STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

     Starší články před r. 2020 :      http://www.conematevedet.cz/Bylo-do-2019.htm

 

 

 

Svět bez Ukrajiny (?)

 

 2. 4. 2021   Janinna    Rostislav Iščenko     Videokonference ve formátu Putin/ Merkelová/Macron se konala, a to je dobrá zpráva. Nic více dobrého o tom říci nelze. Lze považovat za důležitý průlom to, že Němka a Francouz tiše poslouchali a vzali na vědomí ruský postoj k Ukrajině, aniž by se pokoušeli vážně něco namítat. Avšak absence společného prohlášení o výsledku videokonference a také zjevné obtíže, které musela ruská diplomacie překonat při její organizaci naznačují, že Francie a Německo neplánují měnit pozici vnějšího pozorovatele, který nebrání Spojeným státům a Ukrajině v podněcování války, k aktivnímu zásahu, aby se válce zabránilo. Peskov uvedl, že konference byla věnována nejen Ukrajině, ale tak či onak, všechno, co bylo řečeno, souviselo s Ukrajinou. Je to pochopitelné: válka je na prahu, o čem ještě můžeme mluvit? Rusko od svých „partnerů“ požadovalo, aby uvedli Kyjev do stavu přiměřenosti, a pokud ho nemohou přesvědčit, aby dodržoval Minské dohody, alespoň ho přinutit zastavit provokace na demarkační linii. Je zřejmé, že Paříž a Berlín se vyhnuly konkrétním slibům.

     Rusko informovalo své partnery, že pokud to Ukrajina nezvládne sama, nebo oni ji nedomluví, začne válka. Evropští partneři dostali šanci vyskočit z pasti nastražené Spojenými státy. Je jasné, že Američané doufají, že v důsledku zahájení rozsáhlého ukrajinsko-ruského konfliktu budou schopni přinutit své spojence k úplnému přerušení vztahů s Ruskem (ani ne tak politických, i když ty také, jako spíš ekonomických). Peskov varuje partnery a předem je informuje, že se jedná o občanskou válku, i když Kyjev samozřejmě křičí a bude křičet o „ruské agresi“. Putin obecně varoval svět před možným kolapsem ukrajinské státnosti. 

 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/svet-bez-ukrajiny/

      Celý text:      Svet-bez-Ukrajiny.doc

 

 

Putin podpořil znárodňování podniků

obranného průmyslu

 

 1.4.2021 Janinna      Ruský prezident Vladimir Putin podpořil znárodnění některých podniků, které pravidelně narušují provádění obranného řádu státu. Takový návrh dnes podal šéf Federace nezávislých odborových svazů Ruské federace (FNPR) Michail Šmakov po podpisu všeobecné dohody mezi všeruskými sdruženími odborových svazů, zaměstnavateli a vládou na období 2021-2023. Putin souhlasil, že znárodnění je možné „pokud vlastníci nezvládnou současnou práci a nemohou efektivně využívat mimo jiné pomoc od státu, která je obecně poskytována“.

     „Obrátil jsem pozornost na to, co jste řekl o možném znárodnění pro udržení zaměstnanosti. Ano, takový nástroj je možný, a to i v případě zlomyslného neplnění obranného příkazu státu jednotlivými podniky,“ uvedl Putin v komentáři k návrhu Michaila Šmachova. Putin rovněž požadoval, aby vykonavatelé příkazu k obraně státu nepřeváděli peníze přijaté od státu do jiných podniků a zařízení. „Někteří kolegové by samozřejmě měli věnovat více pozornosti plnění příkazů od státu. Navíc jsou placeni rytmicky. A nikoli převádět peníze přijaté od státu do jiných podniků a dalších byznysů,“ uvedl

     Dodáváme, že Federace nezávislých odborových svazů v Rusku navrhuje vyvinout mechanismus pro znárodnění podniků důležitých pro ruskou ekonomiku s cílem zajistit sociální stabilitu „a začít tento nástroj používat v praxi“.

 

     Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/rusky-prezident-vladimir-putin-povolil-znarodneni-rady-podniku/

      Celý text:      Znarodnovani-podniku.doc

 

 

 

Vyšší daně se blíží. Stát není schopen

 

vybrat dost na důchody a platy

 

 1.4. 2021 ,  Petr Holub     Povinné státní výdaje jako důchody, zdravotnictví či platy rychle rostou, stát už nedokáže vybrat dost ani na jejich pokrytí – natož na další investice. Řešení je jediné, přijde výrazné zvyšování daní. Na daních a sociálním pojištění loni český stát vybral 1203 miliard. Zároveň mu zákon přikazoval vyplatit 923 miliard za sociální dávky a příspěvky do zdravotnictví. Svým zaměstnancům a armádě byl pracovními smlouvami zavázán vyplatit dalších 363 miliard.

     Tzv. mandatorní a kvazimandatorní výdaje přesáhly o 85 miliard částku, kterou stát dokázal pokrýt z vlastních zdrojů. Už v časech před krizí zaznamenaly mandatorní výdaje rychlý růst a bylo otázkou času, kdy jejich křivka protne křivku daňových příjmů. „Zároveň je patrné, že konsolidace rozpočtu si vyžádá významné navýšení daňové zátěže,“ netají Národní rozpočtová rada ve svém březnovém stanovisku hlavní nepříjemnost, kterou způsobí dosavadní utrácení. Je to prý nutné, protože pouhým snížením výdajů už růst dluhů zabrzdit nejde.

 

     Odkaz:     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyssi-dane-se-blizi-stat-neni-schopen-vybrat-dost-na-duchody-a-platy-149132

      Celý text:      Vyssi-dane.doc

 

 

 

Bývalá modelka a exmanželka známého

herce žije na ulici, probírá se odpadky

( Kapitalistický příběh )

 

28. března 2021 , Lucie Sieglová , Super.cz  , Foto: Profimedia.cz 

Někdejší modelka Loni Willison žije už pátým rokem na ulici. Pobývá v Los Angeles a živí se, jak to jde. Jídlo hledá i v odpadkových koších. Mezi lety 2012 a 2014 byla vdaná za herce Jeremyho Jacksona, představitele Hobieho v seriálu Pobřežní hlídka.

     Loni v říjnu média Willison objevila na ulici poté, co o ní dva roky nebylo vidu. Na ulici se dostala poté, co v roce 2016 přišla o práci v kosmetické firmě, pak dle svých slov pracovala pro realitního agenta, který jí prý odmítl zaplatit. K finančním problémům se přidaly i psychické, herečka nebyla schopná poplatit účty a přišla o byt. „Přišla jsem o dvě práce a všechno se rozpadlo,“ řekla někdejší modelka. Od roku 2016 je na ulici. „Přišla jsem o dvě práce a všechno se rozpadlo,“ uvedla před pár lety.


     Odkaz:    
https://www.super.cz/750794-tohle-je-smutny-pribeh-byvala-modelka-a-exmanzelka-znameho-herce-zije-na-ulici-probira-se-odpadky.html

      Celý text:      Kapitalisticky-pribeh.doc

 

 

 

Jak bude Ukrajina bojovat s Ruskem

 

a jaká je strategie Moskvy

 

 31. března 2021 , prvnizpravy.cz     Zelenskij nedávno schválil vojenskou strategii Ukrajiny (VSU) a včera poskytl velký rozhovor šéf generálního štábu Ruslan Chomčak. Řekl, že ukrajinská armáda je připravena morálně i fyzicky zaútočit na „DPR“ a „LPR“ - je zapotřebí pouze rozkaz prezidenta. VSU popisuje různé modely obrany - nejprve vstupují do hry pravidelné jednotky, pak, pokud si nedokáží poradit, jsou zapojeny síly územní obrany. A v kterékoli z těchto fází - spojenci ze zemí NATO. Chomčak poznamenal, že během ofenzívy existuje mnoho rizik, že mezi místním obyvatelstvem zemře mnoho lidí.

     Oficiální vojenská doktrína Ruské federace  nezmiňuje Ukrajinu, Donbas ani Krym. Ale sekce „Hlavní vnější vojenská nebezpečí“ se mimo jiné týká sousedních států. Podle doktríny ohrožují Rusko v následujících šesti případech :      1) Pokud jsou na jejich územích a vodách rozmístěny cizí jednotky;  2) Mají územní nároky vůči Ruské federaci;  3) Pokud se vede válka na území sousední země. Kromě toho není specifikováno, zda se jedná o vnější nebo vnitřní konflikt;  4) Pokud na sousedním území působí ozbrojené radikální skupiny nebo zahraniční PMC;  5) Zavedení režimů v sousedních státech, jejichž politika ohrožuje zájmy Ruské federace (mimo jiné v důsledku svržení legitimních vládních orgánů);  6) Podvratná činnost zpravodajských služeb jiných států proti Rusku.

     Chomčak spojuje samotnou možnost ofenzívy AFU na Donbasu s mnoha riziky, z čehož lze usoudit, že zatím je taková možnost čistě teoretická a spíše hraje roli tlaku na Moskvu. To vše nevylučuje hrozbu, že s narůstajícím rozpadem příměří bude pokračovat zhoršení situace na Donbasu, přitahující stále více sil, což může vést k rozsáhlým bitvám s vážnými ztrátami obou stran, a to i bez významných změn v první linii.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-bude-ukrajina-bojovat-s-ruskem-a-jaka-je-strategie-moskvy/

      Celý text:      Strategie-Ukrajiny.doc

 

 

 

Pozor na miliardáře i s jejich dobročinností

 

 31.3.2021 VSa     Článek Anise Chowdhuryho a Jomo Kwame Sundarama na stránkách Other News se věnuje problému miliardářů a koncentrace bohatství. Cituje listopadovou zprávu UBS/PwC, která v roce 2019 sečetla miliardáře na celém světě. Je jich celkem 2.101. Josef Standler, který řídí jeden z největších fondů banky UBS, mluvil o tom, že miliardáři svoje bohatství převádějí do filantropie. Naproti tomu expertka na etiku filantropie Chiara Cordelliová zdůrazňuje, že vytvářejí nové problémy tím, že obcházejí demokratické politické procesy i zodpovědnost. „Filantropové nemají na základě svého disproporčního vlivu rozhodovat, v jakém světě máme žít,“ říká Cordelliová. Miliardář by se měl považovat za „politickou figuru“, míní autoři článku.

     Superbohatí prostřednictvím peněz ovlivňují volby a veřejnou politiku po celém světě. V rozvojových zemích neoliberální princip soutěže vede k tomu, že domácí firmy nemají šanci stát se mezinárodně konkurenceschopnými. Oxfam odhaduje, že asi třetina bohatství miliardářů je zděděna. Podle jiné práce má 43 % bohatství miliardářů svůj původ v monopolech a klientelistických vazbách k vládám, v rozvojových zemích je to až 56 %. Nadnárodní korporace a oligopoly dobývají rentu a zvyšují bohatství  na úkor malých výrobců, pracovníků a spotřebitelů. Autoři článku zakončují, že dnes i MMF, který neoliberální politikou podmiňoval úvěrovou podporu, tvrdí, že důsledkem jsou častější a hlubší finanční krize a zpomalený růst i rozvoj.

 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=26944

      Celý text:      Pozor-na-miliardare.doc

 

 

 

Sergej Glazjev oznámil plán obrany proti agresi USA

 

 31. 3. 2021 Janinna      Akademik Ruské akademie věd sdělil, jakou roli by Rusko mělo hrát při formování nového světového řádu:   Írán a Čína, stejně jako Rusko a Bělorusko, jsou terčem americké agrese, jejíž vládnoucí elita vede globální hybridní válku, aby si udržela globální hegemonii. V ní Rusko utrpělo škody ve výši více než 300 miliard dolarů, včetně ztrát z rozchodu s Ukrajinou, zabavení hliníkového průmyslu spolu s vodními elektrárnami „Rusala“, konfiskacemi aktiv ruských podnikatelů, nadměrnými úroky z půjček, dodatečnými náklady investičních projektů, atd. Škoda způsobená Íránu v důsledku jeho úplné izolace od světového finančního trhu a embarga na dodávky mnoha zboží je ještě větší. 

     Aby se zabránilo další eskalaci ztrát, jsou zapotřebí kolektivní opatření k vytvoření nové globální měnové a finanční architektury nezávislé na USA. Již vstoupily v platnost dohody o obchodu a hospodářské spolupráci mezi EAEU (Euroasijská hospodářská unie) a ČLR, jakož i EAEU a Íránem o vytvoření preferenčního obchodního režimu. Dalším krokem může být vytvoření platebního systému v národních měnách a dále – vytvoření euroasijské měny jako derivátu národních měn zúčastněných států. Systém bude založen na příslušných mezinárodních smluvách, včetně globálních, které stanoví pravidla pro emise a oběh světových měn, zásadách kybernetické bezpečnosti a pravidlech pro regulaci finančního trhu.

 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/sergej-glazjev-oznamil-plan-obrany-proti-agresi-usa/

      Celý text:      Plan-obrany.doc

 

 

 

Co je kritické myšlení.

 

 31. 3. 2021 Napsal Vox Populi     Sledujete mainstream? Pátrání po pravdě je z principu výzkumná práce. Bez kritického myšlení se neobejde. Základní dovednosti kritického myšlení jsou:   - rozumět logickým spojením myšlenek;   -identifikovat, sestavovat a vyhodnocovat argumenty;   -nalézat inkonzistence a chyby v uvažování;   -řešit problémy systematicky;   -identifikovat relevanci a význam myšlenek;   -reflektovat zdůvodnění vlastních názorů a přesvědčení.
     „Kriticky myslící  člověk“ je bytostně zvědavý, dobře informovaný, spoléhající se na rozum, otevřený, flexibilní,  nestranný při hodnocení,  čestný při posuzování osobních vlastností, rozvážný při rozhodování, ochotný opravit své názory, jasný ve formulacích, ukázněný v složitých situacích...  p
řitom ví, že s ohledem na složitost světa je racionalita omezená, poznání neúplné a otevřené.

     Nekritické myšlení chápe spektrum velkého počtu možností černobíle jako dvě krajnosti. Nekriticky myslící lidé přebírají informace z druhé ruky, podle mocenského receptu. Ten mívají natolik zvnitřněný že jej prožívají jako součást sebe. V postmoderním případě rovnosti všech pravd má, pro nekritické myšlení, názor šamana stejnou hodnotu jako názor vědce. Jsou ti co tvrdí, že všechna ta opatření vedoucí ke ztrátě našich školáků kriticky myslet je něčí záměr, konspirační teoretici? Nejde spíše o kriticky uvažující jedince, kterým vychází, že vše nasvědčuje tomu, že jde o něčí záměr?

 

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-je-kriticke-mysleni-sledujete-mainstream-ctete-alternativu-nevite-cemu-verit-jde-o-konspiracni-teorii-nebo-o-odhaleni-skutecne-konspirace/

      Celý text:      Kriticke-mysleni.doc

 

 

 

Kyjev se chytil do vlastní pasti

 

 27. března 2021 , prvnizpravy.cz     Dnes není pochyb o tom, že Kyjev zahájí válku. Nejprve je třeba mít na paměti, že provokaci konfliktu s Ruskem nebo Čínou iniciovali Spojené státy. Washington dospěl k závěru, že během tří až pěti let (tj. Do konce funkčního období současného amerického prezidenta) Amerika ztratí veškerou naději na úspěch v případě vojenského konfliktu - přímo s Pekingem a Moskvou. Ve Washingtonu existují dva scénáře v zatahování Ruska nebo Číny do rozsáhlého konfliktu za účasti svých spojenců.

     Ve Washingtonu existují dva scénáře. V prvním případě nepřátelství získává zdlouhavý charakter, podkopává potenciál Ruska a Číny a umožňuje Americe v závěrečné fázi uvést své schopnosti do rovnováhy a obrátit politickou situaci světa ve svůj prospěch. V zásadě by USA nevadilo opakovat čin z první a druhé světové války.

     Při druhé možnosti by americké spojence porazila Moskva a Peking relativně rychle, ale výsledkem by byla patová situace, kdy by vítězové zničili trhy, které jim měly poskytnout ekonomickou výhodu nad Spojenými státy. Jinými slovy, americká administrativa věří, že válka Washingtonu v nejhorším případě umožní zastavit současnou globální krizi, čímž se zachová potenciál pro další kolo boje za hegemonii.

     Koneckonců, každému již dlouho bylo jasné, že ukrajinskou krizi nelze vyřešit pokojně. Ukrajina na to není připravena. Obnovení války je tedy jen otázkou času a místa, které si zúčastněné strany zvolí.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kyjev-se-chytil-do-vlastni-pasti/

      Celý text:      Kyjev-v-pasti.doc

 

 

 

Vitásková o Bidenových slovech :  USA ztrácí

 

na významu světového lídra. Urážkami nelze

 

nové světové mocnosti dostihnout

 

22.3. 2021 , Tatjana Naronskaja     Nedávný rozhovor Joe Bidena pro ABC News okomentovala zakladatelka Institutu pro ochranu základních lidských práv a svobod Ing. Alena Vitásková.    Je smutné, že se prezident Biden pustil do rétoriky, která je nepřijatelná pro skutečné státníky třetího tisíciletí. Způsob komunikace, kterou zvolil, nelze přehlédnout bez povšimnutí. Je to schizofrenie, důsledek vážné nemoci, nebo jen odpoutávání pozornosti od problémů, ve kterých se jeho vlastní země potácí? Spojené státy přes svůj viditelný úpadek jsou stále významnou mocností světa, alespoň tak to vnímá ještě řada obyvatel planety, a výroky prezidenta Bidena nelze brát na lehkou váhu.

     Snažím se nevěřit tomu, že voliči jsou hloupí, aby uvěřili. Bohužel z historie známe, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, že propaganda dokáže vyvolat nenávist a pohodlně rozpoutat válku. Goebbels dovedl zfanatizovat téměř celý národ, dokázal v lidech potlačit lidství. Obávám se hrozby, ke které může směřovat nenávistná rétorika prezidenta Bidena, jeho snaha vyburcovat svět tímto směrem. Pro lídry, jako je prezident Biden, musí být velmi těžké si přiznat, že západní demokratické hodnoty selhaly. Že došlo nejen k morálnímu a ekonomickému úpadku společnosti, že jsou ve slepé uličce. Neumí najít cestu k nápravě systému, který by vytvářel prostor pro spokojený život, ne pro smrt ve válečných konfliktech.

 

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2021032213361933-vitaskova-biden-usa-vyznam-vyrok-putin/

      Celý text:      Vitaskova-o-urazce.doc

 

 

 

Írán a Čína podepisují 25-letou dohodu

 

o spolupráci ve výši 400 miliard USD

 

 27. března 2021 , podle Tortilla con sal     Čínský ministr zahraničí Wang Yi a jeho íránský protějšek Mohammad Javad Zarif podepsali v sobotu v Teheránu 25-letou komplexní strategickou dohodu o partnerství, což představuje milník v bilaterálních vztazích mezi oběma zeměmi. Čína ignoruje americké sankce, zvyšuje vývoz íránské ropy a předpokládá čínské investice ve výši přibližně 400 miliard USD v íránském energetickém a infrastrukturním sektoru Teherán výměnou zaručuje Pekingu stabilní dodávky ropy a zemního plynu za konkurenceschopné ceny.

     Obě strany rovněž přezkoumaly způsoby, jak rozvíjet hlavní aspekty politických, hospodářských a strategických vazeb mezi oběma zeměmi, přičemž zdůraznily potřebu úzkých konzultací na podporu jejich dlouhodobé strategické spolupráce. Wang zdůraznil význam bilaterální spolupráce v rámci 25leté dohody o strategickém partnerství a vyjádřil spokojenost s dokončením dohody. Špičkový čínský diplomat, který je v Teheránu na dvoudenní návštěvě, se také setkal s íránským prezidentem Hasanem Rúhaním.

 

      Odkaz:     https://www.telesurenglish.net/news/Iran-and-China-Sign-25-Year-400-Billion-Cooperation-Agreement-20210327-0001.html

      Celý překlad:      Cina-a-Iran.doc

 

 

 

Nechcú byť neplodné, alebo si dať skrátiť

život experimentálnymi MRNA vakcínami …

 

 28. března 2021 , od Redakce CZ24 News , zdroj: https://www.roman-bednar.com     NEMECKO: V Berlíne vládne extrémna nedôvera voči britsko-švédskej vakcíne AstraZeneca. V meste je už teraz uskladnených niekoľko 100 000 nevyužitých dávok tejto vakcíny a sú očakávané ďalšie dodávky, ktoré boli objednané. Lekári a berlínsky Senát už vyjadrili obavy, že nedôvera občanov bude ešte narastať, a to napriek uisťovaniu niektorých virológov, že AstraZeneca je v skutočnosti lepšia, ako je jej povesť. Ako oznámili berlínske média, tak nápadne veľa učiteľov, policajtov a pracovníkov materských škôlok odmieta vakcináciu. Do 23. marca odmietlo až 630 000 Berlínčanov pozvánku na očkovanie, ktorá im bola oficiálne zaslaná. Senátorka Dilek Kalayci príslušná pre rezort zdravotníctva v Berlíne vyzvala už niekoľkokrát Berlínčanov, aby sa dali očkovať. Úspech sa ale nedostavil.

 

      Odkaz:     https://cz24.news/nechcu-byt-neplodne-alebo-si-dat-skratit-zivot-experimentalnymi-mrna-vakcinami-preto-sa-nedaju-ockovat-630-000-berlincanov-odmietlo-pozvanku-na-ockovanie/

      Celý text:      Nechcu.doc

 

 

 

Kedmi vidí v panike NATO okolo ruskej

 

ponorky predzvesť konca hegemónie USA

 

 24.marec 2021 , Maroš Šolc     “Základom geopolitickej stratégie Spojených štátov amerických je kurz udržania hegemónie v medzinárodnom spoločenstve”. K tomuto záveru dospel známy izraelský vojensko-politický expert, bývalý šéf tajnej služby Nativ – Jakov Kedmi. A hovoril aj o incidente s ponorkou ruského námorníctva, ktorá „zmizla“ v Stredozemnom mori. Upozornil na skutočnosť, že vojnová loď ruského námorníctva bez problémov unikla z prenasledovania západného vojenského bloku. Podľa vojensko-politického experta sú všetky ruské ponorky v prípade potreby schopné stratiť sa z dohľadu NATO. V takom prípade by sa mali Američania začať obávať, pretože do konca hegemónie im zostáva iba 5 minút.

     Ponorka ruskej Čiernomorskej flotily Rostov na Done pred niekoľkými dňami zmizla z obrazoviek riadiacich a kontrolných systémov lodí NATO. Potom Američania nasadili sily svojich spojencov v aliancii pre jej hľadanie. Niekoľkodňové hľadanie bolo neúspešné. Ruské velenie medzitým udržovalo spojenie s ponorkou. Severoatlantická aliancia disponuje veľkými možnosťami v Stredozemnom mori, avšak úroveň tichosti ruskej ponorky predčila všetky očakávania.

 

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/24/kedmi-vidi-v-panike-nato-okolo-ruskej-ponorky-predzvest-konca-hegemonie-usa/

      Celý text:      Zmizla-z-obrazoviek.doc

 

 

 

Pokračující pokles počtu Ukrajinců

 

se stává sociální katastrofou

 

 25. března 2021     Na tiskové konferenci v Kyjevě to uvedl bývalý poradce ministra pro sociální politiku (2019-2020) Leonid Lebeděv, korespondent zpráv PolitNavigator. V roce 2020 se narodilo o 40% méně dětí - 296 tisíc dětí. Současně se zvýšila úmrtnost, zemřelo 617 tisíc starších lidí. U jednoho narozeného tedy došlo ke dvěma úmrtím, “uvedl expert. Důvodem poklesu porodnosti je podle něj hospodářská krize, vysoká nezaměstnanost, chudoba a krize v systému zdravotní péče. „Lidé důvěřují systému zdravotní péče méně a neriskují porod. Je zaznamenáno, že také klesá počet svateb, toto číslo je o 30% méně než v předchozím roce.“ 

     „V roce 2020 bylo zaznamenáno o 70 tisíc méně svateb, také se snížil počet rozvodů, což je způsobeno nedokonalostí práce soudního systému. uvedl expert. Nucená ukrajinizace může způsobit rozpad Ukrajiny   Kromě toho došlo k prudkému nárůstu - o 40% - v zaznamenaných případech domácího násilí. Odborník to připisuje skutečnosti, že rodiny jsou nuceny trávit spoustu času společně. „Pandemie nutí lidi, aby zůstali doma, v uzavřených prostorách," shrnul Lebeděv.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pokracujici-pokles-poctu-ukrajincu-se-stava-socialni-katastrofou/

      Celý text:      Ukrajinci-ubyvaji.doc

 

 

 

Rusko? Otevřeno. Bary, hospody,

 

všechno. Nechcete Sputnik?

 

To nezajímá, přišlo nám z Moskvy

 

 25.3. 2021     JINÝMA OČIMA      Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Alexandr Naumov (mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky) : „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8.861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách.“ 

     … a ještě poselství do Bílého domu… Ještě jsme zvědaví na reakci na protiruskou a především protiputinovskou rétoriku nového amerického prezidenta Bidena. Naumov k tomu konstatuje, že „…rétorika amerického prezidenta byla mnohými Rusy vnímána jako projev slabosti. Podle ruské mentality silní nikdy neohrožují, protože každý už ví, že ten člověk je silný. Ohroženi jsou zpravidla slabí lidé, kteří nejsou schopni drastických kroků."

 

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Rusko-Otevreno-Bary-hospody-vsechno-Nechcete-Sputnik-To-nezajima-prislo-nam-z-Moskvy-658421

      Celý text:      Rusko-Otevreno.doc

 

 

Bývalý viceprezident Pfizeru: Dať vakcínu

 

proti Covidu maloletým deťom, dojčatám

 

je absolútne hanebný čin

 

 26.03.2021 · AUTOR:  ZEM&VEK   Překlad: David Formánek     Dr. Mike Yeadon, bývalý viceprezident Pfizeru, v exkluzivním rozhovoru s Americkými lékaři v přední linii sdílí svůj pohled na vakcíny proti covidu-19 :   „Jsem si velmi dobře vědom globálních zločinů proti lidskosti, které se nyní provádí proti velké části světové populace. Cítím velký strach, ale neodrazuje mě to od toho, poskytnout odborné svědectví několika skupinám schopných právníků ... i kdyby tyto látky (vakcíny) byly legitimní, ochranu potřebují pouze ti, kteří mají výrazně zvýšené riziko úmrtí na virus. U těchto lidí by možná šlo tvrdit, že to za to riziko stojí. Ale všichni ostatní lidé, ti co jsou zdraví a jsou mladší než 60 let, možná trochu starší, na tento virus neumírají. U této velké skupiny je naprosto neetické podávat něco nového, co po pár měsících může představovat naprosto nebývalé nechtěné dopady. Jelikož zamýšlí tuto látku dávat nezletilým dětem a ve výsledku i kojencům, to si vykládám jako naprosto hanebný čin. Nejpravděpodobnější délka imunity na respirační virus jako je SARS-CoV-2 je několik let. Dle mého dobře promyšleného pohledu si myslím, že je naprosto možné, že se tohle použije pro masovou depopulaci (vylidnění).

     Silnější kmeny se obvykle skrze populaci nešíří, protože zabijí hostitele příliš rychle, ale pokud očkovaní budou prožívat pouze méně vážné onemocnění, pak tyto kmeny rozšíří na neočkované (rizikovou kategorii), kteří chytí vážnou nemoc a zemřou. Dobrou zprávou je, že existuje několik dostupných možností: hydroxychlorochin, ivermektin, budesonid (vdechovaný steroid používaný u astmatiků), a samozřejmě orální vitamín D, zinek, azithromycin, atd. Tyto léky snižují vážnost průběhu do takové míry, že tento virus se nemusel stát krizí veřejného zdraví.

 

      Odkaz:     https://zemavek.sk/byvaly-viceprezident-pfizeru-dat-vakcinu-proti-covidu-maloletym-detom-dojcatam-je-absolutne-hanebny-cin/

      Celý text:      M-Yeadon.doc

 

 

 

Keller: Celé vesnice stěhovat k nám.

 

Pravda o Pirátech a migraci

 

 25. 3. 2021     ROZHOVOR - „Vrchol nevkusu!“ Komentuje slova, která zazněla od šéfa Pirátů, známý sociolog profesor Jan Keller. Připomíná, k jaké frakci se Piráti hlásí v Evropském parlamentu - ve které požadovala europoslankyně, aby byly do zemí střední a východní Evropy přesídlovány komplet celé vesnice. Když si člověk studuje materiály a programy Pirátů, trkne ho alibismus, s jakým si nechávají pootevřená dvířka snad v každé zásadnější otázce. Konkrétně v případě migrace se u nich dočtete, že jsou proti povinným kvótám na přijímání žadatelů o azyl, ale o pár řádků dále se vyslovují pro to, aby byla vláda tlačena k dobrovolnému přijímání těchto žadatelů.

     Na jedné straně se volá po odstranění příliš nákladného sociálního státu a po tom, aby péče o nesamostatné a slabší členy společnosti byla přenesena v maximální možné míře na rodinu. Zároveň nám tady někdo tvrdí, že staří mají odejít, a zdůrazňuje propast mezi generacemi. Mezigenerační solidarita naštěstí funguje vcelku uspokojivě a propagandě, která chce hloubit příkopy mezi mladými a staršími, zatím věří převážně jen ti, kdo ji šíří. Mezigenerační solidarita v rodině má být co nejspolehlivější.

     Rasistickou kartu prý vytáhli při zápasu českého fotbalového šampiona ve Skotsku. Než se vyjadřovat k jednotlivým incidentům, měli bychom se raději zamyslet, jak vlastně vznikla dnešní rasová hysterie, kdo z ní profituje, co všechno dokáže překrýt a proti komu je obrácena. Ti, kdo nadávají na policisty, by měli na rovinu říci, jak by dnešní situaci řešili oni. Tuším, že to bylo v Seattlu, kde se v několika okrscích vloni rozhodli policii zrušit. Následná vlna zločinnosti vedla ke změně názorů.

 

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Keller-Cele-vesnice-stehovat-k-nam-Pravda-o-Piratech-a-migraci-658385

      Celý text:      Keller-Pirati.doc

 

 

 

Provokace Bidena nezůstane

bez asymetrické odpovědi

 

 23.3. 2021, Jelena Panina  - ředitelka institutu RUSSTRAT, MOSKVA      Dnešní prohlášení amerického ministra zahraničí Anthony Blinkena o záměru spolupracovat s Ruskem v oblastech, které vyhovují americkým národním zájmům, zejména v oblasti strategické stability, vypadá jako pokus přidat lžíci medu do bečky dehtu, vylívanou každodenně USA a jejich spojenci na Rusko. Americké vedení, které zaměřilo svůj hněv na osobu našeho prezidenta, zjevně věřilo, že by bylo možné „lépe vyjít“ s některými dalšími vůdci Ruska a  imperialisticky přerozdělit svět způsobem příznivým pro Západní elity.

     Západu se nepodařilo uskutečnit takový záměr v předvečer Druhé světové války, kdy se Stalin vzdal pochybné cti stát se viníkem rozpoutání světového masakru. O osmdesát let později Západ znovu doufá, že starý plán bude fungovat... Odpověď na urážky bude nepochybně následovat. Ale ne tam a ne tak, jak plánuje Západ, ale asymetrickým způsobem. V tomto ohledu je třeba připomenout Putinova slova „... Nikdy nebudeme souhlasit zejména s jedinou věcí: aby si někdo dovolil použít velkorysé dary Ruska ke způsobení škody samotné Ruské federaci. Doufám, že to bude slyšeno. Toto je přímé varování Západu. Když shrneme co se děje, můžeme s politováním konstatovat - válka se nadále přibližuje k nám i k nim.

 

      Odkaz:     https://russtrat.ru/comments/23-marta-2021-2342-3584

      Celý překlad:      Asimetricnyj-otvet.doc

 

 

 

Kotrmelec WHO – priznali „chybu“ pri PCR testoch


 24. březen 2021 , Ivan Hečko
     Stalo sa tak okolo 20. Januára 2021. To znamená, že „chyba“ sa používala pri PCR testovaní prakticky presne rok.
Pritom, odborná verejnosť znalá týchto laboratórnych testov na to upozorňovala už dávno. Toto bol základný štartovací bod „pandémie“, ktorá vznikla nie infikovaním ľudí, ale chybným – od začiatku úmyselne – testovaním. Počet opakovaní
(množení virů v získaném testovacím vzorku) pri PCR testoch na tento účel má byť 25-30. Dr. Drosten a ostatní členovia mafie okolo neho, včítane Billa Gatesa (hlavný poradca Merkelovej ohľadne Corony), v Januári 2020 vydali odporúčanie, že sa má vykonať 45 cyklov.

     Toto bol základný štartovací bod „pandémie“, ktorá vznikla nie infikovaním ľudí, ale chybným – od začiatku úmyselne – testovaním. To potom viedlo k lockdownom, masovým – pritom stále chybným – testovaniam a ekonomickým kolapsom. A - samozrejme - k obrovským ziskom Pharma firiem a upevňovaniu moci oligarchov. A pokračuje to: pre zmenu masovým očkovaním neotestovanými vakcínami, ktoré Americká FDA aj Európska EMA uvoľnili na použitie bez prakticky akéhokoľvek testovania! A kryjú sa tým, že to označujú za núdzové, alebo experimentálne, nasadenie.

 

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kotrmelec-who-priznali-chybu-pri-pcr-testoch.html

      Celý text:      Chyba-WHO.doc

 

 

 

USA rekordně zvýšily import

 

ropných produktů z Ruska

 

 25.03.2021      Spojené státy americké nehledě na problémy kvůli pandemii covidu-19 a nejednoznačnou energetickou geopolitiku vůči Rusku podle výsledků roku 2020 opět zvýšily import ruských ropných produktů na maximum od roku 2011. Objem nákupů činil 538 tisíc barelů denně. V ročním vyjádření se dodávky z Ruska zvýšily o 3,5 procenta. Tím se Rusko stalo druhým exportérem ropných produktů do USA, když z této pozice vytlačilo Saúdskou Arábii. (Přitom export samotné ropy z Ruska do USA v roce 2020 klesl o 45 procent na 73 tisíc barelů denně.)

     Těžba ropy v největších ropných a plynových regionech USA, jejíž značnou část tvoří břidlicová ropa, se sníží v dubnu roku 2021 ve srovnání s březnem o 46 tisíc barelů denně, čili o 0,6 %, na 7,458 milionu barelů, předpovídá Správa energetických informací Ministerstva energetiky USA. Tato Správa v březnu také očekává celkové snížení těžby plynu na všech nalezištích o 316 milionů krychlových stop na 82,589 miliardy krychlových stop denně.

 

      Odkaz:       https://cz.sputniknews.com/svet/2021032513376759-usa-rekordne-zvysily-import-ropy-a-ropnych-produktu-z-ruska/

      Celý text:      Import-USA-z-Ruska.doc

 

 

 

Nejlepší ozbrojené síly na planetě?

 

22. 3. 2021 Janinna  , autor: The Saker     Nikdo neumí bojovat lépe než Rusové. Jak lze měřit kvalitu ozbrojených sil? Zbytečná praxe je počítání počtů tanků, děl, letadel, vrtulníků a lodí, v naději, že dospějeme k závěru, která ze zemí je „silnější“. Je třeba se zbavit i dalších dvou mýtů: - high-tech vyhrává války a - velké peníze vyhrávají války. Tvrdím, že úkolem ozbrojených sil je dosáhnout konkrétních politických cílů. „Typy vítězství“, které USA dosáhly jsou naprosto trapné, – Grenada a Panama. (téměř bez odporu). Má smysl srovnávat ruské ozbrojené síly s armádou USA, která dlouhodobě nedosahuje konkrétních politických cílů, které jí byly dány?

     V čem jsou tedy ruské ozbrojené síly tak dobré?   Za prvé, jejich poslání – bránit Rusko – je přiměřené zdrojům Ruské federace.   Za druhé, ruské ozbrojené síly jsou v současné době schopné porazit jakéhokoli myslitelného nepřítele po celém obvodu svých hranic. Západní technologická nadřazenost je mýtus.  V Rusku armáda definuje misi a poté hledá nejjednodušší a nejlevnější technologie, které lze použít. V neposlední řadě jsou i ruské jaderné síly jsou v současnosti zdaleka nejpokročilejší a mnohem schopnější boje než stárnoucí americká jaderná triáda.

     Také věřím, že nejdůležitějším faktorem ve válce je „prostý“ řadový voják. Ruský voják přesně ví, za co bojuje. Ví, že bojuje za svou zemi, za svůj národ, svou kulturu, za svou svobodu a bezpečnost. Ví, že ruské nejvyšší velení, Kreml a generální štáb nejsou posedlí hledáním nějaké malé země, aby z ní vymlátily duši, jen aby demonstrovaly sílu a vyděsily všechny ostatní. Existuje spousta věcí, které ruská armáda nemůže dělat, ale na rozdíl od amerických ozbrojených sil nebyla ruská armáda nikdy navržena k tomu, aby dělala cokoli, kdekoli a kdykoli (jako „vyhrajte dvě a půl války“ kdekoli na planetě (zadání pro armádu USA)).

 

      Odkaz:       https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-nejlepsi-ozbrojene-sily-na-planete/

      Celý text:      Nejlepsi-OZ.doc

 

 

 

Vzpomínky na bombardování NATO

 

jsou v Srbsku stále živé

 

 23. března 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)     Blíží se další výročí tragických událostí pro Srbsko z konce března 1999, kdy si vojenská aliance NATO stanovila cíl eliminovat Srby - poslední baštu odporu proti západní nadvládě na Balkáně. Srbská společnost, stejně jako rozumní lidé na celém světě, odsuzuje agresi NATO. Nikdo však dosud nebyl schopen navrhnout způsob, jak pachatele potrestat, a nebylo nalezeno řešení kosovské otázky. Srbské vedení se snaží najít mírové řešení a v této věci ukazuje záviděníhodnou vytrvalost a vytrvalost. Navzdory skutečnosti, že opozice pravidelně obviňuje úřady ze „vzdání se srbských pozic“, jedná prezident Vucic pragmaticky.

     Na rozdíl od Prištiny se Srbsku daří zůstat nezávislým a rozhodovat bez čekání na vnější souhlas. Navzdory skutečnosti, že země rozvíjí strategické partnerství s Moskvou a Pekingem, při jednáních s Prištinou nejednalo Rusko ani ČLR jako bělehradský soudce. Legálně jsou Kosovo a Metohija stále součástí Srbska. Pod vedením Bělehradu by Kosovo mohlo být prosperujícím regionem. Pokud jde o správu věcí veřejných, zkorumpované úřady v Prištině - včerejší terorističtí aktivisté - jsou daleko za Srby.

 

      Odkaz:       https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vzpominky-na-bombardovani-nato-jsou-v-srbsku-stale-zive/

      Celý text:      Bombardovani-NATO.doc

 

 

 

“Špatné svědomí Evropy” - vedoucí představitelé EU

 

svévolně nepochopili problémy muslimské imigrace

 

 21. 3. 2021 , Ayaan Hirsi Ali     Lídři EU úmyslně odmítají porozumět problémům spojeným s imigrací muslimů. Překlad eseje ze serveru Unherd.com .

     Ilustrací „Hry na neporozuměnou“ je imigrace z islámských zemí a otázka toho, jak by evropské společnosti měly tyto muslimské imigranty integrovat.   První úmyslné neporozumění spočívá v předstírání, že nekvalifikovaní imigranti s minimálním vzděláním jsou pro vyspělé ekonomiky naprostou nezbytností. Když upozorníte na rozsáhlou závislost imigrantů a dokonce i jejich dětí o generaci později na sociální podpoře, dočkáte se optimistických líčení...   Argument "pusťme k nám jen ty, kteří mají nárok na azyl" naráží na problém -  jak dokážeme odlišit lidi hledající ekonomické příležitosti od skutečných obětí násilí?   Třetí podoba „Hry na neporozuměnou“ spočívá v tom, že se imigranti berou, jako by všichni byli stejní. Ale proč se například libanonští křesťané v Austrálii asimilují daleko snáze než libanonští muslimové?   Konečně, ve své nejzákeřnější podobě, trvá „Hra na neporozuměnou“ prostě na tom, že všichni chceme to samé, že všichni sdílíme ty samé základní hodnoty.

     Kdo hraje tuhle „Hru na neporozuměnou“? Jsou to naši volení političtí lídři, šéfredaktoři uznávaných novin, profesoři ze slavných univerzit a think tanků, vysocí úředníci a někdy i lídři EU. Prozkoumáte-li zápisy z debat v parlamentních výborech ... Vynoří se vám tentýž obrázek: nekonečná „Hra na neporozuměnou“.

 

      Odkaz:       http://www.novarepublika.cz/2021/03/ayaan-hirsi-ali-spatne-svedomi-evropy.html

      Celý text:      Spatne-svedomi.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Nejde ani tak o špatné svědomí, jako o superzločinný genocidní záměr :

                             Nejde-o-prelidneni.doc

 

 

 

Invaze NATO do Libye je stará 10 let.

 

Zabijáci Kaddáfího jsou stále u moci

 

 23. 3. 2021 Janinna       Bylo to 17. března 2011, kdy Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci 1973, která ve skutečnosti schválila invazi sil NATO do země v severní Africe. Libye byla v té době jednou z nejúspěšnějších zemí tzv. Třetího světa – s širokými sociálními příležitostmi a zárukami, vynikajícím lékařstvím a schopností posílat studenty na studium na Západ. Muammar Kaddáfí (1942–2011) vedl zemi vlastní cestou – nikoli socialistickou ani kapitalistickou, definoval libyjskou politiku jako Jamahiriya. „Tvůrci osudů“ ze Spojených států se obávaly úspěchu „arabského socialismu“ a rostoucího mezinárodního vlivu Libye jako celku, a zejména Kaddáfího.

     V roce 2011 osm zemí NATO zahájilo nálety na Libyi: Belgie, Kanada, Dánsko, Francie, Itálie, Norsko, Spojené království a USA. Přispěly oddíly ozbrojenců z Al-Káidy, kteří se vrátili z Iráku, Sýrie a Afghánistánu. Tito západní a arabští nepřátelé zabili Kaddáfího. A jaký je konečný výsledek? Libye žije v sestavě bez státnosti, nejen bez příjmu, ale také bez jakýchkoli záruk bezpečnosti, již deset let a žádní „režiséři“, „producenti“ a „herci“ z Washingtonu, Londýna, Paříže a Rijádu atd., kteří provedli tuto show nazvanou „udržování nebo obnovování mezinárodního míru a bezpečnosti silovou cestou“, se vůbec neobtěžují zajímat ani humanitární katastrofu na tomto severoafrickém území. Současný prezident států Joe Biden byl tehdy v roce 2011 viceprezidentem USA.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/invaze-nato-do-libye-je-stara-10-let-zabijaci-kaddafiho-jsou-stale-u-moci/

      Celý text:      Invaze-do-Libye.doc

 

      K textu také :   Saharska-rieka.pdf

 

 

Kdo je připraven odejít z EU, není ohrožen

 

 Vydáno:19.3.2021     Autor/Překlad: Jaroslav Tichý     Nestačí jen chtít odejít z EU či doufat v její rozpad, že je třeba předem se na takovou situaci též připravit. Československá republika patřila po svém založení díky své rozvinuté průmyslové výrobě mezi evropské ekonomické premianty. Po skončení 2. sv. války obnovilo Československo po válce poměrně rychle svůj průmyslový potenciál. Ten dále rozšiřovalo budováním dalších výrobních podniků. Exportovali jsme výrobky československé produkce vlastními silami do více než 120 zemí celého světa. Naší velkou předností byla výroba a export kompletních investičních celků.

     Po r. 1989 jsme začali likvidovat svůj vlastní průmyslový potenciál. Související kroky probíhaly v rámci ustanovení tzv. washingtonského konsenzu a začali jsme likvidovat i podniky lehkého průmyslu. Pak jsme plnili „přístupové podmínky“ do Evropské unie, jejichž hlavním úkolem bylo zlikvidovat či zásadním způsobem zdecimovat československé zemědělství, z jehož síly měl Západ značné obavy. Naši občané mnohdy ztratili svoji kvalifikovanou práci a tím i společenské postavení v místě bydliště a byli tak nuceni dojíždět do často vzdálených montoven cizích vlastníků za špatně placenou otrockou prací. Více než polovina naší ekonomiky se dnes nalézá v cizích rukou.

     Chceme-li se tedy opět postavit na vlastní nohy, podmínkou pro nás nezbytně nutnou je opuštění EU ať již naším vystoupením či z důvodu rozpadu EU. Je tedy nezbytně nutné začít konat.

 

      Odkaz:  http://www.nwoo.org/2021/03/19/kdo-je-pripraven-odejit-z-eu-neni-ohrozen/

      Celý text:      Odejit-z-EU.doc

 

 

 

Podľa otca propagandy ovláda neviditeľná

 

vláda naše mysle väzením myslenia

 

 18/03/2021   autor: redakcia   (Sigmund Fraud, wakingtimes.com) – Kniha Propaganda od Edwarda Bernaysa ("učitelia" Goebbelse), ktorá vyšla v roku 1928, si stále udržiava svoju pozíciu zlatého štandardu pre ovplyvňovanie a manipuláciu správania verejnosti. Ťažiac zo svojich skúseností z psychológie, Bernays ako prvý skúmal sociálne inžinierstvo prostredníctvom masmédií a jeho dielo naďalej žije v našom dnešnom deformovanom, plánovanom, spotrebiteľskom svete. Zaoberá sa smerovaním činnosti, doktrínami, systémami a verejnými mienkami a tým, aby pre ne zabezpečil podporu verejnosti. V konečnom dôsledku je cieľom tohto druhu masovo vytváranej propagandy populárnej kultúry oslabiť schopnosť jednotlivca kriticky myslieť.

     Kriticky myslieť znamená robiť odôvodnené úsudky, ktoré sú logické a dobre premyslené. Je to spôsob uvažovania, v ktorom človek len jednoducho a bez spochybňovania neakceptuje všetky argumenty a závery, ktorým je vystavovaný. Vyžaduje si zvedavosť, nedôverčivosť a pokoru. Ľudia, ktorí používajúci kritické myslenie, sú tí, čo hovoria veci ako: - „Ako to vieš?“ - „Zakladá sa tento záver na dôkazoch alebo na tvojom vnútornom pocite?“ - „Sú nejaké alternatívne možnosti, ak sa objavia nové informácie?“ Nezávislé myslenie propagandisti likvidujú, no s pomocou pravdy sme mocnejší než ten vládnuci Matrix a neviditeľná vláda.

 

      Odkaz:  https://www.badatel.net/podla-otca-propagandy-ovlada-neviditelna-vlada-nase-mysle-vazenim-myslenia/

      Celý text:      Podla-otca-propagandy.doc

 

 

 

Naočkovaný se nenakazí, ujišťoval Blatný.

 

Odborníci kroutí hlavou

 

 18.3. 2021, Jaroslav Gavenda, Michaela Rambousková      Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v Senátu řekl, že očkovaný člověk proti koronaviru nemůže onemocnět nebo přenést nemoc na někoho dalšího. S tvrzením nesouhlasí odborníci...      Blatného předchůdce, exministr zdravotnictví a současný poradce prezidenta Roman Prymula uvedl, že ministr zdravotnictví neříká pravdu. „Stanovisko je zavádějící a nepravdivé,“ reagoval v SMS zprávě pro Seznam Zprávy. Rovněž i virolog a ředitel Biologického centra Akademie věd Libor Grubhoffer v rozhovoru pro Seznam Zprávy řekl, že ministr uvádí veřejnost v omyl. „Takové tvrzení skutečně není pravdivé. I absolvované dvě dávky očkování nemusí znamenat, že očkovaný člověk je plně chráněn a že také nemůže původce onemocnění covid-19 přenést. Plyne to už jen z toho, že vakcíny nemají 100procentní účinnost,“ vysvětluje profesor Grubhoffer.

     Epidemiolog a děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar pak vysvětluje, že hlavní smysl očkování je v tom, že očkovaní by měli být chráněni před těžkou formou nemoci covid-19. „Hlavním cílem očkování, který naplňuje, je významná redukce těžkých stavů, úmrtí a hospitalizací...  uvedl pro Seznam Zprávy epidemiolog Maďar.      „Pro očkované osoby prozatím platí stejná přijatá protiepidemická opatření jako pro osoby neočkované... uvedli odborníci.

 

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/naockovany-se-nenakazi-ujistoval-blatny-odbornici-krouti-hlavou-147643

      Celý text:      Odbornici-nesouhlasi.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Složitý jev, jako je průchod virové vlny populací, se nedá dobře zvládat jednoduchými opatřeními. Realita není černo-bílá. A kvalifikovaně reagovat není naše neokolonie schopná.

 

 

 

Vir jim vzal naději. V Japonsku spáchalo

 

sebevraždu 500 dětí, nejvíc v historii

 

 20.3. 2021 , ČTK, Seznam Zprávy     V Japonsku za loňský rok spáchalo sebevraždu 499 školáků, o stovku více než v roce předcházejícím a nejvíce od roku 1980, kdy policie začala vést statistiku. Čtrnáct dětí, které si sáhly na život, chodilo na první stupeň základní školy, 146 na druhý stupeň a 339 jich chodilo na střední školu.  Za rok stoupl zejména počet sebevražd dívek-středoškolaček, z 80 na loňských 140.

     Počet sebevražd v Japonsku loni stoupl také u dospělých, poprvé od finanční krize v roce 2009. Loni si v Japonsku vzalo život 21 081 lidí, z toho 7026 bylo žen. Zatímco počet mužů velmi mírně klesl, počet žen výrazně stoupl, píše Kjódó s odvoláním na oficiální policejní statistiky. Za sebevraždami žen jsou podle policie zdravotní, rodinné a finanční obtíže. Podle některých odborníků inspirovaly část lidí k činu sebevraždy mladého japonského herce a zpěváka Harumy Miury v červenci a herečky Júko Takeučiové v září, uvádí Kjódó.

 

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vir-jim-vzal-nadeji-v-japonsku-spachalo-sebevrazdu-500-deti-nejvic-v-historii-147840

      Celý text:      Beznadej-v-Japonsku.doc

 

      Pozn. spr. webu:   V americkém "vlídném protektorátu", v Císařství Nipponkoku, ve skutečnosti přílišná vlídnost nevládne.

 

 

Čína oznámila, že je připravena společně

 

s Ruskem se postavit USA (a jejich poskokům)

 

 19. 3. 2021 Janinna      Peking má v úmyslu systematicky kontaktovat Moskvu ohledně své budoucí politiky vůči Washingtonu. Oznámil to velvyslanec Čínské lidové republiky v Ruské federaci Zhang Hanhui, píše hongkongské vydání South China Morning Post. Pochválil vojensko-technickou spolupráci mezi Ruskem a Čínou a označil ji za „důležitý pilíř“ interakce mezi těmito dvěma mocnostmi a záruku strategické rovnováhy sil na planetě. Jako hlavní mocnosti sdílejí Čína a Rusko širokou škálu společných zájmů a mají zvláštní odpovědnost za udržování míru a stability po celém světě a za podporu globálního rozvoje a prosperity.

     Washington se snaží v Asii vytvořit něco jako blok NATO namířený proti Pekingu. Spojené státy zároveň vyvíjejí tlak na Rusko. To nutí Moskvu a Peking, aby se sblížily. Země dokonce uvažovaly o potřebě vytvoření jednotného vojensko-politického bloku, který by čelil agresivnímu Washingtonu, ačkoli nedávno obě strany současně konstatovaly, že taková aliance zatím není nutná. Vztahy mezi ČLR a Ruskou federací jsou poměrně silné, stabilní a přátelské. Obě země jsou již dlouho na mezinárodní scéně jednotnou frontou v celé řadě otázek, včetně urovnávání různých konfliktů. Na pozadí hrozeb nové administrativy USA vůči Rusku a Číně Peking jednoznačně naznačil Moskvě, že je připraven jednat ruku v ruce proti Washingtonu, shrnula hongkongská média.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/cina-oznamila-ze-je-pripravena-spolecne-s-ruskem-se-postavit-spojenym-statum/

      Celý text:      Cina-s-Ruskem.doc

 

 

 

Světovou epidemii duševního zdraví

 

způsobuje systém, v němž jsme nuceni žít

 

 19.3.2021 , Caitlin Johnstone     Nejste duševně schopni udržet krok s drsným tempem, které od vás vyžaduje kapitalismus, jen abyste přežili? Všichni jsme v depresi, protože jsme uvízli v zaměstnáních bez perspektivy, které jednoduše dopomáhají milionářům k tomu, aby se stali miliardáři. Kolik diagnóz duševního zdraví se opravdu týká lidí, kterým se nedaří vypořádat se s kapitalismem? Kolika lidem byla určená diagnóza a naordinovány tuny pilulek jednoduše proto, že nejsou schopní pochodovat v rytmu kapitalistického bubnování? „Džiddú Krišnamúrti kdysi řekl: 'Není důkazem zdraví, když se dobře přizpůsobíme naprosto nemocné společnosti.' A naprosto nemocná společnost je skutečně to, co tady máme. Odcizení, které zažíváme, je odcizení od něčeho, co za to stejně nestojí.“

     Jak nejlépe zabránit tomu, abychom se utopili v této jámě bezduchého, nihilistického, politického a ekonomického paradigmatu? Smysl v tomto nesmyslném systému najdete tak, že budete pracovat na tom, abyste tento systém zničili. Nemohou nás všechny zabít a uvěznit, takže pokud si všichni uvědomíme, jak jsme utlačováni, a kdo nás utlačuje, můžeme využít naší převahy, abychom je vykopli a nahradili zdravějším modelem. V každém případě disponujeme schopností odklonit se od tohoto modelu - jenž vytváří utrpení a je založený na soupeření a konkurenci, a který nás všechny dusí k smrti - a nahradit jej takovým modelem, v němž budeme navzájem spolupracovat, a kdy náš ekosystém povede ke zdraví, kráse, pravdě a prosperitě. Pokud máme v tomto světě najít nějaký smysl, tak leží právě tímto směrem.

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/03/8650-svetovou-epidemii-dusevniho-zdravi-zpusobuje-system-v-nemz-jsme-nuceni-zit.htm

      Celý text:      Dusevni-epidemie.doc

 

 

 

Kdo je v čele vývoje kvantových počítačů a

 

 kvantových komunikačních sítí?

 

 by Redakce 18. 3. 2021      V poslední době se čínská firma Huawei prodrala do čela světového vývoje síťových technologií, zejména 5G sítí. „Čínští vědci doufají, že během následujících pěti let vyvinou vysokorychlostní kvantový komunikační systém dalekého dosahu postavený ze součástek domácí výroby, který půjde integrovat do soustav klasických komunikačních technologií,“ říká přední čínský kvantový vědec.  Zatím na této technologii postavili dvě komunikační sítě: kvantovou komunikační páteřní síť z Pekingu do Šanghaje a kvantový výzkumný komunikační satelit Micius vypuštěný roku 2016. Při obou projektech vznikly rozsáhlé integrované kvantové sítě.

     U kvantových strojů tedy dojde k exponenciálnímu nárůstu počtů řízených qubitů a překročí se milník zvaný výhoda kvantového počítání s výpočetní a komunikační technikou nesmírných výkonů. Čína už poprvé tento milník překročila, neboť jak v prosinci referoval žurnál Science, její vědci vytvořili první prototyp fotonového kvantového počítače Jiuzhang, který během chvíle vypočítá problémy, které by klasické počítače řešily miliony let. Tento po starobylém matematickém textu Jiuzhang nazvaný počítač za 200 sekund vypočte úlohu zvanou vzorkování Gaussovských bosonů, což by nejrychlejšímu světovému klasickému počítači Fugaku trvalo asi 600 milionů let.

 

      Odkaz:  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kdo-je-v-cele-vyvoje-kvantovych-pocitacu-a-kvantovych-komunikacnich-siti/

      Celý text:      Kvantove-technologie.doc

 

 

 

USA mají problém: ruské Kalibry

 

v Tichém oceánu

 

 18.3.2021 VSa      Rusko v letošním roce vybavuje své Tichooceánské loďstvo vyspělými střelami Kalibr s plochou dráhou letu, které jeho ponorkám a lodím umožní potopit jiné lodě a poprvé také vést dálkové údery proti pozemním cílům, napsal Dave Makichuk pro Asia Times. Uvádí se, že v rodině střel Kalibr existuje více než tucet různých variant, které se liší v odpalovací plošině, dosahu, profilu cíle a rychlosti. Odlišnosti existují také v délce raket od šesti do devíti metrů, všechny nicméně nesou 990 liber těžkou bojovou hlavici nebo jadernou nálož. Jakmile se na krátkou vzdálenost přiblíží k nepřátelské lodi, některé typy střel Kalibr zrychlí z cestovní rychlosti 0,8 na 3 machy a sestoupí do výšky pouhých 4,6 metru – pro protiraketovou obranu lodi je potom nesmírně obtížné je sestřelit.

     Admirál Phil Davidson, náčelník amerického Indo-pacifického velení, sdělil v písemném svědectví Kongresu, že Rusko podle něj začne dislokovat střely Kalibr, které mnozí považují za zbraň, která by mohla být použita k vyrovnání výhod vojenské projekce a k omezení diplomatických možností USA v případě krize. Střely Kalibr představují ohrožení amerického protiraketového obranného deštníku. Vybudování protiraketové obrany USA proti nim by v průběhu 20 let stálo 75 až 465 miliard dolarů a bylo by tedy velmi drahé.

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34859

      Celý text:      Ruske-kalibry.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Lidově řečeno, Pacifik přestává být "americkým rybníkem".

 

 

Varování od ekonomky: Lidé, šetřete.

Stát si od vás peníze vezme zase zpátky

 

 16.3. 2021 Markéta Bidrmanová     Jak Česko zvládlo pandemický rok? Rozhovor s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank a členkou KoroNERV-20 Helenou Horskou. Příští ministr nebo ministryně financí se nevyhne zvýšení daní. Lidé by si měli peníze odkládat stranou, radí Helena Horská. Ministryně financí Alena Schillerová zatím konkrétněji o tom, jak získat chybějící peníze do rozpočtu, mluvit nechce. „Stát amputoval svoji vlastní nohu, když si snížil daňové příjmy o 90 miliard korun a veřejné rozpočty o 100 miliard. Nejen pro tento rok, ale i pro další roky,“ říká Horská. „Do konce února bylo na přímé pomoci podnikatelům a domácnostem vyplaceno 160 miliard korun, do kterých nepočítám tzv. rouškovné, pomoc OKD. To je polovina slíbené částky, která činila 289 miliard,“ vypočítává Horská.

     Snahu šetřit Horská u státu nevidí: „Počty státních úředníků rostou, jejich mzdy rostou. Například na platech nejvyšších zaměstnanců Ministerstva financí se krize nepodepsala. Dva z náměstků získali každý bonus 715 tisíc korun a čtyři další zaměstnanci přes 400 tisíc. Tedy obdobné sumy jako v předchozím necovidovém roce. „Já bych chtěla vidět stát, úřad, který by ze dne na den zredukoval svoje provozní náklady o 40 procent při poklesu tržeb o víc než 50 procent,“ srovnává Horská.

 

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomka-stat-si-snizenim-dani-amputoval-nohu-zvysi-je-setrete-147446

      Celý text:      Varovani-ekonomky.doc

 

 

 

Kyjev: Když zasáhne Rusko,

 

tak se naše armáda stáhne

 

 17. března 2021, (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)      Ukrajinský web Strana.ua prozradil, že nejen ukrajinská armáda se připravuje na ofenzívu na Donbasu, ale že navíc existuje i nouzový plán k zastavení útoku. Tato informace není nic jiného než demystifikace sedmileté ukrajinské propagandy, která tvrdí, že Ukrajina bojuje proti Rusku na Donbasu. Zdroj z ukrajinského ministerstva obrany dokonce jasně říká, že to byla Ukrajina, kdo nejprve porušil toto ustanovení minského balíčku a že Doněcká a Luhanská lidová republika) tak učinily až poté, v reakci na porušení ukrajinské armády :

     „Naši vojáci šli do starých pozic, které jsme opustili v roce 2020 v rámci stažení jednotek. Výsledkem bylo, že se separatisté také přesunuli a obsadili své staré pozice. „Naši vojáci šli do starých pozic, které jsme opustili v roce 2020 v rámci stažení jednotek. Výsledkem bylo, že se separatisté také přesunuli a obsadili své staré pozice. Stačí pouze rozkaz od vrchního velitele zahájit ofenzívu,“ uvedl zdroj. Ale, protože existuje možnost, že Rusko pošle svou armádu, aby zasáhla, pak se ukrajinská armáda bude muset vzdát ofenzívy proti Donbasu a stáhnout se. „V tomto případě bude ofenzíva FAU zastavena. S vysokou mírou pravděpodobnosti, že vojáci budou staženi jako první, aby neuvízli opět v obklíčení,“ říká zdroj.

 

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kyjev-kdyz-zasahne-rusko-tak-se-nase-armada-stahne/

      Celý text:      Nouzovy-plan.doc

 

 

 

Hysterie z demence

 

 17. 3. 2021 Janinna      Vztek z bezmocnosti: Biden urazil prezidenta Ruska a všechny občany Ruské federace. Americký prezident Joe Biden v rozhovoru pro televizi ABC v komentáři ke zprávě amerických zpravodajských služeb o údajném ruském zasahování do amerických voleb v reakci na otázku novináře televizního kanálu, zda považuje svůj ruský protějšek za „zabijáka“, odpověděl: „Mmm … hmm … ano.“ Také pohrozil, že ruský vůdce „zaplatí“ za pokusy o zásah do amerických voleb.

     Ruští politici ostře zareagovali na prohlášení amerického prezidenta Joe Bidena, který kladně odpověděl na provokativní otázku novináře, zda považuje Vladimira Putina za „zabijáka“. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin označil tato prohlášení za nepřijatelná pro hlavu státu a za urážlivá pro mnoho Rusů. „Putin je náš prezident, útoky na něj jsou útoky na naši zemi!“ – zdůraznil politik. Podle prvního místopředsedy Rady federace Andreje Turčaka bylo Bidenovo prohlášení „triumfem politického šílenství Spojených států a demence jejich vůdce související s věkem“. 

     P.S.:     Ano, Putin je zabiják (zločineckého) unipolárního světa, absolutní moci Pax Americana. A tak to i v historii zůstane.

   

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/hysterie-z-impotence/

      Celý text:      Hysterie-z-demence.doc

 

 

 

Izraelský analytik Kedmi pomenoval

 

skutočný dôvod rozpadu Sovietskeho zväzu

 

 17. marec 2021, Karol Jerguš     Bývalý šéf izraelskej služby „Nativ“ Jakov Kedmi vyzval, aby sa neverilo vo všeobecne prijímanú verziu rozpadu Sovietskeho zväzu. V súčasnosti sa aktívne presadzuje stereotyp, podľa ktorého bol rozpad ZSSR dôsledkom slabosti národného hospodárstva a tlaku Spojených štátov. Na prelome 80. a 90. rokov nebol Sovietsky zväz podľa špecialistu ekonomicky ani technologicky nižšie ako USA. Tvrdenia o nadmerných vojenských výdavkoch tiež nie sú pravda. Ako poznamenal Kedmi, najviac 5% celého rozpočtu ZSSR bolo vyčlenených na armádu. 

     Skutočným problémom v tom čase boli kádre, ktoré boli vo vedení krajiny. Bola to ich politická degradácia, ktorá viedla k tomu, že veľká krajina prišla na okraj priepasti a odstúpila. To vôbec neznamená, že v Sovietskom zväze neexistovali žiadne ďalšie problémy. Obdobie takzvanej perestrojky nebolo ľahké. Neexistoval však ani obraz, ktorý predstavitelia liberálnej elity aktívne maľujú. Podobný názor má aj ukrajinský politik Vasilij Volga. Predtým uviedol, že chyby vedenia ZSSR viedli k jeho rozpadu.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/17/izraelsky-analytik-kedmi-pomenoval-skutocny-dovod-rozpadu-sovietskeho-zvazu/

      Celý text:      Rozpad-ZSSR.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Když tě chválí nepřátelé, měj se na pozoru. Pokud tě kritizují, jdeš správnou cestou. !!!

 

 

Putin ohlasuje úplnú nezávislosť

 

od „Rothschildom kontrolovaného“

 

amerického dolára

 

 15/03/2021, autor: Adnan Aftab, Zdroj: mondestuff.com, Spracoval: Badatel.net      Putin nedávno vyhlásil, že sa jeho krajina konečne vymanila z „ľadového zovretia“ Rothschildovho bankového kartelu a kabaly Nového svetového poriadku. Zaprisahal pokračovať v zbavovaní ruskej ekonomiky bremena nebezpečného monopolu amerického dolára, aby zaručil ruskú suverenitu. „Zvykli sme sa správať naivne, no teraz vidíme, že pravidlá WTO (Svetovej obchodnej organizácie) sa až príliš často porušujú. Reštrikcie, ktoré nazýva sankciami, sa zavádzajú z politických dôvodov. Navyše, čoraz viac ich uvaľuje z dôvodu zaistenia svojich obľúbených konkurenčných výhod,“ povedal Putin.

     Najväčšími hráčmi v tej najglobálnejšej finančnej krajine boli od svojho vzniku v roku 1944 Medzinárodný menový fond (MMF) a Svetová banka. Tieto medzinárodné bankové organizácie, nezávisle riadené neslávne známou bankárskou rodinou Rothschildovcov, najprv tlačia na štáty, aby sa vzdali kontroly nad svojím finančným sektorom, dovoliac súkromným bankám vykrádať ich ekonomiky. Keď sú vlády donútené vzdať sa svojho deregulovaného menového sektora, vyžaduje si od nich prijímať plány úsporných opatrení, poškodzujúce zamestnancov, rodiny a životné prostredie. Minulý rok Putin povedal:  „Oni nevlastnia svet a nemajú neobmedzenú moc robiť si, čo sa im zažiada. Ak sa im nepostavíme, nastanú ďalšie problémy. Nenecháme sa nimi zastrašovať.“

 

      Odkaz:  https://www.badatel.net/putin-ohlasuje-uplnu-nezavislost-od-rothschildom-kontrolovaneho-americkeho-dolara/

      Celý text:      Putin-ohlasuje.doc

 

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

 

Príliš široká definícia covidu

 

a nespoľahlivé testy

 

 14.3. 2021, autor: Jon Rappoport, zdroj: blog.nomorefakenews.com, spracoval: badatel.net

     Definícia prípadu covid umožňuje označiť zaň aj chrípku. Na definícii nie je nič jedinečné. Napríklad kašeľ, alebo triaška a horúčka, by predstavoval „mierny prípad covidu“. Ako som už ukázal v mojich nedávnych článkoch o teste, získať falošne pozitívny výsledok testov je veľmi ľahké. Stačí len nechať test bežať na viac ako 35 cykloch. Väčšina laboratórií robí test pri 40 cykloch. Takže… príznaky bežnej chrípky plus falošne pozitívny PCR test… a voilà, máte prípad covidu. Podľa štatistiky CDC, „chrípka a zápal pľúc“ si v roku 2001 v USA vyžiadali 62 034 životov.

     Nielen úmrtia na covid, ale aj na chrípku sa však zle interpretujú. CDC vytvára jednu spoločnú kategóriu, zlučujúcu dovedna úmrtia na chrípku a na zápal pľúc. Prečo to robia? Pretože mylne predpokladajú, že všetky úmrtia na zápal pľúc sú komplikáciami vyplývajúcimi z chrípky. Ide o absurdný predpoklad. Zápal pľúc má množstvo príčin. Ale čo je ešte horšie, pri všetkých úmrtiach na chrípku a na zápal pľúc sa len u 18 preukázala prítomnosť chrípkového vírusu. Čo je potom príčinou ochorení a úmrtí? Žiadna jediná príčina neexistuje. Naopak, je veľa faktorov, počínajúc náhlymi zmenami počasia až po znečistenie vzduchu, podvýživu, nedostatočnú hygienu… a tak ďalej. Keď je to tak, môžeme teraz povedať: Veľmi veľa prípadov FALOŠNEJ CHRÍPKY sa teraz preklasifikováva na FALOŠNÝ COVID.

 

      Odkaz:  https://www.badatel.net/uvaha-preklasifikovava-sa-velky-pocet-pripadov-chripky-na-covid/

      Celý text:      Nespolahlive-testy.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Neumírá se více na koronavirovou hysterii,

                                    než na samotné koronavirové onemocnění?

 

 

 

K VÝROČÍ NĚMECKÉ OKUPACE

 

ČESKÝCH ZEMÍ 15. BŘEZNA 1939

 

 15.3. 2021  Autor: Marie Neudorflová NR     od Redakce CZ24 News     Německá okupace českých zemí začala v noci ze 14. a 15. března 1939 vtržením hord německých vojáků do malé již Mnichovem Německem zmrzačené a bezmocné země. Sedmileté řádění Němců začalo popravami Čechů, stálo český národ 360 tisíc krutým násilím zničených životů, zničení svébytné kultury, zničení vysokých škol a snížení úrovně školství, průmyslu ...  To vše jen proto, že jsme Češi, Slované, které Němci většinou považovali za méněcennou rasu a sebe za vyšší rasu s právem na expanzi, s právem vládnout ostatním, s právem ožebračovat a ničit slabší.

     Slovo Mnichov v nás oprávněně vyvolává pocit zrady. Jakkoli Západ po desetiletí skloňuje ve všech pádech demokracii a lidská práva, jiné principy ve skutečnosti stojí skrytě v popředí hodnot jeho mocenských vrstev: principy, které nemají s demokracií nic společného ... Ve svém zájmu Střední Evropa musí pochopit, že nepatří ani na Západ ani na Východ a že v obou směrech nebudí dost respektu, a že se musí spoléhat hlavně sama na sebe ... Musíme si přiznat, že naše národní úroveň ba i existence, to znamená vše, co nám naši předkové vybojovali a předali k rozvíjení, je opět ohroženo. Nesmíme dopustit rozklad pozičních národních hodnot lživou interpretací naší historie, globalistickým přeléváním bohatství od slabších k mocnějším, či multikulturalismem a nesourodou imigrací. Tyto ideologie a praxe jsou podvodem, nástrojem k vnitřním konfliktům států, ke zničení národů a demokracie (skutečné, nikoli lži-demokracie, provozované západními mocenskými vrstvami).

 

      Odkaz:  https://cz24.news/k-vyroci-nemecke-okupace-ceskych-zemi-15-brezna-1939/

      Celý text:      K-vyroci-15.3.1939.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Demokracie, řecky δημοκρατία (dēmokratía) doslovně znamená „vláda lidu“.

 

 

Uhlíkové clo z Bruselu. Ivan David

už viděl návrh ...

 

 12.3. 2021     Ivan David na svém facebooku informoval, že spíš bychom měli očekávat novou evropskou daň. Útěk firem z Evropy do Číny nebo obrovské ztráty pracovních míst Bruselu, zdá se, tak moc nevadí. Vše má prý vyřešit „uhlíkové clo“. Jenže i to má háček. Doslova hák.   K bezkonfliktnímu zavedení uhlíkové kvazidaně by s jejím zavedením museli souhlasit všichni ministři členských států WTO odpovědní za oblast mezinárodního obchodu na ministerské konferenci WTO. Představa, že třeba čínský ministr zahraničního obchodu bude ve světové obchodní organizaci souhlasit s dohodou, která by čínské vývozy do EU zatížila uhlíkovým clem, je podle Davida „sci-fi“. „Čína nepodepsala ani Kjótský protokol ani Pařížskou dohodu. Se souhlasem s takovou smlouvou nelze počítat ani u mnoha desítek dalších států světa.“

     Tuto daň z uhlíku by měli platit všichni výrobci. V praxi by provedení návrhů z dílny ENVI znamenalo zdražení všech výrobků a služeb. Výnos z této uhlíkové daně by měl být novým výlučným příjmem Evropské unie a pomoci zaplatit její dluhy. Daň by vybíraly finanční úřady členských států, ale celý výnos by měl být odesílán do Bruselu. V případě, že by se Brusel pokusil takto jednostranně zavést uhlíková kvazicla na dovoz výrobků ze třetích zemí, musí podle europoslance počítat s tím, že EU může být v arbitrážním řízení potrestána obrovskými pokutami. Uhlíkové kvaziclo by tedy mohlo vést ke státním bankrotům všech členských států EU.

 

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uhlikove-clo-z-Bruselu-Ivan-David-uz-videl-navrh-a-je-to-hruza-Ocekavejme-statni-bankroty-657033

      Celý text:      Uhlikove-clo.doc

 

 

 

Čínska pomsta Ukrajincom za letecké

 

motory: Zmena postoja ku Krymu

 

 15. marec 2021 , Milan Novický (AM) , Ukrajina     Námestník Najvyššej rady z opozičnej platformy – Strana Za život Vadim Rabinovič na svojej stránke na sociálnej sieti komentoval návštevu čínskej delegácie na Kryme a označil ju za reakciu na kroky Ukrajiny v situácii v závode Motor Sič. Rozhodnutie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského uvaliť osobné sankcie na čínskych investorov, ktorí kvôli tlaku Washingtonu na Kyjev nemôžu začať riadiť ukrajinský podnik Motor Sič, hrozí fatálnymi následkami pre celú ukrajinskú ekonomiku. Asi tretina ukrajinského vývozu smeruje do Číny. Za takýchto podmienok politický konflikt s Pekingom, ktorý sa šíri pred našimi očami, neveští nič dobré pre Kyjev.

     Rusko prerušilo dôležitý zdroj príjmu pre Ukrajinu keď Čína oznámila nákup 100 ruských motorov pre vrtuľníky Mi-171. Ruské energetické jednotky VK-2500 majú dvakrát dlhší servisný interval a môžu sa tiež používať vo vysokých nadmorských výškach a v extrémne chladnom prostredí. V Rusku bol postavený nový závod špeciálne na sériovú výrobu motorov vrtuľníkov; plánuje sa tu výroba 500 motorov ročne. Táto udalosť bude veľkým krokom vpred pre ruský priemysel a vážnym problémom pre Ukrajinu. 

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/15/cinska-pomsta-ukrajincom-za-letecke-motory-zmena-postoja-ku-krymu/

      Celý text:      Motor-Sic.doc

 

 

 

Co předcházelo 15. březnu 1939 ?

 

- Mnichovský diktát !

 

 Dějiny mladého československého štátu se dopočítaly pouhých dvaceti let (1918 - 1938), když se spojenci z Londýna a Paříže rozhodli odevzdat tento stát Hitlerovi. Proč tedy představitelé „demokratických zemí" neprojevili svou rozhodnost? Protože vítězství nad Německem, které sami vytvořili a vypěstovali, vůbec nepotřebovali! Hitler ještě nesplnil všechny přijaté závazky a posílat jej do propadliště dějin by bylo kontraproduktivní. Bojového psa vykrmeného pro zápas na život a na smrt také nikdo nebude zabíjet před zápasem.

     3. srpna 1938 přiletěl do Prahy Chamberlainuv zmocněnec lord Runciman. Tento „britský prostředník" měl ve skutečnosti pŕesvědčit Československo k odevzdání Sudet Němcům. Angličané místo toho, aby zabránili agresi a zaujali tvrdou pozici spolu se SSSR, dál „tlačili" na Čechy. Velvyslanci „spřátelených" zemí Anglie a Francie Benešovi předložili nótu, v podstatě nefalšované ultimátum: „Nepřijme-li (československá vláda - pozn. N. S.) anglo-francouzský plán, potom celý svět bude vnímat Československo jako jediného viníka nevyhnutelné války." Ve dnech 29. - 30. září 1938 byla v bavorské metropoli podepsána (ne)slavná Mnichovská smlouva, právně stvrzující předání československého pohraničí Německu. Smlouvu podepsali Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier.

     Úryvky z knihy : N. V. Starikova - „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

 

      Celý text:      Co-pred-15-9-1939.doc

 

 

S odvoláním na vysoce postavený zdroj

v Kremlu. Západ připravuje útok na „Sputnik V“

 

 12. 3. 2021 Janinna      Útok je plánován kvůli rostoucí celosvětové poptávce po ruské vakcíně. USA a jejich spojenci připravují scénář informačního útoku na ruskou vakcínu „Sputnik V“ s předstíranou masovou smrtí lidí údajně v důsledku užívání této vakcíny. Agentuře TASS to v pátek oznámil vysoce postavený zdroj v Kremlu. Cílovou skupinou kampaně jsou evropské země, které zaregistrovaly „Sputnik V“ – Maďarsko, Slovensko, Srbsko, Černá Hora, San Marino a Severní Makedonie. „Na Západě způsobilo uznání naší vakcíny těmito zeměmi prudký nárůst protiruské propagandy. Nizozemská média konkrétně nepředstavují náš „Sputnik V“ jako lék na COVID-19, ale jako „páku Kremlu k rozdělení řad Evropské unie“, „nástroj moskevské propagandy“. Jako příklad je uvedeno Maďarsko, které „podlehlo ruským trikům“ a bez dohody s Bruselem začalo očkovat své občany naší vakcínou,“ vysvětlil zdroj.

Samotné USA současně provádějí „bezprecedentně agresivní politiku“ na podporu své vlastní vakcíny Pfizer a snaží se zajistit osvobození americké strany od případných soudních sporů v případě vedlejších účinků a od finanční odpovědnosti za nedbalost výrobce, včetně výrobních závad a porušení podmínek skladování. Medveděv řekl : „Žijeme v době post-pravdy – kdy nejsou důležitá objektivní fakta, ale hrátky s emocemi. Jak řekla, pokud se nemýlím, Angela Merkelová, «není potřeba informací, ale způsob toho, jak informace předkládáme». Když politické, vojenské a informační stroje pracují harmonicky, fungují stejným směrem.“

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/s-odvolanim-na-vysoce-postaveny-zdroj-v-kremlu-zapad-pripravuje-utok-na-sputnik-v-masova-umrti-z-ruske-vakciny/

      Celý text:      Utok-na-Sputnik.doc

 

 

 

Kdo ovládá americký imperialismus?

(Výňatek z článku)

 

 6.2. 2021 , Eric Zuesse     Americký imperialismus je fakt, který vláda USA vždy popírá. Americký prezident Barack Obama to však implicitně „ospravedlnil“, když 28. května 2014 řekl absolvujícím studentům na americké vojenské akademii ve West Pointu:  Spojené státy jsou a zůstávají jediným nepostradatelným národem.“ Říkal těmto kadetům z West Pointu (vždy takto taktně), že budou vést válku ve prospěch amerických mezinárodních korporací proti „rostoucím středním třídám (které) nám konkurují a vládám (které) hledají větší slovo v globálním měřítku“. Amerika provádí většinu invazí, pučů a sankcí celého světa. Tak tomu je již od roku 1945, „národní obrana“ je vždy hlavní výmluvou, kterou vláda USA používá.

      Globální průzkumy veřejného mínění ukazují že žádná jiná země než Spojené Státy není považována za největší hrozbu pro mír na světě. 5 z 6 největších světových dodavatelů zbraní podle tržeb jsou americké firmy (Lockheed, Boeing, Raytheon, Northrop Grumman a General Dynamics). Těchto 10 firem společně prodalo za 198 miliard dolarů vojenských zbraní. A samozřejmě, americký lid nemá prospěch z imperialismu vlády, která mu vládne. Ačkoli napadené a popřevratové a sankcionované země trpí mnohem více než Američané. 9. května 2014, The Real News Network zveřejnil rozhovor s Lawrencem Wilkersonem, kde bylo řečeno kdo ovládá americký imperialismus - horních 0,1% obyvatel, kteří vlastní více než všech spodních 80% obyvatel země. Imperialismus je v rozporu s demokracií. Takže: globální říše je přirozeně diktaturou.

 

      Odkaz:  https://www.strategic-culture.org/news/2021/02/06/who-controls-american-imperialism/

      Celý překlad výňatku:      Who-controls.doc

 

      K textu také:   200-let.pdf     200-let-II.pdf

 

 

 

Pomenovali ho „mäsiar“ (řezník)…

(též byl nazýván létající tank)

 

 13. marec 2021 , Vladimír Mikunda podľa ria.ru (AM) Rusko    …“lietajúca smrť“, „betónový letúň“. Išlo o bitevník Il-2, ktorého sériový kus sa do vzduchu po prvýkrát vzniesol pred 80 rokmi 10. 3. 1941. Keď hitlerovci zbadali na nebi jeho siluetu, okamžite sa horúčkovito skrývali. IL-2 mal totiž mohutnú palubnú výzbroj, s ľahkosťou ničil obrnenú techniku a bol neprekonateľne životaschopný. Letecký konštruktér Sergej Iľjušin navrhol zostrojiť obrnené lietadlo – „lietajúci tank“, ktorému mal pancier pridať na hmotnosti 700 kg. Technici si s tým však poradili, zníženie hmotnosti dosiahli zlúčením panciera a draka trupu. Dvojmiestna kabína sa stala spoľahlivo chránenou kapsľou.

Il-2 bol vyzbrojený dvomi 7,62 mm guľometmi typu ŠKAS a spárenými 20 mm automatickými kanónmi typu ŠVAK. Okrem toho niesol 400-600 kg rakiet a bômb. Od februára 1942 bol za kabínou pilota (už mimo obrnenej kapsle) osadený guľomet pre strelca. V letech 1941-45 jich bylo vyrobeno 36.183 kusů. V záverečnej fáze vojny na základe Il-2 skonštruovali modernizovaný bitevník Il-10. Pridali mu pancierovanie, aj strelcovu kabínu uzavreli do obrnenej kapsle, zvýšili výkon motoru a rýchlosť, opäť zlepšili aerodynamiku a zdokonalili manévrovateľnosť. V takomto stave bitevník prežil do polovice 1950-tych ďalších vyše desať rokov.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/13/pomenovali-ho-masiar/

      Celý text:      Lietajuca-smrt.doc

 

 

 

Donbas je na pokraji vojny v plnom

 

rozsahu. Ukrajina sa tým netají

 

 10.marec 2021 , Milan Novický (AM) , Donbas     Donecká a Luhanská ľudová republika sú na pokraji začatia rozsiahlej vojny s Ukrajinou. Eskalácia konfliktu sa už začala a ozbrojené sily Ukrajiny to podľa milícií oboch ľudových republík netaja. Ozbrojené sily Ukrajiny sa pripravujú na zahájenie rozsiahlej ofenzívy na Donbase. Svedčí o tom zhromažďovanie ťažkej techniky na frontovú linku, tvrdí prvý námestník ministra informácií Doneckej republiky Daniil Bezsonov. “Zintenzívnenie ostreľovania Luhanskej a Doneckej republiky, vrátane použitia ťažkých zbraní, naznačuje tiež hroziacu eskaláciu konfliktu. Podobné vyhlásenia predtým vyjadril aj zástupca Ruska v trilaterálnej kontaktnej skupine pre riešenie situácie na východe Ukrajiny Boris Gryzlov.

     Armáda Doneckej republiky má povolenie na predstihovú paľbu. Vedenie ľudovej milície Doneckej ľudovej republiky povolilo svojim jednotkám páliť na pozície Ozbrojených síl Ukrajiny s predstihom. Podľa predstaviteľa milície ide o nevyhnutnosť na „obranu pred ukrajinským terorom“. Silovým zložkám povolili „predstihovú paľbu na potlačenie a likvidáciu palebných bodov protivníka“. V DĽR sa pritom posťažovali, že medzinárodní pozorovatelia nereagujú na obstreľovanie územia republiky. Nedávno uviedli, že ukrajinskí vojaci odpálili na obec Leninskoe okolo stovky mínometných granátov. „Vyhradzujeme si právo na adekvátnu odpoveď,“ dodal predstaviteľ rezortu.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/10/donbas-je-na-pokraji-vojny-v-plnom-rozsahu-ukrajina-sa-tym-netaji/

      Celý text:      Na-pokraji-vojny.doc

 

 

 

Si Ťin-pching staví kříž nad „Velký reset“?


 8.3. 2021 , Jiří Pokorný Programový projev Si Ťin-pchinga, který odhaluje obsah a ideologickou náplň politiky ČLR, přesvědčivě dokazuje, že za současné situace nemá „velký reset“ prosazovaný Davosem vůbec žádnou šanci.
E
litám  Západu jak sláma leze z uší jejich plán na vybudování „Nového světového řádu s novými otroky“. Naděje kolektivního Západu čínský vůdce nenaplnil. Zaměřil se především na princip rovnosti v mezinárodních vztazích, který odmítá jakýkoli diktát. Kromě toho se digitálního a zeleného tématu dotknul jen velmi okrajově, bez důrazu na něj. A „mezi řádky“ informoval milovníky volných interpretací čínské politiky, včetně zastánců globalismu, že Čína má úplně jiné vidění perspektiv a co je nejdůležitější, obsahu globalizace než Západ.

     Podstata globalizace na americký způsob je velmi dobře vyjádřena hlavní myšlenkou druhé zprávy Římskému klubu „Humanity at a Crossroads“ (1974) v rámci modelu deseti regionů, který by legitimizoval západní ekonomické a technologické vedení. Devět regionů se liší podle specializace a desátý - Západ – sjednocuje úspěchy všech regionů sám o sobě a pro sebe a jako bezpodmínečný světový lídr si dává právo tuto diferenciaci regulovat, korigovat a „optimalizovat“. Si Ťin-pching odmítá těmto kruhům zachovat jejich dominanci, a háže jim tak výzvu v jejich vlastním doupěti. Praktická realizace projektu „Velkého resetu“, této „zeleno-digitální“ diktatury samotnými silami Západu bez Číny a bez Ruska, již není možná.

 

      Odkaz:  http://www.nwoo.org/2021/03/08/si-tin-pching-stavi-kriz-nad-velky-reset/#more-344429

      Celý text:      Kriz-nad-reset.doc

 

 

 

Covid-19 ještě do třetice a snad už naposledy

 

 11.3.2021 Ivo Šebestík     Vytýkám české vládě a osobám, které z jejího pověření rozhodovaly o opatřeních proti koronaviru následující:     1) Že nebyl proveden na krátkou dobu úplný lockdown státu. (Jako v Číně) Trval by dva až čtyři týdny, byl spravedlivý, účinný a nabízel by – na rozdíl od systému PES – cestu ven z krize. 2) Měla být aplikována ochrana osob, jejichž zdravotní stav, vysoký věk nebo snížená imunita představovaly největší hrozbu zdravotních komplikací.   3) Mělo být vyvinuto maximální úsilí o získání léků, léčebných preparátů a účinných forem léčby nezbytné pro ochranu lidí, kteří v důsledku koronaviru skutečně onemocněli a byli hospitalizováni.   4) Že použitá náhradní, zástupná opatření, nadto selektivní povahy, mnohdy nemají nejmenší oporu v důkazech o prospěšnosti.   5) Aplikaci absurdních opatření.   6) Že opatření ona náhradní, zástupná, formální a tedy neúčinná, byla přijímána s plným vědomím neefektivity, neboť „něco se dělat musí“.   7) Že  fakticky probíhající strategie promořování populace měla být přiznána a a zbytečná neúčinná opatření měla být odvolána.  . . .   12) Že česká strategie v postupu proti koronaviru je bohužel součástí zpolitizované a zisky ovlivňované strategie celoevropské a existuje v kontextu politických a finančních (ziskových) zájmů, jaké vládnou světu.

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34745

      Celý text:      Covid19.doc

 

 

 

USA bojovaly ve 2.sv.válce proti Velké Británii

 

 10. března 2021 , P.C.Roberts     Potvrzuje to kniha Michaela Hudsona Super Imperialismus: Ekonomická strategie amerického impéria. Hudson ukazuje, že britskou zoufalou snahu získat  finanční prostředky, pomocí nichž by mohla Velká Británie vést válku, využil Washington, aby zničil britské impérium. Cílem USA bylo pomoci Británii proti Německu, ale nepomáhat jí získat zpět pozici světového bankéře, protože na ni bylo pohlíženo také jako na potenciálního rivala. Američané dokonce chtěli, aby jim Britové předali zlato uložené v Londýně do úschovy britskými poraženými spojenci.

     Britský ekonom John Maynard Keynes si stěžoval, že se Rooseveltova administrativa zaměřila na zbavení Británie „našich likvidních aktiv v největší možné míře“ jako ceny za LendLease. Britové byli vypleněni Američany. Keynes trval na tom, že Britové nemohou podepsat to, co jak označil jako „šílené návrhy“, ale Britové souhlasili. Cena Churchillovy války bylo Britské impérium a vzestup světové nadvlády USA.

 

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-usa-bojovaly-ve-2-sv-valce-proti-velke-britanii/

      Celý text:      USA-proti-VB.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Lidově řečeno - "Kdo s čím zachází, s tím také schází" -  viz :

                     http://czechfreepress.cz/josef-vit/operace-nemyslitelne-unthinkable.html 

          Druhou světovou válku ekonomicky vyhrály USA. Těsně před 2. SV vyráběly USA (poničené velkou krizí) 35% světové průmyslové produkce, SSSR po úspěšných pětiletkách 17% a Německo (také poničené krizí) 14%. Po 2. SV měly USA 60% světové průmyslové produkce a válkou poničený SSSR 9%. USA se staly protektorem Západního Německa (potažmo Západní Evropy) a ekonomicky přebraly bývalé kolonie Velké Británie.

 

 

 

Hrozící blackout v Evropě a hrozící

 

blackout jaderného tendru

 

 10.3.2021 Jaromír Janda      Zhruba před měsícem a půl bylo možné zaznamenat zprávy o rozpadu přenosové soustavy v Evropě a hrozícím blackoutu. Podobné situace se opakují a nastávají stále častěji zejména v zimním období. Příkladem může být Švédsko, které se částečně vzdalo jaderné energetiky a na konci minulého roku odstavilo další blok v jaderné elektrárně Ringhals a nyní řeší problém nedostatku energie. Jak vypadá situace, kdy v důsledku extrémních přírodních podmínek dochází k problémům s dodávkami energie se lze přesvědčit také na nedávných událostech v Texasu.

     Řešení výše popsaných rizik, nestability sítě, nedostatku energie a hrozícího blackoutu je přitom v zásadě jednoduché. Dostatečné kapacity stabilních zdrojů. Již někdy od roku 2008 se u nás připravuje výstavba nových jaderných zdrojů, ale přesto se projekt nijak neposouvá. Náš postup je jeden krok dopředu a dva zpět, od dvou bloků na Temelíně k jednomu v Dukovanech, pokud vůbec k nějaké výstavbě dojde. Naše energetika tak směřuje mílovými kroky k nestabilitě sítě, nedostatku energie a hrozícímu blackoutu. Spotřeba energie dlouhodobě roste a zcela jistě dále poroste. Nejde tedy jen o zajištění náhrady zdrojů za odstavované uhelné bloky, ale vybudování nových zdrojů na pokrytí budoucí zvyšující se spotřeby. Kdo jiný, než české firmy, by měly být především součástí výstavby nových jaderných bloků u nás, a kdo jiný než naše firmy by měly být vítězem pomyslného tendru na nové bloky jaderných elektráren u nás.

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34735

      Celý text:      Hrozici-blackout.doc

 

 

 

USA prohrávají v Africe s Čínou a Ruskem

 

 9.3. 2021     Časopis Foreign Affairs zveřejnil článek Marcuse Hickse, Ph.D. Kyle Atwell a Dana Colliny. Všichni tři jsou znepokojeni oslabením pozice USA na černém kontinentu a tvrdí, že tam vyhrávají Čína a Rusko. V letech 2008–2019 poklesl americký obchod s africkými zeměmi ze 104 na 39 miliard dolarů. Cesta k nové komplexní africké strategii, kterou požadují američtí vojenští analytici, čelí vážným překážkám.

      V roce 2018 činil obchodní obrat mezi Čínou a africkými zeměmi  - 204 miliard USD. Celkový počet čínských společností v Africe na konci roku 2017 přesáhl 10.000, nadále roste a přináší zisk jak Číně, tak místním ekonomikám. V zájmu ochrany svých vlastních projektů staví Čína v Džibuti vojenskou základnu. Roste také ruský vliv. Rusko od roku 2014 podepsalo vojenské dohody s nejméně 19 zeměmi a stalo se hlavním dodavatelem zbraní pro tento kontinent. Rusko dosáhlo dohody o zřízení nové námořní základny v Port Súdánu. Posílení pozice Ruska mu v oblasti dává příležitost rozšířit kontrolu nad Rudým mořem a Suezským průplavem. V roce 2019 Rusko uspořádalo vůbec první rusko-africký summit v Soči , na kterém se sešlo asi 10.000 zástupců více než 50 afrických států. V období 2010–2018 se ruský obchod s africkými zeměmi zdvojnásobil a dosáhl více než 20 miliard USD.

 

      Odkaz:  https://www.fondsk.ru/news/2021/03/09/us-proigryvaut-v-afrike-kitau-i-rossii-53099.html

      Celý překlad:      Proigrivajut-v-Afrike.doc

 

      Pozn. spr. webu:   V dlouhodobém časovém úseku je úspěšnější poctivý obchodník než loupežník.

 

 

 

Základem Čínského snu je vzestup

 

z nouze, která se už nikdy nevrátí

 

 3.3. 2021 , Radovan Rybák     Rozhovor s historikem, novinářem a publicistou Josefem Skálou

     Čínský projekt eliminace chudoby není jen farizejským gestem. Svědectví o síle lidové moci, jejímž navigátorem je strana 90 miliónů čínských komunistů. O tom, že měřítkem humanismu jsou hlavně životní podmínky lidí, žijících na spodní příčce příjmové škály, napsal řadu moudrých vět i náš první prezident Masaryk. Lidová Čína vede i nesmlouvavou válku s korupcí. Moudrostí voní i pojem „mírný blahobyt“. Tedy blahobyt, uspokojující skutečné lidské potřeby – a v pořadí jejich důležitosti. Americký sen vyčpěl v propagandistické šidítko. Zastírá brutální „právo“ silnějšího. V Americe a zemích, které jí říkají pane, roste i tvrdě „pracující chudoba“. Základem Čínského snu je vzestup z nouze, která se už nikdy nevrátí.

     V bavlnce nezřízeného blahobytu si hoví jen nepočetná kasta. O to víc tím škodí lidské komunitě i životnímu prostředí. Stále víc lidí, zmámených reklamní sugescí, zahání do dluhové pasti, leckdy i s tragickými následky. Pravým cílem ekonomického zázraku, jenž Čína převádí světu, je její vlastní rozvoj. Tím víc bude z kapacit, tažených dosud exportem, profitovat sám čínský lid. Nová pětiletka je hlavně o tomto gigantickém manévru. Se zatajeným dechem ho sleduje i každý, kdo Číně drží palce v zahraničí. Čínští přátelé moudře dokázali čelit všemu, co pohřbilo socialismus v Evropě. Prozíravě jdou cestou, jíž to nehrozí. V roce stého jubilea KS Číny jim přeji, ať právě tímto azimutem dorazí ještě dál.

 

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20210303/628862.html

      Celý text:      Zakladem-snu.doc

 

 

 

Srovnatelné s Velkou depresí aneb

 

- čím hrozí nafouklý světový dluh

 

 6.3. 2021 , Irina Badmajeva     Celková zadluženost přesáhla 3,5krát objem světové ekonomiky. A to není zdaleka konec. Celková částka dluhů dosáhla 281 bilionů dolarů, jak spočítali v Institutu mezinárodních financí (IIF). Jsou to dluhy jak států, korporací a bank, tak i obyvatelstva. Přičemž lví podíl připadá paradoxně na vyspělé země. Především na USA, Japonsko, EU, Jižní Koreu a Velkou Británii. Poměr státního dluhu k HDP je více než kritický. V USA činí 108 procent, ve Velké Británii – 100,5 %, ve Francii – 116 % a v Japonsku – 240 %.

     Jak podotýkají ekonomové, koronavirus přišel vhod. „Na obou stranách oceánu hledaly úřady záminku k tomu, aby USA a Evropa refinancovaly obrovský dluh s úrokovou sazbou, která by byla historicky nejbližší nule. Dosavadní půjčky byly nahrazeny většími, ale na zvýhodněných podmínkách. Tak sladěné akce vypadají jako dobře naplánovaná finanční speciální operace... Úvěrová bublina může prasknout a způsobit světovou krizi srovnatelnou s Velkou hospodářskou krizí z 1930. let minulého století. Úřady si to uvědomují, a proto se očekává obrat monetární politiky směrem zadržování.

     Podle prezidenta RF Vladimira Putina „nahromaděné rezervy stačí k tomu, aby zajistily stabilní situaci a plnění všech rozpočtových a sociálních závazků Ruské federace, dokonce i za eventuálního zhoršení situace v globální ekonomice“. Prezident a vláda počítají s rezervou. A to je přibližně 563 miliard dolarů – mezinárodní rezervy Ruské banky. Dalších 124 miliard má Fond národního blahobytu.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021030613287832-srovnatelne-s-velkou-depresi-aneb-cim-hrozi-nafoukly-svetovy-dluh/

      Celý text:      Nafoukly-dluh.doc

 

      Pozn. spr. webu:    Trilion v cizí číselné soustavě se v české nazývá bilion.

 

 

 

Maruška Kudeříková - příběh ze kterého mrazí...

( k MDŽ 8.3. životní příběh vlastenky )

 

     Maruška se narodila 24.3.1921 jako nejstarší dcera Josefa Kudeříka, který se po okupaci naší země nacisty zúčastňoval ilegálních převodů vlastenců přes zavedenou československou hranici. Po přestěhování do Brna se Maruška zapojila do komunistického odboje proti nacistům. V Brně rozšiřovala letáky a organizovala sabotážní akce. Dne 5. 12. 1941 zatklo Marušku gestapo. Po dlouhých a těžkých výsleších v Brně i v Praze, kdy Maruška  nikoho neprozradila, a po pobytu ve vězení, následoval 16. 11. 1942 soud ve Vratislavi (tehdy přímá součást "Třetí říše" - Breslau). Soudu se zúčastnili oba rodiče. Maruška byla odsouzena k trestu smrti stětím sekyrou.

     Po rozsudku byla čtyři měsíce v cele smrti. Zde napsala celkem 32 dopisů, které pomohla vynést její kamarádka a jedna dozorkyně. Své dopisy Maruška nazvala „Zlomky života a myšlení“. Poprava se konala v pátek 26. 3. 1943 v 18.42 hodin, dva dny po jejích 22. narozeninách. Jméno Marie Kudeříkové se stalo světoznámým vedle jmen Julia Fučíka, Anny Frankové a dalších. Život i postoj Marie Kudeříkové, jak se obrážejí v jejích textech, jsou obdivuhodným poselstvím mladé, krásné a statečné dívky dalším generacím mladých lidí.

 

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/David-Pazdera-34128/clanek/Maruska-Kuderikova-pribeh-ze-ktereho-mrazi-76851

      Celý text:      Maruska.doc

      Pozn. spr. webu:     Její dopisy jsou publikovány v knize  Marie Kudeříková: "Zlomky života"

 

 

 

Rusko vypúšťa nezostreliteľný satelitný

 

systém, ktorý umožní ničiť nepriateľské lode

 

 8.3. 2021 , od Redakce CZ24 News      Globálny systém satelitného námorného prieskumu a určovania cieľov „Liana“ bude nasadený do konca roku 2021. Ako pre „Izvestiju“ uviedol vojenský expert Anton Lavrov, na obežnej dráhe Zeme je teraz iba jedna zo zložiek systému, a to prieskumný satelit „Lotos-S1“. Čoskoro sa k nemu pripojí „Pion-NKS“. V koordinácii s výkonným počítačom budú satelity v reálnom čase určovať súradnice dokonca aj tajných skupín lietadlových lodí. To umožní neomylné navádzanie riadených striel na nepriateľské lode.

Prvky systému „Liana“ sa vynášajú do nadmorskej výšky 800 — 900 kilometrov nad zemským povrchom. To znemožňuje nepriateľovi satelity zneškodniť. Životnosť satelitov je najmenej 7 rokov a je ohraničená množstvom paliva a opotrebovaním palubnej elektroniky. V sovietskej ére si systém „Legenda“ počínal dobre vo vojne o Falklandy a zhromažďoval údaje o pohybe britských vojnových lodí. Tento systém vážne znepokojil americkú administratívu a prinútil USA, aby vyvinuli protisatelitné zbrane.

 

      Odkaz:  https://cz24.news/rusko-vypusta-nezostrelitelny-satelitny-system-ktory-umozni-nicit-nepriatelske-lode/ 

      Celý text:      Rusky-Lotos.doc

 

 

 

Čína se vrací k růstu

 

5.3.2021 Zbyněk Fiala     Čínské hospodářství obnovuje růstová tempa z období před koronavirovou pandemií. Nový strategický plán klade důraz na vybudování nezávislosti ve špičkových technologiích a v potřebných surovinách. ČLR se vrací k dřívější praxi a stanovila přírůstek HDP pro letošní rok „nad 6 procent“. Uvedl to čínský premiér Li Kche-čchiang v úvodním projevu na jarním zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců v Pekingu. Jednání se účastní skoro tři tisíce poslanců. Růstová tempa jsou mírně nižší než před lety a větší důraz je kladen na orientaci na špičkové obory a domácí spotřebu. Novou prioritou je také snižování zátěže životního prostředí.

     Osmičku nových věcných cílů pro nebližší pětiletku do roku 2025 otevírá další rozvoj špičkových výrobních technologií, tedy kombinace robotizace, internetu věcí a umělé inteligence. Obzvlášť důležité je také snižovat závislost na zahraničních technologiích, odstraňovat slabiny v oblasti klíčových elektronických součástí, softwaru, materiálů a základních systémů. Pozornost bude soustředěna zejména na vysokorychlostní železnice, elektrická zařízení a obnovitelnou energii. Vytyčené cíle směřují ke zdvojnásobení čínského hospodářství do roku 2035 a přeměně Číny ve „výrobní supervelmoc“.

 

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/cina-se-vraci-k-rustu 

      Celý text:      Cina-se-vraci.doc

 

 

 

Jak v Rusku zvládají dobu kovidovou

 

 6.3.2021 Přišlo emailem      Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno. Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory. Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Každý večer v TV jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.

     Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů. PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč. Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!! Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku. O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně ...

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/prispevky/2021/03/8633-jak-v-rusku-zvladaji-dobu-kovidovou.htm 

      Celý text:      Jak-zvladaji.doc

 

 

 

Naše země patřila mezi vakcinologické velmoci.

 Pak začala privatizace.

 

6. 3. 2021     V pátek přinesly LN rozhovor s vakcinologem Markem Petrášem. ParlamentníListy.cz pátraly v historii naší země po začátku vakcinací. Úspěchy s našimi preparáty totiž slavilo nejen socialistické Československo, ale i samostatná republika po roce 1990. Česká republika patřila historicky mezi velmoci, ve kterých se vakcíny vyráběly po mnoho desetiletí. Ještě v 90. letech byla naše republika v rámci rutinního očkování soběstačná. „Nešťastná privatizace v první polovině 90. let minulého století změnila původní státní instituci Ústav sér a očkovacích látek na komerční subjekt pod názvem Sevac a.s., později Sevapharma a.s. V 90. letech byl vakcinolog Marek Petráš ředitelem pro výrobu a výzkum jak vakcín, tak ostatních imunopřípravků a přičinil se o získání zarděnkové vakcíny, která byla přijata i ze strany UNICEF a PAHO k masivnímu plošnému očkování v Brazílii v letech 1997-98, kam byly vyvezeny 3 milióny dávek.

     Návrat k vývoji a výrobě vakcíny se Petrášovi podařil v loňském roce v rámci projektu ECV – Emergency Coronavirus Vaccine, který vedl se snahou připravit prototyp vakcíny, jenž by mohl být využit v boji proti stávající pandemii SARS-CoV-2. „Nebýt vlád ODS a jejich partnerů, měli bychom na co navazovat, takto je práce děsivě složitá a náročná. Pokud by nedošlo k té hloupé privatizaci, byli bychom i nadále velmocí, jakou jsme byli v minulosti,“ uzavřel náš zdroj. Inaktivované vakcíny vyvolávají širokou imunitu, jež není soustředěna pouze na S-protein. Toto je zjevně hlavní přednost konzervativních vakcín – a nelze je prý považovat za jakkoli překonané. 

 

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/Nase-zeme-patrila-mezi-vakcinologicke-velmoci-Pak-zacala-privatizace-Sekyra-Group-slovensti-byznysmeni-a-vsechno-zmizelo-Jinde-neuslysite-656209 

      Celý text:      Nase-zeme-patrila.doc

 

 

 

Lež o katastrofě: Pařížská dohoda

 

dalším podvodem století.

 

 6.3.2021 , Valentin Katasonov , FSK, překlad ProtiProud     Zfalšované podklady stornovány. Hrozí planetě spíše ochlazování? Stokrát opakovaná lež se stala pravdou. VALENTIN KATASONOV připomíná základní souvislosti a pozadí lži o globálním oteplování (způsobeném činností lidstva) a konstatuje, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nikoli změna klimatu, ale vykonstruovaná hysterie. Před téměř půl stoletím se globální elita rozhodla deindustrializovat světovou ekonomiku (depopulovat planetu). Toto rozhodnutí bylo podloženo zprávami Římského klubu. Hypotéza skleníkového efektu (způsobeného kysličníkem uhličitým, metanem a řadou dalších plynů emitovaných do ovzduší průmyslem, dopravou, zemědělstvím a domácnostmi) a oteplování klimatu planety začala bez zjevného vědeckého důvodu vystupovat do popředí.

     Před více než deseti lety pronikla censorským sítem událost, která je od té doby známa jako „Climategate“. V listopadu 2009 neznámé osoby rozšířily prostřednictvím internetu archivní soubor, který obsahoval informace odcizené z uvedeného klimatologického oddělení - že výchozí data odporovala této teorii, a proto byla utajena či zkreslena. Byla odhalena spojení pracovníků oddělení s těmi, kdo se v jiných zemích zabývali konstruováním „teorie oteplování“. Ukázalo se, že jde o širokou mezinárodní síť, pro kterou je na místě pojem "spiknutí". V roce 2011 došlo ke druhé podobné události – úniku souboru FOIA2011 s 5.000 dopisy o objemu 173 MB. Soubor byl zveřejněn na serveru Sinwt.ru. Za Bidena jsme už opět zpátky. Klimatický podvod se všemi Grétami může nerušené pokračovat. Vrátí se do veřejného prostoru hned jak zeslábne hysterie stejného druhu - pandemie Covid-19.

 

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/03/lez-o-katastrofe-parizska-dohoda-dalsim.html 

      Celý text:      Lez-o-katastrofe.doc

 

 

 

Peníze a dluhy

(Výňatek z článku.)

 

 23.2.2021 , Josef Vít     Peníze slouží jako prostředek směny. Používáme je ke směně za zboží nebo služby. Peníze většinou tiskne stát a jen ten byl jediný, kdo to mohl dělat. Pokud byl nedostatek peněz na trhu, tak státní tiskárna státem pověřená vytiskla další peníze a dala je do oběhu. Tak se to dělalo v minulosti a tenkrát bylo všechno v pořádku. Dnes – pokud je málo peněz na trhu, tak si stát musí půjčit od soukromé zahraniční firmy. Mají hodnotu jen toho papíru, na kterém byly natisknuty. Tedy – pokud byly natisknuty. Možné je taky jen vyťukat je na počítači a převést do státní banky. Té zahraniční firmě se ale bohužel musí platit úroky. Toto je příčina stálého zdražování a upadání celých států do chudoby.

     Na světě je padesátkrát víc peněz než je cena veškerého zboží. Jsou to virtuální peníze. Banky je ovšem umí přeměnit na skutečné peníze. Dělají to pomocí dluhu. Půjčením těchto peněz dostanou od dlužníka skutečné peníze, podložené prací. V případě států jsou to miliardy. A platit to musí občané ve formě daní. Hlavně chudí občané. Přímé daně se snižují – aby bohatí občané nemuseli moc platit. A jak tedy z toho ven? Stačí znárodnit banky. Musí existovat jen peníze, za kterými stojí lidská práce, reálné výrobky. Staré české přísloví říká – až se ucho utrhne. Jenže kdo ho utrhne? Žádný Lenin v dohledu není.

 

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-penize-a-dluhy-2/ 

      Výňatek z originálu:      Penize-a-dluhy.doc

 

 

 

Princ Charles a Great Reset

 

 5.3.2021 Valentin Katasonov     „Je nezbytné podmanit si lidskou fantazii a vůli“   Great Reset“ - to samozřejmě není jen soukromá iniciativa švýcarského profesora Klause Schwaba. Chystá se důkladná přeměna světového pořádku. V prosinci r. 2020 v New Yorku proběhla schůzka šéfky Koalice pro inkluzivní kapitalismus Lynn de Rothschild s papežem Františkem. Na setkání se dohodli o společném boji rodu Rothschildů a Vatikánu za inkluzivní kapitalismus. Byla vytvořena Rada pro inkluzivní kapitalismus s účastí Vatikánu (The Council for Inclusive Capitalism with the Vatican). Papež je jakýmsi praporem tohoto hnutí. Existuje ještě jeden prapor - jeho královská Výsost princ Charles Philip Arthur George, následník britského trůnu.

     WWF (Světový fond na ochranu přírody, řízený princem Charlesem) prakticky realizuje doporučení, vypracovaná Římským klubem, úzce spolupracuje s MMF, Světovou bankou, UNEP (Programem OSN pro životní prostředí), s organizací UNESCO, Sorosovou nadací, McArthurovou nadací, Hewlettovou nadací apod. Otec prince Charlese řekl, že v případě reinkarnace by se po smrti chtěl na Zemi vrátit jako… nejsmrtelnější virus, který by zlikvidoval co nejvíce lidí. To je ekologický kanibalismus 21. století! Princ Philip je určitě velmi spokojený, že se ve světě objevil virus COVID-19. V lednu r. 2020, na summitu Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, se princ Charles zmínil o plánu „Velkého resetu“. Jde po stopách paní Lynn de Rothschild, která před několika lety založila Partnerství za inkluzivní kapitalismus, kam vstoupily mnohé nadnárodní korporace, banky a fondy (33 členů s celkovými aktivy 10,5 tril. dolarů a tržní kapitalizace 2,1 tril. dolarů).

 

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/03/8631-princ-charles-a-great-reset.htm 

      Celý text:      Charles-a-Reset.doc

 

      Pozn. spr. webu:       Konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgové, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ), usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO, je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

 

 

Americkí agresori spolu zo zločineckou

 

alianciou NATO chystajů vojenský

 

konflikt medzi Ukrajinou s Ruskom

 

 4. března 2021  , Z mesta SNP Ivan Štubňa     Ukrajinský prezident Zelenskij povedal: „Pre Ukrajinu je dnes najdôležitejšou otázkou vyhliadka na získanie akčného plánu pre členstvo v NATO.“ Rozšírenie účasti a aktivít NATO v Čiernom mori zahŕňajú v poslednej dobe prelety vodných plôch pozdĺž hraníc s Krymom, prítomnosť lodí USS Porter a USS Donald Cook spolu s tureckými a bulharskými loďami, rozhovory o širšej účasti Američanov na ukrajinských základniach, ktoré majú pomôcť pre nich vybudovať Briti. Ukrajina urobila obrovskú chybu v tom, že v roku 2014 zrušila neutralitu. Podieľal sa na tom americký zapredanec Porošenko. Američania mu zaplatili za tento krok, vedomí si toho, že takto získajú prístup k Rusku. Už v roku 2008 bolo rozhodnuté na stretnutí NATO v Bukurešti, že Ukrajina sa stane súčasťou NATO. Ukrajina tak prišla o svoju štátnosť, suverenitu a stala sa vazalom USA.

     Rusko je na to pripravené. V regióne má raketové nosiče, tisíce obrnených vozidiel, výkonné radarové systémy a armádu viac ako 40.000 vojakov. Boli vypracované všetky varianty útoku z ukrajinskej strany alebo boja proti krajinám NATO. Prijali rozhodnutie zostreliť akékoľvek lietadlo bez výstrahy, keďže ide o ich vzdušný priestor. Pre Európu tento vývoj neveští nič dobré lebo sa ľahko môže stať, že Američanmi plánovaný vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom sa môže preniesť aj do Európy. Lenže ak sa to stane hrozí bezprostredne tretia svetová vojna a použitie jadrových zbraní v globálnom rozsahu.

 

      Odkaz:  https://cz24.news/americki-agresori-spolu-zo-zlocineckou-alianciou-nato-chystaju-vojensky-konflikt-medzi-ukrajinou-a-ruskom/ 

      Celý text:      Americki-agresori.doc

 

      K textu také:   200-let.pdf

 

 

 

Takéto Covid balíčky s Ivermektínom a vitamínom

D3 distribuujú v “zaostalom” svete bez lockdownov

 

 Bratislava 21. januára 2021 Jana Tutková (HSP/Foto:archív)     Po tom, čo Slováci pozdieľali na sociálnych sieťach “neuveriteľné” fotografie indických balíčkov, ktoré obsahujú Ivermektín a vitamíny pre liečbu pozitívnych na SARS-CoV-2, dnes píše slovenský kryptopodnikateľ Pavol Ľupták na svojom Facebookovom profile zo svojej cesty do Bolívie, kde našiel čosi podobné: Mesto La Paz spustilo predaj 100 000 hotových COVID-19 liečebných setov. Tento liekový set obsahuje: Ivermectin 6mg, ASA 100mg, Ibuprofen 400mg, Antigripal, Azithromycin 500mg, Omeprazol 20mg. K tomu vám v rámci tejto ceny dajú ešte multivitamíny vrátane zinku. A môžete si tiež kúpiť dávku vitamínu D3 v dvoch tabletách v celkovej dávke 100 000 UI.

      Indické balíčky obsahujú okrem rúšok, respirátorov, dezinfekčných potrieb aj Ivermektín, Doxycyklín, vitamín C po 500mg 2x denne, multivitamíny a vitamín D3, ktorý treba si dať v množstve 60.000IU prvý a druhý deň na začiatku liečby. Tieto balíčky, ktoré predávajú alebo poskytujú poistencom nemocnice v Indii obsahujú dokonca aj oxymeter a teplomer.

 

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/taketo-covid-balicky-s-ivermektinom-a-vitaminom-d3-distribuuju-v-zaostalom-svete-bez-lockdownov/2445320 

      Celý text:      Covid-balicky.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Na uvedeném je patrné, jak zaostalá neokolonie EU (Eurofašistické unie) - Česká republika, zaostává i za Bolívií a Indií.

 

 

 

Írán se připojuje k Euroasijské unii

 

  4.3. 2021 Janinna  Autor: Sergej Maržetskij    Předseda íránského parlamentu Mohammad Baker Kalibaf uvedl, že jeho země vedla nezbytná jednání a připravuje se na trvalé členství v Euroasijské hospodářské unii (EAEU). Členy EAEU jsou Rusko, Bělorusko, Arménie, Kazachstán a Kyrgyzstán, všech pět zemí jsou bývalé sovětské republiky. Jako pozorovatelé vystupují také Uzbekistán, Moldavsko a Kuba. Integrace s EAEU umožní Teheránu vyřešit několik problémů najednou. Zaprvé, vstup, nebo i hrozba vstupu do hospodářského sdružení vytvořeného kolem Ruska, bude vážným trumfem při jeho jednáních s Washingtonem.  Zadruhé, Írán získá pro své výrobky přístup na nové trhy. Zatřetí, Írán se objektivně musí osvobodit od tlaku západních omezení, čehož lze dosáhnout pouze připojením k alternativnímu evropskému mezistátnímu hospodářskému sdružení.

     Vstup Íránu do EAEU je pro Rusko nesmírně přínosný. Ekonomické hranice unie se rozšíří z Arktidy do Indického oceánu a Perského zálivu. Prostřednictvím Íránu bude mít Rusko přímý přístup na indický trh, třetí ekonomiku na světě. Írán se snaží prosazovat více vektorovou politiku. Spolupracuje s Čínou, uzavřel 25letou investiční dohodu, ale nehodlá plně „spadnout“ pod vliv Číny, a proto se snaží o diverzifikaci sjednocením s EAEU. Pro Nové Dillí je to zase zajímavé, protože spoléhání se na Rusko prostřednictvím Íránu bude sloužit jako určitá alternativa k Číně i Spojeným státům. Pokud budou íránské úřady konzistentní, budou následovat velké globální a pozitivní geopolitické změny.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/imperium-putina-se-rozsiruje-iran-se-pripojuje-k-euroasijske-unii/ 

      Celý text:      Iran-k-EAHU.doc

 

 

 

Zmena v pätici najsilnejších armád sveta

 

 4. marec 2021 , Vladimír Mikunda podľa iz.ru (AM)  USA,  Dňa 20. februára časopis National Interest predstavil päť najsilnejších armád sveta v roku 2020. Na prvých troch miestach v podstate niet žiadneho prekvapenia, nakoľko ich obsadili armády USA, Ruska a Číny. Na ďalších dvoch sú ázijské armády a to Indie a Japonska. Na čele rebríčka sú ozbrojené sily USA so zdôvodnením, že majú najvyšší obranný rozpočet, rozsiahlu vojenskú infraštruktúru a značný počet vojsk. Druhé miesto špecialisti prisúdili Rusku, pričom sa zmieňujú o aktívne rozvíjajúcom sa vojenskom námorníctve. Očakáva sa, že v roku 2021dodá Rusku rad predností nová generácia strategických ponoriek a hladinových plavidiel s krídlatými raketami. Zaujímavé je tiež konštatovanie špecialistov, že Ruská armáda je v porovnaní s US Army silnejšia vo všetkých kategóriách pozemných síl, okrem obrnenej techniky.

     Na treťom mieste sa nachádza armáda ČĽR, ktorá pokračuje v dlhodobých rozsiahlych investíciách do všetkých svojich vojenských odvetví. Peking má druhý najvyšší vojenský rozpočet a najrozsiahlejšie zálohy občanov hodiacich sa na vojenskú službu. Štvrté miesto patrí Indii. A to z dôvodu jej obrovského množstva obyvateľov a úctyhodného počtu ľudských záloh. Indickú armádu na štvrté miesto posúva aj obrovský park tankov, rozsiahla pobrežná obrana a solídna kvantita delostrelectva. Piate miesto patrí Japonsku, ktoré z ratingu piatich najsilnejších armád sveta minulý rok po prvýkrát odsunulo Francúzsko. Tokio podporuje silné vojenské vzdušné sily a v určitých kategóriách aj svoje vojenské námorníctvo.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/04/zmena-v-patici-najsilnejsich-armad-sveta/ 

      Celý text:      Najsilnejsi-armady.doc

 

 

 

Co (ne)víme o Tibetu, aneb

proč nevyvěšovat tibetské vlajky.


 2.3. 2021   Autor: Milan Tůma, Slovensko   Překlad Jiří B a ť a
     Rok co rok je v poslední módní, resp. západopoliticky korektní některými představiteli českých měst vyvěšovat tibetskou vlajku. Tento trend pochází z dob, kdy se Václav Havel přátelsky tulil k údajně tibetskému Dalajlámovi, který však v Tibetu již drahnou dobu nežije. Dalajláma vládl
do roku 1959. Dalajláma a jeho rodina vlastnila okolo 4000 nevolníků a 100 domácich otroků. Šlechta - sekulárni vládcové, se měli také dobře. V tibetské komunitě byl malý počet svobodných rolníků, okolo 10 000 obchodníků, naproti tomu velká většina nevoníků a domácich otroků.

     Když v roce 1951 čínští komunisté obsadili Tibet začali budovat cesty a nemocnice. Majetek šlechty a klášterů však nezkonfiskovali. Feudální šlechta vládla dál nad nevolníky. Komunisté respektovali Tibetskou kulturu, ale také místní náboženství. V roce 1956-1957 vypuklo v Tibetě povstání za asistencie americké CIA. Po potlačení povstání čínští komunisté zrušili otroctví, tibetský systém a také nevolníctví. V 60 tých letech tibetský exil v USA dostával od CIA 1,7 miliónů dolarů ročně. Roční plat Dalajlámy od CIA byl cca 186 000 dolarů.

     V Tibetu po demokratických reformách, které zavedli komunisté, začal komunistický zázrak. Nyní je HDP Tibetu 30 x vyšší než v roce 1950. Průměrná délka života v roce 1950 byla 35,5 roku, v současnosti je to 67 roků. V současnosti má Tibet populaci 2,5 miliónu obyvatel, proti 1,2 mil. v roce 1964. Příjem rolníků a pastýřů se za posledních 5 roků zvyšoval v dvojciferných číslech. Jsme my, občané České republiky, opravdu jen tupé stádo, které žere z ruky těm, co nám nabízí o Tibetě (a nejen o něm) oblbující vitamíny?

 

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/co-ne-vime-o-tibete-aneb-proc-nevyvesovat-tibetske-vlajky.html 

      Celý text:      Nevime-o-Tibetu.doc

 

      K textu také:      Tibet-bro.pdf

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Svět bude muset pochopit, že Rusko je samostatná civilizace

 

 24.2. 2021 , Ljubov Stěpušova     Sergej Lavrov řekl: "Rusko nikam neodejde z Evropy. Bude rozvíjet vztahy s jednotlivými zeměmi. Jsme samostatná civilizace. A bylo by dobré, aby tomu rozuměli všichni sousedé."

      Odkaz:  https://www.pravda.ru/world/1593441-vystroit_otnoshenija_s_rossiei/ 

      Celý překlad:      Miru-ponjat.doc

 

Sovětské sniperky vzaly v bezvýchodné

situaci s sebou do hrobu i německé vojáky

 28.2. 2021    Zdroj: history.com     Marija Polivanovová a Natalija Kovšovová v bezvýchodné situaci zvolily sebevražedné řešení. Odjistily granáty a do hrobu s sebou vzaly i několik německých nepřátel. Obě sniperky dostaly v roce 1943 posmrtně titul Hrdinů Sovětského svazu za svou statečnost.

      Odkaz:  https://www.securitymagazin.cz/historie/sebevrazedny-polibek-nacistickemu-nepriteli-sovetske-sniperky-vzaly-v-bezvychodne-situaci-s-sebou-do-hrobu-i-nemecke-vojaky-1404066548.html 

 

 

Angela označila obyvatele ČR - to by si měl každý přečíst

 

 Prof. PhDr. Pavel Linhart, DrSc.     Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty. Přisadili si i bývalý francouzský „američan" prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurze.

     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Angela-oznacila.doc

 

Skála k výročí Vítězného února: ČSR byla jedinou zemí, kde

 

komunisté přišli k moci poklidně, stejně tak i odešli

 

Video :   https://youtu.be/DB0xxo5aI3Q

 

 25.2.2021 , Vladimír Franta     25. 2. 1948 – Vítězný únor – to byl veliký průlom, následovaný největším emancipačním skokem v našich dějinách. Jeho bilance za 41 let nemá srovnání v době ani před, ani poté.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021022513247101-skala-k-vyroci-vitezneho-unora-csr-byla-jedinou-zemi-kde-komuniste-prisli-k-moci-poklidne-stejne/ 

 

Mníchovská bezpečnostná konferencia

 

2021 v koronavírusovom režime

 

 27.2. 2021 . František Škvrnda     V správach sa kriticky poukazovalo na to, že rastie nestabilita vo svete a západný poriadok (presadzovaný USA, NATO a EÚ) je pri riešení existujúcich problémov neúčinný. Vplyv Západu pri tom vo svete klesá. USA aj napriek tomu, že chcú viesť svet, samé si na to už netrúfnu.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mnichovska-bezpecnostna-konferencia-2021-v-koronavirusovom-rezime 

 

Nikolaj Amosov: Nejčastěji je člověk nemocný leností a chamtivostí

 

 od  Milada H.     Rady akademika Amosova :   Vinu za své nemoci nese jen člověk sám.  Obávejte se padnout do ruky lékařům! Moderní civilizace působí na člověka dialekticky rozporně, přitom nabízí více příležitostí než omezení. Je třeba je umět používat: odmítnout přebytečné jídlo a teplo, zaplnit nedostatky fyzické aktivity a potlačit nadměrné psychické podněty.

      Odkaz:  https://primanatura.cz/nikolaj-amosov-nejcasteji-je-clovek-nemocny-lenosti-a-chamtivosti/2019/09/08/ 

 

Ruský komplex „Penicillin“sa nedá umlčať

 

 23. február 2021 , Vladimír Mikunda , (AM) Rusko     Ide o nový komplex odhaľujúci nepriateľské delostrelectvo, raketomety, mínomety…, ktorý vie zachytiť akustické a tepelné signály od výstrelov a výbuchov, zároveň určí presné miesto vypálenia strely alebo výbuchu a zaznačí ho do elektronickej mapy.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/23/rusky-komplex-penicillinsa-neda-umlcat/ 

 

Úvahy o zdraví

 

 Akademik Nikolaj Amosov     Definícia zdravia len ako komplexu normálnych ukazovateľov je zjavne nedostačujúca. Iba kvantitatívny prístup k pojmu „zdravie“ možno pokladať za skutočne vedecký. Kvantitu zdravia možno definovať ako súhrn „rezervných kapacít“ základných funkčných systémov.

     Pasáž z knihy:        Nikolaj Amosov – „Úvahy o zdraví“

      Celý text:      Uvahy-o-zdravi.doc

      Pozn. spr. webu:   Nikolaj Michajlovič Amosov byl slavný kardiochirurg, který zachránil tisíce životů. Operovat přestal v 79 letech. Zemřel ve věku 89 let. Studoval problematiku zdraví, metody dlouhověkosti, v posledních letech svého života propagoval zdravý životní styl.
 

Čelíme tomu najsilnejšiemu nepriateľovi

celých dejín – ľudskej hlúposti

 26. února 2021  ZDROJ: FB Ľuboš Blaha   „V iných štátoch sa už mesiace organizujú okrúhle stoly o Pláne obnovy, o miliardách z EÚ, prebieha vášnivá diskusia medzi vládou a parlamentom, v Taliansku kvôli tomu dokonca padla vláda. A u nás nič. Plán obnovy stále neexistuje.

      Odkaz:  https://cz24.news/vytoceny-lubos-blaha-k-predlzeniu-nudzoveho-stavu-celime-tomu-najsilnejsiemu-nepriatelovi-celych-dejin-ludskej-hluposti/ 

 

Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný

 

plán USA o obetovaní Ukrajiny

 

 25. februára 2021 , Karol Jerguš (AM) , Izrael     USA výmenou za ukončenie vzťahov s Čínou prisľúbili „odovzdanie“ celého post-sovietskeho priestoru Ruskej federácii vrátane Ukrajiny a pobaltských štátov. 

     Prefíkaný plán však praskol ako mydlová bublina.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/25/izraelsky-analytik-kedmi-odhalil-zakerny-plan-usa-o-obetovani-ukrajiny/ 

 

Velitel norských ozbrojených sil promluvil o válce s Ruskem

 

 25.2. 2021 , Sputnik     Nejnebezpečnější věcí, která se může Norsku, NATO a celému světu stát, je otevřený konflikt s Ruskem." Rovněž poznamenal, že považuje za nutné rozvíjet dialog mezi Moskvou a Oslem.

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-velitel-norskych-ozbrojenych-sil-promluvil-o-valce-s-ruskem-21609.html 

      Pozn. spr. webu:   Přestřelka (i raketojaderná) může při zvyšování vojenského napětí vzniknout i z důvodu technického selhání.

 

Únor 1948 a Lidové milice

 

     V situaci otevřené vládní krize rozhodlo předsednictvo ÚV KSČ o přijetí některých opatření k mobilizaci pracujících pro podporu vlády Klementa Gottwalda a zároveň opatření k zajištění bezpečnosti, klidu a pořádku v zemi utvořením Lidových milicí (LM).

     Josef Šolc, Haló noviny, 22.2. 2021, str. 6

      Celý text:      25-unor-1948-a-LM.doc

      K tématu také články:   Unor-1948-a-fakta.doc  ,  PS-a-Unor.doc  ,  Gottwald-mel.doc

 

Geopolitické dopady Evropské zelené dohody

 

 23.2.2021 VSa     Odchod Evropy ze závislosti na fosilních palivech nevyhnutelně způsobí ekonomickou a politickou destabilizaci. K udržení evropské konkurenceschopnosti bude muset EU buď exportovat své standardy, nebo nové modely finanční a tech

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=34354 

      Pozn. spr. webu:   Jednoduše řečeno - EU se dostane mezi rozvojové země, do zaostalé části světového společenství.

 

Moskva: Sme pripravení vzťahy s EÚ celkom prerušiť

  16.2. 2021 , Roman Bednár     Rusko po všetkých tých pokusoch o zmierenie,  s konečnou platnosťou stratilo trpezlivosť a je pripravené tragikomickú epizódu s EÚ ukončiť a urobiť sa ekonomicky od nej celkom nezávislé.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/rusko/moskva-sme-pripraveni-vztahy-s-eu-celkom-prerusit.html 

 

Diana Johnstone: Kdo a proč spouští železnou oponu

 

 9.6.2014 , Diana Johnstone     „Když Spojené státy na Ukrajině zinscenovaly politický konflikt, ve hře nebyla jen otázka ´sfér vlivu´ v ´blízkém pohraničí´, nýbrž otázka života a smrti pro ruské námořnictvo a vážná hrozba národní bezpečnosti na ruských hranicích.“ „Byla to past, nastražená na Putina.

      Odkaz:  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/783/diana-johnstone-kdo-a-proc-spousti-zeleznou-oponu 

 

Rusi sa odvracajú od NASA, spoluprácu  radšej

 

odštartujú s Čínou. Na Mesiaci spolu vybudujú základňu

 

 21.2. 2021 od Redakce CZ24 News     Vzťahy medzi NASA a Roskosmosom sú v posledných rokoch poriadne napäté. V dôsledku toho sa chce Rusko obrátiť so spoluprácou na východ. Plánuje dohodu s Čínou, ktorá má zaistiť spoluprácou tamojších vesmírnych programov pri budovaní základne na Mesiaci.

      Odkaz:  https://cz24.news/rusi-sa-odvracaju-od-nasa-spolupracu-radsej-odstartuju-s-cinou-na-mesiaci-spolu-vybuduju-zakladnu/ 

 

Covid-19: 15 otázek a odpovědí

 

 10.2. 2021 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Že mají politici a mnozí odborníci či „odborníci“ z celého světa tendenci přehánět a tropit si z lidí blázny či přinejmenším vyrábět z komárů velbloudy, tušíme již od loňského března. Epidemiolog Wolfgang Wodarg, který kdysi vedl zdravotnický výbor Rady Evropy a jako penzista si zřejmě mohl dovolit vyjádřit svůj lidský i odborný názor.

      Odkaz:  https://www.casopis-sifra.cz/covid-19-15-otazek-a-odpovedi/

      Pozn. spr. webu:   Hysterie je zřejmě škodlivá nejen při požáru, klimatické kalamitě, či potápění lodi, ale i při průchodu virové vlny populací.

 

Bezhlavé kuře a medvěd

 21.2. 2021 ,  Janinna , zdroj: The Saker, https://bit.ly/3pEV8QH     EU má zásadní problém: řídí ji třída kompradorů (zcela závislá na Spojených státech) připomínající bezhlavé kuře s osazenstvem  typu politiků, které kdysi nazval Boris Johnson „protoplazmatické želé bezobratlých “.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-bezhlave-kure-a-medved/

 

Přelidnění nebude

 21. 2. 2021 , Branislav Michalka       Panika kvůli přelidnění se začala stupňovat v 60. letech a v roce 1968 vydali manželé Paul a Anne Ehrlichovi ze Standfordovy univerzity slavnou knihu Populační bomba. Lidstvo začíná své množení výrazně zpomalovat a do konce století předpokládají zmatení vědci výrazný úbytek obyvatelstva na planetě.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/02/prelidneni-nebude-blizi-se-doba.html#more

      Pozn. spr. webu:   Řešením bude redukování zbytečné a škodlivé zbrojní výroby i výroby zbytečného (zahazovacího) spotřebního zboží - tzv. průmyslová revoluce 4.0 - viz článek :    Nejde-o-prelidneni.doc

 

Důvěra Američanů v média mainstreamu se

propadla do historicky největších hlubin

20.2.2021 , Tyler Durden      Průzkum PR firmy Edelman’s Annual Trust-Barometer   ukazuje, že důvěra Američanů v mediální establishment se teď roku 2021 propadla do nejnižších hodnot všech dob.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43362-duvera-americanu-v-media-mainstreamu-se-propadla-do-historicky-nejvetsich-hlubin-a-zurnaliste-jsou-z-toho-sokovani-poprve-vetsina-americanu-mainstreamovym-mediim-neveri.aspx

 

Reaktor BREST-OD-300 má stavební povolení

 

 17.2. 2021 , admin , Zdroj: Tisková zpráva    Ruský jaderný dozor Rostechnadzor vydal 10. února 2021 stavební povolení pro reaktor BREST-OD-300. Tento olovem chlazený reaktor má v praxi ukázat technologie pro recyklaci jaderného paliva

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2021/02/reaktor-brest-od-300-ma-stavebni-povoleni/

 

 

Mráz jako v Texasu

 

 20.2.2021 ,  Zbyněk Fiala     Houston má problém. Kdo za to může? Kdo jiný než obnovitelné zdroje, tedy slunečníky a větrníky. Pozoruhodné je, že tuplovaně zamrzlí byli taky američtí výrobci kapalného plynu, kteří mají v Evropě nahradit ten bezpečnostně nespolehlivý ruský. Prostě jim ten systém zdechnul, dodávky se zastavily.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mraz-jako-v-texasu

 

Viete, že jeden tankový rekord z 2. sv. vojny doposiaľ

nebol a zrejme ani nikdy nebude prekonaný?

19.2. 2021 , Vladimír Mikunda (AM) , (Výňatek z článku)     Ide o 22 zničených nemeckých tankov, čo 20. 8. 1941 dokázal poručík Zinovij Kolobanov. Samozrejme, že Nemci sa tiež bránili. Po boji porátali tiež na Kolobanovom KV-1 114 zásahov od tankov

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/19/viete-ze-jeden-tankovy-rekord-z-2-sv-vojny-doposial-nebol-a-zrejme-ani-nikdy-nebude-prekonany-a-dalsie-zaujimavosti-z-bojiska/

 

 

Jan Campbell: Lenin zdraví

 

 19.2.2021     Propagandisté vakcín, očkování a očkovacích průkazů ve spěchu nevidí a neslyší nic o ruském testu na covid-19 založeném na technologii LAMP. Technologie umožňuje identifikaci viru rychleji než PCR, k tomu ještě v ranném stadiu a za méně peněz.    

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-lenin-zdravi

 

Francúzsko dobieha hlad

Chorvatsko nakupuje Sputnik V

 

 15.2. 2021     Zaťaženie francúzskych potravinových bánk rýchlo rastie. Priemerný vek príjemcov je 48 rokov, 70% z nich sú ženy, viac ako 80% má francúzske občianstvo. Takmer štvrtina príjemcov má navyše minimálne bakalárske vzdelanie.
      Odkaz:  
https://sk.news-front.info/2021/02/15/francuzsko-dobieha-hlad-miliony-ludi-si-nemozu-zabezpecit-jedlo/

                   https://www.pokec24.cz/nezarazene/chorvatsko-obchazi-eu-a-nakupuje-v-rusku-dva-miliony-davek-sputniku-v/

 

Proč Rusko prodává energonosiče

 

téměř výhradně za zlato?

 

 15.2. 2021 , Dmitrij Kalininěnko    Západ platí Rusku za prodej ropy a plynu americkými dolary, jejichž koupěschopnost byla uměle navýšena oproti ropě a zlatu - a to péčí Západu samého. Putin ale využívá tyto dolary, jen aby vytahoval fyzické zlato, za - oním Západem, uměle snížené - ceny zlata, vyjádřené v dolarech USA.

      Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=SmrEhWTKpDc 

     Textová podoba na: https://conLws/@severro/1260219  

 

Elektrárna Ameriky zamrzla. Ceny

 

elektřiny v Texasu vyskočily o 10 000 %

 

 18.2. 2021 , Sofie Krýžová     I když je stát největším producentem energie v USA, není připraven na nepříznivé podmínky. Tento týden tam elektřina zdražila o více než 10 000 procent.

      Odkaz:  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elektrarna-ameriky-zamrzla-ceny-elekriny-v-texasu-vyskocily-o-10-000-142872

 

Raketa 300M. Tromf ruského Su-57

 

v psej bitke s nepriateľom

 

 16. február 2021 , Dmitrij Kornev , (AM)      Tieto lietadlá dokážu veľmi energicky manévrovať, aby sa vyhli vypusteným raketám. Raketa použitá v takomto boji má byť schopná manévrovania a má mať presný automatický zameriavač.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/16/vyrobok-300m-tromf-ruskeho-su-57-v-psej-bitke-s-nepriatelom/

 

Od Balkánu po Baltské moře:

 

Blíží se konflikt mezi NATO a Ruskem?

 

 17. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)     L NATO má v úmyslu uvést své jednotky do nejvyšší pohotovosti v květnu a červnu. Přinejmenším zpočátku se hlavní aktivity, jak si to plánuje Brusel a Washington, budou odehrávat ve východní Evropě, na pobřeží Černého moře a Středomoří.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/od-balkanu-po-baltske-more-blizi-se-konflikt-mezi-nato-a-ruskem/

 

Série selhání karantény a očkování v Izraeli.

 14. 2. 2021 , Vladimír Prochvatilov      Šíření koronaviru v Izraeli je rychlejší než kdekoli jinde.“ Článek upozorňuje na „alarmující korelaci mezi masovým očkováním a nárůstem onemocnění; Ukazuje se, že čím více očkujete, tím více lidí onemocní.“

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/zdravi/5624-serie-selhani-karanteny-a-ockovani-v-izraeli-apel-mediim-stali-jste-se-spoluviniky-nejvetsiho-podvodu-v-historii-vladni-distributori-koronaviru-cim-vice-se-zavira-testuje-a-ockuje-tim-rychleji-se-virus-siri-zacarovany-kruh.htm

 

Jak Amerika končí … masová duševní

 

otrava spouští bod zlomu

 

 16.2. 2021 , Mike Adams      Ale co způsobilo celou tu masovou duševní chorobu? - Expozice elektromagnetickými poli; - Toxické vakcíny; - Léky poškozující mozek, jako jsou antidepresiva; - Těžké kovy v potravinách; - Expozice glyfosátovými herbicidy; - Expozice Covid bioweapons; - Psychologie terorismu v médiích; - Vymývání mozků hromadnými sdělovacími prostředky; - Výživové nedostatky způsobené potravinářským průmyslem.  

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/m-adams-jak-amerika-konci-masova-dusevni-otrava-spousti-bod-zlomu/

      Pozn. spr. webu: Obsah textu je jistě alarmistický, přehnaný, otázkou však zůstává, do jaké míry?

 

Trojitá aliance Číny, Ruska a Íránu ukazuje

 

svou vojenskou sílu a je výzvou pro Bidena

 

 13. únor 2021 , Gustavo Sierra      Flotily těchto tří zemí provádějí společná cvičení v Indickém oceánu a upevňují svou pozici na Středním východě. Tato osa, která nyní ukazuje své vojenské možnosti v Indickém oceánu, slibuje, že bude největší výzvou mezinárodní politiky, které bude Joe Biden a jeho evropští spojenci v příštích čtyřech letech čelit.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/trojita-aliance-ciny-ruska-a-iranu-ukazuje-sve-vojenske-sily-a-vyzvy-bidena.html

 

Válečný štváč opět u moci.

Biden posílá bombardéry do Norska

 

 12. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)     Americké letectvo přesune 200 zaměstnanců včetně čtyř strategických bombardérů B-1 Lancer do Norska, přesněji na leteckou základnu Orland poblíž Trondheimu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/konecne-valecny-stvac-opet-u-moci-biden-posila-bombardery-do-norska/

 

Před 76 lety Praha hořela

 

 14.2. 2021 , Přemysl Votava     14. února 1945 přes 60 amerických létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno. I v březnu 1945 byla Praha cílem amerických náletů na strojírenské objekty v Libni a Vysočanech.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pred-76-lety-praha-horela

 

Čo hovorí vojnová logika?

Na čo boli potrebné deportácie?

 

 13. február 2021 , V. Mikunda podľa topwar.ru  Krymskí Tatári aktívne podporili nemeckú okupáciu. Dodali Hitlerovi vyše 20 tisíc bojovníkov. Čo sa dá v takomto prípade robiť? Každá iná alternatíva vysídlenia Tatárov by bola omnoho strašnejšia.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/13/co-hovori-vojnova-logika-na-co-boli-potrebne-deportacie/

 

Současný globální kapitalismus

je „kapitalismus kumpánů (mafiánů)

 11.2. 2021 , Rod Driver  , Global Research     Obrovské globální společnosti sledují své vlastní zisky, bez ohledu na nevýhody pro společnost.   - Mají příliš velký vliv na politiku, takže vláda jim pomáhá vysávat z ekonomiky stále více bohatství. Neoliberalismus - kapitalismus kumpánů (mafiánů) - vede ke zničení USA, Británie a mnoha dalších zemí.

      Odkaz:  https://www.globalresearch.ca/existing-capitalism-crony-capitalism/5737001

      Celý překlad:      Global-Capitalism.doc

 

Berlín je s elektřinou na hraně! Švédsku

chybí odstavená jaderná elektrárna.

     11.2.2021     „V zimě nám větrná a solární energie jede mezi 0 až 2 či 3 procenty, to je prakticky nula,“ říká německý profesor k rozvodu elektřiny. Německo bude muset více záviset na zemním plynu z Ruska, na uhlí z Polska a jaderné energii z Francie. Stupidnost a zaslepenost zelené energie tu byla plně veřejně odhalena.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43363-berlin-je-s-elektrinou-na-hrane-nemecku-hrozi-kvuli-obnovitelnym-zdrojum-energie-zimni-rozpad-site-zachranuji-to-uhelne-elektrarny-na-100-kapacity.aspx

                   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedsku-chybi-odstavena-jaderna-elektrarna-prestante-luxovat-vyzyva-obcany-40350219

 

Jachroma – bezkonkurenčný radar na Kryme

spôsobí novú hystériu USA aj Ukrajiny

 10. február 2021 , Karol Jerguš (AM)     Táto štvorpásmová stanica nahradí starý sovietsky radar Dnepr.

 Radar prevezme kontrolu nad Čiernym a Azovským morom, ako aj nad celou južnou časťou Európy.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/02/10/jachroma-bezkonkurencny-radar-na-kryme-sposobi-novu-hysteriu-usa-aj-ukrajiny/

 

P.C. Roberts: Stále mají USA ekonomiku?

Moje odpověď zní NE

 11. února 2021 , (rp,prvnizpravy.cz,pc.roberts )    Americká ekonomika již není produktivní nebo průmyslovou ekonomikou, nýbrž finanční ekonomikou. Je to ekonomika hledající rentu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-stale-maji-usa-ekonomiku-moje-odpoved-zni-ne/

 

Čína odmítá Velký reset

8. 2. 2021 Vladimír Pavlenko      tlumočí názory vůdce největší světové velmoci, která vyjadřuje zásadní nesouhlas se západní představou globalizace a Nového světového pořádku podle Klause Schwaba. Je naprosto jasné, že praktická realizace „zeleno-digitální“ diktatury silami samotného Západu - a tím spíše bez Číny a Ruska - již není možná.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5612-cina-odmita-velky-reset-prezident-si-vyzval-majitele-klicu-na-souboj-bez-narodu-neni-civilizace-doby-ktere-davno-minuly-projekt-globalizace-je-pro-lidstvo-nicivy-slouzi-jen-mocenskym-elitam.htm

 

Nejen Soňa Peková, ale i vyhlášený norský

 

virolog říká, že je virus z laboratoře

 

 9.2. 2021   Napsal Slovanka     Koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, pochází z laboratoře a omylem unikl, říká norský virolog Birger Sørensen. Sørensen poukazuje na to, že naopak dosud nikdo neprokázal, že virus pochází z přírody. “Skutečnost, že existuje také další aspekt používání takových virů, jako je jejich využití coby zbraně, by neměla být vyloučena,” říká Birger Sørensen.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/nejen-sona-pekova-ale-i-vyhlaseny-norsky-virolog-rika-ze-je-virus-z-laboratore/

 

Záchytný stíhač MiG-41: Nový letoun

na likvidaci hypersonických raket.

 5.2. 2021 , Zdroje: Avia Pro, National Interest, Defence Blog     MiG-41 bude postaven na bázi letounu Su-57, ovšem s odlišnou konfigurací a modifikovaným drakem, aby mohl dosáhnout rychlosti více než 6 100 km/h (Mach 4,9). Cestovní rychlost má činit 2 500-3000 km/h (Mach 2-2,4).

      Odkaz:  https://www.securitymagazin.cz/defence/zachytny-stihac-mig41-novy-letoun-na-likvidaci-hypersonickych-raket-lze-ocekavat-evoluci-nebo-revoluci-1404066375.html

      Celý text:      Mig-41.doc

 

USA se bojí Číny, ale ještě více se bojí

sblížení mezi Pekingem a Moskvou

 8.2. 2021 ,  LEONID SAVIN     Vnímání Číny jako  strategického konkurenta USA se  mezi Američany vyvíjí již mnoho let. Pod ministerstvem obrany Erica Schmidta vytvořena Čínská strategická skupina . Na konci roku 2020 skupina vydala svou první  zprávu  Asymetric Competition: A Strategy for China and Technology.

      Odkaz:  https://www.fondsk.ru/news/2021/02/08/ssha-bojatsja-kitaya-no-esche-bolshe-sblizhenia-pekina-i-moskvy-52877.html

 

Molekulární bioložka Soňa Peková potvrdila, že někdo

vyrábí umělé laboratorní kmeny SARS-Cov-X a vypouští je ...

 6.2. 2021 , Redakce CZ24 News     Podle bioložky jsme od jara byli svědky už 4 vln virové nákazy, přičemž ani v jednom případě nešlo o mutační vlny, ale pokaždé o úplně nové kmeny, které by měly mít úplně nové názvy. Soňa Peková vysvětlila, že viry jsou si sice podobné, ale nepochází ze stejného kmenu.

      Odkaz:  https://cz24.news/molekularni-biolozka-sona-pekova-potvrdila-ze-nekdo-vyrabi-umele-laboratorni-kmeny-sars-cov-x-a-vypousti-je-obrazne-receno-jako-z-jeskyne-kterou-je-potreba-najit-a-zavrit-top-info/

 

Otevřený dopis ministru zahraničních věcí Tomáši Petříčkovi.

 6. únor 2021 , Jiří Baťa

     Pane ministře Petříčku,     o Vašich diplomatických schopnostech není třeba pochybovat, jsou mizerné, neřkuli přímo špatné. Že jste svým ideologickým směrováním plně orientován na západní, resp. politiku USA a NATO, není třeba zdůrazňovat, ... diplomacie je činnost, ve kterém se mj. uplatňuje umění nestrannosti, nezaujatosti, objektivnosti, racionálnosti, intelektu, ale také osobního šarmu a charizma. To Vám všechno v postavení ministra chybí.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/otevreny-dopis-panu-ministru-zahranicnich-veci-tomasi-petrickovi.html

 

Ruská zbraň, ktorá môže mať pre USA ničivé následky

 

 24. január 2021 , Maroš Šolc (AM) , USA     Torpedo Poseidon s pohonom s jadrovým reaktorom sa stane “poistkou” pre prípad, že by USA mohli zostreliť ruské balistické rakety. Píše o tom Forbes. K preprave týchto zbraní “súdneho dňa” Rusko dokončuje stavbu štyroch jadrových ponoriek. 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/24/forbes-ruska-zbran-ktora-moze-mat-pre-usa-nicive-nasledky/

 

Jaltská konference… Jak Stalin vytvořil základy nového světa

 

RETRO - 4.2. 2020 , Janinna     Před 75 lety, 4. února 1945, byla zahájena Jaltská konference hlav států protihitlerovské koalice. Politické vedení Anglie a Spojených států na jedné straně chtělo odstranit konkurenta v Německu a na druhé straně chtělo v budoucnu znovu použít Němce proti Rusku. Jalta byla velkým vítězstvím ruských zbraní a diplomacie. Nyní je svět opět na pokraji vojensko-politické katastrofy, velké války. Je třeba Nová Jalta.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/historie/jaltska-konference-jak-stalin-vytvoril-zaklady-noveho-sveta/

 

Ludvík Svoboda, jaký byl ve skutečnosti.

Ke 125. výročí narození

3.2. 2021 , Jana Petrova     Konala se mezinárodní online konference, která byla podmíněna dvěma událostmi - 125. výročí narození Ludvíka Svobody a 75. výročí vítězství ve druhé světové válce.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021020313143588-ludvik-svoboda-jaky-byl-ve-skutecnosti-ke-125-vyroci-narozeni/

 

Čínská sonda zaslala první snímek Marsu

 

 5.2. 2021     Sonda byla vypuštěna 23. července minulého roku pomocí nosné rakety Dlouhý pochod 5 z kosmodromu Wen-čchang. Sonda bude na oběžné dráze Marsu fungovat téměř tři měsíce, poté se od ní oddělí modul, který přistane.

           Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021020513153393-cinska-sonda-zaslala-prvni-snimek-marsu/

 

Inspirace podvodem v USA nyní u nás

 1. 2. 2021 , ZDENĚK KOUDELKA , ústavní právník     Jako učitel práva jsem zvědav, jestli ústavní soudci, kteří jsou profesoři práva a označili na jaře 2020 rozhodnutí o nouzovém stavu za akt vládnutí, který běžně nepodléhá přezkumu Ústavního soudu, napíší ve svých knihách, že se mýlili, když mezi prameny trestního práva u nás dříve neuváděli akty vlády, které dle Ústavního soudu nejsou právními předpisy, ale přesto přímo umožňují uložení vyšších trestů. I za německé okupace se vyhlašoval výjimečný stav výnosem říšského protektora, což byl právní předpis.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5595-inspirace-podvodem-v-usa-nyni-u-nas-zahaji-zitra-us-volebni-prevrat-c-3-rychetsky-chce-zachranit-piraty-a-ods-zmena-pravidel-uprostred-zapasu-prepisi-nikym-nevoleni-politickou-mapu-cr-svevole-diktovana-z-bruselu.htm

 

Za pouhých pár dní přivedl Biden USA

 

mnohem blíže k válce s Čínou

 

 26. ledna 2021 by Michael Snyder     Krátce po slavnostním inauguraci Bidena vstoupila letadlová loď USS Theodore Roosevelt a její bojová skupina do Jihočínského moře. Bidenova vláda pozvala na inauguraci de facto velvyslance z Tchaj-wanu. To je něco, co se neudělalo od 70. let.

      Odkaz:  http://theeconomiccollapseblog.com/in-just-a-few-days-biden-has-brought-the-u-s-much-closer-to-a-war-with-china/

      Celý překlad:      Mnohem-blize.doc

 

Opakovaná výzva občanům: PETICE – Požadujeme

 

reparace a narovnání vztahů s Německem!

 

4. únor 2021 | ans     „Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“, petice, kterou jsme v prosinci roku 2020 odeslali panu Ing. Babišovi, premiéru ČR. Dosáhnout toho, aby nám Německo konečně zaplatilo reparace, považujeme v současnosti za jeden z nenaléhavější vlasteneckých úkolů.

     Celý text petice včetně petičního archu k podepisování – zde

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/opakovana-vyzva-obcanum-petice-pozadujeme-reparace-a-narovnani-vztahu-s-nemeckem.html

 

Davoské fórum: Prezident Xi varuje svět

 

před hrůzami nové studené války

 

 29. ledna 2021 Redakce AC24     Čína se pokouší vzájemně výhodně spolupracovat se všemi kouty světa v jeho rozmanitosti, jaká se vyvinula. Dohodnout se na tom, na čem se shodnou a co oběma stranám prospěje a těmi odlišnostmi vztahy nekomplikovat. Nevnucovat nikomu svou „jedinou víru pravou“ v podobě nějaké posvátné ideologie.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/davoske-forum-prezident-xi-varuje-svet-pred-hruzami-nove-studene-valky

 

Čína poškodí Ukrajinu za družbu s USA

 

 2.2. 2021 , Artur Prijmak, Michail Moškin     Zelenskij svým výnosem zavedl protičínské sankce Ukrajiny. "Pokud Kyjev nebude korektně spolupracovat s Pekingem, Číňané dovedou Ukrajinu do dluhové pasti," předpovídá Alexej Maslov, ředitel Institutu pro Dálný východ Ruské akademie věd, odborník na Čínu.

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/2/2/1082991.html

      Pozn. spr. webu:   Nejde naše neokolonie (ČR) také ukrajinskou sebevražednou cestou ?

 

Je známa cena tanku T – 14 Armata

 

Moskva 22. septembra 2015 (HSP/Foto:HSP)     Mnoho technických riešení je v tomto tanku použitých celosvetovo prvýkrát, najmä to, že vo veži nie je posádka a funguje automaticky, čo sa zatiaľ nepodarilo skonštruovať nikomu na západe. Západný svet, ktorý sa za posledné roky znova stavia do opozície voči Rusku momentálne neplánuje zaviesť do výzbroje nové moderné prostriedky a tak budú Rusi v týchto oblastiach znova nejaký čas dominovať.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/je-znama-cena-tanku-t-14-armata/682162

 

Česká energetika v kleštích ideologií a politikaření

 

 Datum: 30.01.2021 Autor: Vladimír Wagner    Většina českých politiků bez rozdílu stranické příslušnosti, se rozhodla jít cestou neřešení energetiky a zneužití této problematiky k politickému boji. Na základě toho požadují, aby se do tendru nepřipustili dodavatele z Číny a Ruska. V energetice tak (asi nakonec) skončíme u nutnosti rychlého postavení paroplynových bloků a zisk z toho budou mít jen spekulativní investoři.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11576-ceska-energetika-v-klestich-ideologii-a-politikareni.html

 

Současná šílená izolace, lidé zavření v bytech

– to vše má vliv na imunitu

 31.1. 2021     Rozhovor M. Kociánové, moderátorky webu kupredudominulosti.cz s s epidemiologem a vakcinologem, profesorem Jiřím Beranem:  Pokud by se vysvětlovaly principy šíření covidu-19 a to, čeho chceme dosáhnout, tedy ochránit tu část populace, která je ohrožena, tak by nebylo potřeba tomuto onemocnění věnovat takovou pozornost a dělat velké uzávěry celé společnosti.

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-1d-soucasna-silena-izolace-lide-zavreni-v-bytech-to-vse-ma-vliv-na-imunitu/

 

Božena Němcová bez pomluv a senzací,

přesto úchvatná, milující, trpící

28. 1. 2021 , Marie Neudorflová    Většina recenzí a kritiků se shodla na zcela negativním hodnocení kvalit tohoto seriálu. Na tom, že tvůrci seriálu se nesnažili pochopit a vyjádřit, proč je Němcová naší největší spisovatelkou.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/bozena-nemcova-bez-pomluv-senzaci.html

      Pozn. spr. webu:     V současné epoše pádu západního kapitalismu předčí všestranný úpadek obdobu úpadku starověkého Říma. Jemu samozřejmě odpovídá i úpadek kulturních hodnot.

 

Legendární ruský traktor Kirovec K-700

a jeho následníci.

První zástupce modelové řady K-700 byl představen v červenci roku 1962. K-700A i K-701 byly vyráběny až do roku 2002 a brány mateřského podniku jich od zahájení produkce v sedmdesátých letech dvacátého století údajně opustilo kolem 350.000. Značku Kirovec v současnosti vedle traktorů nesou i odvozené kolové nakladače a buldozery.

      Odkaz:  https://www.auto.cz/legendarni-rusky-traktor-kirovec-k-700-a-jeho-naslednici-kde-se-vzalo-jeho-jmeno-131944

 

Zemský škůdce Pavel Rychetský

 

 30.1. 2021 , Jaromír Bradávka     Jako předseda Ústavního soudu by měl stát stranou a pouze POSUZOVAT dodržování práva a jeho soulad s Ústavou, nikoliv právo vykládat podle svých, značně liberálně pokřívených názorů. Jak tedy může vláda (případně parlament) zabránit zvůli Ústavního soudu? Co tedy s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským? Prohlásit ho zemským škůdcem a  PODLE PRÁVA s ním naložit…

      Odkaz:  https://cz24.news/jaromir-bradavka-zemsky-skudce-pavel-rychetsky/

      Celý text:      Zemsky-skudce.doc

      Pozn. spr. webu:     Světového superloupežníka a supervraha - USA - kopírujeme velmi usilovně, v tomto případě v soudnictví.

      USA-nas-vzor.doc     USA-potrebuji-valku.doc     200-let.pdf

 

Zatímco v Evropě je karanténa zpřísněna,

 

do Moskvy se vrací noční život

 

 30.1.2021     Ačkoli se karanténní opatření v evropských zemích nadále zpřísňují, moskevské úřady povolily restauracím obnovit noční provoz. Podle názoru odborníků možnost pracovat po 23. hodině pomůže restauračnímu průmyslu.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021013013122127-euronews-zatimco-v-evrope-je-karantena-zprisnena-do-moskvy-se-vraci-nocni-zivot/

 

Stát zruší polní nemocnici v Letňanech, kterou

 

nikdy nepoužil. Jen pronájem ploch stál 51 milionů

 

 30.1. 2021     Podle náměstka ministra Vladimíra Černého jeví se mnohem účelnější posílit kapacity normálních nemocnic než aktivovat zařízení v Letňanech. Výstaviště Letňany patří podnikateli Pavlu Sehnalovi. Stát provozovateli letňanského výstaviště dosud za pronájem zaplatil 50,9 milionu korun bez DPH.

      Odkaz:  https://www.lidovky.cz/domov/zive-ministr-blatny-hodnoti-vyvoj-epidemie-covidu-19-pokles-se-v-tomto-tydnu-zastavil.A210129_115010_ln_domov_rkj

 

Jak předseda Všeslovanského výboru

 

 spoluvyšetřoval Katyň v Norimberku 1946

 

 29. 1. 2021 , PhDr. Jiří Jaroš Nickelli     Když se celková politická situace na konci roku 1943 pro Německo zhoršila, německé úřady učinily řadu opatření, aby uvalily vinu ze svých vlastních ukrutností na sovětské organisace, vyprovokovaly tak obyvatelstvo a probudily spory mezi Rusy a Poláky.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/jak-predseda-vseslovanskeho-vyboru.html

 

Putin v Davosu: Je tady hrozba zahájení

 

boje „všichni proti všem“

 

 28. ledna 2021 - 10:10   Vladimir Putin     Putin uvedl, že Rusko a Evropa mají společné základní věci, včetně kultury. Vyjádřil názor, že Rusko a západní Evropa by měly být spolu, a současná situace v jejich vztazích není normální. Ruská strana bude usilovat o takový vývoj událostí, uzavřel prezident.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-v-davosu-je-tady-hrozba-zahajeni-boje-vsichni-proti-vsem/

 

Co je to brainwashing?

(Výňatek)

 27.1. 2021   Napsal tlamiczka     Metody úspěšného vymývání mozku se mohou lišit v detailech, ale základ zůstává vždy stejný:  - Neustálé opakování je nejdůležitější část brainwashingu;  - Omezování přístupu k jiným informacím;  - Omezení sociálních kontaktů;  Použití metody cukru a biče.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/9063-2/

 

Kedmi vysvětlil, proč byly Spojené státy nuceny

 

se „ohnout“ a přijmout dohodu START …

 

 28. 1. 2021 Janinna      Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby Nativ Jakov Kedmi uvedl, že hlavním důvodem prodloužení dohody „START III“ byla strategická vojenská převaha Ruska nad Spojenými státy.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/kedmi-vysvetlil-proc-byly-spojene-staty-nuceny-se-ohnout-a-prijmout-dohodu-start-za-podminek-ruske-federace/

 

Maršál Koněv před 76 lety osvobodil Osvětim.

 

Ale kdo si to dnes pamatuje? Názor

 

 27.1. 2021 , Jana Petrova     27. ledna 1945 vojska maršála Ivana Stěpanoviče Koněva osvobodila Osvětim, největší německou továrnu na smrt. Byl nositelem nejvyšších vyznamenání co svět zná, smekali před ním nejvyšší hlavy všech států.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021012713109844-marsal-konev-pred-76-lety-osvobodil-osvetim-ale-kdo-si-to-dnes-pamatuje-nazor/

 

Rusko a USA se dohodly na prodloužení

 

smlouvy START za podmínek Moskvy

 

 27.1.2021     Podle této smlouvy musí každá strana nepřekročit celkový počet zbraní 700 mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech a také 1 550 bojových hlavic a 800 odpalovacích ramp na pozicích a mimo ně.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012713109809-rusko-a-usa-se-dohodly-na-prodlouzeni-smlouvy-start-za-podminek-moskvy/

 

Jak stoupla popularita ruských traktorů a kombajnů

 21.1. 2021, Michail Kuvyrko     Prodeje zemědělských strojů v zemi a jejich vývozní prodeje prudce vzrostly. Produkce zemědělských traktorů vzrostla o 27%. Vývozní dodávky v posledních letech pokrývaly více než 50 zemí, za 11 měsíců loňského roku se zvýšily na 13,8 miliardy rublů.

      Odkaz:  https://vz.ru/economy/2021/1/21/1081189.html

      Celý překlad:      Populjarnost-traktorov-RF.doc

 

6. důvodů proč se nenechám očkovat proti Covid-19

 26. leden 2021 , MUDr. Alice Tomková, dermatolog     1. Očkování neznamená, že neonemocním.   2. Nezná se doba, po kterou nás očkování může chránit.   3. Princip vakcíny Pfizer na podkladě m-RNA je nevyzkoušený   4. Virus SARS-CoV-2 není ebola, jeho úmrtnost ani smrtnost není veliká   5. Existuje lék Isoprinosine   6. Nelze se nechávat očkovat do konce života       Otevřme Česko, chraňme rizikové, žijme, nepřežívejme!

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/proti-covid.html

 

Co lidi opravdu čeká a nemine…

( RETRO z 26. 1. 2014 )

 25.1. 2021 ,  František Nevařil  - Bude se prohlubovat úpadek společenskovědních oborů. Urychlují se inflační procesy. „Celosvětově“ centrálně řízeným procesem je boj o posílení koncentrace majetků a udržení a posílení světovlády. Říká se tomu hledání Nového světového řádu. Jde o příslušníky 7 až 12 plutokratických klanů. Můžeme očekávat postupnou fašizaci společenského systému.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-co-lidi-opravdu-ceka-a-nemine/

 

Kuba bude vyrábět vlastní vakcínu

 

22.1.2021     Kubánci se chtějí chránit před covidem vakcínou vlastní produkce. V loňském roce to byla Kuba, která jako jedna z prvních vyslala do Itálie zdravotní personál, který Italům poskytl pomoc ve chvílích masově se šířící nákazy a úmrtí na Covid-19. Na Kubě se koronavirus rozšířil minimálně, zjištěno bylo 19 122 nakažených, 180 lidí zemřelo.

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kuba-bude-vyrabet-vlastni-vakcinu

      Pozn. spr. webu:    Není zřejmé, že v tomto ohledu zaostává za "zaostalou" Kubou náš "Eurohitlerovský protentokrát", když se máme nechat napíchat dováženou drahou a pochybnou vakcínou Pfizer?

 

Vyhýbejte se sociálním sítím (neofašistické)

„velké trojky“: Twitter, Instagram a Facebook ...

 24. 1. 2021 Janinna     Syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa vysvětlil, že vytvořil kanál v Telegramu, protože se IT giganti „vymkly kontrole“  9. ledna Twitter trvale uzavřel přístup k Trumpovu účtu z důvodu „rizika podněcování k násilí“. Poté šéf Facebooku Mark Zuckerberg oznámil prodloužení zmrazení účtů Trumpa na Facebooku a Instagramu. Účty amerického prezidenta také zmrazily služby Twitch a Snapchat.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/vyhybejte-se-socialnim-sitim-velke-trojky-twitter-instagram-a-facebook-nalehal-trumpuv-syn-na-kanalu-telegram/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.

 

Znepokojivá fakta o elektromobilech

 

 25.1. 2021 od Redakce CZ24 News , zdroj: https://voxpopuliblog.cz/     Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT tvrdí, že že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují.

      Odkaz:  https://cz24.news/znepokojiva-fakta-o-elektromobilech/

 

Jak vlasovci „pomáhali“ pražským povstalcům

 Výběr výňatků z textu pplk. v.v. Emila Kulfánka: „Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům“.     Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6   První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.

      Celý výběr:      Vlasovci-podrizeni-SS.doc

 

Společná budoucnost Eurasie přichází

 

po Nové hedvábné stezce

 

 22.1. 2021     Mezi Čínou, Ruskem a Německem probíhá už technologická i jiná spolupráce s výhledem na vybudování nových dopravních technologií, aby vznikl tzv. Nový eurasijský kontinentální most. Pro Evropu se těžko nabízí nějaká větší či alespoň srovnatelná příležitost pro perspektivu rozvoje a prosperity.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-spolecna-budoucnost-eurasie-prichazi-po-nove-hedvabne-stezce

 

Bude Bidenova zahraniční politika moc jiná?

 

 21.1.2021 VSa     Klíčové prvky zahraniční politiky Obamy a Donalda Trumpa byly tedy stejné. Jiný byl jazyk a gesta i obecná atmosféra, ale realita byla stejná. Joe Biden nastupuje do funkce prezidenta s malou možností výběru, stejně jako Trump.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33830

 

Majstrovské dielo s meniteľnou geometriou

 

krídel alebo tri tajomstvá bombardéra Tu-160

 

 Rusko, 25. december 2020 , František Kysucký , (AM)Tu-160 bol od počiatku navrhnutý ako viacrežimové lietadlo, schopné lietať vo veľkých i malých výškach, v nadzvukových i podzvukových rýchlostiach, s rovnakou efektivitou tak pri zhadzovaní bômb ako aj pri vypúšťaní riadených rakiet. Piloti ho milujú pre jeho silu, ľahkú ovládateľnosť a pohodlie.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/25/majstrovske-dielo-s-menitelnou-geometriou-kridel-alebo-tri-tajomstva-bombardera-tu-160/

 

Lékaři nade mnou vyřkli několik ortelů smrti.

 

Ale já jsem už šest a půl roku ilegálně naživu.

 

 4.12. 2020     Rozhovor moderátorky média „Rádio svobodné universum“ Martiny Kociánové s Jarmilou Klímovou, psychiatričkou a psychosomatičkou: „Strach je nejosvědčenější mocenský nástroj, který byl vždycky používán vládní vrstvou, aby si zajistila poslušnost svých oveček. To, proti čemu brojím, je, abychom se nestali ovcemi v žádné oblasti našeho života, ať už je to koronavirus, nebo rakovina. To je jedno.

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/klimova-jarmila-2d-lekari-nade-mnou-vyrkli-nekolik-ortelu-smrti-ale-ja-jsem-uz-sest-a-pul-roku-ilegalne-nazivu/

 

Solitonový laser z Ruska urychlí rozvoj fotonové techniky

 

 8.12. 2020     Unikátní solitonový laser vyvinuli a úspěšně vyzkoušeli vědci Uljanovské státní univerzity a Petrohradské polytechnické univerzity Petra Velikého. Podle jeho názoru rozvoj laserových technologií dnes rozhoduje o úspěchu v celé řadě vědeckých a aplikovaných oblastí.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020120812898858-solitonovy-laser-z-ruska-urychli-rozvoj-fotonove-techniky/

 

8. sjezd Korejské strany práce nebyl tryznou poražených

 

 16.1. 2020   Autor: Lukáš Vrobel     Předseda strany Kim Čong Un v úvodním projevu ocenil dosažené úspěchy,. Prohlásil, že „naše republika jako odpovědná země s jadernými zbraněmi nepoužije jaderné zbraně, pokud se agresivní nepřátelské síly nepokusí použít své jaderné zbraně proti nám“. Podstatným rysem sjezdového jednání bylo také opakované vymezení se proti „zneužívání moci, byrokracii a korupci“ a „privilegiím a svévoli“.

      Odkaz:  https://levaperspektiva.cz/clanky/8-sjezd-korejske-strany-prace-nebyl-tryznou-porazenych/

 

Válka proti Rusku je naprosté šílenství

(Retro z archivu)

 23.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem.     Denně jsem zažíval anarchii, rozklad a chaos, který na začátku devadesátých let v armádě panoval. Během té doby se z armády 220 000 vojáků, která měla tisíce tanků a stovky letadel, stala armáda, která má přes dvacet tisíc vojáků, ale fakticky několik tisíc bojovníků, kteří jezdí na zahraniční mise. Naši občané musí být pravdivě informováni o tom, kde jsou skutečné bezpečnostní hrozby. Z Ruska a Číny to není.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/51465843

 

ZAPOMENUTÝ SKANDÁL: V r. 2009 dodala korporace

Baxter do ČR vakcíny infikované smrtelným virem

 10. leden 2021     Kromě toho, že společnost Pfizer, která má do ČR dodat vakcíny proti onemocnění covid-19, byla opakovaně ve světě usvědčena z úmyslných pokusů na lidech, tak v roce 2014 koupila firmu Baxter, která v roce 2009 málem vyvolala celosvětovou katastrofu. Společnost BioNTech založili vědci z koncernu Bayer, která se „proslavila“ jako zaměstnavatel „doktorů smrti“ v koncentračních a vyhlazovacích táborech, včetně Josefa Mengeleho. Je nástupcem nechvalně proslulé IG Farben, která za druhé světové války vyráběla cyklon B a sprovodila ze světa milióny a milióny lidí.     Ještě se necháte očkovat?

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2157-zapomenuty-skandal-v-roce-2009-dodala-korporace-baxter-do-ceske-republiky-vakciny-infikovane-smrtelnym-virem

 

Nesmíme se vzdávat a nesmíme mlčet

 

 18.1. 2021     Rozhovor Haló novin s Martou Semelovou, předsedkyní KV KSČM Praha     V prosinci 2015 jsme obdrželi dopis z Kanceláře prezidenta republiky, kde se uvádí : »Vzhledem k tomu, že pomník I. S. Koněva je zařazen v Evidenci válečných hrobů Ministerstva obrany ČR dle zákona č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech, jako pietní místo – objekt, podléhá jeho případné zrušení (odstranění) či jiná změna (kromě úpravy a údržby) písemnému souhlasu ředitele odboru mimoresortní spolupráce ministerstva obrany.«

      Celý text:      Nesmime-vzdavat.doc

 

USA a krize: jak a proč oligarchové bojují s trumpismem

 

 18. 1. 2021 , Rostislav Iščenko     Když mluvíme o vnitropolitické krizi v USA jde o její přímou závislost na globální systémové krizi - krizi světového politicko-ekonomického systému, vytvořenou USA, která měla zabezpečovat trvalou dominanci USA, a udržela se sotva dvacet let. Vnitropolitický boj v USA je pro nás vědeckou experimentální základnou pro boj za vlastní státnost s nadnárodní globalistickou oligarchií.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/usa-krize-jak-proc-oligarchove-bojuji-s.html

 

Tvrdé boje na hraniciach Turecka – Rusi posilňujú svoju prítomnosť.

 

 16. január 2021 , Karol Jerguš (AM) , Sýria  – Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa. Od začiatku januára sprevádzala ruská vojenská polícia podľa rôznych odhadov viac ako 1 500 vozidiel a viac ako 3 500 civilistov z regiónu, ktorý sa koncom roku 2020 z dôvodu ostreľovania dostal na hranicu humanitárnej katastrofy. Veľké posilnenie ruskej vojenskej polície v oblasti od Tel Tamry po Ain Isa pomôže udržať stabilitu v regióne.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/16/tvrde-boje-na-hraniciach-turecka-rusi-posilnuju-svoju-pritomnost-video/

 

500 milionů otroků dluhu:  Evropská unie je

 

neofeudální kleptokracií   ( RETRO z archivu )

 

  1.8. 2011 , Charles Hugh Smith  (vyšlo na infowars.com/  , překlad R. Václav)   Evropské banky jsou novodobými feudálními sídly a feudálními pány. Všichni Evropané jim nyní musí sloužit tím či oním způsobem jako otroci dluhu. Termín kleptokracie, pokud je aplikován na vlády se používá tehdy, pokud vláda provádí kontrolovaný podvod, který těží z vládní korupce, aby rozšířila osobní majetek a politickou moc vládních činitelů a vládnoucí třídy prostřednictvím kolektivní zpronevěry státních fondů na úkor širší veřejnosti.

      Odkaz:  https://archives.infowars.com/500-million-debt-serfs-the-european-union-is-a-neo-feudal-kleptocracy/

      Celý překlad:      500_milionu.doc

 

Urobí korona pandémia z Číny jedinú svetovú

 

superveľmoc? Fakty o tom svedčia.

 

 16. leden 2021 , Roman Bednár     Čína má už dávnejšie lepších vedcov a inžinierov ako USA a korona len zvýraznila, že je schopnejšia a úspešnejšia ako USA. Tvrdí, že USA nemajú nijaké vízie pre multipolárny svet. USA budú voči Číne čoraz viac zaostávať. Jeden z nich – a síce mimoriadne závažný – je ten, že Čína je meritokraciou, to znamená, že každý, kto je schopný a to aj neustále dokazuje, má možnosť dosahovať čoraz viac. Naproti tomu USA sa podľa profesora vyznačujú plutokraciou a tá je z pohľadu potrieb našej epochy dekadentná a stredoveko spiatočnícka.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/urobi-korona-pandemia-z-ciny-jedinu-svetovu-supervelmoc-fakty-o-tom-svedcia.html

 

Čínští odborníci po úmrtích v Norsku vyzvali k pozastavení

 

používání vakcíny od Pfizeru. Je nebezpečná, tvrdí

 

 16. leden 2021 , sputnik      Čínský virolog z Wuchanské univerzity Yang Zhanqiu je předsvědčen, že vakcinace přípravkem firmy Pfizer musí být pozastavena . Podle něj byly nové mRNA vakcíny proti koronaviru vyvinuty ve spěchu a ještě nikdy nebyly použity v rozsáhlém měřítku proti infekčním onemocněním, a jejich bezpečnost tak vyvolává značné pochybnosti. Konkrétně mohou tyto očkovací látky představovat nebezpečí pro starší lidi, což názorně ukázaly případy z Norska.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/cinsti-odbornici-po-umrtich-v-norsku-vyzvali-k-pozastaveni-pouzivani-vakciny-od-pfizeru-je-nebezpecna-tvrdi.html

 

Rusko odstupuje od zmluvy o otvorenom nebi

 

15. januára 2021 , HSP/Sputnik , Moskva     Rozhodnutie USA odstúpiť od dohody „pod vymyslenou zámienkou“ narušilo rovnováhu záujmov účastníkov a podkopalo úlohu Zmluvy o otvorenom nebi. Na Ministerstve zahraničia RF vyhlásili, že Moskva bude rokovať s USA, aj o Zmluve o otvorenom nebi, len na vzájomnom základe a že akékoľvek ultimátum zo strany Washingtonu nie sú prijateľné.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/rusko-odstupuje-od-zmluvy-o-otvorenom-nebi/2407560

 

Demokracie? Ano či ne a nebo čí demokracie?

 

 16. ledna 2021 , Bruno Hubacher, agoravox     Carl von Clausewitz řekl, že demokracie je pokračováním nevolnictví jinými prostředky, píše Bruno Hubacher na francouzském webu AgoraVox. Kapitál brání v demokratickém procesu ve Spojených státech a v Evropě v této věci jakékoli věcné debatě nebo přehodnocení současného stavu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/demokracie-ano-ci-ne-a-nebo-ci-demokracie/

      Celý text:      Demokracie.doc

      Pozn. spr. webu:   Je směšné mluvit o demokratických USA, ve kterých 89 let po jejich vzniku (Vyhlášení nezávislosti USA dne 4.7. 1776.) existovalo otroctví (Dne 18. 12. 1865 se stal součástí Ústavy Spojených států třináctý dodatek, jímž bylo na území USA definitivně zrušeno otroctví.) Podobně jako je to směšné u otrokářských antických  států.

 

Prohlášení Společnosti česko-korejského přátelství

 

Pektusan k 8. sjezdu Korejské strany práce

 

 13.1. 2021     Společnost česko-korejského přátelství Pektusan a Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche blahopřály korejským soudruhům k úspěšnému 8. sjezdu slavné Korejské strany práce.  Bidenovi ve skutečnosti zbývá jen jedna věc - přijít s nějakým způsobem soužití s KLDR, jak to USA ve své době uskutečnily ve vztazích s Čínou.

      Odkaz:  http://www.kldr.info/2021/01/14/prohlaseni-spolecnosti-cesko-korejskeho-pratelstvi-pektusan-k-8-sjezdu-korejske-strany-prace/

 

Sociální sítě a směšnost jejich obhajoby

 

 15. ledna 2021 , Rudolf Mládek , (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)      Když Facebook, resp. jeho vedení, oznámilo, že bude špiclovat účastníky  další sítě Whats App, začal už úplný úprk z této komunikační sítě. Uživatelům se dá doporučit jediné: Hledejte nové sítě, pokud máte tu potřebu se na nich zviditelňovat. Nedělejme nikomu pokusné králíky a hlupáčky, na kterých se lehce vydělává. Dokud je volba, zvolme. Zítra žádná volba být nemusí.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/socialni-site-a-smesnost-jejich-obhajoby/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.

 

Hlavní hrozby roku 2021 posílí pozici Ruska

 

 13. ledna 2021, Text: Andrej Samochin, Michail Moškin     Hlavním polem soupeření mezi světovými mocnostmi nebude vojensko-průmyslový komplex ani kosmos, ale farmacie. Na pozadí bipolární konfrontace mezi USA a Čínou se Moskva může stát vůdcem nového hnutí nezúčastněných zemí - zemí a bloků států, které nejsou připraveny následovat ani Washington ani Peking.

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/1/13/1079689.html

      Celý překlad:      Glavnyje-ugrozy.doc

 

Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR ...

14.1. 2021 , od Redakce CZ24 News     Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR s ukořistěnými dokumenty,které Rudá armáda získala ve Varšavě a v Berlíně! Šokující důkazy potvrzují, že za Mnichovskou zradou ze dne 29. září 1938 stojí kromě Německa, Velké Británie, Francie a Itálie i tehdejší Polsko!

      Odkaz:  https://cz24.news/vladimir-putin-odtajnil-75-let-stare-a-utajovane-archivy-sssr-s-ukoristenymi-dokumenty-ktere-ruda-armada-ziskala-ve-varsave-a-v-berline/

 

Čína spustila první kvantovou komunikační síť

 

 7.01.2021 , Stanislav Mihulka      Čína si stále drží přední pozici ve vývoji kvantové komunikace. Nedávno jako první na světě zprovoznili prakticky využívanou kvantovou komunikační síť. Kvantová komunikace je dnes považována za nehacknutelnou (nedešifrovatelnou) a tudíž bezpečnou komunikaci. Čína v roce 2016 vypustila první kvantový satelit QUESS, známý též jako Mocius, díky němuž se jim podařil přenos QKD mez dvěma pozemními stanicemi, vzdálenými 2600 kilometrů.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11542-cina-spustila-prvni-kvantovou-komunikacni-sit.html

 

Obviňování Trumpa 2.0.

 12. ledna 2021, Stephen Lendman       Falešná obvinění v prosinci 2019:  1. Zneužití pravomoci, nepravdivé tvrzení, že usiluje o cizí vměšování Ukrajiny do prezidentských voleb v USA do roku 2020.  2. Obstrukce proti Kongresu. Stejně tak obžaloba 2.0:  Navzdory realitě falešně tvrdí, že Trump „se dopustil těžkých zločinů a přestupků podněcováním násilí proti vládě Spojených států.

      Odkaz:  https://www.globalresearch.ca/impeaching-trump-2-0/5734211

      Celý překlad:      Impeaching.doc

 

Porovnání americké a ruské vakcíny na Covid-19,

 

mechanismy účinků vakcín...

 

 Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek     Cena vakcíny Pfizer je 40 $ za dvě dávky, ruské - 20 $ za dvě dávky. Skladovací teplota ... Pfizer - (mínus) 70° C, ruská 0 až +8° C (běžná chladnička). Ruská vakcína obsahuje jako nosič lidský adenovirus, z jehož DNA jsou odstraněny chorobné geny, americká vakcína obsahuje přímo mRNA, která se dostává přímo do ribozomů lidské buňky, kde slouží jako matrice pro výrobu S proteinu koronavirusu.

      Odkaz:  https://www.uspesna-lecba.cz/ockovani-vakcinami-hpv/porovnani-americke-a-ruske-vakciny-na-covid-19/

      Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost :

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Protektorátní zbraně od Atlantického valu po Moskvu

 

 4.1. 2021     Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem     Náš zbrojní a nejen zbrojní průmysl, napojený na Německo v letech 1939-1945, vyráběl skutečně široký vojenský arzenál. Stal se prakticky spoluviníkem Německa.

 Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 4.1. 2021, str. 3

      Celý text:      Protektoratni-zbrane.doc

 

Rozhovor s Michailem Chazinem

 

 8. 1. 2021- Pepa      Když se podíváte, kam šly emise peněz v USA v posledním roce, tak je to především reálný sektor. Na Západě se starý systém zachránit nepodaří, i v případě, že Trumpovi se nepodaří dokázat falzifikace a podvody, ke kterým ve volbách došlo, tato společenská tendence bude pokračovat a nakonec zvítězí. A stejně tak zvítězí i u nás v Rusku. A je nutné si uvědomit, že starý ekonomický model už skončí svoji existenci.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/komentar/rozhovor-s-michailem-chazinem/

 

P.C.Roberts: Barevná revoluce Ameriky

 

 8.1. 2021 Vox Populi , Vybral a přeložil Lubomír Man     Jekatěrina Blinová - Nakonec tedy americký establishment vrhl barevnou revoluci i na americký lid. Teď je na řadě jen agenda establishmentu. A to:  Přetransformovat Spojené státy na oligarchii s jejími pevně zabudovanými vlastními zájmy.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/p-c-roberts-barevna-revoluce-ameriky/

 

Ako Sovieti obnovovali vojnou zničené hospodárstvo?

 

 29. december 2020 , Rusko , Vladimír Mikunda (AM)      Vďaka krutej vojne mal ZSSR krajinu do Volgy v ruinách. Zničené bolo všetko. Stalin a strana však napriek tomu prijali rozhodnutie o obnove štátu za štyri roky. Už dva roky po vojne, v zime v roku 1947, bol zrušený prídelový systém potravín na lístky. Po Stalinovej smrti oportunisti rehabilitovali nepriateľov ľudu, zničili ním vytvorený potravinový systém a ZSSR sa postupne dostával do potravinovej závislosti od Yankeov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/29/ako-sovieti-obnovovali-vojnou-znicene-hospodarstvo/

 

Viete že automobilový magnát Henry Ford bol

aktívnym členom nacistickej strany v USA?

 4.január 2021 (AM) , Zozbieral Vladimír Mikunda      Až do roku 1940 bola nacistická strana v USA rešpektovaná a tak mala množstvo prívržencov. Jedným z najhorlivejších a najaktívnejších bol Henry Ford, ktorý dokonca poskytol Adolfovi Hitlerovi a jeho strane finančný príspevok vo výške niekoľkých miliónov dolárov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/04/viete-ze-automobilovy-magnat-henry-ford-bol-aktivnym-clenom-nacistickej-strany-v-usa-a-dalsie-nezname-fakty-z-druhej-svetovej-vojny/

 

Veterán „Alfy“ vysvětlil, proč bylo

možné proniknout na Kapitol

 7. ledna 2021, Text: Abdulla Šakirova     Proniknutí na Kapitol bylo možné díky politickému rozkolu stráží, kteří své politické názory postavili nad profesionální zájmy, uvedl čestný prezident Mezinárodní asociace veteránů protiteroristické jednotky Alfa - Sergej Gončarov.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2021/1/7/1079033.html

      Celý překlad:      Veteran-Alfy.doc

 

Velké fiasko plošné vakcinace ve Francii

 

 8.1.2021 , Vladimir Prochvatilov     27. prosince odstartovala ve Francii kampaň za hromadnou vakcinaci a zde také začala na plné čáře propadat. V listopadu se počet zájemců snížil na 53 % a na konci prosince projevilo odhodlání dát se očkovat jen 40 % dotázaných.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8564-velke-fiasko-plosne-vakcinace-ve-francii.htm

 

Oběti studené války

 V oné době nešlo o demokracii a svobodu, ale o majetek, který byl ztracen, o moc, kterou jim sebral nový systém. Za zahraniční pomoci mnozí z těch na zmíněných fotografiích přicházeli vyškoleni škodit, zabíjet a vraždit. A uvnitř země nalézali spojence, kteří se chovali stejně. Zveřejňujeme zdaleka neúplný seznam obětí, které rukama vrahů zahynuly na opačné straně, při ochraně většiny občanů lidově demokratické republiky...Tento seznam není zdaleka úplný.      Haló noviny, 10.12. 2007, str. 4

      Celý text:      Obeti-studene-valky.doc

 

Planetární diktatura nastupuje přes finance

 6. 1. 2021, Valentin Katasonov      Nyní, na samém konci roku 2020, kdy boj proti COVID-19 přerostl v operaci přeformátování světa, mohu říci: Investiční fond BlackRock převzal vedení tohoto přeformátování a zahájil „Velký reset“. Konec začátku Nového světového řádu - planetární diktatury - je tu. Jaká pozoruhodná "náhoda", že zrovna s Covidem...

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5552-planetarni-diktatura-nastupuje-pres-finance-blackrock-ovladne-svet-nahradi-dolar-nova-mena-zakladni-prijem-bez-prace-penize-uz-jen-digitalni-konec-narodnich-statu-mysli-to-vazne-covid-jako-spoustec.htm

 

Jedinečný liek: Skvorcová oznámila vyvinutie

 

„protijedu“ na koronavírus

 

 3. január 2021 , Milan Novický , (AM) Rusko     V Rusku boli vyvinuté a patentované dva najnovšie lieky na koronavírusovú infekciu, uviedla šéfka Federálnej lekárskej a biologickej agentúry Veronika Skvorcová

     Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/03/jedinecny-liek-skvorcova-oznamila-vyvinutie-protijedu-na-koronavirus/

 

Potvrdenie Bidenovho víťazstva v Kongrese sa oneskorilo

po tom, čo podporovatelia Trumpa protestovali ...

 7. januára 2021 , Washington     Trump vo svojom vystúpení vo Washingtone pred zasadaním Kongresu zopakoval tvrdenie, že prezidentské voľby „boli ukradnuté“, a uviedol, že na to „nikdy nepristúpi“.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/potvrdenie-bidenovho-vitazstva-v-kongrese-sa-oneskorilo-po-tom-co-podporovatelia-trumpa-protestovali-proti-vysledkom-volieb-v-pensylvanii-niektori-demokrati-uz-hovoria-o-putinovom-vitazstve/2398504

 

Srbský prezident Vučič pomohl Rusku

 

vyhnout  se plynovému vydírání Ukrajiny

 

 6. 1. 2021 , Aleksej Toporov , politnavigator     Srbsko, které plánovalo odevzdat svůj úsek plynovodu Turecký proud ne dřív než v březnu-dubnu, na požádání Ruska dokončilo všechny potřebné práce už v prosinci.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/srbsky-prezident-vucic-pomohl-rusku.html#more

 

Jak budou vypadat války budoucnosti

 

 6. Leden 2021, Aleksander Timochin     Schopnost Ruska okamžitě zneškodnit USA je zásadně novou etapou ve vývoji. Detekce blížících se hyperzvukových střel nyní neumožní nic jiného, kromě možnosti, uvidět svou smrt online.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2021/1/6/1074992.html

      Celý překlad:      Vojny-buduscego.doc

 

Štefec: Světlo na konci tunelu? To je rychlík v protisměru!

 

 2. ledna 2021 , Jaroslav Štefec  Aktuální stav českého zdravotnictví plně odpovídá obecnému trendu vývoje stylu řízení českého státu, který jsem sám pro sebe nazval "profesionálním amatérismem". Pokud má někdo dojem, že přece jen vidí to pověstné světlo na konci tunelu, tak mu můžu garantovat, že se jedná o rychlík v protisměru.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/stefec-svetlo-na-konci-tunelu-to-je-rychlik-v-protismeru/

 

Ruská a čínská civilní letadla ohrožují americký a evropský duopol

 

  4.1. 2020 , Redakce AC24     Čína roku 2008 založila Komerční korporaci letectví Číny – Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) a ta vyvíjí řadu komerčních letadel pro domácí použití a zkouší je prodávat i za hranicemi. Rusko s dlouhou tradicí vývoje a výroby letadel veškerého určení, nespí, a tak ruská Sjednocená letecká korporace - United Aircraft Corporation (UAC) na tomto poli také pracuje.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-ruska-a-cinska-civilni-letadla-ohrozuji-americky-a-evropsky-duopol?redirect=%2F

 

Washington povolává kvůli obavám z nepokojů národní gardu

 

 4. ledna 2021 , Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Starostka americké metropole Washingtonu Muriel Bowserová povolala do města 340 příslušníků národní gardy. Dramatický vývoj lze předpokládat také v samotném Kongresu, kde se skupina 11 senátorů v čele s Tedem Cruzem chystá odmítnout potvrzení Bidenova vítězství a požádat o desetidenní audit výsledků v některých státech.

      Odkaz:  https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/washington-povolava-kvuli-obavam-z-nepokoju-narodni-gardu.03867340/

 

Bremach Taos je ruský UAZ Patriot pro Ameriku

 

 4.1. 2021 , Jan Majurník     Ruský UAZ Patriot v kabátku Bremach Taos se pokusí dobýt americký trh. Zahrnuje například multimediální systém s navigací, litá kola, klimatizaci, dálkové startování, parkovací kameru, senzory nebo elektronickou stabilizaci. Standardem bude benzinový motor o objemu 2,7 litru s výkonem 150 koní a šestirychlostní automat. Základní cena Taosu činí bez dalších poplatků nebo daní 26 405 dolarů.

      Odkaz:  https://www.garaz.cz/clanek/bremach-taos-je-rusky-uaz-patriot-pro-ameriku-21005393

 

Švýcaři covidvakcíny (mRNA) zakázali

 

 31.12.2020 Autor: mlok     Švýcaři si pospíšili a covid vakcíny zakázali. Licencovaná mRNA vakcína tu ještě nebyla, nedostatečné otestování a přímo zasahují přímo do genetického materiálu pacienta a mění ho. Dalším důvodem obav je (možnost) zneužití mRNA vakcín tak, aby cíleně poškozovaly některé funkce těla

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/2020/12/31/svycari-covidvakciny-zakazali/

 

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

 

 2.1.2021 ,  Thierry Meyssan     Donald Trump by pravděpodobně volby v roce 2020 vyhrál, kdyby USA byly demokratické, ale prohrál, protože USA je oligarchie a politici Trumpa nechtějí. Generál Michael Flynn, který byl ve funkci poradce pro národní bezpečnost velmi krátce, nyní vyzval k pozastavení Ústavy a zavedení stanného práva, aby se zabránilo občanské válce.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8557-obcanska-valka-v-usa-zacina-byt-nevyhnutelna.htm

 

Na Ukrajine sa konali každoročné fakľové pochody

 

fašistov – uctili si narodeniny Stepana Banderu.

 

 2. január 2021 , Karol Jerguš , (AM) , Ukrajina  – Pochodu na počesť 112. narodenín Stepana Banderu sa zúčastnili tisícky Ukrajincov. Napriek kontroverziám okolo Banderu mu bývalý prezident Viktor Juščenko posmrtne titul Ukrajinského hrdinu.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/na-ukrajine-sa-konali-kazdorocne-faklove-pochody-fasistov-uctili-si-narodeniny-stepana-banderu-video/

 

Ruská zahraničná rozviedka o kontaktoch Západu s nacistami

 

 2. január 2020 (AM) , Vladimír Mikunda   Stalin, opierajúc sa o údaje sovietskej rozviedky, počas listovej komunikácie dal Rooseveltovi najavo, že sovietske vedenie má dôkazy o zákulisných hrách Západu s nacistami. Výsledkom bolo, že separátne rozhovory boli zastavené.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/ruska-zahranicna-rozviedka-o-kontaktoch-zapadu-s-nacistami/

 

Tichá Putinova revoluce

https://youtu.be/LTHmh6vD7a4

 28.12.2020 , kob-forum.eu , Irena     V roce 2018 Putin fakticky oznámil, že Rusko má zbraně, kterými se dokáže ubránit.   O rok později přišel  s tím, že je třeba provést některé důležité změny v ústavě, nyní nastupuje doba realizace změn spočívající mimo jiné i v důrazu na vnitřní politiku. My teď máme státní plán a státní investice! Nepotřebujeme už nikoho, kromě našich čínských soudruhů. Teď budou mít úředníci velký problém dále sabotovat plnění národních programů, jako tomu bylo často doposud!

      Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/news/ticha-putinova-revoluce/

 

Zakladatelka webu o bezpečnosti vakcín, zasvěcená

 

do farmaceutického průmyslu, byla nalezena mrtvá

 

 30.12.2020 ,  Emily Mangiaracinová     Brandy Vaughanovou, bývalou obchodní ředitelku farmaceutické společnosti Merck a zakladatelku webové stránky learntherisk.org , zaměřené na vzdělávání lidí o rizicích, spojených s vakcínami, nalezl její devítiletý syn 8. prosince mrtvou.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8555-zakladatelka-webu-o-bezpecnosti-vakcin-zasvecena-do-farmaceutickeho-prumyslu-byla-nalezena-mrtva.htm

      K textu také:   https://www.kanal22.cz/clanky/tajne-projekty-a-nwo/--ubomir-hudo---rockefellerove---americky-sen-ve-stinech-financni-tyranie--2.-cast-.html

                             https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

                             https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

                             https://www.casopis-sifra.cz/rockefellerova-nadace-celi-miliardove-zalobe-za-umyslne-infikovani-lidi-syfilidou/

                             https://ac24.cz/-/jak-rockefeller-zalozil-farmaceuticky-prumysl-a-vyhlasil-valku-prirodnim-lecivum-ano-tyka-se-to-i-vaseho-zivota

       Pozn. spr. webu:  Pokud se někdo začne starat o lékařský "byznis" Rockefellerů pak, lidově řečeno,  "jde o hubu".

 

Čínský zázrak

 

 31.12.2020 Oskar Krejčí     Čína nepřestává být globální továrnou, ale zároveň je nejdynamičtějším inovačním centrem. Pouze Čína překročila milion žádostí o patenty za rok. (Čína v r. 2018 podala 1.542.002 a USA jen 597.141 patentových žádostí.)      Žádná mediální kampaň nemůže nic změnit na faktu, že se ekonomické i vojensko-strategické těžiště přesouvá do oblasti Tichého a Indického oceánu.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=28235

      K textu také:      Cinske-vynalezy.pdf

 

Amerika a Evropa jako milenky, která omrzely,

 

okouzlení Západem dávno skončilo

 

 28. 12. 2020 , Rostislav Iščenko ,  zvezdaweekly     "Rusko je zklamané neschopností Evropy samostatně hájit své zájmy". Akcent ve vnitřní politice se přesunul na dezaktivování ideologické expanze Západu, a v zahraniční na budování alternativních obchodně-ekonomických styků, vyhrazení si perspektivních trhů a partnerů na Východě.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/amerika-evropa-jako-milenky-ktera.html

      Celý text:      Okouzleni-Zapadem.doc

 

Další provokace sudeťáka Posselta

 

 25.12. 2020 , Miroslav Kavij , MLOK     Česká republika se stala pevnou kolonií Německa předurčujícího vývoj Evropské unie. Politická vůle po vystoupení našeho státu z tohoto uskupení je zatím v nedohlednu. Zbývá jen oprávněný požadavek na zaplacení válečných reparací.

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/

 

Deset nejlepších ruských technologických

 

pokroků v roce 2020

 

 25.12. 2020 , Alexej Anpilogov     1. Ruská vakcína proti novému koronaviru Sputnik V.   2. Dopravní letadlo MS-21 vybavené novým domácím motorem PD-14.   3. Plovoucí jaderná elektrárna Michail Lomonosov.   4. Ruská vesmírná observatoř Spektr-RG.   5. Nové ruské  letadlo Il-114-300  6. První supertanker ruské výroby třídy Aframax.   7. Těžká raketa Angara-A5  8. Jaderný reaktor nové generace  VVER-1200 pro zahraničí.   9. Získání neutrin   10. Nová technologie, která umožňuje získat čistý amoniak pro zemědělská hnojiva řádově levněji.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2020/12/25/1077264.html

 

Pochod ve formaci: Glazjev řekl,

 

kdo je za pandemií koronaviru a proč

 

 27. 12. 2020 Janinna      Pandemie koronaviru se vyvíjí podle scénáře „Lock Step“. Scénář „Lock Step“ byl sepsán oligarchickou rodinou Rockefellerů, doložený a plně připravený byl v roce 2010. Protože dominantní liberálně-demokratický model v západních zemích neumožňuje státu silně zasahovat do ekonomiky, zavádějí se opatření administrativní regulace na základě obav o zdraví občanů.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/pochod-ve-formaci-glazjev-rekl-kdo-je-za-pandemii-koronaviru-a-proc/

 

Neantropogení příčina oteplování Arktidy?

 

 Datum: 25.12.2020   Autor: Josef Pazdera      Za nejběžnější příčinu globálního oteplování jsme považováni my lidé, respektive skleníkový efekt z emisí oxidu uhličitého. Lobkovský se to snaží uvést na pravou míru svou „geodynamickou hypotézou“, kterou před dvěma dny  uveřejnil odborný časopis Geosciences.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11527-neantropogeni-pricina-oteplovani-arktidy.html

 

V modernizácií zbraní dnes Rusko nezaostáva.

 

Putin: „Teraz dobiehajú oni nás“

 

Moskva 26. decembra 2020     Vladimír Putin hovorí o otázkach národnej bezpečnosti Ruskej federácie:   Mier vo svete dnes závisí od strategickej rovnováhy síl. Dnes je tu unikátna situácia, aká v novodobej histórii Ruska ešte nebola. Teraz sme po prvý krát vyrobili také druhy zbraní, aké vo svete ešte neexistujú.  

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/v-modernizacii-zbrani-dnes-rusko-nezaostava-putin-teraz-dobiehaju-oni-nas/2390364

 

Má Západ ještě nějakou levici?

 

 28.12.2020    Paul Craig Roberts     Po levém křídlu v tradičním slova smyslu už není ani stopy. Není požadováno svržení kapitalistického vykořisťování, ale vyhlazení „bělosti“.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8553-ma-zapad-jeste-nejakou-levici.htm

       Pozn. spr. webu:     To, co je na západě vydáváno za levici je fakticky antilevicí. Klasická faktická levice je velmi nepočetná a médii přehlížená. Nedovtipové, kteří "šermují" termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus  bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

       Matouci-chaos.doc   Neomarxismus.doc   Cirkus.doc

 

Vladimir Putin sa odmietol stretnúť s oligarchami

 

 Rusko, 26. december 2020 , Konstantin Dvinsky , (AM)     V systéme štátneho kapitalizmu už RSPP (Ruského zväzu priemyselníkov a podnikateľov ) stratil veľkú časť svojho vplyvu. Odmietnutie Vladimíra Putina stretnúť sa s predstaviteľmi RSPP to jasne naznačuje.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/26/vladimir-putin-sa-odmietol-stretnut-s-oligarchami/

 

Typy vakcín

 Tradiční inaktivované (mrtvé) vakcíny vznikají umrtvením mikroorganismu. DNA vakcíny obsahují člověkem zkopírovanou přírodní chemikálii nazývanou mRNA. Vakcína přenáší molekuly syntetické RNA do několika málo lidských buněk v oblasti vpichu. Jakmile se dostane do buňky, přinutí buňky vytvářet cizí bílkovinu, kterou by jinak vytvářel virus).

      Odkaz:   https://cs.wikipedia.org/wiki/MRNA

      Celý text:      Vakciny.doc

       Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost.

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Snowden se stal otcem

 

 26. prosince 2020, Text: Ksenia Pankova     Edward Snowden má syna v Rusku, uvedl jeho právník Anatolij Kučerena. "Narodil se chlapec, s dítětem a matkou je všechno v pořádku." Člověk může být šťastný za Edwarda a jeho manželku, jsou šťastní, “citují   právníka RIA Novosti . V listopadu Snowden oznámil, že se rozhodl  získat  ruské občanství, aby se neodloučil od svého syna.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2020/12/26/1077707.html?utm_campaign=vz&utm_medium=referral&utm_source=push

 

Finančně-ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů

 

 Z knihy Aleše Přichystala:     Může kolaps stávajícího finančně-ekonomického systému přivést i naši zemi a nás všechny do stavu mimořádné krize? Odpověď je bohužel - ANO! Nejhorším spouštěčem krize jsou tzv. finanční deriváty, jejichž celosvětová hodnota dosáhla cca 600 bilionů USD a představují asi sedminásobek hrubého domácího produktu všech států světa. Krize může pominout jen v tom případě, že odstraníte její příčinu. Ani jednu z příčin se však odstranit nepodařilo, a proto nemůže být řeč o konci krize,“ uvedl pro parlamentnilisty.cz   ekonom Petr Kaššák. A já s ním souhlasím.

     Výňatek z knihy Aleše Přichystala – „Přežít nebo zemřít“ , str. 25-27, Vydala Česká citadela s. r. o., www.ceskacitadela.cz , Praha 2019

 

      Celý text:      Mimoradna-krize.doc

 

„Pekelná trojka.“ Zbraň, která zachránila

 

Moskvu před jaderným útokem

 

 17.12.2020 , Andrej Koc     před 40 lety, 17. prosince 1980, byly do výzbroje předány hned tři zdokonalené mezikontinentální balistické rakety RS-16B, RS-18B a RS-20B, které zajistily bezpečnost SSSR v nejtěžším období studené války.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020121712938285-pekelna-trojka-zbran-ktera-zachranila-moskvu-pred-jadernym-utokem/

 

Pyrrhovo vítězství vedení Evropské unie

 

 23.12. 2020 Jan Zeman, Haló noviny  Osobně bych preferoval stopnutí těch nástrojů, které klimatické cíle zjevně podrážejí - výraznou redukci dálkové, silniční a letecké dopravy, zásadní omezení výroby takzvaných biopaliv. Návrh rozpočtového výhledu EU na léta 2021-27 předpokládá vynaložit asi deset miliard eur na podporu migrace do EU. Fond koronavirové obnovy je spíše fondem záchrany eura a eurozóny před bankrotem. EU se po přijetí tzv. Lisabonské smlouvy rychle mění v totalitní organizaci, která je nebezpečná všem svým členským státům.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/54708845

 

Vatikán oficiálně v klubu NWO: Kdo

jsou členové globalistického monstra?

 Publikováno: 25.12.2020  Autor: odjinud  Zdroj.        REDAKCE PROTIPROUD informuje o veřejném přiznání papežského stolce k účasti na přeformátování světa v rámci Velkého restartu po úspěšné genocidě lidstva nástroji typu COVID-19.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43254-vatikan-oficialne-v-klubu-nwo-kdo-jsou-clenove-globalistickeho-monstra-zednarska-struktura-davos-bilderberg-a-dalsi-stari-znami-priprava-na-prichod-antikrista-upeceno-s-frantiskem-v-rime.aspx

 

Fraška, to bude mít následky. Panstvo u koryt šije

 

boudu. Budoucnost KSČM? Musí to být takto…

 

 23.12.2020 , Josef Skála: ROZHOVOR      To, že vláda závisí i na hlasech komunistických poslanců, nám spadlo do klína čirou náhodou. Lidé čekali důrazný tlak zleva. Získat tak málo hlasů jako letos, příští rok přestaneme být i parlamentní stranou. Jenom dvě cesty vedou KSČM i z této křižovatky. Ta nynější – za politická humna. Živou vodou nás polije jen ta druhá. Ta, která proti habaďůře oligarchů postaví scénář v zájmu demokratické většiny.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Fraska-to-bude-mit-nasledky-Panstvo-u-koryt-sije-boudu-Budoucnost-KSCM-Musi-to-byt-takto-648267

 

Sponzoři oligarchů

 

 5. prosince 2020 Michail Děljagin     Až 30 milionů ruských občanů - téměř 40% celé pracovní síly v zemi – pracuje  „ve stínu“, to znamená, že neplatí daně ze svých platů. Úkolem rozumných sil společnosti je přinutit současnou vládu k normálnosti, a pokud se to ukáže jako nemožné, nahradit ji silami schopnými a ochotnými sloužit lidem, nikoli jejich nepřátelům. Tento úkol lze samozřejmě řešit pouze striktně v rámci aktuální legislativy.

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/sponsori_oligarhov

       Poznámka:   Putinovu "mogučuju kučku" ve státní správě Ruské federace ještě čeká tuhý boj s velkou částí státních, hospodářských, politickostranických (ve velké míře prozápadních, liberálních) byrokratů.

 

Aká je situácia v Nemecku? Rozhovor

Kena Jebsena s Dr. Reinerom Fuellmichom

 23.12.2020 , anisofi  Sammelklage – spoločná žaloba v rámci Nemecka, USA a Kanady. Čo sa týka témy veľkého resetu ozvučenej na ekonomickom fóre, K. Schwab tým myslí niečo zlé. Dr. Fuellmich a jeho kolegov chcú sa zasadiť o obmedzenie moci koncernov a opätovné nastolenie sociálnej spravodlivosti.       Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/products/aka-je-situacia-v-nemecku-rozhovor-kena-jebsena-s-dr-reinerom-fuellmichom/

 

Globalisti chcú zneužiť pandémiu a cez

 

„Veľký reset“zaviesť celosvetový fašizmus

 

 14/12/2020 autor: redakcia , Zdroj: Mercola.com, Spracoval: Badatel.net      Globalistická  technokracia využíva pandémiu COVID-19 na urýchľovanie svojej agendy a jej vnucovanie verejnosti proti našej vôli.

      Odkaz:  https://www.badatel.net/globalisti-chcu-zneuzit-pandemiu-a-cez-velky-reset-zaviest-celosvetovy-fasizmus/     

      Poznámka:   Západní superelity nepochybně sestávají z vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších i nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu.

 

Každý projev vlastenectví byl trestánkoncentračním táborem.

 

 22. prosinec 2020 , Václav Smrček, tehdy Bílá Voda     Po záboru v říjnu 1938 nastala pro Čechy velmi těžká doba pronásledování. Naše postavení, zvláště v obcích s menšinami Čechů, se podstatně zhoršovalo od let 1934-1935.

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2024-kazdy-projev-vlastenectvi-byl-trestan-koncentracnim-taborem

 

Ani v Moskve, ani v celom Rusku, lockdown zavádzať nemienia

 

 23. prosince 2020 od Redakce CZ24 News , Zdroj: https://zemavek.sk/      V celej Európskej únii sa schyľuje k totálnemu lockdownu. Rusko ako vždy, na rozdiel od „civilizovaného Západu“, napreduje vlastnou cestou. Uskutočňuje mnohé bezpečnostné opatrenia ale snažia sa o zachovanie funkčnosti podnikov

      Odkaz:  https://cz24.news/ani-v-moskve-ani-v-celom-rusku-lockdown-zavadzat-nemienia/

 

EU: Nový pakt o migraci a azylu

 

 9.12. 2020 josh-xy  Judith Bergman    Evropská komise navrhla nový pakt o migraci a azylu v naději, že vyřeší hlubokou politickou krizi, kterou v EU otázka migrace nadále představuje. Zdá se, že řešení politického konfliktu týkajícího se migrace je v EU v nedohlednu a nevyřeší ho ani tento nový pakt.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/eu-novy-pakt-o-migraci-a-azylu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran ;

Snaha-o-snizeni-populace.doc ; Morris-Prelidneni.doc  ; neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

Ruská analytička: „Prípravy na štátny prevrat

 

už prebiehajú“ – Rusko sa snažia zničiť

 

Rusko, 22. December 2020 (AM) , Milan Novický     ”Rusko sa snažia zničiť”, tvrdí politická analytička Natalia Jelisejeva.  Vyhlásenie Lavrova signalizuje, že ruské orgány vidia všetko, a dávajú tak jasne najavo oponentom, že sa tiež pripravujú, a že všetky pokusy o zasahovanie a destabilizáciu budú veľmi tvrdo potlačené, “zhrnula Jelisejeva.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/22/ruska-analyticka-pripravy-na-statny-prevrat-uz-prebiehaju-rusko-sa-snazia-znicit/

 

Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů ...

Krajský soud v Brně jim jde na ruku.

 19. 11. 2019 , Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Lichtenštejnům se tak otvírá cesta k majetku, který jim byl po válce zabaven na základě tzv. Benešových dekretů.

      Odkaz:  https://www.arfa.cz/benesovy-dekrety-zasadni-prulom-v-naroku-lichtenstejnu-na-majetek-za-20-miliard-korun-a-pozemky-o-velikosti-tretiny-moravy-krajsky-soud-v-brne-jim-jde-na-ruku/#.X-DfDVhCer8

 

Mystika čučche

Vzpomínky na Kim Ir Sena

 14.12. 2020 , Aleksandr Prochanov     Stalin poslal do Severní Koreje vše, čemu se říkalo stalinismus: typ státu, ekonomiku, představu o vůdci, kulturu, vědomí nutnosti obrany, hudbu...  Učení čučche, formulované na úsvitu severokorejského státu soudruhem Kim Ir Senem není v naší konzumní bezduché společnosti pochopeno a někdy je ironizováno. Jeho podstata je následující - hovoří o všemohoucnosti člověka ...

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/mistika_chuchhe

      Celý překlad:      Mystika-Cu-Cche.doc

     Poznámka spr. webu:

Odhlédneme-li od tendencí k mystice ruského vlastence, jenž je autorem článku, musíme souhlasit s jeho názorem, že úloha vedoucích osobností v zemích, které se osvobozují od západního imperialismu je klíčová.

     Nejen u nás máme špatné zkušenosti se selhávajícím vedením. Ať již za vedení KSČ oportunistou Jílkem ve dvacátých letech minulého století, za vedení „herečkou“ Dubčekem koncem šedesátých let minulého století, a zvláště v současnosti, po kontrarevoluci v r. 1989.

 

Pfizer varuje pred vlastnou COVID-19 vakcínou

 

 20/12/2020 ,   Mikuláš Gera     Nami ponúkané produkty môžu byť neúčinné, alebo iba mierne účinné. Môžu mať nežiaduce alebo neúmyselné vedľajšie účinky... uvádza sa v správe spoločnosť BioNTech SE.

      Odkaz:  https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/20/pfizer-varuje-pred-vlastnou-covid-19-vakcinou/

 

Trump ještě neprohrál

 21. 12. 2020     Thierry Meyssan  se zamýšlí nad hlubšími souvislostmi vyhroceného boje o Bílý dům v zemi, která je omylem považována na vzor demokracie. Problém není v tom, kdo bude zvolen prezidentem USA, ale jak dlouho se podaří oddalovat občanskou válku.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5522-trump-jeste-neprohral-obcanska-valka-nevyhnutelnosti-americka-ustava-demokracii-odmita-politici-loutkami-oligarchu-vystoupi-texas-z-unie-budou-anulovany-falesne-volby-usa-ceka-osud-sssr-svet-se-otrese.htm

 

Duch měsíčního průzkumu bude inspirovat

 

Čínu, aby přispívala k blahu lidí

 

 18.12. 2020 , Jia    Chang'e-5 se vrátila na Zemi po odběru vzorku měsíčního povrchu. Čína se tak stala třetí zemí na světě, která přinesla zpět vzorky z Měsíce. Podle oficiálních zdrojů podepsal Čínský národní kosmický úřad více než 140 dokumentů o vesmírné spolupráci se 44 zahraničními kosmickými agenturami a 4 mezinárodními organizacemi a uskutečnil rozsáhlou spolupráci při průzkumných misích na Měsíc a Mars.

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20201218/593708.html

 

Velká tisková konference

 

Vladimíra Putina. V novém formátu

 

 17.12.2020     Lídr Ruska zavedl praxi pořádání této akce v roce 2001. Dnes má Rusko jednu z nejúčinnějších armád na světě, připomněl.  Přepisování historie probíhá ve prospěch momentální politické konjunktury a poškodí ty, kdo to dělají.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121712935598-vysledky-a-vyhledy-velka-tiskova-konference-vladimira-putina-v-novem-formatu----/

 

Deep state vyhrál (?) prezidentské volby 2020:

 

Ameriko, odpočívej v pokoji!

 

 19.12.2020 , The Saker     Mitch McConnell poblahopřál Bidenovi a Harrisové, čímž naznačil oficiální porážku Republikánské strany. To, co se právě děje, není konec „oranžové hrozby“, ale konec Spojených států, jak jsme je dosud znali.

     Poznámka editora zvědavce :  Není žádný rozdíl mezi demokraty a republikány. To, že se střídají u moci, neznamená konec Spojených států. Jsou to dvě tváře stejné hydry financované ze zákulisí stejnými osobami.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8545-deep-state-vyhral-prezidentske-volby-2020-ameriko-odpocivej-v-pokoji.htm

 

Ruská vláda zastropovala ceny některých potravin

 

 18.12.2020 , VSa     Důvodem zvýšení cen těchto komodit na ruském trhu má podle výrobců být očekávaný nedostatek v důsledku růstu světových cen. „Expresně“ se začala situace řešit poté, co se o situaci na ruském trhu a o růstu cen základních potravin zmínil prezident Vladimir Putin.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33157

 

Do konca budúceho roka bude mať

 

Rusko vlastný plnohodnotný internet

 

 15.12.2020 Eugen Paľcev ( slovenskaiskra.sk )     V Rusku sa rozhodli vybudovať vlastný samostatný internetový systém, ktorý nebude závislý od súčasnej americkej „pavučiny,“ ktorá „opantala“ celý svet. Urobia to s cieľom zabezpečenia vlastnej bezpečnosti a skvalitnenia spojov a služieb pre obyvateľstvo.

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-do-konca-buduceho-roka-bude-mat-rusko-vlastny-plnohodnotny-internet-21103.html

 

10 důvodů proč je očkování proti chřipce

 

nebezpečnější než chřipka samotná ( RETRO )

 

 17. říjen 2012 Zdroj: http://www.bewellbuzz.com/     Dávky jsou schopny ochránit pouze proti některým kmenům viru, vstříknutí vakcíny může skutečně vést k vážným zdravotním problémům a proto je lepší se spolehnout na přírodní způsoby ochrany proti chřipce než na očkování.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/10-duvodu-proc-je-ockovani-proti-chripce-nebezpecnejsi-nez-chripka-samotna.html

 

Rozhodující bitva o plynovod Nord Stream 2.

 

Čím Biden vyhrožuje projektu

 

 15:11 2020 , Natalja Dembinskaja     Joe Biden se ještě nenastěhoval do Bílého domu, ale americké vedení již volá na evropské společnosti, jež se účastní výstavby plynovodu Nord Stream 2, a žádá vystoupení z projektu. Biden v nejbližších měsících „plánuje ještě víc utáhnout šrouby“, aby projekt se třemi miliardami německých investic definitivně zkrachoval, píše německý Bild.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112612848867-rozhodujici-bitva-o-plynovod-nord-stream-2-cim-biden-vyhrozuje-projektu/

 

Malé modulární reaktory slibují

ekonomickou produkci vodíku

 16.12.2020 , Stanislav Mihulka  NuScale 9. 12. 2020    Kdo by nechtěl fungovat s palivem, jehož spalováním vzniká voda? Jen k tomu musíme sehnat dostatečné množství levného vodíku.   Díky termální energii se v tomto systému molekuly vody rozkládají na vodík a kyslík. Ekonomicky je to uvěřitelné a malé reaktory jsou z mnoha důvodů praktičtější, než ty velké.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11513-male-modularni-reaktory-slibuji-ekonomickou-produkci-vodiku.html

 

L'Antidiplomatico: USA se neodváží jít

 

do přímé konfrontace s Ruskem!

 

 15. prosince 2020  Přední světoví vědci stále častěji deklarují nevyhnutelnost vojenské konfrontace mezi USA a Čínou, do níž bude vtaženo Rusko. „Spojené státy nejsou schopny vyhrát válku - ani konvenční, ani jadernou - proti dvěma spojeneckým mocnostem velikosti Ruska a Číny. Jejich schopnosti, tj. kombinace územního rozsahu, demografického potenciálu, dostupnosti přírodních zdrojů, výrobní základny, vojenské síly a politické stability, výrazně převyšují potenciál USA,“ shrnuli italští odborníci.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čína dokončila svoji globální síť satelitní navigace Beidou

 

 14.12. 2020  Redakce AC24     Se svými 35 nasazenými satelity jde o systém, který jich má ze všech soustav navigačních satelitů nejvíce. Jde o čtvrtý takový systém po americkém GPS, ruském GLONASS a evropském GALILEO. Jelikož Čína nepodmiňuje svoji spolupráci žádnou příslušností k aliancím ani ideologií, je její systém Beidou zárukou, že kdo jej bude používat, tím nikomu do rukou nevloží páku ke svému vydírání, jako je to třeba u GPS.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čím dál více Američanů krade jídlo

 

v obchodech, miliony lidí hladoví

 

 od Redakce CZ24 News     Čím dál více obyvatel nejmocnější země světa má totiž hlad, miliony lidí se propadly pod hranici chudoby. Není to žádné rabování, kdy lidé vpadnou do obchodu, popadnou televizi a utečou. Kradou se potraviny a zboží pro děti,“ vysvětluje Jeff Zisner z bezpečnostní firmy Aegis.

      Odkaz:  https://cz24.news/cim-dal-vice-americanu-krade-jidlo-v-obchodech-miliony-lidi-hladovi/

      Celý text:      Kradou-jidlo.doc

 

ZSSR za Stalina – iba fakty

 Bratislava/Moskva 2. septembra 2017      Vklad Stalina na rozvoj našej vlasti je natoľko ohromujúci, že doteraz sa nekončia potoky lži a blata zo strany nenávistníkov. Za Stalina sa podarilo, nehľadiac na vojny, 2x  predstihnúť Američanov v tempách rastu. Vo Veľkej vlasteneckej vojne sme vyhrali nehľadiac na to, že ľudské nenávratné straty boli väčšie ako u protivníka (25% proti 20%), čo hovorí o zomknutosti a masovom hrdinstve sovietskeho ľudu pod vedením Stalina.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/zssr-za-stalina-iba-fakty/1119290

 

Levice je mrtvá! Ať žije levice!

 

 14.12.2020 Lukáš Valeš komentuje     Kdyby se v říjnu konaly volby, získala by ČSSD 3 % hlasů, KSČM by obdržela jen 4,5 % hlasů. Volební potenciál levice v České republice tvoří 60 % populace a obě levicové strany (spíše však strany, které se jako levicové deklarují) dají dohromady aktuálně 7,5 %. Doširoka se tak otevírají dveře pro nové levicové subjekty.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33130

 

Mladí a vzdělaní Němci prchají z Německa!

 

 13. prosince 2020 (kou, prvnizpravy.cz, welt.de    Obzvláště vysoký vrchol v počtu emigrantů byl zaznamenán v roce 2016. Celkově od té chvíle do roku 2019 přišlo Německo o 335.787 svých občanů. Odliv je kompenzován poměrně vysokou migrací z jiných členských států EU a také humanitární migrací. Většinou lidé pocházejí z Rumunska, Sýrie, Turecka, Indie a Bulharska. Z tohoto důvodu má nyní v Německu již čtvrtina Němců (21,2 milionu) migrační minulost.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-mladi-a-vzdelani-nemci-prchaji-z-nemecka/

 

Vojtěch Kotyza – Lidé i firmy bez velkých

 

projektů odborně neporostou

 

 15.6. 2020 by admin , Ing. Vojtěch Kotyza     Uvedení prvního bloku elektrárny Dukovany do provozu nebylo pouhou epizodou, ale vyvrcholením zhruba pětadvacetiletého procesu budování nového průmyslového oboru v České republice. Zpětná vazba z praxe je nezbytnou podmínkou odborného i manažerského růstu. K tomu by bylo zapotřebí, aby každá generace dostala příležitost se aktivně podílet na velkých a technicky náročných projektech. Na nich rostou jak lidé, tak firmy i příslušné státní instituce.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/06/65-let-vojtech-kotyza-lide-i-firmy-bez-velkych-projektu-odborne-neporostou/

 

Pravda o Teheránu

 7.12. 2020 , Josef Groušl     Konference vedoucích představitelů tří spojeneckých mocností - SSSR, USA a Velké Británie - se konala v Teheránu 28. listopadu až 1. prosince 1943. Dříve antisovětské kruhy v USA a ve Velké Británii spekulovaly s politikou vzájemného oslabování mezi SSSR a fašistickým Německem. Byl přijat dokument Deklarace čtyř států o obecné bezpečnosti. Tyto sliby se ovšem neplnily.

Haló noviny, 7.12. 2020, str. 6

      Celý text:      Pravda-o-Teheranu.doc

 

75 rokov od plánu atómovo zbombardovať ZSSR

 

 Rusko, 10. December 2020 (AM) , Vladimír Mikunda podľa ria.ru     Britskí generáli s vedomím a súhlasom premiéra W. Churchilla rozpracovali plán vojny proti ZSSR s charakteristickým názvom „Nemysliteľné“. Na jar 1946 americkí vojaci pripravili plán „Pinscher“. Prečo si však Američania neriskli zaútočiť proti ZSSR? Rozbiť Červenú armádu  na európskom bojisku aj v prípade atómového útoku sa ukazovalo byť nemožné a po roku 1949 to už nebolo ani beztrestné. Američania však mali aj iný problém. A síce, že počet atómových bômb bol nižší ako počet určených cieľov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/10/75-rokov-od-planu-atomovo-zbombardovat-zssr/

 

Na americké základně mizeli vojáci.

 

Armáda to řešila až po brutální vraždě vojačky

 

 10.12. 2020 – Washington/Houston , Alex Švamberk     Americká armáda v úterý propustila a suspendovala 14 důstojníků, kteří stáli v čele texaské základny Fort Hood. Za rok tam zemřelo 25 vojáků. Mezi lety 2014 a 2019 tam bylo spácháno 129 vážných trestných činů včetně vraždy, únosu a sexuálních útoků. Na základě sněmovního vyšetřování byli vyhozeni generál major Scott Efflandt,

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-americke-zakladne-mizeli-vojaci-armada-to-resila-az-po-brutalni-vrazde-vojacky-40344807

 

Všeobecný základní (nepodmíněný) příjem: Trojský kůň

 

 4. prosince 2020 , Jimmy Doran pro The Socialist Voice, překlad Vladimír Sedláček      Všeobecný základní příjem byl vnímán coby pomoc těm nejzranitelnějším. Bohužel lačné oko kapitalismu, jako vždycky, vidí příležitost toto obrátit ve svůj prospěch. O práci by se mělo rozhodovat podle potřeb společnosti, ne podle podnikatelské potřeby zisku. Musíme budovat ekonomiku pro společné dobro, kde má prospěch každý a na nikoho se nezapomíná.     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Trojsky-kun.doc

 

Kukaččí vejce technokratů světové totality

 

 11.12.2020 , Jan Vítek     Když během Velké deprese počátkem let třicátých minulého století docházel kapitalismu dech, americký president Franklin D. Roosevelt vyhlásil novou ekonomickou a sociální politiku nazvanou New Deal. Ve zpětném pohledu vidíme, že cílem tehdejší vládnoucí elity nebylo pokrocení kapitalismu, ale jeho záchrana před zánikem. Znovu je tu snaha podstrčit nám kukaččí vejce. Jsme svědky zrodu ctižádostivého plánu světové elity, která si chce podrobit celé lidstvo způsoby a prostředky, drasticky omezujícími osobní a společenské svobody.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8535-kukacci-vejce-technokratu-svetove-totality.htm

 

Bude nám chybět. Náš cíl by vzdal jen bačkora.

 

Za zesnulým Jaromírem Kohlíčkem

 

 8.12.2020 , Josef Skála      Pral se s nemocí statečně. Bábovkou nebyl ani nikdy dřív. Proč nikam nepřeběhl, věděl naprosto přesně. Své krédo podával stylem, nutícím přemýšlet i odpůrce. Budeš nám chybět, mušketýre. Musíme to vyhrát i bez tebe. Náš společný cíl by vzdal jen bačkora.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-nam-chybet-Nas-cil-by-vzdal-jen-backora-Za-zesnulym-Jaromirem-Kohlickem-646580

 

Čína už vjela do třetího tisíciletí naplno:

 

spustila Slunce na Zemi - Tokamak

 

 9. 12. 2020     Takřka bez zájmu veřejnosti spustila Čína na začátku prosince úspěšně Tokamak, přibližně před rokem dokázal její Tokamak EAST překonat hranici 100 milionů stupňů a vědci ji udrželi po dobu rekordních 10 sekund. A západ se snaží také - projekt ITER Evropské unie spolu s USA, Ruskem, Čínou, Japonskem, Jižní Koreou a Indií bude dokončen v roce 2026. I když je sporné, kde by dnes ITER bez technologií Ruska a Číny byl.

      Odkaz:  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3666-cina-uz-vjela-do-tretiho-tisicileti-naplno-spustila-slunce-na-zemi-tokamak

 

Temný rok 2021: vládnoucí elity si pověsí svět na hřebík

 

 8.12. 2020 , Michail Chazin     V roce 1913, došlo k založení FEDu a finanční elita získala přístup k emisím peněz. Od začátku osmdesátých let byla obyvatelstvu stimulována poptávka na úkor zvyšování zadluženosti. To fungovalo až do roku 2008. Následuje další krok - přizpůsobit systém a zbavit se reálných peněz. Všechna omezení spojená s koronavirem, která jsou zaváděna v Evropě, mají za cíl zabránit sjednocení obyvatel, kteří by protestovali proti svým vůdcům.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/analyza/temny-rok-2021-vladnouci-elity-si-povesi-svet-na-hrebik/

 

„Pandémia“ Covid: je vytvorená

úmyselná hospodárska depresia

 9.12. 2020 , Michel Chossudovsky     Podľa doktora Pascala Sacré používajú niektoré vlády ako neúnavnú a zámernú stratégiu na ospravedlnenie nadmerných opatrení, ako je porušenie veľkého počtu ústavných práv, zničenie ústavy, hospodárstva s bankrotom celých aktívnych sektorov spoločnosti, zhoršenie životných podmienok pre veľký počet bežných občanov... Všetko svedčí o príprave inštalácie globálneho totalitného štátu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8533-pandemia-covid-je-vytvorena-umyselna-hospodarska-depresia.htm

 

Putinov jasný signál pri vymenovaní šéfa Rosnano:

 

Liberáli už nebudú viesť strategické podniky

 

 Rusko, 4.12. 2020 (AM) – Ekonóm a politológ Andrej Školnikov dešifroval, čo znamená rezignáciu Anatolija Čubajsa a nové vymenovanie Sergeja Kulikova. Expert považuje „demonštratívne“ vymenovanie za signál pre ruských liberálov. Táto významná vec sa stala bez ohľadu na vonkajšie faktory. Ruská politika prestala závisieť od Západu. Toto je signál dovnútra aj von.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/putinov-signal-pri-vymenovani-sefa-rosnano-liberali-uz-nebudu-viest-strategicke-podniky/

 

Útok americkej špeciálnej jednotky nastredisko CIA

 

vo Frankfurte nad Mohanom kvôli volebným manipuláciám

 

 USA, 7. December 2020 (AM) Karol Jerguš     Na konci novembra údajne špeciálne zložky americkej armády zaútočili na americký konzulát vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa nachádza najväčšie zahraničné kybernetické stredisko CIA. 27.11. Worldviewweekend.com zverejnil rozhovory s generálom Michaelom Flynnom a generálporučíkom  Thomasom McInerneyom. Obaja potvrdili, že k útoku na kybernetické centrum skutočne došlo. 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/07/o-utoku-americkych-armadnych-jednotiek-na-stredisko-cia-vo-frankfurte-nad-mohanom/

 

Poliaci sa zatiaľ nechystajú odstaviť

 

stíhačky MiG-29 – objednali nové motory

 

 Poľsko, 6. december 2020 (AM), Fero Kysucký      Poľská spoločnosť Wojskowe Zakłady Lotnicze podpísala 20. novembra 2020 zmluvy v hodnote približne 8 miliónov amerických dolárov na dodávku troch dvojprúdových motorov Klimov RD-33. Táto objednávka by mohla naznačovať, že sa poľská strana zatiaľ nechystá skončiť s prevádzkou stíhacích lietadiel sovietskej výroby.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/06/poliaci-sa-zatial-nechystaju-odstavit-stihacky-mig-29-objednali-nove-motory/

 

Jak se může Rusko dostat ze západního područí

 

 7. 12. 2020 Autor Inna Novikovová      Vztahy mezi USA a RF prostě neexistují. Jak řekl Putin, je těžké zničit to, co neexistuje. Sankční tlak vede k přesně opačnému výsledku. Ve skutečnosti nás zvyšováním tlaku na sankce tlačí v podobě životodárného kopance ke skutečně reálnému znárodnění ekonomiky.

      Odkaz:  https://www.pravda.ru/world/1562706-sanctions/

 

BIS, Zeman, ruští špijóni a velezrada

 

 5.12.2020  Michal Brand     BIS ve své pravidelné roční zprávě uvedla, že Česká republika je přímo prolezlá ruskými špijóny. Prezident Zeman si podle informací Radiožurnálu „Českého“ rozhlasu vyžádal k věci ruských špijónů konkrétní informace. Zarážející je, že o podrobnou a konkrétní informaci o tisících ruských špionů nepožádal předseda vlády a příslušní ministři. To vypadá z jejich strany jako hrubé zanedbání ohrožující bezpečnost státu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8527-bis-zeman-rusti-spijoni-a-velezrada.htm

 

Rosatom vybral lokalitu pro první malý reaktor

 

 20.11.2020 by admin     Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom plánuje postavit jadernou elektrárnu malého výkonu s modulárním reaktorem RITM-200 poblíž obce Usť-Kujga v Jakutsku. Kromě elektřiny dodává okolním domácnostem a průmyslovým podniků také teplo a může být spojena i s odsolovací stanicí na výrobu pitné vody.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/11/rosatom-vybral-lokalitu-pro-prvni-maly-reaktor/

 

Retro: Krvavá světlá budoucnost ?

 

  blau_kraehe 4.12.2020     převzato z ostrova Janiky ( retro - 17. 11. 2013 )     Dnes skutečně existuje spousta inteligentních, hodných a dobrých lidí, kteří celkově inklinují k socialismu. Kapitalismus je jim protivný, oligarchové odporní. Lid povstane ne tehdy, když potřebuje socialismus a “světlou budoucnost”, lid povstane, když už nemá sil to dál vydržet. Chtělo by se, aby to tentokrát bylo klidné, humánní, rozumné, “ne jako v třicátém sedmém”. Ne, tak to nebude. Bude to horší a děsivější. A kdo bude při smyslech, tak si to nebude přát. Leda ti, co nemají co ztratit, kromě svých okovů.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-krvava-svetla-budoucnost/

      K tématu také:      Nejde-o-prelidneni.doc

 

Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

 

 5.12. 2020 ; Vladimír Mikunda podľa rozhovoru Sergeja Šarova     Rad historikov predpokladá, a mne sa to zdá správne, že v 20. storočí bola jedna tridsaťročná svetová vojna (1914 – 1945). Treba si veľmi jasne predstaviť, že hlavnými vinníkmi rozpútania 2. sv. vojny sú určité britské kruhy, ktoré Hitlera použili na svoje ciele. Samozrejme, že z Hitlera to vinu neskladá. V skutočnosti tieto dve skupiny v britskom establishmente bojovali medzi sebou, ale vo vzťahu k Nemecku boli jednotné. V Mníchove Hitlerovi Československo jednoducho darovali. Hlavnou úlohou Mníchova bolo naviesť Nemecko smerom na Sovietsky zväz.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/historicke-okienko-skryte-priciny-druhej-svetovej-vojny/

 

Česká televize jako druhé mocenské centrum

 

 4.12. 2020, Jan Žižka,  outsidermedia      Česká televize již dávno neplní jen zpravodajsko-propagandistickou funkci. Je to v podstatě druhé mocenské centrum naší republiky – nekontrolovatelné finančními úřady ani Nejvyšším kontrolním úřadem. Jsme svědky přepisování našich dějin, a to i těch, které jsme zažili na vlastní kůži. Domnívám se, že bezpečnostní riziko pro naši zemi dnes představují i některé aktivity Česká televize.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/ceska-televize-jako-druhe-mocenske.html

 

Východná Európa si zrazu zo strachu spomenula na Rusko

 2.12. 2020 , Alexander Maslov , Rusko     Nový poriadok vo východnej Európe bol postavený v úplnom súlade s už učebnicovým vzorcom Zbigniewa Brzezinského:   „Proti Rusku, na úkor Ruska a na ruinách Ruska.“ Na oficiálnej úrovni zatiaľ protiruská rétorika a sankčný režim pokračujú, neoficiálne však začali kolovať náznaky, že „za sovietskych okupantov“ sa lepšie kŕmili. Jedinou otázkou je, či dnes Rusko všeobecne, a najmä Kremeľ, potrebujú týchto časom preverených „priateľov a bratov“ so spoločnou limitrofickou psychologickou traumou? 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/02/vychodna-europa-si-zrazu-zo-strachu-spomenula-na-rusko/

 

NATO panikaří! Nový ruský radar Kontejner

vidí jejich „neviditelné“ stíhačky

 3.12. 2020  Redakce AC24      O schopnostech nového ruského radaru informovala tisková služba společnosti RTI. Stanice pracují na principu odrážení rádiových vln od ionosféry Země. Ruské ministerstvo obrany dříve uvedlo, že pomocí Kontejnerů se plánuje vytvořit v zemi celoplošné radiolokační pole pro odhalování aerodynamických cílů podle vzoru protiraketových radarových stanic.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/nato-panikari-novy-rusky-radar-kontejner-vidi-jejich-neviditelne-stihacky?redirect=%2F

 

Americké a britské tajné služby vyhlásily

 nezávislým médiím kybernetickou válku ...

29.11. 2020 od tereza (Článek od Whitney Webb     Kybernetické nástroje a online praktiky, které byly dříve navrženy k použití ve válce proti terorismu po 11. září „Jsou nyní znovu použity proti informačním zdrojům propagujících „obezřetnost kolem očkování“ a informacím souvisejícím s Covidem-19. V zásadě je moc státu více než kdy předtím ovládána policejním online zásahem a deplatformou zpravodajských webů na ochranu zájmů mocných korporací. Konečným cílem společnosti Primer je využít jejich UI (umělou inteligenci) k úplné automatizaci formování veřejného vnímání a stát se pánem „pravdy“.

      Odkaz:    https://tadesco.org/americke-a-britske-tajne-sluzby-vyhlasily-nezavislym-mediim-kybernetickou-valku-aby-prosadily-agendu-poslusnosti-a-vakcinaci/

 

Je plynovod Severní proud 2 přínosem

 

pro EU a ČR, nebo je hrozbou?

 

 1.12.2020 Vladimír Štěpán      Američané se dlouhodobě snaží zabránit dokončení budovaného plynovodu Severní proud 2. USA by rády do Evropy ve zkapalněné formě (LNG) dodávaly americký plyn, ale v cenové konkurenci s ruskou dodávkou po zemi nemají šanci. Argument, že se díky Severnímu proudu 2 zvýší závislost EU na ruském plynu je mimo realitu. Nikdo přece nenutí EU, aby ruský plyn odebírala, to je čistě rozhodnutí EU.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=32881

   ( Pozn. spr. webu:  Bude většina z nás v západní a střední Evropě v příštích letech v zimě mrznout? Na dražší americký plyn totiž budou mít jen ti bohatší. )

 

Číňané se pochlubili náporovým supermotorem

 

 1.12. 2020 , Alex Švamberk, – Peking ,  Nnáporový motor s nadzvukovým spalováním (scramjet), který úspěšně fungoval i při rychlostech devětkrát přesahujících rychlost zvuku, uvedl v úterý list South China Morning Post.

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cinane-se-pochlubili-naporovym-supermotorem-40343896

   ( Pozn. spr. webu:   Náporový pohon s největší pravděpodobností používá i připravovaná ruská okřídlená střela s jaderným motorem Burevestnik. )

 

Další zrůdné plány Evropské unie

 

 1.12. 2020 Napsal Slovanka     Jde jen o pokračování plánů 3. říše, tedy o jakousi 4. říši. Nyní se rozhodl tento totalitní spolek učinit další kroky nejen k jedné velké globalizované Evropě, ale zřejmě k jakési “světovládě” ve spojení s USA pod vedením Deep state.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/dalsi-zrudne-plany-evropske-unie/

   ( Pozn. spr. webu:   Vidíme, jaký podvod ve prospěch superelit je ta západní demokracie. Mnohým hlupákům i s univerzitními tituly to ovšem nedochází. Jsou hlupáky z přesvědčení - protože "jim to sype". )

 

Nebuďme tuplovaní hejlové

 30.11.2020 Autor: Jan Vítek      Největší světová hospodářská krize stojí ve dveřích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů (255 000 miliard $). Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“  varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/11/30/nebudme-tuplovani-hejlove/

      Celý text:      Nebudme-hejlove.doc

   ( Pozn. spr. webu: Stabiliony dolarů dluhů jsou stupňovitě zřetězeny a končí tak, že je v posledním stupni svět dluží západním superelitám - Rothschildům, Rockefellerům, Morganům, ... , kteří svět fungováním západního kapitalismu zavlékají do dluhového otroctví. Investigativec Michael Morris ve své knize "Co nesmíte vědět" odhaduje majetek klanu Rothschildů na 100 000 miliard $ a Rockefellerů na 11 000 miliard $. Jen odebráním majetku Rothschildům by se dalo odstranit zhruba 40% světového prodlužení.))

 

Aleš Přichystal: Proč Hamáček

nechce občanskou domobranu?

 30. listopadu 2020 od Redakce CZ24 News     Aleš Přichystal ostře polemizuje s pokusy o zákaz českých domobraneckých organizací v časech, kdy se bezpečnostní situace ve světě, v Evropě i v naší zemi rapidně zhoršuje a hrozby různého charakteru jsou stále silnější, nabídky pomoci od občanů, zapojených do dobrovolných občanských iniciativ, jsou nejen odmítány, ale lidé, kteří pomoc nabízejí, jsou kriminalizováni a dehonestováni.

      Odkaz:     https://cz24.news/ales-prichystal-proc-hamacek-nechce-obcanskou-domobranu-ruda-mikina-a-cuckar-koudelka-maji-s-nasim-domovem-jine-plany-tatove-od-rodin-horsi-nez-al-kajda-dabelska-lest-trestna-bude-i-kritika/

 

Za Bidena (by) změní(la) americká

diplomacie formu, ale ne obsah

 30. listopadu 2020 , Hadrien Desuin je přesvědčen, že navzdory všem rozdílům mezi republikánskou a demokratickou administrativou se hlavní směry zahraniční politiky USA neliší. Bidenovo prohlášení, že „Amerika je připravena znovu vést svět“, se neliší od Trumpovy výzvy „vrátit Americe její dřívější velikost“.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/za-bidena-zmeni-americka-diplomacie-formu-ale-ne-obsah/

 

Jaderný ledoborec Arktika se vydal

na svou první pracovní plavbu

26.11.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Arktika je první ze série ledoborců nové generace. Celkem bude postaveno pět těchto plavidel, která mají výkon 60 MW, a řadí se tak mezi nejvýkonnější ledoborce na světě.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/jaderny-ledoborec-arktika-se-vydal-na-svou-prvni-pracovni-plavbu/

 

Plánované zbídačení Západu: Brexit byl zbytečný.

26. 11. 2020 , Viktorie Nikiforová      líčí ekologické obrácení Borise Johnsona a žalostné následky, jaké toto směřování může mít pro celý západní svět. Johnson na osobním příkladu dokazuje, jak bizardně mohou být propojeny romantika s politikou, řízení země s globální kontrolou a zájmy amerického miliardáře – s gradujícím chudnutím střední třídy ve Velké Británii.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5472-planovane-zbidaceni-zapadu-brexit-byl-zbytecny-britanie-do-roku-2030-ekologickym-vzorem-eu-boris-pod-pantoflem-ekoteroristky-recept-jak-dostat-narodni-vudce-pod-kontrolu-globalistu-znici-vse-co-dokazal.htm

      Celý text:      Britanie-ekologicka.doc

 

„EU“ se blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

 28.11. 2020 ,  Vladimír Kudrjavcev      Polsko a Maďarsko zablokovaly dlouhodobý rozpočtový a protikrizový fond bloku, protože Brusel spojil přidělování prostředků s dodržováním takzvaného právního státu. „Evropská unie“ se v rozloženém stavu s hašteřením, ekonomickými problémy a zanedbaností zahraniční politiky, blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

      Odkaz:     https://www.fondsk.ru/news/2020/11/28/edinaya-evropa-podhodit-k-rubikonu-ili-k-propasti-52351.html

      Celý překlad:      EU-k-Rubikonu.doc

 

GT: Průlom v historii kosmického

průmyslu v Číně v dobývání Měsíce

 26. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, globaltimes.cn     Na palubě nosiče byl přístroj Čangže-5, který se úspěšně oddělil od rakety a zamířil na Měsíc, kde bude muset sbírat vzorky půdy a poté se vrátí na Zemi. V 70. letech provedl SSSR start přímo z měsíčního povrchu bez dokování orbitálních modulů, takže náklad, který si vozidlo mohlo vzít, byl extrémně omezený. V případě Čangže-5 ušetří dokování s orbitálním modulem zásoby paliva pro vzlet a vezme s sebou více vzorků.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gt-prulom-v-historii-kosmickeho-prumyslu-v-cine-v-dobyvani-mesice/

 

Švédská zaslepenost přiživuje gangy

 27.11. 2020 , Vladimír Plesník , Právo     Na podzim 2015 desetimilionové Švédsko přijalo 163 tisíc žadatelů o azyl. Jenom v Göteborgu žije 184 národností. Záměr na začlenění migrantů prokazatelně selhal. V roce 2019 zaznamenali v kdysi poklidných městech v zemi tří korunek 257 pumových útoků a více než 300 přestřelek, za nimiž stojí zločinecké klany ze Středního východu, severní Afriky a Balkánu.
      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedska-zaslepenost-prizivuje-gangy-40343523

 

Veterán studenej vojny, strategický bombardér Tu-95...

Fero Kysucký , ZSSR/Rusko, 27. november 2020 (AM)     V auguste 1945 zhodili Američania atómové bomby na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. 11. júla 1951 bol Tupolev dekrétom Rady ministrov vyzvaný navrhnúť a zostrojiť dve verzie rýchlostného diaľkového bombardéra. V roku 1957 bola verzia Tu-95M zaradená do stavu VVS ZSSR. Stroj Bol dlhý 46,17 m, vysoký 12,5 m, rozpätie krídel bolo 50,04 m a maximálna vzletová hmotnosť bola 182 ton. Maximálna dosahovaná rýchlosť bombardéra bola 880 km/h, dolet 14 960 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/27/veteran-studenej-vojny-strategicky-bombarder-tu-95-uskutocnil-svoj-prvy-let-pred-68-rokmi/

 

OTEVŘENÝ DOPIS ČT2

 Dne 20.10. byly na ČT2 odvysílány dva díly pořadu pod názvem „Odsun-Vertreibung“. Další pořad na podobné téma v cyklu Folklorika vysílala ČT2 pod názvem „Domov jménem Egerland“... Vysílání na ČT2 a jiné pronáckovské akce jsou masáží mozků. K tomu je nutno připočíst i slabou výuku dějin a hlavně přepisování dějin.          V Příbrami, dne 24.11. 2020, Jana Machová

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/otevreny-dopis-ceske-televizi.html

 

Ruské vývozy zbraní mají geopolitický rozměr

 

 27.11.2020 VSa      Podle ruského zbraňového experta, Konstantina Makijenka, nejde jenom o byznys, ale také o nástroj k udržení a posílení mnohopolárního světa. Hlavními dovozci ruských zbraní jsou dnes: Čína, Indie, Alžírsko, Venezuela, Vietnam, Sýrie.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32261

 

Kruh podezřelých rozhodnutí a podivných postupů...

 27.11.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc       Před nějakým časem jsem zveřejnil na stránkách „Vaše Věc“ článek o fiasku projektu výstavby uhelné elektrárny ADULARYA v Turecku. Ztráta z tohoto případu se šplhá až k nějakým 15 miliardám korun.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/kruh-podezrelych-rozhodnuti-podivnych.html

 

Rockefellerova nadace již v roce 2010 uveřejnila

studii, jak lze pandemii použít jako záminku

k vytvoření globální autoritářské moci

 29.3. 2020     Zpráva má nevýrazný název „Scénáře pro budoucnost technologie a mezinárodní rozvoj“ a popisuje svět přísnější vládní kontroly shora dolů a autoritářské vedení s rostoucím tlakem na občany. Až pandemie zmizí, autoritativní kontrola a dohled nad občany a jejich činnostmi zůstane a dokonce zesílí.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

 

Dárek Viktora Koženého k 17. listopadu

aneb 31 let organizovaného zločinu

 26.11. 2020     Verdikt Obvodního soudu pro Prahu 2, který padl těsně před letošním výročím státního převratu 17. listopadu 1989 lze symbolicky vnímat jako potvrzení změn, které byly tímto datem nastartovány. Obdobím nastolení organizovaného zločinu.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Americký torpédoborec narušil ruskou

hranici. Rusové chtěli jít na taran

24.11.2020     Americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace. „Velká protiponorková loď Tichooceánské flotily Admirál Vinogradov zastavila narušení státní hranice Ruské federace.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020112412840043-americky-torpedoborec-narusil-ruskou-hranici-rusove-chteli-jit-na-taran/

 

Drceni koronatotalitou: Chceme svoje životy zpátky!

 21. 11. 2020     Eva a Jiří Matouškovi hovoří za tisíce dalších občanů České republiky, kteří nevidí smysl v tom, jak jsou nastavena současná "epidemická opatření".  Vraťme se zpět k vládě zdravého rozumu a společně to pověstné světlo na konci tunelu najdeme.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5463-drceni-koronatotalitou-chceme-svoje-zivoty-zpatky-rozhoduji-zajisteni-paraziti-vyhazovani-penez-do-cerne-diry-prave-ted-je-nicena-budoucnost-nasich-deti-a-co-ostatni-problemy-nechme-vladnout-zdravy-rozum.htm

 

Zachránce vězněných dětí před smrtí v Buchenwaldu

 Před jistou smrtí zachránil děti. Přímo v koncentračním táboře Buchenwald. Devět set jich bylo garantovaně. Podle řady hodnověrných zdrojů však až kolem 1 300. Pro milióny Čechů zůstává Antonín Kalina neznámým hrdinou i dnes.          Vybráno z publikace Hany Kráčmarové. Slovanská vzájemnost, č. 242, květen 2020, str. 5

      Celý text:      A-Kalina.doc

 

Proč Rusko potřebuje ponorný systém

 hydroakustického sledování?

22.11.2020 , Dmitrij Korněv     SOSUS (neboli Zvukový Sledovací Systém). V roce 2016 list Izvěstija napsal, že „ruské ministerstvo obrany zahájilo rozmístění unikátního ponorného systému hydroakustického sledování Harmonie. Máme před sebou první důkazy o práci na zcela nových metodách podmořského boje, v jehož rámci ruské ozbrojené síly budou používat námořní robotické systémy, jejichž vytváření teprve začíná.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112212833274-mezi-namornictvem-a-letectvem-zavladne-uplna-harmonie-proc-rusko-potrebuje-ponorny-system/

 

Dystopický „Velký reset“: „Nic nevlastnit

a být šťastný“, být člověkem v roce 2030

 21.11. 2020 , © Colin TODHUNTER , Global Research      Velký reset znamená transformaci společnosti, jejímž výsledkem jsou trvalá omezení základních svobod... Využitím lockdownů a restrikcí kvůli Kovidu-19 k prosazení této transformace se má uskutečnit Nezaměstnaní  by mohli být odbyti nějakým druhem univerzálního základního příjmu a jejich dluhy odepsány výměnou za odevzdání svého majetku státu, nebo přesněji finančním institucím, které budou pomáhat zavádět tento velký reset. Samozřejmě, velmi nepočetná elita, která by zavedla tento skvělý reset, by vlastnila všechno.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/own-nothing-happy-being-human-2030/5728960

      Celý překlad:      Great-Reset.doc

       K tématu také :      Nejde-o-prelidneni.doc

   ( Pozn. spr. webu:    Ovšem konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Michail Chazin: Putin už na jaře zabránil pokusu o puč v Rusku

 20. 11. 2020 Janinna     Při tom mu pomáhal ministr obrany Sergej Šojgu. Podle Michaila Chazina velká politická hra Putina skončí konečným sešrotováním matrice nebo, chcete-li, „čistkou elit“. V tom případě liberální ekonomický blok ztratí svou sílu. Michail Chazin věří, že se to stane v nejbližších několika letech.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-putin-uz-na-jare-zabranil-pokusu-o-puc-v-rusku/

 

Kissinger odporučil administratíve USA, aby čo najskôr

zlepšila vzťahy s Čínou keď nechce ďalšiu svetovú vojnu

 USA, 21. november 2020 , Karol Jerguš  Ako sa však ukázalo, americké hospodárstvo bez (konkurencie) ZSSR nefunguje dobre. „Amerika a Čína v súčasnosti čoraz viac inklinujú ku konfrontácii a svoju diplomaciu vedú konfrontačne,“ uviedol Kissinger a zdôraznil, že kríza by „mohla ísť za hranice rétoriky a zmeniť sa na skutočný vojenský konflikt“.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/21/kissinger-odporucil-administrative-usa-aby-co-najskor-zlepsila-vztahy-s-cinou-ked-nechce-dalsiu-svetovu-vojnu/

 

Ruská katastrofa (?) : jaký je důvod prudkého

nárůstu počtu volných pracovních míst v Rusku

 Zveřejněno: 18. 11. 2020     Divné zhroucení Ruska: co na to útvar dezinformací? Na konci října se zároveň počet volných pracovních míst na portálu Job in Russia vrátil na předkrizovou úroveň a činil asi 1,5 milionu, dodal šéf ministerstva práce. Zároveň se zvýšila úroveň platů nabízených zaměstnavateli o 17%.

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3627-jaky-je-duvod-prudkeho-narustu-poctu-volnych-pracovnich-mist-v-rusku

 

Pred 75 rokmi sa v Norimbergu začal proces s nacistami

Berlín 20. novembra 2020 (SITA/AP/HSP     Pred 75 rokmi sa v súdnej sieni 600 v norimberskom Justičnom paláci začal proces s osobami, ktoré patrili medzi najnegatívnejšie postavy 20. storočia. Hermanna Göringa, Rudolfa Hessa, Joachima von Ribbentropa a ďalších... Obžalobu pôvodne vypracovali pre 24 obvinených politických, ideologických, hospodárskych a vojenských vodcov. Dvanásť obžalovaných odsúdili na trest smrti obesením. Rozsudok vykonali v skorých ranných hodinách 16. októbra 1946.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pred-75-rokmi-sa-v-norimbergu-zacal-proces-s-nacistami/2355432

          ( Pozn. spr.:   Také "sudetští" Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení republikánsko demokratické podstaty státu ČSR :             http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm  )

 

Další z šachových a nečekaných kroků Putina?

Přístav Vladivostok je zestátněn, s offshory je konec

 18.11. 2020 ,  Redakce AC24     Námořní obchodní přístav v ruském Vladivostoku bude znárodněn a vyveden ze společnosti Fesco. Místo liberálního monetarismu, vládnoucího všechna předchozí léta, vidíme, jak Rusko nabírá směr na budování státního kapitalismu.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/dalsi-z-sachovych-a-necekanych-kroku-putina-pristav-vladivostok-je-zestatnen-s-offshory-je-konec?redirect=%2F

 

Čína má potenciál, aby reagovala na americký jaderný úder!

 21. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz     V posledních dvou desetiletích Čína posilovala svůj jaderný arzenál, aby dokázala v případě potřeby odvetu a odradila potenciální nepřátele, píše South China Morning Post. Kromě tunelů a pokročilých raket rozšířil Peking své námořní zóny v Jihočínském a Žlutém moři, aby tam umožnil svobodný provoz ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/scmp-cina-ma-potencial-aby-reagovala-na-americky-jaderny-uder/

 

Jakov Kedmi vysvetlil, ako Putin zabránil

USA v začatí tretej svetovej vojny

 Izrael, 20. november 2020 (AM) – Ruské zbrane znemožňujú Spojeným štátom zahájiť tretiu svetovú vojnu bez zaručeného zničenia USA. Na jeseň roku 2020 sa životnosť Ameriky v prípade možnej vojny ešte znížila. “Nové veliteľské stanovište ruskej jadrovej triády zefektívňuje smrtiacu reakciu na možný útok.”

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/20/to-sa-v-historii-este-nestalo-jakov-kedmi-vysvetlil-ako-putin-zabranil-usa-v-zacati-tretej-svetovej-vojny/

 

Dichtung und Wahrheit aneb Básnění a pravda

 

 17.11.2020 Ivo Šebestík     Dichtung - Básnická licence listopadových dnů se zakládala na několika iluzích - že národy se bez vnější pomoci vymaňovaly z náruče Říše zla", že Československo, oba jeho národy, jsou na své cestě „zpět do Evropy“ přijímány jako rovný s rovnými,  že "osvobození" Československa ze sovětské moci a přijetí do západních struktur bude úplně zadarmo.

     Wahrheit - Sovětský svaz se rozpadl, rozpadly se i Československo a Jugoslávie. Probíhá velká migrace ze zemí islámského světa do Evropy, země je de facto hospodářsky závislá na západním kapitálu, který ji udržuje v pozici periferie, každý krok "svobodných" lidí je monitorován. Ve společnosti chybí program, jasný směr cesty, tradice se nedodržují, dějiny ztrácejí étos, národy jsou zpochybňovány a státy také, vlastenectví je považováno za anachronismus, rodina, rodičovství i pohlaví za umělý konstrukt, pak toho asi není mnoho, co by zůstávalo. 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32622

          ( Pozn. spr.: Ovšem největší iluzí (i hlupáků s univerzitními tituly) je, že to byla revoluce. Ve skutečnosti to byla kontrarevoluce orchestrovaná poskoky západních elit. Samozřejmě s velkou podporou potomků hitlerovců, potomků šlechticů, flanďáků i jiných reakcionářů. Také mafiánů, kteří se za dřívějšího režimu tvářili jako jeho velké opory. Obdobně, jako tomu bylo u předešlého pokusu o kontrarevoluci v r. 1968. )

 

Ukrajinské jastraby Bayraktar nebudú bombardovať

Donbas – schladila ich vojna v Karabachu

 Ukrajina, 17. november 2020 (AM)     Vladimír Zelenský dokonca naliehavo odišiel do Istanbulu a zúčastnil sa na podpísaní vojenského memoranda medzi Tureckom a Ukrajinou. Po prvé – o výrobe tých istých dronov „ Bayraktar “ pre ukrajinskú armádu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/17/ukrajinske-jastraby-bayraktar-nebudu-bombardovat-donbas-schladila-ich-vojna-v-karabachu/

 

V Rusku vytvorili nové jadrové veliteľské centrum

 

 Moskva 12. novembra 2020 , HSP/Sputnik     Vladimir Putin oznámil vytvorenie nového veliteľského centra pre ruské strategické jadrové sily. Podľa jeho slov bude mať centrum „prakticky absolútnu ochranu.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-vytvorili-nove-jadrove-velitelske-centrum/2347042

 

Demokratické volby vládnoucích představitelů?

Většina lidí má na „politiku” svůj názor. Protože o politice se dennodenně hovoří, každý si myslí, že jí rozumí. Podle zákonů současné (lži)demokracie řídit stát může kdokoliv, kdo dokáže přesvědčit většinu (tedy laiky v řízení státu, nemusí přesvědčit odborníky v politice), že to dokáže. Je to tak proto, protože současné svobodné, demokratické volby politických stran vyhovují systému a jsou součástí systému Motroctví XXI. století.

     Pasáže z knihy Karola Ondriaše – „Kecy a fakta o tzv. demokracii“

      Celý text:      Demokraticke-volby.doc

          ( Pozn. spr.: Volby budou teprve tehdy vskutku demokratické, bude-li společnost své obyvatelstvo, zejména studenty) všestranně (i politicky) vzdělávat. Když předvolební diskuse v masmédiích nebudou soubojem reklamního typu o to, který vystupující je obratnější manipulátor. Ale když to budou vysvětlující a vzdělávající pořady vedené objektivními odborníky. V kapitalistických lžidemokraciích to není možné, vládnoucí elity vlastnící média, ovlivňují školství, soudnictví, kulturu, instituce - tedy celkově obyvatelstvo - výhradně ve svém sobeckém zájmu.

     Vyjádřil to V. Putin na Valdajském fóru : Síla státu spočívá především v důvěře občanů v něj - Takový stát lze uspořádat jakkoli - Nezáleží na tom, jak se politický systém nazývá - Hlavní je, aby stát a společnost byly v harmonii.

http://www.srspol.sk/clanek-prejav-ruskeho-prezidenta-na-valdaji-tentoraz-v-textovej-forme-20744.html )

 

Čína a země ASEAN podepsaly

dohodu RCEP pro 2 miliardy lidí!

 16. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Čína a 10 zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a také Japonsko, Jižní Korea, Austrálie a Nový Zéland podepsaly dohodu a komplexní regionální ekonomické partnerství (RCEP), uvedlo ministerstvo financí ČLR.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-a-zeme-asean-podepsaly-dohodu-pro-2-miliardy-lidi/

 

KORONAVÍRUS AKO NAJVYŠŠIE ŠTÁDIUM KAPITALIZMU

  14. listopad 2020 , PhDr. Michal Dieneš, CSc.     Darebácky a zločinecký režim, ktorý nám v novembri 89 nainštalovali falošní proroci, s pouličným Budajom a Kňažkom, dodýchava. Kapitalizmus je totalitaristický režim. Totalita sa maskuje do slov a fráz o slobode, demokracii a ľudských právach. Zlodej kričí, chyťte zlodeja.

      Odkaz:     https://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/1781-koronavirus-ako-najvyssie-stadium-kapitalizmu

 

Bez očí a informací nelze velet

 

 Rozhovor časopisu MY s jedním z konstruktérů P. Svobodou.     Nejprve Kopáč. Ale poté Ramona, Tamara, Věra… Když jsme počátkem devadesátých let předváděli TAMARU delegacím ze Západu, Švédové nám otevřeně vyslovili obdiv a přiznali, že jejich výzkum hyperbolického zaměřování před dvaceti lety skončil závěrem o nerealizovatelnosti této metody, „… a teď vidíme, že vy to už třicet let vyrábíte!“

      Odkaz:     https://www.mesicnikmy.cz/post/bez-o%C4%8D%C3%AD-a-informac%C3%AD-nelze-velet

      Celý text:      Bez-oci.doc

 

Vývoj USA v posledních staletích

 

  Víte třeba, že v Americe byli po určitou dobu i bílí otroci (většinou Irové) a že v ojedinělých případech černoch vlastnil bílou otrokyni? Některým lidem se podařilo zbohatnout, mohli najímat jiné lidi, a tudíž bohatli ještě rychleji.    Na konci 70. let začíná klesat i životní úroveň. Dnešní Američané jezdí ve starších autech a bydlí v menších domech než jejich rodiče, mají horší nábytek a platí více všech možných poplatků. Veškerý prospěch z hospodářského růstu mají ti nahoře.

     Výňatky z knihy Petra Hampla – „Cesta z nevolnictví“

      Celý text:      Vyvoj-USA.doc

 

Lži o presidentu Beneši v Brně musí přestat

 

 (7.11. 2020)   Dr.  Jiří Jaroš Nickelli, Spol. Ludvíka Svobody, Brno     Opět jsme se dočkali nehorázné lži o presidentu  Budovateli dr. Edvardu Beneši,  a to na stránkách Lidovek. Všichni pozůstalí z  360 tisíc rodin postižených říšskoněmeckým a sudetoněmeckým vražděním a zvěrstvy musí a mají právo protestovat.

     přišlo e-mailem

      Celý text:      Lzi-o-Benesovi.doc

 

„Západ je zcela nespolehlivý“:

Lavrov oznámil úplné nahrazení dovozu

  13. 11. 2020 Janinna     Video:   https://youtu.be/HZr62FjGmFg     Je načase, aby si Rusko zvyklo na „dovozní substituci“ všeho podstatného pro rozvoj státu ve všech oblastech.„Západ prokázal svou úplnou neschopnost vyjednávat a nespolehlivost. Vidíme, že z libovolného důvodu popadnou sankční obušek. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/zapad-je-zcela-nespolehlivy-lavrov-oznamil-uplne-nahrazeni-dovozu/           V cestě k soběstačnosti je vzorem KLDR:      Potencial-KLDR.doc

 

Kteří světoví politici nespěchají s gratulacemi Bidenovi?

 12.11.2020 VSa Čína se zdrží komentování výsledků voleb až doby jejich právní formalizace, zaznělo z Pekingu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, Dmitrij Peskov se vyjádřil v tom smyslu, že ruská strana nebude výsledky komentovat do doby, kdy budou vyřešeny právní otázky. Gratulace nepřišla ani od brazilského lídra Jaira Bolsonara.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32528

 

Ruské ponorky budú budovať podľa

novej technológie. Čo to znamená?

 Moskva 9. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)    Keď Rusko nechce zaostať za USA „pod vodou", je potrebné modernizovať výrobu. Nový spôsob budovania z modulových blokov, môže značne zvýšiť rýchlosť výstavby nových ponoriek.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ruske-ponorky-budu-budovat-podla-novej-technologie-co-to-znamena/2343470

 

Slovenské zemětřesení

 

 12.11.2020 , Zdeněk Jemelík     Slovenská Národna kriminálna agentura (NAKA) zadržela a poslala do vazby několik významných policistů a je mezi nimi 13 soudců. Jednou z příčin netečného chování vedení státu k nepřístojnostem orgánů trestního řízení je polistopadové politické blouznění, jež v zájmu ochrany trestního řízení před politickými zásahy s vaničkou vylily i dítě a oslabily postavení orgánů, jež mohly nezákonnostem překážet.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zdenek-Jemelik-Slovenske-zemetreseni-643703

 

Akademik Lomonosov - projekt roku v jaderné energetice

 10.11. 2020 by admin      V říjnu 2020 byla tato elektrárna ruské korporace pro atomovou energii Rosatom prohlášena časopisem Asian Power za projekt roku v oblasti jaderné energetiky.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/prvni-plovouci-jaderna-elektrarna-byla-porotou-asian-power-awards-oznacena-za-projekt-roku-v-jaderne-energetice/

 

Čína vypustila první satelit 6G:  Západ definitivně zaostal ...

 Zveřejnil  wikistrike.com  dne 9. listopadu 2020         Čín ,již dříve neuvěřitelně dominovala špičkovým technologiím. Tianyan 05, první 6G satelit na světě bude použit k výzkumu frekvenčního pásma 6G, o frekvencích  kolem terahertzu  (ve srovnání s až 300 GHz pro 5G). Čína v příštích letech předstihne Západ ve vědě a technologii. I když rok 2020 ještě neskončil, realita již předbíhá fikci! ...

      Odkaz:     https://www.wikistrike.com/2020/11/la-chine-lance-le-premier-satellite-6g-l-occident-definitivement-largue.html

      Celý překlad:      Satelit-pro-6G.doc

     (Pozn. spr.: Je třeba si uvědomovat, že i technologie 5G a 6G je třeba zavádět s rozumem. Jistě není zapotřebí, aby si leckterý puberťák mohl bezdrátově, kdekoli v parku, stáhnout z internetu celé filmy během několika sekund. A kvůli tomu "grilovat" obyvatelstvo hustým bezdrátovým terestriálním mikrovlnným zářením. Nejlépe je používat tyto technologie jen tam, kde mají smysl - spojení mezi výpočetními centry, mezi teleskopy a vyhodnocujícími ústavy, mezi meteorologickými centry a pod. A vůbec nejlépe je používat vysoké frekvence technologií 5G a 6G při přenosu po optických kabelech.     Viz    Jak-se-chranit.doc  )

 

Zradil nás Gorbačov

 9.11. 2020, Georgij Zotov, Preklad Tibora Korečka     Exkluzívny rozhovor s posledným vedúcim predstaviteľom NDR Egonom Krenzom:   Je možné priamo povedať, že Gorbačov zradil NDR? Áno, NDR bola zradená. Honecker okamžite pochopil, že perestrojka k úspechu nepovedie

      Celý text:     Zradil-Gorbacov.doc

 

Kremli vysvetlili, prečo Putin zatiaľ

nezablahoželal Bidenovi k víťazstvu

Moskva 9. novembra 2020     Považujeme za korektné počkať na oficiálne zhrnutie výsledkov volieb."

     Mnohí svetoví politici už stihli zablahoželať Joeovi Bidenovi k víťazstvu vo voľbách na post prezidenta Spojených štátov amerických. „Chcem vopred odpovedať na vašu možnú otázku o zablahoželaní Putina zvolenému prezidentovi USA.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-kremli-vysvetlili-preco-putin-zatial-nezablahozelal-bidenovi-k-vitazstvu/2343964

 

Komentář: Co právě Čína chystá pro sebe a svět

 

 9.11. 2020 , redakce AC24     Čína se děsí, že Západ chce Čínu zase rozkouskovat jako během časů, které Číňané nazývají „století pokoření,“ a tak si nesmí nechat vnutit řád zvenku. Řád, který je teď za Xiho v Číně nastolen spočívá na strategickém manželství mezi Marxem a Kunfuciem, tj. mezi levicovým Hegelismem a Kunfuciovým světovým názorem tianxa. A my v Evropě zatím vymýšlíme Zelené úděly k boji proti bájnému lidskými hříchy způsobenému globálnímu oteplování, uvalujeme na kdekoho sankce, aby se tak v podstatě zmenšovaly naše trhy.  Jaký je asi výhled pro Evropu, aby se i ona zúčastnila klání supervelmocí o budoucí dominanci?

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-co-prave-cina-chysta-pro-sebe-a-svet?redirect=%2F

 

Komentář: Ruský protiletecký systém

S-400 děsí nejen jako zbraň

 9.11. 2020 , redakce AC24     Triumf S-400 je ruský protiletecký raketový systém dlouhého a středního dosahu v Ruských ozbrojených silách zavedený od roku 2007 a navíc je dvakrát levnější než Patriot. Ruské zbraně má i řada zemí NATO. Ruské zbraně dokonce nakupují USA. Nelze se tedy moc divit, že v poslední době začínají být v USA z nákupů ruských zbraní spojenci v NATO o něco nervóznější, než tomu bývalo dříve.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-ruske-protiletecky-system-s-400-desi-nejen-jako-zbran?redirect=%2F

 

...západom financované médiá sa už desaťročia

snažia zrútiť základy ruskej štátnosti

 5. november 2020 (AM)      Je ťažké nesúhlasiť s názorom Michaela Nelsona, bývalého riaditeľa agentúry Reuters, ktorý v rozhovore pre Hlas Ameriky povedal:   „Prečo Západ vyhral studenú vojnu? Vyhral to nie zbraňami. Nebola to zbraň, ktorá prerazila železnú oponu. Z rozhlasu sa stal samotný meč, ktorý narušil sovietske hranice. ““  

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/05/27762/

 

Prorocká analýza šéfa ruskej rozviedky:

Západ si zvolil cestu sebazničenia

 MOSKVA 07. novembra (AM) , Vladimir Kornilov     Západné liberálne elity strácajú pôdu pod nohami a sú pripravené prijať najzúfalejšie opatrenia v ich túžbe udržať si kontrolu nad situáciou. Navyše sme svedkami toho, že v tejto snahe sa zriadenie nezastaví ani pred hrozbou zničenia vlastných štátov.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/07/prorocka-predpoved-sefa-ruskej-rozviedky-zapad-si-zvolil-cestu-sebaznicenia/

 

360 tisíc pozůstalých rodin, poškozených německým

nacismem, má právo na veřejný hlas

 Jiří Jaroš Nickelli , Haló noviny , 2.11. 2020 , str. 5     Dnešní takzvané hodnotící trendy druhé světové války, úlohy poražených a vítězů, vyústily do dříve nemyslitelného paradoxu, který nejlépe vyjadřuje titul románu Franze Werfela: »Ne vrah, ale zavražděný je vinen.«

      Celý text:      360-tisic-poskozenych.doc

 

Hospodářský potenciál socialistické Koreje

 

 8.10. 2010     Korejská lidově demokratická republika má strategické zdroje, pomocí nichž může oživit národní ekonomiku a postavit ji na světovou úroveň tváří v tvář blokádě nepřátelských sil.   Prvním z nich jsou základy soběstačného hospodářství, druhým strategickým zdrojem je mocná vědecko-technická síla země, kterou stát vytvořil s velkým úsilím. Třetím strategickým zdrojem je tvůrčí síla lidu, který učinil soběstačnost součástí svých duševních kvalit a překypuje vlasteneckým nadšením.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/10/08/hospodarsky-potencial-socialisticke-koreje/

 

Bývalý zpravodajský důstojník CIA

odpálil na Infowars bombu

 Lis 6, 2020 Joe Biden a Demokratická strana se ocitli ve středu Trumpem nachystané Sting operace na odhalení plánu demokratů a Deep State na zfalšování amerických voleb! Spiknutí může jít tak daleko, že to byl Deep State, který vypustil z Fort Detrick laboratoří v Marylandu koronavirus do světa na podzim 2019, aby to zasáhlo natvrdo nejprve jako Čínu na odvedení pozornosti od zdroje, ale potom hned rychle a hlavně USA, aby situace byla tak kritická, že kvůli viru budou muset lidé na podzim volit prezidenta korespondenčně.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/video-byvaly-zpravodajsky-dustojnik-cia-odpalil-na-infowars-bombu-ze-joe-biden-a-demokraticka-strana-se-ocitli-ve-stredu-trumpem-nachystane-sting-operace-na-odhaleni-planu-demokratu-a-deep-state/

 

Komu vadí Lenin a Stalin?   ( Ke 103 výročí VŘSR )

 

     Původnízdroj :  politikus.ru   Největším Leninovým úspěchem je svržení buržoazní vlády poprvé v dějinách lidstva. Pod Stalinovým vedením se poprvé v historii lidstva prokázala možnost existence a rozvoje státu nejen bez cara, ale také bez buržoazie. 

      Odkaz:     https://politikus.ru/v-rossii/101102-komu-meshaet-lenin-i-stalin.html

      Celý překlad:      Komu-vadi.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Po několik posledních staletí je Západ pod nadvládou nepřátel velké většiny lidstva,  - vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších, nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu. Celkem se jedná asi o 6.000 nejbohatších a nejmocnějších superelitářů V současné epoše usilují o nastolení jejich Nového světového řádu, jehož podmínkou je vyhlazení 90 až 98 % lidstva. - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Amerika se mění v zemi táborů přežití

 4.11.2020 ,  Valentin Katasonov     Američané očekávají nepokoje do konce roku, ne-li zdlouhavou občanskou válku s nejasným výsledkem. Termíny survivalismus, survivalista, prepper se mezi americkou společností rozšířily v 70. letech 20. století

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8492-amerika-se-meni-v-zemi-taboru-preziti.htm

 

Science Alert: Hrozí pandemie mnohem

 

 nebezpečnější než koronavirus!

 

 12. října 2020 , kou, prvnizpravy.cz, sciencealert.com     Američtí experti zdůrazňují, že na pozadí koronaviru se vyvíjí nová pandemie, kvůli níž „krize superbakterie se jen zahřívá“. Její příčinou je "superbakterie", která byl generována nekontrolovaným příjmem antibiotik, a nyní se před ní nelze ochránit pomocí léků.

      Odkaz:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/science-alert-hrozi-pandemie-mnohem-nebezpecnejsi-nez-koronavirus/

  ( Pozn. spr. webu:   Není "v závěsu za koronavirem" vrhána globálními superelitami na lidstvo další epidemie, s cílem jimi vytoužené depopulace planety? - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html  )

 

Co je špatného na rozvoji? Geopolitika

 

 iniciativy Pás a cesta (BRI)

 

 8. října 2020, autor: Keith Lamb   , Global Research     Západní monopolní kapitalismus byl a je propojený s kolonialismem a je postaven na ovládání moří. Skutečná demokracie a lidská práva jsou však postaveny spíše na pevných hmotných základech než na vyprázdněném tématu lidských práv, které omlouvá „intervence“, které jsou největším porušováním lidských práv. Čína si uvědomuje, že rozvoj pro ostatní, dokonce i pro mocné státy s odlišnými ideologiemi od její vlastní, může být přínosný. Celkově představuje iniciativa BRI i pro Evropu a USA příležitost pro lepší demokratičtější svět, kde inovace a rozvoj pocházejí od celého lidstva.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/geopolitics-belt-road-initiative/5726054

      Celý překlad:      BeltAndRoad.doc

 

Rusko ide vybavovať stíhačky Su-35

 

raketami R-37M s ultra dlhým doletom

 

 Rusko, 7.október 2020     Aj Moskva má svoj vlastný raketový program rakiet s veľmi dlhým doletom. Ide o raketu R-37M spoločnosti Vympel, ktorá je podľa ruských údajov schopná dosiahnuť cieľ až na 400 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/07/rusko-ide-vybavovat-stihacky-su-35-raketami-r-37m-s-ultra-dlhym-doletom/

 

Kritika z EU mě zajímá stejně jako použitýtoaleťák! Německo?

 

Nebezpečný soused jako před 1. a 2. světovou válkou

 

 5. 10. 2020 ROZHOVOR se senátorem Doubravou     EU - „Gangy“ ve prospěch nepřizpůsobivých, poslanečtí tupouni, banda zpocených sluhů, zdegenerované elity, blouznění spasitelských sekt. A eurokomisařka Jourová? Kolaborantka, hanba pro ČR... A změna? Ta je v rukách voličů. Nevládní organizace vydávající se za humanismem a zelenou agendou políbené jsou většinou nátlakové lobbistické skupiny až fašizující organizace.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Doubrava-Kritika-z-EU-me-zajima-stejne-jako-pouzity-toaletak-Nemecko-Nebezpecny-soused-jako-pred-1-a-2-svetovou-valkou-639275

 

7 zajímavostí o virových infekcích

 

 9.10. 2020 , Kateřina Hájková     Ve skutečnosti existují více než dvě stovky virů, které mohou být nositeli nemoci z nachlazení neboli akutního respiračního onemocnění. „Mezi jeho nejčastější původce patří rhinoviry, koronaviry, virus respiračně syncytiální, virus lidské parachřipky a adenoviry,“ informuje profesor Libor Grubhoffer, přední český virolog Až čtvrtina nakažených nemá příznaky, právě v tom tkví mimo jiné záludnost virových onemocnění. To platí i pro koronavirus.

      Odkaz:     https://www.prozeny.cz/clanek/7-zajimavosti-o-virovych-infekcich-67303

 

Smutné, jak jinak …

 

7.10. 2020     Volební výsledek je špatný, ale neměl by být pro nikoho překvapením. Všichni víme, kolikátý debakl v řadě to je… A NIC! Rozhoduje celkový obraz strany a osoba lídra strany.      Volič se divil u postojů našeho poslaneckého klubu k poslaneckým platům (důchodcům pár stovek, sobě 10 x tolik, a to jsou královsky placeni – za tu práci – už dávno). Divil se jalovým postojům k Evropské unii ...

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Molekulárna genetička Soňa Peková: Je tu cenzúra!

Koronavírus nie je prírodne vytvorený.

 8.10. 2020 , Samuel Gdovin      Soňa Peková si stojí za svojimi vyjadreniami z minulosti, že nový koronavírus nie je prírodný, ale umelo vytvorený v laboratóriu. Tvrdí tiež, že oproti jari v súčasnosti výrazne zoslabol.

     Peková si taktiež stojí za svojimi slovami, že do Vianoc koronavírus zmizne.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-geneticka-sona-pekova-je-tu-cenzura-koronavirus-nie-je-prirodne-vytvoreny-keby-sme-netestovali-bezpriznakovych-ziadna-epidemia-by-tu-nebola-pozitivny-neznamena-chory/2313178

 

Otevřte oči

 

 6.10. 2020 , Rostislav Čuba a Petr Blahynka , Vox Populi     Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Vytvoření nového typu hospodaření s jinými pravidly nebudou dělat ekonomové, ale bude třeba najít někoho jiného – „hospodáře”. Přejdeme-li na „LOKÁLNÍ” model hospodaření, pak všechny (globální ekonomikou odčerpávané) prostředky anebo velká většina z nich zůstane doma!  V ČR vznikne úspora přes 1.000 miliard Kč ročně ...

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/otevrte-oci/

 

Disputace o třídní nenávisti

Výňatek ze sociálně utopického románu slavného amerického spisovatele Jacka Londona     Říkáme, že třídní boj je zákonem společenského vývoje. My za něj neneseme odpovědnost. My třídní boj neděláme. My ho pouze vysvětlujeme, jako Newton vysvětloval zemskou přitažlivost. ... Divoký Indián není tak surový a krutý jako kapitalistická třída,“ ... „ Zavedením strojů a tovární výroby v druhé polovině 18. století byly široké vrstvy pracujícího lidu odtrženy od půdy. ... Zatímco kapitalisté hnali lidi na jatka, církev byla němá.

      Celý text:      Disputace.doc

 

„USA na prvním místě“ je v podstatě

 

„americká hrozba“ pro světový mír

 

 5.10. 2020 , Redakce AC24     Projev vůdce USA na Valném shromáždění OSN tentokrát opět umožnil světu pochopit, že (strategie) „Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

      Odkaz: https://ac24.cz/-/-usa-na-prvnim-miste-je-v-podstate-americka-hrozba-pro-svetovy-mir?redirect=%2F

 

Afrika přijde ročně o skoro 89 miliard

 

dolarů díky nelegálním finančním tokům

 

 6.10.2020 , VSa     Tato suma dělá z afrického kontinentu spoléhajícího se na rozvojovou pomoc největšího čistého vývozce kapitálu na světě. Podle odhadu UNCTAD ztratila Afrika za jeden rok skoro 89 miliard dolarů v nelegálních finančních tocích jako jsou vyhýbání se daním nebo krádeže.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31814

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

Velmi levný ruský elektromobil Zetta je

 

připraven na svůj začátek na slovenském trhu

 

 22.9. 2020 , Jana Petrova (Sputnik)     Píše se totiž o 450 až 550 tisících rublech (za vozítko), v eurech to je asi pět tisíc, což dělá asi 135 tisíc korun. S elektromobilem Zetta City Modul 1 však není všechno tak jednoduché. Start sériové výroby, která měla začít na konci roku 2020 v Rusku, tvrdě zvrátil covid-19.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-velmi-levny-rusky-elektromobil-zetta-je-pripraven-na-svuj-zacatek-na-slovenskem-trhu-20502.html

 

CO2 – démon nebo spasitel?

 

 3.10. 2020 , Podvod s globálním oteplováním , Věda a technologie    CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa,  Nejrozšířenějším, nejúčinnějším a tím pádem nejdůležitějším skleníkovým plynem je vodní pára. V atmosféře zaujímá objem 1 – 4%. Dalšími plyny jsou CO2 (0,004%) ...  Čím více CO2 v atmosféře, tím lepší podmínky pro rozvoj rostlinné říše a tím lepší podmínky pro rozvoj na ní závislé živočišné říše včetně člověka.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/10/03/co2-demon-nebo-spasitel/

 

Co ukázaly volby? Že se většina občanů rozhodla

 

kopírovat švédskou cestu k budoucímu chalífátu.

 

 4. 10. 2020 , Napsal Slovanka         Tristní je, že volby ukázaly, že většina lidí podporuje EU, obě první strany s nezanedbatelným počtem hlasů jsou programově eurohujerské. O Pirátech, kteří jsou nejsystémovější stranou snad ani v tomto směru hovořit netřeba.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-ukazaly-volby-ze-se-vetsina-obcanu-rozhodla-kopirovat-svedskou-cestu-k-budoucimu-chalifatu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

USA připravují vraždu katolického kněze v Bělorusku

 

 1.10. 2020 Janinna      Ve snaze o eskalaci situace v Bělorusku Spojené státy koncentrují radikální nacionalisty a extremisty, uvedl ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Podle rozvědky jsou radikálové cvičeni v Polsku, Gruzii, na Ukrajině a v pobaltských státech za účasti CIA a Pentagonu.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/naryskin-usa-pripravuji-vrazdu-katolickeho-kneze-v-belorusku/

 

Stratfor: Uzavírají Rusko a Čína

 

„entente cordiale“ pro 21. století?

 

 30. října 2019 , Franz-Stefan Gady    Sblížení Moskvy a Pekingu nevzniklo jen tak pro radost vůdců těchto zemí, ale že příčinou je obrana proti letitým a vzrůstajícím nepřátelským postojům a akcím Spojených států a západní aliance jako celku.  V roce 2001 Rusko a Čína uzavřely dohodu o dobrém sousedství a v roce 2018 prohlášení o strategické spolupráci. V roce 2017 podepsaly tříletý plán vojenské spolupráce. Rusko oznámilo, že pomáhá Číně vybudovat systém včasného varování před balistickými raketami.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stratfor-uzaviraji-rusko-a-cina-entente-cordiale-pro-21-stoleti/

 

10 triků k ovládání mas

 

 26. února 2020 , Přeložil: OZ Biosféra https://www.biosferaklub.info/       Noam Chomsky:      1. Odvedení pozornosti   2. Problém - reakce - řešení.   3. Posloupnost. K dosažení   4. Odklad výkonu.   5. Infantilizace lidí.   6. Důraz na emoce. Emoce jsou nepřítelem logiky.   7. Debilizace obyvatelstva    8. Propagace módy - skandálů,   9. Pěstování pocitu viny,  10. Vynikající znalost lidské psychiky.

      Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2828-10-trik%C5%AF-k-ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-mas

 

Piráti – jejich veřejné cíle a jejich skutečné cíle

 

 29. 9. 2020 , JANE K. , Napsal Vox Populi     Co dělají Piráti? Kradou, loupí, vydírají zneužívají druhé a mnoho dalšího. Jak můžeme od našich Pirátů čekat něco jiného? Ti, kteří volí Piráty, nevěří současnému systému, ale dají svůj hlas něčemu, co je absolutně nejisté, co nemá historickou základnu, co se ještě nestačilo vykázat žádnými trvalými hodnotami, ani činy, pouze notnou dávkou plánů a propagandy.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/pirati-jejich-verejne-cile-a-jejich-skutecne-cile/

 

New York Times: USA prohrávají závod

 

v oblasti špičkových technologií

 

 2. října 2020     Autoři zprávy smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěli k závěru, že USA zaostávají v oblasti vysokých vojenských technologií. Těmi konkurenty se míní Čína a Rusko.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/new-york-times-usa-prohravaji-zavod-v-oblasti-spickovych-technologii/

 

National Interest: „Noční můra“ Spojených států v Arktidě

 

 16. září 2020     Vyhlídka na společnou rusko-čínskou výzvu americkým zájmům v Arktidě je „noční můrou“, na kterou je Washington zcela nepřipravený. Uvedl to expert časopisu The National Interest Michael Lyons.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-nocni-mura-spojenych-statu-v-arktide/

 

Odhalení "kultu osobnosti Stalina" bylo ze

 

strany Chruščova velmi nešťastným rozhodnutím,

 

prohlásil ruský režisér Andrej Končalovský

 

 12.09.2020 , TauRus     Domnívám se, že po 20. sjezdu (KSSS) mnozí komunisté byli rozčarováni a domnívám se, že to bylo špatným rozhodnutím Chruščova. Souhlasím s Mao Ce – tungem, který prohlásil: Chruščov je idiot, že zradil komunismus“. Dle jeho názoru, k momentu smrti Stalina, nejvyšší straničtí funkcionáři se stali buržoazií a především se snažili vyhnout čistkám.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/odhaleni-kultu-osobnosti-stalina-bylo-ze-strany-chruscova-velmi-nestastnym-rozhodnutim-prohlasil-rusky-reziser-andrej-koncalovsky/

      Celý text:      Odhaleni-kultu.doc

 

Mnichovská smlouva 1938

Ve dnech 29. - 30. září 1938 podepsali v bavorské metropoli Mnichovskou smlouvu, právně stvrzující předání „Sudet“ Německu, Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier. Dne 1. října 1938 německá vojska vstoupila do československého pohraničí.

     Výňatky z knihy N. V. Starikova – „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

      Celý text:      Mnichovska-smlouva.doc

  ( Pozn. spr. webu:  Pakt Ribbentrop–Molotov - smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, byla podepsána v Moskvě až 23. srpna 1939.)

 

„Putin, pomôž!“: Ruský politológ upozornil

 

na dvojakú tvár arménskeho premiéra

 

 Arménsko, 29.september 2020 (AM) – Igor Korotčenko pripomenul zvláštnosti arménskej politiky. „Pašinjan vypína ruské televízne kanály zo siete bezplatného vysielania, vedie čistky proruských síl, stavia Sorosových ľudí do kľúčových pozícií a potom žiada Kremeľ:„ Putin, pomôž! “ – poznamenal Korotčenko.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/29/putin-pomoz-rusky-politolog-upozornil-na-dvojaku-tvar-armenskeho-premiera/

 ( Pozn. spr. webu: Česká republika bohužel po kontrarevoluci 1989 následuje takové neohitlerovské a rusofobní vzory, jako jsou ukrajinský banderostán, či výše zmíněný státeček. Pak se nebude moci divit, že bude dopadat podobně jako ony. )

 

Nový azylový plán EU, aneb “pes jitrničku sežral”

 

 25. 9. 2020  blog MARIAN.KECHLIBAR     Stěžovat si na dlouhodobě pokulhávající funkčnost nějakého existujícího mechanismu a o kus dále navrhnout zavedení nových postupů, které na funkčnost toho mechanismu spoléhají, je naprosto fascinující duševní pochod. Kdyby takhle postupoval elektrikář při práci na vedení, dávno by ho to usmažilo. Bohužel ve světě úředníků se může stát, že takový druh přístupu se převtělí v platný zákon.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/09/novy-azylovy-plan-eu-aneb-pes-jitrnicku.html

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

„USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times

 

 29. 9. 2020 , Janinna     „USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times (FT), jedné z předních západních ekonomických publikací. Autorka publikace, Patti Waldmeirová, veteránka americké žurnalistiky je šokována tím, co se děje v její vlastní zemi

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/usa-zasahla-nova-era-hladu-zni-titulek-financial-times/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Tito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...

 

 28.9.2020 ,  Radim Fiala     Jiří Kobza analyzoval, kdo z českých politiků nejvíce kope za zájmy sudetských Němců a Německa. Můžeme jmenovat ministryni práce a sociálních věcí Marksovou-Tominovou za ČSSD, ministra kultury Hermana a vicepremiéra Bělobrádka za KDU-ČSL. Dlouholetý vůdce landsmanšaftu Bernd Posselt je zároveň šéfem německé pobočky organizace Panevropská unie. Předsedou moravské sekce této organizace býval současný předseda ODS Petr Fiala.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/43059-tito-cesti-politici-haji-zajmy-sudetaku-.aspx

      K tématu také:     http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm

 

Strašit komunistickou Čínou je

 

pro liberální kapitalismus nutností

 

 21.9.2020 , Miroslav Kavij     Komunistická Čína přichází se zprávou, že zdejší muži budou odcházet do důchodu ve věku 55 let a ženy dokonce ve svých padesáti letech. Dnes u nás po více než třech desítkách let zdevastovaného českého státu jsou občané v pozici, která není moc lichotivým vysvědčením restaurovaného kapitalismu. Cestou ze všestranného společenského marasmu je naše vystoupení ze svěracích kazajek Evropské unie a Severoatlantického paktu (NATO)

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Strasit-Cinou.doc

 

Sovětský svaz plánoval vybudovat na Měsíci

 

svou základnu. Proč k tomu nakonec nedošlo?

 

 25.9.2020     První sovětská lunární základna, která měla být umístěna v 70. letech, byla podle odtajněných dokumentů zveřejněných na webu Roskosmosu navržena pro pobyt tří kosmonautů po dobu 20 dnů. Plány se však neuskutečnily. V letech 1969-1972 skončily všechny čtyři starty super těžké rakety N-1 z kosmodromu Bajkonur nehodami, v jejichž důsledku byl uzavřen sovětský lunární program.

      Odkaz:      http://www.srspol.sk/clanek-sovetsky-svaz-planoval-vybudovat-na-mesici-svou-zakladnu-proc-k-tomu-nakonec-nedoslo-20515.html

 

Kdo nám opravdu vládne a čím jsme ovládáni

 

 Zveřejněno 16.9. 2020 , Jana Kaufmanová     Badatelé s překvapením zjistili, že všecky největší firmy jsou vlastněny poměrně malou skupinou nesmírně bohatých institucí, převážně bankéřů a tito ovládají celý svět, jeho ekonomii, politiku, zdravotnictví, životní styl, módu a všecko ostatní co s tím souvisí.

 

Komunista Ondráček kritizoval zprávu

 

o extremismu a přišel na jednu zajímavou věc

 

 24.09. 2020     Ondráček při jednání výboru uvedl: „Po přečtení této zprávy se začnu stydět, že jsem bílý, heterosexuální člověk. Vnímám zprávu jako tendenční a přemýšlím, jestli samo ministerstvo vnitra nešíří předsudečnou nenávist.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092412564453-komunista-ondracek-kritizoval-zpravu-o-extremismu-a-prisel-na-jednu-zajimavou-vec/

 

Lidi, pojďme spolu žít!“ (c) Putin

 

 25. 9. 2020 Janinna     Prezident Ruské federace Vladimir Putin včera vystoupil na jubilejním Valném shromáždění OSN. Putinův projev byl v ostrém kontrastu s projevem jeho amerického protějšku. Donald Trump protkal svou řeč výhrůžkami a obviněními. 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/lidi-pojdme-spolu-zit-c-putin/

 

První skupina armádních pilotek brzy absolvuje

 

 24.9. 2020     Deset pilotek pozemních sil ČLOA (Čínské lidové osvobozenecké armády) skončilo debutové samostatné lety v provincii Shanxi na severu Číny. Generálmajorka ve výslužbě paní Liu Xiaolian (Liou Siao-lien), jedna ze třetí skupiny pilotek ČLOA, uvedla, že ženy jsou v řízení moderních vojenských letadel stejně dobré jako muži, protože v moderních vzdušných soubojích jsou důležitější inteligence a pevná vůle než fyzická síla.

      Odkaz:      http://czech.cri.cn/society/3887/20200924/550712.html

 

Americká pobočka Deutsche bank posílala

 

finance do bank, které ovládal ISIS

 

 24. 9. 2020 Napsal Slovanka     Deutsche Bank a konkrétně její pobočky v USA umožňovaly posílání peněžních převodů do Iráku a to přesto, že banky byly včas upozorněny na to, že ISIS převzala vládu nad velkými částmi země a tyto transakce tedy neměly v žádném případe umožnit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/americka-pobocka-deutsche-bank-posilala-finance-do-bank-ktere-ovladal-isis/

 

Vlády se pomocí vytváření strachu z covidu

 

snaží skrýt ekonomickou katastrofu

 

 23.9. 2020 , M. Chazin     Ekonomové vychovaní v rámci logiky západních ekonomických škol – Economics – nevidí celý obraz krizí. Ty jsou, jak říká, dvě. Prvním druhem ekonomických krizí jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které absolventi Economics nevidí. Tyto krize Cházin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“. A právě před krizí pádu efektivity kapitálu se svět v současné době nachází.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312554381-chazin-vlady-se-pomoci-vytvareni-strachu-z-covidu-snazi-skryt-ekonomickou-katastrofu/

 

Čína dominuje také v nebi. Proč nám nová

 

čínská vesmírná loď připomíná SSSR?

 

 15.9. 2020 , Dmitrij Korněv         Portál SpaceNews vyjádřil domněnku, že může jít o raketoplán. V posledních 20 letech  Čína udělala obrovský krok vpřed v rozvoji kosmonautiky. A v roce 2018 Čína vystoupila na první místo na světě v počtu kosmických startů a předhonila všechny ostatní účastníky kosmických závodů, včetně USA, Ruska a EU.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512520474-cina-dominuje-take-v-nebi-proc-nam-nova-cinska-vesmirna-lod-pripomina-sssr/

 

National Interest: Ohromující charakteristiky tanku „Armata“

 

 27. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org,  T-14 je jediný tank třetí poválečné generace na světě, který je navržen tak, aby vedl boj v přímém kontaktu s nepřítelem, podporoval útok jednotek motostřeleckých jednotek, také proti opevnění a nepřátelské síle umístěné v úkrytech i na otevřených prostranstvích. Právě „bezpilotní“ verze tohoto tanku vyvolává u řady západních vojenských odborníků velké vrásky.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ohromujici-charakteristiky-tanku-armata/

 

Parlamentní komise USA potvrdila vinu Boeingu

 

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.09.2020     Ekonomický a politický tlak na produkci ohrožovaly bezpečnost. Chybné návrhy letadla a jeho výkonu. Kultura firemního utajování a vydírání. Nyní víme, podle jakého neoliberálního scénáře se s velkou pravděpodobností bude stavět česká atomovka (Dukovany aneb Návrat do doby kamenné). Velké korpora