STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

     Starší články před r. 2020 :      http://www.conematevedet.cz/Bylo-do-2019.htm

 

 

 

Osvobození znemožnilo „konečné řešení české otázky“ v koncepci R. Heydricha  (RETRO)

 

 8.5. 2015 , Ivo Šebestík     V Dějinách českého státu v dokumentech, vydaných v Praze v roce 1994, se nachází dokument, který by Češi, Moravané a Slezané měli číst velmi pozorně v každém období svých dějin. Měli by jej číst jako memento, jako výstrahu před lidmi, kteří jsou kdykoliv připraveni převrátit smysl historických událostí při naplňování osobních ambicí, z hlouposti, nevzdělanosti či fanatismu.   Z projevu R. Heydricha v Praze, v říjnu 1941 :   “Tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat…“

Heydrichův projev vložil do své nedávno vydané knihy také lékař zabývající se nejrůznějšími aspekty lidského chování František Koukolík. Kniha se jmenuje „Češi – Proč jsme, kdo jsme – a jak dál“. Projev Heydricha je i v této knize důležitým upozorněním na aktuální skutečnost, že pro národní existenci nestačí „mít se jen dobře“. Že „mít se jen dobře“ ještě neznamená být respektován a mít váhu v mezinárodním prostoru. Národní svébytnost může být vyměněna za holé přežití, ale také za mísu šošovice, a nakonec ztracena, pokud se národ a jeho přední činitelé nejsou schopni či ochotni dopracovat ke koncepci především své vnitřní svéprávnosti.

 

    Zdroj:     http://altpress.cz/osvobozeni-znemoznilo-konecne-reseni-ceske-otazky-v-koncepci-r-heydricha/

    Celý text:    Kon-res.doc

 

 

 

Rozlišovať medzi realitou a fikciou

 

 6.5.2022 , Eduard Chmelár     Spravodajské hry plné dezinformácií, krutá televízna show.  V týchto vojnových časoch je nevyhnutné prestať hrať Zelenského show a vrátiť sa k našim štátnym záujmom. Je mi jasné, že Ukrajina sa tak správa preto, lebo jej stoja za chrbtom Spojené štáty, tak napína svaly a šteká ako čivava s ampliónom. Ale je najvyšší čas povedať, že takto sa k nám správať nikto nebude a že si vyprosíme tento tón.

     Pokiaľ ide o Zelenského, ten chlap si vymýšľa, až sa mu z úst práši. Každý, kto videl tento rozhovor ruského prezidenta s generálnym tajomníkom OSN v Moskve https://www.facebook.com/109985208368195/videos/732567351232803 , musel pochopiť, že koridor vyjednala Organizácia spojených národov, konkrétne jej generálny tajomník Antonio Guterres – nie ukrajinský prezident. Skrátka, obraz tejto vojny, ktorú vidíme v médiách, je jedna veľká fikcia. Nedozvieme sa o nej ani toľko, čo kedysi o vojnách v Iraku zo CNN, sú to spravodajské hry plné dezinformácií, je to krutá televízna show, v ktorej nielen pasívni diváci, ale aj médiá a politici prestali rozlišovať medzi realitou a fikciou. Ale ak sa nebudeme usilovať rozoznávať tú hranicu, nemôžeme presne určiť ani naše štátne záujmy. A práve k nim by sme sa mali vrátiť.

 

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/eduard-chmelar-rozlisovat-medzi-realitou-fikciou

    Celý text:    Chmelar-rozlisovat.doc

 

 

VĚTŠINA SVĚTA STOJÍ S RUSKEM PROTI USA

 

5. května 2022     V roce 2014 došlo ke dvěma zásadním událostem, které vedly k současnému konfliktu na Ukrajině, píše se v článku na webu unz.com. Prvním, všem známým, byl převrat na Ukrajině, při kterém byla na pokyn Spojených států a za asistence neonacistických prvků svržena demokraticky zvolená vláda. Krátce nato byly nově dosazenou ukrajinskou vládou vypáleny první výstřely v současné válce na region Donbasu. Druhá stěžejní událost roku 2014 byla v západních mainstreamových médiích méně vnímaná a ve skutečnosti jen zřídka zmiňovaná. V listopadu téhož roku podle MMF překonal čínský HDP HDP USA v paritě kupní síly (PPP HDP). Ruská akce na Ukrajině představuje z jednoho úhlu pohledu rozhodující odklon od nepřátelského Západu k dynamičtějšímu Východu a globálnímu Jihu.

     Na Západě slyšíme, že Rusko je „izolováno ve světě“ v důsledku krize na Ukrajině. Pokud se mluví o eurovazalských státech a anglosféře, je to pravda. Ale vezmeme-li v úvahu lidstvo jako celek a mezi rostoucími ekonomikami světa, jsou to USA, kdo stojí izolovaně. Ze 195 zemí jen 30 dodrželo americké sankce vůči Rusku. To znamená, že asi 165 zemí světa se odmítlo připojit k sankcím. Tyto země představují zdaleka většinu světové populace. Většina Afriky, Latinské Ameriky (včetně Mexika a Brazílie), východní Asie (kromě Japonska, Jižní Koreje, obě okupované americkými vojáky, a tudíž nesuverénní, Singapur a odpadlá čínská provincie Tchaj-wan) odmítly. (Samotná Indie a Čína představují 35 % lidstva.)

 

    Zdroj:     https://cz24.news/the-unz-review-vetsina-sveta-stoji-s-ruskem-proti-usa/

    Celý text:    Vetsina-s-Ruskem.doc

 

    

Washington doufá, že díky válce na Ukrajině obnoví své velmocenské postavení


 5.5.2022 , Thierry Meyssan
      Během dvou měsíců se ruská speciální vojenská operace proti banderovcům změnila ve skutečnou válku mezi Rusy a Donbaskými lidovými republikami na jedné straně a Ukrajinci podporovanými NATO na straně druhé. Banderovci nejprve viděli své bývalé spojence z Antibolševického bloku národů (ABN) a Světové antikomunistické ligy (WACL). V roce 1983 se Liga na radu Straussova kolegy Edwarda Luttwaka důkladně proměnila. Po rozpadu SSSR se přejmenovala na Světovou ligu pro svobodu a demokracii (WLFD).
      Moskva ze své strany považuje Západ za lidi, kteří nechtějí přijmout realitu, a proto nemohou změnit své názory, dokud neprohrají. Obrací se proto pouze na Rusy a Ukrajince, kteří byli ve své dobré víře oklamané banderovci. Rusko otevírá své vojenské archivy aby ukázalo, že banderovci nikdy, naprosto nikdy nebojovali proti nacistům. Tímto způsobem převrací oficiální dějiny Ukrajiny podle Wikipedie a OUN(B). Západní tisk tato odhalení nezveřejňuje, protože by to znamenalo stavět se proti banderovcům. Navíc německé dokumenty, které Moskva rovněž odhalila, ukazují, že nacistický režim a banderovci společně vymysleli plán na vyhlazení obyvatelstva Donbasu. Tento plán, pokud nebyl realizován během druhé světové války, zná počátek realizace kyjevskými banderovci po roce 2014.

 

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/05/9134-washington-doufa-ze-diky-valce-na-ukrajine-obnovi-sve-velmocenske-postaveni.htm

    Celý text:    Washington-doufa.doc

 

 

 

Čína letos zahájí přípravu čtvrté fáze misí na průzkum Měsíce

 

25.4. 2022     Čína letos zahájí přípravu čtvrté fáze svého programu průzkumu Měsíce, řekl to v neděli (24. dubna 2022) zástupce Čínského národního vesmírného úřadu (CNSA) Wu Yanhua (Wu Jen-chua). Hlavním cílem čtvrté fáze lunárního programu je provést vědecký průzkum na jižním pólu Měsíce, aby se usnadnila výstavba základní struktury pro měsíční výzkumnou stanici v této oblasti. Wu také řekl: „V prvním kroku doufáme, že za 10 let provedeme průzkum a postavíme některá nezbytná zařízení,“ řekl. „A během 10 let po první fázi se budeme snažit vybudovat poměrně všestrannou vědeckou stanici se zapojením různých zemí.

     Na Globální konferenci o průzkumu vesmíru v červnu loňského roku Čína odhalila plán ILRS ve společném oznámení s Ruskem. Wu řekl, že v rámci budoucí stanice ILRS budou koordinovaně pracovat rovery, přistávací moduly a skákací roboty a na Měsíci bude také založena komunikační síť, jako je WiFi, která bude tuto koordinaci podporovat. Dodal, že stanice bude fungovat i jako přestupní základna pro ještě hlubší průzkum vesmíru.

 

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/society/3887/20220425/752107.html

    Celý text:    Cinsky-pruzkum.doc

 

 

Lži… a oči… Ukrajiny. Reportáž ze Lvova

 

 3. května 2022 , Brett Redmayne Titley     To, zda byl člověk skutečně vnitřně zasažen touto válkou, se ukazuje právě v očích těch, kteří v rozhovoru cestují na západ. Abram mi vyprávěl o tom, jak byl na začátku války uvězněn v Markivce, a to nikoli Rusy, ale ukrajinskou armádou (AFU), kterou opakovaně nazýval „banderovci„. Ti, kdo sledují tento seriál, vědí, co to znamená: Nacisté. Abramova žena zahynula při nevybíravém dělostřeleckém ostřelování ze strany AFU, když střela brzy ráno zasáhla obchod, kde pracovala jako prodavačka. Abram je ruský Žid. Abram se rozpovídal o dobách dávno před oranžovou revolucí. „Když jsme byli sovětští, byli jsme všichni přátelé.“ Jeho mladší bratr byl zabit, když se snažil využít humanitární koridor, který nevytvořila AFU, ale Rusové. Řekl mu to kamarád soused. Abram vyprávěl, že z oken svého domu viděl vojáky AFU, jak kopou miny do silnic, aby zabránili lidem opustit jeho město.

     Média v Polsku i na Ukrajině záměrně zamlžují válečnou realitu. Lvov byl zasažen ruskými raketami, ale ty se omezily na čistě vojenské cíle. Nedošlo k žádným civilním obětem, jak uvedl starosta Lvova. Zelenský, který po obrovských ztrátách zoufale potřeboval vojáky, otevřel kriminály na západní Ukrajině a následně je vyzbrojil. Mnozí místo toho obrátili své zbraně a nově nabytou svobodu k Západu, aby získali novou kriminální příležitost. Většina uprchlíků, s výjimkou těch z Kyjeva, utekla kvůli podněcovanému strachu, nikoliv kvůli přímému konfliktu.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/brett-redmayne-titley-lzi-a-oci-ukrajiny-reportaz-ze-lvova/

    Celý text:    Reportaz-ze-Lvova.doc

 

 

V závětří ukrajinské krize: Český stát bude potichu zardoušen a pohřben.

 

 2. 5. 2022 , Pavel Kopecký      přináší zprávu "neznámé autorky" o blížícím se tichém převratu, jenž - jako vrchol salámové metody probíhající už roky bez většího zájmu české veřejnosti - přemění EU definitivně v koncentrák a odzvoní hrana národním státům. Výrok jednoho z nejzarytějších bruselských totalitářů, Holanďana Guye Verhofstadta. ... Ten se nadšeně raduje z počinů EU jen v posledních měsících, kdy je pozornost Evropanů upřena úplně jinam. Tento eurofašista prohlásil:   „Konference o budoucnosti Evropy schválila radikální reformu EU: konec jednomyslnosti, zrušení veta, zahájení společných ozbrojených sil Unie, nadnárodní kandidátní listiny a mnoho dalších reforem…“

     Je spousta dalších šíleností, které si již schválili nebo ke schválení připravují (například politická výchova uvědomělých euroobčanů již od školky, zvláštní práva LGBTQI v celé EU, zelený úděl,  zavedení povinného očkování v součinnosti s WHO, popírači globálního oteplování by neměli kandidovat do EU, apod…). Kroky EU plně souzní s plány WEF a Agendy 2030 a jistě budou pokračovat přesně tím směrem, který má dospět do stavu, kdy „plebs“ nic nevlastní, vše se sdílí a globalisté jsou šťastni.

 

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6442-v-zavetri-ukrajinske-krize-cesky-stat-bude-potichu-zardousen-a-pohrben-jiz-brzy-vse-dojednano-konec-veta-jak-volit-jednotna-kandidatka-bruselske-narodni-fronty-povinne-ockovani-naridi-who-opravdu-je-to-vetsine-jedno.htm

    Celý text:    Stat-pohrben.doc

 

 

U Slavjansku byly nalezeny stovky těl s odříznutými vnitřními orgány (RETRO)

 

 26. červen 2014 |  Jana Karásková

Slavjanské milice během noční průzkumné operace v oblasti, která je pod kontrolou Ukrajinské armády a bojovníků Národní gardy, se našlo asi 180 mrtvých těl s vykuchanými břichy. Jen o kousek dál, v blízkosti hřbitova Svaté Trojice, našli dalších 300 těl – nebyla pohřbena a měla rozpáraná břicha bez vnitřních orgánů. v Donbasu, kromě žoldáků „soukromých vojenských společností“ a ukrajinské zahraniční armády se objevili i lékaři se speciálním vybavením. Orgány jsou odstraněny z těl mrtvých a dokonce i vážně zraněných vojáků.

 Zajímavé údaje pochází z nemocnic, kde jsou ranění vojáci Ukrajinské armády a Národní gardy „, kteří patří k Pravému sektoru.“ V těchto nemocnicích jsou noví specialisté – chirurgové, většina z nich – cizinci. Ale hlavní zvláštností je, že s vážně zraněným vojáky Národní gardy a pravidelné armády dělají navíc analýzy, které nejsou nezbytné pro léčbu přijatých zraněných a jsou odesíláni do do Kyjeva a Dněpropetrovsku, přičemž v průvodní dokumentaci se uvádí specifické údaje o pacientových orgánech. Je vysoce pravděpodobné, že někteří stoupenci evropské integrace budou v Evropě dříve, ale po částech.

 

    Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/evropa/u-slavjansku-byly-nalezeny-stovky-tel-s-odriznutymi-vnitrnimi-organy.html

    Celý text:    Obchod-organy.doc

 

 

 

Šéf OSN Guterrés a celý Západ v šoku

 

 29. 4. 2022 , Igor Pšeničnikov      Do hlavního města údajně napadené země cestují proudy politických turistů, dojednávají další dodávky jak dávno nepoužitelného šrotu, tak vyspělých zbraní, které mají jediné „poslání“: Rukama kyjevského režimu zaútočit na ruské vnitrozemí – a spustit plnohodnotné přepadení Ruska. Dalším z turistů v Kyjevě byl včera generální tajemník OSN António Guterres. Vydal se tam z Moskvy, kde orodoval za propuštění hrdlořezů skrývajících se dosud v podzemí železáren v Mariupolu.

     V kobce závodu Azovstal jsou kromě hrdlořezů nacistického pluku Azov blokováni i zahraniční vojáci. Jsou to jen žoldáci? Vojenští instruktoři NATO? Američané, Britové a jejich spojenci v NATO nemohou dovolit, aby blokovaní padli do ruských rukou. Museli by také říci, co dělali v Mariupolu a konkrétně v Azovstalu, kde „pracovali“ dávno před zahájením Speciální operace. Vojáci, kteří se vzdali  poblíž Azovstalu, uvedli, že do Mariopolu byla dodána jaderná hlavice nebo alespoň "špinavá jaderná nálož“ k útoku na Rusko. Do Charkova prý dorazila z Německa přes Estonsko 22. února, dva dny před zahájením speciální operace. Velení Ruské federace bylo varováno tajnou službou.

 

    Zdroj: https://protiproud.info/politika/6437-sef-osn-guterres-a-cely-zapad-v-soku-ve-valce-se-strili-co-je-v-kobkach-azovstalu-za-poklady-kanadsky-ci-americky-general-spinava-jaderna-naloz-putin-nic-neslibil-koridory-pro-skutecne-civilisty-jsou-otevrene-rekl.htm

    Celý text:    Guteres-v-soku.doc

 

 

 

K osmému výročí Oděského masakru

 

 Dne 2. května 2014 došlo v Oděse k hrůzné události, která dodnes nebyla oficiálně ukrajinskou vládou vyšetřena a dokonce není ani znám počet obětí. Jisté je, že mnoho desítek lidí bylo brutálně zavražděno.

     Bývalý disident a bezpečnostní expert Jan Schneider (7.5. 2021) :   V době, kdy jsou poměrně drakonicky trestány kriminální činy, spočívající v podpoře terorismu, táži se – a budu se tázat opakovaně, bude-li to nutné – jak se státní zastupitelství vypořádalo z trestněprávního hlediska s výrokem „diplomata“ Václava Bartušky z 24. května 2015, kdy se v rozhovoru pro web <neovlivni.cz> tento „zvláštní velvyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti“ vyjádřil k dění na Ukrajině takto: „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.“    Kladu též veřejně dotaz bývalému ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi, proč Bartušku za tento výrok pokáral, ale neodvolal?“ 

 

    Zdroj:   http://www.novarepublika.cz/2021/05/jan-schneider-k-sedmemu-vyroci-odeskeho.html

    Celý text:      Odesky-masakr.doc

     K tématu:     Odesa-2-5-2014.pdf

 

 

Právě teď dovolujeme svobodnému Rusku vytvořit si vlastní tábor – oddělený od našeho

 

 1. 5. 2022 Janinna      Politolog José Garzon píše pro FIGARO - Západní sankce zaměřené na izolaci Ruska svrhly stávající světový řád. Protiruské sankce zasadily globalizaci téměř smrtelnou ránu a za cíl těchto opatření označil vytěsnění Ruska z mezinárodního systému s definitivním zničením stávajícího konsensu. Ruský „tábor“ bude díky účasti Číny a dalších států silnější než ten západní.  Sankce tak přivádějí multilaterální (západní nadnárodní) trh ke kolapsu, aniž by Moskvě způsobily významné škody.

     Amerika, uvědomující si sílu svých hlavních geopolitických konkurentů, se rozhodla otestovat strategii zadržování založenou na vytváření konfliktů za účasti těchto mocností: ukrajinské krize v případě Ruska a konfliktu s Tchaj-wanem v případě Číny. Situace na Ukrajině potvrzuje, že pro Washington je výhodné opustit mezinárodní spolupráci ve prospěch staré politiky. Sankční tlak již způsobil ekonomické problémy v USA a Evropě, způsobil vážné zvýšení paliv a potravin.

 

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/figaro-prave-ted-dovolujeme-svobodnemu-rusku-vytvorit-si-vlastni-tabor-oddeleny-od-naseho/

    Celý text:    Vlastni-tabor.doc

 

 

Zabiť, zničiť, vykynožiť. Ľudia budú zbytocni.

 

 2. května 2022     O Hararim sa hovorí aj ako o kňazovi Svetového ekonomického fóra. Toto sú teda hnacie myšlienky Covidovej plandémie. Vrcholový poradca Klausa Schwaba – Yuval Noah Harari a séria jeho psychopatických výrokov ohľadom budúcnosti ľudstva :  

     „Covid je kľúčový, lebo toto je to, čo presviedča ľudí prijať, legitimizovať totálny biometrický dozor. Doteraz korporácie a vlády zbierajú údaje o tom kam ideme, s kým sa stretávame, aké filmy pozeráme. Ďalšia fáza je, že dozor ide pod našu pokožku. My skutočne získavame božské schopnosti tvorenia a ničenia, my naozaj vylepšujeme ľudí na bohov. Nikto nevie, že, čokoľvek si vyberiem buď vo voľbách, alebo v supermarkete, toto je moja slobodná vôľa, tomu je koniec!

     Veľká politická a ekonomická otázka 21. storočia bude: „načo potrebujeme ľudí?“ Alebo prinajmenšom, načo potrebujeme toľko veľa ľudí? Technológia s nástupom umelej inteligencie, urobí ľudí viac a viac ekonomicky nepotrebnými, zbytočnými. A preto tiež politicky bezmocnými. Veda nahrádza evolúciu naším inteligentným dizajnom „cloud-ov“, IBM cloud, Microsoft cloud. Toto sú nové hnacie sily evolúcie.“

 

    Zdroj: https://cz24.news/zabit-znicit-vykynozit-ludia-budu-zbytocni-hlavny-poradca-klausa-schwaba-frustrovany-gay-yuval-noah-harari-a-seria-jeho-psychopatickych-vyrokov-ohladom-buducnosti-nenavideneho-ludstva/

    Celý text:    Ludia-zbytocni.doc

 

 

Kreml odpověděl na návrh na jednání o evakuaci Azovstalu

 

 29. 4. 2022     Myslím, že s pomocí OSN je možné zorganizovat evakuační misi. Ukrajina je na tyto kroky připravena,“ citovala agentura TASS Zelenského. Zelenskij chtěl využít OSN k odblokování Azovstalu. 26. dubna jednal Putin v Moskvě s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem. 

     Ruský vůdce řekl, že civilisté, pokud jsou na území Azovstalu, mohou odejít a ukrajinská armáda je povinna je propustit. Jak poznamenal prezident Ruské federace, ruské humanitární koridory jsou funkční a z Mariupolu už jimi odešlo 130-140 tisíc lidí. Dodal, že pokud jsou na Azovstalu stále civilisté, pak držet je jako lidské štíty je zločinem ze strany Kyjeva. Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov zdůraznil, že Kreml to nevidí jako téma pro jednání, protože Vladimir Putin jasně nastínil svůj postoj k této otázce. „Prezident řekl zcela jasně – civilisté mohou vyjít ven a odejít jakýmkoli směrem. Vojáci musí složit zbraně a také vyjít ven. Jejich život bude ušetřen,“ citovala agentura TASS mluvčího Kremlu.

 

    Zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/kreml-odpovedel-na-navrh-na-jednani-o-evakuaci-azovstalu/

    Celý text:    Jednani-o-evakuaci.doc

 

 

Párty je u konce? Vakcína Covid-19 od Biontech nejspíš nesplňuje kritéria pro trvalé použití

 

29. 4. 2022 Janinna      Wallstreet-online zprávy: Společnost Biontech musela přiznat, že její vakcína pravděpodobně nesplňuje kritéria pro trvalé schválení. Biontech byl nucen přiznat, že jeho vakcína nemusí splňovat kritéria pro trvalé schválení. Ze zprávy:  „Možná nejsme schopni prokázat dostatečnou účinnost nebo bezpečnost naší vakcíny proti COVID-19 a/nebo specifické formulace pro jednotlivé varianty, abychom získali trvalé schválení regulačními orgány ve Spojených státech, Spojeném království, Evropské unii nebo jiných zemích, kde byla vakcína schválena pro nouzové použití, nebo obdržela podmíněné schválení.“

     Poté, co byly stovky milionů lidí po celém světě očkovány látkou, která měla pouze nouzové schválení (jako všechny ostatní vakcíny proti koronaviru), je nyní evidentní, že tito „očkovaní“ byli podrobeni globálnímu terénnímu testu s nejistým výsledkem. Toto očkování bylo politicky nařízeno, prosazováno celosvětovou propagandou, psychickým nátlakem a v některých případech i donucovacími prostředky. Corona politika se ukázala být nebezpečnější než virus. To je skutečná nemoc, se kterou je třeba bojovat! Nejde o pouhé selhání, ale o záměrnou ignoraci ze strany odpovědných.

Je nejvyšší čas tento politický postoj prozkoumat a vyvodit závěry, aby se něco podobného neopakovalo.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/party-je-u-konce-vakcina-covid-19-od-biontech-nejspis-neziska-schvaleni-pro-trvale-pouziti/?attempt=1

    Celý text:    Party-u-konce.doc

 

 

Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku.

 

 28. 4. 2022 , Finian Cunningham      upozorňuje, že americká válečná agenda je od počátku zaměřena na napadení Ruska - a nyní to USA již nejen otevřeně přiznávají, ale začínají i jednat... Jsme ve třetí světové válce, aniž si toho kdo všiml. Jakmile taková válka začně, je především nebezpečí, že se stane nukleární. V sázce je budoucnost celé planety. Neexistuje žádná diplomatická vůle Washingtonu a jeho spojenců řešit pozadí konfliktu na Ukrajině - dlouhodobé obavy Ruska o jeho vlastní bezpečnost.

     Moskva měla pravdu. Tento týden uspořádaly Spojené státy ve svém evropském velitelském středisku na letecké základně Ramstein v Německu něco, co lze nazvat pouze válečnou konferencí. Americký ministr obrany Lloyd Austin v Ramsteinu prohlásil, že američtí spojenci nyní otevřeně využívají příležitosti k „oslabení Ruska“ a jejich cílem je změna režimu v Moskvě tak, jak se o tom "prořekl" minulý měsíc americký prezident Biden ve svém varšavském projevu. Nyní už USA otevřeně daly najevo, že vedou válku proti Rusku - a Ukrajina je pouze aktuálním bojištěm.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6435-uz-neni-pochyb-nato-pod-vedenim-usa-vyhlasilo-rusku-valku-osm-roku-priprav-britove-jiz-otevrene-napadneme-ted-ruske-vnitrozemi-ukrajinskyma-rukama-donuti-ti-silenci-putina-pouzit-jaderne-zbrane-lze-jeste-odvratit-katastrofu.htm

    Celý text:    Nato-vyhlasilo.doc

 

 

 

Kyjevští „karatelé“ vyjímali orgány z živých lidí kvůli prodeji do Německa   (RETRO)

 

 8.7. 2014     Na internetu se probírají údaje zjištěné při hacknutí facebookového účtu bývalého advokáta Julie Tymošenko - Sergeje Vlasenko. Po otevření přístupu byla zjištěna například korespondence s německou lékařkou Olgou Wieber a velitelem jednoho z batalionů ukrajinské Národní gardy Semjonem Semjončenko. Strany projednávaly obchod s orgány.

     15. dubna, když kyjevská vláda začala kárnou operaci, si Wieber „libuje“, že aktuální akce se rozběhla dobře, klienti jsou spokojení a přibylo mnoho nových zákazníků. Podrobně vypisuje, co konkrétně je potřeba: „17 srdcí, 50 ledvin, nová játra v počtu 35 kusů, 30 slinivek, 5 plic.“ Vlasenko v odpovědi slibuje podat informaci. Wieber mu pravidelně nadává za nekvalitní dodávky, ten si na svou obranu stěžuje na těžké pracovní podmínky. V jednom takovém rozhovoru lékařka vyzývá dodavatele, aby „začal pracovat jako dřív“, to je vyjímat orgány ještě živých těžce raněných a umírajících.

 

    Zdroj:     http://www.nwoo.org/2014/07/08/kyjevsti-karatele-vyjimali-organy-z-zivych-lidi-kvuli-prodeji-do-nemecka/

    Celý text:    Organy-RETRO.doc

 

 

Nepráskám, nahlašuji: Co skrývá dezinformace, že Mariupol žádá svět o pomoc?

 

 24. 4. 2022 , Petr Hájek      poznamenává, že i z nekonečné hory mainstreamových lží lze občas vyčíst záchvěv nezamýšlené „informace“ – a jako příklad klade otázku, jaký „poklad“ se asi ukrývá v podzemí železáren Azov? Mariupol žádá svět z posledních sil o pomoc,“ hlásá titulek na Novinkách... Mariupol je plně v rukou ruských osvoboditelů Doněcké a Luhanské lidové republiky a místní domobrany. A v jedné části železáren, zatím v podzemních apartmánech, přežívá skupina asi dvou tisíc po zuby ozbrojených nacistů z Pluků Azov. Ale ani ti o záchranu nežádají „svět“, ale pouze vlády podřízené protektorátu USA – z větší části „zaparkované“ v americkém dole na (bezcenné) dolary. A to je vcelku nepatrná část světa.

     Ta skupina uvězněná v katakombách pod železárnami z nějakých důvodů patří k nejsledovanější jednotce nácků z jejich asi šedesátitisícové armády na východní Ukrajině. Centrála CIA má o ně totiž také extrémní zájem. Právě tak jako dosavadní francouzský prezident, ale i kanadské a britské tajné služby. Je prostě jasné, že v podzemí se nalézá něco „vzácného“. Kromě obvyklých živých štítů z civilního obyvatelstva, které kyjevský režim už dokonce přestal vyvracet jako dezinformace, ale tvrdí, že na ně má právo. Jeden americký generál to už vzdal a vydal se ruským jednotkám. V železárnách prostě viditelně uvízlo několik západních „es“ (či eses), která jsou pro NATO ještě mnohem cennější. A právě tak mnoho dokumentů, které mají podobnou cenu jako získané důkazy o amerických biologických laboratořích u ruských hranic či o přípravě „špinavé jaderné bomby“. Bude to ještě hodně zajímavé.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6429-nepraskam-nahlasuji-co-skryva-dezinformace-ze-mariupol-zada-svet-o-pomoc-co-se-skryva-v-podzemnich-bunkrech-o-ktere-je-takovy-zajem-skryva-neco-vladimir-putin-rozkazem-neutocit-na-nacky-prijde-happy-end.htm

    Celý text:    Zada-o-pomoc.doc

 

 

Dlouhodobá síla trhu (je) u domácích investorů

 

 20.04.2022 , Pavel Rjabov , překlad: st.hroch     Dlouhodobá síla trhu spočívá v domácích investorech. Jaký je zdroj likvidity pro veřejnost? Peněz je dost. Obyvatelstvo má v ruských bankách 21,1 bilionu v hotovosti (13,4 bilionu v rublech a 7,6 bilionu v cizí měně) a 34,7 bilionu v investicích (28 bilionů v rublech a 6,7 bilionu v cizí měně). Vzhledem k nedávným událostem se rovnováha posouvá směrem k peněžnímu trhu. Za prvé, záruky zachování počátečních investic (ve spolehlivých bankách) a za druhé plusové sazby vkladů. To vše na pozadí odmítnutí nebo snížení dividend. Dříve to bylo naopak.

     Burza se vážně zdiskreditovala. Co by mohlo situaci zvrátit? Až 4-5 bilionů rublů, které mohou přijít na trh z přeshraničních struktur napojených na vývozce komodit, kteří dříve vyváděli kapitál do zahraničí, ale nyní byli z trhu vyloučeni. Nemají jinou možnost než investovat v Rusku. Kvantitativní uvolňování v Rusku bude měkké, tím jsem si jistý. V budoucnu, jak se bude zlepšovat obchodní a dividendová jistota, bude veřejnost postupně vstupovat na akciový trh.

 

    Zdroj:     https://t.me/spydell_finance

    Celý překlad:    Sila-trhu.doc

 

 

Německý novinář Thomas Röper: Ukrajinci se vážně velmi bojí, že Rusové odejdou

 

25. dubna 2022   UKRAJINA: Německý novinář řekl, čeho se obyvatelé Melitopolu nejvíce bojí. Novinář mluvil o překrucování faktů v západních médiích. Strach pociťují právě ti, kdo podporují ruskou speciální operaci, že ruská armáda region opustí. Strach z návratu nacistických trestných praporů bude místní pronásledovat ještě dlouho. Alespoň do doby, než bude celá Ukrajina osvobozena svržením ukrajinské elity a úplnou denacifikací země. Hlavně se bojí, že Rusové odejdou a dojde k represáliím.  Což se podle mě stalo v Buči,“ řekl Röper k náladám obyvatelstva v Melitopolu.

     Chci jen uvést jeden příklad, protože Západ vždy říká – to je ruská propaganda, když říkají, že Azov a další jednotky ukrajinských jednotek používají civilisty jako „lidský štít“. Novinám řekli lidé v Záporoží, kteří přišli z Mariupolu, že nacionální prapory, „samozřejmě zdvořile“, držely pokojné obyvatele v suterénech a nacionální prapory zaujímaly pozice v bytech nad těmito sklepy. V západních médiích to zní, jako by je chránily. Promiňte, co to jako je? Jestli bojovníci zaujmou svá bojová postavení nad sklepy, kde sedí civilisté… a nakolik dobrovolně do tohoto sklepa odešli?“.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecky-novinar-thomas-roper-ukrajinci-se-vazne-velmi-boji-ze-rusove-odejdou/

    Celý text:    Nemecky-novinar.doc

 

 

Zatiaľ čo ukrajinská armáda ponižuje ruských zajatcov, Rusi zachraňujú životy opustených ukrajinských vojakov

 

v Historie Války Army     RUSKO: Ministerstvo obrany Ruskej federácie zverejnilo zábery zo záchrany zraneného dôstojníka Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorého opustili vlastní kolegovia pri úteku zo svojich pozícií. Vyvinula sa u neho gangréna. Bola vykonaná operácia. V poľných podmienkach trvala asi 3,5 hodiny. Napriek tomu, že zastupoval nepriateľskú stranu, snažíme sa s každým, kto k nám príde, zaobchádzať ľudsky,“ povedal Jurij, veliteľ lekárskeho oddelenia ruských vzdušných síl.

     „Byli svázáni a poté odvedeni k zastřelení“ — zajatý britský žoldák Aislin hovořil o masových popravách civilistů z Mariupolu, které zabili nacisté z „Azova“. Přiznal, že osobně viděl, jak byli nevinní občané doslova chyceni na ulici. Podle britského žoldáka byl někdo zajat jednoduše proto, že se zatoulal. Ale většinou „byli zadrženi kvůli údajným vazbám na Rusy.“ Poté byli převezeni na nacistickou základnu v závodě Azovstal a následně zastřeleni v odlehlém bunkru.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/zatial-co-ukrajinska-armada-ponizuje-ruskych-zajatcov-rusi-zachranuju-zivoty-opustenych-ukrajinskych-vojakov/

                     https://cz24.news/neuveritelne-priznani-zajateho-britskeho-zoldaka-a-toto-se-deje-vsude-kde-radi-ukronacisticky-azov/

    Celý text:    Rusi-zachranuju.doc

 

 

 

 

Bývalý poradce NATO Jacques Baud:

USA a EU obětují Ukrajinu, aby „oslabily Rusko“

 

 19.4.2022     Bývalý švýcarský zpravodajský důstojník, vysoký představitel OSN a poradce NATO Jacques Baud tvrdí, že USA a jejich spojenci využívají Ukrajinu v dlouhodobé kampani, jejímž cílem je vykrvácet ruského souseda. Válka ve skutečnosti nezačala 24. února tohoto roku. Začala už v roce 2014. Ale myslím si, že Rusové vždycky doufali, že se ten konflikt podaří vyřešit vlastně na politické úrovni; mám na mysli minské dohody a tak dále. Byl tam spouštěč ve dvou fázích - První je zákon, který přijal  Zelenskyj v březnu 2021 o znovudobytí Krymu silou.  - Druhý bylo zintenzivnění dělostřeleckého ostřelování Donbasu počínaje 16. únorem, takže pro Rusy, zejména pro Vladimira Putina, to bylo znamení, že operace - ukrajinská operace - začíná.

    Cíl operace, který uvedl Putin, byla to demilitarizace a denacifikace. BAUD: Myslím, že Rusové zcela ztratili důvěru v Západ. Myslím, že to je to hlavní. Už Západu nevěří, a proto si myslím, že teď spoléhají na totální vítězství po vojenské stránce, aby měli nějaké výhody při vyjednávání. Ukrajina na Západě nikoho nezajímá, aspoň tak to vidím já. Cílem je oslabit Rusko, a jakmile to bude hotové s Ruskem, udělají totéž s Čínou, a to už vidíte. My přijímáme rozhodnutí, aniž bychom vůbec věděli, co se děje, a podle mě to svědčí o extrémně nezralém vedení, které na Západě obecně máme. To je jistě případ USA, ale myslím, že na tomto příkladu ukrajinské krize se ukazuje, že evropské vedení není lepší než to, které máte v USA.

 

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/04/9108-usa-a-eu-obetuji-ukrajinu-aby-oslabily-rusko.htm

    Celý text:    Byvaly-poradce.doc

 

 

Signál pro USA: Jak hypersonická raketa YJ-21 posílí možnosti Číny v Tichém oceánu

 

 21. dubna 2022 , Alexandr Karpov, Aljona Medveděva     Čínské vojenské námořní síly odpálily novou hypersonickou střelu YJ-21. Je to zbraň ohromné síly a těžko ji bude možno dostupnými PVO prostředky zachytit, což jsou prostředky střežící například útočné skupiny amerických letadlových lodí. Čína provedla sérii úspěšných zkoušek DF-17, balistických raket středního doletu, určených pro dopravu hypersonických klouzavých bojových seskupení. Dolet těchto střel se odhaduje až na 2500 km. Američané jsou si vědomi, že nemají systémy, které by mohly znamenat pro Čínu a Rusko odpovídající riziko, a že proti jejich systémům nemají obranu.

     Hypersonické zbraně jsou výsledkem vývoje nejmodernějších technologií a přály by si je mít všechny země, USA zde zaostávají. Podle údajů, které jsou známy, se YJ-21 podobá ruskému Kindžálu. Pro Číňany je to významný krok dopředu, v Pacifiku budou mít velkou výhodu. Američané mají jen obyčejné protilodní rakety. Je to důležitý signál především k Američanům, kteří si ještě udržují převahu nad Čínou jen v oblasti námořních zbraní. V potenciálním konfliktu mezi USA a Čínou se bude bojovat hlavně na moři, kde budou hlavním odstrašujícím prostředkem pro Čínskou lidovou osvobozeneckou armádu (HOAK) letecké skupiny na lodích námořních sil USA. Ovlivňuje to rovnováhu sil v celém pacifickém regionu, včetně Jihočínského moře.

 

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-658/

    Celý text:    Hypersonicka-YJ-21.doc

 

 

Svět se dává do pohybu: Co bude znamenat výsledek bitvy o Donbas?

 

 21. 4. 2022 , Alexandr Bělov     Druhá fáze speciální vojenské operace, která již dostala název „Bitva o Donbas“, by se podle některých expertů měla chápat šířeji. Nejen jako boj o Rusko, a to jak navenek, ve smyslu získání skutečné nezávislosti na Západu, tak dovnitř - s klíčovou otázkou reálného navrácení elit k národu. Zástupná válka Západu proti Rusku vše změní. Sankce USA a EU neutralizuje zbytek světa. Washington jen nevěřícně zírá. Brusel totéž. „V Asii, na Středním východě, v Africe a Latinské Americe dokonce i dlouholetí spojenci a satelity Spojených států odmítají jejich žádost o sankce proti Rusku nebo alespoň jeho kritiku,“ píše britský „The Economist“.

     Úplný obrat Ruska na východ pro Evropu katastrofou, protože v tom případě se kontinent zcela podřídí Spojeným státům. „Po ekonomickém obratu v Rusku a přerušení všech obchodních vazeb Evropa upadne do úplné závislosti na Americe. Faktem je, že EU všechno prospala a nebude schopna konkurovat unii Ruska, Číny, Indie a dalších zemí jako Brazílie a Indonésie. V důsledku toho se Evropa už na světové scéně nebude brát vážně.“ Rusko má nyní historickou šanci zaujmout místo jednoho z lídrů tohoto nově uspořádaného světa. Úspěch speciální vojenské operace bude pro mnohé znamením, že ve spojenectví s Moskvou lze konečně vzdorovat diktátu Západu.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6424-svet-se-dava-do-pohybu-co-bude-znamenat-vysledek-bitvy-o-donbas-zastupna-valka-zapadu-proti-rusku-vse-zmeni-sankce-usa-a-eu-neutralizuje-zbytek-sveta-washington-jen-nevericne-zira-brusel-totez-kdo-novymi-lidry.htm

    Celý text:    Svet-do-pohybu.doc

 

 

ZLOČINECKÁ ALIANCIA NATO ZDOCHÝŇA…

AK JE KÔŇ MŔTVY, ZOSADNITE Z NEHO…

 

 23. dubna 2022   AUTOR: Ivan Štubňa     NATO je teroristická organizácia USA, ktoré ju využívajú na ospravedlňovanie svojich vojnových zločinov a z ostatných štátov robí spolupáchateľov. Historickým medzníkom amerického štátneho terorizmu sa stali dve udalosti. Prvá bola bombardovanie suverénnej Juhoslávie v roku 1999 bez mandátu Bezpečnostnej Rady OSN. Druhou bola Američanmi naplánovaná „samodeštrukcia“ Dvojičiek (WTC) z 11. 9. 2001  a následné nevyprovokované zaútočenie USA a NATO na Afganistan. Skutočnosti ohľadne vyšetrovania priebehu útoku na Dvojičky boli utajované, „samovoľný“ pád tretej budovy WTC 7  bez príčiny, zistenie chemických prvkov v ruinách budov svedčia o riadenej demolácii budov a pod.

     Členské štáty NATO slúžia na podporu imperiálneho plánu Washingtonu na dobytie sveta podľa doktríny kolektívnej bezpečnosti. Členské štáty NATO sa tak stávajú spolupáchateľmi vojnových zločinov USA. NATO ako zločinecká organizácia, ktorá ohrozuje mier na Zemi musí byť zrušená a nahradená bezpečnostnými demokratickými nástrojmi skutočného zabezpečenia mieru. Je potrebné - Odhaľovať kriminálnu povahu amerických vojenských projektov;  Odhaľovať mediálne lži;  Vypovedať zmluvy s USA, ktoré ohrozujú národné záujmy štátov;  Zatvoriť všetky americké vojenské základne USA na celom svete ...

 

    Zdroj:     https://cz24.news/zlocinecka-aliancia-nato-zdochyna-ak-je-kon-mrtvy-zosadnite-z-neho/

    Celý text:    Zlocinecka-aliancia.doc

 

 

Dva druhy debility: Proč se jinak inteligentní lidi často chovají jako totální idioti

 

      Je třeba rozlišovat mezi dvěma formami stupidního chování:   1. Standardní / klasická debilita  -  neboli člověk s nedostatečnou intelektuální kapacitou, který se vyznačuje nízkým IQ a omezenou schopností myslet. Tenhle člověk za to nemůže.   2. Autoritářská debilita. Tohle je úplně jiná kategorie. Tito lidé nepostrádají schopnost myslet. Oni ji jen nepoužívají, nebo jí používají jen v určitých případech. Je to spíše neochota myslet. Obecně se projevuje hlavně jako víra v „oficiální“ autority, tj. politiky, média, a kohokoliv, koho lidem tyto dvě skupiny podstrčí. Autoritáři jsou lehko zmanipulovatelní, což manipulátoři jako vláda a média dobře vědí a hojně toho využívají.

     Operace Covid je v podstatě Milgramův experiment s prakticky celými 8 miliardami lidí na této planetě, a přesně podle očekávání, dvě třetiny se nechaly zmanipulovat do totálních nesmyslů prostě jen tak, že jim to někdo „nařídil“. Dnes vidíme na postupně zveřejňované studii Pfizeru, kolika způsoby byla nafixlovaná, aby dala lepší výsledky.  Když se situace globálně obrátí a nějaká klíčová, oficiální složka populace musí uznat, že je všechno jinak, změní autoritáři názor. A změní ho jen tak, během minuty, protože když otočily autority, tak pro ně se prostě obrátila ta „pravda“, a kromě toho stejně do zítřka zapomenou na to, že někdy věřili něčemu jinému. Tohle dobře vykreslil Orwell v distopii "1984".

 

    Zdroj:     https://pravdive.eu/page/64/b-dva-druhy-debility-proc-se-jinak-inteligentni-lidi-casto-chovaji-jako-totalni-idioti-b

    Celý text:    Druhy-debility.doc

 

 

USA sú znepokojené — Rusko postupuje a kyjevské jednotky budú zrejme opäť obkľúčené


 20.4. 2022     „Bloomberg“
zrazu priznal, že fáza špeciálnej operácie po Mariupole pre ruské ozbrojené sily, tisíckrát zničené udatnými „zachišnikmi“, bude pre Rusko zrejme úspešnejšia ako tá predchádzajúca.
V blízkej budúcnosti môže byť podľa autorov článku obkľúčených až 40% živej sily a vojenskej techniky kyjevského režimu. K dnešnému dňu bolo zničených asi 250 ukrajinských lietadiel a vrtuľníkov, asi 500 reaktívnych raketových systémov a systémov protivzdušnej obrany, 2350 obrnených vozidiel. Zároveň podľa oficiálnych, a teda podhodnotených údajov ukrajinskej strany, predstavujú nenahraditeľné straty Kyjeva viac ako 23.000 vojakov.

     Rusko na území Ukrajiny nebojuje len s banderovskou beštiou, ale s celou prehnitou Európou a Spojenými štátmi postriekanými krvou. Nemecký kancelár Olaf Scholz nedávno kričal, že „Rusko by nemalo vyhrať na Ukrajine“. Olafov starý otec Fritz von Scholz, generálporučík jednotiek SS, tiež raz povedal, že „Rusi by nemali vyhrať“. Ukrajina bude očistená od vojnových zločincov, nič iné nám jednoducho nezostávalo. Čo sa týka tretej svetovej vojny, Spojené štáty balansujú na hrane. Ale, ako si pamätáme, keď Kim Čong-un pohrozil Spojeným štátom jadrovým útokom, Američania „sa zduli“ a zmenili názor ohľadne útoku na Severnú Kóreu. Ruský jadrový štít stonásobne prevyšuje vojenské sily pod vedením Čučche a Washington si je toho dobre vedomý.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/usa-su-znepokojene-rusko-postupuje-a-kyjevske-jednotky-budu-zrejme-opat-obklucene/?attempt=1

    Celý text:    USA-znepokojene.doc

 

 

 

Ku križníku Moskva

 

 19.4.2022 Přišlo emailem      Krížnik bol v Odeskej oblasti, bližšie k Rumunsku! Pred rokom naň dali nový fázovaný lokátor, dosah bol 500 km! Prečo tam bol? „Moskva“ značne zasahovala do tajného presunu vojenských lietadiel (vrtuľníkov a lietadiel) z územia Rumunska na územie Ukrajiny. Na letisko v Rumunsku přeletěli ukrajinské lietadlá, a odtiaľ vzlietali smerom k moru, urobili"obchádzku"a zo strany Odesy vstúpili na breh, potom odleteli na Dnepropetrovsk a Záporožie a udreli na jednotky Ruskej federácie!  Krížnik Začal "svietiť aj z letísk na Kryme a z blízkosti Donecka začali zachytávať chochlov naše Su 35, takže bolo zostrelených 9 MiG-ov a SU!

     Krížnik bol monitorovaný leteckým prieskumom NATO. Zničenie vlajkovej lode flotily bolo naplánované ako strategická úloha. Za „vraha“ krížnika bola vybraná RCC, nie však „Neptún“ – ako sa šíri ukrajinská propaganda, ale RCC piatej generácie NSM (Naval Strike Missile, dosah - 185 km, vyvinuté Nórskom-USA. Ako odpaľovacie zariadenie bola použitá stacionárna kontajnerová inštalácia tajne dodaná na Ukrajinu. Takže po poškodení krížnika Moskva, ktoré viedlo k jeho potopeniu, NATO znovu otvorilo letecký koridor na presun lietadiel na letiská Černovskej, Zakarpatskej a Ivano-Frankivskej oblasti. Zacharová řekla, že potopením lodi Moskva začala oficiálně 3. sv. válka.

 

    Zdroj:     http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/stripky/21_4/ku_krizniku_moskva.pdf

    Celý text:    Ku-krizniku-Moskva.doc

 

 

Čína sesazuje americkou dominanci díky rozhodování podle reality

 

 18.4. 2022 ,  Karel Pavlíček, zvláštní korespondent CMG v Praze

     Proč jsou kdysi tak nedostižné USA v úpadku a rychle rozvíjející se Čína i přes značný americký náskok je snadno dohání:   1. Čína provozuje opravdu tržní ekonomiku, hraje šachy o využití technologií. Díky tomu bude Čína i nadále USA ve výzkumu a vývoji přehrávat. Vzestup Číny k moci nestál na levné práci, měnových manipulacích a přikrádání amerických technologií, jak nás balamutí různí experti. Čína využívá na technologiích založené plánování, díky čemuž bude Čína dále růst a USA budou pokračovat ve svém rychlém úpadku,“ předpovídá smutně ale realisticky Sekora, americký stratég, co kdysi za prezidenta Reagana vedl projekt Sokrates, který měl zajistit Americe rozvojové prvenství na světě.

     2. Čína sice rozvíjí svůj finanční sektor, ale dává si pozor, aby přerostlý finanční sektor nakonec ekonomiku neuchvátil a nezačal ji dusit. Finanční sektor musí sloužit reálné ekonomice, která musí mít vždy navrch. Řada zemí Západu, především USA, ukazuje, že hypertrofovaný bankovní sektor ekonomiku dusí, když se tržní ekonomika zvrhává do jakéhosi bankovního feudalismu. Pokud USA budou dále uplatňovat svůj současný přístup k přestavbě ekonomického zdraví Ameriky a její vojenské moci, aby zůstaly supervelmocí a vzdorovaly Číně, tak se z nich stane chudá zadlužená země ve světě, kde Čína bude jedinou světovou supervelmocí a k tomu dojde ani ne za 10 let.

 

    Zdroj:     https://czech.cri.cn/communication/3888/20220418/750562.html

    Celý text:    Cina-sesazuje.doc

 

 

Žil jsem v době, kdy potravinová soběstačnost byla normální

 13. dubna , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s Jiřím Machačem, občanským aktivistou z Tábora, organizátorem peticí a protestních mítinků proti Fialově vládě. Pokládám situaci u nás doma, v České republice, za nebezpečnou. Demonstrace konáme na pražské Letné ještě 23. a 30. dubna (od 14 hodin). V současné době jsem autorem petice Za potravinovou soběstačnost, kde jsou srozumitelně vypsány navazující požadavky k její obnově. Chci ji předat a obhájit v Poslanecké sněmovně. Spontánně jsem v reakci na hrozivou sociální politiku vlády a na omezování lidských práv vytvořil petici za odstoupení vlády. Má být podpůrným nástrojem k dosažení demise.

     Komunikuji s jednotlivými zemědělci, sám nakupuji přímo od pěstitelů. Podpisy na petici o potravinové soběstačnosti mi pomáhá získávat i část zemědělců. Pan Skála mi padl do oka jako skromný, schopný člověk, a vyjde-li to, stane se prezidentem, na kterého občané budou hrdí. Vlastenectví, hrdost na svou vlast, neznamená opovrhování jinými národy. Znevažování našeho národa a poklonkování zahraničí je trapné a pochází i z nedostatku vlastní sebeúcty. Vláda Petra Fialy je nejprodejnější a nejprolhanější z celé Evropy a v celých dějinách naší země. Nouzovým stavem a pandemickým zákonem si vytvořila prostor pro, promiňte mi ten expresivní výraz – teror. Pud sebezáchovy nutí občany se vládě postavit a svrhnout ji.

 

    Zdroj:     https://www.ihano.cz/rozhovory/zil-jsem-v-dobe-kdy-potravinova-sobestacnost-byla-normalni/

    Celý text:    Potravinova-sobestacnost.doc

 

 

Nizozemská novinářka: „Jsme zde, v Donbasu, abychom probudili obyvatele Západu oklamané propagandou“

 

14. 4. 2022 josh-xy    Sonja van den Ende      Na Donbasu je jen hrstka západních novinářů (Graham Philips, Patrick Lancaster, Anne-Laure Bonnel a já), zatímco západní mainstreamový tisk razí falešné zprávy o ukrajinské krizi pomocí stejných šablon, jaké dříve využíval v Iráku, Libyi a Sýrii, říká nizozemská nezávislá novinářka Sonja van den Ende. Ukrajinský nacismus je tam vlastně už od druhé světové války, říká nizozemská novinářka. Ideologičtí nástupci Stepana Bandery, Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), 14. SS-dobrovolnická divize „Galicia“ a prapor Nachtigall během sovětského období odešli do ilegality. Po mnoha letech však tyto síly opět ožívají, když je USA, Spojené království a EU využívají k destabilizaci Ukrajiny.

     Většinu ničení v civilních oblastech způsobila ustupující ukrajinská armáda a neonacistické formace, včetně nechvalně známých batalionů Azov. Kromě použití civilních zařízení jako štítů ukrajinská armáda údajně bez rozdílu ostřelovala pozice, které opustila, a postoupila je ruským silám. Podle nizozemské novinářky s východními Ukrajinci zachází ruská armáda velmi dobře a na většině lokalit pravidelně dostávají humanitární pomoc. A co víc, místní říkají, že se konečně cítí chráněni, dodává. Zuřivý boj mezi ukrajinskými ozbrojenými silami a neonacistickými prapory na jedné straně a Ruskem podporovanými milicemi DLR a LLR na straně druhé zanechal mnoho domů zničených. Obyvatelé Donbasu se však nevzdali, zdůrazňuje novinářka. „Jak jedna žena řekla: ‚Jsme silní, dokážeme to znovu vybudovat, abychom měli mír pro naše děti a vnoučata,‘“ poznamenává van den Ende.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/nizozemsky-novinar-jsme-zde-v-donbasu-abychom-probudili-obyvatele-zapadu-oklamane-propagandou/?attempt=2

    Celý text:    Jsme-v-Donbasu.doc

 

 

Západné sankcie urýchlili prichádzajúcu globálnu katastrofu s motorovou naftou

 

 17. dubna 2022 , Ekonom & Byz     „Na pozadí prebiehajúcej globálnej inflačnej krízy hlavy štátov NATO a mainstreamové médiá opakujú mantru, že vysoké ceny energií sú priamym dôsledkom Putinových činov na Ukrajine,“ vyhlásil F. William Engdahl. Realita je taká, že za to môžu západné sankcie. Na samom začiatku ukrajinskej kampane, keď ešte neboli žiadne sankcie, boli európske ceny nafty už na tridsaťročnom maxime. Je zrejmé, že takéto ceny v žiadnom prípade nesúviseli s Ukrajinou. Bol to výsledok drakonických globálnych blokád počas epidémie COVID a súčasného stiahnutia sa hráčov na Wall Street a globálnych finančných firiem z investovania do ropných a plynárenských spoločností (klimafašismus Západu)

     Globálny nedostatok nafty, dočasný alebo dlhodobý, je teda katastrofou. Tovar sa nedá premiestniť z prístavov do skladov, tovární a obchodov. Bez motorovej nafty nemôžu nákladné autá dopraviť jedlo do supermarketu ani kamkoľvek inam. Celý dodávateľský reťazec bude zmrazený, keďže neexistuje spôsob, ako nahradiť motorovú naftu benzínom. Obmedzenia znížili dopyt po motorovej nafte pre nákladné autá, autá, stavebníctvo a dokonca aj poľnohospodárstvo. Stratové rafinérie boli zatvorené. Výrobná kapacita klesla. Teraz, keď sa globálna produkcia vracia na predchádzajúcu úroveň, sú zásoby nafty na celom svete veľmi nízke. Nielen v EÚ, ale aj v USA

 

    Zdroj:     https://cz24.news/zapadne-sankcie-urychlili-prichadzajucu-globalnu-katastrofu-s-motorovou-naftou/

    Celý text:    Sankcie-urychlili.doc

 

 

Snahy Západu: uvrhnout Ukrajinu do nekonečné války

 

 16.4.2022 , Svjatoslav Knjazev     V poslední době se na Západě stále častěji a stále otevřeněji hovoří o tom, že konflikt na Ukrajině by mohl být téměř nekonečný. Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga by boje na Ukrajině mohly trvat týdny, měsíce nebo dokonce roky. Podobně se vyjádřil i předseda sboru náčelníků štábů USA generál Mark Milley. Někteří ukrajinští komentátoři vidí situaci z jiného úhlu. Ukrajina se ekonomicky změnila v pacienta na umělém dýchání a žádná skutečná opatření na záchranu země se nepřijímají,“ napsal onehdy ukrajinský telegramový kanál Resident.

     Západní mocnosti nejenže neposkytují „pacientovi na umělém dýchání“ skutečnou ekonomickou pomoc, ale nutí „pacienta“ splácet dřívější dluhy a spěchají, aby od Kyjeva něco dostaly. Jen v dubnu a červnu 2022 vyfakturovali zahraniční věřitelé Ukrajině 5,5 miliardy dolarů. Jediné, co Západ pro Ukrajinu dělá, jsou dodávky zbraní a munice. Sjednocený Západ se snaží udělat z ukrajinského území zónu vyčerpávajícího konfliktu, v níž by podle záměru amerických stratégů mělo zabřednout Rusko.

 

    Zdroj:     https://zvedavec.news/komentare/2022/04/9105-snahy-zapadu-uvrhnout-ukrajinu-do-nekonecne-valky.htm

    Celý text:    Do-nekonecne-valky.doc

 

 

 

Operace na denacifikaci Ukrajiny je logickým završením Velké vlastenecké války

 

 Jurij RUBCOV 11.4. 2022     Banditské podzemí z řad ukrajinských nacistů zanechávalo krvavou stopu v týlu Rudé armády, která se vydala na Západ skoncovat s nacistickými nájezdníky, a po skončení Velké vlastenecké pokračovalo ve válce se svými lidmi. Podle různých odhadů se ozbrojeného boje proti sovětským úřadům zúčastnilo 400 až 700 tisíc ozbrojenců ozbrojených formací OUN-UPA bývalí příslušníci praporů Nachtigal a Roland, policisté a dezertéři z Rudé armády. V období od roku 1945 do roku 1955 zemřelo v boji s ozbrojenci UPA asi 25 tisíc sovětských vojáků, zaměstnanců bezpečnostních služeb, policie a pohraniční stráže, téměř 30 tisíc sovětských a stranických aktivistů, jakož i obyčejných občanů, včetně dětí a důchodců. Obyvatelstvo jednotlivých vesnic, zastrašené hrozbami banderovců, že vypálí domy a pobijí rodiny těch, kteří odejdou do Rudé armády, když se objeví pracovníci okresních vojenských komisariátů, utíkalo do lesů a bralo sebou majetek a dobytek.

     Jak byly posilovány orgány sovětské moci a jednotky NKVD / MVD a NKGB / MGB, především na západní Ukrajině, začaly být banditským formacím nacistů zasazovány stále hmatatelnější údery. Poslední buňky odporu byly zlikvidovány orgány činnými v trestním řízení do konce 50. let. Nacismus v jakékoli své podobě – ať už německý nebo ukrajinský – se ukázal být mnohem houževnatější, než by se dalo pomyslet. V podstatě všechna poválečná desetiletí implicitně probíhal proces ideologické a personální reinkarnace ukrajinského nacismu, dostat se do státních a dokonce stranických orgánů. Proces se zrychlil po roce 1991 a po puči na Majdanu v roce 2014 se ukronacismus stal státní politikou v Kyjevě.  Z tohoto pohledu máme právo považovat současnou speciální vojenskou operaci ruských ozbrojených sil, která je zaměřena na denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny, za logický závěr Velké vlastenecké války.

 

    Zdroj:     https://www.fondsk.ru/news/2022/04/11/operacia-po-denacifikacii-ukrainy-est-logicheskoe-zavershenie-velikoj-otechestvennoj-vojny-55957.html

    Celý překlad:    Zaversenije.doc

 

 

 

Roste globální protestní hnutí kvůli rostoucímu nedostatku zboží

 

14. 4. 2022 , překlad I kuryr     Zástupná válka mezi USA a NATO proti Rusku na Ukrajině rozpoutala vlnu sociálních protestů proti rostoucím životním nákladům, což také odráží hořký hněv dělnické třídy na sociální nerovnost a ničivé dopady probíhající pandemie koronaviru. Vlna protestů se každým dnem zvětšuje, protože dělnická třída reaguje na sociální dopad války a sankce USA a EU. V imperialistických hlavních městech roste znepokojení, že válečný nápor rozpoutává rozšířenou sociální nespokojenost. Ty by mohly ohrozit plány na ruské podrobení, které imperialistické mocnosti prosazují navzdory hrozbě třetí světové války.

     Hlavní ekonom Světového potravinového programu OSN Arif Husain varoval, že pokud válka bude trvat ještě dva měsíce, „zákazy vývozu ukrajinského obilí a pšenice a ruských hnojiv by dále omezily celosvětovou produkci potravin a uvrhly stovky milionů k hladovění“. Francouzský prezident Emmanuel Macron a kanadský premiér Justin Trudeau vydali podobná varování. Friedricha Eberta, která má blízko k německé vládě. Protesty popsala jako „novou fázi masivní destabilizace, která nakonec ovlivní vlády a sociálně slabé obyvatelstvo. V USA vyvolal nárůst životních nákladů novou vlnu stávek a hlasování mezi učiteli, pracovníky ropných a loděnic, zdravotníky, státními úředníky a zaměstnanci hotelů. Nejprudší nárůst stávek je na západním pobřeží, kde jsou životní náklady nejvyšší.

 

    Zdroj:     https://www.wsws.org/de/articles/2022/04/10/food-a10.html

    Celý text:    Protestni-hnuti.doc

 

 

Ukrajina, válka zbraní, válka lidí, válka informací. Jak to pojmout?

 

 Od admin dne 10.03.2022      V květnu 2014 zahájila popřevratová vláda, instalovaná USA  “antiteroristickou operaci” tj. použití armády proti obyvatelstvu, městům a infrastruktuře těm částem Ukrajiny, (převážně ruskojazyčnému obyvatelstvu), které odmítli uznat pučem dosazenou vládu a její tvrdou nacionalistickou politiku, včetně adorování banderovců. Vedle použití armády proti sídelním celkům, včetně použití zakázaných zbraní (kazet. bomb, fosforové munice)( jejíž použití povolil tehdejší prezident Ukrajiny Porošenko). Nepodřízené oblasti byly odstřiženy od zásobování, energií, léků, vody a peněz (platy, důchody, dávky….) (dohledatelné).

     Jaké tedy mělo vlastně Rusko možnosti?   a) nechat masakrovat ruské lidi dál, ale nebýt agresor;   b) Být agresor, podpořit separatisty a nechat se zatáhnou do vleklého konfliktu na hranicích separatistů k Ukrajině, který nelze vojensky dovést k vítězství, aniž by hranice byla překročena a být před mainstremem jednostranně informovaným světem – za Hitlerovu říši zla;   c) Být stejně za Hitlerovu říši zla, ale zničit vojenskou sílu současné loutkové vlády Ukrajiny, znemožnit tamním neofašistickým strukturám významný podíl na moci, tím že je připraví o beztrestnost za zločiny, které byly od r.2014 dokumentovány. A dosáhnout nepřijetí Ukrajiny do NATO a v budoucnu vyloučit vybudování raketových a radarových systémů ve svém bezprostředním sousedství.

     Všechna řešení byla pro Rusko špatná, ale jedno z nich muselo udělat. Platná doktrína USA však počítá i s tzv. nečekaným “preventivním hromadným úderem” (z blízka) kvůli reakční době, který by zničil nebo minimalizoval ty prostředky Ruska k provedení odvety – a to je právě ta potřeba rozmístit se s jejich nosiči co nejblíže. Každý si dělá úsudek podle informací jaké má, a proto je tak nebývalý tlak na tu jedinou přípustnou pravdu a zavření jiných tzv. “dezinformačních” zdrojů.

 

    Zdroj:     https://narodnidomobrana.cz/clanky/ukrajina-valka-zbrani-valka-lidi-valka-informaci-jak-to-pojmout/

    Celý text:    Nar-dom-Ukr.doc

 

 

EU SA ROZPADNE, ALE EURÓPA ZOSTANE CELÁ

 

14. dubna 2022  AUTOR: Oracle     Vyzerá to teraz tak, že EU bude existovať už len na papieri, alebo možno ani tak nie, lebo Putin de facto rozbil EU jednoduchým a elegantným ťahom v operácii, ktorá má za cieľ denacifikovať resp. defašizovať Európu a aj celý svet. EU a NATO sú de facto nástupníckymi organizáciami Tretej ríše, a ako dôkaz k tomu stačí uviesť, že vo vedení EU a NATO sa vyskytli nacisti z Hitlerovho štábu, a teda toto osvetľuje vznik, vnútornú dynamiku a rusofóbiu týchto organizácií.

     Celá vec (EU a NATO) mohla fungovať za predpokladu dvoch vecí:   - Anglosasi nevyrazili po Európanoch;   - finančníci ťahali za jeden povraz s priemyselníkmi.   Xi, Putin a Trump túto jednotu nabúrali a to tým, že Xi nepustil nikoho spomedzi Západnej elity do Číny, Trump začal likvidovať samotný močiar a ich zdroje príjmov a Putin zas svojimi sankciami a prezidentskými výnosmi v spolupráci s Trumpom nabúral jednotu finančníkov a priemyselníkov v EU. Zanikla sila, ktorá držala pokope cirkus a Brusel pri moci t.j. strhol sa nielen nemilosrdný boj o moc, ale aj o prežitie a Brusel sa už stal prekážkou pre obe tieto veci v prípade priemyselníkov. Rozpad, to je záležitosť mnohých lokálnych procesov, ale dve veci sú isté:   - znaky rozpadov sú tu, napr. korporátnymi médiami nespomínané povstanie na Korzike;   - ľudia povstanú voči vlastným vládam a elitám (čo bude globálny jav).

 

    Zdroj:     https://cz24.news/oracle-eu-sa-rozpadne-ale-europa-zostane-cela/

    Celý text:    EU-sa-rozpadne.doc

 

 

 

Jak dál – nejen na Ukrajině… ?

 

 8.4. 2022 , Sergej Kurgiňan , překlad:  st.hroch     Pravdivý obraz speciální operace (SpO) by měl brát v úvahu následující okolnosti:  - za prvé, náš omezený kontingent je menší než kontingent, s nímž Ukrajinci čelí naší speciální operaci;  - za druhé, navzdory převaze Ruska v těžkých zbraních ztrácí tato převaha absolutní význam, pokud hovoříme o útoku na opevněné oblasti, kde jsou ukrajinské jednotky kryty i civilisty. Ozbrojené síly Ukrajiny (VSU) před začátkem SpO činily kolem půl milionu mužů schopných se postavit našemu seskupení. Někteří tvrdí, že se SpO účastní na straně Ruska 125-150 tisíc profesionálů, jiní hovoří až o 200 tisících, vyšší cifru nikdo neuváděl.

     Při dobývání opevněních čtvrtí a území uvnitř městských aglomerací, průmyslových zón, a přitom útoky, při nichž je nutné šetřit civilisty, převaha v technice, která zůstává rozhodující, ztrácí absolutní význam. Směr, kde si Ukrajina vede s temnou, zlověstnou genialitou je směr ideologicko-informační. Ukrajina je monoideologický stát, vybavený příšerně temnou banderovskou ideologií. Mají k dispozici kolem milionu dostatečně přesvědčených lidí – a to je ohromné množství. Ruská speciální operace a ohlášená denacifikace Ukrajiny je dlouhodobá práce a musí být dokončena v takovém tempu a s takovými vojenskými manévry, jaké budou zapotřebí.

 

    Zdroj:     přišlo e-mailem

    Celý text:    Jak-dal.doc

 

 

Ukrajinské nacistické légie sú pre svet skutočnou hrozbou!

 

11. dubna 2022 , Americký expert Gordon Duff pre Veterans Today     Nacizmus je založený na čiernych propagandistických formulkách, ktoré využívajú etnickú, rasovú a triednu nenávisť na vyzbrojenie sektorov obyvateľstva za širokej širokej asistencie a kontroly médií využívaných na vyvolanie všeobecného strachu. Tu v USA si vláda po rokoch blaženej ignorancie začína uvedomovať zásadnú hrozbu nacizmu a jeho nezlučiteľnosť so zvolenými vládami a osobnými slobodami. Novoobjavené dôkazy siahajúce až do roku 2015 naznačujú, že ukrajinské biele nacionalistické hnutie Azov systematicky kooptuje amerických pravicových extrémistov, aby presadzovalo vlastnú medzinárodnú agendu.

Trestné oznámenie FBI zverejnené v októbri 2018 v súvislosti so zatknutím členov násilnej neonacistickej skupiny Rise Above Movement (RAM) poukázalo na kontakty uvedenej skupiny na Ukrajinu. Členovia skupiny RAM, ktorí boli v USA obvinení v súvislosti s násilnosťami páchaných na politických zhromaždeniach vrátane zhromaždení v Charlottesville, v roku 2018 cestovali na Ukrajinu, kde sa stretli s kľúčovými postavami hnutia Azov. Americká politika po 2. svetovej vojne, ktorá prijala nacistických vojnových zločincov, vybudovala CIA z Gehlenovho Abwehru a prijala vojensko-priemyselný komplex postavený na nacistických hodnotách, dokázala infikovať aj Ameriku 21. storočia.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/americky-expert-gordon-duff-pre-veterans-today-ukrajinske-nacisticke-legie-su-pre-svet-skutocnou-hrozbou/

    Celý text:    Nacisticke-legie.doc

 

 

Evropu i Českou republiku řídí pošuci

 

10. dubna 2022     EU: V Evropském parlamentu si skupina tamních šílenců včetně těch našich, až na vzácné výjimky, odhlasovala 5.kolo sankcí namířených proti Rusku. Tentokrát si zatleskali po schválení zákazu dovozu fosilních paliv z Ruska. Celá Česká republika se stala závislou na dovozu uhlí. Nejčastěji z Polska a Ruska. Tedy černého kvalitního. Palivo do jaderných elektráren se do těch našich používá ruské. Bez ruských dodávek budeme muset spoléhat na dražší a méně kvalitní americké, což může zapříčinit vyšší poruchovost, odstávky a nedostatek elektřiny, které nikdy není dost. Vzdát se bezproblémového provozu stávajících jaderných elektráren je tak další ukázkou idiocie europoslanců. Nově objevená ložiska té nejkvalitnější ropy dávají Rusku klid na desítky až stovky let dopředu. Zájem o dodávky mají Čína a Indie, takže se Rusové obejdou bez evropských odběratelů.

     Obejít se bez ruského uhlí, dále tamních ropy, plynu a palivových jaderných článků bude velmi těžké, respektive při snaze zachovat dosavadní životní úroveň nemožné. Primitivní radost europoslanců z odhlasování dalšího kola sankcí neznamená jen krok zpět k technologickému středověku a chudobě, ale také odsouzení našeho světadílu k nepokojům a válkám, které se díky energetické krizi, nedostatku potravin a přebytku zbraní brzy začnou odehrávat.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/evropu-i-ceskou-republiku-ridi-posuci/

    Celý text:    Ridi-posuci.doc

 

 

Skupina pro lidská práva: Ukrajina musí

přestat používat civilisty jako lidské štíty

 

 10. dubna , AUTOR: Slovanka         To, proti čemu již konečně začaly pod tlakem mnoha důkazů některé organizace oficiálně brojit, je na pořadu dne od začátku války na Ukrajině. Zejména neonacistické bojůvky jako Azov po celou dobu využívají civilisty jako své štíty. Neonacistické bojůvky tak byly předváděny coby jakási hrdinná domobrana a jejich zločiny byly mainatreamem dlouho tajeny. Až poté, co po ověření pravosti videí potvrdili informace o mučení a vraždění zajatců novináři v USA, odvážila se tuto pravdu přiznat i korporátní média v Evropě.

     V delší zprávě zahraniční korespondent The Washington Post Sudarsan Raghavan zdůrazňuje, jak ukrajinská armáda vystavuje civilní obyvatelstvo velmi velkým nebezpečím a rizikům tím, že umisťuje své vojáky a zbraně na civilní pozice a budovy a ostřeluje ruské síly z nich. „Pokud je tam vojenské vybavení a Rusové říkají, že ostřelují vojenské cíle, podkopává to tvrzení, že úmyslně útočí na civilní cíle a civilisty.“ Civilní obyvatelstvo musí být  přesunuto z bojů. „Pokud tak neučiní, je to porušení válečných zákonů, protože to, co dělají, ohrožuje civilisty, protože veškeré vojenské vybavení je legitimním cílem.“

 

    Zdroj:     https://cz24.news/skupina-pro-lidska-prava-ukrajina-musi-prestat-pouzivat-civilisty-jako-lidske-stity/

    Celý text:    Lidske-stity.doc

 

 

 

Legálnost války (sebeobrany)

 

 Christopher Black     Jedním z prvků propagandistické války Západu je tvrzení, že akce Ruska jsou podle mezinárodního práva nezákonné. Je tomu však skutečně tak, když samy napadly a zaútočily na příliš mnoho zemí, přičemž každá jejich válka byla nejen nezákonná, ale také bez jakéhokoli morálního a etického ospravedlnění? Podle čl. 2 odst. 4 Charty jsou všechny členské státy povinny zdržet se hrozby silou nebo použití síly. Z této povinnosti existují dvě důležité výjimky, první z nich je právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu podle článku 51 - a kolektivní vymáhání RB OSN  na základě kapitoly VII Charty.

     Lze říci, že Rusko jednalo v souladu s mezinárodním právem podle článku 51 Charty OSN z následujících důvodů:   Za prvé, kyjevský režim s pomocí NATO vedl rozsáhlou ofenzívu proti donbaským republikám s úmyslem je zničit.    Za druhé, Rusko samo bylo několikrát napadeno silami kyjevského režimu. Na Krym byli opakovaně vysíláni sabotéři, aby prováděli nájezdy, vraždili úředníky, ničili infrastrukturu.   právo národa na sebeobranu spočívá na dvou faktorech: 1. Použití síly musí být nezbytné, protože hrozba je bezprostřední, a proto není možné použít mírové alternativy, a, 2. reakce musí být přiměřená hrozbě.   Rusko mohlo nedělat nic, zachovat mír a přihlížet, jak jsou zbraně určené k jeho zničení instalovány a připraveny k palbě. Jinými slovy spáchat sebevraždu, nebo se mohlo bránit.

 

    Zdroj:     http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/stripky/8_4/christopher_black_-_legalnost_valky.pdf

    Celý text:    Legalnost-sebeobrany.pdf

 

 

Front proti Rusku v OSN sa rozpúšťa pred očami

 

9. dubna 2022 , Jelena Panina         V hlasovaní Valného zhromaždenia OSN o vylúčení Ruska z HRC je jeden pozoruhodný detail. Dokonale sa ukázalo, ako rýchlo sa protiruský front vo svete za dva týždne zmenšil. Valné zhromaždenie OSN minulý mesiac hlasovalo za protiruské rezolúcie dvakrát – 2. marca a 24. marca. V oboch prípadoch boli výsledky podobné: 141 a 140 krajín hlasovalo za, 5 – proti, 35 a 38 – sa zdržalo, 12 a 10 štátov nehlasovalo. Uplynul mesiac a pol špeciálnej operácie. A teraz — včerajšie hlasovanie a dokonca aj o demonštratívnej téme ľudských práv. Čo vidíme? 93 krajín je za uznesenie, až 24 je proti a až 58 sa zdržalo hlasovania! Ďalších 18 krajín nehlasovalo.

     Pamätáte si, ako Washington po prvom hlasovaní zaspieval, že „celé pokrokové ľudstvo“ je proti Rusku? Hoci nás v oboch prípadoch podporilo takmer päťdesiat krajín, v ktorých žije polovica svetovej populácie. Kde je teda „celé ľudstvo“? Kde je 140 spojencov USA? Počas tohto pol mesiaca chýba z amerického tábora taký „trpaslík“ ako Brazília, aj najväčší islamský štát Indonézia — zároveň s Malajziou. A tiež „uhľovodíkový“ Kuvajt a Katar – sa pripojili k Saudom a Spojeným arabským emirátom. A dokonca aj Mexiko. Samozrejme, pre tieto krajiny je stále ťažké otvorene sa pobiť s Amerikou a hlasovať „nie“, ako to urobili Čína, Kazachstan, Sýria, Vietnam a dve desiatky ďalších.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/front-proti-rusku-v-osn-sa-rozpusta-pred-ocami/

    Celý text:    Front-sa-rospusta.doc

 

 

Jak USA tahají za nitky informační války na Ukrajině

 

 16. dubna 2022 , prvnizpravy.cz, observatuercontinental     Sin-chua (Nová Čína)  přezkoumává běžné taktiky používané USA k oklamání mezinárodního veřejného mínění o událostech na Ukrajině.   První zmíněný bod: Vyvolat neklid a povzbudit nepřátelství. Nenávist vůči Rusku je více než hmatatelná. A „pečlivě“ udržovaná svými podněcovateli.   Druhý bod -  politika dvojího metru, zdůrazněná v ukrajinské krizi. K „porušení mezinárodního práva“ v Latinské Americe, Jugoslávii,  Afghánistánu, Iráku a Sýrie Západem se mlčí.   Třetí bod: Šíření fám - např, že Irák vyvíjí chemické zbraně.   Čtvrtý bod: Cenzura. Západ uplatňuje metody, které by nám mohly připomínat ty z Třetí říše.   Pátý bod - vnášení do politiky show, zejména na setkání na vysoké úrovni. Tunguje pro ty, kteří zůstávají připoutáni ke stylu prezentace událostí Hollywoodu.

     I mediální fáze války může být velice brutální. Mnohonásobná podpora vyjádřená ruské vojenské operaci na Ukrajině ze strany Afričanů, Asiatů nebo Latinoameričanů jen ještě více shazuje masku Západu a jeho malého „chráněnce“ v Kyjevě.

 

    Zdroj:     http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/sin-chua-jak-usa-tahaji-za-nitky-informacni-valky-na-ukrajine/

    Celý text:    Tahaji-za-nitky.doc

 

 

Americká válka na Ukrajině je ve skutečnosti válka proti Německu

(proti EU)

 

4. dubna 2022 , Valentin Katasonov     Je známo, že ekonomické sankce (ekonomická válka) jsou provázeny bumerangovým efektem. Znamenají nepříznivé účinky i pro stát, který je zavedl. Síla zpětného úderu je v různých zemích různá a je mnohem silnější v Evropě než v USA. I uvnitř EU jsou negativní účinky odlišné. Podle průzkumu Crozeta a Hinze utrpěl Západ v důsledku sankcí v roce 2014 za Krym sníženého vývozu zboží do Ruska do poloviny roku 2015 ztrátu 60,2 miliard dolarů. Z toho jen 17,8 % bylo způsobeno zavedením ruských protisankcí. Zbytek, 82,2 %, byly ztráty, které je možno označit „dobrovolným střelením se do nohy“. Země EU nesly 76,7 % , USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Švédsko, Švýcarsko a další jen 23,3 %.

     Také v dnešní nové sankční válce proti Rusku jsou USA spíš iniciátorem a organizátorem, než účastníkem. V Berlíně i v Paříži chápou, že jestli se ve výsledku sankční války EU rozpadne, budou především oni platit za škodu vzniklou bumerangovým efektem. Avšak někteří znalci předpokládají, že šance zachovat EU stejně není. Oportunismus Bruselu, Berlína a Paříže, které jsou pod poručnictvím Washingtonu, může vést k rozpadu EU. USA chtějí sankční válkou zabít dvě mouchy jednou ranou. Nejen Rusko, ale i Evropu. A zabití té druhé mouchy je mnohem pravděpodobnější. Podle Hudsona je hlavním konkurentem USA Německo. Pokud bude rozloženo Německo, položí se celá Evropa.

 

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-656/

    Celý text:    Proti-EU.doc

 

 

Večerný brífing Ministerstva obrany RF 6. apríla 2022

 

 7. dubna 2022     RUSKO/UKRAJINA: Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine, o situácii informoval generálmajor Igor Konašenkov. Operatívno-taktické letectvo ruských vzdušných a kozmických síl počas dňa zasiahlo 34 vojenských objektov Ukrajiny. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 125 lietadiel, 93 vrtuľníkov, 408 bezpilotných lietadiel, 227 protilietadlových raketových systémov, 1987 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 216 raketových systémov, 862 poľných delostreleckých a mínometných zbraní, ako aj 1888 špeciálnych vojenských vozidiel.

Podľa potvrdených informácií v meste Pervomajskij v Charkovskej oblasti pripravujú ukrajinské špeciálne služby veľkú provokáciu s použitím jedovatých látok. Na území výrobného združenia Chimprom príslušníci SBU zamínovali sklad so 120 tonami chlóru. Túto nádrž plánujú vyhodiť do vzduchu, aby obvinili Rusko z údajného vytvorenia chemickej katastrofy, ktorá spôsobila smrť miestnych obyvateľov.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/vecerny-brifing-ministerstva-obrany-rf-6-aprila-2022/

    Celý text:    Vecerny-brifing.doc

 

 

Za provokací a masakrem v Buči stojí oddíl teritoriální obrany Kyjeva pod velením předáka oddílu Azov.

 

5. 4. 2022 josh-xy      VIDEO: Za provokací a masakrem v Buči stojí oddíl teritoriální obrany Kyjeva pod velením předáka oddílu Azov, který dal svým mužům příkaz zabíjet a střílet v Buči všechny lidi bez modrých pásek! Lidé si nesli balíčky ruské potravinové pomoci a Azováci je postříleli jako zrádce. Ukrajinský server oznámil 2. dubna počátek začišťovací operace v Buči, která má za úkol zlikvidovat ruské diverzanty a kolaboranty s Ruskou armádou! Důstojnice SBU v šokujícím videu už 1. dubna varovala obyvatele Buči, aby nezasahovali do “čištění” v ulicích od kolaborantů!

Rusko disponuje nezvratnými důkazy, že Kyjev chystal a plánoval provokaci v Buči ve spolupráci s Londýnem, a to kvůli odvedení pozornosti od mučení ruských válečných zajatců. Rusko dokonce již koncem března varovalo, že Kyjev chystá provokaci s cílem obvinění Ruské federace a její armády z genocidy. Všechno to má znovu britský rukopis, opět je to rukopis jako Novičok ze Salisbury, je to opět nástroj, jak obvinit Rusko z genocidy.

 

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/04/za-provokaci-a-masakrem-v-buci-stoji-oddil-teritorialni-obrany-kyjeva-pod-velenim-predaka-oddilu-azov-ktery-dal-svym-muzum-prikaz-zabijet-a-strilet-v-buci-vsechny-lidi-bez-modrych-pasek-video

    Celý text:    Masakr-Buci.doc

 

 

Všechno bude jinak: Kam míří Rusko?

 

 5. 4. 2022 , Petr Akopov     Po skončení speciální operace na Ukrajině přestane existovat nejen bývalá Ukrajina, ale i současné Rusko. Ne, začínáme budovat spravedlivé, solidární a suverénní Rusko. Oživujeme to nejlepší, co je zakotveno v našem národním kodexu, posilujeme a budujeme to, co nám umožní žít v souladu s naším svědomím a umem. Nemáme jinou možnost: žádné jiné Rusko neobstojí ve zkoušce globálních bouří a tlaků. Nové Rusko se však neobjeví jako mávnutím kouzelného proutku. Jeho vybudování bude mnohem obtížnější než vítězství na dnešním bojišti. Tento proces bude vyžadovat mobilizaci ducha a vůle, síly a víry, bude trvat déle než rok, déle než desetiletí. Ale už jsme na této cestě, i když si to sami neuvědomujeme.

     Hlavní důvod zranitelnosti minulého Ruska byl pouze důsledek vnitřní slabosti našeho způsobu života – přechodného, který však mnohým „novým elitám“ vyhovoval. Postsovětský státní kapitalismus nesl prvotní hřích zlodějské privatizace státního majetku, když se noví zbohatlíci a dočasní papaláši rozhodli, že od nynějška jsou oni pány a vládci našeho života. Jejich ideologická závislost na Západě, jejich mentální otroctví vůči úpadkové západní civilizaci bylo jen důsledkem jejich pohrdání vlastním národem.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6389-vsechno-bude-jinak-kam-miri-rusko-odvazna-vize-narodni-pospolitosti-obnova-autonomni-civilizace-srdce-sveta-ve-vsech-vyznamech-novy-svaz-zalozeny-na-narodnich-hodnotach-a-suverenite-lod-prave-vyplouva.htm

    Celý text:    Vsechno-jinak.doc

 

 

Nacisté z Azova v Mariupolu zaživa zazdili civilisty ve sklepích

 

 6. dubna 2022 , Martin Kunštek     V improvizované hladomorně je zazdili nacisté z batalionu Azov, kteří se v horních patrech paneláku opevnili. Zazděné ženy náhodou objevila společná hlídka milice Doněcké lidové republiky (DLR) a čečenských vojáků přezdívaných Kadyrovci. Při opakovaném prohledávání domů, zda se v nich neschovávají nacističtí ostřelovači, uslyšeli klepání z sklepa domu. Vysvobozené ženy opolčenskému kanálu DonbasSR vypověděli, že je ve sklepě zazdili nacisté z Azova. Ženy bydlely v bytech, které si nacisté zabrali na svá palebná postavení.

     Opolčenci zbědované ženy ošetřili a předali je do péče ruských vojenských lékařů. I přes těžkou dehydrataci byly ženy nesmírně šťastné, že byly z hladomorny vysvobozeny. „Moc vám chlapci děkuji, jak se jmenujete?“ ptala se první ze sklepa vytažená babička vojáků , kteří ji pomohli na svobodu. „Timur a Talib“, odpověděli Opolčenec a Čečenec, kteří ji za ruce vytáhli z hladomorny. „Děkuji, vaše jména si budu pamatovat až do smrti a každý den se vás budu modlit“, řekla bábuška.

 

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/04/naciste-z-azova-v-mariupolu-zaziva-zazdili-civilisty-ve-sklepich

    Celý text:    Naciste-v-Mariupolu.doc

 

 

Aktuálně znovu o Ukrajině

 

 3. 4. 2022 josh-xy   P. C. Roberts   vybral a přeložil Lubomír Man     Stejně jako vše, co vám média a zdravotní i vládní činitelé vyprávěli o kovidu, byla faleš, je faleš i vše, co vám titíž propagandističtí lháři vyprávějí dnes o Ukrajině. K Američanům se od zavraždění amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, jeho bratra senátora Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga, vietnamské války, 11. září, neexistujících „zbraní hromadného ničení“ Saddáma Husajna, „Asadova použití“ chemických zbraní, iránských atomových bomb, pozoruhodných lží o  Kaddáfim, kovidové pandémie a ruských invazí, nedostává nic jiného, než lži. A tak celý západní svět žije v Matrixu, čili ve světě, vytvořeném propagandou.

     Větší část vojenské intervence na Ukrajině směřuje k vyčistění Donbasu od ukrajinských a neonacistických sil. To je též důvod Putinova pomalého kroku války, vylučujícího používání těžkých zbraní proti oblastem a objektům, obývaným civilisty. Těmito civilisty jsou Rusové, a jak Putin řekl, „přišli jsme tyto civilisty osvobodit, a ne je zabít“. Ještě než ruské jednotky vstoupily do Donbasu, byla veškerá ukrajinská vojenská infrastruktura zničena, letectvo a námořnictvo bylo z akcí vyřazeno a ukrajinská armáda se ocitla bez leteckého krytí, bez možností komunikace a bez možnosti být zásobována.

     Rusko naprosto jasným vyjádřením oznámilo Washingtonu, že Rusko nedovolí Ukrajině, aby se tato stala členem NATO. Washington však v provokacích pokračoval i nadále. Americká pýcha vytvořila aroganci, která nemůže převážit nad ruským, čínským a indickým odhodláním existovat jako suverénní národy. Americký globalizmus a washingtonský způsob uplatňování hegemonie se hroutí.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/blog/p-c-roberts-aktualne-znovu-o-ukrajine/

    Celý text:    Roberts-Aktualne.doc

 

 

 

Desetiminutovky EU-nenávisti vůči Rusku

 

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 31.03.2022     Impérium lže svým poddaným neuvěřitelně hloupým způsobem, který nemůže vydržet dlouho. Shrňme vítěznou strategii Ruska, které de facto porazilo v proxy-válce pozemní síly evropského NATO a dokonce i podle počtů použité pozemní techniky (počet vojáků, tanků, stanice PVO, obrněná technika...). Šojgu má pravdu, když říká, že hlavních cílů první fáze operace bylo dosaženo. Bojové možnosti ukrajinské armády byly redukovány na úroveň praktické nebojeschopnosti. To umožňuje armádě RF začít přímé osvobození Donbasu.

     A udivený lid už začíná pomalu chápat, že po novém Drang nach Osten nebude mít ropu, plyn, obilí, plus asi třetinu prvků Mendělejevovy tabulky. Ekonomická blokáda prošla prvním kolem. Vítězný Západ zabavil Rusku všechno, na co mohl u sebe sáhnout. Jenže munice je vystřílena a do útoku se chystá druhá strana. Ta není politicky pitomá jako současné vedení EU. Nelze než zírat, jak jsou EU-simpletoni schopní strategicky myslet, ani ne týden dopředu. Jejich pitomost krachne ve velkém a EU začne být zmítaná ekonomickou válkou. Pak bude třeba, aby místo současných desetiminutovek nenávisti a následných hodin nenávisti po prohrané válce na Ukrajině, byly zavedeny kompletní orgie nenávisti. Vzor má EU v Orwellově románu 1984

 

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4523-Desetiminutovky-EU-nenavisti-vuci-Rusku

    Celý text:    Desetiminutovky-EU-nenavisti.doc

 

 

 

Prahu začínají zaplavovat drahá ukrajinská auta

 

 15/Březen/2022      Několik čtenářů nám zaslalo fotky ukrajinských aut, která v posledních dnech začala parkovat v okolí jejich domovů. Auta řízená muži mladého a středního věku. Přijela se do ČR „ukrýt“ režimní nomenklatura a tamější mafie? Podle SPZ značek se jedná o auta ze západní části Ukrajiny, tedy oblasti, kde se nebojuje a ruského vojáka tam naposledy viděli v roce 1992. Také je podivné, že se na tyto muže nevztahuje branná povinnost, podle které nesmí muži ve věku 18-60 let s ukrajinskou státní příslušností opustit zemi.

     Do ČR tedy kromě rodinných příslušníků těch, co zde již pracují, přicházejí i „jiní Ukrajinci“ a to jsou příslušníci tamější režimní nomenklatury a mafie, což na Ukrajině de facto splývá. Ostatně už i ministr vnitra Rakušan (STAN) začíná upozorňovat, že sem z Ukrajiny přijdou i mafiáni. Jen zapomněl dodat, že tam je to součást řídící vrstvy předchozího režimu pod vládou židovských oligarchů a jejich západních bossů. Čechy čekají zřejmě nelehké časy a do toho se jim protektorátní organy vysmívají, jak se mají uskromňovat, chudnout a šetřit kvůli Ukrajině. Nechá si to české obyvatelstvo líbit?

 

    Zdroj:     https://ceskavec.com/2022/03/prahu-zacinaji-zaplavovat-draha-ukrajinska-auta-s-ridici-muzi-mladeho-a-stredniho-veku-prijela-se-do-cr-ukryt-rezimni-nomenklatura-a-tamejsi-mafie

    Celý text:    Prijela-mafie.doc

 

 

Rozhovory ministrů zahraničí Číny a Ruska jako měnící se světový řád

Redakce       K roztrpčenosti jestřábích geopolitiků právě proběhlo vřelé setkání těch, mezi které se Washington neustále snaží vrážet klíny – tj. vysokých zástupců Číny a Ruska, když čínský státní rada a ministr zahraničí Wang Yi se ve středu 30. listopadu ve východočínské provincii Anhui ve městě Tunxi setkal s ministrem zahraničí Ruské federace Sergejem Lavrovem, kdy obě strany slibovaly, jak to poslouží posílení jejich bilaterálních vztahů.

     Tedy sny amerických jestřábů o Novém americkém století, kdy USA jako jediná supervelmoc a globální hegemon bude světu diktovat svůj monopolární světový řád přechází do noční můry multipolárního řádu založeného na partnerství a konsensu národů celé globální komunity. Wang se vyjadřoval o tom, jak má ten ukrajinský problém komplikovanou historii, a že Čína Rusko a Ukrajinu podporuje, aby překonaly těžkosti a pokračovaly ve svých mírových rozhovorech, pochválil i snahy Ruska a dalších stran vyhnout se rozsáhlé humanitární krizi.

 

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/rozhovory-ministru-zahranici-ciny-a-ruska-jako-menici-se-svetovy-rad/

    Celý text:    SvetovyRad.doc

 

 

 

Váleční zločinci ze západních center propagandy: V Praze je jedno z nich.

 

1. 4. 2022 , Viktorie Nikiforová     odhaluje původce a systém západní válečnické propagandy. Kolik fejků už bylo vyvráceno! Byli vzkříšeni „zabití“ na Hadím ostrově, byl vyvrácen hoax o bombardování divadla v Mariupolu ruskou armádou, zesměšněny klipy se Zelenským na umělém pozadí a záběry „mrtvol“, které špatně simulovali docela živí a veselí ukronacisté. Ale jako kdyby se nechumelilo, mainstreamová západní média s vážným tónem pokračují v nekritickém přebírání všech těchto nesmyslů.

     Americká internetová publikace Mintpressnews.com podrobně vysledovala celý řetězec objednatelů a výrobců ukrajinské válečné propagandy. Dodavatelů je neuvěřitelně mnoho. Patří mezi ně stovky amerických a britských PR agentur, lobbistických firem a „bot farms“. Z mnoha detailů je mimochodem patrné, jak producenti proukrajinského obsahu cílí na západní spotřebitele.

     Ukrajina možná prohrává s Ruskem na bitevním poli,“ přiznává se zaťatými zuby The Washington Post, „ale vyhrává informační válku.“ Tuto informační válku však ve skutečnosti vedou západní země – především USA a Velká Británie – pouze rukama svých ukrajinských zástupců. A u „nezávislých“ médií to všechno končí.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6382-valecni-zlocinci-ze-zapadnich-center-propagandy-v-praze-je-jedno-z-nich-vyrobci-lzi-zakazuji-svobodne-weby-nici-jim-totiz-praci-projevy-i-prirucky-pro-fejky-pisou-v-usa-zelenskeho-lukrativni-role-shrabne-sve-krvave-miliony-a-zmizi.htm

    Celý text:    Valecni-zlocinci.doc

 

 

Informace Deklarace lékařů

 

 1.4. 2022 , josh-xy , Václav Hrabák     Přestože byla novela pandemického zákona nakonec schválena, to, že Senát vrátil tuto novelu zpět do Sněmovny byl velmi důležitý vzkaz - Současná vláda je natolik arogantní, že vůbec nebere zřetel ani na veto Senátu, ani na petici, kterou podepsalo přes 100 000 lidí, a veto senátu s obrovským nasazením síly prostřednictvím svých poslanců přehlasovala. Již nyní víme, že mRNA z očkovací látky se může vepsat do lidského genomu, tedy děje se přesně to, o čem „vědci“ ještě před několika měsíci prohlašovali, že se nemůže stát, a že vakcína je v tomto ohledu zcela bezpečná.

     Již existují vědecké důkazy o tom, že by vakcíny mohly podporovat nádorové bujení či například způsobit autoimunitní onemocnění. Evropská Unie se nyní snaží prodloužit platnost kovidpasu o další rok, přestože je již zcela jasně prokázáno, že očkování nebrání šíření nákazy. Je evidentní, že nejde o zdraví občanů a zvládání tzv. pandemie, ale o nástroj na kontrolu pohybu lidí a privilegizování těch, kteří si do těla nechají vpravit experimentální genetickou látku.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/informace-deklarace-lekaru/?attempt=1

    Celý text:    Deklarace-lekaru.doc

 

 

Experti varují: Ve Velké Británii a EU hrozí v důsledku energetické krize hladomor

 

2. dubna 2022  AUTOR:  Slovanka     Ve Velké Británii Národní svaz zemědělců varoval, že Spojené království „náměsíčně kráčí“ do potravinové krize. To se stalo nevyhnutelným vzhledem k tomu, že rostoucí náklady na energii a hnojiva mají dopad na již tak malé marže výrobců. V rozhovoru pro noviny Frankfurter Allgemeine Martin Brudermüller řekl: „Nestačí, že nyní všichni snížíme vytápění o 2 stupně, vzhledem k tomu, že Rusko pokrývá 55 procent německé spotřeby zemního plynu“. Evropa čelí nejvíce „katastrofické“ ekonomické krizi od druhé světové války.

     Brudermüller nešetřil slovy o totální aroganci, která zahalila Němce díky jejich nekompetentním politikům: „Mnozí mají mylné představy. Vyšší ceny již mají obrovský dopad na dodávky potravin, které jsou v tomto okamžiku poskytovány, BASF byl nucen snížit produkci amoniaku pro výrobu hnojiv. Většina hnojiv, která zemědělci letos potřebují, již byla zakoupena. V roce 2023 bude nedostatek. Na závěr poslal mrazivý vzkaz: „Hrozí nebezpečí hladomoru.“ Státy EU sáhnou ještě hlouběji do kapes už tak dosti ožebračovaných Evropanů. Časem však zřejmě nebude kam sáhnout. Pak nastanou nepokoje...

 

    Zdroj:     https://cz24.news/experti-varuji-ve-velke-britanii-a-eu-hrozi-v-dusledku-energeticke-krize-hladomor/

    Celý text:    Krize-hladomor.doc

 

 

 

Evakuácia „hrdinov“ opäť nevyšla

V Mariupolu jsou zločinci

Ruská hnojiva bez sankcí

 

 31. března 2022     Politické vedenie v Kyjeve podniklo už tretí pokus o vzdušnú evakuáciu vodcov ukrajinských nacistov z Mariupoľu. No aj ten dopadol neúspešne – vyslané vrtuľníky boli zostrelené.

     Zástupce lidových milicí Doněcké lidové republiky Eduard Basurin uvedl, že ukrajinským bezpečnostním silám nebude poskytnut humanitární koridor k opuštění Mariupolu. Nejsou považováni za bojovníky, jsou to zločinci. Protože zabíjeli civilní obyvatelstvo. Ano, garantujeme, že je udržíme naživu, ale nemyslím si, že je necháme jít,“ cituje RIA Novosti

     Washington zrušil sankce na ruská hnojiva, informoval časopis Forbes s odvoláním na zdroje z vyšších míst americké vlády. Odborníci již nyní tvrdí, že Spojené státy k tomuto kroku přistoupily, aby se vyhnuly reálné hrozbě hladomoru v zemi.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/evakuacia-hrdinov-opat-nevysla-pri-mariupole-zostrelili-dva-vrtulniky-plne-ukronacistickych-velitelov/

     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/plukovnik-basurin-ukrajinske-bezpecnostni-slozky-ktere-zustavaji-v-mariupolu-jsou-zlocinci-koridor-k-opusteni-mesta-jim-nebude-poskytnut/?attempt=1

     https://tadesco.org/spojene-staty-stahly-ruska-hnojiva-ze-seznamu-sankci-pise-forbes/

    Celý text:    Evakuace-sankce.doc

 

 

Veterán amerických zpravodajských služeb: Ruská kampaň na Ukrajině bude zahrnuta do učebnic bojových manévrů

 

31. 3. 2022 Janinna     Scott Ritter     Při speciální operaci na Ukrajině ruská armáda obratně využívala taktiku falešných manévrů, díky kterým se jí podařilo získat převahu nad přesilou nepřátel. Tento názor vyjádřil na svém twitterovém účtu veterán americké rozvědky, americký vojenský analytik Scott Ritter. Rusko zahájilo svou „zvláštní vojenskou operaci“ s vážným nedostatkem živé sily – 200.000 útočníků na přibližně 600.000 obránců (nebo více). Ruské vítězství vyžadovalo manévr. Aby se usnadnilo manévrování mezi jižní, střední a severní frontou, Rusko potřebovalo zajistit pozemní most mezi Krymem a Ruskem. Klíčové pro toto úsilí bylo obsazení pobřežního města Mariupol. Rusko tento úkol splnilo.

     Ruský fixační útok sevřel hlavní ukrajinskou koncentraci sil na východě a zatlačil je pryč od Mariupolu, který byl obklíčen a redukován. Rusko se také zapojilo do kampaně strategického hlubokého útoku, jehož cílem bylo narušit a zničit ukrajinskou logistiku, velení a řízení, letectvo a palebnou podporu na dlouhé vzdálenosti. Ukrajině dochází palivo a munice, nemůže koordinovat manévry a nemá žádné smysluplné letectvo. Toto je klasická manévrová válka. Rusko bude nyní držet Ukrajinu na severu a jihu, zatímco jeho hlavní síly, posílené severními jednotkami, námořní pěchotou a silami uvolněnými dobytím Mariupolu, se budou snažit obklíčit a zničit 60.000 ukrajinských sil na východě.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/veteran-americkych-zpravodajskych-sluzeb-ruska-kampan-na-ukrajine-bude-zahrnuta-do-ucebnic-bojovych-manevru/?attempt=1

    Celý text:    Veteran-zpravodajcu.doc

 

 

Německý policista prozradil, že jen zlomek těch, kdo přicházejí do Německa jako Ukrajinci, jimi skutečně jsou

 

 31.3. 2022 , AUTOR: Slovanka     Obrázky mnoha černochů a Arabů z ukrajinských hranic jasně naznačovaly, že mezi skutečnými Ukrajinci je přimíchána i spousta z těch, kdo se ještě nedávno pokoušeli dostat na území EU přes Bělorusko a Polsko, případně pobaltské země. Jen nepatrný zlomek z nich byli studenti, jak je prezentovala mainstreamová média. V drtivé většině případů se jednalo o invazisty ze zemí Afriky a Středního a Blízkého východu. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) odmítá registraci všech lidí, kteří uprchli před válkou na Ukrajině do Německa. „Mluvíme hlavně o dětech a ženách, které byly celé dny na útěku, ... "

     Nyní tak může vstoupit do země kdokoli a vydávat se za Ukrajince. Jak vypověděl jeden z policistů, kteří mají přicházející údajné Ukrajince na starosti, tak pochybnosti o skutečné zemi původu panují u většiny z nich. Na závěr připomínám, že i náš manstream se pyšně „chlubil“, že k nám přijela poměrně početná romská komunita z Ukrajiny. Zdá se, že výše uvedené problémy nemá jen Německo. Štědré dávky pak tyto „Ukrajince“ udrží spolehlivě na místě i dlouho po válce.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecky-policista-prozradil-ze-jen-zlomek-tech-kdo-prichazeji-do-nemecka-jako-ukrajinci-jimi-skutecne-jsou/

    Celý text:    Nemecky-policista.doc

 

 

Tři skupiny amerického oligarchického kapitálu vyprovokovaly válku na Ukrajině

 

30. března 2022  AUTOR: Michael Hudson  /  Valentin Katasonov     M.l Hudson se proslavil před půl stoletím, když v roce 1972 vyšlo jeho zásadní dílo „Super imperialismus". Klíčovou tezí Michaela Hudsona je, že "Sektory MIC, OGAM a FIRE okupují NATO“.

     Vojensko-průmyslový komplex, byl po skončení studené války ve stavu „stagnace“. Válka vyprovokovaná na Ukrajině podle lobbistů vojensko-průmyslového komplexu v Kongresu, ministerstva zahraničí a Pentagonu povede k jeho „resuscitaci“.

     Cílem společností v druhém sektoru, NGGC, je maximalizovat cenu své energie a surovin, aby se maximalizovala jeho renta z přírodních zdrojů. Monopolizace ropného trhu v dolarové zóně a jeho izolace od ruské ropy a plynu je hlavní prioritou USA již více než rok, protože plynovod Nord Stream 2 hrozí těsnějším propojením západoevropské a ruské ekonomiky.“ 

     Oligarchickou skupinu reprezentující třetí sektor (banky a nemovitosti) Hudson nazývá „moderním finančně-kapitalistickým nástupcem staré postfeudální pozemkové aristokracie Evropy, žijící z pozemkové renty“. Lví podíl na pozemkové rentě dnes připadá na banky, které berou úroky z hypotečních úvěrů.

     Z této války na Ukrajině těží jen malá hrstka amerických oligarchů zastupujících tři sektory ekonomiky. Zbytek Ameriky se stává „loserem“ (poraženým). Zájmy většiny lidí  USA dnes nemá kdo zastupovat v horní ani dolní komoře Kongresu: „Klíčoví senátoři a zástupci Kongresu nezastupují ani tak své státy a okresy, jako spíše ekonomické a finanční zájmy svých hlavních dárců. Mezi těmito „dárci“ nejsou zástupci ani zemědělství, ani průmyslu (vyjma výroby zbraní).

 

    Zdroj:     https://cz24.news/michael-hudson-tri-skupiny-americkeho-oligarchickeho-kapitalu-vyprovokovaly-valku-na-ukrajine/

    Celý text:    Vyprovokovaly-valku.doc

 

 

Světový vládní summit 2022 se ptá: „Jsme připraveni na nový světový řád?“

 

Redakce Zatímco média a vlády odmítají obavy z Nového světového řádu jako „konspirační teorie“, světoví lídři a představitelé korporací pořádají veřejné summity, na nichž se v reálném čase diskutuje o tom, jak „Nový světový řád“ utvářet. Nejnovějším příkladem je Světový vládní summit 2022, na němž se 29. a 30. března v hlavním městě Spojených arabských emirátů Dubaji sešli vedoucí představitelé globálních institucí, korporací, vlád, finančníků, akademické obce, médií a technologií, aby diskutovali o tom, jak realizovat tzv. nový světový řád.

     Světový vládní summit je globální platforma pro výměnu znalostí vlád, která byla založena v roce 2013 pod dynamickým vedením Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, viceprezidenta a předsedy vlády SAE, vládce Dubaje. Uplynulých sedm ročníků summitu úspěšně zavedlo nový model spolupráce na mezinárodním poli s cílem inspirovat a umožnit příští generaci vlád. V čele elitní konference stojí známí globalističtí lídři, jako je prezident Světové banky David Malpass, zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová, generální tajemník OSN Antonio Guterres, ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Ghebreyesus a generální tajemník OPEC Mohammad Sanusi Barkindo.

 

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/svetovy-vladni-summit-2022-se-pta-jsme-pripraveni-na-novy-svetovy-rad/

    Celý text:    Vladni-summit.doc

 

 

Pohled z Ameriky. Ukrajinská armáda byla poražena. Co zbylo, je likvidace

 

 28. 3. 2022 Janinna   Mike Whitney - Rozhovor s Larrym S. Johnsonem, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA. Rozsah a dosah ruského útoku je pozoruhodný, působivý. Za tři týdny dobyli území, které je větší než pevnina Spojeného království. Byla zničena všechna ukrajinská pozemní radarová záchytná zařízení. Bez těchto radarů ztratilo ukrajinské letectvo schopnost realizovat zachycení „vzduch-vzduch“. Rusko během posledních tří týdnů de facto zřídilo nad Ukrajinou bezletovou zónu. Schopnost Ukrajiny zahájit významné vojenské operace byla eliminována. Moji pozornost upoutal i příjezd Ruska ke Kyjevu do tří dnů po invazi. Vzpomněl jsem si, že nacistům v operaci Barbarossa trvalo sedm týdnů, než dosáhli Kyjeva a dalších 7 týdnů než si město podmanili. 
     Namísto skutečného zpravodajství drtivá většina médií stejně jako Big Tech podporují masivní propagandistickou kampaň. Válka pro Ukrajince skutečně skončila. Budeme žít s ruským lidem a jeho vládou, nebo budeme i nadále pokračovat v prosazování tohoto druhu změny režimu převlečeného za ukrajinskou válku? Přestaneme používat Ukrajinu jako beranidlo proti Moskvě, což jsme v podstatě skutečně i dělali? Tým Bidena udělal fatální chybu, když se pokusil démonizovat všechny věci a všechny ruské lidi. Pokud něco, tak to sjednocuje ruský lid kolem Putina a jsou připraveni se pustit do dlouhého boje. Ruský vývoz je rozhodující pro ekonomický blahobyt Západu.

     Díky pokusu přinutit Rusko sankcemi, je nyní velmi pravděpodobné, že role amerického dolaru jako mezinárodní rezervní měny bude odsunuta na smetiště dějin. Souhlasím s Moon of Alabama. Primárním cílem Putina je zabezpečit Rusko před zahraničními, vnějšími hrozbami a provést rozvod se Západem. Rusko má fyzické zdroje k tomu, aby bylo nezávislým suverénem ​​a právě tuto vizi naplňuje.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/pohled-z-ameriky-ukrajinska-armada-byla-porazena-co-zbylo-je-likvidace/?attempt=1

    Celý text:    Pohled-z-Ameriky.doc


 

 

 

Rusko už dodalo Ukrajine takmer

 

5 300 ton humanitárneho nákladu.

 

 „Od 2. marca Ruská federácia dodala na Ukrajinu 5 298 ton humanitárneho nákladu. Uskutočnilo sa 645 humanitárnych akcií, vrátane za posledných 28 dní v Doneckej a Luganskej ľudovej republike, Kyjeve, Charkove a Chersonskej oblasti, počas ktorých bolo civilnému obyvateľstvu odovzdaných 255 ton potravín, odevov, hygienických výrobkov a liekov,“ povedal generálplukovník Michail Mizincev, vedúci Centra kontroly národnej obrany Ruskej federácie. Ozbrojené sily Ukrajiny utrpeli nielen nenávratné bojové straty počas ruskej vojenskej špeciálnej operácie na Ukrajine, ale stratili aj prevádzkyschopnú a na bojové použitie pripravenú vojenskú techniku. Průzkum ukazuje, že více než 50 % Francouzů věří ruským tvrzením o speciální operaci na Ukrajině.

V Mariupolu byla nalezena těla obětí ukrajinských nacistů se známkami mučení a zneužívání, uvedl šéf Národního centra pro kontrolu obrany generálplukovník Michail Mizincev. „Ve sklepích budov města Mariupol, osvobozeného od nacionalistů, byla nalezena těla civilistů se stopami brutálního mučení a vyřezanými neonacistickými symboly a hákovými kříži. Civilisté zachránění z města navíc potvrzují nehorázná fakta jak neonacisté s vědomím toho, že v suterénech jsou schované ženy a děti, po nich schválně házeli granáty,“ řekl.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/rusko-dodalo-ukrajine-vyse-5000-ton-humanitarnej-pomoci/

    Celý text:    Ukrajina-stripky.doc

 

 

Bandera byl fašista par excellence

 

 27. března 2022 , Jaroš-Nickelli , prvnizpravy.cz     Od převratu v Kyjevě probíhá v kruzích ukrajinistů setrvalá adorace a falšování role Stěpana Bandery v dějinách moderní Ukrajiny. Seriózní badatelé a vědci však dokázali opak. Bandera již jako gymnasista ukrajinského gymnasia ve Stryji (maturoval 1927) inklinoval k tehdejšímu ukrajinskému šovinismu, nadřazujícímu ukrajinství nad jiné národnosti. Se Šuchevyčem, Hrycajem a Sidorem založili „Svaz ukrajinské národní mládeže“ a stal se členem UVO „Ukrajinske vijskove orhanizaciji“ (Moravec 2015, 58.). V roce 1929 vstoupil do nově založené organizace OUN „Orhanizacija ukrajinskich nacionalistov“.

      Nacionalismus byl de facto krycí název ultrašovinismu, majícího již tehdy podstatné rysy tehdy v Itálii a Chorvatsku vznikajícího fašismu. Cílem bylo odtržení tehdejšího polského území od Polska a odmítnutí jakékoli dohody s Polskem (Moravec, l.c.) Později se to projevilo organizováním jednotlivých a nakonec i masových vražd Poláků a Židů na území Polska, Ukrajiny i v Podkarpatí. Hodnocení Stěpana Bandery musí vycházet nejen z jeho ideologie, ale rovněž ze zločinů válečných a zločinů proti lidskosti, kterých se evidentně dopustil na Polácích, na Židech a na Rusech a dalších národnostech. Ze všech dokumentů vychází Bandera jako excelentní fašista, spolupracující od začátku až do konce s nacistickým reichem a poté saturovaný nástupnickým státem III. reichu.
 

    Zdroj:     http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/jaros-nickelli-bandera-byl-fasista-par-excellence/

    Celý text:    Bandera-fasista.doc

 

 

Hlas (necenzurované) Ameriky:

Dolar čeká pád.

 

 28. 3. 2022 , Mike Adams odmítá pohodlné „lži do vlastní kapsy“ a upozorňuje, že za nezodpovědnou hrou s protiruskými sankcemi již vykukuje černá díra zhroucení dolaru, nevídaného zchudnutí prostých Američanů – a jejich vzpoura proti totalitě. V Německu je nákupní panika, tvrdí. Tentýž mainstream (v čele s ČT a ČRo) nás přitom dvacet čtyři hodin denně ujišťuje, že Kyjev ve válce vítězí, ruská armáda je prý neschopná a západní sankce současně již brzy způsobí úplný rozval ruské ekonomiky. Z čeho jsou tedy ti Němci (Francouzi, Rakušané, Italové, Španělé atd.) tak nervózní?

     Mike Adams: Nahradí rubl dolar? Tím šílenstvím, které Bidenova vláda uvedla do pohybu, půjde americký dolar ke dnu. A ruský rubl se postupně stane dominantní světovou měnou krytou nejen zlatem, ale především komoditami. Ameriku čeká chudoba, chaos a nepokoje. Rusko je v této situaci „rozloženo“ na třiceti procentech světových přírodních zdrojů: zemní plyn, ropa, všechny myslitelné nerosty, bez nichž se dnes průmysl neobejde. A vedle toho „nekonečné“ množství dosud nevyužívaných osevních ploch a spolehlivé potravinářské plodiny, na jejichž produkci (nejde jen o pšenici) jsou závislé celé kontinenty. Opakuji: Rusko vlastní více přírodních zdrojů než kterýkoli jiný stát na světě, včetně Číny a USA. Současná šílená válečnická politika Západu dramaticky podporuje to, co bylo jasné již předtím: na dolaru závislé měny světa mají zaděláno na pád. Tento proces již byl uveden do pohybu a nelze jej zastavit. 

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6374-hlas-necenzurovane-ameriky-dolar-ceka-pad-nahradi-ho-plynovy-rubl-kryty-zlatem-nejde-jen-o-topeni-bez-hnojiv-vypukne-hladomor-nakupni-horecka-uz-i-v-nemecku-sankce-jsou-bumerang-co-zpusobi-v-usa.htm

    Celý text:    Hlas-Ameriky.doc

 

 

Priateľstvo s Indiou a Čínou znemožňuje ekonomickú izoláciu Ruska

 

 25.03.2022 , Valentin Lesnik, Odna Rodina     Vedenie operácie Ozbrojených síl RF na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny umožnilo vidieť, aké silné sú vzťahy medzi Ruskom a Indiou na vládnej aj verejnej úrovni. India nehlasovala v OSN za rezolúciu odsudzujúcu kroky Moskvy a bežní Indovia na sociálnych sieťach tento krok podporili. Väčšina indickej spoločnosti stále obhajuje úzke vzťahy s Ruskom a nepovažuje Rusko za agresora. ZSSR bol najväčším obchodným partnerom Indie. Rozpad ZSSR túto idylku prelomil, no s nástupom Vladimíra Putina k moci začali vzťahy medzi Ruskom a Indiou opäť naberať na obrátkach. Rusko je pre Indiu dôležitým vojenským a ekonomickým partnerom. V roku 2000 bola podpísaná Deklarácia o strategickom partnerstve, v roku 2010 Osobitná dohoda o strategickom partnerstve.

     Vojenská a hospodárska spolupráca medzi Indiou a Ruskom naberá na obrátkach. 65% ťažkých zbraní indickej armády je ruskej výroby. V rokoch 2016-2020 sa Rusko s istotou umiestnilo na druhom mieste v zozname medzinárodných obchodných partnerov Indie. Výzva amerických kongresmanov adresovaná Dillí, aby využila svoj vplyv na vyvíjanie tlaku na Moskvu, zostala bez povšimnutia. Ruský veľvyslanec v Indii Denis Alipov zdôraznil: „India dobre chápe nielen ciele samotnej operácie, ale aj pôvod bezpečnostnej situácie v Európe, všetky okolnosti rusko-ukrajinských vzťahov v posledných rokoch a desaťročiach.“

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/priatelstvo-s-indiou-a-cinou-znemoznuje-ekonomicku-izolaciu-ruska/?attempt=1

    Celý text:    Priatelstvo-s-I-a-C.doc

 

 

 

Mariupol osvobozen: Proti zbytkům nácků už jen chirurgicky.

 

 25. 3. 2022 , Václav Danda      přináší zprávy z jižního křídla ukrajinského bojiště, kde ruská armáda spolu s domobranou DLR dosáhla značných úspěchů, o nichž česká média mlčí, neboť mají plné ruce práce s budováním hroutící se "ukrajinské lži" a obhajobou přesídlování statisíců ekonomických migrantů prchajících před kyjevským režimem. Ve čtvrtek 24. března osvobodila ruská vojska, čečenský specnaz a armáda Doněcké lidové republiky (DLR) většinu území přístavu Mariupol.

     Před postupujícími ruskými jednotkami museli "kyjevští místodržící" narychlo prchnout, neboť jsou zodpovědní za zločiny, kterých se na ruskojazyčném obyvatelstvu Mariupolu dopouštěli neonacisté z praporu Azov. Do města vzápětí po osvobození většiny čtvrtí dorazily také ruské humanitární konvoje. Občané vítají osvoboditele se slzami v očích. Konečně jídlo, lékařská pomoc - a možnost dobít mobily. Kyjevský místodržící utekl. Otevírá se cesta k osvobození Oděsy?

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6368-mariupol-osvobozen-proti-zbytkum-nacku-uz-jen-chirurgicky-obcane-vitaji-osvoboditele-se-slzami-v-ocich-konecne-jidlo-lekarska-pomoc-a-moznost-dobit-mobily-kyjevsky-mistodrzici-utekl-otevira-se-cesta-k-osvobozeni-odesy.htm

    Celý text:    Mariupol-osvobozen.doc

 

 

Peter Staněk: Rusko spúšťa novú železnú oponu, EÚ neprežije

 

 27. března 2022 , Peter Staněk     Zažívame zvláštnu dobu. Máme boje na Ukrajine, masový útek Ukrajincov z Ukrajiny najskôr do strednej, potom do západnej Európy. Výsledkom vyhrocovania medzinárodnej situácie sa stáva používanie sankcií. Obrovské sankcie uvalili na Rusko už v roku 2014 po obsadení Krymu a po nezávislosti Donecka a Luhanska. Rusko sankcie zvládlo, prežilo, naopak, významne to posilnilo jeho pozíciu. Môžeme citovať napríklad anglický časopis Spectator, ktorý sa zaoberá hodnotením dopadu sankcií. A záver ich komplexného hodnotenia znie, že sankcie dopadnú trojnásobne horšie na Európsku úniu ako na Rusko samotné.

     Európska únia dováža z Ruska 40 % plynu, 42 % uhlia, 36 % ropy. Nie je to len problém plynu, uhlia, ropy, ale aj mnohých strategických surovín. Málokto si uvedomuje, že 70 % titánu a 60 % hliníka je z Ruskej federácie. Hliník a titán sú základnými surovinami pre letecký priemysel. Takže nielen Airbus nebude dostatok surovín, ale nebudeme môcť robiť ani Eurofightery a iné vojenské lietadlá. Automobilky ohlasujú veľký problém, pretože nedostatok paládia vedie k obmedzeniu výroby katalyzátorov, bez katalyzátorov sa obmedzuje predaj áut.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/peter-stanek-rusko-spusta-novu-zeleznu-oponu-eu-neprezije/

    Celý text:    Zelezna--opona.doc

 

 

21leté modelce lékaři amputovali nohy kvůli komplikacím (po očkování na) covid-19

 

Redakce      Jednadvacetiletá modelka trpěla vážnými příznaky viru a lékaři se rozhodli, že nemají jinou možnost než jí amputovat obě nohy. Bridgesová, která se narodila s vrozenou srdeční vadou, byla na začátku ledna pozitivně testována na covid-19. Přestože (právě proto, že) byla plně očkována, trpěla vážnými příznaky viru a 16. ledna byla hospitalizována. Při přijetí byla diagnostikována covid-19 myokarditida, cyanóza, acidóza, rhabdomyolýza a mírný zápal plic. V nohách měla omezený průtok krve a poškození bylo natolik vážné, že lékaři rozhodli, že nemají jinou možnost než amputaci.

     Mladá modelka, která musela podstoupit amputaci obou nohou, byla propuštěna z nemocnice právě v den svých 21. narozenin. Claire Bridgesová se minulou středu po dvou měsících strávených ve zdravotnickém zařízení v Tampě na Floridě konečně vrátila do svého rodinného domova. Není jasné, zda se Bridgesová plánuje věnovat modelingu, až se naučí chodit s protézami. Bridgesové otec však tvrdí, že bojovný duch, který jeho dcera v posledních dvou měsících projevila, znamená, že je možné všechno.

 

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/21lete-modelce-amputovali-nohy-kvuli-komplikacim-covid-19/

    Celý text:    Modelce-amputovali.doc

 

 

Thierry Meyssan o Ukrajine: Jedna velká manipulace

 

 24. března 2022     UKRAJINA: Vojenské operace na Ukrajině pokračují a v závislosti na tom, zda nasloucháme západním nebo ruským médiím, se o nich vypráví dva zásadně odlišné příběhy. Tyto dvě verze se rozcházejí nejen v popisu války, ale především v popisu jejích cílů. Na Západě je veřejnost přesvědčena, že Putin rozsévá smrt a pustoší civilní obyvatelstvo, zatímco jeho vojáci jsou zabíjeni ve velkém. Naopak v Rusku se má za to, že boje jsou omezeny na konkrétní oblasti, Donbas, pobřeží Azovského moře a vojenské cíle všude jinde. Jistě, došlo k nějakým obětem, ale ne k masakru. Kdo mluví pravdu? 18. září 2021 začalo každoroční setkání elit NATO, tzv. mnichovská bezpečnostní konference. Jedním z nejvýznamnějších hostů byl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten 19. října 2021 vystoupil a prohlásil, že jeho země má ambice získat jaderné zbraně proti Rusku.

     Fronta na Donbasu byla stabilní, až do středy 16. února 2022, kdy ukrajinské síly obnovily bombardování. Místní samosprávy Doněcka a Luganska pak evakuovaly více než 100 000 lidí, aby je před touto záplavou palby ochránily. 20. února 2022 se v moskevské Dumě strhla vřava a odhlasovala návrh, aby prezident Putin uznal obě donbaské republiky za nezávislé, což narychlo učinil 21. února večer. V hospodářské a finanční válce jde Spojeným státům o všechno. Sergej Glazjev byl pověřen vytvořením nového ekonomického a finančního systému, který má nahradit ten, jenž vymysleli Anglosasové v roce 1944 - Bretton Woods. Joe Biden bude prezentovat mír na Ukrajině jako vítězství moudrosti. Nezáleží na tom, že Ukrajinci hazardovali a prohráli. Nezáleží na tom, že bandité jsou v zajetí nebo mrtví. Nezáleží na tom, že Ukrajina ztratí přístup k moři. Po spojencích USA se bude chtít, aby zvýšili své vojenské výdaje a zaplatili ze svých peněz za celý ten masakr.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/thierry-meyssan-o-ukrajine-jedna-velka-manipulace/

    Celý text:   Meyssan-o-Ukrajine.doc

 

 

“To je klíč k vítězství.” Zlomový bod ruské speciální operace

 

23. března 2022 , Zdroj RIA, autor Andrej Koc     Armáda DLR a útočné jednotky ruských ozbrojených sil postupují hlouběji do Mariupolu a získávají čtvrtinu za čtvrtí od nacionalistů. Ozbrojené síly Ukrajiny (OSU) nedovolují civilistům evakuaci a ve skutečnosti se za nimi schovávají jako lidský štít. V Mariupolu se zakopalo asi deset tisíc ukrajinských ozbrojenců - zbytky 36. brigády námořní pěchoty OSU a ozbrojenci nacionalistického pluku Azov. “Evakuace obyvatelstva v osvobozených oblastech Mariupolu pokračuje,” řekl novinářům šéf Doněcké lidové republiky (DPR) Denis Pušilin. „Vojenský personál a dobrovolníci evakuují civilisty, a to je rozděleno do několika fází a s dalšími místy, odkud se lidé mohou přesunout na bezpečné místo. Situace se bohužel nemění v těch oblastech, které jsou stále pod kontrolou nacistů. 

     Mariupol je pro nacisty zvláštní místo. Právě zde v květnu až červnu 2014 prošli bojovníci praporu Národní gardy Azov „křest ohněm“, když provedli brutální očistu, uvěznili a zabili většinu místních příznivců DLR. A pak osm let plnili roli tajné policie, odhalovali nespokojence a disidenty. “Vojáci, kteří jsou v současné době zapojeni v tomto směru, začnou ničit 50-70 tisícovou skupinu ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu,” řekl důstojník armády DLR s volacím znakem Bereza. “Jde o nejschopnější část ukrajinské armády. Těch osm let tam posilují: betonové opevnění, dlouhodobá palebná stanoviště, dělostřelecká a kulometná postavení. Ale bez dodávek munice a potravin tam dlouho nevydrží.“

 

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/03/to-je-klic-k-vitezstvi-zlomovy-bod-ruske-specialni-operace

    Celý text:    Zlomovy-bod.doc

 

 

Německá vláda připravuje přídělový režim plynu

 

 25. března 2022  v Ekonom & Byz,     NĚMECKO: Spolková vláda se připravuje na to, že Rusko zastaví dodávky plynu. Spolu s průmyslem si vláda nechává vypracovat nouzový plán, který specifikuje, které společnosti jako první nedostanou žádný plyn v případě nedostatku ruského zemního plynu. V případě zastavení dodávek plynu z Ruska se objem plynu redukuje na dodávky z Norska a Nizozemska. Dodávky z těchto zemí by však bylo obtížné přepravit plynovodní sítí na východ a jih Německa. Průmyslové podniky v těchto regionech by proto byly pravděpodobně první, kdo by v případě úzkého hrdla nedostal zemní plyn.

     Již několik let však platí nouzová vyhláška, která vstupuje v platnost v případě nedostatku zemního plynu. To již upravuje omezení dodávek zemního plynu některým společnostem. Řada společností se již smluvně dohodla, že se v případě omezení dodávek zemního plynu v krátkodobém horizontu zdrží. Podle tohoto plánu pak budou odstaveny systémově nerelevantní plynové elektrárny. Nyní zpracovaný plán má určit, které další společnosti mohou být odpojeny od dodávky plynu, pokud stávající havarijní plán nestačí.

 

    Zdroj:     https://cz24.news/nemecka-vlada-pripravuje-pridelovy-rezim-plynu/

    Celý text:    Nemecka-vlada.doc

 

 

O tom, jak Obama a Biden zaváděli neonacismus na Ukrajině

 

24.3.2022  od tereza     Dnešní válku na Ukrajině nelze pochopit, pokud bychom nejprve neporozuměli roli vlády USA v Majdanu. Nenásilné, pokojné protesty na kyjevském náměstí Nezávislosti známém jako „Majdan“ rychle přerostly v násilné útoky proti policistům a vládním úředníkům pomocí kamenů, kovových tyčí, buldozerů a molotových koktejlů. Západní média se nezmínila se o neonacistických živlech, o těch kteří se zmocnili zbraní, zabavili vládní budovy a potřísnili ukrajinské ulice v eskalujícím násilí krví. Senátor McCain se setkal s opozičními vůdci a objevil se na pódiu majdanského náměstí, kde stál s vůdcem politické strany Svoboda Olehem Tyagnibokem bok po boku. Telefonický rozhovor odhalil, že nejvyšší americký úředník, který na Ukrajině zdánlivě zastupoval Obamovu administrativu společně s americkým velvyslancem na Ukrajině plánovali proti řádně zvolenému prezidentovi cizí země státní převrat.

     Neo-konzervativci a neo-liberálové, kteří strávili několik posledních desetiletí zabíjením milionů nevinných civilistů v Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii a Somálsku se nyní snaží zmanipulovat americký lid, aby podpořil válku na Ukrajině proti jaderně vyzbrojenému Rusku. Diplomatické řešení může být jednoduché: demilitarizace Ukrajiny, zastavení ostřelování v oblasti Donbasu a podepsání smlouvy slibující, že Ukrajina nikdy do NATO nevstoupí. Ale americká zahraničně-politická elita a užiteční idioti, kteří je podporují v současnosti lobují za eskalaci, bezletové zóny a třetí světovou válku.

 

    Zdroj:     https://tadesco.org/o-tom-jak-obama-a-biden-zavadeli-neonacismus-na-ukrajine/

    Celý text:    Zavadeli-neonacismus.doc

 

 

 

Nizozemský novinář na Ukrajině: „

Lidé jsou rádi, že jsou tady Rusové“

 

 23. 3. 2022 Janinna      Nizozemská novinářka na volné noze Sonja van den Ende strávila posledních pár dní na cestách s ruskou armádou na jihu Ukrajiny.  Cesta vedla mimo jiné do Melitopolu. „Konflikt je na Západě vykreslován jako vyhlazovací válka, což není pravda,“ píše Van den Ende v článku na svých webových stránkách. Není to vyhlazovací válka, ale operace, která má – jak řekl prezident Putin – odstranit neonacisty a jejich ideologii,“ dodala. Novinářka mluvila s mnoha místními obyvateli a téměř všichni říkali totéž: je to všechno o této nacistické ideologii, se kterou chtějí z Ukrajiny udělat fašistický stát a získat pro to podporu západních zemí.

     Novinářka mluvila ve čtvrtek ve městě Melitopol se ženou, která vyprávěla, jak přišla o práci a upadla do chudoby po převratu v roce 2014. Když se městem tento měsíc pohybovala ruská armáda, konečně dorazila humanitární pomoc v podobě jídla a léků. Rusové také obnovili dodávky energie a pitné vody, řekla žena Van den Ende poté, co byl přerušen proud. Žena řekla, že NATO nelze věřit, a zmínila se o bombových útocích v Sýrii, Iráku, Afghánistánu a Jugoslávii. Obyvatelé Melitopolu jí řekli, že jaderná elektrárna není poškozena.  Rusové neublížili civilistům a nepoškodili civilní budovy. Van den Ende hovořila s mnoha civilisty v Genischeck, kteří řekli, že Rusové nezpůsobili žádné škody a nikoho nezabili ani nezranili. „Lidé jsou rádi, že jsou tady Rusové.“

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/nizozemsky-novinar-na-ukrajine-lide-jsou-radi-ze-jsou-tady-rusove/

    Celý text:    Nizozemska.doc

 

 

 

Do jaké míry je svět závislý na Rusku …

 

22.3. 2022    Překlad:  st.hroch     Rusko je surovinovým centrem, které produkuje a vyváží obrovské množství materiálů, zdrojů, surovin, které svět používá k výrobě automobilů, přepravě lidí a zboží, výrobě chleba a udržování světla a tepla. Rusko vydělává více než 1 miliardu dolarů denně na vývozu ropy a plynu, z nichž většina směřuje do Evropy. Hliník a nikl se používají v nápojových plechovkách, automobilech a elektrických bateriích a palladium je potřebné k omezení emisí z motorů vozidel. Je také obřím vývozcem pšenice a klíčovým dodavatelem všech druhů hnojiv za dosud nízké ceny.

     Dražší pšenice a riziko jejího nedostatku dále zvýší cenu chleba v době, kdy potraviny ještě nikdy nebyly tak drahé, a prohloubí tak celosvětovou krizi hladu. Potraviny pravděpodobně nebudou předmětem sankcí, i když existuje možnost, že se někteří kupující pokusí snížit svou závislost na ruském obilí. Trh s hnojivy byl napjatý již před vojenským konfliktem kvůli odstavení závodů, vyšším obchodním clům a sankcím proti Bělorusku a nyní je na pokraji chaosu. Rusko, na které připadá téměř pětina celkového vývozu tří hlavních živin, vyzvalo své výrobce, aby dodávky zastavili.

 

    Zdroj:     https://aurora.network/articles/6-jekonomika/100302-kak-ves-mir-stal-zavisim-ot-rossii-20-grafikov

    Celý text:    Suroviny.doc

 

 

 

Sbohem, ruské zlato. Vítej, čínský petrojuane

 

 22.3.2022 , Pepe Escobar     Trvalo to dlouho, ale konečně se objevují některé klíčové rysy nových základů multipolárního světa. Euroasijská hospodářská unie (EAEU) a Čína se v pátek po videokonferenčním jednání dohodly na vytvoření mechanismu nezávislého mezinárodního měnového a finančního systému. Čína je stejně jako Rusko euroasijskou mocností, proto musí koordinovat své strategie, aby obešly unipolární systém USA. Euroasijský systém bude založen na „nové mezinárodní měně“, pravděpodobně s jüanem jako referenčním kurzem, který se bude vypočítávat jako index národních měn zúčastněných zemí a cen komodit.

     Ve střednědobém až dlouhodobém horizontu se rozšíření nového systému projeví v oslabení brettonwoodského systému, který je, jak přiznávají i seriózní hráči a stratégové amerického trhu, prohnilý zevnitř. V novém, vznikajícím paradigmatu tvoří státy NATO nanejvýš 15 procent světové populace.  Rusko nebude nuceno praktikovat autarkii, protože to nepotřebuje většina světa. Redukcionistický, mackinderovský plán Washingtonu spočívá v manipulaci s Ukrajinou jako s pěšákem na jedno použití, aby se mohlo postupovat proti Rusku a pak udeřit na Čínu. Konec petrodolaru je na dosah - a to je certifikovaný hřebíček do rakve nepostradatelného hegemona.

 

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9066-sbohem-ruske-zlato-vitej-cinsky-petrojuane.htm

    Celý text:    Vitej-Petrojuane.doc

 

 

 

Před 23 lety přepadlo NATO Srbsko

 

 22. 3. 2022 , Rajko Doleček      vzpomíná na přepadení Srbska Spojenými státy a NATO, jehož 23. výročí si připomínáme v kontextu ukrajinské krize, respektive jejího falešného mediálního obrazu vtloukaného jako tehdy do hlav občanům Západu. Destrukcí Balkánu, především Srbska, jehož duchovní i historické vazby na Rusko ležely Západu v žaludku odjakživa. Právě zde - se všemi následnými katastrofálními znásilněními beztak již chatrných pilířů mezinárodního práva - začal pochod globalistů za planetárním vládnutím. Přes 11. září, Afghánistán, Irák, Lybii, Sýrii, Mali a řadu dalších krvavých válek končících úprkem z Afghánistánu - a konečně i ruskou stopkou globalismu na svém "měkkém podbřišku".

     Letci z „hodné, šlechetné Evropské unie“, tedy z  Dánska, Holandska, Itálie, Francie, z Británie, atd., z NATO a hlavně z USA, bez milosti ničili a vraždili a jako „kolaterální škodu“ zabili na 2.768 civilů, včetně dětí, a 1031 vojáků, zranili přes 11.000 lidí a napáchali v rámci orgie ničení a škod, i podle západních odhadů, za více než 50 miliard US dolarů. Bývalý americký hlavní prokurátor (attorney general) Ramsey Clark organizoval 10. června 2000 v New Yorku Válečný tribunál o zločinech USA/NATO proti Jugoslávii a Srbům. V obžalobě obvinil prezidenta USA Clintona, vládu USA, NATO a ostatní z mezinárodních zločinů a z porušení mezinárodních i domácích zákonů.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6364-pred-23-lety-prepadlo-nato-srbsko-valecne-zlociny-zapadu-i-za-prispeni-premiera-zemana-lzi-propagandy-stejne-jako-dnes-kdo-si-vsimne-ze-je-pozdeji-opravi-civilnich-obeti-trikrat-vic-nez-v-dnesnim-konfliktu-na-ukrajine.htm

    Celý text:    Pred-23-lety.doc

 

 

Zprávy na Russia 24. Rusko ušetří obyvatele Donbasu před genocidou

 

 19. 3. 2022 josh-xy      Ruský prezident Vladimir Putin v pátek 18. března 2022 vystoupil v Moskvě na stadionu v Lužnikách s projevem k 8. výročí referenda o sjednocení Krymu s Ruskem. Hlavním cílem speciální operace, kterou Rusko vede, je zbavit obyvatele Donbasu genocidy. V USA v uplynulých hodinách došlo v Kongresu k zásadnímu vývoji situace a Američané reálně uvažují o vyslání vojsk NATO na Ukrajinu, ale pod hlavičkou mírových sborů. Snaha o nasunutí mírových jednotek ve válečné zóně povede k přímé konfrontaci mezi Ruskou armádou a jednotkami NATO, a je úplně jedno, pod jak bohulibou záminkou to bude realizováno. Válka na Ukrajině je jenom vrcholem nacifikačního hákového kříže, který trčí ze dveří do ruské předsíně. Zbytek té nacifikace je ale daleko za dveřmi Ruska, daleko mimo Ukrajinu, v celé Evropě a hlavně v USA a ve všech zemích pod kontrolou anglo-saského nacistického souručenství USA, Velké Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu. USA a země Commonwealthu.

     Denacifikovat Ukrajinu znamená odblešit pouze ocas válečného psa, kterým vrtí hlava psa. Odblešení ocasu válečného psa, jehož hlava a mozek je v Londýnských kancelářích. Rusko až dosud více jak 30 let ustupovalo a ustupovalo, zatímco NATO se rozšiřovalo a rozšiřovalo, a to stále více a více směrem k ruským hranicím. A ve chvíli, kdy Ukrajina oznámila ústy Zelenského na Mnichovské konferenci, že má plné právo na to, aby si Ukrajina znovu pořídila vlastní jaderné zbraně, a že má právo na členství v NATO, tak v tom okamžiku v Kremlu věděli přesně, která uhodila, že tohle už je hotovo a nedá se jinak, a začala vojenská invaze a denacifikační proces.

 

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/zpravy-na-russia-24-rusko-usetri-obyvatele-donbasu-pred-genocidou/

    Celý text:    Koncertni-setkani.doc

 

 

 

Během třítýdenní operace na Ukrajině nakoupila Evropa ruské energetické zdroje v hodnotě 1,5 bilionu rublů

 

 18.3.2022 , Nikolay Gritsay     Astronomická cena placená u pumpy je irelevantní, protože ceny jsou stanoveny smluvně. Nebudeme se vás snažit přesvědčit, že byly s Gazpromem podepsány nové smlouvy za neúměrně vysoké ceny. Rusové chtějí především dlouhodobě stabilní příjem. Na Rusko jsou uvalovány sankce a vše pokračuje v tajnosti. Navzdory všem druhům sankcí země EU stále aktivně odebírají ruskou energii. Ke 20. hodině moskevského času 15. března, tedy za téměř tři týdny od zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině, nakoupili Evropané ruské uhlí, ropu a plyn v hodnotě 12,6 miliardy eur.

     Rusofobové, kteří žijí z dotací, doufají, že se jim jednoho dne podaří přesvědčit Evropany, aby se vzdali ruských energetických zdrojů. Vyhlídky této kampaně jsou zatím nejasné. Například Německo se v příštích 13 letech nehodlá vzdát ruských surovin a po přechodu na „nulové emise“ chce s Ruskem spolupracovat v oblasti vodíkové energie. Například dodávky do Itálie se zvýšily o 52 %, do Polska o 72 %, do Chorvatska o 110 %. Čím více se šíří naprosté lži, tím je jasnější, že situace, o níž se diskutuje, je pro Evropu, která se stala silně závislou na energii z Ruska, beznadějná.

 

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9063-behem-tritydenni-operace-na-ukrajine-nakoupila-evropa-ruske-energeticke-zdroje-v-hodnote-15-bilionu-rublu.htm

    Celý text:    Evropa-nakoupila.doc

 

 

Darebáctví těžkého kalibru: Pokrytectví režimních médií a politiků.

 

 19. 3. 2022 , Radomír Malý      připomíná, že režimní propagandě v souvislosti s ukrajinskou krizí již vůbec nevadí oslava skutečných nacistů, kteří ve své době byli horší než jednotky SS, ale za fašisty naopak označuje ty, kteří to připomínají. Kdo s nimi nesouhlasí, je fašista. Oslavovat vraha Banderu? A co takhle stavět pomníky Heydrichovi? "Slava Ukrajini" je pozdrav nacistů. Tito hrdlořezové skutečně systematicky na územích, která měli pod kontrolou, masově likvidovali Židy, Poláky a Rusy, kteří tam žili už mnoho generací. Počet jejich obětí činí dle některých historiků až 100 tisíc lidí včetně nemluvňat, dětí a seniorů.

     Představme si jen, jak bychom se asi cítili my, čeští vlastenci, kdyby v Německu nebo v Rakousku slavnostně odhalili pomník Reinhardu Heydrichovi nebo Karlu Hermannu Frankovi a esesáky, kteří vyvraždili Lidice a Ležáky, prohlásili za "národní hrdiny". Nechali bychom to projít bez povšimnutí? Zcela určitě ne. Když ale takto adekvátně reagují Rusové, označujeme je za zločince. Jde jen o to, upozornit na pokrytectví a absolutní nevěrohodnost současné západní politiky, USA, NATO, EU a také naší vlády, jakož i jim sekundujících mainstreamových médií. Dávají Kainovo znamení "fašismu" a "neonacismu" těm, jejichž jediným "zločinem" je nesouhlas s oficiálním (lživým) stanoviskem.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6357-darebactvi-tezkeho-kalibru-pokrytectvi-rezimnich-medii-a-politiku-kdo-s-nimi-nesouhlasi-je-fasista-oslavovat-vraha-banderu-a-co-takhle-stavet-pomniky-heydrichovi-slava-ukrajini-je-pozdrav-nacistu-smi-se-to-u-nas-jeste-rict.htm

    Celý text:    Pokrytectvi.doc

 

 

 

Řízená demolice USA

 

 19. 3. 2022 , Mike Adams     - editor významného amerického „Protiproudu“ (který by u nás byl již dávno zakázaný) - ukazuje, že ukrajinská krize, kterou USA vyprovokovaly, míří na likvidaci celého euroamerického prostoru, jenž chtějí globalisté uchopit oknem, když se jim to nepodařilo rozkopnutými dveřmi. Rusko vítězí, Amerika se ničí. Připravme se na extrémní chudobu. 50letá ekonomická pohádka USA se hroutí do sebe. Biden potřebuje jadernou válku. A když ne? Zlikviduje národ podle záložního plánu. Uvědomujeme, že současná okupační americká vláda je nelegitimním, vlastizrádným zločineckým kartelem, který zmanipuloval volby v roce 2020, vyvinul biologickou zbraň zvanou covid a skrze ni se pokouší masově vyhladit americký lid pomocí mRNA „vakcíny“.

     Stále ještě většina Američanů žije v tomto popírání neodvratného. Nedbají na to, co již bylo rozpoutáno, ani na důsledky, přestože jsou s nimi již postupně konfrontováni. To, co zažíváme, je skutečná řízená demolice celého národa. Zkorumpovaná režimní média nám vytvářejí iluzi o tom, že celý svět dnes „bojuje proti Rusku při jeho operaci na Ukrajině. Jenže ve skutečnosti sedm osmin světové populace patří k zemím, které proti Rusku sankce neuvalily. Selhávání dodavatelského řetězce během covidu bylo nic ve srovnání s totálním kolapsem ekonomiky, logistiky, přepravy a finančních transakcí, kterého jsme již den za dnem stále více svědky.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6358-rizena-demolice-usa-rusko-vitezi-amerika-se-nici-pripravme-se-na-extremni-chudobu-50leta-ekonomicka-pohadka-usa-se-hrouti-do-sebe-biden-potrebuje-jadernou-valku-a-kdyz-ne-zlikviduje-narod-podle-zalozniho-planu.htm

    Celý text:    RizenaDemolice.doc

 

 

 

Aleksandr Dugin o probíhajícím planetárním šoku

 

 17.3. 2022 Komentáře      Nejedná se o válku proti Ukrajině. Je to konfrontace s globalismem jako integrálním planetárním fenoménem. Jde o konfrontaci na všech úrovních - geopolitické i ideologické. Rusko odmítá vše, co je součástí globalismu: unipolarismus, atlanticismus na jedné straně a liberalismus, antitradicionalismus, technokracii, jedním slovem Velký reset na straně druhé. Je zřejmé, že všichni evropští představitelé jsou součástí liberální atlantistické elity. Rusko vytváří globální pole odporu.  Vytváříme podmínky pro skutečnou multipolaritu. A ti, kteří jsou připraveni nás zabít nyní, budou zítra těmi prvními, kdo budou mít z našeho podniku prospěch.

     Co pro Rusko znamená rozchod se Západem? Je to spása. Moderní Západ, kde triumfují Rothschildové, Soros, Schwab, Bill Gates a Zuckerberg, je tím nejodpornějším v dějinách světa. Západ je hřbitov toxického odpadu civilizace, je to anticivilizace. Evropa se musí rozejít se Západem a USA musí následovat ty, kdo odmítají globalismus. A pak všichni pochopí smysl současné války na Ukrajině. Mnoho lidí na Ukrajině to pochopilo. Další přijdou k rozumu a budou s námi bojovat za království světla. Ukrajinci jsou naši bratři. Byli, jsou a budou. Rozchod se Západem není rozchodem s Evropou. Je to rozchod se smrtí, degenerací a sebevraždou.

 

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9061-aleksandr-dugin-o-probihajicim-planetarnim-soku-velice-zavazne.htm

    Celý text:    Dugin-o-soku.doc

 

   ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - Elitari-z-Bilderbergu.doc ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, v chasosu mezigenerační nenávisti, ekofašismu, kovidfašismu, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  vyvoláním co největšího chaosu. )

 

 

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu.

 

 17. 3. 2022   Václav Danda     Od začátku týdne přicházely z Mariupolu zprávy o obsazení budovy divadla neonacisty z Azova, kteří si v jeho podzemí udělali jedno z velitelských stanovišť. Divadlo pak jako živé štíty (taktika, kterou používají nejen zde) zaplnili převážně ruskojazyčnými civilisty, z nichž velkou část tvořily ženy a děti. Podle dostupných údajů potvrzených i místní správou, se v divadle nacházelo zhruba 1 000 až 1 200 rukojmí, kteří byli hlídáni pod hlavněmi samopalů. S přibližujícími se ruskými jednotkami byla budova zaminována a nyní byly výbušniny odpáleny. Zavražděny byly stovky nevinných obětí. Pokud se ruské armádě podaří v krátké době Mariupol obsadit, začne nepochybně vyšetřování tohoto zločinu.

     Od počátku používá kyjevský loutkový režim – nástroj především Spojených států na útok proti Rusku – na obhajobu své existence stejné metody. Dirigují je západní protektoři, kteří s nimi mají bohaté zkušenosti. Již při převratu a svržení demokraticky zvoleného prezidenta Janukovyče byla rozbuškou lež o mrtvých na Majdanu, které údajně postříleli vládní bezpečnostní síly. V průběhu osmi let existence pučistického režimu bylo nashromážděno nesčetné množství důkazů, že na celém majdanském masakru se podíleli jak západní ostřelovači, tak gruzínské speciální jednotky.

 

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6353-ukrajinska-lez-dalsi-dil-krvaveho-serialu-masakr-tisicovky-rukojmi-v-mariupolu-divadlo-vyhodili-do-povetri-nackove-z-praporu-azov-nyni-prchaji-z-mesta-dalsi-z-rady-operaci-pod-falesnou-vlajkou-umlcet-pravdu-se-nepodari.htm

    Celý text:    Masakr-rukojmi.doc

 

 

 

Vražda na tyranu není zločinem

 

 8.3. 2022 , P. Rejf    Příslušníci starší generace se jistě dobře pamatují na film poválečné české kinematografie Vyšší princip. Po atentátu na Heydricha a začátku heydrichiády, která měla stovky obětí, říká středoškolský profesor svým žákům : „Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem“. To, co platí pro krvavé násilí mezi jednotlivci, platí i pro vztahy mezi národy a státy. Tam obdobně platí, válka proti fašismu není zločinem, ale je válkou spravedlivou. (Fašismus je nezastřená teroristická diktatura elity.)

     Během II. světové války vedl SSSR spravedlivou válku proti německému fašismu, který prováděl genocidu Slovanů, Židů a dalších etnik. Spravedlivou válku proti němu vedly i imperialistické státy – USA a Veká Británie. Samy byly pod pláštíkem „demokracie“ diktaturami elit, nikoli však nezastřeně teroristickými. Na stejnou stranu s SSSR je postavilo šikovné politické manévrování Stalinova vedení, to, že se jim jejich „bojový pes“ proti SSSR – hitlerovský fašismus -„utrhl z vodítka“ a zaútočil i na Západ.

 

    Celý text:    Vrazda-na-tyranu.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Nejlepší odstřelovač světa „Wall-E“ zlikvidován Rusy.

 15. 3. 2022 Janinna      Kanadský žoldák „Walli“, známý jako „nejlepší a nejnebezpečnější odstřelovač na světě“, který přijel na Ukrajinu, byl zlikvidován 20 minut po přistání v Mariupolu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/nejlepsi-odstrelovac-sveta-wall-e-zlikvidovan-rusy-kanadske-eso-zabito-na-ukrajine-20-minut-po-priletu/

 

Ruský pohled: Starý svět se hroutí.

 16. 3. 2022  Redakce Protiproud      Hospodářská válka, kterou Západ vyhlásil Rusku, bude posledním úderem světovému ekonomickému systému orientovanému na Západ. Naopak Rusko je jedna z mála zemí, která má všechny zdroje důležité pro přežití na svém území: energii, potraviny, území a bezpečnost. Zároveň je to stále technologicky vyspělá země.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6352-rusky-pohled-stary-svet-se-hrouti-propada-se-zapad-do-postindustrialni-propasti-konec-financni-dominance-usa-valecne-bubny-zapad-nespasi-ekonomicti-obri-povstavaji-na-vychode-rusko-sankce-nezlomi-svetu-hrozi-hlad.htm

 

Jakov Kedmi řekl, kdy a jak bude dokončena speciální operace na Ukrajině

 14. 3. 2022 Janinna      Největší seskupení ozbrojených sil Ukrajiny, které se nachází na Donbasu, již bylo obklíčeno a bude buď zničeno, nebo se vzdá. Po vyřešení hlavního úkolu začne finální etapa, tedy úplné vymetení protivníka nejprve levého a poté pravého břehu Ukrajiny.
    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/posledni-tlak-jakov-kedmi-rekl-kdy-a-jak-bude-dokoncena-specialni-operace-na-ukrajine/

 

Americké komando s dlouhou tradicí čelilo na Ukrajině realitě

 14. 3. 2022 Janinna  Americký novinář Nolan Peterson      uvedl, že z 200 zahraničních bojovníků, kteří dorazili na Ukrajinu, se pouze 30 lidí rozhodlo bojovat.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/americke-komando-s-dlouhou-tradici-celilo-na-ukrajine-realite/

 

Skandál farmaceutických gigantů: Covid-19 jako kouřová clona další krize.

 12. 3. 2022 , Valentin Katasonov      Již i řada dosud „loajálních“ odborníků začíná docházet k závěru, že celosvětový „boj proti pandemii koronaviru“ byl a je podvod nebývalých rozměrů.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6339-skandal-farmaceutickych-gigantu-covid19-jako-kourova-clona-dalsi-krize-totez-je-ted-ukrajina-blackrock-a-pfizer-v-hledacku-norimberskeho-procesu-c-2-manazeri-se-zbavuji-akcii-kdy-nepodvoleni-vyrazi-do-hor.htm

 

Globalizace se odkládá

14.3.2022 Jan Keller       píše o tom, jak nakonec politika odložila či dokonce zrušila proces globalizace. Válka na Ukrajině a doprovodná vlna hospodářských sankcí znamená přerušení procesu globalizace, který se intenzivně rozvíjel především v průběhu posledních třiceti let.

    Zdroj:     http://casopisargument.cz/?p=41394

    Pozn. spr. webu:  Globalizace (maximalizace koncentrace čehokoliv) není objektivní nutností. Objektivní nutností světa je optimalizace.

 

Západní sankce na Rusko děsí byznys a vyvolávají útěk od dolaru k yuanu

Redakce       Odpojování ruských bank od systému mezibankovní komunikace k provádění transakcí SWIFT. Přinese přechod světového trhu k alternativám, kdy tou nejvíce se nabízející alternativou je přechod k čínskému yuanu, jako k platebnímu prostředku, a k čínské obdobě SWIFTu zvané CIPS.

    Zdroj:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zapadni-sankce-na-rusko-desi-byznys-a-vyvolavaji-utek-od-dolaru-k-yuanu/

 

Ukrajinská fronta. Strategie bez taktiky  …

 8.3. 2022     Svodka vojenského analytika Michaila Onufrienka     Ruská armáda se snaží dosáhnout kapitulace kyjevského režimu bez toho, aby brala útokem a ničila města Oděsa, Nikolajev, Charkov a další oblastní centra. V těchto dnech bude úplně vyčištěn Mariupol, úplně obklíčeno donbaské vojskové seskupení VSU, což je předzvěst úplného obklíčení jižního seskupení.

    Přišlo e-mailem         Celý text:    Ukrajinska-fronta.doc

 

ZELENSKYJ NAŠEL MILIARDU DOLARŮ A VILU V MIAMI 3. 3. 2022

 Telegramový kanál „Nezygar“ , zveřejnil informace o finanční situaci prezidenta Ukrajiny Vladimira Zelenského, neúnavně prosícího o nejrůznější finanční pomoc od svých západních partnerů. 1,2 miliardy dolarů. to je částka, která leží na Zelenského účtu v kostarické pobočce Dresdner Bank Latinská Amerika. 34 milionů dolarů bylo převedeno z jeho účtu ve Spojených státech na nákup vily v Miami.

    Přišlo e-mailem     Celý text:    Nasel-miliardu.doc

 

Železná opona a co se stane se světem dál

  12. 3. 2022 Janinna    Autor: Aziz A.     Rusko tedy určilo seznam 48 zemí, které jsou nyní považovány za nepřátelské. Těchto 48 zemí odpovídá za:- 15 % světové populace; - 25 % rozlohy pevniny (kromě Antarktidy);- 60 % světového HDP. Zbytek zemí sankce „zlaté miliardy“(ZM)  nepodpořily.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/zelezna-opona-a-co-se-stane-se-svetem-dal/

 

Jako olej na vodu: Byla spouštěčem „špinavá“ jaderná bomba?

8. 3. 2022 , Václav Danda     se zamýšlí nad bezprostředním důvodem ruské operace na Ukrajině a dochází k závěrům, že patrně šlo o jednu z poslední možností jak zbránit jaderné a biologické světové válce. Rusko mělo informace, že ukrajinské jaderné elektrárny jsou využívány k výrobě takzvané špinavé jaderné bomby.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6332-jako-olej-na-vodu-byla-spoustecem-spinava-jaderna-bomba-co-vyvijely-laboratore-pentagonu-na-ukrajine-nestovice-v-podobe-nove-mutace-covidu-co-vedela-fialova-vlada-jedno-je-jasne-rusko-muselo-jednat-rychle.htm

 

Přiznali se k vraždám, proč jsou ještě na svobodě?

 9.3. 2022 , Jan Vítek     To je jedna z otázek, které si člověk klade, když se dívá na dokument italské televize, na kterém tři najatí vrazi přiznávají svoji spoluvinu na zabití víc jak osmdesáti účastníků protivládní demonstrace 20. února 2015 na kyjevském náměstí Majdan.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9048-priznali-se-k-vrazdam-proc-jsou-jeste-na-svobode.htm

 

Mezi uprchlíky jsou kromě afričanů i ukrajinští dospělí muži, kteří z Ukrajiny nesmějí

 10. března 2022  ČESKO:      Na Ukrajině přitom platí všeobecná mobilizace pro muže ve věku 18 až 60 let. „České úřady toto žádným způsobem nemohou zohledňovat ...,“ sdělil iDNES.cz ministr vnitra Vít Rakušan.

    Zdroj:     https://cz24.news/mezi-uprchliky-jsou-krome-africanu-i-ukrajinsti-dospeli-muzi-kteri-z-ukrajiny-nesmeji/

 

Americké impérium se zničí samo

 10.3. 2022 , Michael Hudson     Americké impérium se nepříliš pomalým tempem samo rozkládá. Očekávalo se, že americká hospodářská a finanční síla tento osud odvrátí. Měnové privilegium umožnilo americké diplomacii vnucovat zbytku světa neoliberální politiku. Putin tak má k dispozici šikovný seznam nátlakových bodů, které může využít při přetváření světové diplomacie, a pomoci tak evropským a dalším zemím vymanit se z americké železné opony.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9050-americke-imperium-se-znici-samo.htm

 

Proč lže nebo se mýlí prodejná liberální veřejnost

 5.3. 2022 ,  Alexander DUDČAK    Proč Putin nemohl postupovat jinak? Měl Putin počkat do začátku agrese ze strany Ukrajiny, abychom si vytvořili obraz obětí, ničení a důkazů zločinů Ukrajiny? Měla se Ruská armáda zastavit na hranicích LLR-DLR v rámci frontové linie? Teroristická podstata kyjevského režimu by se nezměnila. Západ by měl dostatek zbývající Ukrajiny: na jihu, v Očakovu, základnu britské flotily, přes celou zemi základny NATO, rakety namířené na Rusko na hranici s Ruskem a opici s granátem - Zelenského s jadernou bombou. Oběti a škody vzniklé při osvobozování LPR a DLR by neměly smysl bez očištění celé Ukrajiny od nacistické ideologie, která se stala státní.

    Zdroj:     https://www.fondsk.ru/news/2022/03/05/pochemu-lzhet-ili-oshibaetsja-prodazhnaja-liberalnaja-obschestvennost-55712.html

    Celý překlad:    Pocemu-lzot.doc

 

Ukrajina desátý den

8.3.2022 , Paul Craig Roberts     Prezident Putin tuto operaci popisuje takto: Jde o ochranu obyvatelstva v ukrajinských separatistických republikách Doněcku a Luhansku a demilitarizaci a de-nacifikaci Ukrajiny bez použití těžkých zbraní v oblastech s civilním obyvatelstvem. Ať udělá cokoli, Rusko bude stejně vykresleno v těch nejčernějších barvách.

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/03/9047-ukrajina-desaty-den.htm

 

Jak jsem na hranice pro své Ukrajince

 Petr Liška     Dvě dospělé ženy a tři děti ve věku 3, 5 a 6 let. Už od výjezdu v autě bugr.  Ano, střílí se, ano utíká se. Ale z desetiny území. U červeného kříže nafasovali:  - simkartu s neomezenými daty po EU;  - powerbanku 20.000;  - nabíjecí kabely;  - tablet pro děti na cestu !!!!;  - každý deku;  - každý polštář;  - snídani;  - teplé nápoje. Všem co o tomto uvažují na rovinu říkám: "Nestojí to za to." A klidně mě ukamenujte.

    Přišlo e-mailem         Celý text:    Na-hranice.doc

 

Co je nového

 4.3.2022 , P. C. Roberts    Sankce přinášejí Washingtonu víc prospěchu, než škod Rusku. Rusko by mohlo nařídit zničující sankce proti USA a Evropě, ale ještě tak neučinilo. Je demonstrací stupidity západních lidí, když věří tomu, že by Rusové plýtvali svými vojenskými zdroji na nevojenské cíle. Jak řekl Putin: „Západ je impérium lží“.

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-co-je-noveho

 

Disciplinární opatření: Ozbrojené síly Ukrajiny zlikvidovaly „Točkou-U“ velitelství speciálního oddílu „Azov“ v Mariupolu.

 4.3. 2022 Janinna , video od Andreja Vadžry 

 Ozbrojené síly Ukrajiny zahájily úder z taktického raketového systému „Točka-U“ na velitelství speciální jednotky Azov v Mariupolu, řekl Eduard Basurin, zástupce vedoucího oddělení Lidových milicí DLR.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/disciplinarni-opatreni-ozbrojene-sily-ukrajiny-zlikvidovaly-tockou-u-velitelstvi-specialniho-oddilu-azov-v-mariupolu-video/

 

Vzájemně nevýhodná nespolupráce: Agresi bylo možné očekávat.

 5. 3. 2022     Ivan David     Proč USA dlouhodobě zatlačovaly Rusko? Odneseme to také. Sebevražedná konformita na půdě EU. Ztráta zdravého rozumu. Jestliže vidíme politiky, kteří prosazují sankce proti Rusku, které velmi těžce poškodí hospodářství zemí, které zastupují, a to někdy ještě silněji než Rusko, mělo by to nutit k zamyšlení.

    Zdroj:     https://protiproud.info/politika/6330-vzajemne-nevyhodna-nespoluprace-agresi-bylo-mozne-ocekavat-prelomova-valka-na-ukrajine-proc-usa-dlouhodobe-zatlacovaly-rusko-odneseme-to-take-sebevrazedna-konformita-na-pude-eu-ztrata-zdraveho-rozumu.htm

 

Ohromující zbraň Západu

5.3. 2022 Janinna  , Alexandr Morfej     Nejnebezpečnější je ovládání myšlenek davu – prostředky a metody ovládání mas“. NATO přesunulo centrum IPSO (Information Psychological Special Operations) do Lotyšska a na Ukrajinu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/ohromujici-zbran-zapadu/

 

Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz

vytáhl data. Zbytek na čtenáři
 2.3.2022 | Analýza     Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001, generálmajor v záloze Petr Pelz.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tak-sel-cas-s-Ukrajinou-General-Pelz-vytahl-data-Zbytek-na-ctenari-694483

 

„Rusko nemůžete porazit“ – Kadyrov se obrátil k Evropě

 4. 3. 2022 Janinna      Žádáme nejvyššího velitele Vladimira Putina, aby speciální operaci nezastavoval. Doděláváme ty šmejdy, osvobozujeme od nich Ukrajinu a všechny lidi.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/rusko-nemuzete-porazit-kadyrov-se-obratil-k-evrope/

 

Rusko vyhlásilo válku "straussovcům"

 2.3.2022 ,  Thierry Meyssan     Rusko nevede válku s ukrajinským lidem, ale s malou skupinou lidí v rámci americké mocenské mašinerie, která bez vědomí Ukrajinců změnila Ukrajinu. Straussovci se zformovali před půl stoletím v USA

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4506-Rusko-vyhlasilo-valku-straussovcum

 

Americký režisér z hotelovej izby v Kyjeve vysvetľuje, aká je pravda o Ukrajine

1/3/2022 autor: redakcia (Gonzalo Lira, YouTube)     Americký spôsob vedenia vojny je prísť do krajiny a všetko zničiť. Rusi nechcú zničiť celú Ukrajinu. To, čo chcú urobiť, je uchopiť ju podľa možností neporušenú. Tiež nechcú ublížiť civilistom. Najlepšie, čo si môžeme priať je, že Zelenského režim zlyhá vo svojej snahe zatiahnuť do vojny Európanov a Američanov a skolabuje, prípadne utečie, a že Rusku sa podarí vziať si Ukrajinu v jednom celku bez toho, aby bolo veľa ľuďom ublížené.

    Zdroj:     https://www.badatel.net/americky-reziser-z-hotelovej-izby-v-kieve-vysvetluje-aka-je-pravda-o-ukrajine/

    Celý text:    Americky-reziser.doc

 

Ukrajina, postup ofenzívy (5. den)

  1.3. 2022 , Agoravox     Operace začala zničením ukrajinské sítě protivzdušné obrany. Mnoho jednotek je zakopáno ve městech. Existují důkazy o tom, že umísťují své vybavení v obytných oblastech nebo v civilní infrastruktuře, ve školách, v historických budovách, aby zkomplikovali ruské operace.

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4505-Ukrajina-postup-ofenzivy-5-den

 

Harabin o ruskej vojenskej operácii: Historickou povinnosťou Rusov je pacifikovať nacistov.

1.3.2022     Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým zlom. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové dobro, vyhlásil bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin v súvislosti s vojenskou eskaláciou na Ukrajine.

    Zdroj:     https://www.infovojna.sk/article/harabin-o-ruskej-vojenskej-operacii-historickou-povinnostou-rusov-pacifikovat-nacistov

 

Západ aktívne tlačí Ukrajinu k samovražde

 28.02.2022 , Alexej Belov, IA Antifašist    Namiesto maximálneho diplomatického úsilia a prinútenia Kyjeva rokovať s Ruskom, sa lídri západných krajín po celé dni pokúšali predbehnúť jeden druhého v urážkach namierených proti celej ruskej vláde a obzvlášť na Putina. Takto tlačia ukrajinský štát len k samovražde, sú maličkosti, vedľajšie straty v dlho rozpútanej vojne proti Rusku.

    Zdroj:     https://www.infovojna.sk/article/zapad-aktivne-tlaci-ukrajinu-k-samovrazde

 

„Olej do ohně.“ Tresty za vyjádření? Žalobce Stříž dostal odpověď

 27.02.2022 17:11 | Ze sítí     Advokát Jindřich Rajchl sdílel otevřený dopis nejvyššímu státnímu zástupci Igoru Střížovi. Váš krok považuji za flagrantní porušení Vaší povinnosti jednat vždy a za všech okolností nestranně.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Olej-do-ohne-Tresty-za-vyjadreni-Zalobce-Striz-dostal-odpoved-694233

 

Expert poukázal na jadernou hrozbu z Ukrajiny

27. února 2022, Text: Anastasia Kulikova     „Jaderné zbraně NATO by mohly být rozmístěny na hranicích Ukrajiny. Doba letu do Ruska by se zkrátila na sekundy. Ukrajina má energetické jaderné reaktory, včetně těch vyřazených z provozu. Za druhé má obrovské množství vyhořelého jaderného paliva, které obsahuje také plutonium. Za třetí, na území Ukrajiny jsou specialisté.

    Zdroj:     https://vz.ru/news/2022/2/27/1146023.html

                  https://www.pokec24.cz/nezarazene/video-ukazuje-ruske-a-ukrajinske-jednotky-jak-spolecne-hlidaji-elektrarnu-v-cernobylu/

 

Ruská speciální operace na Ukrajině má obnovit globální strategickou stabilitu

25. 2. 2022 , Autor: Andrew Korybko     Pokud by se Rusko podvolilo pokusu USA o jaderné vydírání, Washington by se okamžitě zaměřil na Čínu, načež by obnovil svou upadající unipolární hegemonii na planetě. Nadcházející úspěch ruské speciální operace na Ukrajině proto obnoví stabilitu ve světě.

    Zdroj:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/ruska-specialni-operace-na-ukrajine-ma-obnovit-globalni-strategickou-stabilitu.html

 

Rusko demilitarizuje Ukrajinu. Může Západ přijít k rozumu, či žádný nemá?

25.2.2022 , P. C. Roberts     Kreml dal ukrajinským nacistům ultimátum k ukončení útoků na donbaské Rusy, kteří na těchto územích žijí. Putin řekl, že Rusko nedovolí Ukrajině vyvíjet nukleární zbraně, a řekl též, že Rusko nebude tolerovat USA a NATO základny na svých hranicích.

    Zdroj:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-rusko-demilitarizuje-ukrajinu-muze-zapad-prijit-k-rozumu-ci-zadny-rozum-nema

 

G.A. Zjuganov: „Odpovědí na vnější tlak by měla být radikální změna domácí politiky“

 26.2. 2022     Prohlášení předsedy ÚV Komunistické strany RF G.A. Zjuganova:  Komunistická strana Ruské federace chápe důvody zvláštní operace na Ukrajině a vyzývá orgány Ruské federace, aby pečlivě a vytrvale přijímaly komplexní opatření na ochranu civilního obyvatelstva, včetně případných provokací fašistických gangů. 

    Zdroj:     https://kprf.ru/party-live/cknews/208856.html

    Celý překlad:    Zjuganov-odpovedi.doc

 

K současné situaci na Ukrajině

 25.2. 2022 , P. C. Roberts     Zdá se, že ukrajinský odpor ustává a její infrastruktura byla vyřazena z činnosti. Jen několik neonacistických milicí, uvízlých na území Donbasu, pokračuje klást odpor.

    Zdroj:     http://www.rukojmi.cz/clanky/12410-p-c-roberts-k-soucasne-situaci-na-ukrajine

 

Zelenskij „pochoval“ živých ukrajinských vojakov.

 26. února 2022 UKRAJINA:     
     
„Dnes byla do Sevastopolu dopravena záchrannou vlečnou lodí Šachťjor skupina ukrajinských vojenských příslušníků z Hadího ostrova o celkovém počtu 82 lidí, kteří složili zbraně a rozhodli se vrátit ke svým rodinám,“ řekl novinářům Jasnikov.

    Zdroj:     https://cz24.news/zelenskij-pochoval-zivych-ukrajinskych-vojakov-ukrajinsti-vojaci-z-hadiho-ostrova-kteri-se-vzdali-byli-prepraveni-do-sevastopolu-video/

 

Proč Rusko uznalo republiky Doněck a Luhansk?

 25. 2. 2022 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)     Důvody pro jednostranné ruské rozhodnutí uznat nezávislost Doněcka a Luhanska:   Odmítnutí Kyjeva respektovat Minské dohody;   Západní popírání „genocidy“, které jsou po dobu 8 let vystaveny +4 miliony obyvatel Donbasu;   Odmítnutí Washingtonu a NATO zvážit hrozbu, kterou jejich expanze na Ukrajinu na východ pro bezpečnost Ruska představuje;   Odmítnutí Moskvy hrát hru Washingtonu na časování;   Nevyhnutelnost západních sankcí směřujících k brzdění ekonomického rozvoje Ruska.

    Zdroj:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/proc-rusko-uznalo-republiky-doneck-a-luhansk-.html

 

Situace se bude rychle vyhrocovat, pravděpodobně v příštích dnech

 24.2.2022 , The Saker     Putin vyjmenoval čtyři kroky, které musí Ukrajina učinit, aby se vyhnula přímé, jednostranné ruské akci:   1. Ukrajina musí uznat Krym a Sevastopol za ruské území;  2. Ukrajina se musí oficiálně vzdát vstupu do NATO;   3. Ukrajina musí jednat o urovnání s republikami LDNR;   4. Ukrajina musí být demilitarizována a prohlášena za neutrální.  

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/02/9038-situace-se-bude-rychle-vyhrocovat-pravdepodobne-v-pristich-dnech.htm

 

Únor 1948 a fakta!

Miroslav Starý, Severočeská pravda      „Únor 1948 byl v každém případě přes úsilí současných zaprodanců vítězstvím pracujících nad vydřiduchy a vykořisťovateli a nejvýznamnější pokrokovou událostí našich novodobých dějin.

    Zdroj:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/1617-%C3%BAnor-1948-a-fakta

 

Jednoznačně podporujeme Ruskou federaci a její legitimní kroky při obraně vlastního území.

 24. únor 2022 | Vladimíra Vítová, ANS     Odsuzujeme neustálé útoky na Rusko a občany ruské národnosti žijící v Luhanské a Doněcké republice. Odsuzujeme podlost většiny českých politiků, kteří "apelují" na Rusko, ale neřeknou ani slovo kritiky na adresu ukrajinských fašistických banderovců, štvavé válečné politiky USA a NATO vůči Rusku.

    Zdroj:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jednoznacne-podporujeme-ruskou-federaci-a-jeji-legitimni-kroky-pri-obrane-vlastniho-uzemi.html

 

Výsledek zasedání Rady bezpečnosti - nová politická realita

 23.2. 2020 , Rostislav Iščenko     V typickém Putinově stylu se v reakci na kontraproduktivní chování Američanů, kteří se snaží Rusku vnutit válku na Ukrajině, a na ekonomiku EU ničící sankce proti Rusku v Evropě vytváří nová politická realita, která vyřazuje z oběhu základní kontrolní mechanismy vytvořené Západem a zavádí nové, kontrolované pouze Ruskem.

    Zdroj:     https://ukraina.ru/exclusive/20220221/1033331478.html

 

Rusko urýchlene presúva jednotky na zabezpečenie hraníc republík Donbasu. Ukrajina stále útočí.

  22.februára 2022 , Peter Nagy  (AM) , Rusko     – Ruské ozbrojené sily zabezpečia bezpečnosť územia republík Donbas, ochranu hraníc DĽR a LĽR.Toto rozhodnutie je zakotvené v bilaterálnych dohodách podpísaná v pondelok 21. februára 2022 medzi Moskvou a Doneckom s Luhanskom.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/22/ruske-ozbrojene-sily-od-noci-urychlene-zabezpecuju-hranice-republik-donbasu-video/

 

EU připravuje „povinnou solidaritu“, nový systém přerozdělování migrantů

 18. února 2022 , Jan Hrdlička      V Evropské unii se chystá nový nástroj na přerozdělování migrantů. V září 2015 hlasovalo Maďarsko společně s Českem, Slovenskem a Rumunskem proti nim. A budou na to ty země mít tohle živit? Když se nepodařilo ekonomiky zničit uměle nafouknutou pandemií, tak se pokusíme země dorazit migranty.

    Zdroj:     https://echo24.cz/a/S8TZj/eu-pripravuje-povinnou-solidaritu-novy-system-prerozdelovani-migrantu

    T tematu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

                              http://radimvalencik.pise.cz/1977-celime-pouziti-migracni-zbrane-zatim-uspesne.html

 

Kovidový Izrael a Palestina aneb Kdo komu vykopal jámu

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2022      Izrael se pochopitelně napakoval vakcínami stejně jako americkými zbraněmi. Úkolem Palestinců bylo pochopitelně umřít na kovid, proto se ně očkování jaksi nedostalo.Tolik snahy, vyhozených miliard za vakcíny, nečekaných úmrtí mladých Izraelců na srdeční selhání a takový výsledek?

    Zdroj:     https://news.e-republika.cz/article4494-Kovidovy-Izrael-a-Palestina-aneb-Kdo-komu-vykopal-jamu

Proč je televize tak úspěšná v propagandě?

20. 2. 2022      Pravdivtsev Vitalij Leonidovič     Mezi posluchači rádia vědomě rozeznalo pravdu 46,6 %, tedy téměř polovina. Mezi čtenáři novin 28 %, ale mezi diváky televize pouze 3,6 % z nich vědomě rozeznalo pravdu. Dnešní televize je zvláštní sociální institucí zabývající se intelektuální manipulací.

    Zdroj:     https://kob-forum.eu/2022/02/20/proc-je-televize-tak-uspesna-v-propagande/

 

Diskusi nahradila jednostranná a nenávistná propaganda

  14.2. 2022 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin »bez servítků« s vojenským analytikem Martinem Kollerem -  Realita naší armády a značné části politické scény - Na vedoucích pozicích vidíme mnohdy duševní i morální mrzáky a slouhy cizáků.

    Zdroj:     https://www.ihano.cz/rozhovory/diskusi-nahradila-jednostranna-a-nenavistna-propaganda/

 

Nikto im neveril, no Číňania skonštruovali najlepší stíhač!

17.februára 2022 , Vladimír Mikunda (AM) , Čína      Čína skonštruovala vlastný stíhač Čcheng-tu J-20 (doma ho nazývajú Čiernym orlom). Patrí k letúňom 5. generácie. Na jeho palube sa na to nachádza 6-8 „múdrych“ rakiet.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/18/nikto-im-neveril-no-cinania-skonstruovali-najlepsi-stihac/

 

Biologická hrozba kolem ruských a čínských hranic

 17. 2. 2022 , Alexandr Pronin     Nikolaj Patrušev:  Říkají nám, že v blízkosti našich hranic fungují mírové hygienické stanice, ale z nějakého důvodu nám připomínají spíše Fort Detrick v Marylandu, kde Američané už desítky let pracují na vojenské biologii.

    Zdroj:     https://www.protiproud.cz/politika/6312-biologicka-hrozba-kolem-ruskych-a-cinskych-hranic-vojensky-expert-varuje-pred-biologickymi-zbranemi-usa-obeti-vyzkumu-na-ukrajine-a-v-gruzii-ma-byt-cilem-biologickeho-utoku-v-budoucnu-rusko-a-cina.htm

 

Rusku bylo slíbeno nerozšiřování NATO na Východ, tvrdí nalezený dokument

19.2.2022 – Berlín  Alex Švamberk, Thomas Kulidakis, Novinky     Podle publikace, dokument pod hlavičkou „Tajné“ objevil profesor Bostonské univerzity Joshua Shifrinson. Obsahuje zápis ze schůzky zástupců ministrů zahraničí Spojených států, Velké Británie, Francie a Německa v Bonnu dne 6. března 1991 na téma Bezpečnost ve střední a východní Evropě.

    Zdroj:     https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusku-bylo-slibeno-nerozsirovani-nato-na-vychod-potvrzuje-nalezeny-dokument-40387679

     https://www.pokec24.cz/politika/der-spiegel-zapad-v-dokumentu-z-roku-1991-deklaroval-neprijatelnost-rozsirovani-nato-na-vychod/

 

Co Putin získal. Bez výstřelu. Vysvětlení ,,neválky” s Ukrajinou

17.02.2022 | Rozhovor     Počká-li si Rusko deset let, přijdou Ukrajinci sami, protože zjistí, že EU je chtít za rovnoprávné členy nebude. NATO také ne. Jsou příliš chudí a jejich infrastruktura příliš zestárlá. Dnes už nemají nic, co by mohli nabídnout.

    Zdroj:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-Putin-ziskal-Bez-vystrelu-Vysvetleni-nevalky-s-Ukrajinou-693065

 

Vystoupení Ivana Davida na semináři „DOST bylo Bruselu“ 14.2. 2022

16. února 2022      Současná vláda koná velmi ochotně a iniciativně, to, co jí EU ukládá, ačkoli je to pro národní komunitu zničující. Proto prvním úkolem musí být odstranit tuto vládu.

    Zdroj:     https://www.novarepublika.cz/2022/02/vystoupeni-ivana-davida-na-seminari-dost-bylo-bruselu-14-2-2022

 

UA udeřila na Doněck a předměstí, armáda DLR ničí nepřátelské síly

 17.02.2022  josh-xy     Jak informovala Russkaja Vesna, ukrajinští okupanti dnes od rána intenzivně střílejí podél téměř celé frontové linie v Donbasu.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/celkove-ucinek-nalehave-afu-uderila-na-doneck-a-predmesti-armada-dnr-nici-nepratelske-sily/

 

Globální řízení – realita nebo výmysl?

14. 2. 2022    perace Covid je nádhernou ukázkou globálního řízení. V podstatě došlo k privatizaci jak národních vlád, tak mezinárodních organizací, kde se lobbisté přesunuli přímo do sídla moci a utvářejí politiku.

    Zdroj:     https://kob-forum.eu/2022/02/14/globalni-rizeni-realita-nebo-vymysl/

 

Výzva poslankyním a poslancům - NE vojenskému puči

 14.2.2022 - Iniciativa NE základnám ČR, z.s.     ProtiprávněMinisterstvo obrany ČR a velení Armády České republiky rozhodlo zajistit průjezd dalším 550 vojenským vozidlům US Army a pohybu dalších 850 vojákům US Army na našem území a pobytu delším než 21 dní. Jde o napadení ústavního, právního systému České republiky.

    Zdroj:     http://nezakladnam.cz/cs/2453_vyzva-poslankynim-a-poslancum-ne-vojenskemu-puci

 

Americké biologické experimenty v Gruzii a na Ukrajině

11. února 2022 , prvnizpravy.cz     Pentagon zorganizoval ve svých laboratořích pokusy na 4400 ukrajinských vojácích a 1000 Gruzíncích.

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americke-biologicke-experimenty-v-gruzii-a-na-ukrajine/

 

Prezradil americký senátor niečo, čo nemal? Čo robí na Ukrajine 30 tisíc Američanov?

 15.2. 2022  Senátor Tom Cotton :  „Chcem povedať, že máme viac ako 30 tisíc Američanov na Ukrajine“

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/prezradil-americky-senator-nieco-co-nemal-co-robi-na-ukrajine-30-tisic-americanov/

 

Těžko udržovat hegemonii, je-li dutá …

 12.2. 2022  Část vystoupení Alexandra Loseva     Ve světě vidíme zřetelnou krizi tzv. zelené transformace a mnohé se změní natolik, že budeme na rok 2019 vzpomínat stejně, jako Taleyrand vzpomínal na rok 1789, předcházející Velké francouzské revoluci.

    Zdroj:         Přišlo e-mailem

    Celý text:    Udrzovat-hegemonii.doc

 

536 rakiet naraz. Analytici vypočítali možnosti Ruska v čiernomorskom regióne

12.februára 2022 , Maroš Šolc (AM) , Rusko      Schopnosti ruskej flotily, pobrežných raketových systémov a operačno-taktických raketových systémov rozmiestnených v čiernomorskom regióne stačia na vypustenie 536 riadených striel v jednej salve.

    Zdroj:     https://www.armadnymagazin.sk/2022/02/12/536-rakiet-naraz-analytici-vypocitali-moznosti-ruska-v-ciernomorskom-regione/

 

Čínská high-tech: 10 trendů v příštích 10 letech

 

2022-01-17      Autor tohoto článku Tian Feng           Obecně platí, že Čína se v příštím desetiletí stane globálním centrem vědy a techniky, hotspotem talentů a vývozcem špičkových technologií.

    Zdroj:     http://czech.cri.cn/society/3887/20220117/729128.html

  Pozn. spr. webu:  V Asii není racionalita na ústupu, jako na Západě - viz článek "Svědectví knih" níže. Ovšem platí, že nic (ani používání supertechniky všude možně i nemožně) se nemá přehánět.

 

Poslušně hlásím aneb Jak udržet „pandemii“

17.12.2021 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Na chřipkové epidemii v sezoně 2018/2019 se některý ze sledovaných virů chřipky podílel z necelé čtvrtiny. Jaký smysl má nechat se očkovat proti konkrétnímu koronaviru, když můžu dostat chřipku z jiného koronaviru, rhinoviru, adenovirů nebo virů chřipky?

    Zdroj:     https://casopis-sifra.cz/poslusne-hlasim-aneb-jak-udrzet-pandemii/

 

Svědectví milionů knih: Racionalita je na ústupu již několik desetiletí

6.2. 2022 Autor: Stanislav Mihulka      Od roku 1980 čelíme prudkému nástupu individuality, intuice a emocí.  Současný fenomén postpravdy je spojený s monumentální houpačkou historie, která balancuje mezi dvěma zásadními módy myšlení – uvažování versus intuice.

    Zdroj:     https://www.osel.cz/12168-svedectvi-milionu-knih-racionalita-je-na-ustupu-jiz-nekolik-desetileti.html

 

Mojmír Grygar: Paměť národa, nebo paměť "sudetských" Němců?

9. února 2022 , Mojmír Grygar      Vyprávění lidí o vlastních zážitcích, tedy o tom, co „zažili na vlastní kůži “, působí na naše city, smysly a představivost, a snadno může touto svou malou pravdou přebít tu velkou. Kdo dokáže, že cílem takového složitého školení není popřít důvěru v poválečné dekrety o vysídlení Němců, kteří se podíleli na rozbití Československa a na přípravách války?

    Zdroj:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/mojmir-grygar-pamet-naroda-nebo-pamet-sudetskych-nemcu/

 

Trochu uvoľnia, aby neskôr VIAC priškrtili. Tieto nové mRNA vakcíny chystajú

 9. únor 2022 | Jana Tutková     Od začiatku pandémie sa vytvára masová psychóza, ktorá je nesmierne dobre premyslená. WHO si už dalo za cieľ k roku 2030 v tzv. Imunizačnej agende 2030, že „nikto nemôže byť vynechaný“ z plánu byť zaočkovaný novými či starými vakcínami.

    Zdroj:     https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/trochu-uvolnia-aby-neskor-viac-priskrtili-tieto-nove-mrna-vakciny-chystaju.html

 

Buď přežít s námi, nebo zahynout s USA

10. 2. 2022 Janinna       Oleg Matvejčev    Zdá se, že Putin a Si plánují vzít Spojeným státům Evropu. Evropský průmysl se nyní kvůli nedostatku energie dusí a bankrotuje. Tento deficit byl v Evropě vytvořen Spojenými státy záměrně – přes „zelenou agendu“, sankce na plynovod „Nord Stream 2“ a neklidnou Ukrajinou.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/bud-prezit-s-nami-nebo-zahynout-s-usa/

 

Demokracie v systému kapitalismu: Podstata, fasáda, demontáž

  Andrej Fursov 08.02.2022         Není to demokracie obecně, co se na Západě demontuje, ale ta forma, která se vyvinula v severoatlantickém jádru.  Demokracie byla vždy jen prvkem, převážně vnějším, západní (buržoazní) mocenské struktury, která jako celek nikdy nebyla a není skutečně demokratická.

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/demokracie-v-systemu-kapitalismu-podstata-fasada-demontaz/

 

Začátek nové éry

 6. 2. 2022 Janinna     Společné prohlášení Ruska a Číny, přijaté během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu, symbolizuje … V tuto chvíli mají Čína a Rusko jeden společný cíl – ukončit „americký svět“.

    Zdroj:     https://www.pokec24.cz/politika/zacatek-nove-ery/

 

Ano, spiknutí existuje

8.2.2022 , Paul Craig Roberts     Ano, spiknutí existuje. Je to spiknutí elit proti nám všem. A funguje už roky. Můžete se o tom dočíst v knize Kees Van Der Pijla States of Emergency

    Zdroj:     http://www.zvedavec.org/komentare/2022/02/9020-ano-spiknuti-existuje.htm

 

Válka proti lidem: Vraždění poctivých lékařů a mikrobiologů. (A významných odpůrců Covid vakcinace.)

 3. 2. 2022 , Valentin Katasonov      Dávno není pochyb o tom, že „pandemie“ vyhlášená Světovou zdravotnickou organizací (WHO) je jen kouřovou clonou, která má zakrýt nemedicínské cíle „Velkého resetu“.

    Zdroj:     https://www.protiproud.cz/politika/6288-valka-proti-lidem-vrazdeni-poctivych-lekaru-a-mikrobiologu-odpurci-vakcin-jsou-nemilosrdne-odstranovani-z-cesty-objevitel-grafenu-ve-vakcinach-mrtev-tri-dny-po-zverejneni-seznam-obeti-vakcinacniho-teroru-dale-narusta.htm

    K článku také:     CIA-zbran.doc

 

Retro: Jsou oligarchický systém a demokracie slučitelné? (nejsou !!!)

 6.2. 2022 , Béda     Největší kapitalisté (říkejme jim vševlastníci), tedy 1 procento nejdravějších, kapitalistů nakupilo ve svých rukou tolik bohatství, kolik má ve svém vlastnictví zbylých 99 % obyvatel planety.

    Zdroj:     https://outsidermedia.cz/retro-jsou-oligarchicky-system-a-demokracie-slucitelne/

 

Ruský prezident Putin poskytl exkluzivní rozhovor China Media Group

 2022-02-03     Ruský prezident V. Putin poskytl před svou návštěvou Číny a účastí na slavnostním zahájení ZOH her 2022 v Pekingu  rozhovor : Rusko bylo a zůstává oddáno tradičním olympijským hodnotám. Jsme proti pokusům politizovat sport nebo ho používat jako nástroj nátlaku ...

    Zdroj:      http://czech.cri.cn/worldnews/3884/20220203/733034.html

 

Tady se někdo bojí. A nejde o covid. Pandemický zákon: Zlé podezření

 3.2.2022 | Rozhovor     Marek Řezanka    „Nový pandemický zákon mi za dané situace nedává žádný smysl. Vlastně jeden ano: Někdo se možná bojí masivních sociálních a protiválečných demonstrací, když by je už náhodou někdo dokázal zorganizovat".

    Zdroj:      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tady-se-nekdo-boji-A-nejde-o-covid-Pandemicky-zakon-Zle-podezreni-691627

 

Ta cena je uměle vyhnaná. ČR je obětí. Vitásková k energiím

31. 1. 2022 , Alena Vitásková , rozhovor     Nedostatek zemního plynu je uměle vyvolaný. Sleduje se tím zvýšení jeho ceny ze strany těch, kteří z toho profitují.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/nezarazene/ta-cena-je-umele-vyhnana-cr-je-obeti-vitaskova-k-energiim/

 

Demonstrace Putina: USA nepotřebují válku pro výsledek

 4. února 2022 , Rostislav Iščenko     Američané potřebují válku ne kvůli válce, ale proto, aby přiměli západní Evropu jít “dobrovolně” sebevražednou cestou, vyšlapanou východní Evropou, a přerušit všechny obchodní a ekonomické styky s Ruskem.

    Zdroj:      https://www.novarepublika.cz/2022/02/demonstrace-putina-usa-nepotrebuji-valku-pro-vysledek

 

P.C.Roberts: Nejžhavějši zpráva z ukrajinské fronty

 31. ledna 2022 , Paul Craig Roberts     Victoria Nulandová dala tak na vědomí to, co už téměř každý věděl: USA a NATO postrádají válečnou kapacitu, píše v komentáři Paul Craig Roberts. Putin vyhrál. Raketové základny USA a NATO v Polsku a Rumunsku budou časem a bez hluku vyklizeny. Washington bude sice i nadále burácet a vyhrožovat, ale schopen akce už nebude

    Zdroj:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-nejzhavejsi-zprava-z-ukrajinske-fronty/

 

Panika a chaos zjevně zasahují, protože se Západ nade vše bojí míru

 29.1. 2022 , The Saker      Neoconoví šílenci jako Nulandová a Blinken jsou v režimu plné paniky, chtějí válku více než kdokoli jiný. Co dělají neoconi, když zpanikaří? Správně – operace pod falešnou vlajkou : o tom byl MH-17. A Skripalovi. A „chemické útoky“ v Sýrii. A Navalnyi. A tolik dalších, že je zde nebudu vypisovat. Můžeme si být jisti, že to zkusí, nejisté je, zda uspějí.

    Zdroj:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/panika-a-chaos-zjevne-zasahuji-protoze-se-zapad-nade-vse-boji-miru/

 

„Chceš-li, aby ti nevěřili, řekni čistou pravdu“

 31.1. 2022 , Jakov Kedmi     Vidíme, že (ruská) elita je zcela protinárodní. Nemají zájem o rozvoj země a nechtějí být ani spojováni s Ruskem. Velká část elity žije v zemích, které vedou proti Rusku ekonomickou válku - sankce apod. Navíc, jsou vázáni zákony země, kde se nachází jejich majetek a rodiny, což znamená, že dochází k jasnému střetu zájmů. Je zřejmé, že problém je v elitě, a bez její výměny v Rusku normální budoucnost nebude.

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/prispevky/2022/01/9009-chces-li-aby-ti-neverili-rekni-cistou-pravdu.htm

  Pozn. spr. webu:      - Stalin se vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě!     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353)

 

Novela Pandemického zákona je bič na doposud svobodné občany

 31.1. 2022 , Ing. Alena Vitásková     Stres, strach ze smrti, kterým nám v přímém přenosu vyhrožuje ministr zdravotnictví, pokud se nedáme očkovat vakcínou, která je stále ještě ve fázi testování. Nikdo negarantuje její bezpečnost. Nezákonná opatření, která přijímala vláda Andreje Babiše v souvislosti s pandemií poškodila hospodářství a morálku obyvatelstva i podnikatelského sektoru.

    Zdroj:      https://www.institut-av.eu/novela-pandemickeho-zakona-je-bic-na-doposud-svobodne-obcany/

 

Kdože je agresor na Ukrajině? Ještě větší komedie, než Vrbětice!

 27. 1. 2022 , Martin Koller     Od roku 2014 sledujeme v médiích nenávistnou štvanici NATO/EU proti Rusku, které se zastalo občanů na Krymu, Donbasu a Lugansku, pronásledovaných ukrajinským nacionalismem, šovinismem a fašismem, a to až do formy etnických čistek a genocidy. K okupaci celé Ukrajiny by Rusko potřebovalo statisíce vojáků, které pro takový účel nemá.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/nezarazene/martin-koller-kdoze-je-agresor-na-ukrajine-jeste-vetsi-komedie-nez-vrbetice/

 

Rusko + Čína + USA + EU + plyn

29. 1. 2022 Janinna      Nepoškodí tyto sankce Evropu, protože 40 % plynu pochází z Ruska? Trik je v tom, že sankce by se měly dotknout nových projektů Ruské federace s cílem snížit množství plynu, které Rusko vyrobí …. v dalších desetiletích.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/politika/rusko-cina-usa-eu-plyn/

 

Prečo zvíťazili sovietske vojská pri Moskve?

 28.1. 2022 , Vladimír Mikunda  (AM)          O úspech sovietskeho protiútoku pri Moskve sa zaslúžili dva faktory. Prvý: totálne nepochopenie Nemeckom (a nielen ním) možností sovietskeho hospodárstva. Druhý: K decembru 1941 sovietski velitelia po prvýkrát preukázali výraznú schopnosť uvažovať lepšie a hlbšie ako protivník.

    Zdroj:      https://www.armadnymagazin.sk/2022/01/28/preco-zvitazili-sovietske-vojska-pri-moskve/

 

Nejen kulomety, ale i internet a mobilní telefony jsou zbraní

 29. ledna 2022 , František Roček     Různí tajtrlíci, kteří požírají vtipnou kaši zahuštěnou lidskými právy, jsou pohoršeni, když v Kazachstánu při nepokojích doplněných žhářskými útoky a trochou vraždění, vláda vypne sociální sítě a mobilní síť. Kdo dokáže, že někteří z nich informují organizátory bojůvek o policejních akcích v místě střetu? Proto vypnutí sociálních sítí a mobilních operátorů je jediné rozumné řešení.
    Zdroj:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rocek-nejen-kulomety-ale-i-internet-a-mobilni-telefony-jsou-zbrani/

 

Lavrov: USA ve své odpovědi na návrhy Ruska ignorovaly tu nejzásadnější otázku

27.1. 2022     Hlavní otázkou je náš jasný postoj k nepřípustnosti dalšího rozšiřování NATO na východ a rozmístění útočných zbraní, které by mohly ohrozit území Ruské federace,“ řekl Lavrov novinářům. Návrhy také obsahují klauzuli o nerozmístění útočných zbraní NATO v blízkosti hranic Ruska a stažení aliančních sil ve východní Evropě na pozice z roku 1997.

    Zdroj:      http://www.srspol.sk/clanek-lavrov-usa-ve-sve-odpovedi-na-navrhy-ruska-ignorovaly-tu-nejzasadnejsi-otazku-24044.html

 

Věčný boj

26.1.2022 Jan Keller      Jan Keller o tom, jak funguje orwellovská propaganda pomocí smyšleného boje Dobra a Zla. Účelem takto vytvořené a pečlivě přiživované psychózy je získat prostor pro prosazení čehokoliv, i kdyby to třeba odporovalo zdravému rozumu. Je to věčný boj. Nejde ovšem o věčný boj Dobra se Zlem, ale o věčný boj s těmi, kterým se tato primitivní propagandistická finta  zalíbila natolik, až jí snad sami uvěřili.

    Zdroj:      http://casopisargument.cz/?p=40476

 

Světová válka elit proti lidstvu

26. 1. 2022 ,       Zatímco od desátých let 20. století byly masy v ofenzivě, která vyvrcholila Říjnovou revolucí v roce 17, pak zhruba od přelomu 60. a 70. let jejich hnutí začalo slábnout a vystřídala jej protiofenziva elit. To, co se odehrává poslední dva roky, je metoda sociální války špiček proti masám. To už není pouhá vzpoura elit. Je to skutečná sociální válka.

    Zdroj:      https://kob-forum.eu/2022/01/26/svetova-valka-elit-proti-lidstvu/

    Viz také:    Nejde-o-prelidneni.doc

 

Bidenovy prázdné regály

 25. 1. 2022 , Vladimír Malyšev     Ameriku stravuje chudoba a nedostatek potravin. Mnohakilometrové fronty na jídlo zdarma jako za Velké krize. Problémy s potravinami se však v USA neobjevily až dnes a na vině není jen nějaký „omikron“. Předloni napsal dopisovatel německého týdeníku Spiegel, že v Americe jsou „známky zbídačení úplně všude.

    Zdroj:      https://www.protiproud.cz/politika/6268-bidenovy-prazdne-regaly-ameriku-stravuje-chudoba-a-nedostatek-potravin-mnohakilometrove-fronty-na-jidlo-zdarma-jako-za-velke-krize-lide-trpi-nadvladou-monopolu-internetove-site-zacina-ovladat-panika.htm

 

Pokud bude zítra válka: všechny varianty a důsledky bitvy na Donbase

25.1. 2022,  autor Alexander Štorm     Ruský ministr obrany Sergej Šojgu  oznámil přítomnost asi 120 amerických „vojenských instruktorů“ v oblastech přiléhajících k hranicím „lidových republik“. Podle šéfa ruského obranného oddělení byly „dodány kontejnery s neidentifikovanými chemickými látkami k páchání provokací

    Zdroj:      https://military.pravda.ru/1677589-donbass/

    Celý překlad:    Jesli-vojna.doc

 

O chystaných soudních žalobách

„Tohle je jen začátek velkého hnutí”

 26. leden 2022 | Reiner Fuellmich     Bez PCR testu a bez další lži, kterou je asymptomatická nákaza, by se tyto události nikdy neuskutečnily. Přitom PCR test vám neřekne vůbec nic o infekčnosti. Máme zkorumpovaný celý soudní systém

    Zdroj:      https://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/o-chystanych-soudnich-zalobach-tohle-je-jen-zacatek-velkeho-hnuti.html

 

300% nárůst cen energií v ČR, jinde 30%. Lžou. Zde je řešení

26. leden 2022 | Vladimír Štěpán - člen skupiny Energie není luxusní zboží apeluje na politiky, aby okamžitě přestali vyvážet elektřinu a následně ji kupovat zpátky. Toto není volný trh, ale spekulace, varuje. Současně nabádá k uzavření dodávek s ruským Gazpromem, a to bez prostředníka.

    Zdroj:      https://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/expert-300-narust-energii-v-cr-jinde-30--lzou-zde-je-reseni.html

 

Za smlouvu s ďáblem se platí

 23. ledna 2022 , Petr Sak     V současné demokracii se lidé „musejí chtít podvolit“. Je to v logice formování nového antikomunistického člověka. Postupný cíl je flexibilita implantovaného vědomí, to znamená, že jedinec pružně zaměňuje implementovaný názor za novou dávku propagandy.

    Zdroj:      https://www.novarepublika.cz/2022/01/za-smlouvu-s-dablem-se-plati

 

Chazin: Rusko již vytvořilo u pobřeží Spojených států vážnější hrozbu, než je základna na Kubě

 21.1. 2022 Janinna      Ruská federace fakticky dala Spojeným státům ultimátum. V situaci, kdy se kterákoli strana rozhodne zaútočit na druhou, nebudou žádní vítězové a všichni příčetní lidé to chápou. Ukáže se, že pro sebe vytvořili nebezpečnou situaci tím, že odmítli vyhovět prvotním požadavkům Rusů.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/politika/chazin-rusko-jiz-vytvorilo-u-pobrezi-spojenych-statu-vaznejsi-hrozbu-nez-je-zakladna-na-kube/

 

Právníci proti novele pandemického zákona

  Pro Libertate 23.01.2022     Naprosto převažuje varianta koronaviru označovaná jako „omikron“, která je epidemiologicky srovnatelná s chřipkovým onemocněním. Pandemický zákon i jeho novela jsou v rozporu s ústavním pořádkem České republiky, jakož i mezinárodními úmluvami.

    Zdroj:      https://outsidermedia.cz/pravnici-proti-novele-pandemickeho-zakona/

 

Campbell: Kazachstán po odchodu vojsk OSKB

 19. ledna 2022 , Jan Campbell      Aby však stát přežil, musí být suverénní. Tradiční suverenita se blíží ke konci a bude nahrazena technologickou. Putin dávno pochopil, že doba protektorátů pominula. RF se bude i nadále snažit upevňovat svůj vliv ve světě. Jak? Předpokládám ve funkci tvůrce platforem pro rozvoj technologické suverenity partnerů.

    Zdroj:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/campbell-kazachstan-po-odchodu-vojsk-oskb/

 

Současná situace ve světě i u nás

 23.1. 2022 , P. Rejf, NR Klubu českého pohraničí     Současný financialismus je úpadkový kapitalismus, ukončující historickou éru kapitalismu. Již desítky let „thinktanky“ globálních superelit vymýšlejí nový (nekapitalistický) elitářský světový řád. Sociolog Keller to nazývá moderním feudalismem.

    Celý text:    Soucasna-situace.doc

 

Advokátní rady

 20. 1. 2022 , JUDr. Vladana Vališová    Testování i očkování by měly být obecně jako každý jiný úkon zdravotní služby poskytovány v souladu s ust. čl. 5 Úmluvy o lidských právech a biomedicíně (ref. [5]), s § 28 odst. 1 zák. č. 372/2011 Sb, o zdravotních službách a s § 93 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o. z.“) na základě svobodného informovaného souhlasu pacienta.

     V odmítnutí splnit neoprávněný požadavek zaměstnavatele nelze spatřovat ani překážku v práci na straně zaměstnance ve smyslu ust. § 191 a násl. zák. práce, ani výpovědní důvod.

    Zdroj:      https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/advokatni-rady.html

 

Nový jaderný ledoborec Sibir je připraven

 14 ledna, 2022 , admin 13. ledna 2022 vyplul nový jaderný ledoborec Sibir z Petrohradu, kde byl postaven. Míří do Murmansku, který se stane jeho domovským přístavem.

    Zdroj:      https://atominfo.cz/2022/01/novy-jaderny-ledoborec-sibir-je-pripraven/   ( Pozn. spr. webu: Oblasti Arktidy a Antarktidy jsou pokladnicemi surovin Zeměkoule, a nejslibnějšími rozvojovými oblastmi blízké budoucnosti. )

 

Konfrontace Ruska s USA bude ještě tvrdší

 12.1. 2022 , Kirill Kurbatov     Společná bezpečnost je důležitá, ale pokud nám řeknou, že s námi nechtějí počítat, nebudeme brát ohled ani na zájmy USA, říká - komentátor RIA Novosti Petr Akopov.

    Zdroj:      https://ukraina.ru/interview/20220114/1033079441.html

 

Podpora migrace pod záminkou, že potřebujeme talenty všeho druhu

 

21. 1. 2022 , Ivan David     Evropská komise a Evropský parlament volaly hlasy svých úřadníků a poslanců, že je třeba zajistit pro imigranty bezpečné cesty do Evropské unie.  Zpráva byla schválena. 497 poslanců z 695 hlasovalo pro návrh, mezi nimi poslanci Zdechovský a Šojdrová za KDÚ-ČSL, Polčák za STAN, Niedermayer z TOP09, Maxová za ČSSD a Piráti Peksa, Kolaja a Gregorová

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/blog/podpora-migrace-pod-zaminkou-ze-potrebujeme-talenty-vseho-druhu/

   ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, v chasosu mezigenerační nenávisti, ekofašismu, kovidfašismu, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  vyvoláním co největšího chaosu. )

 

Úvaha o lidské pošetilosti

 16. 1. 2022 ,      Chcete-li lidem vnutit něco pro ně škodlivého, musíte to zahalit do pěkných řečiček, lidověji, umět je hezky vodit za nos a dělat to pokud možno postupně, aby si toho nevšimli.

    Zdroj:      https://cz24.news/uvaha-o-lidske-posetilosti-koronasilenstvi-je-jen-spickou-ledovce-video/

 

Odmítnutím bezpečnostních záruk Rusku otevřel Washington cestu k válce

 14.1.2022 , P. C. Roberts , překlad: Lubomír Man     Tím, že odmítl poskytnout Rusku bezpečnostní záruky, nesdělil Washington Kremlu vlastně nic jiného než to, že na ruských hranicích zamýšlí umístit nukleární rakety a že USA jsou pro Rusko nepřítelem, ohrožujícím samu jeho existenci.

    Zdroj:      http://www.nwoo.org/2022/01/14/p-c-roberts-odmitnutim-bezpecnostnich-zaruk-rusku-otevrel-washington-cestu-k-valce/

 

Pandemie očkovaných

 19. 1. 2022 Janinna  , Anna Tsyba , Řím           Potvrzena informace – současné vakcíny jsou proti novým kmenům koronaviru bezmocné. Největší počet infekcí novým kmenem „Omicron“ – 89,7 procenta z celkového počtu případů onemocnění – připadá na očkované občany.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/nezarazene/pandemie-ockovanych/

 

Finský bloger šokoval Facebook: Hle, proč polovina světa je dlužna Rusku až za hrob

 15. leden 2022 , Janinna (zdroj + video )     Veikko Korhonen, bloger z finského města Oulu na své stránce na Facebooku napsal článek:  Ptáte se na výsledky ruských „agresí“? Jsou následující: polovina Evropy a část Asie získaly svou státnost z rukou tohoto státu.

    Zdroj:      https://nasrestart.cz/signaly-nadeje/4894-finsky-bloger-sokoval-facebook-hle-proc-polovina-sveta-je-dluzna-rusku-az-za-hrob

 

EU se prostřednictvím Green Dealu prozelení až do doby kamenné

 14. ledna 2022 , (ps,prvnizpravy.cz, Poslanecká sněmovna, foto:arch.)     Poslanec Jaroslav Bašta - tato vláda se bude snažit oslabit zbytky naší suverenity. Za 29 let samostatné existence totiž ztratila většinu atributů státní suverenity, nemáme skutečnou armádu schopnou ubránit republiku. Nemáme hranice, kterých jsme se dobrovolně vzdali.

    Zdroj:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/eu-se-prostrednictvim-green-dealu-prozeleni-az-do-doby-kamenne/

 

Thierry Meyssan: Rusko má v úmyslu přinutit USA, aby dodržovaly Chartu OSN

 14. 1. 2022  Janinna       Rusko a Čína poslaly Spojeným státům požadavek, aby dodržovaly Chartu OSN a své sliby. Moskva a Peking jsou nuceny se navzájem podporovat. Obě země se v nedávné minulosti staly terčem útoku Západu. Zažily jeho pokrytectví a nyní pochopily, že se navzájem potřebují, aby mu odolaly.

    Zdroj:      https://www.pokec24.cz/politika/thierry-meyssan-rusko-ma-v-umyslu-prinutit-usa-aby-dodrzovaly-chartu-osn/

 

Očkovať alebo neočkovať proti covidu-19?

14. leden 2022 | kormidlo      V našich médiách sa preferuje iba jedno riešenie a síce očkovanie obyvateľstva. To, čo sa deje okolo Covidu-19 je z pohľadu medicíny neuveriteľné a zdá sa, že kľúčovú rolu tu zohráva ekonomika a nie medicína.

    Zdroj:      https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/ockovat-alebo-neockovat-proti-covidu-19.html

 

Jedným z dôvodov rýchlej porážky extrémistov v Kazachstane bolo využitie ruských komplexov Leer

17. 1. 2022 , Peter Nagy (AM) , Kazachstan     Používanie ruských komplexov Leer-3 potvrdzuje skutočnosť, že 6. januára prestala na mnoho hodín fungovať mobilná komunikácia v Almate, Nur-Sultáne a Kazachstane ako celku.

    Zdroj:      https://www.armadnymagazin.sk/2022/01/17/jednym-z-dovodov-rychlej-porazky-extremistov-v-kazachstane-bolo-vyuzitie-ruskych-komplexov-leer/

 

Ombudsman se připojil k senátorům

 13.1. 2022     Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se jako vedlejší účastník připojil k řízení u Ústavního soudu o návrhu skupiny senátorů na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti COVID-19.

    Zdroj:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/56425179

 

Kdo a komu „prohrál“ Kazachstán?

 12.1.2022 , The Saker     Máme tu Lukašenka, Pašinjana a nyní Tokajeva, všechny bývalé vícevektorové politiky, kteří prosí Rusko o pomoc a tuto pomoc dostávají, ale za zjevnou politickou cenu, že se vzdávají své dřívější vícevektorové politiky. Při náznaku posluhování globálním elitám se židle, na nichž tito vůdci v současnosti sedí, začnou okamžitě pěkně třást a oni budou vědět, komu zavolat, aby to zastavil.

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/komentare/2022/01/8989-kdo-a-komu-prohral-kazachstan.htm

 

Osudový týden pro Rusko a Západ. Pokud se diplomaté nedomluví, slovo si vezme Šojgu

  11.1. 2022 Sergej Latyšev , tsargrad.tv , RUSKO , překlad: Pokec24     10. ledna Rusko zahájilo svůj poslední pokus jazykem diplomacie přesvědčit Západ, aby přestal být drzý, aby začal respektovat naši bezpečnost a národní zájmy.  Zkrátka, buď konečně Západu profackujeme ruce, nebo ztratíme svou zemi. Žádná jiná cesta není.

    Zdroj:      https://cz24.news/sergej-latysev-osudovy-tyden-pro-rusko-a-zapad-pokud-se-diplomate-nedomluvi-slovo-si-vezme-sojgu/

 

Politici, ktorí sprítomnia vojenské základne

na území Slovenska bez referenda, budú trestneprávno zodpovědní podľa trestného zákona

 4. leden 2022 | Štefan Harabin      Slovenská strana sa žiaľ dobrovoľne zmluvným spôsobom nesporne dostáva do vazalského postavenia voči USA a stavia v prípade vojenského konfliktu Slovenskú republiku do pozície odvetného vojenského terča.

    Zdroj:      https://www.czechfreepress.cz/slovensko/politici-ktori-spritomnia-vojenske-zakladne-na-uzemi-slovenska-bez-referenda-budu-trestnepravno-zodpovedni-podla-trestneho-zakona.html

 

Akademie národní obrany provedla zkušební start hypersonické rakety

 6.1. 2022 ,  KCNA, http://www.kcna.kp ,     Prostřednictvím zkušební střelby byla jasně prokázána ovladatelnost a stabilita hypersonické klouzavé hlavice, která kombinovala vícestupňový klouzavý skokový let a silný boční pohyb. 

    Zdroj:      https://www.kldr.info/2022/01/06/akademie-narodni-obrany-provedla-zkusebni-start-hypersonicke-rakety/

 

Kazachstán a Rusko předvedli, že US příručka pro barevné revoluce zastarala.

 10.1.2022 | MUDr. Ivan David píše:     Média přechází z režimu přinášení zpráv z „bojiště“ do režimu propagandy proti Rusku. Zároveň je to velmi dobře pochopitelný vzkaz Západu, že definitivně skončilo období barevných revolucí.

    Zdroj:      https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kazachstan-a-rusko-predvedli-ze-us-prirucka-pro-barevne-revoluce-zastarala.html

 

EU se loučí se svobodou, rovností a bratrstvím

10.1.2022 , Jelena Karajeva     Jde o zavedení faktického povinného očkování všech osob starších 12 let proti koronaviru. Práva a svobody, které evropská veřejnost, od médií až po nejvyšší představitele EU, tolik vzývala a byla na ně hrdá, se ukázala být zcela efemérní

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/komentare/2022/01/8986-eu-se-louci-se-svobodou-rovnosti-a-bratrstvim.htm

 

Dekrety, demokratické hodnoty a národní zájmy

 10. ledna 2022 , Prof. Václav Pavlíček  Národní zájmy a národní identita v České republice jsou spojeny se zájmy demokracie dnes stejně, jako tomu bylo v meziváleční době. Tyto hodnoty zůstávají trvalé.

    Zdroj:      https://www.novarepublika.cz/2022/01/prof-vaclav-pavlicek-dekrety-demokraticke-hodnoty-a-narodni-zajmy

 

Kazachstán: Vladimír Putin

zatím hraje dobře

 8.1.2022 , Jiří Vyvadil     Americký portál The National Interest ve svém článku reportéra Marka Episkopase píše:  Ruský prezident Vladimir Putin zatím hraje dobře a využívá krizi k posílení moskevské sféry vlivu ve Střední Asii.

    Zdroj:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/kazachstan-vladimir-putin-zatim-hraje-dobre

 

Teroristi v Kazachstane majú problém. Vyslúžilí veteráni sa pripájajú k dobrovoľným ľudovým jednotkám

8. januára 2022 , Peter Nagy (AM) , Kazachstan,      – V hlavnom meste Kazachstanu – Nur-Sultan – začali pôsobiť ľudové stráže, ktorých úlohou bude chrániť majetok a podnikanie v Alma-Ate pred kriminálnymi živlami

    Zdroj:      https://www.armadnymagazin.sk/2022/01/08/teroristi-v-kazachstane-maju-problem-vysluzili-veterani-sa-pripajaju-k-dobrovolnym-ludovym-jednotkam/

 

Se Stephenem Hawkingem o velké hrozbě budoucnosti

7.1.2022 , Ivo Šebestík      Stephen HawkingCo je lidstvo lidstvem, táhne se jeho dějinami jako červená Ariadnina niť touha elit dosáhnout absolutní kontroly nad dostupnými zdroji i nad životy ostatních lidí. Že se může planeta Země stát domovem pouze několika desítek miliónů „vylepšených“ jedinců.

    Zdroj:      http://casopisargument.cz/?p=38629

     ( Pozn. spr. Webu:   Základem dění soudobé historické epochy je snaha globálních elit o depopulaci lidstva a přeuspořádání světa jen pro malou část vyvolených - a odpor slušných a vědoucích lidí proti těmto záměrům globálních sociopatických elit. )

 

Jaderný ledoborec Arktika poprvé dovedl karavanu lodí do Peveku

5 ledna, 2022, admin 1. ledna 2022 dorazil do přístavu v sibiřském Peveku jaderný ledoborec Arktika s karavanou nákladních lodí. Karavana vyrazila 18. prosince ze západní části Karského moře a tvořily ji tři nákladní lodě a dva ledoborce: jaderná Arktika a diesel-elektrický Kapitan Dranicyn.

    Zdroj:      https://atominfo.cz/2022/01/arktika-poprve-dovedla-karavanu-do-peveku/     ( Pozn. spr. Webu:   Kdo je schopen využívat arktické oblasti, má klíč k největší pokladnici nerostného bohatství planety. )

 

Čínská ruka na orbitě úspěšně přemístila kosmickou loď

 

 6.1. 2022 , Filip Šára, Novinky     Mechanické rameno čínské vesmírné stanice Tchien-kung („Nebeský palác”) ve středu úspěšně přesunulo nákladní kosmickou loď TZ-2

    Zdroj:      https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/cinska-ruka-na-orbite-uspesne-premistila-kosmickou-lod-40383196

 

OSKB vyšle do Kazachstanu mierové sily

 

 6. januára 2022 , Karol Jerguš , Kazachstan,  (AM, Sputnik)      – Arménsky premiér Nikol Pašinjan oznámil, že Organizácia zmluvy kolektívnej bezpečnosti (OSKB) vyšle do Kazachstanu mierové sily.

    Zdroj:      https://www.armadnymagazin.sk/2022/01/06/oskb-vysle-do-kazachstanu-mierove-sily/

 

Plán na převzetí pozemské přírody

globální elitou

 5.1.2022 , Valentin Katasonov     Plán „Velkého resetu“, který oznámil Klaus Schwab, předpokládá zrušení osobního vlastnictví, tj. vlastnictví určeného k uspokojování základních životních potřeb - bydlení, usedlosti, ošacení, domácího náčiní atd. Řada miliardářů již začala skupovat půdu, začíná hromadit „přírodní kapitál“ a přeměňuje svůj virtuální (finanční) majetek na fyzický majetek, půdu.

    Zdroj:      http://www.zvedavec.org/komentare/2022/01/8981-plan-na-prevzeti-pozemske-prirody-globalni-elitou.htm

     ( Pozn. spr. Webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“, během asi jednoho století, depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tím, že se nás zbaví bioterorismem (bakteriologickou válkou – např. Covid19), že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, či jejich nedostatek, když nebudeme mít děti pro bídu - i pro energetickou chudobu !, módní homosexualismus a pod. )

 

Při nezákonných protestech v Kazachstánu bylo zadrženo více než 200 lidí

 5.1. 2022     Ministerstvo vnitra Kazachstánu uvedlo:  Tokajev dnes ráno přijal demisi vlády, která podle něj nese vinu zejména za tom, že protestní situaci připustila. Uvedl také, že situace v Almaty a Mangistau se po zavedení výjimečného stavu postupně zlepšuje.

    Zdroj:      https://cz.sputniknews.com/20220105/pri-protizakonnych-protestech-v-kazachstanu-bylo-zadrzeno-vice-nez-200-lidi-17093791.html

 

USA, Rusko a Čína začnou velkou hru v roce 2022

24. prosince 2021 , Alexandr Štorm     USA si chtějí zachránit světovou hegemonii, ale je to neproveditelné. Rusko a Čína budou v roce 2022 společně rozvíjet nové strategické iniciativy.

    Zdroj:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-643/

 

Supertajný ruský bojový laser „Peresvet“

 2.1. 2022 , Zdroj: armadnymagazin.sk , RUSKO:     Náčelník Generálneho štábu OS RF Valerij Gerasimov na konci roku 2019 k tomu pridal, že prvé vzorky laserovej zbrane boli zaradené do výzbroje.

        Zdroj:      https://cz24.news/o-supertajny-rusky-bojovy-laser-peresvet/

 

Globální poptávka po uhlí začíná prorážet rekordy

 

spolu s hroucením přechodu na Zelenou energii

 

2.2. 2022  Překlad: reformy.cz , Zdroj     Množství elektřiny generované po celém světě z uhlí roku 2021 vyrostlo o 9% na nejvyšší množství všech dob - 10.350 terawatt-hodin. Přechod na Zelenou energii není v tomto desetiletí vůbec možný.

    Zdroj:  https://cz24.news/globalni-poptavka-po-uhli-zacina-prorazet-rekordy-spolu-s-hroucenim-prechodu-na-zelenou-energii/

 

Svět není přelidněný: demografická bomba již byla

 

 deaktivována a nebezpečím je vyhynutí národů

 

    2. leden 2022 | André Larané      S výjimkou subsaharské Afriky nebo černé Afriky má nyní planeta jako celek včetně Indie průměrnou plodnost pod úrovní náhrady obyvatelstva, tedy 2,1 dítěte na ženu.

    Zdroj:  https://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/svet-neni-prelidneny-demograficka-bomba-jiz-byla-deaktivovana-a-nebezpecim-je-vyhynuti-narodu.html

    Viz také:    Nejde-o-prelidneni.doc

 

Bill Gates a Warren Buffett, neboli projekt globální ochrany zdraví

 20.11.2021 , Valentin Katasonov     Nadace Billa a Melindy Gatesových (Gates Foundation) je soukromá charitativní organizace založená v roce 2000 miliardářem Billem Gatesem a jeho manželkou Melindou. Fond spravuje také třetí postava – miliardář Warren Buffett. Gatesova nadace je nějak propojena se všemi klíčovými institucemi, které plánují a organizují boj proti „pandemii“.

    Odkaz:   https://www.fondsk.ru/news/2021/11/20/bill-gejts-i-uorren-baffet-ili-proekt-globalnogo-zdravoohranenia-54941.html

    Celý překlad:    Gates-Buffet.doc

 

Sebevražedná civilizace

31.12.2021   Nikola Bornová     Sebevražedné tendence naší civilizace dál pokračují. Vyřazujeme z provozu absolutně nejekologičtější zdroj energie (tedy nukleární) a na všechno sypeme tuny pesticidů. Spustili jsme úžasná “opatření proti covidu”, která zabíjí víc lidí než nemoc, před kterou mají chránit. Klimatické změně jsme dříve říkali “globální oteplování”, ale začala být nějak moc zima a tak jsme ji překřtili na “klimatickou změnu”. Kéž bychom takhle praštili pěstí do stolu co nejdřív. Čím déle to budeme odkládat, tím v horším stavu po rozpadu té nové verze fašistické Říše budeme.

    Zdroj:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8977-sebevrazedna-civilizace.htm

 

P.C.Roberts: Americké CDC připouští, že kovidová pandémie byla produktem chybného testu

 29.12.2021 v 11.37 Autor: Lubomír Man       Potichu a bez zájmu médií stáhlo CDC proces PCR jako pravoplatný test pro zjištění a určení viru SARS-CoV-2. Po 31. prosinci 2021 nebude už tento test v USA platný. Dr. Kary Mullis, laureát Nobelovy ceny a objevitel procesu PCR řekl už před několika lety, že „PCR je proces, který vám nepoví, že jste nemocný“. Nikdy nebyl zamýšlen jako test. Test PCR byl úmyslně prováděn ve vysokých cyklech, o kterých se ví, že přinášejí falešné výsledky. A tak většina domnělých „kovidových případů“ nebyly ničím jiným než záměrnými výmysly.

    Zdroj:  http://www.nwoo.org/2021/12/29/p-c-roberts-americke-cdc-pripousti-ze-kovidova-pandemie-byla-produktem-chybneho-testu/

 

Kolektivní Západ kapituloval

 29.12.2021     Rusko kolektivnímu Západu oznámilo, že buďto bude bezpečnost Ruska zajištěna vzájemnými dohodami, dodržováním smluv a novou architekturou globální bezpečnosti, nebo si Rusko zajistí bezpečnost (tj. znemožnění bleskového odzbrojujícího úderu) vojenskou cestou. Bezpečnostní návrhy Ruska nejsou ultimátem  - jsou naprosto reciproční.

    Zdroj:  http://leva-net.webnode.cz/products/kolektivni-zapad-kapituloval/

 

Putin bol vypočutý: Celý svet diskutuje o názoroch ruského prezidenta z veľkej tlačovky

 26.12. 2021 , Viktória Nikiforová/RIA Novosti      Školené anglosaské médiá začali prekrúcať. V skutočnosti Putin v tejto epizóde povedal presný opak – o postoji Západu k Rusku. „A potom začali rozširovať NATO na východ,“ spomínal. Nie je tak? 

    Zdroj:  https://skspravy.sk/komentare/putin-bol-vypocuty-cely-svet-diskutuje-o-nazoroch-ruskeho-prezidenta-z-velkej-tlacovky/

 

Německá města v oblacích pepřového spreje

 29.12.2021 , Richard Seemann     S blížícími se oslavami Nového roku v Německu tisíce lidí protestují stále intenzivněji proti koronavirovým omezením. V Pirmasens bylo na takzvaných procházkách několik stovek lidí. V jejich průběhu byli zraněni policisté.

    Zdroj:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/nemecka-mesta-v-oblacich-peproveho-spreje

 

Po drastickém lockdownu neočkovaných lidí v Rakousku vyzývá šéfka EU ke zrušení Norimberského kodexu

 6.12. 2021 , od: Daniela  Zdroj: www.thepostmillennial.com     Šéfka Evropské komise Ursula Van Der Leyen ve středu novinářům řekla, že je pro zrušení dlouholetého Norimberského kodexu a pro povinné očkování proti covidu. Jednalo se zejména o provádění lékařských zákroků na subjektech bez jejich souhlasu. Tyto zákroky, často prováděné pod vedením lidí, jako byli Dr. Josef Mengele nebo Hideki Tojo. Od té doby je vyžadován plný a aktivní průběžný souhlas.

    Zdroj:  https://bezpressu.news/zpravy-ze-sveta/po-drastickem-lockdownu-neockovanych-lidi-v-rakousku-vyzyva-sefka-eu-ke-zruseni-norimberskeho-kodexu/

 

Bývalý kandidát na prezidenta USA: Vítězství jsme prohospodařili.

 28. 12. 2021 , PATRICK JOSEPH BUCHANAN      Když se rok 1991 překuloval do roku 1992, zdálo se, že Amerika právě dosáhla vrcholu své neomezené moci a světové prestiže.

     "Rozšíření NATO bylo nejosudovější chybou americké zahraniční politiky v celé éře po studené válce. Od roku 1991 začala Čína obrovským tempem růst, a nakonec se jako první výrobní velmoc na světě přehnala i přes USA. Ptáme-li se dnes tedy, jak jsme přišli o úchvatné prvenství, které jsme měli v roce 1991, odpověď zní jasně: Způsobili jsme si to sami.

    Zdroj:  https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/nejvetsi-chyba--.....html

 

Snížení světové populace: Tajné setkání spolku miliardářů „Good Club“ v roce 2009

 13 listopadu, 2021  Od: Daniela Zdroj: www.geopolitics.co         Nedávný vývoj potvrzuje, že „depopulace“ je nedílnou součástí takzvané povinné vakcinace, včetně lockdownové politiky a mRNA vakcín.  Miliardářské elity, které vakcinační projekt celosvětově financují a prosazují, jsou eugenisté oddaní depopulaci.

 

    Zdroj:  https://bezpressu.news/edukativni/snizeni-svetove-populace-tajne-setkani-spolku-miliardaru-good-club-v-roce-2009/

 

Ukrajina a ruské jaro 2.0

 27.12.2021 Komentáře      Je třeba počítat se všemi variantami scénářů vztahů mezi Ruskem a Západem. Ukrajina ovšem pro Rusko představuje nepřekročitelnou červenou linii. Možných scénářů je několik, ale všechny zahrnují použití síly ze strany Ruské federace tím či oním způsobem. 

    Zdroj:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8970-ukrajina-a-ruske-jaro-2-0.htm

 

EÚ žiada, aby jej Rusko vyplatilo 290 miliárd eur ako odškodné za „importozameščenije“, ktorým Moskva nahradila dovoz z EÚ vlastnou produkciou

 

Bratislava 26. decembra 2021 (HSP/Foto:Pixabay)

     Európska únia sa obrátila na WTO s požiadavkou vymôcť od Ruska 290 miliárd eur ako odškodné za to, že Rusko nahradilo dovoz z EÚ vlastnou produkciou v rámci takzvanej politiky „importozameščenija“. Pravidlá WTO vôbec nezakazujú členským krajinám stimulovať domácu výrobu daňovým a iným zvýhodněním, čo sa týka například aj lokalizácie automobilovej produkcie. Rusko teda v žiadnom prípade nenarúša pravidlá WTO.

    Zdroj:  https://www.hlavnespravy.sk/eu-ziada-aby-jej-rusko-vyplatilo-290-miliard-eur-ako-odskodne-za-importozamescenije-ktorym-moskva-nahradila-dovoz-z-eu-vlastnou-produkciou/2804596

 

Neznáme zbrane znefunkčnili satelit, ktorý kontroloval ruské jednotky na hraniciach s Ukrajinou

  news-front , Z„Satelit „Copernicus Sentinel-1B“ je od 23. decembra 2021 od 06:53 nedostupný. Je známe, že ruská strana bola mimoriadne nespokojná s využívaním európskych kozmických telies na sledovanie svojich jednotiek. Ruské systémy rádio-elektronického boja rozmiestnené v blízkosti ukrajinských hraníc by pritom mohli kľudne zničiť systémy západných kozmických lodí, na čo ruská strana opakovane NATO upozorňovala.

    Zdroj:  https://www.slovanskenoviny.sk/nezname-zbrane-znefunkcnili-satelit-ktory-kontroloval-ruske-jednotky-na-hraniciach-s-ukrajinou/

 

Washingtonská zrada. Prv ako Rusi zasiahnu na Ukrajine

 26. decembra 2021 , Katalin Tara (AM) , Slovensko     Sťahovanie slučky NATO, ktoré sa deje posledné roky spustilo v Rusku rozsiahly proces prípravy na otvorenú vojnu. Najväčšie Putinove bojisko je doma – v Rusku. Vplyvní a bohatí Rusi, prídu o miliardové zisky, ktoré budú spôsobené odpojením Ruska od platobného amerického systému SWIFT. Ak túto vojnu Putin prehrá, prehrá s nim definitívne celé Rusko. A my, európski Slovania prehráme svoj boj s ním.

    Zdroj:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/12/26/washingtonska-zrada-prv-ako-rusi-zasiahnu-na-ukrajine/

 

Fejkování po česku: Sudetský kryptofašismus

21.12.2021 , Vladimír Pelc     Propagace sudetoněmeckých lží je velkým vnitropolitickým nebezpečím. Kryptofašistická lživá interpretace minulosti je hrozbou pro současnost. Je charakterizována věcnou, politickou a ideologickou egalizací historických skutečností. Egalizace, zrovnomocnění příčin, událostí a následků se projevuje např. ve tvrzeních, že bývalý Sovětský svaz byl totéž, co nacistické Německo, druhou světovou válku začal Sovětský svaz společně s nacistickým Německem.

    Zdroj:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/fejkovani-po-cesku-sudetsky-kryptofasismus

 

Osobnosti veřejného života žádají propuštění Juliana Assange

 PRAHA, 21. prosince, 2021 – Neprodlené propuštění Juliana Assange, zakladatele a hlavního redaktora serveru WikiLeaks, požadují signatáři otevřeného dopisu britskému premiéru Borisi Johnsonovi.

    Zdroj:  https://www.novarepublika.cz/2021/12/osobnosti-verejneho-zivota-zadaji-propusteni-juliana-assange

 

Sportovci po covid vakcíně: 357 srdečních

zástav, vážné problémy, 204 mrtvých

 22.12. 2021   Napsal Vox Populi   Překlad: David Formánek     Rozhodně není normální, aby mladí sportovci trpěli srdečními zástavami nebo umírali při sportu, ale letos v roce 2021 se to děje. Všechny tyto srdeční problémy a úmrtí přišly krátce poté, co dostali covid vakcínu.

    Zdroj:  https://voxpopuliblog.cz/sportovci-po-covid-vakcine-357-srdecnich-zastav-vazne-problemy-204-mrtvych/

 

Rusko, Západ a ultimátum

 

 23. prosince 2021 , Rostislav Iščenko     přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová     MZV Ruska předalo USA návrhy smlouvy o zárukách bezpečnosti mezi RF a USA. Sedm zveřejněných bodů smlouvy s USA formálně předpokládá paritní omezení vojenské aktivity - ve skutečnosti požaduje od USA zřeknutí se tradiční (vydírací) vojenské aktivity.

    Zdroj:  https://www.novarepublika.cz/2021/12/rusko-zapad-a-ultimatum

 

Český národe, probuď se!

         

    22. prosinec 2021 | Stanovisko Okresního výboru ČSBS Hradec Králové     V obci Kořenov, v Jizerských horách byl před deseti lety obnoven německý Železný kříž s pozůstatky hákového kříže, kdysi slavnostně odhalený samotným Konrádem Henleinem. Dnes, kromě ČSBS, snad i KSČM a SPD, jediní, kdo aktivně vystupují proti jeho existenci, jsou samotní němečtí antifašisté, kteří nechápou, proč toto zvěrstvo česká instituce dopustí. 

    Zdroj:  https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/cesky-narode-probud-se.html

 

Poslušné blbečky je třeba chválit

 

17. prosinec 2021 | Roman Deusvult      Lidé se silnou potřebou externí validace trpí neukojitelnou potřebou slyšet potlesk a chválu za své počiny a často jsou na nich zcela závislí. Jedinci s interní validací mají tuto potřebu minimální, sami dobře ví, že jsou dobří a nepotřebují schválení okolí. Klíč k úspěšné strategii odboje je v neustálé a vytrvalé osvětě a v osobním příkladu nesehnutí a vytrvání až do samotného konce.

    Zdroj:  https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/poslusne-blbecky-je-treba-chvalit.html

 

Západ provokuje. Asi nechápe, že Rusko

 

píše novou kapitolu svých ozbrojených sil

 

 21.12.2021   Vladimír Franta -  s  Jaroslavem Štefcem. Narušení geostrategické rovnováhy na Vánoce 2021 zahnalo Rusko do kouta. Kdo situaci vyostřuje, není ale Ruská federace. Ta má problém v tom, že už jí nezbývá, kam couvnout. Musí jednat. Zatím se to děje diplomaticky. Momentálně se hovoří o možnosti chemické provokace na rusko-ukrajinské hranici. Teď jde o to, zda si vše na Západě dobře spočítali. Rusko je dnes silný konkurent, důstojný protivník, navíc inteligentní.

    Zdroj:  https://cz.sputniknews.com/20211221/stefec-zapad-provokuje-asi-nechape-ze-rusko-pise-novou-kapitolu-svych-ozbrojenych-sil-16940482.html

 

Svět se nachází na rozcestí: Proč vlády podléhají covidovému šílenství?

(Izborskij klub)

 18. 12. 2021 , Andrej Fursov      Důvodů je několik. Za prvé, neschopnost. Za druhé, zmatek a strach z odpovědnosti Za třetí, za poslední tři desetiletí se nikde nevytvořila jednotná a soudržná vládnoucí třída. Za čtvrté, část vládnoucí elity se domnívá, že totální očkování by mohlo vyvolat "revoluční" situaci a tlačí společnost na hranu propasti, aniž by si uvědomovali, že i oni do ní nakonec spadnou.

    Zdroj:  https://www.protiproud.cz/politika/6193-svet-se-nachazi-na-rozcesti-proc-vlady-podlehaji-covidovemu-silenstvi-za-co-predvolali-zuckerberga-na-koberecek-cemu-zabranil-trump-co-nas-ceka-po-velkem-resetu-zachrani-rusko-svet-proti-tyranii-je-treba-bojovat.htm

    Původní zdroj:  https://izborsk-club.ru/22044

    Celý text:    Svetove-rozcesti.doc

 

Nezákonnost povinného covidového očkování

 

 16. prosinec 2021 |  Autor: Zdeněk Koudelka     Ministr zdravotnictví Vojtěch Adam nařídil povinné covidové očkování vyhláškou v rozporu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

    Zdroj:  https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nezakonnost-povinneho-covidoveho-ockovani.html

 

Systémová změna je nezbytná

(Výňatky z článku)

 17.12.2021 , Jaroslav Tichý     Má-li dojít u nás ke zlepšení situace, musí občané nejprve pochopit, v čem spočívá hlavní příčina.  1. Chybí stále program odpovídající zájmům většiny občanů 2. Neexistují domácí politické subjekty schopné předložit občanům návrhy na řešení.  3. Zápas o země V4 a jejich území. 4. Násilná genocida národa.  5. Vláda se vůbec nezabývá rekonstrukcí naší ekonomiky.  6. Hrozí rozpoutání války s Ruskem a naše přímé ohrožení.          Problémem většiny našich občanů je ale to, že hledají dosud řešení v rámci starého systému, kde ho nalézt nemohou.

    Zdroj:  https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/systemova-zmena-je-nezbytna.html

 

Finančný manéver Ruska a Číny oslobodí desiatky krajín spod diktatúry USA

20. prosince 2021 , v Ekonom & Byz     Moskva a Peking majú v úmysle vytvoriť nezávislú finančnú štruktúru na obsluhu rusko-čínskych obchodných operácií. V budúcnosti by to mohlo znamenať vážne zmeny pre celý Juh, pretože desiatky krajín, ako tvrdí Escobar, sa de facto túžia oslobodiť od diktatúry dolára.

    Zdroj:  https://cz24.news/zerohedge-financny-manever-ruska-a-ciny-oslobodi-desiatky-krajin-spod-diktatury-usa/

 

Dilema Pentagonu: vakcína Covid snižuje výkonnost amerických bojových sil

18.12.2021  Prof. Michel Chossudovsky      Nežádoucí účinky a poškození související s vakcínou Covid jsou hojně zdokumentovány: trombóza, infarkty, myokarditida, krevní sraženiny,  rakovina, neurologické dopady. Tato "zdravotní rizika" spojená s očkováním budou mít nesporně vliv na očkovaný vojenský personál i na výkonnost a schopnosti "bojových sil USA".

    Zdroj:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8962-dilema-pentagonu-vakcina-covid-snizuje-vykonnost-americkych-bojovych-sil.htm

 

Rada lékařky - jak dál

 29. 11. 2021    Pro prevenci stačí,  pokud dodržujeme základní hygienická pravidla. Mytí rukou  a  udržování fyzické vzdálenosti dvou metrů  je nejlepší metoda pro vaši ochranu. Virus C19 nezůstává dlouho ve ovzduší. Jedná se o infekci kapénkovým přenosem dýcháním, která vyžaduje blízký kontakt. Dlouhodobé nošení roušky  narušuje vaše dýchání a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. Buďte chytří a buďte informovaní - ale berte mainstreamové informace s rezervou! Používejte svůj rozum, nepodléhejte marketingové propagandě, používejte mozek.

    Odkaz:  https://www.ovkscmfm.cz/clanky/aktuality/rada--lekarky---jak-dal.html

     Pozn. spr. webu:   Slavný sovětský chirurg, akademik Nikolaj Amosov radil "Nespěchej k lékaři - Lépe je vytvářet si rezervy zdraví":    

     Uvahy-o-zdravi.doc  

     https://primanatura.cz/nikolaj-amosov-nejcasteji-je-clovek-nemocny-lenosti-a-chamtivosti/2019/09/08/

 

Rusko vetovalo rezolúciu OSN

14.12. 2021 , (TASR)     Rusko zablokovalo prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, ktorá dáva do súvislosti klimatické zmeny a globálnu bezpečnosť. Čína sa zdržala hlasovania, zatiaľ čo India hlasovala proti. Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia upozornil, že „teraz (na pôde OSN) vidíme nedemokratický pokus o ignorovanie názorov tých 80 členov OSN, ktoré nepodporili text (rezolúcie),“ a ktoré si nedali nanútiť postoj klimatických aktivistov.

    Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-rusko-vetovalo-rezoluciu-osn-23739.html

 

    K tématu také:   https://cz24.news/oracle-klimaticka-zmena-a-ekologicky-fasizmus-co-se-chysta/

http://www.novarepublika.cz/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html

https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

https://www.casopis-sifra.cz/vice-nez-31-000-vedcu-podepsalo-petici-hypoteze-globalniho-oteplovani-zpusobeneho-sklenikovymi-plyny-co2-molekula-zivota-nikoli-skodliva-latka/ 

          http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10122-vladimir-putin-rika-ze-clovekem-zpusobena-klimaticka-zmena-je-hoax

 

Amerikou sa valí vlna zločinu. Zažívajú

najvýraznejší nárast vrážd vo svojej histórii

 18. decembra 2021 , Svjatoslav Knazjev , (AM) , USA    V roku 2020 bolo v Spojených štátoch 7,8 vrážd na každých 100 tisíc ľudí (26.000 v USA za rok 2020). Predbežné údaje za rok 2021 ukázaly, že situácia sa zhoršila. Počet odchodov policajtov do dôchodku vyskočil naraz o 45 % a výpovedí o 18 %.

    Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/12/18/amerikou-sa-vali-vlna-zlocinu-zazivaju-najvyraznejsi-narast-vrazd-vo-svojej-historii/

  Pozn. spr. webu:   Jak se lidově říká - "Kdo s čím zachází, s tím také schází."

                              Je obecně známo, že USA jsou světový super-terorista č. 1

 

Zachraňte alespoň ty dosudnenaočkované. Dr. Robert Malone

16. prosinec 2021      Dr. Malone  :  "Jsem lékař a vědec, mRNA vakcínu jsem vynalezl já. Jsem ale především otec a dědeček. Vše co vám o ní tvrdí ohledně očkování dětí je lež!" "Pokud necháte své děti naočkovat, je to již nezvratné. Hrozí trvalé poškození zejména jejich imunitního systému.

    Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/sirte-jak-muzete-zachrante-alespon-ty-dosud-nenaockovane.html

    Rozhovor se S. Pekovou:       https://svobodne-radio.cz/wp-content/uploads/2021/12/2021-12-15-Studio-Beta-MUDr_Sona-Pekova-s-novymi-informacemi-o-vakcinach.mp3

 

Nord Stream-2 Moskva už nepotřebuje, už dostala zaplaceno

 10. prosince 2021 , prvnizpravy.cz     Gazprom utratil za plynovod necelých 5 miliard dolarů. Nadměrné zisky Gazpromu v roce 2021  však tyto náklady více než kompenzují. Projekt je nezbytný především pro Evropany, kteří chtějí získat levné energetické zdroje.

    Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nord-stream-2-moskva-uz-nepotrebuje-uz-dostala-zaplaceno/

 

Keď chcú vojnu budú ju mať. Izraelský analytik

 

Jakov Kedmi upozornil na novú zahraničnú politiku Ruska

 

15. decembra 2021 , Milan Novický  (AM)      Spojené štáty americké aj Rusko vo svojich aktualizovaných vojenských doktrínach zmenili podmienky používania jadrových zbraní. Preto sú Spojené štáty nervózne a prezident Biden potrebuje počuť z Ruska, kde končia hranice jeho trpezlivosti.

    Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/12/15/ked-chcu-vojnu-budu-ju-mat-izraelsky-analytik-jakov-kedmi-upozornil-na-novu-zahranicnu-politiku-ruska/

 

Summit Putin-Modi změnil globální geostrategické hry

 

15. prosinec 2021 | Andrew Korybko      Rusko-indické "vyvažovací" spojenectví na celé polokouli, které bylo dohodnuto během summitu Putin-Modi tento týden, je jednou z nejvýznamnějších diplomatických událostí tohoto století.

    Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/summit-putin-modi-zmenil-globalni-geostrategicke-hry.html

 

Zakazovaná Peková: Flegrovi přeskočilo. Vědci se mu smějí.Covid? Velká hra a manipulace

Video viz Odkaz:

 12.12. 2021     Molekulární genetička Soňa Peková v youtubovém rozhovoru se spisovatelem Janem Mendělem říká -  není to environmentální katastrofa, ale jakýsi úchylný sociálně-politicko-medicínský experiment,“ konstatuje. Jen si přeji, aby po tom velkém krachu, který nastane, nevznikla společnost otrokářská, ale společnost inteligentních lidí s otevřenou myslí.

    Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazovana-Pekova-Flegrovi-preskocilo-Vedci-se-mu-smeji-Covid-Velka-hra-a-manipulace-686352

 

Čínská 400. raketa Dlouhý pochod

 

vynesla družice Shijian-6 05 do vesmíru

 

10.12. 2021    V současné době existuje 11 typů raket Dlouhý pochod. V roce 2028 se očekává, že Čína vypustí svou další generaci těžkých raket, které budou dostatečně výkonné, aby vyslaly kosmickou loď s posádkou na Měsíc.

    Odkaz:  http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20211210/721149.html

 

Byla prokázána možnost koloběhu

plutonia v rychlých reaktorech

 13 prosince, 2021 , admin , Zdroj: RIA Novosti     Proryv (součást Rosatomu) vytvořil matematický model toho, jak bude rychlými reaktory procházet plutonium získané recyklací použitého jaderného paliva. Vyřešilo jednu z nejzásadnějších otázek uzavírání jaderného palivového cyklu. 9. prosince 2021 o tom informovala ruská agentura RIA Novosti. Z uranu 238 vzniká plutonium 239 a to při štěpení uvolňuje energii, takže slouží jako další palivo.

    Odkaz:  https://atominfo.cz/2021/12/prokazan-kolobeh-plutonia-v-rychlych-reaktorech/

 

Petrodolár končí. Stav v spoločnosti je

kritický, občania vôbec nič netušia…

 13.12. 2021 , PhDr. Michal Dieneš     Ako sa pozná, že nejaké tvrdenie je pravdivé? Tak, že sa porovná s praxou, s reálnym životom. Koronavírus, ako ukazuje dianie, je naozaj najvyššie štádium kapitalizmu. Ten, ak je v koncoch, čo ukázala história, prechádza do vrcholu svojho úpadku, do fašizmu. Systém, ktorý je úspešný len vtedy, ak môže vykorisťovať a okrádať iných, spravidla slabších, alebo menej vyzbrojenejších, či korupčne poddajnejších, je systém odsúdeniahodný, amorálny a predurčený k zániku.

    Odkaz:  https://cz24.news/petrodolar-konci-stav-v-spolocnosti-je-kriticky-obcania-vobec-nic-netusia/

 

Oprsklí sudeťáci se montují do jmenování naší vlády

 

 10.12.21 , Česká republika:      Za absurdní výhrůžné gesto považují sudetští Němci výhradu českého prezidenta Miloše Zemana, který odmítá jmenovat ministrem zahraničí kandidáta Pirátů Jana Lipavského mimo jiné i kvůli jeho návrhu, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly na českém území.

   (https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/predstavitel-sudetskych-nemcu-bernd-posselt-reakce-na-zemana-a-lipavskeho.A211210_152319_zahranicni_jan )

    Odkaz:  http://www.zvedavec.org/vezkratce/18379/

 

V Rusku se vše vyřešilo samo

 

 11.  prosinec 2021 | Rusko | KOBFirmy namísto QR kódů akceptují jen testy, často pouze s čestným prohlášením, protože lidé si testy mají dělat doma ráno a na papír si napíšou výsledek a přidají podpis. Nyní většina ruské elity pochází z perestrojky. Její úspěch vyplynul z rozpadu SSSR. Nikoli na vzniku, ale na rozkradení z privatizace.

    Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/rusko/kob-koncepce-obcanske-bezpecnosti.html

  Pozn. spr. webu:      - Stalin se vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě!     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353)

                                 - Slavný sovětský chirurg, akademik Nikolaj Amosov radil "Nespěchej k lékaři - Lépe je vytvářet si rezervy zdraví":         

     Uvahy-o-zdravi.doc  

     https://primanatura.cz/nikolaj-amosov-nejcasteji-je-clovek-nemocny-lenosti-a-chamtivosti/2019/09/08/

 

Putin promluvil o svých dojmech z rozhovoru s Bidenem

 8.12. 2021     „Putin řekl, že vás, Američany, znepokojují naše jednotky na ruském území tisíce kilometrů od Spojených států, ale my se skutečně bojíme o naši bezpečnost, bezpečnost Ruska v globálním smyslu, v globálním měřítku. Přibližně takto Putin komentoval na konci rozhovoru a shrnul výsledek.“

    Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/20211208/putin-promluvil-o-svych-dojmech-z-rozhovoru-s-bidenem-16788151.html

 

30 let od rozpadu SSSR: ambice a zrada

 10.12. 2021     Největší geopolitická katastrofa 20. století dosud nebyla právně posouzena. To, že Jelcin po podpisu Dohody okamžitě zavolal nikoli Gorbačovovi, ale americkému prezidentovi Georgi Bushovi a sdělil mu, že SSSR byl rozpuštěn, vůbec nepotřebuje důkaz o tom, že šlo o převrat se zahraniční účastí. Důvodem toho, co se stalo, je, že se komunistická strana již natolik proměnila ve vykastrovanou komunitu, že i když vše pochopila, podepsala si rozsudek smrti a šla si sama dát provaz na krk. Historický negativní výběr shromáždil v KS z velké části kariéristy, kteří pochopili, že mimo KS mají alternativu k výměně moci za majetek.

    Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8953-30-let-od-rozpadu-sssr-ambice-a-zrada.htm

 

Před čím stojíme?

 7. 12. 2021 , Martin     Nastal čas, kdy musíme společně bojovat o svou budoucnost – nastolit nové hodnoty a vybudovat nový svět. "Demokracie" je už od doby starověkého Řecka systém, kde vrstva vyvolených vládne vrstvě otroků. Vláda vydává nařízení zaměřená proti lidem, protože je politicky řízená a podřízená cizím živlům. Potřebujeme nové hodnoty. Zaměřit se na suverenitu a samostatnost. Navrhnout novou podobu naší Ústavy. Vypracovat nové zákony. Založit nové podniky. A ještě více je třeba nových originálních řešení.

    Odkaz:  https://kob-forum.eu/2021/12/07/pred-cim-stojime/

 

Ruský prezident Putin jednal s premiérem Indie. Země potvrzují strategické partnerství

 6.12. 2021   Rusko a Indie potvrdily svůj závazek k obzvláště privilegovanému strategickému partnerství, za prvních devět měsíců letošního roku byl jeho růst již více než 38 %. Rosněfť a Indian Oil Corporation Limited podepsaly smlouvu na dodávky ruské ropy na rok 2022.

    Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/20211206/rusky-prezident-putin-jednal-s-premierem-indie-zeme-potvrzuji-strategicke-partnerstvi-16765599.html

 

Ke konci října zemřelo ve Spojených státech na očkování asi 200 tisíc lidí

 7. 12. 2021 Janinna   Valentin Katasonov     Podle nejnovější studie Steva Kirsche o očkování tyto vakcíny proti COVID zabíjejí více lidí, než zachrání ve všech věkových skupinách. Dr. Shankara Chetty říká - zbraní hromadného ničení je Jab spike protein. Samotný virus COVID-19 je podle lékaře umělého původu, není o nic smrtelnější než běžný virus sezónní chřipky. Montagnier označil očkování proti koronaviru za chybu, která vejde do učebnic.

    Odkaz:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/valentin-katasonov-ke-konci-rijna-zemrelo-ve-spojenych-statech-na-ockovani-asi-200-tisic-lidi/

 

Pád hegemóna alebo šesť dôvodov kolapsu dolárového systému

 7. decembra 2021 , Michail Chazin (AM)     USA – Akciový trh klesá. Po prvé. Vysoká inflácia je tu už dlho a je čas si na ňu zvyknúť.   Po druhé. Inflácia sa umelo znižuje .Po tretie. Emisie sa nezastavia. Po štvrté. Prílev zdrojov do finančného sektora bude pokračovať.   Po piate. Vedie to  aj k „preriedeniu strednej“ triedy.   Po šieste. Domácnosti ani korporácie nebudú schopné splácať. Záver. Americkú ekonomiku pravdepodobne v blízkej budúcnosti kolaps nepostihne, no prechod na nový obraz ekonomiky by sa mal očakávať do polovice jari 2022.

    Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/12/07/pad-hegemona-alebo-sest-dovodov-kolapsu-dolaroveho-systemu/

 

Nebezpečí za Rozvadovem: Nová německá koalice.

1. 12. 2021 , Marie Pošarová Nová německá spolková vláda, bude prosazovat vytvoření evropské federace na základech současné Evropské unie, úplný přechod na většinové hlasování v orgánech Evropské unie, zavedení jednoho (celounijního) nadnárodního volebního obvodu. Boj za zachování zbytků české státnosti tak vstupuje do další dramatické fáze. Buďme ostražití.

    Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/6163-nebezpeci-za-rozvadovem-nova-nemecka-koalice-uz-se-o-nas-zive-konferuje-podame-prst-vzdy-utrhnou-ruku-pouze-provereni-soudruzi-nadnarodni-volebni-obvody-za-clonou-covidu-budme-ostraziti.htm

 

Proč je v USA rozruch kvůli „zmizení“ devíti ruských ponorek se „Zirkony“?

 6.12. 2021  Zdroj:  Yandex-Zen  překlad  Pokec24 – Janinna     Byla to Amerika, která dala příkaz k psychologickému útoku proti Rusku. A jako „záminka“ byla použita Ukrajina. A následky mohou být nepředvídatelné, až do kolapsu Ukrajiny po rychlé porážce. 

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/12/proc-je-v-usa-rozruch-kvuli-zmizeni-deviti-ruskych-ponorek-se-zirkony

 

Vidět Putina a zemřít …

 5.12. 2021 , Janinna , Rostislav Iščenko  Joseph Biden, 46. prezident Spojených států, žádá ruského prezidenta Vladimira Putina o schůzku již podruhé během šesti měsíců.

    Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/rostislav-iscenko-videt-putina-a-zemrit/

 

USA a Německo vám zdražují elektřinu.

Vitásková a spol. ukázali fakta. A řešení

 1.12. 2021 | Reportáž     Zažíváme zde energetickou lichvu, kdy si sami mimořádně draze prodáváme energii, kterou jsme sami vyrobili a stejně bychom ji nemohli vyvážet. K přemrštěným cenám není důvod! ERÚ se má starat o spotřebitele, ale místo toho jen vidíme, jak oznamují další drakonické zdražování,“ nechápe Beran.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/USA-a-Nemecko-vam-zdrazuji-elektrinu-Vitaskova-a-spol-ukazali-fakta-A-reseni-685259

 

Vladimír Putin v rozhovoru s investory varoval…

 3. 12. 2021 kuryr       Vladimir Putin v rozhovoru s investory varoval, že vybudování odpalovacích ramp Mk 41 VLS nebo jiných úderných systémů NATO na území Ukrajiny povede k vojenské odvetě Ruské federace a bude to vnímáno jako překročení červené linie!

    Odkaz:   http://www.infokuryr.cz/n/2021/12/03/vladimir-putin-v-rozhovoru-s-investory-varoval/

 

Za hoaxy dlhoročná basa. Kolíková predložila škodlivú novelu

02.12.2021 Tomáš Dugovič (dennikstandard.sk)     Rezort Márie Kolíkovej plánuje novelizovať Trestný zákon o takzvaný trestný čin šírenia nepravdivej informácie.

    Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-za-hoaxy-dlhorocna-basa-kolikova-predlozila-skodlivu-novelu-23656.html

 

Valentin Katasonov: Čím více injekcí,

 

tím více infekcí – Pfizer klame USA a Evropu

 

 2. 12. 2021 Janinna  , VALENTIN KATASONOV    Čím více injekcí, tím více vedlejších účinků a … nových nemocných. Znamená to, že „klesající model vyčerpání imunity“ přijala většina zemí světa. „Depopulace“ ohrožuje celé lidstvo.

    Odkaz:   https://www.pokec24.cz/nezarazene/valentin-katasonov-cim-vice-injekci-tim-vice-infekci-pfizer-klame-usa-a-evropu/

 

Jsme schopni si postavit jadernou elektrárnu sami?

 5. října 2021 , František Hezoučký     My jsme postavili 6 bloků, v našich zemích, na Moravě a v jižních Čechách, na Slovensku. Domnívám se, že to můžeme znovu obnovit.

    Odkaz:   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jsme-schopni-si-postavit-jadernou-elektrarnu-sami/

 

Rusko a Čína ignorujúc tlak USA pristúpili k vytvoreniu vojenskej aliancie

27. 12. 2021 Maroš Šolc , AM     Moskva a Peking pristúpili k vytvoreniu faktickej vojenskej aliancie, čo je varovaním pre Spojené štáty s ich rastúcim tlakom, dodáva analytik „The Jerusalem Post“ Franzman.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/27/rusko-a-cina-ignorujuc-tlak-usa-pristupili-k-vytvoreniu-vojenskej-aliancie/

 

Big Pharma domovníkem v evropském domě

O utajovaných smlouvách mezi Evropskou komisí a velkými farmaceutickými společnostmi

1.12.2021 , Valentin Katasonov     Lidé, které si Evropané zvolili (EU), aby je zastupovali, byli ve skutečnosti z dohod zcela vyloučeni. Pouze Komise (EK), která nebyla zvolena, věděla, co obsahují tajné smlouvy, které byly podepsány s Big Pharma

    Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2021/12/8939-big-pharma-domovnikem-v-evropskem-dome.htm

 

Komplexní kolaps finančníhosektoru se očekává na jaře.

 Mocní si právě zabezpečují své peníze, aby o ně nepřišli.

 30.12. 2021   Autor: Janka Šťastná , Zdroj:  nwoo.org     Rozhovor se slovenským ekonomem a analytikem Petrem Stankem na téma, kdy předpokládá krach finančního systému.

    Odkaz:   https://cz24.news/komplexni-kolaps-financniho-sektoru-se-ocekava-na-jare-mocni-si-prave-zabezpecuji-sve-penize-aby-o-ne-neprisli-video/

     Video:  https://youtu.be/grdhRPuZIlo

 

Zachránce vězněných dětí před smrtí v Buchenwaldu

 

     Před jistou smrtí zachránil děti. Přímo v koncentračním táboře Buchenwald. Devět set jich bylo garantovaně. Podle řady hodnověrných zdrojů však až kolem 1 300  

      Celý text:     A-Kalina.doc

     ( Pozn. spr. Webu: Antonín Kalina (17. února 1902, Třebíč 26. listopadu 1990, Praha)[1] byl československý občan, vězněný během druhé světové války z politických důvodů v koncentračním táboře Buchenwald. Tam se mu podařilo různými způsoby zachránit život více než devíti stům židovských dětí, za což mu byl v roce 2012 in memoriam udělen titul Spravedlivý mezi národy, jenž označuje lidi nežidovského původu, kteří přispěli k záchraně Židů před holocaustem. O dva roky později byl in memoriam vyznamenán medailí Za zásluhy.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Kalina_(1902%E2%80%931990)

 

Proč nejsou ruské hypersonické střelyvidět na

 

radaru? Nastává věk ruských superzbraní

 

 Zdroj: military.com     Přechod Ruska k hypersonickým zbraním je pravděpodobně prostředkem, jak čelit americké převaze.

    Odkaz:   https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/proc-nejsou-ruske-hypersonicke-strely-videt-na-radaru-nastava-vek-ruskych-superzbrani/daniel/

 

Smrtící injekce

 26.11.2021 , Mike Whitney      „Američané se bojí smrti. Více lidí umírá proto, že bylo očkováno.  To způsobuje srážení krve, krvácení, plicní embolii, infarkty, mrtvice a předčasná úmrtí. Není překvapivé, že úmrtnost ze všech příčin je vyšší u očkovaných než u neočkovaných. Jsme uprostřed největšího depopulačního programu, jaký kdy svět viděl, a většina lidstva se chová jako užiteční idioti, kteří se podílejí na tomto programu a na své vlastní zkáze.

    Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2021/11/8934-smrtici-injekce.htm

    Celý text:    Smrtici-injekce.doc

     ( Pozn. spr. Webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“, během asi jednoho století, depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tím, že se nás zbaví bioterorismem (bakteriologickou válkou – např. Covid19), že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu - i pro energetickou chudobu !, módní homosexualismus a pod. )

 

Možné motivy provokace proti Rusku

  29. listopadu 2021 , The Saker , prvnizpravy.cz     Západ skutečně nechce válku s Ruskem v plném rozsahu, ale na Západě existují určité specifické zájmy, které velmi chtějí zvýšit napětí co nejvíce.   Energetický sektor USA - přimět EU, aby nakupovala americkou energii;   Biden - stát se „válečným prezidentem“;   Zbrojaři USA - co nejvíce získat na obranu;   Deep state USA - vždy rozdmýchávat plameny hysterické rusofobie ...

    Odkaz:   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mozne-motivy-provokace-proti-rusku/

 

 Česko sebe samo likviduje už víc než 30 let!

 27. Listopadu 2021 , AUTOR: Jiří Očenášek/cz24.news     Když v listopadu 1989 nadšené davy zvonily klíči, všichni tvrdili, že je to zvon svobody. Tvrdí se, že ekonomiku řídí neviditelná ruka trhu. Ekonomiku však řídí zatraceně viditelné ruce těch, kdo si z ní chtějí udělat Stolečku prostři se a Oslíku otřes se. Čím a kým se rozbíjí 30 let český stát?   1.) Nejprve se zesměšní celý národ;   2.) Pak je třeba zničit národní ekonomiku, hlavně průmysl;   3.) Zvláště důležité je zlikvidovat zemědělství a potravinovou soběstačnost;   4.) Ta nejdůležitější etapa je pak znesvéprávnění národa;   5.) Poslední etapou, je vstup do EU.   Je těžké pochopit a rozumově vysvětlit takovou hlubokou a zrychlující se degradaci Evropy, která se žene do zkázy a ještě jí k tomu hraje orchestr z Titaniku.

    Odkaz:   https://cz24.news/cesko-sebe-samo-likviduje-uz-vic-nez-30-let/

 

Kdo ovládá českou energetiku? Aneb,

co jsi možná netušil občane

 25. 11. 2021 , Když se však přestane vyrábět dostatek elektřiny například u sousedů v Německu, vyletí cena energie do nebes nejen u nich, ale i u nás. Komu potom odpojí dodávky elektřiny jako prvnímu? No přece tomu, kdo si nebude moci dovolit hradit přemrštěné ceny. Ten, kdo to vymyslel byla sice EU, ale ti, kdo připustili, aby se to realizovalo a včas neinformovali a nevarovali občany, jsou naši političtí polistopadoví kolaboranti.

    Odkaz:   https://kob-forum.eu/2021/11/25/kdo-ovlada-ceskou-energetiku-aneb-co-jsi-mozna-netusil-obcane/

 

Proč Rusko nasadilo proti NATO tolik sil?

 25.11.2021 , The Saker     Hlavní město Ruska se nachází necelých 300 mil (480 km)) od ruských hranic s Ukrajinou. Vzdálenost mezi silami NATO v Pobaltí a Petrohradem je méně než 100 mil, (160 km). Nyní Rusko plně reaktivovalo svou armádu. Velitelé NATO jsou samozřejmě vyděšeni tím, co vidí. Co však pochopitelné není, je to, proč tito pomatení idioti vytvořili stav, který Rusku nedal jinou možnost než být připraven vést v Evropě válku v plném rozsahu, včetně jaderné.

    Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2021/11/8932-proc-rusko-nasadilo-proti-nato-tolik-sil.htm

 

18 nevyřešených problémů, které přiživují

německou krizi nelegální migrace

 27.11. 2021 , Max von Tilzer  shrnuje své úvahy o slabinách německé azylové politiky v několika bodech:   1. Příliš liberální azylová politika staví potřeby jednotlivců nad zájmy zemí původu i cílových zemí.   ... 4.  Po obchodu s drogami a zbraněmi je pašování lidí jedním z největších zdrojů příjmů pro mezinárodní organizovaný zločin. ... 14. Počet nahlášených trestných činů v přistěhovaleckých komunitách na obyvatele převyšuje počet původních Germánů čtrnáctkrát. ... 18. Jen v Africe by chtělo do Německa emigrovat 42 milionů lidí.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/18-nevyresenych-problemu-ktere-prizivuji-nemeckou-krizi-nelegalni-migrace

     ( Pozn. spr. Webu: ČR, jako neokolonii Německa, kam budou z Německa nadbyteční imigranti "přepadávat", převálcuje masová imigrace tím spíše. Dřívější Pohraniční stráž České socialistické republiky reálně zajišťovala naši svrchovanost. Proto je tolik napadána dnešními poskoky zahraničních elit, které nás přeměňují na svou neokolonii. )

 

Základy rychlého reaktoru BREST-300 jsou hotové. Staví se jaderná elektrárna nového typu. Jde o průlom v energetice.

 25. listopadu 2021 , Zdroj,        Rychlý reaktor BREST-300 má výkon 300 MWe a k chlazení primárního okruhu slouží olovo namísto běžně používané vody. Díky rychlým neutronům totiž dokáže ve velké míře využívat uran 238 tím, že jej přeměňuje na plutonium 239, které bude sloužit jako palivo pro jiné jaderné reaktory. Desetileté portfolio exportních zakázek Rosatomu přesahovalo na konci roku 2017 hodnotu 133 miliard amerických dolarů a patří do něj 36 bloků jaderných elektráren ve 12 zemích světa.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/zaklady-rychleho-reaktoru-brest-300-jsou-hotove-stavi-se-jaderna-elektrarny-noveho-typu-jde-o-prulom-v-energetice

 

Gates a 12 opic: Chystá BigPharma

po covidu další biologickou zbraň?

 20. 11. 2021 , Mike Adams     Jakmile bude zrušen očkovací mandát, globalisté budou nuceni uchýlit se k další zničující strategii, aby dosáhli svých cílů genocidy a depopulace. Vypadá to, že jejich další zbraní bude Marburg, Ebola nebo neštovice.  

    Odkaz:   https://www.protiproud.cz/politika/6142-gates-a-12-opic-chysta-bigpharma-po-covidu-dalsi-biologickou-zbran-rozsiri-po-svete-cerne-nestovice-kdyz-bill-majitel-who-pred-necim-varuje-je-to-blizko-spusteni-byl-covidismus-teprve-treninkem-zacne-to-na-letistich.htm

 

Dobrý Indián je mrtvý Indián

 

22.11.2021 , Jan Vítek     Rudokožci naučili bělochy lovit, obdělávat půdu, rybařit a přežít v nové, neznámé končině. Pro domorodé Američany není však Den díkůvzdání dnem oslav - považují jej za den smutku. S přispěním střelných zbraní se 10 milionový První národ v Novém světě zmenšil na 237 tisíc lidí, kteří byli postupně odsunuti do reservací

    Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dobry-indian-je-mrtvy-indian

 

Frývaldov - jak to vlastně bylo?

 

 V roce 1931 krize nabývala na síle. Představitelé dělníků rozhodli uspořádat »hladový pochod« a vyjádřit svůj protest přímo pod okny hejtmanství ve Frývaldově. Četníci definitivně ztratili nervy, začali střílet. Bilance byla hrozivá - osm mrtvých a třináct těžce raněných. Mezi těmi osmi byly dvě ženy. Soud s četníky nedopadl pro demonstranty dobře. Četníci byli osvobozeni.          Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 22.12. 2021, str. 6

    Celý text:    Fryvaldovska-stavka.doc

 

Nejnovější oficiální údaje z Bavorska

 

ohledně covidových úmrtí šokují Německo

 

23. listopad 2021 , Roman Bednár     Bavorský zemský úřad pro zdraví (LGL) oznámil, že až 30 procent lidí, kteří za měsíc říjen zemřelo na covid bylo kompletně "očkováno!. čím déle "očkování" evropských národů trvá, tím více úmrtí zaznamenáváme mezi těmi, kteří se dali "očkovat".

    Odkaz:   https://www.czechfreepress.cz/evropa/nejnovejsi-oficialni-udaje-z-bavorska-ohledne-covidovych-umrti-sokuji-nemecko.html

 

Ruský admirál Popov vyhlásil že ponorka Kursk sa

potopila po zrážke s ponorkou NATO. Experti reagujú

 22.11. 2021, Karol Jerguš (AM), Rusko      V roku 2000 bol veliteľom Severnej flotily ruského námorníctva. Popov poznamenáva, že „meno cudzej ponorky, ktorá sa zrazila s ruskou, je známe na 90 percent“. Boli tam britská „Splendid“, ako aj americké „Toledo“ a „Memphis“. Vo všeobecnosti odborníci poznamenávajú, že vyjadrenia admirála plne vysvetľujú, čo sa stalo.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/22/rusky-admiral-popov-vyhlasil-ze-ponorka-kursk-sa-potopila-po-zrazke-s-ponorkou-nato/

 

Pravdy a lži v českých dějinách

 20.11. 2021 , Stanislava Kučerová      Od převratu 1989 nepřestáváme žasnout nad neutuchajícími proudy pohrdavého a nenávistného znevažování našich národních dějin. Nejde tu o historickou pravdu, ale o útok na historické vědomí českého národa. Bez pocitu národní příslušnosti chybí jedinci společenská a kulturní sebejistota, bez takového pocitu je vykořeněný, sám a sláb, bez opory a záštity. 

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/pravdy-a-lzi-v-ceskych-dejinach

 

Svetová vláda sa obáva prebudenia más,

nakupuje panicky bunkre súdneho dňa

 7 novembra, 2021 , Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info     Ron Hubbard, generálny riaditeľ Atlas Survival Shelters, tvrdí, že „biznis s budovaním bunkrov“ láme všetky rekordy. Hubbard varuje, že jedným z dôvodov, prečo sa to teraz deje, je to, že globalisti veria, že v Amerike sa schyľuje k „rebélii“. Systém zlyháva. Iba pod letiskom v Denveri je bunker pre 500 tisíc ľudí z elity so zásobami na 3 roky.

    Odkaz:   https://www.biosferaklub.info/svetova-vlada-sa-obava-prebudenia-mas-nakupuje-panicky-bunkre-sudneho-dna/

 

Pepe Escobar: Frozen Deutschland

 19. 11. 2021 Janinna     Poslední právní pokus Německa pozastavit certifikaci plynovodu Nord Stream 2 má dva hlavní důvody.   1. Odveta přímo proti Bělorusku a Rusku. 2. Politizování německých Zelených.  Plyn z Nord Stream 2 nebude v Evropě během nadcházející zimy k dispozici a plynovod může v nejlepším případě začít fungovat až v polovině roku 2022.
    Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/pepe-escobar-frozen-deutschland/

 

Kritika zakrýva skutočné kozmické obavy USA. Rusko

 

 ... dokáže zostreliť ich utajovaný  vesmírny stíhač X-37B

 

 19. november 2021 , Milan Novický (AM)      Rusko zostrelilo starý sovietsky satelit novou raketou, ktorá ukázala schopnosť premeniť americké orbitálne lietadlo X-37B na cieľ. Amerika sa nebojí iba skutočnosti, že Rusko úspešne vyvíja najnovšie a najsilnejšie typy zbraní, ktoré Amerika zatiaľ nevlastní. Desí ju aj fakt, že nevie, aké druhy zbraní vlastne Rusko a Čína vyvíja.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/19/kritika-zakryva-skutocne-kozmicke-obavy-usa-rusko-protisatelitnymi-zbranami-dokaze-zostrelit-ich-utajovany-vesmirny-stihac/

 

Cieľom očkovania je strata imunity

 19.11.2021 Ivan Štubňa     Všetky vlády sveta vedia o tom, že súčasné západné vakcíny nie sú bezpečné. Vedia o tom, že existujú lieky alebo vitamíny zmierňujúce priebeh choroby. Zaočkovanci získavajú komerčnú dočasnú imunitu, ktorá sa musí opätovne posilňovať ďalším očkovaním. Zaočkovanci tak strácajú prirodzenú imunitu.

    Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2021/11/8925-cielom-ockovania-je-strata-imunity.htm

     ( Pozn. spr. Webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“, během asi jednoho století, depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tím, že se nás zbaví bioterorismem (bakteriologickou válkou – např. Covid19), že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu - i pro energetickou chudobu !, módní homosexualismus a pod. )

 

Rakúska vláda v panike: Polícia a armáda sa

vzbúrili proti lockdownu neočkovaných

 18/11/2021 autor: redakcia     „Polícia a armáda odmietajú vykonávať kontroly hygienických preukazov (covid pasov) pod názvom „sloboda a ľudská dôstojnosť „. Pripoja sa preto k veľkému protestu proti povinnému lockdownu neočkovaných 20. novembra 2021 vo Viedni. Ide o poriadnu facku pre vládu. Dúfajme, že naša armáda a polícia si od Rakúšanov vezmú príklad a čoskoro sa pridajú na stranu ľudí, proti už neúnosnej vládnej tyranii.

    Odkaz:   https://www.badatel.net/rakuska-vlada-v-panike-policia-a-armada-sa-vzburili-proti-lockdownu-neockovanych/

 

Ale když zítra nebude válka?

 17. listopadu 2021 , Alexandr Dugin , Zdroj: katehon.com, překlad Zvědavec    

Jsme na pokraji války, která může začít v jedné ze tří zón rostoucí eskalace:   - Na bělorusko-polské hranici,  - V Donbasu nebo  - V Černém moři.   Nebo možná ve třech regionech najednou. Nikdo na světě nepochybuje o Putinově odhodlání hájit svobodu a nezávislost Ruska až do konce. Ani neokoni, ale ti nejsou úplní maniaci a sebevrazi.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/ale-kdyz-zitra-nebude-valka

 

Kolosální finanční pyramida: BlackRock

a “Velký Reset” WEF

18.11. 2021 , autor William Engdahl, překlad Zvědavec , Zdroj: Global Research     Největší světový správce aktiv, investuje po celém světě ohromující částku 9 bilionů dolarů a má blízko k technokratickému šéfovi WEF Klausi Schwabovi, proslulému Velkým resetem. Agendu “udržitelné ekonomiky” OSN v tichosti realizují tytéž globální banky, které v roce 2008 způsobily finanční krizi.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/kolosalni-financni-pyramida-blackrock-a-velky-reset-wef

 

Generál o přesunu gruzínských odstřelovačů

na Majdan v roce 2014

18. 11. 2021 Janinna       Odstřelovači, kteří dorazili z Gruzie, byli zapojeni do střelby do demonstrantů a policistů na Majdanu v Kyjevě v roce 2014. Jakmile ukrajinský prezident Viktor Janukovyč udělal ústupky, což se ukázalo jako nepřijatelné pro amerického senátora Johna McCaina, který řídil všechny procesy „nastal čas pro plán B.“ Po pár dnech si však odstřelovači uvědomili, že budou všichni zničeni, a ve spěchu sami odjeli z Ukrajiny. Setkal jsem se s nimi v Makedonii, schovávali se tam.

    Odkaz:   https://www.pokec24.cz/politika/general-o-presunu-gruzinskych-odstrelovacu-na-majdan-v-roce-2014/

 

17. 11. 1989 jako druhá Bílá hora?

RETRO

     Co všechno se stalo:   1. Ztratili jsme respektovaný a významný (ozbrojený) stát;  2. Přišli jsme o ohromný majetek;   3. My, dnešní dnešní kapitalistická ČR, jsme pouhou zahraniční kolonií.   4. Stali jsme se a zůstáváme evropskými občany druhé až třetí kategorie;   5. Byli jsme připraveni i o naši „víru“ ve spravedlivou a perspektivní moderní sociálně spravedlivou společnost.   6. Byli jsme odměněni popliváním naší země, našeho národa i naší historie. Je to něco jako druhá Bílá hora. František Nevařil, 15. 11. 2016

    Odkaz:   http://outsidermedia.cz/17-11-1989-jako-druha-bila-hora/

 

Neohrožený Václav Sedláček

RETRO -  Neuvěřitelný příběh první a zcela zapomenuté oběti německé okupace.

 22letý pekař Václav Sedláček je u nás doslova neznámou personou. V sobotu 28. října 1939 vyrazil do ulic hlavního města, kde to vřelo vlastenectvím. Sedláček chytá střelu přímo do srdce a kácí se jako podťatý. Byl pohřben za ohromné účasti Pražanů (ale také německého gestapa, které nedovolila ani pronést nad jeho hrobem mši).

    Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/neohrozeny-vaclav-sedlacek-neuveritelny-pribeh-prvni-a-zcela-zapomenute-obeti-nemecke-okupace-1404059888.html

 

Špatné. Očkovaní třináctkrát hůře.

Profesor Beran vynesl pravdu o covidu

13.11.2021     Epidemiolog, vakcinolog profesor Jiří Beran se v pořadu Kupředu do minulosti vyjádřil ke koronavirovému šílenství. Podle něj je zcela jasně zanedbávána přednemocniční péče. Člověk, který covid prodělal, je 13× lépe chráněn než člověk, který má dvě dávky vakcíny. „Očkování? Účinnost až k nule.“

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spatne-Ockovani-trinactkrat-hure-Profesor-Beran-vynesl-pravdu-o-covidu-683406

 

Vladimír Putin a Fareed Zakaria ohledně

 

světové /evropské/ energetické politiky ...

 

  | Autor: vlkp     Těžba plynu v z evropských  nalezištích  během prvních šesti měsíců klesla o 22,5 miliardy metrů krychlových. To za prvé. Za druhé, zásobníky plynu nebyly  naplněny o 18,5 miliardy metrů krychlových. Polsko, které v roce 2015 zažalovalo Gazprom, aby získalo nový cenový vzorec, nyní žádá Rusko, aby snížilo cenu plynu, kterou musí platit podle revidovaného vzorce. 

    Odkaz:   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/11/09/vladimir-putin-a- Fareed-zakaria-ohledne-svetove-evropske-energeticke-politiky/

 

Systém S-550: Zatiaľ čo sa S-500 zaoberá hypersonickými hrozbami, bude čeliť balistickým raketám

Rusko, 14. november 2021 (AM, Sputnik)     S-500 sa bude zaoberať predovšetkým protivzdušnou obranou a hypersonickými bojovými hlavicami, ktoré sa môžu v perspektíve objaviť u potenciálnych nepriateľov Ruska. A S-550 bude vo väčšej miere čeliť strategickým útočným prostriedkom, teda bojovým hlaviciam balistických rakiet veľkého doletu.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/14/system-s-550-zatial-co-sa-s-500-zaobera-hypersonickymi-hrozbami-bude-celit-balistickym-raketam/

 

Xi Jinping na 28. neoficiálním zasedání

 

lídrů APEC přednesl projev

 

14.11. 2021      Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) se 12. listopadu večer v Pekingu zúčastnil zasedání Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC). Poukázal na to, že letos je 100. výročí založení Komunistické strany Číny. Vytvoření krásnějšího života pro více než 1,4 miliardy Číňanů a podpora míru a rozvoje lidstva jsou neochvějným cílem úsilí KS Číny.

    Odkaz:   http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20211114/714708.html

 

Další krachy. Zima. Putin? Takto. Diplomat

 

a pravda o energii

 

 10.11. 2021 | Rozhovor s Jaromírem Novotným     Rusko se bez Evropy jako odběratele plynu obejde, ale Evropa bez Ruska jako dodavatele ne. Na vině současné energetické krize je omezování fosilních paliv v elektrárnách. Jak Německo, tak i my, jsme se nepřipravili na zimu. Naši levnou energii, kterou vyrábíme v našich jaderných elektrárnách, kupujeme nesmyslně draze v Lipsku na burze.
    Odkaz:  
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dalsi-krachy-Zima-Putin-Takto-Diplomat-a-pravda-o-energii-683028

 

Ukrajinské ozbrojené sily vtiahli  stovky

 

svojich obrnenýchvozidiel priamo do pasce

 

12. november 2021 , Peter Nagy  (AM) –   Donecká republika      Od 7. hodiny ráno jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny (OSU) naniesli po Donecku najmenej 26 úderov. Rozmiestnenie niekoľkých stoviek jednotiek vozidiel OSU v blízkosti frontovej línie na Donbase nepredstavuje hrozbu pre LĽR a DĽR – kvôli chybe Kyjeva sa dostali pod potenciálny úder obrancov Donbasu.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/12/ukrajinske-ozbrojene-sily-vtiahli-stovky-svojich-obrnenych-vozidiel-priamo-do-pasce/

 

Drastický pokles účinnosti Covid „vakcín“ – studie

 5. listopadu 2021     Studie s téměř 800 000 Američany odhaluje, že tři různé „vakcíny“ - mRNA „vakcíny“  Pfizer-BioNTech a Moderna - a vektorová „vakcína“ Janssen - v průběhu času ukázaly dramatický pokles účinnosti z nejvyšších 89,2 % na minimum 13,1 %

    Odkaz:   https://www.rt.com/usa/539465-covid-vaccine-effectiveness-veterans-study/

    Celý překlad:    Upadek-vakcin.doc

     Pozn. spr. webu:   Slavný sovětský chirurg, akademik Nikolaj Amosov radil "Nespěchej k lékaři - Lépe je vytvářet si rezervy zdraví":    

     Uvahy-o-zdravi.doc  

     https://primanatura.cz/nikolaj-amosov-nejcasteji-je-clovek-nemocny-lenosti-a-chamtivosti/2019/09/08/

 

Svetový dlh dosahuje 300 biliónov. Pod maskou

tohto šialenstva sa ukrýva zlovestný plán

 9/11/2021 Badatel.net     Celkový svetový dlh súkromného i verejného sektora sa chystá pokoriť hranicu 300 biliónov dolárov. Väčšina vlád vo svete ospravedlňuje masívne zadlžovanie podpornými opatreniami kvôli pandémii Covid-19. V skutočnosti za uvedenou manipuláciou finančných trhov sa skrýva omnoho zlovestnejší plán. Ide o plán parazitických „elít“, o ktorom ste už zrejme počuli – takzvaný Veľký reset.

    Odkaz:   https://www.badatel.net/svetovy-dlh-dosahuje-300-bilionov-pod-maskou-tohto-sialenstva-sa-ukryva-zlovestny-plan/

     ( Pozn. spr. Webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“, během asi jednoho století, depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tím, že se nás zbaví bioterorismem (bakteriologickou válkou – např. Covid19), že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu - i pro energetickou chudobu !, módní homosexualismus a pod. 

     43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc Západní superelity chtějí "utáhnout opasek" také západním elitám a vyšší střední třídě. Proto např. ty vzájemné boje v USA mezi Trumpovci a Bidenovci. )

 

Koľko rakiet „Kaliber” má ruská flotila?

Toto číslo Vás prekvapí

 7. november 2021 , Karol Jerguš (AM) , Rusko     Od uvedenia prvého nosiča rakiet „Kaliber” do prevádzky uplynulo presne 9 rokov. Celkovo máme na jadrových ponorkách nasadených až 190 „Kalibrov“. Implementácia programu prezbrojenia - rozmiestnených takmer 600 rakiet. Číslo je obrovské, ale to je len začiatok.

    Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2021/11/07/kolko-rakiet-kaliber-ma-ruska-flotila-toto-cislo-vas-prekvapi/

 

Projev Igora Sečina na Euroasijském

 

ekonomickém fóru 29.10.2021

 5.11. 2021     Igor Sečin, výkonný riaditeľ spoločnosti Rosnefť :   Chybné rozhodnutia v oblasti klimatickej politiky môžu mať vážne negatívne dôsledky pre celé globálne hospodárstvo. Plynová kríza opäť jasne ukázala, že energetika a hospodárstvo sú zložité a komplexné, že mnohé zavedené systémy sú krehké a rozhodnutia, ktoré urobíme teraz, určia budúcnosť globálnej energetiky na ďalšie desaťročia, zhrnul Igor Sečin.

    Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/projev-igora-secina-na-euroasijskem-ekonomickem-foru-29-10-2021-verona-italie/

 

Temné proroctví. Znalec Německa varuje...

 

 9. listopadu 2021 , Zdroj: Pokec24, rozhovor s Petrem Schnurem          Green Deal je součást globální strategie zvané Great reset a vše naznačuje, že globální elity tlačí svět tímto směrem. Zažijeme deindustrializaci Evropy spojenou s nebývalým sociálním propadem. Iluze liberálního kapitalismu končí, nastupuje autoritativní, centralisticky řízený „post-neoliberalismus.

    Odkaz: https://www.novarepublika.cz/2021/11/temne-proroctvi-znalec-nemecka-varuje-nova-pandorina-skrinka-otevrena-ockovani-i-neockovani-na-toto-ted-pozor

 

Stalinův projev na přehlídce 7.11. 1941 v Moskvě

      . . . Bývaly dny, kdy naše země byla v ještě těžší situaci. Vzpomeňte na rok 1918 . . .  Dnes je postavení naší země mnohem lepší než před třiadvaceti lety ... Netrpíme závažným nedostatkem ani potravin, ani výzbroje, ani výstroje ... Němečtí vetřelci napínají poslední síly. Není pochyby, že Německo nemůže takové napětí dlouho vydržet... Ať žije naše slavná vlast, její svoboda a její nezávislost! Pod Leninovým praporem - kupředu k vítězství!          Radek Havelka / Admin 25.08.2003

    Odkaz:   https://www.valka.cz/1186-Stalinuv-projev-na-prehlidce-7-11-1941-v-Moskve

 

Realistický pohled na VŘSR

 Rok 1917     Kritickým místem se staly ruské elity. Zatímco v Zimním se kecalo, ve Smolném se pracovalo. Po poplašných zprávách se bolševici na popud Lenina rozhodli zkusit svrhnout Prozatímní vládu v předvečer 2. Sjezdu sovětů - a uspěli.  Získali tehdy honosně znějící funkce, jejichž dosah končil s dosahem bodáků petrohradské posádky.      Výňatky z knihy   Jiří Šifrin – Bůh synergie

    Celý text:    Rok-1917.doc

 

Američané vyšetřují zločiny spáchané

svými občany na Donbasu

 7. listopadu 2021 , prvnizpravy.cz Webová stránka amerického zpravodajského a analytického webu BuzzFeed News zveřejnila vysoce sledované novinářské vyšetřování válečných zločinů amerických občanů na území jihovýchodní Ukrajiny.

    Odkaz: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americane-vysetruji-zlociny-spachane-svymi-obcany-na-donbasu/

 

Jaroslav Šulc: Energetická krize a její řešení

 

 6. listopadu 2021 , Jaroslav Šulc , Zdroj: Kudy z krize     Krize má více příčin. Rozhodujícím dlouhodobým faktorem bude nástup energiewende. Rusové mají v Číně za Evropu alternativu, byť Evropa také – v americkém břidličném plynu, ale s násobně dražším energetickým ekvivalentem - inkasujeme trpké plody neoliberálního poblouznění o očistné síle tržních vztahů.

    Odkaz:   https://www.novarepublika.cz/2021/11/jaroslav-sulc-energeticka-krize-a-jeji-reseni

 

Žaloba za porušení norimberského kodexu

 

2. 11. 2021     Tým více než 1 000 právníků a více než 10 000 lékařských odborníků pod vedením Dr. Reinera Fuellmicha zahájil soudní řízení proti CDC, WHO a Davos Group za zločiny proti lidskosti. „Vakcína“ nesplňuje následujících pět požadavků na to, aby mohla být považována za vakcínu.  - Neposkytuje imunitu vůči viru;  Nechrání příjemce před získáním viru;  Nesnižuje úmrtí na virovou infekci;  Nesnižuje cirkulaci viru;  Nesnižuje přenos viru.

    Odkaz:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/zaloba-za-poruseni-norimberskeho-kodexu.html

 

„Pane ministře Havlíčku, proboha „držte již hubu“.

 

 31. 10. 2021 , Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV      Ministr Havlíček ( i Babiš) radí občanům, co mají v situaci, kdy Bohemia Energy a řada dalších nejsou schopni dostát svým smluvním závazkům -  To již není na rezignaci ministra Havlíčka, ale na řádné trestní stíhání těch, kteří jsou s touto šlamastikou spojeni. Co na to státní zastupitelství?

    Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/vedecka-konference-v-petrohradu-proti-covidove-afere.html

 

Vědecká konference v Petrohradu proti covidové aféře

 

 5. listopad 2021     20.‒21. října 2021 proběhla v Petrohradu vědecká konference, jejíž  účastníci vyžadují:  - Zastavit smrtící experiment ;  - Odvolat vládu Ruské federace pro její neschopnost odstranit paniku a odborně organizovat práci systému zdravotní péče. To již vedlo k nadměrné úmrtnosti na „necovidová“ onemocnění;  - Přitáhnout vinné osoby k trestní odpovědnosti za zločiny proti lidskosti.

    Odkaz: https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/vedecka-konference-v-petrohradu-proti-covidove-afere.html

( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Materiál pro JE Rooppur doveze

 

jaderná nákladní loď Sevmorpuť

 

 4 listopadu, 2021 , Zdroj: Tisková zpráva     Výstavba jaderné elektrárny Rooppur v Bangladéši je spojená s jedinečnou událostí, stavební materiály převáží jediná nákladní loď s jaderným pohonem na světě. Sevmorpuť byla uvedena do provozu v roce 1988 a je jedinou svého druhu na světě.

    Odkaz:      https://atominfo.cz/2021/11/material-pro-je-rooppur-doveze-sevmorput/

 

Prečo summit v Glasgowe nemôže byť úspešný

 

 3.11.2021 Eduard Chmelár     Emisie na osobu nesmú byť vyššie ako 2 tony CO² na osobu za rok - väčšina obyvateľov planéty tieto hodnoty ani zďaleka nedosahuje, kým najbohatšie percento ľudí na svete produkuje viac ako 70 ton CO² na osobu a taký Bill Gates, ktorý píše bestsellery o tom, ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe, vypúšťa dokonca takmer 7500 ton CO².

    Odkaz:      http://casopisargument.cz/?p=38908

 

Den vítězství pro Rusko v současné válce

 

 29. října 2021 , Rostislav Iščenko      Hlavní politici USA také periodicky, v záchvatu upřímnosti, prohlašují, že jejich země s Ruskem bojuje, ale je to současná válka - hybridní (informační, kybernetickou, diplomatickou, ekonomickou, finanční) válka.

    Odkaz:      https://www.novarepublika.cz/2021/10/den-vitezstvi-pro-rusko-v-soucasne-valce

 

Dva chytří se odmítli zúčastnit setkání

 

party hlučných bláznů G-20

 

 1.11. 2021 ZDROJ: zen.yandex.ru AUTOR: Квадратура круга PŘEKLAD: Janinna

     „Velká dvacítka“ – G20 – se najednou stala malou. Vladimir Putin a Si Ťin-pching nepovažovali za nutné být osobně na „talk shopu“. Všechny důležité otázky Rusko a Čína skvěle diskutují v jiných formátech: SCO, BRICS atd.

    Odkaz:      https://cz24.news/dva-chytri-se-odmitli-zucastnit-setkani-party-hlucnych-blaznu-g-20/

 

Proč považuji válku v Donbasu za (téměř) nevyhnutelnou

 

 1.11. 2021 , Janinna , The Saker     Tři hlavní aktéři (USA+UK+3B+P; EU; U) chtějí donutit Rusko k intervenci, aby „dokázali“, že „NATO je životně důležité pro evropskou bezpečnost“. Rusové *vědí*, že je to past.  Sjednocený Západ opět potřebuje od Ruska dostat brutální facku (politickou i vojenskou).

    Odkaz: https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-proc-povazuji-valku-v-donbasu-za-temer-nevyhnutelnou/

 

Kapitalizmus sa vyčerpal: Rusko prechádza

 

na systém plánovania ZSSR, ale digitálny

 

 31. október 2021 , Karol Jerguš (AM) , Rusko     Slová ruského prezidenta Vladimira Putina o vyčerpaní kapitalizmu, ktoré predniesol na Valdajskom fóre, neboli abstraktnými úvahami. Premiér schválil plán digitálnej transformácie verejnej správy, ktorý zahŕňa oživenie štátneho plánovania.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/10/31/kapitalizmus-sa-vycerpal-misustin-sa-rozhodol-ozivit-statny-planovaci-vybor-zssr-ale-digitalny/

 

Máme se na co těšit (???!!!)

 26. října 2021 , Pavel Letko     Světové korporace to s námi Čechy myslí jistě dobře, to se můžeme plně spolehnout. Náš volič má prostě za ušima. Proč by volil podle svých zájmů, když může dopřát cizím? Rittig se raduje v Monaku, Bakala ve Švýcarsku.

     Odkaz:     https://www.novarepublika.cz/2021/10/mame-se-na-co-tesit

 

Činy a myšlenky J. Stalina, které nebyly realizovány.

 

 30.10. 2021 Moskva     Ždanov si po rozhovoru s „otcem národů“ zapsal do svého deníku: „Je třeba vtlouci intelektuálům do hlavy, že za prostředky, které jim poskytl národ, je třeba vše odevzdávat národu.“

     viz video      https://www.youtube.com/watch?v=mBf6a8YXUtk

     Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3946625

     Celý překlad:   Mysli-Stalina.doc

( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

O klimatické konferenci a dvou kostlivcích v sejfu

 

 30.10.2021 , Jan Vítek     Na prvním místě je reorganizace světa, kampaň má přesvědčit obyčejné lidi, aby ve jménu záchrany planety si odepřeli dosavadní způsob života. Konečným výsledkem má být návrat středověkého sociálního s společenského podrobení. „Lidé nebudou vlastnit nic a budou šťastní,“ předpověděl vizionář Klaus Schwab.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/10/8898-o-klimaticke-konferenci-a-dvou-kostlivcich-v-sejfu.htm

 

Vojenský expert Korotčenko:

 

“USA potrebujú vojnu v Európe”

 

 24. október 2021 , Karol Jerguš (AM)    “USA potrebujú vojnu v Európe, aby vynulovali svoj obrovský štátny dlh a zarobili na vojenských dodávkach. Ale ako povedal Putin, zasiahneme centrá týchto rozhodnutí. To znamená, že vojnoví štváči v zámorí nebudú v bezpečí,” – zdôraznil Korotčenko.

     Odkaz:     https://admin.armadnymagazin.sk/2021/10/24/vojensky-expert-korotcenko-usa-potrebuju-vojnu-v-europe/

 

Plánování rodiny - jedna z globálních

depopulačních technologií

27. 10. 2021 , autor     Od poloviny 20. století, pod hlavičkou „krize přelidnění“, je svět vystaven globální propagandistické kampani zaměřené na drastické snížení porodnosti a úbytku populace. Přitom v USA v roce 1966 žilo přibližně 6% světové populace, země spotřebovala 34% celosvětové výroby energie, 29% veškeré výroby oceli a 17% veškerého pokáceného lesa. Každé americké novorozeně přispívá mnohem více k vyčerpání světových rezerv – „25krát více než, řekněme, indické novorozeně.“ – říká biolog Wayne Davis.

     Odkaz:     https://kob-forum.eu/2021/10/27/planovani-rodiny-jedna-z-globalnich-depopulacnich-technologii/

 

Dvojí porážka KSČM v jednom měsíci

 23. říjen 2021 , ZDROJ     Říjen 2021 bude v dějinách českých komunistů zapsán dvakrát černě. Nástupci Filipova vedení jsou vlastně ti, kteří spolu s ním řadu let na nejvyšších místech stranického žebříčku spoluutvářeli a vykonávali politiku, která KSČM přivedla mimo parlament, poprvé za 100 let její existence.

     Odkaz:     https://nasrestart.cz/ocima-radikalni-opozice/4258-dvoji-porazka-kscm-v-jednom-mesici

 

COVID-19: Pandemie? Nebo kult?

     25.10.2021 Michael J. Talmo