STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Kauza OKD – co se ukradlo, se musí vrátit!

 

 15.10. 2019 Autor článku: Alena Vitásková     Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další. Kdo bude stíhat, když policií i státním zastupitelstvím doposud nebylo nic závažného odhaleno? Je policie kompetentní šetřit, když jejich ministr vnitra Hamáček je členem Bakalova Aspenu? Jsou státní zástupci kompetentní stíhat, když po čtyřech létech stíhání premiéra a jeho rodiny zjistili, že změnili na věc právní názor? Jednodušeji řečeno, kradlo se všemi způsoby. Jako občanka jsem podávala na tuto lumpárnu trestní oznámení v roce 2016. S vědomím státního zastupitelství, dokonce s plnou informovaností NSZ Pavla Zemana.

     Zločin ve skutečnosti spáchali naši politici, tak ať konečně nesou zodpovědnost. Měli přece naši důvěru a tu zklamali, zneužili. To není kolektivní rozhodnutí, to je kolektivní zlodějna a té se říká organizovaný zločin. Pokud se podaří nyní dostat byty zpět státu a já věřím, že pokud bude politická vůle a není to jen ohlupování voličů, tak se to velmi brzy podaří. Tak tyto byty mohou být první vlaštovkou pro nově založený „státní bytový fond“, který by mohl být základem pro nájemní (státní) byty s přijatelnou cenou nájmu pro občany.

 

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239021

       Celý text:      Kauza-OKD.doc

 

 

 

Čelit Turkům, nebo si vzít zpět Džazíru?

 

 15.10.2019 Ondřej Krátký     Česká i zahraniční média citují vyjádření Syrské tiskové agentury o tom, že syrská vojska se přesouvají na SV Sýrie (tzv. al-Džazíra), aby tam čelila turecké invazi. Podle všeho to ale vypadá, že tam syrské jednotky spíš jedou převzít zpět Zaeufratí. S největší pravděpodobností by tak šlo o výstup něčeho, co bylo předjednáno dopředu, a to mezi Ruskem a Tureckem, případně Damaškem (ze strany Ruska), a zřejmě i USA či aspoň prezidentem Donaldem Trumpem.

     Smůlou Kurdů přitom je, že v jejich případě se zájmy několika zúčastněných mocností náhodou příliš nekříží:   1) USA/Trumpovi stažení ze Sýrie evidentně nevadí;   2) Turecku vyhovuje jak zničení pohraničních kurdských strategických základen typu Darbásíja či Amúda, tak i zasídlení těchto oblastí syrskými migranty z vlastního území;  3) Sýrii hraje plně do karet (pro nedostatek jiných možností jakoby se „najednou“ objevivší) kurdská ochota spolupracovat s centrální vládou v Damašku; 4) Rusko těší, že touto svou mediací nejenže neztratilo Turecko, ale prakticky u všech klíčových hráčů svým zprostředkováním a supervizí jen dál posílilo svůj kredit.

     Jesti je vše doopravdy takhle, pak syrská vojska samozřejmě nejedou do oblasti primárně pro to, aby čelila Turkům, ale stěhují se tam natrvalo, protože jejich hlavním cílem je s konečnou platností získat zpět kontrolu nad al-Džazírou.

 

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/15/celit-turkum-nebo-si-vzit-zpet-dzaziru/

       Celý text:      Celit-Turkum.doc

 

 

 

Plyn prostě není. Evropa vyžaduje rychlou dostavbu plynovodu Nord Stream 2

 

 15.10.2019 , Natalja Dembinskaja     Evropa katastroficky postrádá plyn. Hrozí jí nedostatek 300 miliard kubíků ročně, varoval šéf jedné z největších německých energetických společností Uniper Andreas Schierenbeck. V roce 2018 potřebovala Evropa 390 miliard kubíků importního plynu. Polovinu zabezpečilo Rusko: Gazprom dodal rekordních 201,7 miliardy kubíků. Po spuštění plynovodu Nord Stream 2 o kapacitě 55 miliard kubíků ročně se export značně zvýší. Nedostatek modrého paliva není ani tak výsledek zvýšené spotřeby Evropanů jako stálého poklesu vlastní těžby. V nizozemském Groningenu, na který připadala šestina celé těžby EU, konzervují vrty, a definitivní uzavření ložiska bylo nedávno přeneseno z roku 2030 na 2022. Těžbu snižuje také Dánsko, které nepovolilo Rusku výstavbu úseku plynovodu ve svých vodách. Ložisko Tyra pozastavilo práci a nyní kupuje království plyn z německého plynovodu. „Připomeneme rovněž snížení těžby a dodávek plynu z Norska a Velké Británie,“ řekl šéf Uniper.

     Export nedokáže zvýšit ani Alžírsko, protože tam rychle roste domácí poptávka. Letos poprvé za téměř 40 let překročila 50 %. Berlín na to reagoval návrhem na výstavbu několika terminálů na příjem zkapalněného zemního plynu. „Chtějí ukázat Washingtonu, že budou nakupovat také jeho plyn, protože je hlavním spojencem v NATO. Podle pravidel EU musí každá členská země mít tři zdroje dodávek. Pro Německo činí plyn z Ruska a Norska dva, terminál na zkapalněný plyn bude třetím zdrojem. Jenže tento zkapalněný plyn nemusí být americký. Existují velké pochybnosti ohledně toho, že Evropané dají přednost politickým úvahám na úkor pragmatických zájmů...

 

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101510821659-plyn-proste-neni-evropa-vyzaduje-rychlou-dostavbu-plynovodu-nord-stream-2/

       Celý text:      Plyn-dochazi.doc

 

 

 

Urychlený stav aktivace dvou sopek v Kalifornii

 

 15.10 2019 , Emanuel Svoboda     Dne 12. října jsem při zadání Recent earthquakes near active volcanoes na internetu a kliknutí na Mammoth Mountain a Long Valley na černé tabulce s kroužky, které značí otřesy u těchto sopek, zjistil, že se žhavé magma tlačí urychleně k zemskému povrchu a hrozí buď jeho výlev, nebo při větším jeho tlaku výbuch sopek. Mammoth Mountain vybuchla naposledy zhruba v roce 1280, a to podle knihy Velká kniha o klimatu zemí Koruny české. V letech 1281 až 1283 nastaly v Čechách pozdně jarní mrazy, které vedly k velkému nedostatku potravin a k velkému snížení počtu obyvatel v Čechách.

     Je silně pravděpodobné, že nastanou i v budoucích letech na zeměkouli dva nebo tři po sobě s odstupem několika let jdoucí velké sopečné výbuchy. S velkou pravděpodobností to bude výbuch islandské sopky Katly a kalifornské sopky Mammoth Mountain. Hrozí velký budoucí víceletý celosvětový nedostatek základních potravin v důsledku velkého víceletého vulkanického ochlazení z velkých sopečných výbuchů minimálně ze dvou sopek. Proč je světová veřejnost o tomto informována jen minimálně a proč je naopak světová veřejnost informována jen o velkém riziku globálního oteplování?

     Haló noviny, 15.10. 2019, str. 11

 

       Celý text:      Aktivace-sopek.doc

 

 

 

Sudetské nebezpečí

 

 14.10. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli     Před časem vystupovali bývalý mluvčí Sudetoněmeckého landsmanšaftu pan Posselt a jeho společníci s údajně lákavou nabídkou:  změnili stanovy landsmanšaftu a zrušili jsme majetkové požadavky vůči české straně! Na toto naletěli jak naši lidovci, tak premiér, a snažili se nám vydávat sudeťáky za možné spojence - v čem, to ovšem není jasno! Podle mezinárodního práva, ani podle interního československého práva, jehož nástupcem je Česká republika, odsunutí Němci žádné oprávněné nároky nikdy neměli, nemají a ani mít nemohou. Jak chtějí postupovat, když právní cesta tohoto typu je jim de facto i de iure uzavřena? Chtějí postupovat dvěma zásadními metodami, což činí krok za krokem - a jen političtí ignoranti nebo naopak političtí kompradoři Česka toto nepřiznávají:

     I. metoda boje proti dekretům a odsunu - Neustálé lhaní o tzv. diskriminaci, o hrůzných zločinech tzv. vyhnání, a o represivním charakteru tzv. Benešových dekretů. V naukách o sdělování se tomu říká »vytváření negativního informačního pole«.

     II. metoda sudetů - Používají právních kapacit jako profesora Felixe Ermacoru k vytváření dojmu jakýchsi právních pochybení vítězných velmocí a samozřejmě státu ČSR... Toto vše vyvrátila nejen rada českých právníků, jako prof. Pavlíček, DrSc., prof. Kuklík, DrSc., doc. Schelle a další kapacity, ale dokonce i němečtí historikové jako D. Brandes nebo E. Hahnová. Kombinací těchto metod vzniká salámová taktika krájení českého národního vědomí o zločinech sudetských Němců na československém občanstvu první ČSR a snaha o přeměnu myšlení nových skutečné historie první ČSR a okupace neznalých mladších generací, odchovaných vnímáním prosudetských médií.

 

     ( + ještě III. metoda sudetů ) - počítají do budoucna se zrušením národních států a jejich degradací na provincie evropské federální unie. Tam by přestaly platit zákony národních států a soudní pravomoc by převzal Evropský soudní dvůr (Luxemburg), který by nemusel brát ohled na dřívější právní normy jednotlivých států a de facto by mohl obejít ustanovení Postupimi a Paříže o vyrovnání okupovaných států s třetí říší.

          Jiří Jaroš Nickelli, Haló noviny, 14.10. 2019, str. 6

 

       Celý text:      Sudetske-nebezpeci.doc

 

 

 

Ruská diplomacie na Blízkém východě

 

 14.10.2019 , Václav Umlauf ,  E-republika     V "Kurdistánu" okupovaném proamerickými silami SDF si Kurdové  vzali skutečně velké sousto a teď se jím začali dusit. Turci chtějí eliminovat hrozbu Kurdského státu. CIA zradila Kurdy jako obvykle, protože ti se také jako obvykle nechali zradit. A to jen proto, aby jako malí loupežníci vykradli místním ne-kurdským vesnicím, co mohli, zejména syrskou ropu za Eufratem. A tu stejně prodávali načerno Turkům, takže se zase až tak moc nezměnilo. Místní kmeny složené hlavně z asyrských křesťanů a alavitů nenávidí kurdskou okupační SDF stejně jako Turky a začaly proti nim bojovat už před několika měsíci. Po stažení amerických protektorátních jednotek se to jen urychlilo. A po tureckém nájezdu přijde konec Kurdského státu pod velením CIA, jako skončil Islámský stát pod wahhabity. Nyní je jasné, že v dalším kole konečně kurdští marxisté opět vypráskají z vojenského vedení americké zrádce placené CIA a spojí se s Asadem. Komu to připadá divné, tomu je třeba připomenout, že tito Kurdové na život a na smrt bojovali proti teroristům v Aleppu, které podporovalo EU, USA a Izrael. Jejich základní spojenec a soused byla Asadem držená část města. Aleppo je dnes osvobozeno od teroristů a jeho obyvatelé se vrátili domů. Tato skupina Kurdů může a bude bez problémů jednat s Asadem. A jen zrada jiných CIA-Kurdů zabránila této skupině Kurdů v tom, aby Asadova a potažmo ruská vojska obsadila části skutečného Kurdistánu kolem Manbídže dříve, než tam vpadli Turci.

     Putin tento týden jasně v rozhovoru pro TV řekl, že Rusové nekopou na Blízkém východě pouze za jeden stát a nikdy to nehodlají dělat. Jejich cílem je mír v tomto území, protože zde potřebují mít klid. Smíření šiítů a sunnitů tak, aby spolu nevedli vražedné války, to by byla výhra století. To by znamenalo ukončit staletou válku těchto dvou větví islámu. Írán a Irák proto velmi pečlivě sledují všechny kroky Rusů na Blízkém východě. Po americké anarchii sem přichází se zbraněmi někdo, kdo ví, že po vyhrané válce musí přijít diplomacie. A ne obvyklé drancování ropy a strategických území, aby NATO zaplatilo z koloniálního výpalného nové zbraně.

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/ruska-diplomacie-na-blizkem-vychode.html

       Celý text:      Ruska-diplomacie.doc

 

 

 

Facebook cenzuruje vzpomínky na ty,

 

kteří zahynuli na Donbasu

 

 14.10.2019     Sociální síť Facebook dospěl se svojí rusofobní politikou do absurdní roviny. Nyní uživatele blokuje dokonce za jejich lásku a vzpomínku, které jsou věnované „špatným lidem“. Po smrti známého doněckého snipera Andreje Kuckého (přezdívka „Houslista“), za příspěvek o něm, odstranili definitivně administrátoři Facebooku profily jeho blízkých a přátel bez jakéhokoliv práva na obnovení. Nejdříve byl odstraněn profil válečné korespondentky Jekatěriny Katiny, Andrejovy manželky. Potom Facebook odstranil také profil básnířky a bývalé manželky „Houslisty“, Anny Dolgarevové, za báseň o zemřelém sniperovi, bez objasnění příčin a práva na odvolání.

     Stojí za zmínku, že Facebook pravidelně likviduje účty lidem, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s Donbasem. Příčinou jsou hromadná hlášení ukrajinských uživatelů, kteří používají stížnosti jako zbraň v informační válce proti svým ideovým oponentům. Přitom správci sociální sítě zpravidla nereagují na podobné stížnosti z Ruska (včetně těch, které se týkají podněcování nenávisti k Rusům a výzev k hromadnému zabíjení). Kromě toho existuje podezření, že ruskojazyčný segment na Facebooku je moderován ukrajinskými a pobaltskými administrátory, kteří nedodržují etické standardy a zneužívají svoji pracovní pozici k boji s uživateli, vůči nimž mají averzi.

 

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8054-facebook-cenzuruje-vzpominky-na-ty-kteri-zahynuli-na-donbasu.htm

       Celý text:      Facebook-cenzuruje.doc

 

 

 

Neonacizmus v Európe získava novú nebezpečnejšiu podporu

 

12.10. 2019     Ruské ministerstvo obrany informovalo, že slávnostné udalosti sa budú organizovať na počesť oslobodenia miest ZSSR a východnej Európy. Lotyšské orgány sú proti oslave 75. výročia oslobodenia Rigy a sláveniu tejto udalosti, pretože považujú vstup sovietskej armády na územie Lotyšska v roku 1944 ako začiatok novej, už sovietskej okupácie. Pred dvoma týždňami šéf lotyšského ministerstva obrany povedal, že nedovolí diskreditovať pamiatku legionárov SS Waffen: https://www.armadnymagazin.sk/2019/09/30/sef-lotysskeho-ministerstva-obrany-povedal-ze-nedovoli-diskreditovat-pamat-legionarov-ss-waffen/

     V januári stúpenci ultrapravicových organizácií uskutočnili v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách fakľové pochody pri príležitosti 110. výročia narodenia Stepana Banderu, vodcu Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN), zúčastnilo sa na nich aj poslanci parlamentu a predstavitelia ukrajinských regiónov. Zdá sa, že v neonacizmus v Európe získava novú podobu, už jeho šíriteľmi nebudú iba marginálne skupiny násilníckych vyholencov, ale podporu nachádza aj priamo vo vedúcich predstaviteľoch niektorých krajín. Paradoxne krajín, najviac postihnutých fašizmom počas 2.svetovej vojny.

 

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/10/13/neonacizmus-v-europe-ziskava-novu-nebezpecnejsiu-podporu/

       Celý text:      Neonacismus-v-Europe.doc

 

 

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté

 

a kartely, které vybudovaly Třetí říši

 

 11. říjen 2019 , Daniel Novák     Opravdu věříte tomu, že 2 světovou válku a smrt 60 milionů lidí ( z toho 30 milionů Slovanů ) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Na stavbu Osvětimi německá Deutsch bank a švýcarská Banka pro mezinárodní vypořádání poskytly úvěr 1 miliardu říšských marek. 7 kilometrů od hlavního vyhlazovacího tábora ,,Osvětim 2 - Březinka" vznikl průmyslový areál o rozloze 24 km2, na němž se nacházela tehdy největší chemička světa, která patřila pod kartel IG Farben. Tato ,,firma" přitom již k roku 1938 zahrnovala 880 mezinárodních korporací ( 500 německo-francouzských a 380 anglo-amerických). Ti nejvíce zkompromitovaní členové představenstva a dozorčí rady IG Farben byli v poválečných procesech s nacistickými zločinci odsouzeni k mnohaletým trestům. Po odpykání trestů ( často notně zkrácených ) však opět zasedli v představenstvech a dozorčích radách koncernů, které vznikly restrukturalizací původní IG Farben.

     Z technokratů, kteří už měli plány pro poválečné uspořádání Evropy, byl nejznámější Walter Hallstein, první prezident Evropské komise. Tento bývalý (?) vysoce postavený nacista a člen svazu ,,ochránců ( nacistického ) práva" se podílel na zformování a podpisu tzv. Římské smlouvy, jejímž logickým vyvrcholením je Lisabonská smlouva z roku 2009. Základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury EU dodnes fungují, jsou dílem dalšího nacisty - Fritze Ter Meera, válečného zločince odsouzeného v Norimberku a člena vedení IG Farben, který spolu s Carlem Wursterem ( další nacista a vysoký funkcionář IG ) celá desetiletí, coby vlivní lobbisté a ,,špičkoví odborníci" pracovali v SRN na projektu EHS. Dalšími členy kartelu byly - Du Pont, Schell, Texaco, Standard Oil,... nebo mecenáši nacistů -  Bank of England, Chase Manhattan, Bank of New York a mnohé další. Kampaň zastírající korporační původ obou (!) světových válek byla podmínkou třetího pokusu o dobytí Evropy, kterého jsme nyní svědky. Tentokrát politicko-ekonomickými mechanismy a pod vlajkou bruselské EU, ale těmi samými vlivnými skupinami a záměry.

 

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi.html

       Celý text:      EU-zalozili.doc

 

 

Žena ktorá zmenila Irán

 

 13.10.2019  Uverejnil používateľ Slobodný výber     Na futbalovom zápase Iránu s Kambodžou povzbudzovalo nadšené ženské publikum. Prvýkrát po 40 rokoch. V marci tohto roku bola v Iráne zatknutá žena, ktorá sa v prestrojení za muža chcela dostať na zápas svojho obľúbeného klubu. Sahar Khodayari bola pri tomto pokuse prichytená a čelila súdu, ktorý ju za tento „trestný čin“ mohol poslať podľa islamských zákonov do väzenia až na dva roky. O pol roka sa skutočne postavila pred súd a v rozrušení sa podpálila. Sahar Khodayari umrela na následky rozsiahlych popálenín 10.septembra. Predstavitelia FIFA šokovaní smrťou nevinnej fanúšičky varovali Irán, že ak okamžite nezmení svoje reštrikcie pre ženy, bude to mať následky pre účasť iránskych futbalistov. Futbal je v Iráne nesmierne populárny a evidentne hrozba zabrala. A tak sa 10. októbra 4.500 žien ocitlo na spomínanom zápase.

     Zatiaľ nie je jasné, či išlo o jednorazové povolenie a či sa ženy budú môcť mužských športových podujatí zúčastňovať naďalej. Jedno je však isté. Hrádza bola prelomená a ženy, ktoré okúsili závan slobody budú vo svojom tlaku na klerikov pokračovať ďalej. Západ by im mal v tomto tlaku pomôcť. Minimálne tým, že nebude napríklad podporovať zavádzanie nosenia šatiek v Európe, ktoré sú v Iráne nenávidené, nemal by opisovať islam ako „náboženstvo mieru“, ale ako ideológiu, ktorá vo svojich funadamentoch potláča slobody. Príklad iránskych žien ukazuje, že islam rozhodne nemá miesto v Európe.

 

       Odkaz:   https://slobodnyvyber.sk/zena-ktora-zmenila-iranna-futbalovom-zapase-iraacut/

       Celý text:      Zmenila-Iran.doc

 

 

 

Jak sovětský těžký tank držel 24 hodin

v šachu německou divizi

 

13.10. 2019 , zdroj: rbth.com     Vypadá to, že tato válečná epizoda je spíše scénou z nějakého filmu, ale opak je pravdou. Sovětský těžký tank dokázal v roce 1941 zadržet na 24 hodin celou německou divizi, než byl sám zničen. Neuvěřitelná válečná příhoda se stala těsně po napadení Sovětského svazu německými vojsky 22. června 1941. Střet se měl uskutečnit blízko malého litevského města Raseiniai, kdy se sovětská armáda snažila, když ne zastavit postup německých vojsk, tak alespoň zpomalit, a dát Litvě více času na zformování účinné obrany proti invazorům. Na scéně se objevil nový těžký tank KV-1, o němž Němci nevěděli, že jej má Sovětský svaz ve výzbroji. Tank KV-1 se k překvapení všech objevil v německém týlu na severu města a odřízl hlavní zásobovací cestu mezi dvěma skupinami německých jednotek. Tank stál uprostřed cesty a v podstatě paralyzoval pohyb téměř 5 000 německých vojáků bez prostředků. Situaci ještě komplikoval fakt, že v okolí tanku byly bažiny. ,,Bylo nemožné jít kolem tanku, protože všude byly bažiny. Nemohli jsme tak dostat munici nebo evakuovat zraněné," vypověděl později jeden z německých vojáků. Sovětský tank zatím zničil 12 nepřátelských zásobovacích vozů. A co více - pokusy zlikvidovat KV-1 protitankovými kanonem ráže 75 mm i později silnější houfnicí ráže 105 mm selhaly. Takto držel sovětský tank v šachu Němce 24 hodin! A nepomohla ani noční diverzní akce německých ženistů, kteří  připevnili na tank dvě výbušniny. Ty totiž těžkému tanku nezpůsobily větší poškození. Nakonec vykonal svou práci protivzdušný kanon 88 mm, když až třináctý přímý zásah pronikl pancířem tanku a zabil celou posádku čítající 6 vojáků.

 

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jeden-proti-vsem-jak-sovetsky-tezky-tank-drzel-24-hodin-v-sachu-nemeckou-divizi-1404063962.html

       Celý text:      Jeden-proti-vsem.doc

 

 

 

Vzdát se všeho s uhlíkovou stopou?

 

13.10.2019     Docent RNDr. Václav Ziegler, CSc. v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.     Destruktivní koktejl je hloupost a neznalost smíšená s nenávistí. Bude mladá generace nenávidět starší generaci za to, že jim chtěla připravit pro život jen ty nejlepší podmínky? Opustí „rebelové za ekologii“ své mobily, dovolené, hezké značkové šatičky, ušité v rozvojových zemích? Přinutí nás, abychom v Evropě a zvláště u nás porazili i stáda dobytka, která kakají, prdí a vypouští metan? Čím však budou hnojit, když nechtějí chemii? Bude se maso vozit přes oceán? A nebo místo něj geneticky upravená sója, ideální pro vegetariánskou a veganskou kuchyni? Rád bych viděl dnešní omladinu, jak „funguje“ bez mobilů, internetu, facebooku a jiných podobných vymožeností a hlavně, jak funguje bez elektřiny, plynu, automobilů a letadel a všeho toho, co zanechává uhlíkovou stopu, když si neumí ani nasekat dříví, rozdělat docela malý ohýnek a nedovede, či nechce se napít ani z čistého pramínku, natož z potoka. A bez hygienických pomůcek neudělá ani krok!

     Ano, občas to naše generace přepálila výstavbou a fungováním megastaveb, ať již těch, ve kterých se něco vyrábí, nebo po kterých se jezdí, či se v nich bydlí, prostě se užívají k podobným „nesmyslům“, jako to vidí dnešní omladina. A také jsme nedocenili řádnou výchovu té omladiny. V čem? No přece v úctě ke stáří, k jeho zkušenostem a znalostem, v úctě k rodičům, v úctě k zákonům, v úctě a pokoře k přírodě, v úctě k jídlu a společnosti, v úctě k vědění a knihám, v úctě k vlastní historii rodiny, obce, národa i světa, v úctě k těm, kteří se pro nás obětovali, že i život za nás položili, v úctě k sobě samému a konec konce i v úctě k víře v dobro a lásku.

 

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vzdat-se-vseho-s-uhlikovou-stopou-Vzdyt-si-neumi-nasekat-ani-drevo-z-potoka-by-se-nenapili-Uznavany-biolog-umravnuje-mlade-aktivisty-599411

       Celý text:      Vzdat-se-vseho.doc

 

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

 

 

O vlastenectví

 

 11.10. 2019 , Oldřich Lukáš      Milí přátelé, blíží se třicáté výročí čehosi, co kdosi nazval sametovou revolucí. Máme-li být na co hrdí, tak především na to, že při onom mocenském převratu netekla krev. Je však opravdu co oslavovat? Není těžké odhadnout, která masmédia už dnes k výročí oné události vyrábějí prefabrikáty odhalující, jaké že štěstí nás to tenkrát potkalo. A ruku v ruce s tím i fejky o událostech v uplynulých třiceti letech, o mírumilovných akcích NATO či USA, o obranném charakteru základen budovaných podél hranic Ruska, o svobodě vývozu majdanovské demokracie a pochopitelně o ďábelském Putinovi, který svojí propagandou ovlivňuje snad i pohyb galaxií.

     Musíme prostě konečně pochopit, jak dobře to s námi globalisté myslí. V rámci připravované „osvěty“ obyvatelstva lze očekávat stále pokleslejší pokusy o dehonestaci všeho vlasteneckého a pronárodního. Pojmu vlast se budou „experti“ snažit dát nový a velmi smutný obsah. Hodnoty a významy pojmů budou převraceny vzhůru nohama, vlastenectví bude zaměňováno s vlastizradou, z bílé se stane černá, z pravdy lež. Dozvíme se, že vlast je již přežitkem, že klasická rodina už není základem státu, že tradiční hodnoty jsou jen směšným reliktem totality. S údivem začneme zjišťovat, že co dřív bylo trestné, to je vlastně čestné, a naopak. Že normálnost je úchylností a úchylnost je normou.

     Kdo chrání vlast, není nacionalista ani extrémista, ale vlastenec, jehož cílem není nic jiného, než uchránit odkazy předků a zajistit pro nás všechny bezpečný a plnohodnotný život ve spravedlivém ohleduplném státu. Nezaměňuje pravdu za lež a lež za pravdu. Nepovažuje likvidaci všeho národního za kulturní obohacení, invazi džihádistů za posílení bezpečnosti, příliv nevzdělavatelných parazitů za podporu rozvoje ekonomiky země. Skutečný vlastenec upozaďuje své osobní zájmy, ctí bližního svého, klasickou rodinu a svou vlast.

 

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/30-let-sametu-v-cr/o-vlastenectvi.html

       Celý text:      OVlastenectvi.doc

 

 

 

Putin: Rusko vytvoří komplexy, schopné

 

překonat jakýkoliv systém protiraketové obrany

 

  12.10. 2019 , Redakce AC24 , Zdroj: thehill.com     Rusko vyvine komplexy, které překonají jakýkoliv systém protiraketové obrany, uvedl prezident Ruska Vladimir Putin v rozhovoru pro televize RT Arabic, Sky News a Al Arabiya. Rusko pociťuje hrozbu, že se NATO pohybuje směrem k jeho hranicím. „Vždycky jsme to cítili, a vždy jsme o tom mluvili. A vždy se nám dostávalo takových odpovědí: Nebojte se, není to proti vám. Nic strašného se neděje, protože NATO se transformuje, není to žádná vojenská organizace, je neagresivní a tak dále,“ řekl. „Je to vojenský blok. A samozřejmě, když se taková infrastruktura přiblíží k našim hranicím, není to žádná radost,“ uzavřel ruský prezident. Putin poznamenal, že laserové systémy Peresvet a hypersonické raketové systémy Kinžal potvrdily své jedinečné vlasnosti v experimentálně-bojovém režimu a označil dokončení raketového komplexu Avangard za průlomovou techniku a porovnal ji s vypuštěním prvního satelitu Země. Kromě toho Putin promluvil i o pokračování prací na slibném novém projektu, a to hypersonické mořské raketě Zirkon, která by měla být schopna dosáhnout rychlosti 9 Mach a zasahovat jak pozemní, tak i vodní cíle. Současně prezident Ruska zdůraznil, že veškerá práce na posílení obranných schopností, má pouze jeden cíl – je zaměřena na zajištění bezpečnosti Ruska a jeho občanů. Pro arabská média Putin dále řekl, že Rusko otevřeně diskutuje o nepřípustnosti nelegitimní zahraniční přítomnosti v Sýrii. Podle Putina ti, kteří jsou v Sýrii nelegitimně, musí opustit zemi. Dále se nechal slyšet, že území Sýrie by mělo být osvobozeno od cizí vojenské přítomnosti a územní celistvost Syrské arabské republiky by měla být plně obnovena.

 

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/putin-rusko-vytvori-komplexy-schopne-prekonat-jakykoliv-system-protiraketove-obrany

       Celý text:      Rusko-vytvori.doc

 

 

 

Odchod Američanů dává Putinovi

 

šanci na „dohodu století“ v Sýrii

 

 12. října 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,guardian,foto:arch.)     Rozhodnutí Donalda Trumpa dát zelenou,  aby Turecko vstoupilo do severní Sýrie, vyvolalo proud kritiky. Západ však v posledních dvou letech ztrácí v Sýrii vliv a možná to bude reakce Ruska a Íránu, které mají v Sýrii pozemní  síly a mohou  se zapojit  do bojů. Jejich reakce může také odhalit více o dlouhodobé budoucnosti osmileté občanské války v Sýrii. Rusko a Írán se určitě pokusí využít chaosu vyvolaného stažením USA ze Sýrie a tureckou vojenskou operací, píše Guardian. Bez Washingtonu má Moskva nejen možnost ukázat, že Spojené státy jsou „nespolehlivým spojencem“, ale také uzavřít „dohodu století“, pouze k tomu bude nutné najít způsob, jak smířit Kurdy, Damašek a Ankaru. Moskva chce také ukončit občanskou válku v Sýrii. Podle The Guardian je pravděpodobné, že bez USA v dohledu  bude Putin schopen uzavřít svůj vlastní „obchod století“ mezi Erdoganem, Damaškem a Kurdy. Je známo, že ruský prezident vyzval Erdogana k tomu, aby „situaci pečlivě zvážil, aby nepoškodil celkové úsilí o vyřešení syrské krize“. Putin nechce zkazit vztahy s Erdoganem a Ankarou, kterou se Moskva snaží stáhnout z „orbity NATO“ a které i přes rozhořčení aliance již prodalo Rusko své systémy protivzdušné obrany. Řešení krize tak či onak vyžaduje dohodu mezi Kurdy, Syřany a Turky. „Pokud Putin může dosáhnout takové dohody, bude to opravdu dohoda století."

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/odchod-americanu-dava-putinovi-sanci-na-dohodu-stoleti-v-syrii/

       Celý text:      Odchod-Americanu.doc

 

 

 

EK spustí další uprchlickou vlnu: Vyzývá

 

k otevření hranic

 

 12. října 2019     Musíme pochopit, že nyní, nová, ještě větší uprchlická vlna míří k již sociálně zlomenému kontinentu. Evropská komise vyzývá několik států EU, včetně Německa, aby co nejdříve ukončily kontrolu vnitřních hranic a zajistily tak volný pohyb v schengenském prostoru po čtyřech letech. Evropský komisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopoulos uvedl, „chápu, že existují obavy ohledně bezpečnosti a nelegální migrace. Těmto obavám však lze čelit i alternativními opatřeními, jako jsou posílené policejní kontroly a přeshraniční spolupráce“. Tento týden oznámilo Dánsko a Rakousko rozšíření kontrol na hranicích s Německem nebo Maďarskem a Slovinskem. Dánsko rovněž oznámilo, že v polovině listopadu zavede pro  Švédsko nové hraniční kontroly. Na konci září již Německo rozšířilo své kontroly hranicích s Rakouskem o dalších šest měsíců. Francie se také kontroluje hranice. Některé země v důsledku uprchlické krize a teroristické hrozby zavedly hraniční kontroly v roce 2015 a počátkem roku 2016. Schengenský prostor zahrnuje 26 evropských zemí. Podle Avramopoulose v současné době provádí kontroly na vnitřních hranicích šest schengenských zemí (Německo, Rakousko, Dánsko a Francie, Norsko a Švédsko).

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ek-spusti-dalsi-uprchlickou-vlnu-vyzyva-k-otevreni-hranic/

       Celý text:      Dalsi-vlna.doc

 

 

 

Ceny energií by mohly být nižší

 

 Rozhovor Haló novin s Alenou Vitáskovou, předsedkyní Institutu Aleny Vitáskové (IAV)     Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na zrušení dvou loňských cenových rozhodnutí energetického regulačního úřadu (ERÚ), chyběly mu prý pádné argumenty. Přitom dokonce člen Rady ERÚ (po vydání cenových rozhodnutí na r. 2019) informoval veřejnost, že ceny mohly být pro rok 2019 nižší a ERÚ nápravu neprovedl. Následně vláda část členů Rady ERÚ odvolala. Takzvané zelené zdroje energie dostanou finanční podporu v řádech desítek miliard korun i příští rok. Celkové náklady na podporované zdroje energie v posledních letech každoročně činí přes 40 miliard korun, vloni jim bylo vyplaceno 46,1 miliardy korun.

     Bohužel, díky Sobotkově a Babišově vládě se do významných funkcí (na ERÚ) vracejí ti, kteří se pod solárním boomem podepsali a pravděpodobně pomohli vytvořit podmínky pro různé politiky, justici a všechny,  kteří na tomto byznysu nepředstavitelně vydělali, nebo vydělávají. Je mi z toho smutno, premiér Babiš mě zklamal, jako nikdo jiný. Celkové náklady na obnovitelné zdroje elektřiny převýší v ČR do roku 2030 bilion korun. Porušení zákona, legislativy při stanovení výkupních cen pro fotovoltaiky bylo zjištěno a ERÚ pod mým vedením podal dokonce trestní oznámení. To je ta známá kauza cca 162 miliard korun, o které platíme více, než nám ukládal zákon. Státní zástupce Mezlík vše statečně zametal pod koberec a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman mu v tom usilovně pomáhal. Zákony jsou pro tuneláře a šmejdy. Nejsme právní stát, což nakonec vidíte například u těch chudáků (H-System), kteří po několikáté přišli o své bydlení.

     Jiří Nussberger, Haló noviny, 11.10. 2019, str. 3

 

       Celý text:      Ceny-energii.doc

 

 

 

Nákup amerických vrtulníků z nás

 

udělal cíl pro preventivní úder

 

  30.9. 2019     Námořní dobrodružství AČR mají relativně dlouhou tradici. Hovořím o AČR, nikoliv legiích a jejich lodích, ani o říčních lodích, sloužících v ČSLA, píše na Facebooku Jaroslav Štefec. Kdysi dávno, kolem roku 1995, se mezi zasvěcenými tradoval vtip, že Česká republika zakoupí pro svou armádu prostřednictvím tehdejšího náměstka MO, jistého Kalouska, letadlovou loď, kterou bude provozovat na Orlíku. To souviselo s úvahami nakoupit pro AČR námořní verze letounů F-18. Jak to ale vypadá, tomu poslednímu „námořnímu" ataku se už asi nevyhneme. Spojené státy se rozhodly z celkem průhledných důvodů prodat nám tucet vrtulníků firmy Bell, z toho 8 víceúčelových UH-1Y Venom a jako třešničku 4 bojové stroje AH-1Z Viper, vše bratru za 14,5 miliardy korun. Slevili, údajně. Původně chtěli 19 miliard korun. Zřejmě mají dobrá srdce.

     Proč obrovský politický tlak do té doby, než vzdorující Andrej Babiš „kývl" přímo americkému prezidentovi na nákup vrtulníků? To jsou naprosto legitimní otázky, které musíme jako občané klást. Protože se nás to přímo dotýká. Ať už tím, že tímto rozhodnutím získáváme jako ČR „privilegium" to všechno zaplatit, tak tím, že se podobná „unikátní" základna stává prakticky automaticky cílem pro preventivní úder po rozpoutání války. A Pražáci se mohou jen modlit, aby nebyl jaderný. LOM je totiž na území Prahy 10

     přišlo e-mailem

 

       Celý text:      Cil-pro-uder.doc

 

 

 

P.C.Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

 

    10. říjen 2019 , P. C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man    Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“ Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci.  Zadrželi i ruskou občanku Marii Butinovou, falešně obviněnou ze špionáže, a odsoudili ji k trestu ztráty svobody. V těchto dnech zadrželi Američané poslankyni ruského parlamentu Ingu Jumaševovou, kterou předtím pozvali k účasti na dialogickém fóru Fort Ross v USA...

     Dokáže ruská vláda porozumět tomu, že je pro jednotlivé její členy nebezpečné přicestovat do USA nebo kamkoli jinam mimo území Ruska, kde se jich washingtonští rabijáci mohou zmocnit a unést je? Až do nebe volající ponižování a potupy, které ruská vláda z rukou Washingtonu tak ochotně přijímá, povzbuzuje gangstery k potupám dalším, které se budou už jen zostřovat. Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu. Nevšimla si ruská vláda ani nedávných násilností v Hong Kongu, ke kterým došlo právě jen v důsledku čínské nonšalance vůči aktivitám Amerikou financovaných tamních neziskovek? Cožpak chce prožít ještě jednou totéž?

 

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-cozpak-se-rusove-nikdy-nepouci.html

       Celý text:      Urazka-za-urazkou.doc

 

 

 

Le Figaro: Krach světové ekonomiky

 

čeká za rohem!

 

 10. října 2019 , Nicolas Baverez     Globální ekonomika je na pokraji nového finančního kolapsu, který naznačuje, že bude větší a bude obtížnější ho vyřešit, než krizi v roce 2008, varuje Nicolas Baverez, publicista Le Figaro. Krach nastává, když zisky, které se prudce zvýšily v důsledku euforie, začnou klesat a neumožňují splácet akumulované dluhy. A podle novináře je dnes světová ekonomika v tomto okamžiku na přechodu z jednoho stádia do druhého. Nejzranitelnější státy a podniky již zachváceny úvěrovou krizí. Patří sem zejména Argentina, Turecko a Jižní Afrika. Jak vysvětluje, růst světové ekonomiky se výrazně zpomaluje. Je na úrovni 2,9% - nejnižší za 10 let. Soukromý a veřejný dluh na celém světě činí celkem 250 bilionů dolarů, tj. 320% světového HDP, což přispívá k nárůstu spekulativních bublin v realitním a finančním sektoru i na trhu. Všechny hospodářské havárie mají společné rysy - vznikají z neodůvodněného růstu platebních prostředků, což přispívá k nafukování spekulativních „bublin“. Podle něj se již dnes musí Evropa připravit na záchranu v případě šoku správným stanovením priorit v hospodářské politice.

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-krach-svetove-ekonomiky-ceka-za-rohem/

       Celý text:      Figaro-krach.doc

 

 

 

Co je za Trumpovým stažením se ze Sýrie?

 

 10.10.2019 M. K. Bhadrakumar     píše o tom, že Donald Trump vrátil hru k Erdoganovi a Vladimir Putin z něho musí mít bolení hlavy. Je možné, že Trump pochytil něco od ruského prezidenta, alespoň co se juda týká. Byla zopakována pozice Ruska, které chce, aby všechny zahraniční jednotky nelegálně působící v Sýrii odešly. Pokud se Turecko přesune do severní Sýrie, otevře Pandořinu skříňku. Írán už varoval Turecko před invazí a nabídl mediaci. Kurdové se postaví Turkům, čehož může využít Sýrie a podniknout hlavní ofenzívu do Idlíbu, kde ještě jsou radikální islámské skupiny – a podporuje je Turecko. Rusko se může dostat do těžké pozice být brokerem na všech těchto frontách. Turecká invaze rozhodně zkomplikuje jemné ruské pohyby po diplomatické šachovnici. Jenže být arbitrem a zároveň aktérem, to je nemožná situace, a to dokonce i pro ruskou diplomacii.

     Trump bude bezesporu čelit kritice. Kritici tvrdí, že Trump hází Kurdy přes palubu, což oslabí americkou důvěryhodnost jako spolehlivého spojence na Blízkém východě. V Pentagonu se Sýrie vnímá okem studené války – je potřeba tam být, je to strategický imperativ, protože Rusové tam mají své základny. Tento názor v americké politické elitě rezonuje. Na druhé straně, Trump může říkat, že ukončuje americké angažmá, v němž USA nemají žádné přímé zájmy. Bhadrakumar se dále domnívá, že tento vývoj ukazuje na měnící se pozici USA. Trump dal jasně najevo, že rozhodně nemíní jít do války s Íránem, aby chránil Saúdskou Arábii. Státy jsou pod tlakem, aby vyřešily své spory svými vlastními iniciativami. Jsou například známky toho, že Spojené arabské emiráty a Saúdská Arábie se snaží najít „modus vivendi“ s Íránem. Putin se chystá na návštěvu Saúdské Arábie. Bude se snažit prosadit ruský koncept, který se týká architektury kolektivní bezpečností v Perském zálivu. Putin totiž navrhnul, aby Rusko a také USA a další (Indie) byli „pozorovateli“ v inkluzivním kolektivním bezpečnostním mechanismu mezi zeměmi Perského zálivu.

 

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/10/co-je-za-trumpovym-stazenim-se-ze-syrie/

       Celý text:      Trumpovo-stazeni.doc

 

 

 

Život na dluh


 Slavomír Ravik
       Naše bankovní kliky se účastní největšího hazardu, jaký si můžeme představit. Sedí u rulety, sázejí, pracuji s počtem pravděpodobností, vědí, samozřejmě, že dojde občas k prohrám, ale spoléhají dál na své sázky. Michael Snyder zaznamenal statistické údaje o planetárním zadlužení celé planety —  199 bilionů dolarů (v r. 2015). M. Snyder, který se zabývá „ekonomickým kolapsem“, se posléze zeptal, „jak dlouho může takový mejdan vydržet?“ a odpovídá si sám, že „to, co bude následovat potom, bude nevětší finanční krach všech dob“.

     Joseph Vogl říká, že finančně-ekonomická moc doslova podkopala jako čtvrtá moc demokratickou suverenitu. Vystupuje totiž vedle tří pilířů demokracie, tedy vedle moci zákonodárné, výkonné a soudní, jako čtvrtý prvek ve hře, nadaný nejsilnějším vlivem. Inu, zapomněli jsme na poznání, k němuž dospěl literát prvního století našeho letopočtu Publius Syrus, že „dluh proměňuje svobodu v nevolnictví".

     Je pozoruhodné, že i pocit bídy a nedostatku se staly pojmy relativními, neboť vývoj techniky a ovšem i reklamy nám bravurně vnutily pocit chudoby, i když nám fakticky nic neschází. Kdysi byl pojem bídy jednoznačný — byl to rozdíl mezi skutečně životní potřebou a chabými prostředky, které jsme stačili vydělat. Dnes se pocit nouze může definovat jako rozdíl mezi tím, co již vlastníme a mezi novinkami, které vídáváme v reklamách a za výlohami přeplněných krámů.
     Wolfgang Streecker vypočítává několik krizových momentů kapitalismu - krom ekonomické nerovností je to zadlužení a my bychom mohli dodat ještě migrační vlnu. Streecker ve své knize o tom, "Jak skončí kapitalismus?" dospívá k názoru, že "vstupujeme do éry nejistoty a nemáme tuchu o tom, co nás čeká a co nás nemine".
     Haló noviny, 9.10. 2019, str. 13


         Celý text:      Zivot-na-dluh.doc

 

 

 

Co určitě není levice a co pravděpodobně levicí je

 

 10.10.2019 , Stanislav Hošek     V textech současných publicistů je nadmíru problémů, jejich řešení, ale i osobností, které jsou označovány v tom lepším případě za levičáky, neomarxisty, či euromarxisty, v tom horším za bolševiky, socany, ba i komouše, ba až zdivočelé diktátory s totalitními tendencemi. Na první pohled to vypadá, že se svět zbláznil kvůli klimatu. Ihned toho využívají skoro všichni politikové, ideologové, publicisté a další lokajové skutečné moci. Politikové proto, aby se zviditelňovali na nové módní vlně. Ideologové zase proto, že umí vždycky využít každý společnostní jev k potvrzení svého, jedině správného učení. Publicisté pak proto, že ví, za co se dají získat vyšší honoráře, či dokonce kariérní postup. Ti méně vědoucí, jsou mediální manipulací zneužíváni k prosazování jiných až ryze skrytých zájmů těch, kdo jimi manipulují. Ti, kdo se pak snaží vnést rozum do problematiky, jsou ideologicky nálepkováni, stále častěji šikanováni, ostrakizováni, dokonce vyhazováni ze svých zaměstnání a jiných pozic, zakazováni až soudně trestáni.

     U klimatického alarmismu, či vítání migrantů, ba celého multikulturalismus lze poměrně jednoduše zpochybnit a při širší argumentaci dokonale vyvrátit, že jde o levicový přístup k řešení všelidských problémů. Stejně tak lze zpochybnit, ba podle mne vyvrátit, že nelze za levicovou politiku, či jednání hovořit i v případech fanatiků a fanatiček genderismu, zavádění občanské společnosti přes politizaci neziskovek, prosazování geneticky modifikovaných plodin až po všechny ostatní ty peripetie současných globalistů. Texty odsuzující zmíněná chování jsou dneska doslova prošpikovány útoky na levici, ačkoliv o levici vůbec nejde. Ochrana životního prostředí není ani levicové téma, ani pravicové. Je všelidské. Teprve reálné pokusy o řešení naznačují, zda jde o politiku pravicovou, či levicovou.

 

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/co-urcite-neni-levice-co-pravdepodobne-levici-je

       Celý text:      Co-neni-levice.doc

 

 

 

Švédsko se vymyká kontrole

 

 10. říjen 2019 , Judith Bergman (komentátorka, právnička, politická analytička a významná spolupracovnice Gatestone Institute)       Podle policejních statistik proběhlo ve Švédsku od ledna do konce července 2019 120 pumových útoků. „V loňském roce došlo k 306 případům střelby, při kterých zahynulo 45 lidí. Podle policie se počet obětí střelby od roku 2014 zdvojnásobil." „V loňském roce došlo k 306 případům střelby, při kterých zahynulo 45 lidí. Již třetí rok po sobě se počet ohlášených znásilnění zvýšil na 20 ohlášených znásilnění denně v roce 2018. V roce 2019 zatím počet ohlášených znásilnění vzrostl o 14 procent... Další skupinou obyvatelstva, která v zemi trpí, protože právo a pořádek vzaly za své, jsou švédské děti. Podle BRÅ (švédská Rada pro prevenci kriminality) došlo v posledních letech k výraznému nárůstu počtu případů okradení mladých lidí.

     Imigrace a integrace spolu úzce souvisí. Proto je nutná dlouhodobá přísná imigrační politika. Běžným postupem by mělo být udělení povolení jen k dočasnému pobytu, a co se týče slučování rodin, tak pravidlem by měl být požadavek finanční soběstačnosti." Lídr největší opoziční strany Moderaterna (Umírněná strana) Ulf Kristersson nedávno ve svém článku v deníku Aftonbladet napsal: "Löfvene, ztratil jste kontrolu nad Švédskem." Ve svém článku kritizoval švédského premiéra Stefana Löfvena za neschopnost řešit nejpalčivější problémy dnešního Švédska.

 

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/svedsko-se-vymyka-kontrole.html

       Celý text:      Vymyka-se-kontrole.doc

 

 

 

Příběh statečného protifašistického bojovníka

 

Monika Hoření     Jan Turek z Prahy, který právě oslavil 90 let, prožil bohatý život. Byl totiž již jako chlapec zapojen do protifašistického odboje a jako 15letý bránil se zbraní v ruce pražské barikády. Profesní život Jana Turka patřil v podstatě politické práci, nejprve pracoval ve svazu mládeže, pak v aparátu komunistické strany či ve Sboru národní bezpečnosti. Svou pracovní kariéru zakonči v aparátu Národní fronty. Od mládí byl členem Svazu protifašistických bojovníků, předchůdce současného Českého svazu bojovníků za svobodu. V roce 1981 byl na plénu UV ČSPB zvolen tajemníkem a členem předsednictva.

     Celoživotní neměnné přesvědčení se formovalo od Janova dětství a mládí jednak pod vlivem proletářského Žižkova, kde žil, a také pod vlivem své maminky Žofie, rozené Mikšovské, a jejích bratrů. Zvláště strýce Františka Mikšovského, vzdělaného dělníka, funkcionáře KSČ a Rudých odborů, dokonce zakládajícího člena komunistické strany v roce 1921. Květnového povstání se Jan Turek účastnil jako nejmladší barikádník na Žižkově v bojové jednotce »Památníku národního osvobození«. Se zbraní v ruce sloužil od 5. května 1945. Jako příslušník Revolučních gard sloužil do 18. května 1945, kdy byl zařazen do pohotovostní jednotky k obsazení pohraničí v okrese Česká Lípu. V obci Bohatice dohlížel na dobrovolný odchod Němců z ČSR.

     Obdržel řadu vyznamenání: pamětní medaili II. národního odboje Za věrnost, pamětní odznak Barikádníka Prahy XI., v roce 1946 vojenskou medaili Za zásluhy o ČSR. Významným oceněním byl Čs. válečný kříž 1939. Za obětavou práci v dalších již mírových desetiletích svého života získal státní vyznamenání Za zásluhy o výstavbu, Za obětavou práci pro socialismus a Za vynikající práci.     Haló noviny, 7.10. 2019, str. 6

 

       Celý text:      Pribeh-bojovnika.doc

 

 

 

Čínský boj proti chudobě ukazuje světu

 

cestu k likvidaci chudoby

 

 4.10. 2019     Po svém vzniku byla Čínská lidová republika jedna z nejchudších zemí na světě, obyvatelé neměli dostatek potravin a oblečení. V uplynulých 70 letech se počet chudých lidí snížil o 850 milionů. Od roku 2013 do roku 2018 Čína každoročně snížila počet chudých obyvatel o 12 milionů, a přispěla 70 % k celkové likvidaci chudoby na světě. Podle plánu Čína v příštím roce realizuje cíl a v podstatě vymýtí chudobu. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) na recepci na oslavu 70. výročí založení Čínské lidové republiky řekl, že bude vyřešena otázka chudoby, která už trápí čínský národ několik tisíc let, což je také skvělý zázrak v historii rozvoje lidstva. Čína poskytla celkem 170 zemím a mezinárodním organizacím podporu v hodnotě přes 400 miliard čínských yuanů, vyslala víc než 600 tisíc lidí na pomoc, realizovala přes 5000 projektů na podporu zahraničních zemí a vyškolila více než 12 milionů talentů pro rozvojové země, čímž splnila svou odpovědnost velké země. Podle zprávy Světové banky pomohla iniciativa Pásmo a stezka 7,6 milionu lidí z dotčených zemí vymanit se z extrémní chudoby, a 32 milionů lidí se zbavilo střední chudoby. Loni v září na Pekingském summitu Čínsko-afrického fóra spolupráce čínská strana slíbila, že zahájí s africkými zeměmi spolupráci při upevňování schopnosti rozvoje, což získalo ocenění vedoucích představitelů afrických zemí.

 

       Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/10/04/281s187417.htm

       Celý text:      Cinsky-boj.doc

 

 

 

Systematická infiltrace klanů migrantů

 

do německých orgánů stále pokračuje

 

  7.10. 2019 , Redakce AC24 , Zdroj: politikstube.com    

Ve všech částech německého státu je infiltrace a tolerantní lidé to teprve teď zjišťují,  ale někteří si ani nevšimnou trojských koní. Kurdsko-libanonské klany se stále více snaží proniknout do imigračních úřadů, přijímacích úřadů nebo pracovních středisek. Uvádí to „Kölner Stadt-Anzeiger“ a cituje se z rozhovoru s Oliverem Huthem, místopředsedou Německé asociace pro vyšetřování trestů (BDK).

     Organizovaný zločin stále více ovlivňuje veřejnou správu. Buď úplatek, nebo jiné výhody, řekl Huth. To platí pro klany, ale také pro mafii. Pro klany je to podobné mafii: „Existují lidé z úřadů, kteří prozrazují vnitřní informace,“ řekl. Huth je pro vytvoření zvláštních trestních tribunálů pro řešení trestných činů klanů. Severní Porýní-Vestfálsko je „zdaleka nejvíce zasaženo klanovými postupy“, objasnil.

 

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/systematicka-infiltrace-klanu-migrantu-do-nemeckych-organu-stale-pokracuje?redirect=%2F

       Celý text:      Infiltrace-migrantu.doc

 

 

 

Technológie ovládania mysle

 

5.10. 2019     Americká armáda sa téme výskumov ovládania mysle venovala už od konca druhej svetovej vojny, pričom na výskumoch spolupracovali okrem iného aj zajatí nacistickí vedci, dopravení do USA po vojne v rámci projektu Paper Clip. V 1960tych rokoch sa mnohé projekty dostali na verejnosť v rámci aféry spojenej s vyšetrovaním projektu MK-Ultra (projekt programovania diaľkovo aktivovaných atentátnikov, programovaných pomocou kombinácie drog a intenzívneho mučenia). V dôsledku obrovského rozhorčenia verejnosti Kongres ukončil financovanie projektov kontroly mysle, avšak tie následne iba pod inými názvami prešli do zóny „čiernych projektov“ financovaných z peňazí z drogových biznisov CIA.

     Základné stratégie : 1) Ovládanie správania, nálady a názorov davu pomocou propagandy; 2) ovládanie mysle pomocou halucinogénnych a psychofarmaceutických drog; 3) Hypnóza; 4) Ovládanie správania ľudí pomocou elektromagnetických vysielačov; 5) Ovládanie ľudí pomocou akustických vysielačov; 6) Tzv. psychotronické zbrane a agenti.

     Testovali i výskumy v praxi. Nechvale známy je v tejto súvislosti “Jonestown“, sekta Jima Jonesa v Zimbabwe, kde americké tajné služby po skončení projektu povraždili všetkých členov sekty a pred verejnosťou to prezentovali ako hromadnú samovraždu. Z modernej doby sa dajú spomenúť napríklad správy, že na Ukrajine v dobe rozbiehajúceho sa Majdanu v roku 2014 bola použitá  neznáma chemická látka, pridávaná ako „čistiaci prostriedok“ do pitnej vody. Taktiež sú správy o tom, že agresívnym demonštrantom na námestí Majdan bol podávaný čaj s prímesou nejakej drogy, ktorá zvyšovala ich bojovnosť, spomína sa v tejto súvislosti Captagon. Patrí sem tzv. “hlboká indoktrinácia”smerovaná na čo najmladšie deti s cieľom vštiepiť im do podvedomia nejaké nespochybniteľné pravdy ako napríklad o “dobrotivom impériu USA”, o verejnoprospešnom význame mimovládnych nadácií, o “zastupiteľskej demokracii” ako jedinom a najlepšom spôsobe vlády vo svete, o prospešnosti miešania farebných rás, o výhodách sexuálnej promiskuity...
 

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8046-technologie-ovladania-mysle.htm

       Celý text:      Technologie-ovladania.doc

 

 

 

Rusko pomáha Číne pri vývoji národného

systému protiraketovej obrany

 

6.10. 2019     Približne sto príslušníkov čínskej armády, ktorí budú mať na starosť druhý pluk ruských protilietadlových raketových systémov S-400, absolvovalo v lete v Ruskej federácii výcvikový kurz na používanie týchto systémov. Ruská federácia pomáha Číne vytvoriť jeden z najdôležitejších prvkov protiraketovej obrany: systém včasného varovania pred raketovými útokmi. Ruský prezident Vladimir Putin to oznámil na stretnutí Valdajského diskusného klubu. Putin zdôraznil, že systém varovania pred raketovým útokom, ktorý je v súčasnosti k dispozícii iba dvom krajinám, USA a Rusku, sa čoskoro objaví v rukách tretieho hráča v Pekingu.

      Podľa Putina má toto vzájomne prospešné partnerstvo dobrý vplyv na ekonomiku a výrazne zvyšuje obchod medzi oboma krajinami. Najmä v minulom roku to bolo 108 miliárd dolárov a ďalší cieľ bol stanovený na 200 miliárd dolárov. Prezident Ruskej federácie poznamenáva, že chápe, že 70% ruského vývozu sú energetické zdroje, ale považuje to za prirodzené, pretože Peking potrebuje tento tovar, a Rusko to vlastní. To však neznamená, že Moskva nie je zapojená do iných oblastí hospodárskej spolupráce.

 

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/10/04/putin-rusko-pomaha-cine-pri-vyvoji-narodneho-systemu-protiraketovej-obrany-dnes-0935/

       Celý text:      Rusko-Cine.doc

 

 

 

Diplomat KLDR promluvil o neúspěchu

 

pracovních jednání s USA.

 

 6.10. 2019 , Autor článku: Jang Moon Vok , PCHJONGJANG     Zvláštní vyslanec Ministerstva zahraničí Korejské lidově demokratické republiky Kim Myong-Gil promluvil o neúspěchu pracovních jednání se Spojenými státy, informovala agentura Yonhap s tím, že korejská delegace předčasně opustila jednání. „Jsme zklamaní z toho, že Spojené státy nepoložily nic na jednací stůl. Nyní leží na Spojených státech odpovědnost za pokračování jednání,“ prohlásil Kim Myong-Gil, jehož slova cituje Dagens Nyheter.

     Delegace KLDR v čele se zvláštním vyslancem KLDR Kim Myong-Gilem a delegace USA v sobotu jednaly ve Stockholmu, poprvé od únorového summitu v Hanoji. Severokorejští diplomaté, aniž by se dočkali konce rozhovorů, opustili místo summitu. Podle slov Kim Myong-Gila, jehož cituje agentura Yonhap: „Spojené státy přišly s prázdnýma rukama“, nevzaly ohled na požadavky KLDR. Agentura Yonhap zmiňuje, že hlavní jednání se měla soustředit na to, aby byl učiněn pokrok v realizaci dohody, které bylo dosaženo během prvního summitu USA-KLDR v Singapuru v červnu roku 2018. Do dohody patří řada povinností na budování nových vzájemných vztahů, vytváření stabilního světa a práci ve směru „úplné denuklearizace“ Korejského poloostrova, kdy USA si denuklearizaci vykládají po svém, že jejich zbraně tam zůstanou a KLDR se jich zbaví.

 

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238481

       Celý text:      Diplomat-KLDR.doc

 

 

 

Jaroslav Bašta: Záludný výklad dějin

 

 6.10.2019 , Jaroslav Bašta a -rp-  PrvníZprávy     V tomto týdnu jsem se zúčastnil velmi zajímavého semináře, který se zabýval 75. výročím zahájení Karpatsko – Dukelské operace, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz  Jaroslav Bašta. Bezmála sedmdesát pět let od skončení války postupně dochází k revizi dějin. Přesně jak to předpovídal ve svém projevu ze 14. 12. 1945 v souvislosti se svými dekrety československý prezident Edvard Beneš: „Brzo přijde chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očišťovat z toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto své nové lži budou přednášet.“

     Tuto fázi přepsání dějin charakterizují události na Ukrajině, kde došlo k faktické a posléze i právní rehabilitaci ukrajinských příslušníků jednotek SS. Iniciátorkou kauzy sochy maršála Koněva je obdivovatelka generála SS Helmutha von Pannwitze a jemu podřízených kozáků Eugenie Čihalová. Ta se stala členkou Rady vlády ČR pro národnostní menšiny jako zástupce Rusů. Nepřekvapí mě, když pomník osvoboditelům, který sochu maršála nahradí, zahrne i Ivana Kononova, generála Vlasovců, v bývalé Jugoslávii označovaného spolu s von Pannwitzem za válečného zločince.

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/jaroslav-basta-zaludny-vyklad-dejin.html

       Celý text:      Zaludny-vyklad.doc

 

 

 

Bílá růže od Stalingradu a pilot Messerschmittu

 

 5.10. 2019     Lýdie Vladimirovna Litvjaková, sovětská pilotka a nikdy nepřekonané ženské letecké eso se 12 sestřely, členka legendárních Nočních čarodějek. Nad krvavým bojištěm u Stalingradu se  10. září 1942 objevila Lýdie Litvjaková a její kolegyně na nejmodernějších strojích Jak-1, které měly posílit sovětské síly. O tři dny později Lýdie sestřelila německý bombardér Junkers Ju 88, který se v plamenech zřítil k zemi. Její kolegyně Raisa Belajeva zaútočila na stíhací doprovod a vybrala si jeden z Messerschmittů. Jeho pilot se ale obratným způsobem dostal za její ocas a zaměřil letadlo Raisy. Německý pilot netušil, že jen vteřiny ho dělí od zabití ženy. Najednou ucítil, jak jeho letoun trhají výstřely děla jiného Jaku, který pilotovala Bila-ruze.

     Německý pilot jednotky JG 53 Erwin Meier, musel vyskočit na padáku. Na zemi byl okamžitě zajat Sověty. Unteroffizier Erwin Meier, dvojnásobné eso s jedenácti sestřely a Železným křížem, řekl svým věznitelům, že se chce setkat s „mužem“, který ho sestřelil a byl natolik schopný, aby dostal držitele Železného kříže. Protože byli blízko letiště, kde byla umístěna Lýdie, stráže se rozhodly vyhovět jeho žádosti. Když mu byla představena malinká krásná Lýdie, jako pilot, který ho porazil, byl uražen, protože si myslel, že se mu Sověti vysmívají. Krátká konverzace, ve které mu Lýdie popsala každý detail boje, ho přesvědčila, že se setkal s pilotkou, která ho opravdu sestřelila. Další den putoval Erwin s dalšími zajatci do gulagu a Lýdie ten den sestřelila další letoun. Lýdie umírá v roce 1943, ve věku pouhých 21 let během souboje s nepřátelskými letadly.

 

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/bila-ruze-od-stalingradu-a-pilot-messerschmittu-1404064041.html

       Celý text:      Bila-ruze.doc

 

 

 

Sergej Šojgu vyprávěl, jak

 

zachraňovali ruskou armádu

 

 22.9. 2019 Michail Rostovskij, volný překlad P. Rejf     Sergej Šojgu: jsem přesvědčen, že bezpečnost země závisí především na tom, jak silná je její armáda a jak moc je schopna bránit svou zemi. A také - na důvěře občanů ve svou armádu. Samozřejmě jsem stejně jako vy, zastánce toho, aby nebyla válka. Ale aby nebyla, musí být naše armáda velmi silná, dobře vyzbrojená a vybavená, a co je nejdůležitější, vnitřně připravená bránit svou vlast. Oživení armády nebylo okamžité. Všechno to začalo uvědoměním si jejího žalostného stavu v roce 1999... A pak předseda vlády Vladimír Vladimirovič Putin s našimi tehdejšími omezenými schopnostmi začal přijímat zásadní rozhodnutí o reformě našich ozbrojených sil. Otázky budování a výcviku ozbrojených sil, jejich vybavení moderními zbraněmi a rozvíjení vojensko-průmyslového komplexu jsou pod neustálou kontrolou našeho prezidenta.

     V Sýrii jsme se museli naučit bojovat novým způsobem. A my jsme se to naučili. Podle výsledků bojových akcí v Sýrii byly u nás provedeny velké rozbory letů. S ohledem na syrskou zkušenost bylo upraveno přibližně 300 druhů zbraní a z výroby jsme jednoduše stáhli 12 vzorů zbraní, které byly dříve považovány za nadějné. Doufám, že v současnosti nepřipadá v úvahu plnohodnotná válka. Pokud však hovoříme o počtu hrozeb pro naši zemi, není jich méně. Na Západě se již dávno vytvářejí vzory a algoritmy pro svržení jakékoli zákonné moci, která je pro ně v jakékoli zemi nepohodlná. To vše se samozřejmě děje pod hlavičkou podpory demokracie.

     Rusko už docela účinně odolává Americe. Odolává díky naší vědě, našemu průmyslu, našemu novému vývoji. Podle velikosti rozpočtu na obranu jsme na světě obecně na sedmém místě. Hlavní věc však je, že jsme v našich vojenských výdajích docela efektivní, jsou velmi přesně vynaloženy a jsou pozorně sledovány naším Nejvyšším velitelem. Potřeba opětovného vytvoření vojensko-politické správy se projevila, když jsme viděli, jak aktivně se Západ vměšuje do záležitostí armády. Například jsme začali vytvářet parky „Patriot“. Před třemi lety jsme začali vytvářet JunArmiju, a dnes má více než 500 tisíc chlapců a dívek.

 

       Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3450535

       Celý překlad:      Jak-zachranovali.pdf

 

 

 

Jde o zajištění dominantní pozice Německa

 

Monika Hoření, Haló noviny, 5.10. 2019, str. 3     Rozhovor Haló novin s historikem, religionistou a sociálním psychologem Petrem Schnurem:     Velká většina imigrantů patří kulturně k okruhu konzervativního sunitského islámu a nepřišla do Německa, aby se integrovala, nýbrž aby žila tak jako dříve, podle svých zvyků a pravidel, jen lépe a pohodlněji. Tato skupina nemá naprosto žádný zájem na kontaktech s Němci a dalšími obyvateli kteří mají jiné hodnoty. Jednou větou: zůstávají pouze mezi sebou, kontakty navenek jsou omezeny na nejnutnější. Namísto »multikulti« se otevřely hranice bezpříkladné monokultuře s pocitem náboženské, a tedy morální převahy nad hostitelskou zemí.

     Politika Německa po připojení NDR pendluje mezi tlakem z USA a vlastními velmocenskými ambicemi. Ekonomická a vojenská dominance Evropy skrze EU znamená samozřejmě nárůst vlivu uvnitř NATO a tedy posílení vlastní pozice vůči USA. Už by se konečně mělo v rámci NATO a EU přestat hovořit o obraně. Evropské armády již nemají defenzivní charakter, jedná se o intervenční útvary budované pro válečná tažení mimo vlastní území. Staré politické paradigma ekonomické a vojenské expanze na východ nejenže se pod novými prapory a hesly revitalizovalo, ono vlastně nebylo nikdy přerušeno. Rozkouskování Balkánu, rozšiřování NATO východním směrem, snaha o politický vliv v bývalých sovětských republikách okolo Ruské federace a instrumentalizace Ukrajiny byly pouhou předehrou k aktuálnímu politickému, vojenskému a ekonomickému tlaku ...

     Na Rusko se prostě musí z vojenského, hospodářského i politického důvodu brát ohled, což znamená určité zábrany a subtilnější nátlakový postup než v případech malých států. Na politické scéně a v médiích probíhá systematická manipulace moderních dějin, konkrétně druhé světové války. Neustále je mediálně frekventován tzv. Hitler-Stalin-Pakt o neútočení, samozřejmě zcela odtržený od předchozích událostí. Bez toho, že by se bylo jen zmínilo například o masívní podpoře angloamerického kapitálu nacistům nebo o podobných »paktech« ze strany těch, kteří dnes na Rusko ukazují prstem. Například na skutečnost, že Polsko a Německá říše uzavřely již v roce 1934, tedy rok po nástupu nacistů k moci, tzv. Hitler-Pilsudski pakt.

 

      Celý text:      Pozice-Nemecka.doc

 

 

 

Válka nové generace: V USA k prvnímu

 

letu ruského dronu „Lovec" se Su-57

 

 2. října 2019     Americká média živě reagovala na zveřejněné video z prvního společného letu ruského stíhacího letounu páté generace Su-57 a těžkého útočného dronu S-70 „Ochotnik“ („Lovec“). The National Interest poznamenává, že to demonstruje bojovou roli „Lovce“, který má rozšířit schopnosti Su-57. Publikace uvádí, že při vývoji dronů (UAV) byly použity tajné technologie. Současně má dron motor, díky němuž může dosáhnout rychlosti až 1000 km/h. „Lovec" přenáší informace v reálném čase, aby vytvořil dynamický obraz bojiště. Konkrétně může Su-57 dostávat informace o cílech od dronu pro své rakety s dlouhým doletem, které zůstávají daleko za vzdušným prostorem ovládaného nepřítelem.

     The Drive píše, že takový tandem může být použit k zacílení zbraní dlouhého doletu, což umožňuje Su-57 zasáhnout cíle ve vzduchu i na zemi, zatímco bude co nejdále od protivzdušné obrany a nepřátelských bitevniků. To je zvláště cenné, vzhledem k nižším viditelnosti Su-57, než „Lovce“. Během půlhodinového zkušebního letu byla vyvinuta interakce mezi dronem a vedoucím letadlem, aby se rozšířilo radarové pole stíhačky a naznačily cíle pro rakety dlouhého doletu, aniž by se Su-57 dostalo do zóny protiletadlové obrany.

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/valka-nove-generace-v-usa-k-prvnimu-letu-ruskeho-dronu-lovec-s-su-57/

      Celý text:      Lovec.doc

 

 

 

EXODUS!


Frank Keoghan, šéf Lidového hnutí (Irska), 2019,
překlad Vladimír Sedláček     Členství v EU zahrnuje i to, že se členský stát vzdá práva na zavedení národní kontroly nad pohybem zboží, služeb, kapitálu a pracovních sil z jedné země do druhé a odsouhlasí, že se podřizuje nadnárodnímu rozhodování v těchto oblastech politiky. Což znamená vzdát se státní svrchovanosti. Podle OSN ze všech zemí, u kterých se v nadcházejících desetiletích očekává nejvyšší úbytek obyvatel, je prvních deset z východní poloviny Evropy, a sedm z nich je v Evropské unii. Jedním z důvodů k obavám ve většině těchto zemí je unijní svoboda pohybu, jedna ze čtyř „základních svobod“, jež svazují osmadvacítku. To vyvolalo rostoucí obavy z odlivu mozků nejkvalifikovanějších občanů za lepším zaměstnáním v zahraničí. Rozsáhlá migrace pracovníků zdravotnictví z východu na západ je už víc než deset let nepříjemnou skutečností. Neexistuje tu žádný mechanismus k obnově vyrovnávání platebních přebytků ze států, které tyto přebytky mají, do států, kde trvá deficit. To je příčina velkých rozdílů životní úrovně, vládních (rozpočtových) schodků, vyrovnávání platebního postavení a úrovně konkurenceschopnosti. To vždycky bylo a je zásadní vadou v integračním „projektu“. EU se nestane tím, co Němci nazývají „přesuvnou unií“, v níž bohaté členské státy odškodňují chudé za to, že se vzdaly své měnové svrchovanosti. To by občané-voliči v bohatších zemích nikdy netolerovali. Takže východoevropské země jsou odsouzeny k tomu, aby jejich lid v dohledné budoucnosti vykrvácel, pokud setrvají v EU.

 

      Celý text:      Exodus.doc

 

 

 

Kdo bránil a jak Rusku v porážce

 

„teroristického internacionalismu“ v Sýrii?

 

 4.10. 2019  Autor článku: Irina Vladivojna Zajceva , SOČI     Ruské akce v Sýrii porazily mezinárodní terorismus, i když se některé země pokusily zabránit zahájení ruské vojenské operace. Uvedl to ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin, který vystoupil v mezinárodním diskusním klubu Valdaj v Soči. Prezident Ruské federace vysvětlil, že řada zemí se pokoušela zabránit zahájení antiteroristické vojenské operace v Sýrii. Ruská vojenská operace v Sýrii proti teroristickým skupinám Al-Káida, Islámský stát a Fronta an-Nusrá (všechny tři jsou v Ruské federaci zakázány) byla zahájena 30. září 2015. Ozbrojené síly země jsou zapojeny do konfliktu na straně vládních sil a provládních militarizovaných útvarů Sýrie. Od chvíle zahájení ruské protiteroristické operace bylo zabito 5 244 teroristů Islámského státu a 5 485 bojovníků povstaleckých a islámských skupin.

     Proces řešení situace v Sýrii může stát modelem řešení regionálních krizí s převládajícím využitím diplomatických mechanismů. „Použití síly je zde extrémně vynucená výjimka,“ řekl. „Chtěl bych doufat, že bez ohledu na to, jak složité jsou mezi státy vytvářeny vztahy, bez ohledu na to, jak nebezpečné mohou být právní mezery, například v oblasti jaderných a raketových zbraní, světový řád založený na klíčové roli mezinárodního práva se bude transformovat, ale zůstane zachován. A my všichni budeme pracovat na jeho ochraně,“ řekl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin.

 

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238385

      Celý text:      Putin-Valdaj.doc

 

 

 

Farmář: Letadla jsou horší než chov

 

dobytka a nikdo neprotestuje

 

(Protože letadla slouží především bohatým a maso a mléko je i pro "plebs" Západu.)

 

 3. října 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)     V Nizozemsku na silnicích směrem do Haagu byly masivní dopravní zácpy, které zorganizovaly tisíce farmářů, ti se svými traktory obsadili silnice. Hromadná demonstrace byla iniciována nedávným návrhem strany D66, člena vládní koalice, aby se chov dobytka výrazně snížil, tím se sníží emise CO2. Jesse Klaver, vůdce Zelených a Rob Jetten vůdce D66, navrhli, aby zemědělci snížili na polovinu své stavy dobytka. Zemědělské organizace zdůrazňují, že jejich členové jsou unaveni tím, jak jsou charakterizováni tradičním globalizačním tiskem, "levicovými" aktivisty a liberálními politiky jako „zločinci v oblasti životního prostředí“ za výrobu potravin v zemi. Hrozí jim bankrot a jsou obětováni jako znečišťovatelé ovzduší a porušovatelé práv zvířat. Podobně jako veřejná podpora, kterou požívají francouzské "žluté vesty", se uvádí, že tyto protesty mají širokou podporu ve všech sektorech nizozemské společnosti.

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/farmar-letadla-jsou-horsi-nez-chov-dobytka-a-nikdo-neprotestuje/

      Celý text:      Letadla-a-dobytek.doc

 

 

 

Ani nová recese či nový prezident nezmění

 

neudržitelnou zahraniční politiku USA

 

4.10.2019 VSa     Nákladná zahraniční politika USA je neudržitelná, přesto v ní bude země i za cenu dalšího zadlužování pokračovat. S Trumpem i bez něj. Většina ekonomů a obyčejných Američanů je toho mínění, že se blíží hospodářská recese, píše Peter Harris z Coloradské univerzity. Harris říká, že USA nyní žijí nad poměry. Deficit rozpočtu se letos odhaduje na 1,1 bilionu dolarů, národní dluh činí 22 bilionů dolarů a roste, což zatěžuje zemi skoro 400 miliardami dolarů v úrocích. A to jsou čísla v době relativní ekonomické prosperity.

     V roce 2011 napsal americký specialista na mezinárodní vztahy Michael Mandelbaum, že omezení role USA ve světě bude nevyhnutelné. Gigantický deficit a rostoucí zadlužení viděl jako ohrožení národní bezpečnosti země. Washington musí čelit realitě – státy nemohou udržovat zahraniční politiku, která je stojí tak velké zdroje. Politici v USA se ale podle Harrise poučit nechtějí. Války USA dnes nejsou financovány daněmi, ale půjčkami. „Lippmannova propast“ mezi skutečnými zdroji na zahraniční politiku a náklady na ambiciózní angažmá USA se tím pádem bude prohlubovat.

 

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/04/ani-nova-recese-ci-novy-prezident-nezmeni-neudrzitelnou-zahranicni-politiku-usa/

      Celý text:      Neudrzitelna-ZP-USA.doc

 

 

 

Mnichovská dohoda, Křišťálová noc, Protektorát

 

Čechy a Morava, boj o Moskvu a maršál Koněv

 

 2.10. 2019 , pozorovatelka     V jednom dokumentu o Mnichovu 1938 se mj. říká: „Bismarck řekl, že Čechy jsou klíčem k ovládnutí Evropy. Ale Praha je daleko od Londýna a Bismarkcova slova neznamenala nic pro britské ministry zahraničí, kteří měli pocit, že války v tak odlehlých koutech světa se britského impéria netýkají...  Jako by se Češi z tehdejší zrady Západu vůbec nepoučili. Dnes už víme, že Mnichovská dohoda vůbec nebyla o zachování míru, ale naopak byla o otevření válečné cesty k Hitlerovu tažení na Rusko. Jak to dopadlo, dnes už také víme – podpisem Mnichovské dohody Spojenci Československo obětovali.

     Fašismus páchal genocidu na Slovanech a Židech. Ano, v tomto pořadí. Slovanů fašisté povraždili přes 30 milionů, Židů okolo 6 milionů. Nějak se na to zapomíná, takže to ještě jednou připomeňme – fašismus je v první řadě protislovanská rasistická ideologie. A v rusofobii má dnes zuřivého následovníka…,“. Porovnejte britský kritický dokument českého disidenta (k dohledání už je pouze zde) o Mnichovské dohodě a dobový americký dokument o oslavě ruského národa na straně jedné a českou současnost s odstraňováním sochy maršála Koněva na straně druhé. Británie opět jednou chce Česko použít proti Rusku, aniž by jí na Česku  záleželo byť jen o píď více, než v roce 1938.

 

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/mnichovska-dohoda-kristalova-noc-protektorat-cechy-a-morava-boj-o-moskvu-a-marsal-konev/

      Celý text:      Klic-k-ovladnuti.doc

 

 

 

Předsudečná nenávist

 

3.10.2019 , Oldřich Lukáš  (Otevřený dopis ministryni spravedlnosti Marii Benešové.)  Žonglování s termínem předsudečná nenávist se dostává nebezpečně blízko k hranici, za kterou se spouští plíživá fašizace společnosti. Jistá skupina „nadlidí“ si nepokrytě uzurpuje právo zcela beztrestně rozpoutávat nenávist, pomlouvat, urážet, šikanovat a dehonestovat kohokoli, kdo má jiné názory než oni sami. Věřím, že korektnost lidská by vždy měla stát nad tou politickou... Co je to předsudek a co je to nenávist? Je předsudečnou nenávistí, nenávidím-li nenávist? Je také moudrost a zkušenost předsudkem? Je předsudečnou nenávistí míti názor jiný, než diktuje masivní europropaganda a prozápadní politická korektnost? Pokud ano, je pak trestné i samostatné myšlení? Kde je hranice mezi svobodou názorů a totalitní propagandou, mezi demokratickým dialogem a genocidou nepohodlných myšlenek, mezi pluralitou názorů a ideologickou totalitou, mezi nezávislým hledáním pravdy a diktátem dogmat protinárodního režimu? Má propagování úchylností nějaké meze? Je varování před jejich nositeli a šiřiteli předsudečnou nenávistí?

 

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/10/8044-predsudecna-nenavist.htm

      Celý text:      Predsudecna.doc

 

 

 

Vladimir Vladimirovič Putin duševně choré Gretě ...

 

 3.10. 2019 , Irina Vladivojna Zajceva     Putin označil ve středu švédskou aktivistku za ochranu klimatu a duševně chorou Gretu Thunberg za špatně informovanou teenagerku, kterou zmanipulovali k tomu, aby ve svém zářijovém projevu na půdě OSN přišla s nerealistickými požadavky. Informovala o tom agentura Reuters... „Jdi a vysvětli rozvojovým zemím, proč by tam měli i nadále žít v chudobě a nemít se jako Švédové,“ vyzval mladou Švédku Putin na energetickém fóru v Moskvě. Ruský prezident v této souvislosti dále zdůraznil, že je ubohé, jak Thunberg zneužívají určité nejmenované skupiny k prosazování svých cílů.

     Za příliš radikální postoje při projevu v OSN kritizoval také Gretu Thunberg francouzský prezident Emmanuel Macron. Reagoval tehdy na její kritiku Francie a Německa. „Když vidím, že jdeme ukončit všechny naše uhelné operace, jakož i to, že ukončujeme těžbu uhlovodíků … Nemyslím si, že toto je velmi efektivní přístup. Pokud máte velmi radikální postoje, můžete antagonizovat veřejnost, „uvedl Macron a tak se taky stalo. Greta se zesměšnila a nikdo s mozkem v lebce jí nepovažuje za duševně zdravou, ale jen za duševně chorou a vyšinutou.

 

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238293

      Celý text:      Putin-Grete.doc

 

 

 

Čína překvapila: má dokonalejší rakety

 

než Rusko a USA?

 

 2.10.2019 , Dmitrij Korněv     1.října 2019 se v Pekingu konala největší vojenská přehlídka věnovaná 70.výročí vzniku Čínské lidové republiky. Čína prokázala ohromující úspěchy ve výrobě raket. ČLOA (Čínská lidová osvobozenecká armáda) je vyzbrojena mezikontinentálními balistickými raketami, které zřejmě mohou dosáhnout jakýchkoliv cílů v Eurasii i za oceánem. A v některých raketových systémech možná Čína předběhla Rusko a Spojené státy. Největší pozornost odborníků upoutal nadzvukový bezpilotní průzkumný letoun WZ-8 a raketové systémy s hypersonickou hlavicí DF-17, nadzvukovou řízenou střelou DF-100 a mezikontinentální raketou DF-41. Tyto systémy nebyly dříve nikde předvedeny. Nadzvuková raketa s plochou dráhou letu DF-100 je průlomovým úspěchem čínských vědců. Moderní nadzvukové řízené střely (například ruský Onyx) jsou extrémně obtížné cíle pro jakýkoliv moderní systém protivzdušné obrany, neboť se mohou pohybovat velmi vysokými rychlostmi v nízkých výškách, a proto je obtížné je odhalit pomocí radarů a protiletadlové systémy mají jen velmi málo času k jejich zničení. Kromě toho může taková raketa provádět manévry, vyhnout se protiletadlovým raketám a rušit jejich navádění. Patrně největší senzace zmíněné přehlídky je  hypersonický raketový systém DF-17, Předběhla Čína Rusko a Spojené státy? DF-41 je moderní mobilní ICBM na pevné palivo s rozměry blízkými raketám ruského komplexu Jars. Předpokládá se, že nese 6 až 10 bojových bloků individuálního navádění na vzdálenost 12 až 15 tisíc kilometrů, a může tedy zasáhnout cíle jak v celé Eurasii, tak i za oceánem.

 

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019100210765977-cina-prekvapila-ma-dokonalejsi-rakety-nez-rusko-a-usa/

      Celý text:      Cinske-rakety.doc

 

 

 

Skupině 64 osob, která vlastní takový majetek,

jako 3,5 miliardy lidí, již dnes nejde o majetek

a peníze, ale o moc nad společností

 

 25.6.2019 , ROZHOVOR Martiny Kociánové     Řeč je zde o takzvané průmyslové revoluci 4.0.  s profesorem Peterem Staňkem z Ekonomického ústavu slovenské akademie věd: Změní společnost jako celek. Pro vymírající Evropu může být použití robotiky blahorodím. Umělá inteligence nastavuje zrcadlo dnešní společnosti. Hrozba nepochází od robotů, ale z toho, že nepochopíme, co má být základním cílem společnosti. Nemůžete udržet spotřebu společnosti a systém ekonomického pohledu, který je založen na tom, že musíte produkovat více a více předmětů, služeb a tak dále. Máte přeci přirozená omezení surovin, energie a všeho ostatního. Nutí nás někdo kupovat robotický vysavač, inteligentní ledničku nebo pračku? Nutí! Stanovením technických parametrů, tedy možnostmi trhu. Právě proto vzniká technofobie. Čtyřicet procent americké populace je technofobní právě díky tomuto natlačování technických produktů. Počet lidí, kteří vlastní takový majetek jako 3,5 miliardy, dnes klesl na 64. Máte pocit, že pro ně je důležité, jestli se jejich majetek zvýší o 10 miliard? Klíčem je moc.

     Tyto technologie potřebují informace – a informace jsou nástrojem moci. Všechno je založeno na pochopení hledání nové dimenze vztahu člověka a přírodního prostředí. Opět - změny ne klimatu, ale přírodního prostředí, jsou zrcadlem pro dnešní společnost, jestliže si chce společnost najít nový modus vivendi k přírodě. A tam můžete roboty a umělou inteligenci použít, protože snížíte tlak na přírodní prostředí, ... nebo to použijete k tomu, abyste jenom byli ještě více líní v duševním i tělesném smyslu. Ale pak se nedivte, že růst obezity, neurodegenerativních, kardiovaskulárních, onkologických onemocnění bude pokračovat pandemicky jako teď.

 

       Odkaz:   https://www.kupredudominulosti.cz/stanek-peter-1d-skupine-64-osob-ktera-vlastni-takovy-majetek-jako-35-miliardy-lidi-jiz-dnes-nejde-o-majetek-a-penize-ale-o-moc-nad-spolecnosti/

      Celý text:      Moc-nad-spolecnosti.doc

 

 

 

Polsko vyhlásilo plynovou válku Německu,

České republice a dalším zemím v Evropě,

které odebírají ruský plyn z plynovodu OPAL!

 

16.9. 2019 -VK- Šéfredaktor AE News     Evropský soud vyhověl polské firmě a OPAL musí snížit dodávky o polovinu, zbytek prý musí Rusko posílat plynovody přes Ukrajinu a Polsko, Moskva to ale odmítá!  Nařízením prezidenta Vladimira Putina byly veškeré dodávky plynu pro evropské odběratele přesměrovány na Nord Stream 1 a v plynovodech vedoucích na Ukrajinu proudí plyn pouze pro potřeby Ukrajiny jako koncového zákazníky. A Rusko nechce plyn posílat už ani přes Polsko skrze plynovod Jamal, protože Polsko instaluje na svém území americké raketové systémy a americké vojenské základny namířené proti Rusku.

     Poláci zaútočili proti Německu a České republice, chtějí donutit ruského medvěda, aby posílal do Evropy svůj plyn přes polský plynovod Jamal. Plynovod OPAL zásobuje plynem celou severní průmyslovou oblast Německa a hlavně, je to hlavní zdroj plynu, kterým je zásobována Česká republika. Moskva ovšem již o víkendu oznámila, že nebude výpadek OPALu kompenzovat dodávkami přes plynovody na Ukrajině a v Polsku, ale pouze plynovody, které vedou mimo území Ukrajiny a Polska. Po snížení objemu dodávek plynu o 50% po rozhodnutí Nejvyššího evropského soudu není v OPALu dostatek plynu ani pro Německo, natož pro Českou republiku. Na Vánoce nebude v českých domácnostech plyn?

 

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/polsko-vyhlasilo-plynovou-valku-nemecku-ceske-republice-a-dalsim-zemim-v-evrope-ktere-odebiraji-rusky-plyn-z-plynovodu-opal-evropsky-soud-vyhovel-polske-firme-a-opal-musi-snizit-dodavky-o-polovinu/

      Celý text:      Plynova-valka.doc

 

 

 

Dopis ke kauze Koněv

 

Pane starosto,
                         protestujeme proti stále se prohlubujícímu převracení dějin naší vlasti. Kdyby nebylo vítězství Rudé armády, náš národ by po Hitlerově vítězství neexistoval
- došlo by podle Generalpanu Ost k jeho genocidě. Malá část národa by byla poněmčena, část přesunuta jako otroci za Ural a zbylá část by byla zahubena. Pomník maršálu Koněvovi je symbolem poděkování a úcty vojákům, kteří nás zachránili, z nichž více než 140.000 za nás položilo své životy. Udržování hrobů a památníků je výrazem základní slušnosti i plněním mezinárodních dohod o péči o ně. Pokud zodpovědní činitelé nejsou schopni tuto elementární povinnost zajistit, nechť opustí své funkce. Nebo jsou snad novodobými pokračovateli v protinárodním díle vládců bývalé monarchie, či nacistického Německa? Žádáme příslušné zodpovědné úředníky městské části Prahy 6, aby zajistili dnes i do budoucna řádnou péči o tyto památkové objekty. Rozhodně odmítáme přesun pomníku maršála Koněva ze stávajícího umístění na náměstí Interbrigády.
     Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

 

      Celý text:      Protest-PR-1-10-2019.doc

 

 

 

Mileniálové a rodina: Z manželství luxus pro bohaté?

 

1.10. 2019     Viktorie Nikiforová na konkrétních faktech dokumentuje dopady sociálního rozdělení západní společnosti v otázce institutu manželství a zakládání rodiny. Statistiky ukazují, že čím je člověk bohatší, tím je pravděpodobnější, že vytvoří pevnou rodinu. Chudí se vstoupit do manželství prostě neodvažují. Nejen Američané se stále méně žení a vdávají. Konkrétně v USA bylo v roce 2011 sezdaných pouze 51% občanů. Tradiční manželství a plnohodnotná stabilní rodina se staly luxusem střední a vyšší třídy. Čím méně člověk vydělává, tím menší je jeho šance na vytvoření plnohodnotné rodiny.

     Problém ovšem není pouze v ekonomice. Postupně převládl trend rovných manželství. Budoucí manželé hledají partnery, kteří za nimi nezaostávají ani ve vzdělávání, ani v příjmech. Nikdo se nechce starat o závislé „socky“. Společný život vyžaduje dva přibližně stejné platy, dva diplomy na podobně výběrové univerzitě a dvě přibližně stejná věna v podobě nemovitostí nebo úspor. „Lidé, kteří dnes vstupují do manželství, patří mezi ty, kdo vyhráli současnou hospodářskou soutěž,“ říká profesor Andrew Cherlin v rozhovoru pro časopis Forbes. „Jsou to lidé, kteří mají dva dobré platy, spojili své příjmy a jejich manželství i proto funguje.“ Pro jejich finančně nezajištěné vrstevníky se tradiční rodina stává drahým luxusem.

 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4676-milenialove-a-rodina-z-manzelstvi-luxus-pro-bohate-chudi-se-rozvedou-a-ostrouhaji-libezna-popelka-vam-hypoteku-nezaplati-usa-udava-smer-stacila-jedna-revolucni-generace.htm

      Celý text:      Manzelstvi-luxus.doc

 

 

 

Nejen v jídle a ve vodě. V Krakově našli mikroplasty

 

 ve vzduchu, jejich počet vědce překvapil

 

2.10. 2019 , Filip Harzer     Mikroskopické částečky plastů, které vědci zaznamenali, mohou pocházet z textilií, obalů, tašek a sáčků na jedno použití. Lidé v polském Krakově v zimě dýchají společně se smogem i mikroplasty. Vyplývá to z výzkumu vědců z krakovské Jagellonské a Pedagogické univerzity. Mikroplasty se už dříve našly ve vzduchu například v Paříži.Tamní vědci se teď ve výzkumu prachových částic ve vzduchu vůbec poprvé zaměřili na mikroplasty. Podle agentury PAP zkoumali vědci vlákna o různých délkách od 0,5 mm do 9 mm. Kontinent z odpadků v Tichém oceánu už není ojedinělým jevem, Atlantik je podle vědců znečištěný ještě více. Mikroplasty se podle publikovaných výzkumů v různé míře objevují po celé planetě: od ovzduší v Paříži, po odlehlá místa v Pyrenejích, vodovody až po ledovce, nejhlubší oceány nebo mořské plody. Znečištění většinou vzniká rozpadem plastového odpadu. Podle studie, ze které letos v červnu citoval britský deník The Guardian, pozře člověk nejméně 50 tisíc částic mikroplastů ročně a stejné množství i vdechne. Zdravotní následky nejsou známé, mikroplasty ale mohou uvolňovat toxické látky. Některé částice jsou tak malé, že mohou proniknout lidskými tkáněmi a spustit imunitní reakce.

 

       Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejen-v-jidle-a-ve-vode-v-krakove-nasli-mikroplasty-ve-vzduchu-jejich-pocet-vedce-prekvapil-79893?dop-ab-variant=11&seq-no=2&source=hp

      Celý text:      Mikroplasty.doc

 

 

 

„Last minute“ pro Hamáčka … aneb

 

Slovo velitele Národní domobrany

 

 30.9.2019 , Marek Obrtel , NárodníDomobrana     Rubriky Seznam – zprávy a Aktuálně.cz přinesly poselství o tom, jak se domobranci v České republice brzy stanou štvanci a lovnou zvěří špiónů a práskačů, pokud je systém donutí přejít do ilegality, což si nikdo z nás nikdy nepřál a neměl k tomu také ani jediný pádný důvod... Národní domobrana spoléhá na občanskou odvahu, osobní iniciativu a systematickou práci rady, skupin a jednotlivých domobranců. Hlavním úkolem je za „výjimečných situací“ bránit své domovy, životy, zdraví a majetek a napomáhat k udržení společenského klidu, stability a zákonnosti... Jsme vlastenci, lidé, kteří cítí silné pouto ke své domovině a jsou ochotni za ni bojovat se zbraní v ruce. Přejeme si, aby naše vlast byla znovu suverénní a nezávislou zemí, schopnou svůj věrný lid uživit a ochránit.

     Hamáček ví, že dělá špatné věci, ví, že zrazuje vlast a její občany. Ví, že vystavuje lid této země nesmírnému riziku, plynoucímu z nesoběstačnosti a naprosté závislosti naší vlasti, neschopnosti jakékoliv obrany proti vnějšímu, ale i vnitřnímu nepříteli, jemuž navíc v podobě masové migrace otevírá tak usilovně dveře a snaží se ji učinit tzv. „legální“. My domobranci však pracujeme zadarmo, respektive za své, ve vlastním čase, obětujeme mnohé ze svého pohodlí a na výpady vlastizrádných politiků a sluníčkářských havloidů, pravdoláskařů a virtuálních demokratů jsme zvyklí. My svůj boj nevzdáme a jsme si naprosto jistí, že v něm nejsme sami.

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/last-minute-pro-hamacka-aneb-slovo.html

      Celý text:      Slovo-velitele.doc

 

 

 

Na mnichovskou dohodu zapomněli

 

 30.9. 2019 , Monika Hoření     Devatenáctého září tohoto roku přijal Evropský parlament usnesení o »významu evropské paměti pro budoucnost Evropy«. O čem však usnesení pojednává? -> " ... Sovětský svaz a nacistické Německo podepsaly smlouvu o neútočení, známou jako pakt Molotov-Ribbentrop, což připravilo půdu pro vypuknutí druhé světové války…"      Hádejte, co však v této rezoluci (čítá skoro šest stránek strojopisu) mezi příčinami vedoucími ke druhé světové válce chybí? Mnichovská dohoda čtyř států – Německa, Itálie; a také Francie a Británie, které se zvlášť »vyznamenaly«. EU zřejmě brání své členy, aby se nedostali do nedobré společnosti pachatelů zla. Tato hanebná dohoda do »evropské paměti pro budoucnost Evropy« zřejmě nepatří!

     Evropský parlament fixuje toto lživé tvrzení, že sovětsko-německá smlouva o neútočení připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války - nikoli tedy dlouholetá agresivita Německa, jeho militarizace, ideologie NSDAP, nikoli bohorovnost tzv. demokratických zemí Francie a Anglie, které přistoupily na Hitlerovy požadavky, nýbrž smlouva z roku 1939, jež byla jediným možným řešením nastalé situace, když tzv. demokratické země zklamaly. Cílem tohoto usnesení EP je ahistorickým propojováním toho, co nelze propojit, obvinit i Sovětský svaz z rozpoutání světové války.

 

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52120058

      Celý text:      Na-Mnichov-zapomeli.doc

 

 

 

Nepřehlédnutelný symptom upadající demokracie

 

 30.9.2019     Ivo Šebestík píše o tom, jak souvisí pokusy o impeachment Donalda Trumpa s obecnějším kontextem úpadku západní demokracie. Vedle řádně etablovaných struktur v podstatě každého společenského systému se uplatňují také struktury působící ve skrytu nebo dokonce nad oficiálně deklarovaným systémem. Státy sice oficiálně deklarují, že nejvyšší moc v nich pochází od lidu, a za tím účelem ustavují, udržují a ze svých rozpočtů financují nesmírně drahé demokratické instituce a v pravidelných intervalech umožňují pořádat demokratické volby, jež jsou svobodné především díky tomu, že si občané už nějaký čas nemají z čeho vybírat.

     Ačkoliv občané při volbách nemají valně na výběr, přesto se může stát, že v přímé volbě některého hodně vysokého představitele státu, třeba prezidenta, zvolí osobnost, která nejvlivnějším nositelům moci  spíše překáží, než aby jim pomáhala upevňovat jejich diktaturu. Tehdy nastává čas pro revizi výsledků voleb. Jed a dýka ze starých časů mohou být zastoupeny nenadálou havárií osobního vozu, nečekaným předávkováním léky nebo něčím podobným. Proč sahat k brutálním činům, když se nabízejí jiné cesty k revizi nechtěného volebního výsledku? Od čeho jsou neuspokojení politici? Od čeho soudy? Co mají na práci neziskové organizace? Proč nevyužít mladistvého nadšení neúplně informovaných lidí? Stačí položit koleje ve správném směru. Od čeho máme média veřejné služby?

     Pro vnímavého člověka jsou symptomy nemocné společnosti stejně důležité jako pro lékaře příznaky chorob. Pokud lékař ignoruje počínající sněť, pak pacient přijde o nohu nebo i o život. Zatím jsou evropské demokracie a jejich severoamerický vzorový předvoj pouze bez nohy. Počkáme si na exitus?

 

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/30/neprehlednutelny-symptom-upadajici-demokracie/

      Celý text:      Symptom-ne-demokracie.doc

 

 

 

Jak chtěl americký generál použít

 

jaderné zbraně na Vietnam

 

 29 / 09 / 2019  Zdroj: www.warhistoryonline.com     Čtyřhvězdičkový generál William Westmoreland, velitel amerických sil ve Vietnamu v letech 1964 -1968, aktivoval plány na přesun a potencionální použití jaderných zbraní proti "komunistickému" Severnímu Vietnamu. Westmoreland byl stále více nervózní z výsledku obléhání Khe Sanh, jedné z největších a nejdelších bitev americké armády ve Vietnamu. Nakonec se bitva trvající od ledna do června 1968, ukázala nerozhodná. Ke Sanh, obzvláště jeho závěr, podtrhl už tak slabou podporu pro válku doma v USA a rozbil morálku americké armády ve Vietnamu. V době, kdy generál Westmoreland začal jednat, však obléhání stále probíhalo a pro Spojené státy se průběh nevyvíjel dobře. Za tímto účelem Westmoreland připravil plán, o kterém Johnson nevěděl. Plán s názvem operace Fracture Jaw, tedy operace Zlomená čelist plánoval přesun jaderných zbraní z amerických základen v Pacifiku a Spojených státech do Vietnamu v případě porážky v Khe Sanh. Když se Johnson dozvěděl o operaci Fracture Jaw, rozzuřil se a okamžitě vydal rozkaz generálu Westmorelandovi, aby celou operaci v tichosti ukončil, zajistil okamžité ukončení přístupu lidí k informacím a plánování tohoto projektu a nedovolil nejmenší únik informací o této činnosti.

 

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-chtel-americky-general-pouzit-jaderne-zbrane-na-vietnam-1404064055.html

      Celý text:      Pouzit-jadernou.doc

 

 

 

Dopis ke kauze Koněv

 

 24.9. 2019 , Jana Machová - Příbram     Je obludnou hanbou počínání vedení Prahy, zvláště pánů Koláře, starosty Prahy 6 a především primátora Prahy p. Hřiba. Pane Koláři, prohlašujete, že nemíníte blýskat ruské generálské holinky.Vždyť o to nikdo nestojí. Možná však, že byste je s gustem blýskal některému germánskému vojenskému hodnostáři. Nyní navštěvuje Českou republiku „velký přítel českého národa“ B. Posselt, vůdce seskupení potomků válečných zločinců - Landmanschaftu. Vítají ho s přátelskými gesty i osoby, které zastávají místa ve vládě ČR. Zde je možnost blýskání holínek.

     Pan primátor Hřib urputně zabraňuje vrácení desky na Staroměstskou radnici s poděkováním Rudé armádě za osvobození Prahy. Nevadí mu - ani snad o tom neví - Němci vypálená Staroměstská radnice a její nenávratně zničené nádherné renesanční křídlo. Možná se přijde omluvit „přítel českého národa“ B. Posselt. Je nesrovnatelné porovnání osoby p. Hřiba s osobností prvního československého pražského primátora Dr. Baxy.

     Němci měli dokonale zpracovaný plán likvidace českého národa, dali si na to lhůtu 6 let. Vy svými postoji podporujete rasovou nenávist, rusofobii a nacistické myšlení chátry. Zdravému jádru českého národa dojde trpělivost a do šrotu půjdete vy, i celé to nynější pražské panoptikum!

 

      Celý text dopisu:      Ke-Konevovi.doc

 

 

 

Blahoslavení chudí duchem…

 

 28.9.2019 , Jiří Vyvadil     Stařičká předsedkyně Sněmovny reprezentantů Pelosi  jasně zavelela: Má v tom ruce Rusko, hlavní viník všeho zlého v současném světě, potažmo Putin při údajném novém vměšování do amerických voleb. Donald Trump kdysi částečně působil jako mluvka, když hovořil o „hlubokém státě“ a že jej musí vysušit. Má smůlu, nevysušil. Deep state zaútočil. Prezidenti přicházejí a odcházejí, tajné služby zůstávají. I v USA i u nás. Jsou státem ve státě a nevzdávají se je známo… Spiknutí se připravovalo potichounku a tajně. A až teď to najednou bouchlo. Tajné služby USA mezi květnem 2018 a srpnem 2019 odstranily požadavek, aby oznamovatelé (čti udavači) mohli uvádět v hlášeních jen ty informace, které osobně zaznamenali. Jinými slovy je možné nadále využívat i drby, neověřené informace.
     Nepochybně aférou Trump-Ukrajina obohacenou o dodatečně vymalovaný obraz démona Putina, budou Američané zase žít možná až do voleb. USA už dva roky žila Russiagate z minulých voleb. To by bylo, aby nová Russiagate neovládla Ameriku na zbývající rok a půl. Blahoslavení chudí duchem…

 

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/blahoslaveni-chudi-duchem

      Celý text:      Blahoslaveni-chudi.doc

 

 

 

Ministr vnitra a hrobník ČSSD zavelel k postavení Chovancovy české domobrany mimo zákon ...

 

27. Září 2019     Kdo to jsou domobranci? Tátové od rodin s dětmi, kteří se nechtějí dívat na podobné procesy, které od roku 2015 probíhají na ulicích v Německu a v další multikulturně obohacených západních zemích! Hamáčkovy obavy neplynou z toho, že by domobrana vzala zbraně a udělala převrat, ale existují obavy, že by domobrana mohla začít vychovávat děti k vlastenectví! Ministr vnitra za ČSSD a předseda strany Jan Hamáček usiluje o novelu zákona o ozbrojených silách a rád by ve sněmovně protlačil novelu, který by od roku 2022 postavila českou domobranu mimo zákon a ze členů by udělala vyvrhele a teroristy.

     V roce 2017 se ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec zasazoval o vznik domobran a vystupoval proti omezování držení zbraní. Jenže do redakce jsme dnes dostali rešerši z okolí Pražského hradu, která se sice týká jiné věci, ale v jedné souvislosti se v ní uvádí, a to explicitně, že Michal Koudelka a jeho BIS považuje za velké riziko ideologickou přípravu celých rodin, pokud je otec jako hlava rodiny členem domobrany. V dokumentu se dále uvádí, že členové domobrany zapojují do ideově politické doktríny i členy své rodiny, manželky a svojí výchovou působí na své nezletilé děti... Nevadí zbraně, ale výchova dětí v rodinách členů domobrany.

 

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ministr-vnitra-a-hrobnik-cssd-zavelel-k-postaveni-chovancovy-ceske-domobrany-mimo-zakon-od-roku-2022-podle-nalezu-zpravodajcu-pry-predstavuji-bezpecnostni-riziko-kdo-to-jsou-domobranci/

      Celý text:      Hrobnik-CSSD.doc

 

 

 

Zuzana Čaputová – agent najzločineckejšieho

 

krídla mocenských elít sa činí!

 

 Publikované 26.09. 2019 , Ing. Peter Kohút, CSc.     Kojená mliekom, ktoré tieklo cez sorošovskú Nadáciu otvorenej spoločnosti pre občianské združenie Via Iuris, po masívnej mediálnej kampani organizovanej „istými kruhmi“ bola do prezidentského kresla dosadená nimi odchovaná a vycvičená bábka, s cieľom škodiť Slovensku na každom kroku a prispieť k rozvratu zoskupenia V4, ktoré sa zatiaľ bráni genocídnym zámerom najzločineckejšieho krídla svetovládnych elít usilujúcich o nastolenie fašistickej totality NWO a likvidáciu európskych národov. 

     Plneniu stanovených úloh vlastizrady sa od prvých chvíľ ujala s plnou vehemenciou. Dokonca sa stala hlasnou trúbou zločinných zámerov svetovládneho sionizmu na medzinárodnej aréne. Pri prvej svojej zahraničnej návšteve v Čechách aj s celým cirkusovým súborom dala najavo, že podporuje štátny prevrat svojím vyjadrením, že plne chápe oprávnené požiadavky protestujúcich. V Maďarsku ospevovala liberálnu demokraciu vediac, že Orbán ju odsudzuje a podporuje kresťanskú demokraciu. No a v Nemecku, kde sa obliekla do šiat vo farbách nemeckej zástavy a vyjadrila svoje prianie, aby hlas Nemecka bol na pôde EÚ viac počuť, dala jasne najavo, že Slovensko podkladá k nohám Nemecka ako kolóniu.

 

       Odkaz:   https://blog.hlavnespravy.sk/14165/zuzana-caputova-agent-najzlocineckejsieho-kridla-mocenskych-elit-sa-cini/

      Celý text:      Caputova-agent.doc

 

 

 

Proč ten údiv?

 

 28.9.2019 , Jaroslav Tichý     Se zájmem jsem si přečetl článek p. L. Petráše na „Prvních zprávách“ z 23.9. t.r. pod názvem „Hamáček se snad zbláznil?“. Údiv autora článku však nesdílím, což se pokusím dále rozvést:

 

     1/ Ministr Hamáček se nezbláznil. "Pouze" postupuje v souladu s programem OSN (organizace modifikované na potřeby globalistů)

     2/ Agenda udržitelného rozvoje 2030 spočívá v likvidaci národních států zneužívaném globalisty k jejich vlastním cílům

     3/ Tato Agenda je protlačována i další globalistickou organizací - Evropskou unií

     4/ Proč tedy ten údiv nad Hamáčkem? Vždyť jsme do EU sami vlezli a nechce se nám z něj odejít, ačkoliv jsme se současně stali kolonií Západu

     5/ Věříme snad tomu, že budeme mít všichni štěstí přečkat v armádě otroků a na místech úředníků či dozorců v rámci globalisty plánované redukce obyvatel na Zemi ze stávajících 8 mld. na 1 „zlatou miliardu?

     6/ Proč volíme stále dokola představitele prosazující cizí globalistické zájmy na úkor těch našich, národních

     7/ Obrana našeho státu při našem současném dalším přežívání v EU je nesmysl, protimluv, jedná se o zcela protichůdné věci. Je třeba prosazovat odchod z této mezinárodní organizace.

     8/ Polistopadové vlády pracují podle instrukcí ze zahraničí na demontáži a likvidaci našeho státu, nikoliv ve prospěch našeho státu a nás občanů.

     Mějme to na paměti a postupujme podle toho, dokud je ještě čas! A začněme se více zajímat o to, co naši představitelé za nás v zahraničí bez našeho vědomí a souhlasu činí, kde, kdy, jak a čím nás zavazují.

 

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8038-proc-ten-udiv.htm

      Celý text:      Proc-ten-udiv.doc

 

 

 

V jaderné válce nebudou vítězové.

Washington to neznepokojuje.

 

28.9. 2019 Redakce AC24     Šéf ruského MZV Sergej Lavrov promluvil na 74. zasedání Valného shromáždění OSN. Ve svém projevu se dotkl takových témat, jako jsou dvojí normy v politice Západu, porušování mezinárodního práva a teroristická hrozba. nehledě na rozhodnutí RB OSN o „listingu“ teroristických organizací, které je pro všechny členské státy povinné, některé země teroristy chrání a dokonce s nimi navazují součinnost. Podle jeho slov jsou podobné pokusy vidět v Afghánistánu, Libyi a Sýrii. Ve Washingtonu nepospíchají s reakcí na návrh Moskvy na prodloužení smlouvy START III. Reakce USA a jejich spojenců na všechny tyto návrhy nám zatím nedodává naděje, řekl. Lavrov také řekl, že Moskva předloží na zasedání Valného shromáždění OSN návrh rezoluce o upevnění systému kontroly zbrojení. Podotkl, že Rusko je připraveno na jednání o tomto dokumentu. Zdůraznil, že Rusko projevuje maximální odpovědnost v oblasti obranné výstavby, dělá to ale tak, aby nepoškodilo vlastní národní bezpečnost. Dodal, že dialogu o deeskalaci v Perském zálivu se má účastnit kromě zemí tohoto regionu také pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN, Evropská unie, a také regionální sdružení a organizace.

 

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/v-jaderne-valce-nebudou-vitezove-washington-to-neznepokojuje-lavrov-tvrde-promluvil?redirect=%2F

      Celý text:      Lavrov-promluvil.doc

 

 

 

Data o globálním oteplování jsou ZFALŠOVÁNA vládou tak, aby zapadla do fikce o klimatické změně

( způsobené lidstvem )

 

 28.9.2019 , Mike Adams ,  Health Ranger (NaturalNews) a ReformyCz     Dnes, když farmakologické společnosti nachytají na tom, že falšují data z klinických zkoušek, tak tím už ani nikdo není překvapený. Když výrobci vakcín přichutí své vzorky z testů na lidech zvířecími protilátkami, aby zajistili, že jejich vakcíny budou vypadat jako funkční, tak si prostě už všichni myslíme, že tak se to přeci v jejich businessu už dělá, prostě se: lže, podvádí, klame a porušují se zákony.

     Ta zpráva začíná zrovna teď unikat do médií celého světa kdy The Telegraph zrovna hlásí (1), „Historická klimatologická síť (USHCN) americké NOAA ‚upravovala‘ své záznamy náhradou skutečných teplot daty‚ vyfabrikovanými‘ počítačovými modely.“ Protože skutečné záznamy o historických teplotách nezapadají do té hysterické povídačky o nadcházejícím dni zkázy kvůli globálnímu oteplování, která se teď protlačuje na politické jeviště, tak ta data prostě upravili pomocí „počítačových modelů“ a pak si je publikovali, jako by to byla fakta. Ti lidé jsou experti na lži páchané pomocí zmršené vědy, kteří svůj klam skrývají pod zástěrkou „vědeckého myšlení“ a vykřikují bizarní prohlášení...

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/retro-data-o-globalnim-oteplovani-jsou.html

      Celý text:      Data-zfalsovana.doc

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Zahubí pandemie 500 milionů lidí?

 

 28. září 2019 , František Roček, (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)     Za 1. světová války chřipka nakazila na 500 miliónů lidí a zabila 50 až 100 miliónů. V letech 1957-1958 asijská chřipka popravila 1 až 4 miliony obětí (především děti), v letech 1968-1969: hongkongská chřipka zabila 1 až 4 milionů.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zahubi-pandemie-500-milionu-lidi/

 

EU parlament? Více škody než užitku!

 

 20.9. 2019     V Ruské vojensko-historické společnosti označili rezoluci Evropského parlamentu o Druhé světové válce za „ztrátu vlastní paměti“. Tito poslanci zrazují své vlastní národní dějiny a napomáhají ve svých zemích obnově neonacistických nálad, což je mimochodem jedním z předpokladů pro rozpoutání nové války“.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2352-eu-parlament-v%C3%ADce-%C5%A1kody-ne%C5%BE-u%C5%BEitku

 

Macron sa stal extrémista: Paríž musí pritvrdiť

vo svojej utečeneckej politike

  26. září 2019 , Roman Bednár     Macron teraz v televízii vyhlásil, že francúzska utečenecká politika musí zmeniť svoje smerovanie a ho mimoriadne pritvrdiť. „Francúzsko nemôže prijať každého, kto má namierené k nám.“

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/macron-sa-stal-extremista-pariz-musi-pritvrdit-vo-svojej-uteceneckej-politike.html

 

Horká Korejská válka: Když americké bomby dopadaly

na Sovětský svaz

 26/9/2019, Zdroj: Russia Beyond      V Korejské válce, která plnou silou vypukla v roce 1950, lze najít i mnoho jednotlivých incidentů. Jedním z nich byl i útok na sovětské letiště Suchaya Rechka na Dálném východě, který "omylem" provedly dva americké letouny P-80 Shooting Star.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/horka-korejska-valka-kdyz-americke-bomby-dopadaly-na-na-sovetske-letiste-1404063963.html

 

Mattel představuje panenky s neutrálním pohlavím.

27.09. 2019     Americká společnost Mattel, která je tvůrcem jedněch z nejpopulárnější panenek na světě, uvedla na trh novou řadu genderově neutrálních Barbie. Těm mohou děti velmi snadno měnit pohlaví.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019092710739188-vstric-lgbt-a-generaci-z-vyrobce-barbie-predstavuje-panenky-s-neutralnim-pohlavim-deti-je-budou/

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu ( Kapitalismus-mrtvola.doc ) nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že vyvolají anarchii a rozklad ve všem a takto zmatené většiny lidstva se jakýmikoliv hybridními, či krvavými cestami lépe zbaví.

 

Česko, země nekvalifikovaných?

 25.9.2019 Veronika Sušová-Salminen     Naprostá většina, přes 232 tisíc volných pracovních míst měla požadavek základního vzdělání a zhruba 11 tisíc nevyžadovalo ani základní vzdělání. Země, které mají kvalifikovanou pracovní sílu, silnou ochranu intelektuálního vlastnictví, lukrativní spotřební trhy a silné vysokotechnologické firmy, budou z budoucího vývoje profitovat. Totální nekvalifikovanost české politické třídy je tak problémem země a její budoucnosti. A pořádným.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/25/cesko-zeme-nekvalifikovanych/

 

Obranný raketový systém S-500 zasáhne i meteority!

24. září 2019     Výroba S-500 začala v červnu. Podle generálního ředitele Rostechu Sergeje Čemezova nebude Rusko prodávat komplexy „za žádné peníze“, ale připravují se primárně pro armádu. Západní odborníci vyslovili obavu, že ruský nejnovější protiraketový systém může zasáhnout i vojenské satelity, které obvykle létají na nízkém orbitu.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinsky-tisk-obranny-raketovy-system-s-500-zasahne-i-meteority/

 

Nenáviděla Salviniho, s plnou náručí vítala migranty.

 

Nyní je v nemocnici. Hádejte proč?

 

 24. 9. 2019  Maročan napadl bezdůvodně vítací herečku Glorii Cuminneti tak tvrdě, že zůstala ležet na zemi a byla pak převezena do nemocnice. Fakt je to řešení (čehokoliv), že pozvu migranty a pak se ve své zemi nemohu pohybovat, aby mě migranti neznásilnili, či nezmlátili? Fakt je to normální?

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2763-nenavidela-salviniho-s-plnou-naruci-vitala-migranty-nyni-je-v-nemocnici-hadejte-proc

 

Fejkování po česku: Výstřely protiruských trollů

 

26. 9. 2019 , Vladimír Pelc , VašeVěc     Martin Schmarcz, označil odpor většiny občanů ČR proti radaru před deseti lety za první mohutný výstřel ruské propagandy . Prvním výstřelem protiruské propagandy tak byla a je lež o užití radaru; prý proti Íránu a KLDR. Ovšem každý občan s IQ průměr ví, že ta ruská/kremelská propaganda holt měla pravdu.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fejkovani-po-cesku-vystrely.html

 

Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe a radostněji. (???!!!)

 23. 9. 2019 , Vladimír Balhar     Na dějinném obzoru se rýsuje nová společnost, která bude sestávat z prodejců, advokátů, soudců a exekutorů, státních úředníků, policistů a hasičů, politiků a jiných manažerů státního rozpočtu. V této společnosti se nebude provozovat zemědělství, potraviny se dovezou.  Nikdo nebude pracovat, všichni budou žít z dotací a vytištěných peněz. No není to krásné?

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/mame-se-nejlip-co-jsme-se-meli-budeme.html

 

Vědci doufají, že se jim podaří spustit ruský urychlovač NICA v roce 2021

 

 23.09.2019     První reálné vědecké pokusy s urychlovačem třídy mega-science NICA v Dubně mají být zahájeny v roce 2021. Hlavní cíl experimentů s novým urychlovačem spočívá v průzkumu vlastností husté jaderné hmoty, tedy stavu hmoty našeho vesmíru v prvních okamžicích po velkém třesku. Má se rovněž konat výzkum v oblasti nauky o materiálu, nano a pikotechnologií, lékařství, biologie, elektroniky.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019092310721220-vedci-doufaji-ze-se-jim-podari-spustit-rusky-urychlovac-nica-v-roce-2021/

 

Před 40 lety zemřel skutečný hrdina: generál Ludvík Svoboda, který osvobodil Československo

21. 9. 2019     Zatímco vrahům Mašínům se staví pomník, jednomu z největších hrdinů naší vlasti se dostává urážek a špíny. Jaký je to obrovský rozdíl mezi našimi dnešními bojovníky v NATO za peníze a hrdiny, kteří nasazovali své životy. Naši rodiče, tátové od rodin, aby ubránili naši vlast a dnešními vojáky, kteří za peníze slouží kdesi pro kohosi.

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2759-pred-40-lety-zemrel-skutecny-hrdina-general-ludvik-svoboda-ktery-osvobodil-ceskoslovensko

 

Česko zřejmě přijde v příštích letech o všechny smrky na rozloze milionu hektarů

23.9.2019     Právě lesní bezzásahovost však označují mnozí lesníci a jiní odborníci, ale i laici za příčinu rozšíření lýkožrouta smrkového až za hranici kalamitního stavu. Naši předkové udělali jednu fatální chybu. Osmdesát procent lesních porostů do té doby tvořily ve střední Evropě listnaté buky a jen občas, například v údolních nivách, bažinatých oblastech či vysokohorských polohách, dominovaly jiné stromy – duby, jasany nebo právě smrky!!!

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/po-nas-mytina-cesko-zrejme-prijde-v-pristich-letech-o-vsechny-smrky-na-rozloze-milionu-hektaru-kdo-za-to-muze/

 

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

 21.9. 2019 , (čtk)    Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her. Může to vést ke ztrátě kontroly nad denním režimem, poruchám spánku, snížené pozornosti a soustředění a k zeslabenému mentálnímu výkonu.

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52046384

      Celý text:      Zavislost-na-internetu.doc

 

USA nemají způsob, jak vrazit klín mezi Rusko a Čínu!

Přes určité tření mezi Ruskem a Čínou se vztahy mezi oběma zeměmi v posledních letech vážně zlepšily, napsal publicista The Washington Times Daniel Hoffman. V roce 1992 země vyhlásily „konstruktivní partnerství“ a v roce 1996 „strategické partnerství“. V roce 2001 podepsaly Moskva a Peking dohodu o „přátelství a spolupráci“. Poté vytvořily Šanghajskou organizaci spolupráce. Podle prognóz by měl objem bilaterálního obchodu do roku 2020 dosáhnout 200 miliard dolarů.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/washington-times-usa-nemaji-zpusob-jak-vrazit-klin-mezi-rusko-a-cinu/

c

 

Kvôli poklesu morského dna Dánsko bude musieť nakupovať plyn od Ruska

21. septembra 2019 , Eugen Rusnák  Morské dno v dánskom sektore Severného mora kleslo o 6 metrov a Dánsko tri roky nebude môcť ťažiť plyn na svojom najväčšom morskom nálezisku Tyra. „V období pozastavenia prevádzky objektov v Tyre budeme nakupovať plyn z Nemecka, ktorý bude distribuovaný z Nórska, Ruska a Holandska,“ citoval ministerstvo energetiky dánsky rozhlas.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aj-sa-stava-kvoli-poklesu-morskeho-dna-dansko-bude-musiet-nakupovat-plyn-od-ruska-zmenit-svoj-postoj-voci-severnemu-prudu-2/1890803

 

Kratičce o bolševismu

 

 21. 9. 2019 , Stanislav A. Hošek    Vadí mi příliš častý výskyt slov neomarxismus, euromarxismus, marxismus, bolševismus, ba i termín levice ve spojeních, k nimž v žádném případě nepatří. Jeho použití pro některé pozdější i současné jevy v politice, v nichž se menšina ujme moci a vydává se za většinu, není charakteristickým a už vůbec ne i definičním rysem bolševismu. Snaha najít v tomto exkluzivním pojmu nějakou obecnost, která se dá namontovat na dnešek, je poněkud scestná až lživá, leč v každém pádě matoucí.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/kraticce-o-bolsevismu.html

 ( Poznámka správce: Nedovtipové, kteří tímto termínem "šermují" "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně. )

 

Sochám jde po krku jen Talibán a jeho klony na Ukrajině

a v Praze 6. Filipův rival cupuje i krizi KSČM.

 20.9.2019     Rozhovor s Josefem Skálou:   Odkdy je úkolem strany našeho ražení – „poctivá správa“ kapitalismu, za „součást establishmentu“ nás má i stále víc těch, pro něž jsme bývali radikální „až příliš“. Teď to chce hlavně korektní, vstřícný vztah všech, kdo se nezaprodali. A soutěž jen v tom, kdo každý ohrožený národní zájem obnaží ze všech nejdřív, popíše přesněji jeho rozměry, rizika i žábu na prameni – a také scénář jeho společné obrany nabídne i všem ostatním.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skala-KSCM-Socham-jde-po-krku-jen-Taliban-a-jeho-klony-na-Ukrajine-a-v-Praze-6-Filipuv-rival-cupuje-i-krizi-KSCM-Nesetri-ani-zmiji-jazyky-sycici-na-ucastniky-cesty-na-Krym-596761

 

Čínski vedci varujú  pred globálnym ochladením

 17.9. 2019     Analýza prišla k záveru, že aktuálna teplá fáza v najbližších desaťročiach skoční a prejde do 250 rokov trvajúcej studenej fázy. Náhly prepad teplôt by sotva niekomu poslúžil , citoval South China Morning Post  vedkyňu . Najväčší problém je , že my síce vieme, že takáto zmena nastane, ale nevieme kedy presne.“

      Odkaz:   https://zemavek.sk/cinski-vedci-varuju-pred-globalnym-ochladenim/

 

Školství a energetika

19.9. 2019     Na ministerstvu školství jsou nekompetentní lidé. Povinná maturita z matematiky by byl propadák. "Nedokážeme žáky připravit," přiznává ministr školství. Nemálo snižující se vzdělanosti, napomohla inkluze. Cíl je jasný, nelegální migranti jsou povětšinou negramotní a méně vzdělaní lidé, budou k migrantům tolerantnější, protože se nevzdělaným snáze vládne a lze jim cokoli nabulíkovat. Musí tedy dojít k redukci učiva," potvrdil záměr v Duelu Seznamu ministr školství Plaga.

      Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1909/skolsti-a-energetika

 

Indonésie posílá odpad zpátky na Západ

 

 20.9. 2019     Bohaté západní státy si mají do 90 dnů převzít 547 kontejnerů odpadu, který vyvezly do Indonésie.  V roce 1989 v reakci na tento problém vznikla takzvaná Basilejská úmluva, která má omezovat pohyb nebezpečných odpadů přes hranice. Často je však porušována či obcházena. USA ji podepsaly, ale neratifikovaly.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/indonesie-posila-odpad-zpatky-na-zapad-40297120

 

Může neumětel řídit město?

 

 19.9.2019 , Jiří Paroubek     Už několikrát jsem ve svých článcích napsal, že i komunální politik je vlastně profese, ve které je potřeba mít (a tedy předtím i získat) určitou kvalifikaci. Pražský primátor Hřib žádnou kvalifikaci k řízení Prahy nemá.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/muze-neumetel-ridit-mesto

 

Finanční experti jsou ve shodě: Je čas obrátit se zády k euru!

 

19. září 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,politikstube, journal,foto:arch.)     Euro umírá. Ničí Evropu, naši prosperitu a naše banky. Je čas konečně skončit s mrtvě narozenou měnou. Pro Německo je příliš slabé, příliš silné pro země jižní Evropy. Pasiva Německa brzy překonají dva biliony marek. Nic neobjasňuje aberaci měnové politiky ze strany ECB působivěji než tento vývoj.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/financni-experti-jsou-ve-shode-je-cas-obratit-se-zady-k-euru/

 

Írán a Čína připravují pro USA ropnou a plynovou „bombu“

 

 5. září 2019 , Převzato z Eadaily.com     Čína zřejmě počítala s tím, že plnění amerických sankcí umožní zastavit obchodní válku. Jenomže ta pokračuje a vypadá to, že bude dlouhodobá. Proto se čínská vláda může rozhodnout k těsnější spolupráci s Íránem bez ohledu na Washington. Peking už teď americké sankce neplní.“

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-524/

 

Miliardová saúdská obrana si s drony neporadila

 

 19.9.2019 VSa     Dronové útoky jsou velký problém.  Saúdové se spoléhali na americký obranný systém Patriot celé roky. Ovšem drony a řízené rakety letí v mnohem nižší výšce a Patriot je nezachytí.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/19/miliardova-saudska-obrana-si-s-drony-neporadila/

 

Kozel zahradníkem

 

 17.9. 2019 , Jaroslav Tichý     Zatím působí dojmem, že on sám je „volajaký zmetěný“, podobně jako major Terazky při památné návštěvě generála v kasárnách „Černých baronů“. Inu, elita jako vyšitá. Nejsmutnější na tom je to, že důkazu postupného rozpadu státní moci u nás mlčky přihlíží celá naše vláda v čele s premiérem.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8027-kozel-zahradnikem.htm

 

Víc než sto tisíc Čechů si přeje bránit se se zbraní v ruce

 

 17.09.2019     Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela, která je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vic-nez-sto-tisic-Cechu-si-preje-branit-se-se-zbrani-v-ruce-596344

Očišťování nacistů

 

 16 září 2019 , Christopher Black: "Netflix" je film, odhalující to, co představují státy sdružené v NATO, jaké jsou kořeny jejich současné zahraniční politiky a jak zacházejí s jejich lidem. Je to film, který záměrně omlouvá barbarství válečných aparátů USA a NATO, jejich cíle v revidování výsledků II. Světové války, která pro ně a pro jejich nacistické přátelé nikdy neskončila, transformovala se do studené války a nové operace "Barbarossa", kterou připravují proti Rusku. Rudá armáda porazila nacismus v roce 1945. Nyní se zdá, že budeme musit bojovat proti nacismu znova.

      Odkaz:   http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ocistovani-nacistu.html

 

Kapitalismus nám kope hroby

 

 16.9. 2019 , Jimmy Doran, KS Irska , překlad Vladimír Sedláček     Kapitalistická posedlost ziskem, růstem, spotřebou a akumulací přivedla lidstvo na okraj vymření. Můžeme zachránit planetu nebo kapitalismus. Obojí ne.

      Celý text:      Kapitalismus.doc

 

Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině?

 16. 09. 2019 , Autor článku: Jaroslav Bašta     Západ Unie doplácí na chybná rozhodnutí. Stačilo dodat všem těm sporům nacionalistické zabarvení a občanská válka začala a nekončí ani po pěti letech. Zahraniční politika, která se odvíjí od polévání soch barvou, vystihuje intelektuální a morální úroveň části české politické reprezentace více než výmluvně.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=237056

 

Patnáctiletého Oldu gestapo nezlomilo. Zemřel

 

však tři měsíce po válce slepý a ochrnutý

 

 14.9. 2019 , Monika Kuncová, Právo     Zemřel tři měsíce po válce, ochrnutý a slepý v důsledku nacistických lékařských pokusů. Když nejmladšího českého odbojáře Oldu Dolečka ukládali do bezejmenného hrobu, jeho vrah v bílém plášti si už budoval vědeckou kariéru v poválečném Německu. Otmar von Verschuer byl v roce 1949 plně rehabilitován a působil na katedře genetiky v Münsteru. V roce 1952 byl dokonce zvolen předsedou Německé antropologické asociace.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=17&seq-no=5&source=hp

 

Pražské grandiózní ego

 

 16.9.2019 Oskar Krejčí     Dějiny píší vítězové. V daném případě to nejsou vítězové 2. světové války, ale kuloárních půtek na pražském magistrátu a na radnici Prahy 6. Ti dnes rozhodují, kdo osvobodil Prahu a v kolika podobách existuje Čína.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/16/prazske-grandiozni-ego/

 

Istanbulské ideologické zlo.

 15.9. 2019 , Autor: Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů     Po ratifikaci se slovní i neverbální trestné činy musí zavést do našeho právního řádu, protože zatím je netrestáme. Právo bývá často jenom slovo na papíře, ale zneužít ho lze tím spíš, čím víc se ohání hloupými ideály.

      Odkaz:   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/istanbulska-umluva-urad-vlady-zeny-domaci-nasili-komentare-glosy-nazory.A190913_104404_zahranicni_jadv

 

Fenomenální průlom …

 

 14. 9. 2019 , Michail Chazin Bavor V.     Situace na vnitřní frontě je velmi složitá, protože celá soustava vnitřního řízení Ruského státu je konstruována tak, že sám Putin není schopen ji kontrolovat. Nyní, kdy pro Putina je mezinárodní fronta prakticky zavřena, protože nepřátelé byli rozbiti a Trump je přinejmenším do roku 2020 spojencem, je možné tuto situaci změnit. Je to zásadní úkol, který je třeba splnit za každou cenu.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fenomenalni-prulom.html

 

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

 

 Dnes v 17:14 | afinabul      "Dnešok bol historický deň pre Hnutie za pravdu 9/11" povedal Peter Drew z Britskej vetvy AE911Truth. Skutočnosť, že BBC oznámila kolaps WTC 7 dvadsať tri minút pred tým ako skutočne spadlo, ukazuje, že Británia si bola vedomá útokov 9/11 pred tým ako sa naozaj stali.

      Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1909/sud-potvrdil-ze-bbc-vedela-vopred-o-utoku-na-wtc

 

Převládá zjednodušené vidění světa

 

 10.9. 2019 , Monika Hoření , Rozhovor Haló novin s podnikatelem Ladislavem Kubizňákem: Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem. Tomu napomáhají lokajové v čele EU.

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51919558

 

Neomarxismus, pravicový nebo levicový?

 

 14. 9. 2019 , Stanislava Kučerová    I uznávaní politologové dneška si stěžují na terminologický zmatek.

     U tradičních marxistů byla nezrušitelná idea utvořit spravedlivější společnost. U zmíněných antidiskriminačních skupin, jde spíše o „neoanarchismus. Je to zájem anonymní moci. Ona podporuje podobná hnutí, která se prezentují pod falešným, zavádějícím jménem.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/neomarxismus-pravicovy-nebo-levicovy.html

 

Starosto, odstupte ze své funkce

 

 13.9. 2019 , JUDr. Ivan Hrůza     Starosta Kolář úmyslně porušil zákon č. 122/2004 Sb. o válečných hrobech a pietních místech, ve kterém je v § 2 odst. 2 uvedeno, že za válečný hrob se považuje i pietní místo, kterým se rozumí pamětní deska, pomník, památník nebo obdobný symbol připomínající válečné události a oběti

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když nebude po našem, vytvoříme další krizi,

 

my jsme ti nejvyšší z nejvyšších

 

 13.9.2019 , Růžena Chrastekova     Hlavně takto si lze vykládat lítý boj vrchních státních zástupců pod vedením nejvyššího státního zástupce za podobu novely zákona o státním zastupitelství. Chtějí, aby jim nikdo nesměl do toho mluvit. Vůbec nikdo. Chtějí tady zavést prokurátorský stát...

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdyz-nebude-po-nasem-vytvorime-dalsi-krizi-my-jsme-ti-nejvyssi-z-nejvyssich

 

Německo a Francie řeší záhadné případy dětí narozených bez rukou

 

 14.9. 2019     Genetici a další specialisté řeší v Německu a ve Francii případy těžkých tělesných postižení novorozenců. Současné případy se nápadně podobají těm z roku 1960, které jsou známé jako kauza Contergan.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nemecko-a-francie-resi-zahadne-pripady-deti-narozenych-bez-rukou-40296445?dop-ab-variant=17&seq-no=3&source=hp

 

Český primář říká: První polovinu našich

životů nás farmaceutické firmy tráví ...

12.9.2019 ,  Milan Vidlák, časopis Šifra     pozval Jana Lamiho:  Jsem přesvědčen o tom, že první polovinu našich životů nás farmaceutické firmy tráví tu PET obaly, tu kvalitou potravin a éčky, která do nich přidávají, aby v nás vyvolali ty rakoviny, vysoké tlaky a jiné choroby. A druhou polovinu našich životů do nás cpou ty svoje preparáty, kterými nás takzvaně léčí.“

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/cesky-primar-rika-prvni-polovinu-nasich-zivotu-nas-farmaceuticke-firmy-travi-pet-obaly-kvalitou-potravin-a-ecky-aby-v-nas-vyvolaly-rakovinu-a-jine-choroby-a-druhou-polovinu-nasich-zivotu-do-nas-cp/

 

Kolář jako Emanuel Moravec?

1.9. 2019      Jaroslav Bašta se ve svém komentáři vyjádřil i ke starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi a jeho postoji k soše maršála Koněva, srovnal Koláře s politikem a legionářem Emanuelem Moravcem. Ruský historik Michail Mjagkov se přidal ke kritice České republiky kvůli snahám Prahy 6 odstranit pomník maršála Koněva z Dejvic. Uvedl, že jde o alarmující pokus o přepsání historie, který může vést k nástupu nacistů k moci.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2338-kol%C3%A1%C5%99-jako-emanuel-moravec

 

Bloomberg: Nezalekli se Bruselu - Srbsko se chce připojit k EAEU!

 

  13.9. 2019     Plány Srbska na připojení k ruskému euroasijskému hospodářskému společenství (EAEU) rozhněvaly Evropskou unii, Srbsko odmítá členství v Severoatlantické alianci, která je ale s bezpečnostními strukturami EU provázána pupeční šňůrou. A bolák Bělehradu jménem Kosovo, je udržovaným plodem jak NATO, tak EU, což pozorovatel agentury rovněž ví.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-nezalekli-se-bruselu-srbsko-se-chce-pripojit-k-eaeu/

 

Vtip a realita

 

 13.9.2019 , Jaroslav Tichý     Migranti jsou zatím prokazatelně ve statisících v zemích západní a severní Evropy, tedy v zemích, které jsou stejně jako ČR součástí EUJak to dopadne si umíme všichni představit  A je na našich občanech, pro co se rozhodnou. Zda pro: - hodně tvrdý pád s trvalými následky, tj. pro svoji islamizaci, či - zbrzdění pádu, tj. pro obranu před svojí islamizací a tedy pro odchod z EU.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8024-vtip-a-realita.htm

( Poznámka správce webu:   HISTORIA MAGISTRA VITAE - z nedávné historie našeho národa víme, jaké může mít etnické míšení následky. Během staletí si zvláště po válkách a epidemiích zvali feudální páni do Čech zejména německé řemeslníky a rolníky. V situaci souběhu 2 kritických vlivů - hospodářské krize + nastolení fašismu v mateřské zemi - propadli většinou Němci v Čechách nepřátelství vůči nám natolik, že započali realizovat genocidu našeho národa. Přitom nám byli kulturně i jazykově bližší (z rodiny indoevropských národů), než nyní historicky podstatně rychleji nasazovaní "lehkoživkové" (promísení Isilovci) z Afriky a Asie. Od nich nám potenciálně hrozí ještě větší nebezpečí, než historicky nedávno od hitlerovců !!! ) 

 

Studená válka ,,elit" proti lidstvu

 

 13. září 2019 , Daniel Novák     ,,Světové zákulisí“ realizuje svou moc způsoby odlišnými od těch, které používají vlády

     1) Ovládnutí metodologie zpracování informací ;   2) Dalším krokem je záměrná změna vztahu chápání příčina - důsledek;   3) Poté stačí například vytvořit ideologii;    4) Blábolením o ,,trhu" maskovat skutečný charakter globální ekonomiky 5) Biologická degenerace populace je zajištěna minimálně od doby tzv. ,,zelené revoluce" 60. let chemickými přísadami ; Buduje se "policejní režim" pro ,,nepřátele", kteří budou nějak ohrožovat ,,pluralismus" globalisty řízených procesů.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/studena-valka-elit-proti-lidstvu.html

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Koněv? Jinak, než se říká. Generál

 

Kostelka předložil fakta: Stalin, USA, válka

 

 12. 9. 2019     ROZHOVOR Den vítězství, 9. května, je pro Rusy nejvýznamnějším svátkem. A necítí to tak jen pamětníci, ale i mladí lidé. Poškozování, odstraňování a urážky těchto symbolů, a je jedno, jestli jsou věnovány prostým vojákům, nebo velitelům, považuje drtivá většina Rusů za osobní urážku.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konev-Jinak-nez-se-rika-General-Kostelka-predlozil-fakta-Stalin-USA-valka-595601

 

Největší teleskop světa v Číně zachytil

 

přes 100 záhadných signálů z vesmíru

 

  11. září 2019   Redakce AC24     Největší čínský teleskop a zároveň i největší teleskop na světě FAST, zachytil signály nazvané FRB.     FAST je největší radioteleskop na světě, který dosahuje šířku 500 metrů a tak snadno schová i známou hvězdárnu Arecibo v Portoriku. p na světě, který by mohl zachytit pulsar mimo naší galaxie.

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/nejvetsi-teleskop-sveta-v-cine-zachytil-pres-100-zahadnych-signalu-z-vesmiru?redirect=%2F

 

Nezvěstní evropští bojovníci Islámského státu

 

 12.9. 2019     Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že z odhadovaných 1050 Němců, kteří v  Podle odhadů ICSR se do západní Evropy vrátilo kolem 1 765 bojovníků IS a do východní Evropy 784.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/nezvestni-evropsti-bojovnici-islamskeho-statu.html

 

Zhoršuje se riziko vzniku jaderné války, varoval ruský politik

 

  12.9. 2019 , Redakce AC24     Ruské ministerstvo zahraničí upozornilo na možný vznik jaderné války. "Naše pozice je dobře známá - my vystupujeme za obnovení plnohodnotných jednání o zajištění strategické stability a mezinárodní bezpečnosti

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/zhorsuje-se-riziko-vzniku-jaderne-valky-varoval-rusky-politik?redirect=%2F

 

Český šampion v thajském boxu nelituje

 

ztráty nohy v boji o svobodný Donbass

 

10. 9. 2019  EuAsiaDaily     Rozhovor Kristiny Melnikovové se zraněným českým opolčencem Pavlem Botkou.  Kdo je vinen, že tato válka začala? Za prvé lidé na Ukrajině, kteří projevili lhostejnost. Pokud by se okamžitě postavili proti Náckům, pak by tu všechno co se děje, nebylo. Z geopolitického hlediska jsou na vině Američané, Západ. Byl jsem vážně zraněn, což je těžké předvídat. Ale mohu říci, že nelituji toho, že jsem sem přišel, abych pomohl lidem. "

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/cesky-sampion-v-thajskem-boxu-nelituje.html#more

 

Co se můžeme naučit od generace Grétiných obdivovatelů

 

Autor článku: Petr Hampl  , 11. 09. 2019     V posledních desetiletích setrvale klesá výkonnost mozků Evropanů. Hypotéza, že by v nastupující generaci vznikala nějaká specifická znalost, která může obohatit celou společnost, se ukazuje jako nesmyslná.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236712

 

Letná príprava Nežnej revolúcie

 

 4. září 2019 , PAVOL JANÍK , LUK , 34/2019     Všeobecne známym udalostiam z novembra 1989 predchádzali menej známe zákulisné prípravy          Rok 1989 otvoril aj priestor pre integráciu a globalizáciu.

      Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/292-34-2019-4-zari-2019/2946-letna-priprava-neznej-revolucie

 

Mnichovskou dohodou vydaly západní moci

střední Evropu na pospas nacistické mašinérii

11.09.2019 , Anton Hrnko     Palác Národní rady (parlamentu) Slovenska se stal místem konání putovní historické a dokumentární výstavy o osvobození Rudou armádou vězňů nacistických táborů smrti.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019091110662445-hrnko-na-vystave-o-holokaustu-mnichovskou-dohodou-vydaly-zapadni-moci-stredni-evropu-na-pospas/

 

Druhé národní obrození je nezbytné

9.9.2019 , Monika Hoření     Rozhovor s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem    Nesmíme kapitulovat, ale musíme bojovat za naši vlast. Nesmíme si ji nechat ukrást domácími kolaboranty a zrádci, kteří jsou v žoldu landsmanšaftu a globalistů.

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51915666

 

Ruského vojenského cvičení Centrum se zúčastní

 

asi 128 tisíc vojáků z Ruska a dalších 7 zemí

 

 10.9.2019 VSa      Vojáci z Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Uzbekistánu, Indie, Číny a Pákistánu.  Podle hodnocení ruského experta Ivana Konavalova je i letošní vojenské cvičení ukázkou sbližování Ruska a Číny. Obě země tak demonstrují připravenost vojensky spolupracovat v regionu Střední Asie.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/10/ruskeho-vojenskeho-cviceni-centrum-se-zucastni-asi-128-tisic-vojaku-z-ruska-a-dalsich-7-zemi/

 

Nacistická Třetí říše byla globalistický imperiální projekt, stejně

jako je globalistickým imperiálním projektem současná EU.

9. září 2019 , Tomio Okamura     Kolář opakovaně veřejně uráží památku vítězů nad fašismem a označuje pokojné občany, kteří si připomínají památku obětí v boji s fašismem, za extrémisty. Maršál Koněv byl během svého života vyznamenán britským Řádem lázně (rytíř - komandér), britským Vojenským křížem, francouzským Řádem čestné legie (velkodůstojník), americkým Řádem zaslužné legie ...

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/nacisticka-treti-rise-byla-globalisticky-imperialni-projekt-stejne-jako-je-globalistickym-imperialnim-projektem-soucasna-eu.html

 

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

 

 9. září 2019 , Ivan Hečko - Andre Vltchek Západ bojoval proti tzv. “tretiemu svetu” počas mnoho dlhých dekád; utláčaním, trápením, lúpežami, násilím voči jeho ľuďom. Zabraňoval im voliť si vlastné vlády. Teraz sa to preklopilo cez palubu: pokúša sa kontrolovať a utláčať celý svet, včítane svojich vlastných občanov.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zapad-utlacal-tzv-treti-svet-tak-dlho-az-sa-sam-stal-tretim-svetom.html

 

Die Welt: Bohatší Němci zvažují emigraci, Německo o marce

 

 7. září 2019      Podle významného německého deníku Die Welt roste v zemi počet lidí ze střední třídy, kteří uvažují o emigraci z Německa. Důvodem jsou hlavně obavy z budoucnosti.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-bohatsi-nemci-zvazuji-emigraci-nemecko-o-marce/

 

Publicista označil Polsko za nepřítele ruské státnosti!

 7. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mysl-polska.pl, foto: arch.)      Polský publicista Mateusz Piskorski - Varšava se snaží zničit historickou a mezinárodní identitu moderního Ruska a je nepřítelem jeho státnosti. „První září, stejně jako ostatní výročí, se mění na divadlo úsilí politiků, kteří se nevyznačují vysokou intelektuální úrovní...

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publicista-oznacil-polsko-za-nepritele-ruske-statnosti/

 

Bývalý viceprezident Světové banky o finančním systému

 

8. září 2019 , Miroslav Suja     Rozhovor s Josephem E. Stiglitzem:  Co mě zarazilo, byla ta skutečnost, že ideologie a politika hrály tak velice podstatnou roli v mezinárodních ekonomických vztazích. V MMF má pouze jeden stát právo veta, a to uplatňuje ministerstvo financí Spojených států.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/byvaly-viceprezident-svetove-banky-o-financnim-systemu.html

 

P.C. Roberts: Oficiální příběh o pádu

 

budovy č. 7 WTC leží v troskách

 

 6. září 2019 , P. C. Roberts , Vybral a přeložil  Lubomír Man     Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýrství na Univerzitě Aljašky: "Zatím všechny důkazy v této naší rezoluci uvedené demonstrují tu skutečnost, že už předem do budov WTC uložená zápalná zařízení a výbušniny - a nikoli tedy jen letadla - způsobily destrukci tří budov WTC a ukončily životy lidí, kteří se v těchto budovách nacházeli."

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-oficialni-pribeh-o-padu-budovy-c-7-wtc-lezi-v-troskach.html

 

Počet osobních bankrotů je rekordní

 

6.9. 2019 , tov, Novinky     V srpnu bylo vyhlášeno 2.148 osobních bankrotů, o 46 více než v červenci a vůbec nejvíce od roku 2008. Za posledních dvanáct měsíců bylo vyhlášeno 14.717 osobních bankrotů, o 2.260 více než v předchozím období. Zároveň bylo podáno 16.690 návrhů na osobní bankrot, meziročně o 3.402 více. Počet osobních bankrotů se meziročně zvýšil o 18 procent, zatímco počet návrhů na osobní bankrot se zvýšil o 26 procent.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/pocet-osobnich-bankrotu-je-rekordni-40295576

 

Návštěna Pence ukázala, že USA nejsou spojenci,

 

ale pány Polska!

 

 5. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, polityka.pl, foto: arch.)     Polsko je prakticky jedinou zemí na světě, která bezpodmínečně plní všechny požadavky a rozmary Spojených států a mění se spíše na jejich otroka, napsal trpce polský novinář Cesary Kowanda.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/navstena-pence-ukazala-ze-usa-nejsou-spojenci-ale-pany-polska/

 

Nové bezpečnostní kamery umí číst slova ze rtů

 

 6.9.2019 VSa      Telegraph cituje Tonyho Portera, komisaře pro bezpečnostní kamery v Anglii a Walesu. „Je důležité chránit svobodnou a otevřenou společnost a s takovými technologiemi hrozí, že se v tuto chvíli vzdáváme naší svobodné a otevřené společnosti.“

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/06/nove-bezpecnostni-kamery-umi-cist-slova-ze-rtu/

 

Radim Valenčík: O morálce a matematice

 

 4.9.2019 , Radim Valenčík     Matematika je zejména o sebekritičnosti, o kultivování představivosti, s uměním přesahu stávajícího poznání. Oslabení výuky matematiky jednak přispívá k "produkci" ambiciózních primitivů, jednak jim otevírá dveře k tomu, aby se přes slouhovství vůči cizí moci, které si odůvodňují "vznešenými ideály", prosazovali.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/radim-valencik-o-moralce-matematice

 

Koněv osvobozen

 2. září 2019  Pondělního setkání se zúčastnili a vystoupili Jaroslav Foldyna (ČSSD), Jiří Ovčáček (uvedl, že je tam s požehnáním pna prezidenta), Lubomír Volný (za SPD), Zdeněk Ondráček (KSČM), Josef Skála, senátor Jaroslav Doubrava, po něm ještě jednou Jiří Ovčáček, poslanec Jiří Kobza (SPD), poslanec Stanislav Grospič (KSČM), Jiří Černohorský (ANS), Milan Rohan, Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS a ČMF, moderovala Jana Volfová (Česká suverenita).

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2327-kon%C4%9Bv-osvobozen

 

Nastupuje superglobalizácia alebo

 

deglobalizácia svetového hospodárstva?

 

 20.8.2019 , Zdroj:   Magazín United Life     Samotný fakt, že v roku 2017 v rebríčku 20 najsilnejších technologických spoločností boli iba 3 z USA a 9 čínskych, pričom žiadna z EÚ, je veľavravný. Medzinárodná hospodárska súťaž sa teda čoraz väčšmi presúva do boja o technologickú nadvládu. Na jednom konci sveta rastie Čína a jej pridružené „satelity" a na druhom upadajú USA.

      Odkaz:   http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

      Celý text:      Co-nastupuje.doc

 

Dáme si vziať peniaze? Švédom ich ukradnú

 

prvým v EÚ. Krádež slobody občana to bude!

 

     4. září 2019 , Roman Bednár      Štáty tak budú mať skvelé možnosti dokonalej kontroly každého človeka.  Vždy a všade budeme závislí na elektronike – inakšie nebudeme môcť platiť.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/dame-si-vziat-peniaze-svedom-ich-ukradnu-prvym-v-eu-kradez-slobody-obcana-to-bude.htm

 

Genderová rovnost? Další politický podvod mocných

 

3.9.2019 , Valentin Dobrotivý     Západními zeměmi se intenzivně šíří ideologie tzv. "genderové rovnosti". Stejně jako před sto lety i dnes mocenské elity, schovávající za oponou své zneužívání slabšího pohlaví, sledují a chrání pouze vlastní zájmy a cíle. Cílem je usnadnění a urychlení manipulace a korupce v politice, veřejné správě a hospodářství.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8015-genderova-rovnost-dalsi-politicky-podvod-mocnych.htm

 

Nové rakety z KLDR: Změna pravidel hry

 

na Korejském poloostrově

 

 25. srpen 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     „Je třeba poznamenat, že právě raketové úspěchy KLDR zabezpečily to, že proti této zemi už mnoho let nikdo neplánuje žádné reálné vojenské operace,“ komentoval pro server iz.ru ruský odborník Dmitrij Korněv..

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/analyzy-a-komentare/item/3010-nove-rakety-z-kldr-zmena-pravidel-hry-na-korejskem-poloostrove

 

Kampaň proti domobranám pokračuje.

Děláme svoji práci dobře!

 31.8. 2019     Muži, ale často i ženy, kteří se ve svém volném čase a za svoje peníze (na rozdíl od činnosti většiny bohatě dotovaných politických „ziskovek“) učí připravovat se na věci možné příští, aby dokázali ochránit a ubránit svoje rodiny a svoji zemi, jsou to skuteční vojáci ve válce o budoucnost naší země!“

      Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/08/31/kampan-proti-domobranam-pokracuje-delame-svoji-praci-dobre/

 

Nebezpečnější než Kalibr. Rusko zkouší novou raketu

 

Zdroj: agitpro.su , Překlad: mbi, Eurasia24.cz     Na rozdíl od Kalibrů, které se k cíli „plíží“ podzvukovou rychlostí kopírujíc terén, Zirkon útočí na cíl rychlostí 5–6krát převyšující rychlost zvuku, při kterých se kolem ní vytváří plasmový oblak  – radary přestává být zjistitelná.

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketuhttps://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketu

 

Neznalost zákona se omlouvá u policistů,

 

státních zástupců, soudců a Nadlidí

 

 2.9. 2019 , Alena Vitásková     ... kdy se neznalost zákona nahrazuje slovem „právní názor“. Další bezmoc prostých občanů je, že záleží na soudci, jaké důkazy bude vyhodnocovat. Stává se v poslední době velmi často, že ani zdaleka nevyhodnocuje všechny důkazy. Občané ztrácí, nebo již ztratili důvěru v právní stát a to by žádný politik neměl podceňovat.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236056

 

Maršál Koněv: vandalové kolem rodiny Kolářů?

1.9. 2019     S nástupem Hřiba (Piráti) a rodiny Kolářů (TOP 09 - Evropské hodnoty) prudce roste vandalismus a byty pro mladé zdražují! A tomu nadšeně tleská zaplněná Letná. Rudá barva na soše maršála Koněva se začala objevovat náhodně po "mírové misi" v Oděse, kde přátelé strany TOP 09 provedli jinou akci: 2. května 2014 ukrajinské nacionalistické bojůvky upálily 48 nevinných Oděsanů. Ale to rodina Kolářů a TOP 09 bere jako banalitu.

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2706-marsal-konev-vandalove-kolem-rodiny-kolaru-a-ukrajinska-ambasada-nahodou-vedle

Ďakujem, priatelia!

 

 31.8.2019 , Ľuboš Blaha, poslanec NR SK , Od mlok     Predseda parlamentu s úctou hladí na jednu z najvýraznejších osobností Slovenského národného povstania – komunistu Husáka. On riskoval svoj život v Slovenskom národnom povstaniu za našu slobodu.Je čas na nové národné povstanie. Proti novým fašistom, proti novým extrémistom – proti neoliberálom.

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/31/dakujem-priatelia/#more-1497

 

Impérium Nového světového řádu hlásí úder

31. 8. 2019     Ivan Danilov     Další krok globalistů zastoupených londýnskými bankéři, který je namířen proti Trumpově politice a má nastolit bankovní dohled nad světem. Globální digitální měna. Jinými slovy: FED byl vyzván, aby si sundal z hlavy korunu a stal se „rovnocenným členem“ kolektivní organizace centrálních bank, která bude vydávat globální „digitální měnu“.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4618-imperium-noveho-svetoveho-radu-hlasi-uder-globalni-digitalni-mena-otevreny-utok-na-dolar-facebook-a-spol-ve-svete-financi-jak-trumpovi-i-johnsonovi-pristrihnout-kridla-krok-k-likvidaci-realnych-penez.htm

Vědci konečně uzavřeli otázku o homosexualitě

31.8. 2019      Žádný společný gen zapřičiňující homosexualitu neexistuje. Sexualitu člověka ovlivňuje obrovské množství faktorů, mezi nimiž zřejmě jako nejvýznamnější vystupují prostředí, výchova, ale například i hormonální prostředí v děloze během prenatálního vývoje.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/zkoumali-pul-milionu-lidi-ale-nic-nenasli-vedci-konecne-uzavreli-otazku-o-homosexualite?redirect=%2F

 

Putin vyhrál, ale co s tím má společného Čemezov?

 

 Michail Chazin • 29.8. 2019     Celý problém je v tom, že s hlediska státní správy žijeme v rámci vnějšího systému a jsme jeho součástí. Putin to například chápe jistě. A v této situaci by i rád něco udělal, ale nemůže.

     V posledním roce – vidíme Putinovu cestu od vítězství k vítězství. Kdy bude to vítězství potvrzeno? – s největší pravděpodobností na „Nové Jaltě“ v roce 2022-23. Tak se objeví zdroje, které podle toho, jak se změní vnější pravidla, a bude možné provádět suverénní hospodářskou politiku, také umožní ruským občanům dostat některé věci, na které mají právo.

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/putin-vyhral-ale-co-s-tim-ma-spolecneho-cemezov/

 

Po recesi přichází Velká deprese

 

 27. srpna 2019 - Jak již bylo několikrát uvedeno, nevypadá to dobře pro německou ekonomiku nebo obecně pro Evropu. Německo je již v recesi. Nejen v Evropě přichází ekonomický pokles, ale ve všech západních zemích. USA, Japonsku, Austrálii, Jižní Africe, zemích  Jižní Ameriky, vše propadne hluboké recesi.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/po-recesi-prichazi-velka-deprese/

 

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

 

 30.8. 2019 , Michal Brand     7. března 1936 nacistické Německo vojensky obsadilo Porýní, čímž se dopustilo flagrantního porušení podmínek Versaillské smlouvy. Nikdo ze signatářů Versaillské smlouvy nepodnikl žádné kroky, protesty nebo protiopatření. Stalin zřejmě zcela pochopil záměry západních velmocí a "zahrál!" vlastní tah – smlouva Molotov – Ribbentrop.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pakt-molotov-ribbentrop-efektivni-tah-krizoveho-managementu.html

 

Reagan a jeho plán likvidace nejen SSSR

 

 30.8. 2019 , Překlad: J. K., Pramen: Советская Россия    Projev na tajné poradě vedoucích pracovníků zahraničně politických služeb v červnu 1984 - Smést říši zla z povrchu planety. R. Reagan: "Nejsem první prezident USA, který pochopil, že vojensky a ekonomickou blokádou Sověty neporazíme. Richard Nixon přede mnou dospěl k závěru: boj, jehož se účastníme, je velká bitva idejí, tady musíme zvítězit nebo zahynout. Také prezident Kennedy přiznal nezbytnost nepřetržitého ideologického útoku na komunismus.

      Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/rusko-vs-usa/reagan-a-jeho-plan-likvidace-nejen-sssr.html

G7 je přežitý formát. Navzdory Macronově snaze

 

 28.8.2019 Ilona Švihlíková     Jaký smysl má dnes G7? Teoreticky by to mělo být uskupení největších ekonomik světa. Jenže, pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by samozřejmě musela být přítomna Čína a také Indie (6. místo). Naopak Itálie a Kanada by jaksi „šly za dveře“. Kdybychom se podívali na paritu kupní síly, pak by se do první sedmičky vešlo Rusko i Indonésie,

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/g7-je-prezity-format-navzdory-macronove-snaze/

 

Na mých cestách Evropa-Asie, jsem pár

 

týdnů pobyla v Arabských Emirátech.

  

Nela Lisková      Začala bych tím, že v celých Arabských Emirátech platí velmi tvrdá pravidla, zákony a systém trestního práva, který je nekompromisní. Evropa je záměrně likvidována muslimskými imigranty ze Středního a Blízkého východu, které do Evropy plánovaně a systematicky tahá politická mafie.

      Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/8685-arabske-emiraty-muslimske-imigranty-neprijimaji-a-nechapou-proc-ma-evropa-pro-zlocince-a-vrahy-otevrenou-naruc

 

Trumpův taneček kolem prohry

 

 28.8. 2019 VSa     Analytik Spengler pro Asia Times píše o tom, že Čína už v konfliktu s USA vyhrála. Čína spustila globální síťový projekt, který se týká e-commerce, finančnictví, logistiky i dopravy.      Americký obchodní deficit je bezvýznamné téma ve srovnání s technologickou válkou. A v této válce USA prohrávají

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/trumpuv-tanecek-kolem-prohry/

 

Říkáte neziskové organizace? Ne, jde o nájemné politické ziskovky

 

 28.8.2019 , Stanislav Novotný  , PrvníZprávy     Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/rikate-neziskove-organizace-ne-jde-o.html

 

Sedm rozhádaných

 

 25.8.2019 , Fiala Zbyněk     Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Možná nejdůležitější schůzka přitom proběhla ještě předtím, než Macron začal vítat reprezentanty G7, protože napřed do Biaritzu přiletěl ruský prezident Vladimír Putin.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/sedm-rozhadanych

 

Sedmilháři a váleční magoři

 

 26.8.2019 , PhDr. Josef Skála     Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety (23. srpna 1939), trčí celé mraveniště pohnutek. Moskvě darovala smlouva, podepsaná před 80 lety, skoro dva další roky. K práci na samém pokraji lidských sil. Pro sílu zbraní i jejich zázemí

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/26/sedmilhari-a-valecni-magori/#more-1492

 

Búrajú ďalšie tabu. Kanibalizmus.

 

 Zdroj:Flickr      Preprogramovanie myslenia Európanov do pomerov zglajšaltovaného „integrujúceho sa sveta“ mohlo nastúpiť po roku 1989 plnou parou vpred. Počas troch desaťročí sa rozbúrala celá hodnotová sústava európskej civilizácie.

      Odkaz:   https://zemavek.sk/buraju-dalsie-tabu-kanibalizmus/

 

Poslední západní impérium?

 

 26.8.2019 , The Saker     "Útoky" 9/11 daly neokonzervativcům „právo“ (nebo tak to alespoň tvrdili) zastrašovat, útočit, bombardovat, zabíjet, mrzačit, provádět únosy, páchat atentáty, mučit, vydírat a jiným způsobem týrat jakoukoli osobu, skupinu nebo národ na planetě

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8008-posledni-zapadni-imperium.htm

 

Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím

ve vyčištění sochy maršála Koněva

25.8. 2019 , -VK-     Šéfredaktor AE News          Tato výbušná informace ukazuje na to, že radnice Prahy 6 zná pachatele a dokonce je kryje. Schvaluje vandalismus (a podílí se na tomto trestném činu !) na soše maršála Koněva a tím pádem vedení radnice ohrožuje mezinárodní vztahy s Ruskou federací. (Porušuje i mezinárodní dohody o péči o válečné hroby a pomníky!)

      Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

 

Poslanec své země!

 

 26.8. 2019     Luboš Blaha: „Dostal jsem list z americké ambasády od jakéhosi Aarona Singleterryho. Je to nebetyčná drzost ze strany USA. My jsme svobodní poslanci. Je chorobné, aby z velvyslanectví USA chodily takové žádosti a naléhání. 

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2313-poslanec-sv%C3%A9-zem%C4%9B

 

Kdy a čím skončí závody v bláznovství?

 

 24. srpen 2019 , Ing. Jaroslav Tichý     Obzvláště v posledním období se stále více objevují nápady a jevy, které lze nejpřesněji popsat jako „čím blbější, tím lepší“. Je to důkaz o postupném rozkladu tzv. euro-atlantické zóny a zejména její společnosti, zatímco ta euro-asijská zóna s postupem času funguje stále lépe.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdy-a-cim-skonci-zavody-v-blaznovstvi.html

 

Pravda o ukrajinských parlamentních volbách

 

 26.8. 2019     Petro Symonenko - Za 30 let buržoazně-nacionalistického vymývání mozků a za likvidace ekonomického, vědecko-technického, kulturního a duševního potenciálu, se víra v »zázrak« dostala nad chladný rozum. Současná ukrajinská politická moc se nachází momentálně pod tvrdou kontrolou Ministerstva zahraničí USA.

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51782414

 

Socializmus s ľudskou tvárou...

 

 22. srpen 2019 | DEVANA     V auguste 68 sa údajne odohral vpád vojsk Varšavskej zmluvy ktorý zmaril budovanie „Socializmu s ľudskou tvárou“. Tí, ktorí prevrat roka 89 riadili, mali konečne možnosť ukázať ako sa dá „Socializmus s ľudskou tvárou“ vybudovať. Namiesto sľubovanej slobody a demokracie a socializmu s ľudskou tvárou sa podarilo vybudovať „Kapitalizmus s neľudskou tvárou“

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/socializmus-s-ludskou-tvarou.htm

 

Co s blbými „informacemi“?

 18. 8. 2019, M. Starý     Pokud se ze sdělovacích prostředků linou špatné informace, ideologicky směrované v neprospěch běžných občanů, má takový divák, čtenář nebo posluchač tři možnosti: Vypnout inteligenci,  posuzovat a hodnotit lži jako lživynechávat nedůvěryhodné zdroje informací

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2310-co-s-blb%C3%BDmi-informacemi

 

Profesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců:

 

 23.08.2019 , ROZHOVOR     Samotný návrh žaloby vypadá tak, že je to spíše spor politických koncepcí než spor o neplnění Ústavy.  Dnes někteří právníci nebo politici argumentují ve stylu „prezident je povinen konat“. To přitom Ústava nikde nestanovuje, a ani nemůže stanovovat.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Pavlicek-chladi-horke-hlavy-Zemanovych-odpurcu-To-vsechno-nastavil-uz-Havel-Rychle-jste-zapomneli-co-provadel-Sobotka-Babisovi-593428

 

Velká mzdová krádež

 23.8. 2019 Pavel Janíčko     Ve světové ekonomice (a společnosti obecně) probíhá v období posledního desetiletí minulého století a v prvních desetiletích století současného celkem jasný trend rozšiřování majetkových rozdílů mezi společenskými třídami, jednoduše řečeno: mezi bohatými a chudými.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/velka-mzdova-kradez/

 

Povyk kolem Grónska je signál pro Rusko a Čínu

 

 23.8.2019 VSa     Sebastian Smith a Camille Bas-Wohlertová píší pro Asia Times,  Trump nákup Grónska přirovnal k velké dohodě o nemovitostech  Již v roce 1867 chtěly USA koupit Grónsko, v roce 1946 prezident Harry Truman nabídl 100 milionů dolarů ve zlatě, nebo části Aljašky, výměnou za Grónsko.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/povyk-kolem-gronska-je-signal-pro-rusko-a-cinu/

     (Poznámka správce webu: Tomuto pokusu se nelze divit. Vždyť většinu politiků i vysoce postavených úředníků na celém světě se elitám daří kupovat snadno.)

 

Vladimír Manda: Klaus o Marxovi a marxistoch

 

 12.5. 2018 , doc. PhDr. Vladimír Manda, CSc.,  Pri čítaní riadkov Klausovho prejavu sa vynára otázka „pokory“ a „rešpektu“ samotného Klausa a jeho politických spoločníkov, nie len k dedičstvu pracujúceho človeka, ktoré Klaus a jeho spoločníci bez „pokory“ a „rešpektu“ odovzdali do rúk domácich a zahraničných špekulantov. Ale aj otázka „rešpektu“ a „pokory“ k spoločnému štátu Čechov a Slovákov,

      Odkaz:   https://davdva.sk/vladimir-manda-klausov-o-marxovi-a-marxistoch/

    (Poznámka správce webu: Dnešní boj nedovtipů proti marxistům je bojem proti tzv. "neomarxistům", "euromarxistům", "kulturním marxistům", apod. kteří nejsou žádnou variantou marxistů, ale fakticky antimarxisty. Podobně, jako Hitlerův nacionální "socialismus" nebyl žádnou variantou socialismu. Tento populární termín hitlerovci vykradli, aby zmátli masy. Nacionální socialismus byl naopak koncentrovaný elitářský, třídní systém, pro societ (velkou většinu společnosti) nepřátelský systém. S oprávněně kritizovanými "neomarxisty" se jedná o stejný terminologický podvod.)

 

Jan Campbell: Když ptáčka chytají….

 

23.8.2019 , Jan Campbell     Ruští neoliberálové jsou výlučně, část úředníků MZV RF, podobně jako část ruských médií jsou významně západně orientováni. Výsledkem je jejich ochota zobchodovat národní zájem RF za pseudointegraci do západních institucí... Stalin považoval střední Evropu za ochranné pásmo SSSR před napadením USA a jeho pozdějšími asymetrickými spojenci a slouhy. V tomto kontextu se nachází současné obavy Kremlu a další důvody proč ignorovat G8.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-kdyz-ptacka-chytaji

 

K ROKU 1968

 Vyjádření Josefa Skály pro – The Guardian:     Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO... Vedlo by „Pražské jaro“ ke stejné pohromě jako „perestrojka“?  Mlynář odpovídal na rovinu: „To opravdu nevím.“  Většina špiček „Pražského jara“ si však raději hrála na „mučedníky“ způsobem, udržujícím lidí ve slepých iluzích, i v následujících měsících. Stát v čele „Pražského jara“ státníci, odpovídajícím objektivním nárokům, socialismus by byl ještě silnější, a to nejen v naší zemi. Protože tomu ale tak nebylo, komplex modernizačních změn to naopak zpomalilo - a některé v podstatě zablokovalo úplně.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

 

Barevný rozruch v Hongkongu: Věří tu někdo na reálný převrat?

18. 8. 2019 , Petr Akopov     Washington vyvíjí tlak na Peking mnoha způsoby v závislosti na situaci a tématu. Setrvačnost návyků upadající supervelmoci je hrozná síla. Zejména tehdy, když se zdá, že všechno funguje jak má, přestože „podvratná činnost“ žádné strategické výhody nepřináší. Škody však může přinést velké – a nikoli Číně.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4594-barevny-rozruch-v-hongkongu-veri-tu-nekdo-na-realny-prevrat-cina-neni-ukrajina-provokace-v-ramci-obchodni-valky-setrvacnost-upadajici-velmoci-komu-to-prospeje-nadherna-scenerie-jak-u-nas-na-letne.htm

 

Rok 1968 a okolnosti   Video KSM k 50. výročí 21. srpna 1968:

https://www.youtube.com/watch?v=SJUssDPCdtE

 V Mimoni 29. 8. 2018, M. Starý     Chruščovův destalinizační sjezd měl dalekosáhlé důsledky. I v šedesátých letech USA a kapitalistický blok představovaly velkou hrozbu... Reformistické tendence paralyzovaly KSČ a znemožnily autentickým komunistickým silám zabránit rostoucí hrozbě kontrarevoluce.

Říká se, že to byla okupace, ale skutečná okupace byla v r. 1939, pár dní po obsazení Německem. V r. 1968 zde naopak pokrytci volají „okupace“ a vrhají se na vojska vědouc, že se jim nic nestane. Žádný okupant není tak hloupý, aby si nechal pobít 100 vojáků a zničit mnoho kusů techniky pouhými civilisty. Tolerance excesů vůči vojákům potvrzuje charakter - záchrany socialismu u nás - operace Dunaj.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/1887-rok-1968-a-okolnosti

 

Odpověď předsedy vlády České republiky na otevřený dopis Pražské rady Klubu českého pohraničí

Vážený pane předsedo,

                                      ... Ubezpečuji Vás, že zainteresované státní instituce využijí všechny zákonné prostředky k tomu, aby při správě státního majetku postupovaly jako správný a odpovědný hospodář.
     S pozdravem    
                             Babiš

      Obsah textu odpovědi:      Odpoved-PV.pdf

      Obsah textu otevřeného dopisu:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Třicetiletý útok na dekrety je útok na státnost republiky

 

 19.8. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli     Útok symbolicky i fakticky zahájil sám prezident Havel svou katastrofální omluvou bývalým československým Němcům. Útok má jediný cíl - rozkotat a zničit nejdříve Československo a nakonec i zbylé Česko (i Slovensko!). Ovšem pracující správně vidí krach dosavadního systému po 30 letech »budování kapitalismu v Čechách«. Toto má být český národní zájem? Dobrovolné sebezničení republiky, ohrožení českých občanů?      Haló noviny, 19.8. 2019, str. 4

      Celý text:      Tricetilety-utok.doc

 

The National Interest: Ruské námořnictvo se nám mění před očima

 

 17. srpna 2019 , O přeměně ruského námořnictva píše David Axe, redaktor  The National Interest. Transformace ruského námořnictva na flotilu malých lodí se zrychluje. Tyto lodě jsou sice malé, ale obsahují i velkou palebnou sílu.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/the-national-interest-ruske-namornictvo-se-nam-meni-pred-ocima/

 

Karol Ondriaš: Ďakujem vojakom Varšavskej zmluvy, ktorí 21. augusta 1968 prišli na Slovensko, aby zabránili našej kolonizácii a úpadku

  Príde nová generácia občanov Slovenska, ktorá nebude mať smrteľný strach z pravdy, a prídu aj odvážlivci, ktorí budú na Vás spomínať len v dobrom, a ktorí Vám za tých 20 rokov rozvoja Slovenska, ktoré ste zabezpečili, postavia aj pomník.      Milí a vážení vojaci Varšavskej zmluvy, ešte raz Vám ďakujeme. (Píšem v množnom čísle, lebo predpokladám, že ďakujeme aspoň dvaja).

      Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/karol-ondrias-dakujem-vojakom-varsavskej-zmluvy-ktori-21-augusta-1968-prisli-na-slovensko-aby-zabranili-nasej-kolonizacii-a-upadku/

 

Toto je informace pro všechny, kteří se ukájejí přesvědčováním sami sebe i svých blízkých v jakém bezpečí a jistotě žijeme!

 Celá slavná Evropa a její hodnoty je parta korporátních magnátů. Tito největší světoví zločinci zneužili každého slova humanita. Kdo se podílel na válkách v Kosovu a kdo rozpoutal peklo v Africe? Veškeré novodobé vraždění mají na svědomí USA, Francie, Anglie a Itálie. Je třeba odvolat celé vedení EU a slavnou komisi. Současné elitářské uskupení je nutné odstavit z funkcí a zbavit je řídících procesů na všech úrovních. Demokraticky se musí Jednotlivé národy všech členských států zbavit parazitů.

       Odkaz:   http://berossos.blog.cz/

      Celý text:      Zajimavy-rozbor.doc

V pasti

 

 20.8.2019 , Ilona Švihlíková píše o vyčerpání měnové politiky, hrozbě nové hospodářské krize a zároveň s tím o neochotě cokoliv v hospodářské politice měnit. Mocní tohoto světa budou bránit svůj rentiérský status quo. Jako obvykle v dějinách jde o politický zápas: o zápas společenské většiny proti parazitům, kteří u sebe koncentrují ekonomickou a politickou moc.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/20/v-pasti/

 

U lidí, kteří berou heroin, se aktivují úplně stejné neurotické

cesty jako u těch, co jsou na Facebooku

10.5.2019 , Rozhovor s Prof. MUDr. Martinem Janem Stránským Přehrát pořad       

 Přílišné používání technologií a sítí není pokrokem, ale obrovskou neuroevoluční destabilizací, kdy přicházíme o lidské schopnosti a začínáme být závislí na systému, který má jediný cíl – prodávat naše osobní data. Facebook zde není pro nás, ale pro své majitele.

      Odkaz:   https://www.kupredudominulosti.cz/stransky-martin-jan-1d-u-lidi-kteri-berou-heroin-se-aktivuji-uplne-stejne-neuroticke-cesty-jako-u-tech-co-jsou-na-facebooku/

 

Vzpomínky pamětníka na "ruskou okupaci 21. srpna 1968"

Opět vzpomínáme, ale dnes už jinak než před lety. Co je to zlo, poznáváme až dneska.  Zlo je nemít práci, být bezdomovcem. Zlem byla Klausova reforma, která nám připravila tento nenáviděný režim.       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/ruska-okupace-21-srpna-1968.html

 

Dvacet let putinské „stabilokracie“ z perspektivy posledního vývoje

 

 19.8.2019 Veronika Sušová-Salminen     Prezidentství Vladimira Putina představuje centristicky vystavěnou stabilizaci, vyvažuje různé tlaky v rámci ruské elity i v rámci společnosti a snaží se vnitřně i zvnějšku balancovat vůči reálným i vnímaným hrozbám. Zásadním problémem, který bude určovat krátkodobější politický vývoj Ruska v následujících letech bude to, jak se zemi podaří vybalancovat její rozvojové dilema mezi stabilitou a potřebnou strukturální reformou, přechodem na nový model ekonomiky ušitý na míru Rusku a jeho specifikům a potenciálu.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/19/dvacet-let-putinske-stabilokracie-z-perspektivy-posledniho-vyvoje/

 

Kto ťaží z majdanu v Honkongu

 

 Hongkong 19. augusta 2019     Americkí diplomati vedú protesty v Hongkongu, čo podľa Číňanov prekračuje všetky medze či už v zákonnej alebo morálnej oblasti. Demonštranti v Hongkongu spravili podľa viacerých odborníkov veľkú chybu, že obsadili medzinárodné letisko (proamerickí výtržníci mlátili civilistov a držali rukojemníkov). Tento ich nezákonný postup umožní Číňanom v rámci boja proti terorizmu ráznejšie postupovať voči vodcom revolty v Hongkongu.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/tazi-majdanu-honkongu/1857526

 

Nepřátelská politika Německa a Němců k ČSR a českému národu

 19.8. 2019 , Josef Groušl     Z čeho vycházeli němečtí fašisté v poměru ke Slovanům? V politické směrnici 553DAP - rasového úřadu - Chceme-li utvořit naši velkou německou říši, musíme především vytlačit a vyhladit slovanské národy - Rusy, Poláky, Čechy, Slováky, Bulhary, Ukrajince a Bělorusy. Není žádného důvodu, proč bychom tak neučinili.

Josef Groušl, Haló noviny, 19.8. 2019, str. 6

      Celý text:      Nepratelska-politika.doc

 

Justice v Česku je v katastrofálním stavu

 

 Autor článku: -hub- • 29. 07. 2019 PRAHA     Nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Nespokojenost je významně silnější mezi stoupenci protestních stran SPD a KSČM.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228656

 

Aliance na ochranu Hongkongu uspořádá velké shromáždění

 

 16.8. 2019 cri      Aliance na ochranu Hongkongu oznámila, že s různými hongkongskými kruhy obyvatelstva uspořádá 17. srpna v parku Tamar na Admiralitě velké shromáždění s hlavním tématem „Boj proti násilí, záchrana Hongkongu".  

      Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/08/16/301s186815.htm

      Celý text:      Aliance-Hongkongu.doc

 

V USA sestavili seznam pěti nejvýkonnějších

 

ruských vojenských letadel

 

 12.8. 2019     Americký časopis The National Interest sestavil vlastní seznam pěti nejnebezpečnějších a nejvýkonnějších ruských vojenských letounů. Stíhací letoun Su-27, MiG-29, Su-35 a Su-57 (T-50 PAK FA). Bombardér Tu-160. Odborník doporučil americkému vedení, aby již nesázelo na letadlové lodě, které nazval zastaralými, ale aby rozvíjelo ponorkovou flotilu a nejnovější bezpilotní letouny.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019081210516468-v-usa-sestavili-seznam-peti-nejvykonnejsich-ruskych-vojenskych-letadel/

Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví

Autor: odjinud | Publikováno: 18.8.2019 Papež František v pozoruhodně upřímném interview v pátek řekl, že občané evropských národů by měli upřednostňovat dobro Evropy před svými vlastními zeměmi.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21599-papez-frantisek-prirovnal-salviniho-k-hitlerovi-evropska-unie-na-prvnim-miste-a-zadne-narodovectvi-populismus-a-suverenita.aspx

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

„Moc, sláva, bohatství – co ze všeho nám zbylo? Naše řeč.“

 

 15.8. 2019 , Jiří Baťa     Za 40 let předchozího režimu byly postaveny přehrady: Orlík, Lipno I, II, Kamýk, Slapy, také statisíce bytů, školy, divadla, tepelné jaderné elektrárny Dukovany, Temelín, Jaslovské Bohunice, pražské metro, které funguje dodnes, dálnice Praha-Brno celá nová města, jako Havířov, Poruba apod.     Dnes je všechno je zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené, 65% vepřového dovážíme, ovoce, zeleninu jakbysmet. A fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD? Škoda, Tatra, Zbrojovka, OP Prostějov. Barum, Tesla, Zetor a řada dalších, kde jsou dnes tyto světové firmy, veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny. Z  toho našeho nemalého českého bohatství, které jsme si vybudovali, zbyla ještě pořád česká „naše řeč“. Jak dlouho ještě?

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/moc-slava-bohatstvi-co-ze-vseho-nam-zbylo-nase-rec

 

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

 

 Pavel Letko , 16.8.2019  E-republika     Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem. To, co se povedlo osádkám letadel v případě Hirošimy a Nagasaki, se nepovedlo žádnému sexuálnímu úchylovi, pedofilovi ani mafiánským zabijákům dohromady. Všichni přece na vlastní oči vidíme, že moc tohoto světa patří psychopatům, zločincům a hromadným vrahům. Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.

Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/z-hlediska-vyssiho-principu-mravniho-je.html

 

Jak se u nás privatizovala voda.

10. 8. 2019 Pokud stát rezignuje na správu strategického odvětví vodárenství, jako službu lidem, tak se monopol vody stane zdrojem dolování zisků, protože jediným cílem soukromých firem je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty v zahraničí a monopol je k tomu fantastická příležitost.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-se-u-nas-privatizovala-voda-Zrada-politiku-komplot-s-najezdniky-Dely-se-tu-veci-ktere-neprosly-ani-v-Rusku-ci-na-Ukrajine-591701

 

Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

 

 14. augusta 2019 , Karol Ondriaš     USA už 17 rokov bombardujú Afganistan (a mnoho ďalších krajín). Len v Afganistane zabili niekoľko desiatok až sto-tisíce nevinných ľudí. Na základe veľa overiteľných faktov je jasné, že je to zákonitý jav kapitalizmu, ktorý sa dá odstrániť len s odstránením kapitalistického systému.

      Odkaz:   https://davdva.sk/karol-ondrias-o-zlocinoch-kapitalizmu/

 

Od průmyslové velmoci k zemi třetího světa.

 

Číňané nevěřícně o úpadku Ukrajiny

 

 14.8. 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Čínský web Guancha publikoval článek s všeříkajícím názvem „Jak se zhroutila průmyslová velmoc, detailně popisuje přechod ke kapitalismu „šokovou terapií“, za 30 let „nezávislosti“ země přišla o deset milionů lidí!

        Odkaz:   https://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/3002-od-prumyslove-velmoci-k-zemi-tretiho-sveta-cinane-nevericne-o-upadku-ukrajiny

     Poznámka správce: Nejde Československo stejnou, byť pomalejší, cestou? Vždyť bývalá dílna Rakousko-Uherska, posléze dílna RVHP, se změnila v montovnu a skladovnu a je nyní potravinově soběstačná jen asi z 50%. Zisky z ní jsou odsávány cizáky a ztrácí "salámovou metodou" svou suverenitu ve všech oblastech !??!!!

 

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

 14. 8. 2019 , Ing. Alena Vitásková     Lidi zajímá, proč je Vitásková stále tahána po soudech. Je to proto, že poukázala na zločiny kolem energetiky? Na vysávání kapes těch nejchudších, těch nejzranitelnějších, kteří se nemohou bránit? Je to tím, že po celou dobu bránila a stále brání mlčící většinu?

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/svedek-u-soudu-nesmi-lhat-jak-to-bylo-u.html

 

Havárie jaderné pohonné jednotky torpéda “Poseidon”

 8. srpna došlo na plovoucí plošině na vodní hladině v zálivu ve vzdálenosti přibližně 1,5 km od pobřeží k explozi, při níž zahynulo 5 inženýrů z Kurčatovova institutu v Moskvě. Ruská armáda ve spolupráci s Kurčatovovým institutem navrhla novou generaci jaderných pohonných jednotek, které mají Rusku s velmi malými náklady poskytnout úplně novou generaci těchto tzv. “perzistentních zbraní”, v souladu s ruskou doktrínou “Dead Hand” v případě, když někdo zaútočí na Ruskou federaci.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-ruska-armada-doporucila-uradum-v-severodvinsku-zahajit-evakuaci-obyvatel-z-prilehlych-vesnic-kvuli-odstranovani-nasledku-po-havarii-jaderne-pohonne-jednotky-torpeda-status-6-poseidon/

 

Česká levice společně?

 

 14.8. 2019 , MICHAEL DOUBEK , LUK , Ročník 2019 , 31/2019     Čím víc klesá podpora „tradičních levicových stran“, tím víc je publikováno levicových úvah. Levicoví myslitelé tak přesvědčují především sami sebe.  Měli by zabránit, aby jediným tématem dnešní levice bylo budování „kapitalismu s lidskou tváří“, či „socialismu pro vyvolené“.

        Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/289-31-2019-14-srpna-2019/2915-ceska-levice-spolecne

 

Dopis české vlastenky novému německému velvyslanci v naší

 

republice. Odezva na jeho rozhovor poskytnutý Právu

 

     Vážený pane velvyslanče! ... Nemáte pravdu, pane velvyslanče, když jste řekl, že Češi nepovažují sudetské Němce za ohrožení. Opak je pravdou. Na soužití s nimi má český národ zlé vzpomínky. Nechceme je tady.“     srpen 2019, Jana Machová, Příbram, Postoloprty

     Celý text dopisu:      Dopis-velvyslanci.pdf

     Rozhovor v Právu:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nemecky-velvyslanec-predsudky-slabnou-nici-je-poznavani-40288120

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

Před zasedáním G 7

 13. srpna 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.,agoravox.)    Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize.  Krize v roce 2019 umožní zavedení nehmotného totalitarismu typu 2.0, který bude bránit jakékoli výzvě systému, a pošle populaci do beznadějné spirály mezi zchudnutím, uzavřením veřejných služeb, vyloučením sociálních dávek, včetně nezaměstnanosti, a odstranění pracovních práv až do potlačení lidských práv.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krize-2-0-prichod-nehmotne-totality/

 

prof. PhDr. Jan Keller, CSc.: Pre pracujúcich zostáva

stále menej príjmov z vyrobeného bohatstva!

9. augusta 2019 , Lukáš Perný     Jednak se v rámci kapitalismu přesouvají příjmy a majetky k velkým rentiérům, na ty, kdo žijí z práce, zbývá stále méně příjmů z nově vyrobeného bohatství ve srovnání s těmi, kdo žijí z velkého, především finančního kapitálu.

            Odkaz:   https://davdva.sk/prof-phdr-jan-keller-csc-pre-pracujucich-zostava-stale-menej-prijmov-z-vyrobeneho-bohatstva-mladi-su-obetami-ideologickej-manipulacie-rozhovor-s-profesorom-sociologie-o-problemoch-doby/

 

Jak je to s klimatickými změnami

12. 8. 2019  , Jaromír Bradávka , Rukojmí     Klima planety a jeho změny podléhají vlivu mnoha faktorů, přičemž člověk je až ten úplně poslední. Člověk a činnost jeho technické civilizace nejsou faktorem, který by měl nějaký přímý vliv na změny pozemského klimatu. Lokální odchylky – např. města, plná betonových domů a asfaltových či dlážděných ulic, jsou vlivem vlastní produkce tepla a zvýšené absorpce slunečního záření většinou o něco teplejší než okolní zemědělská či lesní krajina, ale to jsou jen nevýznamné odchylky, které jsou v rámci globálního klimatu zanedbatelné.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Šojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery

 

 11. 8. 2019 zelv.ru     Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úřad Sergeje Šojgu již začal vytvářet suverénní vojenský internet, který se nazývá Multiservisní transportní síť spojení (MTSS). První fáze vytvoření MTSS by měla být dokončena do konce příštího roku.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/sojgu-odpovi-na-kyberneticke-utoky-usa.html

 

Hongkong a barevné revoluce

 

 12.8. 2019 , Oskar Krejčí     Jak zadržet Čínu? To je, oč tu běží – obnovit hegemonii USA ve světě v první řadě vyžaduje zastavit čínský ekonomický a vojenský růst. Hongkong nemůže v politice zadržování Číny sehrát zásadní roli destabilizátoru režimu či startéru barevné revoluce – je na tamní poměry malý a daleko od centra moci.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/12/hongkong-a-barevne-revoluce/

 

Vědci vysvětlili, jak Slunce zvýší globální oteplování

 

 9.8. 2019     Ruští a britští astrofyzici zjistili, jak se změní cykly sluneční aktivity v nejbližší době, magnetická aktivita Slunce se mění nejen podle jedenáctiletých cyklů, ale také stoletých, a dospěli k závěru, že se v brzké době značně sníží. Může to mít za následek nikoliv globální oteplení, ale ochlazení.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019080910499738--vedci-vysvetlili-jak-slunce-zvysi-globalni-oteplovani-/

 

Nastává konec ideologií?

 

 12.8. 2019 , Ladislav Šafránek        Vladimir Uljanov zásadně odmítl pojetí ideologie jakožto mystifikace a zdůvodnil existenci »marxistické« či »socialistické ideologie« a zdůvodnil, že politika je konkrétním prováděcím nástrojem, realizátorem ideologie. Současná snaha některých politických stran a hnutí o »deideologizaci« je jen prostředkem buržoazie k odvádění pozornosti od základních hybných sil společnosti, od vykořisťování člověka člověkem.

        Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51651221

 

V Rusku represe už překonávají komunisty. (???)

 

Na „svobodném“ Západě už je dávno překonaly. (!!!)

 

 10.8. 2019 , Michal Brand          Oč šlo: Otec svoje dítě v batolecím věku dal jiné osobě do nosítka na břiše jako ŽIVÝ ŠTÍT. A protože šlo o nedovolenou demonstraci a „otec“ dal vědomě svoje dítě v batolecím věku cizí osobě jako živý štít, proto moskevská prokuratura požádala o posouzení, zda dotyční rodiče mohou mít nadále svoje dítě v péči. V Norsku vám děti odeberou i za mnohem, MNOHEM menší provinění

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-rusku-represe-uz-prekonavaji.html

 

Tibet včera a dnes

 Futura, Praha, 2015     Od třináctého století měla ústřední vláda Číny nepřetržitě suverenitu nad Tibetem, který nikdy nebyl nezávislým státem a žádná vláda na světě ho nikdy jako nezávislý stát neuznávala. Před rokem 1959 byl starý Tibet pod vládou 14. dalajlámy společností feudálně nevolnickou s nevolníky a otroky, která byla ještě temnější než evropské nevolnictví ve středověku. Zavedení moderního hospodářství v Tibetu, jako součásti Čínské lidové republiky, trvale zlepšuje životní úroveň lidí

        Celý text:      Tibet-bro.pdf

 

Oteplování nezpůsobuje člověk, ale zvýšené kosmické záření,

 

tvrdí nová studie finských a japonských vědců.

 

 15.7.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     „Za posledních sto let se teplota zvýšila kvůli oxidu uhličitému o 0,1 °C. Lidský podíl na tom byl 0,01 °C,“ uvádějí Finové. Teorie o zvyšování teplot kvůli CO2 se spíše jakovědecká stále jasněji ukazuje jako geniální byznysový trik, jak vydělat další a další miliardy dolarů. CO2 reaguje na teploty, nikoli teploty na množství CO2.

        Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/oteplovani-nezpusobuje-clovek-ale-zvysene-kosmicke-zareni-tvrdi-nova-studie-finskych-a-japonskych-vedcu-i-dalsi-vedci-odhaluji-ze-teorie-o-co2-je-podvod-hladinu-tohoto-plynu-totiz-ovlivnuje-teplo/

 

Souhrnná zpráva Ministerstva vnitra o migraci za II. čtvrtletí roku 2019

 

 10.8. 2019     Na území ČR k 31.5. 2019 je 279.193 osob na základě oprávnění k přechodnému pobytu. V současné době je zde registrováno více než 570 tisíc cizinců.

        Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2658-souhrnna-zprava-ministerstva-vnitra-o-migraci-za-ii-ctvrtleti-roku-2019

 

Americká konzulka v Hong Kongu byla vhotelu Marriott přistižena s

 

 notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů!

 

 8.8. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News    Hnutí Demosistó usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu kvůli tomu, že smlouva mezi Čínou a Velkou Británií o autonomním statusu Hong Kongu platí od roku 1997 jen 50 let, tzn. jen do roku 2047

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/americka-konzulka-v-hong-kongu-byla-v-hotelu-marriott-pristizena-s-notickama-v-ruce-na-setkani-s-vudci-proticinskych-protestu-peking-povolal-na-koberecek-americke-diplomaty-a-varoval-je/

 

"Pohřeb demokracie" a přeformátování, které začíná u sebe

 

 10.8. 2019, Dmitrij Kosyrev  Hořký pláč nad pohřbem demokracie se stal zvykem v USA, podstata současných turbulentních procesů ve světě je čistě vnitřní, v tom, co se děje uvnitř americké a jiných západních společností.

        Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3419084

        Celý překlad:      Pohreb-demokracie.doc

 

Utekl Edvard Beneš ,,zbaběle" před Hitlerem?

10.8. 2019     Není pravda, abychom si odpověděli na otázku v nadpisu, že by Beneš snad ,,zbaběle" utekl z vlasti, ale donutily ho k tomu objektivní okolnosti, to je zřejmé. Beneš byl naopak člověkem, který toho pro obnovu Československa v roce 1945 udělal skutečně mnoho.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/utekl-edvard-benes-zbabele-pred-hitlerem-1404063727.html

 

Čína sbírá síly na tvrdý střet s USA.

 

Rozhodla  schůzka v letovisku, výstup je tajný

 

 7.8. 2018    V letovisku Beidaihe na severovýchodě Číny se sešli se tu členové politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a špičky armády i zpravodajských služeb. Nejvyšší vedení země rozhodlo v přímořském letovisku jednoznačně: americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ve sporech o cla a vzájemný obchod neustoupí.

        Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-trumpovi-v-obchodni-valce-neustoupi-chysta-se-na-stret/r~ac7c8402b8fc11e9b6a9ac1f6b220ee8/

Sraženi pod vlak

 (Jeden z mnoha způsobů použití migrační zbraně.)

7.8.2019     okupant shodil ženu s dítětem pod přijíždějící vlak, dítě nepřežilo. Na FB se objevil seznam těchto zločinů. Jeho český překlad uveřejnil server Quintus-sertorius - viz celý text

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/08/7987-srazeni-pod-vlak.htm

   ( Poznámka správce: Migrační zbraň je považovaná za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Americká armáda znečišťuje ovzduší více než 140 zemí světa

 

 8.8.2019 , VSa     Nejsilnější armáda světa je také největším znečišťovatelem ovzduší na světě. Ve své nejnovější studii autoři Benjamin Neimark, Oliver Belcher a Patrick Bigger propočítali, nakolik tato obrovská infrastruktura přispívá k poškozování prostředí.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/08/americka-armada-znecistuje-ovzdusi-vice-nez-140-zemi-sveta/

 

Rozhovor s Františkem Nevařilem, bývalým

poradcem tří předsedů vlád

Československo po druhé světové válce do konce osmdesátých let prodělalo úplný „ekonomický zázrak“bylo nejrychleji rostoucí zemí Evropy a vyrostlo téměř od nuly - dokonce 11 krát)? Stát měl k dispozici 85 mld Kč finančních rezerv (v dnešních inflačních cenách by reprezentovaly osmi až desetinásobek), měli jsme 107 tun měnového zlata a stát, lidospráva i obyvatelstvo byly v podstatě bez dluhů. Byla zajištěna vlastní potravinová a nejméně na 25 až 35 let i energetická soběstačnost. Atd. J. Kojzar, Haló noviny, 9.1.2017

        Celý text:      Rozhovor-s-F-Nevarilem.doc

 

Čína jako měnový manipulátor? Další

 

stupeň konfliktu mezi USA a Čínou

 

 7.8.2019 Ilona Švihlíková     To, co USA vyčítají Číně, je mnohem spíše to, že nechala jüan prolomit psychologickou hranici 7 jüanů za dolar a že nezasáhla! Je to tedy přesný opak měnové manipulace

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/07/cina-jako-menovy-manipulator-dalsi-stupen-konfliktu-mezi-usa-a-cinou/

 

Die Welt: Export plynu se stal zbraní v

 

nové studené válce mezi USA a Ruskem

 

7.8. 2019     Mezi USA a Ruskem začíná nová studená válka, tentokrát jde však o soupeření nikoliv na ideologické, ale na ekonomické úrovni, píše německý list Die Welt.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019080710488050-die-welt-export-plynu-se-stal-zbrani-v-nove-studene-valce-mezi-usa-a-ruskem/

 

"Chlapeček" proměnil před 74 lety

 

japonskou Hirošimu v ohnivou apokalypsu

 

 6/8/2019     6. srpna 1945 v 8:16 japonského času byla svržena z amerického bombardéru B-29 Enola Gay první atomová bomba nazvaná ,,Little Boy" (chlapeček) na japonské město Hirošimu.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/chlapecek-promenil-pred-72-lety-japonskou-hirosimu-v-ohnivou-apokalypsu-1404056962.html

    ( Poznámka správce: Použití atomových pum proti městům je válečným zločinem "na druhou" : Za prvé - jde o použití zbraně hromadného ničení; za druhé - použity byly proti civilnímu obyvatelstvu !!! )

 

Marx sa nemýlil, ide o triedny záujem!

 

 Ľuboš Blaha     Najbohatší ľudia medzi sebou udržujú triednu solidaritu, akú by im mohli závidieť aj robotníci v časoch Marxa a Lenina. Táto triedna solidarita nepozná hraníc – je doslova globálna, kozmopolitná. Stretávajú sa na spoločných fórach od Davosu až po Dóhu, chránia svoje záujmy cez korporátny lobing.

             Odkaz:   http://www.noveslovo.sk./c/Marx_sa_nemylil_ide_o_triedny_zaujem

 

Z vysílání svobodného vysílače - 2. část o „4. Říši“ - EU:

 

 To je takové to „tajemství“, kdo stál za vznikem Evropské unie. 3 Říše se zhroutila, ale ti lidé v pozadí jsou úplně ti samí esesáci, kteří tu samou myšlenku posuzovali v rámci NSDAP. Když se podíváte do každé neziskovky, která prosazuje migraci, najdete je tam. Najdete tam Sorose, jeho napojení na Rothschildy.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2303-z-vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD-svobodn%C3%A9ho-vys%C3%ADla%C4%8De-cz

 

Připojení Krymu k Rusku je legální, tvrdí

 

právníci Evropské unie. Skončí tedy sankce?

 

   26.7. 2019 ,  Redakce AC24  Christian D. de Fouloy, publikoval analýzu právního postavení Krymu. Z ní zcela jasně vyplývá, že anexe Krymu nebyla anexí, ale zkrátka rozhodnutím Krymu o svém sebeurčení.

        Odkaz:   https://ac24.cz/-/pripojeni-krymu-k-rusku-je-legalni-tvrdi-pravnici-evropske-unie-skonci-tedy-sankce-?redirect=%2Fuvod%2F-%2Fasset_publisher%2F6LN4ieZ8eFrT%2Frss

 

Hugo Chávez, Nicolas Maduro - novodobí poslové

 

socialismu. Pro socialismus si přáli a přejí USA jejich smrt.

 

 2.8.2019 , Oldřich Rambousek     Západ nechce nic jiného, než zadusit svaté právo Venezuelského národa, zvolit si ekonomický systém a společenský řád dle svého uvážení a chtějí jej zabít v samém zárodku, přičemž v zásadě nejde vůbec o Venezuelany ani o Madura, ale o ropu.

        Odkaz:   http://svobodnenoviny.eu/hugo-chavez-nicolas-maduro-novodobi-poslove-socialismu-pro-socialismus-si-prali-a-preji-usa-jejich-smrt/

 

O „spoluautorech“ druhé světové války

 

 15.9.2011 , Viktor Burbaki      Jakýkoliv objektivní výzkumník chápe, že rozdělování Evropy, zaměření útoku agresora na východ a rozdělování sousedních zemí začalo spolu s Hitlerem Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie a za výrazné role USA, které vždy války šikovně využívaly.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

 

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

 

 3. srpna 2019 , von Freeman      Donald Trump novinářům řekl, že pokud EU dobrovolně nepřijme zpět své teroristy, kteří bojovali v Sýrii, jednoduše je pošle domů, do Evropy. Měli by to být islamisté, kteří šli do Sýrie bojovat za ISIS a byli Američany „zajati“.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-evrope-bud-budete-poslouchat-nebo-vam-poslu-teroristy/

        Celý text:      Teroriste-zpet.doc

 

Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu,

 

že umí i těžké létající bojové roboty

 

 3. srpen 2019 , Geo, Eurasia24.cz      Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu, že umí i těžké létající bojové robotyTěžký ruský průzkumný a úderný bezpilotní letoun Suchoj S-70 vykonal svůj první let. Veškerá výzbroj bude nesena ve vnitřních zbraňových šachtách, které mají být dostatečně rozměrné pro nesení protizemních střel s plochou dráhou letu Ch-59M2 či protilodních Ch-35U.

        Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2928-ochotnik-poprve-vzletl-rusko-ukazalo-svetu-ze-umi-i-tezke-letajici-bojove-roboty

 

Depeše ze svobodnějšího světa

 

 4/8 / 2019 , Marian Kechlibar , kechlibar.net     Aneb Facebook uložen k ledu. Kdyby ty sítě nebyly návykové, nemohly by fungovat. Upřímně, pro svobodomyslné lidi nevidím na sociálních sítích budoucnost. Ta struktura moci tomu nenahrává, právě naopak.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/depese-ze-svobodnejsiho-sveta-1404063731.html

 

EU se nerozpadne ve stylu „poslední zhasne“.

 

Ekonomka Švihlíková má jinou vizi jejího pádu

 

 5.8. 2019     Otázka, co s kapitalismem, rezonuje ve vyspělých zemích intenzivněji už od roku 2008. Není divu, že si to lidé nechtějí nechat líbit a hledají nějaké cesty, jak být slyšet, jak zařídit, aby jejich preference měly váhu. Dost dlouho poslouchali (lži), že globalizace je přírodní zákon

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-se-nerozpadne-ve-stylu-posledni-zhasne-Ekonomka-Svihlikova-ma-jinou-vizi-jejiho-padu-591385

     Poznámka správce:  Globalizace (maximalizace velikosti a koncentrace), která byla v ekonomické oblasti glorifikována, není správná, a nemůže být konec konců úspěšná. Byla to pavědecká výmluva superelit pro zvětšování jejich nadvlády nad světem. Správná je optimalizace . )

 

Čtení pro Čechy, Moravany i Slováky

 

 21. 6. 2019, zpracoval M. Starý):     Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil „Benešovy“ dekrety. Vdova po vojáku wehrmachtu ve službách nacistické rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliardy Kč.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2299-%C4%8Dten%C3%AD-pro-%C4%8Dechy,-moravany-i-slov%C3%A1ky

        Celý text:      Cteni-pro-Cechy.doc

 

 

Evropská unie: Masivní expanze bruselské moci

 

 4. srpen 2019 | Soeren Kern     Pokud se podíváme na detaily politických návrhů paní von der Leyen, tak zjistíme, že má v plánu rozsáhlé rozšíření pravomocí Evropské komise – jinými slovy, utužení centrálního řízení EU.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropska-unie-masivni-expanze-bruselske-moci.html

 

Snowdenovy memoáry vyjdou v září

 

 4.8.2019 VSa      „Permanent Record”, tak zní název knihy Edwarda Snowdena, která má vyjít v září. Edward Snowden je znám jako člověk, který do tisku vynesl informace o masivním, a do té chvíle před veřejností utajovaném, celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/04/snowdenovy-memoary-vyjdou-v-zari/

 

Moskva objasňovala Paříži lidská práva

31.7. 2019 , Text: Oleg Isajčenko      Paříž vytýká Rusku údajně příliš krutý postoj policie vůči účastníkům nepovoleného mýtinku 27. července. V zemích jako Británie, Německo, Itálie, Švédsko a Francie se však proti protestujícím přijímají mnohem přísnější opatření!!!

        Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/7/31/990236.html

        Celý překlad:      Moskva-objasnila.doc

        K tématu také:      http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-moskve-se-siri-metodicka-prirucka-se.html

 

Polské MO je pobouřeno oslavou II. světové

 

války v Gdaňsku. Opravdu?

 

 1. srpna 2019     Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak vyjádřil pobouření nad tím, že 1. září 2019 chtějí gdaňské orgány oslavit 80. výročí začátku druhé světové války spolu s německou delegací písněmi a tanci.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polske-mo-je-poboureno-oslavou-ii-svetove-valky-v-gdansku-opravdu/

 

Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic

Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu

 2.8. 2019 , -VK-   Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

 

Předsudečná nenávist a nepředvídatelné násilí

 

 3.8.2019 , Eva Hrindová      Předsudečná nenávist je vlastně normální ostražité chování. Doba je ale taková, že ji chtějí mocní vymýtit. Máte se s láskou a důvěrou vystavovat násilí, které je s nárůstem migrace do Evropy prakticky nepředvídatelné.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/7982-predsudecna-nenavist-a-nepredvidatelne-nasili.htm

 

Peníze, které mohou zablokovat Prahu! Podívejte se,

 

kdo může stát za financovánímklimatických aktivistů

 

 2.8. 2019     V USA vznikl Climate Emergency Fund (CEF - Fond klimatické nouze). Při založení Climate Emergency Fundu spojily síly dvě ženy Rory Kennedyová z vlivného rodinného klanu Kennedyů a Aileen Gettyová, jejíž rodina je paradoxně známá především vybudováním ropného impéria.

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-ktere-mohou-zablokovat-Prahu-Podivejte-se-kdo-muze-stat-za-financovanim-klimatickych-aktivistu-591091

 

VLASTENECTVÍ NAHRAZUJE VLASTIZRADA?

 

 1. 8. 2019, Miroslav Starý     Smutným je, že když někdo takového „paučitele“ a zjevně protinárodního elementa příslušně nazve, jako předseda oblastního výboru z. s. ČSBS v Jablonci nad Nisou František Radkovič, octne se před soudem, je odsouzen.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2297-vlastenectv%C3%AD-nahrazuje-vlastizrada

 

Kněz: Příslušníci SS „Galizien“ budou uznáni za svaté

2.8.2019     Pravoslavný portál Orthochristian.com přinesl ve středu další podrobnosti o pohřbu ostatků příslušníku divize SS „Galizien“, který se konal o víkendu v ukrajinské obci Červené u Zoločiva.

        Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/knez-priskusnici-ss-galizien-budou-uznani-za-svate

 

Varšavské povstání a operace Bagration

 

 2. 8. 2019 , Michal Brand     Cílem organizátorů varšavského povstání totiž nebylo osvobození od nacistické okupace jako takové, ale především osvobození od nacistické okupace BEZ ÚČASTI RUDÉ ARMÁDY. A když to nevyšlo, tak budeme nadávat na Rudou armádu, Stalina a Rusko.

             Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/varsavske-povstani-operace-bagration.html#more

 

Ako to vlastne bolo s tým socializmom?

 

 piatok 26. júl 2019 , Milan Benkovský     Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu, ľudskú tvár má totiž socializmus vo svojej DNA, alebo inak vo svojej podstate.

        Odkaz:   https://www.noveslovo.sk/c/Ako_to_vlastne_bolo_s_tym_socializmom

 

Smečka Navalného na příkaz Západu ohrozila děti

a zdravotně postižené

 30. 7. 2019 politexpert a politros      Nezákonné shromáždění proběhlo 27.7. Ukrajinci speciálně přijeli do Moskvy, aby uspořádali na shromáždění krvavou lázeň v Moskvě a na tyto účely bylo vyčleněno mnoho finančních prostředků západními sponzory opozice.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.htmlhttp://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.html

 

Nový dokument o MH17 nepochybně dokazuje, že šlo o kamufláž

 

31.7.2019 , Andrew Korybko     Nový dokument, který režírovali Yana Yerlashová a nezávislý nizozemský vyšetřovatel Max van der Werff ( https://youtu.be/wkDWwYk4-Ho ), nepochybně dokazuje, že Ukrajina a její západní partneři udělali vše, co mohli, aby zakryli skutečnou příčinu tragického sestřelení letadla MH17

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7978-novy-dokument-o-mh17-nepochybne-dokazuje-ze-slo-o-kamuflaz.htm

 

Uzavřený kruh korporátního fašismu

 

 1.8. 2019 , Autor: Václav Umlauf      Časopis Spiegel Der programmierte Massenmord napsal o nerozborném přátelství prezidenta firmy IBM Watsona k velkému vůdci německého národa. Jeho fotografie s Hitlerem najdete v článku, který komentuje knihu Edwina Blacka.

        Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4178-Uzav%C5%99eny-kruh-korporatniho-fa%C5%A1ismu

 

Nepiš to jméno! Facebook ovládla politická cenzura

 

 1. srpen 2019 | Eva Svobodová     Politická cenzura o něm vymazává informace několik let zpátky - to je  Tommy Robinson. A víte, jak se říká systému, ve kterém spolupracují korporace s vládami a nadstátními politickými organizacemi na ovládání lidí? Fašismus. Korporátní fašismus.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura.html

 

Není zločin jako zločin: Porušování ústavy

 

je u nás dávno běžnou praxí.

 

29. 7. 2019     Alena Vitásková     Selektivní, elitářské hodnocení možných trestných činů v oblasti jmenování státem placených činitelů je v demokratické zemi pozoruhodné. Porušování Listiny práv a svobod a Ústavy České republiky se stalo v mnoha směrech běžnou praxí, stejně jako je účelové stíhání a tím mrhání veřejnými financemi. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4560-neni-zlocin-jako-zlocin-porusovani-ustavy-je-u-nas-davno-beznou-praxi-v-cem-maji-babis-s-benesovou-pravdu-kauzy-nedavne-doby-komicky-pokus-o-ustavni-zalobu-na-prezidenta-padni-komu-padni-ne-na-koho-ti-ukazem.htm

 

Rozhovor Haló novin s politologem profesorem Oskarem Krejčím

29.7. 2019      Pro širokou síť těch, co spolu mluví, jsou penězotoky totéž jako svoboda. Kapitalismus je založen na boji o zisk. Problém je v tom, že řada právních norem – úmyslně, či nechtěně – umožňuje nemravné podnikání.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51536863

 

Evropské armády se rychle zmenšují: Nejsou lidi!

 

 28. července 2019  Evropská mladistvá populace se i přes přistěhovalectví totiž drasticky zmenšuje. Bez změny v rodinné politice, bez zdravější věkové pyramidy s více mladými lidmi nelze odvrátit demografický kolaps evropské bezpečnostní struktury.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/evropske-armady-se-rychle-zmensuji-nejsou-lidi/

 

Hlasová umělá inteligence: Začátek omezování lidského myšlení

 

 29.7.2019 , Makia Freeman      Algoritmy zakotvené v jakékoli specifické umělé inteligenci budou vždy nutně odrážet světonázor, předsudky a omezení programátorů. Nevěřte falešným slibům korporací Big Tech - nejen, že budete hodně zklamaní, ale také budete kráčet po cestě, vedoucí k zotročení, neboť vaše vnímání toho, jaký je život a kdo jste vy, bude redukováno.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7976-hlasova-umela-inteligence-zacatek-omezovani-lidskeho-mysleni.htm

 

Několik poznámek k části výroční zprávy NCOZ

 

 28.7.2019 Vladimír Pelc     Podle Centrály jsou tzv. alternativní média, čili všechna, která nejsou mainstreamovými sdělovacími prostředky, potenciálně nebo aktuálně extrémistická či dokonce teroristická. Takové hodnocení je politicky militantní, nepravdivé.

          Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-poznamek-k-casti-vyrocni-zpravy-ncoz

 

Vysokoteplotní reaktor MHR-100

 

 7.5. 2019 by admin     Trendem posledních jsou reaktory, které vynikají vyšší účinností a bezpečností, kratší dobou výstavby či uzavřeným palivovým cyklem a se zapojením do vodíkového hospodářství. Je jím i ruský Modular Helium Reactor, který vyvíjí společnost Rosatom.

          Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/05/vysokoteplotni-reaktor-mhr-100/

 ( Poznámka správce:  Zítřek světové energetiky patří „vodíkovému hospodářství“ (jeho předstupněm je rozšiřující se využívání zemního plynu). Vodík, jako hlavní používaný zdroj energie, bude zcela určitě ve velkém množství a lacino vyráběn tepelným rozkladem vody  v desítkách - stovkách – jaderných reaktorů podobného typu.

     Je příznačné, že v tomto zásadním technologicko-civilizačním kroku drží prvenství Ruská federace. )

 

Čaputová vysvětluj!

28.7. 2019     Mistrík odstoupil z prezidentské kampaně ve prospěch Čaputové. „Jen idiot by věřil, že vysolil půl milionu jen kvůli Zuzančinému novému účesu,“. A nakonec se peníze opravdu objevily. Mistríkovu firmu totiž koupila za přemrštěnou cenu jedna z největších amerických korporací Thermo Fisher Scientific.

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2293-%C4%8Daputov%C3%A1-vysv%C4%9Btluj

 

Francie, Rusko a mozek

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29. 07. 2019     Lidský mozek má tu nepříjemnou vlastnost, že pokud narazíme na fakta, která nejdou dohromady s dosavadním obrazem světa, tak ta fakta prostě vygumuje.  Česká televize, Aktuálně, Český rozhlas, Seznam… a mnoho dalších médií už fakticky ztratilo zpravodajské ambice. Zůstala jen propaganda.

          Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228669

 

Jenom Václav Klaus mladší jako jediný poslanec ve sněmovně se postavil proti drakonické novele zákona o tajných službách! 

( Spousta keců a skutek utek )

 23.7. 2019     Novela se týká BIS, Vojenského zpravodajství a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Když v demokratické společnosti někdo posiluje pravomoci tajných služeb nebo policie, je to pokaždé neklamné znamení úpadku svobod.

          Odkaz:   https://aeronet.cz/news/spd-spousta-kecu-zadne-koule-jenom-vaclav-klaus-mladsi-jako-jediny-poslanec-ve-snemovne-se-postavil-proti-drakonicke-novele-zakona-o-tajnych-sluzbach-spd-se-pripojila-k-demobloku/

 

Největší sucha v ČR a jejich příčiny

 

27.8. 2018      V období let 1000-1500 nastalo 22 intervalů po sobě následujících suchých let. Mezi lety 1500-1800 bylo těchto intervalů 13. Extrémně suché periody se v našich podmínkách objevovaly vždy a jsou tedy v souladu s variabilitou klimatu.

          Odkaz:   https://pocasimeteoaktuality.wordpress.com/2018/08/27/nejvetsi-sucha-v-cr-a-jejich-priciny/

 

Vzdělaný a nevzdělaný čili urozený a neurozený

 

 Jan Kadubec • 28. července 2019     Naše školství bylo po roce 1948 oproti prvorepublikovému radikálně změněno a dle mého názoru ty změny byly vysoce kladné. Počty našich novodobých elit jsou procentuálně naprosto stejné jako počty středověkých feudálů. Stejné procento je i robotujících.

          Odkaz:   http://outsidermedia.cz/vzdelany-a-nevzdelany-cili-urozeny-a-neurozeny/

 

Soukromí exekutoři? To je jako privatizovat soudnictví…

 

26.7. 2019     „Peníze hýbou světem i státem. Státní pokladna je děravá jako cedník i proto, že naši politici prodali, co mohli, nadnárodním firmám. To, jak u nás probíhají exekuce, kdy není cílem vymoci dluh s přiměřenou odměnou, ale oškubat lidi jako kuřata. Reforma EU je podle pana Doležala zcela nemožná „Pokud bude reforma, tak směrem opačným, k větší unifikaci.“  

          Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/soukromi-exekutori-to-je-jako-privatizovat-soudnictvi/

 

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

 

27. července 2019 ,  Na sjezdu nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD, TOP 09 a dalších stran, poblíž v tzv. českém koutku řečnili i bývalí ministři Bělobrádek a Herman.

          Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/na-sudetonemeckem-srazu-bylo-podle-hermana-10-lidi-z-ceska/

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 

 26.7.2019    Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států.

          Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout.html

 

Co se tedy opravdu stalo na Krymu na jaře 1944?

 

 26. 7. 2019 , Alexandr Něukropnyj     Krymští Tataři byli do zločinů hitlerovců plně zapojeni v řadách karatelů, policistů a strážců v táborech, zrádně sloužících okupantům. Stalin a Berija je nezničili, ale naopak zachránili. Co by se asi dělo poté, co se veteráni vrátili z války, kdyby se dozvěděli, co se v jejich domovech v době okupace dělo? Stěží by se omezili na „slovní pokárání“ zrádců…

    Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/co-se-tedy-opravdu-stalo-na-krymu-na.html

 

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

 

 27. července 2019 ,  Podle analytika Lutfi Özşahina je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“. „Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku

    Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecky-analytik-nato-pripravuje-okupaci-turecka/

 

Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy

 

 můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v

 

podněcování terorismu!

 

  25.7. 2019     Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři!  Alternativa je tady právě od toho, aby předkládala společnosti alternativní pohledy na domácí a světové politické události

    Odkaz:   https://aeronet.cz/news/podle-vyrocni-zpravy-ncoz-se-ctenim-a-sirenim-clanku-z-alternativy-muzete-stat-spolupachatelem-v-organizovanem-zlocinu-a-v-podnecovani-terorismu-neuveritelne-vyroky-elitnich-dustojniku-policie/

 

Proč Putin „nic nedělá“

prezidentská politika ve smyslu základních strategií

 15.7. 2019 ,  Мichail Chazin     „Nelze bojovat na dvou frontách“Buď se musíte nejprve vypořádat s vnější frontou, a teprve poté se dostane na vnitřní , nebo naopak (jako Stalin). Je třeba nepřipustit situaci v zemi kdy by došlo ke spojení všech liberálních skupin, a pokud situace dojde k nové „Jaltě“ , na vnější frontě bude vše v pořádku, pak bude možné zabývat se vnitřní frontou.

      Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/pochemu_putin_nichego_ne_delaet

     Celý překlad:      Proc-Putin.doc

 

Čína a India – nový giganti prieskumu vesmíru?

 

 Andrea Lopatková  Čína veľmi rýchlo rozvíja svoj národný vesmírny program a navrhuje meteorologické, telekomunikačné a navigačné satelity spolu s technológiami na prieskum Mesiaca. Uvítala úspešné spustenie jej druhej lunárnej prieskumnej misie Chandrayaan-2, a je pripravená spoločne preskúmať Mesiac s Indiou.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/cina-india-novy-giganti-prieskumu-vesmiru/1832776

 

Ekonomka: Zaostáváme, politici lidem lhali, hrozby před

 

námi jsoustrašně velké. Je tu socialismus pro VIP

 

 15.7. 2019 , Čestmír Strakatý , Prostor X: Rozhovor s Ilonou Švihlíkovou     Česká ekonomika se musí změnit, jinak bude mít problémy. Je závislá na okolních státech a většina firem je v podřízeném postavení

      Odkaz:   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/96428/ekonomka-zaostavame-politici-lidem-lhali-hrozby-pred-nami-jsou-strasne-velke-je-tu-socialismus-pro-vyvolene.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Čekání na Godota

 

 25.7.2019 , Jaroslav Tichý     Není trvale možné vystačit si vůči globálním silám reprezentovaným navenek bruselským (či německým) vedením EU nám typickým švejkováním - nemůžeme vyhrát, budeme-li nadále hrát podle pravidel soupeře.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7973-cekani-na-godota.htm

 

Snění časů Mikuláše II., železnice spojí Moskvu a Jakutsko

 

25.07.2019     V sobotu začne přeprava osob po Amurojakutské železniční trati, která přes Transsibiřskou magistrálu spojí Moskvu a Jakutsko. Posledních skoro 400 kilometrů bylo dobudováno až teď.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019072510410290-sneni-casu-mikulase-ii-zeleznice-spoji-moskvu-a-jakutsko/

 

Systém je zamrzlý: Proč vlády nic nedělají?

25. 7. 2019 , Michail Chazin poukazuje na hlubokou zakořeněnost našeho současného liberálně elitářského systému. Ale zástupci liberálních elit nebudou dělat nic. Je nutné čekat na okamžik, až se celý svět ocitne v troskách?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4553-system-je-zamrzly-proc-vlady-nic-nedelaji-politici-balzamuji-mrtvolu-kavarnam-to-vyhovuje-priklad-domaciho-potrubi-jak-svrhnout-monopol-30-let-beze-smyslu-a-ideji-putin-trump-i-si-tinpching-jdou-proti.htm

 

Unikátní ruská chudoba

 

 25.7.2019 , Poslanec Dumy Oleg Smolin (KSRF) ve svém článku poukazuje problémy aktuální sociální a hospodářské situace v Ruské federaci. Rusko potřebuje novou hospodářskou a sociální politiku. Novou industrializaci, sppravedlivější přerozdělování, zvyšování vkladů do lidí.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/25/unikatni-ruska-chudoba/

 

Otevřený dopis předsedovi vlády, Ing. Andrejovi Babišovi


V Praze, dne 23.7. 2019   
Prolamováním Dekretů prezidenta republiky dochází k zásadnímu podkopávání naší státnosti!!! Pane předsedo vlády, žádáme Vás o rozhodné odsouzení tohoto jednání českého soudu, o vyvolání zákonodárné iniciativy, aby byly v budoucnosti znemožněny podobné vlastizrádné skutky.

Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

     Celý text:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Ursula von der Leyen znovu předestřela

 

vizi Spojených států evropských

 

 19.7. 2019       Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států. Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ursula-von-der-leyen-znovu-predestrela-vizi-spojenych-statu-evropskych-na-vecirku-po-schvaleni-do-pozice-sefky-evropske-komise-sondovala-mezi-spickami-evropskych-byrokratu-podporu-pro-vizi/

 

O čekání na politickou stranu

 

 23.7. 2019 , Eva Hrindová      Ideální politická strana dovede reagovat na politické dění. Její lidé  rostou na konfliktech a problémech, které jsou nuceni řešit. Dokáže jasně dát najevo svůj postoj k EU – třeba.

V tomto ohledu je na celé opozici pusto a prázdno.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228237

 

 

Pravá Wonder Woman nosila hedvábné punčochy

 

a likvidovala nacisty ve Francii

 

 23.7. 2019 , Jmenovala se Nancy Wake. Narodila se na Novém Zélandu a provdala se za francouzského průmyslníka Henriho Fiocca. Začala pracovat jako kurýr pro francouzské hnutí odporu. Díky mnoha vyznamenáním od Britů a Francouzů, byla pravděpodobně nejvíce vyznamenanou ženou 2. světové války.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/prava-wonder-woman-nosila-hedvabne-puncochy-a-likvidovala-nacisty-ve-francii-1404060845.html

 

Kdo je chudý a kdo bohatý

 

 22.7.2019 Oskar Krejčí     Dolarových milionářů je prý ve světě, kde žije více než 7,6 miliardy lidí, něco málo přes 18 milionů. Nejvíce jich je v Severní Americe (15,1 milionů milionářů); hodně vzdáleně druhá je západní Evropa (2,9 milionů milionářů), nejméně jich je v Evropě východní (0,1 milionu milionářů).

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/22/kdo-je-chudy-a-kdo-bohaty/

 

TEORIE DNEŠKA: Co dělat a čím začít?/252

 

 21.7.2019     Hlavní příčina je v tom, že se velké množství těch, kteří se na pokusy vytvoření platformy, ze které vzejde srozumitelná, perspektivní a realistická vize přilepí, řídí falešnými motivy. Projeví se to ve snadnosti, se kterou se dají koupit. Na cestě ke konkrétnosti pochopení toho, o co jde, nejsou žádná omezení. I společenskou realitu lze poznávat stále plněji, přesněji, konkrétněji, zejména z hlediska toho, kdo a jak je schopen věci reálně měnit.

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7019-teorie-dneska-co-delat-a-cim-zacit-252.html

 

Bašta: Když je sucho, můžete stavět rybníky nebo upalovat čarodějnice

 

 21. července 2019 , Jaroslav Bašta   Společnost se v průběhu 16. století musela vypořádat se stejnými problémy jako my dnes – klima se změnilo a stalo se extrémně teplým a suchým. Vysychaly řeky, hořely dokonce i říční břehy a rašeliniště.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/bastakdyz-je-sucho-muzete-stavet-rybniky-nebo-upalovat-carodejnice/highlightSearch=basta/

 

Radim Fiala odhalil nástroj, kterým chce EU

 

trestat a vydírat neposlušné státy

 

 21. července 2019     V roce 2020 má v rámci EU vzniknout Úřad evropského veřejného žalobce EPPO. To je jasné porušení národní suverenity,“ uvádí Fiala. „Celé to je jen mezikrok k vytvoření federálního vyšetřovacího, policejního i soudního systému,“ napsal Radim Fiala.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019072110390687-radim-fiala-odhalil-nastroj-kterym-chce-eu-trestat-a-vydirat-neposlusne-staty/

 

Americké zdravotnictví zabíjí lidi

 

 21.7.2019 VSa      Tim Harford pro Financial Times: Vážná nemoc znamená prostě bankrot. V porovnání s dalšími vyspělými zeměmi, píše Harford, jsou USA na konci žebříčku ve věku dožití, úmrtnosti dětí, těhotenství v mladém věku, úmrtnosti související s drogami, v obezitě, srdečních i plicních chorobách.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/21/americke-zdravotnictvi-zabiji-lidi/

 

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé

aktivity ministra a velvyslance.

18. 7. 2019 , Jiří Kobza     a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4542-bratrickovani-s-landsmansaftem-znepokojive-aktivity-ministra-a-velvyslance-za-zady-ceske-vlady-i-prezidenta-presto-pry-jejich-jmenem-bude-pristi-sjezd-zde-ktere-strany-si-s-nimi-notuji-lieber-freund-berndt.htm

 

Reportáž z Ruska: Putin je pro Rusy druhý tatíček Masaryk

 

a pouze se bojí, že je NATO začne bombardovat jako Jugoslávii

 

Zveřejněno: 20. 7. 2019      Rusko je někde jinde, než v bídě a zoufalství. Rusové žijí jiným životem a Evropa je jim ukradená, nebo někteří mají starost, jestli někomu v Evropě opět nehrábne a na Rusko nezaútočí. Pokud přijedete do Ruska, přímo do hlavy vás praští jiný svět: obrovská výstavba moderních dálnic, obrovské množství nových bytů. To, co my uděláme za deset let, v poměru obyvatel to Rusové udělají za rok.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii

     Celý text:      Reportaz-z-Ruska.doc

 

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

19.7. 2019 | afinabul |  Ponerológia     Úspěšnost těchto technik dále závisí na dostatečně servilních a plně spolupracujících médiích a na patřičné bezbarvosti opozičních stran

.     Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1907/sedmnact-zpusobu-jak-potlacit-pravdu

     Celý text:      Sedmnact-zpusobu.doc

 

"Na místo popravy je naháněli v kolonách"

19. 7. 2019 , Vladimír Smirnov,... Podle předběžných údajů bylo v bojích o získání Vilniusu od 7. do 13. července našimi vojáky zničeno 7000 nepřátelských vojáků a důstojníků. Byl zveřejněn spis o činnosti zařízení Baza v blízkosti Vilniusu, v němž bylo za tři roky zabito přes 200 tisíc lidí.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/na-misto-popravy-je-nahaneli-v-kolonach.html

 

G20: Triumf Putina a ještě něco

o výsledcích summitu G20 v Ósace

 3. července 2019, Aleksandr Nagornyj, Nikolaj Koňkov     V předvečer cesty do Japonska poskytl ruský prezident, jak je známo, rozhovor redaktorům britských Financial Times, ve kterých věnoval zvláštní pozornost tématu „smrti liberalismu“. Putin nyní může být vnímán jako „zvěstovatel světové post-liberální revoluce“.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/g20_triumf_putina_i_koe-chto_eshyo

     Celý překlad:      G20-Triumf.doc

 

Stanislav A. Hošek: Selhání zakladatelů České republiky

19.7.2019     Před volbami poslanců v tehdejší České a Slovenské Federativní republice, které se uskutečnily v polovině roku 1992, neměla žádná česká politická strana ve svém programu rozdělení československého státu. Na takový čin neměli, především poslanci Federálního shromáždění, absolutně žádnou legitimitu.  Pokud by byli skutečně odpovědnými politiky, demokratického smýšlení a chování, měli pouze vyhlásit prozatímní ustavující zákon nového státu.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-selhani-zakladatelu-ceske-republiky

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

 

 19. července 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,lemonde,foto:arch.)      Každý rok je více než 300.000 Američanů postiženo lymskou boreliózou přenášenou klíšťaty. Člen Sněmovny reprezentantů ze státu New Jersey, republikán Chris Smith, se rozhodl navrhnout vyšetřování poté, co četl v několika knihách a článcích spekulace o pokusech americké vlády proměnit klíšťata v biologické zbraně.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

 

Politológ Sergej Markov: „Zostrelenie malajzijského

 

Boeingu v roku 2014 zapríčinila skupina vysokopostavených

 

ukrajinských politikov plus Kolomojskij“

 

 Eugen Rusnák , Moskva 19. júla 2019 (HSP/Foto: Screenshot You Tube)   Priamy rozkaz na zostrelenie malajzijského lietadla vydal ukrajinský minister obrany Valerij Geletej. Prízvukoval, že vedúci ukrajinskí politici pripravovali sprisahanie, ktoré vyústilo do zostrelenia Boeingu. Na tomto sprisahaní, podľa Markova, sa podieľali: minister zahraničia Pavel Klimkin, šéf Služby bezpečnosti Ukrajiny Valentín Nalivajčenko a vtedajší predseda Rady Bezpečnosti Ukrajiny Andrej Parubij.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/politolog-sergej-markov-zostrelenie-malajzijskeho-boeingu-v-roku-2014-zapricinila-skupina-vysokopostavenych-ukrajinskych-politikov-plus-kolomojskij/1824483

 

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení

 

 18.7. 2019     Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071810371695-tajne-vezeni-sbu-na-donbasu-obeti-promluvili-o-hruznem-muceni/

 

Blbost jménem elektromobily aneb

 

Byznys ve jménu ekologie

 

 18.7. 2019     Nedávná studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity upozorňuje, že elektromobily mají paradoxně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové pro výrobu baterií do elektromobilů. Je třeba se také ptát, co by se dělalo s těmi miliony a miliony baterií, které mají životnost jen pár let.

Proč si kupovali taxikáři staré mercedesy? Protože najely klidně milion kilometrů, a bez poruchy. To byla ekologie…

 

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/blbost-jmenem-elektromobily-aneb-byznys-ve-jmenu-ekologie/

 

„Nezavařte“ si mozek informacemi. Jak se vyhnout technostresu?

 

 18.7.2019     Domácí technologie, jako jsou smart telefony, tablety, přináší i odvrácenou stranu, která se projevuje stresem technologiemi způsobenými - tzv. technostres.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/nezavarte-si-mozek-informacemi-jak-se-vyhnout-technostresu-1404063630.html

 

Kdo vypěstoval Hitlera

 

 18.7. 2019 , Ivo Krieshofer     Velká Británie a Francie vyhlásily politiku nevměšování a zakázaly vývoz zbraní do Španělska. 19. září 1938 došla do Prahy anglo-francouzská nóta vyzývající k neodkladnému předání "sudet" Německu. Jednání s Angličany a Francouzi, o společné obraně proti fašismu v SSSR probíhala pomalu, dokumenty z té doby ukazují, že cílem jednání bylo zmást vedení SSSR, aby získali čas pro Hitlera a napadení Polska.

     Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1907/kdo-vypestoval-hitlera

     Celý článek:      Krieshofer-Kdo-vypestoval.doc

 

Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani

 

 16.7. 2019     "Nie som agentka Sorosa" ... Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Čaputová roky pracovala pre mimovládku, ktorá žila aj zo Sorosových peňazí, písala smiešne samoúčelné brožúrky, aby mohla inkasovať od Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá je nacucnutá na prachy Sorosovej nadácie a ďalších amerických inštitúcií.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/lubos-blaha-tohto-ste-agentom-mila-pani

 

TVEL dodal do Číny palivo pro rychlý reaktor CEFR

 

 10.7.2019 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR. I přes to, že se tento reaktor využívá pro výzkumné účely, je provozován i jako jaderná elektrárna o výkonu 20 MWe a dodává elektřinu do sítě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii jej klasifikuje jako jediný rychlý energetický reaktor na světě mimo území Ruska.

     Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/07/tvel-dodal-do-ciny-palivo-pro-rychly-reaktor-cefr/

 

Pokrytectví o uprchlících

16.7.2019 Eric Zuesse     Výroční zpráva OSN  „Globální trendy UNHCR 2018“: K násilnému vysidlování dochází zejména v důsledku snah o změnu režimů ze strany USA v čele s Obamou a Trumpem

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7964-pokrytectvi-o-uprchlicich.htm

 

Chybí zeleň, zločiny betonové lobby. Následky

 

sucha už vidíme kolem nás, varuje expert

 

 5.7. 2019     Chybí zeleň, nevážíme si půdy, vzrostlých stromů, druhové pestrosti. Betonová lobby se činí a stranou nezůstávají ani ti, kteří by nejraději naše lesy vyvezli „nastojato“.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-zelen-zlociny-betonove-lobby-Nasledky-sucha-uz-vidime-kolem-nas-varuje-expert-587877?fbclid=IwAR2nWEUMA2xhGp_RviU4uLx_feMT27kuExpFAZ1TMqhUSRPA110ejsAY8LM

 

Všichni ví, co se děje za bordel v ČT,

 

ale nikdo s tím nic nedělá

 

 14.7.2019     Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce. V Parlamentu leží, už zaprášené, tři Zprávy o ročním hospodaření ČT, ale ani jedna není schválena a nikomu to nevadí.

    Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vsichni-vi-co-se-deje-za-bordel-v-ct-ale-nikdo-s-tim-nic-nedela

 

Pro blaho lidstva. Indie chystá výsadek na

 

 neprozkoumaném jižním pólu Měsíce

 

 15.07.2019     Indie hodlá uskutečnit první přistání kosmického přístroje na jižním pólu Měsíce v dějinách, informuje The Washington Post.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071510343654-pro-blaho-lidstva-indie-chysta-vysadek-na-neprozkoumanem-jiznim-polu-mesice/

 

„Hlídač“ KLDR uznává: Lidem se tam začíná žít lépe

 

 13. červenec 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Navzdory sankcím se život lidí v severokorejské metropoli začíná měnit k lepšímu a země viditelně ekonomicky roste. Konstatuje to server, který se zaměřuje na KLDR

     Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/media24/item/2911-hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

 

Huawei, Putin a irácké zbraně hromadného ničení

 

 15.7.2019 , Michal Brand     Huawei nechtěl otevřít do svých zařízení a technologií zadní vrátka pro americké špiclovací služby, jako to ochotně činí americké i evropské firmy z oblasti technologií. A co teprve Putin! Mimochodem, jakto, že fungují weby islámských teroristů?

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7963-huawei-putin-a-iracke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

 

Kapitalismus online

 

 13.7. 2019, Petra Prokšanová     Ač se může zdát, že Facebook nabízí svobodný prostor pro diskusi a sdílení, není všem subjektům dán stejný prostor, který je už tak omezen rozsáhlou uživatelskou i politickou cenzurou.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51358232

     Celý článek:      Kapitalismus-online.doc

 

Řízená migrace je potvrzena.

8.7. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      O řízené migraci se sice mluví již dlouho, ale teprve uplynulé dny a týdny přinesly natolik zajímavých událostí a důkazů, že se toto tvrzení posouvá z kategorie konspirační teorie do konspirační praxe.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/rizena-migrace-je-potvrzena-neziskovky-obchazeji-zakony-a-pod-rouskou-zachranovani-pasuji-lidi-do-evropy-nemecko-tlaci-na-italii-aby-teto-praxi-nebranila/

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Osvětimská bestie Irma Grese

 

 13.7. 2019 , Zdroj: We are Mighty      Irma Grese pracovala v Osvětimi jako strážkyně ženských vězňů. Podařilo se jí získat druhou nejvyšší hodnost, kterou měly ženské strážkyně možnost dosáhnout, a běžně se podílela na výběru vězňů do plynových komor. Byla členkou SS.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/osvetimska-hyena-irma-grese-1404060742.html

 

Americký Fed se lekl zlatého standardu

 

  13.7. 2019 , Maxim Rubčenko , Redakce AC24     Šéf Fedu Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy Takže za každého scénáře mají USA před sebou už v nejbližších dvou letech vážné finanční otřesy.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu?redirect=%2F

 

Koňské spřežení běží rychlostí nejpomalejšího koně

 

 4.7.2019 ,Ivo Šebestík    Učitelské povolání rozhoduje o kvalitě života v dané zemi více než ekonomické faktory. V procesu rozsáhlé relativizace hodnot padají za oběť i školy.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/11/konske-sprezeni-bezi-rychlosti-nejpomalejsiho-kone-2-cast/

 

Reforma a otevírání se světu proměňuje Čínu,

uvedli ruští odborníci a učenci

 2019-01-04 , Lada , cri     Významný projev čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) na zasedání na oslavu 40. výročí čínské reformy a otevírání se světu přitáhl velkou pozornost

     Odkaz:   http://czech.cri.cn/719/2019/01/04/1s183701.htm

 

Americko-čínská technologická válka a americké tajné služby

(Američtí slídilové - Bretschneidrové - pohoří)

 10.7. 2019 , VSa     Nová technologie 5G bude mít zhoubný dopad na americkou zpravodajskou komunitu. Znemožní odposlouchávání.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/10/americko-cinska-technologicka-valka-a-americke-tajne-sluzby/

 

Zlatý grál našeho času

3.7. 2019 , Slavomír Ravik      Svatý grál měl být pohárem s koncentrovanou mystickou mocí. I my jsme získali svým způsobem sekulární grál, jímž se stalo bohatství, neutišitelný konzum

     Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/283-25-2019-3-cervence-2019/2868-zlaty-gral-naseho-casu

 

Maláčová: Výpověď o stavu země a ČSSD

 

 8.7. 2019 , Radim Valenčík     Podle Maláčové to nebylo odvolání šéfů dvou galerií kvůli podezření z porušení zákona. Tady sama cítí, že lumpárna, vlastně defraudace, které se dopustil například Fajt, je tak čitelná

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7005-malacova-vypoved-o-stavu-zeme-a-cssd.html

 

Schwerpunkt: České zpravodajské služby znepokojuje politické napojení Milionu chvilek na lobbisty a české spojence Sudetoněmeckého landsmančaftu

 

 17.6. 2019 , -VK-  Šéfredaktor AE News     Kolem spolku Milion chvilek se totiž pohybují stejní lidé, kteří se účastnili Sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních s tématem, jak zlikvidovat nacionalismus v ČR.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

 

Šok Daily Star: Dokumenty tajné britské

 

laboratoře v odpadcích Londýna!

 

 6.7. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, dailystar.co.uk, foto: arch.)     V jednom z kontejnerů na odpadky na severu Londýna se objevily tisíce stránek tajných informací o práci výzkumného střediska chemických a biologických zbraní Porton-Down

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-daily-star-dokumenty-tajne-britske-laboratore-v-odpadcich-londyna/

 

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech

 

min. století a jeho následky

 

 8.7. 2019 , Jaroslav Tichý     V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm

 

Končí etapa vaší vlastní existence!

 

 Den 18. červen 2019 vstoupí do dějin jako zrada českého národa! Toto je skutečný vzkaz a symbol vyslaný českému národu! Sudetští Němci jásají a triumfují! Češi sami a dobrovolně, skrze své vlastní zrádcovské soudy, prolomili Benešovy dekrety!

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Konci-existence.pdf

 

Učitel byl vyhozen ze základní školy …

 4.7. 2019     Stanislav Balík po nástupu do školy nejprve pan Balík zjistil, že „úroveň našeho školství je velice nízko a děsivým způsobem poklesla a ani v nejhorších snech jsem si nepředstavoval, jaká bude realita“.  

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/ucitel-byl-vyhozen-ze-zakladni-skoly-kdyz-detem-poustel-kazani-mistra-jana-husa-nemel-ty-spravne-nazory/

 

Akademik Lomonosov vyplouvá. Hysterii

 

okolo seriálu Černobyl navzdory

 

 5. 7. 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Rusko uvádí do provozu první plovoucí jadernou elektrárnu na světě.  Zde má od podzimu vyrábět energii pro nejsevernější ruské město Pevek.

     Odkaz:   https://eurasia24.cz/aktualne/item/2907-akademik-lomonosov-vyplouva-hysterii-okolo-serialu-cernobyl-navzdory

 

Ukradnutý sviatok – alebo katolícke

 

klamstvá o sv. Cyrilovi a sv. Metodovi

 

 5.7. 2015 , Doc. PhDr.Vladimír Šaur, CSc., Zásluha solúnskych rodákov,  bola v tom, že našli spôsob, ako našim predkom vzdelanie v tých časoch výlučne cirkevné odovzdať v domácom jazyku písomne.  Skutočnosť bola totiž úplne iná, ako sa nám dodnes pokúšajú nahovoriť pápeženci.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/podoteky/ukradnuty-sviatok-alebo-katolicke-klamstva-o-sv-cyrilovi-a-sv-metodovi.html

 

Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení

 

 5.7. 2019 , Jiří Pondělíček     Cyril (Konstantin) a Metoděj byli vysláni byzantským císařem Michalem na Moravu. Stalo se tak na základě žádosti moravského vládce Rostislava, který chtěl vyvážit politický vliv francké říše, jejímiž exponenty byli bavorští biskupové a jejich misie. Byly položeny základy školství, žáci Cyrila a Metoděje, se zasloužili o rozvoj vzdělanosti v dalších slovanských zemích, především v Bulharsku a jejich odkaz se pak dále uchytil v Srbsku, Chorvatsku a na Rusi.

     Jan Hus, mistr Pražského vysokého učení požadoval jak na půdě univerzity tak ve veřejných vystoupeních překonání krize své doby nápravou zlořádů a když neodvolal ani tváří v tvář nejvyšší autoritě (katolické) církve, koncilu, byl zavražděn bestiálním způsobem.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/svatky-narodni-vzdelanosti-ceskeho-mysleni-0

 

Co v Německu spáchala Von der Leyenová? Skandály a

 

neschopnost. Drsný verdikt od české političky

 

 4. 7. 2019      Co o Leyenové říká exposlankyně za ODS Helena Mallotová   „Je to otevřená federalistka usilující o zrušení národních států, která pochopitelně udělá maximum i pro pokoření odporu ze strany V4 proti rozvozu migrantů z Německa a Západu i do našich zemí.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-v-Nemecku-spachala-Von-der-Leyenova-Skandaly-a-neschopnost-Drsny-verdikt-od-ceske-politicky-587879

     K tématu také:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-ted-urcite-s-nervy-v-tahu-ohryzava-futra-od-dveri-Tereza-Spencerova-vypravi-co-se-dozvedela-o-pani-von-der-Leyenove-587802 

 

 

Greta: naděje na zlepšení světa, nebo aktivistické zoufalství?

 3. 7. | Jan Tichý     Pokud se díky Gretě začne více a více lidi chovat k přírodě a tím i planetě Zemi ohleduplně, povede to k žádoucí změně. Problém je, že se toho zase chytili lidé, kteří se na tom přiživují.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ekologie/greta-nadeje-na-zlepseni-sveta-nebo-aktivisticke-zoufalstvi.html

     K tématu také:   http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm 

                               http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3

 

Supertajná základna USA v Grónsku měla vypustit

 

na SSSR až 600 jaderných raket

 

5.7. 2019     Základna byla postavena v roce 1959 pod povrchem severozápadního Grónského ledového příkrovu v nadmořské výšce 2000 metrů. V roce 1967 byla základna opuštěna s minimálním vyřazením z provozu, protože se věřilo, že ji díky neustálemu sněžení už nemá šanci nic ohrozit

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/supertajna-zakladna-usa-v-gronsku-mela-vypustit-na-sssr-az-600-jadernych-raketv-1404060569.html

 

Bojkot (quasi)hymny EU v EP ze strany Brexit

party. Poslanci Baško a David se přidali

3.7. 2019 , autor článku: -heh , ŠTRASBURK – PRAHA      Skupina devětadvaceti europoslanců politické strany zastávající brexit Nigela Farrage se během zahajovací ceremonie, kdy zněla hymna EU, postavili k sálu zády. Generál Hynek Blaško a Ivan David zůstali sedět.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226759

 

Donbasané se pustili do díla

 2.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s předsedou Společnosti přátel Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky Jaromírem Vaškem. Mám tam již mnoho přátel. Lidé jsou velmi milí a pohostinní. Další podniky tam obnovují výrobu, rozšiřuje se těžba uhlí. Ekonomika se postupně začíná rozvíjet.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832

 

Kdo je skutečný teroristický stát na Zemi? No přece USA, tvrdí Írán

 Každoročně 3.července si Íránci připomínají smrt 290 cestujících z Airbusu 655, který byl sestřelen americkým křižníkem USS Vincennes v roce 1988 nad Perským zálivem.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kdo-je-skutecny-teroristicky-stat-na-zemi-no-prece-usa-tvrdi-iran/

 

Junckerův nástupnický skandál ukázal, že EU je lžidemokracie!

3. července 2019 , Tim Stanley      „Evropská unie je falešná demokracie. „EU byla vytvořena lidmi, kteří se bojí svých voličů. Vymysleli proto strukturu, ve které je demokracie kontrolována samozvanou byrokratickou elitou,“ konstauje Stanley.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/telegraph-junckeruv-nastupnicky-skandal-ukazal-ze-eu-je-lzidemokracie/

      Celý článek:      Lzidemokracie.doc

 

V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu

( Das Neue Europa = Čtvrtá říše )

2.7. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Jak proboha chce alternativa reformovat Evropskou unii v čele s novou šéfkou komise, která jezdí každoročně na Bilderbergy a pod pseudonymem vystudovala školu u Rothschilda? Procesy realizace Nové Evropy podle smlouvy z Aachenu. Teď to teprve začne, a nebude to pro český národ nic pěkného.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/v-bruselu-se-prave-zrodila-nova-evropa-podle-smlouvy-z-aachenu-dve-nejmocnejsi-pozice-v-evropske-unii-obsadi-nemecko-francouzsky-tandem-dvou-zen-prvni-studovala-v-londyne-na-rothschildove-skole/

 

Ceny pro otroky

     Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE :  

Lucembursko 8,69 € , Německo 8,50 € , ... Portugalsko 2,62 € , Česká republika 1,78 € (nejnižší) !!! Opět důkaz, že z nás udělali svou kolonii = dojnou krávu !!!!

      Přišlo e-mailem  

      Celý článek:      Ceny-pro-otroky.doc

 

Indická levice je mrtvá

 

 2.7.2019 VSa     Za svoji politickou „smrt“ si může indická levice sama. Strana upřednostnila volební politiku a udržení moci před politickými ideály. Zrada na levicových voličích vedla ke ztrátě podpory

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/02/indicka-levice-je-mrtva/

 

Praha, Tbilisi, Kišiněv: Tři zpackané barevné revoluce?

2.7.2019 , Michail Chazin   Jakým dohodám chtěli loutkáři „západního“ globálního projektu zabránit tím, že uspořádali tři „oranžové“ revoluce najednou? Měla by být další v Rusku? Dohodl se Putin s Trumpem? Následky summitu G20 uvidíme brzy.Vím, jde o poněkud matný obrázek. Ale jistě se ho brzy podaří upřesnit.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/praha-tbilisi-kisinev-tri-zpackane.html

 

Za Františkem Čubou z Baťova nebo lépe z Čubova kraje

 

 1.7. 2019 , František Jonáš       Zázrak JZD AK Slušovice vznikal z malých a chudých poměrů a přerostl do gigantického agrokombinátu s obratem 7 miliard Kč. Slušovický zázrak je spojen s osobou Františka Čuby velice těsně. Doc. František Čuba nám rovněž popsal, jak by fungoval JZD AK Slušovice bez násilného poničení po roce 1989. Dle něj by nyní měl JZD AK Slušovice obrat minimálně 150 miliard Kč.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/01/za-frantiskem-cubou-z-batova-nebo-lepe-z-cubova-kraje/

      Celý článek:      Za-F-Cubou.doc

 

V Rusku byla zahájena výroba PVO kompletů S-500

 

 1.7. 2019 , autor článku: -sla-  , MOSKVA      V Rusku byla zahájena výroba nejnovějšího protiraketového a protiletadlového systému. Jde o S-500 Prométheus. Čemezov dodal, že Ruská federace skutečně nebude prodávat nejnovější systémy „za žádné peníze“ a že komplexy jsou především určené pro ruskou armádu.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226532

 

NI: Trump vyprovokuje válku s Íránem, nevzdá-li se tvrdého kursu

 

 1.7. 2019     Kurs administrativy Donalda Trumpa na vyvíjení „maximálního tlaku“ na Írán zkrachoval, míní novinář z The National Interest Paul Pillar. Nepřeje-li si prezident Trump skutečně válku s Íránem, bude muset pochopit, že diplomacie nespočívá jenom v tom, že „jedna strana žádá, a druhá se podřizuje,“ domnívá se Pillar.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019070110254974-ni-trump-vyprovokuje-valku-s-iranem-nevzda-li-se-tvrdeho-kursu/

 

Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou.

 

30.06.2019 , GATESTONE INSTITUTE     Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů nezastaví pád Evropy ke dnu.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Parizske-univerzity-varuje-Evropa-uz-nebude-Evropou-V-zakulisi-se-uz-pripravuji-politicka-rozhodnuti-prizniva-pro-masovou-imigraci-do-Evropy-587322

      K tématu také:    Nejde-o-prelidneni.doc  

                                http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

 

Nejvyšší státní zastupitelství a Nejvyšší soud:

 

Hranice ČR nebyly zrušeny, stát je má chránit

 

 8.7.2018 , Irena Válová     Hranice České republiky nebyly zrušeny ani přijetím tzv. Schengenské úmluvy. Překročení hranic kýmkoli není dovoleno. Tento koncept potvrzuje loňské usnesení Nejvyššího soudu.      (Ale  !!!)     V případě, kdy cizinec  – občan země, která není členem Evropské unie – získá ,pobytovou kartu Evropské unie´,  legalizuje tím svůj pobyt na území Spolkové republiky Německo.“ O povolení pobytu v ČR za uvedených okolností už nežádá, ten získává automaticky: „Díky tomu může následně pobývat na území Evropské unie, tedy i případně na území České republiky, kdy o povolení k pobytu na území České republiky fakticky nežádá,“ stojí ve Zprávě.

      Odkaz:   https://www.ceska-justice.cz/2018/07/nejvyssi-statni-zastupitelstvi-nejvyssi-soud-hranice-cr-nebyly-zruseny-stat-ma-chranit/

      Celý článek:      Hranice-CR.doc

 

Rusko-Indie-Čína bude velkým hitem G20

 

 28. června 2019 , Pepe Escobar     Vzhledem k tomu, že se plán jednání o strategickém partnerství mezi Ruskem a Čínou upevnil po summitech v Moskvě, Petrohradu a Biškeku, dávají nyní Rusko a Čína důraz na to, aby se Indie plnohodnotně dostala na palubu RIC. Vztahy Rusko-Indie již rozkvétají jako strategické partnerství. A zdá se, že jednání Xi Jinping - Modi se  synchronizují.

      Odkaz:   http://www.informationclearinghouse.info/51838.htm

      Celý překlad:      Rusko-Indie-Cina.doc

 

Proč Rusko a Čína drtí Evropu a USA? Akcelerací vzdělání ...

29. 6. 2019     Takže zatímco Rusko a Čína akcelerují vzdělání, nejlepším z nejlepších dávají nejlepší vzdělání, my jdeme "mazaně" opačnou cestou. Máme skvěle propracovaný multikulturalismus, inkluzi a gender

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2568-proc-rusko-a-cina-drti-evropu-a-usa-akceleraci-vzdelani-zatimco-zapadu-staci-umet-cist-a-psat

     Celý článek:      Rusko-a-Cina-drti.doc

 

Už si zase povezeme peřiny do vnitrozemí?

26.06.2019 , Jaroslav Tichý    „Kdo nezná svoji minulost, bude donucen si ji zopakovat“. V ČR probíhá podle instrukcí globalistů již od 90. let zamlčování či naprosté překrucování našich dějin.

     Odkaz:   https://e-republika.cz/article4172-U%C5%BE-si-zase-povezeme-pe%C5%99iny-do-vnitrozemi

 

EU nutně potřebuje otevřít hranice, aby se obohatila jako při

historickém obohacení Aténami a Římem, vysvětluje šéf OSN

 Autor: odjinud | Publikováno: 28.6.2019      Káže Antonio Guterres, generální tajemník OSN při přebírání ceny Karla Velikého udílené globalisty za boj proti národní suverenitě, která byla už předtím udělena globalistickým figurám jako papež František, Angela Merkel a Emmanuel Macron

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21322-eu-nutne-potrebuje-otevrit-hranice-aby-se-obohatila-jako-pri-historickem-obohaceni-atenami-a-rimem-vysvetluje-sef-osn.aspx

 

Tzv. „Benešovy dekrety“

Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců nevymyslel prezident Beneš. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945. Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě.

         Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2257-tzv-bene%C5%A1ovy-dekrety

 

Odmítáme snahy o překrucování historie

 

 21. 6. 2019      Autor: VV ÚV KSČM     Z nedávného rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, jímž potvrdil přiznání více jak třímiliardového majetku šlechtickému rodu Walderode v rozporu s poválečnými dekrety prezidenta republiky vyplývá vážné nebezpečí.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51159045

 

Dějiny rozvoje laserové techniky v SSSR a unikátní systém Peresvět

 

 27.06.2019 , Dmitrij Korněv     Ruský laserový systém Peresvět stal prvním na světě skutečně bitevním laserovým systémem, který byl přijat do výzbroje. Je to systém, ve kterém laserový paprsek neplní jenom pomocnou, nebo informační funkci, ale je prostředkem na likvidaci cíle.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019062710229694-zbrane-z-hvezdnych-valek-se-stavaji-skutecnosti-dejiny-rozvoje-laserove-techniky-v-sssr-a-unikatni/

     Celý článek:      Laserove-zbrane.doc

 

V Srbsku probíhají společná vojenská cvičení

 

Ruska, Běloruska a Srbska Slovanské bratrství

 

 27. 06. 2019    Autor článku: -byi , BĚLEHRAD     Nedaleko Pančeva na severu Srbska skončila třetí část společných vojenských cvičení Slovanské bratrství 2019, které se účastnily Rusko, Bělorusko a Srbsko.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226227

 

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako „ukázkový“

příklad operace pod falešnou vlajkou

 Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě.  Ukázkový příklad False Flag Operation – FFO je trochu protimluv, protože žádná operace pod falešnou vlajkou FFO by neměla být veřejně prezentována

     Odkaz:   http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/510-utoky-na-lode-v-omanskem-zalivu-jako-ukazkovy-priklad-operace-pod-falesnou-vlajkou

 

Lidé v Rusku prý umírají hlady. Jak se

 

skutečně žije v Ruské federaci?

 

Zveřejněno: 25. 6. 2019      Když jsem zjišťoval o bídě a hladu v Rusku, většinou se mi vysmáli. Ale přiznávají, že starodůchodci a část důchodců přežívá jen tak tak. Na druhou stranu mnozí zažili období po válce, rok 2000 a bankrot, takže jistota pravidelného důchodu je pro ně zázrak a důvod velké lásky a vděčnosti k Putinovi.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

     Celý článek:      Lide-v-Rusku.doc

 

Vrátíme Heydrichovým zámeček Panenské Břežany?

 

25. červen 2019 , Michal Brand     Došlo k prolomení Benešových dekretů o vyvlastnění majetku zrádců, kolaborantů a nacistů. A to přesto, že majetek rodu Walderode byl po právu zkonfiskován

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/kauzy/vratime-heydrichovym-zamecek-panenske-brezany.html

     Celý článek:      Vratime-Heydrichovym.doc

 

Počátek války s Ruskem vzejde rychle, ale
nejdříve proběhne strategický klid před bouří.

1. 3. 2019, 8aron@post.cz  Spolek elitářů, žijících v jiné realitě, má svého vůdce ze zámoří. Pro světového četníka neplatí žádná pravidla, určuje je sám a stejně tak nám určí i nepřítele. Kdo si myslí, že ČR je z toho vyňata, tak ať se ihned vzpamatuje. Počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. lidí. Do půl roku 800 milionů.

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Pocatek-valky.doc

 

Priama linka s prezidentom RF V.Putinom

20. jún 2019 –záznam

 22.6.2019 , Izvestija.    Na "priamu linku" s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, ktorá sa konala  vo štvrtok 20. júna, poslali ľudia viac než 1,5 milióna otázok. Priama linka na videozáznamu v ruskom jazyku::  https://vk.com/video-115987924_456239450

          Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-priama-linka-s-prezidentom-rf-v-putinom-20-jun-2019-zaznam-18455.html

     Celý článek:      Priama-linka.doc

 

„Molekuly demokracie“: USA budou dusit

 

Evropu dodávkami předraženého plynu

 

 24. června 2019 , Michail Děljagin     V čem spočívá americká verze této ruské politické rulety? Hlavní cíl je – deindustrializace konkurenčních ekonomik. Jen rozbití SSSR (a dalších východních zemí) a otevřené odčerpávání jeho gigantických zdrojů v procesu privatizace a připuštění zahraničních společností k této nejrozsáhlejší loupeži v historii zachránilo USA před pádem do hospodářského inferna.

     Odkaz:   http://outsidermedia.cz/molekuly-demokracie-usa-budou-dusit-evropu-dodavkami-predrazeneho-ruskeho-plynu/

 

 

Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru

 

a Bundespolizei přešlo k AfD

 

 24. 06. 2019 , autor článku: -heh- , BERLÍN     Pokud části armády a policie přecházejí ke straně, kterou tzv. demokraté neprávem označují jako nedemokratickou a pranýřují ji ve státních médiích jako stranu, která má blízko k neonacistům a rasistou, tak to signalizuje, že se ve státě vytvořily diktátorské struktury

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226021

 

Rozpoutá Trump třetí světovou válku?

Národy půjdou proti USA, varuje premiér

23. června 2019  Autor: Jan Hron / EuroZprávy.cz      Mezi USA a Íránem v současnosti existuje značné napětí. Podle malajského premiéra Matathira Mohameda to může vést k světové válce.

     Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/261417-zapocne-trump-treti-svetovou-valku-narody-pujdou-proti-usa-varuje-malajsky-premier/

 

Hej Slované a Den genocidy Slovanů

 

 23.6. 2019 ,  Milan Havlíček     Na loňském Slovanském sněmu v Praze byl slovenskými bratry navržen 22. červen jako významný den a sice „Den genocidy Slovanů“. V současné vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem nejen fašizované, ale i islamizované… Znovu jde doslova o osud světa, proto říkám: „Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi!“
     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když chcípající kobyla nejvíc kope aneb

 

Budeme mít jadernou apokalypsu Made in USA?

 

 22. červen 2019 , Michal Brand      Spojené Státy mění svoji strategii ve vztahu k použití jaderných zbraní - použití jaderných zbraní je prý výborná strategie pro „obnovení strategické stability“.  

   Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdyz-chcipajici-kobyla-nejvic-kope-aneb-budeme-mit-jadernou-apokalypsu-made-in-usa.html

 

Rozkaz k vraždě mé dcery dal podplukovník Viktor Juško

 

 22.6. 2019 , Roman Blaško        Jmenuji se Anna Tuv naší šťastně žijící rodině se stala osobní tragédie, když nás bombardovala Ukrajinská armáda. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Roman Blaško, Haló noviny, 22.6. 2019, str. 3

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51160079

 

Bilderberg opět zasedal: Co se tam dělo?

 

 23.6.2019   VLADIMÍR PAVLENKO     Když se v důsledku VŘSR zhroutil první plán globalizace pod vedením „světové vlády“ zastoupené Společností národů (League of Nations), musela konceptuální centra revidovat svoji strategii. Bilderbergský klub (skupina) je rozšíření Chatham House a CFR na kontinentální Evropu původně namířené proti SSSR a v současných podmínkách tedy i proti Ruské federaci.

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21291-bilderberg-opet-zasedal-co-se-tam-delo-.aspx

     Celý článek:      Bilderberg-zasedal.doc

 

Čeho dosáhl SSSR ve snaze odložit velkou válku

22.6. 2019 , Text: Jevgenij Krutikov     V Rusku je Děň skorbi  - Velká vlastenecká válka začala před 78 lety.  V této souvislosti je obvykle připomínán Molotovův-Ribbentropův pakt, po jehož uzavření se hranice SSSR přesunuly daleko na západ. Existovaly však pro něj důvody, a stojí za to zdůraznit, že rozdělení sfér vlivu bylo v té době normální a bylo praktikováno všemi zeměmi, včetně těch s takzvanou demokratickou strukturou. 

     Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/6/22/983499.print.html

     Celý překlad:      Odvraceni-valky.doc

 

Pokud by Američané zaútočili na Írán, vypadalo by to prý asi takto

 

 22.06.2019 , Colin H. Kahl      „Byli by však zřejmě ve výrazné početní menšině, protože Írán může ke stávající armádě a revolučním gardám mobilizovat brance a paramilitární jednotky a v krátké době postavit odhodlanou několikamilionovou sílu...

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-by-Americane-zautocili-na-Iran-vypadalo-by-to-pry-asi-takto-586403

     Celý text:      Utok-na-Iran.doc

 

Vpád Německa do Sovětského Svazu – německá sebevražda

 

 24. června. 1941 , Edvard Beneš     Nesmí nikdy být zapomenuto, že nacistický pangermanism se pokusil v této válce zničit všechny slovanské státy a národy, jeden po druhém: nejdříve Československo, pak Polsko, pak Jugoslávii a nyní největší stát slovanský, Sovětský svaz.

      Dr. Edvard Beneš:  Šest let exilu a druhé světové války, 1946 , Orbis – Praha, kap. XII., str. 112 - 118

     Celý text:      Nemecka-sebevrazda.doc

 

Stanislav Morozov: K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

 

 (retro z 15.5. 2017 , za Haló noviny vedla rozhovor se Stanislavem Morozovem Monika Hoření )    Stalin věděl, že válka bude tak jako tak, šlo mu o oddálení za každou cenu. V současné době vzniká opět koalice proti Rusku.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2017/05/stanislav-morozov-k-utoku-na-sssr-melo.html

 

Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

20.6. 2019 ROZHOVOR - Komunista Valenta udeřil     Plná odpovědnost, a to i za eventuální příliv pravicových radikálů do ČR (po linii vaší otázky dokonce vyznavačů válečného zločince fašisty Bandery) leží na ramenou české vlády a tuto odpovědnost z ní nemůže sejmout nikdo.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunista-Valenta-uderil-Demonstrace-organizuje-nejzakernejsi-skupina-osob-v-zemi-Vetsina-protestujicich-ani-nevi-o-co-bezi-A-vesnice-Ta-ma-jine-starosti-586035

 

"Jdi do hajzlu" aneb Pátá kolona

 

Sudetoněmeckého landsmanšaftu v akci

 

 20. červen 2019 , Tomio Okamura      "Jdi do hajzlu", řekl mi přímo v jednacím sále Sněmovny poslanec KDU-ČSL Pavel Bělobrádek poté, co jsem zkritizoval opakovanou účast politiků KDU-ČSL Bělobrádka a Hermana na letošním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Podle hnutí SPD by oficiální představitelé našeho státu na taková setkání „milých krajanů“ s nacistickou minulostí jezdit neměli.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jdi-do-hajzlu-aneb-pata-kolona-sudetonemecko-landsmansaftu-v-akci.html

     Celý text:      PataKolona.doc

 

 

Geopolitické šachy

 

 O „vidlích"* Si Tinpchinga, Trumpově zugzwangu a další Sorosově porážce besedovala historička E. Paškova s Konstantinem Čeremnych ... klanové hry a korporátní spolupráce pokračují.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Geopoliticke-sachy.doc

 

Smlouva roku: Co dala Čína Rusku a proč

 

je to pro Evropu senzace...

 

 Sankt-Petěrburgské ekonomické fórum (SPIEF) letos dosáhlo rekordní účasti - 19 tisíc účastníků ze 145 zemí.  To nejhlavnější - propojení projektů EAES a "Pásu hedvábné stezky".

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Smlouva-roku.doc

 

MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu?  Malajsie.

 

A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska

 

20. 6. 2019     „Vystoupení představitelů vyšetřovací komise v Nizozemsku opět potvrdilo, že se jedná se o kalení vody motivované především politickými cíli. Stejný názor vyjádřil již koncem března premiér Malajsie Dr. Mahathir Mohamad zde.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/MH17-Kde-se-droli-vysetrovani-Zapadu-Malajsie-A-nejen-ta-dava-na-stul-cesky-expert-z-Ruska-586156

 

 

Němci ČR dluží 10 000 miliard, vláda je nechce

 

 24. 01. 2019 , Autor: Jaroslav Novák     Reparace po druhé světové válce Německu nařídili Spojenci na jednání v Paříži a následně znovu, v rámci tzv. Postupimských dohod, které Němci přijali a podepsali. Nejde o žádné vypověditelné smlouvy

     Odkaz:   https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697775

     Celý text:      Nemci-na-reparacich.doc

 

Proč Hitler zachránil Churchilla? (k útěku britské

 

armády z Dunkerku)

 

 20.6.2019 ,  Peter Zvolenský     Britská politika se tak v souhrnu stala jedním z významných faktorů nejen vzniku světové války (začalo to v Mnichově), ale především prohlubování Hitlerových vojenských úspěchů v letech 1939 – 1942.

         Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-hitler-zachranil-churchilla-k-uteku-britske-armady-z-dunkerku

( Poznámka správce: Hitler i Churchill byli globálně majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli superelitami "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - SSSR - a také s cílem získání jeho přírodním bohatstvím oplývajícího území. Pokud byla silná naděje, že tento hlavní globálně-historický úkol budou plnit, byli podporováni a ustupovalo se jim

- viz: Kdo-zavinil.doc

 

Průlomový verdikt: Benešovy dekrety porušeny.  České soudy

 

rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

 

 19.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Krajský soud v Hradci Králové zamítl v úterý odvolání několika organizací, včetně Lesů ČR, Národního památkového ústavu a města Turnov, a potvrdil rozhodnutí okresního soudu v Semilech ze září 2017, které zní: Karel des Fours Walderode byl oprávněn restituovat zabavený majetek.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/prulomovy-verdikt-benesovy-dekrety-poruseny-ceske-soudy-rozhodly-o-navraceni-majetku-rodu-s-nacistickou-minulosti/

 

Čínská média uvedla, proti jaké ruské technice jsou USA bezmocné

 

 19.6.2019     Ruské elektronické tlumiče jsou schopny zcela vyřadit z provozu americké GPS přijímače. „Rusko použilo své tlumiče GPS v Sýrii, severní Evropě a na Skandinávském poloostrově“. To vyřadilo z provozu přijímače členských zemí NATO. „Jednalo se o obrovský úspěch pro ruské vojenské navigační technologie,“ píše Sina.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061910175095-cinska-media-uvedla-proti-jake-ruske-technice-jsou-usa-bezmocne/

 

Čtvrtinu domácností v Česku ohrožuje energetická chudoba,

 

upozorňuje průzkum agentury STEM

 

 19.6. 2019    Důležitou roli hraje i nedostatečné zateplení budovy a slabá izolace, zastaralé zdroje vytápění.  Ke skupinám ohroženým energetickou chudobou patří nejčastěji lidé v důchodovém věku, kteří žijí ve špatně zateplených velkých domech a nemají dostatek financí na zateplení, nebo přestěhování. Dalšími ohroženými skupinami v ČR jsou domácnosti bez jednoho z rodičů a domácnosti s více dětmi.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/ctvrtinu-domacnosti-v-cesku-ohrozuje-energeticka-chudoba-upozornuje-pruzkum-agentury-stem-1404063463.html

     Celý text:      Energeticka-chudoba.doc

 

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

19. červen 2019 , P. C. Robert       Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné, takže lidé velmi často přeobtížné posouzení věcí raději vzdávají, a ponořeni do klamů, jimiž je naši vůdci zaplavují, začínají nevěřit ničemu.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/p-c-roberts-na-poradu-dne-je-technologie-likvidujici-pravdu.html

 

Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

 

 17. června 2019 , Edurad Chmelár , Dnešní Spojené státy nešíří mír, ale války, neprosazují svobodu, ale útlak, nezvyšují porozumění mezi národy, ale konfrontaci, nepřispívají k adaptaci na změnu klimatu, ale svou politikou ohrožují život na této planetě.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdy-si-konecne-prizname-ze-nas-us-armada-nechrani-ale-kontroluje/

 

 

Almaz-Antej: Systém protivzdušné obrany

 

zabránil USA v bombardování objektů v SSSR

 

 18.6.2019     „Po Velké vlastenecké válce byly USA ochotny zaútočit na mírová sovětská města. Vyřešení těchto úkolů - vytvoření vlastní atomové pumy nebo systému protivzdušné obrany, zabraňovalo našemu bývalému spojenci v plnění jeho plánů“, řekl Druzin.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061810169469-almaz-antej-system-protivzdusne-obrany-zabranil-usa-v-bombardovani-objektu-v-sssr/

 

Mr. Novak a Mr. Stein aneb o sběratelích biologických vzorků

 

 16. 6. 2019 , Václav Jan     K nejcitlivějším únikům, které WikiLeaks zveřejnila, patří informace, jakým způsobem USA zneužívají svá velvyslanectví ve světě jako globální špionážní síť, přičemž američtí „diplomaté“ sbírají vše o politických špičkách a vlivných osobách, včetně čísel kreditních karet, otisků prstů, vzorků DNA nebo značek jejich aut. K čemu sbírají genetické vzorky, to si raději ani nepředstavuji. Každopádně je to nepochybně "v zájmu svobody a volného trhu".

     Odkaz:   https://narodnidemokracie.cz/vaclav-jan-mr-novak-a-mr-stein-aneb-o-sberatelich-biologickych-vzorku/

     ( Poznámka správce: Zkrátka - holywoodské pohádky pro dospělé naivky. )

 

Luxusní výletní lodě produkují do ovzduší 10× více

 

škodlivin než všechna auta v Evropě

 

 Karel Kilián , 14. června 2019   Zpráva Financial Times uvádí, že problém znečišťování je skutečně závažný – velké lodě ve flotile totiž vypouštějí desetkrát více škodlivin než všech 260 milionů evropských automobilů.

     Odkaz:   https://vtm.zive.cz/clanky/luxusni-vyletni-lode-produkuji-do-ovzdusi-10-vice-skodlivin-nez-vsechna-auta-v-evrope/sc-870-a-198923/default.aspx

     Celý text:      Luxusni-lode.doc

 

Uctili jsme památku obětí bestiality nacistického Německa,

 

které vyvraždilo Lidice; Posselt lže!

 

 17. 06. 2019 , Jan Skopeček       Rozhodně odmítám dávat do souvislosti rozpoutání II. světové války a německého běsnění pod vlajkou národního socialismu s dnešní snahou národních států uchovat si alespoň nějakou míru suverenity, jak to dělá B. Posselt

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225408

     Celý text:      Uctili-jsme.doc

 

Švýcarsko opět odmítlo rámcovou smlouvu s EU

 

 17.6.2019 , Richard Seemann     Rámcová dohoda v nynější formě podle názoru švýcarské spolkové rady nemá ve Švýcarsku většinovou podporu a v případném referendu by byla občany odmítnuta, protože by jí považovala za „koloniální smlouvu“.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-opet-odmitlo-ramcovou-smlouvu-s-eu

 

Jak se Česko stalo „kolonií“ aneb - Když ptáčka lapali,

 

nátlak na něj dělali…

 

 17.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Evropský přístup k mezinárodnímu právu – když se to hodí, ignoruje se (odtržení Kosova od Srbska), když je potřeba, tak se jím pro změnu argumentuje (Rusko a Krym).  Jako ukázka hry na demokracii to ale může posloužit dokonale. Čím víc slov o svobodě, právu, hodnotách či slušnosti, tím více je třeba se mít na pozoru.

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-cesko-stalo-kolonii-aneb-kdyz-ptacka-lapali-natlak-na-nej-delali/

 

Vláčeni osudem (K „umírání“ levice)

 

17.6.2019 Michael Kroh     Levicové strany pozitivní stránku populistického nacionalismu okázale přehlížejí a jen hloupě papouškují nálepky z myšlenkového arzenálu pravicového politického mainstreamu a ochotně naskakují na vlnu zbožňování Evropské unie a transatlantického společenství v roli pasivního vykonavatele „příkazů shora“. Že tím táhnou stranu ke dnu, je jim v zásadě jedno.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/17/vlaceni-osudem-k-umirani-levice/

 

Šílená ostuda v Lidicích: Rusové, co osvobodili koncentrační

tábory mají nosit ke vstupu říšský znak Adolfa Hitlera?

16. 6. 2019      Od kdy jsou v České republice zakázány znaky jiných států, než české? Protestujeme proti postupu Filipa Petličky, který dne 15. 6. 2019 při pietním kladení věnců neumožnil Nočním vlkům položit věnce k památníku. Požadujeme jeho odvolání. Nesouhlasíme s přepisováním historie.     Irena Bartáková

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2541-silena-ostuda-v-lidicich-rusove-co-osvobodili-koncentracni-tabory-maji-nosit-ke-vstupu-rissky-znak-adolfa-hitlera

     Celý text:      Silena-ostuda.doc

 

Tonkingský záliv v Persii

 

 15. červen 2019 , Vidlák       USA ústy Boltona a Pompea už mají jasno, zbytek světa je poněkud zdrženlivější.

 ... Zkrátka a dobře, někdo hodně moc o ten konflikt mezi Íránem a USA stojí...

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/tonkingsky-zaliv-v-persii.html

 

USA pronikly do ruské energetické sítě, dle New York Times.

 

Přišla tvrdá reakce Trumpa

 

 16.6. 2019 , Redakce AC24     Trump v tu noc, kdy byl informován o odhalení tohoto zásahu do ruské energetické sítě, tak na Twitteru  obvinil New York Times ze zrady ... Rusové, nejpozději teď, po této "nápovědě", zkontrolují počítače energetické sítě  před viry a zabrání jim v aktivaci, pokud tak dosud neučinili.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-dle-new-york-times-prisla-tvrda-reakce-trumpa

 

Putin promluvil o „bojích bez pravidel“ ve světové ekonomice

 

 15.6.2019     Rusko vyzývá ke sjednocení úsilí pro obnovení spravedlnosti ve světové ekonomice a ke zřeknutí se „bojů bez pravidel“. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v průběhu konference v Dušanbe

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019061510146078-putin-promluvil-o-bojich-bez-pravidel-ve-svetove-ekonomice/

 

Jak to vidí (konzervativní pravičák) Petr Hájek

 

 15. 6. 2019 , Petr Hájek     pozoruje přípravy  Kavárny  na státní převrat  ve spolupráci  s Bruselem. Co má v našich 'veřejnoprávních' médiích ruce a nohy,  pomáhá organizovat puč proti premiérovi zvolenému s obrovskou převahou.      Cizí moc předběžně konstatuje, že český premiér je prý ve střetu zájmů. Změnila tak své předchozí stanovisko ...

     Odkaz:   http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/jak-to-vidi-petr-hajek.html

     Celý text:      Jak-to-vidi-PHajek.doc

 

Multikulturalismus zdola

 

 Výňatek z knihy Theodora Dalrympla,  Ne všechny kulturní hodnoty jsou slučitelné či mohou být uvedeny v soulad pronášením otřepaných frází. Představa, že spolu můžeme všichni vycházet, aniž by zákon diskriminoval jeden soubor kulturních hodnot vůči druhému, je horší než falešná. V žádném případě tím

     Celý výňatek:      TDalrymple.doc 

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Inteligentní dospělý člověk by klimatickému

náboženství neuvěřil, proto cílí na děti.

15.6.2019 , ROZHOVOR     Vítězslav Kremlík  Klimatické změny tu byly i v dobách, kdy naši předkové lezli po stromech. Klimaticko-průmyslový komplex je symbióza mezi byrokraty, kteří chtějí více moci, a mezi byznysem, který chce státní dotace. Kdyby klimatičtí alarmisté brali snižování emisí vážně, tak by podporovali jadernou energetiku. Ta jediná dovede s emisemi rázně zatočit.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Inteligentni-dospely-clovek-by-klimatickemu-nabozenstvi-neuveril-proto-cili-na-deti-Vedec-Kremlik-k-tomu-nasel-zajimavy-citat-kanclere-Hitlera-585441

     Celý text:      Klimaticke-nabozenstvi.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Uvěznění Golunova jako způsob, jak přebít Putinovo vystoupení na Petrohradském ekonomickém fóru

 Michail Chazin , 14.6. 2019, překlad: st.hroch      Putin v Sankt Petěrburgu řekl to, co bylo pro liberální organizátory naprostým překvapením. Světovému dolarovému systému je konec. Bylo nutno přebít principiálně světově důležitý informační výstup, obsah Putinova vystoupení na Fóru, něčím jiným

   Odkaz:   http://outsidermedia.cz/uvezneni-golunova-jako-zpusob-jak-prebit-putinovo-vystoupeni-na-petrohradskem-ekonomickem-foru/

 

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

 12.06. 2019     Randál proti fašounům, vycucaným z palce, však klame tělem. Ministruje právě pražské kavárně. Kdo tu uvádí do chodu stěhování národů, ohrožující i Evropu? To vše padá na hrb ‚atlantických elit‘, rozvalených pod monstrancemi demokracie a lidských práv. Pod nimi panáčkují i české ‚demokratické‘ partaje, ponížené roztleskávačky všech ničemností.“
   Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekordman-Filip-V-debaklech-a-lzich-Ostry-narez-zevnitr-KSCM-585152 

    ( Poznámka správce: Strana, která není ( v západním systému ) principiálně antisystémová, posluhuje superelitám Západu, které se snaží řešit konec západního kapitalismu vyhubením velké většiny lidstva (dokonce i podstatné části "zlaté půlmiliardy") a nastolením NWO. Dalšího komentáře již netřeba - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Nový čínský radar uvidí „neviditelné letouny“ SS i za horizontem

 

 Autor článku: Anett Hoopskins • 14. 6. 2019 , PEKING     Čínští vědci vyvinuli radiolokační vysokofrekvenční systém, který bude moci zaznamenat přítomnost „neviditelných letounů“ i na velké vzdálenosti

   Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225105

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická  a není to lepek ani šlechtění

 

 4.6.2017 by redakce , Autorem článku je Sarah, Healthy Home Economist. To, že vás Roundup nezabije okamžitě, ještě neznamená, že není jedovatý. Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

   Odkaz:   https://www.vylectese.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/

   Celý text:      Toxicka-psenice.doc

 

Demiurgové z Bilderbergu pokračují a prohrají

5. června 2019 Aleksej Anpilogov      Oficiálním posláním klubu je navázat dialog mezi představiteli elit různých zemí. V uplynulých desetiletích došlo k mnoha překvapením pro tyto samozvané navigátory světového rozvoje. A to je dobrá zpráva.

   Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/demiurgi_iz_bil_derberga_prodolzhayut_i_proigrivayut

   Celý překlad:      Demiurgy.doc

 

Poučení z kubánské revoluce

 

  Graham Harrington Komunistická strana Kuby, tehdy i teď, není volební stranou. Tím si Komunistická strana udržuje vedoucí úlohu ve společnosti, aniž by musela věřit ve volební úspěch. To umožnilo revoluci zkombinovat politicko-ekonomické požadavky s vlasteneckými postoji.

   Přišlo e-mailem   

   Celý text:      Z-kubanske-revoluce.doc

 

Fukušima -Three Mile Island – Černobyl

 11.6. 2019 Fukušima je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Při havárii Three Mile Island došlo 28. března 1979 k zamoření provozní budova a blízkého okolí. Černobylská havárie měla více příčin : typ použitého reaktoru RBMK, nevhodně provedený pokus a nedostatečná kompetence personálu. Je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Dva pracovníci elektrárny zemřeli v den havárie. 237 lidí bylo ihned po havárii hospitalizováno a u 134 z nich byl diagnostikován akutní radiační syndrom; z těchto 134 zemřelo (do 3 měsíců) 28. V následujících 10 letech z těchto 237 zemřelo 14 dalších.

   Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1906/fukusima-three-mile-island-cernobyl

   Celý text:      Jaderne-havarie.doc

     Poznámka správce:      V automobilové dopravě zahyne ročně na celém světě asi 700.000 osob, z toho v zemích EU asi 50 000 osob a v české republice kolem 1000 osob ročně.

 

Jak si Američané otrávili chemickými zbraněmi vlastní vojáky:

 

přísně střežené hrůzné tajemství z Bari

 

 12 / 06 / 2019 , Zdroje: Jaroslav Hrbek-Monte Cassino          K přísně tajné tragédii, do nedávna pečlivě střežené, došlo v noci na 3. prosince 1943 kde byla i spojenecká loď „John Harvey“s 2.000 stoliberních pum naplněných yperitem, která po německém náletu vybuchla a zamořila okolí. Na následky působení amerického yperitu zemřelo zbytečně nejen mnoho vojáků a námořníků, ale také spousta obyvatel Bari.

   Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-si-americane-otravili-chemickymi-zbranemi-vlastni-vojaky-prisne-strezeni-hruzne-tajemstvi-z-bari-1404059002.html

 

Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA.

10. 6. 2019 , Alexandr Chaldej ,    To, co Putin řekl z hlavní tribuny fóra v pátek 7. června, vejde do historie jako druhý mnichovský projev, když přivedl Rusko do čela procesu globálních transformací.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/putin-oznamil-doktrinu-globalni.html

 

Systém Liana zvýší obranyschopnost Ruska

 

7. 6. 2019 , military , Alexandr Artamonov     Ministerstvo obrany Ruska oznámilo brzké zprovoznění všech prvků nového systému radarové rozvědky s kódovým označením Liana.  Po definitivním zprovoznění Liany bude Rusko také schopno organizovat komplexní bojové akce na principu sítě.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/system-liana-zvysi-obranyschopnost-ruska.html

 

Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí?

 

Tento rozhovor otevře oči

 

  6. června 2019 , Redakce Především v tom, že imigrantům nejsou přiznávány žádné výjimky a imigranti musí dodržovat zákony a podléhají trestnímu řádu v nezmenšené míře jako místní občané. Předseda Arabské ligy Gheita dal všem proimigračním evropským politikům velkorysou nabídku: zkusit si požádat o azyl v Dohze či Kataru.     Zdroj: nemzeti.netvoxnr.com

   Odkaz:   https://ac24.cz/-/proc-arabsti-imigranti-neimigruji-do-bohatych-arabskych-zemi-tento-rozhovor-otevre-oci?redirect=%2F

 

Ako pracovať s informáciami. 5 tipov pre samoštúdium

 

 9.6. 2019 , Veronika Faktorová       Väčšina ľudí konzumuje mainstream ako svoju hlavnú informačnú obživu. Je to predsa tak jednoduché. Päť mojich tipov, ako pracovať s informáciami. Vystúpte zo stáda a utrieďte si informácie sami.

   Odkaz:   https://zemavek.sk/5-tipov-pre-samostudium/

 

„Sudetští Němci“ byli pátou kolonou Adolfa Hitlera

 

 10.6.2019 , Jiří Vyvadil      Svého času „sudetští Němci“ v drtivé většině sehráli při rozbití Československa svou touhou Heim ins Reich rozhodující mezinárodněpolitickou i vnitropolitickou příčinu, neboť v té době, ještě Hitler potřeboval alibi. My Češi musíme mít svou hrdost. Sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku? Doufám, že nikdy…

   Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-sudetsti-nemci-byli-patou-kolonou-adolfa-hitlera

 

Jak obchodní válka ovlivní ekonomický růst Číny

 

 10.6. 2019     Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu čínské ekonomiky v roce 2019 kvůli eskalaci obchodní války z 6,3 % na 6,2 %.Prognózované zpomalení růstu o 0,1 % tak zjevně není účinkem, který očekává americký prezident Donald Trump

   Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061010110667-jak-obchodni-valka-ovlivni-ekonomicky-rust-ciny/

 

Soudím, že v Bruselu se nezmění vůbec nic

 10.6. 2019, Rozhovor s profesorem Janem Kellerem      Evropská integrace se už od počátku formuje proto, aby kapitalistické poměry nemohly být zvráceny na úrovni jednotlivých zemí. Pokud někdo tvrdí něco jiného, pak buď povahu a fungování EU stále ještě nepochopil, anebo si dělá legraci ze svých voličů.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51052199

 

P.C.Roberts: Válka o pravdu

 

8. červen 2019 | P. C. Roberts     Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na život humánní a lidský. Takže zda pravda převáží, záleží na nás všech.

  Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/p-c-roberts-valka-o-pravdu.html

 

USA chybně hodnotí čínskou ekonomiku

 

 9.6.2019 , VSa      David Goldman srovnává čínskou a americkou ekonomiku, americká je slabší a čínská silnější, než si analytici myslí. Cla na čínské zboží pořádně zakrojí do spotřebitelské poptávky. Pak se růst v USA rychle může změnit v recesi, varuje Goldman.

  Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/09/usa-chybne-hodnoti-cinskou-ekonomiku/

 

Spojené státy zvyšují podporu teroristům v Sýrii; Vymažou Rusové

 

 americké základny v Sýrii ze zemského povrchu?

 

 Autor článku: -asa-  9. 6. 2019 DAMAŠEK      Situace se v Sýrii notoricky opakuje. Po každé porážce Spojené státy (SS) požadují „oddechový čas, pokud se situace nezlepší a teroristé podporováni Spojenými státy budou nadále zvyšovat své aktivity, bude muset opět zasáhnout Rusko, kdy nebude možné vyloučit, že pak smetou i americké okupační základny v Sýrii, aby byl konečně klid.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224697

 

Jaká témata k volbám do Evropského parlamentu měla být a vesměs nebyla

 

 4.6. 2019 , Jaroslav Tichý     Bezpodmínečná a prvořadá je nutnost sjednocování skutečných alternativních sil podle základních cílů a dohody o společně prosazovaném programu. Záměr je jasný: Začít dosahovat pronikavě lepších výsledků než dosud

  Odkaz:   http://e-republika.cz/article4164-Jaka-temata-k-volbam-do-Evropskeho-parlamentu-m%C4%9Bla-byt-a-vesm%C4%9Bs-nebyla

 

Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci

 

 7. června 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,realnews, foto:arch.)  Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“. Peter Kuznick: „Existuje mnoho amerických elit, které se v tomto období podílely na pomoci Hitlerovi finančně a pomáhaly při přestavbě a při obnově německé ekonomiky, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-usa-podporily-hitleruv-vzestup-k-moci/

 

DM: Rusko úspěšně otestovalo novou raketu na obranu před Západem!

 

 5. června 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mirror.co.uk, foto: arch.)    Rychlost modernizované verze se blíží 4 km/s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu střetu ve výšce a doletu jeden a půl krát. Raketu lze ale také osadit jadernou hlavicí o kapacitě několika kilotun.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-rusko-uspesne-otestovalo-novou-raketu-na-obranu-pred-zapadem/

 

Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu ...

3.6. 2019     Britská tajná služba chce podle všeho z Juliana Assange dostat přiznání, že Wikileaks je projekt, který řídí Kreml a Vladimir Putin!

  Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zvlastni-zpravodaj-osn-proti-muceni-informoval-novinare-ze-julian-assange-je-v-kritickem-zdravotnim-stavu-a-podle-vsech-znamek-byl-vystaven-systematickemu-muceni/

 

Sudetští Němci jsou proti V4? O čem se skutečně hovoří v Bavorsku

 

 8.6. 2019     V bavorském Řezně probíhá 70. sjezd Sudetoněmeckého krajského sdružení. Podle Posselta by sudetští Němci mohli uspořádat budoucí sjezd v České republicePosselt uvedl, že považuje nacionalismus za neštěstí.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019060810098109-sudetsti-nemci-jsou-proti-v4-o-cem-se-skutecne-hovori-v-bavorsku/

 

Také invaze do Normandie má svoji stínovou pověst

 

 6. června 2019 , (rp, prvnizpravy.cz, foto:arch.)     Jednání Churchilla s Rooseveltem v roce 1943  skončila plánem na vylodění ve Francii - plán „Overlord“. Druhým plánem byl „Rankin“, podle kterého mělo dojít k dohodě s německými generály k přesunu  vojska Wehrmachtu na východ k zadržování Rudé armády. Na jaře 1945 britský podrazák Churchill vydal tajný rozkaz pro plán „Nemyslitelný“, kdy v britském okupačním pásmu byly soustředěny tři milióny německých vojáků částečně vybavených lehkými zbraněmi pod velením německých generálů pro případ válečného tažení proti bývalému sovětskému spojenci.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/take-invaze-do-normandie-ma-svoji-stinovou-povest/preview=true/

 

Poslední velké protesty v Praze vedly k rozkradení národního majetku

 

 6. června 2019 , Ĺuboš Blaha , (rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)    Když naposledy v Praze protestovalo přes sto tisíc lidí a zpívali Pravda vítězí, tak z toho byla největší rozkrádačka národního majetku v dějinách

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/posledni-velke-protesty-v-praze-vedly-k-rozkradeni-narodniho-majetku/

 

Tvrzení, že na náměstí Thien-an-men v Pekingu rozjezdily před třiceti lety pásy tanků tisíce čínských studentů je opět nehoráznou lží

7.6. 2019     Článek od - Břetislava Olšera -     Depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla.  Boj s odpůrci režimu se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu

  Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/8261-budou-li-vam-cesti-presstituti-v-cele-s-americkym-poskokem-etzlerem-tvrdit-ze-na-namesti-nebeskeho-klidu-v-pekingu-rozjezdily-pred-triceti-lety-pasy-tanku-tisice-cinskych-studentu-vezte-ze-opet-nehorazne-lzou

 

V sovětských časech byl úspěch při studiu

 

přímo spojený s životním úspěchem.

 

 1.6. 2019, Sergej Čerňachovskij,  Je třeba uvažovat o oživení praxe umístěnek pro absolventy. V sovětských časech existoval systém povinného zaměstnávání absolventů vysokých škol. Říci dnes, kolik lidí a v jakých oborech bude potřeba za pět, deset let (což Gosplan dělal), nemohou ani zaměstnavatelé ani stát. Výsledkem je, že vzdělávací systém a výrobní systém jsou dnes odtržené.

  Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3371108

  Celý překlad:      V-sovetskoje-vremja.doc

 

Zachránit životy a zachovat mír

 

 6.6. 2019 , Milena Městecká     Slova o britských koncentračních táborech byla vyslovena s nadějí, že lidstvo přestane takové zločiny páchat. Bohužel, nebylo tomu tak. A není tomu tak dodnes. Britské koncentrační tábory pro jihoafrické Búry a černošské obyvatele. Jak se často říká byly první koncentrační tábory.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51021009

 

Slovensko a Rusko posilují spolupráci v oblasti jádra

 

 Radek Velička • 6. 6.  2019     MOSKVA | Dne 5. června 2019 bylo během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě podepsáno mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224400

 

Harabin: ĽSNS je fašistická strana? Když EU toleruje

 

 Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?

 

 3.6.2019     Harabin prohlásil, že se dne 1. července vrátí do soudcovského taláru. Harabin se pozastavil nad návrhem ohledně rozpuštění ĽSNS. „Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus? Vždyť v Kyjevě došlo k rehabilitaci válečného zločince Bandery,“ prohlásil. Návrh na rozpuštění ĽSNS, pod který se podepsal i generální prokurátor Čižnár, je podle Harabina právní hloupost.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019060310062602-harabin-sns-je-fasisticka-strana-kdyz-eu-toleruje-stepana-banderu-na-ukrajine-tak-kde-je-fasismus/

 

KS Irska: Místní a evropské volby ukazují

 

politickou stabilitu systému

 

 Neděle, 2. červen 2019 , Překlad VS     Irská levice, stejně jako většina levice v EU, šířila iluzi, že "jiná Evropa je možná," s oportunistickými slogany jako "Lidová Evropa" (People?s Europe). Většina irské a evropské levice se stavěla do pozice zásadně levicových liberálů, jen zřídka napadajících základní povahu systému, jaký je zodpovědný za tvrdou nerovnost, chudobu, masovou nezaměstnanost a super-vykořisťování

  Odkaz:     http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ks-irska-mistni-a-evropske-volby-ukazuji-politickou-stabilitu-systemu.html

 

Přesídleme do východní Evropy celé syrské vesnice, navrhuje německá europoslankyně Zelených

ČTK  20.6. 2017     Do zemí ve východní části Evropské unie by měli být uprchlíci posíláni po celých skupinách, naznačila v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.

  Odkaz:     https://zahranicni.ihned.cz/c1-65774700-presidleme-do-vychodni-evropy-cele-syrske-vesnice-navrhuje-nemecka-zelena-europoslankyne

 

Čtyři důvody prohry evropské levice

 

 3.6.2019 VSa Wolfgang Streeck píše pro internetový časopis Jacobin:  Chybí realistická, antikapitalistická nebo alespoň anti-neoliberální strategie. Levice si pospíšila po boku dalších stran centristického typu vést válku proti národní pravici. Levice podceňuje „národní otázku“.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/ctyri-duvody-prohry-evropske-levice/

 

Válka je hrozná, ale horší je dlouhý mír!

 

 4.6.2019 Ivo Šebestík      Kdo sleduje svět kolem sebe, tomu nemůže ujít, že se jeho jistá část zbláznila.      A tak se člověk chtě nechtě táže po příčinách takovéto šaškovské úrody zvonící rolničkami na každém kroku. A napadá jej, že lidstvo patrně neví co roupama dělat.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/04/valka-je-hrozna-ale-horsi-je-dlouhy-mir/

 

( Poznámka správce webu:    Šílenosti jsou především podporované a organizované z pozadí.

Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.c