STARŠÍ ČLÁNKY před r. 2020

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

     Zpět - Starší články od 2020:      http://www.conematevedet.cz/Bylo.htm

 

 

 

 

Akí zahraniční piloti bojovali v 2. svetovej vojne

na strane Sovietskeho zväzu

 Na sovietskom nebi bojovali okrem spomínaných Francúzov notoricky známeho pluku Normandie-Niemen aj piloti iných krajín. Britskí piloti 151. krídla britského kráľovského letectva. Poľské letecké jednotky sa v ZSSR začali vytvárať už v roku 1940. Začiatkom roku 1944 dorazilo z Veľkej Británie 20 česko-slovenských letcov, ktorí dovtedy bojovali v britskom kráľovskom letectve. Počiatok vytvorenia juhoslovanského letectva sa datuje do roku 1944. Vtedy, na základe medzivládnej dohody preleteli k partizánom dve sovietske letecké divízie, stíhacia a bitevná. V jednotkách Červenej armády sa ale nachádzalo viacero španielskych pilotov.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/29/aki-zahranicni-piloti-bojovali-v-2-svetovej-vojne-na-strane-sovietskeho-zvazu/

 

Babiše nemám rád, Zemana taky zrovna nemiluju, ale...

 25.12. 2019 , Oldřich Rambousek    Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety.  Babiš, ale i Zeman jsou na seznamu pro Německo nežádoucích politiků. Je skutečně velice zajímavé, že v pozadí Milionu chvilek stojí nejvíce lidé, kteří se účastnili sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich-Rambousek-Babise-nemam-rad-Zemana-taky-zrovna-nemiluju-ale-608203

 

Čína a Rusko plánují posílení vědecké spolupráce

 

 4.1.2020 VSa     Vladimir Putin označil rok 2020 za rok rusko-čínské vědecké spolupráce se zaměřením na komunikaci, umělou inteligenci a internet věcí. Zatímco Čína ve vědě a technice dříve zaostávala za Ruskem, nyní v řadě oblastí Rusko předstihla. Myslím, že trend rozšiřování a prohlubování vědecko-technické spolupráce mezi Ruskem a Čínou bude pokračovat a pravděpodobně se zrychlí,“ cituje list SCMP ruského experta Lukina.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/04/cina-a-rusko-planuji-posileni-vedecke-spoluprace/

 

Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

 3. ledna 2020 , Petr Hampl     Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci... Je to stejný mechanismus jako ten, který udržuje neustálý proud migrace do Evropy.

         Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-chteji-vladcove-eu-opravdu-znicit-evropskou-ekonomiku/

     ( Pozn. spr. webu: Několikero stejných destrukčních mechanismů v různých společenských oblastech není náhoda. Je to skutečně plán prosazovaný superelitami s cílem genocidy většiny lidstva a nastolení NWO. )

 

Vražda íránského generála Sulejmáního byla chybou:

musíme chránit Českou republiku

 4.1. 2020     USA už dávno nemají technologickou, ale stejně tak ekonomickou převahu, v témže okamžiku chce rozpoutat stratég z USA opět další nesvár do horkého blízkovýchodního regionu. To je největší strategická chyba - budeme zařazeni do válečné zóny a USA si myjí ruce - příští boje budou u nás.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2959-vrazda-iranskeho-generala-sulejmaniho-byla-chybou-musime-chranit-ceskou-republiku

 

EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

 

 Lubomir Man , 3. ledna 2020     Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy Evropský parlament dne 18. 9. t.r. schválil. Čímž se Usnesení stalo právně závazným pro všechny země EU. Jaké naděje se s takovýmto novým výkladem dějin otevírají sudetským Němcům a jaké problémy se otevírají nám Čechům, není asi třeba ani hloupému dvakrát vysvětlovat.

     Odkaz:   https://outsidermedia.cz/eu-prepsala-evropske-deji/

     K tématu také:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

“Vládnou nám blázni. V Anglii zvítězil po půl století zdravý rozum.“

3.1. 2020     Alexandr Tomský     Obyčejní lidé jsou údajně ve své podstatě příznivci konzervativních hodnot a je to jen politická elita, jež z nich už „delší dobu dělá pitomce“. „To, že instinktivně obhajují základní věci života, svůj domov, rodinu, tradici, demokracii, bezpečnost a řád, důvěru mezi našinci a nedůvěru k cizincům, přece neznamená újmu rozumu. Lidé v hlasování o brexitu odmítli nejen podřízenost Bruselu, ale rovněž „progresivismus“ místní oligarchie.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020010311198360-vladnou-nam-blazni-v-anglii-zvitezil-po-pul-stoleti-zdravy-rozum-tomsky-nalozil-unijni-politicke/ 

    ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Jak se USA v Iráku samy dostávají mimo hru…

 

 3.1. 2020 , Tereza Spencerová     Už Bushova invaze proti Iráku přece měla původně dostat tamní bohaté ropné zdroje pod americkou kontrolu, místo toho ale vedla ke vzniku Daeše a posílení íránského vlivu nejen v Iráku, ale i v regionu jako takovém. Politika „maximálního tlaku“ proti Íránu ve výsledku jen posílila vliv Ruska a Číny na Blízkém východě. Pentagon a "deep state" se tak znovu ocitly v krizové situaci bez dobrých řešení.

     Odkaz:   https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-jak-se-usa-v-iraku-samy-dostavaji-mimo-hru 

 

USA svírá dluh studentů. Jedná se o 1,6 bilionu dolarů

 

 30.12. 2019 , VSa     45 milionů studentů splácí své dluhy federální vládě, neboť u ní hledali pomoc při financování svých studií. Absolventi nedosáhnou díky vzdělání prosperity a naopak za sebou vláčí enormní břemeno dluhů. Titul není cesta k lepšímu životu, ale spíš luxusním statkem pro vyšší třídu.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/usa-svira-dluh-studentu-16-bilionu-dolaru/ 

 

Svet na prahu globálnej krízy. Kto ako prvý pôjde „cez palubu“?

 

 Washington 1. januára 2020     Američania už nie sú v stave krízu, ktorá dopadne najtvrdšie práve na USA, odvrátiť. Nikto sa nevyhne nepríjemnému poklesu HDP a značným ekonomickým problémom. Ani Rusko a ani Čína. Európske proamerické elity stiahnu EÚ na dno len preto, aby sa stlmil negatívny pád USA.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/%e2%80%8b%e2%80%8bsvet-prahu-globalnej-krizy-kro-prvy-pojde-palubu/2002595 

 

Pražská kavárna dementní

 30. 12. 2019 . Petr Hampl     Logicky se nabízí hypotéza, že nižší sociální vrstvy zaměřené na manuální práci, jsou vůči této zkáze (hloupnutí) odolnější. Zedníkovi nemůžete říct: jak se kladou cihly si najdeš na internetu. Zde jsme svědky děsivé degenerace (vládnoucích "elit").

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4840-prazska-kavarna-dementni-betlem-ukazal-upadek-rozumu-znat-vlastni-kulturu-je-neresitelny-problem-kompetence-misto-vedomosti-proc-jsou-manualne-pracujici-moudrejsi-svedkove-degenerace-ct-v-cele.htm

 

Rusko, Čína a Írán pořádají společné vojenské cvičení

 

 30.12.2019 VSa     Rusko ukazuje, jak moc se zvýšil jeho vliv v regionu, Írán říká, že je pořád regionální velmocí a Čína se může pochlubit rostoucí silou svého námořnictva.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/rusko-cina-a-iran-poradaji-spolecne-vojenske-cviceni/

oc

 

Božská "spravedlnost" podle papeže Františka

 

 31.12. 2019 , Jiří Baťa    Spravedlnost Pána Boha, jak nám ji tlumočí papež František, je totálně postavená na hlavu. Je možné mluvit o spravedlnosti, není-li brána v potaz rozdílnost mezi dobrem a zlem, mezi dobrými a zlými lidmi, notabene mezi nevinným člověkem, např. dítětem a jeho vrahem?

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jiri-bata-bozska-spravedlnost-podle-papeze-frantiska

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Aktuálnost Stalina

 25. prosince 2019, Andrej Fefelov      Stalin zaujímá ústřední místo v národní paměti. Ruské dvacáté století znamenalo civilizační skok. Byl to odvážný experiment, riskantní přechod do jiné sociální dimenze, zoufalý skok do budoucnosti. Architektem této ohromující slitiny tradice a modernosti, archaičnosti a současnosti, hierarchičnosti a dynamiky, - byl Stalin. 

     Odkaz:   http://zavtra.ru/special/aktual_nost_stalina

     Překlad:  Aktualnost-Stalina.doc

     Viz také:  Den-7-listopad.doc

     (Pozn. spr. webu: Lenin a Stalin - dva géniové, kteří se objevili v Rusku v nejtěžší době, odolali světovému spiknutí. Nedovolili Západu zničit Rusko v roce 1917 a v následujících letech. Tím zachránili i další národy - především slovanské - před osudem severoamerických indiánů, který pro většinu lidstva nachystaly západní superelity - viz: http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html Ovšem, tento boj ještě neskončil!!! )

 

Německem hýbe skandál veřejnoprávní televize

 29.12.2019      Dívčí pěvecký sbor německého veřejnoprávního rozhlasu a televize z Dortmundu předvedl o Vánocích novou variaci tradiční německé písně. V aktuálním textu, přizpůsobeném době „klimatické krize“ se dozvíme, že babička je stará svině, protože jezdí autem a smaží maso.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stara-ekologicka-svine-jezdi-autem-Ne-nacisticka-svine-Nemeckem-hybe-skandal-verejnopravni-televize-608429

     Viz také:  Nejde-o-prelidneni.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, v chasosu mezigenerační nenávisti, ekofašismu, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  vyvoláním co největšího chaosu. )

 

Švýcarsko aneb příklad k následování

 

 30.12. 2019     Země se sedmi miliony obyvatel má armádu o síle 1.365.220 vojáků Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21. K nim tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják,

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2500-dal%C5%A1%C3%AD-p%C5%99%C3%ADklad-k-n%C3%A1sledov%C3%A1n%C3%AD

     ( Pozn. spr. webu: Švýcarští "bankstři" mají velmi dobrý odhad, jaké masakry svět v blízké budoucnosti očekávají a jsou na to připraveni. )

 

Musíme skoncovat s „bankovním socialismem“

 (aneb, jak hospodaří "bankstři")

 30.12.2019 , Jan Vítek     Svět se topí v dluzích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů. „Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“ varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. Když dopustíme, abychom museli příští rundu zase platit my, jsme hejlové na kvadrát a není nám pomoci.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8142-musime-skoncovat-s-bankovnim-socialismem.htm

     ( Pozn. spr. webu:  Ovšem, je zde velké nebezpečí, že tento krach extenzivního západního kapitalismu bude pro hloupé maskován vyvoláním velké války, která pak bude vydávána za jeho viníka !!! )

 

Cirkus na téma „stalinismus“ jako zbraň hromadného ničení

 

 27.12.2019 , PhDr. Josef Skála     Hybridní válka proti „stalinismu“ trvá už skoro sto let. Byla a je vedena nejen proti našemu hnutí, ale i přímo z jeho řad. Trockij se na prahu války neštítil ani uřvané agitace, sázející proti „stalinismu“ na nacistickou agresi. Terčem jsou úplně všechna hnutí, jež boj proti „právu“ silnějšího jen nesimulují ...

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/27/cirkus-na-tema-stalinismus-jako-zbran-hromadneho-niceni/#more-1935

 

ČNB o přijetí eura

(kráceno)

 23.12.2019 , Jiří Paroubek     Těžko můžeme očekávat, že se v nějaké vlastní analýze ČNB objeví zcela objektivní zhodnocení důsledků rozhodnutí Singerova vedení ČNB z listopadu 2013, což znamenalo vytištění dvou bilionů korun, za které ČNB nakupovala na finančních trzích eura, aby udržela nesmyslně slabý kurz koruny. A kdo na tom prodělal? Čeští občané ...

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/jiri-paroubek-cnb-o-prijeti-eura

     ( Pozn. spr. webu:  Přijetí EURa by bylo jen dalším podstatným prohloubením pozice naší republiky jako neokolonie.)

 

Klima a stopa peněz

 28.12. 2019 , F. William Engdahl , Global Research     Koho by to dříve napadlo. Že mega-korporace budou vedoucími podporovateli bezuhlíkového hnutí (?). Je to pokus o finanční reorganizaci světové ekonomiky. Využívá klima, něco, co ovlivňuje slunce a jeho energie, řádově převyšující vše, co má něco společného s lidmi. Je to pokus přesvědčit obyčejné lidi, aby nevýslovnými oběťmi „zachránili naši planetu."
       Odkaz:   
https://www.globalresearch.ca/climate-money-trail/5690209

       Překlad:      Climate-and-Money.doc

 

Americkí neoconi menia rétoriku, od boja proti

 

teroristom ich to ťahá k boju proti Rusku a Číne

 

 29.12. 2019 , František Olčaj     Mimo amerického územia sa nachádza dnes na zahraničných základniach v cudzích krajinách takmer 200 tisíc amerických vojakov. Situácia sa však mení, jednopolárny svet je minulosťou,  USA, i keď sú stále veľmi silné, slabnú a v multipolárnom svete sa budú americké pozície čoraz viac oslabovať.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/americki-neoconi-menia-retoriku-boja-proti-teroristom-taha-boju-proti-rusku-cine/1999585

 

Porovnejme „putinskou“ a „stalinskou“ industrializaci

 

 4. listopadu 2019     Přísně vzato, porovnání stalinské indust. Ve skutečnosti bylo během 13 let industrializace v SSSR postaveno asi 9.000 výrobních zařízení... Plody stalinské industrializace doposud využíváme a jsou to ony, které nám dnes umožňují rozvoj v pohodlnějších podmínkách. Hlavní věc, kterou jsme se naučili, je úspěšně bojovat o přední pozice ve světě bez tříštění zdrojů a maření lidských životů. 

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/sravnivaem_putinskuyu_i_stalinskuyu_industrializatciyu

       Překlad:      Sravnivajem.doc

     ( Poznámka správce webu:  Tato „světlá budoucnost“ však má také své stíny. Při velkém podílu kapitalistického hospodaření v národním hospodářství to ani jiné být nemůže - viz  Putin přiznal rozkrádání Vostočného    http://www.halonoviny.cz/articles/view/52467145 )

 

Rusko má loď na dokončenie Nord Stream 2.

 26.12. 2019, Andrea Lopatková, Moskva     Prezident Vladimír Putin uviedol, že Rusko vlastní loď potrebnú na dokončenie výstavby plynovodu Nord Stream 2.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/putin-rusko-ma-lod-dokoncenie-plynovodu-nord-stream-2-plavidlo-academic-cherskiy-kupil-gasprom-uz-roku-2016/1998833

 

Německý deník usvědčil NATO ze „zkoušky“ útoku na Rusko

Válka kvůli Bělorusku?

 25.12. 2019     Cvičení NATO Defender 2020 se stane nejrozsáhlejším přesunem amerických vojsk na evropský kontinent za posledních 25 let, píše Junge Welt.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019122511163799-nemecky-denik-usvedcil-nato-ze-zkousky-utoku-na-rusko/

 

Jak spáchat válečné zločiny - a vyváznout bez trestu

 

 26.12.2019 Vijay Prashad     Za posledních 16 let se nakumulovaly haldy zpráv o válečných zločinech, spáchaných v Afghánistánu a Iráku. Spojené státy nejsou stranou Mezinárodního trestního soudu (ICC). Pomohly ustanovit tento soud, ale poté změnily směr a odmítly spadat pod jurisdikci ICC.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8138-jak-spachat-valecne-zlociny-a-vyvaznout-bez-trestu.htm

 

Kam to tady ta „zodpovědná pravice“ dovedla?

 20.12. 2019     Účtování Ilony Švihlíkové s končícím desetiletím. Západ si prochází celou řadou krizí synchronizovaně – ekonomické problémy se táhnou k sociálním, ekologickým, až ke změně postavení Západu v mezinárodních vztazích.

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/ilona-svihlikova-komentuje.html

 

Novoročný výpredaj: Čína nemieni poskytovať úvery USA

 

 Moskva 24. decembra 2019  Po rozpútaní obchodnej vojny s Washingtonom znižuje Peking dôsledne množstvo amerických štátnych dlhopisov. A v dôsledku toho sa v júni 2019 stalo najväčším majiteľom týchto papierov Japonsko.Finančný analytický portál Seeking Alpha píše, že „Protekcionistická politika Trumpa spôsobí nakoniec finančnú krízu ... Konečným výsledkom bude skutočnosť, že Washington vynesie svojou obchodnou politikou definitívny rozsudok doláru ako svetovej rezervnej mene.“

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/novorocny-vypredaj-cina-nemieni-poskytovat-uvery-usa/1998076

 

Moskovské domy dnes rozkvitli so Stalinovými

 

portrétmi a vo Volgograde mu odhalili pamätník

 

 Rusko, Moskva, 21.12. 2019V hrdinskom meste Stalingrad, ktoré dnes nesie meno Volgograd, bol 20. decembra oficiálne odhalený pomník súdruhovi Stalinovi. Podpora Josifa Stalina je medzi obyvateľmi Ruska najvyššia za posledné dve desaťročia. Až 51 percent všetkých respondentov v ankete odpovedalo, že k Stalinovi pociťujú “rešpekt”, “obdiv” alebo “sympatie”...

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/21/moskovske-domy-dnes-rozkvitli-so-stalinovymi-portretmi-a-vo-volgograde-mu-odhalili-pamatnikstastna/

 

Kurdové a Erdoganova křižovatka. Bospor klíčem k budoucnosti?

 24.12. 2019 , Jiří Weigl      Ukázalo se, že převažující západní výklad syrské krize byl vyloženě lživý. Erdogan rychle poznal, že rozvratný příklad Arabského jara ohrožuje i jeho samotného, že za pokusem o jeho svržení byly západní velmoci, které o přeformátování Blízkého východu usilují. Podaří-li se Turecko destabilizovat, skutečná cena pro Evropu a pro nás bude nesmírná.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4828-otazka-josefa-s-mas-rad-turky-ty-pohansky-psy-kazdy-je-expert-kurdove-a-erdoganova-krizovatka-bospor-klicem-k-budoucnosti-krachy-a-zlociny-zapadu-na-blizkem-vychode-se-na-samet-nehraje.htm

 

Evropské usnesení o významu evropské paměti

pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP))

 22.12.2019 Od mlok     Co se nepovedlo Hitlerovi… dokázala Jourová. Evropští poslanci dali nyní svůj Main Kampf na papír a vydali jej jako Bibli 21. století. To skutečně podporujeme přípravy na další světovou válku? To skutečně může tady každý lhát a při tom zastávat funkce v ústavní soudu. Proč jsme v Evropské unii, kde se veřejně lže! Odejděme!

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/22/co-se-nepovedlo-hitlerovi-dokazala-jourova/#more-1923

 

ANS a KČP se dohodly

 21.12. 2019 , PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS     KČP vystupoval proti členství České republiky v NATO i v EU, proti podepsání Lisabonské smlouvy, proti vybudování americké radarové základny v ČR a proti zapojování českých vojáků do zahraničních misí (zejména Afghánistánu) bez souhlasu OSN. Společným cílem KČP a ANS je vytvoření konkrétní politicko-akční koalice k záchraně národního státu a obhajoba historické pravdy.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2494-ans-a-k%C4%8Dp-se-dohodly

 

Demontáž České republiky?

 

 23.12. 2019 , Jaroslav Bukovský      Němci nám nedají pokoj,... budou své revanšistické plány opět připravovat... a porovnáme-li německé již provedené kroky vůči naší zemi, musíme Edvardu Benešovi dát opět za pravdu. Německo nás ze svého okolí považuje za nejslabší článek, a proto provádí cíleně v náš neprospěch postupně další kroky.     Haló noviny, 23.12. 2019, str.  5

       Celý text:      Demontaz-CR.doc

 

Konečne sa začína riešiť podstata problému.

 

 21.12. 2019 , Andrea Lopatková, Londýn     Britská konzervatívna strana, na čele s premiérom Borisom Johnsonom, vyzvala, podľa denníka Daily Mail, na naliehavé vyšetrovanie globalizačného miliardára, a „manipulátora meny“, Georga Sorosa.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/konecne-sa-zacina-riesit-podstata-problemu-boris-johnson-zacne-vysetrovanie-proti-georgovi-sorosovi-soros-ovplyvnoval-britske-volby-vzdelaval-britsku-verejnost-volit-proti-brexitu/1995681

 

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti

oslavování nacismu nepřipojila ČR?

21.12. 2019      Vladimíra Vítová z Aliance národních sil (ANS) se ptá proč Česká republika nehlasovala v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Proč se ČR  zdržela hlasování?!

            Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-se-k-rezoluci-osn-o-boji-proti-oslavovani-nacismu-nepripojila-cr/

 

Trumpovi vyhlásili impeachment a on je šťastný.

 20.12. 2019 Ivan Danilov     Jak uvádí vážené centrum průzkumu veřejného mínění Gallup, „od chvíle zahájení impeachmentu stoupla Trumpova popularita o šest procent.“ Velký stroj politické propagandy amerického „hlubokého státu“ přestal fungovat.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019122011131486-trumpovi-vyhlasili-impeachment-a-on-je-stastny-rusko-vitezi/

 

Nemci rátajú s 100 miliónmi utečencov z Afriky

v priebehu desiatich rokov!

 20.12, 2019 , Berlín (HSP) , Andrea Lopatková     Akčný plán plánovanej migrácie je už vypracovaný a Van Layenová ho predstaví verejnosti vo februári 2020. A po schválení plánu väčšinovým hlasovaním v Európskom parlamente už politikmi dlhodobo plánované presídlenie časti afrického obyvateľstva do Európy nebude stáť v ceste nič.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/nemci-rataju-100-milionmi-utecencov-afriky-priebehu-desiatich-rokov-zelena-politicka-pozaduje-nich-klimaticky-pas/1994772

 

Co jsou naše národní zájmy …a shodneme se na jejich obsahu?

 

 20.12. 2019 , Jaroslav Tichý     K těm vnějším národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti mezinárodních vztahů, naší pozice v zahraničí a otázky v oblasti obrany. K těm vnitřním národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti bezpečnosti, životní úrovně (a s tím související otázky v oblasti ekonomické, v oblasti sociální a zdravotní politiky), dále v oblasti kultury, školství, historie, jazyka, v oblasti národnostní a přistěhovalecké politiky atd.).

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/co-jsou-nase-narodni-zajmy-1-dil/

 

20. zjazd Svetovej federácie demokratickej mládeže

 

podporil spravodlivú vec kórejského ľudu

 

 14.12. 2019 , Pchjongjang, www.kcna.kp     6. decembra vydala Svetová federácia demokratickej mládeže (WFDY) vyhlásenie na podporu podporu boja kórejského ľudu a mládeže v ich úsilí o trvalý mier a zjednotenie Kórejského polostrova.

       Odkaz:   http://www.kldr.info/2019/12/15/20-zjazd-svetovej-federacie-demokratickej-mladeze-podporil-spravodlivu-vec-korejskeho-ludu/

 

Drtivá porážka Spojených států?

 

Nositel Nobelovy ceny mluví o "šaškárně"

 

 19. prosince 2019 , Marek Bláha     Obchodní války mají málokdy vítěze, poukazuje profesor Paul Krugman v komentáři pro server New York Times. Trumpova obchodní válka nedosáhla žádného vytýčeného cíle, ale pouze dále oslabila Spojené státy.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/drtiva-porazka-spojenych-statu.cbdcb164/

 

Neomarxismus není marxismus

 

 18.12.2019 Adam Votruba     Komunistická ideologie se nejvíce přidržuje Marxova učení. Sociální demokraté, zavrhli už na přelomu 19. a 20. století cestu revoluce. Primárním cílem anarchistů je zrušení státu. Neomarxismus vědomě přestal být třídní ideologií. Sbližuje se s liberalismem, který byl z hlediska marxismu vždy chápán jako ideologie buržoazie. Neomarxismus (v nejčastěji používaném slova smyslu) není marxismem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/18/neomarxismus-neni-marxismus/

     ( Poznámka správce webu: Neomarxismus je fakticky antimarxismem (zamaskovaným pro hloupé) , podobně, jako hitlerovský nacionální socialismus byl nástrojem západních elit proti levici, proti socialismu. )

 

„Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

18. prosince 2019     „Eurokrati, kteří poučují svět o otázkách životního prostředí“ podle Daily Mail sami utrácí obrovské částky za luxusní soukromé tryskáče a limuzíny. - Zbořil: Plat europoslance je vysoký, je to vlastně forma bruselské korupce

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-otevrene-pokrytectvi-eurokratu-poucujicich-o-ekologii/

 

KAREL KLIMŠA ŘÍKÁ

 „Jak si vysvětlit, že po tolika porážkách vedení KSČM a ČSSD nedokážou samy odstoupit, aby otevřely prostor pro naději... a že stranický aktiv neumí tato vedení odvolat a nahradit?“ Dlouhodobé členství v parlamentech a zákonodárných sborech vede k vytvoření stranické aristokracie, této „prokleté kasty“, jak ji obrazně nazval Stalin. Situace není dobrá a je třeba pokusit se stranu zachránit. NENECHAT TO TAK!

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/karel-klimsa-rika.html

 

CM varuje: Pak jedním kliknutím přijdete o obživu!

 

 16. prosince 2019 , Marco Maier  Světové elity nenávidí hotovost, poukazuje Contra Magazin. A není náhodou, že Mezinárodní měnový fond (MMF) nedávno vyslovil „doporučení“ centrálním bankám a vládám, jak odrazovat lidi od používání papírových peněz.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cm-varuje-pak-jednim-kliknutim-prijdete-o-obzivu/

 

V Polsku uvedli, že v důsledku reformy soudnictví

 

může země opustit EU

 

 17.12. 2019     Polské orgány provedly reformu soudnictví, kvůli které zemi hrozí disciplinární opatření Evropské unie. EK se obrátila na soud EU a požádala o dočasné pozastavení polské reformy. Poté, co soud EU zjistí porušení, musí stát splnit ustanovení co nejdříve.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121711121141-v-polsku-uvedli-ze-v-dusledku-reformy-soudnictvi-muze-zeme-opustit-eu/

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté a kartely,

 

které vybudovaly "Třetí říši"

 

Daniel N., tadesco.org     Opravdu věříte tomu, že Druhou světovou válku a smrt 60 milionů lidí (z toho 30 milionů Slovanů) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury EU dodnes fungují, jsou dílem nacisty – Fritze Ter Meera, válečného zločince odsouzeného v Norimberku a člena vedení IG Farben, který spolu s Carlem Wursterem (dalším nacistou a vysokým funkcionářem IG) celá desetiletí, jako vlivní lobbisté a "špičkoví odborníci" pracovali v SRN na projektu EHS.

       Odkaz:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

Corbyna zabilo slniečkarstvo, nie radikálne

socialistický ekonomický program.

 14. prosinec 2019 , Ľuboš Blaha     Dobre viete, že ekonomický program Jeremy Corbyna považujem za výborný. Labouristi sa vykašľali na robotníkov zo severoanglických miest. Ľavica môže byť úspešná len vtedy, ak sa vráti k robotníkom, k vlastenectvu, k suverenite a komunitárnym hodnotám. To sa Labouristom nepodarilo.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/corbyna-zabilo-slnieckarstvo-nie-radikalne-socialisticky-ekonomicky-program.html

 

Před 25 lety začala stavba Tří soutěsek

 

 14.12. 2019     Dnes je tomu přesně pětadvacet let od zahájení stavby čínské vodní přehrady s elektrárnou Tři soutěsky (San-sia), největší elektrárny na světě, na Jang-c'-ťiang u města I-čchang v provincii Chu-pej. Přehradní hráz je 185 metrů vysoká a 2309 m dlouhá. Elektrárna má po spuštění posledních generátorů výkon 22 500 megawattů, což je jedenáctkrát víc než maximální výkon jaderné elektrárny Temelín. Jedním z cílů stavby bylo podle Pekingu také skoncování s katastrofálními záplavami.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52733150

 

Gangy imigrantů ovládají evropské metropole

 14.12.2019 , VIKTORIE NIKIFOROVÁ líčí vzestup organizovaného zločinu v západní Evropě. Dokonce i samotní liberální politici v Evropě začali přiznávat, že nekontrolovaná imigrace byla příčinou hrůzné kriminální situace v jejich zemích. Etnické podsvětí je dnes v Evropě nesmírně silné. Místní policie se s ním pravděpodobně nebude schopná vypořádat, a to dokonce i tehdy, když se úřady odváží zapomenout na minulou etnickou toleranci a multikulturalismus. 

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22099-gangy-imigrantu-ovladaji-evropske-metropole-arabske-klany-mocnejsi-nez-urady-doznani-politiku-zlocin-se-vymyka-kontrole.aspx

 

Perpetuum zla: Jak funguje Deep State?

 

 14.12. 2019 , Gustáv Murín     Deep State není žádná konspirační teorie, ale zakonspirovaná stínová vláda Spojených států.  Proč je Deep State tak mocný? Není to nic nového. Před ním - jen pod jiným názvem "vojensko-průmyslový komplex" - varoval už prezident Eisenhower. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4810-perpetuum-zla-jak-funguje-deep-state-i-prezidenti-jsou-na-nej-kratci-zlociny-ve-35-zemich-carterova-a-eisenhowerova-slova-jak-obama-s-kerrym-sklapli-zabijeni-vlastnich-deti-cest-assangovi-a-snowdenovi.htm

 

Mrtví v Ostravě. A co dál?

 

 13.12. 2019 , Petr Hampl      Při čtení diskuze na profilu šéfideologa ČSSD Lukáše Jelínka jsem konečně pochopil logiku odpůrců zbraní: a) všechny zbraně jsou stejně špatné, ať je vlastní kdokoliv.  b) bude-li zbraní méně, svět se stane bezpečnějším místem.  c) zločinci si své zbraně nenechají vzít.  d) odebereme tedy zbraně občanům dodržujícím zákony, tím se celkový počet zbraní zmenší a svět bude bezpečnějším místem.  e) pokud to nepomůže, odebereme zbraně i policistům.  f) pokud nepomůže ani to, odebereme zbraně i armádě.  g) až nebude mít zbraně nikdo kromě zločineckých band, bude naše bezpečí dokonalé.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242539

 

Rusko patří ke třem největším velmocem světa ve vojenském letectví

 

 12.12. 2019 © Sputnik / Vladimir Sergeev     Přední britský odborný časopis Flight International uveřejnil údaje každoročního průzkumu World Air Forces 2020. Na prvním místě v seznamu jsou USA. Nyní má jejich letectvo 13.300 letadel. Na druhém místě je Rusko, které má podle publikace 4.163 bojových letadel. Čína je na 3. místě (3.210 letadel), Indie na 4. místě (2.123)

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121211096571-rusko-patri-ke-trem-nejvetsim-velmocem-sveta-ve-vojenskem-letectvi/

 

Amerika se ocitla v neřešitelné situaci ohledně ISS

 29.11. 2019 , TauRus      Amerika se ocitla v neřešitelné situaci, píše čínský internetový portál Sohu.  Samostatně dopravovat astronauty na MKS Amerika zatím nemůže: jejich kosmická loď „Atlantis“ už zestárla a „odešla do důchodu“. Vláda USA zaplatila společnostem Boeing a SpaceX obrovské částky na vývoj. Ale zatím jejich úsilí nebylo úspěšné. Jen tak mě napadá, jestli poslední obstrukce WADA vůči ruským sportovcům nemají spojitost s americkými astronauty?

       Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/amerika-se-ocitla-v-neresitelne-situaci-ohledne-iss/

 

USA – náš vzor.

 

 10.12. 2019  Ladislav Hvižďák     Čo sme prevzali od USA:   - Vytvorenie nepreberného množstva politických strán, ktoré sa líšia akurát tak názvami. - „Slobodu slova“ ktorá sa postupne stáva neslobodou. - Museli sme všetko sprivatizovať, - Bulvár, sex, porno, násilie, brutalita, zabíjanie aj v priamom prenose, sa stali hlavným atribútom „našich médií“.

       Odkaz:   https://davdva.sk/ladislav-hvizdak-usa-nas-vzor/

 

Potomci kolaborantů z řad pronacistické

 

šlechty podplatili českou justici . . .

 

 9.12. 2019 , Daniel Novák     Po 30 letech od sametového podvodu je vymalováno. Německá šlechta, se sudetoněmeckým landsmanšaftem za zády, se chystá k finálnímu tažení proti zbytkům z posledního poválečného dekretu prezidenta Edvarda Beneše č. 108/1945Sb., o konfiskaci nepřátelského majetku. V sázce je majetek za stovky miliard. Mediální krytí pro operaci v ČR tvoří Česká televize a bakalova média, politickou podporu tzv. demoblok napojený na německé zájmy a neziskové organizace (např. Konrad Adenauer stiftung - Praha sobě, Ackerman gemeinde - KDU/ČSL, sudetští němci - TOP09, antifa a němečtí zelení - Piráti, apod. ). A rozhodčím v této věci je nechvalně proslulá ,,česká" justice, pro jejíž ,,správnou" činnost, jak se proslýchá, vyčlenily německé šlechtické rody zhruba čtvrt miliardy korun na úplatky skrze spřátelené advokáty ( tak se to v ČR dělá ).

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/potomci-kolaborantu-z-rad-pronacisticke-slechty-podplatili-ceskou-justici-a-cekaji-je-dalsi-pohadkove-restituce-kraj-i-s-nevolniky.html

 

Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí.

 8.12.2019  Autor: Jaromír Bradávka     Klima je dlouhodobý stav počasí, určený energetickou bilancí Slunce, cirkulací atmosféry a oceánu, polohou místa na Zemi, charakterem zemského povrchu a nadmořskou výškou. Příčinou změny klimatu je vliv mnoha vesmírných a pozemských faktorů a tyto změny mohou probíhat jak pomalu, v dlouhých časových úsecích, kumulací vlivu jednotlivých faktorů, tak i skokem při překročení kritické meze jednoho nebo součtu více z nich.    Ve druhé polovině 20. let se projeví souběh tří „ochlazujících“ faktorů: slabý 26. sluneční cyklus, vrcholící negativní fáze AMO a nástup negativní fáze NAO.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/12/08/mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci/

 

Rusům poradili zvláštní způsoby zvětšování bohatství.

 10. prosince 2019, Text: Nikolaj Procenko     "Buď nepovedený vtip, nebo cynismus překračující meze." Odborníci takto hodnotí doporučení odborníků Světové banky (WB), jak by mělo Rusko zvýšit své bohatství a tzv. lidský kapitál.

       Odkaz:   https://vz.ru/economy/2019/12/10/1012309.html

       Překlad:      Rusum-poradili.doc

 

Virus nipah může vyvolat velkou epidemii, svět na ni není připraven

 

 8.12. 2019     Smrtící virus nipah (NiV), který už zabíjel při epidemiích v Malajsii, Singapuru, Indii a Bangladéši, má velký epidemický potenciál, varovali v pondělí experti na infekční choroby.

       Odkaz:   https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/virus-nipah-muze-vyvolat-velkou-epidemii-svet-na-ni-neni-pripraven-40306423?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník

 8.12. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník vojákům Wehrmachtu a oddílů SS, který byl vybudován v letech 1943 až 1944 místními sudetskými Němci. Jestli něco vykresluje chorobný proces autogenocidy a degenerace národa, tak je to přesně takovéto chování českých lidí.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zapomente-na-vlasovce-v-jizerskych-horach-mistni-obyvatele-obnovili-nacisticky-pamatnik-vojakum-wehrmachtu-a-oddilu-ss-padlych-na-vychodni-fronte-pri-oblehani-leningradu-a-behem-rzevske-operace/           Zdroj :     https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemstvi-unikatniho-nacistickeho-pomniku-je-jediny-v-cesku-40304958

 

Aksionov: Sankčný tlak na Rusko je v troskách

 

 Bratislava 9. decembra 2019   Aksionov: Ak máme hovoriť o udalostiach z februára a marca roku 2014, tak, samozrejme, nikto nemohol vopred vedieť, ako sa budú udalosti vyvíjať. Obyvatelia Krymu v drvivej väčšine vystupovali proti majdanu, proti štátnemu prevratu v Kyjeve a za opätovné zjednotenie s Ruskom. Mali sme obrovskú a jednomyseľnú podporu obyvateľstva. Za päť rokov sa na Kryme životná úroveň ľudí jednoznačne zvýšila. Týka sa to aj dôchodkov a sociálnych dávok, skvalitnenia zdravotníctva, školstva.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aksionov-sankcny-tlak-rusko-troskach/1977356

 

Nad Arktidou bude vytvořena protivzdušná obranná kopule z S-400

9. prosince 2019 , (rp,prvnizpravy.cz, rt, foto:arch.)     Severní flotila vyzbrojí všechny ruské arktické divize komplexy S-400 a vytvoří arktickou obranu nad Arktidou.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nad-arktidou-bude-vytvorena-protivzdusna-obranna-kopule-z-s-400/

 

Ukrajina – geopolitické hřiště

 

 9.12.2019 Oskar Krejčí     Citát z dnes již klasické knihy Zbygniewa Brzezinského Velká šachovnice :   „Bez Ukrajiny přestává být Rusko eurasijským impériem." Válka na Ukrajině je od počátku uměle vyvolaná. Chaos na Ukrajině a obracení Kyjeva k Západu nesrazily Rusko na kolena, naopak pomáhají jeho obrození a obrací ho směrem k Číně. Zároveň evropskému Západu začíná Rusko z nejrůznějších důvodů chybět.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/09/ukrajina-geopoliticke-hriste/

 

Malá inventura doby polistopadové

 

 7.12.2019 , Bc. Miroslav Pořízek    Noví držitelé moci slibovali, že jejich cílem je republika spravedlivá, bez ponižujících rozdílů mezi lidmi, založená na efektivním hospodaření, pravdě a poctivosti, na správě věcí veřejných kvalifikovanými odborníky. Ale bezprostředně po převratu bylo třeba rychle a uměle vytvořit privilegovanou vrstvu společnosti, jak nás "moudře" poučily osoby podílející se na devastaci našeho hospodářství a zemědělství. Respekt, kterému se země těšila dlouhá desetiletí ve světě, postupně uvadal. Záhy zanikla i velmi solidní a známá značka našich výrobků Made in Czechoslovakia.

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/07/mala-inventura-doby-polistopadove/#more-1871

 

Byly doby, kdy jsme se Rusku (SSSR) smáli

 

 Autorem platformy supermoderního ruského blockchainu (zabezpečené distribuované decentralizované databáze)  Ethereum je Vitalik Buterin z Ruska. Bude základem pro neuvěřitelné zrychlení finančních transakcí, kontrol, a operací státních institucí. V. Martynov, poradce The Ethereum Foundation : „Pokud jej Rusko zavede jako první, získá podobné výhody, jako měly západní země na začátku internetové éry!“. A Rusové to spustili.

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2886-statni-sprava-dramaticky-zavadi-50-let-zastaraly-sap-a-rusko-leti-pres-blocchain-ethereum-do-pate-dimenze

 

Krok od jaderného pekla. Chyby, které mohly lidstvo stát život!

 

  8. prosince 2019 , 9. listopadu 1979 balistické mezikontinentální jaderné rakety „Minuteman" (ICBM) obdržely příkaz „Ke startu“. Svět ztuhl na pokraji jaderné války, ale alarm se ukázal jako falešný. 3. června 1980 ve 02:26 východního standardního času obdrželo hlavní velení strategického letectva USA signál o vypuštění dvou balistických raket z ponorek ve směru Spojených států. A takové případy, kdy počítače postavily lidstvo na pokraj vyhynutí se stalo mnohokrát.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krok-od-jaderneho-pekla-chyby-ktere-mohly-lidstvo-stat-zivot/

       K tématu také: Prvnizpravy.cz - National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

 

Rozmařilost

6. prosinec 2019,  Ivo Krieshofer      Každodenně čteme a posloucháme lkaní nad klimatickými změnami, o nutném omezení uhelných zdrojů ... Málokdy však slyšíme o potřebě šetřit energiemi. Opravy se nevyplácejí a všeobjímající reklama nabídne přístroj nový, dražší a v lecčems dokonalejší. Ten starý v lepším případě putuje do kontejneru, v horším je odhozen na skryté místo do přírody. Hnacím motorem tržního hospodářství je zisk. Pokud však nenastavíme limity plýtvání a rozmařilosti ohrožující samu existenci života na naší planetě, skončíme zle. Když ne ještě my, tak pro naše potomky to bude znamenat definitivní konec.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ivo-krieshofer/rozmarilost.html

 

Novotného "Osvoboditelé Řeporyjí" vyvraždili

 

za 21 dní v Polsku 10 000 žen, dětí a starců!

 

 Pavel Novotný chce postavit památník příslušníkům ROA (Ruské osvobozenecké armády). Jednotky 1. divize ROA byly výlučně složeny z členů rozpuštěných jednotek hrdlořezů 30.divize SS a SS Brigády „Kaminsky“ RONA! Je zaznamenáno, že jenom při jediném masakru jednotka za 21 dní vyvraždila 10.000 lidí. Ve třeba dalším Wola masakru brigády SS Kaminski a SS Dirlewanger společně povraždily za 7 dní 50.000 polských civilistů. Obě brigády působily pod osobním velením Himmlera.

       Odkaz:   http://www.michalapetr.cz/doku.php

       Celý text:      Novotneho-osvoboditele.doc

 

Čína má výbornou úroveň vzdělanosti žáků

 

 5.12. 2019 , Jiří Paroubek     Ve srovnání téměř osmdesáti zemí OECD i tzv. rozvíjejících se ekonomik, ve kterém porovnává úroveň vzdělanosti patnáctiletých žáků se na prvních místech v žebříčku se ve všech třech oblastech až překvapivě jasně z téměř osmdesáti zemí  umisťuje Čína (!).

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cina-ma-vybornou-uroven-vzdelanosti-zaku

 

Hongkong jako jiný typ studené války?

 

 6.12.2019     Bývalý americký ministr zahraničí se domnívá, že rivalita mezi USA a Čínou je na nebezpečné úrovni. Na zpravodajské konferenci agentury Bloomberg v Pekingu řekl Henry Kissinger, že USA a Čína jsou na prahu nové studené války.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/06/hongkong-jako-jiny-typ-studene-valky/

 

Globalisté otevřeně přiznávají agendu kontroly

 

populace – a to je projevem hrozných skutečností

 

 Fri, 11/15/2019 ,  Brandon Smith via Alt-Market.com     K hlavní části agendy Římského klubu patřila redukce populace. V roce 1972 vydala tato skupina „vědců“ pod taktovkou OSN publikaci ‚Meze růstu,‘ v níž ve jménu „záchrany životního prostředí“ volali po značné redukci lidské populace. Je klíčové, že tito jedinci vždy předpokládají, že to ONI budou těmi, co přežijí a tuto Zemi po prořezávce zdědí. Ti nikdy nepředpokládají, že by to byli oni, kdo spadnou do prořezávky.

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22012-globaliste-otevrene-priznavaji-agendu-kontroly-populace-a-to-je-projevem-hroznych-skutecnosti.aspx

 

Hamáček umožní policii "uklidit" bezúhonné občany za vykonstruovanými procesy pod záminkou terorismu!

5.12. 2019 - Nela Lisková -     Web česká justice informoval, že policie má získat pravomoci shromažďovat citlivé údaje, aniž by měla konkrétní podezření. Tento nehorázný zásah do soukromí každého občana ČR připravuje ministr vnitra Hamáček s odůvodněním, že se jedná o prevenci proti terorismu.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9374-hamacek-umozni-policii-uklidit-bezuhonne-obcany-za-vykonstruovanymi-procesy-pod-zaminkou-terorismu-jste-proti-migraci-pujdete-sedet

 

Bylo i hůř? Analytička popsala drtivou

 

ránu pro NATO a možný začátek konce

 

 5. prosince 2019 , Marek Bláha  Heather Conleyová, analytička z washingtonského Centra pro strategická a mezinárodní studia upozorňuje, že od konce studené války má Severoatlantická aliance problém shodnout se na definici hrozeb, zda má NATO "bojovat s terorismem a povstalci v Afghánistánu", bránit se "ruské agresi", odrazovat Čínu od "snahy o technologickou nadvládu", nebo nic z toho.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/bylo-i-hur-analyticka-popsala-drtivou-ranu-pro-nato-a-mozny-zacatek-konce.74068f21/

 

Odmítáme nový systém přerozdělování imigrantů,

 

který navrhlo Německo

 

  5.12. 2019 , autor článku: Radek Rozvoral     Místo razantního řešení, jako je například důkladná ostraha evropských přístavů, kam neustále přivážejí převaděči nové a nové imigranty, vytváří EU další zbytečnou legislativu, viz nový návrh Německa k systému přerozdělování imigrantů.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242068

       Celý text:      System-prerozdelovani.doc

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Greta Thunbergová vyhlásila válku bílým mužům. Názor.

 

 5.12. 2019 , Ivan Danilov      Dvě hlavní symbolické postavy světového „zeleného hnutí“, Alexandria Ocasio-Cortezová a Greta Thunbergová, sundaly masky ekologických aktivistek a jasně vyznačily své politické cíle (genocidu většiny lidstva v zájmu západních elit - pozn. spr.) . Pokud dosáhnou svého, svět už nikdy nebude jako dřív a Rusko a Čína nejspíše zůstanou posledními ostrůvky zdravého rozumu na světě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019120511056565-greta-thunbergova-vyhlasila-valku-bilym-muzum/

       K tématu také:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

                                   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/highlightSearch=Alexandria%20Ocasio-Cortezov%C3%A1/

 

Rok 2020: začátek kolapsu i okamžik pravdy

 

 24.11.2019 ,  Daniel Novák      Minulá krize byla ,,vyřešena“ vytvořením potenciálu pro ještě větší krizi. Globální elity a US státní elita ji měly vyřešit ,,kreativním způsobem“ – tradičně válkou a podvody. Válka v režii US státních elit globální moci Pax Americana měla začít v roce 2014. Ve Francii i oficiální režimní struktury přiznaly, že se současné generace budou mít hůře, než generace jejich rodičů.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/11/24/rok-2020-zacatek-kolapsu-i-okamzik-pravdy/

 

70 let lidové Číny a bledá závist Západu.

3. prosinec 2019 , Pavel Křivka     Bylo a je co slavit! Vždyť z opomíjené a zaostalé země ze starých učebnic zeměpisu se stala jedna z nejbohatších a nejmocnějších zemí světa! Oslavy 70. výročí trvání lidové Číny pochopitelně svádí ke srovnání s loňskými oslavami 100 let Československa či s oslavami 30. výročí převratu v listopadu 1989. Srovnání pro Českou republiku ne právě příznivé.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/pavel-krivka/70-let-lidove-ciny-a-bleda-zavist-zapadu.html

 

»Uhlíková neutralita« zabije evropskou ekonomiku

 

 3.12. 2019 , ředitel Ocelářské unie Daniel Urban     Hrozí masivní přesun průmyslu z EU, zánik milionů pracovních míst a paradoxně i nárůst globálních emisí skleníkových plynů, zdůraznily průmyslové asociace.  Ursula von der Leyenová už dříve uvedla, že pokládá za nutné, aby Evropská unie byla v roce 2050 z hlediska emisí skleníkových plynů neutrální.          Jiří Nussberger, Haló noviny, 3.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52635614

 

Poznámkou k Izraeli popsal Chameneí realitu

 

 3.12.2019 Ondřej Krátký       Ondřej Krátký komentuje: Vůdce íránské revoluce Chameneí volá nikoli po vyhlazení Židů, ale po nekonfesním Izraeli. Naznačil něco, co jako jedna z realistických alternativ dalšího vývoje už delší dobu visí ve vzduchu.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/03/poznamkou-k-izraeli-popsal-chamenei-realitu/

 

Bývalo zvykem hloupost ukrývat, nikoliv exportovat

 

 2.12. 2019     Ivo Šebestík  K výkonu veřejné funkce vskutku nemusí být vybráni vždy ti nejlepší, a zdá se, že demokracie čím dál častěji, hrábne do prázdna a nabídne židli třeba jakémusi Pavlu Novotnému z Prahy-Řeporyjí. Bylo by nejrozumnější, kdyby Praha-Řeporyje svého starostu co nejpečlivěji ukryla před světem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/02/byvalo-zvykem-hloupost-ukryvat-nikoliv-exportovat/

 

Čína zavedla sankce proti USA

 

 2.12. 2019     Nedávno v USA přijali zákon o ochraně lidských práv a demokracie v Hongkongu, přičemž ignorovali protesty Číny. Je to vážné porušení mezinárodních práv a základních norem mezinárodních vztahů a také zásahem do vnitřních záležitostí Čínské lidové republiky, Peking v tomto případě vyjádřil rozhodný protest. V reakci Čína rozhodla o zavedení sankcí vůči řadě amerických nevládních organizací, včetně NDI, HRW, Freedom House

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019120211041141-ministerstvo-zahranici-ciny-cina-zavedla-sankce-proti-usa/

 

Světové dění působí opravdu poněkud nepřehledným dojmem

 

 2.12. 2019     Jan Keller     Za hlubokého nezájmu médií proběhl soud, který v zásadě potvrdil, že Britové vydají Juliana Assange někdy v únoru do Spojených států. Tam mu hrozí smrt za to, že si dovolil veřejně šířit pravdivé informace. Lidská práva, která původně měla chránit občany proti zvůli státní moci, dnes slouží především k tomu, aby byla státní moc paralyzována a reálná moc přešla na skupinky, které se naprosto účelově lidskými právy ohánějí. Které skupinky to jsou u nás, ať si doplní každý sám.

     Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 2.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52632103

 

Pátá kolona z Prahy jednala tajně v Berlíně

27. 11. 2019 Lubomír Vylíčil     Před pár dny, 25. listopadu 2019, podepsala jedna česká neziskovka v Berlíně takovou malou, mezinárodní smlouvičku.  tzv. Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Za nás ho podepsala Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). K nahlédnutí je zde. Braňme se!

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4778-pata-kolona-z-prahy-jednala-tajne-v-berline-otevreme-migrantum-ceske-hranice-dokoran-nemecko-nam-z-toho-udela-zakon-ctrte-rise-ne-dvermi-tak-oknem-branme-se-zradci-z-neziskovek-nam-jdou-po-krku.htm

 

PROHLÁŠENÍ ANS A DALŠÍ!

 

Stanovisko Aliance národních sil: Je zřejmé, že se český stát – co se týče funkce řídit společnost – rozkládá. Nefunkčnost státních orgánů bije do očí.      Vyzýváme parlamentní politiky, aby v rámci krizového scénáře okamžitě dali Českou republiku do stavu normální parlamentní demokracie, která slouží lidu této země, nebo aby odstoupili. Zároveň vyzýváme občany, aby svým postojem dali jasně najevo, že se stávajícím chaotickým stavem v našem státě nesouhlasí

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2451-prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-ans-a-dal%C5%A1%C3%AD

 

Moskva byla označena za nejlepší

 

město na světě pro turisty

 

 30.11. 2019     Moskva zvítězila v hlavní nominaci ceny World Travel Awards – Nejlepší turistický směr. Město. Cena World Travel Awards byla zřízena v roce 1993 a považuje se za nejprestižnější vyznamenání v turistickém odvětví. V roce 2020 proběhne finále turistického Oscara poprvé v Moskvě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019113011028050-moskva-byla-oznacena-za-nejlepsi-mesto-na-svete-pro-turisty/

 

Myšlenky Vladimira Vladimiroviče Putina

 

o rozpadu EU nemusí být z říše fantazie

 

  Autor článku: Irina Vladivojna Zajceva • 30. 11. 2019     PRAHA – MOSKVA     Oskar Krejčí ohodnotil výrok ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina o možném odchodu východní Evropy z Evropské unie v blízké budoucnosti,  Vše závisí na tom, jak se bude měnit politika Bruselu. V současné době to, ale vypadá, že bruselské politické elity nějaké rozumné změny v politice nepřipravují. Takže to, co říká Vladimír Putin, že v roce 2028 naskočí pesimistický vztah k EU, tak to se jeví jako velmi pravděpodobné.“

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=241827

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení Evropské unie (neohitlerovského projektu západních elit ( EU-zalozili.doc )) , nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není vlastenecký ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Sudetští Němci byli souzeni Norimberským tribunálem

 

 Jiří Jaroš Nickelli     K neustále zatajovaným a umlčovaným historickým skutečnostem o Norimberském soudu patří i otázka žaloby a soudu skupiny tzv. sudetských Němců v ČSR. Více než 85 procent Němců v Československu dalo se do služeb hitlerovské propagandy". Sudetští Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen zde byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení demokratického státu, jakým byla tehdejší Československá republika.          Lípa, č. 3/2019, str. 73-77

       Celý text:      Souzeni-tribunalem.doc

 

PROHRÁLI JSME MY VŠICHNI

 

 28.11. 2019 Jiří Jaroš Nickelli ČSOL Brno     Odstranění sochy maršála osvoboditele Prahy, bez jehož příchodu by Praha byla jen požářištěm a ruiništěm vzteklých rot SS a wehrmachtu, je jen výrazem triumfujících bestií. A my pozůstalí po obětech Osvětimi, jen můžeme děkovat maršálu Koněvovi, že ji osvobodil, aby obětí nebylo mnohem více.  Památku maršála osvoboditele prohrála nejen  Praha. Prohrála ji celá republika.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2449-prohr%C3%A1li-jsme-my-v%C5%A1ichni

     ( Poznámka správce webu: Odstranění sochy Koněva je součástí převracení historie, součástí tažení, připravujícího největší zlo - příští válku. )

 

Stíhat staré dědky by současnému sytému šlo, ale stíhat

 

posametové zloděje-to ne!! Hanba české justici.

 

 Článek od Oldřich Rambousek     Česká justice a české právo má už dávno pověst prodejné děvky. Kauza okolo Jakeše, Štrougala a Vajnara. Nese znaky čistě politického procesu. Hlídaná státní hranice měla své opodstatnění. Současnost to tvrdě potvrzuje a to s odkazem na špatně řešenou migrační problematiku.  Političtí šmejdi, se nyní projevují ve své nahotě. Mašíni hrdinové, Koněv zločinec a pomník Vlasovcům. Už chybí jen pomník Hitlerovi. Fuj.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9348-stihat-stare-dedky-by-soucasnemu-sytemu-slo-ale-stihat-posametove-zlodeje-to-ne-hanba-ceske-justici

 

Lži o Assangeovi už musí přestat

 

 27.11.2019 , John Pilger     Noviny a ostatní média ve Spojených státech a Británii nedávno vyjádřily svůj zármutek nad svobodou slova, zejména jejich právem publikovat svobodně. Mají obavy z „Assangeova efektu“.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8104-lzi-o-assangeovi-uz-musi-prestat.htm

 

Nedráždite čínskeho draka!

 

 29.11. 2019 , Zdroj: Flickr     Atlantická veľmoc si právne kodifikovala neo-imperiálny prístup k obrovskej zámorskej krajine na spôsob arogancie imperiálnej Británie voči viacnásobne ľudnatejšej Indii v XIX. storočí. Vládnuce kruhy vo Washingtone si hádam ani plne neuvedomujú, čo činia. Čínska vláda teraz stojí pred neľahkou úlohou odpovedať spôsobom zodpovedajúcom svojmu novému postaveniu nastupujúcej superveľmoci, ako i očakávaniam domáceho obyvateľstva na pevnine a v Hongkongu.

       Odkaz:   https://zemavek.sk/nedrazdite-cinskeho-draka/

 

Jih Francie před explozí, píše český autor

 

27.11.2019     Marian Kechlibar. Podle Kechlibara trápí jižní Francii problémy etnického a náboženského charakteru. Vznikl tam etnický a náboženský mix, který nenahrává klidu,“ poznamenal. Již nyní je v oblasti čím dál víc početnějších etnicky oddělených čtvrtí, kde bují islámský fundamentalismus.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nedopadne-dobre-Islam-deti-migrantu-Jih-Francie-pred-explozi-pise-cesky-autor-604822

 

Venezuela konečně zvyšuje produkci a prodej ropy

 

a USA zuří: každému vyhrožují!

 

 27. 11. 2019     Lucas Koernera  Venezuela se stejně jako Rusko nehroutila díky Madurovi a Putinovi a v tomto případě socialismu, ale americkému vydírání a vyhrožování a ve skutečnosti nevíme, jak je Venezuela silná. Rusko už je z klinče venku, odchází od dolaru, Sýrie zachráněna (byť tam ještě lidé umírají)  a to se propagandě hrubě nelíbí. O občany těchto států jde Washingtonu až na posledním místě. Ať třeba chcípnou! Hlavně když americké koncerny vydělají. To je vážně americká demokracie a svoboda?

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2884-venezuela-konecne-zvysuje-produkci-a-prodej-ropy-a-usa-zuri-kazdemu-vyhrozuji

 

Bloomberg: Ruská „Sibiřská síla“ změní globální energetické trhy!

 

26. listopadu 2019 , kou, prvnizpravy.cz, bloomberg.com     Rusko se otáčí na východ. Země, která je největším vývozcem zemního plynu na světě, natáhla obrovský plynovod ze Sibiře na čínskou hranici, a je navržena tak, aby uspokojila „nenasytnou energetickou chuť“ Říše středu, uvedl Bloomberg.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-ruska-sibirska-sila-zmeni-globalni-energeticke-trhy/

 

Potvrzeno: S pečivem jíme i část vlasů a nehtů

 

 13. 9. 2012 , autor: Isifa.cz     Jakkoliv se nám to může zdát odporné, do pečiva i čeští výrobci přidávají látku E 920, L-cystein, která se nejčastěji vyrábí z vlasů a kopyt. Jestli je L-cystein ve vámi zakoupeném pečivu vyrobený z kopyt, vlasů nebo německou biotechnologií, nemáte šanci poznat.

       Odkaz:   https://www.vitalia.cz/clanky/s-pecivem-jime-i-cast-vlasu-a-nehtu/

 

Oslavy proběhly ve znamení posilování legendy

 25.11. 2019  Oskar Krejčí     Oslavy 17.11. proběhly ve znamení posilování legendy o 17. listopadu. Zásadní roli přitom sehrála veřejnoprávní média. Médiím a školám, nemluvě o politických stranách, se podařilo rozdělit zemi teritoriálně na Prahu a zbytek světa, generačně na mladé versus starší, sociálně především na extrémně bohaté, na nejisté zadlužené a na extrémně chudé.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52556293

 

Sina (Čína) o SU-57: Amerika z ruské stíhačky pukne závistí!

 

 24. listopadu 2019     Letadlo páté generace Su-57 má být o hlavním ruským stíhacím letounem, jehož maximální vzletová hmotnost přesahuje deset tisíc kilogramů a nadzvuková cestovní rychlost může dosáhnout 2450  kilometrů za hodinu (2–2,2 Ma)  Spojené státy mohou závidět jak charakteristiku, tak bojovou účinnost tohoto letadla.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sina-cina-o-su-57-amerika-z-ruske-stihacky-pukne-zavisti/

 

Na prahu krize nevídaných rozměrů

22. 11. 2019      Aleš Přichystal      Od konce loňského roku počet pracujících cizinců v Česku stoupl o 38 tisíc, tím pádem v polovině letošního roku dosáhl hranice téměř 700 tisíc osob. V krizi zůstanou bez prostředků na ulici – a zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Stát veřejnou podporou těchto praktik naprosto selhává ve své úloze regulátora a ochránce životních zájmů svých občanů, neboť nejen nebrání neustálému přílivu cizích pracovníků na své území, ale ani není dostatečně připraven čelit rizikům a následkům vyplývajícím z jejich přítomnosti.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4769-na-prahu-krize-nevidanych-rozmeru-prijde-obcanska-nebo-svetova-valka-mame-u-nas-uz-stovky-tisic-cizincu-co-udelaji-az-to-zacne-banditismus-rabovani-boj-o-zivot-stat-se-o-nas-nepostara-prijde-to-uz-brzy.htm

 

HIV-AIDS je podvod světového rozsahu - zbraň genocidy lidstva

Irina Michailovna Sazonová     AIDS - syndrom získané lidské imunodeficience - existuje. Byl, je a bude. Ale není způsoben virem. Respektive - "nakazit" se jím v obvyklém smyslu slova není možné. Ale chcete-li, je možné si ho "uhnat" (oslabením organismu).

       Odkaz:   https://www.uspesna-lecba.cz/aids-hiv-je-podvod-svetoveho-rozsahu/

     ( Poznámka správce webu: Medicínský byznys přece musí v kapitalismu co nejvíce prosperovat!!! Je to podobný podvod, jako globální oteplování zaviněné působením lidstva, superagresivní Rusko, které chce ovládnout svět, či existence několika desítek různých pohlaví!!! )

 

Okupanti přicházejí   ( 25.11. 1895 se narodil hrdina

 

ČSSR a SSSR, bývalý prezident ČSSR, armádní generál Ludvík Svoboda )

 Bylo to 14. března 1939 pozdě večer. Úryvky z kapitoly „Okupanti přicházejí“ - z knihy vzpomínek armádního generála a prezidenta Československé socialistické republiky, Ludvíka Svobody - „Z Buzuluku do Prahy“.

       Celý text:      Okupanti-prichazeji.doc

 

Hospodářské důsledky odsunu Němců

 Často slyšíme, že transfer Němců z Československa vyvolává a ještě v budoucnu vyvolá hospodářské potíže a dokonce hospodářské škody. Již jako první kolonisté za dob našich politicky málo prozíravých králů, vymohli si Němci privilegovaná postavení. Po státním převratu a utvoření Československé republiky byla dána Němcům všechna občanská práva, školství, divadla a mohli se nerušeně v republice kulturně vyvíjet a vyžít. Dokonce byla města, jako Chomutov, Karlovy Vary a jiná v pohraničí, kde se u obecních zastupitelstev a u městských úřadů úřadovalo jen německy. Po zralé úvaze našich státníků a státníků spřátelených národů bylo rozhodnuto a jasně řečeno, že Němci budou z republiky odsunuti. Obavy, že odsunem Němců a německých dělníků utrpí náš průmysl tak, že by to mohlo ohrozit výrobní kapacitu průmyslovou natolik, že by nebylo ji možno dohonit, nejsou opodstatněné.          Evžen Valčák, 28.12. 1945, Žatecké noviny, str. 1

       Celý text:      Dusledky-odsunu.doc

 

Asistovaná energetická sebevražda Arménie odmítnuta

 

 24. 11. 2019 , Ljuba Stěpušová pravda     Jerevan se zřekl plánu USA na modernizaci jeho energetického systému. Arménie se právě dohodla s Ruskem, že ceny plynu se nezvýší alespoň do jara 2020 se vstupním tarifem 165 dolarů za 1 000 kubíků. Neberte plyn za 165 - vezměte za 299. Není to nestydatost?

     Arménská jaderná elektrárna dnes dodává asi třetinu elektřiny v zemi a její odpojení by bylo "střelením se do nohy".

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/11/asistovana-energeticka-sebevrazda.html

 

Time: 30 let po pádu Zdi je jasné, že studenou válku nikdo nevyhrál!

 

 24. listopadu 2019     Konflikt skončil porážkou pro obě strany - a že nová éra nepřinesla hegemonii západních zemí se Spojenými státy na čele, ale „chaos a entropii“. Ve Spojených státech se vůdci poválečné generace „zjevně rozhodli, že po pádu komunismu mohou dělat, co chtějí“; v důsledku toho země směřovala k deregulaci, která vedla k řadě vzestupů a pádů ekonomiky, což mělo za následek krizi v roce 2008. Dnes je ohroženo mnoho hodnot, které by se zdály být pevně zakořeněny v polovině 20. století.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/time-30-let-po-padu-zdi-je-jasne-ze-studenou-valku-nikdo-nevyhral/

 

Armádní expert Štefec k nákupu amerických vrtulníků:

staré krámy za těžké peníze.

14 / 11 / 2019     "V tom kšeftu přece vůbec nejde o nějaké vrtulníky pro ČR. Jde o vytvoření podmínek pro zřízení servisního střediska a skladů náhradních dílů o "promyšlený způsob vytváření cílů pro preventivní a odvetné jaderné údery potenciálního protivníka, které odčerpají značnou část jeho jaderné kapacity na likvidaci území (pro USA) beztak zbytečných a veskrze neužitečných států východní Evropy. Ať už tím protivníkem bude kdokoliv."

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/armadni-expert-stefec-k-nakupu-americkych-vrtulniku-stare-kramy-za-tezke-penize-jde-i-o-servisni-strediska-u-nas-1404064348.html

 

„Správně, že jsi dala Sputniku přes hubu!“ Štětina a

Hřebejk tleskají Procházkové.

23.11. 2019     Naopak předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka tento čin odsuzuje. Před nenávistí z toho vyvstávající varuje také mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček: „přesně tak to dopadá, když necháme do svého srdce vstoupit nenávist, před kterou stále varuji. Pokud s někým nesouhlasíme, a notabene jde o novináře, řešením opravdu nejsou facky a sprostota.“

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Spravne-ze-jsi-dala-Sputniku-pres-hubu-Stetina-a-Hrebejk-tleskaji-Prochazkove-Od-Hradu-zni-odsouzeni-A-jak-to-cele-zacalo-Dalsi-verze-je-tu-604387

 

Němci blokují výstavbu "ošklivých" větrníků.

 

Hyzdí krajinu, zabíjejí ptáky, vzkazují

 

 22.11. 2019 , Helena Truchlá     Za prvních devět měsíců letošního roku bylo podle ní v Německu uvedeno do provozu pouze méně než 150 větrníků, oproti průměru za poslední roky se tak letos jedná o pokles o více než 80 procent. "Místní obyvatelé musí žít s negativními dopady turbín, ať už jsou skutečné, nebo smyšlené.

       Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecky-sen-o-elektrine-ze-vzduchu-ohrozuje-protest-stovek-s/r~3c3df8aa0c5e11ea9b40ac1f6b220ee8/

 

Assange: Používáte Facebook? Pak sami

pracujete pro tajné služby USA.

 21. 11. 2019 , Redakce Protiproud     Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4766-assange-pozivate-facebook-pak-sami-pracujete-pro-tajne-sluzby-usa-zapad-do-infovalky-investuje-vic-nez-do-zbrojeni-miliony-zrusenych-uctu-v-africe-dupani-a-krik-studena-valka-se-nebezpecne-ohriva.htm

 

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik

 

jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

 

 21.11. 2019     Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švihlíková. Ona i další dnes hovoří o rentiérském kapitalismu. A v souvislosti s oslavami 17. listopadu pravila: „Pro mě je skutečně klíčové, kde jsme se ocitli, a teď opravdu není moc důvod zde něčím mávat ...

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-smrtici-Ekonomka-odhalila-kolik-jde-z-Ceska-penez-Na-to-ani-Babis-nevydela-604188

 

Slepá ulička na Letné

 

 19.11. 2019     Pavel Janíčko píše o tom, proč nejde bojovat proti oligarchii v politice a nebojovat proti kapitalismu. V našem případě se důvodně dá hovořit o souboji oligarchických struktur reprezentovaných dnes u nás spíše globálním outsiderem Babišem s těmi pravými globalizovanými oligarchy např. v podobě Bakaly a Sorose.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/19/slepa-ulicka-na-letne/

 

NDR BYLA TÍM NEJLEPŠÍM, CO NĚMCI VYTVOŘILI!

 

  PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS     V sobotu 16. listopadu, zasedal v Teplicích Revoluční svaz přátel Ernsta Thälmanna (RFB).  Bylo připomenuto 70. výročí od založení Německé demokratické republiky v roce 1949, cituji:  „Prvního německého mírového státu, který odstranil vykořisťování člověka člověkem. NDR byla tím nejlepším, co kdy Němci vytvořili!“      Dnes – po 30 letech – je východní Německo pouhou kolonií západního Německa.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2436-ndr-byla-t%C3%ADm-nejlep%C5%A1%C3%ADm,-co-n%C4%9Bmci-vytvo%C5%99ili

       Celý text:      NDR-tim-nejlepsim.doc

 

Mají větší plat Rusové, nebo Američané?

Zveřejněno: 18. 11. 2019 , Petr Pokorný      Porovnávání s přepočtem na dolary je podvod a dezinformace na oblbování lidí - pokud nesrovnáte plat se spotřebním košem té, které země. Ve spotřebním koši jsou na tom lépe v USA asi o 20%. Ale dostupnost školství a zdravotnictví mohou v USA Rusům závidět. Mimochodem, propuštěný zaměstnanec v Čechách a v Rusku nemusí po týdnu žebrat a chodit na polévky pro bezdomovce. I když opticky v dolarech má Američan víc...

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/doporucene-clanky/2871-budete-v-soku-maji-vetsi-plat-rusove-nebo-americane-ekonomicke-porovnani-v-roce-2018

 

Drží Rusko klíč k první čínské letadlové lodi s jaderným pohonem?

19.11. 2019     Čínský námořní expert Li Jie prohlásil, že aby byla Čína na moři konkurenceschopná, potřebuje výkonnou letadlovou loď pokud možno na jaderný pohon. Čína zvažuje spojit síly s Ruskem na společném projektu ledoborce na jaderný pohon. Tento projekt by pak mohl podle listu South China Morning Post vést k dalšímu, již ambicióznějšímu čínskému záměru - postavit první vlastní letadlovou loď na jaderný pohon.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/drzi-rusko-klic-k-prvni-cinske-etadlove-lodi-s-jadernym-pohonem-1404064262.html

 

Pozoruhodné vyjádření ministra Havlíčka k energetice

 

 Praha dne 3. 11. 2019 , Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV     Vyjádření ministra Havlíčka k energetické politice vyznělo, jako  kdyby se  v oblasti energetiky špatně orientoval, či nevnímal politickou zodpovědnost. Za  energetickou  politiku  státu  odpovídá  výhradně  vláda  České  republiky, nikoliv Evropská unie.

       Odkaz:   http://www.institut-av.eu/blog/

 

Zabezpečíme svůj stát navždy

 

  A. Vodička , Žatecké noviny, dne 26. října 1945, str. 2     Že odsun Němců musí býti proveden a proveden bude, je dnes již každému jasné. Naše národní a státní bezpečnost, budoucí pokojné budování naší republiky toto kategoricky vyžaduje. Skutečnost, že náš lid je vychován tradicí humanity, skutečné demokracie, je zárukou, že se nesníží na úroveň Němců a že odsun bude proveden lidským způsobem, s přáním, aby náš stát byl jednou pro vždy očištěn od cizích přistěhovalců.

       Celý text:      Zabezpecime-stat.doc

 

Za obnovu pokrokového významu Mezinárodního dne studentstva

 

 17. listopadu 2019     Mýtus o hrdinném a vítězném boji studentů 17. listopadu 1989 proti přesile násilných policistů, po kterém následoval mírový přechod k demokratické a svobodné společnosti, je líčen s pozoruhodnou neobjektivitou a jednostranností. Není tedy divu, že původní, o půl století starší a ve svém globálním dopadu daleko důležitější význam svátku musel ustoupit do pozadí. KSM jako člen Světové federace demokratické mládeže zásadně odmítá toto reakční pokřivení významu Mezinárodního dne studentstva, které slouží jen jako legitimizující prostředek pro likvidaci výdobytků čtyř desítek let budování socialismu, pro podporu čím dál agresivnějších imperialistických válek a pro znovunastolení vykořisťování člověka člověkem.

       Odkaz:   http://www.ksm.cz/dokumenty/za-obnovu-pokrokoveho-vyznamu-mezinarodniho-dne-studentstva.html

 

V roku 2020 sa kormidla BRICS ujme Rusko

 

 Článok ministra zahraničných vecí Ruska S. V. Lavrova pre médiá členských krajín BRICS:  Svetová politika sa otriasa v základoch. V rozličných častiach sveta pretrváva veľký konfliktný potenciál. Systém medzinárodného práva utvorený na základe výsledkov druhej svetovej vojny, ktorého hlavným zdrojom je stále Charta OSN, sa snažia nahradiť takzvaným "poriadkom založeným na pravidlách". Tieto "pravidlá" sa však vyrábajú v zákulisí v "úzkom kruhu" a následne sa v závislosti od politickej konjunktúry nanucujú všetkým ostatným. BRICS sa stáva atraktívnym pre mnohé štáty s rozvíjajúcou sa ekonomikou.

       Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-v-roku-2020-sa-kormidla-brics-ujme-rusko-18606.html

 

Zajímavý dopis na Ministerstvo dopravy ČR

 

 17.11.2019 , JUDr. Jiří Králík     Řidiči senioři zavinili v roce 2018 necelých 5 % nehod, zatím co v roce 2014 jenom 3,5 % nehod. Experti z MD ovšem mimo jiné zapomněli vzít v úvahu, že se mezi roky 2014 až 2018 zvýšil počet seniorů o cca 120 000 osob na úkor neseniorů. Zaviněná nehodovost řidičů seniorů je 4,5 x nižší než průměrná nehodovost všech řidičů bez rozdílu věku a řidiči senioři tedy statisticky výrazně snižují celkovou nehodovost. Za to chcete seniory trestat?

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/  

       Celý text:      Dopis-na-MD-CR.doc

 

Instruktor přežití z drsného severu: Střelná zbraň na obranu? Nechat. A nože? To chcete zakazovat i vidličky...

 17.11. 2019 ROZHOVOR     Útočník si svou zbraň vždycky najde. Regulace nošení nožů tak nic neřeší, míní Michal Halík, instruktor kurzů přežití... Rozhodně není špatně být připraven. Lidé hledají obecně snadná řešení. Málokteří dělají věci, co by měli dělat, ale spíš co chtějí dělat, a to bývá dost v rozporu. Lidé by se místo zbraní měli bát spíš člověka, co jí drží. Ovšem často zapomínají na to, že nůž je mnohdy nebezpečnější než palná zbraň.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Instruktor-preziti-z-drsneho-severu-Strelna-zbran-na-obranu-Nechat-A-noze-To-chcete-zakazovat-i-vidlicky-602190  

 

„Vy „demokrati“, len kopte do komunistov, ktorí nás oslobodili od nacizmu, postavili krajinu na nohy a vybudovali všetko, čo potom privatizovali grázli, mafiáni a západní otrokári“

 Bratislava 16. novembra 2019     Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha sformuloval desať zákonov antikomunizmu: 1. Čím menej máš rokov, tým viac si trpel za bývalého režimu.   2. Čím väčší si bol aparátčik alebo čím zaslúžilejší si bol umelec, tým viac dnes miluješ kapitalizmus.   3. Čím viac voláš po európskom superštáte, tým viac lamentuješ nad tým, ako nám ZSSR bral národnú suverenitu. ...

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/blaha-oslavam-novembra-89-vy-demokrati-kopte-do-komunistov-ktori-nas-oslobodili-nacizmu-postavili-krajinu-nohy-vybudovali-vsetko-co-privatizovali-grazli-mafiani-zapadni/1956778  

 

Mohlo to dopadnout jinak? Přestaňme si lhát do kapsy.

Loupež tisíciletí byla vstupním zadáním

 

 15.11. 2019 , Josef Skála, 30 LET OD LISTOPADU 89     V. Havla nám nadělili Bush i Gorbačov. Na statisíce vrtichvostů, předhánějících se v doznání, že byli jen „u komunistů“. Východní blok byl „zhroucen“ zevnitř. Udržet moc, která by nálet sarančat odrazila, bylo z říše snů. Z jejích špiček však nezazněla ani jasná zpráva, o co vše lidé přijdou. Horkou bramborou kapitalismu je nadhodnota, tunelovaná z cizích rukou a mozků. Čím víc se jí vydoluje, tím menší je trh, na němž závisí příští zisk. Spirála v režii psychopatů míří dolů. Blok sebeobrany proti kolaboraci se už rodí. Bez naší aktivní účasti skončí v půli cesty. Řešením jsou jen průlomy, jež nikdo zprava od nás nenavrhuje.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Mohlo-to-dopadnout-jinak-Prestanme-si-lhat-do-kapsy-Loupez-tisicileti-byla-vstupnim-zadanim-603481  

 

Zaostalé Spojené státy musí platit Ruské federaci

 

za dopravu do vesmíru. Kolik? Astronomické peníze…

 

 16. 11. 2019  Autor článku: John Vojtek WASHINGTON     Podle uvedených údajů získala NASA k červenci roku 2019 70 míst v ruských kosmických lodích za 3,9 miliard dolarů. Pomocí Sojuzu chtěla poslat americké astronauty a astronauty partnerských zemí na Mezinárodní vesmírnou stanici (MVS) a vrátit je na Zem.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=240975  

 

Čemu máme věřit
 

 13.11.2019 , Pavel Šafář     Média v dnešním světě nejsou svobodná, ale jsou podřízena zájmům bohatých. V té souvislosti mluví o tzv. mediokracii. Prostřednictvím médií jsou vydávány pseudoinformace. O zásadních problémech se v mainstreamových médiích nehovoří, např  kriticky o NATO, okupaci Palestiny Izraelem, vyzbrojování islamistů USA, dronové válce, tajných operacích CIA apod. V nepřeberném množství informací na internetu je stále možné nalézt ty pravé a skutečné. Tyto zprávy však nejsou veřejnosti předkládány tak snadno jako mainstreamové. Je třeba po nich pátrat, což dělá jen malá část lidské populace.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8087-cemu-mame-verit.htm  

 

Co jste dokázali?

 

Tribun Noticky 12.11.2019      Já když se podívám na třicet let komunistů, tak vidím nové továrny, přehrady, elektrárny, silnice, byty pro lidi na bydlení a ne jako spekulativní investici. A co vidím, když se podívám na třicet let od roku 1989 do roku 2019? Privatizaci. Padesát odstínů privatizace. Zkrachovalé podniky, bezdomovce, exekuce a lány řepky; a v kultuře nic, co by stálo za zmínku.

       Odkaz:   https://tribun.red/2019/11/12/co-jste-dokazali/  

 

Putin přiznal rozkrádání Vostočného

 

 15.11. 2019     Ruský prezident Vladimir Putin si na pondělním zasedání vlády postěžoval, že se ještě stále nepodařilo nastolit pořádek na stavbě nového ruského kosmodromu Vostočnyj. Stavba začala v roce 2012. Generální prokuratura mezitím odhalila 17 tisíc případů porušení zákona a otevřela 140 trestných případů. Celková škoda se odhaduje na deset miliard rublů (3,6 miliardy Kč)

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52467145  

     ( Poznámka správce webu:  Při velkém podílu kapitalistického hospodaření v národním hospodářství to ani nikdy jiné být nemůže - viz   https://prima.iprima.cz/novinky/zahada-rozkutalenych-21000000000000-dolaru )

 

DRUHÁ DOBA TEMNA 1989 -2019

 

 15. listopad 2019 , Vladimíra Vítová, předsedkyně Aliance národních sil. Po roce 1989 byl prakticky veškerý majetek našeho národa rozkraden nebo zničen a jeho zbytek je dnes převážně v rukách zahraničních (hlavně německých)  majitelů. Po 30 letech doby temna jsme se stali chudou rozvojovou zemí (dle mezinárodní klasifikace).

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/druha-doba-temna-1989-2019.html  

 

Europoslanci za SPD se už také zbláznili?

 

 11.11. 2019 -VK-  Šéfredaktor AE News     EP přijal skandální usnesení o tom, že II. světovou válku rozpoutalo Německo bok po boku se Sovětským svazem! Z českých europoslanců pouze jediná ruka hlasovala proti, ruka Kateřiny Konečné z KSČM. Ostatní europoslanci z ČR, a to včetně obou europoslanců za SPD, hlasovali pro návrh. A potom se někdo diví, že SPD ztrácí důvěru voličů.

            Odkaz:   https://aeronet.cz/news/europoslanci-za-spd-se-uz-take-zblaznili-katerina-konecna-z-kscm-odhalila-jak-se-hlasovalo-v-eu-pro-skandalni-usneseni-o-tom-ze-ii-svetovou-valku-rozpoutalo-nemecko-bok-po-boku-se-sovetskym-svazem/  

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 21.7. 2019     Jákob Kedmi (72), diplomat, bývalý šéf zpravodajské služby Izraele, vojenský analytik:   Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance. A nejnovější systémy «Avangard»,«Sarmat» a «Poseidon» uvedly Američany prostě do šoku. «USA nestihnou ani mrknout, a nezůstane po nich ani prach».

       Odkaz:   http://www.isstras.eu/cs/2019/07/21/3859/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout-a-nezustane-po-nich-ani-prach/#more-3859  

 

"Okupace" 1968 - "masakr u Národního muzea":

jaká byla skutečnost? Objevil se důkaz!

14.11. 2019     Komunista Grospič nelže, zatímco adorovaný nejvyšší ústavní soudce Rychetský je z lidského hlediska lotr! Vlastně také komunista, co zahodil Rudou knížku! Rusové (Sověti) po lidech nestříleli, protože by to byl masakr jako dělaly USA ve Vietnamu. A je zločinem Rychetského a především zvláštní skupiny z Ústavu pro studium totalitních režimů, že lidem neříkají pravdu.

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2862-okupace-1968-masakr-u-narodniho-muzea-jaka-byla-skutecnost-objevil-se-dukaz  

       Pasáž z textu:      Masakr-u-muzea.doc

 

OSN zahájila totální válku proti svobodě slova

 

 6. srpna 2019, napsal(a) Judith Bergman : UN Launches All-out War on Free Speech , Překlad: Radomír Bobek  OSN jednoznačně usiluje o omezení svobody slova, zejména toho, který odmítá její agendu. To je zřejmé v případě Globálního paktu OSN o migraci

.       Odkaz:   https://cs.gatestoneinstitute.org/14671/osn-valku-svobode-slova  

     ( Poznámka správce webu:    Jedná se o jednoznačnou podporu alternativní zbraně hybridního válčení superelit - migrační zbraně - v prosazování genocidy většiny lidstva - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , – viz Kapitalismus-mrtvola.doc , viz http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo českou neziskovku

 

Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací

 

12.11. 2019      Člověk v tísni se tak stal již devatenáctou organizací v pořadí, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. V případě, že je daná organizace do zmiňovaného seznamu zařazena, jsou její účty zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění).

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019111210955545-ruske-ministerstvo-spravedlnosti-zaradilo-ceskou-neziskovku-clovek-v-tisni-na-seznam-nezadoucich/  

 

V USA udeřil Sibiřský expres, přináší tuhé mrazy

 ( Přímo v zemi, která spálí nejvíce energetických surovin - v USA - globální oteplování vyvolané působením člověka nefunguje ??? )

 12.11. 2019     Nejchladnějším místem bylo v pondělí městečko Malta na severu Montany. Meteorologové tam naměřili –31 stupňů Celsia. Meteorologové varují před sněhem i ledem. Na severu Michiganu by mělo nasněžit nejméně 30 centimetrů.

       Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/v-usa-uderil-sibirsky-expres-prinasi-tuhe-mrazy-40303222  

 

Hledání vyššího smyslu v nesmyslných textech

 

 12.11.2019 Ivo Šebestík     Ivo Šebestík píše o tom, jak "naleznout vyšší smysl" v nesmyslných textech.   Když například některá politická strana vyhlásí nesmiřitelný boj chudobě, a zároveň ve vládě i v parlamentu dbá důsledně na to, aby v zemi vládla oligarchie, je to docela standardní hledání vyššího smyslu v úplném nesmyslu. Co nazve mnohý politik černým, nemívá daleko k titanové bělobě, a naopak.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/12/hledani-vyssiho-smyslu-v-nesmyslnych-textech/  

 

„Deset přikázání“ Washingtonského konsenzu

 

 21.10. 2017     Podstatu „Washingtonského konsenzu“ je možné zformulovat následovně: 1. Rozpočtová disciplína; 2. Nasměrování rozpočtových výdajů; 3. Daňová politika; 4. Úrokové sazby; 5. Směnný kurz; 6. Tržní liberalizmus; 7. Přímé zahraniční investice; 8. Privatizace; 9. Deregulace; 10. Soukromé vlastnictví. Ve skutečnosti nejsou principy „Washingtonského konsenzu“ zákony přírody, ani zákony ekonomického rozvoje, ale souhrn pravidel tak či onak vnucovaných zemím-koloniím, jejichž dodržování zajišťuje úspěšné řešení globálně-politických cílů metropole, představované zeměmi Západu a především USA.

       Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/products/deset-prikazani-washingtonskeho-konsenzu/  

 

Čeští politici brání pistole proti Evropské unii

 

 11.11.2019 , Alena Novotná     Český Senát navrhuje, aby Listina základních práv a svobod obsahovala výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní. A to je proti zájmům EU. O co jde? Listina základních práv a svobod možná bude obsahovat výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní podle podmínek stanovených zákonem.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019111110949952-cesti-politici-brani-pistole-proti-evropske-unii/  

 

Dr. Paul Cameron – vyhoďte LGBT propagandu

 

zo škôl! Rozhovor s americkým psychológom

 

 Bratislava 11. novembra 2019   Americký psychológ Dr. Paul Cameron absolvoval v prvom novembrovom týždni turné po štyroch slovenských mestách, kde prezentoval svoj pohľad na LGBT hnutie a homosexualitu v spoločnosti:  Prevencia formou výchovy, ktorá presvedčí deti, aby nič také neskúšali, či aby sa vyhýbali LGBT, predstavuje oveľa rozumnejšie využívanie zdrojov. Čo by stručne odporúčal obyvateľom Východnej Európy, aby sa vyhli presadzovaniu homosexuálnej propagandy? Skopírovať ruské zákony proti propagácii homosexuality. Vyhodiť LBGT propagandu zo škôl a univerzít.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/dr-paul-cameron-vyhodte-lgbt-propagandu-zo-skol-rozhovor-americkym-psychologom/1950626  

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu ( Kapitalismus-mrtvola.doc ) nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že vyvolají anarchii a rozklad ve všem a takto zmatené většiny lidstva se jakýmikoliv hybridními, či krvavými cestami lépe zbaví. )

 

„Další rána pro Gretu. Podle vědců klimatická krize neexistuje.“

 

Musíme zastavit fanatiky, nebo nás zničí, varuje Fiala

 

 11.11.2019 , Radim Fiala     Petici adresovanou generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guteressovi podepsalo více než 500 vědců a profesionálů ze čtrnácti zemí, kteří se zabývají klimatem. Tvrzení o lidmi způsobeném globálním oteplování stojí na pseudovědeckých argumentech a nerelevantních datech. Heidelbergský apel tehdy podepsalo 4.000 vědců, mezi kterými bylo i 72 nositelů Nobelových cen.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/  

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Hluboce se klaníme a děkujeme svým předkům

 

 9.11. 2019 , Roman Baško     Rozhovor Haló novin s Larisou Suchomlinovou, vedoucí hudebního souboru Etjud-Tais z Alčevska z Luhanské lidové republiky. Děti si chtějí hrát v míru. Naše současná vláda LLR se také o to opravdu velmi stará a pomáhá nám v tom. V létě je vozíme na letní tábory do spřátelených států, především do Ruska a na Krym. Snaží se jim vynahradit aspoň částečně to, o co jsou ochuzeny občanskou válkou u nás na Ukrajině.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52436665  

 

V europarlamentu ostudně hlasovali o historii, selhalo i SPD.

 

 10.11.2019 , Vladimír Franta     Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP)) nadzvedlo ze židle poslankyni europarlamentu Kateřinu Konečnou. Byla jsem jediná, která jsem hlasovala proti tomuto dokumentu.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019111010943898-katerina-konecna-v-europarlamentu-ostudne-hlasovali-o-historii-selhalo-i-spd-video/  

     ( Poznámka správce:  Uvědomila si už konečně K. Konečná, že EU není to, co  tvrdila ( uvedeno na Wikipedii pod heslem   Kateřina Konečná ) - "Projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým." ??? Že EU je druhá strana mince EU/NATO, že je to neohitlerovský globalistický výtvor, ze kterého je potřeba za každou cenu vystoupit???!!! )

 

Měly by se připomínat i oběti kapitalismu,

 

když se připomínají komunistické oběti?

 

 10. 11. 2019 , autor článku: Jan Banáyi  Luboš Blaha se pustil do svých politických oponentů. Řekni, Smatano, komu pošleš prašule?“ ironizuje Blaha. „Možná bys v roce 2019 mohl myslet více na oběti kapitalismu – na lidi bez domova, práce a sociálních jistot. Na všechny ty miliony, o které se komunisté postarali a dali jim byty, práci i důstojnost, zatímco kapitalisté na ně zvysoka kašlou a bohatnou na nich zbohatlické kreatury. Ty ‚oběti‘!“ vzkázal Blaha Smatanovi.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=240620  

 

Proč (ne)vymáhat od Německa válečné reparace!?

 

 9.11. 2019    Vymáhání válečných reparací od Německa není aktuální a rozhodnutí odškodnění vymáhat by nebylo šťastné. V odpovědi na interpelaci místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Jiřího Valenty (KSČM), který poukazoval mj. na polské a řecké snahy, to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52436336  

 

Čínští experti obdivují výkonnost Putina ve funkci  prezidenta Ruska

 

 6.11. 2019 Autor: Ilya Alexandrov... Odborníci čínského média Sina obdivují efektivitu ruského prezidenta Vladimíra Putina - jen v říjnu se mu podařilo uskutečnit řadu pro zemi důležitých jednání - návštěvu Saúdské Arábie a SAE. 23. října v Soči konal první rusko-africký summit, kterého se zúčastnil také Putin, s deseti vůdci afrických zemí. 29. října, jednal Putin ve své rezidenci s představitelem Státní rady Kuby, Miguelem Mario Diaz-Canelem Bermudezem

       Odkaz:   https://politpuzzle.ru/152600-kitajskie-eksperty-voshitilis-trudosposobnostyu-putina-v-kachestve-prezidenta-rossii/?utm_source=politobzor.net  

       Celý překlad:      Vykonnost-Putina.doc

 

Američania strácajú glanc, čoraz častejšie sa musia uchyľovať

 

k silovým provokáciam, aby presadili svoje predstavy

 

 Washington/Belehrad 9. novembra 2019     Skryté metódy riadenia štátu už Američanom nefungujú ako by mali, časť elít sa zbavuje amerického vplyvu a Američania sa musia utiekať k viditeľným a otvoreným krokom s cieľom udržať si svoj vplyv v jednotlivých oblastiach. Podporujú a riadia Kosovo, kde sa nachádza mohutná americká vojenská základňa. V geopolitickom zápase proti Rusku sa Američania opierajú o miestne proamerické politické elity, ktoré sú ochotné za americké USD zrádzať záujmy vlastných obyvateľov.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/americania-stracaju-glanc-coraz-castejsie-sa-musia-uchylovat-silovym-provokaciam-aby-presadili-svoje-predstavy/1948728  

 

Rastislav Tóth: Kto plodí islamistov?

 

 8.11.2019 noveslovo.sk     V médiách sa objavujú výstrahy, že Turecko pošle do Európy islamistov, ktorí sú zatiaľ v ich väzeniach, prípadne v kurdských väzeniach. Tu narážame na vrcholnú nezodpovednosť štátov Európskej únie. Teraz sa chcú odhodlaní a porazení islamisti vrátiť do svojho nového domova. Niekto by mal niesť zodpovednosť za to, že nevie, alebo je ľahostajný, či dokonca podporuje deštrukciu spoločenského systému tým, že umožňuje na svojom území prípravu k islamskému terorizmu. Štáty Európskej únie sú zodpovedné za seba, ale aj za svojich občanov, navyše ak im dodatočne dali občianstvo. No hľadanie vinníka v cudzine je také európske!

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/rastislav-toth-kto-plodi-islamistov  

 

Historická přehlídka v Moskvě

 

 8.11. 2019     Na počest 78. výročí přehlídky z roku 1941 včera po Rudém náměstí v Moskvě pochodovalo kolem čtyř tisíc ruských vojáků. Připomeňme, že  7. listopadu roku 1941 byla v Moskvě na počest revoluce v roce 1917 zorganizována vojenské přehlídka, které přihlížel J.V. Stalin.  Stalo se tak navzdory tomu, že  armáda německého agresora byla u samotné Moskvy.  

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/historicka-prehlidka-v-moskve  

 

Doba komerčního využívání malých

 

modulárních reaktorů je za dveřmi

 

 30.10. 2019     Možností praktického využití poznatků z výzkumu a vývoje malých modulárních reaktorů je celá řada. Jedná se nejen o výrobu elektrické energie, ale třeba také o možnost jejich prostřednictvím ukládat přebytečnou energii do vodíku.

       Odkaz:   http://www.enviweb.cz/114799  

 

Operace „Nemyslitelné"

 

 8.11.2019 , Pavel Krasnov     Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska. Na začátku dubna 1945 před samotným koncem války Winston Churchill, ministerský předseda ruského „spojence" Velké Británie, vydal příkaz náčelníkům svých štábů k vypracování operace překvapivého úderu na SSSR - operaci „Nemyslitelné".

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm  

 

Dekády volnotržní ortodoxie (západní globalismus) přinesly shnilé

 

plody a směřují nás ke katastrofě, míní ekonom Stiglitz

 

 6.11.2019 VSa     Neoliberalismus nikdy nebyl liberální. Byl netolerantní a ničil demokracii. Dnes vede víra ve volný trh náš svět ke konci civilizace. Po čtyřiceti letech neoliberalismu je verdikt jasný – prospěch z něj směřoval nahoru, píše nositel Nobelovy ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/06/dekady-volnotrzni-ortodoxie-prinesly-shnile-plody-a-smeruji-nas-ke-katastrofe-mini-ekonom-stiglitz/  

 

Den 7. listopad

 7. listopadu (25 října) 1917 se uskutečnila VŘSR. Naši ruskou revoluci již téměř sto let prudce nenávidí Západ, protože Říjnová revoluce nedovolila Západu zničit ruský národ a ruský stát. Velmi dobrou zemi - Sovětský svaz změnili v ďábla. Lenin a Stalin - dva géniové, kteří se objevili v naší zemi v nejtěžší době, odolali světovému spiknutí proti Rusku. Nedovolili Západu zničit Rusko v roce 1917 a v následujících letech.

     Leonid Maslovskij , ZAVTRA , 7.11. 2015

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/den-7-noyabrya  

       Celý překlad:      Den-7-listopad.doc

 

Zbořil: Možní pachatelé vraždy Jana Masaryka byli řízeni ze Západu

 

 6. listopadu 2019 , První zprávy , video: https://youtu.be/FktNuyfpwdo     „Nepřekvapilo, že ty oslavy byly takové mírné, v některých případech žádné, protože se zřejmě lidé  obtížně vyrovnávají s tou vzpomínkou na Československo

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-mozni-pachatele-vrazdy-jana-masaryka-byli-rizeni-ze-zapadu/  

       Celý text:      K-oslavam-28-10.doc

 

NI: USA se stále nedokáží dostat ze

 

závislosti na ruských motorech RD-180

 

 5.11. 2019     USA se stále nepodařilo zbavit závislosti na ruských raketových motorech RD-180, uvádí National Interest. Předpokládá se, že USA budou nadále používat ruské motory minimálně až do roku 2024 a dokonce i déle. Američané mohou do zákona přidat pojem „alternativní nosná raketa“, pokud americké nebudou hotovy do roku 2022. A jedinou alternativou jsou motory právě ruské výroby.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019110510919704-ni-usa-se-stale-nedokazi-dostat-ze-zavislosti-na-ruskych-motorech-rd-180/  

 

KLDR má plné právo na vlastní sebeurčení

 

 5.11. 2019 , Roman Blaško , Rozhovor Haló novin s Jozefem Servistou, předsedou společnosti Pektusan ( web:  http://www.kldr.info/ )     Celosvětová média pod vedením Západu provádějí proti KLDR informační válku. Po podepsání válečného příměří na Korejském poloostrově v roce 1953 je KLDR oficiálně stále ve válečném stavu. V současnosti je země ve velkém progresivním rozvoji, zdravotnictví a školství je tam bezplatné a na velmi slušné úrovni. Úroveň obyvatelstva se zvedá více a více a uspokojování potřeb obyvatel se také progresivně rozvíjí.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52415354  

 

Ruský internet sa osamostatnil. Západ kričí, že teraz tam hrozí cenzúra ...

 

 4. novembra 2019, Ivan Lehotský, Bratislava (HSP/Foto:Pixabay)     Zatiaľ len skúšobne, ale Rusko sa k prvému novembru odpojilo od globálneho internetu. Keď práve na Západe sa už nejaký čas pripravujú legislatívne aj operatívne opatrenia na postihovanie nepovolených vyjadrení na internete a silnie snaha o umlčanie kritikov režimu, čo nie je nič iné, ako cenzúra vo svoje krištáľovo čistej podobe.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/rusky-internet-sa-osamostatnil-zapad-krici-ze-teraz-tam-hrozi-cenzura-skoro-taka-ta-ktoru-sam-chysta/1941664

 

Technologie v praxi: Automatizovaná chudoba v Austrálii

 

 2.11.2019 VSa     V Austrálii byly během 12 měsíců automatizovanou technologií pozastaveny sociální dávky o další jeden milion případů. Lidem to přináší nesmírné utrpení, jak na několika konkrétních případech popisuje autor článku Luke Henriques-Gomes, australský dopisovatel britského deníku Guardian.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/02/technologie-v-praxi-automatizovana-chudoba-v-australii/

 

Globální finanční systém se vyčerpal

 

 Jurij Kondratěv , 2. 11. 2019, Pravda     Další umělá stimulace poptávky pomocí běžného tiskařského stroje na peníze již není možná. Musí se vrátit k normální ekonomice, kdy si lidé vydělávají peníze prací, kdy se hlavní část hrubého domácího produktu vyrábí v reálném sektoru, případě jde o sekundární ekonomiky. S metropolí to nemá nic společného, s výjimkou osobních vazeb některých zástupců Německa na establishment USA.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/11/globalni-financni-system-se-vycerpal.html

 

Nekončící příběh stíhání Aleny Vitáskové

 

 2.11. 2019 , Autor: Zdeněk Jemelík    Zdeněk Chalupa, předseda senátu Okresního soudu v Jihlavě setrval na odsouzení za porušení energetického zákona nedbáním kvalifikačních nároků funkce místopředsedkyně ERÚ...

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/krimi/nekoncici-pribeh-stihani-aleny-vitaskove-1404064283.html

     ( Poznámka správce webu: Jedná se o do očí bijící součinnost solární a soudní mafie. )

 

Přesun Afričanů do Evropy: Migrační pakt OSN se začíná plnit

 

 1.11. 2019  Redakce AC24 Zdroj: hs.sk     K „presídleniu“ migrantov z afrických utečeneckých táborov dochádza v rámci „ETM“ OSN alebo takzvaného „mechanizmu núdzového tranzitu“. Ak sa utečenci nechcú vrátiť do svojej domoviny, budú rozdelení medzi tretie, bezpečné krajiny ako Európa alebo Kanada.  Prostredníctvom centra ETM v Rumunsku prišlo do európskych krajín 425 ľudí. Celý plán sa uskutočňuje bez veľkej pompy a za praktickej mlčanlivosti mainstreamových médií.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/presun-africanu-do-evropy-migracni-pakt-osn-zacina-plnit?redirect=%2F

     ( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Gruzínskych sniperov z kyjevského majdanu

 

likvidujú, preživší sa rozhodli vypovedať

 

 Moskva 2. novembra 2019 Dnes už žije len trojica gruzínskych agentov – sniperov, ktorá strieľala v Kyjeve počas majdanu 2014. Niekomu veľmi záleží na tom, aby sa stopy zamietli a 7 gruzínskych agentov zahynulo v posledných rokoch pri rôznych autonehodách, zmizli bez stopy, dvaja dostali náhle infarkt.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/gruzinskych-sniperov-kyjevskeho-majdanu-likviduju-prezivsi-sa-rozhodli-vypovedat/1940854

 

Čeští milionáři podporují EU, zjistil průzkum. A chtěli by i euro

 

 2.11.2019     Členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, a EU chápou jako instituci, která může české politiky k uskutečnění reforem tlačit.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-milionari-podporuji-EU-zjistil-pruzkum-A-chteli-by-i-euro-601828

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení Evropské unie (neohitlerovského projektu západních elit ( EU-zalozili.doc )) , nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není vlastenecký, ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Evropská levice na křižovatce

 

 Karel Klimša , Praha 21. 10. 2019 , (Z diskusního vystoupení)     Proč levice ztrácí?     - zatímco „moderní evropská levice“ vede svatou válku za práva gejů, lesbiček, za rovnost sňatků a adopci dětí, za stále širší práva migrantů a jejich „strpění“, hlásá multikulturalismus a důsledně bourá všechny tradiční hodnoty a civilizační znaky. - tak jiní pochopili, že je třeba hájit základní životní zájmy lidí, jejich sociální jistoty, bezpečí, práva normální rodiny, národní zájmy, bránit oslabování státu a chránit morální zdraví společnosti. A ti ve volbách získávají.

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

       Celý text:      Evropska-levice.doc

 

Česká republika v roce 2018 v tichosti přijala 47 migrantů ze

 

Sýrie, Íránu, Iráku, Afghánistánu a udělila jim azylové statusy!

 

 1.11. 2019     Druhá část novely zákona, lidem jenž nedosáhnou na status azylantů, garantuje a zaručuje status strpěnců. Podle Jana Hamáčka prý tito lidé, tedy i pachatelé trestných činů a dokonce i vrazi, budou mít nárok na status strpění, který jim zaručí pobyt na území ČR.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ceska-republika-v-roce-2018-v-tichosti-prijala-47-migrantu-ze-syrie-iranu-iraku-afghanistanu-a-udelila-jim-azylove-statusy-vybusnou-informaci-praskla-na-vladu-andreje-babise-na-ceske-televizi/

 

Další stížnost na ČT. Tentokrát kvůli reportáži wollnerovců z Lidic

 

 1.11.2019     Lidé, kteří jako děti přežili vyhlazení středočeských Lidic, kritizují reportáž České televize (ČT) i Památník Lidice a přerušují s ním spolupráci.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-stiznost-na-CT-Tentokrat-kvuli-reportazi-wollnerovcu-z-Lidic-601814

 

Likvidace Agrofertu 2019

 

 - Likvidace Agrofertu     Andrej Babiš totiž čelí celkem 3 frakcím moci: - Sudetoněmecké lobby v ČR; - Zdeňku Bakalovi a veškerým spřáteleným médiím; - Římsko-katolické církvi. Likvidace Agrofertu kvůli restitučním požadavkům Němců kdo z demonstrujících to ví?  Nikdo, jsou jako ovce!!!!!.

     ( přišlo e-mailem )

       Celý text:      Likvidace-Agrofertu.doc

 

Rusko spustilo na vodu „bojový“ ledoborec

 

 30. října 2019 (rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:arch.)     Ivan Papanin je jedním ze dvou nových vojenských plavidel schopných prorazit led až do tloušťky 1,7 metrů, plavidla jsou první svého druhu, která byla vybavena těžkými zbraněmi.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-spustilo-na-vodu-bojovy-ledoborec/

 

Edward Bernays: Otec propagandy

 

 1.11.2019 VSa     Jedním z předních teoretiků a architektů tvorby názorů byl Edward Bernays, synovec Sigmunda Freuda. Pro velkokapitalisty, jako byli Rockefeller, Carnegie nebo J. P. Morgan, otevřel úspěch propagandistických metod nové perspektivy, které dorazily v pravý čas. Šikovná propaganda může masy přimět k tomu, aby podporovaly politiku, která je proti jejich zájmům a a prodává myšlenku, že kapitalismus (a nikoli socialismus) přinese lepší život.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/01/edward-bernays-otec-propagandy/

 

Americké výkony spravedlnosti bez étosu spravedlnosti

 

 31.10.2019 , Ivo Šebestík     Přímo tragikomicky se jevila (a stále jeví) takzvaná „válka proti terorismu“, kterou vedly Spojené státy způsobem, jaký dbal (a stále dbá) velice na to, aby mnohé teroristické skupiny operující v islámských zemích, a páchající též teroristické zločiny v Evropě, nedošly citelnější újmy.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/31/americke-vykony-spravedlnosti-bez-etosu-spravedlnosti/

 

Kdo hájí Beneše a dekrety, hájí republiku. Kdo haní Beneše

 

a omlouvá sudety, je nepřítel republiky

 

 28. říjen 2019 , Jiří Jaroš Nickeli, Společnost Ludvíka Svobody     Nelze připustit, aby odkaz Beneše byl stále pošlapáván. Aby se republika změnila v kolonii cizích mocností. Aby se stala jakýmsi druhým protektorátem nebo spolkovou zemí cizi země. Síly, jež o to usiluji, zejména domací kolaboranty tohoto typu, musí občané včetně oné  dosud mlčící většiny, zastavit všemi legálními prostředky. Jednotlivci nemohou být blanickými rytíři, nezmohou sami mnoho. Je nutná nová jednotná lidová, národní fronta ...

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/kdo-haji-benese-a-dekrety-haji-republiku-kdo-hani-benese-a-omlouva-sudety-je-nepritel-republiky.html

 

Dějiny čínských vynálezů. Současnost a budoucnost.

 

Nejnovější čínské inovace.

 

 24.10.  2019 , Larry Romanoff , Global Research     Nyní se hodnověrně odhaduje, že více než 60% všech znalostí dnešního světa mělo svůj počátek v Číně, což je skutečnost, kterou Západ zametl pod koberec.

       Odkaz:   https://www.globalresearch.ca/history-of-chinese-inventions-the-present-and-the-future-recent-chinese-state-of-the-art-innovations/5692922

       Celý překlad:      Cinske-vynalezy.pdf

 

Polistopadové návraty

 

 27.10.2019 , Stanislav A. Hošek    Mocenské změny, započaté 17. listopadu 1989 byly návratem do globálního dolarového monopolu, alias celosvětového dolarového imperialismu, dokonce návratem do právního stavu středověké, absolutistické monarchie, - návratem až do prvopočátku bezohledného kapitalismu, zbídačujícího část populace, - návratem do doby pobělohorské majetkové loupeže.

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-polistopadove-navraty

      ( Poznámka správce - Zcela jednoznačně se jednalo o kontrarevoluci, ne o revoluci s jakýmikoliv přívlastky. )

 

Ekonomická krize a nebezpečí banditismu v ČR

Stát naprosto selhává ve své úloze regulátora a ochránce životních zájmů svých občanů, ani není dostatečně připraven čelit rizikům a následkům vyplývajícím z příchodu vážných ekonomických problémů.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/10/25/ekonomicka-krize-a-nebezpeci-banditismu-v-cr/

 

„TÁBORSKÝ MANIFEST“

 

 ... Jako pokračování imperiální politiky nacistického Německa a za projev revanšismu považujeme sílící útoky bývalých občanů ČSR a jejich potomků, tzv. sudetských Němců, na významného představitele ČSR prezidenta Dr. E. Beneše a též hrubé urážky, kterými jej častují představitelé sudetoněmeckého landsmanšaftu.

       Odkaz:   https://www.klub-pohranici.cz/manifestace-v-tabore-26-10-20192/

 

Jediní Piráti hlasovali pro dovoz afrických kobylek

 29.10.2019 , Maru     Evropský parlament: Čeští Piráti – jako jediní - jednohlasně schválili legalizaci masového pašování migrantů do Evropy a zavedení povinných migračních kvót.        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8070-jedini-pirati-hlasovali-pro-dovoz-africkych-kobylek.htm

 

Přeji si, aby děti neplakaly hrůzou

 25.10. 2019 , Roman Blaško     Rozhovor Haló novin s Olegem Muzykou, přímým účastníkem událostí v Oděse v roce 2014 a politickým azylantem.  Američané a evropští politici byli odhodláni udělat z Ukrajiny předměstí NATO. Chci, jen aby se zastavil občanský konflikt. Obávám se však, že mnoho politiků jak v Evropě, tak v Americe, takové rozhodnutí o Ukrajině nechce.     Roman Blaško, Haló noviny, 25.10. 2019, str. 3

       Celý text:      Preji-si.doc

 

Země, kde mají léky a vzdělání zdarma, kde není

 

jediný McDonald’s a domy se nezamykají

 

 16. října 2019 Redakce AC24     Tato země se nazývá Island. Spolu s krizí v roce 2008 došlo na Islandu k revoluci. Všechny banky byly znárodněny a organizátoři krize byli zatčeni. Byla napsána nová ústava, plně zaměřená na blaho lidí.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/zeme-kde-maji-leky-a-vzdelani-zdarma-kde-neni-jediny-mcdonald-s-a-domy-se-nezamyka-1

 

Prolomení dekretů nedovolíme!

 

 28. říjen 2019 , Vladimíra Vítová     Aliance národních sil ... má jako jeden ze svých 6 hlavních programových bodů – kromě vystoupení z EU a z NATO, což jsou naprosto nezbytné předpoklady jakýchkoliv úvah o zachování suverenity naší země – také tento zásadní bod: NE zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše a NE snahám o likvidaci českého státu….. které se zrušením dekretů přímo souvisí.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/prolomeni-dekretu-nedovolime-26-10-2019-vladimira-vitova-ans-tabor.html

 

JE BABIŠ "BAČKORA"?

 

 27. 10. 2019 , ČR  © REUTERS / Julien Warnand    „Babiš se sklonil před kavárnou, ale odměnou budou další útoky.“ Vážné varování od sociologa. První vysvětlení je dle experta takové, že to Babiš dostal nařízené z amerického vyslanectví, druhé vysvětlení, ... nechá jej na sebe útočit, a pak získává hlasy jako oběť neomarxistů,“ třetí vysvětlení - Andrej Babiš připustil, že nenávidí čelní střety, a tak nezvládl představu, že by ho čekaly další protesty na Letné. Proto se rozhodl vzdát se bez boje.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2405-je-babi%C5%A1-ba%C4%8Dkora

 

Katastrofa na spadnutí? Schodek amerického

 

rozpočtu se přiblížil jednomu bilionu dolarů

 

  27.10. 2019 , Zdroj: snews.com    Podle výsledků finančního roku 2019 dosáhl schodek amerického rozpočtu 984 miliard USD. Podle předpovědi se za deset let situace v USA nezlepší a rozpočtový schodek bude růst i nadále. Na začátku roku 2019 přesáhl státní dluh USA poprvé v dějinách hranici 22 bilionů dolarů. Státní dluh přitom nejspíše zachová tendenci k urychlení růstu, protože výdaje vlády se nijak nekontrolují.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/katastrofa-na-spadnuti-schodek-americkeho-rozpoctu-se-priblizil-jednomu-trilionu-dolaru

 

Zlodejina, korupcia a podvody = kapitalizmus

 

 27. říjen 2019 , miramar     Neverte tomu, že milionári a bohatí budú dobre riadiť tento štát, lebo bohatí vedia ako sa najlepšie kradne a oblbuje národ z vlastných skúseností, ako to robil napríklad bývalý prezident Kiska a mnohí ďalší.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zlodejina-korupcia-a-podvody-kapitalizmus.html

 

Západ nás uchvátil klamstvom

 25.10. 2019     Toto, čo teraz oslavujeme ako víťazstvo slobody a demokracie, bolo divadlo na ulici pre ulicu. Teraz naša Slovenská republika dlhuje bankám Západu za každého svojho občana sedem tisíc eur a už nemáme fabriky, ktoré nás živili. Predávame si už aj zem pod nohami. Staré socialistické Československo bolo „totálne priehľadné“ – všetci sme videli kto je kto a čo robí – teraz nevidíme, kto sa nám spoza chrbta smeje.

       Odkaz:   https://zemavek.sk/zapad-nas-uchvatil-klamstvom/

 

„Sýrie? Putin vládne. A přiděluje ostatním.“

Tereza Spencerová má jasno.

24.10.2019  „Rusko dohodou už plně opanovalo situaci a všem ostatním z pozice jakéhosi „arbitra“ přiděluje dílky koláče tak, aby ve finále zbylo na všechny“. A kdo je za největšího truhlíka? Legrační otázka. Kurdové samozřejmě, protože v určitém okamžiku uvěřili Západu a vydrželo jim to poměrně dlouho. USA také zcela určitě, protože celou tu válku v Sýrii před více než osmi lety rozjely

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Syrie-Putin-vladne-A-prideluje-ostatnim-Tereza-Spencerova-uz-ma-jasno-Uz-je-vazne-konec-Smutne-pro-EU-600740

 

Otáčí Východ k Rusku?

 

 22. října 2019 , Igor Panarin Zahraniční média informují o úspěchu Putinových návštěv v  Saúdské Arábii (SA) a Sjednocených arabských emirátech (SAE). Asadova vláda prakticky převzala kontrolu nad zhruba 20 procenty území Sýrie, které dříve pod její kontrolou nebylo. Rusko poskytuje Číně pomoc při vytvoření systému včasného varování před raketovým útokem. Netanjahu není schopen sestavit koalici a odejde. Jeho odchod z čela vlády úplně změní situaci na Ukrajině, kde parta Kolomojského (občan Izraele), ... dnes na Ukrajině všemu vládne.

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/otaci-vychod-k-rusku/

 

Od spravedlnosti k zastrašování: Ústavní soud jako nástroj totality?

 23. 10. 2019  Petr Hampl     V České republice máme ústavní soud, který vynáší nesmyslné rozsudky, v ostrém rozporu se základním smyslem pro spravedlnost. I ústavní soud by jednou mohl být transformován v zastrašovací instituci, která je od toho, aby lidem ukázala, kdo má navrch, a aby jim ušetřila zbytečné a marné pokusy domáhat se spravedlnosti.  Tým pana Rychetského na tom intenzivně pracuje.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4713-od-spravedlnosti-k-zastrasovani-ustavni-soud-jako-nastroj-totality-ceska-televize-a-bis-ve-spolecnem-gangu-k-cemu-mame-verejne-instituce-jsou-taci-jimz-to-vyhovuje-autorita-zalozena-na-zbabelosti.htm

 

Proč Česká republika již 30 roků podporuje ničení islámského

 

světa a podporuje tak islámský terorismus?

 

 Autor článku: Petr Markvart • 24. 10. 2019     Po téměř devíti letech od barevných revolucí v arabských zemích, které jakýsi vtipálek nazval „arabským jarem“, je nyní zcela jasné, že našim skvělým „západním spojencům“ nikdy nešlo o nic jiného, než o rozpoutání a udržování co největšího bordelu v těchto zemích.  

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239559

 

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností,

 

soud začne dle plánu

 

 23.10. 2019  EuroZprávy     Podle Reuters působil zakladatel serveru WikiLeaks zmateně. Když měl na začátku výslechu říci své jméno a datum narození, několik vteřin mumlal a koktal. Když se ho pak na konci soudkyně zeptala, zda rozumí tomu, co se v soudní síni odehrávalo, odpověděl: "Úplně ně." A stěžoval si na podmínky ve vězení

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/vydaji-ho-do-usa-assange-neuspel-se.html

 

Berlínská zeď – třicet let poté

 23.10. 2019  Victor Grossman, Berlin Bulletin č. 167, (překlad Vladimír Sedláček Sjednocení přineslo rychlou privatizaci, zavírání a opouštění téměř veškerého východoněmeckého průmyslu, zhoršování stavu umění, propouštění milionů lidí, vyhazování téměř všech z jakékoli formy správy, omezování „ignorantské východní“ dopravy nebo temná likvidace manažerů, umlčování učitelů, profesorů, novinářů, vědců, herců a hudebníků, po tisících. Ale zatímco většina nahrazených se smutně honila za novým zaměstnáním, byť i nevalným a nezvyklým, a další to prostě vzdali...

            Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/10/23/berlinska-zed-tricet-let-pote/#more-1662

 

Čínská média uvedla hlavní faktor, proč USA zatím

 

nezaútočily na Rusko

 

 24.10. 2019 , Redakce AC24    Čínský portál Sohu ve zprávě na svém webu uvádí, že Spojené státy americké neřeší plán útoku na Rusko, protože Moskva má k dispozici strategické jaderné síly. K žádnému novému závodu ve zbrojení, který probíhal mezi SSSR a USA, nedojde. „Ruská armáda může zlepšit své silné stránky, konkrétně strategické síly, a zajistit spolehlivost odvetného útoku. Takže v nejbližším desetiletí se USA ani neodváží podívat směrem Ruska,“ uzavírá autor článku.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/cinska-media-uvedla-hlavni-faktor-proc-usa-zatim-nezautocily-na-rusko?redirect=%2F

 

Proč Putin přivedl celou Afriku do Soči? Jak probíhá

 

první summit Rusko-Afrika

 

 23.10.2019     Vladimir Putin v rámci fóra Rusko-Afrika v Soči: Afrika stává jedním z center růstu světové ekonomiky. Podle odhadů odborníků v roce 2050 dosáhne HDP afrických zemí 29 trilionů dolarů (v české číselné soustavě bilionů),“  „Naše země se účastní iniciativy na zmírnění dluhového břemene afrických zemí. V současné době přesahuje celková částka odepsaných dluhů 20 miliard dolarů,“ řekl Putin v Soči.

     Na summit Rusko-Afrika přicestovali předáci více než čtyřiceti afrických států.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019102310861531-proc-putin-privedl-celou-afriku-do-soci-jak-probiha-prvni-summit-rusko-afrika/

 

Místopředsedkyně britských komunistů besedovala v Brně

 18.10. 2019     Tato strana rozvíjí marxismus-leninismus tak, aby byl prospěšný pro dělníky a pracující. Joti Brarová shrnula, že brexit oslabí britský a evropský imperialismus, také parlament, který nezastupuje zájmy pracujících.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52271932

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení (neohitlerovského projektu západních elit EU-zalozili.doc ) Evropské unie, nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není ani vlastenecký, ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského

 

v Hospodářských novinách ( Retro – před 3,5 lety )

 

12.2. 2016     Musela se uměle vytvořit vrstva bohatých, aby se rozjelo tržní hospodářství. Václav Klaus odešel v trapnosti a po zbytek života bude pokračovat v tom, co dělal celou kariéru v politice - obhajovat svoje "reformy a myšlenky". Žádné neměl.  O to podivnější je (hloupé) publikum, které mu to tak dlouho hltalo.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/sokujici-rozhovor-expremiera-jana-straskeho-v-hospodarskych-novinach.html

 

Devadesát let od velké hospodářské krize

 

 Na 24. října připadá devadesáté výročí začátku velké hospodářské krize z přelomu 20. a 30 let. Hrozí i dnes, kdy pomalu končí období konjunktury. Kapitalismus, jehož nejcharakterističtějším znakem je všudypřítomná honba za ziskem, se totiž krizím vyhnout nedokáže.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52320817

 

Česká televize, roky problémů a teď mají sami obavy

 

 22. 10. 2019 , Radovan Vích      Tento týden se dostala na pořad jednání sněmovny Výroční zprávy o hospodaření a činnosti ČT za roky 2016, 2017 a 2018. Nakonec zprávy projednány nebyly, natož schváleny, resp. neschváleny. ČT hospodaří s ročními ztrátami ve výších 300 – 400 miliónů korun, přestože její rozpočet je cca 7 miliard ročně. Současné vysílání ČT lze tedy na základě těchto skutečností oprávněně považovat za neobjektivní, nevyvážené a manipulativní. Stal se z něj politický nástroj.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239414

 

Třicet let poté

 

 22.10.  2019 , Jan Krátký     Ano, uplynulo již třicet Let od svrženi socialismu. Národní průmysl padl do rukou nejrůznějších zahraničních investorů, tito velkopodnikatelé si nyní ročně ulijí do své kapsy z práce vyprodukované v našem státě na 700 miliard korun. Jsme řízeni amatéry a lidmi druhého řádu a statisíce lidí žijí v naší zemi od výplaty k výplatě.          Haló noviny, 22.10. 2019, str. 11

       Celý text:      Tricet-let-pote.doc

 

Stačí jedna minuta a mají váš hlas.

 

I program pak dokáže mluvit jako vy

 

 8. května 2017 , Autoři: vse , pka      Společnost Lyrebird má nový program, kterému stačí minuta nahrávky něčí mluvy, aby ji dokázal napodobit. V Pojem postfaktická doba tak možná brzy dostane ještě zlověstnější nádech.

       Odkaz:   https://www.idnes.cz/technet/software/lyrebird-simulace-hlasu.A170427_113604_tec-kratke-zpravy_vse

 

Kennedy a Hitler

21.10. 2019 , Jan Kyzlink     Budoucí americký prezident v mládí obdivoval nacistické režimy, se dovídáme z jeho deníků a dopisů z cest po Evropě v letech 1937, 1939 a 1945. V srpnu 1945 si šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i jeho pověstné Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal: „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ 

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2392-kennedy-a-hitler

     ( Hitler a jeho NSDAP bylo dílo financované a utvořené k prosazení zájmů USA a Velké Británie. Až by Německo obsadilo Rusko nebo aspoň jeho podstatnou část, přišli by Angličané a Američané a zlikvidovali by oba válkou vyčerpané soupeře. Diví se tomu pamětníci a normální občané, ale dnes, kdy oslavujeme osvobození ČSR Američany, jako pomatení Pardubáci a další, kdy nám každý den nabízí televize Hitlera jako osobnost, je to zřejmě v pořádku, nebo myslíte, že není? - Poznámka, Mimoň, 21. 10. 2019, M. Starý )

 

Ve městě Wuhan se konají 7. Světové vojenské hry

 

 19.10. 2019       7. Světové vojenské hry byly dne 18. října večer zahájeny ve sportovním centru v čínském městě Wuhan (Wu-chan), her se zúčastní sportovci z více než 100 zemí.

       Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

Vyvrácení smyšlenky, že Putin a Netanjahu/Izrael spolupracují

 

18.10.2019 , The Saker     Dezinformační kampani odporují jí fakta: Fakt 1: Vytvoření jakéhosi nezávislého Kurdistánu bylo po celá desetiletí snem Izraele; Fakt 2: Turci *nikdy* nemohli tento útok provést bez souhlasu Ruska;  Fakt 3: Syrská vláda rovněž musela souhlasit s tím, že nechá Turky provést operaci v jejich vzdušném prostoru.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8060-vyvraceni-smyslenky-ze-putin-a-netanjahuizrael-spolupracuji.htm

 

50 atomovek USA v Turecku? Část plánů globální války.

A krok Ruska? Náhody neexistují

 19.10. 2019 , Profesor Oskar Krejčí      „Podle mého názoru, došlo k dohodě mezi Spojenými státy, Tureckem, Ruskem a prostřednictvím Moskvy i s Íránem o tom, jakým způsobem vyřešit problém na severu Sýrie,“ předpokládá politolog profesor Oskar Krejčí.  Mluvit o tom, že Turecko porušilo mezinárodní právo je správně, ale je potřeba dodat: stejně jako Spojené státy, Francie a Británie.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Oskar-Krejci-50-atomovek-USA-v-Turecku-Cast-planu-globalni-valky-A-krok-Ruska-Nahody-neexistuji-600120

 

V katastrofě MH17 uviděli stopu amerického plánu „Northwoods“!

 

 20.10. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, Téměř nikdo se nezabýval materiálem nezávislého vyšetřovatele Christofa Lehmanna, který naznačil, že za katastrofou Boeingu nad Donbasem mohou stát Spojené státy. Podle Lehmanna totiž vypadal pád Boeingu nad Ukrajinou jako ztělesnění plánu „Northwoods“, který v roce 1962 představil americký náčelník štábu L. L. Lemnitzer ministrovi obrany. Podstatou plánu bylo, že americké zpravodajské služby měly zlikvidovat civilní letadlo nad Spojenými státy, obvinit Kubánce z tragédie a získat záminku pro vojenskou invazi na Kubu.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-katastrofe-mh17-uvideli-stopu-americkeho-planu-northwoods/

 

Nezájem o odborníky a jejich návrhy!

 

  9. 4. 2019 , Aneta Zachová | EURACTIV.cz     František Havlát: V 90. letech jsme začali likvidovat živočišnou výrobu a s ní i český venkov. Za "komunistického" režimu jsme měli zemědělství na velice dobré úrovni.  Pravými viníky jsou politici z ODS, KDU-ČSL, ODA i ČSSD, kteří prodali krásný československý venkov za vstup do Evropské unie, čímž ho vykostili a vyvrhli.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2389-nez%C3%A1jem-o-odborn%C3%ADky-a-jejich-n%C3%A1vrhy

 

Asymetrická odpověď Ruska: megazbraň

( článek z archivu )

 (23.6.2015) Konstantin Valentinovič Sivkov      Asymetrickou zbraň může mít Rusko k dispozici zhruba od roku 2020. Její zavedení do výzbroje samo od sebe ukončí hrozbu totální války proti Rusku i v podmínkách absolutní převahy protivníka v tradičních druzích zbraní.

       Odkaz:   http://www.isstras.eu/cs/2015/06/23/1395/asymetricka-odpoved-ruska-megazbran/

 

Jde o vyšachování hospodářské konkurence

 

 18.10. 2019 , Monika Hoření - z rozhovoru s Petrem Schnurem:    Zpět na scéně špičkové světové diplomacie je opět Rusko, které se vzpamatovalo z postsovětské kocoviny, vznikl BRICS, ekonomická a vojenská potence Číny narůstá. S mezinárodními vztahy je to jako se silničním provozem. Buď existují pravidla a fungují semafory, nebo je lépe být na cestách s buldozerem. Problém je v tom, že ne každý ten buldozer může mít.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52272703

 

Klima se na planetě Zemi měnilo vždy

Miroslav Svoboda -  Rozhovor HaNo se Zdeňkem Jandejskem     Tvorba metanu ze zemědělství oproti vznikajícím oxidům uhlíku a dusíku je ve srovnání s leteckou dopravou a provozem oceánských lodí zanedbatelná. Při správné zemědělské praxi, to je dostatku organických látek v půdě a trvale zeleném pokryvu, dokáže půda zadržet více vody, než máme ve všech tocích, rybnících, přehradách a jezerech.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52266369

 

Jsme součástí světového zla

 

 16.10. 2019 , Lubomír Man      Ano, je to tak, všichni my Češi, kteří tuto krásnou kotlinu obýváme, neseme na čele neviditelné Kainovo znamení. My, příslušníci národa, který se po desetiletích totality ocitl náhle svobodný a volný jak pták. Ale dnes už přece někam patříme, takže diskutovat možno, ale neplnit rozkazy nemožno. (!!!???)

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jsme-soucasti-svetoveho-zla

 

„Putin díky nám vítězí. Zvykejte si.“

 

 17.10.2019 , Spencerová Kurdy popisuje jako roztříštěnou entitu, z níž část spolupracovala s Asadem už dlouho. Samotná dohoda mezi Damaškem a některými z kurdských skupin o vstupu vládní armády do příhraničí fakticky k ukončení bojů míří. Vše, co se aktuálně odehrává, se odehrává po dohodě mezi Rusy, Syřany, Turky, Íránci, do určité míry nejspíš i Saúdy a Trump jim k tomu přihrává, protože má své plně racionální důvody k tomu, že postupuje tak, jak postupuje. Multipolárnost v praxi.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Putin-diky-nam-vitezi-Zvykejte-si-Spencerova-a-sever-Syrie-Vsichni-uz-se-dohodli-krome-nas-S-Kurdy-je-to-jinak-599880

 

Na Ukrajině jsou pustošeny

 

pomníky banderovcům

 

 16. 10. 2019 , ritmeurasia     14. října se na Ukrajině slaví Den obránce Ukrajiny, je to den, kdy byla vytvořena banderovská UPA. A je stále více těch, pro které tento den není důvodem k oslavám, ale k projevení jejich postoje k těmto "hrdinům" a "obráncům" ukrajinské "uvědomělosti".

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/na-ukrajine-jsou-pustoseny-pomniky.html

 

„Plíživé odmítnutí dolaru“ začalo:

 

Centrální banky se zbavují americké měny

 

 17.10.2019 , Ivan Danilov     V ropném a plynovém sektoru může dedolarizace znamenat přechod k obchodu s ropou a plynem za ruble. Čas nehraje na straně americké měny, má to ale také záporné následky. Washington může totiž chtít „zamávat dolarovým obuškem na rozloučenou“. Ostatně v dlouhodobé perspektivě to sotva přinese USA i ten sebemenší zisk.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101710829670-plizive-odmitnuti-dolaru-zacalo-centralni-banky-se-zbavuji-americke-meny/

 

Kauza OKD – co se ukradlo, se musí vrátit!

 

 15.10. 2019 Autor článku: Alena Vitásková     Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další. Zločin ve skutečnosti spáchali naši politici, tak ať konečně nesou zodpovědnost.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239021

 

Čelit Turkům, nebo si vzít zpět Džazíru?

 

 15.10.2019 Ondřej Krátký     Smůlou Kurdů přitom je, že v jejich případě se zájmy několika zúčastněných mocností náhodou příliš nekříží. Syrská vojska samozřejmě nejedou do oblasti primárně pro to, aby čelila Turkům, ale stěhují se tam natrvalo, protože jejich hlavním cílem je s konečnou platností získat zpět kontrolu nad al-Džazírou.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/15/celit-turkum-nebo-si-vzit-zpet-dzaziru/

 

Plyn prostě není. Evropa vyžaduje rychlou

 

dostavbu plynovodu Nord Stream 2

 

 15.10.2019 , Natalja Dembinskaja     V roce 2018 potřebovala Evropa 390 miliard kubíků importního plynu. Polovinu zabezpečilo Rusko. Existují velké pochybnosti ohledně toho, že Evropané dají přednost politickým úvahám na úkor pragmatických zájmů...

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101510821659-plyn-proste-neni-evropa-vyzaduje-rychlou-dostavbu-plynovodu-nord-stream-2/

 

Urychlený stav aktivace dvou sopek v Kalifornii

 

 15.10 2019 , Emanuel Svoboda     Je silně pravděpodobné, že nastanou i v budoucích letech na zeměkouli dva nebo tři po sobě s odstupem několika let jdoucí velké sopečné výbuchy. Proč je světová veřejnost o tomto informována jen minimálně a proč je naopak světová veřejnost informována jen o velkém riziku globálního oteplování?      Haló noviny, 15.10. 2019, str. 11

       Celý text:      Aktivace-sopek.doc

 

Sudetské nebezpečí

 14.10. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli      Podle mezinárodního práva, ani podle interního československého práva, jehož nástupcem je Česká republika, odsunutí Němci žádné oprávněné nároky nikdy neměli, nemají a ani mít nemohou. Vzniká salámová taktika se snahhou o přeměnu myšlení nových skutečné historie první ČSR a okupace neznalých mladších generací, odchovaných vnímáním prosudetských médií. Jiří Jaroš Nickelli, Haló noviny, 14.10. 2019, str. 6

       Celý text:      Sudetske-nebezpeci.doc

 

Ruská diplomacie na Blízkém východě

 

 14.10.2019 , Václav Umlauf ,  E-republika     CIA zradila Kurdy jako obvykle, protože ti se také jako obvykle nechali zradit. V dalším kole konečně kurdští marxisté opět vypráskají z vojenského vedení americké zrádce placené CIA a spojí se s Asadem. Putin tento týden jasně v rozhovoru pro TV řekl, že Rusové nekopou na Blízkém východě pouze za jeden stát a nikdy to nehodlají dělat. Jejich cílem je mír v tomto území.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/ruska-diplomacie-na-blizkem-vychode.html

 

Facebook cenzuruje vzpomínky na ty, kteří zahynuli na Donbasu

 

 14.10.2019     Facebook pravidelně likviduje účty lidem, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s Donbasem. Příčinou jsou hromadná hlášení ukrajinských uživatelů, kteří používají stížnosti jako zbraň v informační válce proti svým ideovým oponentům.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8054-facebook-cenzuruje-vzpominky-na-ty-kteri-zahynuli-na-donbasu.htm

 

Neonacizmus v Európe získava novú nebezpečnejšiu podporu

12.10. 2019     Pred dvoma týždňami šéf lotyšského ministerstva obrany povedal, že nedovolí diskreditovať pamiatku legionárov SS Waffen. V januári stúpenci ultrapravicových organizácií uskutočnili v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách fakľové pochody pri príležitosti 110. výročia narodenia Stepana Banderu

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/10/13/neonacizmus-v-europe-ziskava-novu-nebezpecnejsiu-podporu/

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté

 

a kartely, které vybudovaly Třetí říši

 

 11. říjen 2019 , Daniel Novák     Opravdu věříte tomu, že 2 světovou válku a smrt 60 milionů lidí ( z toho 30 milionů Slovanů ) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Kampaň zastírající korporační původ obou (!) světových válek byla podmínkou třetího pokusu o dobytí Evropy, kterého jsme nyní svědky. Tentokrát politicko-ekonomickými mechanismy a pod vlajkou bruselské EU, ale těmi samými vlivnými skupinami a záměry.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi.html

 

Žena ktorá zmenila Irán

 

 13.10.2019  Slobodný výber      V marci tohto roku bola v Iráne zatknutá žena, ktorá sa v prestrojení za muža chcela dostať na zápas svojho obľúbeného klubu. O pol roka sa skutočne postavila pred súd a v rozrušení sa podpálila. Sahar Khodayari umrela na následky rozsiahlych popálenín 10.septembra.  Príklad iránskych žien ukazuje, že islam rozhodne nemá miesto v Európe.

       Odkaz:   https://slobodnyvyber.sk/zena-ktora-zmenila-iranna-futbalovom-zapase-iraacut/

 

Jak sovětský těžký tank držel 24 hodin v šachu německou divizi

13.10. 2019 , zdroj: rbth.com     ,,Bylo nemožné jít kolem tanku, protože všude byly bažiny. Nemohli jsme tak dostat munici nebo evakuovat zraněné," vypověděl později jeden z německých vojáků. Sovětský tank zatím zničil 12 nepřátelských zásobovacích vozů. A co více - pokusy zlikvidovat KV-1 protitankovými kanonem ráže 75 mm i později silnější houfnicí ráže 105 mm selhaly.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jeden-proti-vsem-jak-sovetsky-tezky-tank-drzel-24-hodin-v-sachu-nemeckou-divizi-1404063962.html

 

Vzdát se všeho s uhlíkovou stopou?

13.10.2019     Docent RNDr. Václav Ziegler, CSc.     Opustí „rebelové za ekologii“ své mobily, dovolené, hezké značkové šatičky, ušité v rozvojových zemích? Přinutí nás, abychom v Evropě a zvláště u nás porazili i stáda dobytka, která kakají, prdí a vypouští metan?

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vzdat-se-vseho-s-uhlikovou-stopou-Vzdyt-si-neumi-nasekat-ani-drevo-z-potoka-by-se-nenapili-Uznavany-biolog-umravnuje-mlade-aktivisty-599411

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

O vlastenectví

 

 11.10. 2019 , Oldřich Lukáš      V rámci připravované „osvěty“ obyvatelstva lze očekávat stále pokleslejší pokusy o dehonestaci všeho vlasteneckého a pronárodního. Kdo chrání vlast, není nacionalista ani extrémista, ale vlastenec, jehož cílem není nic jiného, než uchránit odkazy předků a zajistit pro nás všechny bezpečný a plnohodnotný život ve spravedlivém ohleduplném státu.

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/30-let-sametu-v-cr/o-vlastenectvi.html

 

Putin: Rusko vytvoří komplexy, schopné

 

překonat jakýkoliv systém protiraketové obrany

 

  12.10. 2019 , Redakce AC24 , Zdroj: thehill.com     Rusko pociťuje hrozbu, že se NATO pohybuje směrem k jeho hranicím. Putin poznamenal, že laserové systémy Peresvet a hypersonické raketové systémy Kinžal potvrdily své jedinečné vlasnosti v experimentálně-bojovém režimu a označil dokončení raketového komplexu Avangard za průlomovou techniku a porovnal ji s vypuštěním prvního satelitu Země.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/putin-rusko-vytvori-komplexy-schopne-prekonat-jakykoliv-system-protiraketove-obrany

 

Odchod Američanů dává Putinovi šanci na „dohodu století“ v Sýrii

 

 12. října 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,guardian,foto:arch.)     Putin nechce zkazit vztahy s Erdoganem a Ankarou, kterou se Moskva snaží stáhnout z „orbity NATO“ a které i přes rozhořčení aliance již prodalo Rusko své systémy protivzdušné obrany. Řešení krize tak či onak vyžaduje dohodu mezi Kurdy, Syřany a Turky. „Pokud Putin může dosáhnout takové dohody, bude to opravdu dohoda století."

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/odchod-americanu-dava-putinovi-sanci-na-dohodu-stoleti-v-syrii/

 

EK spustí další uprchlickou vlnu: Vyzývá k otevření hranic

 

 12. října 2019     Nová, ještě větší uprchlická vlna míří k již sociálně zlomenému kontinentu. Evropská komise vyzývá několik států EU, včetně Německa, aby co nejdříve ukončily kontrolu vnitřních hranic a zajistily tak volný pohyb v schengenském prostoru

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ek-spusti-dalsi-uprchlickou-vlnu-vyzyva-k-otevreni-hranic/

 

Ceny energií by mohly být nižší

 

 Rozhovor Haló novin s Alenou Vitáskovou, předsedkyní Institutu Aleny Vitáskové (IAV)     Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na zrušení dvou loňských cenových rozhodnutí energetického regulačního úřadu (ERÚ). Zákony jsou pro tuneláře a šmejdy. Nejsme právní stát.   Jiří Nussberger, Haló noviny, 11.10. 2019, str. 3

       Celý text:      Ceny-energii.doc

 

Nákup amerických vrtulníků z nás udělal cíl pro preventivní úder

 

  30.9. 2019     Nákup vrtulníků - tímto rozhodnutím získáváme jako ČR „privilegium" to všechno zaplatit, tak tím, že se podobná „unikátní" základna stává prakticky automaticky cílem pro preventivní úder po rozpoutání války.          přišlo e-mailem

       Celý text:      Cil-pro-uder.doc

 

P.C.Roberts: Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

 

    10. říjen 2019 , P. C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man    Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“  Neexistuje absolutně žádný důvod pro to, aby se Rusko bálo korupčnické a společensky degenerující země, která za dvě desítky let nedokázala porazit jen lehce ozbrojený Talibán v Afghánistánu.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-cozpak-se-rusove-nikdy-nepouci.html

 

Le Figaro: Krach světové ekonomiky čeká za rohem!

 

 10. října 2019 , Nicolas Baverez     Globální ekonomika je na pokraji nového finančního kolapsu, který naznačuje, že bude větší a bude obtížnější ho vyřešit, než krizi v roce 2008

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-krach-svetove-ekonomiky-ceka-za-rohem/

 

Co je za Trumpovým stažením se ze Sýrie?

 

 10.10.2019 M. K. Bhadrakumar     Trump může říkat, že ukončuje americké angažmá, v němž USA nemají žádné přímé zájmy. Bhadrakumar se domnívá, že tento vývoj ukazuje na měnící se pozici USA.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/10/co-je-za-trumpovym-stazenim-se-ze-syrie/

 

Život na dluh

 Slavomír Ravik       Naše bankovní kliky se účastní největšího hazardu, jaký si můžeme představit. Streecker ve své knize o tom, "Jak skončí kapitalismus?" dospívá k názoru, že "vstupujeme do éry nejistoty a nemáme tuchu o tom, co nás čeká a co nás nemine".           Haló noviny, 9.10. 2019, str. 13

         Celý text:      Zivot-na-dluh.doc

 

Co určitě není levice a co pravděpodobně levicí je

 

 10.10.2019 , Stanislav Hošek     U klimatického alarmismu, či vítání migrantů, ba celého multikulturalismus lze poměrně jednoduše zpochybnit a při širší argumentaci dokonale vyvrátit, že jde o levicový přístup k řešení všelidských problémů. Stejně tak lze zpochybnit, ba podle mne vyvrátit, že nelze za levicovou politiku, či jednání hovořit i v případech fanatiků a fanatiček genderismu, zavádění občanské společnosti přes politizaci neziskovek

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/co-urcite-neni-levice-co-pravdepodobne-levici-je

 

Švédsko se vymyká kontrole

 

 10. říjen 2019 , Judith Bergman  Lídr největší opoziční strany Moderaterna (Umírněná strana) Ulf Kristersson nedávno ve svém článku v deníku Aftonbladet napsal: "Löfvene, ztratil jste kontrolu nad Švédskem."

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/svedsko-se-vymyka-kontrole.html

 

Příběh statečného protifašistického bojovníka

Monika Hoření     Jan Turek z Prahy, který právě oslavil 90 let, prožil bohatý život. Byl totiž již jako chlapec zapojen do protifašistického odboje a jako 15letý bránil se zbraní v ruce pražské barikády.  Haló noviny, 7.10. 2019, str. 6

       Celý text:      Pribeh-bojovnika.doc

 

Čínský boj proti chudobě ukazuje světu

 

cestu k likvidaci chudoby

 

 4.10. 2019     V uplynulých 70 letech se počet chudých lidí snížil o 850 milionů. Od roku 2013 do roku 2018 Čína každoročně snížila počet chudých obyvatel o 12 milionů, a přispěla 70 % k celkové likvidaci chudoby na světě. Čína poskytla celkem 170 zemím a mezinárodním organizacím podporu v hodnotě přes 400 miliard čínských yuanů, vyslala víc než 600 tisíc lidí na pomoc, realizovala přes 5000 projektů na podporu zahraničních zemí a vyškolila více než 12 milionů talentů pro rozvojové země

       Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/10/04/281s187417.htm

 

Systematická infiltrace klanů migrantů

 

do německých orgánů stále pokračuje

 

  7.10. 2019 , Redakce AC24 , Zdroj: politikstube.com Kurdsko-libanonské klany se stále více snaží proniknout do imigračních úřadů, přijímacích úřadů nebo pracovních středisek. Uvádí to „Kölner Stadt-Anzeiger“ a cituje se z rozhovoru s Oliverem Huthem, místopředsedou Německé asociace pro vyšetřování trestů (BDK).

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/systematicka-infiltrace-klanu-migrantu-do-nemeckych-organu-stale-pokracuje?redirect=%2F

 

Technológie ovládania mysle

5.10. 2019     Americká armáda sa téme výskumov ovládania mysle venovala už od konca druhej svetovej vojny, napr. v projektu MK-Ultra (projekt programovania diaľkovo aktivovaných atentátnikov, programovaných pomocou kombinácie drog a intenzívneho mučenia).

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8046-technologie-ovladania-mysle.htm

 

Rusko pomáha Číne pri vývoji národného

systému protiraketovej obrany

6.10. 2019     Ruská federácia pomáha Číne vytvoriť jeden z najdôležitejších prvkov protiraketovej obrany: systém včasného varovania pred raketovými útokmi. V súčasnosti je k dispozícii iba dvom krajinám, USA a Rusku, a čoskoro sa objaví v rukách tretieho hráča v Pekingu.

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/10/04/putin-rusko-pomaha-cine-pri-vyvoji-narodneho-systemu-protiraketovej-obrany-dnes-0935/

 

Diplomat KLDR promluvil o neúspěchu

 

pracovních jednání s USA.

 

 6.10. 2019  Jang Moon Vok „Jsme zklamaní z toho, že Spojené státy nepoložily nic na jednací stůl. Nyní leží na Spojených státech odpovědnost za pokračování jednání,“ prohlásil Kim Myong-Gil. Do dohody patří řada povinností na budování nových vzájemných vztahů, vytváření stabilního světa a práci ve směru „úplné denuklearizace“ Korejského poloostrova, kdy USA si denuklearizaci vykládají po svém, že jejich zbraně tam zůstanou a KLDR se jich zbaví.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238481

 

Jaroslav Bašta: Záludný výklad dějin

 

 6.10.2019 , Jaroslav Bašta a -rp-  Bezmála sedmdesát pět let od skončení války postupně dochází k revizi dějin. Přesně jak to předpovídal ve svém projevu ze 14. 12. 1945 v souvislosti se svými dekrety československý prezident Edvard Beneš

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/jaroslav-basta-zaludny-vyklad-dejin.html

 

Bílá růže od Stalingradu a pilot Messerschmittu

 

 5.10. 2019     Nad krvavým bojištěm u Stalingradu se  10. září 1942 objevila Lýdie Litvjaková a její kolegyně na nejmodernějších strojích Jak-1, které měly posílit sovětské síly. Lýdie umírá v roce 1943, ve věku pouhých 21 let během souboje s nepřátelskými letadly.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/bila-ruze-od-stalingradu-a-pilot-messerschmittu-1404064041.html

 

Sergej Šojgu vyprávěl, jak zachraňovali ruskou armádu

 

 22.9. 2019 Michail Rostovskij, volný překlad P. Rejf     Sergej Šojgu: jsem přesvědčen, že bezpečnost země závisí především na tom, jak silná je její armáda a jak moc je schopna bránit svou zemi. Podle velikosti rozpočtu na obranu jsme na světě obecně na sedmém místě. Hlavní věc však je, že jsme v našich vojenských výdajích docela efektivní

       Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3450535

       Celý překlad:      Jak-zachranovali.pdf

 

Jde o zajištění dominantní pozice Německa

Monika Hoření, Haló noviny, 5.10. 2019, str. 3     Velká většina imigrantů patří kulturně k okruhu konzervativního sunitského islámu a nepřišla do Německa, aby se integrovala, nýbrž aby žila tak jako dříve, podle svých zvyků a pravidel, jen lépe a pohodlněji. Na politické scéně a v médiích probíhá systematická manipulace moderních dějin, konkrétně druhé světové války.

      Celý text:      Pozice-Nemecka.doc

 

Válka nové generace: V USA k prvnímu

 

letu ruského dronu „Lovec" se Su-57

 

 2. října 2019     Z prvního společného letu ruského stíhacího letounu páté generace Su-57 a těžkého útočného dronu S-70 „Ochotnik“ („Lovec“). The Drive píše, že takový tandem může být použit k zacílení zbraní dlouhého doletu, což umožňuje Su-57 zasáhnout cíle ve vzduchu i na zemi, zatímco bude co nejdále od protivzdušné obrany a nepřátelských bitevniků.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/valka-nove-generace-v-usa-k-prvnimu-letu-ruskeho-dronu-lovec-s-su-57/

 

EXODUS!

Frank Keoghan, šéf Lidového hnutí (Irska), 2019, překlad Vladimír Sedláček     Členství v EU zahrnuje i vzdát se státní svrchovanosti. EU se nestane tím, co Němci nazývají „přesuvnou unií“, v níž bohaté členské státy odškodňují chudé za to, že se vzdaly své měnové svrchovanosti. Takže východoevropské země jsou odsouzeny k tomu, aby jejich lid v dohledné budoucnosti vykrvácel, pokud setrvají v EU.

      Celý text:      Exodus.doc

 

Kdo bránil a jak Rusku v porážce „teroristického

 

internacionalismu“ v Sýrii?

 

 4.10. 2019  Autor článku: Irina Vladivojna Zajceva  Prezident Ruské federace vysvětlil, že řada zemí se pokoušela zabránit zahájení antiteroristické vojenské operace v Sýrii. Proces řešení situace v Sýrii může stát modelem řešení regionálních krizí s převládajícím využitím diplomatických mechanismů. „Použití síly je zde extrémně vynucená výjimka,“ řekl.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238385

 

Farmář: Letadla jsou horší než chov dobytka a nikdo neprotestuje

(Protože letadla slouží především bohatým a maso a mléko je i pro "plebs" Západu.)

 

 3. října 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)     Hromadná demonstrace byla iniciována nedávným návrhem strany D66, člena vládní koalice, aby se chov dobytka výrazně snížil, tím se sníží emise CO2. Hrozí jim bankrot a jsou obětováni jako znečišťovatelé ovzduší a porušovatelé práv zvířat.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/farmar-letadla-jsou-horsi-nez-chov-dobytka-a-nikdo-neprotestuje/

 

Ani nová recese či nový prezident nezmění

 

neudržitelnou zahraniční politiku USA

 

4.10.2019 VSa     Harris říká, že USA nyní žijí nad poměry. Deficit rozpočtu se letos odhaduje na 1,1 bilionu dolarů, národní dluh činí 22 bilionů dolarů a roste. Války USA dnes nejsou financovány daněmi, ale půjčkami. „Lippmannova propast“ mezi skutečnými zdroji na zahraniční politiku a náklady na ambiciózní angažmá USA se tím pádem bude prohlubovat.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/04/ani-nova-recese-ci-novy-prezident-nezmeni-neudrzitelnou-zahranicni-politiku-usa/

 

Mnichovská dohoda, Křišťálová noc, Protektorát

 

Čechy a Morava, boj o Moskvu a maršál Koněv

 

 2.10. 2019 , pozorovatelka     Dnes už víme, že Mnichovská dohoda vůbec nebyla o zachování míru, ale naopak byla o otevření válečné cesty k Hitlerovu tažení na Rusko. Fašismus páchal genocidu na Slovanech a Židech. Ano, v tomto pořadí. Slovanů fašisté povraždili přes 30 milionů, Židů okolo 6 milionů.

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/mnichovska-dohoda-kristalova-noc-protektorat-cechy-a-morava-boj-o-moskvu-a-marsal-konev/

 

Předsudečná nenávist

 

3.10.2019 , Oldřich Lukáš  (Otevřený dopis ministryni spravedlnosti Marii Benešové.)  Je předsudečnou nenávistí míti názor jiný, než diktuje masivní europropaganda a prozápadní politická korektnost?

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/10/8044-predsudecna-nenavist.htm

 

Vladimir Vladimirovič Putin duševně choré Gretě ...

 3.10. 2019 , Irina Vladivojna Zajceva      „Jdi a vysvětli rozvojovým zemím, proč by tam měli i nadále žít v chudobě a nemít se jako Švédové,“ vyzval mladou Švédku Putin na energetickém fóru v Moskvě.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=238293

 

Čína překvapila: má dokonalejší rakety než Rusko a USA?

 

 2.10.2019 , Dmitrij Korněv     1.října 2019 se v Pekingu konala největší vojenská přehlídka věnovaná 70.výročí vzniku Čínské lidové republiky. Čína prokázala ohromující úspěchy ve výrobě raket.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019100210765977-cina-prekvapila-ma-dokonalejsi-rakety-nez-rusko-a-usa/

 

Skupině 64 osob, která vlastní takový majetek, jako 3,5 miliardy lidí,

již dnes nejde o majetek a peníze, ale o moc nad společností

 25.6.2019 , ROZHOVOR  Hrozba nepochází od robotů, ale z toho, že nepochopíme, co má být základním cílem společnosti. Nemůžete udržet spotřebu společnosti a systém ekonomického pohledu, který je založen na tom, že musíte produkovat více a více předmětů, služeb a tak dále. Máte přeci přirozená omezení surovin, energie a všeho ostatního.

       Odkaz:   https://www.kupredudominulosti.cz/stanek-peter-1d-skupine-64-osob-ktera-vlastni-takovy-majetek-jako-35-miliardy-lidi-jiz-dnes-nejde-o-majetek-a-penize-ale-o-moc-nad-spolecnosti/

 

Polsko vyhlásilo plynovou válku Německu, České republice a dalším

zemím v Evropě, které odebírají ruský plyn z plynovodu OPAL!

16.9. 2019 -VK- Šéfredaktor AE News     Evropský soud vyhověl polské firmě a OPAL musí snížit dodávky o polovinu, zbytek prý musí Rusko posílat plynovody přes Ukrajinu a Polsko, Moskva to ale odmítá! Plynovod OPAL zásobuje plynem celou severní průmyslovou oblast Německa a hlavně, je to hlavní zdroj plynu, kterým je zásobována Česká republika.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/polsko-vyhlasilo-plynovou-valku-nemecku-ceske-republice-a-dalsim-zemim-v-evrope-ktere-odebiraji-rusky-plyn-z-plynovodu-opal-evropsky-soud-vyhovel-polske-firme-a-opal-musi-snizit-dodavky-o-polovinu/

 

Dopis ke kauze Koněv

Pane starosto,     protestujeme proti stále se prohlubujícímu převracení dějin naší vlasti. Kdyby nebylo vítězství Rudé armády, náš národ by po Hitlerově vítězství neexistoval. Žádáme příslušné zodpovědné úředníky městské části Prahy 6, aby zajistili dnes i do budoucna řádnou péči o tyto památkové objekty.
     Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

      Celý text:      Protest-PR-1-10-2019.doc

 

Mileniálové a rodina: Z manželství luxus pro bohaté?

1.10. 2019     Viktorie Nikiforová  Statistiky ukazují, že čím je člověk bohatší, tím je pravděpodobnější, že vytvoří pevnou rodinu. Chudí se vstoupit do manželství prostě neodvažují. „Lidé, kteří dnes vstupují do manželství, patří mezi ty, kdo vyhráli současnou hospodářskou soutěž,“ říká profesor Andrew Cherlin v rozhovoru pro časopis Forbes.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4676-milenialove-a-rodina-z-manzelstvi-luxus-pro-bohate-chudi-se-rozvedou-a-ostrouhaji-libezna-popelka-vam-hypoteku-nezaplati-usa-udava-smer-stacila-jedna-revolucni-generace.htm

      Celý text:      Manzelstvi-luxus.doc

 

Nejen v jídle a ve vodě. V Krakově našli mikroplasty

 

 ve vzduchu, jejich počet vědce překvapil

 

2.10. 2019 , Filip Harzer     Mikroplasty se podle publikovaných výzkumů v různé míře objevují po celé planetě: od ovzduší v Paříži, po odlehlá místa v Pyrenejích, vodovody až po ledovce, nejhlubší oceány nebo mořské plody. Znečištění většinou vzniká rozpadem plastového odpadu.

       Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejen-v-jidle-a-ve-vode-v-krakove-nasli-mikroplasty-ve-vzduchu-jejich-pocet-vedce-prekvapil-79893?dop-ab-variant=11&seq-no=2&source=hp

 

„Last minute“ pro Hamáčka … aneb Slovo velitele Národní domobrany

 

 30.9.2019 , Marek Obrtel , NárodníDomobrana     Rubriky Seznam – zprávy a Aktuálně.cz přinesly poselství o tom, jak se domobranci v České republice brzy stanou štvanci a lovnou zvěří špiónů a práskačů,

     Hamáček ví, že dělá špatné věci, ví, že zrazuje vlast a její občany. Ví, že vystavuje lid této země nesmírnému riziku, plynoucímu z nesoběstačnosti a naprosté závislosti naší vlasti, neschopnosti jakékoliv obrany proti vnějšímu, ale i vnitřnímu nepříteli, jemuž navíc v podobě masové migrace otevírá tak usilovně dveře

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/last-minute-pro-hamacka-aneb-slovo.html

 

Na mnichovskou dohodu zapomněli

 

 30.9. 2019 , Monika Hoření     Evropský parlament usnesení o »významu evropské paměti pro budoucnost Evropy«. " ... Sovětský svaz a nacistické Německo podepsaly smlouvu o neútočení, známou jako pakt Molotov-Ribbentrop, což připravilo půdu pro vypuknutí druhé světové války…" Evropský parlament fixuje toto lživé tvrzení, že sovětsko-německá smlouva o neútočení připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války - nikoli tedy dlouholetá agresivita Německa, jeho militarizace, ideologie NSDAP, nikoli bohorovnost tzv. demokratických zemí Francie a Anglie, které přistoupily na Hitlerovy požadavky

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52120058

 

Nepřehlédnutelný symptom upadající demokracie

 

 30.9.2019     Ivo Šebestík  Vedle řádně etablovaných struktur v podstatě každého společenského systému se uplatňují také struktury působící ve skrytu nebo dokonce nad oficiálně deklarovaným systémem. Může se ale stát, že v přímé volbě některého hodně vysokého představitele státu, třeba prezidenta, zvolí osobnost, která nejvlivnějším nositelům moci  spíše překáží, než aby jim pomáhala upevňovat jejich diktaturu. Tehdy nastává čas pro revizi výsledků voleb.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/30/neprehlednutelny-symptom-upadajici-demokracie/

 

Jak chtěl americký generál použít jaderné zbraně na Vietnam

 

 29 / 09 / 2019  Zdroj: www.warhistoryonline.com     Čtyřhvězdičkový generál William Westmoreland, velitel amerických sil ve Vietnamu v letech 1964 -1968, aktivoval plány na přesun a potencionální použití jaderných zbraní proti "komunistickému" Severnímu Vietnamu.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-chtel-americky-general-pouzit-jaderne-zbrane-na-vietnam-1404064055.html

 

Dopis ke kauze Koněv

 24.9. 2019 , Jana Machová - Příbram     Je obludnou hanbou počínání vedení Prahy, zvláště pánů Koláře, starosty Prahy 6 a především primátora Prahy p. Hřiba. Němci měli dokonale zpracovaný plán likvidace českého národa, dali si na to lhůtu 6 let. Vy svými postoji podporujete rasovou nenávist, rusofobii a nacistické myšlení chátry. Zdravému jádru českého národa dojde trpělivost a do šrotu půjdete vy, i celé to nynější pražské panoptikum!

      Celý text dopisu:      Ke-Konevovi.doc

 

Blahoslavení chudí duchem…

 28.9.2019 , Jiří Vyvadil     Nepochybně aférou Trump-Ukrajina obohacenou o dodatečně vymalovaný obraz démona Putina, budou Američané zase žít možná až do voleb. USA už dva roky žila Russiagate z minulých voleb. To by bylo, aby nová Russiagate neovládla Ameriku na zbývající rok a půl. Blahoslavení chudí duchem…

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/blahoslaveni-chudi-duchem

 

Ministr vnitra a hrobník ČSSD zavelel k postavení

Chovancovy české domobrany mimo zákon ...

27. Září 2019     Hamáčkovy obavy neplynou z toho, že by domobrana vzala zbraně a udělala převrat, ale existují obavy, že by domobrana mohla začít vychovávat děti k vlastenectví!

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ministr-vnitra-a-hrobnik-cssd-zavelel-k-postaveni-chovancovy-ceske-domobrany-mimo-zakon-od-roku-2022-podle-nalezu-zpravodajcu-pry-predstavuji-bezpecnostni-riziko-kdo-to-jsou-domobranci/

 

Zuzana Čaputová – agent najzločineckejšieho

 

krídla mocenských elít sa činí!

 

 Publikované 26.09. 2019 , Ing. Peter Kohút, CSc.     Kojená mliekom, ktoré tieklo cez sorošovskú Nadáciu otvorenej spoločnosti pre občianské združenie Via Iuris, po masívnej mediálnej kampani organizovanej „istými kruhmi“ bola do prezidentského kresla dosadená nimi odchovaná a vycvičená bábka

       Odkaz:   https://blog.hlavnespravy.sk/14165/zuzana-caputova-agent-najzlocineckejsieho-kridla-mocenskych-elit-sa-cini/

 

Proč ten údiv?

 

 28.9.2019 , Jaroslav Tichý     Ministr Hamáček se nezbláznil. "Pouze" postupuje v souladu s programem OSN (organizace modifikované na potřeby globalistů)

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8038-proc-ten-udiv.htm

 

V jaderné válce nebudou vítězové. Washington to neznepokojuje.

28.9. 2019 Redakce AC24     Šéf ruského MZV Sergej Lavrov promluvil na 74. zasedání Valného shromáždění OSN.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/v-jaderne-valce-nebudou-vitezove-washington-to-neznepokojuje-lavrov-tvrde-promluvil?redirect=%2F

 

Data o globálním oteplování jsou ZFALŠOVÁNA vládou tak,

 aby zapadla do fikce o klimatické změně ( způsobené lidstvem )

 28.9.2019 , Mike Adams ,  Health Ranger (NaturalNews) a ReformyCz      Ti lidé jsou experti na lži páchané pomocí zmršené vědy, kteří svůj klam skrývají pod zástěrkou „vědeckého myšlení“ a vykřikují bizarní prohlášení...

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/retro-data-o-globalnim-oteplovani-jsou.html

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Zahubí pandemie 500 milionů lidí?

 

 28. září 2019 , František Roček, (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)     Za 1. světová války chřipka nakazila na 500 miliónů lidí a zabila 50 až 100 miliónů. V letech 1957-1958 asijská chřipka popravila 1 až 4 miliony obětí (především děti), v letech 1968-1969: hongkongská chřipka zabila 1 až 4 milionů.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zahubi-pandemie-500-milionu-lidi/

 

EU parlament? Více škody než užitku!

 

 20.9. 2019     V Ruské vojensko-historické společnosti označili rezoluci Evropského parlamentu o Druhé světové válce za „ztrátu vlastní paměti“. Tito poslanci zrazují své vlastní národní dějiny a napomáhají ve svých zemích obnově neonacistických nálad, což je mimochodem jedním z předpokladů pro rozpoutání nové války“.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2352-eu-parlament-v%C3%ADce-%C5%A1kody-ne%C5%BE-u%C5%BEitku

 

Macron sa stal extrémista: Paríž musí pritvrdiť

vo svojej utečeneckej politike

  26. září 2019 , Roman Bednár     Macron teraz v televízii vyhlásil, že francúzska utečenecká politika musí zmeniť svoje smerovanie a ho mimoriadne pritvrdiť. „Francúzsko nemôže prijať každého, kto má namierené k nám.“

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/macron-sa-stal-extremista-pariz-musi-pritvrdit-vo-svojej-uteceneckej-politike.html

 

Horká Korejská válka: Když americké bomby dopadaly

na Sovětský svaz

 26/9/2019, Zdroj: Russia Beyond      V Korejské válce, která plnou silou vypukla v roce 1950, lze najít i mnoho jednotlivých incidentů. Jedním z nich byl i útok na sovětské letiště Suchaya Rechka na Dálném východě, který "omylem" provedly dva americké letouny P-80 Shooting Star.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/horka-korejska-valka-kdyz-americke-bomby-dopadaly-na-na-sovetske-letiste-1404063963.html

 

Mattel představuje panenky s neutrálním pohlavím.

27.09. 2019     Americká společnost Mattel, která je tvůrcem jedněch z nejpopulárnější panenek na světě, uvedla na trh novou řadu genderově neutrálních Barbie. Těm mohou děti velmi snadno měnit pohlaví.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019092710739188-vstric-lgbt-a-generaci-z-vyrobce-barbie-predstavuje-panenky-s-neutralnim-pohlavim-deti-je-budou/

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu ( Kapitalismus-mrtvola.doc ) nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že vyvolají anarchii a rozklad ve všem a takto zmatené většiny lidstva se jakýmikoliv hybridními, či krvavými cestami lépe zbaví.

 

Česko, země nekvalifikovaných?

 25.9.2019 Veronika Sušová-Salminen     Naprostá většina, přes 232 tisíc volných pracovních míst měla požadavek základního vzdělání a zhruba 11 tisíc nevyžadovalo ani základní vzdělání. Země, které mají kvalifikovanou pracovní sílu, silnou ochranu intelektuálního vlastnictví, lukrativní spotřební trhy a silné vysokotechnologické firmy, budou z budoucího vývoje profitovat. Totální nekvalifikovanost české politické třídy je tak problémem země a její budoucnosti. A pořádným.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/25/cesko-zeme-nekvalifikovanych/

 

Obranný raketový systém S-500 zasáhne i meteority!

24. září 2019     Výroba S-500 začala v červnu. Podle generálního ředitele Rostechu Sergeje Čemezova nebude Rusko prodávat komplexy „za žádné peníze“, ale připravují se primárně pro armádu. Západní odborníci vyslovili obavu, že ruský nejnovější protiraketový systém může zasáhnout i vojenské satelity, které obvykle létají na nízkém orbitu.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinsky-tisk-obranny-raketovy-system-s-500-zasahne-i-meteority/

 

Nenáviděla Salviniho, s plnou náručí vítala migranty.

 

Nyní je v nemocnici. Hádejte proč?

 

 24. 9. 2019  Maročan napadl bezdůvodně vítací herečku Glorii Cuminneti tak tvrdě, že zůstala ležet na zemi a byla pak převezena do nemocnice. Fakt je to řešení (čehokoliv), že pozvu migranty a pak se ve své zemi nemohu pohybovat, aby mě migranti neznásilnili, či nezmlátili? Fakt je to normální?

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2763-nenavidela-salviniho-s-plnou-naruci-vitala-migranty-nyni-je-v-nemocnici-hadejte-proc

 

Fejkování po česku: Výstřely protiruských trollů

 

26. 9. 2019 , Vladimír Pelc , VašeVěc     Martin Schmarcz, označil odpor většiny občanů ČR proti radaru před deseti lety za první mohutný výstřel ruské propagandy . Prvním výstřelem protiruské propagandy tak byla a je lež o užití radaru; prý proti Íránu a KLDR. Ovšem každý občan s IQ průměr ví, že ta ruská/kremelská propaganda holt měla pravdu.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fejkovani-po-cesku-vystrely.html

 

Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe a radostněji. (???!!!)

 23. 9. 2019 , Vladimír Balhar     Na dějinném obzoru se rýsuje nová společnost, která bude sestávat z prodejců, advokátů, soudců a exekutorů, státních úředníků, policistů a hasičů, politiků a jiných manažerů státního rozpočtu. V této společnosti se nebude provozovat zemědělství, potraviny se dovezou.  Nikdo nebude pracovat, všichni budou žít z dotací a vytištěných peněz. No není to krásné?

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/mame-se-nejlip-co-jsme-se-meli-budeme.html

 

Vědci doufají, že se jim podaří spustit ruský urychlovač NICA v roce 2021

 

 23.09.2019     První reálné vědecké pokusy s urychlovačem třídy mega-science NICA v Dubně mají být zahájeny v roce 2021. Hlavní cíl experimentů s novým urychlovačem spočívá v průzkumu vlastností husté jaderné hmoty, tedy stavu hmoty našeho vesmíru v prvních okamžicích po velkém třesku. Má se rovněž konat výzkum v oblasti nauky o materiálu, nano a pikotechnologií, lékařství, biologie, elektroniky.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019092310721220-vedci-doufaji-ze-se-jim-podari-spustit-rusky-urychlovac-nica-v-roce-2021/

 

Před 40 lety zemřel skutečný hrdina: generál Ludvík Svoboda, který osvobodil Československo

21. 9. 2019     Zatímco vrahům Mašínům se staví pomník, jednomu z největších hrdinů naší vlasti se dostává urážek a špíny. Jaký je to obrovský rozdíl mezi našimi dnešními bojovníky v NATO za peníze a hrdiny, kteří nasazovali své životy. Naši rodiče, tátové od rodin, aby ubránili naši vlast a dnešními vojáky, kteří za peníze slouží kdesi pro kohosi.

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2759-pred-40-lety-zemrel-skutecny-hrdina-general-ludvik-svoboda-ktery-osvobodil-ceskoslovensko

 

Česko zřejmě přijde v příštích letech o všechny smrky na rozloze milionu hektarů

23.9.2019     Právě lesní bezzásahovost však označují mnozí lesníci a jiní odborníci, ale i laici za příčinu rozšíření lýkožrouta smrkového až za hranici kalamitního stavu. Naši předkové udělali jednu fatální chybu. Osmdesát procent lesních porostů do té doby tvořily ve střední Evropě listnaté buky a jen občas, například v údolních nivách, bažinatých oblastech či vysokohorských polohách, dominovaly jiné stromy – duby, jasany nebo právě smrky!!!

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/po-nas-mytina-cesko-zrejme-prijde-v-pristich-letech-o-vsechny-smrky-na-rozloze-milionu-hektaru-kdo-za-to-muze/

 

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

 21.9. 2019 , (čtk)    Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her. Může to vést ke ztrátě kontroly nad denním režimem, poruchám spánku, snížené pozornosti a soustředění a k zeslabenému mentálnímu výkonu.

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52046384

      Celý text:      Zavislost-na-internetu.doc

 

USA nemají způsob, jak vrazit klín mezi Rusko a Čínu!

Přes určité tření mezi Ruskem a Čínou se vztahy mezi oběma zeměmi v posledních letech vážně zlepšily, napsal publicista The Washington Times Daniel Hoffman. V roce 1992 země vyhlásily „konstruktivní partnerství“ a v roce 1996 „strategické partnerství“. V roce 2001 podepsaly Moskva a Peking dohodu o „přátelství a spolupráci“. Poté vytvořily Šanghajskou organizaci spolupráce. Podle prognóz by měl objem bilaterálního obchodu do roku 2020 dosáhnout 200 miliard dolarů.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/washington-times-usa-nemaji-zpusob-jak-vrazit-klin-mezi-rusko-a-cinu/

c

 

Kvôli poklesu morského dna Dánsko bude musieť nakupovať plyn od Ruska

21. septembra 2019 , Eugen Rusnák  Morské dno v dánskom sektore Severného mora kleslo o 6 metrov a Dánsko tri roky nebude môcť ťažiť plyn na svojom najväčšom morskom nálezisku Tyra. „V období pozastavenia prevádzky objektov v Tyre budeme nakupovať plyn z Nemecka, ktorý bude distribuovaný z Nórska, Ruska a Holandska,“ citoval ministerstvo energetiky dánsky rozhlas.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aj-sa-stava-kvoli-poklesu-morskeho-dna-dansko-bude-musiet-nakupovat-plyn-od-ruska-zmenit-svoj-postoj-voci-severnemu-prudu-2/1890803

 

Kratičce o bolševismu

 

 21. 9. 2019 , Stanislav A. Hošek    Vadí mi příliš častý výskyt slov neomarxismus, euromarxismus, marxismus, bolševismus, ba i termín levice ve spojeních, k nimž v žádném případě nepatří. Jeho použití pro některé pozdější i současné jevy v politice, v nichž se menšina ujme moci a vydává se za většinu, není charakteristickým a už vůbec ne i definičním rysem bolševismu. Snaha najít v tomto exkluzivním pojmu nějakou obecnost, která se dá namontovat na dnešek, je poněkud scestná až lživá, leč v každém pádě matoucí.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/kraticce-o-bolsevismu.html

 ( Poznámka správce: Nedovtipové, kteří tímto termínem "šermují" "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně. )

 

Sochám jde po krku jen Talibán a jeho klony na Ukrajině

a v Praze 6. Filipův rival cupuje i krizi KSČM.

 20.9.2019     Rozhovor s Josefem Skálou:   Odkdy je úkolem strany našeho ražení – „poctivá správa“ kapitalismu, za „součást establishmentu“ nás má i stále víc těch, pro něž jsme bývali radikální „až příliš“. Teď to chce hlavně korektní, vstřícný vztah všech, kdo se nezaprodali. A soutěž jen v tom, kdo každý ohrožený národní zájem obnaží ze všech nejdřív, popíše přesněji jeho rozměry, rizika i žábu na prameni – a také scénář jeho společné obrany nabídne i všem ostatním.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skala-KSCM-Socham-jde-po-krku-jen-Taliban-a-jeho-klony-na-Ukrajine-a-v-Praze-6-Filipuv-rival-cupuje-i-krizi-KSCM-Nesetri-ani-zmiji-jazyky-sycici-na-ucastniky-cesty-na-Krym-596761

 

Čínski vedci varujú  pred globálnym ochladením

 17.9. 2019     Analýza prišla k záveru, že aktuálna teplá fáza v najbližších desaťročiach skoční a prejde do 250 rokov trvajúcej studenej fázy. Náhly prepad teplôt by sotva niekomu poslúžil , citoval South China Morning Post  vedkyňu . Najväčší problém je , že my síce vieme, že takáto zmena nastane, ale nevieme kedy presne.“

      Odkaz:   https://zemavek.sk/cinski-vedci-varuju-pred-globalnym-ochladenim/

 

Školství a energetika

19.9. 2019     Na ministerstvu školství jsou nekompetentní lidé. Povinná maturita z matematiky by byl propadák. "Nedokážeme žáky připravit," přiznává ministr školství. Nemálo snižující se vzdělanosti, napomohla inkluze. Cíl je jasný, nelegální migranti jsou povětšinou negramotní a méně vzdělaní lidé, budou k migrantům tolerantnější, protože se nevzdělaným snáze vládne a lze jim cokoli nabulíkovat. Musí tedy dojít k redukci učiva," potvrdil záměr v Duelu Seznamu ministr školství Plaga.

      Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1909/skolsti-a-energetika

 

Indonésie posílá odpad zpátky na Západ

 

 20.9. 2019     Bohaté západní státy si mají do 90 dnů převzít 547 kontejnerů odpadu, který vyvezly do Indonésie.  V roce 1989 v reakci na tento problém vznikla takzvaná Basilejská úmluva, která má omezovat pohyb nebezpečných odpadů přes hranice. Často je však porušována či obcházena. USA ji podepsaly, ale neratifikovaly.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/indonesie-posila-odpad-zpatky-na-zapad-40297120

 

Může neumětel řídit město?

 

 19.9.2019 , Jiří Paroubek     Už několikrát jsem ve svých článcích napsal, že i komunální politik je vlastně profese, ve které je potřeba mít (a tedy předtím i získat) určitou kvalifikaci. Pražský primátor Hřib žádnou kvalifikaci k řízení Prahy nemá.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/muze-neumetel-ridit-mesto

 

Finanční experti jsou ve shodě: Je čas obrátit se zády k euru!

 

19. září 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,politikstube, journal,foto:arch.)     Euro umírá. Ničí Evropu, naši prosperitu a naše banky. Je čas konečně skončit s mrtvě narozenou měnou. Pro Německo je příliš slabé, příliš silné pro země jižní Evropy. Pasiva Německa brzy překonají dva biliony marek. Nic neobjasňuje aberaci měnové politiky ze strany ECB působivěji než tento vývoj.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/financni-experti-jsou-ve-shode-je-cas-obratit-se-zady-k-euru/

 

Írán a Čína připravují pro USA ropnou a plynovou „bombu“

 

 5. září 2019 , Převzato z Eadaily.com     Čína zřejmě počítala s tím, že plnění amerických sankcí umožní zastavit obchodní válku. Jenomže ta pokračuje a vypadá to, že bude dlouhodobá. Proto se čínská vláda může rozhodnout k těsnější spolupráci s Íránem bez ohledu na Washington. Peking už teď americké sankce neplní.“

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-524/

 

Miliardová saúdská obrana si s drony neporadila

 

 19.9.2019 VSa     Dronové útoky jsou velký problém.  Saúdové se spoléhali na americký obranný systém Patriot celé roky. Ovšem drony a řízené rakety letí v mnohem nižší výšce a Patriot je nezachytí.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/19/miliardova-saudska-obrana-si-s-drony-neporadila/

 

Kozel zahradníkem

 

 17.9. 2019 , Jaroslav Tichý     Zatím působí dojmem, že on sám je „volajaký zmetěný“, podobně jako major Terazky při památné návštěvě generála v kasárnách „Černých baronů“. Inu, elita jako vyšitá. Nejsmutnější na tom je to, že důkazu postupného rozpadu státní moci u nás mlčky přihlíží celá naše vláda v čele s premiérem.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8027-kozel-zahradnikem.htm

 

Víc než sto tisíc Čechů si přeje bránit se se zbraní v ruce

 

 17.09.2019     Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela, která je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vic-nez-sto-tisic-Cechu-si-preje-branit-se-se-zbrani-v-ruce-596344

Očišťování nacistů

 

 16 září 2019 , Christopher Black: "Netflix" je film, odhalující to, co představují státy sdružené v NATO, jaké jsou kořeny jejich současné zahraniční politiky a jak zacházejí s jejich lidem. Je to film, který záměrně omlouvá barbarství válečných aparátů USA a NATO, jejich cíle v revidování výsledků II. Světové války, která pro ně a pro jejich nacistické přátelé nikdy neskončila, transformovala se do studené války a nové operace "Barbarossa", kterou připravují proti Rusku. Rudá armáda porazila nacismus v roce 1945. Nyní se zdá, že budeme musit bojovat proti nacismu znova.

      Odkaz:   http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ocistovani-nacistu.html

 

Kapitalismus nám kope hroby

 

 16.9. 2019 , Jimmy Doran, KS Irska , překlad Vladimír Sedláček     Kapitalistická posedlost ziskem, růstem, spotřebou a akumulací přivedla lidstvo na okraj vymření. Můžeme zachránit planetu nebo kapitalismus. Obojí ne.

      Celý text:      Kapitalismus.doc

 

Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině?

 16. 09. 2019 , Autor článku: Jaroslav Bašta     Západ Unie doplácí na chybná rozhodnutí. Stačilo dodat všem těm sporům nacionalistické zabarvení a občanská válka začala a nekončí ani po pěti letech. Zahraniční politika, která se odvíjí od polévání soch barvou, vystihuje intelektuální a morální úroveň části české politické reprezentace více než výmluvně.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=237056

 

Patnáctiletého Oldu gestapo nezlomilo. Zemřel

 

však tři měsíce po válce slepý a ochrnutý

 

 14.9. 2019 , Monika Kuncová, Právo     Zemřel tři měsíce po válce, ochrnutý a slepý v důsledku nacistických lékařských pokusů. Když nejmladšího českého odbojáře Oldu Dolečka ukládali do bezejmenného hrobu, jeho vrah v bílém plášti si už budoval vědeckou kariéru v poválečném Německu. Otmar von Verschuer byl v roce 1949 plně rehabilitován a působil na katedře genetiky v Münsteru. V roce 1952 byl dokonce zvolen předsedou Německé antropologické asociace.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=17&seq-no=5&source=hp

 

Pražské grandiózní ego

 

 16.9.2019 Oskar Krejčí     Dějiny píší vítězové. V daném případě to nejsou vítězové 2. světové války, ale kuloárních půtek na pražském magistrátu a na radnici Prahy 6. Ti dnes rozhodují, kdo osvobodil Prahu a v kolika podobách existuje Čína.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/16/prazske-grandiozni-ego/

 

Istanbulské ideologické zlo.

 15.9. 2019 , Autor: Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů     Po ratifikaci se slovní i neverbální trestné činy musí zavést do našeho právního řádu, protože zatím je netrestáme. Právo bývá často jenom slovo na papíře, ale zneužít ho lze tím spíš, čím víc se ohání hloupými ideály.

      Odkaz:   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/istanbulska-umluva-urad-vlady-zeny-domaci-nasili-komentare-glosy-nazory.A190913_104404_zahranicni_jadv

 

Fenomenální průlom …

 

 14. 9. 2019 , Michail Chazin Bavor V.     Situace na vnitřní frontě je velmi složitá, protože celá soustava vnitřního řízení Ruského státu je konstruována tak, že sám Putin není schopen ji kontrolovat. Nyní, kdy pro Putina je mezinárodní fronta prakticky zavřena, protože nepřátelé byli rozbiti a Trump je přinejmenším do roku 2020 spojencem, je možné tuto situaci změnit. Je to zásadní úkol, který je třeba splnit za každou cenu.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fenomenalni-prulom.html

 

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

 

 Dnes v 17:14 | afinabul      "Dnešok bol historický deň pre Hnutie za pravdu 9/11" povedal Peter Drew z Britskej vetvy AE911Truth. Skutočnosť, že BBC oznámila kolaps WTC 7 dvadsať tri minút pred tým ako skutočne spadlo, ukazuje, že Británia si bola vedomá útokov 9/11 pred tým ako sa naozaj stali.

      Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1909/sud-potvrdil-ze-bbc-vedela-vopred-o-utoku-na-wtc

 

Převládá zjednodušené vidění světa

 

 10.9. 2019 , Monika Hoření , Rozhovor Haló novin s podnikatelem Ladislavem Kubizňákem: Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem. Tomu napomáhají lokajové v čele EU.

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51919558

 

Neomarxismus, pravicový nebo levicový?

 

 14. 9. 2019 , Stanislava Kučerová    I uznávaní politologové dneška si stěžují na terminologický zmatek.

     U tradičních marxistů byla nezrušitelná idea utvořit spravedlivější společnost. U zmíněných antidiskriminačních skupin, jde spíše o „neoanarchismus. Je to zájem anonymní moci. Ona podporuje podobná hnutí, která se prezentují pod falešným, zavádějícím jménem.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/neomarxismus-pravicovy-nebo-levicovy.html

 

Starosto, odstupte ze své funkce

 

 13.9. 2019 , JUDr. Ivan Hrůza     Starosta Kolář úmyslně porušil zákon č. 122/2004 Sb. o válečných hrobech a pietních místech, ve kterém je v § 2 odst. 2 uvedeno, že za válečný hrob se považuje i pietní místo, kterým se rozumí pamětní deska, pomník, památník nebo obdobný symbol připomínající válečné události a oběti

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když nebude po našem, vytvoříme další krizi,

 

my jsme ti nejvyšší z nejvyšších

 

 13.9.2019 , Růžena Chrastekova     Hlavně takto si lze vykládat lítý boj vrchních státních zástupců pod vedením nejvyššího státního zástupce za podobu novely zákona o státním zastupitelství. Chtějí, aby jim nikdo nesměl do toho mluvit. Vůbec nikdo. Chtějí tady zavést prokurátorský stát...

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdyz-nebude-po-nasem-vytvorime-dalsi-krizi-my-jsme-ti-nejvyssi-z-nejvyssich

 

Německo a Francie řeší záhadné případy dětí narozených bez rukou

 

 14.9. 2019     Genetici a další specialisté řeší v Německu a ve Francii případy těžkých tělesných postižení novorozenců. Současné případy se nápadně podobají těm z roku 1960, které jsou známé jako kauza Contergan.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nemecko-a-francie-resi-zahadne-pripady-deti-narozenych-bez-rukou-40296445?dop-ab-variant=17&seq-no=3&source=hp

 

Český primář říká: První polovinu našich

životů nás farmaceutické firmy tráví ...

12.9.2019 ,  Milan Vidlák, časopis Šifra     pozval Jana Lamiho:  Jsem přesvědčen o tom, že první polovinu našich životů nás farmaceutické firmy tráví tu PET obaly, tu kvalitou potravin a éčky, která do nich přidávají, aby v nás vyvolali ty rakoviny, vysoké tlaky a jiné choroby. A druhou polovinu našich životů do nás cpou ty svoje preparáty, kterými nás takzvaně léčí.“

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/cesky-primar-rika-prvni-polovinu-nasich-zivotu-nas-farmaceuticke-firmy-travi-pet-obaly-kvalitou-potravin-a-ecky-aby-v-nas-vyvolaly-rakovinu-a-jine-choroby-a-druhou-polovinu-nasich-zivotu-do-nas-cp/

 

Kolář jako Emanuel Moravec?

1.9. 2019      Jaroslav Bašta se ve svém komentáři vyjádřil i ke starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi a jeho postoji k soše maršála Koněva, srovnal Koláře s politikem a legionářem Emanuelem Moravcem. Ruský historik Michail Mjagkov se přidal ke kritice České republiky kvůli snahám Prahy 6 odstranit pomník maršála Koněva z Dejvic. Uvedl, že jde o alarmující pokus o přepsání historie, který může vést k nástupu nacistů k moci.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2338-kol%C3%A1%C5%99-jako-emanuel-moravec

 

Bloomberg: Nezalekli se Bruselu - Srbsko se chce připojit k EAEU!

 

  13.9. 2019     Plány Srbska na připojení k ruskému euroasijskému hospodářskému společenství (EAEU) rozhněvaly Evropskou unii, Srbsko odmítá členství v Severoatlantické alianci, která je ale s bezpečnostními strukturami EU provázána pupeční šňůrou. A bolák Bělehradu jménem Kosovo, je udržovaným plodem jak NATO, tak EU, což pozorovatel agentury rovněž ví.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-nezalekli-se-bruselu-srbsko-se-chce-pripojit-k-eaeu/

 

Vtip a realita

 

 13.9.2019 , Jaroslav Tichý     Migranti jsou zatím prokazatelně ve statisících v zemích západní a severní Evropy, tedy v zemích, které jsou stejně jako ČR součástí EUJak to dopadne si umíme všichni představit  A je na našich občanech, pro co se rozhodnou. Zda pro: - hodně tvrdý pád s trvalými následky, tj. pro svoji islamizaci, či - zbrzdění pádu, tj. pro obranu před svojí islamizací a tedy pro odchod z EU.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8024-vtip-a-realita.htm

( Poznámka správce webu:   HISTORIA MAGISTRA VITAE - z nedávné historie našeho národa víme, jaké může mít etnické míšení následky. Během staletí si zvláště po válkách a epidemiích zvali feudální páni do Čech zejména německé řemeslníky a rolníky. V situaci souběhu 2 kritických vlivů - hospodářské krize + nastolení fašismu v mateřské zemi - propadli většinou Němci v Čechách nepřátelství vůči nám natolik, že započali realizovat genocidu našeho národa. Přitom nám byli kulturně i jazykově bližší (z rodiny indoevropských národů), než nyní historicky podstatně rychleji nasazovaní "lehkoživkové" (promísení Isilovci) z Afriky a Asie. Od nich nám potenciálně hrozí ještě větší nebezpečí, než historicky nedávno od hitlerovců !!! ) 

 

Studená válka ,,elit" proti lidstvu

 

 13. září 2019 , Daniel Novák     ,,Světové zákulisí“ realizuje svou moc způsoby odlišnými od těch, které používají vlády

     1) Ovládnutí metodologie zpracování informací ;   2) Dalším krokem je záměrná změna vztahu chápání příčina - důsledek;   3) Poté stačí například vytvořit ideologii;    4) Blábolením o ,,trhu" maskovat skutečný charakter globální ekonomiky 5) Biologická degenerace populace je zajištěna minimálně od doby tzv. ,,zelené revoluce" 60. let chemickými přísadami ; Buduje se "policejní režim" pro ,,nepřátele", kteří budou nějak ohrožovat ,,pluralismus" globalisty řízených procesů.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/studena-valka-elit-proti-lidstvu.html

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Koněv? Jinak, než se říká. Generál

 

Kostelka předložil fakta: Stalin, USA, válka

 

 12. 9. 2019     ROZHOVOR Den vítězství, 9. května, je pro Rusy nejvýznamnějším svátkem. A necítí to tak jen pamětníci, ale i mladí lidé. Poškozování, odstraňování a urážky těchto symbolů, a je jedno, jestli jsou věnovány prostým vojákům, nebo velitelům, považuje drtivá většina Rusů za osobní urážku.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konev-Jinak-nez-se-rika-General-Kostelka-predlozil-fakta-Stalin-USA-valka-595601

 

Největší teleskop světa v Číně zachytil

 

přes 100 záhadných signálů z vesmíru

 

  11. září 2019   Redakce AC24     Největší čínský teleskop a zároveň i největší teleskop na světě FAST, zachytil signály nazvané FRB.     FAST je největší radioteleskop na světě, který dosahuje šířku 500 metrů a tak snadno schová i známou hvězdárnu Arecibo v Portoriku. p na světě, který by mohl zachytit pulsar mimo naší galaxie.

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/nejvetsi-teleskop-sveta-v-cine-zachytil-pres-100-zahadnych-signalu-z-vesmiru?redirect=%2F

 

Nezvěstní evropští bojovníci Islámského státu

 

 12.9. 2019     Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že z odhadovaných 1050 Němců, kteří v  Podle odhadů ICSR se do západní Evropy vrátilo kolem 1 765 bojovníků IS a do východní Evropy 784.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/nezvestni-evropsti-bojovnici-islamskeho-statu.html

 

Zhoršuje se riziko vzniku jaderné války, varoval ruský politik

 

  12.9. 2019 , Redakce AC24     Ruské ministerstvo zahraničí upozornilo na možný vznik jaderné války. "Naše pozice je dobře známá - my vystupujeme za obnovení plnohodnotných jednání o zajištění strategické stability a mezinárodní bezpečnosti

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/zhorsuje-se-riziko-vzniku-jaderne-valky-varoval-rusky-politik?redirect=%2F

 

Český šampion v thajském boxu nelituje

 

ztráty nohy v boji o svobodný Donbass

 

10. 9. 2019  EuAsiaDaily     Rozhovor Kristiny Melnikovové se zraněným českým opolčencem Pavlem Botkou.  Kdo je vinen, že tato válka začala? Za prvé lidé na Ukrajině, kteří projevili lhostejnost. Pokud by se okamžitě postavili proti Náckům, pak by tu všechno co se děje, nebylo. Z geopolitického hlediska jsou na vině Američané, Západ. Byl jsem vážně zraněn, což je těžké předvídat. Ale mohu říci, že nelituji toho, že jsem sem přišel, abych pomohl lidem. "

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/cesky-sampion-v-thajskem-boxu-nelituje.html#more

 

Co se můžeme naučit od generace Grétiných obdivovatelů

 

Autor článku: Petr Hampl  , 11. 09. 2019     V posledních desetiletích setrvale klesá výkonnost mozků Evropanů. Hypotéza, že by v nastupující generaci vznikala nějaká specifická znalost, která může obohatit celou společnost, se ukazuje jako nesmyslná.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236712

 

Letná príprava Nežnej revolúcie

 

 4. září 2019 , PAVOL JANÍK , LUK , 34/2019     Všeobecne známym udalostiam z novembra 1989 predchádzali menej známe zákulisné prípravy          Rok 1989 otvoril aj priestor pre integráciu a globalizáciu.

      Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/292-34-2019-4-zari-2019/2946-letna-priprava-neznej-revolucie

 

Mnichovskou dohodou vydaly západní moci

střední Evropu na pospas nacistické mašinérii

11.09.2019 , Anton Hrnko     Palác Národní rady (parlamentu) Slovenska se stal místem konání putovní historické a dokumentární výstavy o osvobození Rudou armádou vězňů nacistických táborů smrti.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019091110662445-hrnko-na-vystave-o-holokaustu-mnichovskou-dohodou-vydaly-zapadni-moci-stredni-evropu-na-pospas/

 

Druhé národní obrození je nezbytné

9.9.2019 , Monika Hoření     Rozhovor s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem    Nesmíme kapitulovat, ale musíme bojovat za naši vlast. Nesmíme si ji nechat ukrást domácími kolaboranty a zrádci, kteří jsou v žoldu landsmanšaftu a globalistů.

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51915666

 

Ruského vojenského cvičení Centrum se zúčastní

 

asi 128 tisíc vojáků z Ruska a dalších 7 zemí

 

 10.9.2019 VSa      Vojáci z Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Uzbekistánu, Indie, Číny a Pákistánu.  Podle hodnocení ruského experta Ivana Konavalova je i letošní vojenské cvičení ukázkou sbližování Ruska a Číny. Obě země tak demonstrují připravenost vojensky spolupracovat v regionu Střední Asie.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/10/ruskeho-vojenskeho-cviceni-centrum-se-zucastni-asi-128-tisic-vojaku-z-ruska-a-dalsich-7-zemi/

 

Nacistická Třetí říše byla globalistický imperiální projekt, stejně

jako je globalistickým imperiálním projektem současná EU.

9. září 2019 , Tomio Okamura     Kolář opakovaně veřejně uráží památku vítězů nad fašismem a označuje pokojné občany, kteří si připomínají památku obětí v boji s fašismem, za extrémisty. Maršál Koněv byl během svého života vyznamenán britským Řádem lázně (rytíř - komandér), britským Vojenským křížem, francouzským Řádem čestné legie (velkodůstojník), americkým Řádem zaslužné legie ...

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/nacisticka-treti-rise-byla-globalisticky-imperialni-projekt-stejne-jako-je-globalistickym-imperialnim-projektem-soucasna-eu.html

 

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

 

 9. září 2019 , Ivan Hečko - Andre Vltchek Západ bojoval proti tzv. “tretiemu svetu” počas mnoho dlhých dekád; utláčaním, trápením, lúpežami, násilím voči jeho ľuďom. Zabraňoval im voliť si vlastné vlády. Teraz sa to preklopilo cez palubu: pokúša sa kontrolovať a utláčať celý svet, včítane svojich vlastných občanov.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zapad-utlacal-tzv-treti-svet-tak-dlho-az-sa-sam-stal-tretim-svetom.html

 

Die Welt: Bohatší Němci zvažují emigraci, Německo o marce

 

 7. září 2019      Podle významného německého deníku Die Welt roste v zemi počet lidí ze střední třídy, kteří uvažují o emigraci z Německa. Důvodem jsou hlavně obavy z budoucnosti.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-bohatsi-nemci-zvazuji-emigraci-nemecko-o-marce/

 

Publicista označil Polsko za nepřítele ruské státnosti!

 7. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mysl-polska.pl, foto: arch.)      Polský publicista Mateusz Piskorski - Varšava se snaží zničit historickou a mezinárodní identitu moderního Ruska a je nepřítelem jeho státnosti. „První září, stejně jako ostatní výročí, se mění na divadlo úsilí politiků, kteří se nevyznačují vysokou intelektuální úrovní...

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publicista-oznacil-polsko-za-nepritele-ruske-statnosti/

 

Bývalý viceprezident Světové banky o finančním systému

 

8. září 2019 , Miroslav Suja     Rozhovor s Josephem E. Stiglitzem:  Co mě zarazilo, byla ta skutečnost, že ideologie a politika hrály tak velice podstatnou roli v mezinárodních ekonomických vztazích. V MMF má pouze jeden stát právo veta, a to uplatňuje ministerstvo financí Spojených států.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/byvaly-viceprezident-svetove-banky-o-financnim-systemu.html

 

P.C. Roberts: Oficiální příběh o pádu

 

budovy č. 7 WTC leží v troskách

 

 6. září 2019 , P. C. Roberts , Vybral a přeložil  Lubomír Man     Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýrství na Univerzitě Aljašky: "Zatím všechny důkazy v této naší rezoluci uvedené demonstrují tu skutečnost, že už předem do budov WTC uložená zápalná zařízení a výbušniny - a nikoli tedy jen letadla - způsobily destrukci tří budov WTC a ukončily životy lidí, kteří se v těchto budovách nacházeli."

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-oficialni-pribeh-o-padu-budovy-c-7-wtc-lezi-v-troskach.html

 

Počet osobních bankrotů je rekordní

 

6.9. 2019 , tov, Novinky     V srpnu bylo vyhlášeno 2.148 osobních bankrotů, o 46 více než v červenci a vůbec nejvíce od roku 2008. Za posledních dvanáct měsíců bylo vyhlášeno 14.717 osobních bankrotů, o 2.260 více než v předchozím období. Zároveň bylo podáno 16.690 návrhů na osobní bankrot, meziročně o 3.402 více. Počet osobních bankrotů se meziročně zvýšil o 18 procent, zatímco počet návrhů na osobní bankrot se zvýšil o 26 procent.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/pocet-osobnich-bankrotu-je-rekordni-40295576

 

Návštěna Pence ukázala, že USA nejsou spojenci,

 

ale pány Polska!

 

 5. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, polityka.pl, foto: arch.)     Polsko je prakticky jedinou zemí na světě, která bezpodmínečně plní všechny požadavky a rozmary Spojených států a mění se spíše na jejich otroka, napsal trpce polský novinář Cesary Kowanda.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/navstena-pence-ukazala-ze-usa-nejsou-spojenci-ale-pany-polska/

 

Nové bezpečnostní kamery umí číst slova ze rtů

 

 6.9.2019 VSa      Telegraph cituje Tonyho Portera, komisaře pro bezpečnostní kamery v Anglii a Walesu. „Je důležité chránit svobodnou a otevřenou společnost a s takovými technologiemi hrozí, že se v tuto chvíli vzdáváme naší svobodné a otevřené společnosti.“

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/06/nove-bezpecnostni-kamery-umi-cist-slova-ze-rtu/

 

Radim Valenčík: O morálce a matematice

 

 4.9.2019 , Radim Valenčík     Matematika je zejména o sebekritičnosti, o kultivování představivosti, s uměním přesahu stávajícího poznání. Oslabení výuky matematiky jednak přispívá k "produkci" ambiciózních primitivů, jednak jim otevírá dveře k tomu, aby se přes slouhovství vůči cizí moci, které si odůvodňují "vznešenými ideály", prosazovali.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/radim-valencik-o-moralce-matematice

 

Koněv osvobozen

 2. září 2019  Pondělního setkání se zúčastnili a vystoupili Jaroslav Foldyna (ČSSD), Jiří Ovčáček (uvedl, že je tam s požehnáním pna prezidenta), Lubomír Volný (za SPD), Zdeněk Ondráček (KSČM), Josef Skála, senátor Jaroslav Doubrava, po něm ještě jednou Jiří Ovčáček, poslanec Jiří Kobza (SPD), poslanec Stanislav Grospič (KSČM), Jiří Černohorský (ANS), Milan Rohan, Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS a ČMF, moderovala Jana Volfová (Česká suverenita).

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2327-kon%C4%9Bv-osvobozen

 

Nastupuje superglobalizácia alebo

 

deglobalizácia svetového hospodárstva?

 

 20.8.2019 , Zdroj:   Magazín United Life     Samotný fakt, že v roku 2017 v rebríčku 20 najsilnejších technologických spoločností boli iba 3 z USA a 9 čínskych, pričom žiadna z EÚ, je veľavravný. Medzinárodná hospodárska súťaž sa teda čoraz väčšmi presúva do boja o technologickú nadvládu. Na jednom konci sveta rastie Čína a jej pridružené „satelity" a na druhom upadajú USA.

      Odkaz:   http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

      Celý text:      Co-nastupuje.doc

 

Dáme si vziať peniaze? Švédom ich ukradnú

 

prvým v EÚ. Krádež slobody občana to bude!

 

     4. září 2019 , Roman Bednár      Štáty tak budú mať skvelé možnosti dokonalej kontroly každého človeka.  Vždy a všade budeme závislí na elektronike – inakšie nebudeme môcť platiť.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/dame-si-vziat-peniaze-svedom-ich-ukradnu-prvym-v-eu-kradez-slobody-obcana-to-bude.htm

 

Genderová rovnost? Další politický podvod mocných

 

3.9.2019 , Valentin Dobrotivý     Západními zeměmi se intenzivně šíří ideologie tzv. "genderové rovnosti". Stejně jako před sto lety i dnes mocenské elity, schovávající za oponou své zneužívání slabšího pohlaví, sledují a chrání pouze vlastní zájmy a cíle. Cílem je usnadnění a urychlení manipulace a korupce v politice, veřejné správě a hospodářství.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8015-genderova-rovnost-dalsi-politicky-podvod-mocnych.htm

 

Nové rakety z KLDR: Změna pravidel hry

 

na Korejském poloostrově

 

 25. srpen 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     „Je třeba poznamenat, že právě raketové úspěchy KLDR zabezpečily to, že proti této zemi už mnoho let nikdo neplánuje žádné reálné vojenské operace,“ komentoval pro server iz.ru ruský odborník Dmitrij Korněv..

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/analyzy-a-komentare/item/3010-nove-rakety-z-kldr-zmena-pravidel-hry-na-korejskem-poloostrove

 

Kampaň proti domobranám pokračuje.

Děláme svoji práci dobře!

 31.8. 2019     Muži, ale často i ženy, kteří se ve svém volném čase a za svoje peníze (na rozdíl od činnosti většiny bohatě dotovaných politických „ziskovek“) učí připravovat se na věci možné příští, aby dokázali ochránit a ubránit svoje rodiny a svoji zemi, jsou to skuteční vojáci ve válce o budoucnost naší země!“

      Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/08/31/kampan-proti-domobranam-pokracuje-delame-svoji-praci-dobre/

 

Nebezpečnější než Kalibr. Rusko zkouší novou raketu

 

Zdroj: agitpro.su , Překlad: mbi, Eurasia24.cz     Na rozdíl od Kalibrů, které se k cíli „plíží“ podzvukovou rychlostí kopírujíc terén, Zirkon útočí na cíl rychlostí 5–6krát převyšující rychlost zvuku, při kterých se kolem ní vytváří plasmový oblak  – radary přestává být zjistitelná.

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketuhttps://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketu

 

Neznalost zákona se omlouvá u policistů,

 

státních zástupců, soudců a Nadlidí

 

 2.9. 2019 , Alena Vitásková     ... kdy se neznalost zákona nahrazuje slovem „právní názor“. Další bezmoc prostých občanů je, že záleží na soudci, jaké důkazy bude vyhodnocovat. Stává se v poslední době velmi často, že ani zdaleka nevyhodnocuje všechny důkazy. Občané ztrácí, nebo již ztratili důvěru v právní stát a to by žádný politik neměl podceňovat.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236056

 

Maršál Koněv: vandalové kolem rodiny Kolářů?

1.9. 2019     S nástupem Hřiba (Piráti) a rodiny Kolářů (TOP 09 - Evropské hodnoty) prudce roste vandalismus a byty pro mladé zdražují! A tomu nadšeně tleská zaplněná Letná. Rudá barva na soše maršála Koněva se začala objevovat náhodně po "mírové misi" v Oděse, kde přátelé strany TOP 09 provedli jinou akci: 2. května 2014 ukrajinské nacionalistické bojůvky upálily 48 nevinných Oděsanů. Ale to rodina Kolářů a TOP 09 bere jako banalitu.

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2706-marsal-konev-vandalove-kolem-rodiny-kolaru-a-ukrajinska-ambasada-nahodou-vedle

Ďakujem, priatelia!

 

 31.8.2019 , Ľuboš Blaha, poslanec NR SK , Od mlok     Predseda parlamentu s úctou hladí na jednu z najvýraznejších osobností Slovenského národného povstania – komunistu Husáka. On riskoval svoj život v Slovenskom národnom povstaniu za našu slobodu.Je čas na nové národné povstanie. Proti novým fašistom, proti novým extrémistom – proti neoliberálom.

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/31/dakujem-priatelia/#more-1497

 

Impérium Nového světového řádu hlásí úder

31. 8. 2019     Ivan Danilov     Další krok globalistů zastoupených londýnskými bankéři, který je namířen proti Trumpově politice a má nastolit bankovní dohled nad světem. Globální digitální měna. Jinými slovy: FED byl vyzván, aby si sundal z hlavy korunu a stal se „rovnocenným členem“ kolektivní organizace centrálních bank, která bude vydávat globální „digitální měnu“.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4618-imperium-noveho-svetoveho-radu-hlasi-uder-globalni-digitalni-mena-otevreny-utok-na-dolar-facebook-a-spol-ve-svete-financi-jak-trumpovi-i-johnsonovi-pristrihnout-kridla-krok-k-likvidaci-realnych-penez.htm

Vědci konečně uzavřeli otázku o homosexualitě

31.8. 2019      Žádný společný gen zapřičiňující homosexualitu neexistuje. Sexualitu člověka ovlivňuje obrovské množství faktorů, mezi nimiž zřejmě jako nejvýznamnější vystupují prostředí, výchova, ale například i hormonální prostředí v děloze během prenatálního vývoje.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/zkoumali-pul-milionu-lidi-ale-nic-nenasli-vedci-konecne-uzavreli-otazku-o-homosexualite?redirect=%2F

 

Putin vyhrál, ale co s tím má společného Čemezov?

 

 Michail Chazin • 29.8. 2019     Celý problém je v tom, že s hlediska státní správy žijeme v rámci vnějšího systému a jsme jeho součástí. Putin to například chápe jistě. A v této situaci by i rád něco udělal, ale nemůže.

     V posledním roce – vidíme Putinovu cestu od vítězství k vítězství. Kdy bude to vítězství potvrzeno? – s největší pravděpodobností na „Nové Jaltě“ v roce 2022-23. Tak se objeví zdroje, které podle toho, jak se změní vnější pravidla, a bude možné provádět suverénní hospodářskou politiku, také umožní ruským občanům dostat některé věci, na které mají právo.

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/putin-vyhral-ale-co-s-tim-ma-spolecneho-cemezov/

 

Po recesi přichází Velká deprese

 

 27. srpna 2019 - Jak již bylo několikrát uvedeno, nevypadá to dobře pro německou ekonomiku nebo obecně pro Evropu. Německo je již v recesi. Nejen v Evropě přichází ekonomický pokles, ale ve všech západních zemích. USA, Japonsku, Austrálii, Jižní Africe, zemích  Jižní Ameriky, vše propadne hluboké recesi.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/po-recesi-prichazi-velka-deprese/

 

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

 

 30.8. 2019 , Michal Brand     7. března 1936 nacistické Německo vojensky obsadilo Porýní, čímž se dopustilo flagrantního porušení podmínek Versaillské smlouvy. Nikdo ze signatářů Versaillské smlouvy nepodnikl žádné kroky, protesty nebo protiopatření. Stalin zřejmě zcela pochopil záměry západních velmocí a "zahrál!" vlastní tah – smlouva Molotov – Ribbentrop.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pakt-molotov-ribbentrop-efektivni-tah-krizoveho-managementu.html

 

Reagan a jeho plán likvidace nejen SSSR

 

 30.8. 2019 , Překlad: J. K., Pramen: Советская Россия    Projev na tajné poradě vedoucích pracovníků zahraničně politických služeb v červnu 1984 - Smést říši zla z povrchu planety. R. Reagan: "Nejsem první prezident USA, který pochopil, že vojensky a ekonomickou blokádou Sověty neporazíme. Richard Nixon přede mnou dospěl k závěru: boj, jehož se účastníme, je velká bitva idejí, tady musíme zvítězit nebo zahynout. Také prezident Kennedy přiznal nezbytnost nepřetržitého ideologického útoku na komunismus.

      Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/rusko-vs-usa/reagan-a-jeho-plan-likvidace-nejen-sssr.html

G7 je přežitý formát. Navzdory Macronově snaze

 

 28.8.2019 Ilona Švihlíková     Jaký smysl má dnes G7? Teoreticky by to mělo být uskupení největších ekonomik světa. Jenže, pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by samozřejmě musela být přítomna Čína a také Indie (6. místo). Naopak Itálie a Kanada by jaksi „šly za dveře“. Kdybychom se podívali na paritu kupní síly, pak by se do první sedmičky vešlo Rusko i Indonésie,

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/g7-je-prezity-format-navzdory-macronove-snaze/

 

Na mých cestách Evropa-Asie, jsem pár

 

týdnů pobyla v Arabských Emirátech.

  

Nela Lisková      Začala bych tím, že v celých Arabských Emirátech platí velmi tvrdá pravidla, zákony a systém trestního práva, který je nekompromisní. Evropa je záměrně likvidována muslimskými imigranty ze Středního a Blízkého východu, které do Evropy plánovaně a systematicky tahá politická mafie.

      Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/8685-arabske-emiraty-muslimske-imigranty-neprijimaji-a-nechapou-proc-ma-evropa-pro-zlocince-a-vrahy-otevrenou-naruc

 

Trumpův taneček kolem prohry

 

 28.8. 2019 VSa     Analytik Spengler pro Asia Times píše o tom, že Čína už v konfliktu s USA vyhrála. Čína spustila globální síťový projekt, který se týká e-commerce, finančnictví, logistiky i dopravy.      Americký obchodní deficit je bezvýznamné téma ve srovnání s technologickou válkou. A v této válce USA prohrávají

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/trumpuv-tanecek-kolem-prohry/

 

Říkáte neziskové organizace? Ne, jde o nájemné politické ziskovky

 

 28.8.2019 , Stanislav Novotný  , PrvníZprávy     Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/rikate-neziskove-organizace-ne-jde-o.html

 

Sedm rozhádaných

 

 25.8.2019 , Fiala Zbyněk     Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Možná nejdůležitější schůzka přitom proběhla ještě předtím, než Macron začal vítat reprezentanty G7, protože napřed do Biaritzu přiletěl ruský prezident Vladimír Putin.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/sedm-rozhadanych

 

Sedmilháři a váleční magoři

 

 26.8.2019 , PhDr. Josef Skála     Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety (23. srpna 1939), trčí celé mraveniště pohnutek. Moskvě darovala smlouva, podepsaná před 80 lety, skoro dva další roky. K práci na samém pokraji lidských sil. Pro sílu zbraní i jejich zázemí

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/26/sedmilhari-a-valecni-magori/#more-1492

 

Búrajú ďalšie tabu. Kanibalizmus.

 

 Zdroj:Flickr      Preprogramovanie myslenia Európanov do pomerov zglajšaltovaného „integrujúceho sa sveta“ mohlo nastúpiť po roku 1989 plnou parou vpred. Počas troch desaťročí sa rozbúrala celá hodnotová sústava európskej civilizácie.

      Odkaz:   https://zemavek.sk/buraju-dalsie-tabu-kanibalizmus/

 

Poslední západní impérium?

 

 26.8.2019 , The Saker     "Útoky" 9/11 daly neokonzervativcům „právo“ (nebo tak to alespoň tvrdili) zastrašovat, útočit, bombardovat, zabíjet, mrzačit, provádět únosy, páchat atentáty, mučit, vydírat a jiným způsobem týrat jakoukoli osobu, skupinu nebo národ na planetě

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8008-posledni-zapadni-imperium.htm

 

Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím

ve vyčištění sochy maršála Koněva

25.8. 2019 , -VK-     Šéfredaktor AE News          Tato výbušná informace ukazuje na to, že radnice Prahy 6 zná pachatele a dokonce je kryje. Schvaluje vandalismus (a podílí se na tomto trestném činu !) na soše maršála Koněva a tím pádem vedení radnice ohrožuje mezinárodní vztahy s Ruskou federací. (Porušuje i mezinárodní dohody o péči o válečné hroby a pomníky!)

      Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

 

Poslanec své země!

 

 26.8. 2019     Luboš Blaha: „Dostal jsem list z americké ambasády od jakéhosi Aarona Singleterryho. Je to nebetyčná drzost ze strany USA. My jsme svobodní poslanci. Je chorobné, aby z velvyslanectví USA chodily takové žádosti a naléhání. 

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2313-poslanec-sv%C3%A9-zem%C4%9B

 

Kdy a čím skončí závody v bláznovství?

 

 24. srpen 2019 , Ing. Jaroslav Tichý     Obzvláště v posledním období se stále více objevují nápady a jevy, které lze nejpřesněji popsat jako „čím blbější, tím lepší“. Je to důkaz o postupném rozkladu tzv. euro-atlantické zóny a zejména její společnosti, zatímco ta euro-asijská zóna s postupem času funguje stále lépe.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdy-a-cim-skonci-zavody-v-blaznovstvi.html

 

Pravda o ukrajinských parlamentních volbách

 

 26.8. 2019     Petro Symonenko - Za 30 let buržoazně-nacionalistického vymývání mozků a za likvidace ekonomického, vědecko-technického, kulturního a duševního potenciálu, se víra v »zázrak« dostala nad chladný rozum. Současná ukrajinská politická moc se nachází momentálně pod tvrdou kontrolou Ministerstva zahraničí USA.

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51782414

 

Socializmus s ľudskou tvárou...

 

 22. srpen 2019 | DEVANA     V auguste 68 sa údajne odohral vpád vojsk Varšavskej zmluvy ktorý zmaril budovanie „Socializmu s ľudskou tvárou“. Tí, ktorí prevrat roka 89 riadili, mali konečne možnosť ukázať ako sa dá „Socializmus s ľudskou tvárou“ vybudovať. Namiesto sľubovanej slobody a demokracie a socializmu s ľudskou tvárou sa podarilo vybudovať „Kapitalizmus s neľudskou tvárou“

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/socializmus-s-ludskou-tvarou.htm

 

Co s blbými „informacemi“?

 18. 8. 2019, M. Starý     Pokud se ze sdělovacích prostředků linou špatné informace, ideologicky směrované v neprospěch běžných občanů, má takový divák, čtenář nebo posluchač tři možnosti: Vypnout inteligenci,  posuzovat a hodnotit lži jako lživynechávat nedůvěryhodné zdroje informací

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2310-co-s-blb%C3%BDmi-informacemi

 

Profesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců:

 

 23.08.2019 , ROZHOVOR     Samotný návrh žaloby vypadá tak, že je to spíše spor politických koncepcí než spor o neplnění Ústavy.  Dnes někteří právníci nebo politici argumentují ve stylu „prezident je povinen konat“. To přitom Ústava nikde nestanovuje, a ani nemůže stanovovat.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Pavlicek-chladi-horke-hlavy-Zemanovych-odpurcu-To-vsechno-nastavil-uz-Havel-Rychle-jste-zapomneli-co-provadel-Sobotka-Babisovi-593428

 

Velká mzdová krádež

 23.8. 2019 Pavel Janíčko     Ve světové ekonomice (a společnosti obecně) probíhá v období posledního desetiletí minulého století a v prvních desetiletích století současného celkem jasný trend rozšiřování majetkových rozdílů mezi společenskými třídami, jednoduše řečeno: mezi bohatými a chudými.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/velka-mzdova-kradez/

 

Povyk kolem Grónska je signál pro Rusko a Čínu

 

 23.8.2019 VSa     Sebastian Smith a Camille Bas-Wohlertová píší pro Asia Times,  Trump nákup Grónska přirovnal k velké dohodě o nemovitostech  Již v roce 1867 chtěly USA koupit Grónsko, v roce 1946 prezident Harry Truman nabídl 100 milionů dolarů ve zlatě, nebo části Aljašky, výměnou za Grónsko.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/povyk-kolem-gronska-je-signal-pro-rusko-a-cinu/

     (Poznámka správce webu: Tomuto pokusu se nelze divit. Vždyť většinu politiků i vysoce postavených úředníků na celém světě se elitám daří kupovat snadno.)

 

Vladimír Manda: Klaus o Marxovi a marxistoch

 

 12.5. 2018 , doc. PhDr. Vladimír Manda, CSc.,  Pri čítaní riadkov Klausovho prejavu sa vynára otázka „pokory“ a „rešpektu“ samotného Klausa a jeho politických spoločníkov, nie len k dedičstvu pracujúceho človeka, ktoré Klaus a jeho spoločníci bez „pokory“ a „rešpektu“ odovzdali do rúk domácich a zahraničných špekulantov. Ale aj otázka „rešpektu“ a „pokory“ k spoločnému štátu Čechov a Slovákov,

      Odkaz:   https://davdva.sk/vladimir-manda-klausov-o-marxovi-a-marxistoch/

    (Poznámka správce webu: Dnešní boj nedovtipů proti marxistům je bojem proti tzv. "neomarxistům", "euromarxistům", "kulturním marxistům", apod. kteří nejsou žádnou variantou marxistů, ale fakticky antimarxisty. Podobně, jako Hitlerův nacionální "socialismus" nebyl žádnou variantou socialismu. Tento populární termín hitlerovci vykradli, aby zmátli masy. Nacionální socialismus byl naopak koncentrovaný elitářský, třídní systém, pro societ (velkou většinu společnosti) nepřátelský systém. S oprávněně kritizovanými "neomarxisty" se jedná o stejný terminologický podvod.)

 

Jan Campbell: Když ptáčka chytají….

 

23.8.2019 , Jan Campbell     Ruští neoliberálové jsou výlučně, část úředníků MZV RF, podobně jako část ruských médií jsou významně západně orientováni. Výsledkem je jejich ochota zobchodovat národní zájem RF za pseudointegraci do západních institucí... Stalin považoval střední Evropu za ochranné pásmo SSSR před napadením USA a jeho pozdějšími asymetrickými spojenci a slouhy. V tomto kontextu se nachází současné obavy Kremlu a další důvody proč ignorovat G8.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-kdyz-ptacka-chytaji

 

K ROKU 1968

 Vyjádření Josefa Skály pro – The Guardian:     Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO... Vedlo by „Pražské jaro“ ke stejné pohromě jako „perestrojka“?  Mlynář odpovídal na rovinu: „To opravdu nevím.“  Většina špiček „Pražského jara“ si však raději hrála na „mučedníky“ způsobem, udržujícím lidí ve slepých iluzích, i v následujících měsících. Stát v čele „Pražského jara“ státníci, odpovídajícím objektivním nárokům, socialismus by byl ještě silnější, a to nejen v naší zemi. Protože tomu ale tak nebylo, komplex modernizačních změn to naopak zpomalilo - a některé v podstatě zablokovalo úplně.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

 

Barevný rozruch v Hongkongu: Věří tu někdo na reálný převrat?

18. 8. 2019 , Petr Akopov     Washington vyvíjí tlak na Peking mnoha způsoby v závislosti na situaci a tématu. Setrvačnost návyků upadající supervelmoci je hrozná síla. Zejména tehdy, když se zdá, že všechno funguje jak má, přestože „podvratná činnost“ žádné strategické výhody nepřináší. Škody však může přinést velké – a nikoli Číně.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4594-barevny-rozruch-v-hongkongu-veri-tu-nekdo-na-realny-prevrat-cina-neni-ukrajina-provokace-v-ramci-obchodni-valky-setrvacnost-upadajici-velmoci-komu-to-prospeje-nadherna-scenerie-jak-u-nas-na-letne.htm

 

Rok 1968 a okolnosti   Video KSM k 50. výročí 21. srpna 1968:

https://www.youtube.com/watch?v=SJUssDPCdtE

 V Mimoni 29. 8. 2018, M. Starý     Chruščovův destalinizační sjezd měl dalekosáhlé důsledky. I v šedesátých letech USA a kapitalistický blok představovaly velkou hrozbu... Reformistické tendence paralyzovaly KSČ a znemožnily autentickým komunistickým silám zabránit rostoucí hrozbě kontrarevoluce.

Říká se, že to byla okupace, ale skutečná okupace byla v r. 1939, pár dní po obsazení Německem. V r. 1968 zde naopak pokrytci volají „okupace“ a vrhají se na vojska vědouc, že se jim nic nestane. Žádný okupant není tak hloupý, aby si nechal pobít 100 vojáků a zničit mnoho kusů techniky pouhými civilisty. Tolerance excesů vůči vojákům potvrzuje charakter - záchrany socialismu u nás - operace Dunaj.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/1887-rok-1968-a-okolnosti

 

Odpověď předsedy vlády České republiky na otevřený dopis Pražské rady Klubu českého pohraničí

Vážený pane předsedo,

                                      ... Ubezpečuji Vás, že zainteresované státní instituce využijí všechny zákonné prostředky k tomu, aby při správě státního majetku postupovaly jako správný a odpovědný hospodář.
     S pozdravem    
                             Babiš

      Obsah textu odpovědi:      Odpoved-PV.pdf

      Obsah textu otevřeného dopisu:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Třicetiletý útok na dekrety je útok na státnost republiky

 

 19.8. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli     Útok symbolicky i fakticky zahájil sám prezident Havel svou katastrofální omluvou bývalým československým Němcům. Útok má jediný cíl - rozkotat a zničit nejdříve Československo a nakonec i zbylé Česko (i Slovensko!). Ovšem pracující správně vidí krach dosavadního systému po 30 letech »budování kapitalismu v Čechách«. Toto má být český národní zájem? Dobrovolné sebezničení republiky, ohrožení českých občanů?      Haló noviny, 19.8. 2019, str. 4

      Celý text:      Tricetilety-utok.doc

 

The National Interest: Ruské námořnictvo se nám mění před očima

 

 17. srpna 2019 , O přeměně ruského námořnictva píše David Axe, redaktor  The National Interest. Transformace ruského námořnictva na flotilu malých lodí se zrychluje. Tyto lodě jsou sice malé, ale obsahují i velkou palebnou sílu.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/the-national-interest-ruske-namornictvo-se-nam-meni-pred-ocima/

 

Karol Ondriaš: Ďakujem vojakom Varšavskej zmluvy, ktorí 21. augusta 1968 prišli na Slovensko, aby zabránili našej kolonizácii a úpadku

  Príde nová generácia občanov Slovenska, ktorá nebude mať smrteľný strach z pravdy, a prídu aj odvážlivci, ktorí budú na Vás spomínať len v dobrom, a ktorí Vám za tých 20 rokov rozvoja Slovenska, ktoré ste zabezpečili, postavia aj pomník.      Milí a vážení vojaci Varšavskej zmluvy, ešte raz Vám ďakujeme. (Píšem v množnom čísle, lebo predpokladám, že ďakujeme aspoň dvaja).

      Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/karol-ondrias-dakujem-vojakom-varsavskej-zmluvy-ktori-21-augusta-1968-prisli-na-slovensko-aby-zabranili-nasej-kolonizacii-a-upadku/

 

Toto je informace pro všechny, kteří se ukájejí přesvědčováním sami sebe i svých blízkých v jakém bezpečí a jistotě žijeme!

 Celá slavná Evropa a její hodnoty je parta korporátních magnátů. Tito největší světoví zločinci zneužili každého slova humanita. Kdo se podílel na válkách v Kosovu a kdo rozpoutal peklo v Africe? Veškeré novodobé vraždění mají na svědomí USA, Francie, Anglie a Itálie. Je třeba odvolat celé vedení EU a slavnou komisi. Současné elitářské uskupení je nutné odstavit z funkcí a zbavit je řídících procesů na všech úrovních. Demokraticky se musí Jednotlivé národy všech členských států zbavit parazitů.

       Odkaz:   http://berossos.blog.cz/

      Celý text:      Zajimavy-rozbor.doc

V pasti

 

 20.8.2019 , Ilona Švihlíková píše o vyčerpání měnové politiky, hrozbě nové hospodářské krize a zároveň s tím o neochotě cokoliv v hospodářské politice měnit. Mocní tohoto světa budou bránit svůj rentiérský status quo. Jako obvykle v dějinách jde o politický zápas: o zápas společenské většiny proti parazitům, kteří u sebe koncentrují ekonomickou a politickou moc.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/20/v-pasti/

 

U lidí, kteří berou heroin, se aktivují úplně stejné neurotické

cesty jako u těch, co jsou na Facebooku

10.5.2019 , Rozhovor s Prof. MUDr. Martinem Janem Stránským Přehrát pořad       

 Přílišné používání technologií a sítí není pokrokem, ale obrovskou neuroevoluční destabilizací, kdy přicházíme o lidské schopnosti a začínáme být závislí na systému, který má jediný cíl – prodávat naše osobní data. Facebook zde není pro nás, ale pro své majitele.

      Odkaz:   https://www.kupredudominulosti.cz/stransky-martin-jan-1d-u-lidi-kteri-berou-heroin-se-aktivuji-uplne-stejne-neuroticke-cesty-jako-u-tech-co-jsou-na-facebooku/

 

Vzpomínky pamětníka na "ruskou okupaci 21. srpna 1968"

Opět vzpomínáme, ale dnes už jinak než před lety. Co je to zlo, poznáváme až dneska.  Zlo je nemít práci, být bezdomovcem. Zlem byla Klausova reforma, která nám připravila tento nenáviděný režim.       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/ruska-okupace-21-srpna-1968.html

 

Dvacet let putinské „stabilokracie“ z perspektivy posledního vývoje

 

 19.8.2019 Veronika Sušová-Salminen     Prezidentství Vladimira Putina představuje centristicky vystavěnou stabilizaci, vyvažuje různé tlaky v rámci ruské elity i v rámci společnosti a snaží se vnitřně i zvnějšku balancovat vůči reálným i vnímaným hrozbám. Zásadním problémem, který bude určovat krátkodobější politický vývoj Ruska v následujících letech bude to, jak se zemi podaří vybalancovat její rozvojové dilema mezi stabilitou a potřebnou strukturální reformou, přechodem na nový model ekonomiky ušitý na míru Rusku a jeho specifikům a potenciálu.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/19/dvacet-let-putinske-stabilokracie-z-perspektivy-posledniho-vyvoje/

 

Kto ťaží z majdanu v Honkongu

 

 Hongkong 19. augusta 2019     Americkí diplomati vedú protesty v Hongkongu, čo podľa Číňanov prekračuje všetky medze či už v zákonnej alebo morálnej oblasti. Demonštranti v Hongkongu spravili podľa viacerých odborníkov veľkú chybu, že obsadili medzinárodné letisko (proamerickí výtržníci mlátili civilistov a držali rukojemníkov). Tento ich nezákonný postup umožní Číňanom v rámci boja proti terorizmu ráznejšie postupovať voči vodcom revolty v Hongkongu.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/tazi-majdanu-honkongu/1857526

 

Nepřátelská politika Německa a Němců k ČSR a českému národu

 19.8. 2019 , Josef Groušl     Z čeho vycházeli němečtí fašisté v poměru ke Slovanům? V politické směrnici 553DAP - rasového úřadu - Chceme-li utvořit naši velkou německou říši, musíme především vytlačit a vyhladit slovanské národy - Rusy, Poláky, Čechy, Slováky, Bulhary, Ukrajince a Bělorusy. Není žádného důvodu, proč bychom tak neučinili.

Josef Groušl, Haló noviny, 19.8. 2019, str. 6

      Celý text:      Nepratelska-politika.doc

 

Justice v Česku je v katastrofálním stavu

 

 Autor článku: -hub- • 29. 07. 2019 PRAHA     Nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Nespokojenost je významně silnější mezi stoupenci protestních stran SPD a KSČM.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228656

 

Aliance na ochranu Hongkongu uspořádá velké shromáždění

 

 16.8. 2019 cri      Aliance na ochranu Hongkongu oznámila, že s různými hongkongskými kruhy obyvatelstva uspořádá 17. srpna v parku Tamar na Admiralitě velké shromáždění s hlavním tématem „Boj proti násilí, záchrana Hongkongu".  

      Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/08/16/301s186815.htm

      Celý text:      Aliance-Hongkongu.doc

 

V USA sestavili seznam pěti nejvýkonnějších

 

ruských vojenských letadel

 

 12.8. 2019     Americký časopis The National Interest sestavil vlastní seznam pěti nejnebezpečnějších a nejvýkonnějších ruských vojenských letounů. Stíhací letoun Su-27, MiG-29, Su-35 a Su-57 (T-50 PAK FA). Bombardér Tu-160. Odborník doporučil americkému vedení, aby již nesázelo na letadlové lodě, které nazval zastaralými, ale aby rozvíjelo ponorkovou flotilu a nejnovější bezpilotní letouny.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019081210516468-v-usa-sestavili-seznam-peti-nejvykonnejsich-ruskych-vojenskych-letadel/

Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví

Autor: odjinud | Publikováno: 18.8.2019 Papež František v pozoruhodně upřímném interview v pátek řekl, že občané evropských národů by měli upřednostňovat dobro Evropy před svými vlastními zeměmi.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21599-papez-frantisek-prirovnal-salviniho-k-hitlerovi-evropska-unie-na-prvnim-miste-a-zadne-narodovectvi-populismus-a-suverenita.aspx

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

„Moc, sláva, bohatství – co ze všeho nám zbylo? Naše řeč.“

 

 15.8. 2019 , Jiří Baťa     Za 40 let předchozího režimu byly postaveny přehrady: Orlík, Lipno I, II, Kamýk, Slapy, také statisíce bytů, školy, divadla, tepelné jaderné elektrárny Dukovany, Temelín, Jaslovské Bohunice, pražské metro, které funguje dodnes, dálnice Praha-Brno celá nová města, jako Havířov, Poruba apod.     Dnes je všechno je zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené, 65% vepřového dovážíme, ovoce, zeleninu jakbysmet. A fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD? Škoda, Tatra, Zbrojovka, OP Prostějov. Barum, Tesla, Zetor a řada dalších, kde jsou dnes tyto světové firmy, veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny. Z  toho našeho nemalého českého bohatství, které jsme si vybudovali, zbyla ještě pořád česká „naše řeč“. Jak dlouho ještě?

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/moc-slava-bohatstvi-co-ze-vseho-nam-zbylo-nase-rec

 

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

 

 Pavel Letko , 16.8.2019  E-republika     Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem. To, co se povedlo osádkám letadel v případě Hirošimy a Nagasaki, se nepovedlo žádnému sexuálnímu úchylovi, pedofilovi ani mafiánským zabijákům dohromady. Všichni přece na vlastní oči vidíme, že moc tohoto světa patří psychopatům, zločincům a hromadným vrahům. Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.

Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/z-hlediska-vyssiho-principu-mravniho-je.html

 

Jak se u nás privatizovala voda.

10. 8. 2019 Pokud stát rezignuje na správu strategického odvětví vodárenství, jako službu lidem, tak se monopol vody stane zdrojem dolování zisků, protože jediným cílem soukromých firem je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty v zahraničí a monopol je k tomu fantastická příležitost.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-se-u-nas-privatizovala-voda-Zrada-politiku-komplot-s-najezdniky-Dely-se-tu-veci-ktere-neprosly-ani-v-Rusku-ci-na-Ukrajine-591701

 

Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

 

 14. augusta 2019 , Karol Ondriaš     USA už 17 rokov bombardujú Afganistan (a mnoho ďalších krajín). Len v Afganistane zabili niekoľko desiatok až sto-tisíce nevinných ľudí. Na základe veľa overiteľných faktov je jasné, že je to zákonitý jav kapitalizmu, ktorý sa dá odstrániť len s odstránením kapitalistického systému.

      Odkaz:   https://davdva.sk/karol-ondrias-o-zlocinoch-kapitalizmu/

 

Od průmyslové velmoci k zemi třetího světa.

 

Číňané nevěřícně o úpadku Ukrajiny

 

 14.8. 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Čínský web Guancha publikoval článek s všeříkajícím názvem „Jak se zhroutila průmyslová velmoc, detailně popisuje přechod ke kapitalismu „šokovou terapií“, za 30 let „nezávislosti“ země přišla o deset milionů lidí!

        Odkaz:   https://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/3002-od-prumyslove-velmoci-k-zemi-tretiho-sveta-cinane-nevericne-o-upadku-ukrajiny

     Poznámka správce: Nejde Československo stejnou, byť pomalejší, cestou? Vždyť bývalá dílna Rakousko-Uherska, posléze dílna RVHP, se změnila v montovnu a skladovnu a je nyní potravinově soběstačná jen asi z 50%. Zisky z ní jsou odsávány cizáky a ztrácí "salámovou metodou" svou suverenitu ve všech oblastech !??!!!

 

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

 14. 8. 2019 , Ing. Alena Vitásková     Lidi zajímá, proč je Vitásková stále tahána po soudech. Je to proto, že poukázala na zločiny kolem energetiky? Na vysávání kapes těch nejchudších, těch nejzranitelnějších, kteří se nemohou bránit? Je to tím, že po celou dobu bránila a stále brání mlčící většinu?

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/svedek-u-soudu-nesmi-lhat-jak-to-bylo-u.html

 

Havárie jaderné pohonné jednotky torpéda “Poseidon”

 8. srpna došlo na plovoucí plošině na vodní hladině v zálivu ve vzdálenosti přibližně 1,5 km od pobřeží k explozi, při níž zahynulo 5 inženýrů z Kurčatovova institutu v Moskvě. Ruská armáda ve spolupráci s Kurčatovovým institutem navrhla novou generaci jaderných pohonných jednotek, které mají Rusku s velmi malými náklady poskytnout úplně novou generaci těchto tzv. “perzistentních zbraní”, v souladu s ruskou doktrínou “Dead Hand” v případě, když někdo zaútočí na Ruskou federaci.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-ruska-armada-doporucila-uradum-v-severodvinsku-zahajit-evakuaci-obyvatel-z-prilehlych-vesnic-kvuli-odstranovani-nasledku-po-havarii-jaderne-pohonne-jednotky-torpeda-status-6-poseidon/

 

Česká levice společně?

 

 14.8. 2019 , MICHAEL DOUBEK , LUK , Ročník 2019 , 31/2019     Čím víc klesá podpora „tradičních levicových stran“, tím víc je publikováno levicových úvah. Levicoví myslitelé tak přesvědčují především sami sebe.  Měli by zabránit, aby jediným tématem dnešní levice bylo budování „kapitalismu s lidskou tváří“, či „socialismu pro vyvolené“.

        Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/289-31-2019-14-srpna-2019/2915-ceska-levice-spolecne

 

Dopis české vlastenky novému německému velvyslanci v naší

 

republice. Odezva na jeho rozhovor poskytnutý Právu

 

     Vážený pane velvyslanče! ... Nemáte pravdu, pane velvyslanče, když jste řekl, že Češi nepovažují sudetské Němce za ohrožení. Opak je pravdou. Na soužití s nimi má český národ zlé vzpomínky. Nechceme je tady.“     srpen 2019, Jana Machová, Příbram, Postoloprty

     Celý text dopisu:      Dopis-velvyslanci.pdf

     Rozhovor v Právu:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nemecky-velvyslanec-predsudky-slabnou-nici-je-poznavani-40288120

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

Před zasedáním G 7

 13. srpna 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.,agoravox.)    Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize.  Krize v roce 2019 umožní zavedení nehmotného totalitarismu typu 2.0, který bude bránit jakékoli výzvě systému, a pošle populaci do beznadějné spirály mezi zchudnutím, uzavřením veřejných služeb, vyloučením sociálních dávek, včetně nezaměstnanosti, a odstranění pracovních práv až do potlačení lidských práv.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krize-2-0-prichod-nehmotne-totality/

 

prof. PhDr. Jan Keller, CSc.: Pre pracujúcich zostáva

stále menej príjmov z vyrobeného bohatstva!

9. augusta 2019 , Lukáš Perný     Jednak se v rámci kapitalismu přesouvají příjmy a majetky k velkým rentiérům, na ty, kdo žijí z práce, zbývá stále méně příjmů z nově vyrobeného bohatství ve srovnání s těmi, kdo žijí z velkého, především finančního kapitálu.

            Odkaz:   https://davdva.sk/prof-phdr-jan-keller-csc-pre-pracujucich-zostava-stale-menej-prijmov-z-vyrobeneho-bohatstva-mladi-su-obetami-ideologickej-manipulacie-rozhovor-s-profesorom-sociologie-o-problemoch-doby/

 

Jak je to s klimatickými změnami

12. 8. 2019  , Jaromír Bradávka , Rukojmí     Klima planety a jeho změny podléhají vlivu mnoha faktorů, přičemž člověk je až ten úplně poslední. Člověk a činnost jeho technické civilizace nejsou faktorem, který by měl nějaký přímý vliv na změny pozemského klimatu. Lokální odchylky – např. města, plná betonových domů a asfaltových či dlážděných ulic, jsou vlivem vlastní produkce tepla a zvýšené absorpce slunečního záření většinou o něco teplejší než okolní zemědělská či lesní krajina, ale to jsou jen nevýznamné odchylky, které jsou v rámci globálního klimatu zanedbatelné.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Šojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery

 

 11. 8. 2019 zelv.ru     Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úřad Sergeje Šojgu již začal vytvářet suverénní vojenský internet, který se nazývá Multiservisní transportní síť spojení (MTSS). První fáze vytvoření MTSS by měla být dokončena do konce příštího roku.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/sojgu-odpovi-na-kyberneticke-utoky-usa.html

 

Hongkong a barevné revoluce

 

 12.8. 2019 , Oskar Krejčí     Jak zadržet Čínu? To je, oč tu běží – obnovit hegemonii USA ve světě v první řadě vyžaduje zastavit čínský ekonomický a vojenský růst. Hongkong nemůže v politice zadržování Číny sehrát zásadní roli destabilizátoru režimu či startéru barevné revoluce – je na tamní poměry malý a daleko od centra moci.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/12/hongkong-a-barevne-revoluce/

 

Vědci vysvětlili, jak Slunce zvýší globální oteplování

 

 9.8. 2019     Ruští a britští astrofyzici zjistili, jak se změní cykly sluneční aktivity v nejbližší době, magnetická aktivita Slunce se mění nejen podle jedenáctiletých cyklů, ale také stoletých, a dospěli k závěru, že se v brzké době značně sníží. Může to mít za následek nikoliv globální oteplení, ale ochlazení.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019080910499738--vedci-vysvetlili-jak-slunce-zvysi-globalni-oteplovani-/

 

Nastává konec ideologií?

 

 12.8. 2019 , Ladislav Šafránek        Vladimir Uljanov zásadně odmítl pojetí ideologie jakožto mystifikace a zdůvodnil existenci »marxistické« či »socialistické ideologie« a zdůvodnil, že politika je konkrétním prováděcím nástrojem, realizátorem ideologie. Současná snaha některých politických stran a hnutí o »deideologizaci« je jen prostředkem buržoazie k odvádění pozornosti od základních hybných sil společnosti, od vykořisťování člověka člověkem.

        Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51651221

 

V Rusku represe už překonávají komunisty. (???)

 

Na „svobodném“ Západě už je dávno překonaly. (!!!)

 

 10.8. 2019 , Michal Brand          Oč šlo: Otec svoje dítě v batolecím věku dal jiné osobě do nosítka na břiše jako ŽIVÝ ŠTÍT. A protože šlo o nedovolenou demonstraci a „otec“ dal vědomě svoje dítě v batolecím věku cizí osobě jako živý štít, proto moskevská prokuratura požádala o posouzení, zda dotyční rodiče mohou mít nadále svoje dítě v péči. V Norsku vám děti odeberou i za mnohem, MNOHEM menší provinění

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-rusku-represe-uz-prekonavaji.html

 

Tibet včera a dnes

 Futura, Praha, 2015     Od třináctého století měla ústřední vláda Číny nepřetržitě suverenitu nad Tibetem, který nikdy nebyl nezávislým státem a žádná vláda na světě ho nikdy jako nezávislý stát neuznávala. Před rokem 1959 byl starý Tibet pod vládou 14. dalajlámy společností feudálně nevolnickou s nevolníky a otroky, která byla ještě temnější než evropské nevolnictví ve středověku. Zavedení moderního hospodářství v Tibetu, jako součásti Čínské lidové republiky, trvale zlepšuje životní úroveň lidí

        Celý text:      Tibet-bro.pdf

 

Oteplování nezpůsobuje člověk, ale zvýšené kosmické záření,

 

tvrdí nová studie finských a japonských vědců.

 

 15.7.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     „Za posledních sto let se teplota zvýšila kvůli oxidu uhličitému o 0,1 °C. Lidský podíl na tom byl 0,01 °C,“ uvádějí Finové. Teorie o zvyšování teplot kvůli CO2 se spíše jakovědecká stále jasněji ukazuje jako geniální byznysový trik, jak vydělat další a další miliardy dolarů. CO2 reaguje na teploty, nikoli teploty na množství CO2.

        Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/oteplovani-nezpusobuje-clovek-ale-zvysene-kosmicke-zareni-tvrdi-nova-studie-finskych-a-japonskych-vedcu-i-dalsi-vedci-odhaluji-ze-teorie-o-co2-je-podvod-hladinu-tohoto-plynu-totiz-ovlivnuje-teplo/

 

Souhrnná zpráva Ministerstva vnitra o migraci za II. čtvrtletí roku 2019

 

 10.8. 2019     Na území ČR k 31.5. 2019 je 279.193 osob na základě oprávnění k přechodnému pobytu. V současné době je zde registrováno více než 570 tisíc cizinců.

        Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2658-souhrnna-zprava-ministerstva-vnitra-o-migraci-za-ii-ctvrtleti-roku-2019

 

Americká konzulka v Hong Kongu byla vhotelu Marriott přistižena s

 

 notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů!

 

 8.8. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News    Hnutí Demosistó usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu kvůli tomu, že smlouva mezi Čínou a Velkou Británií o autonomním statusu Hong Kongu platí od roku 1997 jen 50 let, tzn. jen do roku 2047

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/americka-konzulka-v-hong-kongu-byla-v-hotelu-marriott-pristizena-s-notickama-v-ruce-na-setkani-s-vudci-proticinskych-protestu-peking-povolal-na-koberecek-americke-diplomaty-a-varoval-je/

 

"Pohřeb demokracie" a přeformátování, které začíná u sebe

 

 10.8. 2019, Dmitrij Kosyrev  Hořký pláč nad pohřbem demokracie se stal zvykem v USA, podstata současných turbulentních procesů ve světě je čistě vnitřní, v tom, co se děje uvnitř americké a jiných západních společností.

        Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3419084

        Celý překlad:      Pohreb-demokracie.doc

 

Utekl Edvard Beneš ,,zbaběle" před Hitlerem?

10.8. 2019     Není pravda, abychom si odpověděli na otázku v nadpisu, že by Beneš snad ,,zbaběle" utekl z vlasti, ale donutily ho k tomu objektivní okolnosti, to je zřejmé. Beneš byl naopak člověkem, který toho pro obnovu Československa v roce 1945 udělal skutečně mnoho.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/utekl-edvard-benes-zbabele-pred-hitlerem-1404063727.html

 

Čína sbírá síly na tvrdý střet s USA.

 

Rozhodla  schůzka v letovisku, výstup je tajný

 

 7.8. 2018    V letovisku Beidaihe na severovýchodě Číny se sešli se tu členové politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a špičky armády i zpravodajských služeb. Nejvyšší vedení země rozhodlo v přímořském letovisku jednoznačně: americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ve sporech o cla a vzájemný obchod neustoupí.

        Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-trumpovi-v-obchodni-valce-neustoupi-chysta-se-na-stret/r~ac7c8402b8fc11e9b6a9ac1f6b220ee8/

Sraženi pod vlak

 (Jeden z mnoha způsobů použití migrační zbraně.)

7.8.2019     okupant shodil ženu s dítětem pod přijíždějící vlak, dítě nepřežilo. Na FB se objevil seznam těchto zločinů. Jeho český překlad uveřejnil server Quintus-sertorius - viz celý text

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/08/7987-srazeni-pod-vlak.htm

   ( Poznámka správce: Migrační zbraň je považovaná za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Americká armáda znečišťuje ovzduší více než 140 zemí světa

 

 8.8.2019 , VSa     Nejsilnější armáda světa je také největším znečišťovatelem ovzduší na světě. Ve své nejnovější studii autoři Benjamin Neimark, Oliver Belcher a Patrick Bigger propočítali, nakolik tato obrovská infrastruktura přispívá k poškozování prostředí.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/08/americka-armada-znecistuje-ovzdusi-vice-nez-140-zemi-sveta/

 

Rozhovor s Františkem Nevařilem, bývalým

poradcem tří předsedů vlád

Československo po druhé světové válce do konce osmdesátých let prodělalo úplný „ekonomický zázrak“bylo nejrychleji rostoucí zemí Evropy a vyrostlo téměř od nuly - dokonce 11 krát)? Stát měl k dispozici 85 mld Kč finančních rezerv (v dnešních inflačních cenách by reprezentovaly osmi až desetinásobek), měli jsme 107 tun měnového zlata a stát, lidospráva i obyvatelstvo byly v podstatě bez dluhů. Byla zajištěna vlastní potravinová a nejméně na 25 až 35 let i energetická soběstačnost. Atd. J. Kojzar, Haló noviny, 9.1.2017

        Celý text:      Rozhovor-s-F-Nevarilem.doc

 

Čína jako měnový manipulátor? Další

 

stupeň konfliktu mezi USA a Čínou

 

 7.8.2019 Ilona Švihlíková     To, co USA vyčítají Číně, je mnohem spíše to, že nechala jüan prolomit psychologickou hranici 7 jüanů za dolar a že nezasáhla! Je to tedy přesný opak měnové manipulace

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/07/cina-jako-menovy-manipulator-dalsi-stupen-konfliktu-mezi-usa-a-cinou/

 

Die Welt: Export plynu se stal zbraní v

 

nové studené válce mezi USA a Ruskem

 

7.8. 2019     Mezi USA a Ruskem začíná nová studená válka, tentokrát jde však o soupeření nikoliv na ideologické, ale na ekonomické úrovni, píše německý list Die Welt.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019080710488050-die-welt-export-plynu-se-stal-zbrani-v-nove-studene-valce-mezi-usa-a-ruskem/

 

"Chlapeček" proměnil před 74 lety

 

japonskou Hirošimu v ohnivou apokalypsu

 

 6/8/2019     6. srpna 1945 v 8:16 japonského času byla svržena z amerického bombardéru B-29 Enola Gay první atomová bomba nazvaná ,,Little Boy" (chlapeček) na japonské město Hirošimu.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/chlapecek-promenil-pred-72-lety-japonskou-hirosimu-v-ohnivou-apokalypsu-1404056962.html

    ( Poznámka správce: Použití atomových pum proti městům je válečným zločinem "na druhou" : Za prvé - jde o použití zbraně hromadného ničení; za druhé - použity byly proti civilnímu obyvatelstvu !!! )

 

Marx sa nemýlil, ide o triedny záujem!

 

 Ľuboš Blaha     Najbohatší ľudia medzi sebou udržujú triednu solidaritu, akú by im mohli závidieť aj robotníci v časoch Marxa a Lenina. Táto triedna solidarita nepozná hraníc – je doslova globálna, kozmopolitná. Stretávajú sa na spoločných fórach od Davosu až po Dóhu, chránia svoje záujmy cez korporátny lobing.

             Odkaz:   http://www.noveslovo.sk./c/Marx_sa_nemylil_ide_o_triedny_zaujem

 

Z vysílání svobodného vysílače - 2. část o „4. Říši“ - EU:

 

 To je takové to „tajemství“, kdo stál za vznikem Evropské unie. 3 Říše se zhroutila, ale ti lidé v pozadí jsou úplně ti samí esesáci, kteří tu samou myšlenku posuzovali v rámci NSDAP. Když se podíváte do každé neziskovky, která prosazuje migraci, najdete je tam. Najdete tam Sorose, jeho napojení na Rothschildy.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2303-z-vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD-svobodn%C3%A9ho-vys%C3%ADla%C4%8De-cz

 

Připojení Krymu k Rusku je legální, tvrdí

 

právníci Evropské unie. Skončí tedy sankce?

 

   26.7. 2019 ,  Redakce AC24  Christian D. de Fouloy, publikoval analýzu právního postavení Krymu. Z ní zcela jasně vyplývá, že anexe Krymu nebyla anexí, ale zkrátka rozhodnutím Krymu o svém sebeurčení.

        Odkaz:   https://ac24.cz/-/pripojeni-krymu-k-rusku-je-legalni-tvrdi-pravnici-evropske-unie-skonci-tedy-sankce-?redirect=%2Fuvod%2F-%2Fasset_publisher%2F6LN4ieZ8eFrT%2Frss

 

Hugo Chávez, Nicolas Maduro - novodobí poslové

 

socialismu. Pro socialismus si přáli a přejí USA jejich smrt.

 

 2.8.2019 , Oldřich Rambousek     Západ nechce nic jiného, než zadusit svaté právo Venezuelského národa, zvolit si ekonomický systém a společenský řád dle svého uvážení a chtějí jej zabít v samém zárodku, přičemž v zásadě nejde vůbec o Venezuelany ani o Madura, ale o ropu.

        Odkaz:   http://svobodnenoviny.eu/hugo-chavez-nicolas-maduro-novodobi-poslove-socialismu-pro-socialismus-si-prali-a-preji-usa-jejich-smrt/

 

O „spoluautorech“ druhé světové války

 

 15.9.2011 , Viktor Burbaki      Jakýkoliv objektivní výzkumník chápe, že rozdělování Evropy, zaměření útoku agresora na východ a rozdělování sousedních zemí začalo spolu s Hitlerem Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie a za výrazné role USA, které vždy války šikovně využívaly.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

 

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

 

 3. srpna 2019 , von Freeman      Donald Trump novinářům řekl, že pokud EU dobrovolně nepřijme zpět své teroristy, kteří bojovali v Sýrii, jednoduše je pošle domů, do Evropy. Měli by to být islamisté, kteří šli do Sýrie bojovat za ISIS a byli Američany „zajati“.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-evrope-bud-budete-poslouchat-nebo-vam-poslu-teroristy/

        Celý text:      Teroriste-zpet.doc

 

Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu,

 

že umí i těžké létající bojové roboty

 

 3. srpen 2019 , Geo, Eurasia24.cz      Těžký ruský průzkumný a úderný bezpilotní letoun Suchoj S-70 vykonal svůj první let. Veškerá výzbroj bude nesena ve vnitřních zbraňových šachtách, které mají být dostatečně rozměrné pro nesení protizemních střel s plochou dráhou letu Ch-59M2 či protilodních Ch-35U.

        Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2928-ochotnik-poprve-vzletl-rusko-ukazalo-svetu-ze-umi-i-tezke-letajici-bojove-roboty

 

Depeše ze svobodnějšího světa

 

 4/8 / 2019 , Marian Kechlibar , kechlibar.net     Aneb Facebook uložen k ledu. Kdyby ty sítě nebyly návykové, nemohly by fungovat. Upřímně, pro svobodomyslné lidi nevidím na sociálních sítích budoucnost. Ta struktura moci tomu nenahrává, právě naopak.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/depese-ze-svobodnejsiho-sveta-1404063731.html

 

EU se nerozpadne ve stylu „poslední zhasne“.

 

Ekonomka Švihlíková má jinou vizi jejího pádu

 

 5.8. 2019     Otázka, co s kapitalismem, rezonuje ve vyspělých zemích intenzivněji už od roku 2008. Není divu, že si to lidé nechtějí nechat líbit a hledají nějaké cesty, jak být slyšet, jak zařídit, aby jejich preference měly váhu. Dost dlouho poslouchali (lži), že globalizace je přírodní zákon

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-se-nerozpadne-ve-stylu-posledni-zhasne-Ekonomka-Svihlikova-ma-jinou-vizi-jejiho-padu-591385

     Poznámka správce:  Globalizace (maximalizace velikosti a koncentrace), která byla v ekonomické oblasti glorifikována, není správná, a nemůže být konec konců úspěšná. Byla to pavědecká výmluva superelit pro zvětšování jejich nadvlády nad světem. Správná je optimalizace . )

 

Čtení pro Čechy, Moravany i Slováky

 

 21. 6. 2019, zpracoval M. Starý):     Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil „Benešovy“ dekrety. Vdova po vojáku wehrmachtu ve službách nacistické rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliardy Kč.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2299-%C4%8Dten%C3%AD-pro-%C4%8Dechy,-moravany-i-slov%C3%A1ky

        Celý text:      Cteni-pro-Cechy.doc

 

 

Evropská unie: Masivní expanze bruselské moci

 

 4. srpen 2019 | Soeren Kern     Pokud se podíváme na detaily politických návrhů paní von der Leyen, tak zjistíme, že má v plánu rozsáhlé rozšíření pravomocí Evropské komise – jinými slovy, utužení centrálního řízení EU.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropska-unie-masivni-expanze-bruselske-moci.html

 

Snowdenovy memoáry vyjdou v září

 

 4.8.2019 VSa      „Permanent Record”, tak zní název knihy Edwarda Snowdena, která má vyjít v září. Edward Snowden je znám jako člověk, který do tisku vynesl informace o masivním, a do té chvíle před veřejností utajovaném, celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/04/snowdenovy-memoary-vyjdou-v-zari/

 

Moskva objasňovala Paříži lidská práva

31.7. 2019 , Text: Oleg Isajčenko      Paříž vytýká Rusku údajně příliš krutý postoj policie vůči účastníkům nepovoleného mýtinku 27. července. V zemích jako Británie, Německo, Itálie, Švédsko a Francie se však proti protestujícím přijímají mnohem přísnější opatření!!!

        Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/7/31/990236.html

        Celý překlad:      Moskva-objasnila.doc

        K tématu také:      http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-moskve-se-siri-metodicka-prirucka-se.html

 

Polské MO je pobouřeno oslavou II. světové

 

války v Gdaňsku. Opravdu?

 

 1. srpna 2019     Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak vyjádřil pobouření nad tím, že 1. září 2019 chtějí gdaňské orgány oslavit 80. výročí začátku druhé světové války spolu s německou delegací písněmi a tanci.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polske-mo-je-poboureno-oslavou-ii-svetove-valky-v-gdansku-opravdu/

 

Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic

Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu

 2.8. 2019 , -VK-   Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

 

Předsudečná nenávist a nepředvídatelné násilí

 

 3.8.2019 , Eva Hrindová      Předsudečná nenávist je vlastně normální ostražité chování. Doba je ale taková, že ji chtějí mocní vymýtit. Máte se s láskou a důvěrou vystavovat násilí, které je s nárůstem migrace do Evropy prakticky nepředvídatelné.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/7982-predsudecna-nenavist-a-nepredvidatelne-nasili.htm

 

Peníze, které mohou zablokovat Prahu! Podívejte se,

 

kdo může stát za financovánímklimatických aktivistů

 

 2.8. 2019     V USA vznikl Climate Emergency Fund (CEF - Fond klimatické nouze). Při založení Climate Emergency Fundu spojily síly dvě ženy Rory Kennedyová z vlivného rodinného klanu Kennedyů a Aileen Gettyová, jejíž rodina je paradoxně známá především vybudováním ropného impéria.

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-ktere-mohou-zablokovat-Prahu-Podivejte-se-kdo-muze-stat-za-financovanim-klimatickych-aktivistu-591091

 

VLASTENECTVÍ NAHRAZUJE VLASTIZRADA?

 

 1. 8. 2019, Miroslav Starý     Smutným je, že když někdo takového „paučitele“ a zjevně protinárodního elementa příslušně nazve, jako předseda oblastního výboru z. s. ČSBS v Jablonci nad Nisou František Radkovič, octne se před soudem, je odsouzen.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2297-vlastenectv%C3%AD-nahrazuje-vlastizrada

 

Kněz: Příslušníci SS „Galizien“ budou uznáni za svaté

2.8.2019     Pravoslavný portál Orthochristian.com přinesl ve středu další podrobnosti o pohřbu ostatků příslušníku divize SS „Galizien“, který se konal o víkendu v ukrajinské obci Červené u Zoločiva.

        Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/knez-priskusnici-ss-galizien-budou-uznani-za-svate

 

Varšavské povstání a operace Bagration

 

 2. 8. 2019 , Michal Brand     Cílem organizátorů varšavského povstání totiž nebylo osvobození od nacistické okupace jako takové, ale především osvobození od nacistické okupace BEZ ÚČASTI RUDÉ ARMÁDY. A když to nevyšlo, tak budeme nadávat na Rudou armádu, Stalina a Rusko.

             Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/varsavske-povstani-operace-bagration.html#more

 

Ako to vlastne bolo s tým socializmom?

 

 piatok 26. júl 2019 , Milan Benkovský     Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu, ľudskú tvár má totiž socializmus vo svojej DNA, alebo inak vo svojej podstate.

        Odkaz:   https://www.noveslovo.sk/c/Ako_to_vlastne_bolo_s_tym_socializmom

 

Smečka Navalného na příkaz Západu ohrozila děti

a zdravotně postižené

 30. 7. 2019 politexpert a politros      Nezákonné shromáždění proběhlo 27.7. Ukrajinci speciálně přijeli do Moskvy, aby uspořádali na shromáždění krvavou lázeň v Moskvě a na tyto účely bylo vyčleněno mnoho finančních prostředků západními sponzory opozice.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.htmlhttp://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.html

 

Nový dokument o MH17 nepochybně dokazuje, že šlo o kamufláž

 

31.7.2019 , Andrew Korybko     Nový dokument, který režírovali Yana Yerlashová a nezávislý nizozemský vyšetřovatel Max van der Werff ( https://youtu.be/wkDWwYk4-Ho ), nepochybně dokazuje, že Ukrajina a její západní partneři udělali vše, co mohli, aby zakryli skutečnou příčinu tragického sestřelení letadla MH17

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7978-novy-dokument-o-mh17-nepochybne-dokazuje-ze-slo-o-kamuflaz.htm

 

Uzavřený kruh korporátního fašismu

 

 1.8. 2019 , Autor: Václav Umlauf      Časopis Spiegel Der programmierte Massenmord napsal o nerozborném přátelství prezidenta firmy IBM Watsona k velkému vůdci německého národa. Jeho fotografie s Hitlerem najdete v článku, který komentuje knihu Edwina Blacka.

        Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4178-Uzav%C5%99eny-kruh-korporatniho-fa%C5%A1ismu

 

Nepiš to jméno! Facebook ovládla politická cenzura

 

 1. srpen 2019 | Eva Svobodová     Politická cenzura o něm vymazává informace několik let zpátky - to je  Tommy Robinson. A víte, jak se říká systému, ve kterém spolupracují korporace s vládami a nadstátními politickými organizacemi na ovládání lidí? Fašismus. Korporátní fašismus.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura.html

 

Není zločin jako zločin: Porušování ústavy

 

je u nás dávno běžnou praxí.

 

29. 7. 2019     Alena Vitásková     Selektivní, elitářské hodnocení možných trestných činů v oblasti jmenování státem placených činitelů je v demokratické zemi pozoruhodné. Porušování Listiny práv a svobod a Ústavy České republiky se stalo v mnoha směrech běžnou praxí, stejně jako je účelové stíhání a tím mrhání veřejnými financemi. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4560-neni-zlocin-jako-zlocin-porusovani-ustavy-je-u-nas-davno-beznou-praxi-v-cem-maji-babis-s-benesovou-pravdu-kauzy-nedavne-doby-komicky-pokus-o-ustavni-zalobu-na-prezidenta-padni-komu-padni-ne-na-koho-ti-ukazem.htm

 

Rozhovor Haló novin s politologem profesorem Oskarem Krejčím

29.7. 2019      Pro širokou síť těch, co spolu mluví, jsou penězotoky totéž jako svoboda. Kapitalismus je založen na boji o zisk. Problém je v tom, že řada právních norem – úmyslně, či nechtěně – umožňuje nemravné podnikání.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51536863

 

Evropské armády se rychle zmenšují: Nejsou lidi!

 

 28. července 2019  Evropská mladistvá populace se i přes přistěhovalectví totiž drasticky zmenšuje. Bez změny v rodinné politice, bez zdravější věkové pyramidy s více mladými lidmi nelze odvrátit demografický kolaps evropské bezpečnostní struktury.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/evropske-armady-se-rychle-zmensuji-nejsou-lidi/

 

Hlasová umělá inteligence: Začátek omezování lidského myšlení

 

 29.7.2019 , Makia Freeman      Algoritmy zakotvené v jakékoli specifické umělé inteligenci budou vždy nutně odrážet světonázor, předsudky a omezení programátorů. Nevěřte falešným slibům korporací Big Tech - nejen, že budete hodně zklamaní, ale také budete kráčet po cestě, vedoucí k zotročení, neboť vaše vnímání toho, jaký je život a kdo jste vy, bude redukováno.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7976-hlasova-umela-inteligence-zacatek-omezovani-lidskeho-mysleni.htm

 

Několik poznámek k části výroční zprávy NCOZ

 

 28.7.2019 Vladimír Pelc     Podle Centrály jsou tzv. alternativní média, čili všechna, která nejsou mainstreamovými sdělovacími prostředky, potenciálně nebo aktuálně extrémistická či dokonce teroristická. Takové hodnocení je politicky militantní, nepravdivé.

          Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-poznamek-k-casti-vyrocni-zpravy-ncoz

 

Vysokoteplotní reaktor MHR-100

 

 7.5. 2019 by admin     Trendem posledních jsou reaktory, které vynikají vyšší účinností a bezpečností, kratší dobou výstavby či uzavřeným palivovým cyklem a se zapojením do vodíkového hospodářství. Je jím i ruský Modular Helium Reactor, který vyvíjí společnost Rosatom.

          Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/05/vysokoteplotni-reaktor-mhr-100/

 ( Poznámka správce:  Zítřek světové energetiky patří „vodíkovému hospodářství“ (jeho předstupněm je rozšiřující se využívání zemního plynu). Vodík, jako hlavní používaný zdroj energie, bude zcela určitě ve velkém množství a lacino vyráběn tepelným rozkladem vody  v desítkách - stovkách – jaderných reaktorů podobného typu.

     Je příznačné, že v tomto zásadním technologicko-civilizačním kroku drží prvenství Ruská federace. )

 

Čaputová vysvětluj!

28.7. 2019     Mistrík odstoupil z prezidentské kampaně ve prospěch Čaputové. „Jen idiot by věřil, že vysolil půl milionu jen kvůli Zuzančinému novému účesu,“. A nakonec se peníze opravdu objevily. Mistríkovu firmu totiž koupila za přemrštěnou cenu jedna z největších amerických korporací Thermo Fisher Scientific.

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2293-%C4%8Daputov%C3%A1-vysv%C4%9Btluj

 

Francie, Rusko a mozek

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29. 07. 2019     Lidský mozek má tu nepříjemnou vlastnost, že pokud narazíme na fakta, která nejdou dohromady s dosavadním obrazem světa, tak ta fakta prostě vygumuje.  Česká televize, Aktuálně, Český rozhlas, Seznam… a mnoho dalších médií už fakticky ztratilo zpravodajské ambice. Zůstala jen propaganda.

          Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228669

 

Jenom Václav Klaus mladší jako jediný poslanec ve sněmovně se postavil proti drakonické novele zákona o tajných službách! 

( Spousta keců a skutek utek )

 23.7. 2019     Novela se týká BIS, Vojenského zpravodajství a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Když v demokratické společnosti někdo posiluje pravomoci tajných služeb nebo policie, je to pokaždé neklamné znamení úpadku svobod.

          Odkaz:   https://aeronet.cz/news/spd-spousta-kecu-zadne-koule-jenom-vaclav-klaus-mladsi-jako-jediny-poslanec-ve-snemovne-se-postavil-proti-drakonicke-novele-zakona-o-tajnych-sluzbach-spd-se-pripojila-k-demobloku/

 

Největší sucha v ČR a jejich příčiny

 

27.8. 2018      V období let 1000-1500 nastalo 22 intervalů po sobě následujících suchých let. Mezi lety 1500-1800 bylo těchto intervalů 13. Extrémně suché periody se v našich podmínkách objevovaly vždy a jsou tedy v souladu s variabilitou klimatu.

          Odkaz:   https://pocasimeteoaktuality.wordpress.com/2018/08/27/nejvetsi-sucha-v-cr-a-jejich-priciny/

 

Vzdělaný a nevzdělaný čili urozený a neurozený

 

 Jan Kadubec • 28. července 2019     Naše školství bylo po roce 1948 oproti prvorepublikovému radikálně změněno a dle mého názoru ty změny byly vysoce kladné. Počty našich novodobých elit jsou procentuálně naprosto stejné jako počty středověkých feudálů. Stejné procento je i robotujících.

          Odkaz:   http://outsidermedia.cz/vzdelany-a-nevzdelany-cili-urozeny-a-neurozeny/

 

Soukromí exekutoři? To je jako privatizovat soudnictví…

 

26.7. 2019     „Peníze hýbou světem i státem. Státní pokladna je děravá jako cedník i proto, že naši politici prodali, co mohli, nadnárodním firmám. To, jak u nás probíhají exekuce, kdy není cílem vymoci dluh s přiměřenou odměnou, ale oškubat lidi jako kuřata. Reforma EU je podle pana Doležala zcela nemožná „Pokud bude reforma, tak směrem opačným, k větší unifikaci.“  

          Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/soukromi-exekutori-to-je-jako-privatizovat-soudnictvi/

 

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

 

27. července 2019 ,  Na sjezdu nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD, TOP 09 a dalších stran, poblíž v tzv. českém koutku řečnili i bývalí ministři Bělobrádek a Herman.

          Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/na-sudetonemeckem-srazu-bylo-podle-hermana-10-lidi-z-ceska/

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 

 26.7.2019    Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států.

          Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout.html

 

Co se tedy opravdu stalo na Krymu na jaře 1944?

 

 26. 7. 2019 , Alexandr Něukropnyj     Krymští Tataři byli do zločinů hitlerovců plně zapojeni v řadách karatelů, policistů a strážců v táborech, zrádně sloužících okupantům. Stalin a Berija je nezničili, ale naopak zachránili. Co by se asi dělo poté, co se veteráni vrátili z války, kdyby se dozvěděli, co se v jejich domovech v době okupace dělo? Stěží by se omezili na „slovní pokárání“ zrádců…

    Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/co-se-tedy-opravdu-stalo-na-krymu-na.html

 

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

 

 27. července 2019 ,  Podle analytika Lutfi Özşahina je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“. „Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku

    Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecky-analytik-nato-pripravuje-okupaci-turecka/

 

Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy

 

 můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v

 

podněcování terorismu!

 

  25.7. 2019     Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři!  Alternativa je tady právě od toho, aby předkládala společnosti alternativní pohledy na domácí a světové politické události

    Odkaz:   https://aeronet.cz/news/podle-vyrocni-zpravy-ncoz-se-ctenim-a-sirenim-clanku-z-alternativy-muzete-stat-spolupachatelem-v-organizovanem-zlocinu-a-v-podnecovani-terorismu-neuveritelne-vyroky-elitnich-dustojniku-policie/

 

Proč Putin „nic nedělá“

prezidentská politika ve smyslu základních strategií

 15.7. 2019 ,  Мichail Chazin     „Nelze bojovat na dvou frontách“Buď se musíte nejprve vypořádat s vnější frontou, a teprve poté se dostane na vnitřní , nebo naopak (jako Stalin). Je třeba nepřipustit situaci v zemi kdy by došlo ke spojení všech liberálních skupin, a pokud situace dojde k nové „Jaltě“ , na vnější frontě bude vše v pořádku, pak bude možné zabývat se vnitřní frontou.

      Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/pochemu_putin_nichego_ne_delaet

     Celý překlad:      Proc-Putin.doc

 

Čína a India – nový giganti prieskumu vesmíru?

 

 Andrea Lopatková  Čína veľmi rýchlo rozvíja svoj národný vesmírny program a navrhuje meteorologické, telekomunikačné a navigačné satelity spolu s technológiami na prieskum Mesiaca. Uvítala úspešné spustenie jej druhej lunárnej prieskumnej misie Chandrayaan-2, a je pripravená spoločne preskúmať Mesiac s Indiou.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/cina-india-novy-giganti-prieskumu-vesmiru/1832776

 

Ekonomka: Zaostáváme, politici lidem lhali, hrozby před

 

námi jsoustrašně velké. Je tu socialismus pro VIP

 

 15.7. 2019 , Čestmír Strakatý , Prostor X: Rozhovor s Ilonou Švihlíkovou     Česká ekonomika se musí změnit, jinak bude mít problémy. Je závislá na okolních státech a většina firem je v podřízeném postavení

      Odkaz:   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/96428/ekonomka-zaostavame-politici-lidem-lhali-hrozby-pred-nami-jsou-strasne-velke-je-tu-socialismus-pro-vyvolene.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Čekání na Godota

 

 25.7.2019 , Jaroslav Tichý     Není trvale možné vystačit si vůči globálním silám reprezentovaným navenek bruselským (či německým) vedením EU nám typickým švejkováním - nemůžeme vyhrát, budeme-li nadále hrát podle pravidel soupeře.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7973-cekani-na-godota.htm

 

Snění časů Mikuláše II., železnice spojí Moskvu a Jakutsko

 

25.07.2019     V sobotu začne přeprava osob po Amurojakutské železniční trati, která přes Transsibiřskou magistrálu spojí Moskvu a Jakutsko. Posledních skoro 400 kilometrů bylo dobudováno až teď.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019072510410290-sneni-casu-mikulase-ii-zeleznice-spoji-moskvu-a-jakutsko/

 

Systém je zamrzlý: Proč vlády nic nedělají?

25. 7. 2019 , Michail Chazin poukazuje na hlubokou zakořeněnost našeho současného liberálně elitářského systému. Ale zástupci liberálních elit nebudou dělat nic. Je nutné čekat na okamžik, až se celý svět ocitne v troskách?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4553-system-je-zamrzly-proc-vlady-nic-nedelaji-politici-balzamuji-mrtvolu-kavarnam-to-vyhovuje-priklad-domaciho-potrubi-jak-svrhnout-monopol-30-let-beze-smyslu-a-ideji-putin-trump-i-si-tinpching-jdou-proti.htm

 

Unikátní ruská chudoba

 

 25.7.2019 , Poslanec Dumy Oleg Smolin (KSRF) ve svém článku poukazuje problémy aktuální sociální a hospodářské situace v Ruské federaci. Rusko potřebuje novou hospodářskou a sociální politiku. Novou industrializaci, sppravedlivější přerozdělování, zvyšování vkladů do lidí.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/25/unikatni-ruska-chudoba/

 

Otevřený dopis předsedovi vlády, Ing. Andrejovi Babišovi


V Praze, dne 23.7. 2019   
Prolamováním Dekretů prezidenta republiky dochází k zásadnímu podkopávání naší státnosti!!! Pane předsedo vlády, žádáme Vás o rozhodné odsouzení tohoto jednání českého soudu, o vyvolání zákonodárné iniciativy, aby byly v budoucnosti znemožněny podobné vlastizrádné skutky.

Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

     Celý text:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Ursula von der Leyen znovu předestřela

 

vizi Spojených států evropských

 

 19.7. 2019       Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států. Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ursula-von-der-leyen-znovu-predestrela-vizi-spojenych-statu-evropskych-na-vecirku-po-schvaleni-do-pozice-sefky-evropske-komise-sondovala-mezi-spickami-evropskych-byrokratu-podporu-pro-vizi/

 

O čekání na politickou stranu

 

 23.7. 2019 , Eva Hrindová      Ideální politická strana dovede reagovat na politické dění. Její lidé  rostou na konfliktech a problémech, které jsou nuceni řešit. Dokáže jasně dát najevo svůj postoj k EU – třeba.

V tomto ohledu je na celé opozici pusto a prázdno.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228237

 

 

Pravá Wonder Woman nosila hedvábné punčochy

 

a likvidovala nacisty ve Francii

 

 23.7. 2019 , Jmenovala se Nancy Wake. Narodila se na Novém Zélandu a provdala se za francouzského průmyslníka Henriho Fiocca. Začala pracovat jako kurýr pro francouzské hnutí odporu. Díky mnoha vyznamenáním od Britů a Francouzů, byla pravděpodobně nejvíce vyznamenanou ženou 2. světové války.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/prava-wonder-woman-nosila-hedvabne-puncochy-a-likvidovala-nacisty-ve-francii-1404060845.html

 

Kdo je chudý a kdo bohatý

 

 22.7.2019 Oskar Krejčí     Dolarových milionářů je prý ve světě, kde žije více než 7,6 miliardy lidí, něco málo přes 18 milionů. Nejvíce jich je v Severní Americe (15,1 milionů milionářů); hodně vzdáleně druhá je západní Evropa (2,9 milionů milionářů), nejméně jich je v Evropě východní (0,1 milionu milionářů).

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/22/kdo-je-chudy-a-kdo-bohaty/

 

TEORIE DNEŠKA: Co dělat a čím začít?/252

 

 21.7.2019     Hlavní příčina je v tom, že se velké množství těch, kteří se na pokusy vytvoření platformy, ze které vzejde srozumitelná, perspektivní a realistická vize přilepí, řídí falešnými motivy. Projeví se to ve snadnosti, se kterou se dají koupit. Na cestě ke konkrétnosti pochopení toho, o co jde, nejsou žádná omezení. I společenskou realitu lze poznávat stále plněji, přesněji, konkrétněji, zejména z hlediska toho, kdo a jak je schopen věci reálně měnit.

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7019-teorie-dneska-co-delat-a-cim-zacit-252.html

 

Bašta: Když je sucho, můžete stavět rybníky nebo upalovat čarodějnice

 

 21. července 2019 , Jaroslav Bašta   Společnost se v průběhu 16. století musela vypořádat se stejnými problémy jako my dnes – klima se změnilo a stalo se extrémně teplým a suchým. Vysychaly řeky, hořely dokonce i říční břehy a rašeliniště.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/bastakdyz-je-sucho-muzete-stavet-rybniky-nebo-upalovat-carodejnice/highlightSearch=basta/

 

Radim Fiala odhalil nástroj, kterým chce EU

 

trestat a vydírat neposlušné státy

 

 21. července 2019     V roce 2020 má v rámci EU vzniknout Úřad evropského veřejného žalobce EPPO. To je jasné porušení národní suverenity,“ uvádí Fiala. „Celé to je jen mezikrok k vytvoření federálního vyšetřovacího, policejního i soudního systému,“ napsal Radim Fiala.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019072110390687-radim-fiala-odhalil-nastroj-kterym-chce-eu-trestat-a-vydirat-neposlusne-staty/

 

Americké zdravotnictví zabíjí lidi

 

 21.7.2019 VSa      Tim Harford pro Financial Times: Vážná nemoc znamená prostě bankrot. V porovnání s dalšími vyspělými zeměmi, píše Harford, jsou USA na konci žebříčku ve věku dožití, úmrtnosti dětí, těhotenství v mladém věku, úmrtnosti související s drogami, v obezitě, srdečních i plicních chorobách.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/21/americke-zdravotnictvi-zabiji-lidi/

 

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé

aktivity ministra a velvyslance.

18. 7. 2019 , Jiří Kobza     a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4542-bratrickovani-s-landsmansaftem-znepokojive-aktivity-ministra-a-velvyslance-za-zady-ceske-vlady-i-prezidenta-presto-pry-jejich-jmenem-bude-pristi-sjezd-zde-ktere-strany-si-s-nimi-notuji-lieber-freund-berndt.htm

 

Reportáž z Ruska: Putin je pro Rusy druhý tatíček Masaryk

 

a pouze se bojí, že je NATO začne bombardovat jako Jugoslávii

 

Zveřejněno: 20. 7. 2019      Rusko je někde jinde, než v bídě a zoufalství. Rusové žijí jiným životem a Evropa je jim ukradená, nebo někteří mají starost, jestli někomu v Evropě opět nehrábne a na Rusko nezaútočí. Pokud přijedete do Ruska, přímo do hlavy vás praští jiný svět: obrovská výstavba moderních dálnic, obrovské množství nových bytů. To, co my uděláme za deset let, v poměru obyvatel to Rusové udělají za rok.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii

 

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

19.7. 2019 | afinabul |  Ponerológia     Úspěšnost těchto technik dále závisí na dostatečně servilních a plně spolupracujících médiích a na patřičné bezbarvosti opozičních stran

.     Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1907/sedmnact-zpusobu-jak-potlacit-pravdu

     Celý text:      Sedmnact-zpusobu.doc

 

"Na místo popravy je naháněli v kolonách"

19. 7. 2019 , Vladimír Smirnov,... Podle předběžných údajů bylo v bojích o získání Vilniusu od 7. do 13. července našimi vojáky zničeno 7000 nepřátelských vojáků a důstojníků. Byl zveřejněn spis o činnosti zařízení Baza v blízkosti Vilniusu, v němž bylo za tři roky zabito přes 200 tisíc lidí.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/na-misto-popravy-je-nahaneli-v-kolonach.html

 

G20: Triumf Putina a ještě něco

o výsledcích summitu G20 v Ósace

 3. července 2019, Aleksandr Nagornyj, Nikolaj Koňkov     V předvečer cesty do Japonska poskytl ruský prezident, jak je známo, rozhovor redaktorům britských Financial Times, ve kterých věnoval zvláštní pozornost tématu „smrti liberalismu“. Putin nyní může být vnímán jako „zvěstovatel světové post-liberální revoluce“.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/g20_triumf_putina_i_koe-chto_eshyo

     Celý překlad:      G20-Triumf.doc

 

Stanislav A. Hošek: Selhání zakladatelů České republiky

19.7.2019     Před volbami poslanců v tehdejší České a Slovenské Federativní republice, které se uskutečnily v polovině roku 1992, neměla žádná česká politická strana ve svém programu rozdělení československého státu. Na takový čin neměli, především poslanci Federálního shromáždění, absolutně žádnou legitimitu.  Pokud by byli skutečně odpovědnými politiky, demokratického smýšlení a chování, měli pouze vyhlásit prozatímní ustavující zákon nového státu.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-selhani-zakladatelu-ceske-republiky

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

 

 19. července 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,lemonde,foto:arch.)      Každý rok je více než 300.000 Američanů postiženo lymskou boreliózou přenášenou klíšťaty. Člen Sněmovny reprezentantů ze státu New Jersey, republikán Chris Smith, se rozhodl navrhnout vyšetřování poté, co četl v několika knihách a článcích spekulace o pokusech americké vlády proměnit klíšťata v biologické zbraně.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

 

Politológ Sergej Markov: „Zostrelenie malajzijského

 

Boeingu v roku 2014 zapríčinila skupina vysokopos