STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

     Starší články před r. 2020 :      http://www.conematevedet.cz/Bylo-do-2019.htm

 

 

 

Tichá Putinova revoluce

https://youtu.be/LTHmh6vD7a4

 

 28.12.2020 , kob-forum.eu , Irena     Vladimiru Putinovi bylo vyčítáno, že se málo soustřeďuje na vnitřní politiku, respektive na vnitřní problémy, že si sice dokáže dobře poradit na mezinárodní scéně, ale lidem doma se stále nežije moc dobře. Takto mohou mluvit lidé, kteří nevědí, pod jakým je Rusko vnějším nepřátelským tlakem, kteří nevnímají, že válka neskončila.

     V roce 2018 Putin fakticky oznámil, že Rusko má zbraně, kterými se dokáže ubránit.   O rok později přišel  s tím, že je třeba provést některé důležité změny v ústavě (fakticky koloniální ústavě přijaté v době, kdy na tom Rusko bylo nejhůř). Souhlas s těmito změnami lidé odhlasovali v referendu!   A nyní, jak to vidím já, nastupuje doba realizace změn spočívající mimo jiné i v důrazu na vnitřní politiku.

     V červenci tohoto roku byly stanoveny cíle národního rozvoje. Včera (23.12.2020) proběhlo první rozšířené zasedání Státní rady a premiér Mišustin předložil jednotný plán, který shrnuje všechno vyjmenované do jednoho strategického dokumentu. A pozor s uvedením odpovědných pracovníků a ukládá konkrétní úkoly. Je to socialistická revoluce! Co? Sankce? Na ty zapomeňte. Že Rusko přijde o zahraniční investice? A si je nechají. Svůj předpotopní SWIFT si klidně odpojte, my už dávno máme své analogy. My teď máme státní plán a státní investice! Nepotřebujeme už nikoho, kromě našich čínských soudruhů. Teď budou mít úředníci velký problém dále sabotovat plnění národních programů, jako tomu bylo často doposud!

 

      Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/news/ticha-putinova-revoluce/

      Celý text:      Putinova-revoluce.doc

 

 

 

Zakladatelka webu o bezpečnosti vakcín, zasvěcená do farmaceutického průmyslu, byla nalezena mrtvá

 

 30.12.2020 ,  Emily Mangiaracinová     „Pokud by se mi něco stalo,“ napsala Brandy Vaughanová na konci roku 2019, „bude to násilný čin a vy budete přesně vědět, kdo a proč ho spáchal.“ Brandy Vaughanovou, bývalou obchodní ředitelku farmaceutické společnosti Merck a zakladatelku webové stránky learntherisk.org , zaměřené na vzdělávání lidí o rizicích, spojených s vakcínami, nalezl její devítiletý syn 8. prosince mrtvou.

     Vaughanová, která dříve pracovala jako obchodní zástupce pro farmaceutický průmysl, pro společnost Merck, vysvětlila ve videu v roce 2015, jak začala jako aktivistka mluvit o nebezpečí vakcín a farmaceutického průmyslu. „Když vyšlo najevo, že společnost Merck falšovala údaje o bezpečnosti léků a Vioxx ve skutečnosti způsoboval dvojnásobný nárůst srdečních infarktů a mozkových příhod [u] lidí, kteří jej užívali, tak jsem si skutečně uvědomila, že v zákulisí je spousta korupce, a že když je nějaký lék na trhu, neznamená to, že je bezpečný,“ uvedla Vaughanová ve videu. Vaughanová poté založila neziskovou organizaci 50 (c) (3) s názvem Learn The Risk (Pouč se o riziku) „v reakci na jeden z prvních povinných vakcinačních programů v rámci školského zákona - SB277 v Kalifornii jak uvádí na svých webových stránkách. „Je to docela děsivé. Po všech těch zastrašovacích taktikách je velmi těžké cítit se bezpečně a bezstarostně, ale já neodejdu - tím míním, že nebudu zticha, protože tohle jsou důležité věci a my musíme ukazovat, o co ve skutečnosti jde v povinných očkovacích programech

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8555-zakladatelka-webu-o-bezpecnosti-vakcin-zasvecena-do-farmaceutickeho-prumyslu-byla-nalezena-mrtva.htm

      Celý text:      Zakladatelka-webu.doc

 

      K textu také:   https://www.kanal22.cz/clanky/tajne-projekty-a-nwo/--ubomir-hudo---rockefellerove---americky-sen-ve-stinech-financni-tyranie--2.-cast-.html

                             https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

                             https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

                             https://www.casopis-sifra.cz/rockefellerova-nadace-celi-miliardove-zalobe-za-umyslne-infikovani-lidi-syfilidou/

                             https://ac24.cz/-/jak-rockefeller-zalozil-farmaceuticky-prumysl-a-vyhlasil-valku-prirodnim-lecivum-ano-tyka-se-to-i-vaseho-zivota

 

       Pozn. spr. webu:  Pokud se někdo začne starat o lékařský "byznis" Rockefellerů pak, lidově řečeno,  "jde o hubu".

 

 

 

Čínský zázrak

 

 31.12.2020 Oskar Krejčí     Čína je dnes zemí s největšími finančními rezervami a stala se továrnou světa. V době, kdy se ze Západu vyvážela reálná ekonomika do zemí s levnou pracovní silou a tolerantními ekologickými pravidly, Čína ji přivítala – a učila se. Čína nepřestává být globální továrnou, ale zároveň je nejdynamičtějším inovačním centrem. je na čele v zavádění umělé inteligence v zemědělství, průmyslu i ve službách. Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO), která mimo jiné registruje podané žádosti o patenty, uvádí, že pouze Čína překročila milion těchto žádostí za rok. (Čína v r. 2018 podala 1.542.002 a USA jen 597.141 patentových žádostí.)

     Je víc než pravděpodobné, že se po pandemii převalí přes Západ mohutná vlna propagandistických útoků na Čínu. Bude třeba vymazat z veřejné paměti, jak čínský hospodářský zázrak pomáhal všem v zápase s pandemií. Příští rok, tedy ke stému výročí založení čínské komunistické strany, bude v této zemi zcela vyhlazena chudoba, boj proti ní pokračuje i ve chvíli, kdy tato země zaměřila prvořadou pozornost na potírání nového koronaviru. Více než 95 % antibiotik v USA nese značku Made in China. Žádná mediální kampaň nemůže nic změnit na faktu, že se ekonomické i vojensko-strategické těžiště přesouvá do oblasti Tichého a Indického oceánu. Je třeba se této situaci přizpůsobit – nefňukat a co nejvíce globální změny využít pro české i slovenské národní zájmy.

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=28235

      Celý text:      CinskyZazrak.doc

 

      K textu také:      Cinske-vynalezy.pdf

 

 

 

Amerika a Evropa jako milenky, která omrzely, okouzlení Západem dávno skončilo

 

 28. 12. 2020 , Rostislav Iščenko ,  zvezdaweekly     16tá velká tisková konference prezidenta Ruska Vladimíra Putina rekapitulovala. V historii "koncentrace Ruska" se uzavřelo třicetileté období", charakterizované postupně nastupujícím okouzlením Západem, pochybováním o Západu, rozčarováním západními "hodnotami". Rusko vstoupilo do nového období. "Rusko je zklamané neschopností Evropy samostatně hájit své zájmy", vycházelo z toho, že kompromis je lepší než nepřátelství a byli připraveni k rozumným ústupkům v očekávání vstřícných kroků. Část západního světa, zejména v Německu a Itálii, skutečně usiluje o budování rovnoprávných pragmatických vztahů. Ale celkově zachovává západní svět špatně skrývané neopodstatněnou nafoukaností - nepřátelství ve vztahu k Rusku.

     V roce 2014 Západ překvapeně zjistil, že Rusko je s to zajistit svou potravinovou bezpečnost. V roce 2015 se Západ přesvědčil o stabilitě finančního systému Ruska. V roce 2016 se Západ ještě smál "animacím" zaváděných zbrojních systémů.  Od roku 2018 je nucený přiznat své kritické zaostávání ve vojenské sféře. V letech 2017-2018 Západ najednou zjistil, že dodávky zkapalněného plynu z Ruska činí zápas se Severním proudem 2 a jinými proudy nesmyslným, protože ruský plyn přijde do Evropy když ne plynovody, tak pomocí plynových tankerů. Akcent ve vnitřní politice se přesunul na dezaktivování ideologické expanze Západu, a v zahraniční na budování alternativních obchodně-ekonomických styků, vyhrazení si perspektivních trhů a partnerů na Východě. Rusko vstoupilo do nového období, charakterizovaného lhostejností vůči Západu, pro vnější použití nám zůstaly pouze zájmy.

 

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/amerika-evropa-jako-milenky-ktera.html

      Celý text:      Okouzleni-Zapadem.doc

 

 

 

Další provokace sudeáka Posselta

 

 25.12. 2020 , Miroslav Kavij , MLOK     Předseda sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt ani v v období vánočních svátků nezapomněl vypustit další ze svých balónků, kterak jsou na tom Češi se ztrátou historické paměti. Nezapomněl okomentovat také brněnskou Pou smíření, která dle jeho slov „vyjadřuje protest mnoha Čechů, a zejména mladých Čechů, proti vyhnání a ozřejmuje, že směřujeme k lepší budoucnosti“. Berndu Posseltovi by právě v období adventu neuškodilo zaposlouchat se například do projevu Reinharda Heydricha o Češích :  „Tento prostor musí být jednou provždy definitivně osídlen Němci... 

     Touha landsmanšaftu po navrácení majetku tak nadále zatemňuje všechna zvěrstva, které Němci na občanech československého státu napáchali. Jak vidno, odkaz pana prezidenta Beneše z května 1947 ve kterém upozorňuje, že Německo se nikdy nevzdá snahy o ovládnutí Evropy je stále aktuální. Dnes navíc s českými přisluhovači z řad především KDU-ČSL, ale kupodivu i ČSSD, kteří se budou chtít omlouvat za spravedlivý odsun Němců po druhé světové válce, podle vzoru exprezidenta Václava Havla. Česká republika se stala pevnou kolonií Německa předurčujícího vývoj Evropské unie. Politická vůle po vystoupení našeho státu z tohoto uskupení je zatím v nedohlednu. Zbývá jen oprávněný požadavek na zaplacení válečných reparací. Požadavek stejný, který vůči Německu vzneslo úspěšně například Řecko a Polsko. Chce to jen větší odvahu, vlastenectví a národní hrdost.

 

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Provokace-Posselta.doc

 

 

 

Deset nejlepších ruských technologických

pokroků v roce 2020

 

 25.12. 2020 , Alexej Anpilogov     Vladimír Putin navrhl vyhlásit rok 2021 za „Rok vědy a techniky“. Tato iniciativa není náhodná.

     Deset hlavních vědeckých a technologických průlomů naší země v končícím roce:   1. Ruská vakcína proti novému koronaviru Sputnik V. vyvinutá na základě mnohaleté práce na vývoji vakcíny proti viru MERS.   2. Dopravní letadlo MS-21 vybavené novým domácím motorem PD-14.   3. Plovoucí jaderná elektrárna Michail Lomonosov.   4. Ruská vesmírná observatoř Spektr-RG.   5. Nové ruské  letadlo Il-114-300 pro domácí linky s novým motorem.   6. První supertanker ruské výroby třídy Aframax.   7. Těžká raketa Angara-A5 pro lunární (maranský) program.     8. Jaderný reaktor nové generace  VVER-1200 pro zahraničí.   9. Získání neutrin v v průběhu komplexního termonukleárního cyklu CNO.   10. Nová technologie, která umožňuje získat čistý amoniak pro zemědělská hnojiva řádově levněji.

     Mnoho odborníků předpovídalo „technologickou izolaci“ ruské ekonomiky podle receptů anglického ekonoma Ricarda, „podle jehož pravidel“ je dnes mnoho zemí nuceno žít, přičemž high-tech výrobky kupují od metropolí. Tyto země nemají vlastní národní hospodářskou politiku, neexistuje jejich samostatná ekonomika a tím spíše u nich neexistuje technologický pokrok. Navzdory sankcím Západu a pandemii inovativní ekonomika v Rusku stále více získává přední technologické pozice.

  

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2020/12/25/1077264.html

      Celý překlad:      Deset-uspechu.doc

 

 

 

Pochod ve formaci: Glazjev řekl,

kdo je za pandemií koronaviru a proč

 

 27. 12. 2020 Janinna      Bývalý poradce prezidenta Ruské federace, proslulý ruský ekonom a státník Sergej Glazjev řekl, kdo je za koronavirovou pandemií:   Pandemie koronaviru se vyvíjí podle scénáře „Lock Step“.  Jedná se o jednu z možných variant rozvoje světa, ve kterém je zpřísněna vládní kontrola a autoritářská vláda. Scénář „Lock Step“ byl sepsán oligarchickou rodinou Rockefellerů, doložený a plně připravený byl v roce 2010. Protože dominantní liberálně-demokratický model v západních zemích neumožňuje státu silně zasahovat do ekonomiky, zavádějí se opatření administrativní regulace na základě obav o zdraví občanů.

     Oligarchové přivedli všechny země do propasti dluhů a nabízejí své peníze na poskytnutí materiální podpory vládním výdajům spojeným s koronavirovou infekcí. A dokonce i samotný Trump se spolu se svou administrativou dostal do stejné pasti a půjčil si neuvěřitelné finanční prostředky na sociální zabezpečení. Výsledkem je: 30% na státní dluh v rozpočtu, což nebylo ani během druhé světové války.   https://bit.ly/3mTtNbX

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/pochod-ve-formaci-glazjev-rekl-kdo-je-za-pandemii-koronaviru-a-proc/

      Celý text:      Glazjev-o-koronaviru.doc

 

 

 

Neantropogení příčina oteplování Arktidy?

 

 Datum: 25.12.2020   Autor: Josef Pazdera      Za nejběžnější příčinu globálního oteplování jsme považováni my lidé, respektive skleníkový efekt z emisí oxidu uhličitého. Stávající klimatické modely mají s vysvětlením opakujících se náhlých nárůstů teplotních anomálií v Arktidě, problém. Lobkovský se to snaží uvést na pravou míru svou „geodynamickou hypotézou“, kterou před dvěma dny  uveřejnil odborný časopis Geosciences.

     Je korelace mezi sériemi tří velkých zemětřesení (k nimž došlo mezi lety 1957 a 1965 a dosahující až M 9,3) a pozorovaným následným oteplením Arktidy se zpožděním dvaceti let. Stejně tak tomu je i v případě megazemětřesení v roce 1906, po nichž subdukční zóna byla v klidu více než dvacet let. A do třetice tu máme obdobný jev po historicky zaznamenanou zemětřesnou pohromou roku 1899. Podle nové hypotézy má být oním spojovacím článkem uvolňování emisí metanu z permafrostu. V permafrostu je plyn ve stavu metastabilního hydrátu. K uvolnění plynu stačí jakékoliv narušení kritického stavu. A právě to zvládnou i relativně slabé stresové poruchy. Metan, jako mocný oteplovací plyn, se následně postará o náhlý nárůst teploty a tání arktického ledu.

 

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11527-neantropogeni-pricina-oteplovani-arktidy.html

      Celý text:      Neantropogenni-pricina.doc

 

 

 

V modernizácií zbraní dnes Rusko nezaostáva.

Putin: „Teraz dobiehajú oni nás“

 

Moskva 26. decembra 2020 (HSP/TASS/Kremlin , z ruského internetu vybral: Tibor Korečko    

Vladimír Putin hovorí o otázkach národnej bezpečnosti Ruskej federácie:   Mier vo svete dnes závisí od strategickej rovnováhy síl. Dnes je tu unikátna situácia, aká v novodobej histórii Ruska ešte nebola. Čo sa týka strategických zbraní, vždy sme len doháňali... Teraz sme po prvý krát vyrobili také druhy zbraní, aké vo svete ešte neexistujú.   Kindžal – lietadlový raketový komplex s hyperzvukovou raketou od roku 2017 v bojovej pohotovosti... Avangard – raketový komplex s medzikontinentálnou balistickou raketou vybavenou hyperzvukovou bojovou časou. V bojovej pohotovosti od roku 2019. 

     V roku 2000 mala naša armáda asi 1,37  milióna vojakov. Teraz má 1 milión. Počet vojakov sa znížil o 26%, lenže v súčasnosti sme percentuálne navýšili podiel modernej výzbroje. V roku 2000 predstavovali moderné zbrane 6% z celkového počtu. Dnes dosahuje špičková výzbroj skoro 70%. Toto je situácia, ktorú  nazývame strategická stabilita a rovnováha síl. Vďaka tejto strategickej rovnováhe sa svet po Druhej svetovej vojne vyhol rozsiahlym vojnovým konfliktom. Tým, že sme vyrobili tieto moderné komplexy, vrátane komplexov, ktoré žahko prekonávajú systémy akejkožvek protiraketovej obrany, my túto strategickú stabilitu a rovnováhu zabezpečujeme. To je principiálne vážne nie len pre nás, ale aj z pohžadu medzinárodnej bezpečnosti.

 

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/v-modernizacii-zbrani-dnes-rusko-nezaostava-putin-teraz-dobiehaju-oni-nas/2390364

      Celý text:      V-modernizacii.doc

 

 

 

Má Západ ještě nějakou levici?

 

 28.12.2020    Paul Craig Roberts     Po levém křídlu v tradičním slova smyslu už není ani stopy. V dřívějších dobách levice hájila dělnickou třídu. Levicová literatura byla o třídním antagonismu. Levice napadala kapitalisty. Dnes kapitalisté levici financují. Slova - reforma, spravedlnost, pokrokový - všechna znamenala ve 20. století něco jiného, než dnes. V současnosti něco takového, čemu se říká „levice“, pohlíží s nenávistí na dělnickou třídu - jako na bílé rasisty, misogynisty, „Trumpovy ubožáky“. Není požadováno svržení kapitalistického vykořisování, ale vyhlazení „bělosti“.

     To, co se nazývá „levice“, dnes hanobí bílé lidi se stejným posměchem, s jakým se kdysi setkávali kapitalističtí vykořisovatelé. Levice, která byla dříve impulsem k reformám, je nyní pilířem establishmentu, který ji také financuje. V celém západním světě jsou bílí lidé v defenzívě v mnohem větší míře, než kdy byli kapitalisté. Zlo nenávisti si přišlo na své. Bílí lidé, vytržení z kořenů a zbavení sebedůvěry, nejsou schopni vzdorovat svému postavení coby nenáviděných objektů.

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8553-ma-zapad-jeste-nejakou-levici.htm

      Celý text:      Anti-Levice.doc

 

       Pozn. spr. webu:     To, co je na západě vydáváno za levici je fakticky antilevicí. Klasická faktická levice je velmi nepočetná a médii přehlížená. Nedovtipové, kteří "šermují" termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus  bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

       Matouci-chaos.doc   Neomarxismus.doc   Cirkus.doc

 

 

 

Vladimir Putin sa odmietol stretnú s oligarchami

 

 Rusko, 26. december 2020 , Konstantin Dvinsky , (AM)     Na konci decembra sa každoročne koná tradičné stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina s predstavitežmi Ruského zväzu priemyselníkov a podnikatežov (RSPP). V aktuálnom roku 2020 sa však táto udalos nebude kona prvýkrát. Ruský zväz priemyselníkov a podnikatežov (RSPP) je hlavným lobistom v krajine pre záujmy vežkého podnikania. Keď sa pokúsia uvali vežké, ale spravodlivé dane na vežké podniky, okamžite sa RSPP zapojí do takzvanej diskusie o týchto projektoch. Keď sa pokusil v roku 2018 Andrej Belousov, vtedajší asistent prezidenta, stiahnu z mnohých podnikov v ažobnom priemysle nadmerné zisky vo výške 500 miliárd rubžov, ktoré získali ako dôsledok rastu svetových cien prírodných zdrojov, Anton Siluanov, vtedajší prvý podpredseda vlády, sa namiesto podpory Belousova stiahol. Výsledkom bolo, že plán nebol prijatý.

     Teraz, o dva roky neskôr, Belousov (už v postavení prvého podpredsedu vlády) presadil svoj plán z doby pred dvoma rokmi. Tentokrát RSPP nedokázala nič urobi. V systéme štátneho kapitalizmu už RSPP stratil vežkú čas svojho vplyvu. Odmietnutie Vladimíra Putina stretnú sa s predstavitežmi RSPP to jasne naznačuje. Zároveň by som rád poznamenal, že medzi vežkými podnikmi je vežké množstvo národne orientovaných podnikatežov, ktorí nesledujú politiku predátorského kapitalizmu a snažia sa všetky svoje zisky odvies mimo zahraničia, ale skutočne rozvíjajú skutočný sektor ekonomiky, investujú do modernizácie a technologickej obnovy podnikov.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/26/vladimir-putin-sa-odmietol-stretnut-s-oligarchami/

      Celý text:      Stretnutie-s-oligarchami.doc

 

 

 

Typy vakcín

 

Přehled hlavních typů vakcín: -Vakcíny vyrobené tradiční technologií;   -Rekombinantní vakcíny;   -DNA vakcíny;   antiidiotypové vakcíny. Tradiční vakcíny spočívají v podání původce onemocnění, který je sice živý, ale je oslabený z hlediska schopnosti vyvolat infekci. Rekombinantní vakcíny nepoužívají fázi pomnožování patogenu. Fragmenty použité k vakcinaci jsou produkovány v bioreaktorech, kde jsou geny patogenů vneseny do genomu kvasinek, nebo bakterií, nebo tkáňové kultury savčích buněk, které je v bioreaktorech produkují. DNA vakcíny obsahují člověkem zkopírovanou přírodní chemikálii nazývanou mRNA. Vakcína přenáší molekuly syntetické RNA do několika málo lidských buněk v oblasti vpichu. Jakmile se dostane do buňky, přinutí buňky vytvářet cizí bílkovinu, kterou by jinak vytvářel virus). Tyto bílkoviny se pak objeví na povrchu lidských buněk a stimulují tak adaptivní imunitní systém který naučí tělo identifikovat a zničit příslušný patogen.

     Tradiční inaktivované (mrtvé) vakcíny vznikají umrtvením mikroorganismu, takže zcela ztrácí schopnost vyvolat infekční onemocnění. Buď se použije celá baktérie (celobuněčné) nebo jen její část - toxin zbavený toxického účinku (toxoid). Moderní věda přinesla pokrok ve výrobě vakcín. Při tvorbě rekombinantních vakcín se vezme konkrétní gen z viru, baktérie či parazita, který kóduje vznik specifického antigenu. Tento gen se inkorporuje do jiného organismu (např. baktérie Escherichia coli), jež poté produkuje specifický antigen. Jinou metodou je například DNA vakcína s odstraněným genem, u které se používá virus, z jehož genomu byl odstraněn jeden nebo více genů, tj. výsledný mikroorganismus neprodukuje kompletní sadu proteinů. Tento mutantní virus již není patogenní.

 

      Odkaz:   https://cs.wikipedia.org/wiki/MRNA

      Celý text:      Vakciny.doc

 

       Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost.

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

 

 

Snowden se stal otcem

 

 26. prosince 2020, Text: Ksenia Pankova     Bývalý americký zpravodajský důstojník Edward Snowden má syna v Rusku, uvedl jeho právník Anatolij Kučerena. "Narodil se chlapec, s dítětem a matkou je všechno v pořádku." Člověk může být šastný za Edwarda a jeho manželku, jsou šastní, “citují   právníka RIA Novosti . Snowden vyvolal v červnu 2013 velký mezinárodní skandál a předal řadu utajovaných materiálů deníkům Washington Post a Guardian o programech dozoru zpravodajských služeb USA a Velké Británie na internetu. 

     Poté odletěl do Hongkongu a odtud do Moskvy, kde byl nějakou dobu v tranzitní zóně letiště Šeremetěvo. Po odmítnutí od řady dalších zemí poskytlo Snowdenovi dočasný azyl Rusko na dobu jednoho roku pod podmínkou, že ukončí svoji činnost proti USA. V srpnu 2014 získal Snowden tříleté povolení k pobytu, které mu umožňuje cestovat nejen v Rusku, ale i v zahraničí. V říjnu 2014 přijela americká akrobatka a blogerka Lindsay Mills   ze Spojených států do Moskvy navštívit Snowdena. Oficiálně zaregistrovali manželství v roce 2017. Následně bylo Snowdenovi  vydáno  neomezené povolení k pobytu v Rusku. Kučerena uvedl, že bývalý zaměstnanec amerických speciálních služeb  nemá v úmyslu  vrátit se do Spojených států, dokud nebude ukončeno trestní stíhání proti němu. V listopadu Snowden oznámil, že se rozhodl  získat  ruské občanství, aby se neodloučil od svého syna.

 

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2020/12/26/1077707.html?utm_campaign=vz&utm_medium=referral&utm_source=push

      Překlad:      Snowden-otcem.doc

 

 

 

Finančně-ekonomická krize mimořádné

 

intenzity a dopadů

 

 Z knihy Aleše Přichystala:     Může kolaps stávajícího finančně-ekonomického systému přivést i naši zemi a nás všechny do stavu mimořádné krize, která postihne nejenom finanční sektor a reálnou ekonomiku, ale také každého z nás? Odpověď je bohužel - ANO! Příliš často se v historii řešily ekonomické problémy odvedením pozornosti válkou s vnějším nepřítelem. Bývalý  prezidentský kandidát Ron Paul tvrdí, že přichází ekonomický Armageddon. Velkou krizi už předpovídá i bývalý šéf FEDu Alan Greenspan.

     Nejhorším spouštěčem krize jsou tzv. finanční deriváty, jejichž celosvětová hodnota dosáhla cca 600 bilionů USD.  Z drtivé většiny nejsou kryty hodnotou nebo majetkem a představují asi sedminásobek hrubého domácího produktu všech států světa. Většina největších bank světa má proti svému majetku kolem 1 až 2 bilionů USD evidovány (nekryté) deriváty v objemu 40 až 50 bilionů USD. To je ta obrovská bublina, jejíž "prasknutí" se čeká. Přesto se (skoro) nikdo nebojí. Dokonce většina občanů naší země i naší staré dobré Evropy má pocit, že se není vlastně čeho bát! Že to zvládneme stejně hravě jako všechno ostatní. Jenže to je katastrofální omyl. Krize může pominout jen v tom případě, že odstraníte její příčinu. Ani jednu z příčin se však odstranit nepodařilo, a proto nemůže být řeč o konci krize,“ uvedl pro parlamentnilisty.cz   ekonom Petr Kaššák. A já s ním souhlasím.

     Výňatek z knihy Aleše Přichystala – „Přežít nebo zemřít“ , str. 25-27, Vydala Česká citadela s. r. o., www.ceskacitadela.cz , Praha 2019

 

      Celý text:      Mimoradna-krize.doc

 

 

 

„Pekelná trojka.“ Zbraň, která zachránila

 

Moskvu před jaderným útokem

 

 17.12.2020 , Andrej Koc     před 40 lety, 17. prosince 1980, byly do výzbroje předány hned tři zdokonalené mezikontinentální balistické rakety RS-16B, RS-18B a RS-20B, které zajistily bezpečnost SSSR v nejt잚ím období studené války. K moci v USA tehdy přišel „jestřáb“ Ronald Reagan, který zahájil přímou konfrontaci s Moskvou. Nové sovětské balistické rakety však zchladily horké hlavy za oceánem. První raketa s několika hlavicemi byla RS-16A. Byla vybavena hned čtyřmi bloky o kapacitě 0,5-0,75 megatuny. Dostřel činil 10-11 tisíc kilometrů - dokázala doletět do kteréhokoli amerického města. R-16B měla dvojnásobnou kapacitu, zvýšenou přesnost, autonomní inerciální řízení schopné změnit cíl během příprav na start. V osmdesátých letech bylo instalováno 150 raket RS-16 obou modifikací. RS-18A byly  nesly již šest bojových hlavic, každou o kapacitě 750 kilotun. Modifikace RS-18B měla spolehlivější motory a lepší řídící systémy. Ruské raketové síly ji získaly v roce 1980, celkem bylo rozmístěno 360 raket.

     Právě RS-18B vynášejí nejnovější hypersonické bojové hlavice Avangard. RS-20A byla do výzbroje zařazena v prosinci 1975, nazývaná Satan, byla nejsilnější mezikontinentální balistická raketa na světě. Byla vyráběna ve třech variantách: s monoblokem o kapacitě 8 megatun a doletem 16 tisíc kilometrů, monoblokem s hlavicí 20 megatun a doletem 11 tisíc kilometrů a také s rozdělující se hlavicí (osm bloků, každý o kapacitě 1,3 megatun). RS-25 již dokáže nést 10 bojových bloků, každý o síle jedné megatuny. Příprava na odpálení trvá jen o něco víc než minutu. Z rampy odpálí RS-20B prachový tlakový akumulátor, motor startuje  již ve vzduchu. RS-20B jsou dodnes ve výzbroji, mají je vystřídat perspektivní těžké rakety RS-28 Sarmat, které armáda očekává již příští rok.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020121712938285-pekelna-trojka-zbran-ktera-zachranila-moskvu-pred-jadernym-utokem/

      Celý text:      Pekelna-trojka.doc

 

 

 

Pyrrhovo vítězství vedení Evropské unie

 

 23.12. 2020 Jan Zeman, Haló noviny, 23.12. 2020, str. 6     Prosincová Evropská rada byla značně dramatická. Vakcíny proti koronaviru budou jen západní, na pochybnostech o jejich kvalitě zas tak moc nezáleží, hlavní je, že nejsou z Ruska. Bezrozporný se prý zdá zvýšení závazku snížit emise skleníkových plynů v EU proti roku 1990 z dosavadních 40 na 55 procent v roce 2030. Osobně bych preferoval stopnutí těch nástrojů, které klimatické cíle zjevně podrážejí - výraznou redukci dálkové, silniční a letecké dopravy, zásadní omezení výroby takzvaných biopaliv. Nejprve bruselští mocipáni svou arogantní politikou přesvědčili většinu britských voličů o nutnosti EU opustit, poté kladou Británii nepřijatelné požadavky.  Britové již letos na jaře zrušili pro svou zemi platnost všech směrnic a nařízení EU, která regulují migraci. Návrh rozpočtového výhledu EU na léta 2021-27 předpokládá vynaložit asi deset miliard eur na podporu migrace do EU.

     Fond koronavirové obnovy má sanovat staré dluhy některých členských států EU, zejména Itálie a Španělska. Jde tedy spíše o fond záchrany eura a eurozóny před bankrotem. Ručení za dluhy spadne na všechny zbylé členské státy, prakticky nezávisle na míře čerpání z tohoto fondu. O využití oněch peněz jsou vážné pochybnosti. V příkrém rozporu mimo jiné s požadavky ochrany klimatu Německo ťinvestujeŤ do záchrany letecké společnosti Lufthansa, jinde se mají zachraňovat automobilky. EK nadále řeší, jak tutlat velké emisní skandály – tu u aut, tu u námořních lodí. Myšlenka právního státu se pojímá velmi rozdílně. O řádění justiční mafie můžeme aktuálně číst na Slovensku. V Německu ústavní soud rozhodl, že i když zdejší ústava zakazuje mnohoženství, u migrantů ho bude tolerovat coby kulturní odlišnost. V migrantských ťno goŤ zónách již řadu let neplatí zákony hostitelské země, ale muslimské a nejednou také islámské středověké právo šaría. EU se po přijetí tzv. Lisabonské smlouvy rychle mění v totalitní organizaci, která je nebezpečná všem svým členským státům.

 

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/54708845

      Celý text:      Pyrrhovo-vitezstvi.doc

 

 

 

Vatikán oficiálně v klubu NWO: Kdo

jsou členové globalistického monstra?

 

 Publikováno: 25.12.2020  Autor: odjinud  Zdroj.        REDAKCE PROTIPROUD informuje o veřejném přiznání papežského stolce k účasti na přeformátování světa v rámci Velkého restartu po úspěšné genocidě lidstva nástroji typu COVID-19. Rada pro inkluzivní kapitalismus tento týden uzavřela partnerství s Vatikánem. Ve skutečnosti Rada pro inkluzivní kapitalismus je vatikánským projektem, který je podporován (pravděpodobně oboustranně) velkými finančními institucemi, včetně klanů Rockefellerů, Rothschildů, Fordů a dalších. Myšlenka na vytvoření takovéto rady vznikla po konání Globálního fóra v Římě v roce 2016, kde rovněž vystoupil vatikánský pontifik a zúčastnili se ho zástupci velkých světových společností.

     Časopis Fortune je mediálním partnerem Rady pro inklusivní kapitalismus. A na prezentaci Rady vystoupil minulé úterý 8. prosince generální tajemník Mezinárodní konfederace odborových svazů. (Falešné) Prohlášení o potřebě spravedlnosti a spravedlivého rozdělení zdrojů lze nalézt u mnoha struktur, kde často působí titíž lidé – Davoské Fórum, Bilderbergský klub atd. Účast Vatikánu jasně naznačuje možnost určitého nátlaku náboženského zaměření ve velmi blízké budoucnosti.

 

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43254-vatikan-oficialne-v-klubu-nwo-kdo-jsou-clenove-globalistickeho-monstra-zednarska-struktura-davos-bilderberg-a-dalsi-stari-znami-priprava-na-prichod-antikrista-upeceno-s-frantiskem-v-rime.aspx

      Celý text:      Vatikan-v-klubu-NWO.doc

 

 

 

Fraška, to bude mít následky. Panstvo u koryt šije

 

boudu. Budoucnost KSČM? Musí to být takto…

 

 23.12.2020 , Josef Skála: ROZHOVOR      „Udělali si z nás toaletní papír,“ komentuje bývalý místopředseda KSČM Josef Skála výsledek vyjednávání komunistů o rozpočtu. O žádný úspěch prý nejde a lidé si myslí, že si Andrej Babiš KSČM „pronajal“. Země je v hluboké krizi. Potřebuje jiné daňové sazby i jiný rozpočet. Lidé, kteří nic neukradli, čekali, že s jejich osnovou přijdeme my. Odklad rozhodnutí o tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany je úlitbou „spojenecké věrnosti“, za cenu ohrožení naší energetické bezpečnosti. To, že vláda závisí i na hlasech komunistických poslanců, nám spadlo do klína čirou náhodou. Lidé čekali důrazný tlak zleva. Křížové tažení proti všemu, co je špatně i dnes. Proč nejsme na hrotu boje za potravinovou soběstačnost, klíčový pilíř národní bezpečnosti? Za její domácí výrobní, výkupní a komerční zázemí... Proč netlačíme na masivní státní výstavbu pro lidi s běžným příjmem? Čím jiným může levice, prohlašovaná za zločince, získat víc sympatie a důvěru statisíců mladých lidí? Alarmující je hlavně vývojový trend. Získat tak málo hlasů jako letos, příští rok přestaneme být i parlamentní stranou.

     Vojtěch na minulém sjezdu lanařil hlasující na nadílku „poctivé správy“, vonící erárními úřady. Když jsme fanklub „poctivé správy“ varovali, že skončí žalostně, padaly na naše hlavy hloupé urážky.  Prvním (manévrem vedení KSČM dnes) je parodie na „nové vedení“. Tedy rošáda z jiných „nejznámějších tváří“ srocených kolem předsedy. Jediný námět, co dělat jinak, z nich nepadá ani teď. Druhý manévr začal hanebnou dezinformací (o možném termínu sjezdu). Nynější vedení strany chce mít pod palcem i rozhodování, kdo bude v jejich čele. A „předplatit“ si tím podporu na stranickém sjezdu. Staré časy se však nevrátí. Není to nejen v silách, ale už ani v zájmu oligarchů, poroučejících většině zdrojů planety. I oni uvízli v pasti rekordní „nadvýroby kapitálu“, řečeno s autorem Kapitálu. „Great reset“ ze soutěsky, do níž se zahnaly i samy oligarchie, chce vyváznout ještě větší koncentrací jejich moci. Jenom dvě cesty vedou KSČM i z této křižovatky. Ta nynější – za politická humna. Živou vodou nás polije jen ta druhá. Ta, která proti habaďůře oligarchů postaví scénář v zájmu demokratické většiny.

 

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Fraska-to-bude-mit-nasledky-Panstvo-u-koryt-sije-boudu-Budoucnost-KSCM-Musi-to-byt-takto-648267

      Celý text:      Fraska.doc

 

 

 

Sponzoři oligarchů

 

 5. prosince 2020 Michail Děljagin     Až 30 milionů ruských občanů - téměř 40% celé pracovní síly v zemi – pracuje  „ve stínu“, to znamená, že neplatí daně ze svých platů ... Celkové fiskální zatížení mezd běžného občana, i když je jeho příjem pod skutečnou úrovní životního minima, přesahuje 33%. Povinné sociální příspěvky z vysokých příjmů byly sníženy z 30 na 10% - a zátěž na vysoké mzdy je snížena o více než třetinu na téměř 21%. Zároveň se dividendy z akcií zvýšily teprve nedávno z 9% na 13% a bohatí občané najímající daňového poradce mohou platit pouze 6% prostřednictvím údajně „individuálního“ podniku.

     V rámci stejného přístupu by pro odpovědné úředníky orgánů státní správy  měla platit zvláštní sociální role,  znamenající dvojnásobný trest za stejné trestné činy ve srovnání s běžnými občany. Mělo by být pochopeno s nemilosrdnou jasností, že bez implementace základních a pro svět obecně přijímaných norem (progresivního zdaňování) , nemůže fungovat princip sociální spravedlnosti, v jehož rámci by bohatí lidé měli nést větší odpovědnost vůči společnosti než chudí. Bez těchto norem nebude dlouho existovat ani jedna více či méně významná společnost, včetně naší. Úkolem rozumných sil společnosti je přinutit současnou vládu k normálnosti, a pokud se to ukáže jako nemožné, nahradit ji silami schopnými a ochotnými sloužit lidem, nikoli jejich nepřátelům. Tento úkol lze samozřejmě řešit pouze striktně v rámci aktuální legislativy.

 

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/sponsori_oligarhov

      Celý překlad:      Sponsory-oligarchov.doc

       Poznámka:   Putinovu "mogučuju kučku" ve státní správě Ruské federace ještě čeká tuhý boj s velkou částí státních, hospodářských, politickostranických (ve velké míře prozápadních, liberálních) byrokratů.

 

 

Aká je situácia v Nemecku? Rozhovor

Kena Jebsena s Dr. Reinerom Fuellmichom

 23.12.2020 , anisofi , https://kenfm.de/reiner-fuellmich/     Dňa 14.11.2020 sa konal rozhovor s Dr. Fuellmichom, ktorý je spolu s ďalšími kolegami pripravovatežom tzv. Sammelklage – spoločnej žaloby v rámci Nemecka, USA a Kanady. Interview sa týka najmä PCR testov, ktoré by mali spožahlivo testova prítomnos vírusu SARS-Cov-2, čo sa ale nedeje. Podža Jebsena tvorí základ diagnostiky Corona pandémie chybný test, a celá Corona kríza je fake s ciežom vyvola paniku medzi žuďmi. O tom, aké je pozadie toho všetkého môžeme len špekulova, ale že sa na tom cielene už 10 rokov pracovalo, že ekonomické záujmy koncernov zasahovali do politiky, tie takzvané elity, ktoré sa stretávajú v Davose a inde, dostali vežmi veža moci nad politikou, je zrejmé.

     Čo sa týka témy vežkého resetu ozvučenej na ekonomickom fóre, K. Schwab tým myslí niečo zlé, ako napríklad riadenie žudí podža svojich predstáv, možno chcú dosiahnu aj redukciu obyvatežstva. Dr. Fuellmich a jeho kolegov chcú sa zasadi o obmedzenie moci koncernov a opätovné nastolenie sociálnej spravodlivosti. O všetkom musí rozhodova žud zdola, a nie tak, ako to chce Klaus Schwab, ktorý je zjavne rovnako bláznivý ako Bill Gates, zhora. Čiže zdola nahor musí národ vysla svojich žudí s istotou, že „títo žudia, ktorí budú v parlamente, budú počúva naše rady, naše priania, a nie rady lobistov, ktorí zastupujú koncerny.“ Takže Dr. Fuellmich by chcel otoči pyramídu. Podža Dr. Fuellmicha sme na ceste k fašistickej spoločnosti. Akoby väčšia čas obyvatežstva čakala na pokyn vodcu a reagovala namiesto toho, aby aktívne sama premýšžala o tom, čo sa tu vlastne deje – jeho ciež je to zmeni.

      Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/products/aka-je-situacia-v-nemecku-rozhovor-kena-jebsena-s-dr-reinerom-fuellmichom/

      Celý text:      Situacia-v-Nemecku.doc

 

 

 

Globalisti chcú zneuži pandémiu a cez

 

„Vežký reset“zavies celosvetový fašizmus

 

 14/12/2020 autor: redakcia , Zdroj: Mercola.com, Spracoval: Badatel.net     Plánom Vežkého resetu nezostane nedotknutá ani jedna oblas nášho života. Jeho ciežom je reformova všetko od vlády, energie a financií až po stravu, medicínu, nehnutežnosti, políciu ... Globalistická  technokracia využíva pandémiu COVID-19 na obchádzanie demokratickej zodpovednosti, víazstvo nad opozíciou, urýchžovanie svojej agendy a jej vnucovanie verejnosti proti našej vôli. Vežký reset je o zbavení sa (dosavadního západního extentivního) kapitalizmu a slobodného podnikania a ich nahradení technokraciou, verejne označovanou za „udržatežný rozvoj“ a „akcionársky kapitallzmus“(ve prospěch západních superelit).

     Ako uvádza Tessa Lenaová , matematickým odôvodnením Vežkého resetu je, že vďaka technológiám sa planéta stala malou a ekonomický model nekonečného rastu padol. Psychologickým dôvodom Vežkého resetu je obava (západních superelit) zo straty kontroly nad vlastníctvom, nad planétou. Predpokladám, že keď vlastníte miliardy a presúvate bilióny, stáva sa vaše vnímanie reality zatuchnuté a všetko nižšie vám pripadá ako mravenisko, ktoré existuje pre vás. Len mravce a čísla, vaše aktíva. „V konečnom dôsledku povedie Vežký reset k dvom vrstvám žudí: k technokratickej elite (služebné vrstvě pro západní superelity), ktorá má všetku moc a vládne nad všetkými aktívami a k zvyšku žudstva, ktoré nemá žiadnu moc, žiadne aktíva a žiadne rozhodovacie právo v čomkožvek.“

 

      Odkaz:  https://www.badatel.net/globalisti-chcu-zneuzit-pandemiu-a-cez-velky-reset-zaviest-celosvetovy-fasizmus/

      Celý text:      Chcu-zneuzit.doc

     Poznámka:   Západní superelity nepochybně sestávají z vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších i nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu.

 

 

 

Každý projev vlastenectví byl trestán

 

koncentračním táborem.

 

 22. prosinec 2020 , Václav Smrček, tehdy Bílá Voda     Po záboru v říjnu 1938 nastala pro Čechy velmi těžká doba pronásledování. Naše postavení, zvláště v obcích s menšinami Čechů, se podstatně zhoršovalo od let 1934-1935, kdy nám Němci neustále vytýkali, že jsme přišli počešovat německé území. Na obecním úřadě byl v obecním zastupitelství jen jeden český zástupce, v jednání vyžadovali němčinu a rovněž veškerá oznámení i obecní vyhlášky publikovali jen v němčině. Na počátku roku 1938 se situace v celém československém pohraničí velice vyhrotila, a to jak ve vzájemných vztazích, tak i na všech úsecích společného života. Urychlené budování pohraničního opevnění s přílivem českých pracovníků nebylo Němcům vhod a reagovali na to místy až zuřivě.

     V pohraničí to rozhodně nebylo takové, jak to dnes prezentují některé sdělovací prostředky – tj., že se Němcům křivdilo. Opak je pravda. Byli jsme to my, zvláště kde nás byla menšina, kdo trpěli jejich nadřazeností a rozpínavostí. Když došlo v Německu k nástupu nacismu, začali jej propagovat i u nás; zakládali SdP a stupňovali své nepřátelské chování vůči nám. Těsně před Mnichovem neznalo pak již řádění henleinovcům proti všemu českému žádné meze. Docházelo k zakládání požárů, sabotážím i vraždám. Pachatelé vždy pochopitelně utekli za hranice do Německa. O tom dnes landsmanšaft neví, nemluví a už vůbec nepíše. Sudetští Němci se chovali ještě hůře než ř횚tí.

 

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2024-kazdy-projev-vlastenectvi-byl-trestan-koncentracnim-taborem

      Celý text:      V-rijnu-1938.doc

 

 

 

Ani v Moskve, ani v celom Rusku,

 

lockdown zavádza nemienia

 

 23. prosince 2020 od Redakce CZ24 News , Zdroj: https://zemavek.sk/      V celej Európskej únii sa schyžuje k totálnemu lockdownu. Nás už do trochu miernejšej „basy“ zavreli. Rusko ako vždy, na rozdiel od „civilizovaného Západu“, napreduje vlastnou cestou. Uskutočňuje mnohé bezpečnostné opatrenia ale snažia sa o zachovanie funkčnosti podnikov vo všetkých oblastiach, aby sa vyhli lockdownu. Nechcú ochromi krajinu, zapríčini krach tisícky podnikov, čím by milióny žudí prišlo o prácu. Snažia sa uskutočňova také opatrenia, ktoré umožnia, aby neboli úplne zatvorené závody, aby bola čo najmenej obmedzená práca výrobných podnikov, prevádzka reštaurácií, kaviarní, obchodov, hotelov, turistických zariadení atď..

     V Moskve podniky normálne fungujú a žudia majú možnos vožného pohybu. Výnimku tvoria stravovacie zariadenia, tie sú zatvorené od 23. hodiny do 6. hodiny ráno. Moskovský primátor Sergej Sobjanin vysvetlil, že v hlavnom meste nebudú zavádza zákaz vychádzania alebo obmedzova predaj alkoholických nápojov. Vyzval Moskovčanov a hostí, aby boli disciplinovaní a dodržiavali bezpečnostné opatrenia, aby si nepokazili sviatky a nezhoršila sa situácia, čím by mohol vzniknú predpoklad na zavedenie prísnejších opatrení.

 

      Odkaz:  https://cz24.news/ani-v-moskve-ani-v-celom-rusku-lockdown-zavadzat-nemienia/

      Celý text:      V-RF-lockdown-ne.doc

 

 

 

EU: Nový pakt o migraci a azylu

 

 9.12. 2020 josh-xy  Judith Bergman - komentátorka, právnička, politická analytička a významná spolupracovnice Gatestone Institute. Evropská komise navrhla nový pakt o migraci a azylu v naději, že vyřeší hlubokou politickou krizi, kterou v EU otázka migrace nadále představuje. V této otázce je Evropská komise od zemí střední a východní Evropy na hony vzdálena. Navrhovaný systém vyvolává řadu otázek ohledně jeho praktického fungování. „ ... Ačkoliv se v novém balíčku návrhů Evropské komise o migraci a azylu objevily pod jiným názvem, tak migrační kvóty stále existují a Maďarsko je spolu s Polskem a Českou republikou rezolutně odmítá.“ — Zoltán Kovács, maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci a vztahy. V dubnu 2017 Evropská komise Polsko, Maďarsko a Českou republiku za jejich odmítání přijmout migranty zažalovala u Soudního dvora Evropské unie. V dubnu 2020 Soudní dvůr EU rozhodl, že Polsko, Maďarsko a Česká republika porušily právo EU, když se odmítly na přemístění těchto migrantů podílet. Migrace na evropský kontinent vesele pokračuje a dokonce se i zvýšila.

     Nový návrh Evropské komise je založen na třech hlavních pilířích: Prvním pilířem jsou „efektivnější a rychlejší úřední postupy„.   Druhým pilířem paktu je… „spravedlivé sdílení odpovědnosti a solidarity. ... ti, kterým nebude přiznán azyl, musí být vráceni do zemí původu.“ Maďarsko, Polsko a Česká republika, by v případě nedodržení stanovené lhůty pro navrácení jim přidělených migrantů do zemí původu nakonec stejně musely souhlasit s přijímáním migrantů.   Třetím pilířem je spolupráce EU se zeměmi mimo EU, odkud migranti pocházejí na zastavení pašování migrantů do Evropy, což bylo doposud do značné míry neúspěšné.     Zdá se, že řešení politického konfliktu týkajícího se migrace je v EU v nedohlednu a nevyřeší ho ani tento nový pakt.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/eu-novy-pakt-o-migraci-a-azylu/

      Celý text:      Novy-pakt-EU.doc

 

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran ;

Snaha-o-snizeni-populace.doc ; Morris-Prelidneni.doc  ; neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

 

 

Ruská analytička: „Prípravy na štátny prevrat

 

už prebiehajú“ – Rusko sa snažia zniči

 

Rusko, 22. December 2020 (AM) , Milan Novický     ”Rusko sa snažia zniči”, tvrdí politická analytička Natalia Jelisejeva. Poznamenala, že „prípravy na štátny prevrat už prebiehajú“. Odborníčka uviedla, že v druhej polovici roku 2021 treba počíta so zintenzívnením provokácií ... komentovala vyhlásenie ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova o podpore rôznych scenárov zmeny moci v Rusku. Diplomat v rozhovore pre RT zdôraznil, že on a ďalší predstavitelia vedenia krajiny v súčasnosti sledujú zintenzívnenie pokusov Západu presadi svoje podmienky na Moskvu a zvýši tlak na Ruskú federáciu. 

     K eskalácii dôjde s najväčšou pravdepodobnosou buď v lete, alebo bezprostredne pred vožbami, a pravdepodobne tiež po nich. Teda všeobecne v septembri až októbri – v druhej polovici roku 2021. Vyhlásenie Lavrova signalizuje, že ruské orgány vidia všetko, a dávajú tak jasne najavo oponentom, že sa tiež pripravujú, a že všetky pokusy o zasahovanie a destabilizáciu budú vežmi tvrdo potlačené, “zhrnula Jelisejeva.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/22/ruska-analyticka-pripravy-na-statny-prevrat-uz-prebiehaju-rusko-sa-snazia-znicit/

      Celý text:      N-Jelisejeva.doc

 

 

 

Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů na majetek za 20 miliard korun a pozemky o velikosti třetiny Moravy. Krajský soud v Brně jim jde na ruku.

 

 19. 11. 2019 , Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Lichtenštejnům se tak otvírá cesta k majetku, který jim byl po válce zabaven na základě tzv. Benešových dekretů. Lichtenštejnové byli na konci I. světové války spolu se Schwarzenbergy nejmovitějšími českými šlechtici. Lichtenštejnové tvrdí, že nejsou žádné důkazy o jejich kolaboraci s Němci. Faktem však zůstává, že kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl státu.

     Teď žalují Lichtenštejnové český stát o 70 tisíc hektarů pozemků a stovky nemovitostí včetně několika zámků po celé republice, většinou na Moravě a u Prahy. K podstatné části obrovskému majetku přišli Lichtenštejnové po bitvě na Bílé hoře tak, že ho zabavili českým šlechticům. Karel Lichtenštejn zvaný Krvavý velel popravě českých pánů na Staroměstském náměstí (1621) a byl řídil násilnou konfiskaci majetku českých šlechticů. Rod má velké zastání v Sudetoněmeckém landsmanšaftu. Hlavní nynější představitel rodu Hans Adam Lichtenštejn (narozen 1945) je považován za nejbohatšího evropského šlechtice s odhadovaným majetkem přes 100 miliard korun. Lichtenštejnům patří mimo jiné banka LGT Bank. Nadace knížete Lichtenštejna disponuje podle odhadů obnosem 25 miliard korun.

 

      Odkaz:  https://www.arfa.cz/benesovy-dekrety-zasadni-prulom-v-naroku-lichtenstejnu-na-majetek-za-20-miliard-korun-a-pozemky-o-velikosti-tretiny-moravy-krajsky-soud-v-brne-jim-jde-na-ruku/#.X-DfDVhCer8

      Celý text:      Naroky-Lichtensteinu.doc

 

 

Mystika čučche

Vzpomínky na Kim Ir Sena

 

 14.12. 2020 , Aleksandr Prochanov     Když jsem poprvé v 60-ých letech přijel do Pchjongjangu, zdálo se mi, že jsem v atmosféře svého dětství. Stalin poslal do Severní Koreje vše, čemu se říkalo stalinismus: typ státu, ekonomiku, představu o vůdci, kulturu, vědomí nutnosti obrany, hudbu a ještě cosi, ​​co je přítomno ve společnosti, která je v neustálém boji, ve společnosti která se vyrvala z krutého světa, osamostatnila se a snaží se porodit nového člověka, novou etiku, nový způsob vztahů mezi lidmi, přírodou a technikou.

     Jsem laureátem mezinárodní ceny Kim Ir Sena. V Pchjongjangu jsem byl s delegací Mírového výboru a byl jsem představen Kim Ir Senovi. Obešel všechny delegáty, přistoupil ke mně a potřásl mi rukou. Stále si pamatuji ten jemný, teplý stisk ruky. Šel dále potřást si rukou s delegáty. Vůdce, který vyhrál brutální válku s Japonskem, odolal Američanům, vytvořil úžasný stát, který existuje v plném rozsahu dodnes. Učení čučche, formulované na úsvitu severokorejského státu soudruhem Kim Ir Senem není v naší konzumní bezduché společnosti pochopeno a někdy je ironizováno. Jeho podstata je následující - hovoří o všemohoucnosti člověka, jeho schopnosti dělat zázraky. Každý člen společnosti, který má tuto jedinečnou schopnost a obrovský potenciál, přináší tento drahocenný stav do samého jádra společnosti - vůdci. Vůdce přijímá tyto příspěvky k posílení vlasti, absorbuje je, shrnuje, kombinuje, zvyšuje tuto sílu tisíckrát a vrací je těm, kdo ji dali.

 

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/mistika_chuchhe

      Celý překlad:      Mystika-Cu-Cche.doc

 

     Poznámka spr. webu:

Odhlédneme-li od tendencí k mystice ruského vlastence, jenž je autorem článku, musíme souhlasit s jeho názorem, že úloha vedoucích osobností v zemích, které se osvobozují od západního imperialismu je klíčová.

     Nejen u nás máme špatné zkušenosti se selhávajícím vedením. A již za vedení KSČ oportunistou Jílkem ve dvacátých letech minulého století, za vedení „herečkou“ Dubčekem koncem šedesátých let minulého století, a zvláště v současnosti, po kontrarevoluci v r. 1989.

 

 

 

Pfizer varuje pred vlastnou COVID-19 vakcínou

 

 20/12/2020 ,   MikulᚠGera     Spoločnos Pfizer BioNTech otvorene priznáva, že jej produkt môže zmeni DNA očkovaného a spôsobi i jeho smr, uviedol to nemecký portál Laufpass.com. Spoločnos BioNTech SE vyratúva vo svojej štvrročnej správe k 30. septembru 2020 finančné a zdravotné riziká svojho vakcínového programu na desiatkach stránok.

     „Nami ponúkané produkty môžu by neúčinné, alebo iba mierne účinné. Môžu ma nežiaduce alebo neúmyselné vedžajšie účinky... uvádza sa v správe spoločnos BioNTech SE. „Nemôžeme zaruči, že výsledky následných analýz budú zodpoveda údajom, ktoré sme predtým zverejnili. Nežiaduce vedžajšie účinky môžu ma za následok prísnejšie označovanie alebo oneskorenie alebo odmietnutie schválenia FDA, EMA či inými schvažovacími orgánmi. Úspech v predklinických štúdiách a raných klinických štúdiách nie je zárukou toho, že následné klinické štúdie budú úspešné,“ zdôrazňuje Pfizer BioNTech SE. „Proces výroby produktov mRNA je zložitý a ak nie je navrhnutý a vyrobený za dobre kontrolovaných podmienok, môže nepriaznivo ovplyvni farmakologickú aktivitu,“ konštatuje dokument Pfizer BioNTech SE.

 

      Odkaz:  https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/20/pfizer-varuje-pred-vlastnou-covid-19-vakcinou/

      Celý text:      Pfizer-vakcina.doc

 

 

 

Trump ještě neprohrál

 

 21. 12. 2020     Thierry Meyssan  se zamýšlí nad hlubšími souvislostmi vyhroceného boje o Bílý dům v zemi, která je omylem považována na vzor demokracie. Problém není v tom, kdo bude zvolen prezidentem USA, ale jak dlouho se podaří oddalovat občanskou válku. Trump není iluminát, ale stoupenec Andrewa Jacksona (americký prezident v letech 1829-37) – a ten byl ve skutečnosti ideologem „konfederace“. Suverénem v americké Ústavě není lid, ale federální státy, daný systém je tolerantní, ale umožňuje vládu oligarchie.

     Donald Trump by mohl volby v roce 2020 vyhrát, pokud by Spojené státy byly skutečně demokratickou zemí. Trump prohrál, protože v USA vládnou oligarchové a politická třída ho odmítla. Jacksonisté nemají jinou možnost, než se chopit zbraní, což jasně stanoví druhý dodatek Ústavy. Rozpad Spojených států amerických by mohl být stejně rychlý jako rozpad SSSR. Svého času to předpovídal moskevský profesor Igor Panarin. A v případě anulování voleb bude muset o budoucím prezidentovi rozhodnout Kongres, kde mají puritáni menšinu a většina náleží Jacksonovcům.

 

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5522-trump-jeste-neprohral-obcanska-valka-nevyhnutelnosti-americka-ustava-demokracii-odmita-politici-loutkami-oligarchu-vystoupi-texas-z-unie-budou-anulovany-falesne-volby-usa-ceka-osud-sssr-svet-se-otrese.htm

      Celý text:      Obcanska-valka.doc

 

 

 

Duch měsíčního průzkumu bude inspirovat

 

Čínu, aby přispívala k blahu lidí

 

 18.12. 2020 , Jia    Měsíční sonda Chang'e-5 se po týdnech vesmírného cestování vrátila ve čtvrtek ráno pekingského času. Čínský prezident Xi Jinping (Si in-pching) téhož dne poslal blahopřejný dopis. Chang'e-1 otevřela předehru k měsíčnímu průzkumu, Chang'e-3 úspěšně přistála na Měsíci se svým prvním lunárním roverem „Yutu (Jü-tchu)“ a nakonec Chang'e-5 se vrátila na Zemi po odběru vzorku měsíčního povrchu. Čína se tak stala třetí zemí na světě, která přinesla zpět vzorky z Měsíce.

     Díky spolupráci tisíců jednotek a desítek tisíc vědeckých a technologických pracovníků po celé zemi dokončila Chang'e-5 nezapomenutelný průzkum vesmíru „sběr-zabalení-přenos-zapouzdření“ měsíčních vzorků a úspěšně se vrátila, což položilo pevný základ pro budoucí čínský lunární a planetární průzkum. Podle oficiálních zdrojů podepsal Čínský národní kosmický úřad více než 140 dokumentů o vesmírné spolupráci se 44 zahraničními kosmickými agenturami a 4 mezinárodními organizacemi a uskutečnil rozsáhlou spolupráci při průzkumných misích na Měsíc a Mars. Zkoumání vesmíru lidstvem je nekonečné, ale nemělo by se zapomenout na původní záměr průzkumu, tj. pro lepší život lidstva. Na základě tohoto původního záměru bude Čína nadále inovovat a postupovat vpřed pod vedením ducha měsíčního průzkumu, posilovat mezinárodní spolupráci a více přispívat k budování komunity se společnou budoucností pro lidstvo v oblasti vesmíru.

 

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20201218/593708.html

      Celý text:      Chang-e-5.doc

 

 

 

Velká tisková konference

 

Vladimíra Putina. V novém formátu

 

 17.12.2020     Lídr Ruska zavedl praxi pořádání této akce v roce 2001 již během svého prvního prezidentského období. Dodržování rozestupů, roušky a rukavice – v době pandemie se tisková konference Vladimíra Putina konala v novém formátu. Poté, co velká tisková konference skončila, Putin tradičně vystoupil před vybranými novináři, kdy odpověděl na upřesňující otázky ze strany médií.

     Pokud jde o závod ve zbrojení, všechno začalo odstoupením USA od smlouvy ABM, jak zdůraznil Putin. Rusko na 6. místě, co se týče vojenského rozpočtu. A dokážeme dělat to, co ostatní nemají, zdůraznil Putin. To je možné díky mozkům, díky talentu našich lidí, poznamenal. Dnes má Rusko jednu z nejúčinnějších armád na světě, připomněl.  Přepisování historie probíhá ve prospěch momentální politické konjunktury a poškodí ty, kdo to dělají, doplnil Putin. Pokud jde o plynovod Nord Stream 2, je projekt téměř u konce. „Myslím, že práci dokončíme,“ podotkl. Putin poděkoval Rusům za hlasování o pozměňovacích návrzích k ústavě. Rusko chápe složitost situace na Donbasu a zvýší svou podporu. Konflikt bude dříve či později vyřešen, otázkou však zůstává „kdy“. To podle prezidenta závisí na politice Kyjeva. Podle Putina se ruský zdravotnický systém ukázal jako efektivnější než ostatní. Zdůraznil, že Rusko se začíná dostávat ze závislosti na příjmech z ropy a plynu.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121712935598-vysledky-a-vyhledy-velka-tiskova-konference-vladimira-putina-v-novem-formatu----/

      Celý text:      Putinova-tiskovka-2020.doc

 

 

 

Deep state vyhrál (?) prezidentské volby 2020:

 

Ameriko, odpočívej v pokoji!

 

 19.12.2020 , The Saker     Dobrá, tentokrát to skutečně vypadá, že už je po všem. Mitch McConnell poblahopřál Bidenovi a Harrisové, čímž naznačil oficiální porážku Republikánské strany (která, buďme upřímní, nikdy nebyla připravena bojovat za Trumpa). Putin také poslal své blahopřání: (oficiální ruské prohlášení). Ruský denní tisk si rychle povšiml, že na rozdíl od předchozích gratulací, zaslaných Obamovi a Trumpovi, tato nevyjadřovala žádné naděje. Dokonce i Lavrov spláchl „kolektivní Západ“ do záchodu politických priorit Kremlu.

     Nuže, za prvé, volby byly ukradeny, i když Nejvyšší soud USA se nestará o to, co říká americká Ústava. Tato naprostá zrada sedmi z devíti soudců Nejvyššího soudu zpečetila osud USA. (Pochybná) Zákonnost v této zemi skončila, je mrtvá. Začne odpor proti tomu, co mnozí Američané uvidí - zcela správně - jako nelegitimní režim, který se dostal k moci kriminálními prostředky a čtyřletou barevnou revolucí. Vzpomeňte si, že dokonce i elitní speciální jednotky KGB dvakrát odmítly (v letech 1991 a 1993) zaútočit na ruský parlament. Očekáváte, že se jejich americké protějšky budou chovat odlišně, a že se zapojí do potenciálního krveprolití jménem dvou policií nenáviděných šašků z Bílého domu, kteří, jak všichni víme, jim mohou dát lehce ránu pod pás a zradit je? To, co se právě děje, není konec „oranžové hrozby“, ale konec Spojených států, jak jsme je dosud znali.

     Poznámka editora zvědavce :  Není žádný rozdíl mezi demokraty a republikány. To, že se střídají u moci, neznamená konec Spojených států. Jsou to dvě tváře stejné hydry financované ze zákulisí stejnými osobami.

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8545-deep-state-vyhral-prezidentske-volby-2020-ameriko-odpocivej-v-pokoji.htm

      Celý text:      Deep-State.doc

 

 

 

Ruská vláda zastropovala

 

ceny některých potravin

 

 18.12.2020 , VSa     Kvůli rychlému růstu cen základních potravin byla u slunečnicového oleje a cukru určena maximální prodejní cena. K pondělku 14. prosince měly ruské úřady připravit všechny právní podklady nutné pro snížení cen potravin v Rusku, nařídil to ruský premiér Michail Mišustin ve čtvrtek 10. prosince, informovaly noviny RBK.  Putin chtěl vědět, proč se cena cukru zvýšila o 71,5 %, když je ruská výroba cukru dostatečná. Putina dále zajímalo, proč o 23,8 % podražil slunečnicový olej, o 12,9 % mouka, těstoviny o 10,5 % a chleba a pečivo o 6,3 %. Průměrné ceny mouky, chleba a pečiva a těstovin se v meziročním srovnání zvýšily o 13, 9,4 a 11 %.

     Čtvrteční narychlo svolané jednání ruské vlády rozhodlo, že cukr by měl ve velkoobchodě stát maximálně 36 rublů a v maloobchodě 45 rublů. V případě slunečnicového oleje budou maximální ceny 95 a 110 rublů za jeden litr. Důvodem zvýšení cen těchto komodit na ruském trhu má podle výrobců být očekávaný nedostatek v důsledku růstu světových cen. (Jednoduše řečeno - kapitalistické spekulace.) „Expresně“ se začala situace řešit poté, co se o situaci na ruském trhu a o růstu cen základních potravin zmínil prezident Vladimir Putin. Premiér Mišustin ve čtvrtek prohlásil, že ministerstva nedocenila růst cen důležitých produktů.

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33157

      Celý text:      Ceny-potravin.doc

 

 

 

Do konca budúceho roka bude ma

 

Rusko vlastný plnohodnotný internet

 

 15.12.2020 Eugen Pažcev ( slovenskaiskra.sk )     „Príprava infraštruktúry v rámci realizácie zákona o „suverénnom internete“ pokračuje v súlade s grafikonom a bude ukončená do konca budúceho roka,“ informovala Tlačová služba ruskej spoločnosti Roskomnadzor. V Rusku sa rozhodli vybudova vlastný samostatný internetový systém, ktorý nebude závislý od súčasnej americkej „pavučiny,“ ktorá „opantala“ celý svet. Urobia to s ciežom zabezpečenia vlastnej bezpečnosti a skvalitnenia spojov a služieb pre obyvatežstvo na internete. „Prvá čas internetového systému bola vybudovaná koncom roka 2019 a kolaudácia sa uskutočnila za prítomnosti predstavitežov štátnych úradov,“ pripomenuli v Roskomnadzore.

     Takisto vláda nariadila, aby sa ministerstvo spojov spolu s ministerstvom zahraničia dohodli s partnermi v spoločenstve BRICS na vybudovaní fakticky paralelného internetu. Vo februári 2019 Vladimir Putin vyhlásil, že internet je vynálezom západných tajných služieb, ktoré zhromažďujú a kontrolujú citlivé informácie. Ako prízvukujú ruskí analytici, domáci segment internetu je najperspektívnejší v Európe. Jeho unikátnos je práve v tom, že je najväčší na kontinente a má vlastný jazyk, abecedu a jeho súčasou sú takí silní hráči ako spoločnosti Yandex.ru a Mail.ru. Navyše Rusko sa podieža na budovaní svojráznej internetovej „Hodvábnej cesty“ z Európy do Ázie, kde Moskva plní úlohu strediska, ktoré spája činnos ruských, čínskych a iných účastníkov medzinárodného trhu.

 

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-do-konca-buduceho-roka-bude-mat-rusko-vlastny-plnohodnotny-internet-21103.html

      Celý text:      Vlastny-internet.doc

 

 

 

10 důvodů proč je očkování proti chřipce

 

nebezpečnější než chřipka samotná ( RETRO )

 

 17. říjen 2012 Zdroj: http://www.bewellbuzz.com/     Mnozí lékařští odborníci se dnes shodují, že je důležitější chránit sebe a svou rodinu před vakcínami proti chřipce než proti chřipce samotné. Dávky jsou schopny ochránit pouze proti některým kmenům viru, takže pokud se dostanete do kontaktu s jiným kmenem viru, stále můžete dostat chřipku. Vstříknutí vakcíny může skutečně vést k vážným zdravotním problémům, včetně škodlivých imunologických reakcí a řadě dalších infekcí. To dále zvyšuje náchylnost těla k chorobám, proti kterým by měla vakcína chránit. Nadměrné užívání vakcín proti chřipce a léků jako Tamiflu a Relenza může ve skutečnosti změnit chřipkové viry a přimět je k mutaci do více smrtících kmenů. Ve spojení s kmeny rezistetními vůči lékům  nemáte prakticky žádné výhody ale máte velké riziko.

     Vakcíny proti chřipce jsou skutečně mnohem nebezpečnější než si myslíte a proto je lepší se spolehnout na přírodní způsoby ochrany proti chřipce než na očkování. Není zajímavé, že představitelé zdravotnictví nikdy neprosazují různé osvědčené způsoby jak se vyhnout chřipce, jiné než očkování? Co takhle utratit ty miliardy na propagaci k tomu učit nás přírodní způsoby zlepšování imunitního systému a ochrany před chřipkou bez škodlivých očkování.

 

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/10-duvodu-proc-je-ockovani-proti-chripce-nebezpecnejsi-nez-chripka-samotna.html

      Celý text:      Ockovani-nebezpecnejsi.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Rozhodující bitva o plynovod Nord Stream 2.

 

Čím Biden vyhrožuje projektu

 

 15:11 2020 , Natalja Dembinskaja     Joe Biden se ještě nenastěhoval do Bílého domu, ale americké vedení již volá na evropské společnosti, jež se účastní výstavby plynovodu Nord Stream 2, a žádá vystoupení z projektu. Biden v nejbližších měsících „plánuje ještě víc utáhnout šrouby“, aby projekt se třemi miliardami německých investic definitivně zkrachoval, píše německý Bild.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112612848867-rozhodujici-bitva-o-plynovod-nord-stream-2-cim-biden-vyhrozuje-projektu/

 

Malé modulární reaktory slibují

ekonomickou produkci vodíku

 16.12.2020 , Stanislav Mihulka  NuScale 9. 12. 2020    Kdo by nechtěl fungovat s palivem, jehož spalováním vzniká voda? Jen k tomu musíme sehnat dostatečné množství levného vodíku.   Díky termální energii se v tomto systému molekuly vody rozkládají na vodík a kyslík. Ekonomicky je to uvěřitelné a malé reaktory jsou z mnoha důvodů praktičtější, než ty velké.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11513-male-modularni-reaktory-slibuji-ekonomickou-produkci-vodiku.html

 

L'Antidiplomatico: USA se neodváží jít

 

do přímé konfrontace s Ruskem!

 

 15. prosince 2020  Přední světoví vědci stále častěji deklarují nevyhnutelnost vojenské konfrontace mezi USA a Čínou, do níž bude vtaženo Rusko. „Spojené státy nejsou schopny vyhrát válku - ani konvenční, ani jadernou - proti dvěma spojeneckým mocnostem velikosti Ruska a Číny. Jejich schopnosti, tj. kombinace územního rozsahu, demografického potenciálu, dostupnosti přírodních zdrojů, výrobní základny, vojenské síly a politické stability, výrazně převyšují potenciál USA,“ shrnuli italští odborníci.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čína dokončila svoji globální sí satelitní navigace Beidou

 

 14.12. 2020  Redakce AC24     Se svými 35 nasazenými satelity jde o systém, který jich má ze všech soustav navigačních satelitů nejvíce. Jde o čtvrtý takový systém po americkém GPS, ruském GLONASS a evropském GALILEO. Jelikož Čína nepodmiňuje svoji spolupráci žádnou příslušností k aliancím ani ideologií, je její systém Beidou zárukou, že kdo jej bude používat, tím nikomu do rukou nevloží páku ke svému vydírání, jako je to třeba u GPS.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čím dál více Američanů krade jídlo

 

v obchodech, miliony lidí hladoví

 

 od Redakce CZ24 News     Čím dál více obyvatel nejmocnější země světa má totiž hlad, miliony lidí se propadly pod hranici chudoby. Není to žádné rabování, kdy lidé vpadnou do obchodu, popadnou televizi a utečou. Kradou se potraviny a zboží pro děti,“ vysvětluje Jeff Zisner z bezpečnostní firmy Aegis.

      Odkaz:  https://cz24.news/cim-dal-vice-americanu-krade-jidlo-v-obchodech-miliony-lidi-hladovi/

      Celý text:      Kradou-jidlo.doc

 

ZSSR za Stalina – iba fakty

 Bratislava/Moskva 2. septembra 2017      Vklad Stalina na rozvoj našej vlasti je natožko ohromujúci, že doteraz sa nekončia potoky lži a blata zo strany nenávistníkov. Za Stalina sa podarilo, nehžadiac na vojny, 2x  predstihnú Američanov v tempách rastu. Vo Vežkej vlasteneckej vojne sme vyhrali nehžadiac na to, že žudské nenávratné straty boli väčšie ako u protivníka (25% proti 20%), čo hovorí o zomknutosti a masovom hrdinstve sovietskeho žudu pod vedením Stalina.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/zssr-za-stalina-iba-fakty/1119290

 

Levice je mrtvá! A žije levice!

 

 14.12.2020 LukᚠValeš komentuje     Kdyby se v říjnu konaly volby, získala by ČSSD 3 % hlasů, KSČM by obdržela jen 4,5 % hlasů. Volební potenciál levice v České republice tvoří 60 % populace a obě levicové strany (spíše však strany, které se jako levicové deklarují) dají dohromady aktuálně 7,5 %. Doširoka se tak otevírají dveře pro nové levicové subjekty.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33130

 

Mladí a vzdělaní Němci prchají z Německa!

 

 13. prosince 2020 (kou, prvnizpravy.cz, welt.de    Obzvláště vysoký vrchol v počtu emigrantů byl zaznamenán v roce 2016. Celkově od té chvíle do roku 2019 přišlo Německo o 335.787 svých občanů. Odliv je kompenzován poměrně vysokou migrací z jiných členských států EU a také humanitární migrací. Většinou lidé pocházejí z Rumunska, Sýrie, Turecka, Indie a Bulharska. Z tohoto důvodu má nyní v Německu již čtvrtina Němců (21,2 milionu) migrační minulost.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-mladi-a-vzdelani-nemci-prchaji-z-nemecka/

 

Vojtěch Kotyza – Lidé i firmy bez velkých

 

projektů odborně neporostou

 

 15.6. 2020 by admin , Ing. Vojtěch Kotyza     Uvedení prvního bloku elektrárny Dukovany do provozu nebylo pouhou epizodou, ale vyvrcholením zhruba pětadvacetiletého procesu budování nového průmyslového oboru v České republice. Zpětná vazba z praxe je nezbytnou podmínkou odborného i manažerského růstu. K tomu by bylo zapotřebí, aby každá generace dostala příležitost se aktivně podílet na velkých a technicky náročných projektech. Na nich rostou jak lidé, tak firmy i příslušné státní instituce.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/06/65-let-vojtech-kotyza-lide-i-firmy-bez-velkych-projektu-odborne-neporostou/

 

Pravda o Teheránu

 7.12. 2020 , Josef Groušl     Konference vedoucích představitelů tří spojeneckých mocností - SSSR, USA a Velké Británie - se konala v Teheránu 28. listopadu až 1. prosince 1943. Dříve antisovětské kruhy v USA a ve Velké Británii spekulovaly s politikou vzájemného oslabování mezi SSSR a fašistickým Německem. Byl přijat dokument Deklarace čtyř států o obecné bezpečnosti. Tyto sliby se ovšem neplnily.

Haló noviny, 7.12. 2020, str. 6

      Celý text:      Pravda-o-Teheranu.doc

 

75 rokov od plánu atómovo zbombardova ZSSR

 

 Rusko, 10. December 2020 (AM) , Vladimír Mikunda podža ria.ru     Britskí generáli s vedomím a súhlasom premiéra W. Churchilla rozpracovali plán vojny proti ZSSR s charakteristickým názvom „Nemyslitežné“. Na jar 1946 americkí vojaci pripravili plán „Pinscher“. Prečo si však Američania neriskli zaútoči proti ZSSR? Rozbi Červenú armádu  na európskom bojisku aj v prípade atómového útoku sa ukazovalo by nemožné a po roku 1949 to už nebolo ani beztrestné. Američania však mali aj iný problém. A síce, že počet atómových bômb bol nižší ako počet určených ciežov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/10/75-rokov-od-planu-atomovo-zbombardovat-zssr/

 

Na americké základně mizeli vojáci.

 

Armáda to řešila až po brutální vraždě vojačky

 

 10.12. 2020 – Washington/Houston , Alex Švamberk     Americká armáda v úterý propustila a suspendovala 14 důstojníků, kteří stáli v čele texaské základny Fort Hood. Za rok tam zemřelo 25 vojáků. Mezi lety 2014 a 2019 tam bylo spácháno 129 vážných trestných činů včetně vraždy, únosu a sexuálních útoků. Na základě sněmovního vyšetřování byli vyhozeni generál major Scott Efflandt,

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-americke-zakladne-mizeli-vojaci-armada-to-resila-az-po-brutalni-vrazde-vojacky-40344807

 

Všeobecný základní (nepodmíněný) příjem: Trojský kůň

 

 4. prosince 2020 , Jimmy Doran pro The Socialist Voice, překlad Vladimír Sedláček      Všeobecný základní příjem byl vnímán coby pomoc těm nejzranitelnějším. Bohužel lačné oko kapitalismu, jako vždycky, vidí příležitost toto obrátit ve svůj prospěch. O práci by se mělo rozhodovat podle potřeb společnosti, ne podle podnikatelské potřeby zisku. Musíme budovat ekonomiku pro společné dobro, kde má prospěch každý a na nikoho se nezapomíná.     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Trojsky-kun.doc

 

Kukaččí vejce technokratů světové totality

 

 11.12.2020 , Jan Vítek     Když během Velké deprese počátkem let třicátých minulého století docházel kapitalismu dech, americký president Franklin D. Roosevelt vyhlásil novou ekonomickou a sociální politiku nazvanou New Deal. Ve zpětném pohledu vidíme, že cílem tehdejší vládnoucí elity nebylo pokrocení kapitalismu, ale jeho záchrana před zánikem. Znovu je tu snaha podstrčit nám kukaččí vejce. Jsme svědky zrodu ctižádostivého plánu světové elity, která si chce podrobit celé lidstvo způsoby a prostředky, drasticky omezujícími osobní a společenské svobody.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8535-kukacci-vejce-technokratu-svetove-totality.htm

 

Bude nám chybět. Nᚠcíl by vzdal jen bačkora.

 

Za zesnulým Jaromírem Kohlíčkem

 

 8.12.2020 , Josef Skála      Pral se s nemocí statečně. Bábovkou nebyl ani nikdy dřív. Proč nikam nepřeběhl, věděl naprosto přesně. Své krédo podával stylem, nutícím přemýšlet i odpůrce. Budeš nám chybět, mušketýre. Musíme to vyhrát i bez tebe. Nᚠspolečný cíl by vzdal jen bačkora.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-nam-chybet-Nas-cil-by-vzdal-jen-backora-Za-zesnulym-Jaromirem-Kohlickem-646580

 

Čína už vjela do třetího tisíciletí naplno:

 

spustila Slunce na Zemi - Tokamak

 

 9. 12. 2020     Takřka bez zájmu veřejnosti spustila Čína na začátku prosince úspěšně Tokamak, přibližně před rokem dokázal její Tokamak EAST překonat hranici 100 milionů stupňů a vědci ji udrželi po dobu rekordních 10 sekund. A západ se snaží také - projekt ITER Evropské unie spolu s USA, Ruskem, Čínou, Japonskem, Jižní Koreou a Indií bude dokončen v roce 2026. I když je sporné, kde by dnes ITER bez technologií Ruska a Číny byl.

      Odkaz:  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3666-cina-uz-vjela-do-tretiho-tisicileti-naplno-spustila-slunce-na-zemi-tokamak

 

Temný rok 2021: vládnoucí elity si pověsí svět na hřebík

 

 8.12. 2020 , Michail Chazin     V roce 1913, došlo k založení FEDu a finanční elita získala přístup k emisím peněz. Od začátku osmdesátých let byla obyvatelstvu stimulována poptávka na úkor zvyšování zadluženosti. To fungovalo až do roku 2008. Následuje další krok - přizpůsobit systém a zbavit se reálných peněz. Všechna omezení spojená s koronavirem, která jsou zaváděna v Evropě, mají za cíl zabránit sjednocení obyvatel, kteří by protestovali proti svým vůdcům.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/analyza/temny-rok-2021-vladnouci-elity-si-povesi-svet-na-hrebik/

 

„Pandémia“ Covid: je vytvorená

úmyselná hospodárska depresia

 9.12. 2020 , Michel Chossudovsky     Podža doktora Pascala Sacré používajú niektoré vlády ako neúnavnú a zámernú stratégiu na ospravedlnenie nadmerných opatrení, ako je porušenie vežkého počtu ústavných práv, zničenie ústavy, hospodárstva s bankrotom celých aktívnych sektorov spoločnosti, zhoršenie životných podmienok pre vežký počet bežných občanov... Všetko svedčí o príprave inštalácie globálneho totalitného štátu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8533-pandemia-covid-je-vytvorena-umyselna-hospodarska-depresia.htm

 

Putinov jasný signál pri vymenovaní šéfa Rosnano:

 

Liberáli už nebudú vies strategické podniky

 

 Rusko, 4.12. 2020 (AM) – Ekonóm a politológ Andrej Školnikov dešifroval, čo znamená rezignáciu Anatolija Čubajsa a nové vymenovanie Sergeja Kulikova. Expert považuje „demonštratívne“ vymenovanie za signál pre ruských liberálov. Táto významná vec sa stala bez ohžadu na vonkajšie faktory. Ruská politika prestala závisie od Západu. Toto je signál dovnútra aj von.”

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/putinov-signal-pri-vymenovani-sefa-rosnano-liberali-uz-nebudu-viest-strategicke-podniky/

 

Útok americkej špeciálnej jednotky nastredisko CIA

 

vo Frankfurte nad Mohanom kvôli volebným manipuláciám

 

 USA, 7. December 2020 (AM) Karol Jerguš     Na konci novembra údajne špeciálne zložky americkej armády zaútočili na americký konzulát vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa nachádza najväčšie zahraničné kybernetické stredisko CIA. 27.11. Worldviewweekend.com zverejnil rozhovory s generálom Michaelom Flynnom a generálporučíkom  Thomasom McInerneyom. Obaja potvrdili, že k útoku na kybernetické centrum skutočne došlo. 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/07/o-utoku-americkych-armadnych-jednotiek-na-stredisko-cia-vo-frankfurte-nad-mohanom/

 

Poliaci sa zatiaž nechystajú odstavi

 

stíhačky MiG-29 – objednali nové motory

 

 Požsko, 6. december 2020 (AM), Fero Kysucký      Požská spoločnos Wojskowe Zakłady Lotnicze podpísala 20. novembra 2020 zmluvy v hodnote približne 8 miliónov amerických dolárov na dodávku troch dvojprúdových motorov Klimov RD-33. Táto objednávka by mohla naznačova, že sa požská strana zatiaž nechystá skonči s prevádzkou stíhacích lietadiel sovietskej výroby.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/06/poliaci-sa-zatial-nechystaju-odstavit-stihacky-mig-29-objednali-nove-motory/

 

Jak se může Rusko dostat ze západního područí

 

 7. 12. 2020 Autor Inna Novikovová      Vztahy mezi USA a RF prostě neexistují. Jak řekl Putin, je těžké zničit to, co neexistuje. Sankční tlak vede k přesně opačnému výsledku. Ve skutečnosti nás zvyšováním tlaku na sankce tlačí v podobě životodárného kopance ke skutečně reálnému znárodnění ekonomiky.

      Odkaz:  https://www.pravda.ru/world/1562706-sanctions/

 

BIS, Zeman, ruští špijóni a velezrada

 

 5.12.2020  Michal Brand     BIS ve své pravidelné roční zprávě uvedla, že Česká republika je přímo prolezlá ruskými špijóny. Prezident Zeman si podle informací Radiožurnálu „Českého“ rozhlasu vyžádal k věci ruských špijónů konkrétní informace. Zarážející je, že o podrobnou a konkrétní informaci o tisících ruských špionů nepožádal předseda vlády a příslušní ministři. To vypadá z jejich strany jako hrubé zanedbání ohrožující bezpečnost státu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8527-bis-zeman-rusti-spijoni-a-velezrada.htm

 

Rosatom vybral lokalitu pro první malý reaktor

 

 20.11.2020 by admin     Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom plánuje postavit jadernou elektrárnu malého výkonu s modulárním reaktorem RITM-200 poblíž obce Us-Kujga v Jakutsku. Kromě elektřiny dodává okolním domácnostem a průmyslovým podniků také teplo a může být spojena i s odsolovací stanicí na výrobu pitné vody.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/11/rosatom-vybral-lokalitu-pro-prvni-maly-reaktor/

 

Retro: Krvavá světlá budoucnost ?

 

  blau_kraehe 4.12.2020     převzato z ostrova Janiky ( retro - 17. 11. 2013 )     Dnes skutečně existuje spousta inteligentních, hodných a dobrých lidí, kteří celkově inklinují k socialismu. Kapitalismus je jim protivný, oligarchové odporní. Lid povstane ne tehdy, když potřebuje socialismus a “světlou budoucnost”, lid povstane, když už nemá sil to dál vydržet. Chtělo by se, aby to tentokrát bylo klidné, humánní, rozumné, “ne jako v třicátém sedmém”. Ne, tak to nebude. Bude to horší a děsivější. A kdo bude při smyslech, tak si to nebude přát. Leda ti, co nemají co ztratit, kromě svých okovů.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-krvava-svetla-budoucnost/

      K tématu také:      Nejde-o-prelidneni.doc

 

Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

 

 5.12. 2020 ; Vladimír Mikunda podža rozhovoru Sergeja Šarova     Rad historikov predpokladá, a mne sa to zdá správne, že v 20. storočí bola jedna tridsaročná svetová vojna (1914 – 1945). Treba si vežmi jasne predstavi, že hlavnými vinníkmi rozpútania 2. sv. vojny sú určité britské kruhy, ktoré Hitlera použili na svoje ciele. Samozrejme, že z Hitlera to vinu neskladá. V skutočnosti tieto dve skupiny v britskom establishmente bojovali medzi sebou, ale vo vzahu k Nemecku boli jednotné. V Mníchove Hitlerovi Československo jednoducho darovali. Hlavnou úlohou Mníchova bolo navies Nemecko smerom na Sovietsky zväz.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/historicke-okienko-skryte-priciny-druhej-svetovej-vojny/

 

Česká televize jako druhé mocenské centrum

 

 4.12. 2020, Jan Žižka,  outsidermedia      Česká televize již dávno neplní jen zpravodajsko-propagandistickou funkci. Je to v podstatě druhé mocenské centrum naší republiky – nekontrolovatelné finančními úřady ani Nejvyšším kontrolním úřadem. Jsme svědky přepisování našich dějin, a to i těch, které jsme zažili na vlastní kůži. Domnívám se, že bezpečnostní riziko pro naši zemi dnes představují i některé aktivity Česká televize.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/ceska-televize-jako-druhe-mocenske.html

 

Východná Európa si zrazu zo strachu spomenula na Rusko

 2.12. 2020 , Alexander Maslov , Rusko     Nový poriadok vo východnej Európe bol postavený v úplnom súlade s už učebnicovým vzorcom Zbigniewa Brzezinského:   „Proti Rusku, na úkor Ruska a na ruinách Ruska.“ Na oficiálnej úrovni zatiaž protiruská rétorika a sankčný režim pokračujú, neoficiálne však začali kolova náznaky, že „za sovietskych okupantov“ sa lepšie kŕmili. Jedinou otázkou je, či dnes Rusko všeobecne, a najmä Kremež, potrebujú týchto časom preverených „priatežov a bratov“ so spoločnou limitrofickou psychologickou traumou? 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/02/vychodna-europa-si-zrazu-zo-strachu-spomenula-na-rusko/

 

NATO panikaří! Nový ruský radar Kontejner

vidí jejich „neviditelné“ stíhačky

 3.12. 2020  Redakce AC24      O schopnostech nového ruského radaru informovala tisková služba společnosti RTI. Stanice pracují na principu odrážení rádiových vln od ionosféry Země. Ruské ministerstvo obrany dříve uvedlo, že pomocí Kontejnerů se plánuje vytvořit v zemi celoplošné radiolokační pole pro odhalování aerodynamických cílů podle vzoru protiraketových radarových stanic.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/nato-panikari-novy-rusky-radar-kontejner-vidi-jejich-neviditelne-stihacky?redirect=%2F

 

Americké a britské tajné služby vyhlásily

 nezávislým médiím kybernetickou válku ...

29.11. 2020 od tereza (Článek od Whitney Webb     Kybernetické nástroje a online praktiky, které byly dříve navrženy k použití ve válce proti terorismu po 11. září „Jsou nyní znovu použity proti informačním zdrojům propagujících „obezřetnost kolem očkování“ a informacím souvisejícím s Covidem-19. V zásadě je moc státu více než kdy předtím ovládána policejním online zásahem a deplatformou zpravodajských webů na ochranu zájmů mocných korporací. Konečným cílem společnosti Primer je využít jejich UI (umělou inteligenci) k úplné automatizaci formování veřejného vnímání a stát se pánem „pravdy“.

      Odkaz:    https://tadesco.org/americke-a-britske-tajne-sluzby-vyhlasily-nezavislym-mediim-kybernetickou-valku-aby-prosadily-agendu-poslusnosti-a-vakcinaci/

 

Je plynovod Severní proud 2 přínosem

 

pro EU a ČR, nebo je hrozbou?

 

 1.12.2020 Vladimír Štěpán      Američané se dlouhodobě snaží zabránit dokončení budovaného plynovodu Severní proud 2. USA by rády do Evropy ve zkapalněné formě (LNG) dodávaly americký plyn, ale v cenové konkurenci s ruskou dodávkou po zemi nemají šanci. Argument, že se díky Severnímu proudu 2 zvýší závislost EU na ruském plynu je mimo realitu. Nikdo přece nenutí EU, aby ruský plyn odebírala, to je čistě rozhodnutí EU.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=32881

   ( Pozn. spr. webu:  Bude většina z nás v západní a střední Evropě v příštích letech v zimě mrznout? Na dražší americký plyn totiž budou mít jen ti bohatší. )

 

Číňané se pochlubili náporovým supermotorem

 

 1.12. 2020 , Alex Švamberk, – Peking ,  Nnáporový motor s nadzvukovým spalováním (scramjet), který úspěšně fungoval i při rychlostech devětkrát přesahujících rychlost zvuku, uvedl v úterý list South China Morning Post.

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cinane-se-pochlubili-naporovym-supermotorem-40343896

   ( Pozn. spr. webu:   Náporový pohon s největší pravděpodobností používá i připravovaná ruská okřídlená střela s jaderným motorem Burevestnik. )

 

Další zrůdné plány Evropské unie

 

 1.12. 2020 Napsal Slovanka     Jde jen o pokračování plánů 3. říše, tedy o jakousi 4. říši. Nyní se rozhodl tento totalitní spolek učinit další kroky nejen k jedné velké globalizované Evropě, ale zřejmě k jakési “světovládě” ve spojení s USA pod vedením Deep state.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/dalsi-zrudne-plany-evropske-unie/

   ( Pozn. spr. webu:   Vidíme, jaký podvod ve prospěch superelit je ta západní demokracie. Mnohým hlupákům i s univerzitními tituly to ovšem nedochází. Jsou hlupáky z přesvědčení - protože "jim to sype". )

 

Nebuďme tuplovaní hejlové

 30.11.2020 Autor: Jan Vítek      Největší světová hospodářská krize stojí ve dveřích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů (255 000 miliard $). „Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“  varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/11/30/nebudme-tuplovani-hejlove/

      Celý text:      Nebudme-hejlove.doc

   ( Pozn. spr. webu: Stabiliony dolarů dluhů jsou stupňovitě zřetězeny a končí tak, že je v posledním stupni svět dluží západním superelitám - Rothschildům, Rockefellerům, Morganům, ... , kteří svět fungováním západního kapitalismu zavlékají do dluhového otroctví. Investigativec Michael Morris ve své knize "Co nesmíte vědět" odhaduje majetek klanu Rothschildů na 100 000 miliard $ a Rockefellerů na 11 000 miliard $. Jen odebráním majetku Rothschildům by se dalo odstranit zhruba 40% světového prodlužení.))

 

Aleš Přichystal: Proč Hamáček

nechce občanskou domobranu?

 30. listopadu 2020 od Redakce CZ24 News     Aleš Přichystal ostře polemizuje s pokusy o zákaz českých domobraneckých organizací v časech, kdy se bezpečnostní situace ve světě, v Evropě i v naší zemi rapidně zhoršuje a hrozby různého charakteru jsou stále silnější, nabídky pomoci od občanů, zapojených do dobrovolných občanských iniciativ, jsou nejen odmítány, ale lidé, kteří pomoc nabízejí, jsou kriminalizováni a dehonestováni.

      Odkaz:     https://cz24.news/ales-prichystal-proc-hamacek-nechce-obcanskou-domobranu-ruda-mikina-a-cuckar-koudelka-maji-s-nasim-domovem-jine-plany-tatove-od-rodin-horsi-nez-al-kajda-dabelska-lest-trestna-bude-i-kritika/

 

Za Bidena (by) změní(la) americká

diplomacie formu, ale ne obsah

 30. listopadu 2020 , Hadrien Desuin je přesvědčen, že navzdory všem rozdílům mezi republikánskou a demokratickou administrativou se hlavní směry zahraniční politiky USA neliší. Bidenovo prohlášení, že „Amerika je připravena znovu vést svět“, se neliší od Trumpovy výzvy „vrátit Americe její dřívější velikost“.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/za-bidena-zmeni-americka-diplomacie-formu-ale-ne-obsah/

 

Jaderný ledoborec Arktika se vydal

na svou první pracovní plavbu

26.11.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Arktika je první ze série ledoborců nové generace. Celkem bude postaveno pět těchto plavidel, která mají výkon 60 MW, a řadí se tak mezi nejvýkonnější ledoborce na světě.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/jaderny-ledoborec-arktika-se-vydal-na-svou-prvni-pracovni-plavbu/

 

Plánované zbídačení Západu: Brexit byl zbytečný.

26. 11. 2020 , Viktorie Nikiforová      líčí ekologické obrácení Borise Johnsona a žalostné následky, jaké toto směřování může mít pro celý západní svět. Johnson na osobním příkladu dokazuje, jak bizardně mohou být propojeny romantika s politikou, řízení země s globální kontrolou a zájmy amerického miliardáře – s gradujícím chudnutím střední třídy ve Velké Británii.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5472-planovane-zbidaceni-zapadu-brexit-byl-zbytecny-britanie-do-roku-2030-ekologickym-vzorem-eu-boris-pod-pantoflem-ekoteroristky-recept-jak-dostat-narodni-vudce-pod-kontrolu-globalistu-znici-vse-co-dokazal.htm

      Celý text:      Britanie-ekologicka.doc

 

„EU“ se blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

 28.11. 2020 ,  Vladimír Kudrjavcev      Polsko a Maďarsko zablokovaly dlouhodobý rozpočtový a protikrizový fond bloku, protože Brusel spojil přidělování prostředků s dodržováním takzvaného právního státu. „Evropská unie“ se v rozloženém stavu s hašteřením, ekonomickými problémy a zanedbaností zahraniční politiky, blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

      Odkaz:     https://www.fondsk.ru/news/2020/11/28/edinaya-evropa-podhodit-k-rubikonu-ili-k-propasti-52351.html

      Celý překlad:      EU-k-Rubikonu.doc

 

GT: Průlom v historii kosmického

průmyslu v Číně v dobývání Měsíce

 26. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, globaltimes.cn     Na palubě nosiče byl přístroj Čangže-5, který se úspěšně oddělil od rakety a zamířil na Měsíc, kde bude muset sbírat vzorky půdy a poté se vrátí na Zemi. V 70. letech provedl SSSR start přímo z měsíčního povrchu bez dokování orbitálních modulů, takže náklad, který si vozidlo mohlo vzít, byl extrémně omezený. V případě Čangže-5 ušetří dokování s orbitálním modulem zásoby paliva pro vzlet a vezme s sebou více vzorků.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gt-prulom-v-historii-kosmickeho-prumyslu-v-cine-v-dobyvani-mesice/

 

Švédská zaslepenost přiživuje gangy

 27.11. 2020 , Vladimír Plesník , Právo     Na podzim 2015 desetimilionové Švédsko přijalo 163 tisíc žadatelů o azyl. „Jenom v Göteborgu žije 184 národností. Záměr na začlenění migrantů prokazatelně selhal. V roce 2019 zaznamenali v kdysi poklidných městech v zemi tří korunek 257 pumových útoků a více než 300 přestřelek, za nimiž stojí zločinecké klany ze Středního východu, severní Afriky a Balkánu.
      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedska-zaslepenost-prizivuje-gangy-40343523

 

Veterán studenej vojny, strategický bombardér Tu-95...

Fero Kysucký , ZSSR/Rusko, 27. november 2020 (AM)     V auguste 1945 zhodili Američania atómové bomby na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. 11. júla 1951 bol Tupolev dekrétom Rady ministrov vyzvaný navrhnú a zostroji dve verzie rýchlostného diažkového bombardéra. V roku 1957 bola verzia Tu-95M zaradená do stavu VVS ZSSR. Stroj Bol dlhý 46,17 m, vysoký 12,5 m, rozpätie krídel bolo 50,04 m a maximálna vzletová hmotnos bola 182 ton. Maximálna dosahovaná rýchlos bombardéra bola 880 km/h, dolet 14 960 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/27/veteran-studenej-vojny-strategicky-bombarder-tu-95-uskutocnil-svoj-prvy-let-pred-68-rokmi/

 

OTEVŘENÝ DOPIS ČT2

 Dne 20.10. byly na ČT2 odvysílány dva díly pořadu pod názvem „Odsun-Vertreibung“. Další pořad na podobné téma v cyklu Folklorika vysílala ČT2 pod názvem „Domov jménem Egerland“... Vysílání na ČT2 a jiné pronáckovské akce jsou masáží mozků. K tomu je nutno připočíst i slabou výuku dějin a hlavně přepisování dějin.          V Příbrami, dne 24.11. 2020, Jana Machová

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/otevreny-dopis-ceske-televizi.html

 

Ruské vývozy zbraní mají geopolitický rozměr

 

 27.11.2020 VSa      Podle ruského zbraňového experta, Konstantina Makijenka, nejde jenom o byznys, ale také o nástroj k udržení a posílení mnohopolárního světa. Hlavními dovozci ruských zbraní jsou dnes: Čína, Indie, Alžírsko, Venezuela, Vietnam, Sýrie.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32261

 

Kruh podezřelých rozhodnutí a podivných postupů...

 27.11.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc       Před nějakým časem jsem zveřejnil na stránkách „Vaše Věc“ článek o fiasku projektu výstavby uhelné elektrárny ADULARYA v Turecku. Ztráta z tohoto případu se šplhá až k nějakým 15 miliardám korun.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/kruh-podezrelych-rozhodnuti-podivnych.html

 

Rockefellerova nadace již v roce 2010 uveřejnila

studii, jak lze pandemii použít jako záminku

k vytvoření globální autoritářské moci

 29.3. 2020     Zpráva má nevýrazný název „Scénáře pro budoucnost technologie a mezinárodní rozvoj“ a popisuje svět přísnější vládní kontroly shora dolů a autoritářské vedení s rostoucím tlakem na občany. “Až pandemie zmizí, autoritativní kontrola a dohled nad občany a jejich činnostmi zůstane a dokonce zesílí.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

 

Dárek Viktora Koženého k 17. listopadu

aneb 31 let organizovaného zločinu

 26.11. 2020     Verdikt Obvodního soudu pro Prahu 2, který padl těsně před letošním výročím státního převratu 17. listopadu 1989 lze symbolicky vnímat jako potvrzení změn, které byly tímto datem nastartovány. Obdobím nastolení organizovaného zločinu.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Americký torpédoborec narušil ruskou

hranici. Rusové chtěli jít na taran

24.11.2020     Americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace. „Velká protiponorková loď Tichooceánské flotily Admirál Vinogradov zastavila narušení státní hranice Ruské federace.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020112412840043-americky-torpedoborec-narusil-ruskou-hranici-rusove-chteli-jit-na-taran/

 

Drceni koronatotalitou: Chceme svoje životy zpátky!

 21. 11. 2020     Eva a Jiří Matouškovi hovoří za tisíce dalších občanů České republiky, kteří nevidí smysl v tom, jak jsou nastavena současná "epidemická opatření".  Vrame se zpět k vládě zdravého rozumu a společně to pověstné světlo na konci tunelu najdeme.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5463-drceni-koronatotalitou-chceme-svoje-zivoty-zpatky-rozhoduji-zajisteni-paraziti-vyhazovani-penez-do-cerne-diry-prave-ted-je-nicena-budoucnost-nasich-deti-a-co-ostatni-problemy-nechme-vladnout-zdravy-rozum.htm

 

Zachránce vězněných dětí před smrtí v Buchenwaldu

 Před jistou smrtí zachránil děti. Přímo v koncentračním táboře Buchenwald. Devět set jich bylo garantovaně. Podle řady hodnověrných zdrojů však až kolem 1 300. Pro milióny Čechů zůstává Antonín Kalina neznámým hrdinou i dnes.          Vybráno z publikace Hany Kráčmarové. Slovanská vzájemnost, č. 242, květen 2020, str. 5

      Celý text:      A-Kalina.doc

 

Proč Rusko potřebuje ponorný systém

 hydroakustického sledování?

22.11.2020 , Dmitrij Korněv     SOSUS (neboli Zvukový Sledovací Systém). V roce 2016 list Izvěstija napsal, že „ruské ministerstvo obrany zahájilo rozmístění unikátního ponorného systému hydroakustického sledování Harmonie. Máme před sebou první důkazy o práci na zcela nových metodách podmořského boje, v jehož rámci ruské ozbrojené síly budou používat námořní robotické systémy, jejichž vytváření teprve začíná.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112212833274-mezi-namornictvem-a-letectvem-zavladne-uplna-harmonie-proc-rusko-potrebuje-ponorny-system/

 

Dystopický „Velký reset“: „Nic nevlastnit

a být šastný“, být člověkem v roce 2030

 21.11. 2020 , Š Colin TODHUNTER , Global Research      Velký reset znamená transformaci společnosti, jejímž výsledkem jsou trvalá omezení základních svobod... Využitím lockdownů a restrikcí kvůli Kovidu-19 k prosazení této transformace se má uskutečnit Nezaměstnaní  by mohli být odbyti nějakým druhem univerzálního základního příjmu a jejich dluhy odepsány výměnou za odevzdání svého majetku státu, nebo přesněji finančním institucím, které budou pomáhat zavádět tento velký reset. Samozřejmě, velmi nepočetná elita, která by zavedla tento skvělý reset, by vlastnila všechno.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/own-nothing-happy-being-human-2030/5728960

      Celý překlad:      Great-Reset.doc

       K tématu také :      Nejde-o-prelidneni.doc

   ( Pozn. spr. webu:    Ovšem konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Michail Chazin: Putin už na jaře zabránil pokusu o puč v Rusku

 20. 11. 2020 Janinna     Při tom mu pomáhal ministr obrany Sergej Šojgu. Podle Michaila Chazina velká politická hra Putina skončí konečným sešrotováním matrice nebo, chcete-li, „čistkou elit“. V tom případě liberální ekonomický blok ztratí svou sílu. Michail Chazin věří, že se to stane v nejbližších několika letech.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-putin-uz-na-jare-zabranil-pokusu-o-puc-v-rusku/

 

Kissinger odporučil administratíve USA, aby čo najskôr

zlepšila vzahy s Čínou keď nechce ďalšiu svetovú vojnu

 USA, 21. november 2020 , Karol Jerguš  Ako sa však ukázalo, americké hospodárstvo bez (konkurencie) ZSSR nefunguje dobre. „Amerika a Čína v súčasnosti čoraz viac inklinujú ku konfrontácii a svoju diplomaciu vedú konfrontačne,“ uviedol Kissinger a zdôraznil, že kríza by „mohla ís za hranice rétoriky a zmeni sa na skutočný vojenský konflikt“.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/21/kissinger-odporucil-administrative-usa-aby-co-najskor-zlepsila-vztahy-s-cinou-ked-nechce-dalsiu-svetovu-vojnu/

 

Ruská katastrofa (?) : jaký je důvod prudkého

nárůstu počtu volných pracovních míst v Rusku

 Zveřejněno: 18. 11. 2020     Divné zhroucení Ruska: co na to útvar dezinformací? Na konci října se zároveň počet volných pracovních míst na portálu Job in Russia vrátil na předkrizovou úroveň a činil asi 1,5 milionu, dodal šéf ministerstva práce. Zároveň se zvýšila úroveň platů nabízených zaměstnavateli o 17%.

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3627-jaky-je-duvod-prudkeho-narustu-poctu-volnych-pracovnich-mist-v-rusku

 

Pred 75 rokmi sa v Norimbergu začal proces s nacistami

Berlín 20. novembra 2020 (SITA/AP/HSP     Pred 75 rokmi sa v súdnej sieni 600 v norimberskom Justičnom paláci začal proces s osobami, ktoré patrili medzi najnegatívnejšie postavy 20. storočia. Hermanna Göringa, Rudolfa Hessa, Joachima von Ribbentropa a ďalších... Obžalobu pôvodne vypracovali pre 24 obvinených politických, ideologických, hospodárskych a vojenských vodcov. Dvanás obžalovaných odsúdili na trest smrti obesením. Rozsudok vykonali v skorých ranných hodinách 16. októbra 1946.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pred-75-rokmi-sa-v-norimbergu-zacal-proces-s-nacistami/2355432

          ( Pozn. spr.:   Také "sudetští" Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení republikánsko demokratické podstaty státu ČSR :             http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm  )

 

Další z šachových a nečekaných kroků Putina?

Přístav Vladivostok je zestátněn, s offshory je konec

 18.11. 2020 ,  Redakce AC24     Námořní obchodní přístav v ruském Vladivostoku bude znárodněn a vyveden ze společnosti Fesco. Místo liberálního monetarismu, vládnoucího všechna předchozí léta, vidíme, jak Rusko nabírá směr na budování státního kapitalismu.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/dalsi-z-sachovych-a-necekanych-kroku-putina-pristav-vladivostok-je-zestatnen-s-offshory-je-konec?redirect=%2F

 

Čína má potenciál, aby reagovala na americký jaderný úder!

 21. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz     V posledních dvou desetiletích Čína posilovala svůj jaderný arzenál, aby dokázala v případě potřeby odvetu a odradila potenciální nepřátele, píše South China Morning Post. Kromě tunelů a pokročilých raket rozšířil Peking své námořní zóny v Jihočínském a Žlutém moři, aby tam umožnil svobodný provoz ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/scmp-cina-ma-potencial-aby-reagovala-na-americky-jaderny-uder/

 

Jakov Kedmi vysvetlil, ako Putin zabránil

USA v začatí tretej svetovej vojny

 Izrael, 20. november 2020 (AM) – Ruské zbrane znemožňujú Spojeným štátom zaháji tretiu svetovú vojnu bez zaručeného zničenia USA. Na jeseň roku 2020 sa životnos Ameriky v prípade možnej vojny ešte znížila. “Nové velitežské stanovište ruskej jadrovej triády zefektívňuje smrtiacu reakciu na možný útok.”

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/20/to-sa-v-historii-este-nestalo-jakov-kedmi-vysvetlil-ako-putin-zabranil-usa-v-zacati-tretej-svetovej-vojny/

 

Dichtung und Wahrheit aneb Básnění a pravda

 

 17.11.2020 Ivo Šebestík     Dichtung - Básnická licence listopadových dnů se zakládala na několika iluzích - že národy se bez vnější pomoci vymaňovaly z náruče „Říše zla", že Československo, oba jeho národy, jsou na své cestě „zpět do Evropy“ přijímány jako rovný s rovnými,  že "osvobození" Československa ze sovětské moci a přijetí do západních struktur bude úplně zadarmo.

     Wahrheit - Sovětský svaz se rozpadl, rozpadly se i Československo a Jugoslávie. Probíhá velká migrace ze zemí islámského světa do Evropy, země je de facto hospodářsky závislá na západním kapitálu, který ji udržuje v pozici periferie, každý krok "svobodných" lidí je monitorován. Ve společnosti chybí program, jasný směr cesty, tradice se nedodržují, dějiny ztrácejí étos, národy jsou zpochybňovány a státy také, vlastenectví je považováno za anachronismus, rodina, rodičovství i pohlaví za umělý konstrukt, pak toho asi není mnoho, co by zůstávalo. 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32622

          ( Pozn. spr.: Ovšem největší iluzí (i hlupáků s univerzitními tituly) je, že to byla revoluce. Ve skutečnosti to byla kontrarevoluce orchestrovaná poskoky západních elit. Samozřejmě s velkou podporou potomků hitlerovců, potomků šlechticů, flanďáků i jiných reakcionářů. Také mafiánů, kteří se za dřívějšího režimu tvářili jako jeho velké opory. Obdobně, jako tomu bylo u předešlého pokusu o kontrarevoluci v r. 1968. )

 

Ukrajinské jastraby Bayraktar nebudú bombardova

Donbas – schladila ich vojna v Karabachu

 Ukrajina, 17. november 2020 (AM)     Vladimír Zelenský dokonca naliehavo odišiel do Istanbulu a zúčastnil sa na podpísaní vojenského memoranda medzi Tureckom a Ukrajinou. Po prvé – o výrobe tých istých dronov „ Bayraktar “ pre ukrajinskú armádu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/17/ukrajinske-jastraby-bayraktar-nebudu-bombardovat-donbas-schladila-ich-vojna-v-karabachu/

 

V Rusku vytvorili nové jadrové velitežské centrum

 

 Moskva 12. novembra 2020 , HSP/Sputnik     Vladimir Putin oznámil vytvorenie nového velitežského centra pre ruské strategické jadrové sily. Podža jeho slov bude ma centrum „prakticky absolútnu“ ochranu.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-vytvorili-nove-jadrove-velitelske-centrum/2347042

 

Demokratické volby vládnoucích představitelů?

Většina lidí má na „politiku” svůj názor. Protože o politice se dennodenně hovoří, každý si myslí, že jí rozumí. Podle zákonů současné (lži)demokracie řídit stát může kdokoliv, kdo dokáže přesvědčit většinu (tedy laiky v řízení státu, nemusí přesvědčit odborníky v politice), že to dokáže. Je to tak proto, protože současné svobodné, demokratické volby politických stran vyhovují systému a jsou součástí systému Motroctví XXI. století.

     Pasáže z knihy Karola Ondriaše – „Kecy a fakta o tzv. demokracii“

      Celý text:      Demokraticke-volby.doc

          ( Pozn. spr.: Volby budou teprve tehdy vskutku demokratické, bude-li společnost své obyvatelstvo, zejména studenty) všestranně (i politicky) vzdělávat. Když předvolební diskuse v masmédiích nebudou soubojem reklamního typu o to, který vystupující je obratnější manipulátor. Ale když to budou vysvětlující a vzdělávající pořady vedené objektivními odborníky. V kapitalistických lžidemokraciích to není možné, vládnoucí elity vlastnící média, ovlivňují školství, soudnictví, kulturu, instituce - tedy celkově obyvatelstvo - výhradně ve svém sobeckém zájmu.

     Vyjádřil to V. Putin na Valdajském fóru : Síla státu spočívá především v důvěře občanů v něj - Takový stát lze uspořádat jakkoli - Nezáleží na tom, jak se politický systém nazývá - Hlavní je, aby stát a společnost byly v harmonii.

http://www.srspol.sk/clanek-prejav-ruskeho-prezidenta-na-valdaji-tentoraz-v-textovej-forme-20744.html )

 

Čína a země ASEAN podepsaly

dohodu RCEP pro 2 miliardy lidí!

 16. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Čína a 10 zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a také Japonsko, Jižní Korea, Austrálie a Nový Zéland podepsaly dohodu a komplexní regionální ekonomické partnerství (RCEP), uvedlo ministerstvo financí ČLR.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-a-zeme-asean-podepsaly-dohodu-pro-2-miliardy-lidi/

 

KORONAVÍRUS AKO NAJVYŠŠIE ŠTÁDIUM KAPITALIZMU

  14. listopad 2020 , PhDr. Michal Dieneš, CSc.     Darebácky a zločinecký režim, ktorý nám v novembri 89 nainštalovali falošní proroci, s pouličným Budajom a Kňažkom, dodýchava. Kapitalizmus je totalitaristický režim. Totalita sa maskuje do slov a fráz o slobode, demokracii a žudských právach. Zlodej kričí, chyte zlodeja.

      Odkaz:     https://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/1781-koronavirus-ako-najvyssie-stadium-kapitalizmu

 

Bez očí a informací nelze velet

 

 Rozhovor časopisu MY s jedním z konstruktérů P. Svobodou.     Nejprve Kopáč. Ale poté Ramona, Tamara, Věra… Když jsme počátkem devadesátých let předváděli TAMARU delegacím ze Západu, Švédové nám otevřeně vyslovili obdiv a přiznali, že jejich výzkum hyperbolického zaměřování před dvaceti lety skončil závěrem o nerealizovatelnosti této metody, „… a teď vidíme, že vy to už třicet let vyrábíte!“

      Odkaz:     https://www.mesicnikmy.cz/post/bez-o%C4%8D%C3%AD-a-informac%C3%AD-nelze-velet

      Celý text:      Bez-oci.doc

 

Vývoj USA v posledních staletích

 

  Víte třeba, že v Americe byli po určitou dobu i bílí otroci (většinou Irové) a že v ojedinělých případech černoch vlastnil bílou otrokyni? Některým lidem se podařilo zbohatnout, mohli najímat jiné lidi, a tudíž bohatli ještě rychleji.    Na konci 70. let začíná klesat i životní úroveň. Dnešní Američané jezdí ve starších autech a bydlí v menších domech než jejich rodiče, mají horší nábytek a platí více všech možných poplatků. Veškerý prospěch z hospodářského růstu mají ti nahoře.

     Výňatky z knihy Petra Hampla – „Cesta z nevolnictví“

      Celý text:      Vyvoj-USA.doc

 

Lži o presidentu Beneši v Brně musí přestat

 

 (7.11. 2020)   Dr.  Jiří Jaroš Nickelli, Spol. Ludvíka Svobody, Brno     Opět jsme se dočkali nehorázné lži o presidentu  Budovateli dr. Edvardu Beneši,  a to na stránkách Lidovek. Všichni pozůstalí z  360 tisíc rodin postižených říšskoněmeckým a sudetoněmeckým vražděním a zvěrstvy musí a mají právo protestovat.

     přišlo e-mailem

      Celý text:      Lzi-o-Benesovi.doc

 

„Západ je zcela nespolehlivý“:

Lavrov oznámil úplné nahrazení dovozu

  13. 11. 2020 Janinna     Video:   https://youtu.be/HZr62FjGmFg     Je načase, aby si Rusko zvyklo na „dovozní substituci“ všeho podstatného pro rozvoj státu ve všech oblastech.„Západ prokázal svou úplnou neschopnost vyjednávat a nespolehlivost. Vidíme, že z libovolného důvodu popadnou sankční obušek. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/zapad-je-zcela-nespolehlivy-lavrov-oznamil-uplne-nahrazeni-dovozu/           V cestě k soběstačnosti je vzorem KLDR:      Potencial-KLDR.doc

 

Kteří světoví politici nespěchají s gratulacemi Bidenovi?

 12.11.2020 VSa Čína se zdrží komentování výsledků voleb až doby jejich právní formalizace, zaznělo z Pekingu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, Dmitrij Peskov se vyjádřil v tom smyslu, že ruská strana nebude výsledky komentovat do doby, kdy budou vyřešeny právní otázky. Gratulace nepřišla ani od brazilského lídra Jaira Bolsonara.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32528

 

Ruské ponorky budú budova podža

novej technológie. Čo to znamená?

 Moskva 9. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)    Keď Rusko nechce zaosta za USA „pod vodou", je potrebné modernizova výrobu. Nový spôsob budovania z modulových blokov, môže značne zvýši rýchlos výstavby nových ponoriek.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ruske-ponorky-budu-budovat-podla-novej-technologie-co-to-znamena/2343470

 

Slovenské zemětřesení

 

 12.11.2020 , Zdeněk Jemelík     Slovenská Národna kriminálna agentura (NAKA) zadržela a poslala do vazby několik významných policistů a je mezi nimi 13 soudců. Jednou z příčin netečného chování vedení státu k nepřístojnostem orgánů trestního řízení je polistopadové politické blouznění, jež v zájmu ochrany trestního řízení před politickými zásahy s vaničkou vylily i dítě a oslabily postavení orgánů, jež mohly nezákonnostem překážet.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zdenek-Jemelik-Slovenske-zemetreseni-643703

 

Akademik Lomonosov - projekt roku v jaderné energetice

 10.11. 2020 by admin      V říjnu 2020 byla tato elektrárna ruské korporace pro atomovou energii Rosatom prohlášena časopisem Asian Power za projekt roku v oblasti jaderné energetiky.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/prvni-plovouci-jaderna-elektrarna-byla-porotou-asian-power-awards-oznacena-za-projekt-roku-v-jaderne-energetice/

 

Čína vypustila první satelit 6G:  Západ definitivně zaostal ...

 Zveřejnil  wikistrike.com  dne 9. listopadu 2020         Čín ,již dříve neuvěřitelně dominovala špičkovým technologiím. Tianyan 05, první 6G satelit na světě bude použit k výzkumu frekvenčního pásma 6G, o frekvencích  kolem terahertzu  (ve srovnání s až 300 GHz pro 5G). Čína v příštích letech předstihne Západ ve vědě a technologii. I když rok 2020 ještě neskončil, realita již předbíhá fikci! ...

      Odkaz:     https://www.wikistrike.com/2020/11/la-chine-lance-le-premier-satellite-6g-l-occident-definitivement-largue.html

      Celý překlad:      Satelit-pro-6G.doc

     (Pozn. spr.: Je třeba si uvědomovat, že i technologie 5G a 6G je třeba zavádět s rozumem. Jistě není zapotřebí, aby si leckterý puberák mohl bezdrátově, kdekoli v parku, stáhnout z internetu celé filmy během několika sekund. A kvůli tomu "grilovat" obyvatelstvo hustým bezdrátovým terestriálním mikrovlnným zářením. Nejlépe je používat tyto technologie jen tam, kde mají smysl - spojení mezi výpočetními centry, mezi teleskopy a vyhodnocujícími ústavy, mezi meteorologickými centry a pod. A vůbec nejlépe je používat vysoké frekvence technologií 5G a 6G při přenosu po optických kabelech.     Viz    Jak-se-chranit.doc  )

 

Zradil nás Gorbačov

 9.11. 2020, Georgij Zotov, Preklad Tibora Korečka     Exkluzívny rozhovor s posledným vedúcim predstavitežom NDR Egonom Krenzom:   Je možné priamo poveda, že Gorbačov zradil NDR? Áno, NDR bola zradená. Honecker okamžite pochopil, že perestrojka k úspechu nepovedie

      Celý text:     Zradil-Gorbacov.doc

 

Kremli vysvetlili, prečo Putin zatiaž

nezablahoželal Bidenovi k víazstvu

Moskva 9. novembra 2020     Považujeme za korektné počka na oficiálne zhrnutie výsledkov volieb."

     Mnohí svetoví politici už stihli zablahožela Joeovi Bidenovi k víazstvu vo vožbách na post prezidenta Spojených štátov amerických. „Chcem vopred odpoveda na vašu možnú otázku o zablahoželaní Putina zvolenému prezidentovi USA.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-kremli-vysvetlili-preco-putin-zatial-nezablahozelal-bidenovi-k-vitazstvu/2343964

 

Komentář: Co právě Čína chystá pro sebe a svět

 

 9.11. 2020 , redakce AC24     Čína se děsí, že Západ chce Čínu zase rozkouskovat jako během časů, které Číňané nazývají „století pokoření,“ a tak si nesmí nechat vnutit řád zvenku. Řád, který je teď za Xiho v Číně nastolen spočívá na strategickém manželství mezi Marxem a Kunfuciem, tj. mezi levicovým Hegelismem a Kunfuciovým světovým názorem tianxa. A my v Evropě zatím vymýšlíme Zelené úděly k boji proti bájnému lidskými hříchy způsobenému globálnímu oteplování, uvalujeme na kdekoho sankce, aby se tak v podstatě zmenšovaly naše trhy.  Jaký je asi výhled pro Evropu, aby se i ona zúčastnila klání supervelmocí o budoucí dominanci?

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-co-prave-cina-chysta-pro-sebe-a-svet?redirect=%2F

 

Komentář: Ruský protiletecký systém

S-400 děsí nejen jako zbraň

 9.11. 2020 , redakce AC24     Triumf S-400 je ruský protiletecký raketový systém dlouhého a středního dosahu v Ruských ozbrojených silách zavedený od roku 2007 a navíc je dvakrát levnější než Patriot. Ruské zbraně má i řada zemí NATO. Ruské zbraně dokonce nakupují USA. Nelze se tedy moc divit, že v poslední době začínají být v USA z nákupů ruských zbraní spojenci v NATO o něco nervóznější, než tomu bývalo dříve.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-ruske-protiletecky-system-s-400-desi-nejen-jako-zbran?redirect=%2F

 

...západom financované médiá sa už desaročia

snažia zrúti základy ruskej štátnosti

 5. november 2020 (AM)      Je ažké nesúhlasi s názorom Michaela Nelsona, bývalého riaditeža agentúry Reuters, ktorý v rozhovore pre Hlas Ameriky povedal:   „Prečo Západ vyhral studenú vojnu? Vyhral to nie zbraňami. Nebola to zbraň, ktorá prerazila železnú oponu. Z rozhlasu sa stal samotný meč, ktorý narušil sovietske hranice. ““  

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/05/27762/

 

Prorocká analýza šéfa ruskej rozviedky:

Západ si zvolil cestu sebazničenia

 MOSKVA 07. novembra (AM) , Vladimir Kornilov     Západné liberálne elity strácajú pôdu pod nohami a sú pripravené prija najzúfalejšie opatrenia v ich túžbe udrža si kontrolu nad situáciou. Navyše sme svedkami toho, že v tejto snahe sa zriadenie nezastaví ani pred hrozbou zničenia vlastných štátov.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/07/prorocka-predpoved-sefa-ruskej-rozviedky-zapad-si-zvolil-cestu-sebaznicenia/

 

360 tisíc pozůstalých rodin, poškozených německým

nacismem, má právo na veřejný hlas

 Jiří Jaroš Nickelli , Haló noviny , 2.11. 2020 , str. 5     Dnešní takzvané hodnotící trendy druhé světové války, úlohy poražených a vítězů, vyústily do dříve nemyslitelného paradoxu, který nejlépe vyjadřuje titul románu Franze Werfela: ťNe vrah, ale zavražděný je vinen.Ť

      Celý text:      360-tisic-poskozenych.doc

 

Hospodářský potenciál socialistické Koreje

 

 8.10. 2010     Korejská lidově demokratická republika má strategické zdroje, pomocí nichž může oživit národní ekonomiku a postavit ji na světovou úroveň tváří v tvář blokádě nepřátelských sil.   Prvním z nich jsou základy soběstačného hospodářství, druhým strategickým zdrojem je mocná vědecko-technická síla země, kterou stát vytvořil s velkým úsilím. Třetím strategickým zdrojem je tvůrčí síla lidu, který učinil soběstačnost součástí svých duševních kvalit a překypuje vlasteneckým nadšením.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/10/08/hospodarsky-potencial-socialisticke-koreje/

 

Bývalý zpravodajský důstojník CIA

odpálil na Infowars bombu

 Lis 6, 2020 Joe Biden a Demokratická strana se ocitli ve středu Trumpem nachystané Sting operace na odhalení plánu demokratů a Deep State na zfalšování amerických voleb! Spiknutí může jít tak daleko, že to byl Deep State, který vypustil z Fort Detrick laboratoří v Marylandu koronavirus do světa na podzim 2019, aby to zasáhlo natvrdo nejprve jako Čínu na odvedení pozornosti od zdroje, ale potom hned rychle a hlavně USA, aby situace byla tak kritická, že kvůli viru budou muset lidé na podzim volit prezidenta korespondenčně.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/video-byvaly-zpravodajsky-dustojnik-cia-odpalil-na-infowars-bombu-ze-joe-biden-a-demokraticka-strana-se-ocitli-ve-stredu-trumpem-nachystane-sting-operace-na-odhaleni-planu-demokratu-a-deep-state/

 

Komu vadí Lenin a Stalin?   ( Ke 103 výročí VŘSR )

 

     Původnízdroj :  politikus.ru   Největším Leninovým úspěchem je svržení buržoazní vlády poprvé v dějinách lidstva. Pod Stalinovým vedením se poprvé v historii lidstva prokázala možnost existence a rozvoje státu nejen bez cara, ale také bez buržoazie. 

      Odkaz:     https://politikus.ru/v-rossii/101102-komu-meshaet-lenin-i-stalin.html

      Celý překlad:      Komu-vadi.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Po několik posledních staletí je Západ pod nadvládou nepřátel velké většiny lidstva,  - vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších, nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu. Celkem se jedná asi o 6.000 nejbohatších a nejmocnějších superelitářů V současné epoše usilují o nastolení jejich Nového světového řádu, jehož podmínkou je vyhlazení 90 až 98 % lidstva. - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Amerika se mění v zemi táborů přežití

 4.11.2020 ,  Valentin Katasonov     Američané očekávají nepokoje do konce roku, ne-li zdlouhavou občanskou válku s nejasným výsledkem. Termíny survivalismus, survivalista, prepper se mezi americkou společností rozšířily v 70. letech 20. století

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8492-amerika-se-meni-v-zemi-taboru-preziti.htm

 

Science Alert: Hrozí pandemie mnohem

 

 nebezpečnější než koronavirus!

 

 12. října 2020 , kou, prvnizpravy.cz, sciencealert.com     Američtí experti zdůrazňují, že na pozadí koronaviru se vyvíjí nová pandemie, kvůli níž „krize superbakterie se jen zahřívá“. Její příčinou je "superbakterie", která byl generována nekontrolovaným příjmem antibiotik, a nyní se před ní nelze ochránit pomocí léků.

      Odkaz:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/science-alert-hrozi-pandemie-mnohem-nebezpecnejsi-nez-koronavirus/

  ( Pozn. spr. webu:   Není "v závěsu za koronavirem" vrhána globálními superelitami na lidstvo další epidemie, s cílem jimi vytoužené depopulace planety? - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html  )

 

Co je špatného na rozvoji? Geopolitika

 

 iniciativy Pás a cesta (BRI)

 

 8. října 2020, autor: Keith Lamb   , Global Research     Západní monopolní kapitalismus byl a je propojený s kolonialismem a je postaven na ovládání moří. Skutečná demokracie a lidská práva jsou však postaveny spíše na pevných hmotných základech než na vyprázdněném tématu lidských práv, které omlouvá „intervence“, které jsou největším porušováním lidských práv. Čína si uvědomuje, že rozvoj pro ostatní, dokonce i pro mocné státy s odlišnými ideologiemi od její vlastní, může být přínosný. Celkově představuje iniciativa BRI i pro Evropu a USA příležitost pro lepší demokratičtější svět, kde inovace a rozvoj pocházejí od celého lidstva.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/geopolitics-belt-road-initiative/5726054

      Celý překlad:      BeltAndRoad.doc

 

Rusko ide vybavova stíhačky Su-35

 

raketami R-37M s ultra dlhým doletom

 

 Rusko, 7.október 2020     Aj Moskva má svoj vlastný raketový program rakiet s vežmi dlhým doletom. Ide o raketu R-37M spoločnosti Vympel, ktorá je podža ruských údajov schopná dosiahnu ciež až na 400 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/07/rusko-ide-vybavovat-stihacky-su-35-raketami-r-37m-s-ultra-dlhym-doletom/

 

Kritika z EU mě zajímá stejně jako použitýtoaleák! Německo?

 

Nebezpečný soused jako před 1. a 2. světovou válkou

 

 5. 10. 2020 ROZHOVOR se senátorem Doubravou     EU - „Gangy“ ve prospěch nepřizpůsobivých, poslanečtí tupouni, banda zpocených sluhů, zdegenerované elity, blouznění spasitelských sekt. A eurokomisařka Jourová? Kolaborantka, hanba pro ČR... A změna? Ta je v rukách voličů. Nevládní organizace vydávající se za humanismem a zelenou agendou políbené jsou většinou nátlakové lobbistické skupiny až fašizující organizace.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Doubrava-Kritika-z-EU-me-zajima-stejne-jako-pouzity-toaletak-Nemecko-Nebezpecny-soused-jako-pred-1-a-2-svetovou-valkou-639275

 

7 zajímavostí o virových infekcích

 

 9.10. 2020 , Kateřina Hájková     Ve skutečnosti existují více než dvě stovky virů, které mohou být nositeli nemoci z nachlazení neboli akutního respiračního onemocnění. „Mezi jeho nejčastější původce patří rhinoviry, koronaviry, virus respiračně syncytiální, virus lidské parachřipky a adenoviry,“ informuje profesor Libor Grubhoffer, přední český virolog Až čtvrtina nakažených nemá příznaky, právě v tom tkví mimo jiné záludnost virových onemocnění. To platí i pro koronavirus.

      Odkaz:     https://www.prozeny.cz/clanek/7-zajimavosti-o-virovych-infekcich-67303

 

Smutné, jak jinak …

 

7.10. 2020     Volební výsledek je špatný, ale neměl by být pro nikoho překvapením. Všichni víme, kolikátý debakl v řadě to je… A NIC! Rozhoduje celkový obraz strany a osoba lídra strany.      Volič se divil u postojů našeho poslaneckého klubu k poslaneckým platům (důchodcům pár stovek, sobě 10 x tolik, a to jsou královsky placeni – za tu práci – už dávno). Divil se jalovým postojům k Evropské unii ...

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Molekulárna genetička Soňa Peková: Je tu cenzúra!

Koronavírus nie je prírodne vytvorený.

 8.10. 2020 , Samuel Gdovin      Soňa Peková si stojí za svojimi vyjadreniami z minulosti, že nový koronavírus nie je prírodný, ale umelo vytvorený v laboratóriu. Tvrdí tiež, že oproti jari v súčasnosti výrazne zoslabol.

     Peková si taktiež stojí za svojimi slovami, že do Vianoc koronavírus zmizne.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-geneticka-sona-pekova-je-tu-cenzura-koronavirus-nie-je-prirodne-vytvoreny-keby-sme-netestovali-bezpriznakovych-ziadna-epidemia-by-tu-nebola-pozitivny-neznamena-chory/2313178

 

Otevřte oči

 

 6.10. 2020 , Rostislav Čuba a Petr Blahynka , Vox Populi     Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Vytvoření nového typu hospodaření s jinými pravidly nebudou dělat ekonomové, ale bude třeba najít někoho jiného – „hospodáře”. Přejdeme-li na „LOKÁLN͔ model hospodaření, pak všechny (globální ekonomikou odčerpávané) prostředky anebo velká většina z nich zůstane doma!  V ČR vznikne úspora přes 1.000 miliard Kč ročně ...

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/otevrte-oci/

 

Disputace o třídní nenávisti

Výňatek ze sociálně utopického románu slavného amerického spisovatele Jacka Londona     Říkáme, že třídní boj je zákonem společenského vývoje. My za něj neneseme odpovědnost. My třídní boj neděláme. My ho pouze vysvětlujeme, jako Newton vysvětloval zemskou přitažlivost. ... Divoký Indián není tak surový a krutý jako kapitalistická třída,“ ... „ Zavedením strojů a tovární výroby v druhé polovině 18. století byly široké vrstvy pracujícího lidu odtrženy od půdy. ... Zatímco kapitalisté hnali lidi na jatka, církev byla němá.

      Celý text:      Disputace.doc

 

„USA na prvním místě“ je v podstatě

 

„americká hrozba“ pro světový mír

 

 5.10. 2020 , Redakce AC24     Projev vůdce USA na Valném shromáždění OSN tentokrát opět umožnil světu pochopit, že (strategie) „Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

      Odkaz: https://ac24.cz/-/-usa-na-prvnim-miste-je-v-podstate-americka-hrozba-pro-svetovy-mir?redirect=%2F

 

Afrika přijde ročně o skoro 89 miliard

 

dolarů díky nelegálním finančním tokům

 

 6.10.2020 , VSa     Tato suma dělá z afrického kontinentu spoléhajícího se na rozvojovou pomoc největšího čistého vývozce kapitálu na světě. Podle odhadu UNCTAD ztratila Afrika za jeden rok skoro 89 miliard dolarů v nelegálních finančních tocích jako jsou vyhýbání se daním nebo krádeže.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31814

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

Velmi levný ruský elektromobil Zetta je

 

připraven na svůj začátek na slovenském trhu

 

 22.9. 2020 , Jana Petrova (Sputnik)     Píše se totiž o 450 až 550 tisících rublech (za vozítko), v eurech to je asi pět tisíc, což dělá asi 135 tisíc korun. S elektromobilem Zetta City Modul 1 však není všechno tak jednoduché. Start sériové výroby, která měla začít na konci roku 2020 v Rusku, tvrdě zvrátil covid-19.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-velmi-levny-rusky-elektromobil-zetta-je-pripraven-na-svuj-zacatek-na-slovenskem-trhu-20502.html

 

CO2 – démon nebo spasitel?

 

 3.10. 2020 , Podvod s globálním oteplováním , Věda a technologie    CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa,  Nejrozšířenějším, nejúčinnějším a tím pádem nejdůležitějším skleníkovým plynem je vodní pára. V atmosféře zaujímá objem 1 – 4%. Dalšími plyny jsou CO2 (0,004%) ...  Čím více CO2 v atmosféře, tím lepší podmínky pro rozvoj rostlinné říše a tím lepší podmínky pro rozvoj na ní závislé živočišné říše včetně člověka.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/10/03/co2-demon-nebo-spasitel/

 

Co ukázaly volby? Že se většina občanů rozhodla

 

kopírovat švédskou cestu k budoucímu chalífátu.

 

 4. 10. 2020 , Napsal Slovanka         Tristní je, že volby ukázaly, že většina lidí podporuje EU, obě první strany s nezanedbatelným počtem hlasů jsou programově eurohujerské. O Pirátech, kteří jsou nejsystémovější stranou snad ani v tomto směru hovořit netřeba.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-ukazaly-volby-ze-se-vetsina-obcanu-rozhodla-kopirovat-svedskou-cestu-k-budoucimu-chalifatu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

USA připravují vraždu katolického kněze v Bělorusku

 

 1.10. 2020 Janinna      Ve snaze o eskalaci situace v Bělorusku Spojené státy koncentrují radikální nacionalisty a extremisty, uvedl ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Podle rozvědky jsou radikálové cvičeni v Polsku, Gruzii, na Ukrajině a v pobaltských státech za účasti CIA a Pentagonu.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/naryskin-usa-pripravuji-vrazdu-katolickeho-kneze-v-belorusku/

 

Stratfor: Uzavírají Rusko a Čína

 

„entente cordiale“ pro 21. století?

 

 30. října 2019 , Franz-Stefan Gady    Sblížení Moskvy a Pekingu nevzniklo jen tak pro radost vůdců těchto zemí, ale že příčinou je obrana proti letitým a vzrůstajícím nepřátelským postojům a akcím Spojených států a západní aliance jako celku.  V roce 2001 Rusko a Čína uzavřely dohodu o dobrém sousedství a v roce 2018 prohlášení o strategické spolupráci. V roce 2017 podepsaly tříletý plán vojenské spolupráce. Rusko oznámilo, že pomáhá Číně vybudovat systém včasného varování před balistickými raketami.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stratfor-uzaviraji-rusko-a-cina-entente-cordiale-pro-21-stoleti/

 

10 triků k ovládání mas

 

 26. února 2020 , Přeložil: OZ Biosféra https://www.biosferaklub.info/       Noam Chomsky:      1. Odvedení pozornosti   2. Problém - reakce - řešení.   3. Posloupnost. K dosažení   4. Odklad výkonu.   5. Infantilizace lidí.   6. Důraz na emoce. Emoce jsou nepřítelem logiky.   7. Debilizace obyvatelstva    8. Propagace módy - skandálů,   9. Pěstování pocitu viny,  10. Vynikající znalost lidské psychiky.

      Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2828-10-trik%C5%AF-k-ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-mas

 

Piráti – jejich veřejné cíle a jejich skutečné cíle

 

 29. 9. 2020 , JANE K. , Napsal Vox Populi     Co dělají Piráti? Kradou, loupí, vydírají zneužívají druhé a mnoho dalšího. Jak můžeme od našich Pirátů čekat něco jiného? Ti, kteří volí Piráty, nevěří současnému systému, ale dají svůj hlas něčemu, co je absolutně nejisté, co nemá historickou základnu, co se ještě nestačilo vykázat žádnými trvalými hodnotami, ani činy, pouze notnou dávkou plánů a propagandy.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/pirati-jejich-verejne-cile-a-jejich-skutecne-cile/

 

New York Times: USA prohrávají závod

 

v oblasti špičkových technologií

 

 2. října 2020     Autoři zprávy smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěli k závěru, že USA zaostávají v oblasti vysokých vojenských technologií. Těmi konkurenty se míní Čína a Rusko.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/new-york-times-usa-prohravaji-zavod-v-oblasti-spickovych-technologii/

 

National Interest: „Noční můra“ Spojených států v Arktidě

 

 16. září 2020     Vyhlídka na společnou rusko-čínskou výzvu americkým zájmům v Arktidě je „noční můrou“, na kterou je Washington zcela nepřipravený. Uvedl to expert časopisu The National Interest Michael Lyons.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-nocni-mura-spojenych-statu-v-arktide/

 

Odhalení "kultu osobnosti Stalina" bylo ze

 

strany Chruščova velmi nešastným rozhodnutím,

 

prohlásil ruský režisér Andrej Končalovský

 

 12.09.2020 , TauRus     „Domnívám se, že po 20. sjezdu (KSSS) mnozí komunisté byli rozčarováni a domnívám se, že to bylo špatným rozhodnutím Chruščova. Souhlasím s Mao Ce – tungem, který prohlásil: Chruščov je idiot, že zradil komunismus“. Dle jeho názoru, k momentu smrti Stalina, nejvyšší straničtí funkcionáři se stali buržoazií a především se snažili vyhnout čistkám.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/odhaleni-kultu-osobnosti-stalina-bylo-ze-strany-chruscova-velmi-nestastnym-rozhodnutim-prohlasil-rusky-reziser-andrej-koncalovsky/

      Celý text:      Odhaleni-kultu.doc

 

Mnichovská smlouva 1938

Ve dnech 29. - 30. září 1938 podepsali v bavorské metropoli Mnichovskou smlouvu, právně stvrzující předání „Sudet“ Německu, Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier. Dne 1. října 1938 německá vojska vstoupila do československého pohraničí.

     Výňatky z knihy N. V. Starikova – „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

      Celý text:      Mnichovska-smlouva.doc

  ( Pozn. spr. webu:  Pakt Ribbentrop–Molotov - smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, byla podepsána v Moskvě až 23. srpna 1939.)

 

„Putin, pomôž!“: Ruský politológ upozornil

 

na dvojakú tvár arménskeho premiéra

 

 Arménsko, 29.september 2020 (AM) – Igor Korotčenko pripomenul zvláštnosti arménskej politiky. „Pašinjan vypína ruské televízne kanály zo siete bezplatného vysielania, vedie čistky proruských síl, stavia Sorosových žudí do kžúčových pozícií a potom žiada Kremež:„ Putin, pomôž! “ – poznamenal Korotčenko.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/29/putin-pomoz-rusky-politolog-upozornil-na-dvojaku-tvar-armenskeho-premiera/

 ( Pozn. spr. webu: Česká republika bohužel po kontrarevoluci 1989 následuje takové neohitlerovské a rusofobní vzory, jako jsou ukrajinský banderostán, či výše zmíněný státeček. Pak se nebude moci divit, že bude dopadat podobně jako ony. )

 

Nový azylový plán EU, aneb “pes jitrničku sežral”

 

 25. 9. 2020  blog MARIAN.KECHLIBAR     Stěžovat si na dlouhodobě pokulhávající funkčnost nějakého existujícího mechanismu a o kus dále navrhnout zavedení nových postupů, které na funkčnost toho mechanismu spoléhají, je naprosto fascinující duševní pochod. Kdyby takhle postupoval elektrikář při práci na vedení, dávno by ho to usmažilo. Bohužel ve světě úředníků se může stát, že takový druh přístupu se převtělí v platný zákon.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/09/novy-azylovy-plan-eu-aneb-pes-jitrnicku.html

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

„USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times

 

 29. 9. 2020 , Janinna     „USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times (FT), jedné z předních západních ekonomických publikací. Autorka publikace, Patti Waldmeirová, veteránka americké žurnalistiky je šokována tím, co se děje v její vlastní zemi

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/usa-zasahla-nova-era-hladu-zni-titulek-financial-times/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Tito čeští politici hájí zájmy sudeáků...

 

 28.9.2020 ,  Radim Fiala     Jiří Kobza analyzoval, kdo z českých politiků nejvíce kope za zájmy sudetských Němců a Německa. Můžeme jmenovat ministryni práce a sociálních věcí Marksovou-Tominovou za ČSSD, ministra kultury Hermana a vicepremiéra Bělobrádka za KDU-ČSL. Dlouholetý vůdce landsmanšaftu Bernd Posselt je zároveň šéfem německé pobočky organizace Panevropská unie. Předsedou moravské sekce této organizace býval současný předseda ODS Petr Fiala.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/43059-tito-cesti-politici-haji-zajmy-sudetaku-.aspx

      K tématu také:     http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm

 

Strašit komunistickou Čínou je

 

pro liberální kapitalismus nutností

 

 21.9.2020 , Miroslav Kavij     Komunistická Čína přichází se zprávou, že zdejší muži budou odcházet do důchodu ve věku 55 let a ženy dokonce ve svých padesáti letech. Dnes u nás po více než třech desítkách let zdevastovaného českého státu jsou občané v pozici, která není moc lichotivým vysvědčením restaurovaného kapitalismu. Cestou ze všestranného společenského marasmu je naše vystoupení ze svěracích kazajek Evropské unie a Severoatlantického paktu (NATO)

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Strasit-Cinou.doc

 

Sovětský svaz plánoval vybudovat na Měsíci

 

svou základnu. Proč k tomu nakonec nedošlo?

 

 25.9.2020     První sovětská lunární základna, která měla být umístěna v 70. letech, byla podle odtajněných dokumentů zveřejněných na webu Roskosmosu navržena pro pobyt tří kosmonautů po dobu 20 dnů. Plány se však neuskutečnily. V letech 1969-1972 skončily všechny čtyři starty super těžké rakety N-1 z kosmodromu Bajkonur nehodami, v jejichž důsledku byl uzavřen sovětský lunární program.

      Odkaz:      http://www.srspol.sk/clanek-sovetsky-svaz-planoval-vybudovat-na-mesici-svou-zakladnu-proc-k-tomu-nakonec-nedoslo-20515.html

 

Kdo nám opravdu vládne a čím jsme ovládáni

 

 Zveřejněno 16.9. 2020 , Jana Kaufmanová     Badatelé s překvapením zjistili, že všecky největší firmy jsou vlastněny poměrně malou skupinou nesmírně bohatých institucí, převážně bankéřů a tito ovládají celý svět, jeho ekonomii, politiku, zdravotnictví, životní styl, módu a všecko ostatní co s tím souvisí.

 

Komunista Ondráček kritizoval zprávu

 

o extremismu a přišel na jednu zajímavou věc

 

 24.09. 2020     Ondráček při jednání výboru uvedl: „Po přečtení této zprávy se začnu stydět, že jsem bílý, heterosexuální člověk. Vnímám zprávu jako tendenční a přemýšlím, jestli samo ministerstvo vnitra nešíří předsudečnou nenávist.“

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092412564453-komunista-ondracek-kritizoval-zpravu-o-extremismu-a-prisel-na-jednu-zajimavou-vec/

 

Lidi, pojďme spolu žít!“ (c) Putin

 

 25. 9. 2020 Janinna     Prezident Ruské federace Vladimir Putin včera vystoupil na jubilejním Valném shromáždění OSN. Putinův projev byl v ostrém kontrastu s projevem jeho amerického protějšku. Donald Trump protkal svou řeč výhrůžkami a obviněními. 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/lidi-pojdme-spolu-zit-c-putin/

 

První skupina armádních pilotek brzy absolvuje

 

 24.9. 2020     Deset pilotek pozemních sil ČLOA (Čínské lidové osvobozenecké armády) skončilo debutové samostatné lety v provincii Shanxi na severu Číny. Generálmajorka ve výslužbě paní Liu Xiaolian (Liou Siao-lien), jedna ze třetí skupiny pilotek ČLOA, uvedla, že ženy jsou v řízení moderních vojenských letadel stejně dobré jako muži, protože v moderních vzdušných soubojích jsou důležitější inteligence a pevná vůle než fyzická síla.

      Odkaz:      http://czech.cri.cn/society/3887/20200924/550712.html

 

Americká pobočka Deutsche bank posílala

 

finance do bank, které ovládal ISIS

 

 24. 9. 2020 Napsal Slovanka     Deutsche Bank a konkrétně její pobočky v USA umožňovaly posílání peněžních převodů do Iráku a to přesto, že banky byly včas upozorněny na to, že ISIS převzala vládu nad velkými částmi země a tyto transakce tedy neměly v žádném případe umožnit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/americka-pobocka-deutsche-bank-posilala-finance-do-bank-ktere-ovladal-isis/

 

Vlády se pomocí vytváření strachu z covidu

 

snaží skrýt ekonomickou katastrofu

 

 23.9. 2020 , M. Chazin     Ekonomové vychovaní v rámci logiky západních ekonomických škol – Economics – nevidí celý obraz krizí. Ty jsou, jak říká, dvě. Prvním druhem ekonomických krizí jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které absolventi Economics nevidí. Tyto krize Cházin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“. A právě před krizí pádu efektivity kapitálu se svět v současné době nachází.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312554381-chazin-vlady-se-pomoci-vytvareni-strachu-z-covidu-snazi-skryt-ekonomickou-katastrofu/

 

Čína dominuje také v nebi. Proč nám nová

 

čínská vesmírná loď připomíná SSSR?

 

 15.9. 2020 , Dmitrij Korněv         Portál SpaceNews vyjádřil domněnku, že může jít o raketoplán. V posledních 20 letech  Čína udělala obrovský krok vpřed v rozvoji kosmonautiky. A v roce 2018 Čína vystoupila na první místo na světě v počtu kosmických startů a předhonila všechny ostatní účastníky kosmických závodů, včetně USA, Ruska a EU.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512520474-cina-dominuje-take-v-nebi-proc-nam-nova-cinska-vesmirna-lod-pripomina-sssr/

 

National Interest: Ohromující charakteristiky tanku „Armata“

 

 27. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org,  T-14 je jediný tank třetí poválečné generace na světě, který je navržen tak, aby vedl boj v přímém kontaktu s nepřítelem, podporoval útok jednotek motostřeleckých jednotek, také proti opevnění a nepřátelské síle umístěné v úkrytech i na otevřených prostranstvích. Právě „bezpilotní“ verze tohoto tanku vyvolává u řady západních vojenských odborníků velké vrásky.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ohromujici-charakteristiky-tanku-armata/

 

Parlamentní komise USA potvrdila vinu Boeingu

 

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.09.2020     Ekonomický a politický tlak na produkci ohrožovaly bezpečnost. Chybné návrhy letadla a jeho výkonu. Kultura firemního utajování a vydírání. Nyní víme, podle jakého neoliberálního scénáře se s velkou pravděpodobností bude stavět česká atomovka (Dukovany aneb Návrat do doby kamenné). Velké korporace jsou beztrestné a stojí mimo zákon.

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4346-Parlamentni-komise-USA-potvrdila-vinu-Boeingu

 

Kdo má historickou pamě, musí být ostražitý

 

 19. 9. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s členem ČSBS Opava Miroslavem Opálkou

     Dochází k přepisování novodobých dějin, prolamování různých tabu, přejímání hodnocení válečných událostí od poražených stran, ignorace výchovy k vlastenectví a hrdosti ke svému národu i ke slovanství.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54262647

 

Jak se medvěd mění v tygra aneb

Jaká země vyjde z koronavirové krize a restartu ekonomiky nejsilnější?

20.9. 2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Během pouhých několika let se Ruská federace stala zemědělskou velmocí. Označování třeba Američanů za bohaté a Rusů za chudé, jako to dělá ekonomický mainstream, má bohužel stejnou logiku, jako považovat za chudšího člověka, jenž má doma našetřené dva miliony a jezdí v MHD, a za bohatého toho, kdo si vezme třímilionovou hypotéku a chlubí se novým mercedesem, samozřejmě též na úvěr.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-medved-meni-v-tygra-aneb-jaka-zeme-vyjde-z-koronavirove-krize-a-restartu-ekonomiky-nejsilnejsi/

 

Kdo ovládá Evropskou komisi?

 

 19. 9. 2020 , Napsal Slovanka     EU byla samozřejmě založena v zájmu nadnárodních korporací a všech, kdo celý moloch ovládají, rozhodně ne v zájmu občanů EU.  Nejvyšší patra naší politiky ovládá nechvalně známý Aspen institut. Světu vládne hrstka nejbohatších lidí a tyto neziskovky jsou nástrojem, který má měnit svět dle zadání těch, kdo je řídí. 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/kdo-ovlada-evropskou-komisi/

 

Sestřelili Ukrajinci MH17, když ho považovali za Putinovo letadlo?

 

 19. září 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, lentainform.com, foto: arch.)     Člen ruské Rady federace Franc Klincevič uvedl, že kyjevské bezpečnostní služby mohly sestřelit malajský Boeing, přičemž ho považovaly za letoun ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle senátora se čas letu Boeingu a plánovaný let ruského prezidenta z nějakého důvodu shodoval, a to není náhoda.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sestrelili-ukrajinci-mh17-kdyz-ho-povazovali-za-putinovo-letadlo/

 

Katolická církev a Hitlerovo Německo

 

 „Katolická církev spojila svůj osud s fašistickou politikou," napsal v roce 1937 protestantský teolog Reinhold Niebuhr v Christian Century. „Církev si jako svého spojence zvolila hlavního nepřítele demokracie fašismus," napsal Lewis Mumford v půli května 1938 Ještě v roce 1945 mohl Adolfo Omodeo ve svém článku o „Katolickém totalitarismu" napsat: „Nikdo [...] by neměl ignorovat okolnost, že prvním a nejstarším totalitarismem je katolická církev. [...] Církev jako součást univerzality pro sebe požaduje právo a privilegium totality.

      Celý text:      Katolici-Hitler.doc

 

Schovala sa za „novičok“: Prečo Angele

 

Merkelovej vyhovuje incident s Navažným?

 

 16.9.2020 , Gabriel Gačko (HSP)   Angela Merkelová nechce vyzera ako porazená a potrebuje si zachráni tvár pred nemeckou verejnosou. Nečakané záchranné koleso sa objavilo v podobe incidentu s Navažným, ktorý sa ponúka ako optimálne zdôvodnenie nemeckej kapitulácie v otázke „Severného prúdu 2“.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-schovala-sa-za-novicok-preco-angele-merkelovej-vyhovuje-incident-s-navalnym-20468.html

 

Americká „biologická bomba“ v Gruzii

 

 18.9. 2020 , Slavisa Milacic     Spojené státy zahájily novou fázi vývoje tajných biologických zbraní v kontroverzní biologické laboratoři „Lugar“ v Tbilisi v Gruzii. Od doby, kdy kontroverzní centrum v Gruzii začalo fungovat, se objevilo mnoho skandálů, souvisejících s případy záhadných úmrtí místního obyvatelstva.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8438-americka-biologicka-bomba-v-gruzii.htm

 

Prichádza doba keď americká armáda bude musie doháňa druhých

 

 19. september 2020 (AM) , USA , Adam Riečanský      Čína nielenže už dobehla Spojené štáty americké, pokiaž ide o lode, ale aj jej priemyselné kapacity sú oveža lepšie ako americké lodenice. Američania zistili, že majú problém s žudskými zdrojmi. Dostali sa do bodu, keď podmienky pre prijatie do armády nespĺňa čoraz viac uchádzačov. Američanom dochádza dych a ak nezmenia ich expanzívnu politiku, ich hegemónia sa o nejaký čas skončí.

      Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/19/prichadza-doba-ked-americania-budu-musiet-dohanat-druhych/

 

Lze ještě podlézat víc?

 15. 9. 2020     Místy až nechutné bylo včerejší (telekonferenční) jednání zástupců Evropské unie a Německa s Čínou. Patolízalství nejhrubšího zrna, role prosebníka, který přišel žadonit o trochu shovívavosti čínského vůdce světové ekonomiky. https://youtu.be/GmC_WMHhvJw 

      Odkaz:   https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2Nno9Tgqr8

 

Kdo prohraje krajské volby?

 

 16.9.2020 LukᚠValeš    Po volbách v roce 2008 a 2012 se KSČM stala „žádanou nevěstou“ a začala houfně vstupovat do krajských vládních koalic. To sice zvýšilo její význam, ale definitivně pohřbilo pověst protestní strany Labutí písní KSČM se stala podpora vlády Andreje Babiše, která popřela všechny hodnoty a principy, na kterých strana stála: od spolupráce s jedním z největších českých „kapitalistů“ až po zmiňovanou faktickou podporu zbrojení a proevropské a proamerické zahraniční politiky. Bez radikální změny, ke které ale není prokazatelně politická vůle, pravděpodobně brzy spadne pod 5% hranici. Ještě truchlivější případ představuje ČSSD. Ta nejenže opustila levicový program výměnou za několik mocenských a ekonomických „pašaliků“, ale svým svatým bojem za svou „jednotu“ dokázala zničit sama sebe.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/?p=31591

 

Směr k americko-čínské válce? Vytvoření globálního

 

totalitního systému, „vláda jednoho světa“?

 

 26. 8. 2020  F. William Engdahl     Až do roku 2012, kdy se Xi ujal vedení KS v Pekingu, se zdálo, že Čína je ochotná být globálním „týmovým hráčem“, i když s „čínskými rysy“. V roce 2015, po více než dvou letech v úřadu, schválila strana Xi Jinpinga, komplexní národní průmyslovou strategii „Made in China 2025„. KS Číny pod vedením Xi-Jinpinga, je odhodlána z Číny učinit plně svrchovanou velmoc. Nyní jsme pravděpodobně hluboko v neohlášené formě neomezené války mezi USA a Čínou.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/42984-smer-k-americko-cinske-valce-vytvoreni-globalniho-totalitniho-systemu-vlada-jednoho-sveta-.aspx

 

Chibiny (z archivu)

 22.4. 2014       12 apríla 2014 Rusové, při prověřování efektivity práce systému REB (Chibiny), dvanáctkrát imitovali útok na americké plavidlo. Za celou tu dobu posádka nebyla schopna obnovovat nefungující systém CICS (Combat Information Centers).      Za systém elektronického boje Chybiny vděčí současné Rusko vědcům SSSR z doby o 30 let dřívější.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8149/

          http://www.czechfreepress.cz/valky/rusove-meli-americanum-ukazat-jejich-malost-a-zaostalost-posadku-americkeho-torpedoborce-pry-totalne-demoralizovala-nova-ruska-zbran.html

      Celý text:      Chibiny-archiv.doc

 

Ako to bude s koronou ďalej? Odpoveď

 

evolučného parazitológa je zaujímavá

 

Praha 13. septembra 2020 , Ivan Lehotský     Vyhráva ten virus, ktorý dokáže včas nakazi čím viac ďalších obetí. Aby sa mu to podarilo, musí nájs optimálnu rýchlos množenia, a tá sa s časom mení. Keď sa aj zbavíme hrozby Covid-19, toto vôbec nie je koniec mikrobiologického nebezpečenstva, ale skôr naopak.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ako-to-bude-s-koronou-dalej-odpoved-evolucneho-parazitologa-je-zaujimava/2291898

 

Kaukaz 2020: Rusi chystajú ďalšie obrovské

 

vojenské cvičenie – Irán a Čína nebudú chýba

 

 Rusko, 13.september 2020 (AM)     Námestník ministra obrany Fomin informoval    o pripravovanom strategickom velení a štábe cvičenia Kavkaz-2020 Arménska, Bieloruska, Číny, Mjanmarska a Pakistanu,  Azerbajdžanu a Iránu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/13/kaukaz-2020-rusi-chystaju-dalsie-obrovske-vojenske-cvicenie-iran-a-cina-nebudu-chybat/

 

Novičok? To je přece plyn, který se

 

maže na kliky nebo na chleba!   ( satirka )

 

     9. září 2020 , Jan Keller  Je to prý nervový plyn, který se prý ale dá také namazat na kliku.   Je prý prchavý, ale občas prý vydrží hodiny, dny – ba týdny.   Účinkuje prý okamžitě, ale někdy prý také s prodlevou.   Prý má obrovský smrtící účinek již v malém množství, ale prý dá se též přežít.  

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kellernovicokto-je-prece-plyn-ktery-se-maze-na-kliky-nebo-na-chleba/

 

Pentagon je znepokojený, že ho Čína technologicky dobehla

 

 13. září 2020 , Autor: Adam Riečanský  Prvýkrát v tomto roku, keď je napätie medzi Washingtonom a Pekingom najvyššie, správa výslovne uvádza, že USA stratili technologické a prevádzkové výhody v určitých oblastiach proti  Číne, ako napríklad  protiraketová obrana, bojové drony, balistické zbrane a riadené strely, a ako sme už hovorili pred niekožkými dňami, v oblasti vojenského námorného priemyslu.

      Odkaz:     https://cz24.news/pentagon-je-znepokojeny-ze-ho-cina-technologicky-dobehla/

 

Čísla hovoří jasně. Primářka na ČT rozbila iluzi smrtící nemoci

 

 11.9.2020     Ve středečním pořadu Interview na ČT24 promluvila Hana Roháčová, primářka Kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce v Praze. Zhruba u 80 procent lidí je průběh nemoci hodnocen jako velmi lehký, u 50 procent je průběh bezpříznakový. „Koronavirus tu je a bude s námi a naším úkolem je, abychom zabránili rychlému šíření viru a nezahltili tím kapacity zdravotnického systému. Zastavit se nepodaří nikdy nikomu,“

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cisla-hovori-jasne-Primarka-na-CT-rozbila-iluzi-smrtici-nemoci-636529

 

Agent CIA přiznává na smrtelné posteli

 11. 9. 2020     2020    Agent CIA ve výslužbě Malcom Howard (79) učinil své šokující prohlášení poté, co se dozvěděl, že má před sebou už jen pár týdnů života. „Byla to klasická řízená demolice za použití výbušnin,” říká agent CIA Malcolm Howard (79) o událostech 11. září 2001.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/agent-cia-priznava-na-smrtelne-posteli-11-zari-jsme-mrakodrapy-vyhodili-do-vzduchu-my-z-prikazu-z-vyssich-kruhu-mel-to-byt-akt-vlastenectvi/#.X1yY4dTgqr8

 

Eurasijské století už začalo

 

 11.9.2020 , Scott Foster , VSa     Podle posledních dat v roce 2019 tvořily USA celkem 25 % globálního HDP, ale jenom 15 % HDP na základě PPP neboli parity kupní síly. Eurasie činí 55 % globálního HDP a skoro 60 % v PPP. Nominálně jsou největšími ekonomikami Eurasie EU 21 %, Čína 16 %, Japonsko 9 %, ASEAN 4 % a Indie 3 %. V PPP jsou potom čísla následující: EU 13 %, Čína 20 %, Japonsko 4 %, ASEAN 6 % a Indie 8 %.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31374

 

Potřebujeme vůbec 5G sítě?

 

 11. září 2020 << OTÁZKA TÝDNE >> , Petr Hampl:   Jaká je pravda o 5G? Proč je tak důležité, aby mohlo pár puberáků a technických nadšenců sledovat filmy v lepší kvalitě nebo hrát složitější hry? Problém tedy není jen v lidském zdraví, ale ve zbytečném utrácení peněz. Neměly by investiční peníze směřovat spíš do obnovy výroby a zemědělství?

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petr-hampl-potrebujeme-vubec-5g-site/

 

Rozdělení světa na čistý a nečistý

 7. 9. 2020 , Valentin Katasonov      Američané vytvořením internetu plánovali, že pomocí digitálních sítí budou moci získat kontrolu nad celým světem – kontrolu ještě spolehlivější než prostřednictvím dolaru, ... 

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5313-rozdeleni-sveta-na-cisty-a-necisty-usa-lobbuji-za-technologickou-izolaci-ciny-rozhoriva-se-velka-digitalni-valka-pompeo-buduje-citadelu-nesouvisi-i-s-tim-vystrciluv-vylet.htm

 

NI: Ruský „Hermes“ zničí západní tanky prakticky na 100 procent!

 

 6. září 2020     Nová generace ruského protitankového komplexu „Hermes“ se může stát „zabijákem“ západních tanků, uvedl v článku pro The National Interest americký publicista Peter Suciu.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-rusky-hermes-znici-zapadni-tanky-prakticky-na-100-procent/

 

Xi Jinping ocenil vztahy mezi Čínou a KLDR

 9.9.2020 , czech.cri.cn      Čínský prezident Xi Jinping v blahopřejném telegramu nejvyššímu vůdci KLDR Kim Čong-unovi vysoce ocenil pozoruhodný vývoj země pod vedením Dělnické strany Koreje (WPK).

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20200909/540949.html

 

Velký průlom ve vyšetřování 11. září 2001

 Z archivu, z 6.2.2019     V USA začne soudní proces, ve kterém se budou projednávat důkazy o řízené demolici newyorských Dvojčat. Po 17 letech se tak začne u amerického soudu projednávat žaloba pozůstalých po obětech útoků z 11. září proti pochybné závěrečné zprávě americké organizace NIST

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/velky-prulom-ve-vysetrovani-11-zari-2001-v-usa-zacne-soudni-proces-ve-kterem-se-budou-projednavat-dukazy-o-rizene-demolici-newyorskych-dvojcat/

 

O ruskou vakcínu proti koronaviru vyjádřilo zájem 40 zemí

 

 4.9. 2020     Ruský fond přímých investic zaznamenal zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru ze 40 zemí světa. Rusko se domluvilo na výrobě vakcíny v pěti zemích a existující kapacity umožní výrobu až 500 milionů dávek ročně.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020090412472665-o-ruskou-vakcinu-proti-koronaviru-vyjadrilo-zajem-40-zemi/

 

Německo: Římskokatolická církev pomáhá

 

 s dovozem muslimských vetřelců

 

 6. 9. 2020 Napsal Slovanka     V červnu vyzval papež František k „vytvoření cest“ pro statisíce muslimských vetřelců, aby se mohli usadit v Evropě. V loňském roce papež prohlásil, že Řím je „městem mostů, nikdy zdí!“ A že „Ježíš požaduje“, a přijímáme muslimské vetřelce.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/nemecko-rimskokatolicka-cirkev-pomaha-paserackym-neziskovkam-s-dovozem-muslimskych-vetrelcu/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Oživení raketojaderného „Vlaku Přízrak“

 

ochladí nadšení amerických agresorů…

 

 6. 9. 2020 Janinna  Na konci dvacátých let začalo vedení Ruské federace uvažovat o oživení této složky ozbrojených sil. Byl představen nový projekt s názvem „Barguzin“. Předpokládalo se, že takový BZHRK bude vybaven šesti ICBM RS-27 Jars nebo Jars-M a jeho uvedení do provozu bylo naplánováno na rok 2020.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/oziveni-raketojaderneho-vlaku-prizrak-ochladi-nadseni-americkych-agresoru/

 

Západo-Evropané prchající před islámem do ČR: Nedovolte

 

zničit ČR migrací a islámem tak, jak byl zničen Západ!

 

 7.9. 2020 , LukᚠLhoan      Zapadni Evropa je ztracena, už bude islamizováná neodvratně. Pouze otázkou je, jak rychle ten proces poběží. Podaří se prchajícím Evropanům svým svědectvím probudit doposud spící většinovou českou společnost a ubráníme se zničení našeho domova?

      Odkaz:     https://cz24.news/zapado-evropane-prchajici-pred-islamem-do-cr-nedovolte-znicit-cr-migraci-a-islamem-tak-jak-byl-znicen-zapad/

 

Rosatom v Bělorusku spouští jadernou

 

elektrárnu, do projektu se zapojily i české firmy

 

 24.8.2020 , Vladislav Větrovec , by admin     Výstavba Běloruské jaderné elektrárny, kterou má na starosti ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, se pomalu chýlí ke konci. Jaderná elektrárna se dvěma bloky typu VVER-1200 má celkový instalovaný výkon 2400 MWe a pokryje tak třetinu domácí spotřeby elektřiny.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/08/rosatom-v-belorusku-spousti-jadernou-elektrarnu-do-projektu-se-zapojily-i-ceske-firmy/

 

Univerzita Johna Hopkinsa šokovala

 

správou o chrípkových vakcínach. INFO!!!

 

 2. září 2020 , redakce CZ24 News    „Očkovanie proti chrípke je menej prospešné a menej bezpečné ako sa oficiálne tvrdí. Pričom hrozba chrípky sa preceňuje a štúdie dokázali, že u detí do 5 rokov má toto očkovanie nulovú – ešte raz nulovú – efektívnos“.

      Odkaz:     https://cz24.news/univerzita-johna-hopkinsa-sokovala-spravou-o-chripkovych-vakcinach/

 

60 let diplomatických vztahů KLDR a Kuby

 29.8. 2020 , Pchjongjang      Kim Čong Un zaslal blahopřejný telegram soudruhu Raúlovi Castrovi Ruz a

     obdržel též blahopřejný telegram od Raúla Castra Ruz

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/09/01/60-let-diplomatickych-vztahu-kldr-a-kuby/

 

Odpověď samotného Josifa Vissarionoviče Džugašviliho

 

– Stalina na pokroucené názory uváděné v článku :

 

 https://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/stalin-mel-rozum-nikdy-nebyl-marxista-sami-komuniste-se-ho-zrekli.html

     Z přednášek "O základech leninismu" proslovených marxistou-leninovcem Josifem Vissarionovičem Džugašvilim – Stalinem na Sverdlovově universitě. Z knihy - Josef V. Stalin „Otázky leninismu“ Nedovtipové, kteří termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus "šermují" bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

      Celý text:      Marxismus-leninismus.doc

      K tématu také:      Matouci-chaos.doc ,  Neomarxismus.doc , Cirkus.doc

 

Velvyslanci Číny a Ruska zveřejnili článek

 

 2.9. 2020     Čína a Rusko jako hlavní vítězové druhé světové války a stálí členové Rady bezpečnosti OSN dodržují obecně uznávaný pohled na historii druhé světové války, staví se proti neoprávněné manipulaci s historií a nesou zvláštní poslání udržovat světový mír a bezpečnost a podporovat lidský rozvoj a pokrok.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/worldnews/3884/20200902/536822.html

 

Ron Unz: Jak mohl Washington v listopadu 2019

 

 vědět, že se v Číně v lednu 2020 objeví Covid-19?

 

31.8. 2020 ,  z the Unz Review vybral a přeložil  - Lubomír Man -      Začátkem srpna t.r. citovala americká televize ABC čtyři na sobě nezávislé zdroje, které už v listopadu roku předchozího varovaly v Asii umístěné americké vojenské síly USA před nekotrolovatelnou epidémii, vyskytující se v oblasti čínského města Wu-chan.

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/10826-ron-unz-jak-mohl-washington-v-listopadu-2019-vedet-ze-se-v-cine-v-lednu-2020-objevi-covid-19

 

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

 

 2.9.2020 , Elena Pustovojtová     Čína předběhla USA 10tinásobně. Každoročně zakončí úspěšně vysokoškolské studium více než 8 milionů studentů, v oblasti vědy a techniky pracuje více než 100 milionů lidí. Výdaje Číny na vyšší vzdělání od r. 2000 vzrostly více než 10krát, USA je za tu dobu zvýšily pouze 1,8krát. Vedení Pekingu v oblasti ochrany státních zájmů pevně odolává.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8421-americe-se-nedari-zastavit-rust-prevahy-clr.htm

 

Londýn odtajnil správu o úlohe tajných

 

služieb Mi-6 a CIA pri puči v Iráne v roku 1953

 

 USA, 29. august 2020 (AM) – Británia odtajnila správu o úlohe MI6 a CIA pri štátnom prevrate v Iráne v roku 1953. „Štátny prevrat stál 700 000 GBP (približne 10 miliónov GBP v cenách roku 2020). Viem o tom, pretože som to bol ja, kto som ich minul, “uviedol bývalý agent MI6 Norman Darbishire.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/29/londyn-odtajnil-spravu-o-ulohe-tajnych-sluzieb-mi-6-a-cia-pri-puci-v-irane-v-roku-1953/

 

Bělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?

 

 31.8.2020 , William Engdahl , Global Research     V každém případě Bělorusko čelí Západem řízené barevné revoluci, která je v plném proudu. Je zcela zřejmé, že NATO a západní globalistické skupiny pracovaly na svržení Lukašenka již hodně dlouho předtím, než začaly události, spojené s covid-19.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8419-belorusko-proc-se-lukasenko-dockal-barevne-revoluce-prave-ted.htm

 

Z kroniky Pohraniční stráže - 1950

     Život v tomto roce ztratilo 38 příslušníků SNB. Z Pohraniční stráže SNB zahynuli při plnění úkolů vrchní strážmistr Václav Anschlag (+1. 1. 1950) mladší strážmistři Jaroslav Hodboď (+23. 8. 1950), Bohuslav Zeman (+10. 9. 1950) a štábní strážmistr Jaroslav Slavík (+26. 1. 1950). Bezpečnostním orgánům ČSR se podařiloodhalit 80 teroristických skupin, které připravovaly a prováděly destrukční akce a další násilné činy.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1950.doc

 

Sme svedkami 3. svetovej psychologickej

 

vojny totalitného liberalizmu

 

 28.08.2020 , Peter Švec     Psychologická vojna nadobudla charakter 3. svetovej vojny. Je to najnebezpečnejšia forma vojny. V súčasnosti disponuje množstvom paralelných metód od kybernetickej, cez informačnú, mediálnu, spravodajskú, špionážnu, diskreditačnú, infiltračnú, až po politickú, kultúrnu, propagandistickú vojnu...

      Odkaz:     https://www.infovojna.sk/article/sme-svedkami-3-svetovej-psychologickej-vojny-totalitneho-liberalizmu

 

Ruská flotila sa vracia na Kubu

 

 30. srpna 2020 , Sergej Maržeckij     Od roku 2014, keď sa konečne ukázalo, že Rusko sa nebude môc spriateli so Spojenými štátmi, sa hovorí o možnosti návratu ruskej armády na Kubu. Pravdepodobne sa po modernizácii kubánskeho prístavu otvorí druhé zahraničné materiálne a technické zásobovacie miesto pre ruské námorníctvo.

      Odkaz:     https://cz24.news/ruska-flotila-sa-vracia-na-kubu/

 

Blahopřejné telegramy Hitlerovi

 28.8. 2020    Vysoudí rod Lichtenštejnů ve Štrasburku zpět své bývalé československé majetky? V knize Lichtenštejnové v Československu profesora Horčičky, která vyšla v roce 2014, je materiálů a důkazů o náklonnosti či vstřícnému vztahu vůči nacistům ze strany Lichtenšejnů nespočet.

      Odkaz:     https://cz24.news/blahoprejne-telegramy-hitlerovi-financni-prispevky-pri-budovani-nacistickych-struktur-sa-a-ss-na-uzemi-ceskoslovenska-rec-je-o-rodu-lichtenstejnu-kteri-se-misto-omluvy-a-pokani-drze-soudi-ve-strasb/

 

Petr Akopov: Proč nás přesvědčují, že Navalnyj byl otráven?

 

 27. srpna 2020 , Petr Akopov      Zůstane z toho totéž, co vždycky: obvinění bez důkazů. Pro mediální a politické hrátky dostatečná potrava. A za čas se zapomene, že žádné důkazy nebyly. Zůstane jen tvrzení vydávané za prokázanou skutečnost. Ostatně – kde je (pokud je) teď asi dvojitý agent Skripal a jeho dcera?

      Odkaz:     https://cz24.news/petr-akopov-proc-nas-presvedcuji-ze-navalny-byl-otraven/

 

Kam jsme to proboha došli za těch 30 let?

 

 27.8.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc     Skandální případ zmařeného projektu výstavby parní elektrárny ADULARYA v Turecku. Sobotkově vládě se podařil husarský kousek, a to, přenést škody za zmařený projekt výstavby tepelné elektrárny Adularya z viníka - rakouské firmy Andritz na českého daňového poplatníka.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/kam-jsem-to-proboha-dosli-za-tech-30-let.html

 

Konec blahobytu anglosaských důchodců

 28. 8. 2020 , Viktorie Nikiforová     V USA v principu neexistuje bezplatná péče o staré lidi a místní tradice nezavazuje děti, aby se o své rodiče staraly. Čas blahobytu z výnosů kapitálového penzijního připojištění je nenávratně pryč. V roce 2019 zveřejnil Bloomberg data, podle kterých 48% Američanů ve věku nad 55 let nemá na svých důchodových účtech ani penny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5295-konec-blahobytu-anglosaskych-duchodcu-jen-chudoba-a-bezpravi-jako-ve-tretim-svete-stari-britove-prodavaji-strechu-nad-hlavou-americane-kocuji-v-karavanech-mizerne-placena-prace-az-do-smrti.htm

 

Geniální speciální operace, kterou nenápadně

 

provedl Putin v těchto dnech

 

 25. 8. 2020 , yandex , vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová    Pouze za tři dne se opozici podařilo rozhoupat lidí tak, že celkově asi 10% obyvatelstva vyšlo na protesty. Západní „židle“, kterou si už nahřál Lukašenko, vykopli z pod něho samotní západní „partneři“. Po uplynutí pouze několika dnů Lukašenko telefonuje Putinovi, a dále pak celý týden do Běloruska přilétají další letadla i FSB i obyčejná. Protesty začínají splaskávat.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/genialni-specialni-operace-kterou.html

 

Proč to bude Čína, kdo ovládne původně „americké století“?

 (Ředitel FBI Christopher Wray o konci "amerického století".)

 

 25.8.2020 VSa     Co doopravdy stojí za nenávistí vůči Číně? Wray to sám řekl: ekonomicky a technologicky je Čína už na úrovni USA. Jednoduše řečeno, Čína jde nahoru a USA dolů. V roce 2014 se čínský HDP, měřeno v paritě kupní síly, dostal nad ten americký. V roce 2019 se poprvé od vedení statistiky přihodilo to, že USA nebyly zemí s největším počtem patentů.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31208

 

Rusko zverejnilo tajné zábery najväčšieho jadrového výbuchu v histórii

 

 Moskva 26. augusta 2020.   https://youtu.be/XJhZ3i-HXS0       Explozívna sila bomby bola 50 megaton – ekvivalent 50 miliónov ton konvenčnej výbušnej látky. Bomba bola 3333-krát silnejšia než americká atómová bomba zhodená v roku 1945 na japonské mesto Hirošima. Záblesk výbuchu bolo vidno do vzdialenosti 1000 kilometrov, atómový hríb siahal do výšky 65 kilometrov, pričom jeho „klobúk“ mal priemer 95 kilometrov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/rusko-zverejnilo-tajne-zabery-najvacsieho-jadroveho-vybuchu-v-historii/2274792

 

Jak vypadá situace v boji hlavního proudu medií s medii alternativními?

 

 24. srpen 2020 , Emil Kalabus     Západní svět se dostal do situace, že dominantní média mohou lhát a u veřejnosti jim to překvapivě projde. Nedůvěra lidí v alternativní informace je přímo úměrná jejich vlastnímu strachu z poznání, že svět tvořený médii je jen iluze, za kterou číhá jen morální bahno hamižných elit a krvavý boj o ovládnutí světa.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/jak-vypada-situace-v-boji-hlavniho-proudu-medii-s-medii-alternativnimi.html

 

Vykonstruovaný soudní proces s Julianem Assangem

 

- Krutá pseudosoudní fraška

 

 20. 8. 2020 , Thomas Scripps      Trestní řízení s Julianem Assangem je ostudný a ponižující vykonstruovaný soudní proces, který má dostat nevinného muže do vězení nebo do cely smrti kvůli tomu, že odhalil zločiny amerického imperialismu. Assangeův tým právníků nyní čelí rozhodnutí, zda akceptovat další sabotហpřípadu svého klienta, nebo prodloužit ohrožení jeho života pobytem ve vězení po dobu několika dalších měsíců.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/vykonstruovany-soudni-proces-s-julianem.html

 

Michail Chazin: Rusko připravuje „otočku doleva“

 

 21. 8. 2020 Janinna     I zástupcům liberálních kruhů je již zřejmá nemožnost Ruska existovat v rámci starého modelu. Putin odstraní liberály, i kdyby jen proto, že v této chvíli bude konečně jasné, že v příštích několika letech nebudou schopni zaručit Rusku příliv zahraničních investic. A právě tento faktor byl rozhodující v těch dobách kdy jim bylo všechno odpouštěno. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-rusko-pripravuje-otocku-doleva/

 

Používáte bezdrátová sluchátka? Víme, v čem

 

spočívá jejich největší nebezpečí

 

 23.8.2020 , Alexandr Timofejev     Největším nebezpečím bezdrátových sluchátek je vyzařování elektromagnetických vln v blízkosti mozku. Odborník zdůraznil, že takové záření je pro mozek nebezpečné.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020082312411022-pouzivate-bezdratova-sluchatka-vime-v-cem-spociva-jejich-nejvetsi-nebezpeci/

 

Zločiny komunismu (?)

 ( Výňatek z článku.)

 

 22.8.2020  ,  Jiří Vaško     Zločiny – a to mnohem více, v daleko větším měřítku a daleko horší – páchali určití lidé ve jménu Božím či v zájmu katolické církve či feudalismu, kolonialismu, nacismu, rasismu a dosud páchají mj. v zájmu imperialismu nebo ve jménu islámu. Velehoru másla na hlavě pak mají velké bankovní domy a finanční oligarchové, kteří mnohdy i velmi aktivně, v zájmu dosažení co největšího zisku a množení kapitálu, zločiny včetně válek podporovali,  často i provokovali (a stále tak činí).

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8411-zlociny-komunismu.htm

 

21. srpen 1968: mýty a skutečné kontury

 Josef Skála :  Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO, narůstající západně od našich hranic. Když se roku 1988 ptal jeden novinář Gorbačova, jaký je rozdíl mezi ním a Dubčekem, odpověď zněla: „Pouze těch dvacet uplynulých let.“ Svět míří na civilizační křižovatku, nemající srovnání. Průchodné, civilizované a udržitelné řešení všeho, co nemá kudy obejít, leží až za horizontem systému, „tunelujícího“ drtivou většinu lidského společenství. To proto je síla, mířící k lepší budoucnosti, tolik ostouzena.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

      Výňatek z článku:      21-srpen-1968.doc

 

Lichtenštejnsko žaluje Česko. Kvůli majetku

 

se chce soudit ve Štrasburku

 

 19.8. 2020 , Petr Švihel    Lichtenštejnské knížectví se rozhodlo kvůli svým nárokům na zabavený majetek zažalovat Česko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Spor se točí kolem zabavení rodového majetku po druhé světové válce.

      Odkaz:     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lichtenstejnsko-zene-cesko-k-soudu-ve-strasburku-kvuli-sporu-o-majetek-116617

                      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/seznam-ziskal-kompletni-prehled-co-chteji-v-cesku-vysoudit-lichtenstejnove-65284

 

Hampl rozdrtil soudy a zákony: „Naši volení zástupci ale

 

 mají důležitější starosti. Třeba svobodu tisku v Bělorusku”

 

 19.8. 2020     Např. některé paragrafy českého trestního zákona nesmějí být aplikovány na muslimy. Jedná se již o minimálně třetí případ, kdy české soudy vynesly rozsudek zdůvodněný tím, že před soudem stojí muslim a že tudíž nemůže být plně uplatněno české právo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081912397947-hampl-rozdrtil-soudy-a-zakony-nasi-voleni-zastupci-ale-maji-dulezitejsi-starosti-treba-svobodu/

 

Svět přirozený a ťnadpřirozenýŤ

 Jana   Nová , Haló noviny, 10.8. 2020 , str. 4      Když si lidé nebyli a nejsou s to pomoci s nebezpečenstvími a problémy sami, volají mnozí na pomoc bohy a další nadpřirozené síly. V současnosti ohrožuje existenci lidstva na celé Zemi globalistický korporátní fašismus. Odvaha experimentovat a odvaha obětovat všechny své pozitivní síly je mravním základem dosažení nového celoplanetárního lidského světa...

      Celý text:      Svet-prirozeny.doc

 

CIVILIZAČNÍ PERSPEKTIVY

- projev Vladimíry Vítové, Příčovy 15. 7. 2020

 

 16.8. ANS, Vladimíra Vítová     Existují dva hlavní směry dalšího civilizačního vývoje na planetě zemi. První směr symbolizuje globální politika euroamerických mocností - jde o permanentní prosazování koloniální a neokoloniální politiky západních mocností.  Druhý směr politického vývoje reprezentuje pronárodní vize zemí BRICS a zcela konkrétně Ruska.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/civilizacni-perspektivy-projev-vladimiry-vitove-pricovy-15-7-2020.html

 

Skutečné Bělorusko: Majdan prezidenta neporazí.

 17. 8. 2020 , Petr Akopov      Pokus o uspořádání Majdanu v Bělorusku ztroskotal – i když nepokoje v Minsku a dalších městech budou nějakou dobu asi ještě pokračovat. Jak to vidí místní obyvatelé? Bratrské národy včera a dnes. Bělorusko je součást Ruska. Nikoli Ruské federace, ale tisícileté ruské domoviny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5274-skutecne-belorusko-majdan-prezidenta-neporazi-jak-to-vidi-mistni-obyvatele-bratrske-narody-vcera-a-dnes-odpovednost-za-docasne-ztracene-deti-kdyz-si-netroufnete-na-putina-plivnete-na-lukasenka.htm

 

Erik Best: Kdo nyní řídí diverzní jednotku na ministerstvu zahraničí?

 

 15. srpna 2020 , Erik Best     V rozhovoru pro Radiožurnál se pochlubil bývalý velvyslanec v USA a Rusku, diplomat Petr Kolář, že na ministerstvu zahraničí spoluzaložil diverzní jednotku…

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/erik-best-kdo-nyni-ridi-diverzni-jednotku-na-ministerstvu-zahranici/

 

V Rusku vyvinuli novú metódu detekcie stealth zariadení

 Rusko, 15. júl 2020 (AM, Sputnik)  „Táto metóda je založená na analýze radarového tieňa pozorovaného objektu,” vysvetlili jeho tvorcovia pre Defending Russia. Vysielač a prijímač týchto radarov sú oddelené, aby bolo možné vyhlada objekty nachádzajúce sa medzi nimi. Podža National Interest je tento radar omnoho mobilnejší ako západné radary.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/15/v-rusku-bola-vyvinuta-nova-metoda-detekcie-stealth-zariadeni/

 

Jsme v neuvěřitelném nebezpečí a nelze jen čekat!

 

 Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety a Bierutovy dekrety,jenž jsou si značně podobné. Jsou defakto posledním obranným valem a překážkou v pohlcení národní suverenity a identity našich zemí s Němci.

      (přišlo e-mailem)

      Celý text:      Nelze-jen-cekat.doc

 

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

 

 17.8.2020 , The Saker     Lukašenko se snažil využívat historické identity mezi ruským a běloruským lidem a neustále od Ruska žádat pomoc. Jsem si jistý tím, že Rusko má v Bělorusku více než dostatečný vliv a zdroje, aby si vynutilo tyto změny. Ano, bylo by to obtížné i nebezpečné, ale pokud k tomu nedojde, mohlo by to vést k mnohem horšímu výsledku.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8406-putin-a-rusko-celi-velmi-vazne-krizi-v-belorusku.htm

 

Naď v tichosti odstúpil vojenské letisko Sliač Američanom

 

 8.8. 2020 , JÁN DIBALA     To my sa podiežame na ochrane USA poskytovaním územia SR na rozmiestnenie ich prostriedkov, lebo tým ich operačne zvýhodňujeme. Navyše, odčerpávame čas prieskumných a úderných kapacít smerovaných proti USA a presúvame ich na seba.

      Odkaz:      https://www.extraplus.sk/clanok/nad-v-tichosti-odstupil-vojenske-letisko-sliac-americanom

 

Nevím, proč vláda buduje integrační centra pro imigranty a azylanty, když

 

vláda včetně premiéra Babiše stále deklaruje, že imigranty přijímat nebude...

 

 17.8.2020 , LukᚠPetřík     Ministerstvo vnitra vydalo výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, jejímž cílem je „Provoz integračních center v Ústeckém, Jihomoravském a Královéhradeckém kraji a hl. m. Praze v letech 2021-2022“.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42956-nevim-proc-vlada-buduje-integracni-centra-pro-imigranty-a-azylanty-kdyz-vlada-vcetne-premiera-babise-stale-deklaruje-ze-imigranty-prijimat-nebude-.aspx

 

Západ nedokáže urobi nič ani v prípade, ak by

 

Moskva anektovala Bielorusko

 

Minsk 14. augusta 2020 Gabriel Gačko (HSP/Foto:TASR/AP)     Žiadnej pomoci kolektívneho Západu sa nedočkajú ani bieloruskí aktivisti, ktorí sa v Minsku pokúšajú o vlastný plagiát kyjevského majdanu. Ak by Moskva v Minsku vojensky zasiahla, západní „partneri“ sa zmôžu nanajvýš na nejaké sankcie, možno ani na tie, keďže ich efekt je minimálne pofidérny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/zapad-nedokaze-urobit-nic-pripade-by-moskva-anektovala-bielorusko/2262124

 

Proč vyšší vrstvy zničí samy sebe?

 

 13.8. 2020 , Petr Hampl     Schválení jednoho nového zákona ve státě New Jersey, že napříště budou i lidem bez státního občanství vydávány licence v profesích jako lékař nebo advokát, je součástí širšího trendu. Bude mít naprosto děsivý dopad na příslušníky blahobytné vyšší třídy.

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=256130

     (Poznámka správce:   Západní superelity totiž potřebují "podříznout" i většinu tzv. zlaté půlmiliardy - viz 43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – kde se dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Dnes je 20. výročí katastrofy jaderné ponorky Kursk.

 

 12.8. 2020 , Nasredin , https://lenta.ru/articles/2020/08/12/kursk/     Podle všech známek byl Kursk zasažen právě těžkým americkým torpédem MK-48 (výbušná hlavice má hmotnost cca 300 kg). Za normálních okolností by měl nějakou šanci ustát i tento zásah, ale torpédo z americké ponorky USS Memhis zasáhlo skladiště torpéd Kursku a přivedlo uskladněnou munici k výbuchu, což bylo pro osud Kursku fatální.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/dnes-je-20-vyroci-katastrofy-jaderne-ponorky-kursk/

 

Fox News: Hrozbou pro demokracii v USA jsou její vlastní tajné služby!

 

 14. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)    Tím, že vykreslila Trumpa jako agenta Ruska a skrývala důkazy o jeho nevině, FBI udělala „nejšpinavější politický kousek v historii", napsal Gregg Jarrett, komentátor Fox News.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-hrozbou-pro-demokracii-v-usa-jsou-jeji-vlastni-tajne-sluzby/

 

Jak se chránit před elektromagnetickým zářením

 (vytaženo z archivu)

March 19, 2019Dr. Joseph M. Mercola , překlad: Vlabi     Moře elektromagnetických polí (EMP) je nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni. Většina záření pochází z mobilních telefonů, rozhlasových věží, počítačů, inteligentních měřících přístrojů a Wi-Fi.

      Odkaz:      https://naseveru.org/2019/03/19/jak-se-chranit-pred-elektromagnetickym-zarenim/

      Celý text:      Jak-se-chranit.doc

 

V Bělorusku vypukla barvená revoluce – bude druhý Majdan?

 11. 8. 2020 Lukašenko sklízí hořké plody své politiky dvou židlí. V Bělorusku vypukla po vítěztví prezidenta Lukašenka barevná revoluce. Lukašenko teď sklízí hořké plody toho, co sám považoval za “mazanou politiku”, když se pokoušel hrát na dvě strany.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/v-belorusku-vypukla-barvena-revoluce-bude-druhy-majdan-a-hned-pote-

 

Ruské terénní vozidlo na nízkotlakých pneumatikách dobývá svět.

 9.8.2020     Hlavní předností terénních vozidel značky TREKOL je jejich jednoduchost konstrukce, spolehlivost a pohodlí. Díky jednoduchým konstrukčním řešením s využitím i sériových náhradních dílů domácí produkce se podařilo dosáhnout vysokých možností údržby.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020080912327808-jednoduche-a-spolehlive-jako-kalasnikov-ruske-terenni-vozidlo-na-nizkotlakych-pneumatikach-dobyva/

      Celý text:      Trekol.doc

 

Dotuje Brusel ČR nebo naopak?

 

 9.8. 2020 Přišlo emailem     Z České republiky odchází (za 8 let) 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!! A do České republiky může přijít (z EU ) až 550 miliard! Takže jsme výhodný zlatý důl!

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/08/8398-dotuje-brusel-cr-nebo-naopak.htm

 

Známý novinář Thierry Meyssan: Izrael ničí

 

východní Bejrút novou zbraní

 

 11.8. 2020 , Redakce AC24     Izraelský premiér nařídil zničení skladu zbraní Hizballáhu v Bejrútu novou zbraní. Zjevně se nejedná o atomovou bombu ve strategickém smyslu (nebo jde o termobarickou bombu?).

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/znamy-novinar-thierry-meyssan-izrael-nici-vychodni-bejrut-novou-zbrani

 

Po válce jsme chtěli socialismus, v 68 přidat

 

lidskou tvář, v 89 demokracii. A dnes…??

 

 10. 8. 2020 Janinna komentáře 3 Autor: David Dvořák     Chybí tady diskuze, kterak mohl ten nenáviděný a neschopný "bolševik" financovat 200.000. vševojskovou armádu, státní bytovou výstavbu, kde bral peníze na všechny ty přehrady, elektrárny vč. atomových, elektrifikaci železnice, stavbu dálnice, ...

     Po r. 1989 jsme měli 30 let a výsledek? Vše zprivatizováno, rozkradeno, zničeno.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/po-valce-jsme-chteli-socialismus-v-68-pridat-lidskou-tvar-v-89-demokracii-a-dnes/

 

Ruský systém varovania pred raketovým útokom Kupol

 

rozšíril satelit Tundra

 

 Rusko, 6.august 2020 ( AM ) – Zjednotený kozmický systém varovania pred raketovým útokom s názvom Kupol, ktorý bol vytvorený pre ruské ministerstvo obrany, je v operačnom nasadení.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/06/rusky-system-varovania-pred-raketovym-utokom-kupol-rozsiril-satelit-tundra/

 

Príde ďalšia kríza, horšia ako v roku 2008.

Otázka je, kožko máme času. (Vytaženo z archivu.)

27.7.2018 , ROZHOVOR , Artur Bekmatov     Ekonóm Peter Staněk (69) z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied:  kríza je tu, bude desivá a horšia ako tá v roku 2008, lebo my sme krízu v roku 2008 nevyriešili — my sme ju prekryli prevzatím dlhov finančného sektora na plecia štátov a natlačením obrovského objemu obeživa, ktoré je nekryté."

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/201807277786653-slovensko-financni-krize/

 

Agonie starého světa

kam jde lidstvo?

 Rozhovor Sergeje Pravosudova s Andrejem Fursovem     Žijeme v podmínkách systémové krize kapitalismu, jeho konečné fáze. Šance pro Rusko vymanit se z globální pasti tu je. Rusko má spoustu zkušeností s vyskakováním z pastí, když je na celém světě krize. To však neznamená, že to tak bude vždy. Doufejme v to a pracujeme na tom.      Antonio Gramsci má úžasnou tezi: „Pesimismus rozumu a optimismus vůle.“

      Odkaz:      https://zavtra.ru/blogs/agoniya_starogo_mira

      Celý překlad:      Agonie-stareho.doc

 

Vakcína proti koronaviru pro každého občana Evropské unie

 8. 8. 2020     Evropská unie podepsala smlouvu s farmaceutickým gigantem AstraZeneca na dodávku 400 milionů dávek vakcíny proti Covid-19. 400 milionů je suma, která se kryje v počtem obyvatel Evropské unie.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/prodano-vakcina-proti-koronaviru-pro-kazdeho-obcana-evropske-unie-ale-zadna-odpovednost-za-vedlejsi-ucinky-400-miliard-co-kdyz-dostanu-obrnu-kde-je-dukaz-o-existenci-pandemie/#.Xy-_W37gqr8

 

Ruská zbraň "posledního soudu", kterou by americká armáda nezvládla!

 

 8.8. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Ruské jaderné torpédo „Poseidon“ dosáhlo pod vodou až 200 km/h!Vyvíjí ohromnou rychlost, nedosažitelnou pro ponorky, s ponorem do kilometrové hloubky, nezávisle vypočítá optimální trasu k cílovému bodu. Rozsah je neomezený. To vše dělá podvodní dron extrémně obtížným cílem pro protiponorkovou obranu zemí NATO.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruska-zbran-posledniho-soudu-kterou-by-americka-armada-nezvladla/

 

Euroarmáda: Muslimští hrdlořezové poslaní na vlastní lidi?

 5. 8. 2020 , Branislav Michalka      Projekt společné evropské armády má podporu na nejvyšších příčkách moci. Emmanuel Macron, Angela Merkelová, Ursula von der Leyenová a další vládci unie se předhánějí v jejím doporučování. Příslušníci cizích národů nemají totiž takové zábrany při potlačování nepokojů jako příslušníci domácího obyvatelstva.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5254-euroarmada-muslimsti-hrdlorezove-poslani-na-vlastni-lidi-vypecena-anketa-na-slovensku-koronakrize-pribrzdila-hrozba-se-vrati-s-vetsi-silou-inspirace-u-cisare-nova-bezpecnostni-strategie-eu.htm

 

O tlouštíkovi, chlapečkovi a svatém Petrovi

 

aneb Šlo vyhrát válku bez bomby? (Vytaženo z archivu.)

 

 Srpen 2015 , Martin Marcikán, Milan Vidlák  Svržení atomových bomb bylo pouze záminkou, která byla prohlášena za hlavní příčinu skončení války. Je však jisté, že Japonci by kapitulovali ve chvíli, kdy by do války vstoupilo Rusko.“

      Odkaz:      http://www.casopis-sifra.cz/o-tloustikovi-chlapeckovi-a-svatem-petrovi/

 

Bezpečnost domova: Obrana státu bez domobrany nezafunguje.

 5. 8. 2020 , Petr Hampl ,  ProtiProud     Útok proudem migrantů se stal standardní součástí válčení. V tuto chvíli víme o jediné účinné odpovědi na tyto změny. Vyzbrojit obyvatele vlastní země a poskytnout jim potřebný výcvik. To ukazuje k branným silám, jejichž základ tvoří domobrana.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/bezpecnost-domova-obrana-statu-bez.html

 

USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

 (Připomenutí z archivu k problematice koronaviru.)

17.1. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, rg.ru, foto: arch.)     Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. „Alarm vyvolává vývoj biotechnologií, který lze přičíst výzkumu dvojího užití. Nevylučujeme možnost rozvoje nové generace biologických zbraní v řadě zemí," uvedl

      Odkaz:      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-vytvorily-ve-svete-vice-nez-200-vojenskych-biolaboratori/

 

Prezident Beneš měl pravdu

 

 3. 8. 2020 , J. Kojzar, Rozhovor s Annou Štofanovou     Prý se opět připravuje pochod na Brno, jako připomínka údajného násilného a krvavého "vyhnání" Němců v květnu roku 1945. Mladé generaci se má vrýt do paměti, že v roce 1945 se odsunem brněnským Němcům stalo velké příkoří a nenahraditelná škoda pro zánik multikulturního města Brna. A to Sudetoněmeckému landsmanšaftu (SL) umožňuje nastolovat další požadavky, jak to vyjádřil B. Posselt v řadě vystoupení.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54057329

      K tématu:   Brn-poch-smrti.doc

 

Nová hrozba od Erdogana, varuje Petr Hampl. „Istanbul“

 

je k ničemu. Hrůzná čísla z Německa jako důkaz

 

 29.7. 2020 , Petr Hampl , ROZHOVOR     V Německu úmluva platí, přesto tam proběhlo na 70 tisíc ženských obřízek, ve Švédsku zase řeší rekordní počet znásilnění. My v České republice nedokážeme vyřešit sebevražedné chování Německa nebo Francie. My můžeme udělat jediné – co nejrychleji a co nejneprodyšněji se izolovat od kolabující západní Evropy.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nova-hrozba-od-Erdogana-varuje-Petr-Hampl-Istanbul-je-k-nicemu-Hruzna-cisla-z-Nemecka-jako-dukaz-632045

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Jak zkušený novinář přišel o místo, protože napsal

 

 pravdu o muži, o kterém se smí mluvit jenom hezky

 

 2.8.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     John Kass, novinář, který v těchto novinách působí již 23 let, ve svém sloupku 22. července napsal, že „jde o velká města vedená demokratickými starosty, kde se vraždění a střílení gangů vymklo kontrole a kde mají dosud živá centra měst našlápnuto k tomu, aby se stala městy duchů“.

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/jak-zkuseny-novinar-prisel-o-misto-protoze-napsal-pravdu-o-muzi-o-kterem-se-smi-mluvit-jenom-hezky/

 

Nevážené a závislé soudy v Praze, na čí pokyn

 

a zadání vynášíte rozsudky?

 

 4.8.2020 , Růžena Chrastekova     Právo dostává pořádnou nakládačku a víra ve spravedlivou justici u nás prudce klesá. Naši soudci a soudkyně, především v Praze, tvrdě odsuzují, předsudečně až, každé vymezení se proti menšinám a imigrantům, ale nebezpečné vyhrožování a podněcování k nenávisti vůči prezidentu republiky, to jim ani trošku nevadí, to je zřejmě jen to uličniství, dokonce ani přestupek ne.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nevazene-zavisle-soudy-v-praze-na-ci-pokyn-zadani-vynasite-rozsudky

 

Jaderná okřídlená střela "Burevestnik" dramaticky

rozšiřuje kosmické  perspektivy Ruska

 28. července 2020, text: Alexandr Timochin     Technologie a znalosti získané během vývoje takového motoru, jakož i přítomnost kompaktního, ale výkonného reaktoru, který je v současné době bezpochyby jedním z nejpokročilejších reaktorů na světě, umožní v blízké budoucnosti dopravit lidi a náklad na oběžnou dráhu Země, bez jakýchkoli oddělitelných stupňů. V roce 2019 bylo známo, že v Roskosmosu existují zastánci vytvoření raketoplánu s jaderným pohonem.

      Odkaz:      https://vz.ru/society/2020/7/28/1052025.html

      Celý překlad:      Burevestnik.doc

 

Putin aktivoval „černou listinu“ – Chazin

 

 1. 8. 2020 Janinna     Postavy z ruské liberální komunity, které se pokusily přivést na ulici lidi, kteří mohli zůstat bez peněz po dobu pandemie, budou v blízké budoucnosti „začištěny“, řekl známý ekonom Michail Chazin.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putin-aktivoval-cernou-listinu-chazin/

 

Americké sliby byly lži. Vojenská biolaboratoř

v Almatě musí být okamžitě uzavřena!

 2.8. 2020 , Ajnur Kurmanov , news-front.info     V zájmu národa Kazachstánu je nyní nutno bez meškání zavřít tyto objekty a zastavit práci na programech Pentagonu. Je třeba se vzdát tohoto smrtícího neokoloniálního kurzu, jinak nás očekává nevyhnutelná katastrofa!

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/americke-sliby-byly-lzi-vojenska.html

 

Naše novodobé Lipany, tentokrát v Bruselu

 

 24.7.2020 , Jaroslav Tichý     O penězích, o které se členské země EU v tom či onom rozsahu „musí“ zadlužit, aby naplnily předem direktivně stanovenou částku 750 mld. EUR, o níž nikdo pořádně neví, odkud se vzala. A na nás, jako ty husity, kteří to přežijí, pak zbude povinnost splácet. Hodně a dlouho.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/nase-novodobe-lipany-tentokrat-v-bruselu/

 

Francúzi vydierajú Poliakov: Odmietnete

Istanbulský dohovor? Nedostanete peniaze!

  31.7. 2020 , Ivan Lehotský , Redakce CZ24 News      EU: Neškodný, všeobecne deklaratívny a k ničomu nezaväzujúci… pamätáte sa? Takýto vraj je Istanbulský dohovor, ktorý Požsko v minulosti podpísalo a teraz ho chce vypoveda. A ajhža: liberálni fašisti ovládajúci Európu hrozia, že za to Poliakom zoberú eurofondy.

      Odkaz:      https://cz24.news/francuzi-vydieraju-poliakov-odmietnete-istanbulsky-dohovor-nedostanete-peniaze-ked-lakali-podpisat-istanbul-tvrdili-ze-je-to-neskodny-vseobecne-deklarativny-a-k-nicomu-nezavazujuci-dohovor/

 

Díky Spojeným státům za sankce:

 

vývoz potravin z Ruska trhá rekordy

 

 30. 7. 2020 Janinna     Vývoz potravin z Ruska překonává všechny rekordy. V roce 2014 Spojené státy, západní země a další Evropané uvalili na Rusko sankce za Krym. Rusko se stalo největším vývozcem obilí na světě. Díky Spojeným státům za sankce! Vývoz mléka a mléčných výrobků se oproti roku 2014 ztrojnásobil.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/diky-spojenym-statum-za-sankce-vyvoz-potravin-z-ruska-trha-rekordy/

 

Operácia CIA Splinter Factor

 

 31.7.2020 ,  Ivan Štubňa     Túto akciu CIA opisuje vo svojej knihe Výbušnina Stewart Steven. Uvedenú operáciu rozpracovala CIA pod vedením svojho riaditeža Allana Dullesa a mala za ciež kompromitova vedúcich komunistických funkcionárov

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8389-operacia-cia-splinter-factor.htm

 

Jeden krok od tragédie: Ruský systém S-400 zmařil

hroznou provokaci Ameriky

 31.7.2020 Janinna     Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 dokázaly správně identifikovat nepřátelská letadla, která se pod krytem civilního dopravního letounu dostala do oblasti syrských systémů protivzdušné obrany.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/jeden-krok-od-tragedie-rusky-system-s-400-zmaril-hroznou-provokaci-ameriky/

 

Foldyna: Istanbulská úmluva – esence lži a zla

 

 28.07.2020  Istanbulské úmluvě jde o předání moci nad občany do rukou fanatických aktivistů, jež budou postaveni mimo pravomoc národních institucí a kteří s naší společností budou provádět experimenty nemající v dějinách lidstva obdoby.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Foldyna-Istanbulska-umluva-esence-lzi-a-zla-631965

      K tématu:    IstambulskaUmluva.doc , Istambulska-umluva.doc , Istambulsky-dohovor.doc

 

Kim Čong-un: Jaderné zbraně KLDR

 

navždy zajistí život bez války

 

 28.7.2020     Severokorejský lídr Kim Čong-un oznámil, že síly vojenského a strategického zadržování KLDR jako země, která vlastní jaderné zbraně, zemi navždy zajistí mírovou existenci a národní bezpečnost.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020072812277938-kim-cong-un-jaderne-zbrane-kldr-navzdy-zajisti-zivot-bez-valky/

                        http://www.kldr.info/2020/07/28/uskutecnila-se-6-celostatni-konference-valecnych-veteranu/

      K tématu - Zpráva mezinárodní ženské komise:     Zprava.pdf

 

Ruskú základňu na Mesiaci postavia roboty

 

 Moskva 28. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)     Najbližšie ruský štart automatickej medziplanetárnej stanice Luna 25 k Mesiacu plánujú v roku 2021. Potom majú vypusti prístroj Luna 26 a Luna 27, v rokoch 2024 a 2025. Luna 27 má vybra miesto pre ruskú základňu na Mesiaci. Výsadok ruského kozmonauta na Mesiaci plánujú v roku 2030.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/rusku-zakladnu-mesiaci-postavia-roboty/2244238

 

Jak vlasovci "pomáhali" pražským povstalcům

 

 20.7. 2020 ,  Emil Kulfánek, vedoucí Památníku Pečkána      Na poradě generála Buňačenka s veliteli pluků bylo dohodnuto poskytnout vojenskou pomoc Pražskému povstání, aby se rehabilitovali v očích anglo-amerických spojenců a mohli u nich požádat o azyl. První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod. Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.      Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6

      Celý text:      Vlasovci.doc

 

Zadlužení na několik generací pod vlajkou

psychadelického plánu “Zelený úděl”.

 26. 7. 2020     Hlasování Evropského parlamentu o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro je historickým momentem v dějinách Evropy a završení orwellovského projektu jménem Evropská unie. Do skupiny „nepodpořili“ patří ANO, ODS a SPD, do skupiny „podpořili“ patří eurohujerské strany: KDU/ČSL, Piráti, STAN, TOP 09 a překvapivě také KSČM.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/eurohujerove-nam-mavaji-na-cestu-do-pekel-zadluzeni-na-nekolik-generaci-pod-vlajkou-psychadelickeho-planu-zeleny-udel-cesti-europoslanci-kdo-a-jak-hlasoval-infografika-zdarma-ke-stazeni/#.Xx78gBLgqr9

 

Seznam „zločinů“, kvůli nimž byl v říjnu 2011zabit Muammar Kaddáfí

(slouhy západních elit)

 26. 7. 2020 Janinna     1. Benzín je levnější než voda. 2. Novomanželé dostávají 64 000 $ na koupi bytu.     3. Vzdělávání a medicína jsou zcela zdarma.     4. Na každého člena rodiny stát vyplácí dotace 1 000 USD ročně.     5. Dávka v nezaměstnanosti – 730 $.     6. Uzavřené vojenské základny NATO ...    

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/seznam-zlocinu-kvuli-nimz-byl-v-rijnu-2011-zabit-muammar-kaddafi/

 

Výstavba Nord Stream 2 bola prerušená zo zvláštneho dôvodu

 

 Kodaň 26. júla 2020 (HSP/Sputnik)      Americkí úradníci „dali vežmi jasne najavo, že chcú zabráni dokončenie výstavby Nord Stream 2“, pretože sa snaží vnúti Európe dodávky svojho skvapalneného zemného plynu.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/vystavba-nord-stream-2-bola-prerusena-zo-zvlastneho-dovodu/2242452

 

Z globálneho otepžovania sa stalo falošné náboženstvo.

 

 6.7. 2020 ,  TomᚠTaraba     Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepžovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.”

      Odkaz:      https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

 

EU - země, kde včera projedli zítřek

 

 23.7.2020 , David Dvořák      "Bohatství vzniká z dluhu" nebo "Privatizace zisků a dotací, socializace ztrát a nákladů". Tak nějak by se daly nazvat hlavní hodnoty EU. Problémů je mnoho, ale asi zdrojem největších je fakt, že elity nejednají ve shodě nebo pro blaho většiny obyvatel. Ba právě naopak. Jednají vysloveně proti zájmům většiny svých občanů.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8381-eu-zeme-kde-vcera-projedli-zitrek.htm  

 

Odpovídá Lorenz Knorr, německý antifašista

 

 24. 7. 2020 ,  České národní listy     Lorenz Knorr: Po válce došlo k vysídlení většiny takzvaných sudetských Němců. Já ale tento pojem nepoužívám rád… Protože jde o umělé označení, z kterého udělali nacisté politický pojem.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/odpovida-lorenz-knorr-nemecky.html  

 

Ostrý protest a stížnost proti vedení publicistických pořadů Čt

 

 22. 7. 2020 , Petr Pokorný     Věc: veřejnoprávní televize není zřízena za naše peníze pro exhibice redakcí Veřejnoprávní televize má být naprosto nestranná, nezávislá a politicky vyvážená. Aatmosféra vyzařující z veřejnoprávní České televize je katastrofální a generální ředitel Dvořák by se měl zodpovídat.

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3398-ostry-protest-a-stiznost-proti-vedeni-publicistickych-poradu-ct  

 

USA by rády korigovaly ruský vývoj jaderných raket, mají strach?

 

 22.7. 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,tellerreport,foto:arch.)     Spojené státy vyzvaly Rusko, aby přestalo vyvíjet „létající Černobyly“, jaderné řízené střely.  Billingsley na začátku července řekl, že ruské raketové projekty Burevestnik a Poseidon jsou „hrozivé“ a měly by být ukončeny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-by-rady-korigovaly-rusky-vyvoj-jadernych-raket-maji-strach/  

 

V českých městech vřele vítají Sudeáky. Ale proč?

 

 21.7. 2020 , Alena Novotná     Sudeáci si k nám dělají výlety a lokální politici je vítají s otevřenou náručí.  Sudetští Němci se nevzdali své kritiky Benešových dekretů, a to znamená, že nesouhlasí se spravedlností, se kterou Československo potrestalo nacisty a jejich pomahače.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020072112249053-v-ceskych-mestech-vrele-vitaji-sudetaky-ale-proc/  

 

Arménsko si “náhle“ spomenulo, že Rusko je brat a ochranca

 

 22.7. 2020 , Arménsko , (AM, Inforuss) – Pravdepodobne na svete neexistuje krajina, ktorej by sa pomohlo tak ako Rusko pomáhalo Arménsku. Teraz si sa Arménsko začalo rozhliada a nikde nikto, všetci tvoji noví priatelia sú rozptýlení, a niektorí ako Ukrajina a predali. Zrazu ste si uvedomili, že sa Vás nezastane nikto okrem Ruska ...

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/22/armensko-si-nahle-spomenulo-ze-rusko-je-brat-a-ochranca/  

 

Po včerejším hlasování bude opuštění EU nemožné,

 

 země přijdou i o poslední zbytky své suverenity

 

 21. 7. 2020  ,  Napsal Slovanka     V EU byla schválena částka 750 miliard eur do fondu obnovy, který má údajně sloužit k oživení ekonomik v nastávající krizi. Parazité tak “milostivě” zajistili půjčku, která bude posléze přerozdělena mezi jednotlivé členské země, které ovšem budou za své dluhy vzájemně ručit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/po-vcerejsim-hlasovani-bude-opusteni-eu-nemozne-zeme-prijdou-i-o-posledni-zbytky-sve-suverenity/  

 

Analytik vysvětlil, proč EU nechce obětovat Nord Stream 2

 

 19.7. 2020     Evropská unie nechce obětovat projekt Nord Stream 2, protože alternativa v podobě amerického zkapalněného zemního plynu nakonec učiní evropské výrobky méně populární na světovém trhu

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071912241355-analytik-vysvetlil-proc-eu-nechce-obetovat-nord-stream-2/  

 

Times: Čína může připravit americké vojenské firmy o vzácné prvky!

 

 18.7. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)    Peking pohrozil zákazem dodávek prvků vzácných nerostů americké korporaci Lockheed Martin, jako součást odvetných sankcí proti Spojeným státům

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-cina-muze-pripravit-americke-vojenske-firmy-o-vzacne-prvky/  

 

V USA sa pripravuje rozsiahla konfiškácia pomocou menovej reformy

 

 17. července 2020 , Valentin Katasonov , Redakce CZ24 News     USA: Proti hotovostným peniazom sa už dávno vedie ciežavedomý boj. Vedú ho najväčší bankári, ktorí dobre cítia svetové trendy vývoja.

      Odkaz:      https://cz24.news/v-usa-sa-pripravuje-rozsiahla-konfiskacia-pomocou-menovej-reformy/  

 

Média informují o nové éře po nástupu systému S-500

 

 17.7.2020 Egyptské noviny Sasapost      píší o nástupu nové éry ruské nadvlády na trhu se zbraněmi s příchodem protiletadlových raketových systémů S-500. Dokáže zasáhnout deset balistických raket současně, i kdyby jejich rychlost byla 18-25 tisíc kilometrů za hodinu. Prometheus také může sestřelit rakety a letadla ve výšce až 200 kilometrů.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071712232759-vzbuzuje-hruzu-media-informuji-o-nove-ere-po-nastupu-systemu-s-500/  

 

Až bude na Zemi téměř 10 miliard lidí, světová populace začne klesat

 

17.7. 2020 , nčs, Novinky     Kdy bude na světě nejvíc lidí? Takovou otázku si položili vědci z univerzity ve Washingtonu. Podle nich světová populace dosáhne svého maxima v roce 2064, kdy by mělo na Zemi žít asi 9,7 miliardy lidí. Poté, co populace dosáhne svého maxima, by měla pozvolna začít klesat,

      Odkaz:      https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/az-bude-na-zemi-temer-10-miliard-lidi-svetova-populace-zacne-klesat-40330872#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wLbZoRU4UbX-202007171940&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=  

 

Odešel poctivý člověk, komunista…

 

 15.7.2020    Ve věku 97 let zemřel (9. července 2020) generální tajemník Komunistické strany Československa soudruh Miloš Jakeš. Byl nekompromisní ke všem úmyslným chybám i prohřeškům funkcionářů a kádrů. Měl vřelý vztah k národům Sovětskému svazu. Ve svých funkcích podporoval národně osvobozenecký boj.

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/     http://www.kldr.info/2020/07/15/zomrel-sudruh-milos-jakes/

( Pozn. spr. webu: V nejbližší době bude muset i nᚠnárod zahájit národně osvobozenecký boj (a už jakkoliv hybridní). Jedině tak se nᚠnárod zachrání před záhubou. )

 

Alena Vitásková vrací úder:

 15.7. 2020     Bojovnice proti solární mafii Alena Vitásková byla zproštěna všech obvinění po sedmi letech vyčerpávajících soudů. “Nejvyšší státní zastupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit. “Buď neznají zákony, nebo konají na objednávku. Probíhá fašizace společnosti”.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-vraci-uder-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-predlozil-nepravdive-dukazy-statni-zastupitelstvi-a-ceska-televize-je-bazina-kterou-je-treba-vysusit-bud-neznaji-zakony-nebo/#.Xw9NFqbgqr8

 

163 placených protestujících podalo žalobu

 

proti George Sorosovi za to, že za ně nezaplatil kauci

 

 14.7.2020 od tereza      Mluvčí Sorosovi společnosti Paid Liberal Trolls of America říká, že muži a ženy, kteří se přihlásili, byli předem upozorněni, že by měli dodržovat zákon a nechodit do vězení:   „Byli placeni po dobu 6 hodin 30 USD za hodinu plus stravné 40 dolarů za den.“

      Odkaz:      https://tadesco.org/163-placenych-protestujicich-podalo-zalobu-proti-george-sorosovi-za-to-ze-za-ne-nezaplatil-kauci/

 

Čína zvedla hozenou rukavici

 8. 7. 2020 , Crimson Alter      Byl schválen tzv. Hongkongský bezpečnostní zákon, což znamená, že Čína je připravena vzít na sebe riziko sankcí Washingtonu. Barevní žoldnéři vzali do zaječích. Přednost politice před ekonomikou? Převrat a útok na státní celistvost Peking nedopustí. Kdopak by se sankcí bál?

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5204-cina-zvedla-hozenou-rukavici-barevni-zoldneri-vzali-do-zajecich-prednost-politice-pred-ekonomikou-prevrat-a-utok-na-statni-celistvost-peking-nedopusti-kdopak-by-se-sankci-bal.htm

 

„Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi,

 

zapomeň na m쓅 Před 77 lety začal Volyňský masakr

 

 11.7. 2020 , Janinna      Dnes je pamětní den obětí Volyňského masakru. 11. července 1943 začaly jednotky OUN-UPA zabíjet Poláky žijící v té době na Ukrajině. V důsledku akcí Banderovců (UPA-OUN a SB OUN), kterých se zúčastnilo někdy i místní ukrajinské obyvatelstvo, zahynulo na Volyni 36 543 až 36 750 lidí, u kterých je známo jméno a místo úmrtí.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/historie/kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me-pred-77-lety-zacal-volynsky-masakr/

 

GP Retro – Organizační schéma „světovlády“

 

 11. července 2020 ,  Redakce CZ24 News     Nedávno zesnulý František Nevařil pěkně graficky znázornil detailní podrobnosti o existenci pánů Západu a rádobypánů celého světa (Pjakinova globálního prediktoru).  

      Odkaz:      https://cz24.news/gp-retro-organizacni-schema-svetovlady/

( Pozn. spr. webu:  V ostatních částech světa také mají své představy globalizace - ruské, založené na multipolaritě moci a humanistických principech "Russkogo mira"; - čínské, založené na ekonomickém propojení a harmonii podle principu win-win; islamistické, obsahující dobytí a islamizaci celého světa; eurocentrické - Kalergiovské a jistě mnohé další.

     Kromě toho je zde též koncept, pro který není principiální globalizace (tedy celosvětové rozšíření společných vnucených, či přijatelných principů ekonomických, organizačních, právních apod. při zachování rozdělené, třídní (chcete-li davoelitářské), společnosti. Je to koncept dosažení beztřídní společnosti, dosažení principiální společenské rovnosti lidí. Dosažení skutečně lidského stavu civilizace na Zemi. Stavu, kdy filozofické vědomí a mravní principy velké většiny lidí budou reálně na lidské úrovni. Mnohé vysoce společensky postavené osoby doposud mají nedokonalé filozofické vědomí a zejména mravní úroveň ne na lidské, ale doposud na živočišné úrovni. Dopouštějí se organizování okrádání, či hubení (by nepřímo) ostatních. Albert Einstein řekl: "Socialismus je pokus ukončit predátorskou fázi lidského vývoje". )

 

Spiegel: USA směřují ke katastrofě - střední třída pomalu vymírá

 

 11. července 2020 , prvnizpravy.cz     Podle vědců byl zdrojem této katastrofy „tektonický posun“ na americkém trhu práce. Tragédií této situace je to, že samotní Američané, kteří čelí podobným obtížím, neznají příčiny svých katastrof a Donald Trump nemůže nabídnout svým voličům řešení problému...

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spiegel-usa-smeruji-ke-katastrofe-stredni-trida-pomalu-vymira/

 

Proč bohaté arabské země nepřijímají své

 

soukmenovce z chudších muslimských zemí?

 

 11. července 2020 , SLOVANKA ,  Redakce CZ24 News     Protože bohaté arabské země oblasti Perského zálivu jsou hlavními sponzory islamizace Evropy. Obzvl᚝ pak v situaci, kdy s nimi skvěle kolaboruje pro Evropany genocidní EU.

      Odkaz:      https://cz24.news/proc-bohate-arabske-zeme-neprijimaji-sve-soukmenovce-z-chudsich-muslimskych-zemi/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje

 

Clintonova válečná zvěrstva

 

 8.7. 2020 , autor: James Bovard , překlad: Stan , zdroj: Counterpunch      Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Rada Evropy obvinila Thaçiho a UÇK z obchodu s lidskými orgány.

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4325-Stihani-Hashima-Thaciho-odhaluje-Clintonova-vale%C4%8Dna-zv%C4%9Brstva

 

Biolaboratoře USA na Ukrajině: Moskva

 

má právo na silovou operaci

 

 9.7. 2020 , Vladimír Gladkov ,  новости-украины     Moskva musí tvrdě reagovat na rozmístění u hranic Ruska amerických biolaboratoří, zabývajících se vyvíjením zakázaných biologických zbraní. To během tiskové konference prohlásil ruský mikrobiolog, plukovník medicínské služby v záloze Michal Supotnický.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/biolaboratore-usa-na-ukrajine-moskva-ma.html

 

Americká loď sestřelila íránský civilní letoun

4/7/ 2020 , Zdroj: history.com    3. července 1988 v Perském zálivu křižník amerického námořnictva USS Vincennes sestřelil íránský proudový letoun, který byl omylem zaměněn za nepřátelské íránské stíhací letadlo.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kdyz-se-posadka-valecne-lodi-splete-stoji-to-zivoty-americka-lod-sestrelila-iransky-osobni-letoun-1404065476.html

 

Americká barevná "revoluce"

(sledujme toky peněz)

 28.6.2020 od admin , Autor: F. William Engdahl, 17. června 2020     Barevná revoluce je termín, který se používá k popisu řady pozoruhodně účinných operací na změnu režimu vedených CIA pomocí technik vyvinutých společností RAND Corporation,

      Odkaz:      http://desitka.org/americka-barevna-revoluce/

 

Nevoláme po nenávisti, nýbrž po spravedlnosti

 

7.7. 2020 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin s historičkou Marií L. Neudorflovou    Mariánský sloup byl a je správně chápán jako symbol vítězství nad svobodnějším protestantstvím, nad českým národem

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53941201

 

Výročí, o kterém se nesmí mluvit

3. 7. 2020     2. července 1942 zavraždili Němci 81 dětí z Lidic. Udusili je v autech výfukovými plyny a hodili do jam v lese.  Tímto způsobem bylo v táboře Chelmno likvidováno až tisíc lidí denně. Celkem zde bylo zavražděno přes 150 tisíc lidí.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/vyroci-o-ktere-se-nesmi-mluvit-2-cervence-1942-zavrazdili-nemci-81-deti-z-lidic-jejich-dopisy-domu-udusili-je-v-autech-vyfukovymi-plyny-a-hodili-do-jam-v-lese-unikatni-fotografie-svedectvi-mist/#.XwNexabgqr8

 

Putinův „hluboký stát“

 

 7. 7. 2020 Janinna   , Alexander Rogers   Po návratu domů zpravodajští důstojníci Putin, Ivanov, Naryškin, Sečin a několik dalších pod vedením a patronátem Primakova, vytvořili neformální sdružení, které se často v tisku nazývá ŤОзероť (Jezero). Začali získávat sílu, hromadit zdroje a měnit okolnosti.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putinuv-hluboky-stat/

      Celý text:      Putinov-hluboky-stat.doc

 

... Putin práve urobil jeden z najdôležitejších

krokov k plne nezávislému Rusku

 7.7. 2020, Ivan Lehotský     Ruská federácia vyhlásila zvrchovanos – aj takto sa dajú interpretova výsledky minulotýždňového ruského referenda. Občania Ruskej federácie si minulý týždeň odsúhlasili zmeny v ústave

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-skutocnosti-stalo-minuly-tyzden-rusku-skoro-nic-iba-putin-prave-urobil-jeden-najdolezitejsich-krokov-plne-nezavislemu-rusku/2222650

 

Proč je v Rusku Stalin populární, aneb jev kolektivního Stalina

 

 19. 4. 2020 , Vjačeslav Vilkockij     Situace v sovětském Rusku ve 20. až 30. letech 20. století s úplným rozkladem vládních činitelů se velmi podobá tomu, co se děje v současném Rusku na počátku 21. století.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/proc-je-v-rusku-stalin-popularni-aneb-jev-kolektivniho-stalina/

 

Svetový obchod čelí najhoršiemu prepadu vo svojej histórii

 

 28.6. 2020 , Igor Jurečka     Podža pesimistickej predpovede by obchod mohol klesnú o 32 percent, zatiaž čo najlepším scenárom by bol pokles o 13 percent.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/wto-svetovy-obchod-celi-najhorsiemu-prepadu-vo-svojej-historii/

 

Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní „dobroseři“?

 

aneb K počátkům dnešního štvaní proti Rusku

 

 3. 7. 2020 , Jiří Vaško     Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/byli-m-gorbacov-b-jelcin-v-havel-naivni.html

 

Antarktida se prudce otepluje. Třikrát rychleji...

 

A teploměr hlásí - 56 °C v noci.

 

 Zveřejněno: 4. 7. 2020     Počasí Troll research station (Norway), 3.7. 2020 -> -31 / -37 °C; 4.7. 2020 -> -33 / -37 °C. Vostok Antarktida 5.7. 2020 -> -56 / -58 °C ; DALŠÍ 4 DNY -> -60 / -64 °C . Redaktoři musí hlásat teplo, i kdyby měli zmrznout. Každopádně dnes snad zažijeme skutečně letní den a zda je -64 °C příliš velké horko necháme k bádání zeleným ekologům a oteplovačům Země.

      Odkaz:      http://skrytapravda.cz/zahranicni/3370-antarktida-se-prudce-otepluje-trikrat-rychleji-a-teplomer-hlasi-56-v-noci

 

Čarnogurský reagoval na článok denníka SME: „Ruská

 

federácia získava za obilie väčšie tržby ako za zbrane“

 

 Bratislava 29. júna 2020 , JUDr. Ján Čarnogurský píše, že Rusko je najväčším svetovým vývozcom obilia.  Američania devä rokov dovážali svojich kozmonautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na ruských raketách, pretože sami nemali raketu, ktorá by toho bola schopná? Rusi si zakladajú na tom, že sú osobitnou civilizáciou. Najbližšou k európskej, ale osobitnou. Sú hrdí na svoje dejiny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-reagoval-clanok-dennika-ruska-federacia-ziskava-za-obilie-vacsie-trzby-za-zbrane/2213594

 

Americký senát navrhol, aby USA od Turecka

zakúpili S-400 z rozpočtu Pentagonu

 Bratislava 1. júla 2020     Republikánsky senátor John Thune navrhol nákup ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 od Turecka, aby ho rozobrali „na skrutky“ a pokúsili sa vytvori niečo vlastné.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/americky-senat-navrhol-aby-usa-turecka-zakupili-400-rozpoctu-pentagonu/2216450

 

Zločiny, Brzezinski a my

 

 27.6. 2020 , Josef Skála     Ve třetím světě, varuje Brzezinski, se proti Západu obrací dědictví jeho krutostí. ťKolonizátorů a sil, prahnoucích po obohaceníŤ a ťznovu a znovu se dopouštějících masakrůŤ. ťHromadného vraždění kolonizovaných národů měrou, srovnatelnou s nacistickými zločiny z let druhé světové válkyŤ. Za ťcenu statisíců či milionů obětíŤ. A proto i dnešní ťžízni po pomstěŤ (ťnejen na Středním východěŤ).

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53897663

 

Systémový kolaps americké společnosti začíná

30. 6. 2020 , The Saker , Janinna     Nepokoje, které se odehrávají ve stovkách amerických měst nejsou kvůli:  1. rasismu nebo „bílým privilegiím“;  2. policejnímu násilí ...  skutečným důvodem toho, co se dnes děje, je systémový kolaps americké společnosti.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-systemovy-kolaps-americke-spolecnosti-zacina/

 

Proč se nálezy Ústavního soudu o Colloredo-Mansfeldech

 

staly Stalingradem protektorátních restituentů

 

 22.6. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     Nedávno Ústavní soud zamítl žádost o  uznání státního občanství předka Kristiny Colloredo-Mansfeldové a tím i restituční nárok. Tento nález se stal osudným judikátem pro posuzování dalších protektorátních restitucí a v táboře restituentů se jeho účinek rovnal výbuchu atomové pumy.          Haló noviny, 22.6. 2020, str. 6

      Celý text:      Nalezy-US-o-CM.pdf

 

Představte si, že by Havel dostal 13 let jako

 

političtí vězni v Katalánsku (Evropská unie)

 

 Zveřejněno: 27. 6. 2020      Demokracie neexistuje, stejně tak jako neexistuje svoboda. Je to jenom hra na demokracii a svobodu a pouze se tím manipuluje lid. Ale slovo "pokrytci" má přesně definovaný význam. Odvoďte si sami, jaký a kdo to je...

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3359-predstavte-si-ze-by-havel-dostal-13-let-jako-politicti-vezni-v-katalansku-evropska-unie

 

Kissingerov vtipný citát o víazstve Ruska v studenej vojne

 

 USA, 28. jún 2020 (AM, Inforuss) –  „Niektorí žudia na Západe si pred pár rokmi uvedomili, že to bol Západ a USA, ktoré stratili v studenej vojne. Keď zničili ZSSR, pomohli Rusku zbavi sa zbytočného balastu dotácií republikám a tak ho posilnili.“

     No a Putin … “Ukazuje sa, že sme prehrali vežkú bitku, ale vojnu môžeme vyhra. Ekonomika nie je všetko.”  

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/28/kissingerov-vtipny-citat-o-vitazstve-ruska-v-studenej-vojne/

     ( Pozn. spr. webu: Zbigniew Brzezinski - bývalý hlavní "plánovač" dobytí Ruska Západem.

     K tématu také:     https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/kdy-nam-to-prestane-tato-vyznamna-a-utajovana-smlouva-platit/?fbclid=IwAR2_2eMReJDHktov4PFpgcKXJAQt_KFXCp3OTHFTbsta6wE0F9wdS_ojgHg  )

 

Tři antiutopie – tři modely pro přetváření Homo Sapiens

 

 29.6.2020  Valentin Katasonov     Od 18. století se v Evropě objevuje řada tajných společností (zednářské lóže různých zaměření, Ilumináti, Rosekruciáni). Spojují se s měšci (Rothschildy a ostatními lichváři, bankéři a kapitalisty), aby získali moc nad světem. Postupně začínají chápat, že k dobytí moci a jejímu udržení nestačí jedna síla. Je potřeba zabývat se přetvořením člověka jako objektu moci.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8358-tri-antiutopie-tri-modely-pro-pretvareni-homo-sapiens.htm

 

I dnes se hraje s ťlegionářskou kartouŤ

 

Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem

 J. Kojzar, Haló noviny, 22.6. 2020, str. 3      J. Štrait: Historická interpretace působení čs. legií ve Velké válce se jeví jako sinusoida.  Prostí legionáři v Rusku neměli zájem o konflikt se sovětskou mocí z čistě pragmatických důvodů. Chtěli domů. To však neplatilo o velitelském sboru. Pod tlakem Západu se čs. legie staly součástí protisovětského bloku, který se chystal obsadit Sibiř.

      Celý text:      Legionarska-karta.doc

 

Hrdinné sovětské manželství: Alexandra a

Ivan utratili úspory za tank a šli kosit nacisty

 27.5. 2020 , zdroj: history.com     Během dvou týdnů se dvojici podařilo zničit 5 nepřátelských tanků a 2 protitanková děla. V srpnu 1944 pak byla Alexandra vyznamenána Řádem vlastenecké války prvního stupně a Ivan Řádem Rudého praporu.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/hrdinne-sovetske-manzelstvi-alexandra-a-ivan-utratili-uspory-za-tank-a-sli-kosit-nacisty-1404065275.html

 

Tajné operace, státní teror a politické vraždy

 

 9.6.2020 , Pavel Šafář     Tajné operace s podporou USA probíhaly již např. v r. 1953, kdy byl v Íránu svržen demokraticky zvolený premiér Muhammad Mosaddek. Odhalená je operace Gladio v Evropě v 70. letech.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8331-tajne-operace-statni-teror-a-politicke-vrazdy.htm

 

Proč Vatikán zakázal knihu o Slovanech a vyhrožoval autorovi smrtí

 23.6.2020 , Maja Novik     Dospěl k závěru, že historie slovanských národů se odlišuje hlubokou starodávností a že rozšíření vlivu Slovanů a jejich rozsáhlé osídlení celé Evropy se záměrně zamlčuje a skrývá všemi možnými způsoby.

      Odkaz:      https://aluska.org/proc-vatikan-zakazal-knihu-o-slovanech-a-vyhrozoval-autorovi-smrti-tadeusz-wolanski-totiz-rozlustil-nesrozumitelne-slovanske-pismo/

 

G.K. Žukov: Ako Stalin neprespal začiatok vojny

 

 Rusko, 23. jún 2020 (AM) – V noci na 22. júna 1941 dostali všetci pracovníci generálneho štábu a žudového komisariátu obrany príkaz, aby zostali na svojich miestach. Dňa 22. júna o 7.15 hod. Bola smernica č. 2 žudového komisára obrany odovzdaná vojenským okruhom.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/23/g-k-zukov-ako-stalin-neprespal-zaciatok-vojny/

     ( Pozn. spr. webu: Ještě pro poplety - hitlerovské Německo napadlo stalinský SSSR, nikoli naopak !!! Podle dlouholetých strategických plánů germánských elit - "Drang nach Osten".)

 

Drsný a chabě podložený útok ČT na odkaz Lidic

23. 6. 2020     “Jediným domnělým důkazem je zápis a historka od četníka Evžena Ressla. Toho ale nemůžeme brát jako věrohodného svědka, protože on sám Mikešovou (údajnou židovku, pozn. red.) gestapu předal.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/drsny-a-chabe-podlozeny-utok-ceske-televize-na-odkaz-lidic-konecne-vysvetleni-odpovedneho-zamestnance-ale-beha-z-toho-mraz-po-zadech-co-vlastne-bylo-v-reportazi-pravda/#.XvN8NKbgqr8

( Pozn. spr. webu: Takovéto posluhování páníčkům je ovšem bohatě odměňováno - viz prémie řediteli ČT s měsíčním platem 242.000,- Kč ve výši 1,6 milionu Kč :          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Titanic-To-nerikejte-Rada-CT-jednala-i-o-milionove-odmene-reditele-Dvoraka-Sarapatka-radil-Zaznamenali-jsme-to-pro-vas-cele-628470  )

 

HORÁKOVÁ 27. 6. 1950 NEBYLA POPRAVENA (?)

 24.6. 2020, http://severoceskapravda.cz/   S otevřením archivů a objevení nových informací se objevily hlasy, které její smrt popírají. Jedním z těch, kteří se dopracovali k takovým závěrům, je Dr. Rudolf Ströbinger, také JUDr. Miroslav Kopecký.

      Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2721-hor%C3%A1kov%C3%A1-27-6-1950-nebyla-popravena

 

Před více než 100 lety napadly USA Rusko

 16. 8. 2018 Janinna historie     15. srpna 1918 začala americká invaze do Ruska na ruský Dálný Východ.   Jakýkoli zásah do záležitostí východních sousedů ze strany západní Evropy – to je vždy přípravná fáze pro další intervence, rozdělení zemí a rozdělení společnosti, pro hospodářské škrcení a zkázu, až v konečném důsledku úplné zničení země. USA a západní Evropa nikdy neměly žádné jiné cíle. Historie nemůže být oklamána!

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/pred-100-lety-napadly-spojene-staty-rusko/

 

Širší souvislosti nové války

 

 V politice za nic nemůže náhoda. Pokud se něco děje, klidně se můžete vsadit, že právě tak to bylo naplánováno - Franklin Delano Roosevelt. Dnešní démonizace smlouvy o neútočení mezi Německem a SSSR je pouze snahou zakrýt vlastní špínu, především mnichovského diktátu. Ostatně Velká Británie je zvyklá takto postupovat a prosazovat své zájmy pomocí cizí krve.     Kapitola z knihy  „Jiří Šifrin :  Bůh synergie“

      Celý text:      Souvislosti-valky.doc

 

„Došli jsme do situace, kterou popisoval Marx.“

 

Ekonom o novém příchodu socialismu

 

 31.10.2019     Vlivný ruský ekonom Michail Chazin prohlásil: „ nyní jsme dospěli do situace, o které psal Karel Marx, jelikož kapitalistické trhy se už nemají kam rozšiřovat,“ říká. Chazin tím navazuje na své předpovědi, podle nichž západní ekonomiku čeká v nejbližších letech pád až o 50 %. 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2019103110900151-dosli-jsme-do-situace-kterou-popisoval-marx-ekonom-o-novem-prichodu-socialismu/

 

„Nie je čím zachyti bombardéry”, v USA závidia Rusku ich MiGy-31

 

 USA, 14. jún 2020Zdroj: topcormilitarywatchmagazine     Je zaujímavé, že americkí autori priznávajú lietadlám MiG-31BM také letové schopnosti (dolet, dostup a rýchlos), ktoré nemá žiadne iné stíhacie lietadlo USA.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/14/nie-je-cim-zachytit-bombardery-v-usa-zavidia-rusku-ich-migy-31/

 

Od roku 2022 poběží první ruský jaderný

 

reaktor ze 100 % na recyklované palivo

 

 10.6.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Díky zavedení uzavřeného palivového cyklu vznikne v budoucnu dvousložková jaderná energetika, kdy budou společně provozovány jednak reaktory používající ke štěpení paliva tepelné neutrony, tak rychlé reaktory. Touto cestou bude možné mnohonásobně rozšířit palivovou základnu jaderné energetiky.

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/06/od-roku-2022-pobezi-prvni-rusky-jaderny-reaktor-ze-100-na-recyklovane-palivo/

 

Krátký souhrn a význam Putinova článku o Druhé světové válce

 

Pátek 19. června 2020     Jasně v něm zní myšlenka, že SSSR měl hlavní přínos k porážce nacismu a Rusko bude pevně obhajovat historickou pravdu o Druhé světové válce. „Klíčovým bodem zajišujícím stabilitu, jsou zásady organizace světového řádu, vytvořené ve světě po skončení Druhé světové války. Pokud se odstraní tato opora, uspokojí se něčí naléhavý zájem. Ale cena, kterou za to bude muset lidstvo zaplatit, se ukáže být neúnosnou. Zdá se, že přesně o tom je článek...

      Odkaz:      http://www.politonline.ru/interpretation/22895184.html

      Celý překlad:      Statja-Putina.doc

 

Z obyčejné vojínky velitelkou tanku T-34

a z Tigerů létaly součástky

28/05/2020 , Zdroj:  https://ww2gravestone.com/        Aleksandra Samusenková se proslavila jako velitelka tanku T-34 a vyznamenala se zvl᚝ v bitvě u Kurska. Neohrožená velitelka tanku si počínala chladnokrevně a vyřídila tři tanky Tiger. Za to byla dekorována Řádem rudé hvězdy a Řádem Vlastenecké války první třídy.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kursky-fantom-z-obycejne-vojinky-velitelkou-tanku-t-34-a-z-tigeru-letaly-soucastky-1404065276.html

 

USA silou blokují „Nord Stream 2“

18. 6. 2020 Janinna Nord Stream     Kolem nedokončené části ruského plynovodu „Nord Stream-2“ se u dánského ostrova Bornholm shromáždilo mnoho lodí. Většina z nich jsou válečné lodě NATO. 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/krok-zoufalstvi/

 

USA čaká rekord v páde ažby ropy

 

 Washington 19. júna 2020, Hasan Jamali     USA stojí na pokraji rekordného pádu ažby ropy. Pri cene 40 dolárov prežije rok iba 15% výrobcov. Podža prognózy EIA má priemerná cena Brent by v roku 2020 34,13 dolára a v roku 2021 45,62 dolára.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/bridlicovy-kolaps-usa-caka-rekord-pade-tazby-ropy/2203378

 

Trhák světového zákulisí: "Pozor, test na COVID -19 je infikován!"

 

 30.4. 2020, Murad Rakhimov     30. března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“.

      Odkaz:      https://ceskoaktualne.cz/2020/04/blog/trhak-svetoveho-zakulisi-pozor-test-na-covid-19-je-infikovan/

      Celý text:      Test-infikovan.doc

 

Novou nevyslovenou „světovou měnou“ se stává zrno

 

 3.5. 2020 , Janinna      Ruské objemy pro export jsou omezené. Ve druhém čtvrtletí roku 2020 byla maximální norma vývozu obilí stanovena na 7 milionů tun. Je pravděpodobné, že rok 2020 učiní potravinovou suverenitu zemí jedním z klíčových faktorů při posuzování vlivu a udržitelnosti toho, nebo onoho státu.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/novou-nevyslovenou-svetovou-menou-se-stava-zrno/

 

V této bitvě vzpomínek nemůže Západ vyhrát.

Kanadský historik popsal Velkou vlasteneckou válku krok za krokem

 28.4. 2020 , Michael Carley     Podle odhadů zemřelo 17 milionů civilistů, mužů, žen a dětí. Přesné číslo se ale pravděpodobně nikdy nedozvíme. Rusové si každý rok 9. května připomínají miliony vojáků, kteří bojovali a položili své životy, a miliony civilistů, kteří trpěli a zemřeli z rukou nacistů. V této bitvě o vzpomínky Západ vyhrát nemůže.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042811858876-v-teto-bitve-vzpominek-nemuze-zapad-vyhrat-kanadsky-historik-popsal-velkou-vlasteneckou-valku-krok/

 

Podle amerického investora se USA zotaví nejdříve za čtyři roky!

 

 4.5. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.com     Podle Minerda dosáhne míra nezaměstnanosti do konce roku 30%. „Škody způsobené domácnostem jsou tak velké, že po většinu desetiletí sníží životní úroveň."

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bi-podle-americkeho-investora-se-usa-zotavi-nejdrive-za-ctyri-roky/

 

Oděsa 2. května 2014. Dům odborů.

 Lidé, schovaní za dveřmi v přízemí, byli atakováni teroristickými bojovníky Pravého Sektoru, kteří se v budově nacházeli již dlouho před začátkem exekuce (poprav). Zavražděných může být do tří set. Velkou část, zvláště dětí a žen, sekali sekerami a zabíjeli holemi ve sklepě…
     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Odesa-25-2014.pdf

      K tématu:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyroci-upaleni-odpurcu-Majdanu-v-Odese-A-CT-nasadila-dojimavou-vzpominku-Jakuba-Szanto-Jen-pro-silne-povahy-622598

 

Šíření koronaviru doprovází různé teorie, jedna vede do Polska

 

 3.5. 2020 ,  Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec Některé teorie předpokládají, že to byli fanatici Nového světového řádu, kteří nečekali na světovou krizi, sami tento virus zmutovali. Tady jsou opět dvě varianty. Jedna - vydělávat peníze z vakcíny, za druhé – snížit lidskou plodnost pod záminkou vakcíny. To by bylo velmi pravděpodobné vzhledem k projevům Billa Gatese ... 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/korwin-sireni-koronaviru-doprovazi-ruzne-teorie-jedna-vede-do-polska/

 

MiG-21. Nejrozšířenejší nadzvukový letoun

 

 (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8     Sovětské stíhačce MiG-21 patří primát nejrozšířenějšího nadzvukového letadla všech dob, mezi roky 1959 a 1985 vzniklo na 11.500 kusů. Dalších skoro 2.500 kusů vyrobili Číňané jako bezlicenční kopii.          (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8

      Celý text:      MIG-21.doc

 

V Německu řádí blízkovýchodní zločinecké klany

3.5.2020 Autor: Radim Fiala     Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42612-v-nemecku-radi-blizkovychodni-zlocinecke-klany-muslimskych-imigrantu-vrazdy-prostituce-a-drogy-na-jejich-uzemi-se-boji-vstoupit-i-policie.aspx

 

Američania nad Berlínom vleteli do sovietskej zóny –

 

 slávny letec Kožedub zostrelil US Mustang

 

 Rusko, 2.máj 2020 (AM, Sputnik) Kožedub nad Berlínom v apríli 1945 odohnal od amerického bombardéra stíhačky Messerschmidt dávkou z palubných zbraní. Američania si však pomýlili jeho La-7 s nemeckým Focke-Wulf a na sovietske lietadlo zaútočili, vraj omylom. Kožedub bol nútený v rámci sebaobrany vykona protiútok.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/05/02/americania-nad-berlinom-vleteli-do-sovietskej-zony-slavny-letec-kozedub-zostrelil-us-mustang/

 

Budoucnost už navždy bude jiná. Navždy.

 

 27.4. 2020 Karel Žďárský     Nějak považujeme v podstatě za samozřejmé, že zaměstnanci, kteří pracují v nějaké dělnické profesi, ztratí zaměstnání, a tak si musejí najít jiné – možná i odlišné do toho, co dosud dělali. V případě jiných (lepšo)lidí nějak nejsme ochotni připustit, že i oni by mohli ztratit svoje zaměstnání a jít pracovat někam úplně jinam. … Budoucnost už navždy bude jiná – navždy – to bychom neměli zapomínat.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/27/budoucnost-uz-navzdy-bude-jina-navzdy/

 

Od krize do krize: Jak (ne)funguje světová ekonomika

 

 28.4. 2020     Biliony dolarů, které americká vláda a Federální rezervní systém, což je americká obdoba centrální banky, nalily do ekonomiky a záchrany bank, pouze nafoukly ceny akcií i dalších finančních produktů a také vedlo k tomu, že bohatí ještě víc zbohatli. Naopak chudí, myšleno od sociálně nejslabších až po bývalou střední třídu, přišli nejen o práci, příjmy či bydlení, ale kvůli následným vládním úsporám též o sociální programy a služby. Ekonomové Monthly Review si položili následující otázku: „Pokud mzdy skutečně stagnují, odkud se bere všechna ta spotřeba? - Současná ekonomická expanze byla do značné míry vykoupena rostoucí mírou spotřebitelského zadlužování.“

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/od-krize-do-krize-jak-nefunguje-svetova-ekonomika/

 

„Kapitalismus je na kolenou.“ Blaha odevzdal čest práci

 

a sdílel Internacionálu v podání Alexandrovců

 

 1.5.2020     U příležitosti Svátku práce zveřejnil politolog, filozof a poslanec Národní rady Slovenské republiky źuboš Blaha další komentář... Vyjádřil předpoklad, že ten podvod na lidech pomalu, ale jistě končí, že hymna dělnického hnutí, Internacionála, je dnes aktuálnější než kdykoli předtím.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020050111882910-kapitalismus-je-na-kolenou-blaha-odevzdal-cest-praci-a-sdilel-internacionalu-v-podani-alexandrovcu/

 

Americký virus Covid19

 

 30. duben 2020 , Michal Brand     Před několika dny odpálily americké tajné služby naprostou bombu, která zcela likviduje jakákoli americká obvinění proti Číně: V LISTOPADU 2019 VARUJE TAJNÁ SLUŽBA AMERICKÉ ARMÁDY, ŽE KORONAVIRUS COVID19 BUDE SVĚTOVÝ ... (malér). V LISTOPADU 2019 AMERICKÁ VOJENSKÁ TAJNÁ SLUŽBA VĚDĚLA, ŽE V PROVINCII WUHAN SE MASOVĚ (ROZ)ŠÍŘÍ KORONAVIRUS A NEMOC COVID19. JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ SE VŮBEC KORONAVIRUS V PROVINCII WUHAN OBJEVIL.

     Shrnuto: Je vysoce pravděpodobné, že k rozšíření koronaviru Covid19 z USA do Wuhanu nedošlo náhodou nebo nedbalostí a americké tajné služby jsou přímým pachatelem nebo významným spolupachatelem vědomého rozšíření viru v Číně, aby právě na Čínu mohly ukázat jako na viníka. Krize i všechna onemocnění a úmrtí na koronavirus Covidl9 jsou výsledkem zločinné nezodpovědnosti amerických tajných služeb snažících se zakrýt vinu USA rozšířením viru po celém světě.

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/americky-virus-covid19.htmI

      Celý text:      Americky-virus.doc

 

Čínský astrofyzik promluvil o pátrání po

 

mimozemském životě teleskopem FAST

 

 1.5. 2020     Teleskop FAST byl oficiálně uveden do provozu 11. ledna 2020. Ale již v roce 2016 jeho citlivost desetinásobně předčila ukazatele bývalého rekordmana, observatoře Arecibo. Po zdokonalení projektu byla kolem hlavního teleskopu zřízena sí 10 pomocných teleskopů o průměru 30-50 metrů. Díky těmto novotám se FAST stal šestinásobně citlivější a nyní dokáže fungovat devatenáctinásobně rychleji.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020050111878955-cinsky-astrofyzik-promluvil-o-patrani-po-mimozemskem-zivote-teleskopem-fast/

 

Molekulárna biologička Soňa Peková upozorňuje, že očkovanie proti koronavírusu bude zrejme k ničomu.

 30.4. 2020 , Samuel Gdovin , Video:   https://youtu.be/3AfokVbej8I     Uznávaná česká molekulárna biologička Soňa Peková najnovšie prišla s ďalšou zaujímavou informáciou. Tvrdí, že „Tento koronavírus má približne 3-krát vyššiu replikáciu, ako sa vrtí a tvorí to svoje potomstvo, než normálny netopierí koronavírus.“ Podža Pekovej sa týmto spôsobom preto vírus rýchlo mení. Vakcína proti koronavírusu bude preto podža nej zrejme k ničomu. Pekovej pripadá, že vývin vakcíny je len akoby na ukžudnenie obyvatežstva.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-biologicka-sona-pekova-upozornuje-ze-ockovanie-proti-koronavirusu-zrejme-nicomu-geny-koronavirusu-sa-rychlo-menia-efektivita-vakciny-sa-blizit-nule/2143550

 

Strašení komunikačními sítěmi 5G

 

 30. 4. 2020  Outsidermedia     Když je kdekoliv čehokoliv energeticky moc, tak je pak tam toho vždy až příliš. Potom ovšem i pro člověka v plavkách může být škodlivé prudké letní slunce.  I pouhá přípojka k internetu či navigace a kamera za předním sklem auta mohou být stejné jako oheň ( i sí 5G) – jak výborný sluha, tak ale i zlý pán.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/straseni-komunikacnimi-sitemi-5g.html

 

Na cestě k socialismu

(dříve - a nyní ?!!!)

 Rudé právo 1. května 1947     První máje — to jsou milníky na velké cestě našeho pracujícího lidu k národní svobodě a samostatnosti, blahobytu a štěstí všech pracujících. Zakončili jsme odsun Němců z území naší vlasti a vrátili české pohraniční kraje do českých rukou. A především — vypracovali jsme dvouletý hospodářský plán a počali jej uskutečňovat. Naše hospodářství nebude již napříště sloužit zájmům kapitalistických vykořisovatelů, ale všemu lidu.

      Celý text:      1-maj-1947-RP.doc

 

Postoloprtská odysea – dalších 87 obětí pochodů smrti

 

 29.4. 2020 , Milena Městecká     Celkem 87 vězňů koncentračních táborů, mužů i žen, zlikvidovaly německé stráže při pochodech smrti v dubnu 1945 na 24 kilometrech mezi Údlicemi na Chomutovsku a Postoloprty na Lounsku. Mnohá místa, kde jsou oběti pochovány, jsou zanedbaná, jiná zjevně dávno zapomenutá. V Evropě zahynulo na pochodech smrti v roce 1945 více než čtvrt milionu obětí.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53589310

      Celý text:      Postoloprtska-odysea.doc

 

Pozoruhodný život a dílo zuřivého reportéra

 

 28.4.2020 , Miroslav Pořízek     Egon Ervín Kisch se narodil na jaře roku 1885 v Praze. Jako komunista to měl v Německu po nástupu Hitlera velmi těžké. V roce 1933 po požáru říšského sněmu byl zatčen, ale na žádost československých úřadů byl brzy propuštěn. Hned v dalším roce cestuje jako delegát Světového mírového kongresu do Melbourne v Austrálii. V letech 1937-1938 jej nacházíme ve Španělsku, kde v řadách interbrigadistů bojuje proti pučistům. Legendární novinář umírá v Praze poslední březnový den roku 1948.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pozoruhodny-zivot-dilo-zuriveho-reportera

 

Kdo byl ve skutečnosti Jaroslav Kubera

 

 22.1.2020     Kubera nikdy nic nedotáhl do konce a vysoké školy kam vždy nastoupil, a to díky svému komunistickému otci, nikdy nedotáhl ani do druhého semestru. Ve všech medií je Kubera oslavován jako velký a úspěšný politik, ale opak je pravdou. Kubera totiž stojí za islamizací Teplic a jako zkorumpovaný politik se přímo na tom podílel osobně.

      Odkaz:      https://krusnohorec.webnode.cz/news/kdo-byl-ve-skutecnosti-jaroslav-kubera/

      Celý text:      Kubera.doc

 

Koronavírus bol vytvorený v Spojených štátoch

 29.4. 2020 redakcia  Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kultúry)     Diskusiu o pôvode koronavírusu COVID-19 možno definitívne uzavrie. Bol umelo vytvorený  medzinárodným tímom vedcov v Spojených štátoch v roku 2015. Vyplýva to zo správy zverejnenej lekárskym časopisom Nature Medicine ešte z novembra 2015.

      Odkaz:      https://www.hlavnydennik.sk/2020/04/29/koronavirus-bol-vytvoreny-v-spojenych-statoch-vladimir-prochvatilov/

      Celý text:      Vytvoreny-v-USA.doc

 

Výročí černobylské lži.

 

 28. 4. 2020 , Gustáv Murín     Zpráva UNSCEAR nejvyšší odborné autority OSN pro zhodnocení černobylské havárie a jejích následků: 134 zaměstnanců elektrárny a záchranářů vystaveno vysokým dávkám záření, které měly za následek nemoc z ozáření (ARS). Ty se staly osudnými pro 28 z těchto osob. Dalších 19 obětí ARS tuto nemoc přežilo a během následujících dvaceti let zemřeli z různých důvodů, které nejsou spojeny s ozářením.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5072-vyroci-cernobylske-lzi-proc-je-dodnes-ve-svete-sirena-zivna-puda-pro-myty-a-propagandu-jak-bujna-je-coelhova-fantazie-ukrajinsky-disneyland-a-prilezitost-pro-velky-byznys-kdy-dostavime-predrazenou-nahradu.htm

 

Público: USA testovaly biologické zbraně na vlastním obyvatelstvu!

 

 26.4. 2020     Rockefellerův institut pro lékařský výzkum (založený v roce 1901) používal americké občany jako morčata, který je tajně infikuje rakovinnými buňkami, píše časopis La Vista Whiteout Press. USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

 

Co má společného Covid-19 s „e-cigaretózou“?

 

 26. 4. 2020 , Michal Brand   Americká propaganda se intenzivně snaží svalit vinu za koronavirus nCoV19 a epidemii onemocnění Covid19 na Čínu. Všechna fakta ale ukazují čím dál jasněji na USA jako na skutečného původce dnešní pandemie koronaviru nCoV19. Podle všeho vypukla dnešní pandemie koronaviru v USA někdy na jaře 2019 v armádních laboratořích ve Fort Detrick

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5069-na-stope-co-ma-spolecneho-covid19-s-ecigaretozou-jak-hodit-prusvih-na-cinu-byla-na-pocatku-laborator-fort-detrick-platit-odskodneni-by-mel-nekdo-jiny-vcasna-zprava-tajne-sluzby-kolik-je-v-usa-nemocnych.htm

      K tématu: 7. světové vojenské hry ve Wuhanu   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

Další našlápnutí vlády na hrábě

 

 27.04.2020 , Jaroslav Tichý     Před velikonočními svátky projednala naše sněmovna vládní návrh úpravy zákona o ČNB, kdy byl v rozporu s očekáváním odsouhlasen odkup vládních dluhopisů zahraničními bankami a tedy naše další zadlužování prostřednictvím cizích bank. Dosavadní činnost ČNB jde často nejen proti hospodářské politice vlády, nýbrž i proti vývoji v okolním světě.      Úpravu zákona o ČNB je třeba provést, a to i s ohledem na vývoj ve světě, kde dochází k deprivatizaci (zestátňování) centrálních bank (viz FED).

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/dalsi-naslapnuti-vlady-na-hrabe/

 

Před 65 lety se rozběhl český jaderný průmysl

 

 23.4. 2020 by admin  Mezník, který odstartoval výzkum, vzdělávání i průmyslové činnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie, přišel 23. dubna 1955, po podpisu mezivládní dohody mezi tehdejším Československem a bývalým Sovětským svazem. 23. dubna 1955 se SSSR zavázal dodat do Československa výzkumný jaderný reaktor a cyklotron pro nově vzniklý Ústav jaderné fysiky.

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/04/pred-65-lety-se-rozbehl-cesky-jaderny-prumysl/

 

O základech leninismu

 Josef V. Stalin - přednášky na Sverdlovově universitě     Lenin skutečně aplikoval marxismus na poměry v Rusku, a aplikoval jej mistrně. Víme však, že leninismus je jev mezinárodní. Leninismus je marxismus epochy imperialismu a proletářské revoluce. Proto je leninismus dalším rozvinutím marxismu. Nesmí se zapomínat, že mezi Marxem a Engelsem a mezi Leninem leží celé období neomezeného panství oportunismu II. internacionály, jehož neúprosné potírání bylo nezbytně jedním z nejdůležitějších úkolů leninismu.

      Celý text:      Co-je-leninismus.doc

 

Pravda o COVID-19

 

 26. apríla 2020 , Marián Moravčík     Za to, že tu Covid-19 je, môžeme priamo poďakova súčasnému kapitalistickému systému. Nielen, že zrejme vygeneroval tento vírus, ale vygeneroval aj výhodne spoločenské prostredie, pandémia takéhoto druhu, ale vôbec nemusí by aj posledná.  Je čas vážne sa zamyslie, ako postavi nový politický systém, v ktorom žudský život a zdravie budú vyššou hodnotou ako kapitál a biznis. Možno už veža času ani nemáme.

      Odkaz:      https://davdva.sk/pravda-o-covid-19/

 

Prečo je strategický bombardér Tu-95 stále

 

v prevádzke, argumenty a zdôvodnenia

 

Rusko, 26.apríl 2020 , AM, topwar, theaviationist     Tu-95 je do dnešných dní jediným na svete sériovo vyrábaným strategickým bombardérom a raketovým nosičom s turbovrtužovými pohonnými jednotkami. Motory Kuznecov NK-12, ktoré poháňajú strategický bombardér Tu-95, sú považované za najvýkonnejšie turbovrtužové motory na svete. Náhrada „medveďa” ešte nebola vyvinutá, a zdá sa, že navyše ani nie je nijako zvl᚝ potrebná, „starček” sa totiž celkom úspešne vysporiadava so svojimi povinnosami a úlohami.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/26/preco-je-strategicky-bombarder-tu-95-stale-v-prevadzke-argumenty-a-zdovodnenia/

 

Na Ukrajině jsou americké biologické laboratoře!

 

 25. dubna 2020 , kou, prvnizpravy.cz, 112.ua     USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!   15 amerických vojenských biolaboratoří je na Ukrajině. Americké biologické laboratoře provádějí nezákonné činnosti, které ohrožují život a zdraví ukrajinských občanů.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/112-na-ukrajine-jsou-americke-biologicke-laboratore/

 

Rusko je opět kritizováno, situaci ale zvládlo,

 

podařilo se mu uniknout explozi epidemie. Názor

 

 23.4. 2020 , Jana Petrova     Rusko nejen, že přijalo včasná opatření u sebe doma, ale pomáhá i v zahraničí.  V moskevské oblasti vidíme obří nemocniční komplex určený pro boj s covid-19, který byl postaven během jediného měsíce a ve výstavbě jsou další nemocniční komplexy po celém Rusku.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042311843009-rusko-je-opet-kritizovano-situaci-ale-zvladlo-podarilo-se-mu-uniknout-explozi-epidemie-nazor/

 

Založili jsme koronavirový požár, který teď stravuje i nás - jeho strůjce?

 

 22.4. 2020 , Ron Unz      Obranná zpravodajská agentura USA (DIA) o vzniku virové infekce ve Wu-chanu věděla o víc než měsíc dříve, než samotná vláda Číny. Událo se tedy všechno tak, jako když žháři vědí už dopředu o ohních, které budou jednou v budoucnu hasit.

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/24/ron-unz-zalozili-jsme-koronavirovy-pozar-ktery-ted-stravuje-i-nas-jeho-strujce/

 

Souhrnná zpráva o zločinech polistopadového režimu

23.4.2020 , Autor: Daniel Novák     1. Ústavní (ne)pořádek v zemi Ústava ČR ze 16.12.1992 má... Česká republika je ...  stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. ... Jasný impuls k bezbřehému sobectví a ignoraci zájmů ostatních...    2. Zmrzačené hospodářství - Privatizací byla zlikvidována více než polovina podniků    3. Globalizace nemocí a zrušení norem   4. Místo všestranného člověka, lidský zdroj.   5. Zničení obranyschopnosti státu.   6. Lichvářská mafie – výkonný pomocník režimu.   7. Místo práva vláda zločinného syndikátu

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/23/souhrnna-zprava-o-zlocinech-polistopadoveho-rezimu/

 

Nemecko – Štátne médium povzbudzuje mladých žudí k sterilizácii!

 

 23.04.2020 ˇ AUTOR: Igor Jurečka     Verejnoprávny vysielatež inzeruje na svojom kanáli YouTube Deutschland3000 výzvu k neplodnosti. Prirodzene existujúca túžba po reprodukcii u každého je interpretovaná ako niečo zaostalé, ba dokonca aj nechutné.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/nemecko-statne-medium-povzbudzuje-mladych-ludi-k-sterilizacii/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Times: Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny!

 

 23. dubna 2020     Americké kosmické síly budou schopny deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, píší The Times. Spojené státy mají celkově na orbitu 900 satelitů, což je v tomto ohledu mnohem více, než jiné země. Pro srovnání, americká rozvědka se domnívá, že Rusko má 40 komunikačních satelitů, zatímco Čína má asi 30, připomínají noviny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-americke-vesmirne-sily-chteji-vyradit-satelity-ruska-a-ciny/

 

Rekordní pád ceny ropy WTI znamená konec dolarového systému

 

 21.04.2020 , Michail Chazin     Mechanismus vytváření ceny, který vytvořili bankéři, se absolutně odtrhl od reálného technologického procesu. Zadruhé, vysvětlilo se, že už není možné, aby ceny byly vytvářeny z jednoho centra. (To v praxi znamená rozpad Brettonwoodského systému – světového dolarového systému,“.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/byznys/2020042111833513-chazin-rekordni-pad-ceny-ropy-wti-znamena-konec-dolaroveho-systemu/

 

Čína osočována neprávem!

 

 21.4. 2020 , Roman Blaško      Čínská lidová republika je neustále velmi programově většinovými sdělovacími prostředky lživě obviňována z toho, že je například původcem pandemie COVID-19.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53549954

 

Koronavirus: Blížící se kolaps jednotné evropské měny

19. dubna 2020 , napsal(a) Soeren Kern , spolupracovník Gatestone Institute     Eurozónou - měnovou unií 19 z 27 členských států Evropské unie, které přijaly euro jako svou společnou měnu - otřásá recese. Ani jedné evropské zemi se dnes nedaří dobře. Když se euro zhroutí, tak eurozónu ani MMF nezachrání."

      Odkaz:      https://cs.gatestoneinstitute.org/15909/kolaps-jednotne-evropske

 

Důležitost soběstačnosti ve strategických oblastech:

 

energetika a elektroenergetický průmysl

 

 22.4. 2020 Jaromír Janda     Citát francouzského presidenta Charlese de Gaulla : „Každý stát by se měl snažit o nezávislost energetickou, potravinovou a vojenskou.“ Slovy předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost můžeme děkovat našim předchůdcům, jak zodpovědně vybudovali naši energetiku.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/22/dulezitost-sobestacnosti-ve-strategickych-oblastech-energetika-a-elektroenergeticky-prumysl/

 

Aktivní přetvořitel

21.4. 2020 , Aleksandr Tokarev     Leninova předvídavost jako politika spočívá v tom, že při výběru taktiky a strategie strany a poté státu přesně zasáhla cíl. Projekt, který realizoval Lenin - vytvoření SSSR - byl nejen správný, ale také jedině možný. Bez něj by neexistovala vůbec žádná státnost. Transformace světa započatá Leninem, pokračuje dodnes.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/blogs/preobrazovatel_pryamogo_dejstviya

      Celý překlad:      Pretvoritel.doc

 

Nemocnica v Novej Moskve, postavená za jeden mesiac,

 

prijala prvých pacientov

 

 Moskva 21. apríla 2020  Má plochu 80 tisíc metrov štvorcových, na jeho území s rozlohou 40 hektárov sa nachádza asi 50 jednoposchodových budov a tiež 14 blokov jednoposchodových a dvojposchodových internátov. Nemocnica má kapacitu až 800 lôžok, v prípade nutnosti môže by rozšírená na 900 lôžok. Do polovice mája v 15 regiónoch Ruska postavia celkovo 16 podobných moderných nemocníc.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/nemocnica-novej-moskve-postavena-za-jeden-mesiac-prijala-prvych-pacientov/2131610

 

Recesia začala: Väčšia katastrofa ako korona.

 

Vyvolá vlnu KoronaMigrantov

 

 21.4. 2020 , Roman Bednár      Globálna recesia, ktorá sa už začala, spôsobí neporovnatežne viac smrtí ako korona. A tak to je korona, ktorá rozpúta ďalšiu vežkú migračnú vlnu smerom do EU

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/recesia-zacala-vacsia-katastrofa-ako-korona-vyvola-vlnu-koronamigrantov.html

 

Jak sovětští námořníci způsobili největší

 

námořní katastrofu nacistů

 

17.4. 2020 , Andrej Koc    Před 75 lety v noci na 17. dubna roku 1945 zaútočila sovětská ponorka L-3 na německou vojenskou dopravní loď Goya. Ze sedmi tisíců vojáků a důstojníků wehrmachtu, kteří se na její palubě nacházeli, se zachránilo pouhých 185.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/75-victory-news/2020041711814131-jak-sovetsti-namornici-zpusobili-nejvetsi-namorni-katastrofu-20-stoleti/

 

Petícia amerických občanov požaduje vyšetrovanie

 

nadácie „Bill & Melinda Gates Foundation“

 

 Bratislava 19. apríla 2020     Petícia americkej oficiálnej petičnej platformy „We the People“:  Žiadame vyšetrovanie „Bill & Melinda Gates Foundation“ za lekárske nezákonne praktiky a zločiny proti žudskosti. V popredí stojí Bill Gates, ktorý verejne vyjadril svoj záujem o zníženie rastu populácie ...

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618

 

Jak koronavirus ovlivní válku v Sýrii?

 

 16. dubna 2020 , Ljubov Stěpušova, Julia Velmožina     Velmi přesně to řekl prezident Putin: „S Erdoganem jsme souputníci, nic víc.“ Nepomáhali jsme Erdoganovi proto, že bychom ho nějak milovali. Kdyby v Turecku došlo k puči, do vlády by se dostali radikální zápaďáci a v Sýrii by pro nás nastal mnohem větší problém.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-555/

 

Osobně jsem pro rozpuštění všech vojenských bloků

 

 18.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor s O. J. Mikou  Civilní obrana byla asi od roku 1993 postupně transformována na Civilní ochranu, včleněna, a to celá, pod Hasičský záchranný sbor České republiky. Po roce 1990 se značně podcenila a až zbagatelizovala. Ministr vnitra zřejmě neměl vůbec žádné povědomí o tom, že CO je dokonce i v neutrálních státech (Švýcarsko, Švédsko, Rakousko), a to na vysoké úrovni.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53528347

 

Prepad strednej triedy a likvidácia štátu ako dôsledok globalizácie

 

Roman Michelko     Na začiatku všetkého bol tzv. washingtonský konsenzus, stredná vrstva sa rozpadá. Viacstupňovú spoločnos nahradila dvojúrovňová spoločnos, ktorá hromadne produkuje tých, ktorí vyhrali (asi 15 % pôvodne strednej triedy) a tých, ktorí prehrali (85 % spoločnosti).

      Celý text:      Globalizacia-Michelko.doc

 

Koronavirová krize: Nový produkt systémové krize kapitalismu

 

 14.4. 2020 , Dr. Marie Nassif-Debs, Bejrút, (překlad Vladimír Sedláček)     Tváří v tvář rozsáhlé epidemii byly tyto nepříznivé dopady jasné: pohrdání lidskými životy a přístup k základním zdravotnickým zařízením rezervovaný čistě pro bohaté. Tato nešastná scéna vyžaduje od sil změny budovat jiný světový řád

      Celý text:      Novy-produkt-krize.doc

 

Američané píšou knihy o falsifikaci Katyňské popravy

 

 30. března 2020, Denis Jurganov     Kniha amerického profesora a spisovatele Grovera Furra „Tajemství katyňské popravy: důkazy, objasnění - Když jsem začal chápat fakta, uvědomil jsem si, že všechna ukazují na vinu Němců . “ Při práci na knize použil Furr vědecké metody. V tomto příběhu bylo Rusko jednoduše „ustanoveno“ za viníka.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/events/amerikantci_pishut_knigi_o_fal_sifikatcii_katinskogo_rasstrela

      Celý překlad:      O-falsyfikacii-katynskogo.doc

 

Skončí zelený nový úděl?

 18. 04. 2020 , Petr Hampl     Evropské ekonomiky poničené epidemií si prostě nemůžou dovolit gigantické programy na ochranu klimatu. Kdo tedy „zelený nový úděl“ chce? - Samozřejmě profesionální aktivisté; - University a vědecké týmy, - Média,  - Státní správa, - Nadnárodní byrokracie; - Poradenské a počítačové firmy; - Politické strany, které jsou s tím propojeny  - Banky, které na „zelených projektech“ vydělávají

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249640

 

„O čem se nemluví.“ Na co Rudá armáda narazila při útoku na Berlín

 

 16.4. 2020 , Nikolaj Protopopov     „Západní spojenci si přáli dobýt Berlín první,“ poznamenal Mjagkov. „Churchille například napsal Rooseveltovi 1. dubna 1945 toto: když se v hranicích dosažitelnosti spojeneckých jednotek octne Vídeň, Praha a Berlín, musíme je dobýt dřív než Rusové. Je to velmi důležité pro západ z politického hlediska. Podobné plány měl také velitel britské armády v Evropě Bernard Montgomery.“ 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020041611808315-o-cem-se-nemluvi-na-co-ruda-armada-narazila-pri-utoku-na-berlin/

 

Retro: Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU

prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

 17. 4. 2020  LeMond, překlad ParlamentníListy     Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi.html

 

Čí zájmy hájí naše vláda a parlament?

 

 17.04.2020 , Jaroslav Tichý     V praxi se tedy stále potvrzuje, že potřebujeme nejen formulaci českých národních zájmů, potřebujeme též vládu a parlament, které se budou českými národními zájmy řídit.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/ci-zajmy-haji-nase-vlada-a-parlament/

 

Nacističtí němečtí váleční zločinci, se po druhé

světové válce stali veliteli velení v NATO

 Ze stovek tisíc Němců, kteří byli zodpovědní za četné válečné zločiny a zvěrstva během druhé světové války, bylo pouze 19 z nich odsouzeno, za tyto monstrózní zločiny. To vedlo k opětovnému začlenění všech německých nacistů zpět do „nové“ západní německé společnosti, průmyslu, politiky a mocenských struktur!

      Odkaz:      https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato

 

Prezidente Trumpe, urážky Wu-chanu s pandemií vás

 

nejsou hodny. Jste snad větší formát, nebo ne?

 

 Zveřejněno: 17. 4. 2020      Obviňování Číny je záhadné především proto, že 26.12.2017   Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů. Na výzkumu se financemi podílel Bil Gates a další. V roce 2018 najednou začali Američani tvrdit, že by epidemie mohla vzniknout ve Wu-chanu. Výše popsány jsou důkazy, které leccos napovídají a kdo je ten zoufalý dezinformační kanál. - Česká televize, Deník N a asi i Jourová mají jasno. My ne...

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3219-prezidente-trumpe-urazky-wu-chanu-s-pandemii-vas-nejsou-hodny-jste-snad-vetsi-format-nebo-ne

 

Policejní diktatura jako elitami zamýšlený

 

výsledek pandemie COVID-19?

 

  16.4. 2020 , Daniel Novák      Obyvatelstvo má být podle jakéhosi moderního feudalismu rozděleno na tři skupiny. Na „elity“, které budou žít stranou a v bezpečí, budou si užívat života a cestovat napříč Evropou. Druhou skupinou budou ,,zdraví a užiteční“, které budou využívat, aby jim („elitám“) vydělávali peníze. Třetí skupinu budou tvořit ,,nepotřební, nemocní a staří“. Ta má být vcelku hitlerovsky likvidována

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/daniel-novak-policejni-diktatura-jako-elitami-zamysleny-vysledek-pandemie-covid-19-?redirect=%2F

 

Obserwator Polityczny: Vyrobeno v SSSR! Díky!

 

 16. dubna 2020 , prvnizpravy.cz,   An-225 Mrija, přiletělo do Polska z Číny a přivezlo objednaný zdravotnický materiál pro boj s koronavirem. To samo o sobě je úžasné, alespoň na dvou úrovních.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obserwator-polityczny-vyrobeno-v-sssr-diky/

 

Wall Street opět vyhrává

 

 16.4.2020  , Nomi Prins     Jak poznamenal prezident Trump, celková vládní podpora během koronavirové pandemii by se nakonec mohla vyšplhat na 6,2 bilionu dolarů. Nakonec, podle prezidenta, by to mohlo znamenat 4,5 bilionu dolarů na podporu velkých bank a korporátních subjektů versus zhruba 1,4 bilionu dolarů pro obyčejné Američany, malé firmy, nemocnice a místní a státní vlády.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8278-wall-street-opet-vyhrava.htm

 

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru

pro lety do vzdáleného vesmíru

29.2. 2020 , Vladimir Prochvatilov     Poprvé byla myšlenka použití raket s jadernými motory vznesena v Sovětském svazu. Na začátku 80. let proběhly zkoušky dvou nejsilnějších jaderných motorů. Vykazovaly výkon až 62-63 MW. Avšak v polovině 80. let 20. století byly hlavní práce týkající se tématiky sovětského jaderného motoru přerušeny.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8211-o-osudu-myslenky-jaderneho-raketoveho-motoru-pro-lety-do-vzdaleneho-vesmiru.htm

 

21 let od agrese NATO proti Jugoslávii

 

 15.4. 2020 , Roman Janouch      Píše o tom Jürgen Elsässer, původně jeden z nejznámějších německých levicových novinářů, a to ve své knize Válečné lži.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53515590

 

Ruské systémy radioelektronického boje mohou

 

potlačovat americké družice

 

 15.4. 2020     Rusko se stalo lídrem v oblasti radioelektronického boje - ruské systémy chrání letadla, lodě a živou sílu na omezeném úseku, neutralizují rozbušky munice, působí na výzvědné komplexy, matou samonaváděcí bojové hlavice, zachycují řídicí systémy bezpilotních letounů a působí dokonce na kosmické objekty

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020041511802233-odbornik-ruske-systemy-radioelektronickeho-boje-mohou-potlacovat-americke-druzice/

 

Kdo a proč stvořil koronavirus?

 14.4. 2020 ,  Nikolaj Starikov   Informační agentura „Regnum“ zveřejnila informaci, že: Koronavirus byl vytvořen v roce 2015 v USA v tajné laboratoři Pentagonu – armádním výzkumném ústavu Waltera Reeda ve Fort Dettricku.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/kdo-a-proc-stvoril-koronavirus/

 

Zapomeňte na vládu lidí, nyní vládnou západní miliardáři!

 

 14. dubna 2020 , prvnizpravy.cz      Nyní nám vládnou západní miliardáři, oligarchové, Bill Gates se chová jako mesiášský světový „pandemický expert“. Není to však pandemický odborník.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

 

Michail Chazin: Eurasijský pohled na budoucnost

 

 14.4. 2020 , zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pyckGBZdo3w&t=912s.     Epidemie koronaviru se neodlišuje závažností od chřipkových epidemií, ale je využita k velkým globálním politickoekonomickým opatřením. Po úplném odstranění Brettonwoodského systému vzniknou samostatné valutové zóny bez globální dominance dolaru. Situaci bude třeba restartovat novou mírovou konferencí uspořádanou do roku 2022 či 2023 vítěznými světovými velmocemi. Které velmoci to tentokrát budou a nad kým zvítězí? Půjde o USA v čele s Trumpem, Čínu a Rusko, plus Indii. Tou poraženou mocností bude dosavadní globální finanční systém (celosvětový Deep state).

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8275-michail-chazin-eurasijsky-pohled-na-budoucnost.htm

 

Čína ukázala na americkou vojenskou laboratoř

USAMRIID ve Fort Detrick

 13.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News Základna je v Marylandu s nejvyšším stupněm biologické ochrany v USA na stupni BSL-4, místo, odkud unikl první kmen Coronaviru...

      Odkaz:      https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

 

Globalisté versus národovci

 

 13.4. 2020 Ilona Švihlíková, Miroslav Tejkl   píšou o tom, proč je návrat ekonomické suverenity zásadní pro demokracii a jak pandemie otevřela okno příležitosti ke změně. Lokální ekonomika zdola a silný stát shora (tj. ekonomická suverenita země ... ) se nám jeví jako optimální model budoucnosti.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/13/globaliste-versus-narodovci/

 

V roce 1979 dělily svět od nukleární katastrofy jen minuty

 13.4.2020 , zdroj: history.com      Za období studené války se svět ocitl několikrát na hraně jaderného konfliktu.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/v-roce-1979-delily-svet-od-nuklearni-katastrofy-jen-minuty-nakonec-prisel-jaderny-utok-z-obrazovky-1404065100.html

 

Rodí se nový svět. Co to bude?

 

 13.4. 2020 , P.C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man     Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Globalismus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým.