STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

     Starší články před r. 2020 :      http://www.conematevedet.cz/Bylo-do-2019.htm

 

 

„Je čas jim čelit“: Čína se

důrazně postavila proti USA

 

 26. 6. 2021 Janinna      V Moskvě skončila mezinárodní konference o bezpečnosti pořádaná Ministerstvem obrany Ruské federace. Konference se zúčastnilo přibližně 700 delegátů ze 109 zemí světa – osobně nebo prostřednictvím videozáznamu – včetně 55 ministrů obrany, jejich zástupců a náčelníků generálních štábů ozbrojených sil. Konferenci zahájilo videoposelství ruského prezidenta Vladimira Putina, který popsal neuspokojivý stav věcí ve světě. Největší znepokojení podle ruského prezidenta vyvolávají regionální ozbrojené konflikty, šíření zbraní hromadného ničení, obchodování s drogami, kybernetické zločiny a hrozba mezinárodního terorismu.

     Čínský ministr obrany Wei Fenghe letos přednesl obviňující projev proti USA. Řekl, že chaos ve světě je způsoben jednáním „jedné země“, která „zapomíná na všechno a drží se myšlení studené války, využívá politiku síly, staví na první místo, do popředí, svou hegemonii, unilateralismus a intervencionismus.“ Běloruský ministr obrany Viktor Chrenin rovněž kritizoval kroky Západu. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se zase vyjádřil ke kontroverzní operaci NATO v Afghánistánu.

     „Konstruktivní dialog, nestranné posouzení procesů probíhajících ve světě, profesionální analýza situace – to jsou charakteristické rysy, které neodmyslitelně patří na Moskevské fórum téměř 10 let,“ uvedl náměstek ruského ministra obrany generál Alexandr Fomin, shrnující výsledky mezinárodního setkání.

 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/je-cas-jim-celit-cina-se-durazne-postavila-proti-usa/  

     Celý text:      Cas-celit.doc

 

 

Čína plánuje zahájit první misi

s posádkou na Mars v roce 2033

 

 2021-06-26 , Jia     Čína má podle šéfa hlavního výrobce raket v zemi v úmyslu zahájit svou první misi s posádkou na Mars v roce 2033 a vybudovat základnu na rudé planetě v následujících misích. Wang Xiaojun (Wang Siao-jün), šéf Čínské akademie technologie vypouštění vozidel (CALT), načrtl plány v projevu prostřednictvím videa na konferenci Global Space Exploration Conference (GLEX 2021) konané ve dnech 14. až 17. června v Petrohradě.

     Wang Xiaojun nejprve prezentoval misi Tianwen-1, první čínskou misi na Mars, která úspěšně dosáhla oběžné dráhy, přistání a pojíždění, a poté představil tříkrokový plán budoucí expedice na Mars. Kolem roku 2030 očekává neobsazená okružní mise k odběru vzorků z Marsu. Druhým krokem bude zahájení mise s posádkou a bude vybudována základna na Marsu. Starty posádky na Mars jsou podle Wanga plánovány na roky 2033, 2035, 2037, 2041 a další. Třetí krok plánu předpokládá flotily kosmických lodí pendlujících mezi Zemí a Marsem a rozsáhlý vývoj rudé planety. Jaderný pohon je podle Wanga důležitou možností pro průzkumné mise s posádkou na Marsu.

 

     Odkaz:     http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20210626/681164.html  

     Celý text:      Cina-na-Mars.doc

 

 

Je nebezpečný covid nebo vakcína?

 

 26.6.2021 ,  Paul Craig Roberts     Na zaměstnance ve zdravotnictví a mnoho dalších Američanů je vyvíjen nátlak, aby se nechali očkovat, jinak budou propuštěni. Všimněte si, jak rychle si americké korporace osvojily myšlenku, že mají právo učinit hluboce osobní rozhodnutí za své zaměstnance. Mnoho důkazů naznačuje, že nařízené očkování (mRNA vakcínami) ohrožuje lidské životy. Hodně důkazů ukazuje na vysoký počet případů úmrtí a vážnou újmu na zdraví v souvislosti s očkováním proti covidu. Je to spiknutí proti životu, jak se lidé stále více domnívají, nebo je to jen hloupost a nekompetentnost lidí na vedoucích pozicích?

     „První vlnou bioterorismu byl respirační virus, který se rozšířil po celém světě a postihl relativně málo lidí - asi jedno procento z celkové populace - ale vyvolal velký strach,“ řekl McCullough během webináře pro Oval Media, jehož se účastnili i další lékaři. Poznamenal, že virus se zaměřil „hlavně na slabé a postarší jedince, ale pro jinak zdravé lidi to bylo hodně podobné jako běžné nachlazení“.

     „Víme, že jde i o druhou fázi bioterorismu, nevíme, kdo za tím stojí, ale víme, že chtějí vpíchnout jehlu do paže každého člověka a vstříknout messenger RNA nebo adenovirovou DNA,“ řekl. „Nyní máme informátora uvnitř CMS a také dva informátory v CDC,“ prozradil lékař. „Myslíme si, že máme 50 000 mrtvých Američanů. Padesát tisíc úmrtí. Takže ve skutečnosti máme denně daleko více úmrtí v důsledku vakcinace, než vlivem virového onemocnění. Je to v podstatě propagovaný bioterorismus formou injekcí.“

 

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8761-je-nebezpecny-covid-nebo-vakcina.htm  

     Celý text:      Covid-nebo-vakcina.doc

 

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tím, že se nás zbaví bioterorismem, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

 

Světová finanční krize –

způsob, jak spálit „nadbytečné"peníze

 

 18.6. 2021    Překlad: St. Hroch     Finanční expert a člen Rady pro zahraniční a obrannou politiku RF Alexandr Losev hostem pořadu „Formula smysla" na ruském rádiu „Vesti FM":   Stočtyřiapadesát bilionů dolarů nezajištěných závazků v budoucnosti. Takové množství natisknutých dolarů zvýšilo ceny surovin a potravin. Do světové ekonomiky bylo napumpováno meziročně od loňského března do letošního dalších 27 bilionů dolarů. Mezi ekonomy ve světě se šíří termín „japonizace ekonomiky" - nízké tempo růstu, ohromný dluh (v Japonsku 225% HDP), z něhož většina je vnitřní zadluženost. Nejlepším způsobem, jak spálit nadbytečné peníze, je spuštění finanční krize.

Neuvěřitelně nákladná věc je „Zelený program". Nicméně už těmto vizionářům a těm, kdo financují zelený program, začínají vysvětlovat, že nejdou správnou cestou. Pokud jde o zdroje zelené energie, jejich výroba je nesmírně špinavá. Při výrobě 1kg solárního panelu se spotřebuje víc energie, než k výrobě 1 tuny oceli. Na výrobu jednoho tabletu nebo notebooku se musí do atmosféry uvolnit půl tuny CO2. Pravděpodobně nás čekají nějaké neuvěřitelné experimenty. Začala posuzovat Rand Corporation, přičemž nikoli s hlediska vědeckého, ale právního, představují si, že o tom rozhodovat budou v Americe.

     Proto všechno, co potřebujeme udělat my, je myslet na vlastní trh a slovo „protekcionizmus" a „ochrana trhu" musí být tím, na co musí myslet vláda.

 

     Odkaz:     https://www.youtube.com/watch?v=iAMne7MvPc0  

     Celý text:      Financni-krize.doc

 

 

Stalinova linie


 16. června 2021 Igor Šiškin    
„Progresivní komunita“ ve své nevyhnutelné touze „de-stalinizovat“, tj. srazit Rusko, stále více využívá šok a bolest z katastrofy léta 1941. Snaží se
zavést do povědomí veřejnosti jednoduchou odpověď na bolestivou otázku o příčinách katastrofy v létě 1941 - za všechno může Stalin. 

     Destalinizátoři rádi hovoří o Stalinově úplném nepochopení role nárazníkových států, které "Stalin odstranil" Paktem Molotov-Ribbentrop (ke kterému z pohledu britského zdravého rozumu nemohlo dojít). Pro Anglii však byla v roce 1939 válka mezi Německem a SSSR absolutně nezbytná, a to co nejdříve. A proto muselo Polsko zmizet z mapy Evropy. Otázka pro Stalina byla tedy jednoznačná: buď sovětsko-německá hranice, ze které vyrazí Wehrmacht, projde aktuální sovětsko-polskou hranicí, nebo projde historickou hranicí stovky kilometrů vzdálenější od Moskvy.

     Další obvinění proti Stalinovi - Hitler díky dohodě s Moskvou dokázal během jednoho a půl roku mnohokrát zvýšit moc Wehrmachtu, a proto mohl být úder v létě 1941 tak zdrcující. Ale k porážce na počátku války muselo dojít, nemohla nebýt. Nepřítel byl objektivně silnější. Avšak Pakt umožnil Sovětskému Svazu, že v roce 1941 bylo evakuováno téměř patnáct set velkých továren a závodů a v letech 1941-1942 v nich zahájit výrobu vojenských produktů.

     Prominentní obvinění je, že Pakt odcizil potenciální spojence SSSR: USA a Velkou Británii. To vše však nemá nic společného s realitou. Pakt umožnil Hitlerovi uchvátit celou kontinentální Evropu pod německou kontrolu a vytvořit Evropskou unii v čele s Třetí říší. Londýnu a Washingtonu, které připravovaly Druhou světovou válku kvůli vítězství jednoho nad druhým (zločinnýma rukama) a ke zničení komunistického Ruska, nezbývalo nic jiného, ​​než uzavřít spojenectví se Sovětským svazem, aby se zachránili před tím, kterého se pokusili použít pro své vlastní účely: Londýn - pro zachování britské imperiální říše, Washington - pro její získání.

     Stalin přiměl Británii a USA, aby se stali našimi spojenci, vytvořil podmínky pro vznik antihitlerovské koalice. Ano, to vše nás nezachránilo před katastrofou léta 1941. Ale byly to podmínky pro konečné vítězství.

 

     Odkaz:     https://zavtra.ru/blogs/liniya_stalina  

     Celý text:      Stalinova-linie.doc

 

 

 

Právo na odpor

 

 23. červen 2021 | Lenka Procházková   (text projevu z 21. 6. 2021 na Staroměstském náměstí)

Stavovští protestantští vůdci  chtěli rokovat o tom, zda vláda katolických Habsburků je nadále pro země Koruny české únosná, když ignoruje zákon o náboženské svobodě, porušuje zemská práva i městská privilegia ... Návrh svrhnout nejprve představitele páté kolony (místodržící Slavata a Martinic a také písař Fabricius), aby pak nepřekáželi v dalším postupu, byl v noci odhlasován a hned příštího dopoledne 23. května 1618 proveden. Čeští páni v krátkém čase uskutečnili svůj strategický plán, jímž bylo založení České konfederace rovnoprávných zemí. Její ústava byla přijata už v červenci 1619 na generálním sněmu ...

     To, že po prohrané bitvě na Bílé hoře byli někteří z poražených mečem sati, mělo být nadčasovou výhrůžkou, že pomsta za odpor vůči vrchnosti (a nadnárodním institucím) může být absolutní. Půl milionu lidí (především šlechty, m욝anů a vzdělanců) kvůli svobodě vyznání postupně emigrovalo. Vestfálský mír pak „přidělil“ zemi „kacířů“ na věčné časy Habsburkům. Ale i prohry mají svůj význam pro budoucnost, a tak tu pořád zůstával odkaz statečných „neposlušných“, kteří dokázali rozlišovat mravnost od měnící se dobové (čili režimní) morálky. „Čeští pánové“ stejně jako kdysi Jan Hus a Jeroným Pražský svou smrtí totiž zpečetili vzkaz, že právo na odpor, nelze, na rozdíl od člověka, zahubit.

 

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pravo-na-odpor.html  

     Celý text:      Pravo-na-odpor.doc

 

 

A je to

 

23.6. 2021 , Michail Chazin     Sledujeme-li rozhovory gaučových analytiků, a na internetu je mnoho těch, kteří si činí nárok na to, že se vyznají ve světové politice, vztazích mezi státy apod., tak vidíme, že těmto událostem dávají buď superdůležitost, anebo naopak význam žádný. První otázka, kterou se zabývají lidé nacházející se u moci, je  otázka moci. Tedy, v první řadě musí být řešeny úkoly, zajišující zachování moci. Pokud je na stole otázka moci, v našem konkrétním ruském případě, kdy probíhá kolosální práce na smetení vládnoucí skupiny, tak je klíčovým úkolem udržení její pozice ve státní moci. Klíčovým tématem summitů,  a už je to G7, NATO, nebo na setkání Bidena s Putinem, je hierarchie cílů a úkolů. V Rusku jasné, je, že  skupina nacházející se u moci není liberální skupina. Přitom je třeba vysvětlit, mj. i lidem, že pokud se dostanou k moci liberálové, tak nás potkají velké problémy a na lidi nebude myslet vůbec nikdo. Putin se připravuje na válku.

     V USA, které vytyčují hlavní cíl, probíhá zoufalý boj o moc, přičemž tam už nejsou dva hráči, Trumpova Republikánská strana a Demokratická strana. Vede se velmi tvrdý souboj i uvnitř liberálně-demokratické skupiny – mezi bankéři, kteří vedli elity řídících struktur už někdy od poloviny 70. let. Bankéři měli zdroje související s bankami, pak přes „Deep State“ převzali kontrolu nad dalším zdrojem – státním rozpočtem – a když si mysleli, že už mají všecko, tak se ukázalo, že jsou tu ještě nepodělené zdroje a digitální giganti předvedli, jak jich využít. Vidíme, jak začíná nájezd na digitalisty. Vidíme nájezdy na Billa Gatese, na Bezose. Na finančníky najíždět není nutné, protože nad nimi visí Damoklův meč očekávaných pádů finančních trhů. Prakticky všechny mezinárodní velké banky jsou dnes ve stavu, v jakém se v roce 2008 nacházela společnost Lehmann Brothers…

 

     Odkaz:     https://outsidermedia.cz/a-je-to/  

     Celý text:      A-je-to.doc

 

 

 

22. červen 1941 symbolizuje nejmocnější vzepětí lidu

 

 22. června, Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s velvyslancem Ruské federace v České republice Alexandrem Vladimirovičem Zmejevským.     A. V. Zmejevský: Dvaadvacátý červen 1941 je jednou z nejtragičtějších stránek v historii naší země. Pro Rusko tento den – začátek Velké vlastenecké války, která trvala dlouhých 1418 dní a vyžádala si více než 27 milionů životů sovětských občanů, je vyhlášen jako ťDen paměti a smutkuŤ.

     Ruské archivy pravidelně zveřejňují historické dokumenty o událostech druhé světové války, k čemuž je vyzývá zejména prezident Vladimír Putin. V Evropě působí síly, které vyhlašují různé formy nového ťDrang nad OstenŤ. To jsou např. opakovaná usnesení EP, Parlamentního shromáždění Rady Evropy i některých národních parlamentů, přičemž staví na roveň hitlerovské Německo a Sovětský svaz. I když jsou tyto iniciativy zjevně provokativní, mohly by představovat skutečné hrozby. Pokusy překroutit dějiny druhé světové války, přepsat její výsledek a zpochybnit závěry Norimberského tribunálu podkopávají snahy vítězů nad fašismem – o vytvoření univerzálních mezinárodních institucí, jejichž cílem je, jak je zakotveno v Chartě OSN, ťzachránit budoucí generace před metlou válkyŤ.

 

     Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/55551971  

     Celý text:      22-cerven-1941.doc

 

 

 

Druhá světová … Velká vlastenecká válka

 

 Hitler celý svůj život usiloval o zničení komunismu a o spojenectví s Anglosasy a na místo toho se všechno vyvíjelo úplně naopak. 10. května 1941 odletěl nejbližší Hitlerův spolupracovník Rudolf Hess, do Anglie. Jednalo se o zoufalý pokus uzavřít mír mezi Německem a Anglií. Ve skutečnosti cíl Hessovy mise zas tak tajný nebyl: „Churchill znal a chápal Hitlerův vnitřní svět - jeho nenávist k sovětském Rusku, jeho vášnivou touhu zničit bolševismus, jeho nadšení pro Anglii a upřímnou touhu žít v přátelství s Britským impériem. Do útoku na Sovětský svaz zůstalo něco přes měsíc. Němci se krutě přepočítali. Velká Británie a Spojené státy se bez ohledu na Hessovu snahu nakonec ocitli v jednom táboře se SSSR, proti hitlerovskému Německu. Jak se mohl Adolf Hitler v takové situaci tak strašně přepočítat? Za situace, kdy Anglie na mír nepřistupuje, je útok na Sovětský svaz učiněné šílenství. Pokud se Hitler rozhodl napadnout SSSR, znamená to, že Anglie jeho kampani požehnala.

     Němci se v plánu Barbarossa přece jen přepočítali. Při posuzování nepřítele předpokládali, že sovětský voják a občan budou mít přibližně stejnou kvalitu, jako ruský voják a poddaný Jeho Veličenstva za 1. světové války. Ovšem tím, co Sovětský svaz zachránilo, co změnilo poměr sil, byla včasná a dobře organizovaná evakuace. Evakuace sovětského hospodářství na začátku války nemá srovnání v celých známých lidských dějinách, a právě ona vedla k porážce Německa. Stalin si potenciálu evakuace byl vědom, Němcům pod nosem uletělo více, než 1500 závodů a 10 miliónů lidí. V některých případech výroba v nových závodech začínala současně s ukončováním výroby v původní lokalitě.

     Výňatky z knih N. V. Starikova – Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina a J. Šifrina - Bůh synergie.

 

     Celý text:      Druha-svetova-Velka-vlastenecka.doc

 

 

 

Budeme platit Německu? Vyhoštění

po 2.světové válce bylo trestné…???!!!

 

 22. června 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,nczas,faz,foto:arch.)      V Berlíně byla zahájena výstava věnovaná 14 milionům uprchlíků, kteří byli vyhoštěni z východní Evropy na konci druhé světové války.  Spory k otevření výstavy se týkaly umístění, orientace a organizace projektu a vedly dokonce k diplomatickým neshodám s Českou republikou a především s Polskem. Objevila se podezření, že výstavu využijí Němci k tomu, aby se představili jako oběti a odvrátili pozornost od své viny.

     Německý Spolkový sněm se rozhodl založit nadaci věnovanou projektu v roce 2008. Jak zdůrazňuje Frankfurter Allgemeine Zeitung, otevření Centra trvalo skoro 20 let. Autor článku - Reinhard Muller zdůrazňuje, že si musíte připomenout nejen dobu před válkou a během ní, ale také to, co se stalo po ní. Frankfurter Allgemeine Zeitung připouštějí, že Němci během války provedli „spoustu zvěrstev“, „ale to nic nemění na skutečnosti, že vyhnání Němců bylo trestné povahy“. ???!!!

 

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/budeme-platit-nemecku-vyhosteni-po-2-svetove-valce-bylo-trestne/  

     Celý text:      Budeme-platit.doc

 

 

 

S Waltrem Kraftem se nepárali, dostal flatr, pravomocně!!!

 

 16. 6. 2021 , -vlkp- , KosaZostra a FB Petra Hampla     Nedávno jsem na Kose psal o politickém procesu naší justice s občanským aktivistou Walterem Kraftem. Dnes, už je vše právoplatné. Rozhodnutím odvolacího soudu.     Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabude subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán. ???!!!

          5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to PŘIPADÁ nenávistné.

 

Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/06/s-waltrem-kraftem-se-neparali-dostal.html  

     Celý text:      S-Kraftem-se-neparali.doc

 

 

 

Důležitý dopis, který by si měl přečíst každý zodpovědný rodič a následně ochránit své dítě před neprověřeným očkováním!
 

20. červen 2021 | MUDr. Vladimíra Beranová Nezvalová , Brno

 

 

      K rukám předsedkyně Odborné společnosti dětských lékařů a lékařek MUDr. A. Šebkové.

 

      Paní doktorko, vážená kolegyně,   . . .

pevně věřím, že Vám stavovská čest nedovolí účastnit se celosvětové politické hry zvané "Cov.d-19", že Vám morální kredit nedovolí zavírat oči před účelovostí a neopodstatněností vakcinace dětí a mladistvých a že zaujmete nealibistické stanovisko ve prospěch těch, kterým jste se zavázala, že nebudete konat "co by bylo ke škodě a nebylo by správné".

 

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/dulezity-dopis-ktery-by-si-mel-precist-kazdy-zodpovedny-rodic-a-nasledne-ochranit-sve-dite-pred-neproverenym-ockovanim.html  

                     http://www.infokuryr.cz/n/2021/06/21/rada-evropy-rozhodla-o-zakazu-povinnosti-ockovani/

     Celý text:      Dulezity-dopis.doc

 

 

 

Prasácký diesel je čistší! Češi se

podívali na zoubek elektroautům...

 

 20.06.2021      V poslední době se i přes odpor zákazníků musejí automobilky kvůli tlaku od institucí i aktivistů přeorientovávat na výrobu elektromobilů. Na Fakultě strojní ČVUT v Praze se podívali se nejen na samotný provoz vozu, ale i na jeho výrobu. Výsledky studie ukazují, že velké množství elektromobilů je z pohledu tvorby emisí nejen srovnatelné s konvenčními vozy, nýbrž že dokonce mnohé elektromobily škodí životnímu prostředí a klimatu více nežli benzínová či naftová auta.

     V Evropě se producenti snaží, často i přes odpor zákazníků, jít na ruku přísným pravidlům, které zavedla Evropská unie s cílem snížit emise do roku 2050 v dopravě až o 90 procent, a to v dohodě nazývané Green Deal. Podle národního plánu čisté mobility by mělo v roce 2030 jezdit na českých silnicích 220 800 až 500 000 elektromobilů. U Škoda Citigo iV poháněného elektřinou je jen při výrobě vyprodukováno 8,35 tuny oxidu uhličitého, aby následně na sto tisíc kilometrů spotřebovaná elektřina přispěla 9,67 tunami CO2. Oproti tomu benzínová verze stejného automobilu je na výrobu mnohem šetrnější a způsobí jen pět tun emisí při výrobě. Pro vyrovnání se negativních dopadů výroby elektromobilu, je potřeba, aby najel minimálně 130 tisíc kilometrů, k jejichž překročení u tohoto drobného vozu pro město za jeho životnost většinou nedojde.

 

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prasacky-diesel-je-cistsi-Cesi-se-podivali-na-zoubek-elektroautum-ktera-tlaci-EU-Nedopadlo-to-hezky-668021

     Celý text:      Diesel-je-cistsi.doc

 

 

O tom Rosí v Newsroomu nepípne, to jim vyhovuje. Žantovský o mediální radě a sudeáckém metálu od Posselta

 

 19.6. 2021     Petr Žantovský je konsternován tím, že nenašel v mainstreamových médiích jedinou pohoršenou reakci nad exministrem Danielem Hermanem, kterého tímto metálem už za měsíc ověsí Bernd Posselt. Přijmout nejvyšší vyznamenání Sudetoněmeckého krajanského sdružení se dá přirovnat k tomu, když za německé okupace přebírali významní kolaboranti protektorátní orlici. Herman, ještě jako ministr kultury, byl v roce 2016 jako první člen české vlády účasten na sudetoněmeckém sjezdu a oslovil tam potomky nacistů slovy ‚milí krajané‘. Velmi si tam s těmi pány Posselty a dalšími notoval. Bylo by dobré připomenout, že sudetoněmecký landsmančaft celá ta léta své existence neusiluje o nic menšího než o návrat ke svým majetkům nebo finanční vyrovnání za své majetky.

     Bývalí českoslovenští Němci to, že byli odsunuti, si způsobili sami tím, že přijali před druhou světovou válkou říšskoněmecké občanství. Tím se vzdali občanství českého, čili to nebyli čeští občané, byli to občané německé říše a jako takoví byli potom pochopitelně po právu odsunuti na základě Benešových dekretů. Když posloucháme projevy pánů Posseltů, nemůžeme zůstat na pochybách, o co jim doopravdy jde. A od takto zájmové organizace, která usiluje o blaho své, nikoli o blaho naší země, přijmout její nejvyšší vyznamenání, je nehoráznost, za kterou by pan Herman měl v budoucnu zaplatit jakoukoli politickou kariérou.

 

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-tom-Rosi-v-Newsroomu-nepipne-to-jim-vyhovuje-Zantovsky-o-medialni-rade-a-sudetackem-metalu-od-Posselta-667958

     Celý text:      Zantovsky-o-metalu.doc

 

 

 

Loď Šen-čou 12 se spojila

s čínskou orbitální stanicí

 

 17.6. 2021     Pilotovaná kosmická loď Šen-čou 12 se třemi kosmonauty na palubě se úspěšně spojila s hlavním modulem Tchien-che čínské orbitální stanice Tchien-kung. Šen-čou 12 úspěšně dosáhl stanovené oběžné dráhy a v 15.54 hod (09.54 hod SELČ) vykonal autonomní sblížení a rychlé spojení s předním vchodem modulu Tchien-che. Poté vytvořily společnou konstrukci s hlavním modulem stanice a nákladní lodí Tchien-čou-2, která startovala dříve.

     Tajkonauti (čínský název kosmonautů, pozn. red.) v modulu Tchien-che stráví 3 měsíce. Posádka se má vrátit na Zem v září, a to na palubě návratového modulu. Pilotovaných výprav bylo v dějinách čínské kosmonautiky před Šen-čou 12 pouze 7. V roce 2003 se Čína stala třetí zemí na světě, která dokázala samostatně vypravit člověka do vesmíru. Dne 17. října 2016 se konal start pilotované kosmické lodi Šen-čou 11 s dvoučlennou posádkou. Tajkonauti  se nacházeli na palubě orbitální vesmírné laboratoře Tiangong-2 po 30 dní, po čemž se úspěšně vrátili na Zem.

 

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210617/lod-sen-cou-12-se-spojila-s-cinskou-orbitalni-stanici-14871404.html

     Celý text:      Sen-cou-12.doc

 

 

 

Vítejte v novém světě: Výsledky setkání v Ženevě
 

19. 6. 2021 , Rostislav Iščenko , ukraina      Setkání prezidentů Ruska a USA v Ženevě, jak se i předpovídalo, nepřineslo překvapení. Poprvé od konce 80. let bylo učiněno speciální společné prohlášení o nepřijatelnostech jaderné války jako metody, která neřeší problém, ale přináší hrozbu pro existenci lidstva. Je to významný pokrok. USA usilující potlačit Rusko jak pomocí finančně-ekonomických pák, tak i bezprostředně vyhrožováním vojenskou silou, byly nuceny přiznat svou neschopnost dosáhnout vytčených cílů v rámci jimi přijaté strategie. Kreml byl málem jediným místem na planetě, kde byly mírové metody preferovány před vojenskými, a byl za to stále obviňován ze zbabělosti a byzantinismu. Washington první požádal o jednání a přijal formát vzájemných vztahů, navrhovaný Ruskem a odmítaný USA poslední dvě - dvě a půl desetiletí.

     Lobbistické skupiny mají i kořistnické zájmy. Jsou zvyklé pracovat v podmínkách americké hegemonie, kdy zvláštní nadání nebylo potřebné. V podmínkách mnohopolárního světa a reálně konkurenceschopné diplomacie jsou mnozí z těchto politiků a úředníků banálně nekonkurenceschopní. Šedá zóna mezi Německem a Ruskem, hrající úlohu vojensko-politického nárazníku, se stává nejen nikomu nepotřebnou, ale škodlivou a nebezpečnou. Limitrofové nemají kam utíkat. Vsadili na trvalou konfrontaci Ruska a Západu. Jsou způsobilí života pouze v takovém světě. Limitrofní elity jsou zbabělé, nekvalifikované a závislé na "starších bratrech", ale krysa zahnaná do kouta se vrhá na kohokoliv. Šedé zóny s nimi jsou nejen v Evropě, takže vzplanout to může na tom nejneočekávanějším místě.

 

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/06/vitejte-v-novem-svete-vysledky-setkani.html

     Celý text:      Setkani-v-Zeneve.doc

 

 

 

Skutečná agenda B3W-NATO

 

 19.6.2021 ,  Pepe Escobar     Těm z vás, kteří jste nechtěli louskat komuniké ze summitu NATO, předložím stručná fakta: Rusko představuje „akutní hrozbu“ a Čína je „systémová výzva“. Severoatlantická organizace nyní přesídlila do celé Eurasie a bojuje proti tomu, co označuje jako „hrozby z Východu“. Hlavní hrozbou zůstává Rusko.  Pokud jde o Rusko, jsou tam všechny ty hypersonické zbraně, které vyvádí z míry generály NATO; rozsáhlá cvičení v blízkosti hranic členů NATO. Pokud jde o hrozby ze strany Číny - Jihočínské moře, Tchaj-wan, Indo-Pacifik... „zelený“, „inkluzivní“ projekt „Vybudujme spolu lepší svět (Build Back Better World, B3W)“, který byl navržen jako západní „alternativa“ k iniciativě „Jedno pásmo, jedna cesta“ (BRI).

     Je to právě Čína coby rostoucí globální mocnost, která ve skutečnosti navrhla „alternativu“ globálnímu Jihu, protiváhu k nekonečné dluhové pasti MMF/Světové banky za poslední desítky let. Iniciativa BRI je velmi komplexní, dlouhodobě udržitelná obchodní/investiční strategie s potenciálem integrovat rozsáhlé oblasti globálního Jihu. Čína chrlí deset špičkových inženýrů na jednoho amerického „finančního experta“. Představa, že se země globálního Jihu nechají přesvědčit, aby upřednostnily B3W - což by byla přinejlepším bezvýznamná PR akce - před BRI, je naprosto směšná. Přesto bude aliance NATO regulována tak, aby aktivně chránila investice, které se řídí „našimi hodnotami“. Jedna věc je jistá: poteče krev.

 

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8754-skutecna-agenda-b3w-nato.htm

     Celý text:      Skutecna-agenda.doc

 

 

 

Švýcaři v referendu vetovali

klimatický zákon proti CO2


17. 6. 2021 , Ivan David 
    U nás celkem nepovšimnuto, ale v Německu a Rakousku důkladně rozebíráno, prošlo mediálním prostorem Evropy švýcarské referendum, ve kterém občané Švýcarska hlasovali o „protiuhlíkovém zákonu“, tj omezení emisí CO2.
Mnozí autoři vyjadřují doslova zděšení, jak tvrdý úder boji proti „Klimawandel“, tedy klimatickým změnám, toto referendum znamená. Alpští venkované podle nich rozhodli v neprospěch životního prostředí. Sahra Wagenknecht, prominentní politička německé strany Die Linke, upozorňuje na to, že zatímco městský liberální volič, s dobrými příjmy a širokou dostupností městské hromadné dopravy, si pořídí elektroauto jako pouhý doplněk, lidé na venkově jsou odkázáni pouze na svá vlastní, často starší auta, aby se vůbec dostali do práce a jejich děti do školy. Ti budou jen platit, žádné benefity mít nebudou. Ve Švýcarsku se „venkované“ zřetelně ozvali, a hned jsou onálepkováni jako lidé hamižní, beze smyslu pro „vyšší dobro“.

     Švýcarsko se svou ústavou, která zakotvuje nejen referendum a lidovou inciativu, ale i lidové hlasování k zablokování parlamentem již schváleného zákona, nemůže být členem EU. Země by kvůli možností lidí rozhodovat o správě věcí veřejných v referendech byla neustále ve sporu s orgány EU. Švýcaři proto před několika lety právě v referendu rozhodli o odstoupení z vyjednávání o členství v EU.

 

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/06/svycari-v-referendu-vetovali-klimaticky.html

     Celý text:      Svycari-vetovali.doc

 

 

 

Rekordná zákazka. India chce

kúpi 1770 ruských tankov Armata

 

 12. jún 2021  Karol Jerguš (AM) – India má v úmysle kúpi 1770 tankov strednej triedy. India už dlhšie skúma možnos nákupu ruských tankov na základe platformy Armata. „Tento bojový tank novej generácie, vybavený aktívnym obranným systémom, dokáže zachyti a zniči prichádzajúce strely a je vybavený proti všetkým typom protitankových rakiet. Čo ho však robí pre Indiu osobitným, je jeho vhodnos na boj vo vysokých nadmorských výškach,“ informovali noviny „Eurasian Times“.

     T-14 Armata je jediným tankom na svete patriacim do tretej povojnovej generácie, ktorý je určený pre vedenie boja v bezprostrednom styku s nepriatežom, podporu útoku motostreleckých jednotiek, útok na fortifikačné stavby a na vojenské jednotky nepriateža nasadené v otvorenom teréne či umiestnené v úkryte. Ruské ministerstvo obrany predtým uzavrelo zmluvu na nákup 132 bojových strojov T-14 a T-15 na platforme Armata. Očakáva sa, že dohoda bude splnená do konca tohto roka.

 

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/06/12/rekordna-zakazka-india-chce-kupit-1770-ruskych-tankov-armata/

     Celý text:      Rekordna-zakazka.doc

 

 

 

Čína ke G7: Dny diktátu globálních rozhodnutí

malou skupinou zemí  jsou dávno pryč

 

 13.6. 2021     Čelní představitelé států G7 se sešli na třídenní summit v britském Cornwallu, aby spolu projednali globální výzvy... Peking toto setkání odsoudil a zdůraznil, že celý formát tohoto jednání je zastaralý a překonaný. „Dny, kdy globální rozhodnutí byla diktována malou skupinou státu, jsou dávno pryč,“ uvedl mluvčí čínské ambasády v Londýně. „Věříme, že země, malé či velké, slabé či silné, bohaté či chudé, jsou si rovny, a že světové záležitosti by měly být řešeny pomocí konzultací se všemi zeměmi,“ dodal Peking.

     Podle Reuters, která se odvolává na zdroje, kanadský premiér Justin Trudeau také vyzval země G7, aby vytvořily sjednocený přístup k čelení výzvám, které přestavuje Peking. Čína opakovaně odsuzovala velké západní země za to, že se uchylují k metodám připomínajícím překonané časy „kolonialismu“ ve své snaze „spoutat“ čínský vliv po celém světě.

 

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210613/cina-ke-g7-dny-diktatu-globalnich-rozhodnuti-malou-skupinou-zemi-jsou-davno-pryc-14818972.html

     Celý text:      Dny-diktatu.doc

 

 

 

G7: Zoufalá snaha o důležitost

 

 15.6.2021   Pepe Escobar     Nadcházející summit G7 v Cornwallu by mohl být na první pohled vnímán jako bizarní setkání „Amerika je zpět“ s „globální Británií“. Řídící zájmové skupiny, stojící za hologramem, který se jmenuje „Joe Biden“, mají jasnou společnou agendu: řídit zindustrializované demokracie - zejména ty v Evropě - a držet je ve strnulé pozici, aby bojovaly proti „autoritářským“ hrozbám, které pro národní bezpečnost USA představují „zhoubné“ Rusko a Čína. Pro globální Jih - tedy naprostou většinu planety - je G7 do značné míry nepodstatná. Důležitá je skupina G20. Čína, rostoucí ekonomická supervelmoc, pochází z globálního Jihu a ve skupině G20 zaujímá vedoucí postavení.

     Vzhledem k tomu, že summit G7 je de facto setkání hegemona s podřízenými, může být EU, prahnoucí po strategičtější autonomii, těmto zájmovým skupinám ukradená. Hegemon nasadí všechny páky, aby bránil/odrážel nástup sílící mocnosti tím, že naverbuje své satrapy k „boji“, a tak zachová „mezinárodní řád, založený na pravidlech“, který navrhl před více než sedmi desetiletími. Historie nám říká, že to nebude fungovat.

 

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8750-g7-zoufala-snaha-o-dulezitost.htm

     Celý text:      Zoufala-snaha.doc

 

 

 

PRÁVNIK REINER FUELLMICH VYSVETźUJE AKO GLOBALISTI

 

PLÁNOVALI PANDÉMIU KORONAVÍRUSU 10 ROKOV.

 

 13.6. 2021 od Redakce CZ24 News      Plány na koronavírusovú pandémiu zostavili asi pred 10 rokmi vežmi bohatí a mocní žudia, ktorí sú spojení s Rockefeller Foundation, uviedol v utorok v Bannons War Room právnik Reiner Fuellmich. Generálnou skúškou bol podža neho Event 201 v októbri 2019, dodal v rozhovore so Stevom Bannonom. „Ak chcete vytvori vežmi nebezpečný vírus, nemal by zabi hostiteža.“ Bez hostiteža sa nemôže rozšíri“, vysvetlil právnik. Incident v laboratóriu podža neho nemá nič spoločné s tým, čo sa deje práve teraz. Podža právnika je to plánovaná pandémia.

     Farmaceutické koncerny vyvíjali tlak na WHO, aby vyhlásila medzinárodnú zdravotnú krízu. Toto umožnilo vakcínam proti koronavírusu získa núdzové schválenie. Ciež? Peniaze a kontrola nad svetom. Fuellmich ďalej povedal, že on a asi 100 právnikov podalo žalobu. Zároveň dodal, že mnohé právne systémy sú skorumpované a že oni – globalisti – umiestnili správnych žudí na správne miesta. „Potrebujeme medzinárodný korona súd, niečo ako Norimberg 2.0.“

 

     Odkaz:     https://cz24.news/pravnik-reiner-fuellmich-vysvetluje-ako-globalisti-planovali-pandemiu-koronavirusu-10-rokov-vyzyva-na-zavedenie-medzinarodneho-korona-sudu-podobne-ako-bol-norimbersky-tribunal/

     Celý text:      Planovana-pandemia.doc

 

 

 

Pohroma se podle všeho blíží... Nemůže být

vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

 

 11. června 2021   Autor: Petr Hampl  nezávislý sociolog     Někteří se snaží utěšovat. Třeba bude premiér Bartoš přece jen k něčemu dobrý. Třeba lidé konečně uvidí podstatu současného politicko-ekonomického systému a rozhoupou se k prosazení tolik potřebné radikální změny. Kdyby Piráti byli schopni provést i třeba jen nějakou dílčí změnu k lepšímu, muselo by se to již projevit v Praze, kde mají téměř absolutní moc a rozpočet skoro 90 miliard korun. Zmizel nějaký aspoň dílčí problém?

     Ono je to totiž tak, že opozice buď připravená je nebo připravená není. Pokud připravená je, potom stačí i naprosto nepatrný podnět. Nebo opozice připravena není, a pak režimem neotřese nic. Stačí připomenout britský multikulturní režim, kde jsou unášeny školačky z dělnických rodin, prodávány jako sexuální otrokyně, úřady to podporují a policie šikanuje rodiče, kteří by si snad chtěli stěžovat. Ani něco tak děsivého nestačí k vypuknutí vzpoury, dokonce ani lokální vzpoury. Labour Party, která únosy dívek v Rotherhamu, dokonce ani neztratila místo starosty! Zkrátka, nečekejme, že pirátské řádění usnadní změnu vlasteneckým směrem. Změnu vlasteneckým směrem usnadní systematická práce. A ta bude za pirátského režimu obtížnější než předtím.

 

     Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/43576-pohroma-se-podle-vseho-blizi-nemuze-byt-vitezstvi-piratu-prece-jen-k-necemu-dobre-.aspx

     Celý text:      Pohroma.doc

 

 

 

NYNÍ UMÍRÁ VÍC LIDÍ NA OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU

( západními vakcínami ) , NEŽ NA COVID

 

12. června 2021 , Autor: Eva Hrindová od Redakce CZ24 News      Tabulka (SÚKL) sděluje jen přiznaná úmrtí po vakcíně. Do dnešního dne je jich 77 a ty tisíce nežádoucích účinků ze západních vakcín dělají docela nebezpečnou záležitost. Za loňský „covidový“ rok, kdy podle koronahysteriků umírali lidi jako mouchy, bylo vyřazeno z vyplácení důchodů z důvodů úmrtí cca 14.000 seniorů. Letos za první tři měsíce bylo takto vyřazeno cca 15.000 seniorů.   14 000 za 12 měsíců, letos 15.000 za 3 měsíce. Přitom na covid se už neumírá, ta čísla jsou minimální. Víra kombinovaná s leností a hloupostí dovede zabíjet a už také zabíjí.

     Šok z Českého statistického úřadu: Po izolování domovů důchodců vloni na podzim a po zahájení očkování seniorů v ČR došlo od počátku roku ke zvýšení jejich úmrtnosti o neuvěřitelných a děsivých 45% za prvních 17 týdnů tohoto roku! V souhrnu v roce 2020 za prvních 17 týdnů v roce zemřelo ve všech 3 věkových skupinách celkem 33.289 seniorů, ale letos v roce 2021 to už bylo 48.088 seniorů, což je nárůst o téměř 45%.

 

     Odkaz:     https://cz24.news/oficialni-tabulky-a-statistiky-nyni-umira-vic-lidi-na-ockovani-proti-covidu-nez-na-covid/

                     https://www.pokec24.cz/blog/sok-z-csu-umrtnosti-o-neuveritelnych-a-desivych-45-za-prvnich-17-tydnu-tohoto-roku-statistika-csu-odhaluje-podivnou-souvislost/      

     Celý text:      Sok-z-CSU.doc

 

 

 

“Byl to podraz” – nová fakta k rozpadu SSSR

 

 On: 12. 6. 2021 By: Boletus     Dne 11.6.2021 v jednom z centrálních internetových deníků vyšel rozhovor s bývalým Jelcinovým viceprezidentem Alexandrem Ruckým. Obsahuje svědectví nejbližšího Jelcinova spolupracovníka o chronologii rozpadu SSSR a jeho hlavních protagonistech. V rozhovoru je potvrzeno, že rozpad SSSR řídily osoby ze zahraničí a finální fáze se účastnili i odstřelovači ze zahraničí. Ruckoj byl zvolen lidovým poslancem RSFSR, stal se předsedou výboru Nejvyššího sovětu, členem prezidia Nejvyššího sovětu. Volební výsledky z regionů, kde se Ruckoj scházel s voliči, byly nejméně 55-60%. V místech, kde se s voliči setkával Jelcin, to bylo 27, 35 a 57%. Výsledkem bylo, že Jelcin (kandidát na prezidenta) a Ruckoj (na viceprezidenta) zvítězili navzdory silné opozici KSSS.

     V srpnu 1991, kdy se armáda snažila zachovat Sovětský Svaz, se při vyostření situace Jelcin chystal uprchnout na americké velvyslanectví. Probíhaly prudké střety mezi Jelcinem, Jelcinovou vládou a Sjezdem lidových poslanců RSFSR a Nejvyšším sovětem. S jelcinovsko-gajdarovskými reformami mohli souhlasit pouze idioti a zrádci a nebylo jich málo. Mimochodem, při té transformaci jim pomáhalo 12 zaměstnanců CIA z USA. Následovala provokace za provokací a nakonec masové střílení do lidí na náměstí před televizní věží Ostankino, poté došlo i na střelbu z tanků na Nejvyšší sovět Ruské federace. Novinář Mark Deutsch odhalil pravdu, čí to byli odstřelovači (údajně střílející z obklíčeného Nejvyššího Sovětu). Ukázalo se, že to byli odstřelovači Bejtaru (Izrael) a maďarských speciálních sil, s nimiž se Koržakov setkal na letišti Šeremetěvo. Zemřelo více než 1500 lidí. V noci pak byly mrtvoly odváženy na člunech po řece Moskvě. Takto skončila ta Jelcinova etapová ústavní reforma.

 

     Odkaz:     https://kob-forum.eu/2021/06/12/byl-to-podraz-nova-fakta-k-rozpadu-sssr/

     Celý text:      Byl-to-podraz.doc

 

 

 

Ženská příjmení bez přípony -ová.

 

 2. 6. 2021 By: Hloupý Honza      Sněmovna dnes odhlasovala zákon odporující českému pravopisu i národním tradicím a ženám schválila možnost přijmout podobu příjmení dosud rezervovanou mužům. (Přitom se jedná o zákon genderově nevyvážený! Třeba Vendulka si bude smět upravit příjmení na Vondráček, ale chudákovi diskriminovanému takovi zůstává příjmení Vondráčková nadále odepřeno.)

     V rámci obrozenectví, i v dalších dekádách, prodělala čeština významný přerod. Její gramatika byla zkomplikována, takže se stala ryze technickým jazykem. (I) nᚠjazyk se podílel na našem přeformátování ze zemědělských nevolníků na pozdější prvorepublikové techniky. Komplikovaná gramatika se vším tím skloňováním, časováním, vzory, výjimkami i zvratným zájmenem „se“, jehož nesprávné umístění bezpečně odhalí cizince. Máte-li před svatbou a vaše vyvolená se přihrnula s požadavkem na mužské příjmení, potom vězte, že vám milosrdný osud nabízí poslední varování: hrnete se do podpantofláckého svazku.

 

     Odkaz:     https://kob-forum.eu/2021/06/02/zenska-prijmeni-bez-pripony-ova/  

     Celý text:      Zenska-prijmeni.doc

 

 

Rosatom zahájil výstavbu unikátního bloku

 

s rychlým reaktorem BREST-OD-300

 

 10.6. 2021 , admin     V podniku SCHK (součást Palivové společnosti Rosatomu TVEL) začala 8. června 2021 výstavba jaderného bloku s inovativním rychlým reaktorem BREST-OD-300. Ten je součástí komplexu, který v praxi ukáže uzavření jaderného palivového cyklu v jedné lokalitě. Komplex bude totiž mít tři vzájemně propojené objekty: Linku na výrobu jaderného paliva pro BREST-OD-300, dále samotný energetický blok a linku na přepracování použitého paliva, která bude demontovat palivové kazety a získávat z nich znovu použitelné palivo.

     „Přepracováváním použitého paliva se palivová základna jaderné energetiky stane prakticky nevyčerpatelnou. Navíc z budoucích generací sejmeme nutnost ukládat hromadící se jaderné palivo do hlubinných úložiš. Půjde o vůbec první praktickou ukázku jaderného zařízení, které splňuje principy udržitelného rozvoje, a to z pohledu ekologie, dostupnosti, spolehlivosti a efektivity využití přírodních zdrojů,“ uvádí generální ředitel ruské korporace pro atomovou energii Rosatom Alexej Lichačov. Kromě toho, že olovem chlazené reaktory v budoucnu sníží dopad jaderné energetiky na životní prostředí, ukáže reaktor BREST-OD-300 i jejich další výhodu. Díky své konstrukci má velmi vysokou inherentní bezpečnost, což znamená, že vylučuje většinu těžkých havárií, říká ředitel Projektového oddělení Proryv Vjačeslav Peršukov.

 

     Odkaz:     https://atominfo.cz/2021/06/rosatom-zahajil-vystavbu-reaktoru-brest-od-300/  

     Celý text:      Unikatni-blok.doc

 

 

 

„Existuje hrôzostrašný scenár,“ prečo

 

Západ presúva vojská na Ukrajinu

 

 Bratislava 11. júna 2021 (HSP/Sputnik)     Ukrajina sa úsilím kyjevskej vlády rýchlo mení na najväčší východoeurópsky polygón na cvičenie armád krajín NATO. „Rozmiestnenie vojsk NATO na Ukrajine hrozí, a to je snáď najhroznejší scenár, rozpadom štátu,“ vysvetlil v rozhovore pre Sputnik dopisujúcí člen Ruskej akadémie prírodných vied Konstantin Sokolov. Susedné štáty majú územné nároky voči Kyjevu, ako Požsko, tak Maďarsko.  Navyše pred niekožkými rokmi v Izraeli vážne diskutovali obrodení Chazarského štátu s obsadením piatich južných ukrajinských oblastí. Je jasné, že keď si Západ bude pria stavi na túto kartu, premení sa ukrajinské územie v nepredvídatežný zdroj chaosu, ktorý sa rozšíri na susedné regióny. Vrátane Ruska.“

     Súčasne USA spolu s ďalšími krajinami NATO na Ukrajině zriaďujů systém stanov횝, ktoré bude potom možné žahko zmeni na ozajstné vojenské základne ( čo je z právného hžadiska nelegitímne, pretože je to v priamom rozpore s ukrajinskou ústavou). Zvýšenie protiruského vojenského potenciálu v blízkosti hraníc nemôže Moskvu neznepokoji.

 

     Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/existuje-hrozostrasny-scenar-preco-zapad-presuva-vojska-na-ukrajinu/2571598  

     Celý text:      Hrozostrasny-scenar.doc

 

 

 

Chtějí naši bídu, potentáti.

 

Expert: Krok za krokem, je to plán

 

 9.6. 202 Rozhovor     Zavést celoevropskou uhlíkovou daň uprostřed hospodářské recese není nic jiného než snaha ekonomiku ještě víc zadupat do země. Tvrdí to historik a překladatel Vítězslav Kremlík. Na jednání hlav států a předsedů vlád zemí EU přišla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová s tím, že celoevropské zavedení uhlíkové daně je nutným řešením. Snažit se uprostřed hospodářské recese ekonomiku ještě víc zadupat do země, je něco, co nemá oporu ani ve Friedmanyovi, ani v Keynesovi. Covidovou ekonomickou krizi s jejími lockdowny a domácím vězením pro miliony lidí vidí jako radostnou a inspirativní událost pro planetu. V Davosu světoví potentáti diskutují dokonce o „globálním resetu“, abychom takhle žili i po covidu.

     Zvýšení cen benzínu i nemovitostí - daň by měla být nejdříve nižší a postupně by se navyšovala. Tahle salámová taktika, aby lidé nereptali, a pak to potichu zvýšíme, až přestanou dávat pozor, to je asi ta velká evropská myšlenka. Dopady jsou ale dost asociální. Už nyní je u nás koupě malého bytu tak drahá, že jde o luxus srovnatelný s koupí soukromého tryskového letadla. Evropa produkuje asi 10 procent světových emisí skleníkových plynů. Pokud toto číslo za cenu velkých útrap snížíme na 9,5 procenta, tak to planetu nijak neovlivní. (Nehledě na to, že 80% skleníkového efektu ovzduší obstarává vodní pára a CO2 jen asi 20 %.) Ekonomická sebevražda a řízená přeměna na turecké hospodářství je proces, jehož vyústění je dopředu zjevné.

 

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Chteji-nasi-bidu-potentati-Expert-Krok-za-krokem-je-to-plan-666688  

     Celý text:      Chteji-nasi-bidu.doc

 

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

 

 

„Největší justiční skandál v dějinách.“ Zpravodaj

 

OSN chce okamžité osvobození Assangeho

 

 7.6. 2021     Zakladatel WikiLieaks Julian Assange čelí vězení a mučení za to, že odhalil válečné zločiny Západu, prohlásil zvláštní zpravodaj OSN pro otázky mučení Nils Melzer týden před zahájením summitu G7 ve Velké Británii. „Je to příběh člověka, který je stíhán v naší části světa za to, že řekl pravdu,“ uvedl Melzer. „Odhalil válečné zločiny, odhalil mučení a odhalil korupci. Je to nepříjemná pravda,“ poznamenal zpravodaj OSN. Mezitím v Ženevě, kde má dojít k summitu prezidentů USA a Ruska, byl postaven dočasný pomník věnovaný Assangemu, Snowdenovi a Manningovi. Pomník vyhotovil italský umělec Davide Dormino již v roce 2015 a představuje tři postavy, které stojí na židlích a vedle nich je čtvrtá prázdná židle.

     Assange, aniž by byl uznán vinným z jakéhokoli zločinu, již dva roky tráví ve Vězení Jejího Veličenstva Belmarsh, kde jsou spolu s ním věznění ti nejnebezpečnější zločinci v Británii, včetně teroristů, sériových vrahů a násilníků. Assange nadále zůstává uvězněn, přestože v lednu soud zamítl jeho vydání do USA kvůli jeho duševnímu stavu. Americká vláda se ale proti rozhodnutí odvolala. Assangeho snoubenka v sobotu novinářům řekla, že je zakladatel WikiLeaks ve velmi špatném stavu a nedokáže ani dokončit větu. Podle ní je 22 hodin denně uzavřen ve velmi malé cele. Ženevský tiskový klub vyzval demokratické země včetně Švýcarska, aby na svém území poskytly Assangemu útočiště, kde by byl chráněn před dalším stíháním.

 

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210607/nejvetsi-justicni-skandal-v-dejinach-zpravodaj-osn-chce-okamzite-osvobozeni-assangeho-14756635.html  

     Celý text:      Skandal-Assange.doc

 

 

 

Korona: kouřová clona pro uchvácení vlády nad světem

 

 7.6. 2021 , Prof. Valentin Katasonov (ZDROJ)     Autor přináší svědectví ženy, která byla u toho, když se plánoval Velký reset a uchvácení vlády nad světem finančním oligarchátem za kouřovou clonou pandemie coby neviditelného nepřítele. Jmenuje se Catherine Austinová Fittsová. Lze ji připsat na seznam hrdinům naší doby, se narodila 24. prosince 1950 v pensylvánské Philadelphii. Pracovala v investiční bance Dillon, Read & Co. a postoupila v ní až na pozici generální ředitelky. V roce 2004 publikovala v rámci spoluautorství s Chris Sandersem rezonanční studii v časopise World Affairs. Fittsová v ní uvedla, že existují „důkazy o tom, že velmi velká část národního bohatství byla během několika desetiletí nelegálně přesměrována do tajných nezdaněných kanálů.

     Dalším významným počinem Catherine Fittsové byla zpráva zveřejněná v roce 2017 o defraudaci státních peněz ve výši 21 biliónů dolarů. Držitelé státních dluhopisů USA jsou příslušníci Deep State. V určitém okamžiku budou tyto dluhopisy vyměněny za půdu a nerostné bohatství USA a celá „pandemie koronaviru“ se nakonec promítne do skutečnosti, že Amerika bude, slovy Catherine Austinové, „znásilněna“. V roce 2020 se počet vystoupení Katherine Fittsové výrazně zvýšil. A tady je její poslední rezonanční čin: Na začátku roku 2021 se na internetu objevilo video s názvem „Planetární Lockdown“ – rozhovor s naší hrdinkou trvající 48 minut.     VIDEO

 

     Odkaz:     https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/3261-korona-kourova-clona-pro-uchvaceni-vlady-nad-svetem  

     Celý text:      Kourova-clona.doc

 

 

 

Odsun brněnských Němců 30. a 31.5.1945

 

aneb Kdo jsou dnešní vykladači dějin

 

 7. 6. 2021 , Anna Štofanová , ČNL     Smyslem historické vědy bude vždy nastolování nových otázek a hledání vědeckými metodami objektivní odpovědi k prohlubování našich vědomostí o minulosti. Míchají-li se do tohoto procesu politické zájmy těch, co jsou právě u moci a kteří mají k dispozici sdělovací prostředky, snaží se historii vykládat ve svůj prospěch. 

     Každý třetí československý a tudíž i brněnský Němec dostal medaili, která byla udělována těm osobám, kteří se zasazovali a připravovali podle Hitlera „návrat“ území do „Říše.“ Před příchodem volali: “Chceme do říše!“, aby při odchodu z naší země volali a vyhrožovali: “My se vrátíme!“ Na to zapomněli mnozí naši politici, publicisté, kulturní pracovníci a církevní hodnostáři? Z jakých důvodů se podbízejí Sudetoněmeckému landsmanšaftu /SL/ a pomáhají odsunutým Němcům v jejich letitém a neskrývaném revanšismu? Když se na některé podíváme, kdo jsou a proč to dělají, nacházíme odpověď ve starém českém přísloví: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“ Rodilí občané města Brna, potomci těch generací, které měli s německým obyvatelstvem města Brna, a nejen v době okupace, svoje zkušenosti, ocenění udělené dnes už bývalému primátorovi neocení. Lepší budoucnosti nedosáhneme jednostrannými omluvami a přepisováním historie!

 

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/06/odsun-brnenskych-nemcu-30-315-1945-aneb.html  

     Celý text:      Odsun-z-Brna.doc

 

 

 

USA se aktivně připravují na válku s Ruskem

 

 7.6.2021 , Valerij Kulikov     Každému je zcela zřejmé, že socioekonomická a politická situace ve Spojených státech není v současnosti vůbec stabilní a společnost je stále více polarizovaná. Americká vláda v současné době usiluje o konfrontaci s Ruskou federací, a už jde o politiku, obchod nebo dokonce i výstavbu plynovodu Nord Stream 2 (což se USA nijak netýká) pro Evropskou unii. Prezident Joe Biden se zjevně snaží dosáhnout tohoto cíle pomocí dosti agresivní a ideologicky rozvracející rétoriky coby nástroje. Přípravy na ozbrojenou invazi do Ruska již nejsou v Evropské unii udržovány v tajnosti. Během zasedání Rady pro zahraniční věci EU, které se konalo 6. května za účasti ministrů obrany EU, bylo rozhodnuto vyhovět žádostem Kanady, Norska a USA o účasti na projektu „Vojenské mobility“. Nedávné námořní cvičení, nazývané Ragnar Viking „zahrnovalo demonstraci útočných schopností na velké vzdálenosti ze severního Atlantiku.

     Zdá se však, že lidé, kteří stojí za výše zmíněnými plány, zapomněli na možnost masivního protiraketového útoku proti USA a jejich evropským spojencům, jakož i na potenciální škody, které by ruské hypersonické zbraně mohly způsobit těm, kteří spustili válku a všem ostatním, kdo by se do konfliktu zapojil... Protože ve skutečnosti to byly ruské raketové systémy Kauša, které obrátily směr druhé světové války.

 

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8742-usa-se-aktivne-pripravuji-na-valku-s-ruskem.htm  

     Celý text:      Pripravuji-se-na-valku.doc

 

 

 

Co vesměs chybí české alternativě

 

 4. červen 2021 , Ing. Jaroslav Tichý     České alternativě chybí souhrnně nikoliv oněch obecně uváděných „5 P“, těch chybějících „P“ je dokonce osm:    1. Společný program fungující jako průnik programů jednotlivých alternativních subjektů.   2. Představitelé v podobě celebrit.   3. Přístup do médií.   4. Peníze.    5. Potlačení vlastního ega představiteli alternativy.   6. Plán, jak společně vyhrát sněmovní volby.   7. Plán systémových změn a jejich realizace.   8. Plán dalšího postupu po příp. vítězných volbách.

     Řešení vedoucí k nápravě:   1.Alternativní síly v ČR musí především nalézt svorník pro svoji spolupráci. 2.Připravit příslušný program k projednání a příp. doplnění.   3.Aby se společně dohodly na tom, co je z programu spojuje a nikoliv co rozděluje.   4.Oslovit a zapojit do činnosti skutečné osobnosti v našem národě.   5.Zařazení politických subjektů do seskupení podle podobných programů.   6.Obrátit se na naše občany bez rozdílu, s žádostí o drobnější, leč o to hojnější příspěvky.   7.Zřetelná koordinace činnosti alternativních subjektů, nýbrž i plán postupu směřujícímu k postupné fúzi alternativních subjektů do větších a početnějších celků.    8.Připravit plán systémových změn.   9.Seznámit voliče i s připravovanými základními kroky.   10.Začít realizovat sjednocování alternativy některou z alternativních stran.

 

     Odkaz:     https://nasrestart.cz/debata-k-veci/3244-co-vesmes-chybi-ceske-alternative  

     Celý text:      Co-chybi-alternative.doc

 

 

 

Čína si zapálila umělé slunce žhavější než to přirozené

 

 2021-05-31 , Karel Pavlíček, zvláštní komentátor CMG v Praze     Vysoká energetická svoboda je vůbec pro Západní korporativistické elity v rozporu s jejich záměrem uvalit přes „zelené“ politiky přídělový systém energií a nastolit tak v podstatě energetický feudalismus, kdy se energie budou panstvem udělovat vazalům jako léno. V posledních 60 letech se každý rok říká, že do 30 let bude v provozu fúzní jaderná elektrárna. Současný vývoj vedoucí spíše ke zdražování energií a jejich nižší dostupnosti je nejspíše nejvýznamnější brzdou nárůstu produktivity a prosperity, jakou vyšší produktivita přináší. Od přechodu na jadernou fúzi si slibují i značné snížení zátěže pro životní prostředí, takže by měl nastat nový průmyslový boom ovšem bez kouřících komínů a hald odpadů.

     Čínský Pokročilý experimentální supravodivý tokamak EAST zase prolomil dosavadní rekordy, když ve svém umělém laboratorním sluníčku dosáhl teploty plazmatu 120 milionů Celsiů po dobu 101 sekund a 160 milionů Celsiů po dobu 20 sekund. Ředitel Čínského centra pro ekonomii energetiky při univerzitě Xiamen pak Lin Boqiang tvrdí, že jaderná fúze je nejspolehlivější a nejčistší energií, jakou můžeme mít, a že její případné komerční nasazení by přineslo ohromné ekonomické přínosy. Pro Čínu neplatí, že by se snad účastnila neo-malthusiánského spiknutí, které by rádo průlomovou technikou revoluci odvrátilo, je vidět na skutečnosti, že z ohromných prostředků, které Čína dává na výzkum a vývoj, jich 9 procent jde na projekt ITER - Mezinárodního termonukleárního experimentálního reaktoru, což je druhý největší mezinárodní vědecký program po Mezinárodní kosmické stanici.

 

     Odkaz:     http://czech.cri.cn/communication/3888/20210531/670225.html  

     Celý text:      Umele-Slunce.doc

 

 

 

Prečo Rusko vlastne nasadilo

bombardéry Tu-22M3 v Sýrii? ...

 

 28. máj 2021 (AM) , Maroš šolc , Rusko, – Pred pár dňami sa objavili ruské bombardéry Tu-22M3 na sýrskej leteckej základni Khmeimim, ktorých výskyt  tam nikdy predtým nebol zaznamenaný. Médiá okamžite začali hovori o najbližšej nadchádzajúcej ofenzíve v tejto krajine, ale takýto „manéver“ môže ma aj iné dôvody. V skutočnosti sú dokonca až dva a navzájom spolu dos súvisia. Prvou a najdôležitejšou z dlhodobého hžadiska je kontrola rozsiahlych území okolo Sýrie a čo je najdôležitejšie Stredozemného mora. Samotné sily Su-34, Su-24 a Su-30SM nebudú schopné účinne odoláva americkej flotile v tomto regióne.

     Druhý dôvod nasadenia Tu-22M3 je spojený s jeho výzbrojou. Objavili sa oficiálne vyhlásenia o testovaní hypersonickej rakety z bombardérov Tu-22M3. Tu-22M3 bude schopný zaútoči na zhruba tisíc kilometrov za pár minút. Pri rýchlosti najmenej 6M na vzdialenos 1 000 km raketa priletí len za 9 minút a ak sa vzdialenos zmenší, bude to trva ešte menej. Čo je však najdôležitejšie, lietadlo nemusí visie priamo nad ciežom, čo znamená, že posádka nebude ohrozená. Maximálne zaaženie bombardéra je 24 ton, hmotnos Gremlina je asi 1,5, preto ich možno prija až 16 kusov, rakiet Ostrota aj viac. 

 

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/28/preco-rusko-vlastne-nasadilo-tu-22m3-v-syrii/  

     Celý text:      TU-22M3-na-Khmeimim.doc

 

 

 

Tajná armáda: Páchají vládou USA najatí

žoldáci po celém světě válečné zločiny?

 

 31. 5. 2021 , Viktorie Nikiforová komentuje skandální článek v Newsweeku, který odhaluje nevybíravé praktiky americký žoldáků tajně najatých a podporovaných rodící se fašistickou diktaturou v USA. Odhalení Newsweek , odhalující skutečný rozsah tajných operací americké armády, vyvolalo u veřejnosti smíšené reakce. Americká tajná armáda, čítající dnes asi 60 tisíc bojovníků neviditelné fronty, je ve skutečnosti konglomerát soukromých žoldnéřů. Jedná se o řadu firem, společností, skupin a jednotlivců s desítkami falešných pasů pracujících na smlouvu pro ministerstvo obrany. Ani Kongres, ani Senát, ani americký soudní systém o nich nemá jasnou představu. A udělají cokoli, státní orgány, které je sponzorují, od toho dají ruce pryč.

     Důvodem zveřejnění je pravděpodobně fakt – a je to v článku jasně naznačeno – že dnes tato tajná armáda nepůsobí pouze v zahraničí, ale také v samotných USA. Počet vražd v zemi roste rekordním tempem. Většina z nich zůstává nevyšetřená. Umírají nejen obyčejní občané, ale také novináři, političtí aktivisté či vědci. Komentátor na webu Newsweeku: „Naše vláda je pro naše lidi nebezpečnější než všechny cizí země dohromady.“ Americký čtenář se vyjádřil přesvědčivě:   „USA jsou fašistická diktatura řízená kartelem několika rodinných klanů. Obrovské tajné armády, komplexní systém kontroly a dohledu - absolutně všechno jako v totalitních státech minulosti“.

 

     Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5833-tajna-armada-pachaji-vladou-usa-najati-zoldaci-po-celem-svete-valecne-zlociny-proc-se-o-tom-americka-verejnost-dozvida-prave-ted-cilem-statniho-terorismu-uz-nejsou-pouze-cizi-zeme-ale-stale-casteji-vlastni-obcane.htm  

     Celý text:      Tajna-armada.doc

 

 

 

Proč je pirátský nápad s vyšším

 

zdaněním nemovitostí nebezpečný

 

 11.5. 2011 , Ondřej Prokop     Piráti chtějí v Česku zavést takzvaný nepodmíněný základní příjem (NZP). Jenže jak to Piráti chtějí financovat? Jak jinak než dalším zvyšováním daní. Nejvhodnějším adeptem podle nich je zdanění nemovitostí. Současné efektivní zdanění v Česku se pohybuje kolem 0,01 až 0,04 procenta z ceny z nemovitostí. Podle Pirátů ale tato daň ve zbytku Evropy dosahuje až 1,93 procenta a v USA nejvýše dokonce 2,21 procenta. Uvádějí, že zvýšením naší daně na 1 procento lze získat 200 až 800 miliard korun ročně, z čehož by se mohla financovat část základního příjmu.

     Představme si Pražana, který žije v bytě 2+kk, jehož tržní cena je 4 962 250 korun. Současná daň, kterou zaplatí, je asi 489 korun za rok. Pokud by se daň zvedla podle pirátského návrhu, platil by 49 623 korun (ročně)! Ano, více než stokrát tolik. Základní příjem byl testován i ve světě, ale jeho údajně pozitivní přínos nikdo doposud nebyl schopen doložit. Jedná se tak pořád o "romantickou", leč nebezpečnou myšlenku. A takových v historii bylo již hodně.

 

     Odkaz:     https://www.tydenikhrot.cz/clanek/proc-je-piratsky-napad-s-vyssim-zdanenim-nemovitosti-nebezpecny  

     Celý text:      Piratsky-napad.doc

 

 

 

Co se stane na summitu Putin-Biden

 

a možná těsně před ním

 

 3. června 2021 , Paul Craig Roberts     Než propadneme naději, že summit Biden - Putin vyústí v lepší vztahy mezi USA a Ruskem, měli bychom si vzpomenout na summit Trump - Putin v Helsinkách v červenci 2018. Americký establishment zajistil, že summit selhal. Bez ohledu na to, zda se na summitu Trump - Putin stalo něco dobrého, příběh vyprávěli mediální presstituti, demokraté a CIA. Odpověď možná je, že summit Biden - Putin je propagandistická past připravená pro Kreml. Jinými slovy, Washington použije summit k zopakování statusu Putinova Ruska jako „veřejného nepřítele USA č. 1“. Rusko má pro Washington mnohem větší hodnotu jako nepřítel než jako přítel. „Ruská hrozba“ je základem ročního rozpočtu amerického vojensko-bezpečnostního komplexu v hodnotě tisíc miliard dolarů a bez „ruské hrozby“, jaké by bylo odůvodnění takového rozpočtu?

     Bidenovým zájmem je zvyšovat, nikoli snižovat napětí s Ruskem. Měli bychom si pamatovat, že CIA, FBI, demokraté a americká média zorganizovaly „Ruskogate“, aby zabránily Trumpovi v normalizaci vztahů s Ruskem. Neexistuje žádný důvod věřit, že Bidenovi bude povoleno dělat to, co měl Trump zakázáno.

 

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/roberts-co-se-stane-na-summitu-putin-biden-a-mozna-tesne-pred-nim/  

     Celý text:      Roberts-Co-se-stane.doc

 

 

 

Dr. Byram Bridle – Nebezpečí spike

proteinu v covid injekcích


 3. červen 2021 , otevrisvoumysl
(rozhovor žurnalistky Alex Piersonové s imunologem Byramem Brindlem)     Dr. Bridle hovoří o nové studii a informacích z Japonska prokazující, že spike protein, který tělo produkuje po covid vakcinaci, je jako takový toxický, dostává se do krevního oběhu a akumuluje se v některých orgánech, a nejvíce ve vaječnících u žen.
Věděli jsme již dlouhou dobu, že spike protein je patogenní protein. Může způsobit, že se krevní destičky začnou spojovat, a to může vést ke krevním sraženinám. Může také proniknout přes hematoencefalitickou bariéru a způsobit neurologické poškození. Také se mimochodem prokázalo, že mRNA vakcína, se přesune do mateřského mléka, tzn. že dochází k doručení samotného vektoru vakcíny během kojení.

     Dr. Byram Bridle: "Vědecké podklady jsou podložené vědeckými daty, a dovol mi, abych tě znovu ujistil, že to, co vám povím, je vědecky kompletně podložené recenzovanými vědeckými studiemi ve velmi známých, a velmi respektovaných vědeckých časopisech. Mám všechny tyto informace u sebe, a chtěl bych je všechny sepsat do jednoho dokumentu, který doufám, budu moci velmi široce rozšířit."

 

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/zdravi/dr-byram-bridle-nebezpeci-spike-proteinu-v-covid-injekcich-nova-studie.html  

     Celý text:      Nebezpeci-v-mRNA-vakcinach.doc

 

 

 

Co je na nás chystáno, jaký

 

podíl v tom má Bill Gates ...

 

 4. 6. 2021  , Napsal Vox Populi     Během pouhých pár dnů ztratí miliony Američanů nárok na podporu v nezaměstnanosti. Co se ale stane, když miliony ztratí všichni zaráz podporu a nebudou místa, o která by se mohli ucházet, to je otázka. To všecko je součástí jednoho velkého plánu, v tomto plánu doslova září coby hlavní hvězda Bill Gates. zaměřuje na syntetickou potravu a má v plánu nahradit maso jakýmsi umělým, laboratorně vyrobeným, geneticky upraveným produktem. Gates v současné době skupuje obrovské množství orné půdy v Americe a i jinde. Postupem času chce docílit následující:

   - Namísto skutečného jídla nám chce dát umělou, v laboratoři vypěstovanou stravu;   - Namísto skutečného zdraví propaguje nemoci;   - Namísto skutečných informací nám předkládá propagandu;   - Namísto skutečné vědy se uchyluje k propagaci nesmyslného globálního oteplování, které chce ještě víc ovlivňovat umělými zásahy ve formě sprejování z letadel;   - Namísto život podporujících činů zkouší lidstvo udělat neplodné, a neváhá zničit i děti.

     Manipulativní nadřazenci, jejichž "bílým koněm je Bill Gates, se zkoušejí zbavit všech těch, které nazývají „zbytečnými jedlíky.“

 

     Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-je-na-nas-chystano-jaky-podil-v-tom-ma-bill-gates-a-kdo-jsou-zbytecni-jedlici/  

     Celý text:      Co-uchystano.doc

 

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

 

 

 

Sto let strany: živá poselství, naléhavé závazky

 

 1. 6. 2021  , Josef Skála     Sto let od vzniku KSČ vybízí k úvaze, mířící k jádru dnešních rozcestí. Jsme dědici strany, zdobené špičkovými výkony. Husarským kouskem byl už její vznik. U nás se zformovala třetí nejmasovější komunistická strana – hned po Rusku a Německu. To místo nám patřilo i v následujících letech. V přepočtu na velikost populace jsme světový žebříček vedli. Unikátní byl i nᚠprůlom za hranice kapitalismu. nás tepalo už průmyslové srdce monarchie. Podstatně větší daně, než z německých území, z nás dojila už Marie Terezie. Únor 48 byl demokratickou změnou do učebnic. Tvářím předválečné KSČ vévodili dělníci. Strana však viděla kapitalismu pod kůži hlouběji, než všechny katedrové cvikry. Mostecká stávka sklízela ovace i daleko za našimi hranicemi. KSČ byla i duší řady jiných masových mobilizací.

     Teorie nebyla ťvedlejšákemŤ, scvrklým na pár vysušených pravd. Rozvíjela se jako základ strategie strany, reagující na změny objektivních podmínek. Dnes chybí jedno i druhé. Tím vážnější to má důsledky. Předvoj není o feudálních výsadách. Je o ťpřidané hodnotěŤ, která s ním přichází. Musí lidem nabízet víc, než co už vědí sami. Sto let od vzniku strany jsme znovu zpět. Tváří v tvář tomu, co ji přivedlo na svět. Kulisy i kostýmy jsou jiné. V pasti je ťnadvýroba kapitáluŤ (K. Marx), mezi kapitálem a kupní silou, schopnou ho zhodnotit, zeje rekordní propast. Pátá kolona (dnes) nehuláká ťHeim ins ReichŤ. Prorůstá českou politickou a mediální scénou. Zkrotit Hujery s IQ tykve je prioritou všech priorit. Pro ještě širší spojenectví, než kdy dřív. Čím dál je dovedeme, tím víc to změní celkový poměr sil.

 

     Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/55467943  

     Celý text:      Sto-let-strany.doc

 

 

 

Obrovské množství případů s vážnými

vedlejšími účinky a úmrtími po očkování  ...

 

 1. červen 2021 , Ota Veselý      Obrovské množství případů s vážnými vedlejšími účinky po vakcínách a dokonce těch, které končí smrtí, přesahuje rámec všeho, na co jsme byli doposud zvyklí. Nejlepším důkazem toho je samotná databáze Evropské lékařské agentury (EMA / European Medicines Agency), protože již po čtyřech měsících už nedokáže zpracovávat obrovské množství údajů o vedlejších účincích ("vakcín" Astrazeneca, Janssen, Moderna, Pfizer), které se na ni neustále řítí. Potřebujeme ještě další důkazy o tom, že tady mimo jiné jde o bezprecedentní experiment? O pokus, který tu ještě nikdy nebyl? Jejich vlastní systémy jsou zahlceny a už nedokáží zpracovávat to velké množství hlášení.

     V databázi je už 420.007 podezření na vedlejší účinky a 7.207 důvodných podezření na smrtelnou reakci. Tabulka obsahuje případy z EU / EWR i z jiných regionů, protože farmaceutické společnosti jsou povinné zapisovat do databáze EMA závažné vedlejší účinky i z jiných regionů. Je ale potřeba si uvědomit, že podle rakouského farmaceutického sdružení Pharmig se uvádí pouze 6% ze všech případů. Takže v tomto případě bychom museli všechny podezřivé případy a úmrtí vynásobit 16 krát. Pro lidi do 65 let věku nemá očkování na 100% žádný smysl a očkování u lidí pod 50 roků udělá více škod jako užitku. To co se v současnosti děje, je masívní porušování základních principů medicíny, humanity a je masívně porušován Norimberský kodex z roku 1947.

 

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/obrovske-mnozstvi-pripadu-z-vaznymi-vedlejsimi-ucinky-a-umrtimi-po-ockovani-presahuje-ramec-vseho-na-co-jsme-byli-doposud-zvykli.html  

     Celý text:      Vedlejsi-ucinky.doc

 

 

 

USA poprvé za 30 let dovezly íránskou ropu

 

 29.5. 2021     Spojené státy v březnu 2021 poprvé po třiceti letech dovezly z Íránu ropu v objemu 33 tisíc barelů denně. Vyplývá to z nejnovější statistiky amerického ministerstva energetiky (EIA). Naposled USA přivezly ropu z Íránu v listopadu 1991. Kromě toho podle statistik v březnu letošního roku USA také zvýšily dodávky ropy z Ruské federace. V tomtéž období Spojené státy zvýšily také import ropy ze Saúdské Arábie a Nigérie. Dovoz ropy naopak snížily z Libye z 3,4 milionu barelů na 622 tisíc barelů.

     Íránské ministerstvo ropného průmyslu však informace o dodávkách ropy do USA nepotvrdilo. „My nemůžeme reagovat na tyto zveřejněné informace. Nemáme přesné údaje o těchto tvrzeních. Oficiálně jsme to nedělali. Naše oficiální zdroje neobsahují také informace. Nemůžeme potvrdit tyto informace,“ uvedl mluvčí ministerstva. V roce 2015 šest zemí uzavřelo s Íránem dohodu (Velká Británie, Německo, Čína, Rusko, Spojené státy, Francie) předmětem které bylo omezení íránského jaderného programu výměnou za zrušení sankcí. V květnu 2018 však USA z této dohody vystoupily. Washington tehdy oznámil, že dovede export Íránské ropy do nuly a vyzval ostatní země, aby nedovážely Íránskou ropu.

 

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210529/usa-poprve-za-30-let-dovezly-iranskou-ropu-14658249.html  

     Celý text:      USA-dovezly.doc

 

 

Bill Gates, vakcinace, mikročipy a patent 060606

 

 1.6.2021 , Leonid Savin     Existuje mnoho konspiračních teorií...  Existují však také racionální fakta, která nemá smysl popírat, protože jsou zdokumentována. Mezi ně patří existence klubu Bilderberg, projekt CIA s názvem MK-Ultra a financování pochybných politických aktivit Georgem Sorosem v celé řadě zemí. Patent WO/2020/060606 byl zaregistrován 26. března 2020. Patentovou přihlášku podala společnost Microsoft Technology Licensing, LLC, řízená Billem Gatesem, 20. června 2019 a dne 22. dubna 2020 byl patentu udělen mezinárodní status. Patent má název „Systém kryptoměny využívající údaje tělesné aktivity“.

     Takže, o jaký jde vynález, který se lidé z Microsoftu rozhodli patentovat? Do těla bude vložen čip, který bude oplátkou za kryptoměnu sledovat každodenní fyzickou aktivitu člověka. Budou-li podmínky splněny, pak osoba obdrží určité bonusy, které bude možné za něco utratit. Zednářský program pro identifikaci mladistvých funguje v USA již nějakou dobu; a lidé, kteří si říkají kyborgové, ukazují na odiv různé implantáty. Společnost Billa Gatese je zapojena do dalšího projektu - digitálního identifikačního projektu Aliance ID2020. Aliance zahrnuje kromě Microsoftu také Rockefellerovu nadaci, poradenskou firmu Accenture, vakcínovou alianci Gavi a další a snaží se hrát roli nadnárodní vlády Od února 2020 se vakcínová aliance Gavi zaměřuje na koronavirovou pandemii.

 

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/06/8737-bill-gates-vakcinace-mikrocipy-a-patent-060606.htm  

     Celý text:      Gates-Mikrocipy.doc

 

 

 

V čem se čínská hra na Středním východě

 

liší od jiných supervelmocí?

 

 28. 5. 2021 by Redakce      Čína s radostí navazuje přátelské a obchodní vztahy se zeměmi všech regionů, zvláště regionů Eurasie, které se jeví slibně jako výhodní ekonomičtí partneři. Střední východ disponuje velkými zdroji pro ekonomickou spolupráci, ale jeho bohatství ještě plně neodpovídá stupeň jeho rozvinutosti, takže tam je v ohromném měřítku do čeho investovat a kam jako k bohatým zákazníkům prodávat. Jde o region zamořený do krajnosti vybičovanou rivalitou, přesto se to Číně začíná dařit. Krásně je to vidět na tom, jak uzavřela čínsko-íránský pakt.

     Přísně vše staví na ekonomickém rozvoji s naprostým vyloučením politických a ideologických sporů, aby se nenechala do žádných zdejších třenic vtáhnout. Je pravdou, že zrovna tak, jak USA v podstatě Írán nahnaly Číně do náruče, tak podobně tlačí do sblížení s Čínou i rivala Íránu Saúdskou Arábii. Uvedený přístup Číny ke Střednímu východu vychází z postojů formulovaných prezidentem Xim, když roku 2016 promlouval k Arabské lize, kdy říkal, že Čína na Středním východě nechce žádné sféry vlivu nebo získávání geopolitických zástupců. Že chce pokrok budovat čistě na ekonomickém růstu i s tvrzením, že ta vřava ve zdejší oblasti pramení z nedostatečného rozvoje.“

 

     Odkaz:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/v-cem-se-cinska-hra-na-strednim-vychode-lisi-od-jinych-supervelmoci/  

     Celý text:      Cina-na-Strednim-vychode.doc

 

 

 

USA sa teší, že submisívna EÚ spomalí jej úpadok.

 

Analytik k novým princípom vzahov s RF

 

 21:58 29.05.2021 , Tatjana Naronskaja     Európska rada na svojom mimoriadnom zasadnutí potvrdila záväzok plnenia piatich zásad, ktorými sa riadi politika EÚ vo vzahu k Rusku. Predseda ER požiadal hlavu európskej diplomacie Josepa Borrella pripravi správu o stave rusko-európskych vzahov. Vlastný pohžad na význam strategických princípov priblížil bezpečnostný expert František Škvrnda. Charles Michael predseda Európskej rady sa vo svojom prejave odvolával na dokument, ktorý bol vypracovaný začiatkom mája Zahraničným výborom Európskeho parlamentu (ďalej EP), v ktorom sa hovorí o piatich základných princípoch vzahov s Ruskom.

     František Škvrnda:  Musím, žiaž, zdôrazni, že pôvodná vežkolepá idea európskej integrácie, ktorá mala výrazne sociálne zameranie sa po rozpade bipolarity zmenila pod anglo-americkým tlakom na neoliberálne globalistickú s dôrazom na ekonomiku a spôsobuje občanom EÚ niekožkonásobne viac starostí ako úžitku. Sankcie USA a ich spojencov, ku ktorým s mimoriadnou obžubou pristupujú po rozpade bipolarity v medzinárodných vzahoch, sa stali len nástrojom medzinárodného politického i ekonomického napätia bez akéhokožvek prínosu k riešeniu problémov. Napriek zúrivým útokom USA a ich lokajov najmä z Ukrajiny a Požska proti nemu, to vyzerá tak, že bude Nord stream 2 dokončený a možno už na konci tohto roku bude fungova. V mnohých štátoch napriek proamerickej a „pronatovskej“ politike ich vlád nadšenie z prítomnosti týchto vojakov nie je. Okrem toho náklady na tieto sily čoraz viac narastajú. Myslím si, že šermovanie hybridnými hrozbami len zvyšuje chaos v štátoch i vo svete.

 

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210529/usa-sa-tesi-ze-submisivna-eu-spomali-jej--upadok-analytik-k-novym-principom-vztahov-s-rf-14662291.html  

     Celý text:      USA-sa-tesi.doc

 

 

 

Švýcarsko zrušilo jednání o rámcové dohodě s EU

 

 28.5.2021 , Richard Seemann     Po sedmi letech jednání Švýcarsko zrušilo plánovanou rámcovou dohodu s EU o dvoustranných vztazích. V klíčových bodech nedošlo k dohodě, uvedl švýcarský prezident „Spolková rada proto rozhodla, že rozhovory s EU ve třech oblastech nevedly k nezbytným řešením a proto se jednání ukončila,“ oznámil Guy Parmelin. Švýcarsko chce jednostranně upravit právní předpisy v určitých oblastech, aby se zabránilo překážkám v obchodu, uvedla ministryně spravedlnosti Karin Keller-Suterová.

     Ve Švýcarsku existovaly obrovské obavy, které vedly k dalším nárokům ze strany Bernu. Nejnověji Švýcarsko trvala na odstranění závazků vyplývajících pro vyslané pracovníky do EU, státní podpory a volného pohybu osob z rámcové dohody, což Brusel odmítal. Švýcarsko není sice členem EU, ale je zapojeno do mnoha evropských projektů prostřednictvím dvoustranných dohod. Má také přístup na vnitřní trh EU a na oplátku poskytuje volný pohyb osob. Podle údajů EU žije ve Švýcarsku 1,4 milionu jejich občanů - včetně 300 tisíc Němců - a 340 tisíc občanů unie dojíždí do Švýcarska každý den, přičemž 400 tisíc Švýcarů žije v EU. Obchod s EU tvoří 60 procent švýcarského hrubého domácího produktu.

 

     Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-zrusilo-jednani-o-ramcove-dohode-s-eu  

     Celý text:      Svycarsko-ne-EU.doc

 

 

 

Na třesoucí se Evropany se tlačí,

 

aby pořád věřili na globální oteplování

 

 29.5. 2021  od Redakce CZ24 News  , Zdroj: https://www.reformy.cz/    

     EU: S tím, jak se globální teploty nadále zatvrzele odmítají podřídit alarmistickým předpovědím, tak klimatičtí katechetové na lidi zažívající ten drsný chlad posledních měsíců evropského studeného jara naléhají, aby neztráceli víru v oteplování. Mají-li lidé předpovídající nadcházející ochlazování pravdu, tak se v nadcházejících letech můžeme těšit na další eskamotérství a směšné snahy o utvrzování v klimatické víře.

 

     Odkaz:     https://cz24.news/na-tresouci-se-evropany-se-tlaci-aby-porad-verili-na-globalni-oteplovani/  

     Celý text:      Studene-oteplovani.doc

 

     K tématu také:   http://www.novarepublika.cz/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html

https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

https://www.casopis-sifra.cz/vice-nez-31-000-vedcu-podepsalo-petici-hypoteze-globalniho-oteplovani-zpusobeneho-sklenikovymi-plyny-co2-molekula-zivota-nikoli-skodliva-latka/ 

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Jména, která by měl znát každý vlastenec

 

 27. května 2021 , Marek Obrtel  (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch,)     Jozef Gabčík, Jan Kubiš, Josef Valčík, Josef Bublík, Jan Hrubý, Adolf Opálka a Jaroslav Švarc.  Jména, která by měl znát každý vlastenec, jména, která změnila pohled zrádcovských západních mocností na poválečnou situaci Československa.

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/marek-obrtel-jmena-ktera-by-mel-znat-kazdy-vlastenec/

 

Nejde im o práva žudí, ale o moc nad nimi

 

 25. máj 2021 , Eduard Chmelár     Čoraz viac žudí sa pozerá na účelové žudsko-právne kampane na Západe skepticky. A obzvl᚝ pikantná je tá horlivos našich liberálov, ako vášnivo už po druhýkrát obhajujú chalana, ktorý má blízko k náckom.

      Odkaz:

https://www.noveslovo.sk/prispevok-v-blogu/Eduard_Chmelar_Nejde_im_o_prava_ludi_ale_o_moc_nad_nimi

     Celý překlad:      Nejde-o-prava.doc

 

KGB akciou na letisku prekvapila.

 

 25. máj 2021 , Karol Jerguš (AM)      Minsk zatkol jedného zo zakladatežov Telegram-kanálu „Nexta“, pomocou ktorého sa koordinovali protesty bieloruskej opozície. Pri vypočutí Protaseviča bieloruskí bezpečnostní pracovníci odhalia v Bielorusku celú západnú špionážnu sie.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/25/kgb-akciou-na-letisku-ukazala-svoje-schopnosti-vdaka-nej-odhali-v-bielorusku-celu-zapadnu-spionaznu-siet/

     Celý překlad:      KGB-prekvapila.doc

 

Klaus Schwab a jeho WEF plánujú útok na finančný systém

 27/05/2021  Peter Koenig, tapnewswire.com    Svetové ekonomické fórum (WEF) v skutočnosti nie je nič iné ako mimovládna organizácia, jeho členmi je však zbierka nechutne bohatých žudí. Ich Vežký Reset má tri hlavné ciele - masívne zníženie počtu obyvatežstva;   - presun všetkých aktív spodných a stredných vrstiev k tým horným;   - plná digitálna kontrola nad všetkým

     Odkaz:     https://www.badatel.net/satan-claus-klaus-schwab-a-jeho-wef-predpovedaju-planuju-utok-na-financny-system/

     Celý překlad:      Schwab-a-jeho-WEF.doc

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Tajná zbraň ministra Šojgua: Vedecké armádne roty.

 23.5. 2021 , Karol Jerguš , (AM)     Rusko – K dnešnému dňu už bolo vytvorených 18 vedeckých spoločností a konkurencia na získanie miesta v takejto spoločnosti VIT “ERA” je 25 žudí na jedno miesto.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/05/23/tajna-zbran-ministra-sojgua-vedecke-armadne-roty-pretlak-vedcov-je-vacsi-ako-na-najznamejsich-univerzitach-sveta/

 

„Euro je u konce,“ tvůrce měny říká, že brzy

 nastane její kolaps, který zničí i EU

 

 20.5. 2021 ,  Redakce CZ24 News    Tvůrce měny a ekonom Otmar Issing předpovídá, že bruselský sen o evropském superstátu bude definitivně pohřben mezi troskami rozpadající se jednotné měny. Euro podle Issinga nemá šanci přežít jakoukoliv ekonomickou krizi.

     Odkaz:     https://cz24.news/euro-je-u-konce-tvurce-meny-rika-ze-brzy-nastane-jeji-kolaps-ktery-znici-i-eu/

     Celý překlad:      Euro-kolaps.doc

 

Iščenko vysvětlil, proč Biden tak potřebuje setkání s Putinem
 22. 5. 2021 sputniknews    
Pro Bidena je nyní důležité dosáhnout dohody pro kontrolu zbrojení, které umožní Státům stabilizovat situaci... Všechno, co mohou Spojené státy nabídnout Rusku, Rusko již získalo nebo je schopno získat samo.

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/05/iscenko-vysvetlil-proc-biden-tak.html

                     https://www.pokec24.cz/politika/iscenko-americane-nemaji-rusku-co-nabidnout/

 

Odvážný manévr ruského námořnictva umožnil

 

 čínským lodím dostat se z americké pasti…

 

 23. 5. 2021 Janinna      „Čtyři země (včetně USA a Japonska) vyslaly celkem 11 lodí do Východočínského moře, byly vyslány tři válečné lodě námořnictva ČLR. Šest lodí ruské tichomořské flotily vyrazilo na moře a západně od Sójského mysu na Hokkaidó zahájilo cvičení. 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/baijiahao-odvazny-manevr-ruskeho-namornictva-umoznil-cinskym-lodim-dostat-se-z-americke-pasti/

 

Jednání o bonusu generálního ředitele ČT za rok 2020

 

 20. květen 2021 , Hana Lipovská     Na dnešním jednání Rady ČT navrhnu (Dvořákovi) - mimo jiné - přiznání bonusu ve výši 0 Kč. Dvořák dopustil, aby se z České televize stala hlásná trouba jednoho politického názoru a žádný jiný tam už řadu let není připuštěn. „Pro mě tedy ČT dobré jméno nemá.

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jednani-o-bonusu-generalniho-reditele-ct-za-rok-2020.html

 

Třaskavá Palestina: Co na to Erdogan s Putinem?

17. 5. 2021 , Petr Akopov     se zamýšlí nad neústupností Izraele a jednáním z pozice síly. Boj o Jeruzalém značí prolínání všech nejdůležitějších globálních rozporů a je symbolem krize světového pořádku. 

     Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5807-traskava-palestina-co-na-to-erdogan-s-putinem-rozzureni-arabove-a-tancici-zide-pred-pozarem-na-chramove-hore-jeruzalem-neni-pouhy-sud-prachu-izrael-nemuze-dal-sazet-na-silu-a-ochranu-usa-vse-smeruje-k-nove-intifade.htm

 

Dokumentární film „Rozsudek“. O tom jak média natáčela „srbský koncentrák“

 ( https://youtu.be/inTv8x8N18I )

  21.5. 2021  Napsal Vox Populi     Film je otřesným svědectvím o tom jak byl filmovým štábem vyráběn dokument na zakázku, aby zmanipuloval světovou veřejnost. Kdo chce uvažovat jinak, přesněji, ten se musí vlivu především médií veřejné služby, ale také zprávám na Seznamu nebo v Respektu opravdu důsledně vyvarovat.“

     Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/dokumentarni-film-rozsudek-o-tom-jak-media-natacela-srbsky-koncentrak-aby-celemu-svetu-ukazala-jaci-jsou-srbove-nacisti/

 

Systém hraje zločinnou hru

 21.5. 2021 ,  Václav Hrabák     Nyní již nikdo nepopírá, že koronavirus byl vytvořen uměle. Systém, jehož jediným heslem je, „vše se vrátí do normálu, až vás všechny proočkujeme“, hraje zločinnou hru. Že tím zdravotně poškodí celou populaci, je mu jedno. Nebo to vlastně chce?

     Odkaz:     https://www.ovkscmfm.cz/clanky/akce--kscm../aktuality/system-hraje-zlocinnou-hru.html

 

O kříži nad Kořenovem může rozhodovat jen stát

 

 20.5. 2021 , Monika HOŘENÍ     Rozhovor Haló novin s badatelem Josefem Doškářem:   Vypátral jste, že kamenný kříž tyčící se stále nad Kořenovem v Jizerských horách, není maltézským křížem, nýbrž nacistickým křížem, který byl odhalen 22. října 1944 na velké slezině nacistů ze sudetské župy jejich náčelníkem Konradem Henleinem. Rozhodovat o něm může jen majitel pozemku, a tedy i kříže – a tím je český stát.

     Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/55409334

 

Písek v soukolí

 

 19.5.2021 , Caitlin Johnstone     Lidstvo bude pokračovat ve svém sebezničujícím směřování, dokud masy nevyužijí sílu svého množství k vynucení skutečné změny. Máme absolutní svobodu projít touto zkouškou. Zda ji zvládneme nebo ne, se teprve uvidí. Jediné, co můžeme udělat, je házet písek do soukolí ozubených kol (mašinérie oligarchie).

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8722-pisek-v-soukoli.htm

 

Putin a Si in-pching slavnostně zahájili

 

výstavbu dalších 4 jaderných bloků v Číně

 

 20. 5. 2021 Janinna     Vladimir Putin a Si in-pching zahájili prostřednictvím videokonferenčního formátu výstavbu sedmého a osmého bloku jaderné elektrárny Tchien-wan a třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Xudapu v Číně.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/putin-a-si-tin-pching-slavnostne-zahajili-vystavbu-dalsich-4-jadernych-bloku-v-cine/

 

Dny Ameriky jako supervelmoci jsou pryč. Navždy.

 

 16.5. 2021 , P. C. Roberts     Což platí i o její vojenské síle. Podle Pentagonu 71 procent Američanů ve věku od 17 do 24 let, což představuje zhruba 24 milionú mladých lidí z jejich celkového počtu 34 milionů, je neschopno vykonávat vojenskou službu v důsledku obezity, nedokončené základní školy či záznamu v jejich trestním rejstříku.

     Odkaz:     http://www.nwoo.org/2021/05/19/p-c-roberts-dny-ameriky-jako-supervelmoci-jsou-pryc-navzdy/

 

Je to oficiální: Ruská vláda zařadila

 

Česko na seznam nepřátelských zemí

 

 14.5. 2021     Ruská vláda v pátek schválila seznam nepřátelských zemí. Jsou na něm pouze dva státy: Česká republika a USA. Česká republika a Spojené státy se dostaly na seznam nepřátelských zemí, nebo podle ruské vlády podnikají nepřátelské kroky vůči Rusku.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210514/je-to-oficialni-ruska-vlada-zaradila-cesko-na-seznam-nepratelskych-zemi-14489141.html

 

Ke stému výročí založení KSČ

 

 Komunistická strana Československa byla založena na ustavujícím sjezdu 14. – 16. května 1921. V parlamentních volbách v roce 1925 se stala druhou nejsilnější stranou v ČSR.

     Celý překlad:      Ke-100-vyroci.doc

 

"Okupaci" je třeba stále připomínat

 

 11. 5. 2021 , Mgr. Petr Michalů (kráceno)     Jsem stále žijící svědek celé té sovětské prý okupace 21. srpna 1968.  „Okupace“, při níž nebyla vypálena ani jedna vesnice je prý nesrovnatelně horší zločin než desítky vesnic, které byly vypáleny a jejich obyvatelstvo vyvražděno za okupace německými nacisty

     Odkaz:     https://kob-forum.eu/2021/05/11/okupaci-je-treba-stale-pripominat/

 

Neznámá válka Británie s Rudou

 

armádou za Druhé světové války

 

 16. květen 2021 , Jurij Gorodněnko (Zdroj)     Vasilij Salomatkina, který byl za války v německém zajetí, se v roce 1945 stal svědkem toho, jak Angličané vyvraždili několik tisíc sovětských zajatých vojáků. Souviselo to s plánem britského premiéra Winstona Churchilla vést válku proti SSSR (Plán operace Unthinkable).

     Odkaz:     https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/3099-neznama-valka-britanie-s-rudou-armadou-za-druhe-svetove-valky

 

Čínský vesmírný modul přistál na planetě Mars

 

 15.5. 2021 od Redakce CZ24 News     Čínský vesmírný modul úspěšně přistál na planetě Mars. Robotické vozítko váží zhruba 240 kilogramů. Má šest kol a čtyři sluneční kolektory. Po povrchu Marsu se může pohybovat rychlostí 200 metrů za hodinu, napsala agentura DPA.

     Odkaz:     https://cz24.news/cinsky-vesmirny-modul-pristal-na-planete-mars/

 

Čo sa aktuálne deje v Izraeli?

 14.5. 2021 od Redakce CZ24 News  IZRAEL:     Začalo sa to útokom na Al Aksá na konci obdobia ramadán. Bez ohžadu, aký mal na to Izrael dôvod, toto bol začiatok.

     Odkaz:     https://cz24.news/co-sa-aktualne-deje-v-izraeli-zacalo-sa-to-utokom-zidov-na-mesitu-al-aksa-na-konci-obdobia-ramadan/

 

VOSTOK OIL – Nový arktický projekt Ruska

 

 12. 5. 2021 ,  josh-xy      Putinův megaprojetk VOSTOK OIL zásadním způsobem otřese s pozicemi zemí na žebříčku peněz, moci a dělby vlivu na další vývoj světa. Mezi zasvěcenými je tento projekt nazýván stavbou století.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/nezarazene/vostok-oil-novy-arkticky-projekt-ruska/

 

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy

po očkování, 65 úmrtí a jede se dál

 13. května 2021  Eva Pavelková  ČTK     SÚKL eviduje 4.184 podezření na nežádoucí účinky po očkování proti covidu. ((SÚKL) zveřejnil. Zdroj: Profimedia.cz) Lékový ústav eviduje celkem 65 případů úmrtí, která nastala v čase po očkování proti covidu.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/vezkratce/17748/

 

Rusko se vrátí do svých historických zemí

 26. dubna 2021, Jurij Barančik, MOSKVA     . Každá země bývalého SSSR (kromě Ruska) se ve skutečnosti ocitla v různé míře hospodářského úpadku. Jediným východiskem z tohoto scénáře je návrat k rozvoji strategických partnerských vztahů s Moskvou. 

     Odkaz:     https://russtrat.ru/analytics/26-aprelya-2021-0018-3992

     Celý překlad:      Vozvrascatsja.doc

 

Mnichov napodruhé a vlastnoručně?

 

 Josef Skála 9. 5. 2021     Tehdy tu mohl i Mnichov projít jen cestou brutálního vnějšího nátlaku a zrady.

     Teď se nám ovšem Mnichov pašuje znovu. Plíživě sice, zato však vlastnoručně.

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/05/mnichov-napodruhe-vlastnorucne.html

 

Tanečky skončily. Putin ve svém projevu poslal

 

extrémně drsné varování Ukrajině, Evropě a USA…

 

 10. 5. 2021 Janinna      „Vždy si budeme pamatovat, že to byl sovětský národ, kdo vykonal tento velkolepý čin. V nejt잚í době války, v rozhodujících bitvách, které určovaly výsledek boje proti fašismu, byl nᚠnárod sám, ...

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/tanecky-skoncily-putin-ve-svem-projevu-poslal-extremne-drsne-varovani-ukrajine-evrope-a-usa/

 

Zastavme fašismus
 9.5. 2021 Ivan David - projev na dnešní demonstraci proti fašismu na Václavském náměstí v Praze. Vzniká proto, aby využil sílu lidové nespokojenosti k cílům mocných skupin, které ho sponzorují a politiků

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/05/zastavme-fasismus.html

 

Fraška pokračuje: Ruská stopa

se zhroutila jak domeček z karet.

 8. 5. 2021 , Radek Pokorný     Měsíc od celé kauzy je čím dál jasnější, že údajné přesvědčivé důkazy, že muničák ve Vrběticích vyhodili do povětří ruští agenti neexistují. Jediné co může "koalice CIA" (Babiš, Hamáček, Piráti, STAN, ODS, TOP 09, KDU-ČSL) nabídnout, je, „věřte nám my jsme ty důkazy viděli“.

     Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5791-fraska-pokracuje-ruska-stopa-se-zhroutila-jak-domecek-z-karet-brigadnici-dostali-mimoradne-volno-zaridili-jim-ho-agenti-gru-babis-s-hamackem-jako-mluvci-cia-pekny-prispevek-k-oslavam-dne-osvobozeni.htm

 

Vy přece nemůžete dělat to, co my

 

 7.5.2021 Jelena Leksina     Rozhodnutí Moskvy zavést protisankce proti občanům EU vyvolalo v Evropském parlamentu velkou odezvu. Jeho šéf David Sassoli, kterému je zakázán vstup do Ruské federace, vyjádřil naději, že tato omezení budou zrušena.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8706-vy-prece-nemuzete-delat-to-co-my.htm

 

Známý americký admirál prozradil, jak se zachová

 

 NATO v případě konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou

 

 8.5. 2021     V případě, že by došlo mezi Ruskem a Ukrajinou k válce, budou Washington a NATO „kategoricky proti, ale nepodniknou žádné kroky“. Uvedl bývalý vrchní velitel NATO James Stavridis.  Zároveň poznamenal, že by se jednotky NATO nedokázaly dostat do regionu dostatečně rychle, i kdyby chtěly.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210508/znamy-americky-admiral-prozradil-jak-se-zachova-nato-v-pripade-konfliktu-mezi-ruskem-a-ukrajinou-14414424.html

 

76 let od pádu 3. říše: NATO a 4. říše opět atakují Rusko.

 7. 5. 2021 , ANDREJ KOC     Západní propaganda goebbelsovsky opakuje lži o "ruském nebezpečí", NATO obkličuje ruské hranice od severní, přes západní až po jižní hranici federace. Rusko však Severoatlantické alianci prokázalo schopnost reagovat na hrozby a připravit se na válku mnohem rychleji, než dosud Západ očekával.

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/05/76-let-od-padu-3-rise-nato-4-rise-opet.html

 

V květnu Čína plně zprovozní námořní kosmodrom

 

 by Redakce 7. 5. 2021 Zdroj: cri.cn     Poblíže pobřeží čínského města Haiyang ve východočínské provincii Shandong bude v květnu zprovozněn nový čínský kosmodrom k vypouštění raket z moře.  Do října 2022 má kapacita kosmodromu narůst na 20 raket ročně,

     Odkaz:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/v-kvetnu-cina-plne-zprovozni-namorni-kosmodrom/

 

K sedmému výročí Oděského masakru

 

 7. 5. 2021 , Jan Schneider , PrvníZprávy     Václav Bartuška z 24. května 2015:  „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.“ 

Jak se to srovnává s jejich osobním vztahem k humanismu a považují-li tento výrok za souladný s prosazováním lidských práv ... ?

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/05/jan-schneider-k-sedmemu-vyroci-odeskeho.html

     K textu:        Odesa-2-5-2014.pdf

 

Liberální plán na zničení Ruska

 

 6.5. 2021   Admin Russtrat      James Aslund, známý liberální teoretik a předseda sdružení SPSLeonid Gozman, zveřejnili akční program -  „poté, co uchopí moc v Rusku liberálové“ :  1. Ve sféře práva osvobodit všechny politické vězně i všechny zločince.   2. V politické sféře rozbít stávající mechanizmy státu a vytvořit nové.  3. V ekonomice provést nový cyklus privatizace, tedy vše rozprodat,  4. A nakonec všechny památníky činitelů komunistického režimu demontovat. Teď se ovšem vyjádřili ve formulacích, nepřipouštějících dvojí výklad: Každý, kdo se pod takový program podepisuje, je vlastizrádcem.

     Odkaz:     https://outsidermedia.cz/liberalni-plan-na-zniceni-ruska/

 

Maďarsko začne splácet Paks II později

 

 6 května, 2021 , Zdroj: World Nuclear News     Dodatek k mezivládní smlouvě o projektu v hodnotě 12,5 miliard eur znamená, že Maďarsko může ke splácení využít příjmy z prodeje elektřiny, až budou nové bloky hotové. Rosatom a jeho mezinárodní subdodavatelé postaví v lokalitě Paks dva reaktory VVER-1200 a ruské banky se zaručily za úvěr až 10 miliard eur

     Odkaz:     https://atominfo.cz/2021/05/madarsko-zacne-splacet-paks-ii-pozdeji/

 

Čína úspěšně vypustila první modul

 

kosmické stanice příští generace

 

 30.4.2021 ReformyCz    (29.4. 2021 – BY TYLER DURDEN)     Postavit kosmickou stanici příští generace na nízké oběžné dráze Země potrvá 18 měsíců, kdy k dokončení dojde někdy roku 2022. Roskosmos rovněž zopakoval svůj slib vítat mezinárodní spolupráci. V březnu podepsal dohodu o spolupráci při lunárním výzkumu s Čínou, aby společně vybudovali lunární výzkumnou stanici.

     Odkaz:     https://www.reformy.cz/rusko-kasle-na-iss-postavi-vlastni-kosmickou-stanici-a-budou-spolupracovat-na-cinske-stanici-a-na-cinsko-ruske-stanici-na-mesici/

 

„Rudý projekt“ Putina odpočítává

 

poslední dny liberální elity…

 

 3. 5. 2021 Janinna      Jak poznamenal ekonom Michail Chazin na kanálu YouTube ŤАврораť, nedávný projev ruského prezidenta Vladimira Putina k senátorům a poslancům byl jednoznačným signálem blížící se rozsáhlé čistky

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-rudy-projekt-putina-odpocitava-posledni-dny-liberalni-elity/

 

Aspen Institute se obludně rozrůstá,

 

některá nová jména vás budou šokovat

 

 26. 01 2021     www.inadhled.cz   Organizace, přímo napojená na US Deep state, existuje. Přes tuto politickou neziskovku jsou plně ovládány naše loutky ve vládě, médiích i europarlamentu.  Michael ŽantovskýJan Farský, Adam Vojtěch, Cyril Svoboda,  Emma Smetana, Jan Hamáček, Jan Zahradil, Jana Maláčová ...eocony. Do Aspen institutu vstoupil také Andrej Babiš a Sebastian Kurz. To samozřejmě zcela jasně vysvětluje, proč ani jeden nepodpořil Maďarsko a Polsko proti EU

     Odkaz:     https://www.inadhled.cz/zajimavosti/okenko-pravo-v-kapse-aspen-institute-se-obludne-rozrusta-nektera-nova-jmena-vas-budou-sokovat/

 

Zelenskij prodal Ukrajinu

 

 4.5.2021 (Institut Russtrat 1.5.2021)  „Sluha lidu“ udělal to, na co si dosud žádný prezident Ukrajiny netroufl, podepsal zákon - od 1. července 2021 bude zrušeno moratorium na prodej zemědělské půdy

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8701-zelenskij-prodal-ukrajinu.htm

 

Z historie dělnického hnutí – K 1. máji

  O tehdejších pracovních poměrech vypravuje J. Rezler, který sám od dětství v továrnách pracoval :   V továrně Gebruder Porges na Smíchově musilo se pracovati ráno od 5 hodin, večer do 6 hodin. V tiskárně se pracovalo třeba celý týden dnem i nocí, také se stávalo, že dělnictvo z tohoto oddělení nepřišlo celý týden ani domů...

     Z knihy Antonína Zápotockého „Vstanou noví bojovníci“

     Celý text:      K-1-maji.doc

 

Francouzským generálům proti islamismu hrozí trest

 

 2. květen 2021 | tadesco      Dvaceti francouzským generálům požadujícím vojenskou vládu v případě, že prezident Macron nedokáže islamisty před rozpadající se společností zastavit, hrozí trest. Otevřený dopis zveřejněný v pravicovém časopise Valeurs Actuelles tvrdí, že k zastavení „občanské války“ ve Francii může být nezbytný vojenský převrat.

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/evropa/francouzskym-generalum-pozadujicim-vojenskou-vladu-v-pripade-ze-prezident-macron-nedokaze-islamisty-pred-rozpadajici-se-spolecnosti-zastavit-hrozi-trest.html

     K textu také:     http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

                               http://radimvalencik.pise.cz/1977-celime-pouziti-migracni-zbrane-zatim-uspesne.html

 

Moskva je připravena k obraně.

 

Co dokážou ruské protiraketové střely?

 

 2.5. 2021 , Dmitrij Korněv     Nyní má PRO města Moskvy a centrálního průmyslového okresu Ruské Federace pouze jeden ešalon protiraketových střel. Jsou to protiraketové střely bližního zachycení 53T6. Budoucí protiraketové střely mají být samonaváděcí, nejaderné a možná dokonce s několika bojovými hlavicemi.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210502/moskva-je-pripravena-k-obrane-co-dokazou-ruske-protiraketove-strely-14350749.html

 

Natálie Vachatová: Skládat se budete na lidi v tísni

 

vy aneb my na víc nemáme, vᚠČlověk v tísni

 

 28. 4. 2021 by Redakce     Člověk v tísni disponuje částkou 2 miliard korun ročně... jen za rok 2018 přistálo na účet necelých 200 miliónů korun (z našeho státního rozpočtu), ovšem z větší části je tato neziskovka financována ze zahraničních státních rozpočtů neboli z cizích států! Čí zájmy tedy tato politická neziskovka bude hájit? Ty české to nejspíš nebudou.

     Odkaz:     https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/natalie-vachatova-skladat-se-budete-na-lidi-v-tisni-vy-aneb-my-na-vic-nemame-vas-clovek-v-tisni/

      Pozn. spr. webu:  Ještě se divite, že v době vyhlášené koronavirové pandemie jsou takovéto procizácké neziskovky schopné "sbubnovat" na demonstraci na Václavské náměstí 300, nebo až snad 500 lidí?

     K textu také:     https://cz.sputniknews.com/svet/2019111210955545-ruske-ministerstvo-spravedlnosti-zaradilo-ceskou-neziskovku-clovek-v-tisni-na-seznam-nezadoucich/

 

Akopov: K čemu Biden potřeboval vykázat Rusy z Česka?

 27. 4. 2021 , Petr Akopov,  RIA, překlad ProtiProud     Nová Železná opona. Solidarita v praxi. Čeští politici opět trapně spolkli hořkou návnadu. Válka EU s Ruskem se nekoná. Tlak proatlantických a rusofobních sil naráží u evropských elit na odpor nikoli rusofilů, ale eurocentrické části elit, která opravdu nechce ztratit faktickou kontrolu nad situací ve svých vlastních zemích a přitom se honit za přízračným ovládnutím Ukrajiny.

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/04/akopov-k-cemu-biden-potreboval-vykazat.html

 

Putin podpísal dekrét o okamžitom povolaní

 

 záložníkov na výcvik v ozbrojených silách

 

 29. apríl 2021 , Maroš Šolc (AM)    Ruské výdavky na obranu podža vedcov predstavovali na rok 2020 takmer 62 miliárd dolárov, čo je o 2,5 percenta viac ako v roku 2019. Americké vojenské výdavky, ktoré stúpajú tretí rok po sebe, dosiahli 778 miliárd dolárov, čo predstavuje 39 percent globálnych vojenských výdavkov. Za USA nasledujú Čína, ktorej vojenské výdavky rastú 26 rokov po sebe na 252 miliárd dolárov. Na treom mieste je India, ktorej vojenské výdavky dosiahli takmer 73 miliárd dolárov, a Spojené krážovstvo uzatvára „päku“ s 59 miliardami dolárov na výdavky na obranu.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/29/putin-podpisal-dekret-o-okamzitom-povolani-zaloznikov-na-vycvik-v-ozbrojenych-silach/

 

V čem byli Hitler, Goebbels a spol.

 

„poctivější“ než současní rusobijci

 

 29.4.2021 Pavel Janíčko     Současný kapitalistický režim instalovaný u nás po roce 1989 stále více předvádí svou povahu a podstatu.  O co víc jsou nevěrohodná fakta o ruských ďábelských hrátkách, o to víc je nutno zdůvodnit, že Rusové jsou darebáci takříkajíc od přírody...  Tím se dostáváme k nápadné podobnosti této protiruské kampaně s kampaněmi obdobného typu v nacistickém Německu. V tomto smyslu byli nacisté vlastně „poctivější“ a o to větší opovržení si zaslouží tato protiruská hysterie a její nositelé.

     Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=35662

 

Politici hazardující se zdravím lidí

 

nemohou vyváznout bez trestu

 

 25.4.2021     Alena Vitásková v rozhovoru pro Sputnik odsoudila kroky české vlády směřující k eskalaci konfliktu s Ruskem.  Pokud jsou podloženy informace nejen poslance Lubomíra Volného, které sdělil poslancům v Parlamentu ČR, že se z muničního skladu ve Vrběticích vyvážely zbraně v rozporu s mezinárodním právem do ohnisek válečných konfliktů, tak může být Česká republika ve velmi složité situaci.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210425/vitaskova-politici-hazardujici-se-zdravim-lidi-nemohou-vyvaznout-bez-trestu-14268348.html

 

Peking: Podpoříme více Rusko v boji proti západním sankcím

 

 26. dubna 2021 , prvnizpravy.cz     Oficiální zástupce čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin. „... Čína a Rusko udržují vzájemné komplexní partnerství. V otázkách ochrany státní suverenity se ČLR a Rusko budou navzájem podporovat,“ ...

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/peking-podporime-vice-rusko-v-boji-proti-zapadnim-sankcim/

 

V rozhovoru byla porušena všechna pravidla žurnalistiky

 

 28.4.2021 Ivo Šebestík   Jaká pravidla v Prima NEWS, Terezie Tománková porušila?   1) Novinář musí pracovat se samotnou logikou případu. 2) Redaktorka měla přemýšlet o tom, co vlastně muniční sklad skrýval, jak fungoval před výbuchem...  3) Nesporně ji mělo zajímat, jak je možné, že CIA, MI6, BIS a Respekt pracují ve všech kauzách jen jedinou dvojicí ruských agentů. 4) Dále ji měly napadat i souvislosti domácí politiky. 5) Zda by nebylo rozumné vyšetřit také samotné předchozí vyšetřování

     Takto novinář skutečně nepracuje.

     Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=35646

 

„Proto Big Pharma a EU bojují proti Sputniku V.“

 26.4. 2021      „Oficiální informace z Maďarska ukázaly, že Sputnik V je mnohonásobně lepší než mRNA vakcíny (např. Pfizer – red.) co se týče bezpečnosti a efektivity. Právě proto Bit Pharma a EU byrokraté se bojí a pracují na tom, aby Sputnik V zablokovali, zatímco spěchají s uzavřením kontraktu o rozměru 35 miliard euro za 1,8 miliardy dávek Pfizeru.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/20210426/proto-big-pharma-a-eu-bojuji-proti-sputniku-v-rusti-vyvojari-zverejnili-udaje-o-jinych-vakcinach-14287825.html

 

Žádost o propuštění a ukončení vyšetřování

 

I. Kratochvíla, V. Štádlera a dalších

 

 23. duben 2021 , ANS     Žádost o propuštění a ukončení vyšetřování jmenovaných, spojená s návrhem na přijetí společenské záruky. Na základě § 71a ve spojení s § 73 odst. 1 písm. b) trestního řádu

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., JUDr. Karel Hais, Ing. Vladimír Prinke,      ALIANCE NÁRODNÍCH SIL

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/zadost-o-propusteni-a-ukonceni-vysetrovani-i-kratochvila-v-stadlera-a-dalsich.html

 

Vakcína Pfizer byla studií potvrzena

 

jako možná biologická zbraň

 

 24. 4. 2021 by Redakce  Nathaniel Linderman     V šokující nové zprávě o vakcínách COVID-19 bylo zjištěno, že vakcína proti koronaviru Pfizer má dlouhodobé účinky na zdraví, které dosud nebyly zveřejněny. Samotná zpráva končí tímto varováním: „Vakcína by mohla být biologickou zbraní a ještě nebezpečnější než původní infekce.“

     Odkaz:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vakcina-pfizer-byla-studii-potvrzena-jako-biologicka-zbran/

 

„Zeman za 2 minus.“ Po projevu Štěpán Kotrba

 

varuje prezidenta. Tři otázky Vrbětic

 

 25.04.2021 , Štěpán Kotrba      To, že za šest let BIS nic nevyšetřila, znamená, že už ani nic nevyšetří. Ale i Miloš Zeman, by z výrokové logiky nemá za pět jako oba výše jmenovaní ústavní činitelé, ale jen za 2 minus, se dopustil tří závažných pochybení.   

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zeman-za-2-minus-Po-projevu-Stepan-Kotrba-varuje-prezidenta-Tri-otazky-Vrbetic-661866

 

Americký učenec: Nepotřebujeme

 

novou studenou válku proti Číně

 

 21.4. 2021     Pokud USA zformují čínsko-americký konkurenční vztah do „nové studené války“, může to být prospěšné pro vládu a její spojence, ale americkým lidem to nepřinese žádné výhody. Čína dnes vyrábí téměř vše, co si američtí spotřebitelé přejí koupit, a my také používáme peníze, které nám půjčují čínské banky. Kromě soužití neexistuje jiná přijatelná volba.

     Odkaz:     http://czech.cri.cn/worldnews/3884/20210421/652830.html

 

Otevřený dopis Vládě České republiky

     Vládní činitelé,      ředitel BIS pan Koudelka prohlásil, že v „kauze Vrbětice“ jsme se zachovali hrdě a sebevědomě. Pan Koudelka nemá pravdu. Ruská federace od České republiky utržila již tolik urážek.  Neustálé provokace Západu, vyvolávané služebnými státy v područí diktátu Ameriky, mohou mít „zásluhu“ na tom, že se toto dění může zvrhnout ve světovou katastrofu.

     Celý text:      Machova-Dopis-vlade.doc

 

Němci „podpořili“ českou vládu.

 

JEDOU SI DO MOSKVY PRO VAKCÍNU SPUTNIK V A ZAKÁZKY ČESKÝCH FIREM.

 23. dubna 2021, Redakce CZ24 News     Západní spojenci údajně podpořili “českou” vládu v konfliktu s Ruskem. 6 německých spolkových zemí (bývalá NDR a Bavorsko) se rozhodlo nakoupit ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru bez ohledu, zda jí schválí EMA. Korona propagandou zblblé obyvatelstvo touží po vakcíně, ale po řadě úmrtí po aplikaci nových experimentálních vakcín od firem Pfizer, Moderna, ale i Astra Zeneca se těch oficiálních bojí. Čechy však budou nadále očkovat podivnými vakcínami ze spřáteleného západu.

     Odkaz:     https://cz24.news/nemci-podporili-ceskou-vladu-jedou-si-do-moskvy-pro-vakcinu-sputnik-v-a-zakazky-ceskych-firem-cesi-diky-zaprodanym-vladnim-gaunerum-muzou-jen-cumet/

 

Politikům-psychopatům koronavirus nahrál. Nevědí si rady,

tak vyhlásí válku – a bojují s vnějším nepřítelem.

 23.4. 2021      Vůbec nezpochybňuji závažnost existence koronaviru, ale jsem přesvědčen o tom, že tyto zákazy a nařízení, které tady vláda neustále stupňuje, jsou naprosto nezdůvodněné. Skuteční odborníci jsou dehonestováni a označeni za dezinformátory.

     Odkaz:     https://www.kupredudominulosti.cz/hnizdil-jan-1d-politikum-psychopatum-koronavirus-nahral-nevedi-si-rady-tak-vyhlasi-valku-a-bojuji-s-vnejsim-nepritelem/

 

Pokusily se USA zavraždit jenom Lukašenka?

 23. dubna 2021 , saker , rp, prvnizpravy.cz     Na konci týdne: Prezident Lukašenko prohlásil, že Biden vydal rozkaz zabít ho při puči organizovaným CIA. Všechno potvrdila ruská FSB! Pokud vás zajímá, zda je věrohodné, že FSB zachránila Lukašenka - připomenu vám, že to byli Rusové, kteří zachránili Erdogana před USA podporovaným pučem, který měl zahrnovat i Erdoganovu vraždu.

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pokusily-se-usa-zavrazdit-jenom-lukasenka/

 

Jako Goebels před Mnichovem

 

 19.4. 2021 , Martin Koller     Pravděpodobnější verzí (první exploze ve Vrběticích) je samovolný výbuch na základě nedodržování bezpečnostních norem. Zajímavější je otázka následné exploze skladu ručních zbraní. Zmizelo beze stopy tisíce ručních zbraní. To byl pravděpodobně důvod druhé exploze ve Vrběticích. Měla zakrýt fakt chybějících zbraní.

     Odkaz:     https://svobodne-radio.cz/blog/martin-koller-jako-goebels-pred-mnichovem/

 

Věda o smrti – americké vojenské

biologické laboratoře obklíčily svět

 

21.4.2021 , Vladimir Prochvatilov     7. dubna Nikolaj Patrušev, tajemník ruské Rady bezpečnosti, v rozhovoru pro deník „Kommersant“ upozornil na skutečnost, podle které po celém světě přibývají v hojném počtu nové biologické laboratoře pod kontrolou USA. Dr. Francis Boyle, prohlásil, že asi 13 tisíc vědců ve 400 laboratořích (200 na území USA) v USA a v zahraničí se zabývá tvorbou nových kmenů vojenských zabijáckých mikrobů (offensive killer germs) odolných vůči vakcínám. Galveston a Fort Detrick jsou zločinné podniky“, zdůrazňuje Francis Boyle.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8686-veda-o-smrti-americke-vojenske-biologicke-laboratore-obklicily-svet.htm

 

Za vyhoštěním ruských diplomatů z Česka stojí Bidenův režim

 

 22.4.2021 , Stephen Lendman     Česká republika je v podstatě okupovaným územím USA, prozápadním loutkovým režimem, který se řídí příkazy z Washingtonu. Čelní představitelé Česka, jednající jako politická figurka, zasadili ránu do srdce vztahů s Moskvou, již nebude možné brzy opravit, a to ani v dlouhodobém horizontu - a zároveň se velmi ztrapnili.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8688-za-vyhostenim-ruskych-diplomatu-z-ceska-stoji-bidenuv-rezim.htm

 

Čínský prezident kritizoval hegemonii ve světě

 

 22.4.2021 VSa     Čínský prezident Si in-pching v úterním projevu volal po odmítnutí hegemonických silových struktur v globálním vládnutí. Si v projevu mimo jiné řekl: „Svět si přeje spravedlnost, ne hegemonii.“

     Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=35505

 

Prohlášení ANS k aktuální situaci v česko-ruských vztazích

 

     1) Odmítáme legitimitu vlády, která účelově rozvrací naše česko-ruské vztahy.

     2) Zásadně odmítáme, aby se Česká republika jakkoli podílela na podpoře mezinárodního terorismu

     3) Jednoznačně odmítáme a tvrdě odsuzujeme činnost tzv. Páté kolony, sloužící jen ve prospěch cizích

     4) Věříme v nekonečné česko-ruské přátelství, které nás již mnohokrát v historii zachránilo

     5) Apelujeme na našeho pana prezidenta Miloše Zemana, ... Věříme, že přispějete ke stabilizaci naší země,

     Odkaz:     https://nasrestart.cz/signaly-nadeje/2910-prohlaseni-ans-k-aktualni-situaci-v-cesko-ruskych-vztazich

 

Mezinárodní orbitální stanice ISSbude končit v r. 2024

 

 20. 4. 2021 Janinna     Rusko vážně připravuje plány na ukončení projektu vesmírné stanice ISS do roku 2025. Je to motivováno obtížnou politickou situací, kterou zhoršují Spojené státy. Rusko nejen postaví svou vlastní orbitální stanici, ale také přestane Spojeným státům dodávat raketové motory RD-180 a také titan pro Boeing. Podle tiskové služby státní korporace Roscosmos bude stanice ISS do roku 2024 fungovat. 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/rusko-zasahlo-usa-smrtelnym-vystrelem/

 

Vrbětice

 

 19.4.2021 , Miroslav Smola a Vladimír Esentier     Ve Vrběticích býval dokonale zabezpečený oplocený areál vojenských muničních skladů hlídaný příslušníky armády. Potom byly jednotlivé objekty pronajímány různým soukromým firmám. Stát se chystal k provádění kontrol. Místo kontrol však došlo 16. října a 3. prosince 2014 k výbuchům skladů 16 a 12.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8683-vrbetice.htm

 

„Nariadené zniči“ — preukázala sa vina

 

Ukrajiny za zostrelený malajský Boeing

 

 17. apríl 2021 Karol Jerguš , (AM)     Agentúra federálneho vyšetrovania „FBL“ zverejnila dokumenty a zvukové záznamy potvrdzujúce, že to bola Ukrajina, ktorá malajzijské lietadlo zostrelila na oblohe nad Donbasom. Už dlho sa hovorilo o tom, že pôvodným ciežom bolo lietadlo prezidenta Ruskej federácie a Boeing letu MH17 sa stal obeou náhody.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/17/nariadene-znicit-preukazala-sa-vina-ukrajiny-za-zostreleny-malajsky-boeing/

 

Rusko oslepilo ukrajinské drony a radary na Donbasu!

 

 15. dubna 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,informer.rs,foto:arch.)     Pozice ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu byly terčem silného „elektronického úderu“ ruských jednotek pro elektronický boj a zůstaly bez GPS, píše Informer.rs. Ukrajinská armáda nyní není schopna používat drony a radarové systémy.

     Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-oslepilo-ukrajinske-drony-a-radary-na-donbasu/

 

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek,

rozestupy a testování žáků ve školách

 15. 4. 2021 ,  Epoch Times Německo     Soudce okresního soudu ve městě Výmar  Podle soudu je více než nepřiměřené, aby 100 000 studentů základních škol muselo být vystaveno všem vedlejším účinkům celotýdenního nošení masek, aby se statisticky zabránilo pouze jedné infekci týdně.

     Odkaz:     https://www.epochtimes.cz/2021/04/15/nemecko-soud-zakazal-povinne-noseni-masek-rozestupu-a-testovani-zaku-ve-skolach-podrobne-zduvodneni/

 

Ukrajinu vrhají do ohniště války o Evropu.

Čekání na zázrak… Ideální scénář USA…

16. 4. 2021 , Rostislav Iščenko     Na Ukrajině probíhá příprava k válce – naprosto otevřeně, politici ministři, vojáci… Vše slouží jako nátlak na klasickou EU, aby úplně přerušila politické, diplomatické, jakékoli vztahy s Ruskem a Čínou. Takže vytrhnout Evropu z vytvářené rusko-čínsko-evropské Eurazie. Situace na Ukrajině je kritická, hospodářství je rozvráceno

     Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2021/04/ukrajinu-vrhaji-do-ohniste-valky-o.html

 

Oteplování, nebo třeba ochlazování

 13. 4. 2021     Viktorie Nikiforová The Guardian, 1974: „Doba ledová se blíží zrychleným tempem.“ V roce 2006, byl na filmovém festivalu v Cannes uveden dokument „Nepříjemná pravda“, jehož námětem byl opak - globální oteplování. Nový americký mýtus, stejně jako legenda o globálním ochlazování, má čistě světovládnou logiku.

     Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5742-oteplovani-nebo-treba-ochlazovani-jak-manipulovat-strachem-nejen-kovidovym-korporace-chteji-vladnout-komicke-napady-globalnich-miliardaru-uplatni-vedci-jim-kryji-zada-a-nam-jde-o-krk.htm

 

Opatření na testování ve firmách

bylo protizákonné. Už ale platí jiné

 14.4. 2021 , Petr Kozelka, Novinky     Zcela zásadní pro zrušení opatření to, že ministerstvo zdravotnictví předpis takřka vůbec neodůvodnilo. „Rovnou z textu opatření by mělo být jasné, jak se ministerstvo vypořádalo s tím, jaké budou oběti a přínosy. Soud by měl říct, jestli toto je stav, ve kterém chceme žít,“ dodal advokát David Zahumenský.

     Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/clanek/soud-opatreni-na-testovani-ve-firmach-bylo-protizakonne-uz-ale-plati-jine-40356991

 

O geopolitické strategii Západu

 

 12.04. 2021 , Michail Chazin    1. Oni přiznali, že zkrátka nemají už zdroje na pokračování staré strategie totální dominance USA. 2. Trump předvedl, jak snadné je rozbít velikost těch či oněch hospodářských systémů (EU, Japonsko).   3. Pro systém dominance USA s dolarem prostě nejsou žádné objektivní předpoklady. Úkol zachovat systém jen v pozměněné podobě je politický úkol. Zdroje se utrácejí za záchranu systému, který zachránit nelze …

     Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-geopoliticke-strategii-zapadu/

 

Odkud se vzala „Covid Pandemic“ a jaký je její účel?

 14. dubna 2021 , Paul Craig Roberts     Virus Covid je skutečný, ale „pandemie“ byla uspořádána čtyřmi způsoby:     -  testy nad 35 prahovými cykly produkují falešně pozitivní míru infekce;   - Levná léčba infekce Covid HCQ a Ivermectinem byla blokována;   - Byly vytvořeny ekonomické pobídky nemocnicím, aby hlásily úmrtí mimo Covid jako úmrtí Covid.   - Presstituti slouží jako propagandistické ministerstvo pro „Covidovu pandemii“.

         Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/roberts-odkud-se-vzala-covid-pandemic-a-jaky-je-jeji-ucel/

 

Jadrové tsunami: Rusi sú opä bližšie k superzbraniam

 

 13.4. 2021 , TomᚠBaranec , (dennikstandard.sk)     Ponorky novej triedy Chabarovsk majú by vybavené jadrovými dronmi Poseidon). 9M730 Burevestnik je riadená strela na jadrový pohon s prakticky nekonečným doletom. Hypersonická protilodná strela 3M22 Cirkon už je vo finálnom štádiu vývoja. Hypersonický klzák Avangard podža ruských úradov už od roku 2019 po ukončení testov a akcieschopný. Už sa dostala do výzbroje ruskej armády, je aj hypersonická balistická raketa vzduch-zem Ch-47M2 Kinžal.

     Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-jadrove-tsunami-rusi-su-opat-blizsie-k-superzbraniam-21960.html

 

Zachraňme naše děti, chráníme budoucnost

 

 11.4.2021 ,  Alena Vitásková      Institut Aleny Vitáskové se připojuje k celé řadě občanských iniciativ, které směřují k ochraně našich dětí, které jsou dotčeny obludným bojem proti epidemii covid, který naše vláda realizuje, dokonce na úkor budoucnosti našeho národa – našich dětí.

     Odkaz:     http://www.institut-av.eu/zachranme-nase-deti-chranime-budoucnost/

 

Kissinger varuje Washington: Přijměte nový globální systém, nebo

 

spadnete do geopolitické situace, která vedla k I. světové válce

 

 10.4.2021 , Tyler Durden , ReformyCz      Na Chatham House vyzýval 97letý Kissinger USA, aby vytvořily rovnováhu s existujícími globálními silami. Západ už dávno nemá na to, aby potlačil čínskou ekonomickou sílu nebo ruskou vojenskou sílu.

     Odkaz:     https://www.reformy.cz/kissinger-varuje-washington-prijmete-novy-globalni-system-nebo-spadnete-do-geopoliticke-situace-ktera-vedla-k-i-svetove-valce/

 

„Černý čtvrtek“ amerického letectva: Američanům

připomněli 70 let starou vzdušnou bitvu ...

 12. 4. 2021 Janinna      12. dubna 1951 v severozápadní části Koreje, která dostala název „The MiG Alley“ zaútočili sovětští piloti v stíhačkách MiG-15 na americké bombardéry a stíhačky, které ze zvyku letěly bombardovat Severní Koreu. Za méně než 10 minut ztratilo americké letectvo 14 letadel.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/historie/cerny-ctvrtek-americkeho-letectva-americanum-pripomneli-70-let-starou-vzdusnou-bitvu-ktera-se-stala-hanbou-americkeho-letectva/

 

Žádný prostor pro ospravedlnění

 

 13. 4. 2021 Janinna      Dne 12. ledna 2019 tedy maďarská vláda vyzvala širokou veřejnost: „Připomeňme si statečnost našich dědů, hrdinných maďarských vojáků, kteří až do konce bojovali za Maďarsko na Donu.  Státní komise pro vyšetřování zvěrstev německých fašistických útočníků a jejich pomocníků na Voroněžské zemi zjistila, že 60% zločinů bylo spácháno Němci, 30% Maďary, 5% Italy, 3% Rumuny, 2% Finy.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/historie/zadny-prostor-pro-ospravedlneni/

 

Gagarinova dcéra prezradila, ako kozmonautskoro zahynul

 

na love, porozprávala o jeho priatežstve s Castrom a športe

 

12. apríla 2021 , HSP/Sputnik , Moskva     Najstaršia dcéra prvého kozmonauta Jurija Gagarina, Jelena Gagarinová, prehovorila o živote svojho otca. Jednou z dôležitých vlastností Jurija Gagarina, ktorá mu pomohla sta sa kozmonautom, bol vnútorný zmysel pre čas, rovnako ako schopnos pracova starostlivo kedykožvek počas dňa a schopnos rýchlo sa zotavi.

     Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/gagarinova-dcera-prezradila-ako-kozmonaut-skoro-zahynul-na-love-porozpravala-o-jeho-priatelstve-s-castrom-a-sporte/2499092

 

Vojtěch to spustil, Blatný ukončil. Českou

vakcínu proti covidu se ale dařilo vyvíjet.

 10.4. 2021 , ROZHOVOR     Máme českou vakcínu v prototypu, protože ještě neprošla klinickými zkouškami. Další etapou by bylo povolení klinického zkoušení. V Česku jsme schopni dát dohromady tým, který může směle konkurovat zahraničním týmům. Nicméně Česko dostatečně tento tým nepodpořilo, protože se spíše věřilo publikovaným pomluvám a nesmyslům.

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vojtech-to-spustil-Blatny-ukoncil-Ceskou-vakcinu-proti-covidu-se-ale-darilo-vyvijet-Sefka-vyzkumneho-tymu-odhalila-vse-660043

 

Čína požaduje, aby USA zverejnili činnos

 

 vojenských biologických laboratórií

 

 10. apríl 2021 , Maroš Šolc (AM) , Čína     Spojené štáty sú povinné zverejni činnos týchto laboratórií”, vyhlásil hovorca ministerstva zahraničných vecí ČźR Zhao Lijian. Pentagón si v skutočnosti urobil centra biologického výskumu nielen v Gruzínsku, ale aj v ďalších post sovietskych krajinách (a dnes ich je po celom svete viac ako 25). 

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/10/cina-pozaduje-aby-usa-zverejnili-cinnost-vojenskych-biologickych-laboratorii/

 

Gorbačov získal klíče od bran Prahy, Havel

ocenil jeho zásluhy o zhroucení komunismu.

 9.4. 2021 , Vladimír Franta     Rozhovor s Josefem Skálou. Poměry, v nichž jsme žili v polovině 80. let, volaly po modernizaci, v lecčem i docela zásadní. Ne ale po „katastrojce“, jak Gorbačovovu politiku nazval už roku 1987 Alexandr Zinověv, letitý disident.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2021040913456835-gorbacov-ziskal-klice-od-bran-prahy-havel-ocenil-jeho-zasluhy-o-zhrouceni-komunismu-v-cem-je-hacek/

 

Jak se spoluprací s Čínou přetváří celá Asie

 

 9. 4. 2021  by Redakce     V asijských zemích poblíž Číny už obvykle delší dobu s tímto motorem rozvoje prudce narůstá spolupráce. Situace se však mění, a to nejen proto, že Čína rychle sílí, ale i proto, že arogantní chování americké administrativy v éře po Obamovi Americe poněkud vybuchuje do tváře, jak v Číně, tak na Středním východě.

     Odkaz:     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/jak-se-spolupraci-s-cinou-pretvari-cela-asie/

 

Americká vojenská vežvyslankyňa mala

 

na Donbase nášivku s nacistickým symbolom

 

 10. apríl 2021 , Karol Jerguš (AM) ,  Ukrajina     Vojenská zástupkyňa vežvyslanectva USA v Kyjeve,  Brittany Stewartová, na inšpekciu do bojovej zóny oblečená v uniforme 72. samostatnej mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, pričom na rukáve mala nášivku s dvojitým šípom, lebkou a nápisom „Ukrajina alebo smr.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/10/americka-vojenska-velvyslankyna-mala-na-donbase-nasivku-s-nacistickym-symbolom/

 

Řecko trvá na reparacích od Německa

 

 9.4. 2021     Aténská vláda zopakovala výzvu k jednání o náhradách způsobených válečných škod nejméně za 289 miliard eur. Řecko v červnu 2019 požádalo Německo - o jednání o reparacích.

     Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/recko-trva-na-reparacich-od-nemecka

 

V USA neúspešne testovali hypersonické zbrane

 

 8. apríl 2021 , Americký bombardér B-52 Stratofortress nedokázal odpáli hypersonickú nosnú raketu ARRW. Vojenskí inžinieri plánujú raketu preskúma, aby pochopili, prečo sa nevypustila.

     Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/08/v-usa-neuspesne-testovali-hypersonicke-zbrane/

 

Zástupce šéfa administrativy Putina: Rusko může

 

bránit obyvatele Donbasu, pokud bude donuceno

 

 8.4. 2021     Uvedl to zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak. Vedoucí představitel republiky Denis Pušilin nevyloučil možnost rozsáhlého útoku Kyjeva na Donbas a podotkl, že „Ukrajina má k tomu všechno připraveno“.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2021040813453509-zastupce-sefa-administrativy-putina-rusko-muze-branit-obyvatele-donbasu-pokud-bude-donuceno-/

 

Čína oficiálně vyhlásila: Vymýtili jsme (extrémní) chudobu

 

 7.4. 2021     „Naše úplné vítězství nad extrémní chudobou je vynikajícím úspěchem v historii Číny i lidstva.  „Chudoba není socialismus, socialismus znamená odstranění chudoby,“ řekl Teng Siao Pching.

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cina-oficialne-vyhlasila-Vymytili-jsme-chudobu-659816

 

Nežádoucí reakce na vakcínu proti COVIDu-19

 6.4. 2021 , Autor/Překlad: Jane K     Informace ke 20. březnu 2021 pro tato čtyři očkování a co všecko zavinila jsou níže:   Moderna vakcína, 1,076 úmrtí and 7,030 ublížení na těle;   Pfizer-BioNTech vakcína, 2,906 úmrtí and 111,508 ublížení na těle;   AstraZeneca vakcína, 592 úmrtí and 80,642 ublížení na těle.   Johnson & Johnson vakcína, 2 úmrtí and 33 ublížení na těle.  

     Odkaz:     http://www.nwoo.org/2021/04/06/nezadouci-reakce-na-vakcinu-proti-covidu-19-4576-mrtvych-a-199213-ublizeni-na-tele-do-20-brezna-2021-jak-hlasi-evropska-agentura-leciv-european-medicines-agency/

 

Na lidi je vládami a elitami útočeno taktikou “Šoku a zastrašení”

 (Z knihy „Co nesmíte vědět 2“ od autora Michaela Morrisona.)

 7. duben 2021 , Martin Kirschner      To co dělají elity a vlády (Západu) v souvislosti s koronavirem se nazývá taktikou Šoku a Zastrašení (Shock and  Awe Tactics). Takzvané elity se bojí, že ztratí svoji moc. Na planetě zemi je nás podle nich moc a proto se snaží zachovat pouze zlatou miliardu.

     Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/na-lidi-je-vladou-a-msm-utoceno-taktikou-soku-a-zastraseni.html

 

O nadcházející válce, ve kterou mnozí odmítají věřit

 

 3. 4. 2021 Janinna    Autor: Ruslan Kristallovič     Putin dal jasně najevo, že Rusko nebude stát stranou a udělá vše pro zastavení postupu ukrajinských ozbrojených sil. Američané, kteří jsou ve skutečnosti hlavními zákazníky i příjemci nadcházející války, tomu dobře rozumějí a je to přesně to, co od Moskvy očekávají.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/o-nadchazejici-valce-ve-kterou-mnozi-odmitaji-verit/

 

USA zakázaly České republice jadernou spolupráci

 

s Ruskem a Čínou

 

 5. 4. 2021 , Janinna , Sergej Savčuk, RIA     Praha na žádost Američanů již odmítla účast čínské státní společnosti „China General Nuclear Power“. Česká republika stojí před poměrně jednoduchou volbou: řídit se logikou a pozvat Rusy, nebo zůstat věrná spojeneckému dluhu a platit za americké ambice vlastními penězi a sny.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/usa-zakazaly-ceske-republice-jadernou-spolupraci-s-ruskem-a-cinou/

 

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU

 

nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe

 

 2.4. 2021 , Radim Fiala     Mr. Brexit Nigel Farage řekl, že katastrofální zvládání vakcinačního programu tohoto bloku znamená „začátek konce Evropské unie, jak ji známe.“

     Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/43494-evropskou-unii-ridi-neschopni-zkrachovali-politici-eu-nepomaha-ale-skodi-cim-drive-z-ni-odejdeme-tim-lepe.aspx

 

Expert vysvětlil, čím je pro uživatele

 

nebezpečný únik dat z Facebooku

 

 5.4. 2021     Data, jež se dostala na internet během masového úniku z Facebooku, nestačí na odcizení peněz z bankovního konta, podvodníci je však mohou použít na sociální inženýrství nebo phishingové e-maily

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2021040513438126-expert-vysvetlil-cim-je-pro-uzivatele-nebezpecny-unik-dat-z-facebooku/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.“

     Podobně se vyjádřil také Edward Snowden: „Facebook není nic jiného než sledovací firma, za sociální sí se jen vydává.“ https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/85845/zlodej-dat-snowden-facebook-neni-nic-jineho-nez-sledovaci-firma-za-socialni-sit-se-jen-vydava.html

 

    Svět bez Ukrajiny (?)

 

 2. 4. 2021   Janinna    Rostislav Iščenko      Komala se videokonference ve formátu Putin/ Merkelová/Macron sFrancie a Německo neplánují měnit pozici vnějšího pozorovatele, který nebrání Spojeným státům a Ukrajině v podněcování války, k aktivnímu zásahu, aby se válce zabránilo. Evropští partneři dostali šanci vyskočit z pasti nastražené Spojenými státy. Je jasné, že Američané doufají, že v důsledku zahájení rozsáhlého ukrajinsko-ruského konfliktu budou schopni přinutit své spojence k úplnému přerušení vztahů s Ruskem. Peskov varuje partnery a předem je informuje, že se jedná o občanskou válku, i když Kyjev samozřejmě křičí a bude křičet o „ruské agresi“. Putin obecně varoval svět před možným kolapsem ukrajinské státnosti. 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/svet-bez-ukrajiny/

 

Putin podpořil znárodňování podniků obranného průmyslu

 1.4.2021 Janinna      Ruský prezident Vladimir Putin podpořil znárodnění některých podniků, které pravidelně narušují provádění obranného řádu státu. Takový návrh dnes podal šéf Federace nezávislých odborových svazů Ruské federace (FNPR) Michail Šmakov. Dodáváme, že Federace nezávislých odborových svazů v Rusku navrhuje vyvinout mechanismus pro znárodnění podniků důležitých pro ruskou ekonomiku s cílem zajistit sociální stabilitu „a začít tento nástroj používat v praxi“.

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/rusky-prezident-vladimir-putin-povolil-znarodneni-rady-podniku/

 

Vyšší daně se blíží. Stát není schopen

 

vybrat dost na důchody a platy

 

 1.4. 2021 ,  Petr Holub     Povinné státní výdaje jako důchody, zdravotnictví či platy rychle rostou, stát už nedokáže vybrat dost ani na jejich pokrytí. Konsolidace rozpočtu si vyžádá významné navýšení daňové zátěže,“ netají Národní rozpočtová rada ve svém březnovém stanovisku hlavní nepříjemnost, kterou způsobí dosavadní utrácení. Je to prý nutné, protože pouhým snížením výdajů už růst dluhů zabrzdit nejde.

     Odkaz:     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyssi-dane-se-blizi-stat-neni-schopen-vybrat-dost-na-duchody-a-platy-149132

 

Bývalá modelka a exmanželka známého

herce žije na ulici, probírá se odpadky

( Kapitalistický příběh )

28. března 2021 , Lucie Sieglová , Super.cz  , Foto: Profimedia.cz      Někdejší modelka Loni Willison žije už pátým rokem na ulici. Pobývá v Los Angeles a živí se, jak to jde. Jídlo hledá i v odpadkových koších. Od roku 2016 je na ulici. „Přišla jsem o dvě práce a všechno se rozpadlo,“ uvedla před pár lety.

     Odkaz:     https://www.super.cz/750794-tohle-je-smutny-pribeh-byvala-modelka-a-exmanzelka-znameho-herce-zije-na-ulici-probira-se-odpadky.html

 

Jak bude Ukrajina bojovat s Ruskem

 

a jaká je strategie Moskvy

 

 31. března 2021 , prvnizpravy.cz     Zelenskij nedávno řekl, že ukrajinská armáda je připravena morálně i fyzicky zaútočit na „DPR“ a „LPR“ - je zapotřebí pouze rozkaz prezidenta. Se spojenci ze zemí NATO. Chomčak spojuje samotnou možnost ofenzívy AFU na Donbasu s mnoha riziky, z čehož lze usoudit, že zatím je taková možnost čistě teoretická a spíše hraje roli tlaku na Moskvu.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-bude-ukrajina-bojovat-s-ruskem-a-jaka-je-strategie-moskvy/

 

Pozor na miliardáře i s jejich dobročinností

 

 31.3.2021 VSa     Zpráva UBS/PwC v roce 2019 sečetla miliardáře na celém světě. Je jich celkem 2.101. Superbohatí prostřednictvím peněz ovlivňují volby a veřejnou politiku po celém světě. Podle jiné práce má 43 % bohatství miliardářů svůj původ v monopolech a klientelistických vazbách k vládám, v rozvojových zemích je to až 56 %. Nadnárodní korporace a oligopoly dobývají rentu a zvyšují bohatství  na úkor malých výrobců, pracovníků a spotřebitelů. Dnes i MMF, který neoliberální politikou podmiňoval úvěrovou podporu, tvrdí, že důsledkem jsou častější a hlubší finanční krize a zpomalený růst i rozvoj.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=26944

 

Sergej Glazjev oznámil plán obrany proti agresi USA

 

 31. 3. 2021 Janinna      Akademik Ruské akademie věd sdělil, jakou roli by Rusko mělo hrát při formování nového světového řádu:   Írán a Čína, stejně jako Rusko a Bělorusko, jsou terčem americké agrese, jejíž vládnoucí elita vede globální hybridní válku, aby si udržela globální hegemonii. Aby se zabránilo další eskalaci ztrát, jsou zapotřebí kolektivní opatření. Již vstoupily v platnost dohody o obchodu a hospodářské spolupráci mezi EAEU (Euroasijská hospodářská unie) a ČLR, jakož i EAEU a Íránem a dále – vytvoření euroasijské měny jako derivátu národních měn zúčastněných států.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/sergej-glazjev-oznamil-plan-obrany-proti-agresi-usa/

 

Co je kritické myšlení.

 

 31. 3. 2021 Napsal Vox Populi      Základní dovednosti kritického myšlení jsou:   - rozumět logickým spojením myšlenek;   -identifikovat, sestavovat a vyhodnocovat argumenty;   -nalézat inkonzistence a chyby v uvažování;   -řešit problémy systematicky;   -identifikovat relevanci a význam myšlenek;   -reflektovat zdůvodnění vlastních názorů a přesvědčení. Jsou ti co tvrdí, že všechna ta opatření vedoucí ke ztrátě našich školáků kriticky myslet je něčí záměr, konspirační teoretici? Nejde spíše o kriticky uvažující jedince, kterým vychází, že vše nasvědčuje tomu, že jde o něčí záměr?

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-je-kriticke-mysleni-sledujete-mainstream-ctete-alternativu-nevite-cemu-verit-jde-o-konspiracni-teorii-nebo-o-odhaleni-skutecne-konspirace/

 

Kyjev se chytil do vlastní pasti

 

 27. března 2021 , prvnizpravy.cz     Je třeba mít na paměti, že provokaci konfliktu s Ruskem nebo Čínou iniciovali Spojené státy. Ve Washingtonu existují dva scénáře. V prvním případě nepřátelství získává zdlouhavý charakter, podkopává potenciál Ruska a Číny. Při druhé možnosti by americké spojence porazila Moskva a Peking relativně rychle, ale výsledkem by byla patová situace, kdy by vítězové zničili trhy, které jim měly poskytnout ekonomickou výhodu nad Spojenými státy. Obnovení války je tedy jen otázkou času a místa, které si zúčastněné strany zvolí.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kyjev-se-chytil-do-vlastni-pasti/

 

Vitásková o Bidenových slovech :  USA ztrácína významu

 

světového lídra. Urážkami nelze nové světové mocnosti dostihnout

 

22.3. 2021 , Tatjana Naronskaja     Je to schizofrenie, důsledek vážné nemoci, nebo jen odpoutávání pozornosti od problémů, ve kterých se jeho vlastní země potácí? Bohužel z historie známe, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, že propaganda dokáže vyvolat nenávist a pohodlně rozpoutat válku. Goebbels dovedl zfanatizovat téměř celý národ, dokázal v lidech potlačit lidství. Obávám se hrozby, ke které může směřovat nenávistná rétorika prezidenta Bidena, jeho snaha vyburcovat svět tímto směrem.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2021032213361933-vitaskova-biden-usa-vyznam-vyrok-putin/

 

Írán a Čína podepisují 25-letou dohodu

 

o spolupráci ve výši 400 miliard USD

 

 27. března 2021 , podle Tortilla con sal     Čína ignoruje americké sankce, zvyšuje vývoz íránské ropy a předpokládá čínské investice ve výši přibližně 400 miliard USD v íránském energetickém a infrastrukturním sektoru. Obě strany rovněž přezkoumaly způsoby, jak rozvíjet hlavní aspekty politických, hospodářských a strategických vazeb mezi oběma zeměmi.

      Odkaz:     https://www.telesurenglish.net/news/Iran-and-China-Sign-25-Year-400-Billion-Cooperation-Agreement-20210327-0001.html

      Celý překlad:      Cina-a-Iran.doc

 

Nechcú by neplodné, alebo si da skráti

život experimentálnymi MRNA vakcínami …

 28. března 2021 , od Redakce CZ24 News , zdroj: https://www.roman-bednar.com     V Berlíne vládne extrémna nedôvera voči britsko-švédskej vakcíne AstraZeneca. Ako oznámili berlínske média, tak nápadne veža učitežov, policajtov a pracovníkov materských škôlok odmieta vakcináciu. Do 23. marca odmietlo až 630.000 Berlínčanov pozvánku na očkovanie, ktorá im bola oficiálne zaslaná.

      Odkaz:     https://cz24.news/nechcu-byt-neplodne-alebo-si-dat-skratit-zivot-experimentalnymi-mrna-vakcinami-preto-sa-nedaju-ockovat-630-000-berlincanov-odmietlo-pozvanku-na-ockovanie/

 

Kedmi vidí v panike NATO okolo ruskej

 

ponorky predzves konca hegemónie USA

 

 24.marec 2021 , Maroš Šolc – Jakov Kedmi:    “Základom geopolitickej stratégie Spojených štátov amerických je kurz udržania hegemónie v medzinárodnom spoločenstve”. Ponorka ruskej Čiernomorskej flotily Rostov na Done pred niekožkými dňami zmizla z obrazoviek riadiacich a kontrolných systémov lodí NATO. Ruské velenie medzitým udržovalo spojenie s ponorkou. Severoatlantická aliancia disponuje vežkými možnosami v Stredozemnom mori, avšak úroveň tichosti ruskej ponorky predčila všetky očakávania.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/24/kedmi-vidi-v-panike-nato-okolo-ruskej-ponorky-predzvest-konca-hegemonie-usa/

 

Pokračující pokles počtu Ukrajinců

 

se stává sociální katastrofou

 

 25. března 2021     Na tiskové konferenci v Kyjevě to uvedl bývalý poradce ministra pro sociální politiku (2019-2020) Leonid Lebeděv. V roce 2020 se narodilo o 40% méně dětí - 296 tisíc dětí. Důvodem poklesu porodnosti je podle něj hospodářská krize, vysoká nezaměstnanost, chudoba a krize v systému zdravotní péče. Nucená ukrajinizace může způsobit rozpad Ukrajiny

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pokracujici-pokles-poctu-ukrajincu-se-stava-socialni-katastrofou/

 

Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno.

 

Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy

 

 25.3. 2021     JINÝMA OČIMA      Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách.“ 

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Rusko-Otevreno-Bary-hospody-vsechno-Nechcete-Sputnik-To-nezajima-prislo-nam-z-Moskvy-658421

 

Bývalý viceprezident Pfizeru: Da vakcínu proti Covidu

 

maloletým deom, dojčatám je absolútne hanebný čin

 

 26.03.2021 ˇ AUTOR:  ZEM&VEK   Překlad: David Formánek     Dr. Mike Yeadon, bývalý viceprezident Pfizeru, v exkluzivním rozhovoru s Americkými lékaři v přední linii sdílí svůj pohled na vakcíny proti covidu19:   „Jsem si velmi dobře vědom globálních zločinů proti lidskosti, které se nyní provádí proti velké části světové populace. Ochranu potřebují pouze ti, kteří mají výrazně zvýšené riziko úmrtí na virus. Ale všichni ostatní lidé, ti co jsou zdraví a jsou mladší než 60 let, možná trochu starší, na tento virus neumírají. Je naprosto možné, že se tohle použije pro masovou depopulaci.

      Odkaz:     https://zemavek.sk/byvaly-viceprezident-pfizeru-dat-vakcinu-proti-covidu-maloletym-detom-dojcatam-je-absolutne-hanebny-cin/

 

Keller: Celé vesnice stěhovat k nám. Pravda o Pirátech a migraci

 

 25. 3. 2021     Jan Keller připomíná, k jaké frakci se Piráti hlásí v Evropském parlamentu - ve které požadovala europoslankyně, aby byly do zemí střední a východní Evropy přesídlovány komplet celé vesnice. Na jedné straně se volá po odstranění příliš nákladného sociálního státu a zároveň nám tady někdo tvrdí, že staří mají odejít, a zdůrazňuje propast mezi generacemi. Než se vyjadřovat k jednotlivým incidentům, měli bychom se raději zamyslet, jak vlastně vznikla dnešní rasová hysterie, kdo z ní profituje, co všechno dokáže překrýt a proti komu je obrácena.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Keller-Cele-vesnice-stehovat-k-nam-Pravda-o-Piratech-a-migraci-658385

 

Provokace Bidena nezůstane bez asymetrické odpovědi

 23.3. 2021, Jelena Panina      Americké vedení, které zaměřilo svůj hněv na osobu našeho prezidenta, zjevně věřilo, že by bylo možné „lépe vyjít“ s některými dalšími vůdci Ruska a  imperialisticky přerozdělit svět způsobem příznivým pro Západní elity. Západu se nepodařilo uskutečnit takový záměr v předvečer Druhé světové války, kdy se Stalin vzdal pochybné cti stát se viníkem rozpoutání světového masakru. O osmdesát let později Západ znovu doufá, že starý plán bude fungovat... Odpověď na urážky bude nepochybně následovat. Ale ne tam a ne tak, jak plánuje Západ, ale asymetrickým způsobem.

      Odkaz:     https://russtrat.ru/comments/23-marta-2021-2342-3584

      Celý překlad:      Asimetricnyj-otvet.doc

 

Kotrmelec WHO – priznali „chybu“ pri PCR testoch

 24. březen 2021 , Ivan Hečko     To znamená, že „chyba“ sa používala pri PCR testovaní prakticky presne rok. Počet opakovaní (množení virů v získaném testovacím vzorku) pri PCR testoch na tento účel má by 25-30. Dr. Drosten a ostatní členovia mafie okolo neho, v Januári 2020 vydali odporúčanie, že sa má vykona 45 cyklov. Toto bol základný štartovací bod „pandémie“, ktorá vznikla nie infikovaním žudí, ale chybným – od začiatku úmyselne – testovaním.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kotrmelec-who-priznali-chybu-pri-pcr-testoch.html

 

USA rekordně zvýšily import ropných produktů z Ruska

 

 25.03.2021      Spojené státy americké nehledě na problémy kvůli pandemii covidu-19 a nejednoznačnou energetickou geopolitiku vůči Rusku podle výsledků roku 2020 opět zvýšily import ruských ropných produktů na maximum od roku 2011. Těžba ropy v největších ropných a plynových regionech USA, jejíž značnou část tvoří břidlicová ropa, se sníží v dubnu roku 2021 ve srovnání s březnem o 46 tisíc barelů denně. Tato Správa v březnu také očekává celkové snížení těžby plynu na všech nalezištích o 316 milionů krychlových stop na 82,589 miliardy krychlových stop denně.

      Odkaz:       https://cz.sputniknews.com/svet/2021032513376759-usa-rekordne-zvysily-import-ropy-a-ropnych-produktu-z-ruska/

 

Nejlepší ozbrojené síly na planetě?

22. 3. 2021 Janinna  , autor: The Saker     Zbytečná praxe je počítání počtů tanků, děl, letadel, vrtulníků a lodí, v naději, že dospějeme k závěru, která ze zemí je „silnější“. Tvrdím, že úkolem ozbrojených sil je dosáhnout konkrétních politických cílů. V čem jsou tedy ruské ozbrojené síly tak dobré?   Za prvé, jejich poslání – bránit Rusko – je přiměřené zdrojům Ruské federace.   Za druhé, ruské ozbrojené síly jsou v současné době schopné porazit jakéhokoli myslitelného nepřítele po celém obvodu svých hranic. V neposlední řadě jsou i ruské jaderné síly v současnosti zdaleka nejpokročilejší a mnohem schopnější boje než stárnoucí americká jaderná triáda.      Také věřím, že nejdůležitějším faktorem ve válce je „prostý“ řadový voják. Ruský voják přesně ví, za co bojuje. Ví, že bojuje za svou zemi, za svůj národ.

      Odkaz:       https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-nejlepsi-ozbrojene-sily-na-planete/

 

Vzpomínky na bombardování NATO jsou v Srbsku stále živé

 

 23. března 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)     Srbská společnost, stejně jako rozumní lidé na celém světě, odsuzují agresi NATO. Nikdo však dosud nebyl schopen navrhnout způsob, jak pachatele potrestat, a nebylo nalezeno řešení kosovské otázky. Legálně jsou Kosovo a Metohija stále součástí Srbska. Pod vedením Bělehradu by Kosovo mohlo být prosperujícím regionem. Pokud jde o správu věcí veřejných, zkorumpované úřady v Prištině - včerejší terorističtí aktivisté - jsou daleko za Srby.

      Odkaz:       https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vzpominky-na-bombardovani-nato-jsou-v-srbsku-stale-zive/

 

“Špatné svědomí Evropy” - vedoucí představitelé EU

 

svévolně nepochopili problémy muslimské imigrace

 

 21. 3. 2021 , Ayaan Hirsi Ali     Ilustrací „Hry na neporozuměnou“ je imigrace z islámských zemí. První úmyslné neporozumění spočívá v předstírání, že nekvalifikovaní imigranti s minimálním vzděláním jsou pro vyspělé ekonomiky naprostou nezbytností. Argument "pusme k nám jen ty, kteří mají nárok na azyl" naráží na problém -  jak dokážeme odlišit lidi hledající ekonomické příležitosti od skutečných obětí násilí?   Třetí podoba „Hry na neporozuměnou“ spočívá v tom, že se imigranti berou, jako by všichni byli stejní. Konečně, ve své nejzákeřnější podobě, trvá „Hra na neporozuměnou“ prostě na tom, že všichni chceme to samé, že všichni sdílíme ty samé základní hodnoty.

      Odkaz:       http://www.novarepublika.cz/2021/03/ayaan-hirsi-ali-spatne-svedomi-evropy.html

      Pozn. spr. webu:   Nejde ani tak o neporozumění, jako o superzločinný genocidní záměr :

                             Nejde-o-prelidneni.doc

 

Invaze NATO do Libye je stará 10 let.

 

Zabijáci Kaddáfího jsou stále u moci

 

 23. 3. 2021 Janinna       Bylo to 17. března 2011, kdy Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci 1973, která ve skutečnosti schválila invazi sil NATO do země v severní Africe. „Tvůrci osudů“ ze Spojených států se obávaly úspěchu „arabského socialismu“ a rostoucího mezinárodního vlivu Libye jako celku, a zejména Kaddáfího. A jaký je konečný výsledek? Libye žije v sestavě bez státnosti, nejen bez příjmu, ale také bez jakýchkoli záruk bezpečnosti, již deset let. Současný prezident států Joe Biden byl tehdy v roce 2011 viceprezidentem USA.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/invaze-nato-do-libye-je-stara-10-let-zabijaci-kaddafiho-jsou-stale-u-moci/

      K textu také :   Saharska-rieka.pdf

 

Kdo je připraven odejít z EU, není ohrožen

 

 Vydáno:19.3.2021     Autor/Překlad: Jaroslav Tichý     Exportovali jsme výrobky československé produkce vlastními silami do více než 120 zemí celého světa. Naší velkou předností byla výroba a export kompletních investičních celků.      Po r. 1989 jsme začali likvidovat svůj vlastní průmyslový potenciál. Související kroky probíhaly v rámci ustanovení tzv. washingtonského konsenzu a začali jsme likvidovat i podniky lehkého průmyslu. Více než polovina naší ekonomiky se dnes nalézá v cizích rukou. Chceme-li se tedy opět postavit na vlastní nohy, podmínkou pro nás nezbytně nutnou je opuštění EU a již naším vystoupením či z důvodu rozpadu EU. Je tedy nezbytně nutné začít konat.

      Odkaz:  http://www.nwoo.org/2021/03/19/kdo-je-pripraven-odejit-z-eu-neni-ohrozen/

 

Podža otca propagandy ovláda neviditežná

 

vláda naše mysle väzením myslenia

 

 18/03/2021   autor: redakcia   (Sigmund Fraud, wakingtimes.com)  Bernays ako prvý skúmal sociálne inžinierstvo prostredníctvom masmédií a jeho dielo naďalej žije v našom dnešnom deformovanom, plánovanom, spotrebitežskom svete. Nezávislé myslenie propagandisti likvidujú, no s pomocou pravdy sme mocnejší než ten vládnuci Matrix a neviditežná vláda.

      Odkaz:  https://www.badatel.net/podla-otca-propagandy-ovlada-neviditelna-vlada-nase-mysle-vazenim-myslenia/

Naočkovaný se nenakazí, ujišoval Blatný.

 

Odborníci kroutí hlavou.

 

 18.3. 2021, Jaroslav Gavenda, Michaela Rambousková      Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v Senátu řekl, že očkovaný člověk proti koronaviru nemůže onemocnět nebo přenést nemoc na někoho dalšího. S tvrzením nesouhlasí odborníci... „Hlavním cílem očkování, který naplňuje, je významná redukce těžkých stavů, úmrtí a hospitalizací...  uvedl pro Seznam Zprávy epidemiolog Maďar.      „Pro očkované osoby prozatím platí stejná přijatá protiepidemická opatření jako pro osoby neočkované... uvedli odborníci.

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/naockovany-se-nenakazi-ujistoval-blatny-odbornici-krouti-hlavou-147643

      Pozn. spr. webu:   Složitý jev, jako je průchod virové vlny populací, se nedá dobře zvládat jednoduchými opatřeními. Realita není černo-bílá. A kvalifikovaně reagovat není naše neokolonie schopná.

 

Vir jim vzal naději. V Japonsku spáchalo

 

sebevraždu 500 dětí, nejvíc v historii

 

 20.3. 2021 , ČTK, Seznam Zprávy     V Japonsku za loňský rok spáchalo sebevraždu 499 školáků. Počet sebevražd v Japonsku loni stoupl také u dospělých, poprvé od finanční krize v roce 2009. Loni si v Japonsku vzalo život 21 081 lidí, z toho 7026 bylo žen.

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vir-jim-vzal-nadeji-v-japonsku-spachalo-sebevrazdu-500-deti-nejvic-v-historii-147840

      Pozn. spr. webu:   V americkém "vlídném protektorátu", v Císařství Nipponkoku, ve skutečnosti přílišná vlídnost nevládne.

 

Čína oznámila, že je připravena společně

 

s Ruskem se postavit USA (a jejich poskokům)

 

 19. 3. 2021 Janinna      Peking má v úmyslu systematicky kontaktovat Moskvu ohledně své budoucí politiky vůči Washingtonu. Washington se snaží v Asii vytvořit něco jako blok NATO namířený proti Pekingu. Spojené státy zároveň vyvíjejí tlak na Rusko. Obě země jsou již dlouho na mezinárodní scéně jednotnou frontou v celé řadě otázek, včetně urovnávání různých konfliktů. Na pozadí hrozeb nové administrativy USA vůči Rusku a Číně Peking jednoznačně naznačil Moskvě, že je připraven jednat ruku v ruce proti Washingtonu, shrnula hongkongská média.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/cina-oznamila-ze-je-pripravena-spolecne-s-ruskem-se-postavit-spojenym-statum/

 

Světovou epidemii duševního zdraví

 

způsobuje systém, v němž jsme nuceni žít

 

 19.3.2021 , Caitlin Johnstone     Všichni jsme v depresi, protože jsme uvízli v zaměstnáních bez perspektivy, které jednoduše dopomáhají milionářům k tomu, aby se stali miliardáři. A naprosto nemocná společnost je skutečně to, co tady máme. Odcizení, které zažíváme, je odcizení od něčeho, co za to stejně nestojí.“ V každém případě disponujeme schopností odklonit se od tohoto modelu - jenž vytváří utrpení a je založený na soupeření a konkurenci, a který nás všechny dusí k smrti - a nahradit jej takovým modelem, v němž budeme navzájem spolupracovat, a kdy nᚠekosystém povede ke zdraví, kráse, pravdě a prosperitě. Pokud máme v tomto světě najít nějaký smysl, tak leží právě tímto směrem.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/03/8650-svetovou-epidemii-dusevniho-zdravi-zpusobuje-system-v-nemz-jsme-nuceni-zit.htm

 

Kdo je v čele vývoje kvantových počítačů a

 

 kvantových komunikačních sítí?

 

 by Redakce 18. 3. 2021      „Čínští vědci doufají, že během následujících pěti let vyvinou vysokorychlostní kvantový komunikační systém dalekého dosahu postavený ze součástek domácí výroby. U kvantových strojů dojde k exponenciálnímu nárůstu výkonů. Čína už poprvé tento milník překročila, nebo jak v prosinci referoval žurnál Science, její vědci vytvořili první prototyp fotonového kvantového počítače Jiuzhang, který během chvíle vypočítá problémy, které by klasické počítače řešily miliony let.

      Odkaz:  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kdo-je-v-cele-vyvoje-kvantovych-pocitacu-a-kvantovych-komunikacnich-siti/

 

USA mají problém: ruské Kalibry v Tichém oceánu

 

 18.3.2021 VSa      Rusko v letošním roce vybavuje své Tichooceánské loďstvo vyspělými střelami Kalibr s plochou dráhou letu. Střely Kalibr představují ohrožení amerického protiraketového obranného deštníku. Vybudování protiraketové obrany USA proti nim by v průběhu 20 let stálo 75 až 465 miliard dolarů a bylo by tedy velmi drahé.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34859

      Pozn. spr. webu:   Lidově řečeno, Pacifik přestává být "americkým rybníkem".

 

Varování od ekonomky: Lidé, šetřete.

Stát si od vás peníze vezme zase zpátky

 16.3. 2021 Markéta Bidrmanová     „Stát amputoval svoji vlastní nohu, když si snížil daňové příjmy o 90 miliard korun a veřejné rozpočty o 100 miliard. „Do konce února bylo na přímé pomoci podnikatelům a domácnostem vyplaceno 160 miliard korun, do kterých nepočítám tzv. rouškovné, pomoc OKD. To je polovina slíbené částky, která činila 289 miliard,“ vypočítává Horská.

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomka-stat-si-snizenim-dani-amputoval-nohu-zvysi-je-setrete-147446

 

Kyjev: Když zasáhne Rusko, tak se naše armáda stáhne

 

 17. března 2021, (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)      Ukrajinský web Strana.ua prozradil, že nejen ukrajinská armáda se připravuje na ofenzívu na Donbasu, ale že navíc existuje i nouzový plán, protože existuje možnost, že Rusko pošle svou armádu, aby zasáhla, pak se ukrajinská armáda bude muset vzdát ofenzívy proti Donbasu a stáhnout se.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kyjev-kdyz-zasahne-rusko-tak-se-nase-armada-stahne/

 

Hysterie z demence

 

 17. 3. 2021 Janinna      Ruští politici ostře zareagovali na prohlášení amerického prezidenta Joe Bidena, který kladně odpověděl na provokativní otázku novináře, zda považuje Vladimira Putina za „zabijáka“. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin označil tato prohlášení za nepřijatelná pro hlavu státu a za urážlivá pro mnoho Rusů. „Putin je nᚠprezident, útoky na něj jsou útoky na naši zemi!“ – zdůraznil politik.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/hysterie-z-impotence/

 

Izraelský analytik Kedmi pomenoval

 

skutočný dôvod rozpadu Sovietskeho zväzu

 

 17. marec 2021, Karol Jerguš     Skutočným problémom v tom čase boli kádre, ktoré boli vo vedení krajiny. Bola to ich politická degradácia, ktorá viedla k tomu, že vežká krajina prišla na okraj priepasti a odstúpila. Podobný názor má aj ukrajinský politik Vasilij Volga. Predtým uviedol, že chyby vedenia ZSSR viedli k jeho rozpadu.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/17/izraelsky-analytik-kedmi-pomenoval-skutocny-dovod-rozpadu-sovietskeho-zvazu/

      Pozn. spr. webu:   Když tě chválí nepřátelé, měj se na pozoru. Pokud tě kritizují, jdeš správnou cestou. !!!

 

Putin ohlasuje úplnú nezávislos od „Rothschildom

 

kontrolovaného“ amerického dolára

 

 15/03/2021, autor: Adnan Aftab      Putin nedávno vyhlásil, že sa jeho krajina konečne vymanila z „žadového zovretia“ Rothschildovho bankového kartelu a kabaly Nového svetového poriadku. Medzinárodný menový fond (MMF) a Svetová banka - nezávisle riadené neslávne známou bankárskou rodinou Rothschildovcov. Minulý rok Putin povedal:  „Oni nevlastnia svet a nemajú neobmedzenú moc robi si, čo sa im zažiada. Ak sa im nepostavíme, nastanú ďalšie problémy. Nenecháme sa nimi zastrašova.“

      Odkaz:  https://www.badatel.net/putin-ohlasuje-uplnu-nezavislost-od-rothschildom-kontrolovaneho-americkeho-dolara/

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Príliš široká definícia covidu a nespožahlivé testy

 

 14.3. 2021, autor: Jon Rappoport     Definícia prípadu covid umožňuje označi zaň aj chrípku. Získa falošne pozitívny výsledok testov je vežmi žahké. Stačí len necha test beža na viac ako 35 cykloch. Nielen úmrtia na covid, ale aj na chrípku sa však zle interpretujú. Pretože mylne predpokladajú, že všetky úmrtia na zápal pžúc sú komplikáciami vyplývajúcimi z chrípky. Ide o absurdný predpoklad. Žiadna jediná príčina neexistuje. Naopak, je veža faktorov, počínajúc náhlymi zmenami počasia až po znečistenie vzduchu, podvýživu, nedostatočnú hygienu… a tak ďalej. Keď je to tak, môžeme teraz poveda: Vežmi veža prípadov FALOŠNEJ CHRÍPKY sa teraz preklasifikováva na FALOŠNÝ COVID.

      Odkaz:  https://www.badatel.net/uvaha-preklasifikovava-sa-velky-pocet-pripadov-chripky-na-covid/

      Pozn. spr. webu:   Neumírá se více na koronavirovou hysterii, než na samotné koronavirové onemocnění?

 

K VÝROČÍ NĚMECKÉ OKUPACE

 

ČESKÝCH ZEMÍ 15. BŘEZNA 1939

 

 15.3. 2021  Autor: Marie Neudorflová NR     od Redakce CZ24 News      Sedmileté řádění Němců začalo popravami Čechů, stálo český národ 360 tisíc krutým násilím zničených životů jen proto, že jsme Češi, Slované, které Němci většinou považovali za méněcennou rasu. Střední Evropa musí pochopit, že se musí spoléhat hlavně sama na sebe.

      Odkaz:  https://cz24.news/k-vyroci-nemecke-okupace-ceskych-zemi-15-brezna-1939/

      Pozn. spr. webu:   Demokracie, řecky δημοκρατία (dēmokratía) doslovně znamená „vláda lidu“.

 

Uhlíkové clo z Bruselu. Ivan David už viděl návrh ...

  12.3. 2021     Ivan David na svém facebooku informoval, že spíš bychom měli očekávat novou evropskou daň.  K bezkonfliktnímu zavedení uhlíkové kvazidaně by s jejím zavedením museli souhlasit všichni ministři členských států WTO.  „Čína nepodepsala ani Kjótský protokol ani Pařížskou dohodu. Se souhlasem s takovou smlouvou nelze počítat ani u mnoha desítek dalších států světa.“ Uhlíkové kvaziclo by tedy mohlo vést ke státním bankrotům všech členských států EU.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uhlikove-clo-z-Bruselu-Ivan-David-uz-videl-navrh-a-je-to-hruza-Ocekavejme-statni-bankroty-657033

 

Čínska pomsta Ukrajincom za letecké

 

motory: Zmena postoja ku Krymu

 

 15. marec 2021 , Milan Novický (AM)   Rozhodnutie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského uvali osobné sankcie na čínskych investorov, ktorí kvôli tlaku Washingtonu na Kyjev nemôžu zača riadi ukrajinský podnik Motor Sič, hrozí fatálnymi následkami pre celú ukrajinskú ekonomiku. Rusko prerušilo dôležitý zdroj príjmu pre Ukrajinu. V Rusku bol postavený nový závod špeciálne na sériovú výrobu motorov vrtužníkov; plánuje sa tu výroba 500 motorov ročne.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/15/cinska-pomsta-ukrajincom-za-letecke-motory-zmena-postoja-ku-krymu/

 

Co předcházelo 15. březnu 1939 ? - Mnichovský diktát !

 

 Dějiny mladého československého štátu se dopočítaly pouhých dvaceti let (1918 - 1938), když se spojenci z Londýna a Paříže rozhodli odevzdat tento stát Hitlerovi. Proč tedy představitelé „demokratických zemí" neprojevili svou rozhodnost? Bojového psa vykrmeného pro zápas na život a na smrt také nikdo nebude zabíjet před zápasem.

     Úryvky z knihy : N. V. Starikova - „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

      Celý text:      Co-pred-15-9-1939.doc

 

S odvoláním na vysoce postavený zdroj

v Kremlu. Západ připravuje útok na „Sputnik V“

 12. 3. 2021 Janinna      USA a jejich spojenci připravují scénář informačního útoku na ruskou vakcínu „Sputnik V“ s předstíranou masovou smrtí lidí údajně v důsledku užívání této vakcíny. Samotné USA současně provádějí „bezprecedentně agresivní politiku“ na podporu své vlastní vakcíny Pfizer

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/s-odvolanim-na-vysoce-postaveny-zdroj-v-kremlu-zapad-pripravuje-utok-na-sputnik-v-masova-umrti-z-ruske-vakciny/

 

Kdo ovládá americký imperialismus?

(Výňatek z článku)

 6.2. 2021 , Eric Zuesse     Barack Obama 28. května 2014 řekl absolvujícím studentům na americké vojenské akademii ve West Pointu:  „Spojené státy jsou a zůstávají jediným nepostradatelným národem Říkal těmto kadetům z West Pointu (vždy takto taktně), že budou vést válku ve prospěch amerických mezinárodních korporací proti „rostoucím středním třídám (které) nám konkurují a vládám (které) hledají větší slovo v globálním měřítku“. Globální průzkumy veřejného mínění ukazují že žádná jiná země než Spojené Státy není považována za největší hrozbu pro mír na světě.

      Odkaz:  https://www.strategic-culture.org/news/2021/02/06/who-controls-american-imperialism/

      Celý překlad výňatku:      Who-controls.doc

      K textu také:   200-let.pdf     200-let-II.pdf

 

Pomenovali ho „mäsiar“ (řezník)…

(též byl nazýván létající tank)

 

 13. marec 2021 , Vladimír Mikunda     Sergej Ižjušin navrhol zostroji obrnené lietadlo – „lietajúci tank“, ktorému mal pancier prida na hmotnosti 700 kg. Technici si s tým však poradili. V letech 1941-45 jich bylo vyrobeno 36.183 kusů. V záverečnej fáze vojny na základe Il-2 skonštruovali modernizovaný bitevník Il-10. Pridali mu pancierovanie, aj strelcovu kabínu uzavreli do obrnenej kapsle, zvýšili výkon motoru a rýchlos, opä zlepšili aerodynamiku a zdokonalili manévrovatežnos. V takomto stave bitevník prežil do polovice 1950-tych ďalších vyše desa rokov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/13/pomenovali-ho-masiar/

 

Donbas je na pokraji vojny v plnom

 

rozsahu. Ukrajina sa tým netají

 

 10.marec 2021 , Milan Novický (AM)      Ozbrojené sily Ukrajiny sa pripravujú na zahájenie rozsiahlej ofenzívy na Donbase. Svedčí o tom zhromažďovanie ažkej techniky na frontovú linku. V DźR sa pritom posažovali, že medzinárodní pozorovatelia nereagujú na obstrežovanie územia republiky. Nedávno uviedli, že ukrajinskí vojaci odpálili na obec Leninskoe okolo stovky mínometných granátov. „Vyhradzujeme si právo na adekvátnu odpoveď,“ dodal predstavitež rezortu.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/10/donbas-je-na-pokraji-vojny-v-plnom-rozsahu-ukrajina-sa-tym-netaji/

      Celý text:      Na-pokraji-vojny.doc

 

Si in-pching staví kříž nad „Velký reset“?

 8.3. 2021 , Jiří Pokorný     Programový projev Si in-pchinga, který odhaluje obsah a ideologickou náplň politiky ČLR, přesvědčivě dokazuje, že za současné situace nemá „velký reset“ prosazovaný Davosem vůbec žádnou šanci. Si in-pching odmítá těmto kruhům zachovat jejich dominanci, a háže jim tak výzvu v jejich vlastním doupěti. Praktická realizace projektu „Velkého resetu“, této „zeleno-digitální“ diktatury samotnými silami Západu bez Číny a bez Ruska, již není možná.

      Odkaz:  http://www.nwoo.org/2021/03/08/si-tin-pching-stavi-kriz-nad-velky-reset/#more-344429

 

Covid-19 ještě do třetice a snad už naposledy

 

 11.3.2021 Ivo Šebestík     Vytýkám české vládě a osobám, které z jejího pověření rozhodovaly o opatřeních proti koronaviru následující:     1) Že nebyl proveden na krátkou dobu úplný lockdown státu. 2) Měla být aplikována ochrana osob, s největší hrozbou zdravotních komplikací.   3) Mělo být vyvinuto maximální úsilí o získání léků. 4) Že použitá náhradní, zástupná opatření nemají nejmenší oporu v důkazech o prospěšnosti.   5) Aplikaci absurdních opatření.   6) Že opatření byla přijímána s plným vědomím neefektivity. 7) Že  fakticky probíhající strategie promořování populace měla být přiznána  . . .   12) Že česká strategie v postupu proti koronaviru je bohužel součástí zpolitizované a zisky ovlivňované strategie celoevropské a existuje v kontextu politických a finančních (ziskových) zájmů, jaké vládnou světu.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34745

 

USA bojovaly ve 2.sv.válce proti Velké Británii

 

 10. března 2021 , P.C.Roberts     Potvrzuje to kniha Michaela Hudsona Super Imperialismus: Ekonomická strategie amerického impéria. Cílem USA bylo pomoci Británii proti Německu, ale nepomáhat jí získat zpět pozici světového bankéře, protože na ni bylo pohlíženo také jako na potenciálního rivala. Cena Churchillovy války bylo Britské impérium a vzestup světové nadvlády USA.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-usa-bojovaly-ve-2-sv-valce-proti-velke-britanii/

      Pozn. spr. webu:   Lidově řečeno - "Kdo s čím zachází, s tím také schází" -  viz :

                     http://czechfreepress.cz/josef-vit/operace-nemyslitelne-unthinkable.html 

          Druhou světovou válku ekonomicky vyhrály USA. Těsně před 2. SV vyráběly USA (poničené velkou krizí) 35% světové průmyslové produkce, SSSR po úspěšných pětiletkách 17% a Německo (také poničené krizí) 14%. Po 2. SV měly USA 60% světové průmyslové produkce a válkou poničený SSSR 9%. USA se staly protektorem Západního Německa (potažmo Západní Evropy) a ekonomicky přebraly bývalé kolonie Velké Británie.

 

Hrozící blackout v Evropě a hrozící

 

blackout jaderného tendru

 

 10.3.2021 Jaromír Janda      Zhruba před měsícem a půl bylo možné zaznamenat zprávy o rozpadu přenosové soustavy v Evropě a hrozícím blackoutu. Podobné situace se opakují a nastávají stále častěji zejména v zimním období. Řešení výše popsaných rizik, nestability sítě, nedostatku energie a hrozícího blackoutu je přitom v zásadě jednoduché. Dostatečné kapacity stabilních zdrojů. Kdo jiný, než české firmy, by měly být především součástí výstavby nových jaderných bloků u nás, a kdo jiný než naše firmy by měly být vítězem pomyslného tendru na nové bloky jaderných elektráren u nás.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34735

 

USA prohrávají v Africe s Čínou a Ruskem

 9.3. 2021     Časopis Foreign Affairs zveřejnil článek Marcuse Hickse, Ph.D. Kyle Atwell a Dana Colliny. Všichni tři jsou znepokojeni oslabením pozice USA na černém kontinentu a tvrdí, že tam vyhrávají Čína a Rusko. V letech 2008–2019 poklesl americký obchod s africkými zeměmi ze 104 na 39 miliard dolarů.

      Odkaz:  https://www.fondsk.ru/news/2021/03/09/us-proigryvaut-v-afrike-kitau-i-rossii-53099.html

      Celý překlad:      Proigrivajut-v-Afrike.doc

      Pozn. spr. webu:   V dlouhodobém časovém úseku je úspěšnější poctivý obchodník než loupežník.

 

Základem Čínského snu je vzestup

 

z nouze, která se už nikdy nevrátí

 

 3.3. 2021 , Radovan Rybák     Rozhovor s Josefem Skálou     Čínský projekt eliminace chudoby není jen farizejským gestem. Základem Čínského snu je vzestup z nouze, která se už nikdy nevrátí. Čínští přátelé moudře dokázali čelit všemu, co pohřbilo socialismus v Evropě. Prozíravě jdou cestou, jíž to nehrozí. V roce stého jubilea KS Číny jim přeji, a právě tímto azimutem dorazí ještě dál.

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20210303/628862.html

 

Srovnatelné s Velkou depresí aneb

 

- čím hrozí nafouklý světový dluh

 

 6.3. 2021 , Irina Badmajeva     Celková zadluženost přesáhla 3,5krát objem světové ekonomiky. Celková částka dluhů dosáhla 281 bilionů dolarů. Úvěrová bublina může prasknout a způsobit světovou krizi srovnatelnou s Velkou hospodářskou krizí z 1930. let minulého století.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021030613287832-srovnatelne-s-velkou-depresi-aneb-cim-hrozi-nafoukly-svetovy-dluh/

      Pozn. spr. webu:    Trilion v cizí číselné soustavě se v české nazývá bilion.

 

Maruška Kudeříková - příběh ze kterého mrazí...

 

( k MDŽ 8.3. životní příběh vlastenky )

 

     Maruška se zapojila do komunistického odboje proti nacistům. V Brně rozšiřovala letáky a organizovala sabotážní akce. Dne 5. 12. 1941 zatklo Marušku gestapo. Po dlouhých a těžkých výsleších v Brně i v Praze, kdy Maruška  nikoho neprozradila byla odsouzena k trestu smrti stětím sekyrou. Po rozsudku byla čtyři měsíce v cele smrti. Zde napsala celkem 32 dopisů, které jsou obdivuhodným poselstvím mladé, krásné a statečné dívky dalším generacím mladých lidí.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/David-Pazdera-34128/clanek/Maruska-Kuderikova-pribeh-ze-ktereho-mrazi-76851

      Celý text:      Maruska.doc

      Pozn. spr. webu:     Její dopisy jsou publikovány v knize  Marie Kudeříková: "Zlomky života"

 

Rusko vypúša nezostrelitežný satelitný

 

systém, ktorý umožní niči nepriatežské lode

 

 8.3. 2021 , od Redakce CZ24 News      Globálny systém satelitného námorného prieskumu a určovania ciežov „Liana“ bude nasadený do konca roku 2021. V koordinácii s výkonným počítačom budú satelity v reálnom čase určova súradnice dokonca aj tajných skupín lietadlových lodí. To umožní neomylné navádzanie riadených striel na nepriatežské lode.

      Odkaz:  https://cz24.news/rusko-vypusta-nezostrelitelny-satelitny-system-ktory-umozni-nicit-nepriatelske-lode/ 

 

Čína se vrací k růstu

 

5.3.2021 Zbyněk Fiala     Čínské hospodářství obnovuje růstová tempa z období před koronavirovou pandemií. Růstová tempa jsou mírně nižší než před lety. Vytyčené cíle směřují ke zdvojnásobení čínského hospodářství do roku 2035 a přeměně Číny ve „výrobní supervelmoc“.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/cina-se-vraci-k-rustu 

 

Jak v Rusku zvládají dobu kovidovou

 

 6.3.2021 Přišlo emailem      Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno. Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory. V lékárnách mají mnoho různých léků. Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Každý večer v TV jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění. Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku. O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně ...

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/prispevky/2021/03/8633-jak-v-rusku-zvladaji-dobu-kovidovou.htm 

 

Naše země patřila mezi vakcinologické velmoci.

 Pak začala privatizace.

6. 3. 2021     Česká republika patřila historicky mezi velmoci, ve kterých se vakcíny vyráběly po mnoho desetiletí. „Nešastná privatizace v první polovině 90. let minulého století změnila původní státní instituci Ústav sér a očkovacích látek na komerční subjekt pod názvem Sevac a.s., později Sevapharma a.s. Návrat k vývoji a výrobě vakcíny se Petrášovi podařil v loňském roce v rámci projektu ECV – Emergency Coronavirus Vaccine, který vedl se snahou připravit prototyp vakcíny, jenž by mohl být využit v boji proti stávající pandemii SARS-CoV-2.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/Nase-zeme-patrila-mezi-vakcinologicke-velmoci-Pak-zacala-privatizace-Sekyra-Group-slovensti-byznysmeni-a-vsechno-zmizelo-Jinde-neuslysite-656209 

 

Lež o katastrofě: Pařížská dohoda

 

dalším podvodem století.

 

 6.3.2021 , Valentin Katasonov  VALENTIN KATASONOV připomíná základní souvislosti a pozadí lži o globálním oteplování (způsobeném činností lidstva) a konstatuje, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nikoli změna klimatu, ale vykonstruovaná hysterie. Toto rozhodnutí bylo podloženo zprávami Římského klubu. Klimatický podvod se všemi Grétami může nerušené pokračovat. Vrátí se do veřejného prostoru hned jak zeslábne hysterie stejného druhu - pandemie Covid-19.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html 

 

Peníze a dluhy

(Výňatek z článku.)

 23.2.2021 , Josef Vít     Peníze většinou tiskne stát a jen ten byl jediný, kdo to mohl dělat. Dnes – pokud je málo peněz na trhu, tak si stát musí půjčit od soukromé zahraniční firmy. Mají hodnotu jen toho papíru, na kterém byly natisknuty. Na světě je padesátkrát víc peněz než je cena veškerého zboží. Jsou to virtuální peníze. Banky je ovšem umí přeměnit na skutečné peníze. A jak tedy z toho ven? Stačí znárodnit banky. Musí existovat jen peníze, za kterými stojí lidská práce, reálné výrobky. Staré české přísloví říká – až se ucho utrhne. Jenže kdo ho utrhne? Žádný Lenin v dohledu není.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-penize-a-dluhy-2/ 

 

Princ Charles a Great Reset

 

 5.3.2021 Valentin Katasonov     V prosinci r. 2020 v New Yorku proběhla schůzka šéfky Koalice pro inkluzivní kapitalismus Lynn de Rothschild s papežem Františkem. Na setkání se dohodli o společném boji rodu Rothschildů a Vatikánu za inkluzivní kapitalismus. Existuje ještě jeden prapor - jeho královská Výsost princ Charles Philip Arthur George, následník britského trůnu.      WWF (Světový fond na ochranu přírody, řízený princem Charlesem) prakticky realizuje doporučení, vypracovaná Římským klubem.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/03/8631-princ-charles-a-great-reset.htm 

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Americkí agresori spolu zo zločineckou alianciou NATO

 

chystajů vojenský konflikt medzi Ukrajinou s Ruskom

 

 4. března 2021  , Z mesta SNP Ivan Štubňa     Zelenskij povedal: „Pre Ukrajinu je dnes najdôležitejšou otázkou vyhliadka na získanie akčného plánu pre členstvo v NATO.“ Ukrajina prišla o svoju štátnos, suverenitu a stala sa vazalom USA. Američanmi plánovaný vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom sa môže prenies aj do Európy. Lenže ak sa to stane hrozí bezprostredne tretia svetová vojna a použitie jadrových zbraní v globálnom rozsahu.

      Odkaz:  https://cz24.news/americki-agresori-spolu-zo-zlocineckou-alianciou-nato-chystaju-vojensky-konflikt-medzi-ukrajinou-a-ruskom/ 

      K textu také:   200-let.pdf

 

Takéto Covid balíčky s Ivermektínom

a vitamínom D3 distribuujú v “zaostalom” svete bez lockdownov

 Bratislava 21. januára 2021 Jana Tutková (HSP/Foto:archív)     Slováci pozdiežali na sociálnych sieach “neuveritežné” fotografie indických balíčkov, ktoré obsahujú Ivermektín a vitamíny pre liečbu pozitívnych na SARS-CoV-2. Mesto La Paz (Bolívie) spustilo predaj 100 000 hotových COVID-19 liečebných setov. Tento liekový set obsahuje: Ivermectin 6mg, ASA 100mg, Ibuprofen 400mg, Antigripal, Azithromycin 500mg, Omeprazol 20mg.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/taketo-covid-balicky-s-ivermektinom-a-vitaminom-d3-distribuuju-v-zaostalom-svete-bez-lockdownov/2445320 

      Pozn. spr. webu:   Na uvedeném je patrné, jak zaostalá neokolonie EU (Eurofašistické unie) - Česká republika, zaostává i za Bolívií a Indií.

 

Írán se připojuje k Euroasijské unii

 

  4.3. 2021 Janinna  Autor: Sergej Maržetskij    Členy EAEU jsou Rusko, Bělorusko, Arménie, Kazachstán a Kyrgyzstán, všech pět zemí jsou bývalé sovětské republiky. Vstup Íránu do EAEU je pro Rusko nesmírně přínosný. Ekonomické hranice unie se rozšíří od Arktidy do Indického oceánu a Perského zálivu. Pokud budou íránské úřady konzistentní, budou následovat velké globální a pozitivní geopolitické změny.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/imperium-putina-se-rozsiruje-iran-se-pripojuje-k-euroasijske-unii/ 

 

Zmena v pätici najsilnejších armád sveta

 

 4. marec 2021 , Vladimír Mikunda     Na prvých troch miestach v podstate niet žiadneho prekvapenia, nakožko ich obsadili armády USA, Ruska a Číny. Štvrté miesto patrí Indii. Piate miesto patrí Japonsku, ktoré z ratingu piatich najsilnejších armád sveta minulý rok po prvýkrát odsunulo Francúzsko.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/04/zmena-v-patici-najsilnejsich-armad-sveta/ 

 

Co (ne)víme o Tibetu, aneb

proč nevyvěšovat tibetské vlajky.

 2.3. 2021   Autor: Milan Tůma, Slovensko   Překlad Jiří B a  a     Dalajláma vládl do roku 1959. Dalajláma a jeho rodina vlastnila okolo 4.000 nevolníků a 100 domácich otroků. V roce 1956-1957 vypuklo v Tibetě povstání za asistencie americké CIA. Po potlačení povstání čínští komunisté zrušili otroctví, tibetský systém a také nevolníctví. Nyní je HDP Tibetu 30 x vyšší než v roce 1950. Průměrná délka života v roce 1950 byla 35,5 roku, v současnosti je to 67 roků. V současnosti má Tibet populaci 2,5 miliónu obyvatel, proti 1,2 mil. v roce 1964.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/co-ne-vime-o-tibete-aneb-proc-nevyvesovat-tibetske-vlajky.html 

      K textu také:      Tibet-bro.pdf

 

Svět bude muset pochopit, že Rusko je samostatná civilizace

 

 24.2. 2021 , Ljubov Stěpušova     Sergej Lavrov řekl: "Rusko nikam neodejde z Evropy. Bude rozvíjet vztahy s jednotlivými zeměmi. Jsme samostatná civilizace. A bylo by dobré, aby tomu rozuměli všichni sousedé."

      Odkaz:  https://www.pravda.ru/world/1593441-vystroit_otnoshenija_s_rossiei/ 

      Celý překlad:      Miru-ponjat.doc

 

Sovětské sniperky vzaly v bezvýchodné

situaci s sebou do hrobu i německé vojáky

 28.2. 2021    Zdroj: history.com     Marija Polivanovová a Natalija Kovšovová v bezvýchodné situaci zvolily sebevražedné řešení. Odjistily granáty a do hrobu s sebou vzaly i několik německých nepřátel. Obě sniperky dostaly v roce 1943 posmrtně titul Hrdinů Sovětského svazu za svou statečnost.

      Odkaz:  https://www.securitymagazin.cz/historie/sebevrazedny-polibek-nacistickemu-nepriteli-sovetske-sniperky-vzaly-v-bezvychodne-situaci-s-sebou-do-hrobu-i-nemecke-vojaky-1404066548.html 

 

 

Angela označila obyvatele ČR - to by si měl každý přečíst

 

 Prof. PhDr. Pavel Linhart, DrSc.     Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty. Přisadili si i bývalý francouzský „američan" prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurze.

     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Angela-oznacila.doc

 

Skála k výročí Vítězného února: ČSR byla jedinou zemí, kde

 

komunisté přišli k moci poklidně, stejně tak i odešli

 

Video :   https://youtu.be/DB0xxo5aI3Q

 

 25.2.2021 , Vladimír Franta     25. 2. 1948 – Vítězný únor – to byl veliký průlom, následovaný největším emancipačním skokem v našich dějinách. Jeho bilance za 41 let nemá srovnání v době ani před, ani poté.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021022513247101-skala-k-vyroci-vitezneho-unora-csr-byla-jedinou-zemi-kde-komuniste-prisli-k-moci-poklidne-stejne/ 

 

Mníchovská bezpečnostná konferencia

 

2021 v koronavírusovom režime

 

 27.2. 2021 . František Škvrnda     V správach sa kriticky poukazovalo na to, že rastie nestabilita vo svete a západný poriadok (presadzovaný USA, NATO a EÚ) je pri riešení existujúcich problémov neúčinný. Vplyv Západu pri tom vo svete klesá. USA aj napriek tomu, že chcú vies svet, samé si na to už netrúfnu.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mnichovska-bezpecnostna-konferencia-2021-v-koronavirusovom-rezime 

 

Nikolaj Amosov: Nejčastěji je člověk nemocný leností a chamtivostí

 

 od  Milada H.     Rady akademika Amosova :   Vinu za své nemoci nese jen člověk sám.  Obávejte se padnout do ruky lékařům! Moderní civilizace působí na člověka dialekticky rozporně, přitom nabízí více příležitostí než omezení. Je třeba je umět používat: odmítnout přebytečné jídlo a teplo, zaplnit nedostatky fyzické aktivity a potlačit nadměrné psychické podněty.

      Odkaz:  https://primanatura.cz/nikolaj-amosov-nejcasteji-je-clovek-nemocny-lenosti-a-chamtivosti/2019/09/08/ 

 

Ruský komplex „Penicillin“sa nedá umlča

 

 23. február 2021 , Vladimír Mikunda , (AM) Rusko     Ide o nový komplex odhažujúci nepriatežské delostrelectvo, raketomety, mínomety…, ktorý vie zachyti akustické a tepelné signály od výstrelov a výbuchov, zároveň určí presné miesto vypálenia strely alebo výbuchu a zaznačí ho do elektronickej mapy.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/23/rusky-komplex-penicillinsa-neda-umlcat/ 

 

Úvahy o zdraví

 

 Akademik Nikolaj Amosov     Definícia zdravia len ako komplexu normálnych ukazovatežov je zjavne nedostačujúca. Iba kvantitatívny prístup k pojmu „zdravie“ možno poklada za skutočne vedecký. Kvantitu zdravia možno definova ako súhrn „rezervných kapacít“ základných funkčných systémov.

     Pasហz knihy:        Nikolaj Amosov – „Úvahy o zdraví“

      Celý text:      Uvahy-o-zdravi.doc

      Pozn. spr. webu:   Nikolaj Michajlovič Amosov byl slavný kardiochirurg, který zachránil tisíce životů. Operovat přestal v 79 letech. Zemřel ve věku 89 let. Studoval problematiku zdraví, metody dlouhověkosti, v posledních letech svého života propagoval zdravý životní styl.
 

Čelíme tomu najsilnejšiemu nepriatežovi

celých dejín – žudskej hlúposti

 26. února 2021  ZDROJ: FB źuboš Blaha   „V iných štátoch sa už mesiace organizujú okrúhle stoly o Pláne obnovy, o miliardách z EÚ, prebieha vášnivá diskusia medzi vládou a parlamentom, v Taliansku kvôli tomu dokonca padla vláda. A u nás nič. Plán obnovy stále neexistuje.

      Odkaz:  https://cz24.news/vytoceny-lubos-blaha-k-predlzeniu-nudzoveho-stavu-celime-tomu-najsilnejsiemu-nepriatelovi-celych-dejin-ludskej-hluposti/ 

 

Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný

 

plán USA o obetovaní Ukrajiny

 

 25. februára 2021 , Karol Jerguš (AM) , Izrael     USA výmenou za ukončenie vzahov s Čínou prisžúbili „odovzdanie“ celého post-sovietskeho priestoru Ruskej federácii vrátane Ukrajiny a pobaltských štátov. 

     Prefíkaný plán však praskol ako mydlová bublina.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/25/izraelsky-analytik-kedmi-odhalil-zakerny-plan-usa-o-obetovani-ukrajiny/ 

 

Velitel norských ozbrojených sil promluvil o válce s Ruskem

 

 25.2. 2021 , Sputnik     „Nejnebezpečnější věcí, která se může Norsku, NATO a celému světu stát, je otevřený konflikt s Ruskem." Rovněž poznamenal, že považuje za nutné rozvíjet dialog mezi Moskvou a Oslem.

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-velitel-norskych-ozbrojenych-sil-promluvil-o-valce-s-ruskem-21609.html 

      Pozn. spr. webu:   Přestřelka (i raketojaderná) může při zvyšování vojenského napětí vzniknout i z důvodu technického selhání.

 

Únor 1948 a Lidové milice

 

     V situaci otevřené vládní krize rozhodlo předsednictvo ÚV KSČ o přijetí některých opatření k mobilizaci pracujících pro podporu vlády Klementa Gottwalda a zároveň opatření k zajištění bezpečnosti, klidu a pořádku v zemi utvořením Lidových milicí (LM).

     Josef Šolc, Haló noviny, 22.2. 2021, str. 6

      Celý text:      25-unor-1948-a-LM.doc

      K tématu také články:   Unor-1948-a-fakta.doc  ,  PS-a-Unor.doc  ,  Gottwald-mel.doc

 

Geopolitické dopady Evropské zelené dohody

 

 23.2.2021 VSa     Odchod Evropy ze závislosti na fosilních palivech nevyhnutelně způsobí ekonomickou a politickou destabilizaci. K udržení evropské konkurenceschopnosti bude muset EU buď exportovat své standardy, nebo nové modely finanční a tech

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34354 

      Pozn. spr. webu:   Jednoduše řečeno - EU se dostane mezi rozvojové země, do zaostalé části světového společenství.

 

Moskva: Sme pripravení vzahy s EÚ celkom preruši

  16.2. 2021 , Roman Bednár     Rusko po všetkých tých pokusoch o zmierenie,  s konečnou platnosou stratilo trpezlivos a je pripravené tragikomickú epizódu s EÚ ukonči a urobi sa ekonomicky od nej celkom nezávislé.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/rusko/moskva-sme-pripraveni-vztahy-s-eu-celkom-prerusit.html 

 

Diana Johnstone: Kdo a proč spouští železnou oponu

 

 9.6.2014 , Diana Johnstone     „Když Spojené státy na Ukrajině zinscenovaly politický konflikt, ve hře nebyla jen otázka ´sfér vlivu´ v ´blízkém pohraničí´, nýbrž otázka života a smrti pro ruské námořnictvo a vážná hrozba národní bezpečnosti na ruských hranicích.“ „Byla to past, nastražená na Putina.

      Odkaz:  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/783/diana-johnstone-kdo-a-proc-spousti-zeleznou-oponu 

 

Rusi sa odvracajú od NASA, spoluprácu  radšej

 

odštartujú s Čínou. Na Mesiaci spolu vybudujú základňu

 

 21.2. 2021 od Redakce CZ24 News     Vzahy medzi NASA a Roskosmosom sú v posledných rokoch poriadne napäté. V dôsledku toho sa chce Rusko obráti so spoluprácou na východ. Plánuje dohodu s Čínou, ktorá má zaisti spoluprácou tamojších vesmírnych programov pri budovaní základne na Mesiaci.

      Odkaz:  https://cz24.news/rusi-sa-odvracaju-od-nasa-spolupracu-radsej-odstartuju-s-cinou-na-mesiaci-spolu-vybuduju-zakladnu/ 

 

Covid-19: 15 otázek a odpovědí

 

 10.2. 2021 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Že mají politici a mnozí odborníci či „odborníci“ z celého světa tendenci přehánět a tropit si z lidí blázny či přinejmenším vyrábět z komárů velbloudy, tušíme již od loňského března. Epidemiolog Wolfgang Wodarg, který kdysi vedl zdravotnický výbor Rady Evropy a jako penzista si zřejmě mohl dovolit vyjádřit svůj lidský i odborný názor.

      Odkaz:  https://www.casopis-sifra.cz/covid-19-15-otazek-a-odpovedi/

      Pozn. spr. webu:   Hysterie je zřejmě škodlivá nejen při požáru, klimatické kalamitě, či potápění lodi, ale i při průchodu virové vlny populací.

 

Bezhlavé kuře a medvěd

 21.2. 2021 ,  Janinna , zdroj: The Saker, https://bit.ly/3pEV8QH     EU má zásadní problém: řídí ji třída kompradorů (zcela závislá na Spojených státech) připomínající bezhlavé kuře s osazenstvem  typu politiků, které kdysi nazval Boris Johnson „protoplazmatické želé bezobratlých “.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-bezhlave-kure-a-medved/

 

Přelidnění nebude

 21. 2. 2021 , Branislav Michalka       Panika kvůli přelidnění se začala stupňovat v 60. letech a v roce 1968 vydali manželé Paul a Anne Ehrlichovi ze Standfordovy univerzity slavnou knihu Populační bomba. Lidstvo začíná své množení výrazně zpomalovat a do konce století předpokládají zmatení vědci výrazný úbytek obyvatelstva na planetě.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/02/prelidneni-nebude-blizi-se-doba.html#more

      Pozn. spr. webu:   Řešením bude redukování zbytečné a škodlivé zbrojní výroby i výroby zbytečného (zahazovacího) spotřebního zboží - tzv. průmyslová revoluce 4.0 - viz článek :    Nejde-o-prelidneni.doc

 

Důvěra Američanů v média mainstreamu se

propadla do historicky největších hlubin

20.2.2021 , Tyler Durden      Průzkum PR firmy Edelman’s Annual Trust-Barometer   ukazuje, že důvěra Američanů v mediální establishment se teď roku 2021 propadla do nejnižších hodnot všech dob.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43362-duvera-americanu-v-media-mainstreamu-se-propadla-do-historicky-nejvetsich-hlubin-a-zurnaliste-jsou-z-toho-sokovani-poprve-vetsina-americanu-mainstreamovym-mediim-neveri.aspx

 

Reaktor BREST-OD-300 má stavební povolení

 

 17.2. 2021 , admin , Zdroj: Tisková zpráva    Ruský jaderný dozor Rostechnadzor vydal 10. února 2021 stavební povolení pro reaktor BREST-OD-300. Tento olovem chlazený reaktor má v praxi ukázat technologie pro recyklaci jaderného paliva

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2021/02/reaktor-brest-od-300-ma-stavebni-povoleni/

 

 

Mráz jako v Texasu

 

 20.2.2021 ,  Zbyněk Fiala     Houston má problém. Kdo za to může? Kdo jiný než obnovitelné zdroje, tedy slunečníky a větrníky. Pozoruhodné je, že tuplovaně zamrzlí byli taky američtí výrobci kapalného plynu, kteří mají v Evropě nahradit ten bezpečnostně nespolehlivý ruský. Prostě jim ten systém zdechnul, dodávky se zastavily.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mraz-jako-v-texasu

 

Viete, že jeden tankový rekord z 2. sv. vojny doposiaž

nebol a zrejme ani nikdy nebude prekonaný?

19.2. 2021 , Vladimír Mikunda (AM) , (Výňatek z článku)     Ide o 22 zničených nemeckých tankov, čo 20. 8. 1941 dokázal poručík Zinovij Kolobanov. Samozrejme, že Nemci sa tiež bránili. Po boji porátali tiež na Kolobanovom KV-1 114 zásahov od tankov

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/19/viete-ze-jeden-tankovy-rekord-z-2-sv-vojny-doposial-nebol-a-zrejme-ani-nikdy-nebude-prekonany-a-dalsie-zaujimavosti-z-bojiska/

 

 

Jan Campbell: Lenin zdraví

 

 19.2.2021     Propagandisté vakcín, očkování a očkovacích průkazů ve spěchu nevidí a neslyší nic o ruském testu na covid-19 založeném na technologii LAMP. Technologie umožňuje identifikaci viru rychleji než PCR, k tomu ještě v ranném stadiu a za méně peněz.    

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-lenin-zdravi

 

Francúzsko dobieha hlad

Chorvatsko nakupuje Sputnik V

 

 15.2. 2021     Zaaženie francúzskych potravinových bánk rýchlo rastie. Priemerný vek príjemcov je 48 rokov, 70% z nich sú ženy, viac ako 80% má francúzske občianstvo. Takmer štvrtina príjemcov má navyše minimálne bakalárske vzdelanie.
      Odkaz:  
https://sk.news-front.info/2021/02/15/francuzsko-dobieha-hlad-miliony-ludi-si-nemozu-zabezpecit-jedlo/

                   https://www.pokec24.cz/nezarazene/chorvatsko-obchazi-eu-a-nakupuje-v-rusku-dva-miliony-davek-sputniku-v/

 

Proč Rusko prodává energonosiče

 

téměř výhradně za zlato?

 

 15.2. 2021 , Dmitrij Kalininěnko    Západ platí Rusku za prodej ropy a plynu americkými dolary, jejichž koupěschopnost byla uměle navýšena oproti ropě a zlatu - a to péčí Západu samého. Putin ale využívá tyto dolary, jen aby vytahoval fyzické zlato, za - oním Západem, uměle snížené - ceny zlata, vyjádřené v dolarech USA.

      Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=SmrEhWTKpDc 

     Textová podoba na: https://conLws/@severro/1260219  

 

Elektrárna Ameriky zamrzla. Ceny

 

elektřiny v Texasu vyskočily o 10 000 %

 

 18.2. 2021 , Sofie Krýžová     I když je stát největším producentem energie v USA, není připraven na nepříznivé podmínky. Tento týden tam elektřina zdražila o více než 10 000 procent.

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elektrarna-ameriky-zamrzla-ceny-elekriny-v-texasu-vyskocily-o-10-000-142872

 

Raketa 300M. Tromf ruského Su-57

 

v psej bitke s nepriatežom

 

 16. február 2021 , Dmitrij Kornev , (AM)      Tieto lietadlá dokážu vežmi energicky manévrova, aby sa vyhli vypusteným raketám. Raketa použitá v takomto boji má by schopná manévrovania a má ma presný automatický zameriavač.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/16/vyrobok-300m-tromf-ruskeho-su-57-v-psej-bitke-s-nepriatelom/

 

Od Balkánu po Baltské moře:

 

Blíží se konflikt mezi NATO a Ruskem?

 

 17. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)     L NATO má v úmyslu uvést své jednotky do nejvyšší pohotovosti v květnu a červnu. Přinejmenším zpočátku se hlavní aktivity, jak si to plánuje Brusel a Washington, budou odehrávat ve východní Evropě, na pobřeží Černého moře a Středomoří.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/od-balkanu-po-baltske-more-blizi-se-konflikt-mezi-nato-a-ruskem/

 

Série selhání karantény a očkování v Izraeli.

 14. 2. 2021 , Vladimír Prochvatilov      Šíření koronaviru v Izraeli je rychlejší než kdekoli jinde.“ Článek upozorňuje na „alarmující korelaci mezi masovým očkováním a nárůstem onemocnění; Ukazuje se, že čím více očkujete, tím více lidí onemocní.“

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/zdravi/5624-serie-selhani-karanteny-a-ockovani-v-izraeli-apel-mediim-stali-jste-se-spoluviniky-nejvetsiho-podvodu-v-historii-vladni-distributori-koronaviru-cim-vice-se-zavira-testuje-a-ockuje-tim-rychleji-se-virus-siri-zacarovany-kruh.htm

 

Jak Amerika končí … masová duševní

 

otrava spouští bod zlomu

 

 16.2. 2021 , Mike Adams      Ale co způsobilo celou tu masovou duševní chorobu? - Expozice elektromagnetickými poli; - Toxické vakcíny; - Léky poškozující mozek, jako jsou antidepresiva; - Těžké kovy v potravinách; - Expozice glyfosátovými herbicidy; - Expozice Covid bioweapons; - Psychologie terorismu v médiích; - Vymývání mozků hromadnými sdělovacími prostředky; - Výživové nedostatky způsobené potravinářským průmyslem.  

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/m-adams-jak-amerika-konci-masova-dusevni-otrava-spousti-bod-zlomu/

      Pozn. spr. webu: Obsah textu je jistě alarmistický, přehnaný, otázkou však zůstává, do jaké míry?

 

Trojitá aliance Číny, Ruska a Íránu ukazuje

 

svou vojenskou sílu a je výzvou pro Bidena

 

 13. únor 2021 , Gustavo Sierra      Flotily těchto tří zemí provádějí společná cvičení v Indickém oceánu a upevňují svou pozici na Středním východě. Tato osa, která nyní ukazuje své vojenské možnosti v Indickém oceánu, slibuje, že bude největší výzvou mezinárodní politiky, které bude Joe Biden a jeho evropští spojenci v příštích čtyřech letech čelit.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/trojita-aliance-ciny-ruska-a-iranu-ukazuje-sve-vojenske-sily-a-vyzvy-bidena.html

 

Válečný štváč opět u moci.

Biden posílá bombardéry do Norska

 

 12. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)     Americké letectvo přesune 200 zaměstnanců včetně čtyř strategických bombardérů B-1 Lancer do Norska, přesněji na leteckou základnu Orland poblíž Trondheimu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/konecne-valecny-stvac-opet-u-moci-biden-posila-bombardery-do-norska/

 

Před 76 lety Praha hořela

 

 14.2. 2021 , Přemysl Votava     14. února 1945 přes 60 amerických létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno. I v březnu 1945 byla Praha cílem amerických náletů na strojírenské objekty v Libni a Vysočanech.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pred-76-lety-praha-horela

 

Čo hovorí vojnová logika?

Na čo boli potrebné deportácie?

 

 13. február 2021 , V. Mikunda podža topwar.ru  Krymskí Tatári aktívne podporili nemeckú okupáciu. Dodali Hitlerovi vyše 20 tisíc bojovníkov. Čo sa dá v takomto prípade robi? Každá iná alternatíva vysídlenia Tatárov by bola omnoho strašnejšia.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/13/co-hovori-vojnova-logika-na-co-boli-potrebne-deportacie/

 

Současný globální kapitalismus

je „kapitalismus kumpánů (mafiánů)“

 11.2. 2021 , Rod Driver  , Global Research     Obrovské globální společnosti sledují své vlastní zisky, bez ohledu na nevýhody pro společnost.   - Mají příliš velký vliv na politiku, takže vláda jim pomáhá vysávat z ekonomiky stále více bohatství. Neoliberalismus - kapitalismus kumpánů (mafiánů) - vede ke zničení USA, Británie a mnoha dalších zemí.

      Odkaz:  https://www.globalresearch.ca/existing-capitalism-crony-capitalism/5737001

      Celý překlad:      Global-Capitalism.doc

 

Berlín je s elektřinou na hraně! Švédsku

chybí odstavená jaderná elektrárna.

     11.2.2021     „V zimě nám větrná a solární energie jede mezi 0 až 2 či 3 procenty, to je prakticky nula,“ říká německý profesor k rozvodu elektřiny. Německo bude muset více záviset na zemním plynu z Ruska, na uhlí z Polska a jaderné energii z Francie. Stupidnost a zaslepenost zelené energie tu byla plně veřejně odhalena.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43363-berlin-je-s-elektrinou-na-hrane-nemecku-hrozi-kvuli-obnovitelnym-zdrojum-energie-zimni-rozpad-site-zachranuji-to-uhelne-elektrarny-na-100-kapacity.aspx

                   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedsku-chybi-odstavena-jaderna-elektrarna-prestante-luxovat-vyzyva-obcany-40350219

 

Jachroma – bezkonkurenčný radar na Kryme

spôsobí novú hystériu USA aj Ukrajiny

 10. február 2021 , Karol Jerguš (AM)     Táto štvorpásmová stanica nahradí starý sovietsky radar Dnepr.

 Radar prevezme kontrolu nad Čiernym a Azovským morom, ako aj nad celou južnou časou Európy.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/10/jachroma-bezkonkurencny-radar-na-kryme-sposobi-novu-hysteriu-usa-aj-ukrajiny/

 

P.C. Roberts: Stále mají USA ekonomiku?

Moje odpověď zní NE

 11. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,pc.roberts )    Americká ekonomika již není produktivní nebo průmyslovou ekonomikou, nýbrž finanční ekonomikou. Je to ekonomika hledající rentu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-stale-maji-usa-ekonomiku-moje-odpoved-zni-ne/

 

Čína odmítá Velký reset

8. 2. 2021 Vladimír Pavlenko      tlumočí názory vůdce největší světové velmoci, která vyjadřuje zásadní nesouhlas se západní představou globalizace a Nového světového pořádku podle Klause Schwaba. Je naprosto jasné, že praktická realizace „zeleno-digitální“ diktatury silami samotného Západu - a tím spíše bez Číny a Ruska - již není možná.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5612-cina-odmita-velky-reset-prezident-si-vyzval-majitele-klicu-na-souboj-bez-narodu-neni-civilizace-doby-ktere-davno-minuly-projekt-globalizace-je-pro-lidstvo-nicivy-slouzi-jen-mocenskym-elitam.htm

 

Nejen Soňa Peková, ale i vyhlášený norský

 

virolog říká, že je virus z laboratoře

 

 9.2. 2021   Napsal Slovanka     Koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, pochází z laboratoře a omylem unikl, říká norský virolog Birger Sørensen. Sørensen poukazuje na to, že naopak dosud nikdo neprokázal, že virus pochází z přírody. “Skutečnost, že existuje také další aspekt používání takových virů, jako je jejich využití coby zbraně, by neměla být vyloučena,” říká Birger Sørensen.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/nejen-sona-pekova-ale-i-vyhlaseny-norsky-virolog-rika-ze-je-virus-z-laboratore/

 

Záchytný stíhač MiG-41: Nový letoun

na likvidaci hypersonických raket.

 5.2. 2021 , Zdroje: Avia Pro, National Interest, Defence Blog     MiG-41 bude postaven na bázi letounu Su-57, ovšem s odlišnou konfigurací a modifikovaným drakem, aby mohl dosáhnout rychlosti více než 6 100 km/h (Mach 4,9). Cestovní rychlost má činit 2 500-3000 km/h (Mach 2-2,4).

      Odkaz:  https://www.securitymagazin.cz/defence/zachytny-stihac-mig41-novy-letoun-na-likvidaci-hypersonickych-raket-lze-ocekavat-evoluci-nebo-revoluci-1404066375.html

      Celý text:      Mig-41.doc

 

USA se bojí Číny, ale ještě více se bojí

sblížení mezi Pekingem a Moskvou

 8.2. 2021 ,  LEONID SAVIN     Vnímání Číny jako  strategického konkurenta USA se  mezi Američany vyvíjí již mnoho let. Pod ministerstvem obrany Erica Schmidta vytvořena Čínská strategická skupina . Na konci roku 2020 skupina vydala svou první  zprávu  „Asymetric Competition: A Strategy for China and Technology.

      Odkaz:  https://www.fondsk.ru/news/2021/02/08/ssha-bojatsja-kitaya-no-esche-bolshe-sblizhenia-pekina-i-moskvy-52877.html

 

Molekulární bioložka Soňa Peková potvrdila, že někdo

vyrábí umělé laboratorní kmeny SARS-Cov-X a vypouští je ...

 6.2. 2021 , Redakce CZ24 News     Podle bioložky jsme od jara byli svědky už 4 vln virové nákazy, přičemž ani v jednom případě nešlo o mutační vlny, ale pokaždé o úplně nové kmeny, které by měly mít úplně nové názvy. Soňa Peková vysvětlila, že viry jsou si sice podobné, ale nepochází ze stejného kmenu.

      Odkaz:  https://cz24.news/molekularni-biolozka-sona-pekova-potvrdila-ze-nekdo-vyrabi-umele-laboratorni-kmeny-sars-cov-x-a-vypousti-je-obrazne-receno-jako-z-jeskyne-kterou-je-potreba-najit-a-zavrit-top-info/

 

Otevřený dopis ministru zahraničních věcí Tomáši Petříčkovi.

 6. únor 2021 , Jiří Baa

     Pane ministře Petříčku,     o Vašich diplomatických schopnostech není třeba pochybovat, jsou mizerné, neřkuli přímo špatné. Že jste svým ideologickým směrováním plně orientován na západní, resp. politiku USA a NATO, není třeba zdůrazňovat, ... diplomacie je činnost, ve kterém se mj. uplatňuje umění nestrannosti, nezaujatosti, objektivnosti, racionálnosti, intelektu, ale také osobního šarmu a charizma. To Vám všechno v postavení ministra chybí.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/otevreny-dopis-panu-ministru-zahranicnich-veci-tomasi-petrickovi.html

 

Ruská zbraň, ktorá môže ma pre USA ničivé následky

 

 24. január 2021 , Maroš Šolc (AM) , USA     Torpedo Poseidon s pohonom s jadrovým reaktorom sa stane “poistkou” pre prípad, že by USA mohli zostreli ruské balistické rakety. Píše o tom Forbes. K preprave týchto zbraní “súdneho dňa” Rusko dokončuje stavbu štyroch jadrových ponoriek. 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/24/forbes-ruska-zbran-ktora-moze-mat-pre-usa-nicive-nasledky/

 

Jaltská konference… Jak Stalin vytvořil základy nového světa

 

RETRO - 4.2. 2020 , Janinna     Před 75 lety, 4. února 1945, byla zahájena Jaltská konference hlav států protihitlerovské koalice. Politické vedení Anglie a Spojených států na jedné straně chtělo odstranit konkurenta v Německu a na druhé straně chtělo v budoucnu znovu použít Němce proti Rusku. Jalta byla velkým vítězstvím ruských zbraní a diplomacie. Nyní je svět opět na pokraji vojensko-politické katastrofy, velké války. Je třeba Nová Jalta.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/historie/jaltska-konference-jak-stalin-vytvoril-zaklady-noveho-sveta/

 

Ludvík Svoboda, jaký byl ve skutečnosti.

Ke 125. výročí narození

3.2. 2021 , Jana Petrova     Konala se mezinárodní online konference, která byla podmíněna dvěma událostmi - 125. výročí narození Ludvíka Svobody a 75. výročí vítězství ve druhé světové válce.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021020313143588-ludvik-svoboda-jaky-byl-ve-skutecnosti-ke-125-vyroci-narozeni/

 

Čínská sonda zaslala první snímek Marsu

 

 5.2. 2021     Sonda byla vypuštěna 23. července minulého roku pomocí nosné rakety Dlouhý pochod 5 z kosmodromu Wen-čchang. Sonda bude na oběžné dráze Marsu fungovat téměř tři měsíce, poté se od ní oddělí modul, který přistane.

           Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021020513153393-cinska-sonda-zaslala-prvni-snimek-marsu/

 

Inspirace podvodem v USA nyní u nás

 1. 2. 2021 , ZDENĚK KOUDELKA , ústavní právník     Jako učitel práva jsem zvědav, jestli ústavní soudci, kteří jsou profesoři práva a označili na jaře 2020 rozhodnutí o nouzovém stavu za akt vládnutí, který běžně nepodléhá přezkumu Ústavního soudu, napíší ve svých knihách, že se mýlili, když mezi prameny trestního práva u nás dříve neuváděli akty vlády, které dle Ústavního soudu nejsou právními předpisy, ale přesto přímo umožňují uložení vyšších trestů. I za německé okupace se vyhlašoval výjimečný stav výnosem říšského protektora, což byl právní předpis.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5595-inspirace-podvodem-v-usa-nyni-u-nas-zahaji-zitra-us-volebni-prevrat-c-3-rychetsky-chce-zachranit-piraty-a-ods-zmena-pravidel-uprostred-zapasu-prepisi-nikym-nevoleni-politickou-mapu-cr-svevole-diktovana-z-bruselu.htm

 

Za pouhých pár dní přivedl Biden USA

 

mnohem blíže k válce s Čínou

 

 26. ledna 2021 by Michael Snyder     Krátce po slavnostním inauguraci Bidena vstoupila letadlová loď USS Theodore Roosevelt a její bojová skupina do Jihočínského moře. Bidenova vláda pozvala na inauguraci de facto velvyslance z Tchaj-wanu. To je něco, co se neudělalo od 70. let.

      Odkaz:  http://theeconomiccollapseblog.com/in-just-a-few-days-biden-has-brought-the-u-s-much-closer-to-a-war-with-china/

      Celý překlad:      Mnohem-blize.doc

 

Opakovaná výzva občanům: PETICE – Požadujeme

 

reparace a narovnání vztahů s Německem!

 

4. únor 2021 | ans     „Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“, petice, kterou jsme v prosinci roku 2020 odeslali panu Ing. Babišovi, premiéru ČR. Dosáhnout toho, aby nám Německo konečně zaplatilo reparace, považujeme v současnosti za jeden z nenaléhavější vlasteneckých úkolů.

     Celý text petice včetně petičního archu k podepisování – zde

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/opakovana-vyzva-obcanum-petice-pozadujeme-reparace-a-narovnani-vztahu-s-nemeckem.html

 

Davoské fórum: Prezident Xi varuje svět

 

před hrůzami nové studené války

 

 29. ledna 2021 Redakce AC24     Čína se pokouší vzájemně výhodně spolupracovat se všemi kouty světa v jeho rozmanitosti, jaká se vyvinula. Dohodnout se na tom, na čem se shodnou a co oběma stranám prospěje a těmi odlišnostmi vztahy nekomplikovat. Nevnucovat nikomu svou „jedinou víru pravou“ v podobě nějaké posvátné ideologie.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/davoske-forum-prezident-xi-varuje-svet-pred-hruzami-nove-studene-valky

 

Čína poškodí Ukrajinu za družbu s USA

 

 2.2. 2021 , Artur Prijmak, Michail Moškin     Zelenskij svým výnosem zavedl protičínské sankce Ukrajiny. "Pokud Kyjev nebude korektně spolupracovat s Pekingem, Číňané dovedou Ukrajinu do dluhové pasti," předpovídá Alexej Maslov, ředitel Institutu pro Dálný východ Ruské akademie věd, odborník na Čínu.

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/2/2/1082991.html

      Pozn. spr. webu:   Nejde naše neokolonie (ČR) také ukrajinskou sebevražednou cestou ?

 

Je známa cena tanku T – 14 Armata

 

Moskva 22. septembra 2015 (HSP/Foto:HSP)     Mnoho technických riešení je v tomto tanku použitých celosvetovo prvýkrát, najmä to, že vo veži nie je posádka a funguje automaticky, čo sa zatiaž nepodarilo skonštruova nikomu na západe. Západný svet, ktorý sa za posledné roky znova stavia do opozície voči Rusku momentálne neplánuje zavies do výzbroje nové moderné prostriedky a tak budú Rusi v týchto oblastiach znova nejaký čas dominova.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/je-znama-cena-tanku-t-14-armata/682162

 

Česká energetika v kleštích ideologií a politikaření

 

 Datum: 30.01.2021 Autor: Vladimír Wagner    Většina českých politiků bez rozdílu stranické příslušnosti, se rozhodla jít cestou neřešení energetiky a zneužití této problematiky k politickému boji. Na základě toho požadují, aby se do tendru nepřipustili dodavatele z Číny a Ruska. V energetice tak (asi nakonec) skončíme u nutnosti rychlého postavení paroplynových bloků a zisk z toho budou mít jen spekulativní investoři.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11576-ceska-energetika-v-klestich-ideologii-a-politikareni.html

 

Současná šílená izolace, lidé zavření v bytech

– to vše má vliv na imunitu

 31.1. 2021     Rozhovor M. Kociánové, moderátorky webu kupredudominulosti.cz s s epidemiologem a vakcinologem, profesorem Jiřím Beranem:  Pokud by se vysvětlovaly principy šíření covidu-19 a to, čeho chceme dosáhnout, tedy ochránit tu část populace, která je ohrožena, tak by nebylo potřeba tomuto onemocnění věnovat takovou pozornost a dělat velké uzávěry celé společnosti.

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-1d-soucasna-silena-izolace-lide-zavreni-v-bytech-to-vse-ma-vliv-na-imunitu/

 

Božena Němcová bez pomluv a senzací,

přesto úchvatná, milující, trpící

28. 1. 2021 , Marie Neudorflová    Většina recenzí a kritiků se shodla na zcela negativním hodnocení kvalit tohoto seriálu. Na tom, že tvůrci seriálu se nesnažili pochopit a vyjádřit, proč je Němcová naší největší spisovatelkou.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/bozena-nemcova-bez-pomluv-senzaci.html

      Pozn. spr. webu:     V současné epoše pádu západního kapitalismu předčí všestranný úpadek obdobu úpadku starověkého Říma. Jemu samozřejmě odpovídá i úpadek kulturních hodnot.

 

Legendární ruský traktor Kirovec K-700

a jeho následníci.

První zástupce modelové řady K-700 byl představen v červenci roku 1962. K-700A i K-701 byly vyráběny až do roku 2002 a brány mateřského podniku jich od zahájení produkce v sedmdesátých letech dvacátého století údajně opustilo kolem 350.000. Značku Kirovec v současnosti vedle traktorů nesou i odvozené kolové nakladače a buldozery.

      Odkaz:  https://www.auto.cz/legendarni-rusky-traktor-kirovec-k-700-a-jeho-naslednici-kde-se-vzalo-jeho-jmeno-131944

 

Zemský škůdce Pavel Rychetský

 

 30.1. 2021 , Jaromír Bradávka     Jako předseda Ústavního soudu by měl stát stranou a pouze POSUZOVAT dodržování práva a jeho soulad s Ústavou, nikoliv právo vykládat podle svých, značně liberálně pokřívených názorů. Jak tedy může vláda (případně parlament) zabránit zvůli Ústavního soudu? Co tedy s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským? Prohlásit ho zemským škůdcem a  PODLE PRÁVA s ním naložit…

      Odkaz:  https://cz24.news/jaromir-bradavka-zemsky-skudce-pavel-rychetsky/

      Celý text:      Zemsky-skudce.doc

      Pozn. spr. webu:     Světového superloupežníka a supervraha - USA - kopírujeme velmi usilovně, v tomto případě v soudnictví.

      USA-nas-vzor.doc     USA-potrebuji-valku.doc     200-let.pdf

 

Zatímco v Evropě je karanténa zpřísněna,

 

do Moskvy se vrací noční život

 

 30.1.2021     Ačkoli se karanténní opatření v evropských zemích nadále zpřísňují, moskevské úřady povolily restauracím obnovit noční provoz. Podle názoru odborníků možnost pracovat po 23. hodině pomůže restauračnímu průmyslu.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021013013122127-euronews-zatimco-v-evrope-je-karantena-zprisnena-do-moskvy-se-vraci-nocni-zivot/

 

Stát zruší polní nemocnici v Letňanech, kterou

 

nikdy nepoužil. Jen pronájem ploch stál 51 milionů

 

 30.1. 2021     Podle náměstka ministra Vladimíra Černého jeví se mnohem účelnější posílit kapacity normálních nemocnic než aktivovat zařízení v Letňanech. Výstaviště Letňany patří podnikateli Pavlu Sehnalovi. Stát provozovateli letňanského výstaviště dosud za pronájem zaplatil 50,9 milionu korun bez DPH.

      Odkaz:  https://www.lidovky.cz/domov/zive-ministr-blatny-hodnoti-vyvoj-epidemie-covidu-19-pokles-se-v-tomto-tydnu-zastavil.A210129_115010_ln_domov_rkj

 

Jak předseda Všeslovanského výboru

 

 spoluvyšetřoval Katyň v Norimberku 1946

 

 29. 1. 2021 , PhDr. Jiří Jaroš Nickelli     Když se celková politická situace na konci roku 1943 pro Německo zhoršila, německé úřady učinily řadu opatření, aby uvalily vinu ze svých vlastních ukrutností na sovětské organisace, vyprovokovaly tak obyvatelstvo a probudily spory mezi Rusy a Poláky.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/jak-predseda-vseslovanskeho-vyboru.html

 

Putin v Davosu: Je tady hrozba zahájení

 

boje „všichni proti všem“

 

 28. ledna 2021 - 10:10   Vladimir Putin     Putin uvedl, že Rusko a Evropa mají společné základní věci, včetně kultury. Vyjádřil názor, že Rusko a západní Evropa by měly být spolu, a současná situace v jejich vztazích není normální. Ruská strana bude usilovat o takový vývoj událostí, uzavřel prezident.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-v-davosu-je-tady-hrozba-zahajeni-boje-vsichni-proti-vsem/

 

Co je to brainwashing?

(Výňatek)

 27.1. 2021   Napsal tlamiczka     Metody úspěšného vymývání mozku se mohou lišit v detailech, ale základ zůstává vždy stejný:  - Neustálé opakování je nejdůležitější část brainwashingu;  - Omezování přístupu k jiným informacím;  - Omezení sociálních kontaktů;  Použití metody cukru a biče.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/9063-2/

 

Kedmi vysvětlil, proč byly Spojené státy nuceny

 

se „ohnout“ a přijmout dohodu START …

 

 28. 1. 2021 Janinna      Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby Nativ Jakov Kedmi uvedl, že hlavním důvodem prodloužení dohody „START III“ byla strategická vojenská převaha Ruska nad Spojenými státy.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/kedmi-vysvetlil-proc-byly-spojene-staty-nuceny-se-ohnout-a-prijmout-dohodu-start-za-podminek-ruske-federace/

 

Maršál Koněv před 76 lety osvobodil Osvětim.

 

Ale kdo si to dnes pamatuje? Názor

 

 27.1. 2021 , Jana Petrova     27. ledna 1945 vojska maršála Ivana Stěpanoviče Koněva osvobodila Osvětim, největší německou továrnu na smrt. Byl nositelem nejvyšších vyznamenání co svět zná, smekali před ním nejvyšší hlavy všech států.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021012713109844-marsal-konev-pred-76-lety-osvobodil-osvetim-ale-kdo-si-to-dnes-pamatuje-nazor/

 

Rusko a USA se dohodly na prodloužení

 

smlouvy START za podmínek Moskvy

 

 27.1.2021     Podle této smlouvy musí každá strana nepřekročit celkový počet zbraní 700 mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech a také 1 550 bojových hlavic a 800 odpalovacích ramp na pozicích a mimo ně.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012713109809-rusko-a-usa-se-dohodly-na-prodlouzeni-smlouvy-start-za-podminek-moskvy/

 

Jak stoupla popularita ruských traktorů a kombajnů

 21.1. 2021, Michail Kuvyrko     Prodeje zemědělských strojů v zemi a jejich vývozní prodeje prudce vzrostly. Produkce zemědělských traktorů vzrostla o 27%. Vývozní dodávky v posledních letech pokrývaly více než 50 zemí, za 11 měsíců loňského roku se zvýšily na 13,8 miliardy rublů.

      Odkaz:  https://vz.ru/economy/2021/1/21/1081189.html

      Celý překlad:      Populjarnost-traktorov-RF.doc

 

6. důvodů proč se nenechám očkovat proti Covid-19

 26. leden 2021 , MUDr. Alice Tomková, dermatolog     1. Očkování neznamená, že neonemocním.   2. Nezná se doba, po kterou nás očkování může chránit.   3. Princip vakcíny Pfizer na podkladě m-RNA je nevyzkoušený   4. Virus SARS-CoV-2 není ebola, jeho úmrtnost ani smrtnost není veliká   5. Existuje lék Isoprinosine   6. Nelze se nechávat očkovat do konce života       Otevřme Česko, chraňme rizikové, žijme, nepřežívejme!

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/proti-covid.html

 

Co lidi opravdu čeká a nemine…

( RETRO z 26. 1. 2014 )

 25.1. 2021 ,  František Nevařil  - Bude se prohlubovat úpadek společenskovědních oborů. Urychlují se inflační procesy. „Celosvětově“ centrálně řízeným procesem je boj o posílení koncentrace majetků a udržení a posílení světovlády. Říká se tomu hledání Nového světového řádu. Jde o příslušníky 7 až 12 plutokratických klanů. Můžeme očekávat postupnou fašizaci společenského systému.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-co-lidi-opravdu-ceka-a-nemine/

 

Kuba bude vyrábět vlastní vakcínu

 

22.1.2021     Kubánci se chtějí chránit před covidem vakcínou vlastní produkce. V loňském roce to byla Kuba, která jako jedna z prvních vyslala do Itálie zdravotní personál, který Italům poskytl pomoc ve chvílích masově se šířící nákazy a úmrtí na Covid-19. Na Kubě se koronavirus rozšířil minimálně, zjištěno bylo 19 122 nakažených, 180 lidí zemřelo.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kuba-bude-vyrabet-vlastni-vakcinu

      Pozn. spr. webu:    Není zřejmé, že v tomto ohledu zaostává za "zaostalou" Kubou nᚠ"Eurohitlerovský protentokrát", když se máme nechat napíchat dováženou drahou a pochybnou vakcínou Pfizer?

 

Vyhýbejte se sociálním sítím (neofašistické)

„velké trojky“: Twitter, Instagram a Facebook ...

 24. 1. 2021 Janinna     Syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa vysvětlil, že vytvořil kanál v Telegramu, protože se IT giganti „vymkly kontrole“  9. ledna Twitter trvale uzavřel přístup k Trumpovu účtu z důvodu „rizika podněcování k násilí“. Poté šéf Facebooku Mark Zuckerberg oznámil prodloužení zmrazení účtů Trumpa na Facebooku a Instagramu. Účty amerického prezidenta také zmrazily služby Twitch a Snapchat.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/vyhybejte-se-socialnim-sitim-velke-trojky-twitter-instagram-a-facebook-nalehal-trumpuv-syn-na-kanalu-telegram/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.“

 

Znepokojivá fakta o elektromobilech

 

 25.1. 2021 od Redakce CZ24 News , zdroj: https://voxpopuliblog.cz/     Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT tvrdí, že že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují.

      Odkaz:  https://cz24.news/znepokojiva-fakta-o-elektromobilech/

 

Jak vlasovci „pomáhali“ pražským povstalcům

 Výběr výňatků z textu pplk. v.v. Emila Kulfánka: „Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům“.     Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6   První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.

      Celý výběr:      Vlasovci-podrizeni-SS.doc

 

Společná budoucnost Eurasie přichází

 

po Nové hedvábné stezce

 

 22.1. 2021     Mezi Čínou, Ruskem a Německem probíhá už technologická i jiná spolupráce s výhledem na vybudování nových dopravních technologií, aby vznikl tzv. Nový eurasijský kontinentální most. Pro Evropu se těžko nabízí nějaká větší či alespoň srovnatelná příležitost pro perspektivu rozvoje a prosperity.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-spolecna-budoucnost-eurasie-prichazi-po-nove-hedvabne-stezce

 

Bude Bidenova zahraniční politika moc jiná?

 

 21.1.2021 VSa     Klíčové prvky zahraniční politiky Obamy a Donalda Trumpa byly tedy stejné. Jiný byl jazyk a gesta i obecná atmosféra, ale realita byla stejná. Joe Biden nastupuje do funkce prezidenta s malou možností výběru, stejně jako Trump.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33830

 

Majstrovské dielo s menitežnou geometriou

 

krídel alebo tri tajomstvá bombardéra Tu-160

 

 Rusko, 25. december 2020 , František Kysucký , (AM) – Tu-160 bol od počiatku navrhnutý ako viacrežimové lietadlo, schopné lieta vo vežkých i malých výškach, v nadzvukových i podzvukových rýchlostiach, s rovnakou efektivitou tak pri zhadzovaní bômb ako aj pri vypúšaní riadených rakiet. Piloti ho milujú pre jeho silu, žahkú ovládatežnos a pohodlie.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/25/majstrovske-dielo-s-menitelnou-geometriou-kridel-alebo-tri-tajomstva-bombardera-tu-160/

 

Lékaři nade mnou vyřkli několik ortelů smrti.

 

Ale já jsem už šest a půl roku ilegálně naživu.

 

 4.12. 2020     Rozhovor moderátorky média „Rádio svobodné universum“ Martiny Kociánové s Jarmilou Klímovou, psychiatričkou a psychosomatičkou: „Strach je nejosvědčenější mocenský nástroj, který byl vždycky používán vládní vrstvou, aby si zajistila poslušnost svých oveček. To, proti čemu brojím, je, abychom se nestali ovcemi v žádné oblasti našeho života, a už je to koronavirus, nebo rakovina. To je jedno.

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/klimova-jarmila-2d-lekari-nade-mnou-vyrkli-nekolik-ortelu-smrti-ale-ja-jsem-uz-sest-a-pul-roku-ilegalne-nazivu/

 

Solitonový laser z Ruska urychlí rozvoj fotonové techniky

 

 8.12. 2020     Unikátní solitonový laser vyvinuli a úspěšně vyzkoušeli vědci Uljanovské státní univerzity a Petrohradské polytechnické univerzity Petra Velikého. Podle jeho názoru rozvoj laserových technologií dnes rozhoduje o úspěchu v celé řadě vědeckých a aplikovaných oblastí.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020120812898858-solitonovy-laser-z-ruska-urychli-rozvoj-fotonove-techniky/

 

8. sjezd Korejské strany práce nebyl tryznou poražených

 

 16.1. 2020   Autor: LukᚠVrobel     Předseda strany Kim Čong Un v úvodním projevu ocenil dosažené úspěchy,. Prohlásil, že „naše republika jako odpovědná země s jadernými zbraněmi nepoužije jaderné zbraně, pokud se agresivní nepřátelské síly nepokusí použít své jaderné zbraně proti nám“. Podstatným rysem sjezdového jednání bylo také opakované vymezení se proti „zneužívání moci, byrokracii a korupci“ a „privilegiím a svévoli“.

      Odkaz:  https://levaperspektiva.cz/clanky/8-sjezd-korejske-strany-prace-nebyl-tryznou-porazenych/

 

Válka proti Rusku je naprosté šílenství

(Retro z archivu)

 23.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem.     Denně jsem zažíval anarchii, rozklad a chaos, který na začátku devadesátých let v armádě panoval. Během té doby se z armády 220 000 vojáků, která měla tisíce tanků a stovky letadel, stala armáda, která má přes dvacet tisíc vojáků, ale fakticky několik tisíc bojovníků, kteří jezdí na zahraniční mise. Naši občané musí být pravdivě informováni o tom, kde jsou skutečné bezpečnostní hrozby. Z Ruska a Číny to není.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/51465843

 

ZAPOMENUTÝ SKANDÁL: V r. 2009 dodala korporace

Baxter do ČR vakcíny infikované smrtelným virem

 10. leden 2021     Kromě toho, že společnost Pfizer, která má do ČR dodat vakcíny proti onemocnění covid-19, byla opakovaně ve světě usvědčena z úmyslných pokusů na lidech, tak v roce 2014 koupila firmu Baxter, která v roce 2009 málem vyvolala celosvětovou katastrofu. Společnost BioNTech založili vědci z koncernu Bayer, která se „proslavila“ jako zaměstnavatel „doktorů smrti“ v koncentračních a vyhlazovacích táborech, včetně Josefa Mengeleho. Je nástupcem nechvalně proslulé IG Farben, která za druhé světové války vyráběla cyklon B a sprovodila ze světa milióny a milióny lidí.     Ještě se necháte očkovat?

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2157-zapomenuty-skandal-v-roce-2009-dodala-korporace-baxter-do-ceske-republiky-vakciny-infikovane-smrtelnym-virem

 

Nesmíme se vzdávat a nesmíme mlčet

 

 18.1. 2021     Rozhovor Haló novin s Martou Semelovou, předsedkyní KV KSČM Praha     V prosinci 2015 jsme obdrželi dopis z Kanceláře prezidenta republiky, kde se uvádí : ťVzhledem k tomu, že pomník I. S. Koněva je zařazen v Evidenci válečných hrobů Ministerstva obrany ČR dle zákona č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech, jako pietní místo – objekt, podléhá jeho případné zrušení (odstranění) či jiná změna (kromě úpravy a údržby) písemnému souhlasu ředitele odboru mimoresortní spolupráce ministerstva obrany.Ť

      Celý text:      Nesmime-vzdavat.doc

 

USA a krize: jak a proč oligarchové bojují s trumpismem

 

 18. 1. 2021 , Rostislav Iščenko     Když mluvíme o vnitropolitické krizi v USA jde o její přímou závislost na globální systémové krizi - krizi světového politicko-ekonomického systému, vytvořenou USA, která měla zabezpečovat trvalou dominanci USA, a udržela se sotva dvacet let. Vnitropolitický boj v USA je pro nás vědeckou experimentální základnou pro boj za vlastní státnost s nadnárodní globalistickou oligarchií.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/usa-krize-jak-proc-oligarchove-bojuji-s.html

 

Tvrdé boje na hraniciach Turecka – Rusi posilňujú svoju prítomnos.

 

 16. január 2021 , Karol Jerguš (AM) , Sýria  – Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa. Od začiatku januára sprevádzala ruská vojenská polícia podža rôznych odhadov viac ako 1 500 vozidiel a viac ako 3 500 civilistov z regiónu, ktorý sa koncom roku 2020 z dôvodu ostrežovania dostal na hranicu humanitárnej katastrofy. Vežké posilnenie ruskej vojenskej polície v oblasti od Tel Tamry po Ain Isa pomôže udrža stabilitu v regióne.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/16/tvrde-boje-na-hraniciach-turecka-rusi-posilnuju-svoju-pritomnost-video/

 

500 milionů otroků dluhu:  Evropská unie je

 

neofeudální kleptokracií   ( RETRO z archivu )

 

  1.8. 2011 , Charles Hugh Smith  (vyšlo na infowars.com/  , překlad R. Václav)   Evropské banky jsou novodobými feudálními sídly a feudálními pány. Všichni Evropané jim nyní musí sloužit tím či oním způsobem jako otroci dluhu. Termín kleptokracie, pokud je aplikován na vlády se používá tehdy, pokud vláda provádí kontrolovaný podvod, který těží z vládní korupce, aby rozšířila osobní majetek a politickou moc vládních činitelů a vládnoucí třídy prostřednictvím kolektivní zpronevěry státních fondů na úkor širší veřejnosti.

      Odkaz:  https://archives.infowars.com/500-million-debt-serfs-the-european-union-is-a-neo-feudal-kleptocracy/

      Celý překlad:      500_milionu.doc

 

Urobí korona pandémia z Číny jedinú svetovú

 

supervežmoc? Fakty o tom svedčia.

 

 16. leden 2021 , Roman Bednár     Čína má už dávnejšie lepších vedcov a inžinierov ako USA a korona len zvýraznila, že je schopnejšia a úspešnejšia ako USA. Tvrdí, že USA nemajú nijaké vízie pre multipolárny svet. USA budú voči Číne čoraz viac zaostáva. Jeden z nich – a síce mimoriadne závažný – je ten, že Čína je meritokraciou, to znamená, že každý, kto je schopný a to aj neustále dokazuje, má možnos dosahova čoraz viac. Naproti tomu USA sa podža profesora vyznačujú plutokraciou a tá je z pohžadu potrieb našej epochy dekadentná a stredoveko spiatočnícka.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/urobi-korona-pandemia-z-ciny-jedinu-svetovu-supervelmoc-fakty-o-tom-svedcia.html

 

Čínští odborníci po úmrtích v Norsku vyzvali k pozastavení

 

používání vakcíny od Pfizeru. Je nebezpečná, tvrdí

 

 16. leden 2021 , sputnik      Čínský virolog z Wuchanské univerzity Yang Zhanqiu je předsvědčen, že vakcinace přípravkem firmy Pfizer musí být pozastavena . Podle něj byly nové mRNA vakcíny proti koronaviru vyvinuty ve spěchu a ještě nikdy nebyly použity v rozsáhlém měřítku proti infekčním onemocněním, a jejich bezpečnost tak vyvolává značné pochybnosti. Konkrétně mohou tyto očkovací látky představovat nebezpečí pro starší lidi, což názorně ukázaly případy z Norska.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/cinsti-odbornici-po-umrtich-v-norsku-vyzvali-k-pozastaveni-pouzivani-vakciny-od-pfizeru-je-nebezpecna-tvrdi.html

 

Rusko odstupuje od zmluvy o otvorenom nebi

 

15. januára 2021 , HSP/Sputnik , Moskva     Rozhodnutie USA odstúpi od dohody „pod vymyslenou zámienkou“ narušilo rovnováhu záujmov účastníkov a podkopalo úlohu Zmluvy o otvorenom nebi. Na Ministerstve zahraničia RF vyhlásili, že Moskva bude rokova s USA, aj o Zmluve o otvorenom nebi, len na vzájomnom základe a že akékožvek ultimátum zo strany Washingtonu nie sú prijatežné.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/rusko-odstupuje-od-zmluvy-o-otvorenom-nebi/2407560

 

Demokracie? Ano či ne a nebo čí demokracie?

 

 16. ledna 2021 , Bruno Hubacher, agoravox     Carl von Clausewitz řekl, že demokracie je pokračováním nevolnictví jinými prostředky, píše Bruno Hubacher na francouzském webu AgoraVox. Kapitál brání v demokratickém procesu ve Spojených státech a v Evropě v této věci jakékoli věcné debatě nebo přehodnocení současného stavu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/demokracie-ano-ci-ne-a-nebo-ci-demokracie/

      Celý text:      Demokracie.doc

      Pozn. spr. webu:   Je směšné mluvit o demokratických USA, ve kterých 89 let po jejich vzniku (Vyhlášení nezávislosti USA dne 4.7. 1776.) existovalo otroctví (Dne 18. 12. 1865 se stal součástí Ústavy Spojených států třináctý dodatek, jímž bylo na území USA definitivně zrušeno otroctví.) Podobně jako je to směšné u otrokářských antických  států.

 

Prohlášení Společnosti česko-korejského přátelství

 

Pektusan k 8. sjezdu Korejské strany práce

 

 13.1. 2021     Společnost česko-korejského přátelství Pektusan a Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche blahopřály korejským soudruhům k úspěšnému 8. sjezdu slavné Korejské strany práce.  Bidenovi ve skutečnosti zbývá jen jedna věc - přijít s nějakým způsobem soužití s KLDR, jak to USA ve své době uskutečnily ve vztazích s Čínou.

      Odkaz:  http://www.kldr.info/2021/01/14/prohlaseni-spolecnosti-cesko-korejskeho-pratelstvi-pektusan-k-8-sjezdu-korejske-strany-prace/

 

Sociální sítě a směšnost jejich obhajoby

 

 15. ledna 2021 , Rudolf Mládek , (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)      Když Facebook, resp. jeho vedení, oznámilo, že bude špiclovat účastníky  další sítě Whats App, začal už úplný úprk z této komunikační sítě. Uživatelům se dá doporučit jediné: Hledejte nové sítě, pokud máte tu potřebu se na nich zviditelňovat. Nedělejme nikomu pokusné králíky a hlupáčky, na kterých se lehce vydělává. Dokud je volba, zvolme. Zítra žádná volba být nemusí.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/socialni-site-a-smesnost-jejich-obhajoby/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.“

 

Hlavní hrozby roku 2021 posílí pozici Ruska

 

 13. ledna 2021, Text: Andrej Samochin, Michail Moškin     Hlavním polem soupeření mezi světovými mocnostmi nebude vojensko-průmyslový komplex ani kosmos, ale farmacie. Na pozadí bipolární konfrontace mezi USA a Čínou se Moskva může stát vůdcem nového hnutí nezúčastněných zemí - zemí a bloků států, které nejsou připraveny následovat ani Washington ani Peking.

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/1/13/1079689.html

      Celý překlad:      Glavnyje-ugrozy.doc

 

Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR ...

14.1. 2021 , od Redakce CZ24 News     Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR s ukořistěnými dokumenty,které Rudá armáda získala ve Varšavě a v Berlíně! Šokující důkazy potvrzují, že za Mnichovskou zradou ze dne 29. září 1938 stojí kromě Německa, Velké Británie, Francie a Itálie i tehdejší Polsko!

      Odkaz:  https://cz24.news/vladimir-putin-odtajnil-75-let-stare-a-utajovane-archivy-sssr-s-ukoristenymi-dokumenty-ktere-ruda-armada-ziskala-ve-varsave-a-v-berline/

 

Čína spustila první kvantovou komunikační sí

 

 7.01.2021 , Stanislav Mihulka      Čína si stále drží přední pozici ve vývoji kvantové komunikace. Nedávno jako první na světě zprovoznili prakticky využívanou kvantovou komunikační sí. Kvantová komunikace je dnes považována za nehacknutelnou (nedešifrovatelnou) a tudíž bezpečnou komunikaci. Čína v roce 2016 vypustila první kvantový satelit QUESS, známý též jako Mocius, díky němuž se jim podařil přenos QKD mez dvěma pozemními stanicemi, vzdálenými 2600 kilometrů.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11542-cina-spustila-prvni-kvantovou-komunikacni-sit.html

 

Obviňování Trumpa 2.0.

 12. ledna 2021, Stephen Lendman       Falešná obvinění v prosinci 2019:  1. Zneužití pravomoci, nepravdivé tvrzení, že usiluje o cizí vměšování Ukrajiny do prezidentských voleb v USA do roku 2020.  2. Obstrukce proti Kongresu. Stejně tak obžaloba 2.0:  Navzdory realitě falešně tvrdí, že Trump „se dopustil těžkých zločinů a přestupků podněcováním násilí proti vládě Spojených států.

      Odkaz:  https://www.globalresearch.ca/impeaching-trump-2-0/5734211

      Celý překlad:      Impeaching.doc

 

Porovnání americké a ruské vakcíny na Covid-19,

 

mechanismy účinků vakcín...

 

 Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek     Cena vakcíny Pfizer je 40 $ za dvě dávky, ruské - 20 $ za dvě dávky. Skladovací teplota ... Pfizer - (mínus) 70° C, ruská 0 až +8° C (běžná chladnička). Ruská vakcína obsahuje jako nosič lidský adenovirus, z jehož DNA jsou odstraněny chorobné geny, americká vakcína obsahuje přímo mRNA, která se dostává přímo do ribozomů lidské buňky, kde slouží jako matrice pro výrobu S proteinu koronavirusu.

      Odkaz:  https://www.uspesna-lecba.cz/ockovani-vakcinami-hpv/porovnani-americke-a-ruske-vakciny-na-covid-19/

      Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost :

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Protektorátní zbraně od Atlantického valu po Moskvu

 

 4.1. 2021     Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem     Nᚠzbrojní a nejen zbrojní průmysl, napojený na Německo v letech 1939-1945, vyráběl skutečně široký vojenský arzenál. Stal se prakticky spoluviníkem Německa.

 Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 4.1. 2021, str. 3

      Celý text:      Protektoratni-zbrane.doc

 

Rozhovor s Michailem Chazinem

 

 8. 1. 2021- Pepa      Když se podíváte, kam šly emise peněz v USA v posledním roce, tak je to především reálný sektor. Na Západě se starý systém zachránit nepodaří, i v případě, že Trumpovi se nepodaří dokázat falzifikace a podvody, ke kterým ve volbách došlo, tato společenská tendence bude pokračovat a nakonec zvítězí. A stejně tak zvítězí i u nás v Rusku. A je nutné si uvědomit, že starý ekonomický model už skončí svoji existenci.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/komentar/rozhovor-s-michailem-chazinem/

 

P.C.Roberts: Barevná revoluce Ameriky

 

 8.1. 2021 Vox Populi , Vybral a přeložil Lubomír Man     Jekatěrina Blinová - Nakonec tedy americký establishment vrhl barevnou revoluci i na americký lid. Teď je na řadě jen agenda establishmentu. A to:  Přetransformovat Spojené státy na oligarchii s jejími pevně zabudovanými vlastními zájmy.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/p-c-roberts-barevna-revoluce-ameriky/

 

Ako Sovieti obnovovali vojnou zničené hospodárstvo?

 

 29. december 2020 , Rusko , Vladimír Mikunda (AM)      Vďaka krutej vojne mal ZSSR krajinu do Volgy v ruinách. Zničené bolo všetko. Stalin a strana však napriek tomu prijali rozhodnutie o obnove štátu za štyri roky. Už dva roky po vojne, v zime v roku 1947, bol zrušený prídelový systém potravín na lístky. Po Stalinovej smrti oportunisti rehabilitovali nepriatežov žudu, zničili ním vytvorený potravinový systém a ZSSR sa postupne dostával do potravinovej závislosti od Yankeov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/29/ako-sovieti-obnovovali-vojnou-znicene-hospodarstvo/

 

Viete že automobilový magnát Henry Ford bol

aktívnym členom nacistickej strany v USA?

 4.január 2021 (AM) , Zozbieral Vladimír Mikunda      Až do roku 1940 bola nacistická strana v USA rešpektovaná a tak mala množstvo prívržencov. Jedným z najhorlivejších a najaktívnejších bol Henry Ford, ktorý dokonca poskytol Adolfovi Hitlerovi a jeho strane finančný príspevok vo výške niekožkých miliónov dolárov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/04/viete-ze-automobilovy-magnat-henry-ford-bol-aktivnym-clenom-nacistickej-strany-v-usa-a-dalsie-nezname-fakty-z-druhej-svetovej-vojny/

 

Veterán „Alfy“ vysvětlil, proč bylo

možné proniknout na Kapitol

 7. ledna 2021, Text: Abdulla Šakirova     Proniknutí na Kapitol bylo možné díky politickému rozkolu stráží, kteří své politické názory postavili nad profesionální zájmy, uvedl čestný prezident Mezinárodní asociace veteránů protiteroristické jednotky Alfa - Sergej Gončarov.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2021/1/7/1079033.html

      Celý překlad:      Veteran-Alfy.doc

 

Velké fiasko plošné vakcinace ve Francii

 

 8.1.2021 , Vladimir Prochvatilov     27. prosince odstartovala ve Francii kampaň za hromadnou vakcinaci a zde také začala na plné čáře propadat. V listopadu se počet zájemců snížil na 53 % a na konci prosince projevilo odhodlání dát se očkovat jen 40 % dotázaných.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8564-velke-fiasko-plosne-vakcinace-ve-francii.htm

 

Oběti studené války

 V oné době nešlo o demokracii a svobodu, ale o majetek, který byl ztracen, o moc, kterou jim sebral nový systém. Za zahraniční pomoci mnozí z těch na zmíněných fotografiích přicházeli vyškoleni škodit, zabíjet a vraždit. A uvnitř země nalézali spojence, kteří se chovali stejně. Zveřejňujeme zdaleka neúplný seznam obětí, které rukama vrahů zahynuly na opačné straně, při ochraně většiny občanů lidově demokratické republiky...Tento seznam není zdaleka úplný.      Haló noviny, 10.12. 2007, str. 4

      Celý text:      Obeti-studene-valky.doc

 

Planetární diktatura nastupuje přes finance

 6. 1. 2021, Valentin Katasonov      Nyní, na samém konci roku 2020, kdy boj proti COVID-19 přerostl v operaci přeformátování světa, mohu říci: Investiční fond BlackRock převzal vedení tohoto přeformátování a zahájil „Velký reset“. Konec začátku Nového světového řádu - planetární diktatury - je tu. Jaká pozoruhodná "náhoda", že zrovna s Covidem...

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5552-planetarni-diktatura-nastupuje-pres-finance-blackrock-ovladne-svet-nahradi-dolar-nova-mena-zakladni-prijem-bez-prace-penize-uz-jen-digitalni-konec-narodnich-statu-mysli-to-vazne-covid-jako-spoustec.htm

 

Jedinečný liek: Skvorcová oznámila vyvinutie

 

„protijedu“ na koronavírus

 

 3. január 2021 , Milan Novický , (AM) Rusko     V Rusku boli vyvinuté a patentované dva najnovšie lieky na koronavírusovú infekciu, uviedla šéfka Federálnej lekárskej a biologickej agentúry Veronika Skvorcová

     Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/03/jedinecny-liek-skvorcova-oznamila-vyvinutie-protijedu-na-koronavirus/

 

Potvrdenie Bidenovho víazstva v Kongrese sa oneskorilo

po tom, čo podporovatelia Trumpa protestovali ...

 7. januára 2021 , Washington     Trump vo svojom vystúpení vo Washingtone pred zasadaním Kongresu zopakoval tvrdenie, že prezidentské vožby „boli ukradnuté“, a uviedol, že na to „nikdy nepristúpi“.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/potvrdenie-bidenovho-vitazstva-v-kongrese-sa-oneskorilo-po-tom-co-podporovatelia-trumpa-protestovali-proti-vysledkom-volieb-v-pensylvanii-niektori-demokrati-uz-hovoria-o-putinovom-vitazstve/2398504

 

Srbský prezident Vučič pomohl Rusku

 

vyhnout  se plynovému vydírání Ukrajiny

 

 6. 1. 2021 , Aleksej Toporov , politnavigator     Srbsko, které plánovalo odevzdat svůj úsek plynovodu Turecký proud ne dřív než v březnu-dubnu, na požádání Ruska dokončilo všechny potřebné práce už v prosinci.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/srbsky-prezident-vucic-pomohl-rusku.html#more

 

Jak budou vypadat války budoucnosti

 

 6. Leden 2021, Aleksander Timochin     Schopnost Ruska okamžitě zneškodnit USA je zásadně novou etapou ve vývoji. Detekce blížících se hyperzvukových střel nyní neumožní nic jiného, kromě možnosti, uvidět svou smrt online.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2021/1/6/1074992.html

      Celý překlad:      Vojny-buduscego.doc

 

Štefec: Světlo na konci tunelu? To je rychlík v protisměru!

 

 2. ledna 2021 , Jaroslav Štefec  Aktuální stav českého zdravotnictví plně odpovídá obecnému trendu vývoje stylu řízení českého státu, který jsem sám pro sebe nazval "profesionálním amatérismem". Pokud má někdo dojem, že přece jen vidí to pověstné světlo na konci tunelu, tak mu můžu garantovat, že se jedná o rychlík v protisměru.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/stefec-svetlo-na-konci-tunelu-to-je-rychlik-v-protismeru/

 

Ruská a čínská civilní letadla ohrožují americký a evropský duopol

 

  4.1. 2020 , Redakce AC24     Čína roku 2008 založila Komerční korporaci letectví Číny – Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) a ta vyvíjí řadu komerčních letadel pro domácí použití a zkouší je prodávat i za hranicemi. Rusko s dlouhou tradicí vývoje a výroby letadel veškerého určení, nespí, a tak ruská Sjednocená letecká korporace - United Aircraft Corporation (UAC) na tomto poli také pracuje.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-ruska-a-cinska-civilni-letadla-ohrozuji-americky-a-evropsky-duopol?redirect=%2F

 

Washington povolává kvůli obavám z nepokojů národní gardu

 

 4. ledna 2021 , Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Starostka americké metropole Washingtonu Muriel Bowserová povolala do města 340 příslušníků národní gardy. Dramatický vývoj lze předpokládat také v samotném Kongresu, kde se skupina 11 senátorů v čele s Tedem Cruzem chystá odmítnout potvrzení Bidenova vítězství a požádat o desetidenní audit výsledků v některých státech.

      Odkaz:  https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/washington-povolava-kvuli-obavam-z-nepokoju-narodni-gardu.03867340/

 

Bremach Taos je ruský UAZ Patriot pro Ameriku

 

 4.1. 2021 , Jan Majurník     Ruský UAZ Patriot v kabátku Bremach Taos se pokusí dobýt americký trh. Zahrnuje například multimediální systém s navigací, litá kola, klimatizaci, dálkové startování, parkovací kameru, senzory nebo elektronickou stabilizaci. Standardem bude benzinový motor o objemu 2,7 litru s výkonem 150 koní a šestirychlostní automat. Základní cena Taosu činí bez dalších poplatků nebo daní 26 405 dolarů.

      Odkaz:  https://www.garaz.cz/clanek/bremach-taos-je-rusky-uaz-patriot-pro-ameriku-21005393

 

Švýcaři covidvakcíny (mRNA) zakázali

 

 31.12.2020 Autor: mlok     Švýcaři si pospíšili a covid vakcíny zakázali. Licencovaná mRNA vakcína tu ještě nebyla, nedostatečné otestování a přímo zasahují přímo do genetického materiálu pacienta a mění ho. Dalším důvodem obav je (možnost) zneužití mRNA vakcín tak, aby cíleně poškozovaly některé funkce těla

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/2020/12/31/svycari-covidvakciny-zakazali/

 

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

 

 2.1.2021 ,  Thierry Meyssan     Donald Trump by pravděpodobně volby v roce 2020 vyhrál, kdyby USA byly demokratické, ale prohrál, protože USA je oligarchie a politici Trumpa nechtějí. Generál Michael Flynn, který byl ve funkci poradce pro národní bezpečnost velmi krátce, nyní vyzval k pozastavení Ústavy a zavedení stanného práva, aby se zabránilo občanské válce.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8557-obcanska-valka-v-usa-zacina-byt-nevyhnutelna.htm

 

Na Ukrajine sa konali každoročné fakžové pochody

 

fašistov – uctili si narodeniny Stepana Banderu.

 

 2. január 2021 , Karol Jerguš , (AM) , Ukrajina  – Pochodu na počes 112. narodenín Stepana Banderu sa zúčastnili tisícky Ukrajincov. Napriek kontroverziám okolo Banderu mu bývalý prezident Viktor Juščenko posmrtne titul Ukrajinského hrdinu.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/na-ukrajine-sa-konali-kazdorocne-faklove-pochody-fasistov-uctili-si-narodeniny-stepana-banderu-video/

 

Ruská zahraničná rozviedka o kontaktoch Západu s nacistami

 

 2. január 2020 (AM) , Vladimír Mikunda   Stalin, opierajúc sa o údaje sovietskej rozviedky, počas listovej komunikácie dal Rooseveltovi najavo, že sovietske vedenie má dôkazy o zákulisných hrách Západu s nacistami. Výsledkom bolo, že separátne rozhovory boli zastavené.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/ruska-zahranicna-rozviedka-o-kontaktoch-zapadu-s-nacistami/

 

Tichá Putinova revoluce

https://youtu.be/LTHmh6vD7a4

 28.12.2020 , kob-forum.eu , Irena     V roce 2018 Putin fakticky oznámil, že Rusko má zbraně, kterými se dokáže ubránit.   O rok později přišel  s tím, že je třeba provést některé důležité změny v ústavě, nyní nastupuje doba realizace změn spočívající mimo jiné i v důrazu na vnitřní politiku. My teď máme státní plán a státní investice! Nepotřebujeme už nikoho, kromě našich čínských soudruhů. Teď budou mít úředníci velký problém dále sabotovat plnění národních programů, jako tomu bylo často doposud!

      Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/news/ticha-putinova-revoluce/

 

Zakladatelka webu o bezpečnosti vakcín, zasvěcená

 

do farmaceutického průmyslu, byla nalezena mrtvá

 

 30.12.2020 ,  Emily Mangiaracinová     Brandy Vaughanovou, bývalou obchodní ředitelku farmaceutické společnosti Merck a zakladatelku webové stránky learntherisk.org , zaměřené na vzdělávání lidí o rizicích, spojených s vakcínami, nalezl její devítiletý syn 8. prosince mrtvou.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8555-zakladatelka-webu-o-bezpecnosti-vakcin-zasvecena-do-farmaceutickeho-prumyslu-byla-nalezena-mrtva.htm

      K textu také:   https://www.kanal22.cz/clanky/tajne-projekty-a-nwo/--ubomir-hudo---rockefellerove---americky-sen-ve-stinech-financni-tyranie--2.-cast-.html

                             https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

                             https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

                             https://www.casopis-sifra.cz/rockefellerova-nadace-celi-miliardove-zalobe-za-umyslne-infikovani-lidi-syfilidou/

                             https://ac24.cz/-/jak-rockefeller-zalozil-farmaceuticky-prumysl-a-vyhlasil-valku-prirodnim-lecivum-ano-tyka-se-to-i-vaseho-zivota

       Pozn. spr. webu:  Pokud se někdo začne starat o lékařský "byznis" Rockefellerů pak, lidově řečeno,  "jde o hubu".

 

Čínský zázrak

 

 31.12.2020 Oskar Krejčí     Čína nepřestává být globální továrnou, ale zároveň je nejdynamičtějším inovačním centrem. Pouze Čína překročila milion žádostí o patenty za rok. (Čína v r. 2018 podala 1.542.002 a USA jen 597.141 patentových žádostí.)      Žádná mediální kampaň nemůže nic změnit na faktu, že se ekonomické i vojensko-strategické těžiště přesouvá do oblasti Tichého a Indického oceánu.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=28235

      K textu také:      Cinske-vynalezy.pdf

 

Amerika a Evropa jako milenky, která omrzely,

 

okouzlení Západem dávno skončilo

 

 28. 12. 2020 , Rostislav Iščenko ,  zvezdaweekly     "Rusko je zklamané neschopností Evropy samostatně hájit své zájmy". Akcent ve vnitřní politice se přesunul na dezaktivování ideologické expanze Západu, a v zahraniční na budování alternativních obchodně-ekonomických styků, vyhrazení si perspektivních trhů a partnerů na Východě.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/amerika-evropa-jako-milenky-ktera.html

      Celý text:      Okouzleni-Zapadem.doc

 

Další provokace sudeáka Posselta

 

 25.12. 2020 , Miroslav Kavij , MLOK     Česká republika se stala pevnou kolonií Německa předurčujícího vývoj Evropské unie. Politická vůle po vystoupení našeho státu z tohoto uskupení je zatím v nedohlednu. Zbývá jen oprávněný požadavek na zaplacení válečných reparací.

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/

 

Deset nejlepších ruských technologických

 

pokroků v roce 2020

 

 25.12. 2020 , Alexej Anpilogov     1. Ruská vakcína proti novému koronaviru Sputnik V.   2. Dopravní letadlo MS-21 vybavené novým domácím motorem PD-14.   3. Plovoucí jaderná elektrárna Michail Lomonosov.   4. Ruská vesmírná observatoř Spektr-RG.   5. Nové ruské  letadlo Il-114-300  6. První supertanker ruské výroby třídy Aframax.   7. Těžká raketa Angara-A5  8. Jaderný reaktor nové generace  VVER-1200 pro zahraničí.   9. Získání neutrin   10. Nová technologie, která umožňuje získat čistý amoniak pro zemědělská hnojiva řádově levněji.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2020/12/25/1077264.html

 

Pochod ve formaci: Glazjev řekl,

 

kdo je za pandemií koronaviru a proč

 

 27. 12. 2020 Janinna      Pandemie koronaviru se vyvíjí podle scénáře „Lock Step“. Scénář „Lock Step“ byl sepsán oligarchickou rodinou Rockefellerů, doložený a plně připravený byl v roce 2010. Protože dominantní liberálně-demokratický model v západních zemích neumožňuje státu silně zasahovat do ekonomiky, zavádějí se opatření administrativní regulace na základě obav o zdraví občanů.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/pochod-ve-formaci-glazjev-rekl-kdo-je-za-pandemii-koronaviru-a-proc/

 

Neantropogení příčina oteplování Arktidy?

 

 Datum: 25.12.2020   Autor: Josef Pazdera      Za nejběžnější příčinu globálního oteplování jsme považováni my lidé, respektive skleníkový efekt z emisí oxidu uhličitého. Lobkovský se to snaží uvést na pravou míru svou „geodynamickou hypotézou“, kterou před dvěma dny  uveřejnil odborný časopis Geosciences.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11527-neantropogeni-pricina-oteplovani-arktidy.html

 

V modernizácií zbraní dnes Rusko nezaostáva.

 

Putin: „Teraz dobiehajú oni nás“

 

Moskva 26. decembra 2020     Vladimír Putin hovorí o otázkach národnej bezpečnosti Ruskej federácie:   Mier vo svete dnes závisí od strategickej rovnováhy síl. Dnes je tu unikátna situácia, aká v novodobej histórii Ruska ešte nebola. Teraz sme po prvý krát vyrobili také druhy zbraní, aké vo svete ešte neexistujú.  

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/v-modernizacii-zbrani-dnes-rusko-nezaostava-putin-teraz-dobiehaju-oni-nas/2390364

 

Má Západ ještě nějakou levici?

 

 28.12.2020    Paul Craig Roberts     Po levém křídlu v tradičním slova smyslu už není ani stopy. Není požadováno svržení kapitalistického vykořisování, ale vyhlazení „bělosti“.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8553-ma-zapad-jeste-nejakou-levici.htm

       Pozn. spr. webu:     To, co je na západě vydáváno za levici je fakticky antilevicí. Klasická faktická levice je velmi nepočetná a médii přehlížená. Nedovtipové, kteří "šermují" termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus  bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

       Matouci-chaos.doc   Neomarxismus.doc   Cirkus.doc

 

Vladimir Putin sa odmietol stretnú s oligarchami

 

 Rusko, 26. december 2020 , Konstantin Dvinsky , (AM)     V systéme štátneho kapitalizmu už RSPP (Ruského zväzu priemyselníkov a podnikatežov ) stratil vežkú čas svojho vplyvu. Odmietnutie Vladimíra Putina stretnú sa s predstavitežmi RSPP to jasne naznačuje.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/26/vladimir-putin-sa-odmietol-stretnut-s-oligarchami/

 

Typy vakcín

 Tradiční inaktivované (mrtvé) vakcíny vznikají umrtvením mikroorganismu. DNA vakcíny obsahují člověkem zkopírovanou přírodní chemikálii nazývanou mRNA. Vakcína přenáší molekuly syntetické RNA do několika málo lidských buněk v oblasti vpichu. Jakmile se dostane do buňky, přinutí buňky vytvářet cizí bílkovinu, kterou by jinak vytvářel virus).

      Odkaz:   https://cs.wikipedia.org/wiki/MRNA

      Celý text:      Vakciny.doc

       Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost.

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Snowden se stal otcem

 

 26. prosince 2020, Text: Ksenia Pankova     Edward Snowden má syna v Rusku, uvedl jeho právník Anatolij Kučerena. "Narodil se chlapec, s dítětem a matkou je všechno v pořádku." Člověk může být šastný za Edwarda a jeho manželku, jsou šastní, “citují   právníka RIA Novosti . V listopadu Snowden oznámil, že se rozhodl  získat  ruské občanství, aby se neodloučil od svého syna.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2020/12/26/1077707.html?utm_campaign=vz&utm_medium=referral&utm_source=push

 

Finančně-ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů

 

 Z knihy Aleše Přichystala:     Může kolaps stávajícího finančně-ekonomického systému přivést i naši zemi a nás všechny do stavu mimořádné krize? Odpověď je bohužel - ANO! Nejhorším spouštěčem krize jsou tzv. finanční deriváty, jejichž celosvětová hodnota dosáhla cca 600 bilionů USD a představují asi sedminásobek hrubého domácího produktu všech států světa. Krize může pominout jen v tom případě, že odstraníte její příčinu. Ani jednu z příčin se však odstranit nepodařilo, a proto nemůže být řeč o konci krize,“ uvedl pro parlamentnilisty.cz   ekonom Petr Kaššák. A já s ním souhlasím.

     Výňatek z knihy Aleše Přichystala – „Přežít nebo zemřít“ , str. 25-27, Vydala Česká citadela s. r. o., www.ceskacitadela.cz , Praha 2019

 

      Celý text:      Mimoradna-krize.doc

 

„Pekelná trojka.“ Zbraň, která zachránila

 

Moskvu před jaderným útokem

 

 17.12.2020 , Andrej Koc     před 40 lety, 17. prosince 1980, byly do výzbroje předány hned tři zdokonalené mezikontinentální balistické rakety RS-16B, RS-18B a RS-20B, které zajistily bezpečnost SSSR v nejt잚ím období studené války.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020121712938285-pekelna-trojka-zbran-ktera-zachranila-moskvu-pred-jadernym-utokem/

 

Pyrrhovo vítězství vedení Evropské unie

 

 23.12. 2020 Jan Zeman, Haló noviny  Osobně bych preferoval stopnutí těch nástrojů, které klimatické cíle zjevně podrážejí - výraznou redukci dálkové, silniční a letecké dopravy, zásadní omezení výroby takzvaných biopaliv. Návrh rozpočtového výhledu EU na léta 2021-27 předpokládá vynaložit asi deset miliard eur na podporu migrace do EU. Fond koronavirové obnovy je spíše fondem záchrany eura a eurozóny před bankrotem. EU se po přijetí tzv. Lisabonské smlouvy rychle mění v totalitní organizaci, která je nebezpečná všem svým členským státům.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/54708845

 

Vatikán oficiálně v klubu NWO: Kdo

jsou členové globalistického monstra?

 Publikováno: 25.12.2020  Autor: odjinud  Zdroj.        REDAKCE PROTIPROUD informuje o veřejném přiznání papežského stolce k účasti na přeformátování světa v rámci Velkého restartu po úspěšné genocidě lidstva nástroji typu COVID-19.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43254-vatikan-oficialne-v-klubu-nwo-kdo-jsou-clenove-globalistickeho-monstra-zednarska-struktura-davos-bilderberg-a-dalsi-stari-znami-priprava-na-prichod-antikrista-upeceno-s-frantiskem-v-rime.aspx

 

Fraška, to bude mít následky. Panstvo u koryt šije

 

boudu. Budoucnost KSČM? Musí to být takto…

 

 23.12.2020 , Josef Skála: ROZHOVOR      To, že vláda závisí i na hlasech komunistických poslanců, nám spadlo do klína čirou náhodou. Lidé čekali důrazný tlak zleva. Získat tak málo hlasů jako letos, příští rok přestaneme být i parlamentní stranou. Jenom dvě cesty vedou KSČM i z této křižovatky. Ta nynější – za politická humna. Živou vodou nás polije jen ta druhá. Ta, která proti habaďůře oligarchů postaví scénář v zájmu demokratické většiny.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Fraska-to-bude-mit-nasledky-Panstvo-u-koryt-sije-boudu-Budoucnost-KSCM-Musi-to-byt-takto-648267

 

Sponzoři oligarchů

 

 5. prosince 2020 Michail Děljagin     Až 30 milionů ruských občanů - téměř 40% celé pracovní síly v zemi – pracuje  „ve stínu“, to znamená, že neplatí daně ze svých platů. Úkolem rozumných sil společnosti je přinutit současnou vládu k normálnosti, a pokud se to ukáže jako nemožné, nahradit ji silami schopnými a ochotnými sloužit lidem, nikoli jejich nepřátelům. Tento úkol lze samozřejmě řešit pouze striktně v rámci aktuální legislativy.

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/sponsori_oligarhov

       Poznámka:   Putinovu "mogučuju kučku" ve státní správě Ruské federace ještě čeká tuhý boj s velkou částí státních, hospodářských, politickostranických (ve velké míře prozápadních, liberálních) byrokratů.

 

Aká je situácia v Nemecku? Rozhovor

Kena Jebsena s Dr. Reinerom Fuellmichom

 23.12.2020 , anisofi  Sammelklage – spoločná žaloba v rámci Nemecka, USA a Kanady. Čo sa týka témy vežkého resetu ozvučenej na ekonomickom fóre, K. Schwab tým myslí niečo zlé. Dr. Fuellmich a jeho kolegov chcú sa zasadi o obmedzenie moci koncernov a opätovné nastolenie sociálnej spravodlivosti.       Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/products/aka-je-situacia-v-nemecku-rozhovor-kena-jebsena-s-dr-reinerom-fuellmichom/

 

Globalisti chcú zneuži pandémiu a cez

 

„Vežký reset“zavies celosvetový fašizmus

 

 14/12/2020 autor: redakcia , Zdroj: Mercola.com, Spracoval: Badatel.net      Globalistická  technokracia využíva pandémiu COVID-19 na urýchžovanie svojej agendy a jej vnucovanie verejnosti proti našej vôli.

      Odkaz:  https://www.badatel.net/globalisti-chcu-zneuzit-pandemiu-a-cez-velky-reset-zaviest-celosvetovy-fasizmus/     

      Poznámka:   Západní superelity nepochybně sestávají z vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších i nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu.

 

Každý projev vlastenectví byl trestánkoncentračním táborem.

 

 22. prosinec 2020 , Václav Smrček, tehdy Bílá Voda     Po záboru v říjnu 1938 nastala pro Čechy velmi těžká doba pronásledování. Naše postavení, zvláště v obcích s menšinami Čechů, se podstatně zhoršovalo od let 1934-1935.

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2024-kazdy-projev-vlastenectvi-byl-trestan-koncentracnim-taborem

 

Ani v Moskve, ani v celom Rusku, lockdown zavádza nemienia

 

 23. prosince 2020 od Redakce CZ24 News , Zdroj: https://zemavek.sk/      V celej Európskej únii sa schyžuje k totálnemu lockdownu. Rusko ako vždy, na rozdiel od „civilizovaného Západu“, napreduje vlastnou cestou. Uskutočňuje mnohé bezpečnostné opatrenia ale snažia sa o zachovanie funkčnosti podnikov

      Odkaz:  https://cz24.news/ani-v-moskve-ani-v-celom-rusku-lockdown-zavadzat-nemienia/

 

EU: Nový pakt o migraci a azylu

 

 9.12. 2020 josh-xy  Judith Bergman    Evropská komise navrhla nový pakt o migraci a azylu v naději, že vyřeší hlubokou politickou krizi, kterou v EU otázka migrace nadále představuje. Zdá se, že řešení politického konfliktu týkajícího se migrace je v EU v nedohlednu a nevyřeší ho ani tento nový pakt.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/eu-novy-pakt-o-migraci-a-azylu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran ;

Snaha-o-snizeni-populace.doc ; Morris-Prelidneni.doc  ; neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

Ruská analytička: „Prípravy na štátny prevrat

 

už prebiehajú“ – Rusko sa snažia zniči

 

Rusko, 22. December 2020 (AM) , Milan Novický     ”Rusko sa snažia zniči”, tvrdí politická analytička Natalia Jelisejeva.  Vyhlásenie Lavrova signalizuje, že ruské orgány vidia všetko, a dávajú tak jasne najavo oponentom, že sa tiež pripravujú, a že všetky pokusy o zasahovanie a destabilizáciu budú vežmi tvrdo potlačené, “zhrnula Jelisejeva.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/22/ruska-analyticka-pripravy-na-statny-prevrat-uz-prebiehaju-rusko-sa-snazia-znicit/

 

Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů ...

Krajský soud v Brně jim jde na ruku.

 19. 11. 2019 , Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Lichtenštejnům se tak otvírá cesta k majetku, který jim byl po válce zabaven na základě tzv. Benešových dekretů.

      Odkaz:  https://www.arfa.cz/benesovy-dekrety-zasadni-prulom-v-naroku-lichtenstejnu-na-majetek-za-20-miliard-korun-a-pozemky-o-velikosti-tretiny-moravy-krajsky-soud-v-brne-jim-jde-na-ruku/#.X-DfDVhCer8

 

Mystika čučche

Vzpomínky na Kim Ir Sena

 14.12. 2020 , Aleksandr Prochanov     Stalin poslal do Severní Koreje vše, čemu se říkalo stalinismus: typ státu, ekonomiku, představu o vůdci, kulturu, vědomí nutnosti obrany, hudbu...  Učení čučche, formulované na úsvitu severokorejského státu soudruhem Kim Ir Senem není v naší konzumní bezduché společnosti pochopeno a někdy je ironizováno. Jeho podstata je následující - hovoří o všemohoucnosti člověka ...

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/mistika_chuchhe

      Celý překlad:      Mystika-Cu-Cche.doc

     Poznámka spr. webu:

Odhlédneme-li od tendencí k mystice ruského vlastence, jenž je autorem článku, musíme souhlasit s jeho názorem, že úloha vedoucích osobností v zemích, které se osvobozují od západního imperialismu je klíčová.

     Nejen u nás máme špatné zkušenosti se selhávajícím vedením. A již za vedení KSČ oportunistou Jílkem ve dvacátých letech minulého století, za vedení „herečkou“ Dubčekem koncem šedesátých let minulého století, a zvláště v současnosti, po kontrarevoluci v r. 1989.

 

Pfizer varuje pred vlastnou COVID-19 vakcínou

 

 20/12/2020 ,   MikulᚠGera     „Nami ponúkané produkty môžu by neúčinné, alebo iba mierne účinné. Môžu ma nežiaduce alebo neúmyselné vedžajšie účinky... uvádza sa v správe spoločnos BioNTech SE.

      Odkaz:  https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/20/pfizer-varuje-pred-vlastnou-covid-19-vakcinou/

 

Trump ještě neprohrál

 21. 12. 2020     Thierry Meyssan  se zamýšlí nad hlubšími souvislostmi vyhroceného boje o Bílý dům v zemi, která je omylem považována na vzor demokracie. Problém není v tom, kdo bude zvolen prezidentem USA, ale jak dlouho se podaří oddalovat občanskou válku.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5522-trump-jeste-neprohral-obcanska-valka-nevyhnutelnosti-americka-ustava-demokracii-odmita-politici-loutkami-oligarchu-vystoupi-texas-z-unie-budou-anulovany-falesne-volby-usa-ceka-osud-sssr-svet-se-otrese.htm

 

Duch měsíčního průzkumu bude inspirovat

 

Čínu, aby přispívala k blahu lidí

 

 18.12. 2020 , Jia    Chang'e-5 se vrátila na Zemi po odběru vzorku měsíčního povrchu. Čína se tak stala třetí zemí na světě, která přinesla zpět vzorky z Měsíce. Podle oficiálních zdrojů podepsal Čínský národní kosmický úřad více než 140 dokumentů o vesmírné spolupráci se 44 zahraničními kosmickými agenturami a 4 mezinárodními organizacemi a uskutečnil rozsáhlou spolupráci při průzkumných misích na Měsíc a Mars.

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20201218/593708.html

 

Velká tisková konference

 

Vladimíra Putina. V novém formátu

 

 17.12.2020     Lídr Ruska zavedl praxi pořádání této akce v roce 2001. Dnes má Rusko jednu z nejúčinnějších armád na světě, připomněl.  Přepisování historie probíhá ve prospěch momentální politické konjunktury a poškodí ty, kdo to dělají.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121712935598-vysledky-a-vyhledy-velka-tiskova-konference-vladimira-putina-v-novem-formatu----/

 

Deep state vyhrál (?) prezidentské volby 2020:

 

Ameriko, odpočívej v pokoji!

 

 19.12.2020 , The Saker     Mitch McConnell poblahopřál Bidenovi a Harrisové, čímž naznačil oficiální porážku Republikánské strany. To, co se právě děje, není konec „oranžové hrozby“, ale konec Spojených států, jak jsme je dosud znali.

     Poznámka editora zvědavce :  Není žádný rozdíl mezi demokraty a republikány. To, že se střídají u moci, neznamená konec Spojených států. Jsou to dvě tváře stejné hydry financované ze zákulisí stejnými osobami.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8545-deep-state-vyhral-prezidentske-volby-2020-ameriko-odpocivej-v-pokoji.htm

 

Ruská vláda zastropovala ceny některých potravin

 

 18.12.2020 , VSa     Důvodem zvýšení cen těchto komodit na ruském trhu má podle výrobců být očekávaný nedostatek v důsledku růstu světových cen. „Expresně“ se začala situace řešit poté, co se o situaci na ruském trhu a o růstu cen základních potravin zmínil prezident Vladimir Putin.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33157

 

Do konca budúceho roka bude ma

 

Rusko vlastný plnohodnotný internet

 

 15.12.2020 Eugen Pažcev ( slovenskaiskra.sk )     V Rusku sa rozhodli vybudova vlastný samostatný internetový systém, ktorý nebude závislý od súčasnej americkej „pavučiny,“ ktorá „opantala“ celý svet. Urobia to s ciežom zabezpečenia vlastnej bezpečnosti a skvalitnenia spojov a služieb pre obyvatežstvo.

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-do-konca-buduceho-roka-bude-mat-rusko-vlastny-plnohodnotny-internet-21103.html

 

10 důvodů proč je očkování proti chřipce

 

nebezpečnější než chřipka samotná ( RETRO )

 

 17. říjen 2012 Zdroj: http://www.bewellbuzz.com/     Dávky jsou schopny ochránit pouze proti některým kmenům viru, vstříknutí vakcíny může skutečně vést k vážným zdravotním problémům a proto je lepší se spolehnout na přírodní způsoby ochrany proti chřipce než na očkování.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/10-duvodu-proc-je-ockovani-proti-chripce-nebezpecnejsi-nez-chripka-samotna.html

 

Rozhodující bitva o plynovod Nord Stream 2.

 

Čím Biden vyhrožuje projektu

 

 15:11 2020 , Natalja Dembinskaja     Joe Biden se ještě nenastěhoval do Bílého domu, ale americké vedení již volá na evropské společnosti, jež se účastní výstavby plynovodu Nord Stream 2, a žádá vystoupení z projektu. Biden v nejbližších měsících „plánuje ještě víc utáhnout šrouby“, aby projekt se třemi miliardami německých investic definitivně zkrachoval, píše německý Bild.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112612848867-rozhodujici-bitva-o-plynovod-nord-stream-2-cim-biden-vyhrozuje-projektu/

 

Malé modulární reaktory slibují

ekonomickou produkci vodíku

 16.12.2020 , Stanislav Mihulka  NuScale 9. 12. 2020    Kdo by nechtěl fungovat s palivem, jehož spalováním vzniká voda? Jen k tomu musíme sehnat dostatečné množství levného vodíku.   Díky termální energii se v tomto systému molekuly vody rozkládají na vodík a kyslík. Ekonomicky je to uvěřitelné a malé reaktory jsou z mnoha důvodů praktičtější, než ty velké.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11513-male-modularni-reaktory-slibuji-ekonomickou-produkci-vodiku.html

 

L'Antidiplomatico: USA se neodváží jít

 

do přímé konfrontace s Ruskem!

 

 15. prosince 2020  Přední světoví vědci stále častěji deklarují nevyhnutelnost vojenské konfrontace mezi USA a Čínou, do níž bude vtaženo Rusko. „Spojené státy nejsou schopny vyhrát válku - ani konvenční, ani jadernou - proti dvěma spojeneckým mocnostem velikosti Ruska a Číny. Jejich schopnosti, tj. kombinace územního rozsahu, demografického potenciálu, dostupnosti přírodních zdrojů, výrobní základny, vojenské síly a politické stability, výrazně převyšují potenciál USA,“ shrnuli italští odborníci.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čína dokončila svoji globální sí satelitní navigace Beidou

 

 14.12. 2020  Redakce AC24     Se svými 35 nasazenými satelity jde o systém, který jich má ze všech soustav navigačních satelitů nejvíce. Jde o čtvrtý takový systém po americkém GPS, ruském GLONASS a evropském GALILEO. Jelikož Čína nepodmiňuje svoji spolupráci žádnou příslušností k aliancím ani ideologií, je její systém Beidou zárukou, že kdo jej bude používat, tím nikomu do rukou nevloží páku ke svému vydírání, jako je to třeba u GPS.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čím dál více Američanů krade jídlo

 

v obchodech, miliony lidí hladoví

 

 od Redakce CZ24 News     Čím dál více obyvatel nejmocnější země světa má totiž hlad, miliony lidí se propadly pod hranici chudoby. Není to žádné rabování, kdy lidé vpadnou do obchodu, popadnou televizi a utečou. Kradou se potraviny a zboží pro děti,“ vysvětluje Jeff Zisner z bezpečnostní firmy Aegis.

      Odkaz:  https://cz24.news/cim-dal-vice-americanu-krade-jidlo-v-obchodech-miliony-lidi-hladovi/

      Celý text:      Kradou-jidlo.doc

 

ZSSR za Stalina – iba fakty

 Bratislava/Moskva 2. septembra 2017      Vklad Stalina na rozvoj našej vlasti je natožko ohromujúci, že doteraz sa nekončia potoky lži a blata zo strany nenávistníkov. Za Stalina sa podarilo, nehžadiac na vojny, 2x  predstihnú Američanov v tempách rastu. Vo Vežkej vlasteneckej vojne sme vyhrali nehžadiac na to, že žudské nenávratné straty boli väčšie ako u protivníka (25% proti 20%), čo hovorí o zomknutosti a masovom hrdinstve sovietskeho žudu pod vedením Stalina.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/zssr-za-stalina-iba-fakty/1119290

 

Levice je mrtvá! A žije levice!

 

 14.12.2020 LukᚠValeš komentuje     Kdyby se v říjnu konaly volby, získala by ČSSD 3 % hlasů, KSČM by obdržela jen 4,5 % hlasů. Volební potenciál levice v České republice tvoří 60 % populace a obě levicové strany (spíše však strany, které se jako levicové deklarují) dají dohromady aktuálně 7,5 %. Doširoka se tak otevírají dveře pro nové levicové subjekty.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33130

 

Mladí a vzdělaní Němci prchají z Německa!

 

 13. prosince 2020 (kou, prvnizpravy.cz, welt.de    Obzvláště vysoký vrchol v počtu emigrantů byl zaznamenán v roce 2016. Celkově od té chvíle do roku 2019 přišlo Německo o 335.787 svých občanů. Odliv je kompenzován poměrně vysokou migrací z jiných členských států EU a také humanitární migrací. Většinou lidé pocházejí z Rumunska, Sýrie, Turecka, Indie a Bulharska. Z tohoto důvodu má nyní v Německu již čtvrtina Němců (21,2 milionu) migrační minulost.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-mladi-a-vzdelani-nemci-prchaji-z-nemecka/

 

Vojtěch Kotyza – Lidé i firmy bez velkých

 

projektů odborně neporostou

 

 15.6. 2020 by admin , Ing. Vojtěch Kotyza     Uvedení prvního bloku elektrárny Dukovany do provozu nebylo pouhou epizodou, ale vyvrcholením zhruba pětadvacetiletého procesu budování nového průmyslového oboru v České republice. Zpětná vazba z praxe je nezbytnou podmínkou odborného i manažerského růstu. K tomu by bylo zapotřebí, aby každá generace dostala příležitost se aktivně podílet na velkých a technicky náročných projektech. Na nich rostou jak lidé, tak firmy i příslušné státní instituce.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/06/65-let-vojtech-kotyza-lide-i-firmy-bez-velkych-projektu-odborne-neporostou/

 

Pravda o Teheránu

 7.12. 2020 , Josef Groušl     Konference vedoucích představitelů tří spojeneckých mocností - SSSR, USA a Velké Británie - se konala v Teheránu 28. listopadu až 1. prosince 1943. Dříve antisovětské kruhy v USA a ve Velké Británii spekulovaly s politikou vzájemného oslabování mezi SSSR a fašistickým Německem. Byl přijat dokument Deklarace čtyř států o obecné bezpečnosti. Tyto sliby se ovšem neplnily.

Haló noviny, 7.12. 2020, str. 6

      Celý text:      Pravda-o-Teheranu.doc

 

75 rokov od plánu atómovo zbombardova ZSSR

 

 Rusko, 10. December 2020 (AM) , Vladimír Mikunda podža ria.ru     Britskí generáli s vedomím a súhlasom premiéra W. Churchilla rozpracovali plán vojny proti ZSSR s charakteristickým názvom „Nemyslitežné“. Na jar 1946 americkí vojaci pripravili plán „Pinscher“. Prečo si však Američania neriskli zaútoči proti ZSSR? Rozbi Červenú armádu  na európskom bojisku aj v prípade atómového útoku sa ukazovalo by nemožné a po roku 1949 to už nebolo ani beztrestné. Američania však mali aj iný problém. A síce, že počet atómových bômb bol nižší ako počet určených ciežov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/10/75-rokov-od-planu-atomovo-zbombardovat-zssr/

 

Na americké základně mizeli vojáci.

 

Armáda to řešila až po brutální vraždě vojačky

 

 10.12. 2020 – Washington/Houston , Alex Švamberk     Americká armáda v úterý propustila a suspendovala 14 důstojníků, kteří stáli v čele texaské základny Fort Hood. Za rok tam zemřelo 25 vojáků. Mezi lety 2014 a 2019 tam bylo spácháno 129 vážných trestných činů včetně vraždy, únosu a sexuálních útoků. Na základě sněmovního vyšetřování byli vyhozeni generál major Scott Efflandt,

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-americke-zakladne-mizeli-vojaci-armada-to-resila-az-po-brutalni-vrazde-vojacky-40344807

 

Všeobecný základní (nepodmíněný) příjem: Trojský kůň