro, jehož projev byl vysílán na Twitteru. Potvrdil, že ke konci roku bude mít domobrana až 3 miliony lidí,

    Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201904149630286-lidova-domobrana-bude-soucasti-venezuelske-armady/

       Celý text:      Lidova-domobrana.doc

 

EU vystavuje svojí imigrační politikou občany

ohrožení a zároveň usiluje o jejich bezbrannost.


13. 4. 2019 , Ivan David      Generální advokátka Soudního dvora EU Sharpstonová doporučila tomuto soudu, aby zamítl žalobu České republiky na unijní směrnici zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní

       Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/04/eu-vystavuje-svoji-imigracni-politikou.html

       Celý text:      Ohrozeni-a-bezbrannost.doc

 

Retro: Co udělat!?

14. 4. 2019 , František NevařilOutsidermedia , Vyšlo 1. 4. 2012      Česká republika, Evropa i celý tzv. západní svět se potácí v hluboké ekonomické, sociální, ekologické i politické krizi. Podle mého soudu reálné zásadní, trvalé a perspektivní politické změny nelze dosáhnout v rámci dnešního (západního) kapitalismu, přesněji řečeno banksterismu.

       Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/04/retro-co-udelat.html

       Celý text:      Co-udelat.doc

 

Jak "tucet banditů" zaútočilo na velvyslanectví KLDR

 

 2.4. 2019, Foto: Sergio Perez / Reuters ; Text: Jevgenij Krutikov      MZV KLDR považuje nedávný útok na velvyslanectví země v Madridu za teroristický akt a požaduje v dobré víře, vyšetření incidentu španělskými orgány. 

       Odkaz:    https://vz.ru/world/2019/4/2/971268.html

       Překlad:      KLDR-v-Madridu.doc

 

Plný brexit je nezbytný pro průmysl a

veřejné služby, říkají (britští) komunisté

 

 7. dubna 2019 , The MorningStar , (překlad Vladimír Sedláček)     Vedení KS zdůraznilo svou „nekompromisní opozici“ vůči jakémukoli dalšímu odkladu data brexitu i jakémukoli dalšímu referendu, navrženému k udržení Británie v EU místo splnění rozhodnutí lidu v červnu 2016.

   Odkaz:     https://www.communist-party.org.uk/britain/2504-full-brexit-vital-for-industry-and-public-services-communists-say.html

    Překlad:      Ks-brit-k-brexitu.doc

 

KDYŽ SE NEHODÍ ÚSTAVA A ZÁKONY

 Z ústavního zákona o referendu https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-327#cl1 ze dne 18. července 1991 (Zákon 327/1991) :    ČL. 1 , ... (2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem. 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2164-kdy%C5%BE-se-nehod%C3%AD-%C3%BAstava-a-z%C3%A1kony

       Celý text:      Ustava-se-nehodi.doc

 

Dostali Assangeho

 

 12.4. 2019 , Vladimír Stwora     Váleční zločinci, kterých je v americké vládě jedenáct do tuctu, ale nejen oni, ale i všichni zkorumpovaní, zrádní, prolhaní, zbabělí, bezpáteřní, zločinní politikové všech států světa, si mohou oddychnout. Dostali Juliana Assangeho. Konečně. Už nebude žádné odhalování jejich zločinů.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7879-dostali-assangeho.htm

       Celý text:      Dostali-Assangeho.doc

 

Slovensku není co závidět

 

 12. duben 2019 | Petr Štěpánek     Ve druhém kole si obyčejný Slovák mohl vybrat mezi eurohujerem a eurohujerkou, pročež se není co divit, že raději zůstal doma. Opravdu je Slovákům co závidět?

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/slovensko/slovensku-neni-co-zavidet.html

       Celý text:      Slovensku-neni.doc

 

Bazilej III – revoluce, kterou opět nikdo neviděl

 

 8.4. 2019 , Boletus     29. března proběhlo finále procesu, připravovaného již od r.2017. Zlato se po 29.3.2019 vrací zpět. V aktivech bank bude započítáváno 100% své světové ceny, je tedy opět aktivem 1. kategorie . Epocha dolaru , trvající od r. 1944 do letoška, nenávratně tímto signálem končí.

     Odkaz:    http://leva-net.webnode.cz/news/bazilej-iii-revoluce-kterou-opet-nikdo-nevidel/

       Celý text:      Bazilej-III.pdf

 

Vlevo volno, vpravo narváno

 

 10.4.2019 , Ilona Švihlíková     Není to moc dobrá zpráva o stavu naší demokracie. Napravo je narváno k prasknutí, na levici zůstávají dva subjekty, přičemž u obou je možné dát velké „ale.“

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/10/vlevo-volno-vpravo-narvano/

       Celý text:      Vlevo-volno.doc

 

Americký miliardář věští konec kapitalismu.

 

Do dvou let čeká revoluci

 

 11. dubna 2019 , Marek Kerles      „Zbývají nám už jen dva roky na to, abychom zachránili naši společnost,“ napsal  americký miliardář Ray Dalio. v rozsáhlé eseji, kterou zveřejnil na sociální síti LinkedIn.

     Odkaz:    https://www.info.cz/svet/americky-miliardar-vesti-konec-kapitalismu-do-dvou-let-ceka-revoluci-41244.html

       Celý text:      MDalio.doc

 

Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást

 

 11. duben 2019 | Lubomír Man     Věty „tohle se z ČT nedov횓 nebo „ to na na našich televizích nehledej“ atd. a tak pod, dokazuje to dnes rozšířenou nedůvěru a nesouhlas se způsobem, jakým nás naše média a zvláště naše televizní organizace informují o dění doma a hlavně pak ve světě.

 

         Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/podoteky/udivuje-me-bohorovny-klid-tech-kteri-by-se-meli-trast.html

NI: Ruský „projektil“, který může zničit nejlepší americké tanky!

10. dubna 2019 Kanón 2A82 může střílet nové BOPS 3BM69 Vacuum-1 a 3BM70 Vacuum-2 (z wolframu a ochuzeného uranu), se zvýšenou počáteční rychlostí projektilu, jeho průrazností a přesností. Jejich rychlost je 2 km/s a v průměrné vzdálenosti může projektil prorazit pancíře 900 - 1000 mm tlusté

         Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-ruska-kulka-ktera-muze-znicit-nejlepsi-americke-tanky/

 

KOMENTÁŘ T. SPENCEROVÉ: USA vs. Mezinárodní trestní soud

 

 9.4. 2019 , Tereza Spencerová     USA znovu dávají bez obalu najevo, že se jim mezinárodní právo hodí, jen když v daném případě odpovídá americkým národním zájmům.

         Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-terezy-spencerove-usa-vs-mezinarodni-trestni-soud

 

Nové šance pro české firmy – během 7 let

 

postaví Rosatom v Číně 4 nové bloky

 

 10.4. 2019 , autor článku: -hub     PRAHA | V květnu 2021 začne výstavba 7. bloku čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan) a poté se vždy v pětiměsíčním intervalu rozběhne výstavba dalších tří bloků typu VVER-1200.

         Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220268

 

Hrdinný majore Gagarine!

 

 10.4.2019 , Přemysl Votava  Sovětský kosmonaut major Jurij A. Gagarin, 12. dubna 1961 se stal prvním člověkem, který obletěl naši modrou planetu, nezapomínáme na ten slavný den a ani na hrdinného majora Gagarina.

         Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/hrdinny-majore-gagarine

 

Po třiceti letech: Co jsme měli a co jsme neměli za socialismu?

10. 4. 2019 , Christo Prodanov , Zdroj:  Zemja     Věci, které jsme měli za socialismu a dnes nemáme, jsou zemědělství; průmysl; armádu; vzdělání; zdravotní péči; bezpečnost; spravedlnost; stát; Dnes nemáme žádnou budoucnost.

         Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/04/po-triceti-letech-co-jsme-meli-co-jsme.html

 

NATO - 70. výročí nejvražednější - a zákonné -

 

organizace na naší planetě

 

 10.4.2019 ,  Peter Koenig     NATO a její „spojenci“, kumpáni, zástupci a žoldáci zabili více než 20 milionů lidí od doby existence NATO, v podstatě od konce druhé světové války

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm

 

Pápež mlčí a miluje moslimov, hoci prenasledujú

milióny kresanov a státisícky ich vyvraždili

 

9. duben 2019 , Roman Bednár     V minulom roku bolo už viac ako 250 milónov kresanov, ktorí žijú v krajinách, kde sú za svoju kresanskú relígiu vystavení ohrozeniu života.

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/papez-mlci-a-miluje-moslimov-hoci-prenasl-miliony-krest-a-vyvrazdili-statisicky.html

     ( Poznámka správce: Žádný div. Podle odhadu antiglobalistů je "horní patro Vatikánu" třetí hlavní větví globálních superelit, vedle klanu Rothschildů a Rockefellerů. Je zapojeno do prosazování "Nového světového řádu - NWO" (s "depopulací" planety o velkou většinu lidstva) a logicky tedy prosazuje migrační úder Evropě ze strany radikálních muslimů jako alternativní zbraň hybridního válčení za NWO. )

 

Lepší ruský reaktor v české elektrárně,

než závislost na ruském plynu, varuje energetik.

 

9. 4. 2019      Hynek Beran. Velké zdražení energií očekáváme až v roce 2022, kdy Němci zavřou v Bavorsku jaderné elektrárny, a bude nedostatek elektřiny. Zde očekávám zdražení komodity na dvoj až trojnásobek.

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lepsi-rusky-reaktor-v-ceske-elektrarne-nez-zavislost-na-ruskem-plynu-varuje-energetik-A-detem-stavkujicim-kvuli-klimatu-vzkazuje-576666

 

Putin predstavil ambiciózny program expanzie v Arktíde

 

 Petrohrad 9. apríla 2019     Ruský prezident Vladimir Putin predstavil v utorok ambiciózny program na zabezpečenie ruskej prítomnosti v Arktíde na Medzinárodnom arktickom fóre v Petrohrade

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/putin-predstavil-ambiciozny-program-expanzie-arktide/1724267

 

NATO aneb Jak jednou oklamaný znovu uvěřil

 

 9.4.2019 ,  Ivo Šebestík     NATO by bránilo Českou republiku pouze, pokud by ohrožení České republiky znamenalo pro Alianci vítaný casus belli. Tedy, pokud by to bylo pro Alianci prospěšné. Měla-li by být obrana ČR prospěšná pouze pro Čechy, nebude to stát za námahu.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/09/nato-aneb-jak-jednou-oklamany-znovu-uveril/

 

Agrese proti Jugoslávii byla zdůvodněna jasnou lží

 

 9.4.2019 Obvinění, že Srbové spáchali masakr v Račaku - svědectví jasně ukazuje, že agrese NATO proti Jugoslávii, od níž uběhlo dvacet let, byla odůvodněna lží. Není třeba nic dodávat. (S využitím textu na www.messin.cz)

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/agrese-proti-jugoslavii-byla-zduvodnena-jasnou-lzi

 

Nejvyšší státní zástupce nesmí lhát

 

 8.4.2019  Alena Vitásková    Existuje v právním státě větší zločin proti spravedlnosti, než je vytvoření falešných důkazů nejvyšším státním zástupcem?  Personální ozdravení státních zastupitelství totiž může být právě tím rozhodujícím základním krokem při obnově právního státu.

      Odkaz:    http://svobodnenoviny.eu/nejvyssi-statni-zastupce-nesmi-lhat/

 

57 procent zákonů jsou nařízení Evropské unie

 

 JUDr. PhDr. Jaroslav KUBA, CSc.  V návrhu Ústavnímu soudu ČR jsem varoval, že pokud ČR ratifikuje Lisabonskou smlouvu, tak se její ústavně proklamovaná nezávislost promění na závislost na vůli EU.

          Celý text:      57-procent.doc

 

Komunista prozradil, proč je EU předurčena k zániku

 

 Autor článku: -piš- • 08. 04. 2019   Zdeněk Ondráček: „Přátelé, stále tvrdím, že migraci do Evropy nelze efektivně řešit individuálně, tedy stát od státu, jak to dělá třeba Maďarsko, ale že selhává EU jako celek. Jenže tam je to jen banda blbů, která je nejednotná a žádné řešení ani nemá. EU je i proto předurčena k zániku a čím dříve to bude, tím lépe.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220159

 

Na co NATO?

 

 8.4.2019 Politolog Oskar Krejčí      Možná ale nastal čas oživit v moderní podobě Rapackého plán z října 1957 - vytvoření bezjaderného pásma ve střední Evropě.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/08/na-co-nato/

 

Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot

 

 7.4. 2019 , Autor článku: Petr Hampl      Tak podle německého ministra vnitra následoval po migrační vlně POKLES počtu trestných činů. Z toho vyplývá, že: více než milion bezprizorních mladých mužů z jiné civilizace nespáchalo ANI JEDINÝ trestný čin nebo přítomnost těch lidí dokonce způsobila, že část Němců přestala páchat trestné činy. Nejspíš se tedy jednalo kvalifikované psychoterapeuty a učitele meditací.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220107

 

 

„Ukázalo svou pravou tvář.“ Německý poslanec

 

vyzývá k rozpuštění NATO

 

  7.4. 2019     Redakce AC24     NATO je hrozbou pro světovou bezpečnost, a proto by měla být aliance zrušena, vyjádřil poslanec Německého spolkového sněmu Alexander S. Neu.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/-ukazalo-svou-pravou-tvar-nemecky-poslanec-vyzyva-k-rozpusteni-nato

 

Americká loutka Guaido škemral o protesty, ale nikdo se neukázal!

 

 Zveřejněno 5.4.2019     „Jedna z delegátek je ve Venezuele a snažila se jít na tyto protesty, které však nikde nenašla. Zdá se, že se na těchto protestech nikdo neukázal...“

     Odkaz:    http://svobodnenoviny.eu/americka-loutka-guaido-skemral-o-protesty-ale-nikdo-se-neukazal/

 

CNN Globální průzkum: zabíjí nás to, co nejíme

 

7.4. 2019     Horší je nedostatečná konzumace zdravého jídla, je to závažnější faktor než konzumace škodlivých potravin,“ sdělil vědec.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201904079583270-cnn-globalni-pruzkum-zabiji-nas-to-co-nejime/

 

Drahé brambory, cibule, česnek, petržel, byty, léky,

 

doprava a za všechno může Babiš. (???)

 

Článek od Oldřich Rambousek    Je nutné ohlédnout se trochu do minulosti, ze které v mnohém sklízíme dnes trpké plody. Závěrem vám všem řeknu jediné, problém není Babiš. Problém jste vy-občané, ze kterých se staly ovce!

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/7927-drahe-brambory-cibule-cesnek-petrzel-byty-leky-doprava-a-za-vsechno-muze-babis

 

Ruská ponorka K-560 Severodvinsk odpálila střelu Kalibr z doku

 

 5.4. 2019 , Zdroj: Izvestija, thebarentsobserver.com     Je to poprvé, kdy jaderná ponorka odpálila řízenou střelu přímo z doku a nemusela vyplout na otevřené moře.

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/defence/ruska-ponorka-k560-severodvinsk-odpalila-strelu-kalibr-primo-z-doku-1404062899.html

 

Záhada rozkutálených 21 000 000 000 000 dolarů

 

 Jan Vítek (autor je český novinář žijící v Ženevě) , Zdroj : Forbes, 9.1. 2019     ...aneb jak americká vláda protiústavně a nezákonně financuje věčnou válkou Pentagon

    Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/zahada-rozkutalenych-21000000000000-dolaru

 

Stanislav A. Hošek: Změna klimatu není stěžejním problémem lidstva

6.4.2019     Tvrdím, že „údajná ekologická aktivistka je novodobou Bernadettou Soubirousovou, je stejně naivní, stejně fanatická, a stejně zneužívaná skrytými vládci. Žádné elity mezi námi by si neměly ani ve snách připouštět, že pro své přežití zbytek lidstva zničí.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/stanislav-hosek-zmena-klimatu-neni-stezejnim-problemem-lidstva

     ( Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Ta je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem jistě je, jak autor píše, odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!! )

 

Vyprázdněná demokracie

 

 3.4.2019 , Veronika Sušová-Salminen  Zvolení Zuzany Čaputové prezidentkou je především projevem vyprázdnění demokracie a politiky jako takové. Média, politický marketing a reklama nebezpečně „náhražkují“ demokracii

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/03/vyprazdnena-demokracie/

 

I vývoz nejkvalitnějších léků z Ruska roste,

 

dokonce v desítkách procent!

 

 Zveřejněno: 5. 4. 2019 , V roce 2018 vzrostl vývoz ruských léků o 20% ve srovnání s rokem 2017.

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2391-i-vyvoz-nejkvalitnejsich-leku-z-ruska-roste-dokonce-v-desitkach-procent

     Celý text:      Vyvoz-leku.doc

 

Boeing 737 MAX hned tak létat nebude, firma objevila další problém

 

 5.4. 2019 , Seattle , Novinky           Předběžná zpráva o březnovém pádu etiopského stroje, který si vyžádal 157 mrtvých, potvrdila, že do řízení letu podobně jako v případě říjnové havárie indonéského Boeingu 737 MAX zasahoval systém MCAS

     Odkaz:    https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/501768-boeing-737-max-hned-tak-letat-nebude-firma-objevila-dalsi-problem.html

 

EU nařizuje Evropanům, co si mají myslet

 

31. 3. 2019 ,  Judith Bergman , Gatestone,  Člověk nemusí celý záměr studovat příliš do hloubky, aby si uvědomil, že přinejmenším některé aspekty politiky Evropské komise v oblasti mediální gramotnosti jsou spíše než o zvyšování povědomí občanů o tom, jak je nekompromisně vést k tomu, co si mají myslet.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/eu-narizuje-evropanum-co-si-maji-myslet.html

 ( Poznámka správce:  V socialistickém režimu byli občané vychováváni ve směru celospolečensky prospěšných hodnot. V nynějším západním režimu jsou vedeni k chování prospěšnému vládnoucí oligarchii. Aneb - "Když dva dělají totéž, není to totéž". )

 

Když jsem s Prof. Rajko Dolečkem vzpomínal na jeho přítele Radovana Karadžiče, napřed v Haagu odsouzeného na 40 let vězení, nyní byl trest haagskou justiční mafií prodloužen na doživotí

 Článek od - Břetislav Olšer -    Platila úplná jednostrannost Západu a systém dvojího měřítka, svalování viny ze všeho pouze na srbskou stranu a při tom nikdo nebyl zcela bez viny v tamní občansko-etnicko-náboženské válce, v nemalé míře podporované Západem (např. Německem).

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/7878-kdyz-jsem-s-prof-rajko-doleckem-vzpominal-na-jeho-pritele-radovana-karadzice-napred-v-haagu-odsouzeneho-na-40-let-vezeni-nyni-byl-trest-haagskou-justicni-mafii-prodlouzen-na-dozivoti

 

Retro: Dřív jsme živili jen stát, dnes živíme kapitalisty a taky stát

 

 1.4. 2019 , onlooker      Za socialismu  byly ceny i platy nízké. Půda a průmysl patřil „všemu lidu“, v účetní praxi tedy státu. Nadhodnota, vytvářená pracujícími, šla do státní pokladny.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/retro-driv-jsme-zivili-jen-stat-dnes-zivime-kapitalisty-a-taky-stat/

 

EU se už úplně zbláznila!

 

 30.3.2019 , Jan Dočekal     ve Štrasburku bylo přijato následující "Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899 (RSP))"

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7868-eu-se-uz-uplne-zblaznila.htm

 ( Poznámka správce:     EU se nezbláznila, jedná se o jeden z promyšlených superzločinů. Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a "zařídit" depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.)

 

Německá města v pasti chudoby

 

 3.4.2019 VSa     Německý Die Welt píše, že vzestup ekonomiky vedl k poklesu chudoby. Ale některá německá města naopak padají dolů. Týká se to především Severního Porýní – Vestfálska.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/03/nemecka-mesta-v-pasti-chudoby/

 

Upřímně jsem ztratil trpělivost

 

 3.4.2019 , Marian Kechlibar zveřejňuje odpověď Hatema Berrezougy na svůj otevřený dopis:     Pochopil jsem, že jediný, kdo dělá ze života muslimů PEKLO, je to ten samý SOUČASNÝ ISLÁM, který tady rozšiřují a chtějí podle něj žít.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7871-uprimne-jsem-ztratil-trpelivost.htm

     Celý text:      Ztratil-trpelivost.doc

 

Hitlerův věrný druh ,,slavně" osvobodil

 

Mussoliniho. Po válce vraždil pro Izrael

 

 11.9. 2018     Otto Skorzeny byl SS standartenführer Waffen-SS, jehož komando v roce 1943 osvobodilo svrženého diktátora Benita Mussoliniho ze zajetí. Není zcela jasné, jak nacistický prominent vešel do služeb Mossadu. Jisté je to, že Skorzeny byl pověřován klíčovými úkoly, v nichž hrála roli fyzická likvidace

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/historie/hitleruv-verny-druh-slavne-osvobodil-mussoliniho-po-valce-vrazdil-pro-izrael-1404056575.html

 

Indie vyslala na orbit špionážní družici

 

 2.4. 2019 , Autor článku: -hoo-     NOVÉ DILLÍ      Indie v pondělí úspěšně umístila na oběžnou dráhu Země špionážní družici a 28 dalších satelitů patřících Spojeným státům, Litvě, Španělsku a Švýcarsku 

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219742

 

Hybridná vojna medzi Ruskom a USA. Ako ju vidia Američania

 

 Washington 1. apríla 2019     Sergej Iščenko na portáli SvPressa píše o tom, akým smerom sa môže vyvíja hybridná vojna, ktorú medzi sebou vedú Rusi a Američania na pôde tretích štátov. 

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/hybridna-vojna-medzi-ruskom-usa-ako-ju-vidia-americania/1715005

 

Financial Times: Začíná asijské století

 

 1.4.2019 VSa     Asie se vrací na místo, které zaujímala po většinu svých dějin. Do roku 2020 budou asijské ekonomiky větší než zbytek světa. Takže asijské století začne – už za rok.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/01/financial-times-zacina-asijske-stoleti/

 

Proč je pojem levice, levicový, nadávkou?

 

( Je takto masmédii formován, aby byl pojem emociálně odpudivý. )

 2.4.  2019 , Napsal Leo K.     Kde je politika, tam jsou peníze – vždy politika není o ničem jiném než být u rozdělování peněz. A kde jsou peníze, tam jsou i ochotní sluhové a lokajové těch sluhů a lokajové těch lokajů a tak dále, až na konci jsou tací, co se nazývají novináři.

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/04/02/proc-je-pojem-levice-levicovy-nadavkou/

     Celý text:      Pojem-levice.doc

 

Hurá do války!

 

1.4.2019 , Oskar Krejčí     Rčení „chceš-li mír, připravuj válku“ v českých ani slovenských podmínkách neplatí. Praha a Bratislava mají jediný nástroj k zahraničněpolitickému zajištění svých národních zájmů: umnou diplomacii.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/01/hura-do-valky/

 

Ze 6. ÚV KSČM

 

Z diskuse na 6. zasedání ÚV KSČM

 31. 3. 2019 , Karel Klimša     Několik stručných poznámek k projednávanému. 1) Mám pocit (a jistě nejsem sám), že se v té naší podpoře vlády začínáme NĚJAK BOŘIT! 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2153-ze-6-%C3%BAv-ks%C4%8Dm

 

Římskokatolická církev, biskupové, kardinále

 

- to se ani trošku nestydíte?

 

 31.3.2019     Postupně, po roce 1989, církev začala stát vydírat, sosat z něj peníze na provoz těchto všech zařízení

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/rimskokatolicka-cirkev-biskupove-kardinale-se-ani-trosku-nestydite

 

K tvrzení pana dr. Rudolfa Jindráka o reparacích

 

 1.4. 2019 , J. Skalský   Naše vyjádření:  Pokud jde o reparace, které je nám Německo povinno zaplatit, a úlohu, jíž sehrál s námi H.-D. Genscher, pak můžeme říci, že byla pod vší myslitelnou úrovní

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/k-tvrzeni-pana-dr-rudolfa-jindraka-o-reparacich.html

 

Polovica sveta je nadosmrti zaviazaná Rusku

 

 14. 2. 2019 , Veikko Korhonen (Ari-Veikko Peltosen)  Vy sa pýtate na výsledky "agresie" Ruska? Tu sú: polovica Európy a čas Ázie získali svoju štátnos z rúk menovite Ruska. Vidíte, prečo je pol sveta zaviazaný Rusku až po hrob ...

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/02/polovica-sveta-je-nadosmrti-zaviazana.html

 

Nešastná Ukrajina: Bude možný život po volbách?

 

 30. 3. 2019 , Rostislav Iščenko Co dělat se Somálskem na vlastních hranicích? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek lze získat pouze empiricky. Ale skutečnost, že Rusko je připraveno reagovat na něco nepříjemného na Ukrajině, je zřejmá.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/nestastna-ukrajina-bude-mozny-zivot-po.html

     Celý text:      Nestastna-Ukrajina.doc

 

28. Březen – Den učitelů

Učila jsem asi 30 let na různých typech škol, začínala jsem začátkem 80. let na učilišti - byli to super kluci, jednodušší, ale rozumní, slušní a féroví. Dnes bych do té džungle nešla.

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2150-28-b%C5%99ezen-den-u%C4%8Ditel%C5%AF

     Celý text:      28-brezen.doc

 

Ruská armáda tvoří novou strategii. Analytik

 

vysvětlil, co je hlavním cílem

 

 30. března 2019, Marek Bláha / EuroZprávy.cz     Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov přednesl zprávu o oficiálním pohledu na vývoj vojenské strategie a vědy

     Odkaz:    https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/253220-ruska-armada-tvori-novou-strategii-analytik-vysvetlil-co-je-hlavnim-cilem/

     Celý text:      Ruska-armada.doc

 

Zánik hotovosti – „třetí nevolnictví“?

 

 27.3.2019      Miroslav Tejkl píše o tom, proč zánik peněžní hotovosti může v podmínkách současného kapitalismus vést ke „třetímu nevolnictví“.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/27/zanik-hotovosti-treti-nevolnictvi/

     Celý text:      Zanik-hotovosti.doc

 

Kdyby ty internety nebyly. Kde udělali architekti globálního

 

světového řádu chybu? A můžou informační revoluci 2.0 zastavit?

 

 15.11.2018 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Loni v létě to ve společnosti Google pořádně vřelo. Nikoli kvůli sluníčku, ale proto, že se vzbouřili zaměstnanci.

     Odkaz:    https://www.casopis-sifra.cz/kdyby-ty-internety-nebyly-kde-udelali-architekti-globalniho-svetoveho-radu-chybu-a-muzou-informacni-revoluci-2-0-zastavit/

     Celý text:      Kdyby-ty-internety.doc

 

Nepřátelství mezi Slovany z vůle cizích mocností

 

 29.3.2019 Ivo Šebestík     Animozity mezi národy, tak silně živené a podporované zvenčí, zasahovaly především Slovany, zatímco probíhala úspěšná integrace germánských kmenů

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/29/nepratelstvi-mezi-slovany-z-vule-cizich-mocnosti/

     Celý text:      Nepratelstvi-Slovanu.doc

 

Bývalý předseda rakouských lidovců:

 

Jsme na začátku třetí světové války

 

29.3.2019 VSa     EU už není mírový projekt. Ve skutečnosti jsme, jen na jiné úrovni, na prahu třetí světové války, řekl v nedávném rozhovoru bývalý šéf rakouských lidovců Erhard Busek.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/29/byvaly-predseda-rakouskych-lidovcu-jsme-na-zacatku-treti-svetove-valky/

     Celý text:      Byvaly-predseda.doc

 

Vysoký ukrajinský zpravodajský činovník šokuje:

 

To Ukrajina sestřelila let MH17

 

  29.3. 2019 , Paul Craig Roberts , Redakce AC24     Se snahou vyvolat propagační útok proti Rusku zavraždila Ukrajina 298 cestujících a posádku letadla Malajsijských aerolinií.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/vysoky-ukrajinsky-zpravodajsky-cinovnik-sokuje-to-ukrajina-sestrelila-let-mh-17?redirect=%2F

     Celý text:      Zbehly-zpravodajec.doc

 

Zdrcující vysvědčení německé Energiewende

 

 27.3.2019 VSa Trendy     V žádné zemi není energetický mix tak nevýhodný jako v Německu. Německá ekonomika stále závisí na fosilních palivech, v této oblasti je na 111. místě!

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/27/zdrcujici-vysvedceni-nemecke-energiewende/

     Celý text:      Zdrcujici-vysvedceni.doc

 

Svět je řízen na základě lži

 

  27. březen 2019 , Dan Niel     Slovo "lež" má mnoho masek a převleků. Může se obléci jako fikce, polopravda nebo dokonce na sebe může hodit i převlek pravdy.

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/svet-je-rizen-na-zaklade-lzi.html

     Celý text:      Svet-lzi.doc

 

Lavrov ze Ženevy

 

 Projev ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova na konferenci o odzbrojení, Ženeva, 20. března 2019.

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2149-lavrov-ze-%C5%BEenevy

     Celý text:      Lavrov-ze-Zenevy.doc

 

Expert Jan Campbell, který pracoval pro EU:

 

„Evropské unii věří jenom ti, kteří ji neznají.“

 

 28.3.2019  Milan Vidlák, časopis Šifra    Tím, kdo za tím stojí, není podle pana Campbella nikdo jiný než mýty opředený deep state – globální stínová vláda, která celé tohle divadlo z pozadí řídí, a, jeho slovy, „ovládá svět a globalizační procesy od 70. let minulého století“.

     Odkaz:    https://www.casopis-sifra.cz/expert-jan-campbell-ktery-pracoval-pro-eu-evropske-unii-veri-jenom-ti-kteri-ji-neznaji/

     Celý text:      Expert-J-Campbell.doc

 

Loď unesená africkými "migranty" zakotvila

na Maltě. Piráti byli zadrženi

28. března 2019      Stovka migrantů se nedaleko Tripolisu zmocnila lodi, která je zachránila u libyjských břehů a chtěla se s nimi vrátit do přístavu v Tripolisu.

     Odkaz:    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-libye-lode-zakaz-italie-malta-unos.A190328_052632_zahranicni_remy

     Celý text:      Lod-unesena.doc

 

Prezidentské volby na Ukrajině nejsou poctivé

 

 27.3. 2019     Rozhovor Haló novin s bývalou poslankyní ukrajinského parlamentu Olenou Bondarenko. Pro Ukrajinu je 31. březen, kdy budeme volit nového prezidenta, jakýmsi bodem předělu, z něhož není návratu, nebo je návratem.

     Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50357859

     Celý text:      Volby-na-Ukrajine.doc

 

Po odchodu z EU nepříjde žádná apokalypsa,

 

naopak se budeme mít lépe

 

 Autor: František Matějka  Odchodem z EU nezmizíme z Evropy. Budeme v ní dál, stejně jako jsme v ní byli před vstupem do EU. Budeme ale respektovaný stát s normálními a zdravými sousedskými vztahy.

     Odkaz:    https://www.euportal.cz/Articles/20823-po-odchodu-z-evropske-unie-neprijde-zadna-apokalypsa-naopak-se-budeme-mit-lepe.aspx

     Celý text:      Po-odchodu-z-EU.doc

 

Indie sestřelila družici a prohlásila se

za vesmírnou velmoc

 27.3. 2019 , Redakce AC24.cz     V Indii se konaly úspěšné zkoušky protidružicové zbraně a byla sestřelena družice ve výšce 300 kilometrů.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/indie-sestrelila-druzici-a-prohlasila-se-za-vesmirnou-velmoc

     Celý text:      Indie-sestrelila.doc

 

Od recese ve Státech ke krizi v Rusku ...

 25.3. 2019 , Autor - Michail Melnikov , překlad: st.hroch     Spojené státy zahájily existenci v režimu „330 dní před krizí", což tradičně předchází vážnému hospodářskému poklesu.

     Odkaz:    https://tsararad.tv/artides/za-recessiiu-v-ssha-riskuet-zaplatit-rossMa 190895

     Celý text:      Od-recese.doc

 

Institut Aleny Vitáskové: Pokusy státních zástupců

 

na občanech v laboratoři zvané naše vlast

 

25. 3. 2019     Představa, že vás chce dostat do vězení, či připravit o majetek na „objednávku“ mi stále zvedá žaludek. Bohužel, tento systém objednávky stíhání nepohodlných osob se používá, čím dál více.

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Institut-Aleny-Vitaskove-Pokusy-statnich-zastupcu-na-obcanech-v-laboratori-zvane-nase-vlast-575299

     Celý text:      Pokusy-zastupcu.doc

 

Proč už Rusku neříkají „surovinový přívěsek“

 

25.3. 2019 , Irina Alksnis     Generální tajemník Světové energetické rady (WEC) Christoph Frei prohlásil, že Rusko zůstane energetickou supervelmocí, a už se světová energetika rozvíjí jakýmkoli směrem.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/nazory/201903259501998-proc-uz-rusku-nerikaji-surovinovy-privesek/

     Celý text:      Proc-Rusku.doc

 

Mašiny bez bohů

26.3.2019 , Lenka Procházková , přišlo emailem , (Projev na pietní akci před srbskou ambasádou k dvacátému výročí zahájení náletů sil NATO na Jugoslávii)    

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/03/7864-masiny-bez-bohu.htm

     Celý text:      Masiny-bez-bohu.doc

 

Jak se vyznat v současném chaosu

 

na naší politické scéně

 

 20.3. 2019 , Jaroslav Tichý     Na naší politické scéně dochází k narůstajícímu chaosu a k dezorientaci --- Mají-li naši občané v masovém měřítku podporovat obhajobu našich národních zájmů, bude zřejmě nezbytné tyto zájmy pojmenovat a vysvětlit.

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/politika/jak-se-vyznat-v-soucasnem-chaosu-na-nasi-politicke-scene.html

     Celý text:      Jak-se-vyznat.doc

 

Proč muselo umřít Srbsko, ženy a děti

pod teroristickými nálety NATO?

Začalo obklíčení Ruska a základna Bondsteel!

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/

     Celý text:      Proc-muselo.doc

( Poznámka správce: Nezapomeňme, že "se přičinili" i další. Německé tajné služby v odplatě Srbům za odpor proti hitlerčíkům za II. světové války a Vatikán, jemuž Srbové  nepodléhají, protože jsou pravoslavní. )

 

Příštím generacím

 Milan Kohout     Digitální omluva příštím generacím - Za přicházející globální kolaps životního prostředí bychom měli v prvé řadě vinit bohaté lidi a jimi podporovaný kapitalistický kult bohatství.

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/kam-jsme-se/2147-p%C5%99%C3%AD%C5%A1t%C3%ADm-generac%C3%ADm

     Celý text:      Digitalni-omluva.doc

 

Církev římskokatolická nezná pokání a polepšení

 

Vatikán přikázal povodně migrantů a islamizaci Evropy:

papež František a jeho 21- bodový plán

 Odkaz:  http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2141-c%C3%ADrkev-%C5%99%C3%ADmskokatolick%C3%A1-nezn%C3%A1-pok%C3%A1n%C3%AD-a-polep%C5%A1en%C3%AD

     Celý text:      Cirkev-nezna.doc

     ( Poznámka správce: Žádný div. Podle odhadu antiglobalistů je "horní patro Vatikánu" třetí hlavní větví globálních superelit, vedle klanu Rothschildů a Rockefellerů. Je zapojeno do prosazování "Nového světového řádu - NWO" (s "depopulací" planety o velkou většinu lidstva) a logicky tedy prosazuje migrační úder jako alternativní zbraň hybridního válčení za NWO. )

 

Akt agrese. Kreml reagoval na ospravedlnění bombardování

 

Jugoslávie silami NATO

 

 24.03.2019     Aliance tehdy neobdržela povolení od Rady bezpečnosti OSN k provedení vojenských operací na Balkáně. Kromě toho NATO porušilo ustanovení vlastní smlouvy z roku 1949, v němž se zavázalo, že nebude používat síly v mezinárodních vztazích, pokud by to bylo v rozporu s cíli OSN.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201903249499075-akt-agrese-kreml-reagoval-na-ospravedlneni-bombardovani-jugoslavie-silami-nato/

     Celý text:      Akt-agrese.doc

 

Pravda o válečných a poválečných událostech na Postoloprtsku.

 

S fámou o „masakru,, v Postoloprtech jsem se setkal nedlouho po válce. Fámu prověřovalo velitelství armády z Prahy a dokonce jakási mezinárodní komise. V jejich závěrech bylo řečeno, že se fáma nezakládá na pravdě. Takže tvrdit v roce 2005, že v Postoloprtech došlo před šedesáti lety ze strany Čechů k nějakému masakru, dokonce masakru osmi set (!) osob, je neslýchaná lež. Přímý účastník událostí RsDr. Jaroslav Šimůnek, vojenský historik

     Celý text:      Pravda-o-Postoloprtsku.doc

 

Spojené státy ví, kde se skrývají poslední členové IS

po porážce, o které informovali Kurdové – Mezi migranty

 

 24.3. 2019 , Autor článku: Anett Hoopskins , DAMAŠEK     Spojené státy své teroristy IS chrání před likvidací, jelikož je mají na svých okupovaných územích. V listopadu roku 2018 ruské ministerstvo obrany odhadlo počet teroristů v daném táboře na šest tisíc lidí.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219143

     Celý text:      Kde-se-skryvaji.doc

 

3.února 2009 se srazily dvě jaderné ponorky s 32 balistickými

 

střelami na palubě

 

 Pozdě v noci 3.února 2009 se francouzská jaderná ponorka Le Triomphant  srazila. Ve stejné době se ale s nějakým objektem srazila s britskou jadernou ponorka třídy Vigilant, HMS Vanguard.

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/historie/3unora-2009-se-srazily-dve-jaderne-ponorky-s-32-balistickymi-strelami-na-palube-1404062812.html

     Celý text:      Nebezpecna-srazka.doc

     ( Poznámka správce: Nebezpečí náhodné raketojaderné přestřelky v důsledku technického selhání vskutku existuje. Nenechme zneužít ČR k umístění americké vojenské základny !!! )

 

Srbský generál promluvil o plánech NATO zabít v Kosovu

 

20 tisíc jugoslávských vojáků

 

  23.3. 2019     Velení NATO plánovalo likvidaci více než 20 tisíc vojáků a důstojníků armády Svazové republiky Jugoslávie v Kosovu a Metochii v průběhu bombardování v roce 1999, sdělil Sputniku generálplukovník Vladimir Lazarevič.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/srbsky-general-promluvil-o-planech-nato-zabit-v-kosovu-20-tisic-jugoslavskych-vojaku

     Celý text:      Srbsky-general.doc

 

Christchurch aneb Malá teorie Velké lži

 

 22. 3. 2019 , Michal Brand     Napsal jsem malou sérii článků na téma Psychologické operace Christchurch a teď na ni chci navázat ... Ten trik je přeci v tom, že vidíte jednu věc a MYSLÍTE SI, že vidíte věc jinou.  

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/christchurch-aneb-mala-teorie-velke-lzi.html

     Celý text:      Christchurch.doc

 

Dorostenecká fraška

 

 Posted on Březen 22, 2019 by vlkp napsal Leo K.     Zatím se nepodařilo najít teoretický model, který by požadavku dobrého popisu vlivů na změny klimatu věrně vyhověl. Ale šestnáctiletá školačka to ví…Pro Boha – žijeme snad ve středověku, abychom věřili v Boží vyvolení?

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/22/dorostenecka-fraska/

     Celý text:      Dorostenecka-fraska.doc

 

... Nepřítel nejen naslouchá, ale také píše a pochybuje, místo aby věřil.

 22.3. 2019 Autor článku: Ivan David      Svitla mi naděje, že se konečně dozvím, jak je to s těmi ruskými dezinformacemi, t Nic takového, zato jsem se hodně nasmál.

          Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219019

     Celý text:      Expert-na-dezinformace.doc

 

Zdeněk Jemelík: Nekončící příběh Aleny Vitáskové

 

 22.3. 2019      První jarní den přinesl další zastavení na nekonečné křížové cestě pronásledování Aleny Vitáskové orgány trestního řízení.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zdenek-jemelik-nekoncici-pribeh-aleny-vitaskove

     Celý text:      Nekoncici-pribeh.doc

 

Rosatom jde v Číně do nové lokality ...

První blok turecké JE Akkuyu má hotové základy

12.3.2019 by admin     Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200. 8. března 2019 bylo dokončeno betonování základové desky 1. bloku turecké jaderné elektrárny Akkuyu. Tuto elektrárnu s reaktory VVER-1200 generace III+ také staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.

     Odkaz:    http://atominfo.cz/2019/03/rosatom-jde-v-cine-do-nove-lokality-podepsal-smlouvy-na-7-a-8-je-tchien-wan-a-3-a-4-blok-je-su-ta-pao/

                     http://atominfo.cz/2019/03/prvni-blok-turecke-je-akkuyu-ma-hotove-zaklady/

     Celý text:      Rosatom-jde.doc

 

Co ohledně NATO nevíte pravděpodobně a co docela určitě

 

 Posted on Březen 21, 2019 by vlkp      Slavíme  20. výročí porušení přijatých závazků! NATO necelých  100 km  od  Petrohradu  je  průšvih. To je  jen kousíček od  3. světové…. A  tohle  my  slavíme! 

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/21/co-ohledne-nato-nevite-pravdepodobne-a-co-docela-urcite/

     Celý text:      Ohledne-NATO.doc

 

Na radikalizaci společnosti se podílejí vlády jednotlivých zemí ...

19. březen 2019 Společnost se ve vyspělých zemích jak polarizuje, tak radikalizuje. Na tomto vývoji se však významnou měrou podílejí národní vlády včetně té české ...

     Odkaz:    http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/492-na-radikalizaci-spolecnosti-se-podileji-vlady-jednotlivych-zemi-aneb-jak-to-mysleli-cesti-politici-kdyz-mluvili-o-cr-jako-o-6-nejbezpecnejsi-zemi-ve-svete

     Celý text:      Na-radikalizaci.doc

 

Čína dokončuje vytvoření „umělého slunce“. Tento rok má být hotové

 

 12.3. 2019     V roce 2019 bude dokončen proces vytvoření čínského experimentálního reaktoru pro termonukleární fúzi EAST.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/cina-dokoncuje-vytvoreni-umeleho-slunce-tento-rok-ma-byt-hotove

     Celý text:      Cina-dokoncuje.doc

 

Proč bohatí kupují atomové kryty? Tyto bunkry jdou na dračku

 Jan Vítek     Nejluxusnější útočiště pro přežití atomové Apokalypsy se buduje v České republice, prozradila před dvěma dny CNN.

     Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/proc-bohati-kupuji-atomove-kryty-tyto-bunkry-jsou-na-dracku

     Celý text:      Kupuji-kryty.doc

 

K čemu povede Nazarbajevova rezignace?

 

 21.3.2019 VSa Téměř 80letý Nazarbajev si připravil terén pro výběr vhodného následníka.  Nazarbajev si přesedl na jiné křeslo, ale Kazachstán má zůstat sedět na místě.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/21/k-cemu-povede-nazarbajevova-rezignace/

     Celý text:      Nazarbajevova.doc

 

Jak se chránit před elektromagnetickým zářením

 

 March 19, 2019   Dr. Joseph M. Mercola   překlad: Vlabi     Nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni, je neviditelné moře elektromagnetických polí (EMP) .

     Odkaz:    https://naseveru.org/2019/03/19/jak-se-chranit-pred-elektromagnetickym-zarenim/

     Celý text:      Jak-se-chranit.doc

 

Čína bleskově posiluje své námořnictvo

 

 19. březen 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Posilování čínské flotily pokračuje neuvěřitelně rychlým tempem, kterému se zdaleka nevyrovná žádné námořnictvo na světě včetně amerického.

     Odkaz:    https://eurasia24.cz/vojenstvi/item/2895-cina-bleskove-posiluje-sve-namornictvo

     Celý text:      Cina-posiluje.doc

 

Kdo zastaví teroristu Putina? Krym, Nord Stream II, Síla Sibiře...

19. 3. 2019     Putin za pouhých 27 měsíců postavil 19 kilometrový most na Krym , za pár dní či týdnů zprovozní jeden z největších plynovodů na světě Síla Sibiře, z poloviny financuje plynovod Nord Stream II

      Kruci, kde bere to žebrácké Rusko peníze na tento terorismus - výstavby elektráren, mosty, plynovody, když USA vynakládá na mírové bomby tolik, že zadlužením se hroutí a Rusko už nemá skoro žádný dluh?

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2352-kdo-zastavi-teroristu-putina-krym-nord-stream-ii

     Celý text:      Kdo-zastavi.doc

 

Hnutí pro ochranu klimatu – žádná zmínka o válce

19.3.2019 , Michel Chossudovsky     Zatímco 15. března proběhly po světě demonstrace pod transparenty o globálním oteplování, dnešní války nebyly vůbec zmíněny. Stejně nebylo zmíněno nebezpeční třetí světové války, která ohrožuje budoucnost lidstva.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/michel-chossudovsky-michel-chossudovsky.html

                    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218918

     Celý text:      Hnuti-pro.doc

 

Americká říše končí – Spojené státy se uzbrojí a zbankrotují

 

 18. 3. 2019 , John Vojtek     CHARLOTTESVILLE | Hlavním viníkem stálého růstu dlužních závazků Spojených států (SS) je vojenský průmysl země a nekompetentní vedení státu. Píše to ředitel Rutherfordova institutu, americký publicista a veřejný činitel John Whitehead v článku pro CounterPunch.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218734

     Celý text:      Americka-rise.doc

 

Promlouvá první místopředseda ČSBS Emil Kulfánek

26.01.2019  Promlouvá první místopředseda ČSBS. V posledních měsících se  strhla pomlouvačná kampaň proti vedení Českého svazu bojovníků za svobodu. Myslím si, že je to hlavně kvůli jednoznačnému vlasteneckému postoji ČSBS.

     Odkaz:    https://bojzasvobodu.cz/promlouva-prvni-mistopredseda-csbs-emil-kulfanek/

     Celý text:      Promlouva-CSBS.doc

 

Washington vede válku proti Číně na nové úrovni - a utrpí hořkou ztrátu

 

 19.3.2019 , Peter Koenig     Trump zahájil novou zběsilou a jako obvykle naprosto nelegální kampaň agrese proti rychle rostoucí ekonomice Číny.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7858-washington-vede-valku-proti-cine-na-nove-urovni-a-utrpi-horkou-ztratu.htm

     Celý text:      Washington-vede.doc

 

Miroslav Hruška: Kam se ztratila voda?

 

17.3. 2019     Jaksi se zapomnělo, že spodní voda je vespod a musí se tam někudy dostat. Tady musí přijít radikální řešení a to hodně brzy. Odborníci, začněte pracovat a pokud možno, poraďte se i se zdravým selským rozumem.

     Odkaz:    https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/miroslav-hruska-kam-se-ztratila-voda?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

     Celý text:      Miroslav-Hruska.doc

 

Současný boj s terorismem? Muž ze CIA nešetří kritikou

 

 19. března 2019, Marek Bláha / EuroZprávy.cz      Údery bezpilotních letounů, které zabíjejí nevinné civilisty, mohou Spojeným státům z dlouhodobého hlediska způsobit značné škody

     Odkaz:    https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/252111-strategie-ve-valce-s-terorismem-muz-ze-cia-nesetri-kritikou/

     Celý text:      Boj-s-terorismem.doc

     Na doplnění k tématu:     GlobWar.doc  ,  Americke-valky.doc

 

Němečtí experti uvedli dvě možné příčiny katastrofy boeingu 737 Max 8

 

 18.03.2019     Havárie boeingu modelu 737 MAX, druhá za půlroku, odhalila vážné problémy se software.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/nazory/201903189461025-nemecti-experti-uvedli-dve-mozne-priciny-katastrofy-boeingu-737-max-8/

     Celý text:      Nemecti-experti.doc

 

Okamžitě si vymažte Facebook!

18.3. 2019 , Redakce     Brian Acton, spoluzakladatele WhatsApp, vyzval lidi prostřednictvím sociální sítě Twitter, aby si vymazali svůj účet na Facebooku. Důvodem má být obchodování se soukromím uživatelů

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/okamzite-si-vymazte-facebook-spoluzakladatel-whatsappu-obvinil-zuckerberga-s-obchodovanim-se-soukromim

     Celý text:      Vymazte-facebook.doc

 

"Ministře" Petříčku, vyznamenal jste vrahy a zloděje! Je to stejný zločin, jako byste postavil Hitlerovi děkovný pomník v Osvětimi!

Nela Lisková     Ministerstvo zahraničí udělilo nové medaile "osobnostem", které se zasloužily o členství České republiky v    NATO. Vstupem ČR do NATO, jsme se stali oběmi vydírání a plátci výpalného za okupaci americkou armádou.

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/7787-ministre-petricku-vyznamenal-jste-vrahy-a-zlodeje-je-to-stejny-zlocin-jako-byste-postavil-hitlerovi-dekovny-pomnik-v-osvetimi

     Celý text:      Vyznamenal-jste.doc

 

Historický idiotismus. Historik o srovnávání německé okupace a 21. srpna

 

 15.03.2019   Sputnik hovořil se známým historikem, Jiřím Jarošem Nickellim:   „Historie tohoto data je současně historií naprosté velezrady západního spojence Francie

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903159437974-historicky-idiotismus-historik-o-srovnavani-nemecke-okupace-a-21-srpna/

     Celý text:      Historicky-idiotismus.doc

 

Necenzurované záběry masakru muslimů v Christchurch vyvolávají podezření, že se jednalo o False Flag operaci s krizovými herci!

Bře 16, 2019     Všechno to nasvědčuje tomu, že jsme byli svědky dalšího zinscenovaného masakru, ... žádná krev při střelbě do těl obětí, čisté oblečení bez krve, střelba do hlavy bez krve, obě s kuklou Fantomase na hlavě a další nesmysly! Co se stalo, když střelec při jízdě v autě střílel přes čelní sklo?

     Odkaz:    https://aeronet.cz/news/video-necenzurovane-zabery-masakru-muslimu-v-christchurch-vyvolavaji-podezreni-ze-se-jednalo-o-false-flag-operaci-s-krizovymi-herci-zadny-krik-obeti-zadne-diry-od-kulek-ve-zdech-zadna-krev/

     Celý text:      NZeland.pdf

 

Ivan David: EU to vyřeší!?

12.2.2019     Evropská unie není řešením problému, ale jeho příčinou. Byli jsme přijati, abychom se nemohli bránit. Evropská unie je projekt ke zhoubě Evropských národů.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/ivan-david-eu-vyresi

     Celý text:      EU-to-vyresi.doc

 

Atomový Hřib na Prahou

 

16. 3. 2019     Za posledních tisíc let i déle k nám ze západu přicházela především agrese arogantních a chtivých lupičů a násilníků. Podpora válečné psychózy a agrese NATO proti Rusku v Pobaltí a na Ukrajině nás může přivést do jaderné války v Evropě.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/atomovy-hrib-na-prahou.html

     Celý text:      Atomovy-hrib.doc

 

Kronikář vzpomíná

 

 Milena Městecká     Kniha Jiřího Neséta POCHODY HLADU A SMRTI 1944-1945 je ojedinělé a velmi detailní zpracování svědectví o pochodech smrti válečných zajatců, především přes oblast Moravy a Slezska.

     Odkaz:    http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/269-11-2019-16-brezna-2019/2723-kronikar-vzpomina

     Celý text:      Kronikar-vzpomina.doc

 

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

 

Text projevu proneseného na shromáždění na Václavském náměstí k osmdesátému výročí německé okupace

 

 16.3.2019 , Lenka Procházková     Obdobný rozklad společnosti, by za odlišných okolností a v delším čase, vidíme dnes znovu.     přišlo emailem

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/03/7856-vyzvani-na-cestu-trnitou-a-uzkou.htm

     Celý text:      Vyzvani-na-cestu.doc

 

Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany

 

o tom, co EU, USA a NATO "upekly".

 

Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předložil Frank-Walter Steinmeir devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu     přišlo e-mailem

     Odkaz:    http://ww.tvp.info/25939587/

     Celý text:      Evropsky-superstat.doc

 

KDO ZAVINIL 2. SVĚTOVOU VÁLKU?!

 

aneb byl Churchill větší zločinec než Hitler?

 Vytvořit významnou politickou sílu bylo možno jen s podporou ze zahraničí. Stručně a jasně: Hitler byl vybrán jako nástroj ke zničení Ruska. A tak se mu po klopotném rozjezdu dostávalo pomoci ze strany Anglie, Ameriky, ale také Francie.

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2134-kdo-zavinil-2-sv%C4%9Btovou-v%C3%A1lku

     Celý text:      Kdo-zavinil.doc

     ( Poznámka správce: Pro úplnost je třeba ještě dodat, že Hitler i Churchill byli majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli jimi "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - a také, aby vysílili a pomohli podrobit Germány, jako možnou vznikající velmocenskou konkurenci. Němečtí nacisté se jim však poněkud "utrhli ze řetězu" - proto byl použit nouzový postup - dočasná (by chabá a dobře vydělávající - lend and lease) spolupráce s SSSR, která měla být co nejdříve nahrazena jeho zničením. )

 

Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell

 

 Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová     Víra v CO2 jako příčiny změny klimatu vede všechna úsilí špatným směrem a nepomáhá jít ke kořenům a skutečným nebezpečím, která jsou jiná, a mnohem větší než ta, která se normálně uvádějí.

     Odkaz:    http://e-republika.cz/article4137-P%C5%99ipad-Greta-Thunberg-versus-Rosalia-Bertell

     Celý text:      Pripad-Greta.doc

     ( Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Ta je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - tedy snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za